2310 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 02 Temmuz 2015 12:38
AKP'li Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, bugünkü yazısında,Taksim'de polis saldırısına rağmen yapılan Onur Yürüyüşü hakkında cinsiyetçi ve gerici bir yazı kaleme aldı.

Daha önce AKP'nin "akil insanlar" heyetinde de yer alan ve son günlerde TMMOB'yi karalamaya çalıştığı yazılarla çirkinlikte sınır tanımayan Akit yazarı Hasan Karakaya bugünkü yazısında LGBT'leri hedef aldı.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 09:40
Yeni Şafak ve A Haber'in Doğan Yayın Grubu'na yönelik 'PKK ittifakı' şeklindeki haberine Doğa Grubu'ndan tepki geldi.

Hürriyet başta olmak üzere Doğan Medya Grubunda yayımlanan "Her türlü hukuki zeminde hakkımızı arayacağız" dedikleri yazı şöyle:

Salı, 30 Haziran 2015 15:25
Gülen Cemaati'nin yayın organlarından Zaman gazetesi muhabiri İlhan Çulha gözaltına alındı.

Kilis'teki askeri hareketliliği takip eden Zaman gazetesi muhabiri İlhan Çulha gözaltına alındı.

Bir süre gözaltında tutulan Çulha serbest bırakıldı.

 

Pazartesi, 29 Haziran 2015 10:15
Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı bugünkü yazısında, “İslamcı gazetecilik bitti. Belki de hiç var olmamıştı” dedi.

Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı bugün “İslamcı gazetecilik bitti!” başlıklı bir yazı kaleme aldı. “Siyasal İslam’ın bitişi” ile ilgili tartışmaların faydasına değinen Dumanlı, konunun “İslamcı gazetecilik” boyutunu ele aldığı yazısında, “İslâmcı gazetecilik bitti. Belki de hiç var olmamıştı” dedi.

GAZETECİLİĞİN FELSEFESİNİ BİLMİYORLAR

Pazartesi, 08 Haziran 2015 11:39
Zaman gazetesi, polis kaynaklarından aldığı bilgilere dayanarak, Diyarbakır'daki HDP mitingine yapılan bombalı saldırının arkasında IŞİD militanı olduğunu ileri sürdü.

5 Haziran günü HDP'nin Diyarbakır mitingine yapılan bombalı saldırı sonucunda 4 kişi hayatını kaybetmiş ve 402 kişi de yaralanmıştı.

Zaman gazetesi, saldırının failinin Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) militanı olduğunu öne sürdü.

İşte Zaman'ın haberi:

Pazar, 14 Haziran 2015 15:30
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 12 yıl boyunca Başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever'in bugün Hürriyet'e yaptığı açıklamalardaki iddialarına Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı cevap verdi.

Abdullah Gül'ün Başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever'in bugün Hürriyet'teki açıklamarına Ekrem Dumanlı'dan cevap geldi.

Çarşamba, 10 Haziran 2015 09:07
Erdoğan’ın miting meydanlarında “haddini bildirdiği” İngiliz Guardian gazetesi, başyazısında “Erdoğan’dan bir özür bekliyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim kampanyası boyunca yabancı gazeteleri diline doladı. Ardahan mitinginde “haddini bildirdiği” İngiltere’nin yüksek tirajlı gazetelerinden The Guardian, dünkü başyazısına “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yalanları hakkında Guardian’ın görüşü: Bir özür bekliyoruz” başlığını attı.

Salı, 16 Haziran 2015 14:11
Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki, Ahmet Sever'in çıkardığı kitapta kendisine yönelik iddialara cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanlarından Hürriyet yazarı Akif Beki, 11.

Salı, 02 Haziran 2015 16:45
Cumhuriyet gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Erdoğan’ın Can Dündar hakkında yaptığı suç duyurusuyla ilgili mantıksal tutarsızlıklara işaret etti. Atalary, Can Dündar'a ‘işlenemez suç’ atfedildiğini yazdı.

Cumhuriyet gazetesi İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay Twitter’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Can Dündar hakkındaki suç duyurusunu sert bir şekilde eleştirdi. Suç duyurusunun mantığıyla ilgili hatalara işaret eden Atalay, “... iddiaya göre gerçek olmayan bir kaydın yayınlanmasıyla gizliliği nasıl ihlal edebiliyor?

Çarşamba, 10 Haziran 2015 09:30
Cumhurbaşkanı'na tüm ailesini feda eden Ethem Sancak'ın gazetesi Star'da yazan Cem Küçük, bu günkü yazısında yandaşlığın dozunu kaçırarak Aydın Doğan'ı "hapisle" tehdit etti.

AKP'li yazar Cem Küçük, bugünkü yazısında Doğan Hoding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ı hedef aldı.

Pazartesi, 29 Haziran 2015 10:30
AKP'li Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, bugünkü yazısında, Doğan Grubu'nu, Cumhuriyet Gazetesi'ni ve Cemaat'e yakın yayın organlarını "Erdoğan'ın iftarını" yayınladıkları için "ihanet çetesi" olarak ilan etti.

Geçtiğimiz hafta  Kobani'ye saldıran IŞİD'çilerin Türkiye'den gittiği iddialarının "paralel yapı" tarafından ortaya atıldığını söyleyerek "bu terör devletini “otorite”olarak kabul eden 'Paralelci O....

Salı, 30 Haziran 2015 21:02
Yeni Şafak ve A Haber'in Doğan Yayın Grubu'nun "PKK ittifakı" içinde olduğunu öne süren haberlerine Doğan Holding sert tepki gösterdi. Ahter Kutadgu yaptığı açıklamada, "bu iftiraları, varlığını ülkesi ve demokrasi uğruna her zaman ortaya koyan Doğan Grubu'na karşı söylemek haysiyet cellatlığıdır" dedi.

Yenişafak ve A Haber'in, Doğan Yayın Grubu'nun PKK'yle ittifak halinde olduğuna dair yaptığı haberlere sert tepki geldi. Grubun Kurumsal İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahter Kutadgu imzalı açıklamada, "Bu iftiraları, varlığını ülkesi ve demokrasi uğruna her zaman ortaya koyan Doğan Grubu'na karşı söylemek haysiyet cellatlığıdır" dendi.

Pazartesi, 01 Haziran 2015 18:56
Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) yaptığı açıklamada siyasi iktidarın gazetecilere yönelik saldırılarını kınadı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), siyasi iktidarın gazeteciler üzerinde giderek artırdığı baskı, şiddet, dava, tutuklama ve para cezalarına ilişkin açıklama yaptı. “Siyasi iktidar kendisi gibi düşünmeyen gazetecileri, gazeteleri baskı altına alıyor, tehdit ediyor, davalar açıyor.

Cuma, 05 Haziran 2015 12:26
AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, yaptığı açıklamada, "DHKP-C terör örgütünün solisti de CHP’den aday. Bütün bunların arkasında da özellikle İsrail yanlısı bilinen bir uluslararası medya var" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınında soruları yanıtladı.

Çarşamba, 24 Haziran 2015 14:34
Türkiye’nin Nusra Cephesi’ne El Kaide’den ayrıldığını ilan etmesi için baskı yaptığı iddia edildi.

YDH'nin Londra’da yayımlanan Suudilere ait el-Hayat gazetesinden aktardığına göre, Nusra üyeleri arasında tartışmalar ve sözlü savaş yaşanırken Türkiye de El Kaide’den ayrıldığını açıklaması için Nusra’ya baskı yapıyor.

Pages