1676 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 15 Haziran 2017 19:54
Washington emniyeti, Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında protestoculara saldıran korumalar hakkında yakalama kararı çıkarıldığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyareti sırasında, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği önündeki göstericilere müdahale ile ilgili açıklama yapıldı. Washington emniyetinden yapılan açıklamada, Türkiye heyetindeki güvenlik görevlileri dahil 16 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldığını belirtildi.

Salı, 06 Haziran 2017 09:50
BAE'nin Washington Büyükelçisi'nin ele geçirilen e-postalarında, henüz başkan olmayan Trump'a yönelik çok sayıda eleştiri bulunuyor.

Katar ile diğer Körfez ülkeleri arasındaki gerilimin bir uzantısı sayılabilecek şeylerden biri de, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Washington Büyükelçisi'nin e-postalarının sızdırılmasıydı.

Huffington Post tarafından yayımlanan e-postalarda, Büyükelçi Yusuf el-Uteybe'nin, o dönem henüz başkan olmamış olan Donald Trump'ı eleştirdiği görülüyor.

Çarşamba, 07 Haziran 2017 16:01
Amerikan medyası, Deyrezzor muharebesinin Rakka'dan daha zorlu geçeceğine dikkat çekerek, bölgeyi kimin kontrol edeceği sorununun Trump'ın İran karşıtı retoriğinin test edileceği yer olduğunu belirtiyor.

ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri (SDG) Rakka operasyonuna başlarken, Amerikan medyasında dikkatler Deyrezzor'a çevrilmiş durumda.

Washington Post'tan (WP) Louisa Loveluck ve Loveday Morris'in haberine göre, ABD ve İran destekli güçler, Deyrezzor vilayetini IŞİD'den kurtarmak için yarışa girmiş durumda.

Pazar, 04 Haziran 2017 09:25
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Washington büyükelçisi Yusuf el-Uteybe'ye ait olduğu iddia edilen ve bazı hacker gruplar tarafından yayımlanan e-postalar, Büyükelçinin İsrail yanlısı Demokrasiyi Savunma Vakfı (FDD) ile yakın ilişki içinde olduğunu ve "Türkiye ile Katar'a karşı ortak politikalar" geliştirmeye çalıştıklarını gösterdi.

Büyükelçi Yusuf el-Uteybe'nin e-posta hesabını ele geçirdiğini savunan bir hacker grubu, Büyükelçiye ait olduğunu öne sürdüğü bazı postaları ABD'li medya kuruluşları "The Intercept, HuffPost ve The Daily Beast"e gönderdi.

Salı, 20 Haziran 2017 13:30
Katar'in Washington elçisi, BAE'nin 11 Eylül saldırılarıyla ilgili olduğunu söyledi.

Katar ile Körfez ülkeleri arasındaki söz düellosuna 11 Eylül saldırıları da dahil oldu.

Haaretz'de yer alan habere göre, Katar'ın Washington Büyükelçisi Şeyh Meşal bin Hamad El Thani, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile 11 Eylül saldırıları arasında bağlantı kurdu.

Çarşamba, 14 Haziran 2017 11:50
BAE'nin Washington Büyükelçisi, ABD yönetiminden Katar'daki üssünü taşımasını istedi.

Katar ile diğer Körfez ülkeleri arasındaki gerilim sürüyor.

The Hill'deki habere göre, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) Washington Büyüleçisi Yusuf el-Uteybe, Kongre'den Katar'daki Amerikan üssünün taşınmasını istedi.

Uteybe, Katar'daki üssün, Doha'ya yönelik daha fazla baskıya karşı Katar yönetimine güvence sağladığını savundu.

Cuma, 02 Haziran 2017 10:40
Washington merkezli bir Suudi lobi grubunun başkanı, Katar Emiri'ni "darbe" ile tehdit etti.

Suudi Arabistan öncülüğündeki Körfez ülkeleriyle Katar arasındaki gerilim sürüyor.

Son olarak Middle East Eye'da yer alan habere göre, Riyad bağlantılı bir lobi grubu Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad el-Thani'yi tehdit etti.

Washington merkezli Suudi-Amerikan Halkla İlişkiler Komitesi (SAPRAC) Başkanı Selman el-Ensari, Doha'ya "darbe" uyarısı yaptı.

