47 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 15 Aralık 2017 00:45
Taylan Kara

Şu anda Türkiye’deki kültür-sanat-edebiyat dünyasında hâkim olan iklimi bir cümlede özetleyecek olsaydım şu deyimi kullanırdım:

Köpeksiz köyde değneksiz gezmek…

***

Cuma, 21 Nisan 2017 01:00
Taylan Kara

Geçen yazıda “Güncel Türk Siyaseti ve Politik Akımlar” başlıklı siyaset okulunda ders verecek isimleri saymış (1) ve bu isimlerden Etyen Mahçupyan’ı ele almıştık (2).

Bu yazıda diğer isimlerin yazılarını anımsayacağız.

Nilüfer Göle, Baskın Oran, Asaf Savaş Akat, Fuat Keyman, Etyen Mahçupyan…

Pazar, 01 Kasım 2015 16:13
Türkiye bugün yeniden genel seçimlere giderken IŞİD, seçimleri boykot çağrısında bulundu.

Timetürk’ün haberine göre; IŞİD bir video yayınlayarak bugün yapılan genel seçimlerin boykot edilmesini istedi. Bursa’dan IŞİD’e katıldığı iddia edilen Fatih Acıpayam yaptığı çağrıda seçimlerin kafirlerin işi olduğunu ileri sürerek, “Kanun koymak sadece Allah’ın işidir. Seçimlerden uzak durun” dedi.

Cumartesi, 16 Mayıs 2015 14:51
Hatay'da bugün duyulan şiddetli patlama sesinin nedeni belli oldu: TSK, Suriye topraklarında Suriye'ye ait İHA'yı düşürdü!

GÜNCELLEME 20:32

Pazartesi, 24 Kasım 2014 20:52
İşadamı Ethem Sancak, sahibi olduğu Star ve Akşam gazetelerinin başındaki isimlerle yollarını ayırdı. Meselenin AKP'ci iki farklı kanat arasında bir kavga olduğu öne sürülüyor. Star Grubu adına Murat Sancak açıklama yaptı. Hakan Albayrak da karara tepki göstererek istifa etti.

Star Medya Grubu ve Kanal 24 ile Akşam ve Güneş (TurkMedya) gazetelerini elinde bulunduran işadamı Ethem Sancak, yayın yönetmenleriyle yollarını ayırdı.

Star Medya Yayıncılık Grup Başkanı Mustafa Karaalioğlu, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Yusuf Ziya Cömert ve Akşam gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ocaktan, bu akşam itibariyle bağlı bulundukları görevlerden ayrıldılar.

Cumartesi, 04 Ekim 2014 21:00
“Piyasayla barışık, küresel sermayeyle bütünleşmiş, muhafazakâr bir yükseköğretimin mutlak inşası hedefleniyor ancak Türkiye’nin aydın bilim insanları, bilimsel bilginin yerini piyasanın ve dinin aldığı bu dönüşümün karşısındadır.”

Sanem Suruç - Üniversite Konseyleri Derneği

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, İstanbul’daki 29 Mayıs Üniversitesi’nin Uluslararası İslam Üniversitesi’ne dönüştürülmesi için, YÖK’e müracaatta bulunulduğunu açıkladı. Muhakkak ki Görmez’in bu açıklamayı hac ibadeti sırasında, IŞİD sınırı geçmiş iken yapmış olması, tesadüf değil.

Cuma, 21 Haziran 2013 15:52
soL Haber Portalı, okur sayısını artırarak her gün yüz binlerce okura ulaşıyor. soL, Türkiye’nin en çok okunan 32. haber sitesi oldu.

Reyhanlı Katliamı sonrasında olduğu gibi Gezi Direnişi sırasında da yurttaşlar güne soL’dan bakmayı tercih etti.

İşte Türkiye’de en çok ziyaret edilen haber siteleri listesi:

Perşembe, 13 Aralık 2012 17:49
Suriyeli muhalifler, Suriye ordusunun muhtelif bölgelerde kimyasal silah kullandığını iddia etti. İddianın üzerine atlayan yandaş basın, 2009’da İsrail’in Gazze saldırısında fosfor bombası kullandığını gösteren fotoğrafları Suriye’de çekilmiş gibi servis etti.

Bugün “Suriye Genel Devrim Konseyi” (SRGC) adlı muhalif yapılanma, Suriye ordusunun ülkenin muhtelif yerlerinde fosfor bombası kullandığını iddia eden bir açıklama yaptı.

Salı, 11 Aralık 2012 17:45
Orhan Pamuk’un "linç", "idam" ve "cezaevi" gibi tehditler savurduğu mektubuna ilişkin bugün soL gazetesinin attığı manşet liberallerden sonra gericileri de kızdırdı.

Orhan Pamuk’un yabancı yazarlarla birlikte ABD’li ve AKP’li yetkilileri aratmayan şekilde Suriye’ye müdahale çağrısında bulunması, Esad’ı da ölümle, idamla ya da cezaeviyle tehdit etmesi liberalleri ve gericileri oldukça sevindirmişe benziyor.

