1803 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 12 Kasım 2017 08:18
Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği, Fethullah Gülen'le ilgili açıklama yaptı.

Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği, Fethullah Gülen'in "hukuk dışı yollarla ABD dışına çıkarılmak istendiği yönündeki" iddialara ilişkin, "Türkiye'nin, Fetullah Gülen'in iadesi için hukukun üstünlüğünden başka yollara başvuracağı yönündeki tüm iddialar tamamen yalan, gülünç ve temelsizdir." açıklamasını yaptı.

Cuma, 24 Kasım 2017 00:57
Küba, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nde (KDHC) barış ve istikrar için çağrıda bulunarak, Pyongyang ile Washington arasındaki gerilimin azaltılması için diyaloğa ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez, KDHC'li mevkidaşı Ri Yong Ho ile Havana’da yaptığı görüşme sonrasında yaptığı açıklamada, “Küba barış ve istikrarı destekliyor. Kalıcı bir siyasi çözüme ancak diyalog ve müzakereler ile ulaşmak mümkün” ifadesini kullandı.

Pazar, 19 Kasım 2017 14:12
Filistin yönetimi, Filistin Kurtuluş Örgütü'nün (FKÖ) Washington'daki temsilciliğinin her altı ayda bir yenilenen izninin yenilenmeyerek temsilciliğin kapatılmasına karşı çıktı.

Filistin Yönetimi Sözcüsü Nebil Ebu Redine, Washington'daki FKÖ temsilciliğinin kapatılmasını hedefleyen bu uygulamanın ABD-Filistin ilişkilerinde daha önce görülmemiş bir adım olduğunu söyledi.

Pazar, 19 Kasım 2017 01:00
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'un, yasal düzenleme kapsamında, bu ay sona erecek Filistin Kurtuluş Örgütünün (FKÖ) Washington'daki temsilciliğinin kapatılmasını askıya alan onay süresini uzatmayacağı bildirildi.

Anadolu Ajansı'nın bir ABD Dışişleri Bakanlığı yetkilisine dayandırdığı habere göre, ABD Temsilciler Meclisinin Aralık 2015'te, 1987 tarihli Terörle Mücadele Yasası'na ek olarak sunduğu tasarıda, FKÖ'nün İsrail'e karşı Uluslararası Ceza Mahkemesine (UCM) sunduğu şikayeti geri çekmemesi ve İsrail ile doğrudan müzakerelere katılmaması durumunda, örgütün Washington'daki yasal durumunun iptal edilm

Pazartesi, 13 Kasım 2017 15:58
Amerikan Washington Post gazetesi, Binali Yıldırım'ın "15 Temmuz'un arkasında Henri Barkey var" iddialarından haberinin olmadığını yazdı.

Amerikan Washington Post gazetesinin makale sayfalarının editör yardımcısı Jackson Diehl, Binali Yıldırım'la ilgili önemli bir iddia ortaya attı.

Cuma, 24 Kasım 2017 00:01
Washington Post'ta IŞİD bitince askeri varlığına gerekçe kalmayacak ABD'nin, Suriye'deki varlığının ucu açık olmasını planladığı belirtildi. Gazete, ABD yönetiminin asker konuşlandırıp üsler kurduğu Suriye'nin kuzeyinde kalmayı ve Şam'dan ayrı, kendi kontrolünde yönetim kurdurmayı hedefliyor.

Suriye'de IŞİD yenilgiye uğrarken Washington Post gazetesine göre ABD yönetimi, askerlerini konuşlandırıp üsler kurduğu kuzey bölgesinin Suriye hükümetinin eline geçmesinden endişe duyuyor.

Cumartesi, 11 Kasım 2017 11:12
Washington Post yazarı Ignatius, Saad Hariri'nin Suudiler tarafından alıkonulmasının ayrıntılarını yazdı.

Lübnan Başbakanı Saad Hariri'nin Suudi Arabistan'da istifa etmesinin yankıları sürüyor.

Washington Post'tan David Ignatius'un yazısına göre, Hariri'nin gözaltına alınmasına giden süreç 30 Ekim'de başladı.

