112328 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 17 Nisan 2019 09:41
Türkiye Komünist Partisi (TKP), 31 Mart seçimlerinin ardından bir çağrı yayımladı: Türkiye Komünist Partisi, sömürü ve talan devam etsin diye komünizm hakkında on yıllardır sürdürülen karalama çabalarını boşa çıkarmak, en geniş halk kesimlerinin bağımsız, özgür, egemen, laik, sömürüsüz bir Türkiye mücadelesine katılımını kolaylaştırmak için çok önemli adımlar atıyor. TKP’den uzanan el kararlı, dürüst bir dost elidir. Gelin bu eli güçlendirelim, TKP için gönüllü olalım.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), 31 Mart seçimlerinin ardından önemli bir açıklama yaptı.

Çarşamba, 03 Nisan 2019 21:56
ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 alımı ile NATO arasında seçim yapması gerektiği açıklaması yaptı.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, Washington'da düzenlenen NATO toplantısında Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri almasıyla ilgili konuştu.

Pence, "Türkiye seçim yapmalı. Tarihteki en başarılı askeri ittifakın önemli bir ortağı olarak mı kalacak yoksa ittifakımızı baltalayan bu tür umursamaz kararlar alarak bu ortaklığın güvenliğini riske mi atacak?" dedi.

Salı, 23 Nisan 2019 00:31
Oğuz Oyan

"Yeni Türkiye"nin manzaralarına 21 Nisan Pazar günü Türkiye'nin iki farklı yöresindeki olaylarla tanıklık ettik. Birincisi Ankara'nın Çubuk ilçesinin bir köyündeki şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik faşist saldırı ve linç girişimi. İkincisi, İstanbul BB mazbatasını geçen hafta almış olan Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Maltepe'deki büyük mitingi.

Cumartesi, 20 Nisan 2019 10:45
Resmi verilere göre 2017-2018 döneminde bitkisel ürünlerde Türkiye en çok tahıl grubunda kendine yetemedi. En yüksek yeterlilik derecesi yüzde 501.7 ile fındıkta gerçekleşirken, mısırda yeterlilik derecesi yüzde 73.3’e geriledi. Arpa, soya, ayçiçeği ve kolza da yine Türkiye’nin ithal etmek zorunda kaldığı tahıl ve bitkisel ürünler.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan bitkisel ürünler denge tablosu verilerine göre, "Tahıllar ve Diğer Bitkisel Ürünler" grubunda en yüksek yeterlilik derecesi yüzde 111.7 ile buğdayda gerçekleşti. Toplam tahıl üretiminde en büyük paya sahip olan buğdayın yeterlilik derecesi 2016-2017’de yüzde 103.8’di.

Perşembe, 11 Nisan 2019 17:07
Sudan'da halk ayaklanmasının, ordunun diktatör Ömer El Beşir'i devirerek iktidara el koymasına evrilmesini halk kabul etmezken, uluslararası alanda da darbeye tepkiler gelmeye başladı. Rus yetkililer farklı açıklamalar yaparken, Mısır El Beşir'in devrilmesine destek verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yakın müttefiki olduğu bilinen El Beşir'in devrilmesine Ankara'dan henüz bir tepki gelmedi, ancak Türkiye'nin El Beşir'in sığınma isteğini reddettiği iddia ediliyor.

Rus milletvekilleri Sudan'daki askeri darbeyi “anayasaya aykırı” olarak niteledi. Rus özel güvenlik şirketlerinin Sudan ordusuna eğitim verdiği Ocak ayında Rus Dışişleri Bakanlığı tarafından doğrulanmıştı. Bakanlık, Ömer El Beşir'in yakın bir müttefiki olarak görülen Rusya'nın protestoları bastırmaya destek için orada olduğu yönündeki iddiaları reddetmişti.

Salı, 09 Nisan 2019 10:06
Uber, Türkiye'deki operasyonuyla ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Şirket, gelecek dönemde XL araçların sayılarını önemli ölçüde azaltacağını bildirdi.

Uber, Türkiye'deki operasyonuyla ilgili olarak bir açıklamada bulundu. Açıklamada "Şu anki mevcut durum, Uber XL ürünü ile sağlıklı bir hizmet verilmesini mümkün kılmadığından, önümüzdeki dönemde Uber XL küçülerek devam edecektir. Sektör ile yaptığımız çalışmalarımıza ve taksi ürünümüzü aynı şekilde sunmaya devam edeceğiz" dendi.

Cuma, 12 Nisan 2019 00:30
Korkut Boratav

IMF’nin Nisan 2019 tarihli Dünya Ekonomik Görünümü (“World Economic Outlook”) başlıklı raporunun Türkiye ile ilgili kesimlerini gözden geçirmek istiyorum. Nisan Raporu ile eş-zamanlı olarak IMF’nin veri bankası da güncelleştirildi. Oradaki Türkiye ile ilgili yeni istatistikleri de dikkate alacağım.

