'Başbakan'ın torunları da okula gidecek mi?'

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Erdoğan'ın 60 ve 69 aylık iki torununun bulunduğunu hatırlatarak, Başbakan’ın iki torunun da okula gidip gitmeyeceğini gündeme getirdi.
Salı, 04 Eylül 2012 03:33

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, yazılı bir açıklama yaparak “4+4+4” eğitim sistemiyle ilgili eleştirilerde bulundu.

Erdoğan'ın ''Bu 66 ay meselesinde gidip rapor alanları ben evlatlarına ihanetle vasıflandırıyorum. Niye? 'Benim evladım geri zekalıdır' diyor'' sözlerini sarf ettiğini belirten İnce, “Bu sözleri söylerken insan biraz utanır, arlanır, aynada kendine bakar, ben de babayım der, empati yapar. Kulağınıza üflenmiş sözlerle hareket ediyorsunuz. Öyle olduğu içindir ki halka da yanlış bilgi veriyorsun, onları aldatıyorsun” dedi.

AA’nın haberine göre Başbakan Erdoğan'ın, birisi 60, diğeri ise 69 aylık iki torun sahibi olduğunu belirten İnce, şunları dile getirdi:

''Kanuna göre her iki çocuğun da okula başlaması gerekir. Kanun hükümlerini yürürlükten kaldıran genelgeye göre ise, 69 aylık olan torunun okula başlaması gerekir. Kendisine soruyoruz, kendi torunu otomatik kaydının yapıldığı okula devam edecek midir? Yoksa tedavi olurken kendi çıkardığı Tam Gün Yasasına uymadığı gibi, torunu için özel bir çözüm mü bulacaktır?''