Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü'ne terfi!

AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'na, tartıştığı polisleri teşhis ettiren Dörtyol İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz, terfi ettirilerek Hatay İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atandı.
Pazartesi, 30 Temmuz 2012 14:11

İstemi Kağan Türkoğlu ve İlçe Emniyet Müdürlüğü'nün lokalini işleten AKP Gençlik Kolları üyesi Ömer Uzun'un, Komiser Yardımcısı Murat Emer ve polis memuru Alper Atilla ile tartışmasıyla gündeme gelen İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz terfi etti. 3'üncü sınıf emniyet müdürlüğünden, 2'nci sınıf emniyet müdürlüğüne yükseltilen Marangoz, İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine atandı.

Terfi prosedür gereğiymiş
Bu atamanın, Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü görevinin 3. sınıf emniyet müdürlüğü olması nedeniyle, bir prosedür gereği yapıldığı söylendi.

İstemi Kağan Türkoğlu ile tartışan Komiser Yardımcısı Murat Emer ve polis memuru Alper Atilla ise yaşanan olay sonrası sürgün edilmişti.

Emniyet vatandaşın olduğu gibi ve personelin de mağduriyeti konusunda hassasmış
Jet hızıyla gelen terfinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, Hatay Dörtyol'da yaşanan olayın tüm boyutlarıyla araştırılması amacıyla iki Polis Başmüfettişi görevlendirildiğini açıkladı. Açıklamada şöyle denildi :

"Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşlarımızın olduğu gibi personelimizin de mağdur edilmemeleri ve haklarının savunulması konuları üzerinde hassasiyetle durmakta, denetimler gerçekleştirmekte ve gerekli görülen düzenlemeleri yapmaktadır. Teşkilatımız söz konusu olayın "tüm boyutlarıyla araştırılması" amacıyla iki Polis Başmüfettişi görevlendirmiştir. İnceleme ve soruşturma neticesine göre gerekli işlemlerin yürütüleceği ve varsa uygulamada olumsuzluklara sebep olan mevzuat ve usullerin yeniden düzenlemesi yönünde çalışmaların yapılacağı hususu kamuoyuna ve personelimize saygıyla duyurulur"

Hatay Valisi de nikah şahidiymiş
Görevden alınan Komiser Yardımcısı Murat Emer’in eşi Seda Emer ise Vatan gazetesine konuşarak, “İstemi Kağan Türkoğlu, darp raporu aldığını söyledi ancak raporda vücudunun hiçbir yerinde şişlik olmadığı, herhangi bir sorunu olmadığı yazıyormuş. Bunu açıklamadı. Eşim memur olduğu için kendini savunamıyor. Hatay Valisi Türkoğlu’nun nikah şahidiydi. Bu olayda nasıl objektif davranabilir? “ dedi.

İstemi Kağan Türkoğlu’nun bir diğer nikah şahidinin de Bülent Arınç olduğu medyaya yansımıştı.

İdris Naim Şahin: "Perspektifi geniş tutun"
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin bir vatandaşın Hatay’da yaşananlar üzerine sorduğu soruyu, “"Olur, geniş açıdan bakın. Çözeriz, çözülür. Başka sıkıntı olmasın" diye cevaplamıştı.

(soL-Haber Merkezi)