7321 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 05 Şubat 2019 22:19
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la ortak açıklama yapan Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, 'darbeci askerler' ile ilgili soru üzerine 'Yunanistan yargısı net kararlar aldı. Yunanistan bir hukuk devleti olarak yargının almış olduğu kararlara saygı göstermek durumunda. Biz darbecileri kabul etmekten hoşlanmıyoruz' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Beştepe'de görüştü.

Görüşme sonrası Erdoğan ve Çipras ortak basın açıklaması yaptı. Erdoğan, Çipras'tan "darbeci askerlerin iadesini" istedi.

Konuyla ilgili olarak konuşan Çipras, gelen sorular üzerine şunları söyledi:

Salı, 12 Şubat 2019 19:12
Adli ve idari yargı hakim adaylığı mülakatına katılabilmek için yazılı sınavdan 100 üzerinden en az 70 puan alma şartını da getiren Ceza Muhakemesi Kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu

AKP'den yeni bir yasa teklifi geldi. TBMM'ye sunulan yasa teklifi adli ve idari yargı hakimliği için 100 üzerinden 70 puan şartını öngörüyor.

Adli ve idari yargı hakim adaylığı mülakatına katılabilmek için yazılı sınavdan 100 üzerinden en az 70 puan alma şartını da getiren Ceza Muhakemesi Kanunu ve bazı kanunlarda değişiklik öngören kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu.

Cuma, 01 Şubat 2019 19:45
Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Ankara'da görülen FETÖ'nün yargı yapılanması davası kapsamında "tanık" olarak ifade verdi.

Aziz Yıldırım, FETÖ’nün sözde "Yargıtay imamı" olduğu iddia edilen Mehmet Rasim Kuseyri’nin de arasında bulunduğu 52 avukatın yargılandığı davada tanık olarak dinlendi. Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanık Ali Fuat Babatan Sincan Kapalı Cezaevinden SEGBİS sistemi ile bağlanırken, tanık Aziz Yıldırım’ın ise İstanbul Adliyesinden talimatla ifadesine başvuruldu. 

Çarşamba, 13 Şubat 2019 22:47
HSK 2. Dairesi, 2018 Aralık dönemine ait terfi sonuçlarını açıkladı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 2. Dairesi'nce 2 bin 340 hakim ve savcının terfi sonuçları açıklandı.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 13:14
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül 'FETÖ' davaları ile ilgili 'Ağır ceza mahkemesi başkanı kamerada resmini gösteriyor, sözde sakal bıyık bırakmış. O kişi ben değilim diyerek bu milletle ve mahkemeyle dalga geçmeye çalışıyor. Türk yargısıyla dalga geçilmeyeceğini başta bu hainler olmak üzere tüm dünya görecek' dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Antalya'da düzenlenen Yargı Teşkilatı Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, adaletin yargı mensubunun vicdanına emanet olduğunu söyledi.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 13:55
CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, 'Herkes önemli davalarında AKP'li avukat arıyor, önceden cemaatçi avukat arıyorlardı, şimdi AKP'li avukat arıyorlar. Benim de bir davam olsa ben de AKP'li avukat tutacağım' dedi.

Hakimlik sınavında başarılı olabilmek için en az 70 puan alma zorunluluğu getiren kanun teklifinin TBMM Adalet Komisyonu'ndaki görüşmelerinde söz alan CHP'li Tufan Köse, mülakat sınavlarının da kayıt altına alınmasını istedi.

Çarşamba, 13 Şubat 2019 19:07
‘FETÖ’ üyesi olduğu iddiasıyla aranan eski emniyet mensubu Osman Karakuş ve Borajet'in eski sahibi Yalçın Ayaslı'nın sağ kolu olarak bilinen Zahide Üner, Muğla’da yurtdışına çıkmak üzereyken gözaltına alındı.

“FETÖ” üyesi olduğu iddiasıyla aranan eski emniyet mensubu Osman Karakuş ile Borajet'in eski sahibi Yalçın Ayaslı'nın "sağ kolu" olarak bilinen Zahide Üner, yurtdışına çıkmaya çalışırken Dalaman Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Zahide Üner’in getirildiği Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’nden İstanbul’a sevk edileceği öğrenildi.

Cumartesi, 23 Şubat 2019 11:32
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın sahibi olduğu Medipol Üniveristesi'nde görev yapan Doç. Dr. Selman Öğüt, hırsızlıklarla ilgili 'Elini keselim diyince de insan hakları diyorlar. Evine girilenler hayvan sanki!?' dedi.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Ülke TV ekranlarında yayınlanan ve Turgay Güler'in sunduğu Sıradışı programının konu başlıklarından biri "hırsızlık" olayları oldu.

