2568 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 19 Temmuz 2016 09:42
Zaman gazetesine el konulmasından sonra yayına başlayan Cemaat'e yakın Yarına Bakış gazetesi kapanıyor.

Cemaate yakınlığıyla bilinen Yarına Bakış gazetesi kapanıyor.

Yarına Bakış Gazetesi'nden yapılan açıklamada,  "Yarına Bakış, ekonomik sıkıntılar yüzünden kâğıt baskıya ara veriyor. Artık gazetemiz basılmayacak, yayınını internet üzerinden sürdürecek" denildi.

Pazar, 03 Temmuz 2016 21:30
AKP'nin tetikçi gazetesi Yeni Akit, aramızdan ayrılışının 16. yılında usta oyuncu Kemal Sunal'ı hedef aldı.

AKP'nin tetikçi gazetesi Yeni Akit, aramızdan ayrılışının 16. yılında usta oyuncu Kemal Sunal'ı hedef aldı. 

Oynadığı filmlerde din tüccarlarını ve AKP tipi siyasetçileri yerden yere vuran Sunal'ın "İslam'a en büyük zararı verdiğini" iddia eden gerici gazetede yayınlanan bir blog yazısında, Sunal'ın "gerçek yüzünü" ortaya koyduğunu öne sürüldü.

Çarşamba, 06 Temmuz 2016 08:17
Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, Suriyelilere vatandaşlık tartışmasına ilişkin "Bu insanlara hem vatandaşlık hakları verelim.. Hem de Doğu ve güneydoğuda yeniden imar edilen kentlerde toplu konutlara yerleştirelim" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriyelilere vatandaşlık verilmesine ilişkin açıklaması sonrası bir yazı kaleme alan Star gazetesi yazarı Ersoy Dede, "Bu insanlara hem vatandaşlık hakları verelim..  Hem de  Doğu ve güneydoğuda yeniden imar edilen kentlerde toplu konutlara yerleştirelim.. Hakkari’de Mardin’de, Diyarbakır’da, Şırnak’ta ikamet etmelerini sağlayalım" ifadelerini kullandı.

Pazar, 10 Temmuz 2016 00:45
Şule Süzük Toker

6 Temmuz 1995 'te, Aziz Nesin'in Sivas Katliamı'ndan iki yıl sonra kaybettik. Bazen zaman mekan birbirine giriyor. Kaç yıl olmuş sayamıyor insan. Yaşadık, Sivas Katliamı'nı, sonrasında Sivas'a dair amalı, fakatlı çıkışları. Öyle değil mi Aziz Nesin'i suçlamadılar mı anlı şanlı şairleri, yazarları, köşeleri, möşeleri?

Pazar, 03 Temmuz 2016 01:45
Şule Süzük Toker

Bir fotoğraf var. Madımak'taki merdivende oturmuş üç şairin fotoğrafı. Metin Altıok, Behçet Aysan ve Uğur Kaynar... Metin Altıok'un elinde badana fırçasına benzer bir fırça, Behçet Aysan yanına yangın söndürme tüpünü almış. Uğur Kaynar'ın dizlerine usulca ilişmiş ne olduğunu göremediğim bir nesne...

Cumartesi, 23 Temmuz 2016 08:15
Tolga Binbay

Böylesi zamanlarda, yani bedenimize bir zarar gelmemesine rağmen yaşanan vahşet ve karmaşa karşısında zihnimizin zorlandığı zamanlarda, insanın kendini onarmasının bir yolu da geçmişe gitmek ve kendini onarabilecek bazı anları hatırlamaktır. Ben de öyle yaptım bu bir haftada… Ve düşünürken kendim bile şaşırdım; geçmişin üstünden 25 yıl geçmiş. “Vay be!” dedim.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 01:15
Osman Çutsay

Başka bir şey bu, başka bir eksikliğin ürünü. İlginin yokluğundan, bilinçsizlikten, entelektüel kapasite eksikliğinden doğup kitlesizlik sendromuyla habisleşen, bu nedenle önü alınamayan bir korkunç hastalık. Turgut Özal’ın faşist darbeden sonra masasına oturtup yemlediği solcuların dokusu tutmuştur. Çeşitli kimlikler altında aralıksız çoğalıyor işte.

Nasıl mı?

Cumartesi, 23 Temmuz 2016 08:45
Taylan Kara

“Shakespeare’in gerçek adı Şeyh Pir’dir ve gizli müslümandır” (1).

