2461 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 02 Şubat 2016 17:39
Cumhuriyet gazetesi, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın yazılarına son verdi.

CHP Genel Başkanlığı'na aday olan ancak yeterli imzayı toplayamayan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay'ın yazılarına Cumhuriyet tarafından son verildi.

Medyaradar'da yer alan habere göre, Balbay, “Cumhuriyet’te yeniden yazmaya ne zaman başlayacaksınız?” sorusuna şu karşılığı verdi:

Pazar, 07 Şubat 2016 14:48
Zaman gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne bugünkü yazısında Dolmabahçe mütabakatının mahkemeye taşınması gerektiğini ve geniş sanık kadrosunun yer aldığı davanın gelmesi gerektiğini yazdı.

Zaman gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne, "Dolmabahçe mutabakatı ise bu süreçten 7  siyaset esnafı mantığıyla siyasi çıkar elde etmek için yapıldı. Geniş sanık kadrosunun yer aldığı bir dava gelecek. Gelmesi gerekir" dedi.

Perşembe, 04 Şubat 2016 15:07
Zaman gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne bugünkü yazısında, "Dolmabahçe'de noktalanan Çözüm Süreci'nin sahiplerinin ipe dizilmesi lazım. Sakın yanlış anlamayın, bir öneride bulunmuyorum, devlet aklının bu tür badirelerden çıkış yöntemini hatırlatıyorum" ifadelerini kullandı.

Zaman gazetesi yazarlarından Mümtaz'er Türköne bugünkü yazısında Bülent Arınç'ın son dönemdeki çıkışlarını değerlendirerek "Çözüm Süreci'nin sahiplerinin ipe dizilmesi lazım" dedi ve Erdoğan'ı işaret ederek idam istedi.

Cuma, 05 Şubat 2016 13:13
Dünkü yazısında Erdoğan'ı işaret ederek idam göndermesi yapan Zaman yazarı Mümtaz'er Türköne, bugünkü yazısında Ergenekon Davası benzeri bir Dolmabahçe Davası yaşayabileceğini iddia etti.

Zaman gazetesi yazarı Mümtaz’er Türköne, Bülent Arınç’ın geçen hafta sonu "Cumhurbaşkanı’nın Dolmabahçe görüşmesinden haberi vardı" çıkışının AKP içindeki Arınç’a yakın ekibin savaş ilanını tamamladığını ve önümüzdeki süreçte Ergenekon Davası benzeri bir Dolmabahçe Davası yaşayabileceğini yazdı.

Perşembe, 11 Şubat 2016 10:52
Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü yazısında PKK'ye Şengal'de kamp oluşturulduğunu iddia etti.

Yeni Şafak gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, Ezidilerin yaşadığı Irak’ın Şengal kentinde, PKK için Kandil benzeri bir kamp oluşturulduğunu ve bu kampın ABD ve Rusya’nın bilgisi dahilinde kurulduğunu öne sürdü.

Cuma, 12 Şubat 2016 14:59
Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Kart, AKP kurucularından eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın hükümete ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a yönelik eleştirilerinin iktidara yakın medya tarafından ağır suçlamalarla hedef alınması sonrası söz konusu gruplara uyarı yapılacağı mesajı verdi.

Star gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Kart, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Arınç, Hüseyin Çelik ve Sadullah Ergin'le yaptığı görüşmelere ilişkin kulis yazısında, "görüşme davetini Erdoğan'ın yaptığını" söyledi. Kart'ın Star'da "Ankara’daki üç ana konuya dair notlar" başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

Çarşamba, 10 Şubat 2016 10:34
Yeni Şafak gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, ABD'nin PYD'ye ilişkin açıklamasına tepki gösterirken "Biz de onu terörü destekleyen, teröre ortak olan ülke ilan edeceğiz! Bir şey daya söyleyeceğiz; Cizre'de, Silopi'de veya Sur'daki “'ç işgal projesini de ABD yönetiyor' diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

ABD'nin PYD'yi "terör örgütü" olarak görmediğine ilişkin açıklaması AKP'lileri kızdırdı. Yeni Şafak Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Karagül, ABD'yi teröre destek veren ülke ilan edeceklerini dile getirirken yazısında şu ifadeleri kullandı:

Çarşamba, 03 Şubat 2016 11:35
Komünist Kadınlar, geçtiğimiz hafta Guardian’a röportaj veren Elif Şafak'a yanıt verdi: Elif Şafak’a baktığımızda bir kadın değil, iktidarın güvenli gölgesinde yıllarca keyif çatmış bir liberal görüyoruz...

Komünist Kadınlar, iktidarın kalemlerine yanıt vermeyi sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Guardian’a röportaj veren Elif Şafak'a Komünist Kadınlar'ın yanıtı şöyle:

BİZ SENİNLE KAVGALIYIZ

Pazar, 07 Şubat 2016 12:00
Hürriyet'in Washington Temsilcisi tolga Tanış bugünkü yazısında "Suriye politikasının çöküşü sanırım daha önce hiç bu kadar net biçimde ortaya çıkmamıştı" dedi.

