2362 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 01 Eylül 2015 13:01
Bu sabah saatlerinde basılan İpek Medya Grubu'na ait medya kuruluşları arasında, 2008’deki satışı tartışma yaratan Kanaltürk de bulunuyor. Kanalın geçmişi, Türkiye'nin son 13 yılının özeti gibi...

İpek Medya Grubuna ait medya kuruluşlarına yönelik operasyon çerçevesinde polis tarafından basılan kanallar arasında Kanaltürk de bulunuyor. Geçmişte Tuncay Özkan’ın yayın yönetmenliğini yaptığı ve 2008’deki satışı tartışma yaratan Kanaltürk, bu kez AKP-Cemaat kavgasının cephelerinden biri oldu.

ÖNCE TEŞEKKÜR ETTİ, SONRA DAVA AÇTI

Salı, 25 Ağustos 2015 14:11
Zaman gazetesinde Mustafa Gün imzasıyla yayınlanan "Hayko Cepkin'in kapısını kırdığı uçağın bakımı yapıldı" başlıklı habere, Hayko Cepkin'in avukatından açıklama geldi.

Zaman gazetesinde Mustafa Gün imzasıyla yayınlanan haberdeki iddialarla ilgili, Hayko Cepkin'in avukatından yalanlama geldi. Yapılan açıklamada; söz konusu haberin gerçeği yansıtmadığını belirten avukat Talat Güneş, haberin Cepkin'i toplum nazarında küçük düşürücü kamu malına zarar verici bir kişi olarak tanıtmaya yönelik gerçeğe aykırı ithamlar içerdiğini ifade etti.

Perşembe, 06 Ağustos 2015 14:40
Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne'ye 2 kişi saldırı girişiminde bulundu.

Sözcü'nün iddiasına göre, 2 kişi Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz’er Türköne’ye saldırı girişiminde buldundu.

Perşembe, 06 Ağustos 2015 15:42
Zaman Gazetesi yazarı Mümtaz'er Türköne, Sözcü gazetesinin "Zaman yazarına saldırı" haberini yalanladı.

Sözcü Gazetesi, Zaman Gazetesi Yazarı Mümtaz'er Türköne'nin saldırıya uğradığını iddia etti.

Haberi Twitter'dan paylaşan Sözcü'yü, Türköne yalanladı. Paylaşılan habere cevap veren Türköne, "Bana yönelik saldırı olmadı. Haber doğru değil. Lütfen düzeltir misiniz!" dedi.

Cumartesi, 01 Ağustos 2015 18:11
AKP kurucularından Nimet Baş’ın “onlar AKP’li, biz AK Partiliyiz” sözlerini haberleştiren Zaman gazetesi, bu iki kullanım arasındaki farkı kendince yorumladı.

Zaman gazetesi Ankara bürosu, dün CNN Türk’te Akif Beki’nin sorularını yanıtlayan, AKP kurucularından ve eski Milli Eğitim Bakanı Nimet Baş’ın sözlerini haberleştirdi.

Nimet Baş programda, CHP ile koalisyon kurulmasını isteyenlere “hain” benzeri suçlamalar yöneltenleri eleştirerek, “Onlar AKP’li, biz AKP Partiliyiz; kimse kusura bakmasın” demişti.

Perşembe, 13 Ağustos 2015 10:01
Star yazarı Cem Küçük Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın ardından Zaman yazarı Ekrem Dumanlı'nın da kaçma planı yaptığını söyledi.

AKP'nin operasyon yazarlarından Star gazetesi köşe yazarı Cem Küçük, Cemaat'in savcıları Zekeriye Öz ve Celal Kara'nın ardından Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın da yurt dışına kaçma hazırlığı yaptığını söyledi. Yurt dışına çıkış yasağı olmasına rağmen ek önlem alınması gerektiğini öne süren Küçük şöyle yazdı:

Perşembe, 13 Ağustos 2015 13:21
İngiliz gazetesi The Sun, Marmaris'teki beş yıldızlı bir otelde gerçekleştirilen animasyon şovunu manşetine taşıdı. IŞİD'li gibi giyinen animatörlerin havuz başındaki şovunu eleştiren gazete, "Otel personelinden İngilizlere iğrenç IŞİD saldırısı" başlığını attı.

Olayın, IŞİD'in Tunus'taki bir otelin plajında düzenlediği terör saldırısından altı hafta sonra gerçekleştiğini belirten The Sun, söz konusu şovun İngiliz turistleri paniğe soktuğunu iddia etti.
 
Oteldeki müşterilerden Jason Phythian isimli İngiliz elektrikçi, animatörler ellerindeki sahte silahlarla geldiğinde, kendisi dahil birçok turistin havuz başında güneşlendiğini söyledi.

Pazar, 30 Ağustos 2015 19:24
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik yazıları nedeniyle "özür dilemesini" istedi. Yalçın yaptığı açıklamada, Ahmet Hakan'ın 48 saat içerinse özür dilmediği takdirde "Milliyetçi- Ülkücü hareketin hasmı olarak ilan edeceğiz" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik yazıları nedeniyle hedef aldı.

