2698 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 11 Nisan 2017 13:48
Zaman gazetesinin yazar ve yöneticileriyle ilgili istenen cezalar hazırlanan iddianamede yer aldı.

Kapatılan Zaman gazetesinin yazar ve yöneticileri hakkında iddianame düzenlendi.

Salı, 04 Nisan 2017 12:24
Almanya Dışişleri Bakanı, İngiltere Başbakanı'nın belirlediği Brexit zaman çizelgesinin gerçekçi olmadığını savundu.

Almanya'da, Britanya'nın AB'den çıkışına ("Brexit") ilişkin uyarılar geldi.

İngiliz gazetesi Independent'a konuşan Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Brexit sürecinin 2019 yılında biteceğinden şüphe duyduğunu söyledi.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 13:21
Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan bugünkü köşesinde referandumun ardından TV'de boy gösteren AKP'li gazetecilerin dost sohbetlerinde başka türlü konuştuğunu iddia etti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ''Bre kemiksiz, bidon'' diyerek hakaret ettiği Milliyet yazarı Mehmet Tezkan, "iktidara yakın gazetecilerin ekranda başka, dost sohbetlerinde başka konuştuğunu" savundu. Tezkan, "Referandum yüzde 51.4’e 48.6’yla bitti ya. Ekranda, 'Gayet normal', sohbette 'Türkiye bu oy oranıyla yapılacak rejim değişikliğini taşıyamaz.

Cumartesi, 15 Nisan 2017 14:42
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ona yakınlığıyla tanındığı için "Davutoğlucu gazete" diye bilinen Karar gazetesi yazarlarının referandum sürecinde kaleme aldıkları yazılar, o cephede ibrenin "hayır"dan yana olduğunu gözler önüne serdi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla tanınan Karar gazetesi ve bu gazetenin köşe yazarları arasında ibrenin "hayır"dan yana olduğu vurgulandı. 

tahayyul.net sitesinde yer alan incelemede, Davutoğlu ve medyasının referandumdaki kararı irdelendi.

İŞTE O İNCELEME

Tahayyül'de yayınlanan inceleme şöyle:

Çarşamba, 12 Nisan 2017 11:36
Alman gazetelerinin yorum sütunlarındaki ağırlıklı konular; Türkiye’deki anayasa referandumu, idam cezası tartışmaları, Suriye’deki savaş ve ABD’nin dış politikası. Die Welt gazetesi, referandumda hayır çıkması durumunda Erdoğan'ın erken seçime gideceğini savunuyor.

Türkiye'deki anayasa değişikliği referandumu için geri sayım devam ederken Alman basını da gelişmeleri yakından takip ediyor.

Deutsche Welle Türkçe'nin Alman basınından derledikleri şöyle:

Berlin’de yayımlanan Die Welt gazetesinin yorumu:

Pazar, 23 Nisan 2017 10:41
Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görevli bir kişinin bir TIR dolusu aracı "test sürüşü" için Saray'a getirttiği, sonrasında bu kişinin başka bir kuruma gönderildiği ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda görevli bir kişinin "test sürüşü" için bir TIR dolusu aracı Saray’a getirttiği daha sonra bu kişinin görevden alınıp başka bir kuruma gönderildiği ortaya çıktı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker, bugünkü yazısının “Saray ’da deneme sürüşü” başlıklı bölümünde, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndan bir kulis bilgisi aktardı.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 21:00
İsrail basınında yer alan bir değerlendirmede, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındaki farklar ele alınıyor. Yazıda İsrail'de olamayacak bir "halk ayaklanmasının" Türkiye'de yaşanabileceği öne sürülerek, Erdoğan'ın Netanyahu'yu "kıskanabileceği" söyleniyor.

İsrail gazetesi Haaretz'de yer alan bir değerlendirmede, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı benzetmenin "çok kolay" olduğu söyleniyor.

Buna karşın iki lider arasında büyük farklar olduğu söylenen yazıda bu farklar ele alınıyor. Yazıda Erdoğan'ın Netanyahu'yu "kıskanabileceği" söyleniyor.

Cuma, 07 Nisan 2017 01:00
Taylan Kara

Nilüfer Göle

Asaf Savaş Akat

Baskın Oran

Fuat Keyman

Etyen Mahçupyan

***

Bu isimler size ne çağrıştırıyor?

Yetmez ama evet?

İktidar destekçiliği?

Başbakan danışmanlığı?

