Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Ali Yeral'ın evine saldırı

Suriye'ye yönelik emperyalist saldırganlığa karşı tutumu ile bilinen Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Ali Yeral'ın evine dün gece bir saldırı düzenlendi. Saldırganlar “Seni yakacağız” yazılı bir tehdit notu bıraktı. Yeral'ın bir aydır muhaliflerce tehdit edildiği belirtiliyor.
Salı, 30 Nisan 2013 21:20

Suriye'ye yönelik dış müdahale karşıtı çizgisiyle bilinen Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı (EHDAV) Genel Başkanı Ali Yeral'ın Hatay'da bulunan evine dün gece saat bir buçuk sularında henüz kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce bir saldırı düzenlendi.

Yeral'ın yurt dışı gezisi nedeniyle İran'da bulunduğu sırada meydana gelen saldırıda, evde EHDAV başkanının eşi ve çocukları bulunuyordu. Yeral'ın eşinin açıklamalarına göre, dün gece saat bir buçuk sıralarında meydana gelen olayda, Yeral ailesinin yatak odasına giren saldırgan veya saldırganlar, Ali Yeral'a ait eşyaları parçaladı.

Ölüm tehdidi
Olay esnasında çocuklarının odasında olduğunu ve müzik dinlendiğini söyleyen anne Yeral, önce odadan gelen seslerin çamaşır makinesine ait olduğunu düşündüğünü ancak sonrasında odada birilerinin olduğunu fark edince korkup komşularını aradığını söyledi. Saldırganların evi terk etmesinden sonra yatak odasını kontrol eden anne Yeral, odadaki eşyaların kırıp döküldüğünü ve eşi Ali Yeral'a ait eşyaların da parçalandığını belirtti. Yeral ayrıca, saldırganların üzerinde “Seni yakacağız” yazılı bir tehdit mektubu da bıraktığını ifade etti.

Bir aydır tehdit alıyor
Odada açıkta duran değerli eşyalar olduğunu ancak saldırganların bu eşyalara dokunmadığına dikkat çeken Yeral, saldırganların eve hırsızlık nedeniyle girmediğini ve Ali Yeral'ın yaklaşık bir aydır muhalifler tarafından tehdit mesajları aldığını sözlerine ekledi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.


ali-yeral-saldiri.jpg

(soL- Hatay)