MHP’li Yalçın, “Sayın Devlet Bahçeli'ye olan özür borcunuzu 48 saat boyunca bekleyeceğiz. Aksi takdirde sizi Milliyetçi- Ülkücü hareketin hasmı olarak ilan edeceğiz. Açıklamalarımız bu kadar yumuşak ve kibar olmayacak” dedi.

Çarşamba, 05 Ağustos 2015 13:25
Yunanistan'da SYRIZA hükümeti, yeni memorandum ile birlikte halk düşmanı "reformları" uygulayacağına dair söz verirken, Yunanistan Komünist Partisi (KKE) halkı bir kez daha "hayır" demeye çağırıyor. KKE'nin günlük gazetesi Rizospastis'te yayımlanan aşağıdaki makale, "KKE, SYRIZA'nın yerinde olsaydı ne olurdu?" sorusunu yanıtlıyor. Gazetedeki makalenin İngilizcesi, Monthly Review (MRZine) tarafından yayımlandı.

Sıklıkla şu iyi niyetli sorunun sorulduğunu duyuyoruz: “Eğer SYRIZA hükümetinin yerinde siz olsaydınız ne yapardınız?”

Soru mantıksız değil. Ancak öncelikle soruya doğru perspektiften bakmalıyız.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 17:20
Ülke gündemine 25 Aralık yolsuzluk soruşturmasıyla giren, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal ile kızı Esra'nın yöneticisi olduğu TÜRGEV, her geçen gün "kamusal kaynakların tahsisiyle" büyümeye devam ediyor. Yurt Gazetesi yazarı Esin Gedik, bugün "Memleketin tapusunu TÜRGEV'e verip kurtulalım" başlıklı yazısında TÜRGEV'e tahsis edilen kamusal alanların listesini yayınladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal ile kızı Esra'nın yönetiminde bulunduğu ve kısa adı TÜRGEV olan "Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı" adlı vakfa, kamusal kaynaklardan aktarılan varlıklara her gün bir yenisi ekleniyor. 

Pazartesi, 10 Ağustos 2015 13:38
Fransa vatandaşı IŞİD komutanı Omar Diabi, Halep'te Suriye ordusu tarafından öldürüldü.

2013 yılında IŞİD'e katılan Fransa vatandaşı Omar Diabi'nin öldürüldüğü duyuruldu. IŞİD içerisinde yükselen Diabi'nin, Halep'te Suriye ordusu tarafından öldürüldüğü bildiriliyor.

Salı, 04 Ağustos 2015 20:35
İngiltere'nin eski başbakanlarından Muhafazakar Partili Edward Heath'e, milletvekilliği döneminde bir çocuğa tacizde bulunduğu suçlaması yöneltildi.

Eski İngiltere Başbakanlarından Muhafazakar Partili Edward Heath’in milletvekilliği döneminde bir çocuğa tacizde bulunduğu iddiası İngiltere gündemine oturdu. İngiliz yayın kuruluşu BBC, Londra Metropolitan Polisi’nin söz konusu iddia ile ilgili soruşturma başlattığını, polisin olası taciz kurbanlarının kendilerine başvurması çağrısını aktardı.

Salı, 04 Ağustos 2015 10:34
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeniden siyasete döneceği ileri sürüldü.

Meydan gazetesi yazarı Abdullah Kılıç, bugün "Abdullah Gül dönüyor" başlıklı bir köşe yazısı kaleme aldı.

Pazar, 23 Ağustos 2015 23:20
Kardeşi Yüzbaşı Ali Alkan'ın cenaze töreninde AKP ve Erdoğan'a sert eleştiriler yönelten Yarbay Mehmet Alkan, kısa sürede ak trollerin hedefi oldu. Trol hesaplardan Yarbay Alkan "hain" ilan edildi, ordudan atılması gerektiği dile getirildi.

‘Ak troller’ Şırnak’ta hayatını kaybeden Yüzbaşı Ali Alkan için bugün Osmaniye’de düzenlenen cenaze töreninde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başta olmak üzere iktidara tepkisini dile getiren ağabey Yarbay Mehmet Alkan’ı hedef almakta gecikmedi.

Cumartesi, 22 Ağustos 2015 21:12
AKP-Cemaat kavgasında iktidarın safını seçen Hüseyin Gülerce, Cemaatçi yazarları bir kez daha kızdırdı. Tuncay Opçin ve Bülent Keneş, Gülerce’ye öfkelerini dile getirirken önemli ifşaatlarda da bulundu.

AKP-Cemaat kavgasında iktidardan yana tavır alarak Gülen Cemaati’yle köprüleri Hüseyin Gülerce bir kez daha Cemaatçi yazarları kızdırdı. Gülerce Twitter adresinden eski gazetesi Zaman’a ve Hürriyet’e yüklendi.

‘SAVAŞA GİREN MIZIKLANMAZ, SONUCUNA KATLANIR’

Pages