2874 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 17 Haziran 2018 13:27
Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk, İstanbul'un bağımsız milletvekili adayları Aydemir Güler ve Orhan Aydın'ı konu alan bir köşe yazısı kaleme aldı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk, Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun İstanbul adaylarına ilişkin bir köşe yazısı kaleme aldı.

"İstanbul’un iki bağımsız adayı: Aydemir Güler, Orhan Aydın" başlıklı yazı şöyle:

Çarşamba, 13 Haziran 2018 10:10
Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti resmi yayın organı Rodong Sinmun, dün Singapur'da yapılan Trump-Kim zirvesinin ardından 'yüzyılın buluşması' manşetiyle çıktı.

ABD Başkanı Donald Trump ile Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) lideri Kim Jong-un'un dün Singapur'da gerçekleştirdikleri zirve sonrası KDHC resmi gazetesi Rodong Sinmun "yüzyılın buluşması" manşetiyle çıktı.

Cuma, 08 Haziran 2018 18:37
ABD Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Heather Nauert'in Almanya’yla olan ilişkiler konusunda yaptığı konuşmada yakın ilişkilere yönelik Normandiya Çıkarması’nı örnek vermesi alay konusu oldu.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert dün yaptığı bir konuşmada ABD’nin Almanya’yla tarih boyunca çok yakın ilişkilere sahip olduğunu söyledi. “Tarih kitaplarını açın bakın” diyen Nauert, Marshall Planı’nın 71'inci yıldönümü olduğunu, bir sonraki günün de Normandiya Çıkarması’nın yıldönümü olduğunu söyleyerek bu olayları Almanya Hükümeti’yle güçlü ilişkilerine örnek verdi.

Pazartesi, 18 Haziran 2018 10:18
Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesinin yazarlarından Hakan Albayrak, Erdoğan'dan ve AKP'den umudunu kestiğini ilan etti.

Karar gazetesi yazarı Hakan Albayrak, yıllardır destek verdiği AKP'den umudunu kesti.

Salı, 12 Haziran 2018 07:30
Orhan Gökdemir

Ülkemizdeki en yaygın kahvehane muhabbetinin işlenmemiş cevheridir bor. Esası şudur: Borumuz vardır ama işleyememekteyizdir. İşleyebilsek malı götüreceğizdir. Neticede bordur bu, boru değildir!

Cuma, 11 Mayıs 2018 19:02
Zaman Gazetesi davasında Ali Bulaç ve Mehmet Özdemir'e tahliye kararı verildi.

Zaman Gazetesi'nin eski yazarları ve yöneticilerinin yargılandığı 17’si tutuklu 31 sanıklı davanın duruşması Çağlayan’daki İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Cuma, 25 Mayıs 2018 13:00
Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker'e, 'Şenbay Madencilik' hakkında yazmış olduğu yazı nedeniyle 1,5 milyon TL'lik tazminat davası açıldı.

Son yıllarda kamu ihalelerinin gözde firmalarında Bayburt Grup iştiraklerinden, Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker hakkında ikinci kez 1,5 milyon TL'lik manevi tazminat davası açıldı. 

Çarşamba, 23 Mayıs 2018 07:34
CHP'de liste dışı kalarak milletvekili aday listesine alınmayan Eren Erdem, MİT TIR'ları tutanaklarını kimden aldığını açıkladı.

CHP'de milletvekili aday listesine giremeyen Eren Erdem, katıldığı televizyon programında açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 23 Mayıs 2018 09:34
Melih Gökçek, Twitter'da ABD'nin doları yükselttiğini ileri sürerek, seçimlerde Erdoğan'ın kazanacağını ve piyasaya 30 milyar dolar 'pompalayacağını' ileri sürdü. Gökçek '24 Haziran'dan sonra piyasaya 30 milyar dolar pompalayınca seyreyleyin gümbürtüyü. Dolar tepetaklak düşecek inşallah"

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter'dan "24 Haziran'dan sonra piyasaya 30 milyar dolar pompalayınca seyleyleyin gümbürtüyü. Dolar tepetaklak düşecek inşallah" diye yazdı. Gökçek'e göre 24 Haziran'daki seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan kazanacak ve piyasaya 30 milyar dolar "pompalanacak".

Pazar, 13 Mayıs 2018 10:20
Ahmet Davutoğlu'nun eski başdanışmanı Karar yazarı Etyen Mahçupyan, Erdoğan'ın döviz ve faiz açıklamalarına tepki gösterdi, 'Ağzını açmasaydı hiç olmazsa yerinde kalırdı… Lobi yine memnun olmuştur' ifadelerini kullandı.

Karar gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan, AKP ve MHP'nin seçim sürecinde muhalefete yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Perşembe, 03 Mayıs 2018 08:07
İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Guardian gazetesinin laiklik ilkesiyle ilgili düşüncelerini sorması üzerine 'Ben ibadet eden bir müslümanım. Hacca da gittim ancak bizi yöneten yasaların akla dayanması gerekir' dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Guardian gazetesine verdiği demeçte "ibadet eden" bir Müslüman olduğunu, hacca da gittiğini vurguladıktan sonra yasaların akla dayanması gerekir sözleriyle laiklikle ilgili düşüncelerini aktardı.

Pazartesi, 14 Mayıs 2018 09:25
17 Nisan-6 Mayıs tarihleri arasında Saadet Partisi ve HDP’ye hiç yer vermeyen 'kamu yayıncısı' TRT, İyi Parti’ye 9,5 dakika ayırdı. AKP-MHP ittifakına ise 37 saat 40 dakika 2 saniye ayrıldı.

RTÜK’te yapılan çalışmada, erken seçim yapılacağının netleştiği 17 Nisan ile 6 Mayıs tarihleri arasında TRT’nin haber yayınları hariç sadece canlı yayınlarda hangi partiye ne kadar zaman ayırdığı ortaya çıktı.

Cuma, 11 Mayıs 2018 22:30
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “İkinci tura kim kalırsa kalsın, bizim ‘şu partiye veya diğerine destek veririz’ gibi önceden belirlenmiş bir politikamız yok” şeklinde konuştu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Karamollaoğlu  "HÜDA-PAR'la anlaşılmış bir ittifak yok. Abdüllatif Şener CHP'den vekil adayı olduğu yönünde bilgi geldi. İkinci tura kim kalırsa kalsın, diğer parti tabanları destekledikleri partinin liderlerinin işaret ettiği adaya destek vermeyecek.

Cuma, 25 Mayıs 2018 08:14
İtalya'da yapılan genel seçimlerin ardından hükümeti kurma görevi başbakan adayı Giuseppe Conte'ye verildi.

İtalya'da 4 Mart'ta yapılan genel seçimlerin ardından hükümeti kurma görevi, popülist 5 Yıldız Hareketi ve aşırı sağcı Lig'in kurduğu koalisyonun başbakan adayı Giuseppe Conte'ye verildi.

Perşembe, 31 Mayıs 2018 10:15
Ozan Akar

Geçen hafta Üsküdar'daki motor iskelesinin önünden geçiyordum. TKP'li öğrenciler ellerinde "Boyun Eğme" dergisini satıyorlardı. Beş yıl öncesine gittim.

Pages