Bahçeli sordu: 'Söyle MİT ben senin ajanın mıyım?'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'MİT ajanı' olduğu iddiasını parti kurultayı öncesi, MİT'ten yalanlattı. Bahçeli'nin başvurusuna MİT'ten 'Bahçeli'nin kurumumuzla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır' cevabı geldi.
Cumartesi, 03 Kasım 2012 22:46

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, avukatı aracılığıyla doğrudan Milli İstahbarat Teşkilatı’na (MİT) başvurarak, yıllardır gündeme getirilen “Bahçeli MİT ajanı” iddiasının doğru olmadığını kanıtlamaya çalıştı. MİT, özellikle Kongre dönemlerinde ve çeşitli vesilelerle gündeme taşınan bu iddiayla ilgili Bahçeli’nin avukatına, “Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin kurumumuzla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır” yanıtını verdi.

"Devlet Bahçeli’nin kurumumuzla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır"
En son MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in doktoru Selim Kaptanoğlu’nun, 4 Ekim 2012’de Meclis Darbeleri Araştırma Komisyonu’na bilgi verdiği toplantıda, MHP’li Muharrem Şemsek’in maktubuna dayanarak, bu iddiayı ortaya atması Bahçeli’nin sabrını taşırdı. MHP’nin kurultayı öncesinde de muhalefetin ajanlık iddiasını yeniden koz olarak kullanmaya başlaması üzerine Bahçeli’nin avukatı Dr. Hamit Kocabey, MİT’e başvurdu. Kocabey, 16 Ekim 2012 tarihinde MİT’e verdiği dilekçede, bazı kişi ve kurumların çeşitli zamanlarda Bahçeli’nin MİT ajanı olduğuna ilişkin iddialarda bulunduğunu anımsatarak ‘Bahçeli’nin önceden günümüze kadar kurumla herhangi bir irtibatının veya mensubiyetinin bulunup bulunmadığının bildirilmesi’ni istedi. MİT, Kocabey’e kısa ve net bir yanıt gönderdi. MİT’in 30 Ekim tarihli cevabi yazısında, “İlgili dilekçeniz incelenmiş olup, başvurunuza konu Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin kurumumuzla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır” dendi.

Böylece Bahçeli, MİT ajanlığı iddialarını kaynağından resmi belgeyle kendini 'aklamış' oldu.