2663 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 21 Şubat 2017 15:04
2012 yılında şike davasında tek şikayetçi olarak dilekçe veren Fenerbahçe kongre üyesine sabaha kadar Zaman gazetesi okuma cezası vermişler...

Şike davasından dolayı Cemaa'ten ilk şikayetçi olan Fenerbahçe Kongre Üyesi Sadettin Sakızcı'ya, davaya bakan savcı tarafından sabaha kadar nezarette Zaman Gazetesi okuma cezası verildiği ortaya çıktı. İHA'ya konuşan Sakızcı, "Savcının talimatı üzerine yine FETÖ'cü polisler nezarette başımda bekleyerek  sabaha kadar bağıra bağıra Zaman Gazetesi okutturdular bana" dedi.

Pazar, 26 Şubat 2017 16:23
Star gazetesi yazarı Ahmet Taşgetiren,"Evet" cephesinde başkanlık referandumuna ilişkin kaygı olduğunu söyledi.

Başkanlık sistemini getirmeyi öngören anayasa değişikliğiyle ilgili "evet" cephesinde "kaygı" olduğunu söyleyen Star yazarı Ahmet Taşgetiren, "Referanduma sunulan proje Ak Parti'nin projesi gibi görünüyor, oysa farklı partilerin desteğinin alınması lazım. Diğer parti mensupları bu projeyi nasıl 'milli – herkesi buluşturan bir proje'olarak algılama noktasına getirilecek?" diye sordu.

Perşembe, 16 Şubat 2017 07:59
Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Yılmaz, 16 Nisan'da yapılacak başkanlık referandumunun sonucu ne olursa olsun, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu ileri sürdü.

16 Nisan'da yapılacak başkanlık referandumu yaklaşırken, bir yandan da erken seçim tartışmları devam ediyor.

Çarşamba, 15 Şubat 2017 09:18
Hürriyet gazetesi yazarlarından Murat Yetkin AKP'nin referandum kampanyasının başlangıcını neden ertelediğini açıkladı.

Hürriyet yazarı Murat Yetkin, AKP'nin "Evet" kampanyasının 25 Şubat'ta başlatılacak olmasıyla ilgili olarak "AK Parti kampanya başlangıcını, üstelik 16 Nisan’a dek sayılı gün çabuk bitecekken neden on gün daha öteledi?" diye sordu.

Perşembe, 23 Şubat 2017 23:19
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Fethullah Gülen cemaatinin şifreli iletişim uygulaması olduğu iddia edilen ByLock'u kullanan şüpheli ve sanıklar arasında pek çok siyasetçi olduğunu söyledi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CNN Türk'te canlı yayınlanan özel röportajda Doğan TV Ankara temsilcisi Hakan Çelik ve Hürriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Hande Fırat'ın sorularını yanıtladı.

Pazartesi, 13 Şubat 2017 10:01
Başkanlık sistemine "hayır" dediği için Kanal D'den kovulan İrfan Değirmenci'nin ardından evet diyeceğini ilan eden Hürriyet yazarları Fatih Çekirge ve Abdulkadir Selvi gibi isimlerin yazıları gündeme gelmişti. Çekirge, bugün yeniden "evet" diyeceğini ifade etti.

"Doğan Yayın Grubu olarak tarafsızlık en temel ilkemizdir" diyerek referandumda "hayır" diyeceğini açıklayan İrfan Değirmenci'yi kovan Kanal D, tepki çekmeye devam ederken, Aydın Doğan'ın gazetesi Hürriyet'te açıkça "evet" çağrıları yer almaya devam ediyor.

Pazar, 19 Şubat 2017 19:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün Gaziantep’te Mehmet Şimşek ile ilgili “ilk kez bir sırrı açıklıyorum” ifadelerini kullandı. Ancak Erdoğan'ın, bugün açıkladığı "sır", beş sene önce "Erdoğan ve Cumhurbaşkanı arasında ilginç diyalog" diye duyurulmuştu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün Gaziantep’te Mehmet Şimşek ile ilgili “ilk kez bir sırrı açıklıyorum” dedi. Medya kendi arşivlerini de unutup ilk kezmiş gibi yazdı.

Erdoğan, eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile arasında geçen "Mehmet Şimşek" diyaloğunu şöyle anlattı.

Cuma, 03 Şubat 2017 10:15
Atakan Boyoğlu

Sinem, masmavi gözlerinin ışığı söndü mü şimdi?

İnsan hiç inanmak istemiyor biliyor musunuz?

