2614 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 26 Ekim 2016 07:11
Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, başına 4 milyon lira ödül konulan Adil Öksüz'e ilişkin "öldürüldü mü?" sorusunun gündeme geldiğini belirterek, "Çok kritik bilgilere sahip olması nedeniyle FETÖ’cü yapılanmanın ortadan kaldırılmasından endişe edildi. Bu kaygı kimi zaman güvenlik birimlerinde de oluştu. Ancak öldürüldüğüne dair bir ipucuna ulaşılamadı" dedi.

 

AKP'ye yakın isimlerden Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Adil Öksüz'e ilişkin son iddiaları derledi.

Başına ödül konulan Öksüz'ün Cemaat tarafından öldürülmüş olabileceğini ileri süren Selvi, şu ifadeleri kullandı:

Çarşamba, 19 Ekim 2016 09:16
Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, "Ya Obama FETÖ’nün Beyaz Saray imamı ise..." başlıklı bir yazı kaleme alarak "Babası Kenyalı olduğuna göre, FETÖ'nün Afrika'daki faaliyetinden etkilenmiş olamaz mı bu aile? Bu garip içerikli kuşkunun nedeni ortada..." ifadelerini kullandı.

AKP'li Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, Gülen'in iade edilmemesi sürecine ilişkin bir yazı kaleme aldı.

Barlas, "​Ya Obama FETÖ’nün Beyaz Saray imamı ise..." başlıklı yazısında şu ifadeleri kullandı:

Pazartesi, 03 Ekim 2016 08:16
Cemaat soruşturması kapsamında tutuklanan Taraf Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan’ın Cemaatçi Alaaddin Kaya tarafından sık sık ziyaret edildiği belirtilerek "Ahmet Altan’ın FETÖ abisi Alaaddin Kaya" iddiası gündeme getirildi.

Cemaat operasyonu kapsamında tutuklanan Ahmet Altan'ın Cemaat bağlantısına ilişkin "gizli tanık" haberi gündeme geldi. AKP'nin yayın organlarından Yeni Şafak, "Ahmet Altan’ın FETÖ abisi Alaaddin Kaya" iddiasını gündeme getirdi.

Ahmet Altan'ın Cemaat bağının deşifre olduğunu ileri süren Yeni Şafak, şu iddialarda bulundu:

Perşembe, 06 Ekim 2016 10:24
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Erhan Afyoncu'yu yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü'ne atamasına sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kurulan Milli Savunma Üniversitesi Rektörlüğü'ne Sabah yazarı Prof. Dr. Erhan Afyoncu'yu atadı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, bu atamaya tepki gösterdi.

Özel şöyle konuştu:

Cuma, 07 Ekim 2016 16:09
Hells Angels (Cehennem Melekleri) adlı Türk motosiklet çetesinin lideri Aygün Mucuk kurşunlanarak öldürüldü.

Almanya'da Hells Angels (Cehennem Melekleri) adlı Türk motosiklet çetesinin lideri, 45 yaşındaki Aygün Mucuk öldürüldü.

Giessen polisi, 7 Ekim Cuma günü sabah saatlerinde Hells Angels grubuna ait kulübün yakınlarında bir ceset bulunduğunu açıkladı. 

Bild gazetesi ise cesedin Aygün Mucuk'a ait olduğunu yazdı.

Pazar, 02 Ekim 2016 10:12
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Lozan açıklamasının ardından, konuyla ilgili yazan İlber Ortaylı, "Lozan, fevkalade yorulduğumuz, artık kıpırdama ihtimalimiz olmayan bir zaferden sonra imzalanmıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Lozan'ı bize zafer diye yutturmaya kalkıştılar " sözlerine yanıt veren tarih profesörü İlber Ortaylı, "Lozan, fevkalede yorulduğumuz, artık kıpırdama ihtimalimiz olmayan bir zaferden sonra imzalanmıştır. Üstelik, karşı taraf açısından da, hem Yunanistan hem Büyük Britanya için de şartlar böyleydi" dedi.

Pazartesi, 17 Ekim 2016 13:52
Darbe girişiminin ardından "FETÖ" soruşturması kapsamında görevden ihraç edilen ve haklarında yakalama kararı bulunan komiser, öğretim görevlisi, öğretmen, eski gazetecinin de aralarında bulunduğu 7 şüpheli, saklandıkları TIR dorsesinde Bulgaristan'dan Romanya'ya kaçarken yakalandı.

Avrupa'ya ihracat yükü taşıyan plakası açıklanmayan ve Türk sürücünün kullandığı TIR, geçen çarşamba günü Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan'a, cuma günü de bu ülke üzerinden Romanya'ya geçmek isterken, Bulgar gümrük ve polis ekiplerince arandı. TIR'ın dorsesinde yapılan aramada ihracat yüklerinin arasına gizlenmiş 7 kişi yakalandı.

