2760 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 01 Eylül 2017 14:19
AKP'ye yakın Star gazetesi yazarlarından Ersoy Dede, darbe girişiminde yer alan Tümgeneral Mehmet Dişli'nin kardeşi, Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olmasına ilişkin ''Erdoğan, Şaban Dişli konusunda ikna olmuş durumda'' dedi.

Star yazarı Ersoy Dede, darbe girişimi sonrası tutuklanan Tümgeneral Mehmet Dişli'nin kardeşi, AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevine getirilmesine yöneltilen eleştirilere tepki gösterdi.

Cumartesi, 02 Eylül 2017 21:32
Yazar Can Ataklı, AKP'li bir kaynağa dayandırdığı yazısında, parti içinde herkesin 'hain' damgası yemekten korktuğunu, 'Yönetemiyoruz artık, sonumuz hayırlı olsun' dediğini iddia etti.

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, "Koca parti neden haysiyetli davranmıyor" adlı bir yazı kaleme alarak, AKP'li siyasetçilerin, "Yönetemiyoruz artık, sonumuz hayırlı olsun" dediğini ifade etti.

Odatv'nin haberine göre Ataklı, AKP'li dostunun kendisine parti içinde herkesin "hain" damgası yemekten korktuğunu anlattığını ifade etti.

Cumartesi, 09 Eylül 2017 00:45
Orhan Gökdemir

Ölümünün ardından Yeni Asya gazetesi dokuz sütuna manşet attı, “Kitabıyla Said-i Nursi ile alakalı bir tabuyu yıktı, hedef oldu ve bedel ödedi” dedi. Kimden söz ediyor? Prof. Şerif Mardin’den. Yeni Asya gazetesi kimin? Nurcuların. Peki, yazarımızın ödediği iddia edilen bedel ne? Said-i Nursi hakkında kitap yazdığı için Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyeliğine alınmamış, o.

Çarşamba, 06 Eylül 2017 15:20
Türkiye’de de AKP iktidarının ilgisi nedeniyle gündeme oturan Arakan-Rohingya sorunu, göründüğünden daha karmaşık. “Ezilen Müslümanlar” anlatısının arkasında tarihsel bir sorunun yanı sıra, emperyalist rekabet ve cihatçı terör de bulunuyor.

2012 yılındaki son şiddet dalgasının ardından, Myanmar’ın (Burma) batısındaki Rakhine eyaletinde yaşayan Rohingyalara yönelik yeni şiddet dalgası haberleri, “Budistlerin Müslümanlara zulmü” başlığı altında yeniden gündeme geldi.

Pazartesi, 11 Eylül 2017 11:39
Prof. Dr. Yalçın Küçük, gündeme ilişkin soruları yanıtladı... Küçük, MİT'in Cumhurbaşkanlığına bağlanması ve TSK'da yapılan son düzenlemelere ilişkin, "Şu andaki Deniz Kuvvetleri Komutanı, koramiral, kuvvet komutanı oldu, kimsenin hakkında bilgisi yok. Bundan böyle daha çok öyle olacaktır. Renksiz subaylar dönemi başlamıştır" değerlendirmesinde bulundu.

Prof. Dr. Yalçın Küçük, YAŞ'ta alınan kararları ve MİT'in Cumhurbaşkanlığına bağlanmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Deniz Hakan, Okan İrtem ve Barış Zeren'in sorularını yanıtlayan Yalçın Küçük, "MİT, şu bu.. Fakat şunu mutlak sayarız: Artık TSK içinde kimse kimseyi bilemez, MİT’te de. Çok ilginç bir döneme giriyoruz" dedi.

Perşembe, 07 Eylül 2017 08:45
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ve Melis Alphan'ı hedef alan yazılarına yanıt geldi. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, Hakan'a hitaben açık mektup kaleme aldı.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), Türkiye'de ensest oranına ilişkin yaptığı çalışmayı hedef alan Ahmet Hakan'a yanıt verdi.

Cumartesi, 26 Ağustos 2017 12:15
Yalçın Küçük

26 Ağustos günü soL'da yayımlanan söyleşi: 

Pazar, 13 Ağustos 2017 11:10
Cumhuriyet gazetesi yazarı Ali Sirmen, Nuray Mert'in gazeteden kovulmasıyla ilgili yazdığı yazıda, “ifade özgürlüğü her şeyin, her yerde savunulması anlamını taşımaz” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Ali Sirmen, bugünkü köşesinde Nuray Mert'in Cumhuriyet'teki işine son verilmesine ilişkin yazdı. 

Sirmen, “Zorunlu bir açıklama” başlıklı yazısında "Asıl sorgulanması gereken, Cumhuriyet, Cumhuriyet olarak kalma refleksini tümüyle kaybetmediği sürece, ayrılıkla bitmesi kaçınılmaz olan bu beraberliğin neden başladığı” ifadelerini kullandı. 

