2599 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 11 Ağustos 2016 19:02
Fuat Avni" adlı kullanıcı tarafından takip edilen öğrenci olarak gündeme gelen, Zaman gazetesi eski muhabiri Ayşenur Parıldak tutuklandı.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlayan FETö operasyonu kapsamında gözaltına alınan, kapatılan Zaman gazetesinin eski muhabiri Ayşenur Parıldak, tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla geçen hafta gözaltına alınan Parıldak, polis tarafından adliyeye getirildi. 

Salı, 16 Ağustos 2016 08:36
"FETÖ" soruşturma kapsamında eski Zaman gazetesi çalışanlarına yönelik yapılan soruşturmada hakkında yakalanma kararı olan yazar Ali Ünal, Uşak’ta yakalandı.

"FETÖ" soruşturma kapsamında eski Zaman gazetesi çalışanlarına yönelik yapılan soruşturmada hakkında yakalanma kararı olan yazar Ali Ünal, Uşak’ta yakalandı.

Cumartesi, 06 Ağustos 2016 09:43
Fransız Le Figaro gazetesi, Marmara Denizi altında kurulan gözlem ekibinde rol alan Fransız bilim adamları ve onların 6 aylık bulgularının yayınladığı rapora yer verdi. Uzmanlar iki fay hattının burun buruna olduğunu ve hareket etmediğini, ancak ilk hareketlilikte 2 metreye kadar kayma yaşanabileceğini ve bunun da Richter ölçeğine göre 7 ilâ 8 büyüklüğünde bir depreme yol açacağını söylediler.

Fransız Le Figaro gazetesi Marmara Denizi altında kurulan gözlem ekibinde rol alan Fransız bilim adamları ve onların 6 aylık bulgularının yayınladığı rapora yer verdi.

Çarşamba, 03 Ağustos 2016 17:25
15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili "mesaj" içerdiği düşünülen ve darbe girişiminden 9 ay 10 gün önce Zaman gazetesi tarafından yayınlanan "Sükutun Çığlığı" adlı reklam videosu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen darbe soruşturması dosyasına delil olarak konuldu.

15 Temmuz darbe girişiminden 9 ay 10 gün önce çekilen ve mesaj içerdiği düşünülen Zaman gazetesinin "Sükutun Çığlığı" isimli reklamı dikkat çektmişti.

Habertürk'ün haberine göre; Önce siren seslerinin duyulduğu, ardından bir bebeğin gülüşü ekrana geldiği video İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından darbe soruşturmasına dosyasına delil olarak koyuldu.

Salı, 23 Ağustos 2016 17:50
TRT'nin kapatılan Zaman gazetesinin Yenibosna'daki binasına taşınacağı ileri sürüldü.

Zaman gazetesi, bir süre önce kapatılmış ve Yenibosna'daki binasına el konulmuştu. Zaman'ın Yenibosna'daki binasının TRT'ye tahsis edildiği söyleniyor.

Superhaber isimli sitenin iddiasına göre, İstanbul'daki birimleri Ulus, Harbiye ve Tepebaşı'nda bulunan TRT, televizyon birimlerini ve stüdyolarını Yenibosna'ya taşıma kararı aldı.

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 16:41
soL'u saçma sapan bir haberle "FETÖ'cü" diye hedef göstermeye çalışan Sabah'ın arşivinde neler yok ki...

soL'u saçma sapan bir haberle "FETÖ'cü" diye iftira atarak hedef göstermeye çalışan Sabah'ın arşivinde neler yok ki...  soL'a iftira atan Sabah, önce çarşaf çarşaf Fethullah övgüsü yer alan haber ve köşe yazılarının hesabını vermek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Cuma, 05 Ağustos 2016 02:42
Hakkında gözaltı kararı verilen Zaman Gazetesi eski yazarı ve yöneticisilerinin de aralarında bulunduğu 12 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında Mümtazer Türköne de var.

15 Temmuz darbe girişimine yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen Zaman Gazetesi eski yazarı ve yöneticisilerinin de aralarında bulunduğu 12 gazeteci tutuklandı.