Cuma, 12 Nisan 2019 15:36
Moody's bugün yayınladığı raporunda enflasyonun yıl sonunda yüzde 17 olmasını, ekonomide yüzde 2 küçülme beklediğini ifade etti.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın Çarşamba günü açıkladığı 2019 yılı reform programının "sınırlı içerik ve detay sunduğunu ve yapısal sorunların devam ettiğini" belirtti.

Moody’s bugün yayınladığı raporunda enflasyonun yıl sonunda yüzde 17 olmasını, ekonomide yüzde 2 küçülme beklediğini ifade etti.

Cuma, 12 Nisan 2019 20:39
Uluslararası Para Fonu (IMF) Avrupa Departmanı Direktörü Poul Thomsen, Türkiye’ye yardım sağlanması konusunda Ankara’yla gizli görüşmelerin yapılmadığını belirtti.

Thomsen, bugünkü basın toplantısında, gazetecilerin Türkiye'yle, bu ülkeye mali yardımın sağlanması konusunda gizli görüşmelerin yapılıp yapılmadığı sorusuna yanıtında, "Hiçbir gayri resmi, gizli görüşme yok" dedi.

Pazar, 14 Nisan 2019 11:02
ABD Dışişleri Bakanlığı danışmanı John Sitilides, ABD ve Türkiye arasında gerilime neden olan S-400 süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sitilides, "Trump Türkiye’yi ekonomik olarak cezalandıracağı konusunda çok kesin konuştu. Türkiye bunu kaldıracak durumda değil. IMF'ye gitmek zorunda kalabilir" dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı danışmanı stratejist John Sitilides, Washington ile Türkiye arasında yükselen S-400 krizi, F-35’lerin durumu ve ekonomik ambargo konularında Amerika’nın Sesi’ne konuştu.

Cumartesi, 20 Nisan 2019 08:20
Türkiye, dünyada patates fiyat artış hızında yüzde 25.8 ile ikinci oldu.

Dünyada patatesin toptan fiyatı son bir ay içinde yüzde 9.3 artarak 0.63 dolar/kg düzeyine çıktı.

Dünya gazetesinden Evrim Küçük’ün haberine göre aynı dönem içinde en hızlı fiyat artışı yüzde 151 ile Rusya ve yüzde 25.8 ile Türkiye’de yaşandı.

Söz konusu veriler gıda fiyatlarının izlendiği küresel ticaret platformu Trigde.com’dan.

Cuma, 19 Nisan 2019 08:00
Türkiye dünyada patates fiyat artış hızında yüzde 25,8 ile ikinci oldu.

Dünyada patatesin toptan fiyatı son bir ay içinde yüzde 9,3 artarak 0,63 dolar/kg düzeyine çıktı.

Dünya gazetesinden Evrim Küçük'ün haberine göre aynı dönem içinde en hızlı fiyat artışı yüzde 151 ile Rusya ve yüzde 25,8 ile Türkiye'de yaşandı.

Çarşamba, 03 Nisan 2019 08:47
AKP'nin İstanbul'da tüm ilçelerdeki sonuca itiraz etmesinin ardından Türkiye gazetesi oyların yarısının yeniden sayılabileceğini ileri sürdü.

AKP, İstanbul'da tüm ilçelerde seçim sonuçlarına itiraz ederken,  Türkiye gazetesi oyların yarısının yeniden sayılabileceğini ileri sürdü.

Pazar, 21 Nisan 2019 16:36
Mülkiyeliler Birliği'nden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik saldırıya ilişkin yapılan açıklamada 'linç edilmek istenen, Kemal Kılıçdaroğlu şahsında Türkiye demokrasisinin kırılgan halidir' denildi.

Mülkiyeliler Birliği CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik Ankara’nın Çubuk ilçesinde yaşanan saldırıya ilişkin açıklama yaptı.

“Siyasi tarihimizden çok iyi bildiğimiz linç pratiklerine bir yenisi daha eklendi” denilen açıklamada, bunun Türkiye siyasi tarihi için utanç duyulması gereken, kabul edilemez bir şiddet olduğu belirtildi.

Pazartesi, 15 Nisan 2019 18:16
Grafik sanatçısı Fahrettin Engin Erdoğan'ın DİSK, KESK, TMMOB ve TTB için tasarladığı son 20 yılın 1 Mayıs afişlerinden oluşan "Türkiye Emek Hareketi 1 Mayıs Afişleri Sergisi" haftasonu İstanbul Beyoğlu Divriği Kültür Derneği'nde açılıyor.

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi, Divriğili grafik sanatçısı Fahrettin Engin Erdoğan'ın DİSK, KESK, TMMOB ve TTB için tasarladığı son 20 yılın 1 Mayıs afişlerinden oluşan "Türkiye Emek Hareketi 1 Mayıs Afişleri Sergisi" 20 Nisan Cumartesi Saat 14.00'te İstanbul Beyoğlu Divriği Kültür Derneği Mehmet Atay Sergi Salonu'nda açılıyor. 

Pages