2333 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 24 Temmuz 2015 14:07
İstanbul Basın express yolundaki Star Gazetesi binasının önüne bomba bırakıldığı iddia edildi.

İstanbul'daki Star Gazetesi binası önünde şüpheli bir paket bulundu.

Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre, bomba olduğu anlaşılan paketin, parça tesirli ve zaman ayarlı olduğu üzerinde "Kadınların intikamını alacağız" yazdığı iddia edildi.

Bombanın patlamasına birkaç dakika kala bomba etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Cumartesi, 11 Temmuz 2015 12:47
Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, HDP Milletvekili Ziya Pir'in Cemaatçi olduğunu ileri sürdü.

7 Haziran seçimleri sonrası HDP'den Diyarbakır Milletvekili seçilen Ziya Pir'e ilişkin bir yazı kaleme alan Sabah yazarı Mahmut Övür, "acaba Ziya Pir, Cemaat'in telkiniyle mi yoksa amcasının hatırına mı HDP Diyarbakır Milletvekili oldu" ifadelerini kullandı. 

Yazının ilgili bölümü şöyle:

Pazartesi, 13 Temmuz 2015 14:40
ABD’de Cumhuriyetçi Parti’den başkanlık için aday olan Donald Trump, Cumartesi günü Meksika’da hapisten kaçan uyuşturucu baronu “El Chapo”nun ABD’ye geleceğini, o zaman herkesin kendisinden özür dileyeceğini iddia etti.

Dünyanın en büyük uyuşturucu kartellerinden biri olan Sinaloa’nın lideri Joaquin “El Chapo” Guzman Loera, Cumartesi günü Meksika’daki cezaevinden kaçtı. “Bodur” (El Chapo) lakaplı uyuşturucu baronu Şubat ayında Meksika Deniz Piyadeleri tarafından yakalanmış ve başkentin 80 kilometre kadar dışındaki özel güvenlikli bir cezaevine konulmuştu. El Chapo’nun cezaevi günleri yine kısa sürdü.

Pazartesi, 27 Temmuz 2015 11:21
Turkuaz Medya Grubu'nun İngilizce gazetesi Daily Sabah'ta dün yer alan "PYD Türkiye'ye müteşekkir" haberine PYD'den yalanlama geldi.

Daily Sabah'ta "PYD IŞID'e karşı destek için Türkiye'ye teşekkür ediyor" (PYD thanks Turkey for support against ISIS) başlığıyla verilen ve Kobane Kantonu Dışişleri Bakan Yardımcısı İdris Nassan'ın demeçlerine dayandırılan habere dair yalanlama geldi. Nassan twitter'dan kendisinin teşekkür ettiği yönündeki vurguya itiraz eden bir açıklama yaptı.

Cuma, 24 Temmuz 2015 01:51
Davutoğlu'nun fahri danışmanı Etyen Mahçupyan katıldığı bir televizyon programında " Kürt tarafı, AK Parti IŞİD'e yardım etti gibi abuk subuk laflar ettiği zaman bununla da bir yere gidilmeyeceğini görmek lazım" dedi.

Şirin Payzın'ın CNN Türk'teki programına katılan Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı ve Akşam Gazetesi yazarı Etyen Mahçupyan HDP'lilere ağır eleştirilerde bulundu.

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 23:27
Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, MİT TIR’ları haberlerinin yayınlanmasıyla ilgili olarak Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın doğru davrandığını ve görüntülerin yayınlamamanın ahlaksızlık olacağını söyledi.

Yandaş Yeni Şafak gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu  Marketing Türkiye adlı dergiye verdiği röportajda "MİT TIR’larının görüntüleri bana gelseydi ve yayın yönetmeni olsaydım yayınlardım. Eğer böyle bir haberin doğruluğundan eminseniz onu yayınlamamak ahlaksızlık olur." ifadelerini kullandı.

Bayramoğlu'nun röportajı şu şekilde:

Perşembe, 02 Temmuz 2015 12:38
AKP'li Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, bugünkü yazısında,Taksim'de polis saldırısına rağmen yapılan Onur Yürüyüşü hakkında cinsiyetçi ve gerici bir yazı kaleme aldı.

Daha önce AKP'nin "akil insanlar" heyetinde de yer alan ve son günlerde TMMOB'yi karalamaya çalıştığı yazılarla çirkinlikte sınır tanımayan Akit yazarı Hasan Karakaya bugünkü yazısında LGBT'leri hedef aldı.

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 12:59
Zaman yazarı Ali Bulaç, bugünkü yazısında, 70'li yıllarda polis tarafından kendisine ajanlık teklif edildiğini aktararak, kendisinin bu teklifi kabul etmediğini ama 'kabul eden bazı İslamcıların' hızla yükseldiğini söyledi. Bulaç yazısında, "devlet zaten içimizdeymiş, sırası gelince bizim mahalleyi devreye sokmuş" ifadelerine yer verdi.

