2743 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 26 Temmuz 2017 08:43
AKP'nin yayın organlarından Türkiye gazetesi, "Yeni darbeyi ulusalcılar yapabilir" manşetiyle çıktı. Fethullah Gülen, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, "15 Temmuz'u laik ulusalcı bir kesim yapmış olabilir" demişti.

15 Temmuz'a ilişkin tartışmalar sürerken, Fethullah Gülen'den "15 Temmuz'u laik ulusalcı bir kesim yapmış olabilir" açıklaması gelmişti.

Gülen'in açıklaması sonrası AKP'nin yayın organlarından Türkiye gazetesi, "Yeni darbeyi ulusalcılar yapabilir" manşetiyle çıktı.

Cuma, 21 Temmuz 2017 14:06
AKP'nin yayın organlarından Güneş gazetesi, "İşte zaman ayarlı kaos planı" manşetinde Ahmet Şık için kurulan Whatsapp grubunu hedef aldı, gazetecileri hedef gösterdi. Bu isimlerden biri olan Mustafa Hoş, "Telefonla helikopter düşürmenin ötesine hiçbir şey geçemez diyordum ama o da oldu. Taraf'ın ruhunu yaşatan Güneş şeysi onu da yaptı" dedi.

AKP'nin yayın organlarından 24 Temmuz'da görülecek Cumhuriyet gazetesi davası öncesi ilginç haberler gelmeye devam ediyor.

Daha önce Türkiye gazetesinin manşetine taşıdığı Ahmet Şık için kurulan "24 Temmuz'da özgürüz" Whatsapp grubu bu kez de Güneş'in manşetinde yer aldı.

"İşte zaman ayarlı kaos planı" manşeti atan Güneş, birçok ismi manşetten hedef gösterdi.

Pazar, 23 Temmuz 2017 23:19
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz'da makalesini yayımlayan İngiliz Guardian gazetesi, editörlerinden Paul Chadwick'in gazetenin web sitesinde yer alan 'Kılıçdaroğlu yazınca Erdoğan da yazmak istedi' ifadesine ilişkin tekzip yayınladı.

Guardian'ın web sitesinde dün okuyucu editörü Paul Chadwick tarafından kaleme alınan bir yazıda, Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde yayımlanan makalesinin neden gazetede yer aldığına ilişkin açıklamalarda bulunuldu.

Çarşamba, 26 Temmuz 2017 07:59
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'li vekillerin Diyarbakır'da başlattığı "Vicdan ve Adalet Nöbeti"ni hedef aldı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, HDP'nin "Vicdan ve Adalet Nöbeti"ni hedef aldı.

Bahçeli'nin basın toplantısını Posta gazetesi yazarı Hakan Çelik köşesine taşıdı:

Pazar, 02 Temmuz 2017 23:21
Kendilerini 'Akıncılar' olarak adlandıran AKP'li hackerlar, Alman Taz gazetesinin internet sitesini hackledi. Mesajda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi yer alıyor.

Kendilerini "Akıncılar" olarak adlandıran hackerlar Alman gazetesi Taz'ın sitesini hackleyerek bir mesaj yayınladı.

Cuma, 14 Temmuz 2017 08:12
Başbakan Binali Yıldırım, yayın yönetmenleriyle yaptığı basın toplantısında "Şaşırtan gelişmeler yaşanabilir" dedi.

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Başbakan Binali Yıldırım'ın yayın yönetmenleriyle yaptığı toplantıda yaptığı açıklamalara yer verdi. Binali Yıldırım'ın basına kapalı toplantıda "FETÖ" ile ilgili, 'Örgütün saydam olmayan yapısı ve karmaşık ilişkilerini düşündüğümüzde hepimizi şaşırtan farklı gelişmeler yaşanabilir" dediği aktarıldı.

Perşembe, 20 Temmuz 2017 12:23
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Alman insan hakları aktivisti Peter Steudtner'in Türkiye'de tutuklanması iki NATO müttefiki Almanya ile Türkiye arasındaki ilişkilerde yeni bir gerginliğe yol açtı.

Alman hükümetinde büyük rahatsızlık yaratan tutuklama sonrası Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel de tatilini yarına keserek Berlin'e geri döndü. 

