2385 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 05 Ekim 2015 20:37
Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı yaptığı açıklamada görevini baskılar nedeniyle yerine getirmediğini belirterek, genel yayın yönetmenliğini bıraktığını açıkladı. Dumanlı gazetede kalmaya devam edip etmeyeceğine dair bir açıklama yapmadı.

Ekren Dumanlı'nın yaptığı açıklama şu şekilde:

Son dönemde basına ve şahsıma uygulanan hukuksuz baskılar nedeniyle Genel Yayın Yönetmenliği görevimi yapamadığımı görüyorum.

Pazartesi, 05 Ekim 2015 23:57
Zaman Gazetesi'nin 14 yıldır Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Ekrem Dumanlı'nın görevini bırakmasının ardından gazeteden bir açıklama geldi. Açıklamada yeni Genel Yayın Yönetmeni'nin Abdülhamit Bilici olduğu duyuruldu.

 Ekrem Dumanlı'nın 14 yıldır sürdürdüğü Genel Yayın Yönetmenliği görevinden istifa etmesi üzerine Zaman Gazetesi'nden bir açıklama geldi. Açıklamada Ekrem Dumanlı'ya teşekkür edilirken, yeni Genel Yayın Yönetmeni'nin Cihan Haber Ajansı Genel Müdürü Abdülhamit Bilici olduğu duyuruldu.

Zaman tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Salı, 06 Ekim 2015 10:01
Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın görevini bıraktığını açıklaması sonrası bu göreve CİHAN Haber Ajansı Müdürü Abdülhamit Bilici getirildi."

"Son dönemde basına ve şahsıma uygulanan hukuksuz baskılar nedeniyle Genel Yayın Yönetmenliği görevimi yapamadığımı görüyorum" diyen Ekrem Dumanlı'nın yerine Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği Müdürlüğüne getirilen kişi belli oldu.

Perşembe, 01 Ekim 2015 10:40
Gazeteci Ahmet Hakan'la sosyal medya üzerinde zaman zaman gerilimli tartışmalar yapan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saldırıyla ilgili "Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı kınıyorum" açıklaması yaptı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, İstanbul'daki evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğradı. Hastaneye kaldırılan Ahmet Hakan'ın vücudunda kırıklar olduğu öğrenildi.

Ahmet Hakan, sabah saatlerinde taburcu edilirken, saldırıyla ilgili önce 3 kişi gözaltına alındı, sabah saatlerinde 4'ncü saldırgan da yakalandı.

Pazar, 04 Ekim 2015 23:02
Katolik Kilisesi'nde üst düzey görevde bulunan bir din adamı, eşcinsel olduğunu açıkladı.

Piskoposlar Konseyi'nin toplantısına çok az zaman kala basın toplantısı yaparak, partnerini ve cinsel yönelimini açıklayan Polanya asıllı rahip, ''Kilise ve kilise toplumunun kim olduğumu bilmesini istedim. Eşcinsel, mutlu ve kendi kimliğinden onur duyan bir din adamıyım'' ifadesinde bulundu.

Pazar, 04 Ekim 2015 18:51
Alman otomobil devi Volkswagen’de ortaya çıkan egzoz gazı skandalı yavaş yavaş netlik kazanıyor.

Alman basınında yer alan haberlere göre, emisyon değerlerini düşük gösteren söz konusu programın kullanılmasına 2008 yılında karar verildi. Skandalın ortaya çıkarılması için kurulan komisyonun elde ettiği ilk bilgilerde, mühendisler  skandal programın 2008 yılında kullanılmaya başlandığını doğruladı.

Perşembe, 01 Ekim 2015 09:18
Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, hastanede Ahmet Hakan'ı ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada, "Organize ve planlı bir saldırı olduğunu görüyoruz. Saldırganlar CNN Türk'ten çıktıkan sonra evine kadar takip edilmiş" dedi.

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, hastane önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Perşembe, 08 Ekim 2015 13:45
Suriye ordusunun silahlı grupların kontrolündeki bölgelere yönelik geniş çaplı bir harekat başlattığı açıklandı.

Suriye Genelkurmay Başkanı General Ali Abdullah Eyub, bugün devlet kontrolü dışındaki bölgelerin silahlı grupların işgalinden temizlenmesi için geniş çaplı bir kara harekatı başlatıldığını açıkladı.

