2241 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 28 Mart 2015 08:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından "paralel yapının yayını" olarak tanımlanan Zaman gazetesi, bugün "Saray'da paralel devlet kuruluyor" manşetiyle çıktı.

Erdoğan, Cemaat'e "paralel yapı" demeye devam ederken Zaman gazetesi bugün Erdoğan'ı hedef aldığı manşetinde "Saray'da paralel devlet kuruluyor" dedi.

Zaman gazetesi haberde ise şu ifadeleri kullandı:

Perşembe, 26 Mart 2015 09:14
"Meydan okuyorum" sloganı son günlerde reklamları görünen Meydan gazetesi, Zaman Medya Grubu altında nisan ayında yayına başlayacak. Köşe yazarları arasında Atilla Taş'ın bulunacağı da belirtiliyor.

Medyatava’nın haberine göre; daha önce Doğan Grubu tarafından Rahmi Turan yönetiminde yayınlanan Meydan gazetesinin hakları Zaman Medya Grubu tarafından satın alındı. Habere göre yeni gazete internet haberciliği alanında da faaliyet gösterecek.

Cumartesi, 28 Mart 2015 13:35
Nuray Mert ve Ahmet İnsel'in Cumhuriyet gazetesine katılmasına Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat'tan sert tepki geldi.

Cumhuriyet gazetesinde Can Dündar'ın Genel Yayın Yönetmenliği sonrası başlayan dönüşüme gazete içinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Pazartesi, 23 Mart 2015 22:25
Bugün TV’de Erkam Tufan’ın sunduğu Analiz programına katılan Taraf Gazetesi Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, "AKP devrilecek" dedi.

AKP'nin Ergenekon operasyonuna yaptığı katkılarla bilinen, dönemin Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan Bugün TV’de Erkam Tufan Aytav’ın sunduğu Analiz programına katılarak şunları söyledi:

Salı, 24 Mart 2015 09:48
Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, parti içindeki kavgayla ilgili "Bu benim açımdan da alarm zillerinin çaldığı bir durum" dedi.

Abdülkadir Selvi, CNN Türk'teki "Tarafsız Bölge" programında Melih Gökçek ile Bülent Arınç arasındaki kavgayı değerlendirdi. Selvi şunları söyledi:

Salı, 10 Mart 2015 13:43
Sabah gazetesi "Paralel'e yardım teröre destektir" manşetiyle çıkarken AKP'li Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü'nün bu sözleri Erdoğan'ın Cemaat'e hitaben kullandığı "ne istediler de vermedik" sözlerini akıllara getirdi.

Havuz gazetesi Sabah, Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü'nün "Paralel'e yardım teröre destektir" sözlerini manşetine taşırken bu sözler akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini getirdi.

Erdoğan, dershane kavgasının yaşandığı günlerde Cemaat'e hitaben "ne istediler de vermedik" demiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

Cuma, 13 Mart 2015 11:05
Günlük soL ile ilgili uzun süre soL gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’ni de yapan, soL dergi ve Portal yazarı Kemal Okuyan’la konuştuk.

Günlük gazete deneyiminin ardından haftalık dergi olarak okurlarıyla buluşmaya devam eden soL, yeniden günlük basılı yayıncılığa dönüyor. 15 Nisan'da yayın hayatına başlayacak günlük soL'la ilgili, soL gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini de yapan soL dergi ve portal yazarı Kemal Okuyan'la konuştuk.

Pazartesi, 23 Mart 2015 12:33
Hükümet ve Erdoğan arasındaki krizin derinleşeceği iddia edilirken yandaş yazarlar konum almaya çalışıyor. Abdülkadir Selvi'nin Yenişafak'ta çıkan yazısının ardından Sabah Gazetesi başyazarı Mehmet Barlas "keşke"li bir yazı kaleme aldı.

AKP'ye yakınlığı ile bilinen Sabah Gazetesi'nin başyazarı Mehmet Barlas, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bülen Arınç'ın "İzleme Heyeti" açıklamalarına ilişkin üzüntüsünü bildirdiği bir yazı yazdı.

Çarşamba, 18 Mart 2015 15:55
Uzayda ilk yürüyüşü gerçekleştiren Sovyet kozmonot Aleksey Leonov, The Guardian'a konuştu.