Salı, 18 Temmuz 2017 01:00
Orhan Gökdemir

16 Nisan’dan 9 Temmuz’a… Arada aşağı yukarı iki aylık bir süre var. Gündemin ışık hızıyla değiştiği Türkiye için bile kısa bir zaman aralığı bu. Ama CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyasi algısındaki değişimler için muazzam bir süre. Bu iki ayda AKP’ye teslim olan adamdan AKP’ye kafa tutan adama dönüştü Kılıçdaroğlu. AKP memurluğundan ana muhalefet liderliğine terfi etti.

Pazar, 17 Temmuz 2016 10:15
Kemal Okuyan

Kemal Okuyan 15 Temmuz Darbe Girişimi hakkında sorularımızı yanıtladı.

Salı, 11 Temmuz 2017 11:09
Protesto sosyalist devrim eksenli bir siyasi örgütlülüğe evrilmediği sürece, kitlelerin öfkesinin tahliye edildiği etkinliğe dönüşür. İyi ki Hamburg'da, ''Bizim protestomuz, sosyalist devrime çağrımızdır!'' diyenler vardı.

G20 Zirvesi'nin Hamburg sokaklarında tozu-dumanı henüz sönmeye başlarken ilk değerlendirmeler gelmeye başladı.

Der Spiegel'den Christian Stöcker 4 maddede G20 Zirvesi'nin bilançosunu çıkarttı.

Pazartesi, 24 Temmuz 2017 18:04
Sakarya Valisi olarak atanan İlhan Balkanlıoğlu'nun tekbirler eşliğinde makamına oturması, dikkatleri bir kez daha AKP döneminde Türkiye'yi kuşatan bir karanlık ağa çevirdi: Nakşibendi tarikatı... Cumhuriyet tarihi boyunca her dönemde farklı şiddetlerde de olsa varlığını ve etkisini sürdüren tarikatlar ve cemaatler, AKP iktidarında doğrudan siyasi iktidarın fiili ortağı oldular. İşte Balkanlıoğlu'nun mensubu olduğu Nakşibendi gerçeği...

AKP iktidarı Sakarya'ya yeni bir vali atadı: İlhan Balkanlıoğlu. 

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 09:58
15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Peki o akşam neler oldu? Kim ne dedi?

15 Temmuz'un üzerinden tam bir yıl geçti. Darbe girişimin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen ve hala devam eden OHAL sonucunda binlerce kamu emekçisi, akademisyen, asker ve polis görevlerinden uzaklaştırıldı. Yine binlerce kişi ise tutuklandı.

Perşembe, 29 Haziran 2017 10:04
Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı, Aziz Sancar'ın sözlerinin çarpıtıldığını, Sancar'ın "Evrim bir gerçektir ve inanç meselesi değildir" dediğini öne sürdü.

Türkiye'de Evrimin eğitim müfredatından çıkarılması sonrası, Nobel ödüllü bilim insanı Aziz Sancar, "Türkiye'de Evrimi ne zaman öğretelim kavgası beni çok kızdırdı. Türkiye'nin çok sorunu var. Bir krizden öbürüne geçiyoruz. Ben Allah'a inanıyorum, Evrim olmuş olmamış fark etmez, inanan inanır inanmayan inanmaz" demişti.

Salı, 13 Haziran 2017 08:03
Eski futbolcu ve Star gazetesi yazarı Tanju Çolak, geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı. Çolak'a dolandırıcılık şebekesinin "şöhret yüzü" olduğu ileri sürüldü.

AKP'nin yayın organlarından Star gazetesinin yazarı olan eski futbolcu Tanju Çolak, geçtiğimiz günlerde gözaltına alınmıştı.

Pazartesi, 12 Haziran 2017 15:20
Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, "müslüman bir ülkenin", 15 Temmuz'a 3 milyar dolar destek sağladığını söylediğini iddia etti. İddiaya göre bu ülke Birleşik Arap Emirlikleri.

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Birleşik Arap Emirlikleri'nin 15 Temmuz darbe girişimini fonladığını söylediği iddiasını köşesine taşıdı.

Pages