2206 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 17 Ocak 2015 12:10
Alman Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) gazetesi, IŞİD militanlarının Avrupa'ya Türkiye üzerinden geldiğini yazdı.

Gazetenin İstanbul muhabiri imzasıyla yayımlanan haberde, IŞİD militanlarının, sığınmacılarla birlikte Türkiye üzerinden Avrupa'ya geldiği belirtildi.

Haberde Suriyeli mültecilerin Mersin limanından Avrupa'ya çıkış yaptıkları belirtilerek, "Sığınmacılarla birlikte IŞİD militanlarının da Avrupa'ya geldikleri yönünde önemli işaretler var" denildi.

Pazar, 25 Ocak 2015 17:43
Norveç'in en büyük gazetesi Aftenpost tarafından düzenlenen, Anniken Jorgenson, Frida Ottesen ve Ludvig Hambro isimli 17 yaşındaki 3 moda bloggerı gencin katıldığı 5 bölümlü bir reality şovda, Kamboçya'da sömürünün derinden hissedildiği bir tekstil atölyesinde yaşadıkları ekrana getiriliyor.

Norveç'in en büyük gazetesi Aftenpost tarafından 2014 yılında düzenlenen, Anniken Jorgenson, Frida Ottesen ve Ludvig Hambro isimli 17 yaşındaki 3 moda bloggerı gencin 5 bölümlü bir reality şovda, Kamboçya'nın başkenti Phnom Penh'te sömürünün derinden hissedildiği bir tekstil atölyesinde yaşadıkları ekrana getiriliyor.

Çarşamba, 14 Ocak 2015 16:56
AKP MKYK üyesi ve Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Cumhuriyet'in Charlie Hebdo seçkisine ilişkin Twitter'da saldırgan ifadeler kullandı.

AKP'li Salih Kapusuz, Twitter üzerinden Cumhuriyet'i hedef alırken, "Bu milletin değerlerini hiçe sayan Cumhuriyet Gazetesi bu tavrıyla Türkiye’yi karıştırmak isteyenlere maşa mı olmak istiyor? Buna Müslüman mahallesinde salyangoz satmak denir. Paralel medya Zaman da destekliyor! Adına da basın özgürlüğü deniliyor!...

Cuma, 02 Ocak 2015 18:51
Ankara’nın Çankaya İlçesi Kurtuluş semtinde bulunan Hüdaverdi Camii imamının Cuma hutbesinde ‘iktidarı eleştiren tweetler atılmasın’ dediği iddia edildi.

Yolsuzluk operasyonlarının ardından AKP’den istifa ederek Demokratik Gelişim Partisi’ni kuran İdris Bal, imamın, iktidarı eleştiren tweetler atılmaması ve Konya'da Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği için gözaltına alınan lise öğrencisi M.E.A’nın tutuklanmasının doğru karar olduğunu söylemesi üzerine cemaatin itiraz ettiğini ve caminin karıştığını iddia etti.

Çarşamba, 14 Ocak 2015 14:27
Charlie Hebdo dergisi yazarlarından Patrick Pelloux'nun, derginin son sayısı için yazdığı yazı...

Haftam çok yoğun geçti. O yüzden hayatı yaşamak gereği üzerine, herkesi mutabık kılacak hümanizma üzerine bir köşe yazayım ki edebiyatın Ziraat Fuarı'nda bir ödül kazansın. Ama her şeyden önce telefonuma olan hiddetimi paylaşayım. Çok pahalı bir abonman parası vermeme rağmen çalışmıyor telefonum. Charb beni arayamıyor. Dün akşam bize yemeğe gelecekti, gelmedi.

Cuma, 16 Ocak 2015 08:30
Müjde Tozbey Erden

İşler biraz karışıyor. Charlie Hebdo dergisi çalışanlarına yapılan kanlı saldırı denklemi karmaşık hale getirdi. Öncesinde dincisiyle, solcusuyla, alevisiyle, LGBT bireyiyle yapılan liberal karışım almış başını gidiyor memlekete az kalsın demokrasi getiriyordu. Ama işte şişede durduğu gibi durmuyorlar,  bir bakıyorsunuz her biri başka bir tarafa çekiştirmeye başlamış.

Perşembe, 15 Ocak 2015 10:18
Fransa'da, Charlie Hebdo saldırılarıyla gündeme yeniden gelen neo-faşist Ulusal Cephe'nin yükselişinin kısa tarihi.

UMP lideri ve eski cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin geçtiğimiz Perşembe günkü görüşmesi sonrası, UMP genel sekreteri Laurent Wauquiez ‘’Ulusal Cephe’nin ulusal birlik için yapılacak bir yürüyüşten muaf tutulması kabul edilemez.’’ ifadesini kullanmıştı.

