2251 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2015 09:42
Hürriyet gazetesi, Başbakan Davutoğlu'nun akreditasyon yasağına ilişkin bir açıklama yaptı.

Hürriyet gazetesi Savcı Kiraz'ın cenaze töreninde gazeteye akreditasyon yasağı getirilmesine tepki gösterdi.

Perşembe, 02 Nisan 2015 09:39
İtalyan Corriere della Sera Gazetesi internet sitesinde Antonio Ferrari imzasıyla yayınlanan, "Türkiye: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi krizinin sinyali şiddet" başlıklı haberde AKP'ye yönelik sert eleştiriler yer aldı.

Makalede, "Hemen her gün Türkiye'yi özellikle de İstanbul'u vuran şiddet olaylarındaki artış, ülkenin içinde bulunduğu ağır sosyal krizle açıklanabilir. Geçmişteki kadar iyi olmayan ekonomi, krizi daha da ağırlaştırdı.

Perşembe, 09 Nisan 2015 10:59
Melih Gökçek’in başkente koyduğu "robocop" dünyanın da gündeminde. Peru'da yayımlanan El Comercio gazetesi, Gökçek için "Melih el loco" ("deli Melih") ifadelerini kullandı.

Amerika basınında gündem oldu. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Tezcan Karakuş Candan Latin Amerika’dan çok sayıda mesaj aldıklarını belirterek  en anlamlısının Peru’da yayınlanan ve kendilerine ulaşan gazetenin görseli olduğunu söyleyerek, “Mimarlar Odası olarak Gökçek bozuyor biz ülkemizin itibarını koruyoruz” dedi.

‘MELİH EL LOCO’

Cuma, 17 Nisan 2015 10:22
AKP'nin operasyonlarını önceden yazan Sabah gazetesi, bugün attığı manşette Gazi Üniversitesi'ni hedef aldı. Sabah, "Gazi, paralelin istihbarat üssü" manşetiyle çıkarken akıllara "yeni operasyon Gazi Üniversitesi'ne mi yapılacak" soruları geldi.

Bir dönem Taraf ve Zaman gazetesinin yaptığı "operasyonu önceden bildiren" haberlere şimdi de havuz medyası imza atıyor.

Sabah gazetesi bugün attığı manşetle Gazi Üniversitesi'ni hedef aldı. Sabah'ın manşeti, operasyonun yeni hedefinin Gazi Üniversitesi olduğunu düşündürdü.

Çarşamba, 01 Nisan 2015 10:53
Star gazetesi yazarı Fadime Özkan, dün polis operasyonu sonrası 3 kişinin hayatını kaybetmesini sevinçle karşılayarak "Toplum yaşananlara bakıp İç Güvenlik Yasası’na çoktan ikna oldu zaten" derken Birleşik Haziran Hareketi'ne karşı çirkin ifadeler kullandı.

Dün ülkeyi karanlığa gömen ve Çağlayan'da güç gösterisi yaparak 3 kişinin ölümüne neden olan AKP'ye yandaşlardan destek geldi.

Bu isimlerden biri olan Fadime Özkan, bugün kaleme aldığı köşe yazısında Birleşik Haziran Hareketi'ni de hedef aldı.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

Pazartesi, 13 Nisan 2015 09:27
Eski cemaatçi Hüseyin Gülerce'den Sabah'ın manşetinde yer alan "7 Haziran seçimleri paralel yapı için ölüm kalım mücadelesi. Siyasi cinayet bile işleyebilirler" ifadelerine yalanlama geldi.

Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce, AKP'nin yayın organı Sabah'a röportaj verirken haberin spotunda "paralel yapı seçim öncesi siyasi cinayet bile işleyebilir" ifadeleri yer aldı.

Gülerce, sosyal medya üzerinden bu ifadeleri yalanladı. Gülerce'nin açıklamaları şöyle: 

Pazar, 05 Nisan 2015 18:56
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural AKP'nin paralel darbe iddialarıyla ilgili "Doğrudan doğruya 17-25 Aralık'ın üzerini örtmek için siyasi amaçla ortaya konmuş bir metafordur" dedi. Yurt dışındaki okulların kapatılmasına ise karşı çıktı.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Cemaat'in yayın organı Bugün Gazetesi'nden Hüseyin Keleş'e verdiği röporjda Cemaat'e yönelik "paralel" iddialarının "ispatlanamadığını" belirterek "Doğrudan doğruya 17-25 Aralık'ın üzerini örtmek için siyasi amaçla ortaya konmuş bir metafordur.