Hiçbir zaman kötü bir şeylerin başımıza gelebileceğine inanmak istemiyor.

Gerçi bu aralar ülkede henüz tanıdığı bir insan ölmeyenler ve ölenler olarak iki gruba ayrılıyoruz.

2013 Haziranıydı…

Sokaklardaydık!

Kol kola, omuz omuzaydık!

Pazartesi, 20 Şubat 2017 07:12
ABD Genelkurmay Başkanı ile geçtiğimiz hafta İncirlik'te görüşen Hulusi Akar'a, Rakka'ya ilişkin YPG'nin de içinde olduğu bir operasyon teklifi geldi. AKP'nin duruma tepkili olduğu ileri sürüldü.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’un İncirlik'teki görüşmesine ilişkin ayrıntıları yazdı.

Selvi, ABD'nin YPG'nin de operasyonda yer almasını önerdiğini, bu teklifin AKP tarafından reddedildiğini ileri sürdü.

Selvi'nin görüşmeye ilişkin notları şöyle:

Salı, 14 Şubat 2017 14:00
Fransız Le Monde gazetesinin yeni ‘uygulaması’ Decodex sanal alemdeki haber kaynaklarını ‘güvenilir olup olmadıklarına göre’ sınıflandırıyor. Decodex, tarafsız bir ‘uygulamanın’ tam aksine, Vatikan’dan günümüze süregelen sansürün çağcıl bir sürümü.

Fransızca’da mimlemek, kara listeye almak anlamına gelen ifadenin (mettre à l'index) Katolik Kilisesi’nin Yasaklı Kitaplar Listesi’nden (Index Librorum Prohibitorum) geldiğini duymuş muydunuz?

Salı, 17 Ocak 2017 17:22
25 Aralık sabahı eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınan ve 24 gündür gözaltında bekletilen 6 gazeteci, savcılıkta ifadeleri alınmak üzere adliyeye sevk edildi.

25 Aralık 2016 sabahı evlerinden göz altına alınan ve 24 gündür gözaltında bekletilen 6 gazeteci, bugün adliyeye sevk edildi.

Salı, 17 Ocak 2017 13:05
İsrail gazetesi Yedioth Ahronoth ile Binyamin Netanyahu arasındaki pazarlığın ortaya çıkması büyük tepki geçti. Gazetenin okurları, Yedioth'a dava açıyor.

İsrail'de, ünlü gazete Yedioth Ahronoth'un yayıncısı ile Başbakan Binyamin Netanyahu arasındaki gizli pazarlığın ortaya çıkması büyük tepki uyandırdı.

Haaretz'deki habere göre, Yedioth Ahronoth gazetesinin okurları, mahkemeye 52 milyon dolarlık toplu bir dava açmaya hazırlanıyor.

Çarşamba, 04 Ocak 2017 07:48
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bazı bakanların İncirlik Üssü'nün ABD'ye kapatılmasını önerdikleri, konunun Trump'ın tavrına göre gündeme geleceğini ileri sürdü.

Son Reina saldırısı sonrası Bakanlar Kurulu Toplantısı'ndan edindiği bilgileri aktaran Abdulkadir Selvi, İncirlik'e ilişkin ilginç bir iddiayı gündeme getirdi.

Salı, 31 Ocak 2017 12:15
Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu, ekranda sosyal medya hesaplarının adresini yayımlayan TRT 1 Ana Haber sunucusu Erhan Çelik'e tepki gösterdi.

Hürriyet gazetesi yazarı Cengiz Semercioğlu, TRT 1 Ana Haber’i sunan Erhan Çelik’in kişisel sosyal medya hesaplarının ekranda yayımlamasına tepki göstererek "Devletin televizyonu babamızın malı değil" ifadelerini kullandı. 

Cuma, 06 Ocak 2017 14:59
Doğu Akdeniz'deki dengeler İncirlik'in kapanmasının ABD'nin canını ancak kısa süre sıkabileceğini ve AKP'nin kendi kartlarını "yüksek okuyor" olabileceğini gösteriyor.

Türkiye ve Yunanistan Doğu Akdeniz'de NATO'nun düşman kardeşleridir. Aynı gün, 18 Şubat 1952'de, NATO'ya katılan bu iki ülke arasındaki tarihsel ve bölgesel "çekişme" zaman zaman NATO'nun ve ABD'nin işlerini zorlaştırsa da çoğu kez hem Soğuk Savaş süresince hem de sonrasında emperyalizm açısından kullanıma uygun bir rekabet ortamı ortaya çıkarmıştır.

Pages