Pazar, 11 Ocak 2015 09:04
Paris'teki eylemde Fransız basınına göre 2 milyon kişi yürüdü. Tüm dünyada da destek verilen yürüyüşlerde, Charlie Hebdo ofislerine düzenlenen saldırı ve yaşanan katliam protesto edildi.

GÜNCELLEME - 18:27

Paris'teki Cumhuriyet Meydanı'nda tarihi bir kalabalık toplandı.

Fransız Le Monde gazetesi, yürüyüşe katılanların sayısını 2 milyon olarak duyurdu.


GÜNCELLEME 16:58

Perşembe, 15 Ocak 2015 08:45
Ali Rıza Aydın

Terör mekiği tüm gücüyle çalışıyor. Küçük ama etkisi ve aldığı canlar büyük. Paris katliamı da öyle oldu.

Cumhuriyet Gazetesi operasyonu ise emperyalizmin terör poligonlarından biri haline getirilen Türkiye’nin terörün içine daha fazla gömülmesinin çok yönlü işaretlerini taşıyor.   

Cuma, 02 Ocak 2015 10:14
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç: "Mahkemenin gündeminin açıklanmasıyla birlikte, üyelerimiz üzerinde müthiş bir baskı kurulmaya çalışılıyor" derken, yüzde 10 seçim barajı konusunun da en kısa süre içinde karara bağlanacağını söyledi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, gündemle ilgili başvuruların Anayasa Mahkemesi’nin resmi internet sayfasında açıklanması uygulamasına son verilmesine ilişkin olarak, "Mahkemenin gündeminin açıklanmasıyla birlikte, üyelerimiz üzerinde müthiş bir baskı kurulmaya çalışılıyor. Bu durumdan mahkemenin üyeleri de alabildiğine rahatsız.

Pazar, 25 Ocak 2015 14:50
Seçimler gelir geçer. Batı medyasının, sermayenin bir bölümünün, Batılı tuzu kuru aydınların gübresi ile yeşeren, açtığında da leş gibi kokacak olan bu köksüz çiçek solar.

Devam etmekte olan ve ilgiyle takip edilen Yunanistan seçimleri esnasında bir "pazar yazısı" yazmak, küçük bir anımı paylaşmak istedim soL portal okuyucuları ile.

Perşembe, 15 Ocak 2015 16:19
Cumhuriyet gazetesini basma çağrısı yapan sayfayı açanlardan Mura, demokratik hakkını kullanmak istediğini, isminin açıklanmasıyla mağdur duruma düştüğünü belirterek bir açıklama gönderdi.

Facebook üzerinden oluşturulan sayfada Charlie Hebdo mizah dergisinden 4 sayfalık bir seçki yayınlayan Cumhuriyet gazetesini basma çağrısı yapıldı. Alevler içindeki  kapak fotoğrafında "Cumhuriyeti basmaya gidiyoruz"  yazısı yer aldı.

Pazartesi, 05 Ocak 2015 19:07
KCK Yürütme Konseyi Başkanı, PKK'nin Kandil'deki yöneticisi Cemil Bayık, "barış süreci"yle ilgili önemli açıklamalar yaptı, Almanya'yı Kandil'e davet ettiklerini, ABD'yle ilişki halinde olduklarını söyledi.

Alman Die Zeit Gazetesi, internet sitesinde KCK yöneticisi Cemil Bayık ile Kandil'de yapılan bir röportaj yayımladı.

Pazartesi, 12 Ocak 2015 10:30
Hüseyin Ozan Uyumlu

Mücadeleye ve dostluğa övgü ‘Pal Sokağı  Çocukları’nın yazarı Ferenç Molnar’ı doğum günü vesilesiyle anarken Boka’yı, Nemeçek’i ve Arsa’sına sahip çıkan nice çocuğu daha önce soL Gazetesi Kitap ekinde yazdığımız bir yazıyla hatırlayalım istedik. 

Direnişle, nice yaşlara olsun!

---

Cuma, 23 Ocak 2015 17:33
Paris katliamı daha çok tartışılacak. Bir dönemi kapattığını ise söyleyebiliyoruz. Rüzagarı Türkiye’yi de sarsacak olan gelişmelerin ülke siyasetini de yeniden tasnif edeceği görülüyor.

Devletin mağduru iken kardeştik, kıblemiz birdi ve Müslüman bir vicdânımız vardı; “devlete dokununca” dejenere olduk, Müslümanlığımız, işlediğimiz günâhlara kılıf uydurmak noktasında ağzı sıkı fakihlerle iş tutmak ve dini değerleri reel politiğe kurban etmekten ibaret kaldı. Abisi olmakla övündüğümüz İslâm aleminde artık tehlikeli macerapereset muamelesi görmekteyiz.

Pages