2279 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 02 Mayıs 2015 21:15
ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İran’ın nükleer programıyla ilgili anlaşma süreci hakkında konuştu. Kerry, İsrail’i hiçbir zaman yüzüstü bırakmayacaklarını söyledi.

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, İran’ın nükleer programıyla ilgili 30 Haziran’da imzalanması beklenen anlaşma hakkında konuştu. Kerry’nin Channel 10’da Pazar günü yayımlanacak röportajda söylediklerini aktaran Ha’aretz gazetesi, ABD Dışişleri Bakanı’nın anlaşmayla ilgili “çok fazla histeri” olduğunu söylediğini kaydetti.

Perşembe, 07 Mayıs 2015 10:44
Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç, HDP Batman Milletvekili adayı Ayşe Acar Başaran'ın “Bir kesim, kasıtlı olarak Atalan’ın, Ezidi olmasını ön plana çıkarıyor. Biz, Medine sözleşmesini şiar edinmişiz” sözlerini köşesine taşıdı.

29 Nisan'da HDP’nin Batman milletvekili adayları basın mensuplarıyla bir araya gelirken partinin 3. sıra adayı Ayşe Acar Başaran, 1. sıra adayı Ezidi Ali Atalan’a yönelik eleştiride bulunanlara, “Bir kesim kasıtlı olarak Atalan’ın Ezidi olmasını ön plana çıkarıyor. Biz Medine sözleşmesini şiar edinmişiz” yanıtını vermişti.

Cuma, 01 Mayıs 2015 12:51
Yaptığı yalan ve dayanaksız haberle bilinen Takvim gazetesi 1 Mayıs'ı da boş geçmedi.

Havuz medyasının en 'yaratıcı' gazetelerinden Takvim, 'üst akıl' haberlerine bir yenisini daha ekleyerek 1 Mayıs'ı da boş geçmedi. 

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 10:27
Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 12 Eylül darbesini ve Kenan Evren'i öven bir yazı kaleme almayı başardı.

12 Eylül faşist darbesinin lideri Kenan Evren'in ölümü yazan Ertuğrul Özkök, "bütün samimiyetim ve iç huzurumla, Kenan Evren için 'Allah rahmet eylesin' diyorum" ifadelerini kullandı.

İşte Özkök'ün bugün yayımlanan yazısı:

Allah rahmet eylesin Kenan Paşa

Perşembe, 14 Mayıs 2015 10:27
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, MHP'li Meral Akşener'e ilişkin "kaset" açıklamasında bulunan Latif Erdoğan'a ilişkin kaleme aldığı yazısında "Latif Erdoğan! Seni şerefsiz ilan ediyorum" dedi.

A Haber’de yayınlanan Gece Ajansı adlı programda konuşan Mehmet Barlas'ın oğlu Cemil Barlas’ın “Onun da kaseti mi var nesi var, nasıl ele geçirdiler” demesi üzerine Latif Erdoğan, “Cemil Bey’in dediği çok önemli. O kaseti olan birisidir ve şu an esaret altındadır" demişti.

Tepki çeken bu sözlerin ardından Ahmet Hakan, Latif Erdoğan'ı hedef alan bir yazı kelame aldı:

Cuma, 22 Mayıs 2015 16:35
Eyfel kulesi çalışanları, kule çevresindeki yankesicilerden yıldıkları için iş bıraktı.

Paris’in ünlü Eyfel kulesinde çalışanlar greve gitti. İşçilerin greve çıkma gerekçeleri ise kule çevresinde sayıları gün geçtikçe artan ve zaman zaman kule çalışanlarını da tehdit eden yankesiciler ve dolandırıcılar.

Pazartesi, 04 Mayıs 2015 14:01
Milletvekili olmayan ve TBMM dışından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Efkan Ala’nın istifa ettikten sonra Valilik’e ait binada oturmaya devam ettiği yönündeki iddialar İçişleri Bakanlığı’na soruldu. Bakanlık, soruya, “kamuoyunu ilgilendirmediği” gerekçesiyle cevap vermedi

Cumhuriyet Gazetesi’nden Alican Uludağ’ın haberine göre İçişleri Bakanı Efkan Ala, 7 Haziran seçimleri nedeniyle 7 Mart tarihinde görevinden istifa etti.

Pazar, 03 Mayıs 2015 10:55
Tıbbi amaçlı satılan esrar fiyatlarını düşürmeyi hedefleyen hükümetin görevlendirdiği İtalyan ordusu, Floransa şehrinde kurduğu esrar çiftliğinde ilk mahsullerini topladı.

