2535 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 05 Mayıs 2016 14:14
Kayyum heyeti, Feza Yayın Grubu'nun bütün medya şirketlerini kapatma kararı aldı. Zaman Gazetesi, zaman.com.tr, Cihan Haber Ajansı, Cihan Medya Dağıtım, Küre.tv'nin de aralarında bulunduğu Feza Yayın Grubu'nun bütün medya şirketleri 15 Mayıs'ta kapatılıyor.

Kayyum heyeti, yönetimlerine el konulan Zaman Gazetesi, zaman.com.tr, Cihan Haber Ajansı, Cihan Medya Dağıtım, Küre.tv'nin de aralarında bulunduğu Feza Yayın Grubu'nun bütün medya şirketlerini kapatma kararı aldı.

superhaber.tv'de yer alan habere göre, söz konusu mecraların 15 Mayıs itibarıyla yayın hayatlarına son verileceği açıklandı. 

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 09:52
Hürriyet gazetesi yazarı Selahattin Duman'ın, Hürriyet ile yollarını ayırması, gazetenin Okur Temsilcisi köşesini yazan Faruk Bildirici'nin bugünkü yazısıyla ortaya çıktı. Son dönemde hükümete karşı muhalif çıkışlarıyla bilinen Duman'ın artık geri dönmeyeceği öğrenildi.

Selahattin Duman’ın 31 Mart’taki yazısında "İki haftalık bir tatil süresi içinde ortalıkta görünmeyeceğim, keyfiyeti sevgili okurlarıma arz ederim” diye not düşmüştü. Ancak son dönemde hükümete karşı muhalif çıkışlarıyla bilinen Duman'ın artık geri dönmeyeceği öğrenildi.

Duman'ın Hürriyet'ten ayrıldığını ise Hürriyet'in okur temsilcisi Faruk Bildirici açıkladı.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 11:00
Akif Akalın

İngiliz hekimler, İngiltere tarihinde bugüne kadar görülmedik yaygınlıkta bir grev dalgası başlattılar. İngiliz Tabipler Birliği (British Medical Association) ve Genç Hekimler (Junior Doctors) tarafından örgütlenen grev, aynı zamanda İngiltere’de bir işkolunda, bu işkolunun “tamamını” kapsayan ilk grevdir.

BU GREV BİZİM BİLDİĞİMİZ “GREVLERDEN” DEĞİL

Pazar, 17 Nisan 2016 12:18
Bild gazetesi, Merkel’in "Erdoğan" şiiri okuyan komedyen için soruşturma izni vermesinin Erdoğan’ı tatmin etmediğini yazdı.

"Erdoğan" şiirini okuyan komedyen Jan Böhmermann için Almanya Başbakanı Angela Merkel’in savcılığa soruşturma yetkisi verip yargı yolunu açmasıyla yeni bir tartışma başladı. Almanlar, Twitter’da tepkilerini göstermek için Başbakan Merkel’in fotoğraflarının üzerine “Je suis Erdoğan” (Ben de Erdoğan’ım) yazısını monte ederek paylaşıyor.

Pazartesi, 18 Nisan 2016 18:42
Sözcü gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD gezisinde, AKP'li Ali Sarıkaya'yı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığından dolayı yanına almadığını öne sürdü.

özcü gazetesi yazarı Zeynep Gürcanlı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD gezisinde, AKP'li Ali Sarıkaya'yı, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığından dolayı yanına almadığını öne sürdü.

Perşembe, 21 Nisan 2016 11:22
HDP'li Altan Tan'ın "Ertuğrul Özkök hakkımda bir şeyler karalamış. Saygısızca; ‘Arkasında durmadan’, ‘Önüne yatmadan’ bahsetmiş." sözlerine, Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'ten yanıt geldi.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'le HDP'li Altan Tan arasında yaşanan Ensar Vakfı polemiği sürüyor. 

Pazartesi, 25 Nisan 2016 09:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "mezhepcilik fitnesi" açıklaması sonrası gerici gazetelerden Vahdet, "mezhepsizlik mezhebi" manşeti attı.

İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu'nun da aralarında bulunduğu Marifet Derneği'ne yakınlığıyla bilinen Vahdet gazetesi, Erdoğan'ın "mezhep" açıklamalarına manşetten yanıt verdi.

Pazartesi, 25 Nisan 2016 15:23
“Bir Mücadele Aracı Olarak Edebiyat” konulu panelde konuşan yazar Taylan Kara, bir çok sol, muhalif, ilerici yayının kültür-sanat sayfalarının Radikal ve Hürriyet’in kültür-sanat sayfalarından farkı olmadığını belirterek, “Radikal kapandı diye üzülmeyin, Radikal okumak isterseniz bayiden bir Cumhuriyet alabilirsiniz” dedi.