Perşembe, 31 Ağustos 2017 15:24
AKP’ye yakın Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, "Bırakın torunlarımızın yuvaya gitmesini, kreşe gitmesini, anaokuluna da gitmesini istemem, ilkokula gitmesini de istemem" diyerek, okulların gereksiz olduğunu iddia etti.

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak ‘Kreş mi dediniz, Allah korusun' başlıklı yazısında, kreş ve kilise arasındaki ‘ses benzerliğinden' yola çıkarak torunlarının kreşe, anaokuluna ve ilkokula gitmesini istemeyeceğini söyledi.

Dilipak'ın yazısında kreş ve kilise arasında etimolojik bir bağlantı olduğunu iddia edip şu ifadeleri kullandı:

Çarşamba, 30 Ağustos 2017 19:10
Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Hürriyet gazetesine kayyum atanması çağrısı yaparken, "Devlet karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding'in Boydak Holding hâline gelişi bir dakikalık iştir. Adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir" dedi.

AKP'li yazar Cem Küçük, Hürriyet gazetesine geciktirilmeden kayyum atanmasını istedi.

"Devlet karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding'in Boydak Holding hâline gelişi bir dakikalık iştir. Adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir" diyen Küçük, şu iddiayı dile getirdi:

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 08:30
Hüseyin Gülerce'nin Cumhuriyet ve Sözcü gazetesi davasında tanık sıfatıyla ifade vermesi ve Cemaat eylemlerinden en ufak bir soruşturmaya uğramamasına tepkiler gelirken, Gülerce'ye en büyük destek AKP'li Cem Küçük'ten geldi. Küçük, "Organize şekilde saldırıya uğrayan Hüseyin Gülerce çok açık ve ilk kez söylüyorum ki büyük harfle DEVLET'in adamıdır" dedi.

Eski Cemaatçilerden olan Hüseyin Gülerce'nin Sözcü ve Cumhuriyet operasyonlarında tanık olarak dinlenmesi tepki çekmişti.

Gülerce'ye yönelik tepkiler artarken, destek açıklaması AKP'li Cem Küçük'ten geldi.

Çarşamba, 23 Ağustos 2017 07:31
Cemaat davalarında ilginç bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Sözcü gazetesini Cemaat'le ilişkili göstermeye çalışan bilirkişinin Bank Asya müşterisi olduğu ve çocuklarını cemaat okullarına gönderdiği ortaya çıktı.

Sözcü gazetesi hakkındaki yazdığı rapor tepki çeken bilirkişi Ömer Faruk Gerçek'in Cemaat ile ilişkisi olduğu iddiası gündeme geldi.

Salı, 29 Ağustos 2017 14:32
İngiltere polisi, 30 yıl sonra ünlü Filistinli karikatürist Naci El Ali'nin faili meçhul cinayetine ilişkin soruşturmayı yeniden açtı.

Hanzala'nın çizeri olarak tanınan ünlü Filistinli karikatürist Naci El Ali, 22 Temmuz 1987'de Londra'nın batısında vurularak öldürüldü.

Arap dünyasındaki en tanınmış karikatüristlerden biri olan ve çizimleri nedeniyle sık sık ölüm tehditleri alan Naci El Ali, Arap liderleri hakkındaki keskin eleştirileriyle biliniyordu.

Cumartesi, 26 Ağustos 2017 07:52
Yalçın Küçük gündeme ilişkin soruları yanıtladı... Tuncay Özkan'ın 10 yıl sonra ortaya çıkarıp savcılığa verdiği flaş bellekle ilgili tespitlerini anlatan Küçük, Fatih Terim'den KIlıçdaroğlu'na, Tuncay Özkan'dan İlker Başbuğ'a, Mehmet Ağar'dan Enis Berberoğlu'na kadar pek çok isim hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Yalçın Küçük, yaklaşık iki aydır süren suskunluğunu bozdu ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 

Salı, 01 Ağustos 2017 07:36
Venezuela'da Kurucu Meclis seçimlerinin ardından, ABD yanlısı medyanın Venezuela'ya karşı karalama kampanyası sürüyor. Medyadaki Venezuela yalanlarını sizler için derledik.

Venezuela'da önceki gün Ulusal Kurucu Meclis için sandığa gidildi. ABD yanlısı medyanın, alışıldığı üzere ülkedeki "petrolü" de öne çıkartan Venezuela karşıtı karalama kampanyası sürerken yapılan seçimlerde 8 milyondan fazla seçmen oy kullandı.

Venezuela'nın egemenliğini hedef alan müdahaleler devam ederken, teleSUR, seçimler ve Venezuela'ya dair medya yalanlarını derledi.

Pages