Hacettepe Rektörü öğrencilere sevgili mi bulacak?

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, "PKK ve diğer örgütler üniversitedeki öğrencilere sevgili buluyor. Yurt, sosyal çevre gibi olanaklarla öğrenci avlıyor" ifadelerini kullandı. "Öğrencileri kucaklamak gerekiyor" diyen Tuncer'in sözleri, "öğrencilere sevgili mi bulacak" sorusunu akla getirdi.
Çarşamba, 15 Ağustos 2012 15:20

Hacette Üniversitesi Rektörü Prof. Tuncer gündemin yoğunluğunu gerekçe göstererek üniversitesinde bulunan öğrenciler hakkında skandal ithamlarda bulundu.

Rektör Tuncer'e göre "PKK gibi örgütler" öğrencilere sevgili bulup sempatizan topluyormuş! Tuncer "kaygısını" dile getirdikten sonra "öğrencilerimize sahip çıkalım" diye açıklama gelmesi de "Rektör öğrencilere sevgili mi bulacak" sorusunu sordurttu.

"Örgüt gençlere sevgili buluyor"
Rektör Tuncer'in, "Örgütler gençlere sevgili bile buluyorlar" şeklindeki açıklaması şu şekilde:

"Maalesef başta PKK olmak üzere yasa dışı terör örgütleri bizim üniversitemiz de dahil çok etkinler. Bundan kaygı duymamak mümkün değil. Örgütler öğrencilere başta yurt olmak üzere, sosyal çevre gibi çeşitli olanaklar sağlayarak sempatizan topluyor, cazip tur ve etkinliklerle göz boyuyorlar. İnanmayacaksınız ama örgütler gençlere sevgili bile buluyorlar."

"Üniversite öğrencisinin aklını çelmesinler"
Yaşadığı "kaygıyı" dile getirdiğini iddia eden Rektör Tuncel'in açıklamasının devamında, "Öğrencilerimize sahip çıkmamız onları kucaklamamız gerekiyor" şeklindeki sözleri, "Rektör öğrencilere sevgili mi bulacak" sorusunu akıllara getirdi. Rektör Tuncel sözlerine şöyle devam etti:

"Bu durumda bizim üniversite olarak öğrencilerimize sahip çıkmamız, onları kucaklamamız, sorunlarına, sıkıntılarına ortak olup çözüm odaklı çalışmamız gerekiyor. Öğrencilerimizin üzerinde hassasiyetle durup onların ihtiyaçlarını karşılamamız lazım. Terör örgütü sokaktaki adamın işine yaramayacağını anladı. Ama üniversite öğrencisi, düşünen akıllı insanlar eğer kötü yönde kullanılırsa, daha kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor."

(soL - Haber Merkezi)