2634 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 02 Aralık 2016 20:35
PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’de köşeye sıkışan IŞİD’e zaman kazandırmaya çalıştığını öne sürdü.

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Alman Süddeutsche Zeitung ile mülakatında Suriyeli Kürtlerin hedefleri ve Türkiye ile ilişkiler konusundaki sorulara yanıt verdi.

Cuma, 02 Aralık 2016 01:00
Taylan Kara

Burjuvazi hoşgörülüdür oysa: İnsanları oldukları gibi sever çünkü onların olabileceklerinden nefret etmektedir.

             T.W.Adorno (Minima Moralia)

Bir insan niçin solcu olur? Bu soruya çok farklı yanıtlar verilebilir.

Pazartesi, 21 Kasım 2016 16:41
Edirne merkezli darbe soruşturması kapsamında 5 ilde düzenlenen operasyonlarda aralarında öğretmen ve esnafların da bulunduğu 2'si kadın 15 şüpheli gözaltına alındı.

Edirne Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube ekipleri darbe soruşturması kapsamında Edirne Adliyesi önünde Zaman Gazetesi'nin kapanmasına tepki amacıyla yapılan eyleme katılanlar hakkında yürütülen soruşturmada Edirne, Tekirdağ, İstanbul, Afyonkarahisar ve Balıkesir'de düzenlenen operasyonda aralarında öğretmen, esnafların da bulunduğu 2'si kadın 15 şüpheli gözaltına alındı.

Salı, 01 Kasım 2016 12:52
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyon hakkında açıklamada bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet gazetesine yapılan operasyonla ilgili "Bugün biri kalkmış 'Cumhuriyet gazetesi kırmızı çizgimizdir' diyor. Senin çizgine falan biz bakamayız, o çizginin üstüne bir çizgi de biz çekeriz. Bizim çizgimizi millet çizer. Siz bu konularda bu kadar hassas oluncaya kadar parlamentonuzda terör propagandasına hassas olun. O zaman kırmızı çizginiz neredeydi?

Salı, 08 Kasım 2016 01:45
Oğuz Oyan

Julius Sezar'ın, İtalya'nın kuzeyindeki Rubicon nehrini M.Ö. 49'da ordusuyla geçtiğinde "alea iacta est" yani "kaderin zarları atıldı" dediği rivayet edilir. Rubicon nehrini askeri birliklerle geçme yasağını çiğneyen Galya Fatihi Sezar, artık ya diktatörlüğünü ilan etmeye giden sürece tam gövde girecek ya da bu süreçte tasfiye olacaktı. Geriye dönüşü yoktu.

Çarşamba, 16 Kasım 2016 07:18
Altın Kelebek Ödül Törenin'nde, AKP dizisi "Diriliş Ertuğrul"u izlemediğini söylediği için yandaş medya tarafından hedef alınan Okan Bayülgen'e Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Beyefendi izleyememiş. Fırsat bulursa izleyecekmiş” sözleriyle tepki göstermişti. Bayülgen, "Kimseyi kırmayı istemedim. Kırdıklarım varsa özür dilerim” dedi.

Altın Kelebek Ödül Törenin'nde "en iyi dizi" ödülü alan AKP destekli "Diriliş Ertuğrul" adlı dizi gündem olmaya devam ediyor.

Ödül töreninde kendilerine konuşma yaptırılmadığını iddia eden dizi ekibi, canlı yayında özür talep etmiş, özür konuşmasını yapan Okan Bayülgen ise diziyi izlemediğini söylemişti.

Pazartesi, 28 Kasım 2016 12:57
Kıbrıs'tan yayın yapan AKEL'in yayını Dialogos'ta, "Yeni Türkiye" ile dalga geçildi.

Kıbrıs sorununun çözümünde müzakereler yine çıkmaza girmişken, Ada'dan AKP''ye yönelik tepkiler geliyor.

Kıbrıs Emekçi Halkın İlerici Partisi'nin (AKEL) yayın organı Dialogos'ta, "Yeni Türkiye" ile dalga geçen kısa bir yazıya yer verildi.

AKP'nin Suriye'deki pozisyonunu da eleştiren yazı şöyle:

Yani Türkiye izin mi aldı? 

Çarşamba, 16 Kasım 2016 12:25
Yeniçağ gazetesi yazarlarından Ahmet Takan, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin olası bir başkanlık referandumu için Cumhurbaşkanı Erdoğan'la anlaştığını yazdı. Takan, "Erdoğan, seçime gidilmeden önce yardımcısının Devlet Bahçeli olacağına ilişkin açıklamasını yapacak" ifadelerini kullandı.