TRT programcılığı?

Akil adamlık?

Burkanın ne cici şey olduğu?

Perşembe, 13 Nisan 2017 13:40
Adıyaman'ın Sincik ilçesinde İngilizce öğretmenliği yapan Zekiye Şeker, kişisel sosyal medya hesabındaki bir paylaşımı bahane edilerek devlet memurluğundan men edildi... Şeker, yaşadığı hukuksuzluk ve keyfiliklerle dolu süreci soL'a anlattı...

Adıyaman'ın Sincik ilçesinde Söğütlü Ortaokulunda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan Eğitim-Sen üyesi Zekiye Şeker, darbe girişiminden bir gün sonra kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım bahane edilerek, devlet memuriyetinden men edildi.

Pazartesi, 17 Nisan 2017 11:26
Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, şaibeli referandum sonuçlarının ardından vakit kaybetmedi. Kaplan tüm gericiliğini konuşturarak, Erdoğan'ın yeni dönem için şeriatçı hamleler yapması gerektiğini savundu.

Laiklik ülkenin boynuna geçirilmiş bir tasma' ve Öğrenci değişim programı Erasmus’a ‘Orgasmus‘ demesiyle hatırlarda kalan Yeni Şafak gazetesi yazarlarından Yusuf Kaplan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a beklenen 'öneri'lerde bulundu.

Salı, 18 Nisan 2017 14:50
''Menderes'i o geceki kadar üzgün ve sinirlilik içinde görmemiştim. Saçları dağınıktı. Yüzü sararmıştı. Fatin Rüştü Zorlu bir aralık yanıma geldi. Bak Samet Bey, dedi, Adnan Bey, mağlup bir kumandana ne kadar benziyor, üstünde sadece üniforması eksik.''

1957 seçimleri Demokrat Partinin (DP) herkes için eski "pırıltısını" kaybetmeye ve düpedüz sallanmaya başladığı bir dönemde gerçekleşti. 1950'lerin başındaki demokrasi, özgürlük ve refah vaat eden, hatta bu şekilde çeşitli sol entelektüelleri de peşine takmış Demokrat Parti, kısa sürede dikta rejimini aratmayan uygulamaları hayata geçirir olmuştu.

Cuma, 21 Nisan 2017 01:00
Taylan Kara

Geçen yazıda “Güncel Türk Siyaseti ve Politik Akımlar” başlıklı siyaset okulunda ders verecek isimleri saymış (1) ve bu isimlerden Etyen Mahçupyan’ı ele almıştık (2).

Bu yazıda diğer isimlerin yazılarını anımsayacağız.

Nilüfer Göle, Baskın Oran, Asaf Savaş Akat, Fuat Keyman, Etyen Mahçupyan…

Pazartesi, 27 Mart 2017 07:33
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Hakan Şükür'e destek veren DHA muhabiri Kadir Çetinçalı'ya ve Hakan Şükür'e tepki gösterdi.

Galatasaray'da toplanan Divan Kurulu'nun Hakan Şükür'ü ihraç etmemesi sonrası AKP'liler sert şekilde Galatasaray'ı hedef alırken, bu isimlere Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da eklendi.

Pazartesi, 13 Mart 2017 15:45
Kara Harp Okulu Komutanlığı 2016-2017 eğitim-öğretim yılı açılış töreninde ilk dersi Sabah gazetesi yazarı, tarihçi Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu verdi.

Kara Harp Okulu Komutanlığı 2016-2017 eğitim öğretim yılı açılış töreni 15 Temmuz’daki darbe girişiminden 7 ay 26 gün sonra düzenlendi.

Salı, 21 Mart 2017 12:01
Karar gazetesi yazarı Elif Çakır, Başbakan Binali Yıldırım'ın referandum çalışmalarını ele almak amacıyla AKP hükümetlerinde görev alan bakanlarla bir araya geldiği toplantıdan sızan kulis bilgilerini yazdı.

Karar gazetesi yazarı Elif Çakır, bugünkü köşesinde, referandum toplantısına katışan Bülent Arınç'ın Başbakan Binali Yıldırım'a “AKP adına tuhaf bir şekilde söz sahibi olduğunu iddia eden, parmak sallayan, yol arkadaşımız dediğiniz isimler itibar suikastine uğrarken bizim partimizden ve sizler neden çıkıp ‘Ne oluyor, siz kimsiniz’ denilmiyor?

Pages