117920 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 13 Eylül 2019 11:34
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Küba ile ilaç, aşı ve tıbbi cihaz alanında mutabakat zaptı imzalandığını açıkladı. Koca anlaşmanın hem sağlık alanında hem de ticari alandaki ilişkilere katkı sağlayacağına inandığını söylerken, José Martí Küba Dostluk Derneği de Türkiye'de Küba'yla yapılacak işbirliklerinin kanser tedavisi fiyatlarının düşmesine de katkı sağlayabileceği görüşünde.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Küba ile sağlık alanında bir mutabakat zaptı imzalandığını duyurdu. İlaç, aşı ve tıbbi cihazı kapsayan işbirliği ile ilgili Koca, "Sağlık alanındaki iş birliğimizi artıracak ve iki ülke ürünlerine karşılıklı olarak daha hızlı erişim imkânı sağlayacağız" açıklamasında bulundu.

Bakan Koca'nın yazılı açıklamasında şunlar yer aldı:

Pazartesi, 09 Eylül 2019 10:49
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, sosyal medya hesabından eğitim öğretim yılına ilişkin hem Türkçe hem Arapça mesaj paylaştı.

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu, sosyal medya hesabından eğitim öğretim yılına ilişkin hem Türkçe hem Arapça mesaj paylaştı.

"2019-2020 eğitim öğretim yılı bugün başlıyor. Tüm öğrencilere hep daha fazlasını öğrenecekleri eğlenceli bir yıl dileriz" denilen paylaşımda, mesajın Arapçası da yer aldı.

Salı, 10 Eylül 2019 09:31
ABD ve AB, Rusya'nın Kırım'da düzenlediği seçimleri tanımadığını duyurarak Ukrayna'ya desteklerini açıklarken, Türkiye konuya ilişkin henüz bir açıklama yapmadı.

ABD ve AB, Rusya'nın Kırım'da düzenlediği seçimleri tanımadığını duyurarak Ukrayna'ya desteklerini açıklarken, Türkiye'den konuya ilişkin henüz bir açıklama gelmedi.

Pazar, 01 Eylül 2019 11:43
1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir açıklama yayımlayan Türkiye Barış Komitesi, gerici iktidar ve cihatçı ortaklarından bölge halklarına olumlu yansıyacak bir şey çıkmasının mümkün olmadığını söyledi. Açıklamada, insanlığın, barışa ulaşmanın da ötesinde yok olmamak için önündeki tek seçeneğin kapitalist düzeni alaşağı etmek olduğu vurgulandı.

Türkiye Barış Komitesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir açıklama yayımladı.

Silahsızlanmaya ihtiyaç olduğunun vurgulandığı açıklamada, insanlığın, barışa ulaşmanın da ötesinde yok olmamak için önündeki tek seçeneğin kapitalist düzeni alaşağı etmek olduğu belirtildi.

Türkiye Barış Komitesi'nin "Kapitalizm Dünyamızı felakete sürüklüyor" başlıklı açıklaması şöyle:

Salı, 10 Eylül 2019 14:35
Kıbrıs Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Kuzey Kıbrıs'a giden Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Kıbrıs’ta laf olsun diye çözümden yana olmadıkları açıklamasıyla ilgili konuştu. 'Türkiye’nin Kıbrıs sorunun çözümüne yönelik müzakerelerin başlamasını istemediği açık' diyen Hristodulidis, Kıbrıs yönetiminin Türkiye’ye, ülkenin kaderini belirleme izni vermeyeceğini belirtti.

Kıbrıs Dışişleri Bakanı Nikos Hristodulidis, Ankara’nın Kıbrıs’ta Rum ve Türk tarafları arasındaki sorunların çözümüne yönelik müzakerelerin yeniden başlatılmasıyla ilgilenmediğini düşündüğünü söyledi.

Salı, 17 Eylül 2019 09:01
Dün üniversitelerin bir bölümü resmen açılırken, açılış günü üniversitelerden zam, ölüm ve engelleme haberleri geldi. Türkiye Komünist Gençliği üniversitelerin açıldığı gün sıra arkadaşlarını 'hoş geldin’ bildirisiyle karşıladı. Engelleme girişimlerini göğüsleyerek ulaştırdıkları sözse buydu: Sosyalist Türkiye için hazırız.

Türkiye Komünist Gençliği yaptığı açıklamada üniversitelerin ve liselerin yeni döneminde daha fazla gence ulaşmak için çalışmalarına hız vereceklerini söyledi. Kent meydanlarında, üniversitelerde ve liselerde ‘’Sosyalist Türkiye’yi Kurmak için Buradayız’’ dediklerini söyleyen TKG temsilcileri, TKG üyeleri ve Solcu Liselilerin sosyalizm gönüllülerine ulaşmak için çalıştıklarını bildirdi. 

