2835 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 09 Şubat 2018 08:59
Kapatılan Zaman gazetesi eski imtiyaz sahibi Alaeddin Kaya, Balyoz davası sürecinde intihar eden Yarbay Ali Tatar'ın ailesinden özür diledi.

"FETÖ" çatı davası sanıklarından eski Zaman Gazetesi İmtiyaz Sahibi Alaeddin Kaya, Balyoz davası sürecinde cezaevine teslim edilmek üzere evden çıkması beklenirken kaldığı lojmanın banyosunda başına ateş ederek intihar eden Yarbay Ali Tatar’ın ailesinden af diledi.

Cumartesi, 17 Şubat 2018 15:42
Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel’in tahliyesinin ardından 'anlaşma' tartışmaları başladı.

Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel’in tahliyesi sonrası, Alman basını bu kararın hangi anlaşmanın ürünü olduğunu sorguladı.

Birçok gazete ortada bir anlaşma olduğu konusunda birleşirken, anlaşmanın içeriğine ilişkin çeşitli iddialar gündeme getirildi.

DW Türkçe'nin derlediği habere göre, yorumlar şöyle...

Salı, 06 Şubat 2018 15:38
Fethullah Gülen cemaatinin medya yapılanması davasında tutuklu yargılanan kapatılan Zaman gazetesinin eski muhabiri Büşra Erdal mahkemede şöyle dedi: 'Bir kişiyle bir-bir buçuk ay çıktım. Bu kişi beni maklube yemeye çağırdı. Maklube yemeye gittiğimiz yer de Cemil Barlas'ın eviydi.'

Fethullah Gülen cemaatinin medya yapılanmasına yönelik soruşturma sonucunda açılan, aralarında gazeteci Murat Aksoy ve müzisyen Atilla Taş’ın da bulunduğu 29 sanığın yargılandığı davaya devam edildi.

Çarşamba, 14 Şubat 2018 21:36
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, son günlerde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile pek çok görüşme gerçekleştirdiklerini belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile tutuklu gazeteci Deniz Yücel'in durumu konusunda "son hafta ve günlerde defalarca görüşmelerde bulunduğunu" söyledi.

Gabriel, Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in Türkiye'deki tutukluluğunun birinci yılında Yücel'e ilişkin açıklamalarda bulundu.

Salı, 13 Şubat 2018 00:45
Orhan Gökdemir

Christopher Caudwell 1907’de doğdu. Eğitim gördüğü Papaz Okulu’nu on altı yaşında terk etti. Bir gazetede üç yıl muhabir olarak çalıştı. Sonra Londra’ya döndü ve bir havacılık yayınları şirketine yazar olarak girdi. Oradaki yazarlığı sırasında devamlı değiştirilebilen bir vites icat etti. Havacılık üzerine ders kitaplarının yanı sıra, polisiye romanlar, şiirler, hikâyeler yayımladı.

Pazartesi, 19 Şubat 2018 12:19
Türkiye'de yüksek gerilim hattı işçisi denildiğinde Ordu'nun Gölköy ilçesi akla geliyor. Yüksek gerilim hattı işçiliği ya da kendi deyişleriyle direk işçiliği Gölköy'de kuşaktan kuşağa aktarılan bir meslek haline gelmiş. Bu iş için il il, ülke ülke geziyor Gölköylü işçiler... Mesleğin zorluklarını, risklerini, sorunlarını Gölköylü iki işçiyle konuştuk...

Türkiye’yi aydınlatan emekçiler onlar…

Yerden metrelerce yüksekte, tel ve direk üstünde, kavurucu sıcakta, dondurucu soğukta çalışıyorlar.

Yüksek gerilim hattı işçilerinden söz ediyoruz… Yıllardır 100’den fazla ölümün, binlerce yaralanma ve sakat kalmanın yaşandığı bir iş kolu yüksek gerilim hattı işçiliği…

Perşembe, 15 Şubat 2018 15:15
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun partisinin kapalı grup toplantısında yaptığı konuşma, CHP adayının kesinleştiği iddiasına neden oldu. Kılıçdaroğlu'nun 'Açıklamış olsaydık lime lime ederlerdi' dediği ismin eski ANAP'lı İlhan Kesici olduğu ileri sürülüyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün yaptığı açıklamalar "ikinci Ekmeleddin vakası" tartışmalarına neden oldu.