Esrarın tıbbi amaçlı kullanılmasına 2 yıl önce izin veren ama ithalatı çok pahalı olduğu için yeni bir yol bulmaya çalışan İtalya, ilk mahsüllerini topladı. İtalyan Corriere della Sera gazetesi, Eylül 2014’te Floransa’daki özel bir çiftlikte esrar üretimine başlayan ordunun ilk hasatı yaptığını ve mahsulün iyi çıktığını yazdı.

Pazartesi, 25 Mayıs 2015 21:54
Polonyalı bir oyun stüdyosunun, 118 denizcinin feci şekilde hayatını kaybettiği Kursk faciasıyla ilgili bir oyun yapması Rus medyasında tepki çekti.

Polonyalı oyun yapımcısı Jujubee, geçtiğimiz hafta yeni oyunu “Kursk”un tanıtım filmlerini sosyal medyada yayınladı. Sputnews, Rus sosyal medya kullanıcıları ve Rus medyasının faciayı oyuna dönüştürmesine tepki gösterdiğini yazdı.

Pazartesi, 04 Mayıs 2015 09:52
Eski Cemaatçi Hüseyin Gülerce, "Fuat Avni merkezi Pensilvanya'da olan, aralarında psikolojik harp uzmanlarının da bulunduğu bir heyet. Adamın her dediği çıkıyormuş. Hayır çıkmıyor, yüzde 30'u çıkıyor yüzde 70'i yalan. Zaten Fuat Avni yalancının biri. Fuat Avni, vicdansızlığın, insafsızlığın, namertliğin sembolü…" ifadelerini kullandı.

Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce, AKP-Cemaat kavgasına ilişkin Yeni Şafak gazetesine açıklamalarda buludu.

Röportajın bir kısmı şöyle:

Pazartesi, 25 Mayıs 2015 10:19
Taraf gazetesine yönelik bir vergi incelemesi daha başlatıldı. Geçtiğimiz yıl, gazetenin hesaplarına yönelik üç ayrı vergi incelemesi kararı alınırken, seçimlere 14 gün kala yeni bir vergi incelemesi daha başlatıldı.

Taraf gazetesi ne 4. kez vergi incelemesi başlatıldı.

Taraf yönetimi, incelemenin tutanağını imzalamak için seçimlere iki gün kala 5 Haziran'da Vergi İdaresi Başkanlığı'na çağrıldı. 

Taraf gazetesi, vergi incelemesini 'Taraf'a operasyon' başlığı ile okuyucularına duyurdu. Gazete,operasyon hakkında şu bilgileri paylaştı:

Cuma, 22 Mayıs 2015 14:26
Fethullah Gülen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Pensilvanya'daki evinde misafir olduğunu açıkladı.

Fethullah Gülen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak'ın Pensilvanya'daki evinde misafir olduğunu açıkladı. Gülen, "O serkârlardan birisinin damadı geldiğinde ben orada misafir ettim onu. Bağışlayın, vaktinde izdivaç yapsaydım, benim o yaşta torunum olurdu.

Perşembe, 14 Mayıs 2015 15:42
Ethem Sancak, Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök ile ilgili "Bazı şeyleri açıklarsam Türkiye'de barınamazlar" dedi.

Yandaş medya patronu Ethem Sancak, 24 TV'de yaptığı açıklamada, Ertuğrul Özkök'ün Yakup Cemil benzetmesine tepki gösterdi. Sancak, "Yakup Cemil'i tarih bilenler bilir. Kullanılan bir piyondur Yakup Cemil. Darbe yaptırtıldı ona, sadrazam öldürtüldü. Yakup Cemil böyle bir tetikçidir. Şimdi ben bana Yakup Cemil diyen arkadaşa soruyorum.

Çarşamba, 13 Mayıs 2015 13:12
Yeni Şafak'ın Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, artık Erdoğan'ın uçağına binemiyor.

AKP iktidarının bir numaralı kalemlerinden olan Abdülkadir Selvi, Erdoğan'ın uçak listesinden çıkarıldı. Gazeteci Yavuz Oğhan, Erdoğan'ın uçağının gazeteci yolcularını yazdı:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle yurt dışı seyahatlerine çıkarken, yanına gazetecileri de alır ve mesajlarını havada verir. Tıpkı önceki dönem devlet adamlarının yaptığı gibi.

Cuma, 01 Mayıs 2015 22:48
1 Mayıs nedeniyle yoğun güvenlik önlemi alınarak giriş çıkışın imkansız hale getirildiği Taksim Meydanı'na Komünist Parti üyelerinin girmesi gün boyunca çok tartışıldı. Peki bu eylem nasıl yapıldı? Taksim'deki polis ablukasını delen KP'lilerle konuştuk.

Medyada yer alan değerlendirmelerden biri eylemcilerin meydandaki otellerin birinden çıktığıydı. Eyleme katılanlara "otelde mi kaldınız?" sorusunu yönelttiğimizde şu yanıtı aldık: 

Pages