21. İzmir Kitap Fuarı, son gününde ilginç bir panele tanıklık etti. “Bir Mücadele Aracı Olarak Edebiyat” konulu ve Hayal Yayınları tarafından düzenlenen panelde konuşam Taylan Kara, Türkiye sol, sosyalist, muhalif ve ilerici yayın organlarının kültür-sanat sayfalarının en iyimser ifadeyle liberal olduğunu savundu.

Pazartesi, 11 Nisan 2016 16:05
Yalçın Küçük, "Harem bir okul muydu" başlıklı yazısı nedeniyle İlber Ortaylı'ya tepki gösterdi. Küçük, "Emine Hanım'ın bir lafı üzerine ilk yazısını yazıyor, inanılmaz bir şey. Böyle bunlardan bahsetme, doğru olmayan bir şeyi yazma" dedi.

Prof. Dr. Yalçın Küçük, "Harem bir okul muydu" başlıklı yazısı nedeniyle tarih profesörü İlber Ortaylı'ya tepki gösterdi. Hürriyet'te yazıları yayınlanmaya başlanan Ortaylı'nın, ilk yazı konularından biri olarak Emine Erdoğan'ın "Harem bir okuldur" sözlerini ele almasını eleştiren Küçük, yazıda da maddi hatalar olduğunu ifade etti. 

Cuma, 29 Nisan 2016 16:10
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi, haftalık değerlendirme raporunu yayınladı. Rapor yine oldukça çarpıcı veriler içeriyor.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin 23 Nisan-29 Nisan tarihleri arasını kapsayan haftalık değerlendirme raporu yayınlandı.

Rapor şöyle:

ENSAR VAKFI VE ENSAR VAKFI'NA SAHİP ÇIKANLAR:

·       Çorum Valiliği'nde yapılan “İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon” toplantısına, Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı'nın katıldığı ortaya çıktı.

Pazar, 17 Nisan 2016 01:00
Mehmet Bozkurt

İnsanın durup dururken ünlü akrabalarından söz etmesinin, hele de övünmesinin görgüsüz bir davranış olduğunu daha çocuk yaştayken öğrendim aile büyüklerinden. Ama bazen dayanamayıp yenik düşüyorsun duygularına  işte. Hani kırk yılın başı, “Yosiv Visayonoviç Stalin dayım olur” derken şöyle biraz kasılıyormuşum. Ne diyebilirim doğrudur zahir.

Perşembe, 28 Nisan 2016 10:00
Kemal Okuyan

Meğer Meclis Başkanı’nın “laiklik ilkesi Anayasa’dan çıksın” hamlesi zor günler geçirmekte olan Erdoğan’ı soluklandırmak içinmiş. İsmail Başkanları konuştu, birileri öne atıldı, Davutoğlu lafı dolandırdı, Tayyip ise yeni gazetesi Hürriyet’in deyişiyle noktayı koydu.

Rahat uyuyun, Türkiye laik kalacak.

Daha doğrusu Anayasa’da laiklik kalacak!

Pazar, 17 Nisan 2016 09:55
AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Yürütme, yasama bütün güç bizdeyken bile değişiklik arıyorsak, demek ki istediğimiz daha fazla güç değil, daha iyi bir sistem" dedi.

Mevcut sistemin dayandığı dinamiklerin cumhurbaşkanını halkın seçmesiyle ortadan kalktığını iddia eden AKP Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, "Yürütme, yasama bütün güç bizdeyken bile değişiklik arıyorsak, demek ki istediğimiz daha fazla güç değil, daha iyi bir sistem" diye konuştu.

Cumartesi, 23 Nisan 2016 09:00
Murat Beşer

Tarihiyle memleketin son 50 yılıyla paralel bir hikâyeye sahip Uzelli Kaset, bir plak firması olarak. Acısıyla tatlısıyla, inişleri çıkışlarıyla bu benzerliği ifade edebilmek için kepçeyi biraz derine daldırmak, altmışlı yıllara kadar uzanmak icap ediyor.

Pazartesi, 25 Nisan 2016 11:08
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin 16-22 Nisan arasını kapsayan haftalık değerlendirme raporu yayımlandı. Gericiliğin hız kesmeden pervasızca ilerlediğinin açıkça görüldüğü raporda, medyada, eğitim alanında, devlet kurumlarında, yerel yönetimlerde yaşanan ve dayatılan gerici uygulamalar gözler önüne serildi.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin 16-22 Nisan arasını kapsayan haftalık değerlendirme raporu yayımlandı. Gericiliğin hız kesmeden pervasızca ilerlediğinin açıkça görüldüğü raporda, medyada, eğitim alanında, devlet kurumlarında, yerel yönetimlerde yaşanan ve dayatılan gerici uygulamalar gözler önüne serildi.

Pages