Pazartesi, 12 Haziran 2017 19:44
Washington bölge savcısı ABD Başkanı Donald Trump'a anayasayı ihlalden dava açtı.

Washington Bölge savcısı ABD Başkanı Donald Trump'a kişisel ve toplum çıkarlarını birbirinden ayıramadığı, yabancı hükümetlerden para aldığı ve kanundaki yolsuzluk karşıtı hükümleri ihlal ettiği gerekçesiyle dava açtı.

Perşembe, 15 Haziran 2017 08:26
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında yaşanan olaylara ilişkin 2 kişi tutuklandı.

Washington polisinin yaptığı açıklamaya göre, Türkiye'nin Washington Büyükelçiliği, elçilik rezidansı önünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti sırasında yaşanan olaylarla ilgili 2 kişi tutuklandı.

Polis kaynaklarının Washinton Hattı'na yaptığı açıklamaya göre New Jersey'de oturan Eyüp Yıldırım 'ciddi yaralama' ve 'ağır cezayı gerektiren saldırı' suçlamaları ile tutuklandı.

Çarşamba, 14 Haziran 2017 14:16
BAE, Katar'a yönelik yaptırımların arasında askeri bir seçeneğin olmadığını söyledi.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Suudi Arabistan öncülüğündeki ülkelerin Katar'a yönelik ablukası sürüyor.

Middle East Monitor'da yer alan habere göre BAE'nin Washington Büyükelçisi Yusuf el-Uteybe, "Şu anda yaptığımız şeyin askeri bir boyutu kesinlikle yok" dedi.

Perşembe, 01 Haziran 2017 15:17
Eski ABD Başkanı Barack Obama, Washington'da 8.1 milyon dolara ev aldı.

Eski ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'dan ayrıldıktan sonra kiralamaya başladığı evi satın aldı.

Washington, Kalorama'da bulunan evin 8 odası olduğu ve Obama ailesi tarafından 8.1 milyon dolara satın alındığı aktarıldı.

Pazar, 25 Haziran 2017 21:15
Welt am Sonntag gazetesine göre Alman hükümeti Hamburg'daki G20 Zirvesi'ne Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Washington'da göstericilere müdahale eden korumalarının gelmesini istemiyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın korumalarının Mayıs ayındaki Washington ziyareti sırasında protestoculara yaptığı müdahalenin yankıları sürüyor. Alman Welt am Sonntag gazetesinin haberine göre, Washington'da protestoculara müdahale eden korumaların 7-8 Temmuz tarihlerinde Almanya'nın Hamburg kentinde düzenlenecek G20 Zirvesi için Almanya'ya gelmesi istenmiyor.

Salı, 20 Haziran 2017 09:52
KDHC medyasında, uluslararası koaliyonun Rakka kırsalında bir Suriye uçağını düşürmesinin ardından tepkiler büyüdü. ABD’nin Suriye’ye dönük müdahalesi ''devlet gözetiminde bir terör'' olarak nitelendirildi.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti resmi haber ajansı, ABD’nin Suriye’ye dönük müdahalesini ''devlet gözetiminde bir terör'' olarak nitelendirdi.

Cuma, 02 Haziran 2017 17:24
New York Times, Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında Türk Büyükelçiği önündeki "koruma dayağı" nedeniyle ABD'nin Türkiye'ye silah satışını durdurabileceğini iddia etti.

New York Times gazetesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyareti sırasında Türk büyükelçiliği binası çevresinde, korumaların protestoculara müdahalesi nedeniyle iki ülke arasındaki bir silah anlaşmasının riske girdiğini yazdı.

Pazartesi, 26 Haziran 2017 11:51
Bu yıl "iftar yemeği" organizasyonu düzenletmeyen Trump, ABD başkanlarının her Ramazan ayında "iftar yemeği" vermesi geleneğini yıktı.

ABD Başkanı Donald Trump, Ramazan ayında hiçbir iftar yemeğine ev sahipliği yapmayarak ABD başkanları tarafından 20 yıldır düzenlenen iftar yemeği geleneğini yıktı.

Reuters'ın haberine göre, Trump'ın kabinesinde yer alan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ise kendisine yapılan iftar düzenleme tavsiyesini reddetmişti.

Pages