2609 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 05 Eylül 2016 16:56
Zaman gazetesi ve gruba bağlı diğer medya kuruluşlarının binalarına TRT taşınıyor. Tüm teçhizat da yine TRT'nin olacak.

15 Temmuz öncesi kayyum atanan Zaman gazetesi, darbe girişimi ertesi gelen “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” ile kapatılmıştı.

Cumartesi, 10 Eylül 2016 11:27
41 gündür tutuklu bulunan eski Zaman gazetesi yazarı Lale Kemal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a bir mektup kaleme alarak "Nihai durumda ben zindanda fikirlerim dışarıda uygulanıyor. Zat-ı âlinizin haklı ve haksızı ayırt edeceğine yürekten inanıyorum" dedi.

41 gündür tutuklu bulunan eski Zaman gazetesi yazarı Lale Kemal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a bir mektup kaleme alarak "Nihai durumda ben zindanda fikirlerim dışarıda uygulanıyor. Zat-ı âlinizin haklı ve haksızı ayırt edeceğine yürekten inanıyorum" dedi.

Cuma, 16 Eylül 2016 08:16
Times gazetesi "Erdoğan'ın müttefikleri intikam ararken, Londra'da bir gazete kapanmaya zorlandı" başlıklı haberinde, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekçilerinin sürgündekilere karşı bir yıldırma kampanyası başlatmasıyla, Zaman gazetesinin İngiltere baskısının kapanmak ve gazetecilerin saklanmak zorunda kaldığını" yazıyor.

Times'ta çıkan Dominic Kennedy imzalı haberde "İngiltere'deki Türklere birbirlerine karşı muhbirlik yapma ve siyasi muhalif olduklarından şüphelenilenleri Türkiye makamlarına bildirmeleri çağrısında bulunulduğu" belirtiliyor. 

Pazartesi, 12 Eylül 2016 15:27
CHP'li Barış Yarkadaş, TRT'nin Zaman gazetesine ait binaya taşınacağı iddialarının ardından TRT binalarının akıbetinin ne olacağı sorusunun TBMM'ye taşıdı.

15 Temmuz öncesi kayyum atanan Zaman gazetesi, darbe girişimi ertesi gelen "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname" ile kapatılmıştı. Kapatılan Zaman gazetesi ve gruba bağlı diğer medya kuruluşlarının İstanbul’da bulunan binalarına ise TRT’nin taşınacağı ifade ediliyor.

Perşembe, 22 Eylül 2016 07:42
Yeni Şafak gazetesi yazarı Salih Tuna, "Adil Öksüz kaçmadı, devletin elinde" iddiasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Hava Kuvvetleri İmamı” olduğu öne sürülen ve 15 Temmuz darbe girişiminin yönetildiği Akıncı 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kaçarken yakalanan Adil Öksüz’e ilişkin, “Onu kim serbest bıraktı? Öksüz’ün hâkimin önüne giden dosyasının içini kim boşalttı” sorusuna karşılık bir iddia da AKP'li köşe yazarından geldi. 

Salı, 20 Eylül 2016 11:01
Umut Oran, Gürsel Tekin, Erdoğan Toprak ve Sabahat Akkiraz'ın Gülen'le Pensilvanya'da görüştüğünü ileri süren Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, iddiasının kaynağını açıkladı.

CHP'den 4 milletvekilinin Pensilvanya'da Fethullah Gülen'le görüştüğünü ileri süren Sabah yazarı Mahmut Övür, kaynağının AKP ve CHP'li eski vekiller olduğunu dile getirdi.

"4 CHP'liyle ilgili iddia bir süredir siyaset kulislerinde konuşuluyordu" diyen Övür, yazının özetini şöyle aktardı:

Pazartesi, 12 Eylül 2016 23:45
Orhan Gökdemir

Zaman Gazetesi yazarı Lale Kemal içeriden Tayyip Erdoğan’a mektup yazdı… Şöyle dedi:

Salı, 13 Eylül 2016 08:14
Gülen Cemaat'inin gizli yazışmalarını yaptığı belirtilen ByLock isimli programı kullanan ilk 25 ismin listesi yayınlandı. Hürriyet'ten Murat Yetkin'in detaylarına yer verdiği gizli yazışma sistemi sonrası bir Bakan'ın çocukluk arkadaşı da tutuklanan isimlerden biri oldu.

