93285 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 05 Ağustos 2017 01:00
Orhan Gökdemir

20. yüzyılın ilk on yılı. Birbirlerine komşu üç ülke fokur fokur kaynıyor. Üç ülke de istibdat ile yönetiliyor. Rus Çarı, Osmanlı Sultanı ve İran Şahı sanki aynı ana babanın verisi gibi. Üzerine çullandıkları ülkelerini yönetmek için ellerinde istibdattan başka bir enstrüman kalmamış. Güçleri baskıdan bunalmış ezilenlerin homurdanmasını engellemeye yetmiyor ama.

Cumartesi, 19 Ağustos 2017 11:54
Minyatür Erdoğan Remzi Aru'nun, 24 Eylül seçimlerinde Erdoğan'ın ''Türkiye'nin düşmanları'' demogojisini karşılayabilecek bir temsiliyete ulaşamayacağını şimdiden öngörebiliriz. Erdoğan'ın asıl amacı, Almanya'da kendisine yandaş parti seçtirmekten çok öte, var olan hasmane tutumu derinleştirerek, siyasetten süpürülmesini olabildiğince geciktirmekten ibaret.

Sağın geleneksel tutumudur: Her şeye mal-mülk gözüyle baktığı için yaşadığı ülkeyi de mülk gibi görür. Sağ için ülke, toplumun varlığını biçimlendirdiği kolektif coğrafya değil, kendisi gibi açgözlülerin her an saldırısına uğramaya hazır korunmaya muhtaç mülktür.

AKP'nin şefi Erdoğan'ın diline doladığı ''Türkiye'nin düşmanları'' retoriğidir söz konusu olan...

Pazar, 20 Ağustos 2017 20:24
Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, 25 yıldır Türkiye için güven kaynağı olduklarını söyledi.

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, 25 yıldır Türkiye için güven kaynağı olduklarını ve gelecekte de bu durumun değişmeyeceğini söyledi:

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 14:05
Türkiye'nin yeniden Eurovision'a katılma kararı aldığı duyuruldu.

Eurovision'a en son 2012 yılında katılan Türkiye yeniden yarışmaya katılma kararı aldı.

Müzik grubu maNga'nın resmi Twitter hasabından yapılan "Eurovision? Yine... Yeni... Yeniden..." paylaşımı yapıldı.

Türkiye'yi kimin temsil edeceği ise henüz netlik kazanmadı.

maNga 2010 yılında Eurovision'a katılmış, yarıştan ikinci olarak ayrılmıştı.

 

 

Salı, 22 Ağustos 2017 20:50
Rus yetkililer, Türkiye ile S-400 anlaşmasının imzalandığını duyurdu.

Rusya devlet silah ihracat şirketi Rosoboroneksport’un Genel Müdürü Aleksandr Miheyev, Türkiye ile S-400 füze savunma sistemleri için gerekli sözleşmenin imzalandığını belirterek, “Ancak söz konusu sözleşme henüz yürürlüğe girmedi.” dedi.

Salı, 08 Ağustos 2017 19:26
TFF, Türkiye Kupası'nın müsabaka sisteminde değişikliğe gitti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Türkiye Kupası'nın müsabaka sisteminde değişikliğe gitti.

Buna göre kupada grup aşaması kalkarken, turlar eleme sistemine göre yapılacak.

İlk 4 eleme aşaması tek maç üzerinden oynanacak, 5. eleme aşaması ve sonrasındaki son 16, çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları çift maç üzerinden oynanacak.

Perşembe, 03 Ağustos 2017 18:51
Türkiye, bir yılını dolduran Instagram'In 'hikayeler' özelliğini, en çok kullanan dördüncü ülke oldu.

Instagram'ın "Hikayeler" özelliği birinci yaşını kutladığı yıl dönümünde, çarpıcı istatistikler paylaştı.

Instagram’ın verilerine göre, Türkiye, özelliğin en çok kullanıldığı dördüncü ülke konumunda.

Geçtiğimiz Nisan’da özelliğin günlük 200 milyon kullanıcıya sahip olduğunu paylaşan Instagram, "Hikayeler"in bugün günlük 250 milyon kullanıcıya ulaştığını not ediyor.

Salı, 08 Ağustos 2017 08:13
PYD Eş başkanı Salih Müslim, ABD'nin Türkiye ile Rakka operasyonu sonrasında anlaşabileceğini iddia etti.

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Rakka operasyonu sonrasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 20:11
Almanya Şansölyesi Angela Merkel, "Türkiye sadece Erdoğan'dan ve hükümetinden oluşmuyor. Ülkenin neredeyse yüzde 50'sinin referandumda "Hayır" dediğini unutmamalı" dedi.

Almanya Şansölyesi Angela Merkel, seçim kampanyası kapsamında soruları yanıtladı. #Deine Wahl (#Senin Seçimin) adlı programda Merkel, Türkiye'ye ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 12:32
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Twitter hesabındaki unvan bölümünde yazan "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı" ifadesinin "Türkiye Cumhurbaşkanı" ile değiştirilmesine ilişkin konuştu.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Best FM'de yayınlanan "Konuşan Türkiye" programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 07:43
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Suriye'deki gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, "Bildiğiniz üzere Türkiye ile de ilişkilerimiz biraz gergin" ifadelerini kullandı.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, Suriye'deki gelişmelere ilişkin Türkiye ile aralarında gerginlik olduğunu söyledi.

Salı, 22 Ağustos 2017 09:38
Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz yaptığı açıklamada, Türkiye ve Suudi Arabistan'ın Balkan bölgesindeki etkinliğinden kaygılandıklarını söyledi.

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Türkiye ve Suudi Arabistan'ın batı Balkan bölgesindeki ülkeler üzerindeki etkisinin giderek artmasının kaygı verici olduğunu söyledi.

Handelsblatt dergisine konuşan Kurz, sözü geçen etkinin faturasının kadınlara çıkartıldığını, ''Kara çarşafsız sokağa çıkamaz duruma geldikleri''ni belirtti.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 11:15
İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, Türkiye'deki temaslarına ilişkin İran medyasına yaptığı açıklamada, Türkiye ile istihbarat paylaşımına gideceklerini söyledi.

İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bakıri, Türkiye'deki temaslarına ilişkin İran medyasına yaptığı açıklamada, iki ülkenin "terörle mücadelede istihbarat paylaşımı" ve "operasyonel işbirliği yapacağını" ifade etti.

Pazartesi, 07 Ağustos 2017 16:15
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Eurovision Şarkı Yarışması konusundaki soruları yanıtladı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gazetecilerin "Türkiye önümüzdeki yıl Eurovision Şarkı Yarışması’na katılacak mı" sorusuna "Şu anda yok öyle bir şey" yanıtını verdi.

Bekir Bozdağ, yeni görevi nedeniyle gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ve yöneticilerini kahvaltıda ağırladı.

Salı, 15 Ağustos 2017 20:27
Türkiye'de 2 Alman vatandaşının daha gözaltına alınması, Alman hükümetinde Türkiye'nin tutumuna ilişkin rahatsızlığı artırdı.

Alman hükümeti, Türkiye’de tutuklu bulunan gazeteci Deniz Yücel, çevirmen Meşale Tolu ve insan hakları eğitmeni Peter Steudtner’in serbest bırakılması için girişimlerini sürdürürken geçen hafta içerisinde iki Alman vatandaşının daha gözaltına alındığı bildirildi.

Pages