112098 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 17 Nisan 2019 09:41
Türkiye Komünist Partisi (TKP), 31 Mart seçimlerinin ardından bir çağrı yayımladı: Türkiye Komünist Partisi, sömürü ve talan devam etsin diye komünizm hakkında on yıllardır sürdürülen karalama çabalarını boşa çıkarmak, en geniş halk kesimlerinin bağımsız, özgür, egemen, laik, sömürüsüz bir Türkiye mücadelesine katılımını kolaylaştırmak için çok önemli adımlar atıyor. TKP’den uzanan el kararlı, dürüst bir dost elidir. Gelin bu eli güçlendirelim, TKP için gönüllü olalım.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), 31 Mart seçimlerinin ardından önemli bir açıklama yaptı.

Çarşamba, 03 Nisan 2019 21:56
ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 alımı ile NATO arasında seçim yapması gerektiği açıklaması yaptı.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Washington'da düzenlenen NATO toplantısında Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri almasıyla ilgili konuştu.

Pence, "Türkiye seçim yapmalı. Tarihteki en başarılı askeri ittifakın önemli bir ortağı olarak mı kalacak yoksa ittifakımızı baltalayan bu tür umursamaz kararlar alarak bu ortaklığın güvenliğini riske mi atacak?" dedi.

Perşembe, 11 Nisan 2019 17:07
Sudan'da halk ayaklanmasının, ordunun diktatör Ömer El Beşir'i devirerek iktidara el koymasına evrilmesini halk kabul etmezken, uluslararası alanda da darbeye tepkiler gelmeye başladı. Rus yetkililer farklı açıklamalar yaparken, Mısır El Beşir'in devrilmesine destek verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın müttefiki olduğu bilinen El Beşir'in devrilmesine Ankara'dan henüz bir tepki gelmedi, ancak Türkiye'nin El Beşir'in sığınma isteğini reddettiği iddia ediliyor.

Rus milletvekilleri Sudan'daki askeri darbeyi “anayasaya aykırı” olarak niteledi. Rus özel güvenlik şirketlerinin Sudan ordusuna eğitim verdiği Ocak ayında Rus Dışişleri Bakanlığı tarafından doğrulanmıştı. Bakanlık, Ömer El Beşir'in yakın bir müttefiki olarak görülen Rusya'nın protestoları bastırmaya destek için orada olduğu yönündeki iddiaları reddetmişti.

Salı, 09 Nisan 2019 10:06
Uber, Türkiye'deki operasyonuyla ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Şirket, gelecek dönemde XL araçların sayılarını önemli ölçüde azaltacağını bildirdi.

Uber, Türkiye'deki operasyonuyla ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Açıklamada "Şu anki mevcut durum, Uber XL ürünü ile sağlıklı bir hizmet verilmesini mümkün kılmadığından, önümüzdeki dönemde Uber XL küçülerek devam edecektir. Sektör ile yaptığımız çalışmalarımıza ve taksi ürünümüzü aynı şekilde sunmaya devam edeceğiz" dendi.

Cuma, 12 Nisan 2019 00:30
Korkut Boratav

IMF’nin Nisan 2019 tarihli Dünya Ekonomik Görünümü (“World Economic Outlook”) başlıklı raporunun Türkiye ile ilgili kesimlerini gözden geçirmek istiyorum. Nisan Raporu ile eş-zamanlı olarak IMF’nin veri bankası da güncelleştirildi. Oradaki Türkiye ile ilgili yeni istatistikleri de dikkate alacağım.

Cuma, 12 Nisan 2019 15:36
Moody's bugün yayınladığı raporunda enflasyonun yıl sonunda yüzde 17 olmasını, ekonomide yüzde 2 küçülme beklediğini ifade etti.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Çarşamba günü açıkladığı 2019 yılı reform programının "sınırlı içerik ve detay sunduğunu ve yapısal sorunların devam ettiğini" belirtti.

Moody’s bugün yayınladığı raporunda enflasyonun yıl sonunda yüzde 17 olmasını, ekonomide yüzde 2 küçülme beklediğini ifade etti.

Cuma, 12 Nisan 2019 20:39
Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Poul Thomsen, Türkiye’ye yardım sağlanması konusunda Ankara’yla gizli görüşmelerin yapılmadığını belirtti.

Thomsen, bugünkü basın toplantısında, gazetecilerin Türkiye'yle, bu ülkeye mali yardımın sağlanması konusunda gizli görüşmelerin yapılıp yapılmadığı sorusuna yanıtında, "Hiçbir gayri resmi, gizli görüşme yok" dedi.

Pazar, 14 Nisan 2019 11:02
ABD Dışişleri Bakanlığı danışmanı John Sitilides, ABD ve Türkiye arasında gerilime neden olan S-400 süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sitilides, "Trump Türkiye’yi ekonomik olarak cezalandıracağı konusunda çok kesin konuştu. Türkiye bunu kaldıracak durumda değil. IMF'ye gitmek zorunda kalabilir" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı danışmanı stratejist John Sitilides, Washington ile Türkiye arasında yükselen S-400 krizi, F-35’lerin durumu ve ekonomik ambargo konularında Amerika’nın Sesi’ne konuştu.