Tutuklananlar arasında Mümtazer Türköne de bulunuyor. 2 kişi ise adli kontrol uygulanarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

 

Salı, 16 Ağustos 2016 13:55
Uşak'ta ykalanarak gözaltına alınan Zaman gazetesinin başyazarı Ali Ünal'ın da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Uşak’ta, darbe girişimi soruşturma kapsamında gözaltına alınan, Zaman gazetesi başyazarı Ali Ünal’ın da aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Cumartesi, 06 Ağustos 2016 08:29
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerin düzenlediği operasyonda Fethullah Gülen'in kuzenin oğlu Nurettin Sait Avcı yakalandı. Avcı ile birlikte Zaman Gazetesi'nin eski muhabiri Mehmet Kuru'nun da aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerin düzenlediği operasyonda Fethullah Gülen'in kuzenin oğlu Nurettin Sait Avcı yakalandı. Avcı ile birlikte Zaman Gazetesi'nin eski muhabiri Mehmet Kuru'nun da aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı.

Perşembe, 25 Ağustos 2016 10:06
Habertürk TV, Habertürk Gazetesi, BloombergHT, internet siteleri ve Show TV’yi bünyesinde bulunduran Ciner Medya Grubu, cemaat iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

Ciner Grubu, Cemaat soruşturmasına ilişkin haklarına çıkan haberlerle ilgili açıklamada bulundu.

Cuma, 05 Ağustos 2016 19:28
Tutuklanan Mümtazer Türköne, "o camiayla olduğum için pişmanım" diyerek, darbecilerin "idam edilmesinin caydırıcılık manasında önemli" olduğunu söyledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan Zaman gazetesi eski yazarlarından Mümtaz'er Türköne, kişilik olarak muhalif olduğunu belirterek, "O camiayla olduğum için pişmanım. Darbecilerin idam edilmesinin caydırıcılık manasında önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Cuma, 12 Ağustos 2016 11:40
Askeri kışlaları isteyen Ali Ağaoğlu, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a yanıt vermek için Hürriyet'ten "köşe yazısı" görünümlü sayfa satın aldı.

İnşaat patronu Ali Ağaoğlu, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a gazeteden sayfa satın alarak yanıt verdi.

Salı, 16 Ağustos 2016 18:57
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, FETÖ/PDY ile ilgili "çatı iddianamesi" kapsamında Fethullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 54 kişiye, Ceza Muhakemesi Kanunu (CMK) gereği, zorunlu müdafi ataması kapsamında Ankara Barosunca avukat atandı. Gülen için atanan avukat Alihan Uncu, 'çekilme' talebinde bulundu.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının, FETÖ/PDY ile ilgili "çatı iddianamesi"nin gönderildiği Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde ilk duruşma, 22 Kasım'da başlayacak. 

Cumartesi, 20 Ağustos 2016 17:24
Midyat Devlet Hastanesi'nde görevli, soL Cephe imzacısı, Tekel Direnişi destekçisi psikiyatrist hekim Aykut Çobadak, darbe girişimi sonrası başlatılan "FETÖ" operasyonları çerçevesinde tutuklandı. Çobadak'ın avukatı Serdar Canpolat durumu "hukuk garabeti" olarak değerlendirdi.

14 Ağustos'ta Mardin'in Midyat İlçesi'nde "çeşitli ihbarlar" üzerine, aralarından eğitim ve sağlık emekçilerinin de bulunduğu 30 kişi hakkında soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmanın "FETÖ-PDY bağlantısını ortaya çıkarmak üzere" derinleştirildiği açıklanmıştı. 

Cumartesi, 06 Ağustos 2016 12:22
Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 7 gün 24 saat sismik olarak Marmara Denizi'ni izlediklerini belirterek, "Ekstra anormal bir durum yok" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Haluk Özener, 7 gün 24 saat sismik olarak Marmara Denizi'ni izlediklerini belirterek, "Ekstra anormal bir durum yok" dedi.

Pages