2413 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 11 Kasım 2015 23:51
Zaman Gazetesi Bazı avukatı Ali Odabaşı arama kararının olmadığını belirterek "Bugün gazetesinin kayyumları ve avukatlarının iddiası üzerine ekipler geldiler" dedi.

Kararın Zaman Gazetesi'yle alakalı olmadığının altını çizen gazete avukatı Ali Odabaşı, "Ekipler, Marka kanunu uyarınca Bugün Gazetesi ve Kayyumları'nın talebiyle Özgür Bugün Gazetesi nüshalarının Feza Gazetecilik Matbaasın'da bulunduğu iddiası üzerine tesbit için geldiler." açıklamasında bulundu.

Çarşamba, 18 Kasım 2015 10:34
Zaman gazetesinin basıldığı matbaaya da AKP tarafından kayyum atandı.

Star gazetesinin haberine göre, İzmir' Sarnıç'taki Kaynak Holding'e ait olan, Zaman gazetesi ve Sızıntı dergisinin basıldığı matbaaya da Kayyum atandı.

Kayyum, matbaanın bulunduğu binaya mali polislerle birlikte giriş yaptı.

 

Pazartesi, 23 Kasım 2015 12:52
Kayyum atanmasıyla AKP'nin eline geçen Bugün gazetesi, ismi Galatasaray'la anılan teknik direktör Mustafa Denizli’yi hedef aldı.

Kayyumum çıkardığı Bugün gazetesinde “Bu bir Mustafa Işık hikayesidir” başlıklı servis edilen sürmanşette, Mustafa Denizli’nin ilk eşinin Yahudi olduğu ve Denizli'yi 'Cemiyet hayatına' soktuğu yazılarak, “Denizli adeta görünmez bir el tarafından her zaman korundu” ifadeleri kullanıldı.

Kayyum gazetesi Bugün'ün haberinin bir bölümü şöyle: 

Cumartesi, 21 Kasım 2015 09:18
Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın, Belarus'a kaçtığı iddia edildi.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın Belarus'a kaçtığı ileri sürüldü.

AKP'nin yayın organlarından Yeni Şafak'ta yer alan iddiaya göre, Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın da, Belarus'ta olduğu üzerinde duruyor.

 

Çarşamba, 11 Kasım 2015 19:53
Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürü Ekrem Dumanlı hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldı.

AA'nın haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan ancak 2 aydır ulaşılamayan ve teslim olmayan Ekrem Dumanlı hakkında "silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek, Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etmek" suçlarından tutuklamaya yönelik yakalama kararı çık

Pazartesi, 09 Kasım 2015 23:27
Zaman gazetesi yazarı Ekrem Dumanlı, bir gazetede hakkında çıkan habere Twitter hesabından tepki gösterdi.

Ekrem Dumanlı, kendisine ait Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Dumanlı, "Yandaş medya 50 gündür arandığımı yazmış. Bunca zamandır aranıyorsam bunu ben ve avukatlarım neden bilmiyor?Savcılık 'soruşturmanın gizliliğini ihlal' edeceğine beni çağırabilir, ifademi alabilirdi. Soruşturmada iyi niyet de görmüyorum adalet de. Yapılanları kamu vicdanına ve Allah'a havale ediyorum" dedi.

Pazartesi, 09 Kasım 2015 10:32
Zaman gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı hakkında yakalama kararı çıktığı ve polisten kaçtığı iddia edildi.

Ekrem Dumanlı hakkında 18 Eylül'de yakalama kararı alındığı ve o günden bu yana polisten kaçtığı ileri sürüldü. Sabah'ın haberine göre, Dumanlı'nın 50 gündür polisten saklandığı, cep telefonu kullanmadığı ve yakalanma endişesiyle oy kullanmadığı ileri sürüldü.

Perşembe, 26 Kasım 2015 13:33
Today's Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş'e "Cumhurbaşkanı'na hakaret" iddiasıyla 1,5 yıldan 8 yıl 2 aya kadar hapis cezası istendi.

Today's Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bülent Keneş'in, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı paylaşımlarla “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret" ettiği iddiasıyla 1,5 yıldan 8 yıl 2 aya kadar hapsi istendi.

Pazartesi, 02 Kasım 2015 09:39
CHP eski milletvekili Faruk Loğoğlu, Zaman gazetesinde yazmaya başlayacak.

