2549 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 05 Mayıs 2016 14:14
Kayyum heyeti, Feza Yayın Grubu'nun bütün medya şirketlerini kapatma kararı aldı. Zaman Gazetesi, zaman.com.tr, Cihan Haber Ajansı, Cihan Medya Dağıtım, Küre.tv'nin de aralarında bulunduğu Feza Yayın Grubu'nun bütün medya şirketleri 15 Mayıs'ta kapatılıyor.

Kayyum heyeti, yönetimlerine el konulan Zaman Gazetesi, zaman.com.tr, Cihan Haber Ajansı, Cihan Medya Dağıtım, Küre.tv'nin de aralarında bulunduğu Feza Yayın Grubu'nun bütün medya şirketlerini kapatma kararı aldı.

superhaber.tv'de yer alan habere göre, söz konusu mecraların 15 Mayıs itibarıyla yayın hayatlarına son verileceği açıklandı. 

Perşembe, 19 Mayıs 2016 21:49
Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AKP'nin genel başkan adayı Binali Yıldırım için ‘yardımcı muavin' benzetmesi yaptı.

Binali Yıldırım'ın adının açıklanmasının ardından CNN Türk canlı yayınına katılan Selvi, "AK Parti'nin kaptanı her zaman Erdoğan'dır. O yüzden kaptan değil yardımcı muavin değişti demek daha doğru" diye konuştu.

Pazar, 08 Mayıs 2016 00:28
Davutoğlu'nun gazetesi olduğu belirtilen Karar gazetesinin yazarı İbrahim Kiras, "Neden bir Genel Başkan partisinin MKYK’sında rencide edildi?" diye sordu.

Ahmet Davutoğlu'nun üstünün çizilmesi sonrası Davutoğlu'na yakın olduğu belirtilen Karar gazetesinde Davutoğlu'na destek yazısı kaleme alındı.

Çarşamba, 18 Mayıs 2016 09:26
Karar gazetesi yazarı Elif Çakır, AKP'yi eleştirdiği yazısında Mustafa Kemal ile Erdoğan arasında benzerlik kurdu.

AKP'nin küskünlerinin gazetesi olan ve Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesinin yazarı Elif Çakır, AKP'yi "tek adam" yönetimiyle suçladı.

Mustafa Kemal Atatürk'ün tek adam olduğunu, kendisinin üstün insan olduğuna inandığını yazan Elif Çakır, o dönemdeki uygulamaları AKP'nin son dönemde uygulamalarına benzeterek şu ifadeleri kullandı:

Perşembe, 26 Mayıs 2016 21:55
Cumhuriyet gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'ı 2'şer yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, gerekçesini açıkladı.

Paris'te İslamcı saldırganların katlettiği 12 kişinin ardından, Fransız Charlie Hebdo dergisinin çizdiği ve Muhammed peygamberin tasvir edildiği belirtilen karikatürleri köşelerine taşıyan Cumhuriyet gazetesi yazarları Hikmet Çetinkaya ve Ceyda Karan'ı 2'şer yıl hapis cezasına çarptıran mahkeme, gerekçesini açıkladı.

Perşembe, 26 Mayıs 2016 11:11
Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk bugünkü köşesinde, yakalanacağını anlayınca kendisini patlatan IŞİD'in Türkiye sorumlusunun nereye saldırı planladığıyla ilgili Gaziantep Valisi'sinin çelişkili ifadelerini aktardı.

19 Mayıs Perşembe günü yapılan operasyonda yakalanacağını anlayınca kendisini patlatan IŞİD'in Türkiye emiri olduğu belirtilen Yunus Durmaz'la ilgili gazetecileri bilgilendiren Gaziantep valisi Ali Yerlikaya, IŞİD'lilerin stadyumdaki 19 Mayıs kutlamalarına katılanlara dönük eylem planladıklarını, operasyonla birlikte bunun önüne geçildiğini söylemişti.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 09:52
Hürriyet gazetesi yazarı Selahattin Duman'ın, Hürriyet ile yollarını ayırması, gazetenin Okur Temsilcisi köşesini yazan Faruk Bildirici'nin bugünkü yazısıyla ortaya çıktı. Son dönemde hükümete karşı muhalif çıkışlarıyla bilinen Duman'ın artık geri dönmeyeceği öğrenildi.

Selahattin Duman’ın 31 Mart’taki yazısında "İki haftalık bir tatil süresi içinde ortalıkta görünmeyeceğim, keyfiyeti sevgili okurlarıma arz ederim” diye not düşmüştü. Ancak son dönemde hükümete karşı muhalif çıkışlarıyla bilinen Duman'ın artık geri dönmeyeceği öğrenildi.

Duman'ın Hürriyet'ten ayrıldığını ise Hürriyet'in okur temsilcisi Faruk Bildirici açıkladı.

