2849 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 05 Nisan 2018 23:43
Kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yönetici ve yazarlarının yargılandığı 17'si tutuklu 31 sanıklı davada, tahliye talepleri reddedildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada, Cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasını açıklamasının ardından sanıklar söz aldı.

Esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre talep eden sanıklar tahliyelerini istedi.

Cuma, 13 Nisan 2018 00:26
İngiliz gazetesi Guardian'ın mektuplar köşesinde, bir grup İsrailli keskin nişancının 'pişmanlık' ifadelerine ve 'işgale son verme' çağrısına yer verildi.

İngiliz gazetesi Guardian'ın mektuplar köşesinde, bir grup İsrailli keskin nişancının "pişmanlık" ifadelerine yer verildi.

Mektup, beş İsrail askeri tarafından imzalandı.

Cumartesi, 21 Nisan 2018 11:09
Genç İmam Hatipliler Derneği, Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etmişti. Ziyaretin, CHP'nin daveti sonucu gerçekleştiği anlaşıldı. Yazılı, görsel ve sosyal medyada birkaç gündür konuşulan bu ziyaret, "CHP seçim çalışmasına başladı" diye yorumlandı. Hürriyet gazetesi yazarı Taha Akyol da CHP'ye bu başlangıç nedeniyle tezahürat yaptı.

Genç İmam Hatipliler Derneği'nin genel başkanı Samet Akkaya ve beraberindeki heyetin, CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret etmesinin ardından yapılan yorum ve değerlendirmeler, CHP'nin seçim çalışmasına imam hatiplilere mavi boncuk dağıtarak başladığı yönünde. Ziyaret Hürriyet yazarı Taha Akyol'u ayrıca heyecanlandırmış görünüyor.

Pazar, 15 Nisan 2018 23:25
TKP Manavgat İlçe Örgütü'nün açılışında konuşan Merkez Komite üyesi Erhan Nalçacı 'Önümüzde 1 Mayıs var ve Manavgatlıları 1 Mayıs’ta TKP bayrağı altında olmaya davet ediyoruz' dedi.

Antalya’nın Manavgat ilçesinde gerçekleşen TKP binasının açılışına çok sayıda davetli katıldı. Açılış öncesinde TKP’liler, ilçede bildiri ve Boyun Eğme gazetesi dağıtarak Manavgatlıları açılışa davet etti. Manavgatlılar ilçede ilk kez TKP binası açılmasını ilgiyle karşıladı.

Salı, 03 Nisan 2018 13:43
Partisinin grup toplantısında konuşan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 'Biz erken seçimin yapılacağını biliyoruz. Arka kapılarda erken seçim tarihi belirliyorlar. 2018'in sonbaharında bu ülkeyi bir seçim bekliyor. Kamuoyuna seçimler zamanında yapılacak deyip, kongre tarihini öne alan AKP, MHP ile birlikte plan yapıyor' dedi

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, partisinin grup toplantısında konuştu. 

AKP ve MHP'nin erken seçimlere hazırlandığını iddia eden Buldan, AKP kongresinin erken seçimler için öne alındığını savundu. 

Buldan'ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

Çarşamba, 07 Mart 2018 14:33
Aralarında Zaman Gazetesi editörlerinden H.R.Ç ile Fatih Üniversitesi öğretim üyesi ve memurların da bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, Keşan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yasa dışı yollardan Yunanistan'a kaçmaya hazırlanan B.B, H.R.Ç, M.A.Ç, A.A, S.A, M.Ç, A.A ve A.A'yı gözaltına aldı.

Gözaltındaki şüphelilerden B.B'nin Konya Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli subay ve astsubayların "imamı" olduğu iddia edildi.

Perşembe, 22 Mart 2018 11:46
Financial Times gazetesi, Doğan Medya Grubu'nun satılmasıyla ilgili yorumda bulundu.

İngiliz Financial Times gazetesi, Doğan Medya Grubu'nun Demirören Grubu'na satılmasıyla, Türkiye'de "hükümet yanlısı gazete ve televizyonların ağırlığı altındaki" medyanın "büyük bir darbe" alacağını yazdı.

Perşembe, 22 Mart 2018 10:52
Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın erken seçim ve yerel seçim değerlendirmelerini aktardı.

