2651 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 17 Ocak 2017 17:22
25 Aralık sabahı eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınan ve 24 gündür gözaltında bekletilen 6 gazeteci, savcılıkta ifadeleri alınmak üzere adliyeye sevk edildi.

25 Aralık 2016 sabahı evlerinden göz altına alınan ve 24 gündür gözaltında bekletilen 6 gazeteci, bugün adliyeye sevk edildi.

Salı, 17 Ocak 2017 13:05
İsrail gazetesi Yedioth Ahronoth ile Binyamin Netanyahu arasındaki pazarlığın ortaya çıkması büyük tepki geçti. Gazetenin okurları, Yedioth'a dava açıyor.

İsrail'de, ünlü gazete Yedioth Ahronoth'un yayıncısı ile Başbakan Binyamin Netanyahu arasındaki gizli pazarlığın ortaya çıkması büyük tepki uyandırdı.

Haaretz'deki habere göre, Yedioth Ahronoth gazetesinin okurları, mahkemeye 52 milyon dolarlık toplu bir dava açmaya hazırlanıyor.

Çarşamba, 04 Ocak 2017 07:48
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bazı bakanların İncirlik Üssü'nün ABD'ye kapatılmasını önerdikleri, konunun Trump'ın tavrına göre gündeme geleceğini ileri sürdü.

Son Reina saldırısı sonrası Bakanlar Kurulu Toplantısı'ndan edindiği bilgileri aktaran Abdulkadir Selvi, İncirlik'e ilişkin ilginç bir iddiayı gündeme getirdi.

Cuma, 06 Ocak 2017 14:59
Doğu Akdeniz'deki dengeler İncirlik'in kapanmasının ABD'nin canını ancak kısa süre sıkabileceğini ve AKP'nin kendi kartlarını "yüksek okuyor" olabileceğini gösteriyor.

Türkiye ve Yunanistan Doğu Akdeniz'de NATO'nun düşman kardeşleridir. Aynı gün, 18 Şubat 1952'de, NATO'ya katılan bu iki ülke arasındaki tarihsel ve bölgesel "çekişme" zaman zaman NATO'nun ve ABD'nin işlerini zorlaştırsa da çoğu kez hem Soğuk Savaş süresince hem de sonrasında emperyalizm açısından kullanıma uygun bir rekabet ortamı ortaya çıkarmıştır.

Perşembe, 19 Ocak 2017 10:30
Burak Cop

Türkiye tarihinde cinayete kurban giden onca gazeteci arasında, ölümünün ardından Hrant Dink kadar ihanete uğrayan yoktur.

Pazartesi, 02 Ocak 2017 10:40
İstanbul'daki Reina gece kulübüne düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan saldırının ardından İngiliz basınında farklı yorumlar yapıldı.

İstanbul'daki Reina gece kulübüne düzenlenen ve 39 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından İngiltere'de yayınlanan Daily Telegraph, Times ve Financial Times konu hakkında makalelere yer verdi.

Salı, 03 Ocak 2017 15:16
Cihat ve mücahitlerin, daha genel olarak da siyasal İslam'ın kaynağı aranıyorsa bunun için bakılması gereken yer emperyalist merkezlerdir.

Zaman o kadar hızlı akıyor ve insan aklını silmek için o denli kuvvetli bir makine işliyor ki sık sık yakın geçmişe dair hatırlatmalarda bulunmak şart.

Bu nedenle bir kez daha sormak gerekiyor: Nereden çıktı bu cihat ve cihatçılar?

Perşembe, 22 Aralık 2016 16:48
Darbe girişimi soruşturması kapsamında Fethullah Gülen cemaatiyle irtibatlı oldukları iddiasıyla haklarında adli işlem yapılan Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı, gazeteciler Bülent Keneş, Bülent Korucu, Ali Ünal, Ahmet Turan Alkan, Hilmi Yavuz, Mümtaz'er Türköne ve Şahin Alpay'ın da aralarında bulunduğu 54 şüphelinin mal varlıklarına el konuldu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca, kapatılan Zaman gazetesinin eski çalışanlarına ve yöneticilerine yönelik soruşturma kapsamında, haklarında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan adli işlem yapılan 54 şüphelinin mal varlıklarına el konulması talep edildi.

Cuma, 02 Aralık 2016 20:35
PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’de köşeye sıkışan IŞİD’e zaman kazandırmaya çalıştığını öne sürdü.

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Alman Süddeutsche Zeitung ile mülakatında Suriyeli Kürtlerin hedefleri ve Türkiye ile ilişkiler konusundaki sorulara yanıt verdi.

Perşembe, 22 Aralık 2016 17:35
Aydın'daki Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında, örgütte "abla" olarak bilinen bir kadın itirafçı, Zaman gazetesinin tirajını artırdıkları için Fethullah Gülen'in atletiyle ödüllendirildiklerini belirtti.

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen "FETÖ" soruşturmasında itirafçı olan bir kadın, 2009'da kentte "cemaat ablaları"nın katılımıyla büyük bir toplantı yapıldığını, burada kapatılan Zaman gazetesinin satışlarını arttırmak için izlenmesi gereken yollar hakkında bilgilendirildiklerini ifade etti.

Salı, 13 Aralık 2016 07:10
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Beşiktaş saldırısına ilişkin yazdığı yazıda HDP'yi hedef alarak "Bunları diyemedikten sonra bildiri falan yayınlama HDP" dedi.

Beşiktaş'ta 44 kişinin hayatını kaybettiği saldırılara ilişkin Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bir köşe yazısı kaleme aldı.

HDP'yi hedef alan Ahmet Hakan, "Söylenmesi gerekenleri söyleyemeyecek derecede aciz olanın susması, konuşmasından bin kat daha delikanlıcadır" dedi.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

"HDP bir kınama bildirisi yayınlamış. 

Ne demiş bildiride?

Pazartesi, 12 Aralık 2016 07:47
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Dolmabahçe'nin talimatı Kandil'den" iddiasında bulunurken, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Güvenlik Zirvesi sıradan bir zirve değildi. Dolmabahçe’nin bedeli çok ağır ödetilecek" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ta yaşanan bombalı saldırı sonrası 39 kişi hayatını kaybederken, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, saldırıya ilişkin bir köşe yazısı kaleme aldı.

Pazartesi, 12 Aralık 2016 13:09
Ordu merkezli 8 ilde darbe girişimi soruşturması kapsamında operasyon düzenlendi, 18 kişi gözaltına alındı.

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda Ordu, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Bursa, Erzurum, Trabzon ve Samsun'da 31 kişi hakkında  gözaltı kararı alındı.

Cumartesi, 10 Aralık 2016 11:50
CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'döviziniz var mı' sorusuna yanıt verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, saldırıya uğrayan Yeniçağ gazetesi ziyareti sonrası yakındaki bir çay ocağına girerek vatandaşlarla sohbet etti.

Pazartesi, 26 Aralık 2016 10:31
Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, "Hain Kobani'den" manşetinin yalan olduğu yönündeki haberler sonrası "öz eleştiri" yaptı.

Kayseri'de 14 askerin hayatını kaybettiği bombalı saldırı sonrası Hürriyet gazetesi bir manşet hazırlamış ve saldırının talimatını 'Azad Siser' kod isimli Ekrem Güney'in verdiğini ileri sürmüştü. Bu haber sonrası Güney'in aylar önce çıkan bir çatışmada öldüğü ortaya çıkmıştı.

Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, habere gelen eleştirilerle ilgili yazısında şu ifadeleri kullandı:

Pages