30 Ekim'de Riyad'a giderek Veliaht Prens Muhammed bin Selman (MbS) ve Arap İşleri Bakanı Samir el-Sabhan ile görüşen Hariri için her şey yolunda gidiyordu.

Çarşamba, 01 Kasım 2017 15:56
Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı, ABD'nin İran Devrim Muhafızları'na olan son yaptırımlarını ve Washington-Moskova ilişkilerini değerlendirdi, "ABD'nin gerçekliğe dönmesine yardım edeceğiz" dedi.

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Rıyabkov, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Sputnik'te yer alan habere göre Rıyabkov, ABD-Rusya ilişkilerinin ABD'nin yaklaşımı nedeniyle çıkmaza doğru sürüklendiğini ve bundan Washington'un sorumlu olduğunu söyledi.

Çarşamba, 15 Kasım 2017 22:26
Dışişleri Bakanlığı, Rıza Sarraf konusuyla ilgili açıklamada bulundu.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre Rıza Sarraf hakkında basına yansıyan haberler üzerine Washington Büyükelçiliğince, "ABD makamlarından bilgi talep edildi".

Cumartesi, 11 Kasım 2017 01:37
Başbakan Binali Yıldırım, özel uçak 'CAN' ile Türkiye saatiyle 00:20'de ABD'den ayrıldı.

Başbakan Binali Yıldırım'ı, New York kentindeki JFK Havaalanı'ndan Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Türkiye Cumhuriyeti Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu ve New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ile diğer yetkililer uğurladı.

Cuma, 10 Kasım 2017 21:24
Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın Hindistan'a yapacağı ziyaret öncesinde Haydarabad kentinde bulunan evsizler toplanarak rehabilitasyon merkezlerine kapatıldı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump'ın Hindistan'a yapacağı ziyaret öncesinde önlem adı altında rezilliklere imza atıldı

Ülkenin güneyinde bulunan Haydarabad kentindeki sokak insanları rehabilitasyon merkezlerine kapatıldı.

Salı, 07 Kasım 2017 12:07
ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı Jared Kushner'ın, Suudi Veliaht Prensi ile ilişkisi ortaya çıktı.

Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, aralarında 11 prens, 4 bakan ve onlarca patronun da olduğu isimleri "yolsuzluk" sebebiyle tutuklamıştı.

Washington Post'a yazan David Ignatius, Muhammed bin Selman'ın, ABD Başkanı Donald Trump'ın damadı Jared Kushner ile "özel bir ilişki" geliştirdiğini öne sürdü.

Perşembe, 23 Kasım 2017 14:08
ABD yönetimi, IŞİD yenildikten sonra askeri varlığını ve SDG'yi, Esad'dan "taviz kopartmak" için kullanmayı planlıyor.

Suriye'deki yasadışı askeri varlığını "IŞİD'le savaş" bahanesiyle meşrulaştıran ABD, IŞİD bittikten sonra ne yapacağını tartışıyor.

Washington Post'tan Karen DeYoung ve Liz Sly'ın haberine göre, ABD'nin Suriye'deki askeri varlığı "ucu açık" bir şekilde devam edecek.

Perşembe, 09 Kasım 2017 19:03
Başbakan Binali Yıldırım Beyaz Saray'da...

Başbakan Binali Yıldırım'ın ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşmek için Beyaz Saray'da olduğu öğrenildi.

Yıldırım'ın görüşmesi, başlangıçta Salı günü için planlanmış, ancak sonrasında bugüne ertelenmişti.

Başbakan Binali Yıldırım ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in Beyaz Saraydaki görüşmesi TSİ 19.00'da başladı

Pazartesi, 06 Kasım 2017 09:42
Pentagon, KDHC'nin nükleer silahlarını yok etmek için "karadan işgal" gerektiğini söyledi.

ABD'nin Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ne (KDHC) yönelik askeri tehditleri sürüyor.

Washington Post'un aktardığına göre, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), KDHC hakkında Kongre'ye bir mektup gönderdi.

Mektup, Kongre üyelerinin KDHC ile olası bir çatışmada ABD'nin göreceği hasar üzerine bir değerlendirme isteği üzerine kaleme alındı.

Pages