 

Hürriyet gazetesi yazarı Murat Yetkin, ByLock programına ilişkin ayrıntıları ve kullanan ilk 25 ismin kullanıcı bilgilerini yayınladı.

Yetkin'in yazısından bir bölüm şöyle:

Cuma, 16 Eylül 2016 11:45
Taylan Kara

Daha önce sayısız yazıda detaylarıyla ele aldığım bu konuyu “yeni okurlar” ve “dirençli okurlar” için tekrarlama gereği duyuyorum. Bu yazı onlarca yazı, panel ve televizyon programının minik bir derlemesidir.

**

Pazartesi, 12 Eylül 2016 12:30
TKP'nin 96. kuruluş yıl dönümü Almaya'da Komünist Partililer tarafından kutlandı.

TKP’nin 96. kuruluş yıl dönümü Almanya’da kutlandı. Gelsenkirchen Bektaşi Kültür Derneği’nde yapılan etkinliğe Komünist Parti üyeleri ve parti dostlarının yanı sıra Almanya Komünist Partisi (DKP), Yunanistan Komünist Partisi (KKE), Özgürlük ve Dayanışma Partisi ve Suriye’nin Komünist Partisi’nden temsilciler katıldı.

Perşembe, 11 Ağustos 2016 19:02
Fuat Avni" adlı kullanıcı tarafından takip edilen öğrenci olarak gündeme gelen, Zaman gazetesi eski muhabiri Ayşenur Parıldak tutuklandı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan FETö operasyonu kapsamında gözaltına alınan, kapatılan Zaman gazetesinin eski muhabiri Ayşenur Parıldak, tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla geçen hafta gözaltına alınan Parıldak, polis tarafından adliyeye getirildi. 

Salı, 16 Ağustos 2016 08:36
"FETÖ" soruşturma kapsamında eski Zaman gazetesi çalışanlarına yönelik yapılan soruşturmada hakkında yakalanma kararı olan yazar Ali Ünal, Uşak’ta yakalandı.

"FETÖ" soruşturma kapsamında eski Zaman gazetesi çalışanlarına yönelik yapılan soruşturmada hakkında yakalanma kararı olan yazar Ali Ünal, Uşak’ta yakalandı.

Cumartesi, 06 Ağustos 2016 09:43
Fransız Le Figaro gazetesi, Marmara Denizi altında kurulan gözlem ekibinde rol alan Fransız bilim adamları ve onların 6 aylık bulgularının yayınladığı rapora yer verdi. Uzmanlar iki fay hattının burun buruna olduğunu ve hareket etmediğini, ancak ilk hareketlilikte 2 metreye kadar kayma yaşanabileceğini ve bunun da Richter ölçeğine göre 7 ilâ 8 büyüklüğünde bir depreme yol açacağını söylediler.

Fransız Le Figaro gazetesi Marmara Denizi altında kurulan gözlem ekibinde rol alan Fransız bilim adamları ve onların 6 aylık bulgularının yayınladığı rapora yer verdi.

Çarşamba, 03 Ağustos 2016 17:25
15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili "mesaj" içerdiği düşünülen ve darbe girişiminden 9 ay 10 gün önce Zaman gazetesi tarafından yayınlanan "Sükutun Çığlığı" adlı reklam videosu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen darbe soruşturması dosyasına delil olarak konuldu.

15 Temmuz darbe girişiminden 9 ay 10 gün önce çekilen ve mesaj içerdiği düşünülen Zaman gazetesinin "Sükutun Çığlığı" isimli reklamı dikkat çektmişti.

Habertürk'ün haberine göre; Önce siren seslerinin duyulduğu, ardından bir bebeğin gülüşü ekrana geldiği video İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe soruşturmasına dosyasına delil olarak koyuldu.

Salı, 23 Ağustos 2016 17:50
TRT'nin kapatılan Zaman gazetesinin Yenibosna'daki binasına taşınacağı ileri sürüldü.

Zaman gazetesi, bir süre önce kapatılmış ve Yenibosna'daki binasına el konulmuştu. Zaman'ın Yenibosna'daki binasının TRT'ye tahsis edildiği söyleniyor.

Superhaber isimli sitenin iddiasına göre, İstanbul'daki birimleri Ulus, Harbiye ve Tepebaşı'nda bulunan TRT, televizyon birimlerini ve stüdyolarını Yenibosna'ya taşıma kararı aldı.

Pages