AKP'ye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın isimlerden Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi, Erdoğan'ın erken seçim ve yerel seçimlerde ittifak değerlendirmelerini köşesine taşıdı. 

Cuma, 23 Mart 2018 17:09
Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, 'Aydın Doğan iyi bir tüccardır' açıklamasında bulundu.

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Begümhan Doğan Faralyalı, "medya grubunun ucuza satıldığı" haberlerine ilişkin, "Aydın Bey çok iyi tüccardır, malının değerini her zaman korumuştur" açıklamasında bulundu.

Cuma, 23 Mart 2018 16:21
Anayasa Mahkemesi'nin verdiği hak ihlali kararının ardından ‘konutunu terk etmemesi' şartıyla tahliye edilen gazeteci Şahin Alpay, avukatı Aynur Yazgan Tuncer aracılığıyla bir üst mahkemeye itiraz etti.

Zaman gazetesi yazarları ve yöneticileri davasında tutuklu olarak yargılanan gazeteci-yazar Şahin Alpay, Anayasa Mahkemesi'nin ikinci kez "hak ihlali kararı" vermesinin ardından İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, 16 Mart'ta yurtdışına çıkış yasağı ve "konutunu terk etmemesi" şartıyla adli kontrol kararıyla tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi.

Cuma, 09 Mart 2018 11:13
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yargının iktidarın kontrolünde olduğunu belirterek, 'Hiç kimsenin can ve mal güvenliği yok' diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin tüzük kurultayında konuşuyor.

Konuşmasında "Yargının iktidar tarafından ipotek altına alındığını" belirten Kılıçdaroğlu "Hiç kimsenin can ve mal güvenliği yok" dedi.

'BUGÜN İSTANBUL'DA ÇOK ÖNEMLİ BİR DAVA VAR'

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

Pazartesi, 19 Mart 2018 01:15
Osman Çutsay

İsteyen, “Boş ver, bu adam zaten ne dediğini pek bilmez” diye görmezlikten gelebilir. Berlin’in, Ankara’da cumhuriyetin yıkılıp yerine mafya ekonomisine dayalı dinci bir emirlik-şeyhlik kurulduğunu (“Tayyibistan”) sayesinde tüm dünyaya kanıtlayabildiği bir gazetecinin dünkü demecinden söz açacağız.

Perşembe, 22 Mart 2018 12:18
Aydın Doğan'ın genel yayın yönetmenlerini arayarak, 'Artık dayanacak gücüm kalmadı ve satış gerçekleşti' dediği ve Doğan Medya'nın satışını duyurduğu haberi, akıllara Doğan'ın 'neye dayanacak gücünün kalmadığı' sorusunu getirdi. 2002 öncesi AKP'nin iktidara gelişine nasıl destek verdiğini hatırlamaya mı, AKP iktidarında servetine nasıl servet kattığını hesaplamaya mı, vergi cezası sonrası kurumu yavaş yavaş nasıl AKP karşıtlarından arındırdığını anımsamaya mı, tüm kritik anlarda AKP'ye verdiği desteği düşünmeye mi gücü kalmadı?

2002 seçimleri öncesinde kurulan AKP, en büyük desteklerden birini medyadan görmüştü.

Aydın Doğan, seçim öncesi AKP'yi parlatma rolünün de liderliğine soyunmuş, seçimden Erdoğan'ın zaferle çıkışını şu manşetle duyurmuştu:

Pazar, 18 Mart 2018 01:00
Serpil Güvenç

İlk emek iktidarı olan Paris Komünü’nün burjuvaziyi ne denli korkuttuğu açıktır. Sömürücü sınıf, Komün’e karşı verdiği mücadelede altmış bin insanı vahşice katletmek dahil olmak üzere görülmedik ölçüde zor kullanmanın yanı sıra basından büyük çapta yararlanmıştır.

Salı, 27 Mart 2018 00:45
Orhan Gökdemir

Ne zaman İslamcıların zulmü düşse gündeme hep o fotoğrafı hatırlıyorum. Sağda Şanar Yurdatapan, üzerinde kırmızı bir çarşaf var. Yanında iriyarı dinci Abdurrahman Dilipak, yakasız beyaz gömleği siyah ceketiyle gayet resmi. Güya üniversiteye türbanla girme yasağını protesto ediyorlar birlikte.

Pages