Perşembe, 05 Eylül 2019 10:51
Afganistan'ın başkenti Kabil'de ABD ve Türkiye Büyükelçiliği binalarının da bulunduğu bölgenin yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi.

Afganistan'ın başkenti Kabil'de ABD ve Türkiye Büyükelçiliği binalarının da bulunduğu bölgenin yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi.

Patlamada ölen ya da yaralanan olup olmadığı henüz bilinmiyor.

Salı, 17 Eylül 2019 00:56
Suriye’nin Halep kentinde ABD ve Türkiye’nin ülkenin toprak bütünlüğüne ve egemenliğine saldırısına karşı iki ayrı protesto gösterisi düzenlendi.

Suriye’nin Halep kentinde ABD ve Türkiye’nin ülkenin toprak bütünlüğüne ve egemenliğine karşı saldırısı iki ayrı eylemle protesto edildi.

Pazartesi, 02 Eylül 2019 10:03
TÜİK verilerine göre Türkiye ekonomisi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 1,5 daraldı.

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) yayımladığı verilere göre Türkiye ekonomisi, yılın ikinci çeyreğinde yüzde 1,5 daraldı.

Üretim yöntemiyle Gayrisafi Yurt İçi Hasıla tahmini, 2019 yılının ikinci çeyreğinde cari fiyatlarla yüzde 15 artarak 1 trilyon 24 milyar 226 milyon TL oldu.

Salı, 10 Eylül 2019 13:29
Sierra Leone, Türkiye vatandaşları için kapıda vize uygulaması başlattı.

Sierra Leone İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu birçok ülke için kapıda vize uygulaması başlatıldı.

Açıklamada, “Hükümetin bir taahhüdü olarak turist ya da yatırımcı olarak ülkeye gelmek isteyenler kapıda vize uygulamasıyla ülkeye giriş yapabilirler” denildi.

Salı, 17 Eylül 2019 14:47
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile bir araya geldi. İmamoğlu, 'Avrupa Birliği ile Türkiye ilişkileri, iki kıtanın buluştuğu İstanbul bakışı açısından çok önemli' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ile Fethi Paşa Korusu'nda bir araya geldi.

'İŞ BİRLİĞİ YAPABİLECEĞİMİZ ÇOK ALAN VAR'

Perşembe, 05 Eylül 2019 15:37
Suriye'de Fırat'ın doğusunda 'Güvenli Bölge Birinci Safha Uygulamaları' kapsamında, 2 Türkiye ve 2 ABD helikopteri tarafından üçüncü ortak uçuş yapıldı.

Suriye'de "Güvenli Bölge" çalışması kapsamında Türkiye ve ABD'nin ortak uçuşları devam ediyor. 

Milli Savunma Bakanlığı konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Suriye’de Fırat’ın Doğusunda Güvenli Bölge birinci safha uygulamaları kapsamında; 2 Türk ve 2 ABD helikopteri ile üçüncü ortak helikopter uçuşu gerçekleştirildi" dedi.

 

Perşembe, 12 Eylül 2019 18:56
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ‘Hem büyüyen hem de cari fazla veren Türkiye özgün bir örnek’ diyerek Türkiye’nin yılı pozitif bir büyümeyle kapatacağına inandığını söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası 10. yılı etkinliğinde yaptığı konuşmada yapısal reformların sürdürüldüğünü belirterek "Temmuz verilerinde belki de cumhuriyetin en büyük yıllık cari fazlası olacak. Hem büyüyen hem de cari fazla veren Türkiye özgün bir örnek. Yılı pozitif bir büyüme rakamı ile kapatacağımıza inanıyorum" dedi.

Pazar, 08 Eylül 2019 16:18
Suriye, Fırat'ın doğusunda ABD ve Türkiye'nin ortak devriye adımını kınadığını açıkladı.

Suriye, ülke topraklarında ABD ve Türkiye'nin ortak devriye gezdirmesini kınadığını açıkladı.

Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanlığında yetkili bir kaynak SANA’ya açıklamasında, "ABD idaresi ve Türkiye rejiminin Cezire Bölgesinde ortak devriyeler dolaştırmalarının uluslararası kanun ve kararlara açık bir ihlal teşkil ettiğini" söyledi.

Perşembe, 12 Eylül 2019 12:04
Türk Silahlı Kuvvetleri ile ABD, Suriye'de Fırat'ın doğusundaki dördüncü ortak helikopter uçuşuna başladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve ABD Silahlı Kuvvetleri unsurları, Suriye'de Fırat'ın doğusunda "güvenli bölge" uygulamaları kapsamında dördüncü ortak helikopter uçuşu gerçekleştiriyor.

TSK ve ABD unsurları daha önce 3 kez ortak helikopter uçuşu bir kez de kara devriyesi gerçekleştirmişti.

 

Pages