AKP'li bakanlar Naksan Holding'e 'kız isteme' seferberliğinde

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Nakıboğlu ailesinin oğlu işadamı Bahaeddin Nakıboğlu'na "kız istedi"
Pazartesi, 06 Ağustos 2012 20:29

Fatma Şahin ile Cevdet Yılmaz, Naksan Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nakıboğlu'nun oğlu Naksan Holding Yönetim Kurulu üyesi ve Macaristan Fahri Konsolosu Bahaeddin Nakıboğlu'na, Şura Öz'ü “istemek” için Öz ailesinin evine gitti.

"Başbakan fırçalıyor, 'çok sayıda' çocuk istiyorum"
Ziyarette yaptığı konuşmada Çiften çok çocuk yapmalarını isteyen Bakan Şahin, “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak bugün resmi olarak da görevimi yapmış oluyorum. Sayın Başbakanım bana hesap soruyor, 'Aile Bakanım ne olacak bu hal?' diye. Şimdi bu sayılar çoğaldıkça biz de çok güçlü bir toplumun temelini atıyoruz. Allah mübarek etsin, Allah mutlu etsin. Temelini attığımız bu aileden çok sayıda çocuk istiyoruz” dedi.

“Tabi ki gericiyiz, ama ekonomide mezhebimiz geniş”
Kalkınma Bakanı Yılmaz ise şunları söyledi, ''Biz muhafazakar bir parti olarak, her zaman şunu söylüyoruz. Bizim muhafazakarlığımız sosyal ekonomik politikalar alanında değil, oralarda çok ileriyiz. Dünyadaki yerimizi güçlendirelim, daha demokratik olalım, ekonomimizi geliştirelim istiyoruz.

Fakat bir taraftan da muhafazakarız. Aileye çok önem veriyoruz. Eğitimimize, geleneğimize göreneğimize, kültürümüze çok önem veriyoruz. Bu alanda da muhafazakarız. Bugün bu güzel buluşmadan, böyle güzel bir hadiseyi paylaşmaktan dolayı gerçekten çok mutluyum.”

Cemaat sermayesi için AKP her konuda seferber
Kız isteme törenine Gaziantep Valisi Erdal Ata, AKP Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, AKP İl Başkanı Ahmet Uzer de katıldı.

AKP’li Bakanların “kız istemek” için seferber olduğu Naksan Holding’in Gülen cemaatiyle ilişkisi ve AKP dönemi ile birlikte artan şirket ciroları dikkat çekiyor. Cemaatin düzenlediği “Türkçe Olimpiyatları” için çeşitli ülkelerden getirdiği öğrencileri her yıl Naksan Holding’i ziyarete götürüyor.

Holding yöneticilerinin ‘Polisimiz pamuk gibi’, ‘Fazla zeka rızka mani’ gibi veciz sözleri de bulunuyor.

(soL-Haber Merkezi)