18 Mart 1965'de insanlığın ilk uzay yürüyüşünü gerçekleştirerek, 12 dakika boyunca uzayda yürüyen Sovyet kozmonot Aleksey Leonov, İngiliz gazetesi The Guardian'a konuştu. Hala uzayda yürüdüğü anları çok net hatırladığını söyleyen 80 yaşındaki kozmonot, tecrübesi nedeniyle seçildiğini, uzay yarışında ABD'yi geçebilmek için 18 aylık yoğun eğitimin ardından uzaya yollandığını söyledi.

Perşembe, 19 Mart 2015 09:07
ABD’li 74 senatör, Dışişleri Bakanı John Kerry’ye bir mektup ileterek Türkiye’de basın özgürlüğü üzerindeki kısıtlamaları eleştirdi.

ABD Senatosu’nun 100 üyesinden 74’ünün imzasıyla Dışişleri Bakanı John Kerry’ye iletilen mektupta, Dışişleri Bakanı’nın “Türkiye’de medya üzerinde devam eden basına yönelik sansür”e karşı harekete geçmesi istendi.

Salı, 24 Mart 2015 09:02
Haziran Direnişi sırasında Kabataş'ta türbanlı bir kadına saldırı görüntülerini izlediğini ileri süren İsmet Berkan, yıllardır kendisini okuyan, yazdıklarını takip edenlerin hayal kırıklığına uğradıklarını belirterek özür diledi.

Haziran Direnişi sırasında AKP ve AKP medyası tarafından servis edilen "Kabataş'ta türbanlı kadına saldırı" yalanının en büyük ortaklarından İsmet Berkan özür diledi.

Pazartesi, 09 Mart 2015 11:50
Eş olmayan kadının metres, anne olmayan kadının cehennem kütüğü olacağını söyleyen Asım Yenihaber'in 8 Mart'tan anladığı da 'kadınları kullanmanın kutsanma günü' oldu.

Kadına sadece anne ve eş olmayı yakıştıran Vahdet gazetesi yazarı Asım Yenihaber, kadına karşı yaklaşımı ve kulladığı dil ile mide bulandırdı. "Emekçi kadın, yemekçi kadın" şeklinde bir ayrım yapan Yenihaber, "Evinden çıkıp herhangi bir işte çalışan kadınlar 'emekçi'... Bunların içinde sermaye olarak kullanılanlar da var... Sadece bu kategoridekiler 'emekçi'.

Çarşamba, 04 Mart 2015 11:16
CHP'de 15 milletvekilinin 7 Haziran seçimlerinde yeniden aday olmaması yankı uyandırırken bu isimlerden Oğuz Oyan ve Şafak Pavey veda açıklamaları yaptı.

Şafak Pavey, Hüseyin Aygün, Oğuz Oyan, Sabahat Akkiraz gibi isimlerin 7 Haziran seçimlerinde yeniden milletvekili adayı olmadığı ortaya çıktı.

'BURUKLUK YAŞIYORUM'

Salı, 17 Mart 2015 02:08
İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği - İŞTİSAN Yeni Akit yazarı Hasan Karakaya'nın köşesinde yayınladığı yazıya yanıt olarak bir açıklama yaptı.

İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği - İŞTİSAN bir açıklama yayınlayarak, Yeni Akit gazetesi yazarı Hasan Karakaya'nın İstanbul Şehir Tiyatrosunu hedef alan ve kışkırtıcı ifadeler içeren yazısını kınadı. 

Hasan Karakaya, 14 Mart Cuma günü köşesinde yayınladığı yazıda İstanbul Şehir Tiyatrosuna ve çalışanlarına karşı ağır hakaretler içeren ifadeler kullanmıştı.

Perşembe, 05 Mart 2015 10:30
Yiğit Günay

soL Portal’ın teknik altyapısı ve tasarımını, yaklaşık beş ay süren bir çalışmanın ardından, 10 Kasım 2014’te baştan aşağı yeniledik. soL’un Mutfağı blogumuzda, yenilenmenin hem öncesine hem sonrasına dair kimi noktaları daha önceki yazılarımızda sizlerle paylaşmıştık.

Pages