2720 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 02 Mayıs 2017 15:05
Kapatılan Zaman gazetesinin muhabiri Ayşenur Parıldak tahliye edildi.

"FETÖ" üyeliği suçlamasıyla tutuklu bulunan kapatılan Zaman gazetesi muhabiri Ayşenur Parıldak adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Sincan Cezaevinde tutuklu bulunan Parıldak'ın yargılanmasına, Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Salı, 02 Mayıs 2017 00:42
"Etik ve derinlikli" habercilik anlayışıyla her zaman göz dolduran yandaş medyanın sembol gazetesi Akit, yine bir habercilik başarısına imza attı.

İslamiyet'e uygun yatış ve uyku şekillerini haber yapan Akit gazetesi, twitter'da takipçileri tarafından dalga konusu oldu.

Perşembe, 18 Mayıs 2017 14:33
AKP'nin yayın organlarından Star gazetesi yazarı Lütfü Oflaz, "Yetmiş gündür açlık grevi yapan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça 'Sırf muhalif olduğumuz için FETÖ’cü muamelesine tabi tutulup işimizden atıldık' diyorlar. Bunu duyurmak için de son çare olarak süresiz açlık grevine başladıklarını söylüyorlar. Onlar ve onlar gibilerin seslerine kulak verilmeli" ifadelerini kullandı.

KHK ile işten çıkarılan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevi sürerken, AKP'nin sessizliği de devam ediyor.

AKP basının da hedef göstermeye başladığı eyleme ilişkin Star gazetesi yazarı Lütfü Oflaz ilginç bir yazı kaleme aldı.

Perşembe, 18 Mayıs 2017 10:02
Hollanda Kralı Willem-Alexander, 21 yıldır kraliyet havayollarında pilotluk yapmakta olduğunu açıkladı.

Hollanda Kralı Willem-Alexander, 21 yıldır "Hollanda Kraliyet Havayolları" KLM'de pilotluk yapmakta olduğunu duyurdu.

Hollanda gazetesi De Telegraaf'a konuşan Willem-Alexander, yarı-zamanlı olarak yaptığı pilotluğu "hobi" olarak niteledi.

Çarşamba, 10 Mayıs 2017 14:52
Hrant Dink soruşturmasında 51 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iade edildi.

Hrant Dink cinayetine ilişkin hazırlanan ve ana davayla birleşme talebiyle 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilen 3. iddianame savcıya iade edildi.

Agos'un haberine göre, mahkemenin iade gerekçesinin dosyada eksiklerin bulunması olduğu öğrenildi.

Çarşamba, 10 Mayıs 2017 10:30
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), adli ve idari yargıda bin 45 kişinin görev yerinin değiştirildiğini açıkladı. Yeri değiştirilenler arasında 'FETÖ' soruşturmalarında görevli adli personel de bulunuyor.

HSK'nin internet sitesinde yayınlanan 2017 Yılı Adli ve idari Yargı Kararname listesine göre, HSK Birinci Dairesinin 678 sayılı adli yargı kararnamesinde 1035, 679 sayılı idari yargı kararnamesinde ise 10 olmak üzere toplam 1045 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Çarşamba, 03 Mayıs 2017 08:43
Kayseri'de hazırlanan Cemaat iddianamesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye ilişkin de önemli iddialar yer aldı.

Kayseri’de 71 işadamıyla ilgili hazırlanan Cemaat iddianamesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye yönelik çarpıcı bilgiler yer aldı. Sözcü'den Kamil Elibol'un haberine göre, Cumhuriyet Savcısı Salih Kılıçdağı’nın hazırladığı 2017/117 numaralı iddianamede, Özhaseki’nin ABD’ye giderek, Fetullah Gülen’i ziyaret ettiği öne sürüldü.

Perşembe, 18 Mayıs 2017 01:30
Ahmet Çınar

Son zamanlarda daha mı çoğaldı yoksa ben mi fazla takılıyorum bilmiyorum: Ama son 5-10 yıldır bu bir furya.

Korkunç.