Cumartesi, 16 Şubat 2019 08:00
Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nu, Adana Barosu'ndan sonra İstanbul Barosu delegeleri de uyardı. İstanbul Barosu delegasyonu yedi maddelik açıklamada, 'Devlete siper olma görevi, önce hukuka aykırılıkların görmezden gelinmesine, adil yargılanma ilkesinin inkârına neden olacaktır. Birlik ve beraberlik, beka gibi soyut ve değişken kavramlar, hukuk ihlallerinin üzerini örtecek bir kılıf olarak kullanılamaz' denildi.

İstanbul Barosu Türkiye Barolar Birliği (TBB) delegeleri, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun 30 Ocak tarihinde Rize’de yaptığı ziyaretlerdeki açıklamaları ile başlayan ve sonrasında devam eden açıklamaları eleştiren yedi maddelik bir açıklama yaptı.

'TBB BAŞKANI NEZDİNDE EKSEN KAYMASI...'

Perşembe, 14 Şubat 2019 07:29
AKP'de üç dönem üst üste Manisa Milletvekilliği yapan Selçuk Özdağ, partisine yönelik sert eleştirilerde bulundu. Özdağ, 'Ne yazık ki parti sistemimiz doğruları konuşmaya el vermez, özgür düşünmeye kapalıdır. Biraz şahsiyet belirtisi gösteren kendini kapı önünde bulur. Partiler kışla gibi, mensupları asker gibi görülür. En azından liderlerin beklediği parti ve partili tipi budur' dedi.

AKP'de üç dönem üst üste vekillik yapan ve son seçimde yeniden aday olmayan Selçuk Özdağ, partisine yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Cuma, 01 Şubat 2019 12:42
Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, Cem Küçük'ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini dile getirdi.

Sözcü gazetesi yazarı Aytunç Erkin, Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük’ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini belirterek yargının artık harekete geçmesini istedi. Sözcü'yü Cemaat'e destekle suçlayan Cem Küçük ve Fuat Uğur'un Cemaat'e verdiği desteği hatırlatan Erkin, "C.K., hep 'devlet' adına konuşuyor ya... Önceki gün yine 'racon' kesti" dedi.

Cuma, 22 Şubat 2019 21:04
Ankara Garı'nda, 10 Ekim 2015 tarihinde IŞİD saldırısı sonucu 100 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyla ilgili verilen cezaların gerekçeleri açıklandı. Kararda, asıl hedefin HDP Genel Merkezi olduğu bildirildi.

Ankara Garı'nda, 10 Ekim 2015 tarihinde IŞİD saldırısı sonucu 100 kişinin yaşamını yitirdiği saldırıyla ilgili verilen cezaların gerekçeleri açıklandı. Gerekçeli kararda, örgütün asıl hedefinin Ankara'daki HDP Genel Merkezi olduğu; ancak bombayı taşıyacak araç temin edilemediği için mitingin hedef alındığı belirtildi.

Perşembe, 21 Şubat 2019 22:42
İspanya'da bağımsızlık yanlısı Katalan siyasetçilerin davasını protesto için düzenlenen greve polis müdahale etti. Eylemler sırasında 12'si polis 28 kişi yaralandı.

İspanya'da bağımsızlık yanlısı Katalan siyasetçilerin yönelik davalara karşı düzenlenen grev ve eylemlere polis müdahale etti. Eylemler sırasında 12'si polis 28 kişinin yaralandığı bildirildi.

Polis, Barcelona'da yolları kapatmak isteyen ve şehir merkezinde yürümek isteyen bağımsızlık yanlısı eylemcilere coplarla müdahale etti. 

Perşembe, 21 Şubat 2019 12:42
'Balyoz' soruşturmalarının savcısı Süleyman Pehlivan'a 'FETÖ' üyeliğinden 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

"Amirallere Suikast" ve "Balyoz" soruşturmalarının savcısı Süleyman Pehlivan'a, "FETÖ" üyeliğinden 13 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Sanığın duruşmalarda pişmanlığının gözlemlenmemesi nedeniyle cezasında herhangi bir takdiri indirim uygulanmadı.

Çarşamba, 20 Şubat 2019 22:03
Avrupa Parlamentosu Dış İlişkiler Komitesi, Türkiye raportörü Kati Piri'nin AB'nin Türkiye ile katılım müzakereleri resmen askıya alması önerisini onayladı. Kati Piri, Osman Kavala iddianamesiyle ilgili olarak da 'şoke oldum, delilik' dedi.

Avrupa Parlamentosu (AP) Dış İlişkiler Komitesi, Türkiye raportörü Kati Piri'nin "Avrupa Birliği'nin Türkiye ile katılım müzakerelerini resmen askıya alması" önerisini onayladı.

Müzakerelerin askıya alınması önerisi, 7'ye karşı 47 oyla kabul edildi. 10 üye de çekimser kaldı. 

Pages