Perşembe, 18 Ekim 2012 10:35
Fazıl Say’ın bugünkü duruşmasında ona destek olmak için yanyana gelen sanatçılar, aydınlar gerici basını rahatsız etti. Din eleştirisinin her türlüsünü sadece hakaret olarak algılayan gericiler, saldırılarında populist ve aydın düşmanı tavırlarını sergilemekten geri durmadı.

Twitter’da yayınladığı mesajlar nedeni ile 1,5 yıla kadar hapis cezası istemi ile yargılanan Fazıl Say’ın bugün saat 9:00’da Çağlayan adliyesi’nde gerçekleştirilecek ilk duruşmasına destek vermek için geçtiğimiz gün Ses Tiyatrosu’nda toplanan sanatçılara gerici basın nefret kustu.

Pazar, 14 Ekim 2012 22:38
Dün Suriyeli çetelerle ordu arasında Halep'te yaşanan çatışmada ordunun şehirdeki Emevi Camii ve civarını ele geçirdiği iddia edildi. Ancak Anadolu Ajansı "askerler camiyi yaktı" iddiasını ortaya attı. Üstelik bu haberi veren "yandaş"lar, Halep yerine Şam'daki Emevi Camii'nin fotoğrafını kullandılar...

Dün Suriye'nin Halep kentinde silahlı çeteler ile Suriye ordusu arasında yoğun çatışmalar yaşandı. Çetelerin yoğun kaybının "muhalif" kaynaklar tarafından da doğrulandığı çatışmanın önemli bir parçası da, tarihi Halep Emevi Camii ve civarının kontrol edilmesi için verilen savaştı.

Perşembe, 06 Eylül 2012 18:23
Anadolu Ajansı’nın Suriye konusundaki habercilik anlayışını teşhir eden Hürriyet gazetesi eski dış haberler editörü Ali Örnek, yandaş basının hedefi haline geldi. Örnek, hakkındaki iddialara ilişkin soL Portal’a konuştu.

Anadolu Ajansı’nın Suriye'de yaşananlar hakkındaki "habercilik" anlayışını Hürriyet gazetesinde teşhir eden Ali Örnek, haberin ardından kendisini hedef alan saldırıları soL Portal aracılığıyla yanıtladı.

Pazar, 02 Eylül 2012 01:47
AA’nın Suriye başlığındaki haberciliğine yönelik ciddi bir eleştiri yazısı kaleme alan Hürriyet’ten Ali Örnek’e AA Genel Müdürü Kemal Öztürk’ten bugün cevap geldi. Öztürk’ün cevabında Örnek’in sıraladığı somut başlıklara net bir cevap vermekten kaçındığı ise dikkatlerden kaçmadı.

Hürriyet gazetesinden Ali Örnek’in dün kaleme aldığı ve AA’nın Suriye başlığındaki haberciliğine yönelik ciddi eleştiriler yönelttiği yazısına bugün AA’dan cevap geldi. Örnek yazısında birçok somut veri ve olay üzerinden AA’nın Suriye haberciliği konusunda kötü bir sınav verdiğini ve devletin resmi kurumu olması sebebiyle bunun durumu bir kat daha vahim hale getirdiğini söylüyor.

Pazartesi, 03 Eylül 2012 11:48
Dağda kahve içip ülkenin ne kadar güvenli olduğunu "kanıtlayanlar"... Başbakana soru soracağına her dediğine teşekkür edenler... Suriye konusunda taraflı haber yaptığı eleştirilerine Twitter'dan yanıt veren resmi ajanslar... Bunlar Türkiye'den medya manzaraları. Üstelik sadece son bir haftadan.

Medyanın Suriye konusundaki rezalet hali zaten ortadayken ve işlerin giderek daha da çığrından çıktığı bilinirken, son günlerde "yandaşlık" ve "savaş çığırtkanlığı"nın dahi artık neredeyse bir tür "gazetecilik" faaliyeti olarak kaldığı kimi örneklerin ortaya çıktığı gözleniyor.

Perşembe, 16 Ağustos 2012 01:03
CHP milletvekili Hüseyin Aygün’ün PKK tarafından serbest bırakılması üzerine CHP milletvekili Cihaner’in yaptığı açıklamada ÖYM'leri eleştirip, tutuklu milletvekillerini hatırlatması yandaş medyayı oldukça rahatsız etti.

CHP Denizli Milletvekili İlhan Cihaner'in PKK tarafından kaçırılan Hüseyin Aygün’ün serbest bırakılması ile ilgili olarak yaptığı açılama ve Twitter’dan paylaştığı mesajlar yandaş medyayı oldukça rahatsız etti.

Cihaner'i hedef gösteren haberlerde neredeyse kelimesi kelimesine aynı ifadelerin kullanılması ise dikkat çekti.

Pages