CHP Parti Meclisi üyeliği ve CHP Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş eski CHP’li milletvekili Faruk Loğoğlu Zaman'da yazmaya hazırlanıyor.

Cuma, 13 Kasım 2015 01:17
Yandaş Güneş gazetesi yazarı Ömer Özkaya, "Fethullah Gülen'in bütün vaazları CIA tarafından dijitalleştirildi" diyerek aslında o konuşan kişinin gerçekte Fethullah Gülen olmayabileceğini iddia etti.

AKP'nin kanallarından Ülke TV'de yayınlanan "Sıradışı" isimli programa konuk olan yandaş gazete Güneş yazarı Ömer Özkaya, Fethullah Gülen'in sesinin CIA tarafından dijitalleştirildiğini ve videolarda konuşan kişinin gerçekte Fetullah Gülen olmayabileceğini öne sürdü.

Yandaş yazar sözlerini şu şekilde sürdürdü:

Pazar, 08 Kasım 2015 12:52
Habertürk Gazetesi yazarı Murat Bardakçı, bugünkü yazısında Yıldız Sarayı'nın Cumhurbaşkanlığı'na tahsis edilerek "Cumhurbaşkanlığı İstanbul Külliyesi" olacağını yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz aylarda Mehmet Barlas'ın programında Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nün Cumhurbaşkanlığı için kullanılacağını ve oradaki bir binanin Cumhurbaşkanlığı'na ait olacağını söylemişti.

Perşembe, 12 Kasım 2015 01:10
Mahkeme kararının ardından yönetimi kayyuma devredilen Bugün TV, Feza Gazetecilik A. Ş.’de yapılan polis aramasını “Bugün ve Millet'i korsan basan Zaman'a baskın” başlığıyla duyurdu.

Feza Gazetecilik A. Ş.’de yapılan polis araması, Bugün gazetesinin internet sitesinde, “Bugün ve Millet'i korsan basan Zaman'a baskın” başlığı ile duyurdu.

Perşembe, 12 Kasım 2015 08:19
Bir süre önce kayyum atanan Millet ve Bugün gazetelerinin yerine "Özgür Bugün" ve "Özgür Millet" gazetelerinin basıldığı gerekçesiyle, Yenibosna'daki Feza Gazetecilik A.Ş. matbaasındaki arama sona erdi.

Bir süre önce kayyum atanan Bugün ve Millet gazetelerinin yerine "Özgür Bugün" ve "Özgür Millet" gazetelerinin basıldığı gerekçesiyle, 5 kişilik polis ekibi ile 2 avukat, saat 21.00 sıralarında mahkeme kararıyla Yenibosna'daki Feza Gazetecilik A.Ş. matbaasına geldi. Yaklaşık 6 saat süren aramaların ardından saat 03.00 sıralarında polisler ve avukatlar matbaadan ayrıldı.

Cuma, 13 Kasım 2015 21:25
Fransa'nın Lille kentinde yurt odasında ölü bulunan öğrencinin açlıktan öldüğü öne sürüldü.

Fransız medyasında çıkan haberlere göre, Fransa'nın deniz aşırı toprağı Mayotte Adası'ndan Lille'e üniversite eğitimi için gelen Abdallah El Anfani, üniversite yurdundaki odasında ölü bulundu.

Bir süredir haber alınmayan El Anfani'nin, ilaçlama şirketi çalışanı tarafından yatağında bulunduğu ve günler önce öldüğünün tahmin edildiği belirtildi.

Cumartesi, 07 Kasım 2015 00:49
Geçtiğimiz cumartesi günü Mısır’da düşen Rus yolcu uçağının düşme sebebiyle ilgili iddialara bir yenisi daha eklendi. France 2 kanalına konuşan bir Mısırlı soruşturma yetkilisi, uçağın karakutu kayıtlarında patlama sesinin tespit ettiklerini iddia etti.

Uçak kazası ile ilgili soruşturmada yer alan yetkili, kara kutu kayıtlarını incelediklerini anlattı. İsminin açıklanmasını istemeyen yetkili, “Kara kutu kayıtlarında uçuş sırasında bir patlama sesi duyuluyor. Ama tespit edilen bu patlama sesi, motor arızasından kaynaklanan bir patlama sesi değildi.” iddiasında bulundu. 

Pages