“İkinci dünya savaşında Stalin’in emriyle komünist Rusya kumlara Ayet el Kürsi’yi okutup Alman ordusunun üzerine atmıştır” (2).

Bu cümleler Kadir Mısıroğlu’na ait sözlerdir.

Pazar, 17 Temmuz 2016 09:24
Komünist Parti Merkez Komite üyesi Kemal Okuyan 15 Temmuz Darbe Girişimi konusunda sorularımızı yanıtladı.

Darbe girişimiyle ilgili soruları yanıtlayan Komünist Parti Merkez Komite üyesi Kemal Okuyan Erdoğan sözlerine "Türkiye'de bir askeri darbe olasılığı giderek güçleniyordu" diyerek başladı ve artan emperyalizm içi çelişkilere ve Erdoğan'ın yaptığı hatalara vurgu yaptı.

Cuma, 08 Temmuz 2016 09:49
Gazeteci Tolga Tanış, Kuzey Irak'taki gözlemlerini yazdı. Tanış'a göre Irak Kürdistanı bir süre önce bağımsızlık konusunda ciddi tartışmalara neden olurken, şimdi kendi içinde de bölünmüş "şehir devletleri" olma yolunda ilerliyor.

Hürriyet gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, Kuzey Irak izlenimlerini aktardığı yazı dizisinin son gününde bölgenin bağımsızlığı konusundaki tartışmalara değindi.

Pazar, 26 Haziran 2016 15:45
Lübnan'da yayımlanmakta olan es-Sefir gazetesi, Türk ve Suudi subayların ve askerlerin destekledikleri silahlı gruplarla birlikte olduğunu öne sürdü.

Lübnan’da yayımlanan es-Sefir gazetesi, ABD ve Fransa gibi Batılı ülkelerin değil, Suudi Arabistan ve Türkiye gibi bölge ülkelerine mensup askerlerin de Suriye’de destekledikleri silahlı gruplar ile birlikte savaşa katıldığını bildirdi.

Perşembe, 16 Haziran 2016 13:51
Demirtaş, TAK'ın eylemleriyle ilgili "Böyle bir örgütün kimseye faydası olduğunu hiçbir zaman düşünmedik" diye konuştu. Altan Tan krizini de değerlendiren Demirtaş, "Bizim Altan Bey'le bir yol ayrımımız söz konusu değil, farklı düşüncelerin olması normaldir" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sivillerin de zarar gördüğü birçok bombalı saldırının faili TAK'ın faaliyetlerini durdurması ve dağılmasına ilişkin, “Böyle bir örgütün kimseye faydası olduğunu hiçbir zaman düşünmedik, tam tersine zarar verdiği çok açık bir şekilde ortada” açıklamasında bulundu.

Perşembe, 23 Haziran 2016 08:23
Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı İlnur Çevik'in İngiliz Başbakan David Cameron'la ilgili açıklamaları ardından, "AB'den Ayrıl" kampanyasının yürütücülerinin Cameron'ı seçmene yalan söylemekle suçladığını yazdı.

Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanı İlnur Çevik'in İngiliz Başbakan David Cameron'la ilgili açıklamaları ardından, "AB'den Ayrıl" kampanyasının Cameron'ı seçmene yalan söylemekle suçladığını yazdı. Haberde özetle şu ifadeler yer aldı:

Pazartesi, 20 Haziran 2016 12:54
CNN Türk haber spikeri Ahu Özyurt, Aydınlık gazetesine "havuz" göndermesinde bulundu.

CNN Türk spikeri Ahu Özyurt, gazete manşetlerine ilişkin bilgilendirmesinde Aydınlık gazetesine ilişkin "havuz" göndermesi yaptı.

Birgün'ün haberine göre, Özyurt, Aydınlık gazetesi ile ilgili, “Zaman zaman iktidara yakın hatta bire bir aynı manşetleri atan Aydınlık, bu kez değişik bir şey gördü” dedi.

Pazartesi, 13 Haziran 2016 10:43
AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, vize muafiyeti görüşmelerinin Ekim ayına kadar süreceğini belirtti.

Türkiye'nin AB ülkelerini vizesiz seyahat edebilmesine ilişkin görüşmelerin sürdüğü duyuruldu.

Alman gazetesi Bild'e konuşan AB Konseyi Başkanı Donald Tusk, "Müzakereler şüphesiz Ekim ayına kadar sürecek ama giderek yaklaşıyoruz" dedi.

Pages