Pazartesi, 16 Mayıs 2016 08:55
Can Dündar 'yeni bir parti kurulsa başına geçer misiniz' sorusuna yanıt verdi: “Birçok kişi tarafından bu dile getirildi. Ancak ben gazeteciyim. Öyle de kalmak istiyorum”

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar Alman Taz gazetesine yaptığı açıklamada, CHP'nin sol bir parti olmadığını ve Türkiye'nin sol bir partiye ihtiyacı olduğunu söyledi. 

Pazartesi, 09 Mayıs 2016 17:24
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresinde danışmanlığını yapan Ahmet Sever’e dava açtığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresinde danışmanlığını yapan Ahmet Sever’e dava açtığını duyurdu. Mustafa Varank, “Cumhuriyet Gazetesi ve Ahmet Sever iftiralarını mahkemede ispat ile mükellefler” dedi. 

ERDOĞAN’IN DANIŞMANI VARANK: HODRİ MEYDAN

Cuma, 13 Mayıs 2016 07:30
Mehmet Kuzulugil

Keşke... Keşke 1978’de Maraş Katliamı olduğunda “hükümetin başı”nda olan Ecevit sıkıyönetim ilan etmek yerine MHP’nin üzerine gitmeyi, bu cinayet şebekesini kapatmayı bilseydi.

Salı, 24 Mayıs 2016 16:54
DEKA Madenciliğe atanan kayyum heyetinin "Kömürü satarak nakde çevireceğiz, maaşını alamayan işçilerin alacaklarını dağıtacağız" açıklamasına Komünist Parti'den yanıt geldi: "Verin işçilerin parasını. O para ki insanlık dışı koşullarda dökülen kanlı alın terinin karşılığı bile olamayacak ödenmemiş kölelik ücretidir. Madendeki kömürleri de katırlarla 'düşük profilli' başbakanınız çıkarsın."

"Paralel" operasyonunda el konulan DEKA Madenciliğe atanan kayyum heyetinin "Kömürü satarak nakde çevireceğiz, maaşını alamayan işçilerin alacaklarını dağıtacağız" açıklamasına Komünist Parti'den yanıt geldi: "Verin işçilerin parasını. O para ki insanlık dışı koşullarda dökülen kanlı alın terinin karşılığı bile olamayacak ödenmemiş kölelik ücretidir.

Cuma, 13 Mayıs 2016 14:15
Star yazarı Hüseyin Gülerce bugünkü köşesinde yeni başbakan tartışmalarına katılarak, “Yeni başbakanın çevresi Erdoğan'a diklenmeyi demokratlık zannedenlerden oluşmamalı“ dedi.

Bir dönem sözcüsü olarak anıldığı Gülen cemaati ile bağlarını koparan Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Başbakan AhmetDavutoğlu’nun yerine gelecek başbakandan beklenenleri 5 maddede sıraladığı bir yazı kaleme aldı.

Pazar, 29 Mayıs 2016 13:43
Cihatçı gruplara ağır darbeler indiren, Suriye halkının da bölgedeki sosyalistlerin de sempatisini kazandıran Rus politikası, ABD'ye de “bataklıktan onurlu çıkış” olanağı sundu.

Haberler doğruysa, Rusya'nın Suriye'ye önerdiği yeni Anayasa taslağının içerdiği değişiklikler hafife alınmamalı. Suriye’de cihatçı grupları hedef alarak, uluslararası sosyalist hareketin nazarında prestijini artıran Rusya’nın Suriye krizindeki tutumu, daha fazla deşilmeyi hak ediyor.

Pazar, 22 Mayıs 2016 08:03
Türkiye'de hayata emekten, aydınlıktan, eşitlik, özgürlük ve kardeşlikten yana bakarak başlattığımız yolculuğumuzun 10. yılındayız. soL Haber Portalı, 10 yıldır başka bir "haberciliğin" de mümkün olduğunu ispatladı. soL'un 10. yılında aldığımız bazı kutlama mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz...

Adnan Serdaroğlu (Birleşik Metal İşçileri Sendikası Genel Başkanı): Emeğe, emekçilere, işçi sınıfının kazanılmış haklarına ve örgütlülüğüne büyük bir saldırının yaşandığı günlerden geçiyoruz. Bir taraftan saldırı sürüyor, diğer taraftan saldırıya karşı sesini çıkaranlar yalıtılmaya çalışılıyor.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 11:00
Akif Akalın

İngiliz hekimler, İngiltere tarihinde bugüne kadar görülmedik yaygınlıkta bir grev dalgası başlattılar. İngiliz Tabipler Birliği (British Medical Association) ve Genç Hekimler (Junior Doctors) tarafından örgütlenen grev, aynı zamanda İngiltere’de bir işkolunda, bu işkolunun “tamamını” kapsayan ilk grevdir.

BU GREV BİZİM BİLDİĞİMİZ “GREVLERDEN” DEĞİL

Pages