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, MHP'ye sunulan yeni anayasa paketine ilişkin olarak "Erdoğan ile Bahçeli arasında referandum sonrasına ilişkin mutabakat da tamam. Saray kaynakları, 'Başkanlığa referandumda onay alındıktan sonra en kısa sürede Başkanlık seçimine gidilecek. Erdoğan, seçime gidilmeden önce yardımcısının Devlet Bahçeli olacağına ilişkin açıklamasını yapacak.

Salı, 15 Kasım 2016 01:19
Şanlıurfa'daki en büyük inşaat şirketleri arasında gösterilen firmanın sahibi müteahhit Halil G. "FETÖ" ile bağlantılı olduğu iddiasıyla tutuklandı

Şanlıurfa'da "FETÖ" soruşturması kapsamında gözaltına alınan müteahhit Halil G., çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Cumartesi, 05 Kasım 2016 02:10
Hakimliğe sevk edilen, aralarında gazetenin genel yayın yönetmeni Murat Sabuncu'nun da bulunduğu 11 gazeteci hakkındaki suçlamalar belli oldu.

Cumhuriyet gazetesi yönetici ve yazarları hakkında, "PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine müzahir oldukları" iddiasına ilişkin soruşturma kapsamında hakimliğe sevk edilen, aralarında gazetenin genel yayın yönetmeni Murat Sabuncu'nun da bulunduğu 11 gazeteci hakkındaki suçlamalar belli oldu.

Salı, 01 Kasım 2016 10:58
Cumhuriyet'in eski genel yayın yönetmeni Can Dündar, hükümetin gazeteye yönelik Gülencilik suçlamasına kimseyi inandıramayacağını söyleyerek direniş çağrısı yaptı. Dündar, Avrupa ülkelerine "Artık karar verme zamanı" dedi.

Eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, hükümetin gazeteye yönelik Gülencilik suçlamasına kimseyi inandıramayacağını söyleyerek direniş çağrısı yaptı. Dündar, Almanya ve Avrupa ülkeleri için "Artık karar verme zamanı" dedi.

Salı, 01 Kasım 2016 10:38
Almanya’da yayımlanan gazetelerde Türkiye’deki basın özgürlüğüne yönelik baskılar ile idam cezasının geri getirilmesi tartışmaları eleştirilirken, "Erdoğan diktatör olmadan önce frenlenmeli" yorumu ağır basıyor.

Almanya’da yayımlanan gazetelerde yer alan yorumlarda, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın halkın istemesi halinde idam cezasını onaylayacağı şeklindeki sözleri ile Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonda 13 kişinin gözaltına alınması konu ediliyor.

Deutsche Welle Türkçe'nin derlediği haberler şöyle:

Pazar, 06 Kasım 2016 14:34
Cumhuriyet gazetesinin ve gazetenin tutuklu 9 yöneticisinin avukatı Tora Pekin, NTV’deki Nagehan Alçı, Mehmet Tezkan ve İsmet Berkan’ın konuk olduğu programa ilişkin “Telefonla programa bağlasalardı şunları söyleyecektim” diyerek yazılı bir açıklamada bulundu.

Cumhuriyet gazetesinin ve gazetenin tutuklu 9 yöneticisinin avukatı Tora Pekin, NTV’deki Nagehan Alçı, Mehmet Tezkan ve İsmet Berkan’ın konuk olduğu programa ilişkin açıklamada bulundu.

Cuma, 04 Kasım 2016 08:30
Taylan Kara

(Dikkat: indirgeme içerir!)

Salı, 22 Kasım 2016 08:56
Ecza depoculuğu ile başlayan "girişimciliği" 30 yılda gıda, enerji, inşaat, medya ve bir sürü başka sektörde büyük patron yapmış onu. Büyük patron olma hikayesinin en heyecanlı yerinde AKP iktidarı var. Erdoğan’la, şaibeli Siirt seçimleri sırasında tanışmış. Kendi deyişiyle "aşık olmuş." Bu duygusallık ona uğur getirmiş belli ki. TMSF’den ucuza şirket kapatmalar, İzmir’in bakir AVM piyasasında yapılanlar, ‘havuz medyası’... Kazandıkça kazanmış, büyüdükçe büyümüş.

Tayyip Erdoğan ile Ethem Sancak’ın tanışıklığı, Baykal’ın da yardımıyla milletvekili yapıldığı şaibeli Siirt milletvekili seçimlerine kadar gidiyor.

Pages