2019 için cumhurbaşkanı adayını herkes açıklarken CHP’nin bu açıklamayı yapmamasının bilinçli ve stratejik olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, “Açıklamış olsaydık lime lime ederlerdi” derken, bu sözlerin ardından bu ismin kim olduğu merak konusu oldu.

Pazar, 04 Şubat 2018 02:00
Serpil Güvenç

“Sordum çobanlara

Yüksek dağa, kar mıdır?

KAVEL’in kapısında ölenlere

Sual soran var mıdır?” [1]

Çarşamba, 07 Şubat 2018 09:43
Eserlerinin bugün tüm dünyaya kanıtladığı gerçek, Şostakoviç'in devrimci fikirlere, komünist ideale bağlı bir besteci olduğudur. Şostokoviç'in kimi eserlerinin ortak yönüyse, sözlerini yurtsever Sovyet şairi Yevgeniy Aranoviç Dolmatovskiy’in yazmış olmasıdır. Daha doğrusu, Dolmatovskiy yazmış olduğu şiirlerini bestelemek üzere yakın arkadaşı Dimitriy Şostakoviç'e vermiştir. Levent Özübek, Dolmatovskiy ile Şostokoviç'in ortak yaratılarını örnekler eşliğinde inceledi.

Sovyet bestecisi Dimitriy Şostakoviç'in birçok eseri içinde ikisi çok değerli ve önemli anılarıyla Sovyet toplumunun hafızasına kazınmıştı.

Salı, 23 Ocak 2018 11:38
PYD'nin Afrin kantonunun Eşbaşkanı Hevi Mustafa, Washington Post gazetesi için bir yazı kaleme alırken, ABD'den yeni bir talepte bulundu.

PYD'nin Afrin kantonunun Eşbaşkanı Hevi Mustafa, Washington Post gazetesine Türkiye'nin operasyonu ile ilgili bir makale kaleme aldı.

Çarşamba, 10 Ocak 2018 21:54
Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Abdullah Gül ile ilgili iddialarda bulundu.

Eski Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve firari Ekrem Dumanlı, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün "FETÖ lideri Fetullah Gülen ile hayatım boyunca hiç görüşmedim" sözlerini yalanladı.

Perşembe, 11 Ocak 2018 22:46
İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, AYM'nin 'hak ihlali' kararını dikkate almadı, Zaman gazetesi eski yazarı Şahin Alpay'ın tutukluluğu sürecek.

Kapatılan Zaman gazetesi eski yazarı Şahin Alpay hakkında Anayasa Mahkemesinin verdiği hak ihlali kararını değerlendiren İstanbul 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi, Alpay’ın tutukluluk halinin devamına hükmetti.

Çarşamba, 24 Ocak 2018 10:47
Maliye Bakanlığı, kapatılan Zaman gazetesinin Beşiktaş'a loca kirası için ödediği yaklaşık 500 bin doları faiziyle birlikte geri istedi.

Maliye Bakanlığı, Feza Gazetecilik A.Ş.’nin (Zaman Gazetesi) OHAL kapsamında kapatılmış olması sebebiyle, loca bedeli olarak kulübe ödenen 499 bin 765 doların geriye alınması için talepte bulundu. 

Çarşamba, 31 Ocak 2018 02:44
Hürriyet gazetesi yazar Abdulkadir Selvi, 2019'daki seçimlere yönelik hazırlanan seçim barajının kapsamını açıkladı.

Hürriyet gazetesinin AKP'ye yakın yazarlarından Abdulkadir Selvi, AKP-MHP ittifakıyla gündeme gelen seçim barajı polemiğini köşesine taşıdı. 

Selvi, önce cumhurbaşkanına sonraysa partiye oy verileceğini açıkladı. 

Çarşamba, 03 Ocak 2018 13:10
Star gazetesi yazarı Fadime Özkan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın on birinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e herhangi bir öfke duymadığını söyledi.

AKP'ye yakın Star gazetesi yazarlarından Fadime Özkan, son dönemde yaşanan Abdullah Gül-Tayyip Erdoğan gerilimine değindi. 

Özkan yazısında, Erdoğan'ın Gül'e yönelik tepkisini üzüntü olarak yorumladı. Özkan, "Bu açıklamadaki duygu 'üzüntü'dür. Söze dökülmüş haline 'serzeniş' denir" diye yazdı.

Pages