Salı, 21 Nisan 2015 09:00
Zeynep Erel

Davutoğlu AKP'nin seçim beyannamesini açıklarken, her zamanki gibi bu ülkenin aydın ve entelektüellerine de sesleniverdi. Bir de Şeyh Edebali'den “İnsanı yaşat ki devlet de yaşasın” alıntısını yaptı. Bu iki sesleniş bir araya gelince, aklıma bir aydın-akademisyen-devlet ilişkisi düşürdü.

Çarşamba, 01 Nisan 2015 16:37
Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, Çağlayan "operasyonu"nu değelendirdiği bugünkü yazısında "İstanbul’daki eylemi DHKP-C’nin sıradan bir eylemi olarak görmeyin. Seçim öncesi büyük eylemler için düğmeye basıldı" ifadelerini kullandı.

AKP'ye en yakın gazetecilerden Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugün yazdığı yazıda Çağlayan'da gerçekleşen "operasyonu", "düğmeye basıldı" ifadelerini kullanarak ele aldı. 

Selvi, Çağlayan'da gerçekleşen "operasyon"un altında "küresel güçleri" ararken, yaşanların 7 haziran seçimlerinin sabote edilmeye çalışılması olarak tanımladı.

Cumartesi, 28 Mart 2015 08:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından "paralel yapının yayını" olarak tanımlanan Zaman gazetesi, bugün "Saray'da paralel devlet kuruluyor" manşetiyle çıktı.

Erdoğan, Cemaat'e "paralel yapı" demeye devam ederken Zaman gazetesi bugün Erdoğan'ı hedef aldığı manşetinde "Saray'da paralel devlet kuruluyor" dedi.

Zaman gazetesi haberde ise şu ifadeleri kullandı:

Perşembe, 26 Mart 2015 09:14
"Meydan okuyorum" sloganı son günlerde reklamları görünen Meydan gazetesi, Zaman Medya Grubu altında nisan ayında yayına başlayacak. Köşe yazarları arasında Atilla Taş'ın bulunacağı da belirtiliyor.

Medyatava’nın haberine göre; daha önce Doğan Grubu tarafından Rahmi Turan yönetiminde yayınlanan Meydan gazetesinin hakları Zaman Medya Grubu tarafından satın alındı. Habere göre yeni gazete internet haberciliği alanında da faaliyet gösterecek.

Cumartesi, 28 Mart 2015 13:35
Nuray Mert ve Ahmet İnsel'in Cumhuriyet gazetesine katılmasına Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat'tan sert tepki geldi.

Cumhuriyet gazetesinde Can Dündar'ın Genel Yayın Yönetmenliği sonrası başlayan dönüşüme gazete içinden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Pazartesi, 23 Mart 2015 22:25
Bugün TV’de Erkam Tufan’ın sunduğu Analiz programına katılan Taraf Gazetesi Kurucu Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan, "AKP devrilecek" dedi.

AKP'nin Ergenekon operasyonuna yaptığı katkılarla bilinen, dönemin Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan Bugün TV’de Erkam Tufan Aytav’ın sunduğu Analiz programına katılarak şunları söyledi:

Salı, 24 Mart 2015 09:48
Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, parti içindeki kavgayla ilgili "Bu benim açımdan da alarm zillerinin çaldığı bir durum" dedi.

Abdülkadir Selvi, CNN Türk'teki "Tarafsız Bölge" programında Melih Gökçek ile Bülent Arınç arasındaki kavgayı değerlendirdi. Selvi şunları söyledi:

Salı, 10 Mart 2015 13:43
Sabah gazetesi "Paralel'e yardım teröre destektir" manşetiyle çıkarken AKP'li Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü'nün bu sözleri Erdoğan'ın Cemaat'e hitaben kullandığı "ne istediler de vermedik" sözlerini akıllara getirdi.

Havuz gazetesi Sabah, Adalet Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü'nün "Paralel'e yardım teröre destektir" sözlerini manşetine taşırken bu sözler akıllara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerini getirdi.

Erdoğan, dershane kavgasının yaşandığı günlerde Cemaat'e hitaben "ne istediler de vermedik" demiş ve şu ifadeleri kullanmıştı:

Pages