Zaman gazetesi yazarı Ali Bulaç, bugünkü (6 Temmuz 2015) köşesinde, bir başka Zaman yazarı Mümtaz’er Türköne’nin dün isim vermeden aktardığı “Ajanlık teklif edilen İslamcı” anekdotunu hatırlatarak, “Sözünü ettiği şahıs benim. Hikâyeyi anlatacağım” diyerek başladığı bir yazı kaleme aldı.

Cuma, 10 Temmuz 2015 12:10
Yeni Akit Ankara Temsilcisi Serdar Arseven, AKP'ye dönüp dönmeyeceği tartışması devam eden 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında bir kulis iddiasını gündeme getirdi.

Yeni Akit gazetesi Ankara Temsilcisi Serdar Arseven, Abdullah Gül'ün parti yönetiminde aktif olarak rol alacağını yazdı. 

Arseven, Gül'ün yakın arkadaş grubu ile yaptığı bir sohbette 'kararsız tutumundan' dolayı serzenişte bulununan arkadaşlarına "AK Parti bizim partimizdir, çok yakında elimizi taşın altına koyacağız" dediğini öne sürdü.

Arseven'in yazısından bir bölüm şöyle:

Salı, 14 Temmuz 2015 23:34
Dün yandaş Elif Çakır ve Cem Küçük'ün birbirine girmesinin ardından 'Kabataş yalanı' tekrardan gündeme geldi. 'Kabataş yalanı'na dahil olan ancak daha sonra çark eden 10 isim arasında kimler yok ki.

Haziran Direnişi'n,n yaşandığı günlerde "Kabataş'ta başörtülü bir kadına, belden yukarıları çıplak, ellerinde deri eldivenler, başlarında siyah bandanalar bulunan 50-100 kişilik grubun, genç kadını dövdüğü ve üzerlerine idrarlarını yaptığı" yalanını itiraf edenlere hergün bir yenisi daha ekleniyor.

Oda TV'deki habere göre, "Kabataş yalanı"nı itiraf eden 10 kişi şu şekilde:

Salı, 07 Temmuz 2015 14:45
Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, "Cumhurbaşkanı'nın tavrı beni AKP karşısına itti" diyerek, MİT TIR'ları görüntüleri kendisine gelmiş olsaydı yayınlayacağını söyledi.

İktidarın sesi Yeni Şafak gazetesi yazarı Ali Bayramoğlu, Erdoğan'ın ağır sözler sarf ettiği MİT tırları haber için "MİT TIR'ları görüntüleri bana gelseydi yayınlardım" dedi. Bayramoğlu, "Cumhurbaşkanı'nın tavrı" ve "Gezi Olayları'ndaki tutum"un kendisini de AKP'nin karşısına ittiğini söyledi.

Pazartesi, 20 Temmuz 2015 09:31
CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, koalisyona ilişkin sıcak mesajlar vererek, “AKP ile CHP temel sorunları çözmek için bir araya gelmeli” dedi ve ekledi: “Davutoğlu’nun kararlılığı hoşumuza gitti.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, AKP-CHP koalisyonuna ilişkin olumlu ve sıcak mesajlar verdi. Taraf Gazetesi’nde yer alan röportajda Bekaroğlu şunları söyledi:

“DAVUTOĞLU'NUN KARARLILIĞI HOŞUMUZA GİTTİ”

Salı, 07 Temmuz 2015 09:57
İzmir polisinin geçen hafta terör örgütü IŞİD üyesi oldukları iddiasıyla düzenlediği operasyon sonunda çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan 7 kişiden 2'sinin AKP üyesi olduğu ortaya çıktı.

İzmir polisi geçtiğimiz hafta terör örgütü IŞİD üyesi bazı kişilerin Suriye'den Türkiye'ye geçerek İzmir'e geldikleri yolundaki bilgilerden sonra adreslerini belirlemişti. İzmir merkezli olarak Isparta ve Erzurum'da 22 ayrı adresi eşzamanlı olarak operasyon düzenleyen polis, İŞID terör örgütü'ne üye oldukları iddia edilen 7 kişiyi de İzmir'de gözaltına aldı.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 09:40
Yeni Şafak ve A Haber'in Doğan Yayın Grubu'na yönelik 'PKK ittifakı' şeklindeki haberine Doğa Grubu'ndan tepki geldi.

Hürriyet başta olmak üzere Doğan Medya Grubunda yayımlanan "Her türlü hukuki zeminde hakkımızı arayacağız" dedikleri yazı şöyle:

Pazartesi, 27 Temmuz 2015 09:48
Hürriyet yazarı Uğur Gürses, IMF'nin geçtiğimiz hafta yayınlanan raporuna göre döviz borcunda 1995'ten bu yana "iyileşme" sağlayamayan tek ülkenin Türkiye olduğunu açıkladığını yazdı.

Hürriyet gazetesi ekonomi yazarı Uğur Gürses, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) geçtiğimiz hafta yayınladığı raporu köşesine taşıdı. Gürses, raporda 2013 itibariyle net döviz borç varlık oranında 1995'e göre iyileşme sağlayamayan tek gelişen ülkenin Türkiye olduğuna dikkat çekti. 

Pages