2222 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 18 Şubat 2015 12:47
Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın kardeşi gözaltına alındı.

Cemaat'e yönelik Siirt merkezli ve 5 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonda Zaman Gazetesi'nin Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın Siirt Polis Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı olan kardeşi Halil Dumanlı'nın da aralarında bulunduğu 11 kişi gözaltına alındı.
 

Perşembe, 26 Şubat 2015 16:27
Türkiye gazetesi yazarı Ahmet Sağırlı, AKP’ye 400 milletvekilliği alınamadığı takdirde ne yapılacağını sordu.

Sağırlı, “Toplumun öteki yarısı” başlıklı yazısında AKP’ye ilginç sorular yöneltti. Yazısının başında Arınç’ın “Her iki kişiden biri bize oy veriyor ama diğeri de nefret ediyor” sözlerini hatırlatan Sağırlı, AKP tarafından bu ayrışmanın ciddiye alınmadığını savundu ve şöyle devam etti: “Bizim beklentimiz ne? İnceldiği yerden kopsun, işinize gelirse demiş olamayız.

Salı, 17 Şubat 2015 10:22
Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, Kandil’in Öcalan’ın hazırladığı metni veto ettiğini iddia etti.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugün köşesinde, “Öcalan, PKK’nın silahlı mücadeleyi bırakması yönünde  irade beyanında bulundu. 4 Şubat 2015 tarihinde kendisini ziyaret eden HDP heyetine yazılı bir metin verdi. O metinde aynen şöyle yazıyor: ‘Silah miadını doldurdu. Kürt hareketi yoluna demokratik siyasetle devam edecek.

Cuma, 27 Şubat 2015 10:16
Alman gazetesi Junge Welt’ten Sergey Artemov, Hayalet Tugay’ın komünist biriminin komutanı Aleksey Markov ile röportaj yaptı.

Kasım 2014’de kurulan Hayalet Tugay’ın komünist birimi, 18 gönüllü ile yola çıkmıştı. O zamandan beri katılanların sayısı 100’ün üstüne çıktı. Hayalet Tugay, stratejik önemi olan Debaltsevo kasabasını almayı başaran Luhansk Halk Cumhuriyeti kuvvetlerinin de bir parçası.

Salı, 24 Şubat 2015 10:25
Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, IŞİD'in son dönemde Türkiye'yi hedef aldığını ve bunun arkasında ABD'nin olduğunu yazdı.

Süleyman Şah operasyonuna ilişkin bir köşe yazısı kaleme alan Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, IŞİD'in Türkiye'yi hedef almasının arkasında Londra ve Washington gibi başkentlerin olduğunu söyledi.

"Süleyman Şah’tan infaz görüntüleri mi gelseydi!" başlılı yazının bir bölümü şöyle:

Çarşamba, 11 Şubat 2015 15:31
Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakan Davutoğlu'na, "Sen Başbakancılık oynadığını mı sanıyorsun? Anlamıyor musun? Burada hedef olan benim. Operasyon bana yapılıyor" dediğini öne sürdü.

Dört eski bakanın Yüce Divan oylaması sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakan Davutoğlu'nu azarladığı iddia edildi.

Yeniçağ gazetesi yazarı Ahmet Takan, konuya ilişkin şu iddiaları kaleme aldı:

Pazartesi, 16 Şubat 2015 13:33
Samanyolu Yayın Grubu, başkanının gözaltına alındığı operasyonu tarafsız vermemekle suçlandı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Samanyolu Yayın Grubu'na 1 milyon TL'ye yakın para cezası verdi. 14 Aralık operasyonları sırasında yaşananların verilmesini kusurlu buldu.

Salı, 24 Şubat 2015 13:57
Yurt gazetesinde sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan gazeteciler eylemdeydi.

CHP Milletvekili Durdu Özbolat'ın sahibi, Derya Sazak'ın genel yayın yönetmeni olduğu Yurt gazetesinde, Türkiye Gazeteciler Sendikası’nın yetki almasının ardından başlayan işten çıkarılmalar sonucu bugün saat 12.00'da bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cuma, 13 Şubat 2015 17:10
Yandaş medya Laik ve Bilimsel Eğitim Boykotuna gözlerini kapadı. Ulusalcı medya ile Kürt medyasında da boykot kendisine önemli bir yer bulamadı. Cemaat medyası ise "beklenmedik" bir performans gösterdi.