Pazar, 23 Ekim 2016 01:15
Şule Süzük Toker

21. yüzyılın eşiğinde, 2000'e bir kala  neredeydin hatırlıyor musun?

Ardımızda yaşlı, yaslı ve yorgun bir 20. yüzyıl bırakıp “milenyum'a! milenyum'a! Çığlıkları atılırken dört bir yanda,  o yılbaşında neredeydin örneğin?

Nasıl bir yılbaşı kutlaması yaptın?

Yeni çağdan neler bekledin? Neler diledin, hatırlıyor musun?

Ben hatırlıyorum.

Salı, 25 Ekim 2016 20:06
15 Temmuz darbe girişimini, darbelerin ve gizli oluşumların siyaset üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı dinledi.

15 Temmuz darbe girişimini, darbelerin ve gizli oluşumların siyaset üzerindeki etkilerini araştırmak amacıyla kurulan Meclis Araştırma Komisyonu, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak'ı dinledi.

Cuma, 07 Ekim 2016 14:28
SYRIZA ve küçük ortağı ANEL koltuğu kaptıkları günden itibaren canhıraş biçimde yerli ve yabancı patronlara hizmet ediyorlar. Yani patronlar, zamanında sağcı Yeni Demokrasi'den, sosyal demokrat PASOK'tan neden memnunsa bugün de aslında bir "PASOK 2.0" olan SYRIZA'dan da o nedenle memnun.

Dün SYRIZA ve sirizacılıktan ve bunların nereden beslendiğinden bahsetmiştik. Bugün SYRIZA'nın halk düşmanı karakterini daha somut verilerle ortaya koyacağız.

Cumartesi, 01 Ekim 2016 15:47
Eğer sebep bir boru hattı değilse ABD Suriye’ye neden müdahale ediyor peki? ABD’nin Türkiye, Katar ve Suudi Arabistan’ın Esad yönetimini değiştirmek için yaptıkları yanlış düşünülmüş planlarını destekleme kararı esasen ABD savaş devletinin bölgesel ittifaklarında en başından beri güttüğü çıkarlarla ilgiliydi.

soL'un notu: Gareth Porter'ın 21 Eylül 2016 tarihinde Truthout'ta yazdığı bu makale, Suriye'de 2011 yılında başlayan vekalet savaşına ilişkin "boru hattı" anlatısının çürüklüğünü gösteren bilgiler içeriyor.

Pazartesi, 05 Eylül 2016 16:56
Zaman gazetesi ve gruba bağlı diğer medya kuruluşlarının binalarına TRT taşınıyor. Tüm teçhizat da yine TRT'nin olacak.

15 Temmuz öncesi kayyum atanan Zaman gazetesi, darbe girişimi ertesi gelen “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” ile kapatılmıştı.

Cumartesi, 10 Eylül 2016 11:27
41 gündür tutuklu bulunan eski Zaman gazetesi yazarı Lale Kemal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a bir mektup kaleme alarak "Nihai durumda ben zindanda fikirlerim dışarıda uygulanıyor. Zat-ı âlinizin haklı ve haksızı ayırt edeceğine yürekten inanıyorum" dedi.

41 gündür tutuklu bulunan eski Zaman gazetesi yazarı Lale Kemal, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a bir mektup kaleme alarak "Nihai durumda ben zindanda fikirlerim dışarıda uygulanıyor. Zat-ı âlinizin haklı ve haksızı ayırt edeceğine yürekten inanıyorum" dedi.

Cuma, 16 Eylül 2016 08:16
Times gazetesi "Erdoğan'ın müttefikleri intikam ararken, Londra'da bir gazete kapanmaya zorlandı" başlıklı haberinde, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın destekçilerinin sürgündekilere karşı bir yıldırma kampanyası başlatmasıyla, Zaman gazetesinin İngiltere baskısının kapanmak ve gazetecilerin saklanmak zorunda kaldığını" yazıyor.

Times'ta çıkan Dominic Kennedy imzalı haberde "İngiltere'deki Türklere birbirlerine karşı muhbirlik yapma ve siyasi muhalif olduklarından şüphelenilenleri Türkiye makamlarına bildirmeleri çağrısında bulunulduğu" belirtiliyor. 

Pazartesi, 12 Eylül 2016 15:27
CHP'li Barış Yarkadaş, TRT'nin Zaman gazetesine ait binaya taşınacağı iddialarının ardından TRT binalarının akıbetinin ne olacağı sorusunun TBMM'ye taşıdı.

15 Temmuz öncesi kayyum atanan Zaman gazetesi, darbe girişimi ertesi gelen "Olağanüstü Hal Kapsamında Alınması Gereken Tedbirler ile Bazı Kurum ve Kuruluşlara Dair Düzenleme Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname" ile kapatılmıştı. Kapatılan Zaman gazetesi ve gruba bağlı diğer medya kuruluşlarının İstanbul’da bulunan binalarına ise TRT’nin taşınacağı ifade ediliyor.

Pages