Önlenemez. Engellenemez. Bulaşıcı bir virüs adeta.

Sohbet ediyoruz. On dakika konuşuyorum, anlatıyorum, karşılaştırmalar yapıyorum, akıl yürütüyorum, örnekler veriyorum... Karşımda beni dinlediğini sandığım kişinin yanıtı tek cümle: Aynen öyle...

Salı, 16 Mayıs 2017 13:55
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bize ait olan adalar Yunanistan tarafından işgal edildi. Çipras'a gidiyor soramıyor. Fırça yiyeceksen neden gidiyorsun oraya'' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ege Deniz'inde Türkiye'ye ait adaların "Yunanistan tarafından işgal edildiği" iddiasını ileri sürerek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a seslendi. Kılıçdaroğlu "İlk kez Türkiye toprak kaybına uğradı. Çipras'a gidiyor soramıyor. Fırça yiyeceksen neden gidiyorsun oraya. Sen önce adaları kurtar. Ezikler çünkü, hatalarını biliyorlar" görüşünü dile getirdi. 

Çarşamba, 03 Mayıs 2017 02:00
Aydemir Güler

İngiliz gazetesi haklı. Times Erdoğan tasfiyelerinden sonra neredeyse yasaları uygulayacak kimse kalmadığını yazmış. Yasa işin esprisi; kısaca “böyle yönetemezsin” diyorlar. Doğrudur ve biz de çoktandır söylüyoruz.

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 09:07
Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın sosyal medya üzerinden çeşitli ürünlerin reklamını yapmasına gazetenin Okur Temsilcisi Faruk Bildirici'den tepki geldi.

Hürriyet gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, sosyal medya üzerinden ürün reklamları yapan Ayşe Arman'a uyarıda bulundu.

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 14:06
Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında "örgüte yardım etmek" iddiasıyla altı aydır tutuklu bulunan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakim karşısına çıktı. Mahkeme, tutukluluğun devamına karar verdi.

Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında "örgüte yardım etmek" iddiasıyla altı aydır tutuklu bulunan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakim karşısına çıktı. Başka şüphelilerle ilgili bir dosyanın incelenmesini isteyen savcı, tutukluluğun devamına karar verdi.

Salı, 23 Mayıs 2017 14:31
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, grup toplantısında yaptığı konuşmada "Kontrollü darbe girişiminin ipliğini yakında pazara çıkaracağız, herkes tanık olacak" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak, "Kontrollü bir darbe girişimiydi" iddiasını sürdürerek "Kontrollü darbe girişiminin ipliğini yakında pazara çıkaracağız, bunu da herkes görecek" diye konuştu.

Perşembe, 25 Mayıs 2017 17:16
Vedat Özdemiroğlu, Boyun Eğme dergisine verdiği röportajı Çarşamba günü Hürriyet’teki köşesine taşıyan ve kendisini “havlu atmakla” suçlayan Akif Beki’ye yanıt verdi.

Boyun Eğme dergisinin 19 Mayıs tarihli sayısına bir röportaj veren Vedat Özdemiroğlu, mizah dergiciliğinin krizi hakkında önemli tespitlerde bulunmuş ve Penguen dergisinin kapanmasının sebebini de “beyin ölümü” olarak saptamıştı.

Çarşamba, 24 Mayıs 2017 10:32
Mizah yazarı Vedat Özdemiroğlu ile mizah dergiciliğinin geldiği noktayı konuştuk. Özdemiroğlu, "Ekonomik zorluklar ya da hükümetin baskıları var ama bir dergi ’okuyucu bizi artık almıyor’ diye ağlaşarak kurtarılmaz. Sen dergiyi yaparsın, beğenirler, alırlar ve yaşarsın. Kişisel kanaatim, belki biraz ağır olacak ama Penguen’in beyin ölümünün gerçekleştiği yönünde" ifadelerini kullandı.

Mizahın emektarlarından Vedat Özdemiroğlu ile mizah dergiciliğinin içinde olduğu krizin altında yatan nedenleri konuştuk.

Pages