Perşembe, 08 Ekim 2015 09:15
Serpil Güvenç

Evlerine ilk kez olaydan iki gün sonra gittik. Çankaya Basın Sitesi’nin mütevazi dairelerinden biri… Yatakta beyaz sargılar içinde bir mumya yatmakta. Sadece gözleri ve ağzı açıkta.Ayakucunda duruyoruz yatağın. Babam geçmiş olsun tadında birşeyler söylemeye çalışıyor. Eşi sevgiliBahriye abla ile annem İlhami ağabey’in sağlık durumuna ilişkin bir şeyler konuşuyorlar…

Çarşamba, 02 Eylül 2015 11:42
Zaman gazetesi yazarı Lale Kemal, fuatavni'nin CIA ajanı olduğunu iddia etti.

Yapılan polis operasyonlarını önceden haber vermesiyle tanınan Twitter fenomeni fuatavni'nin kimliğiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

Zaman yazarı Lale Kemal, fuatavni'nin CIA ajanı olduğunu iddia etti.

Kemal yazısında,  "Fuat Avni'nin, Amerikan casusluk örgütü CIA kaynaklı olduğuna dair artan biçimde dış kaynaklı bilgiler almaya başladım" ifadelerini kullandı.

Cumartesi, 05 Eylül 2015 20:16
Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’dan sonra şimdi de Bugün gazetesi yazarı Yavuz Baydar hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaretten soruşturma başlatılmasıyla, dava açılanların sayısı hızla artıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın açtığı "hakaret" davaları hızla artıyor. Son olarak Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ve Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı’nın arından Bugün gazetesi yazarı Yavuz Baydar hakkında "Erdoğan'a hakaret" davası açıldı.

Erdoğan'a hakaret edenlerin arasında gazeteciler ve yazarlarla birlikte dikkat çeken diğer isimlerde eski yandaşlar oldu.

Cumartesi, 05 Eylül 2015 20:46
Cumhurbaşkanı'na tüm ailesini feda eden Ethem Sancak'ın gazetesi Star'da yazan Cem Küçük, bu günkü yazısında Aydın Doğan'a Doğan Medya'dan atılacak gazetecilerin listesini verdi.

Milliyet Gazetesi'nden kovulan gazetecileri hedef gösteren yandaş kalem Ersoy Dede'nin ardından bir hamlede "Erdoğan'a aşık" olan Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Star Gazetesi yazarı Cem Küçük'ten geldi.

Yandaş yazar Cem Küçük, uzun zamandır hedefine aldığı Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan'a bugünkü yazısında kovulmasını istediği gaztecilerin isimlerini verdi.

Cuma, 04 Eylül 2015 13:42
Ekrem Dumanlı hakkında Erdoğan'a "hakaret ve tehdit" ettiği gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Zaman gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "hakaret ve tehdit" suçlamasıyla soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Ayrıntılar gelecek...

Salı, 15 Eylül 2015 14:49
İstanbul Valisi Vasip Şahin'in, Hürriyet Gazetesi'ne yönelik saldırı için, "Hürriyet'e saldırı yapıldığında evime yapılmış gibi hissettim" dediği belirtildi.

Basın Konseyi Başkanı Pınar Türenç ile Kıbrıs Türk Basın Konseyi Başkanı Doç. Dr. Şule Lokmanoğlu Aker başkanlığındaki heyeti, Vali makamında karşıladı. Basın Konseyi'nden yapılan açıklamaya göre, Valilik binası hakkında bilgiler veren Vasip Şahin, son günlerde basına yönelik saldırılarla ilgili konuştu.

Pazartesi, 07 Eylül 2015 19:01
Katar Hava Kuvvetleri’ne bağlı uçaklar ABD öncülüğündeki “IŞİD karşıtı koalisyonun” düzenlediği hava saldırılarına katılacak. Katar’a ait jetler Türkiye’deki üslerden havalanacak.

Türkiye’nin ardından Katar da, ABD öncülüğündeki “IŞİD karşıtı koalisyon” tarafından düzenlenen hava saldırılarına katılma kararı aldı. Katar Hava Kuvvetleri’ne bağlı uçakların Diyarbakır, Batman ve Malatya’daki hava üslerinin yanı sıra İncirlik’ten de kalkması öngörülüyor.

Pages