Hürriyet Gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, "Uzun süredir zaten herkes söylüyordu, ama Türkiye'nin Suriye politikasının çöküşü sanırım daha önce hiç bu kadar net biçimde ortaya çıkmamıştı" dedi. "Son bir haftadır yaşananlar ışığında hikâyeyi üç maddede toplamaya çalışacağım" bu üç maddeyi, 'Rojava'nın siyasi destek bulması', 'Esad muhaliflerinin bozguna uğraması' ve 'Türkiye'nin ABD'ni

Pazartesi, 11 Ocak 2016 13:28
Yaş sebze ve meyvedeki fahiş fiyat artışı önemli gündem maddelerinden biri. Konunun uzmanı Dünya Gazetesi tarım yazarı Ali Ekber Yıldırım’la konuştuk. Yıldırım, fiyat artışının en önemli nedenlerinden birinin, ürünü tarladan ve doğrudan en ucuza alıp tüketiciye en pahalıya satan süpermarket ve hipermarket tekelleri olduğunu söyledi. 2010’da çıkarılan Hal Yasası’yla market zincirlerine önemli avantajlar sağlandığını hatırlatan Yıldırım, bu mekanizmanın hiç denetlenmediğini vurguladı.

Ülkemiz yeni yıla pazar yerlerinde, marketlerde, manavlarda yaş sebze ve meyvedeki inanılmaz fiyat artışlarıyla girdi.

Öyle ki tarladaki üretici ile market arasındaki fiyat farkları, hiç olmadığı kadar yüksek.

Pazartesi, 11 Ocak 2016 09:25
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın "Babanın öz kızına şehvet duyması haram değil" şeklindeki skandal fetvası, İtalya'da iki gazetenin manşetlerinde yer aldı. Libero gazetesi “Bir Türk fetvası kızlarla enseste geçit veriyor” derken, Il Giornale gazetesi ise “Şok fetva: Babanın 9 yaş üstü kızıyla ilişkisi meşru” başlığıyla skandalı haberleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tartışmalara yol açan skandal fetvası, Türkiye sınırlarını aştı, yabancı basının da konusu haline geldi. İtalya'da iki gazete, Libero ve Il Giornale gazeteleri, Diyanet'in bu skandal fetvasını manşetlerine taşıdı. 

Çarşamba, 20 Ocak 2016 12:14
Üniversitelerde rektörlük seçimlerinin kaldırılacağı ve rektörlerin atama ile geleceği yolundaki habere YÖK'ten yalanlama geldi.

Üniversitelerde rektörlük seçimlerinin kaldırılacağı iddiası ile ilgili Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) bir açıklama geldi. Faaliyetlerini "şeffaklık içerisinde" yürüttüğünü savunan YÖK, söz konusu iddianın tamamen gerçek dışı olduğunu belirtti.

YÖK'ten yapılan açıklama şöyle:

Cumartesi, 16 Ocak 2016 12:43
Adana'da bir eylemde kendilerini görüntüleyen polislerin fotoğrafını çekerek sosyal medyada yayınlayıp hedef gösterdikleri iddiasıyna yargılanan yerel gazeteci Aytekin Gezici'ye, 2 yıl 11 ay, Cihan Haber Ajansı muhabiri Abdullah Özyurt'a, 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırdı.

Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı ile Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın Aralık 2014'te gözaltına alınması nedeniyle aralarında gazetecilerin de bulunduğu bir grup eylem düzenledi.

Cumartesi, 09 Ocak 2016 16:57
“Birbirlerinden çok farklı coğrafyalarda, birbirinden çok farklı ailerde doğup büyümüş ve her birinin hikayesi birbirinden bu kadar farklı olan bu çocukları, acı dışında ne birleştirir bu ülkede? Bu hikayeler, bu ülkede yaşamış çocukların hikayeleri. Ve hepsi aynı sonla bitiyor: ‘Tanık polisler duruşmada hiçbir şey hatırlamadı.’ Ve o çocuklara yapılanları, savcılar ve hakimler de hatırlamadı.”

Bir kitap ne kadar yürek yakabilir ki?

“Bu kitapta güzel cümleler yok. Okumak iyi de hissettirmeyecek. Karanlık hikayeler de güzel cümlelerle anlatılmıyor maalesef...”  

Pazartesi, 11 Ocak 2016 12:49
Onat Kutlar'ın hayatını kaybedişinin 21. yıl dönümünde Çağrı Kınıkoğlu, Kutlar'ı yazdı.

Yalın, coşkulu, derinlikli, dürüst bir sosyalist aydını, Onat Kutlar’ı bir karanlıkta yitirişimizin yıl dönümünde, güzel gülümseyişi ve mirasıyla değerlendirmeye çalıştık.

Bir yaşamdan sahneler

Sahne 1 – Lale Film Stüdyosu, iç, gün.

Pages