Çarşamba, 03 Nisan 2019 08:47
AKP'nin İstanbul'da tüm ilçelerdeki sonuca itiraz etmesinin ardından Türkiye gazetesi oyların yarısının yeniden sayılabileceğini ileri sürdü.

AKP, İstanbul'da tüm ilçelerde seçim sonuçlarına itiraz ederken,  Türkiye gazetesi oyların yarısının yeniden sayılabileceğini ileri sürdü.

Pazartesi, 15 Nisan 2019 18:16
Grafik sanatçısı Fahrettin Engin Erdoğan'ın DİSK, KESK, TMMOB ve TTB için tasarladığı son 20 yılın 1 Mayıs afişlerinden oluşan "Türkiye Emek Hareketi 1 Mayıs Afişleri Sergisi" haftasonu İstanbul Beyoğlu Divriği Kültür Derneği'nde açılıyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi, Divriğili grafik sanatçısı Fahrettin Engin Erdoğan'ın DİSK, KESK, TMMOB ve TTB için tasarladığı son 20 yılın 1 Mayıs afişlerinden oluşan "Türkiye Emek Hareketi 1 Mayıs Afişleri Sergisi" 20 Nisan Cumartesi Saat 14.00'te İstanbul Beyoğlu Divriği Kültür Derneği Mehmet Atay Sergi Salonu'nda açılıyor. 

Çarşamba, 17 Nisan 2019 10:57
Wall Street Journal gazetesi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Beyaz Saray’da bu hafta ABD Başkanı Donald Trump ile yaptığı görüşmenin, ’S-400 kördüğümünden çıkılmasını sağlayamadığı’ yazdı.

ABD’de yayımlanan Wall Street Journal gazetesi, Türkiye’nin, kendi topraklarına Rusya yapımı S-400 hava savunma sistemi konuşlandırma planları hakkında Washington’da yapılan görüşmelerde "açmazdan çıkılamadığını" yazdı.

Jessica Donati imzasıyla yayımlanan yazıda, ABD ve Türkiye arasında S-400 hava savunma sistemleri nedeniyle yaşanan açmazın üstesinden gelinemediği belirtildi.

Çarşamba, 03 Nisan 2019 21:02
Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, Türkiye'nin S-400 anlaşmasına uyduğunu belirterek anlaşmanın bozulmasına ilişkin şu an için bir kaygı taşımadıklarını söyledi.

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, Türkiye'nin S-400 anlaşmasındaki yükümlülüklerini yerine getirdiğini belirterek "Bunun dışındaki her şey söylenti" dedi.

Sputnik'in haberine göre, Rus basınına konuşan Borisov, Türkiye ve Rusya arasında imzalanan ve son dönemde sıkça gündeme gelen S-400 füze savunma sistemleri anlaşması hakkında açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 17 Nisan 2019 09:44
Sudan'da aylardır süren halk hareketinin ardından Ömer El Beşir askeri darbeyle devrilirken, Türkiye'nin ülkedeki yatırımları gündemde. Sevakin Adası'nın Türkiye'ye tahsis edildiği, Türk askerinin görevlendirildiği, en az 600 milyon dolarlık Türk yatırımlarının olduğu Sudan, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) en fazla 'yardım' ettiği 5. az gelişmiş ülke konumunda.

BBC Türkçe'den Ece Göksedef'in haberine göre, Sudan'daki protestolar ve 30 yıllık yönetimin askeri darbeyle devrilmesi, ülkede büyük yatırımları olan Türkiye'de de dikkatle izleniyor.

Çarşamba, 17 Nisan 2019 16:13
Türkiye Komünist Gençliği, ODTÜ'de boyun eğmeyen öğrenciler sayesinde Devrim Stadyumu'nun yeniden şenlik kapsamına alınması üzerine bir açıklama yayımladı.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG) tarafından yapılan açıklamada, öğrencilerin ODTÜ'nün geleneksel şenliğini iptal etmeye çalışan Rektörlüğe boyun eğmediği, bu sayede Devrim Stadyumu'nun yeniden şenlik kapsamına alınabildiği belirtilerek, 'Şenlik de ODTÜ de bizimdir' denildi.  

Pazartesi, 01 Nisan 2019 12:16
HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 'Türkiye genelinde seçimin kazananı ve istediği zaman da kaybettireni HDP olmuştur' dedi.

31 Mart yerel seçimlerinin sonuçlarına ilişkin HDP'den açıklama geldi.

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Türkiye genelinde seçimin kazananı ve istediği zaman da kaybettireni HDP olmuştur. Nokta" dedi.

 

Pages