Bugün gerçekleştirilen Laik ve Bilimsel Eğitim Boykotu'nu görmezden gelen yandaş basın boykota kulaklarını tıkadı.

Cuma, 27 Şubat 2015 09:20
Avusturya’da İslami dernek ve camilerin yurtdışından finanse edilmesi uygulamasına son veren yasa Meclis’ten geçti.

Avusturya’da 3 yıldır gündemde olan “İslam Yasa Tasarısı” Çarşamba günü Meclis’ten geçerek yasalaştı. Yasa ülkedeki İslami dernek ve camilerin yurtdışından finanse edilmesine son veriyor, ülkede görev yapan imamların eğitimi üzerindeki denetimleri sıkılaştırıyor ve imamlara Almanca konuşma şartı getiriyor.

AMAÇ YABANCI DEVLETLERİN ETKİSİNİ KIRMAK

Perşembe, 05 Şubat 2015 19:54
Amerikan Kongresi'nin 89 üyesi Amerikan Dışişleri Bakanı John Kerry'ye bir mektup yazarak, Kerry'den Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ulaşmasını ve Türkiye'de Fethullah Gülen'le bağlantılı gazetecilere yönelik son gözaltıları gündeme getirmesini istedi.

Türkiye ’de Gülen cemaati ve hükümet arasında süren gerilim Washington’a sıçradı.

Salı, 03 Şubat 2015 13:03
Eski AKP milletvekili Hakan Şükür'ün 2012 yılında Erdoğan'ın odasında ağladığı ileri sürüldü.

Zaman gazetesi Başbakanlık muhabiri Ahmet Dönmez’in çıkardığı "Yüzde On- Adil Düzenden Havuz Düzenine" isimli kitabında yer alan iddiaya göre Hakan Şükür, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’a ait tapelerle ilgili tartışma üzerine Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde odasında öfkeden ağladı.

Kitapta yer alan iddialara göre olay şöyle gelişti: 

Perşembe, 05 Şubat 2015 17:45
Gonca Tokyol

Kimsenin olmasını beklemediği bir yerde; önden üç, arkadan beş katlı bir bina. Önünde boylu boyunca uzanan merdivenler, hava güzelse basamaklarında birilerinin oturduğu, muhabbetin bir türlü bitmediği, bir süre sonra "iş geciktirmenin vicdan azabı"yla sohbetin tadı arasında kalanların yukarı çıkıp da bilgisayarlarıyla geri döndüğü upuzun basamaklar.

Perşembe, 26 Şubat 2015 22:27
Kabataş yalancısı Elif Çakır'ı, eski avukatı da yalnız bıraktı. Avukat Fidel Okan; "Verdiğiniz zararın farkında mısınız" diye sordu.

Kabataş'ta Gezi Olayları sırasında, başörtülü bir kadına, belden yukarısı çıplak, ellerinde deri eldivenler, başlarında siyah bandanalar bulunan 80-100 kişilik grubun, genç kadını dövdüğü ve üzerine idrarını yaptığı iddiasının en ateşli savunucularından Elif Çakır'ın o dönemdeki avukatı Fidel Okan, Kabataş'ta öne sürüldüğü gibi bir olay yaşanmadığını söyledi.

Çarşamba, 11 Şubat 2015 13:17
Türkiye'nin dünyadaki "cihatçı" şebekesine yaptığı katkılar, genellikle Ortadoğu ve Kuzey Afrika ile sınırlı sanılıyor. Oysa gözlerden kaçan ve çok önemli olan bir bölge daha var: Uzak Asya'daki Uygurlar.

Dünyanın dikkati Charlie Hebdo katliamına ve politik yansımalarına, Yunanistan seçimlerine ve SYRIZA güzellemelerine odaklandığı sırada Nijerya’da Boko Haram bölgenin yakın tarihindeki en vahşi katliamlarından birini gerçekleştirerek tekrar sahneye çıkmıştı.

Pages