288 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 12 Ağustos 2017 09:40
Kocaeli'de tren yoluna devrilen makine, tren yolu enerji nakil hatlarını kesti. Bölgede tren seferleri durdu, yolcular perişan oldu.

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde tren yolu inşaatında çalışan sondaj makinesi, tren yoluna devrildi. Kazada enerji nakil hatlarının kesmesi nedeniyle Ankara-İzmit arası tüm tren seferleri durduruldu. 

Perşembe, 27 Temmuz 2017 08:49
Görev yaptığı TCDD’deki çok sayıda ismi "FETÖ"cü olduğu iddiasıyla CİMER, BİMER, savcılığa ve TCDD Teftiş Kurulu’na ihbar eden Kenan Ülkü, ihraç edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "ihbar" talebi sonrası çalıştığı TCDD'deki birçok ismi Cemaatçi diye ihbar eden Kenan Ülkü, sonunda kendi de ihraç edildi.

Ülkü’nün verdiği ihbar dilekçeleri üzerine kurumdaki 62 kişi ihraç edilmişti.

Kurumdaki 139 kişiyi ihbar eden Ülkü hakkında Teftiş Kurulu tarafından başlatılan soruşturmada "iftira" suçlamasıyla ihraç kararı alındı.

 

Pazar, 30 Temmuz 2017 01:24
CHP'den Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yapılan saldırıya ilişkin açıklama geldi. Saldırının nedenine ilişkin, "Olayın gerisinde TCDD tarafından inşa edilen bir kamusal alanın bir işletme tarafından masa ve sandalyelerle işgal edilerek, kullanılmak istenmesi vardır" denildi.

CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e yönelik saldırı girişimiyle ilgili olarak açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

Cumartesi, 29 Temmuz 2017 23:11
Afyonkarahisar bağlantılı Antalya- Burdur- Isparta yüksek hızlı tren güzergahının belirlendiği ve uygulama projelerinin kısa sürede başlayacağı açıklandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğü'nce, uygulama projeleri başlatılan Eskişehir-Kütahya-Afyonkarahisar yüksek hızlı tren hattına ek olarak Isparta- Burdur- Antalya yüksek hızlı tren projesinde güzergah belirlendi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu "Uygulama projeleri başlıyor" diyerek yeni hattı duyurdu.

 

Cumartesi, 03 Haziran 2017 14:00
TCDD'nin içki yasağından sonra, ramazan ayında yemekli vagonları kaldırdığı ortaya çıktı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) skandal bir uygulamaya imza attı. TCDD trenlerinde, ramazan boyunca, ekonomi bölümündeki yemekli vagon servise kapatıldı.

BirGün'de yer alan habere göre, TCDD’den yemekli vagon bileti alamadığını belirten bazı yurttaşlar durumu şöyle aktardı:

Salı, 13 Haziran 2017 01:00
Orhan Gökdemir

Olayın çıkış noktası son zamanlarda “Işıkçı” TGRT kaynaklı olarak yapılan ısrarlı Diyanet İşleri Başkanlığı eleştirisi. Son nokta koyan da yine TGRT Televizyonu. Esasını kısaca not edelim. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Camiler sadece namaz kılma mekânı değil, sosyal ve kültürel paylaşım alanları olmalıdır. Camiye gelen çocuklar ister oynasın, ister koşuştursun.

Cuma, 12 Mayıs 2017 08:36
İstanbul, Malatya, Konya, Niğde, Karaman ve Sivas'ta bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına ilişkin Resmi Gazete'de karar yayımlandı.

İstanbul, Malatya, Konya, Niğde, Karaman ve Sivas'ta bazı taşınmazların acele kamulaştırılmasına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı. Bakanlar Kurulu kararına göre Ümraniye'deki bazı taşınmazların İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildi.

Perşembe, 11 Mayıs 2017 10:32
Tarihi Haydarpaşa Garı'nın çevresindeki alana cami projesi yapılması planlanıyor. CHP’li Meclis üyeleri plan teklifine, külliye yapımının planlandığını belirterek karşı çıktı.

Tarihi Haydarpaşa Garı ve çevresine ilişkin turizm ve ticaret merkezi yapılmasını öngören imar planlarının, mahkemece iptal edilmesinin ardından, Haydarpaşa Garı'nın çevresindeki alana cami projesi yapılması planlanıyor.

Pazartesi, 06 Mart 2017 17:46
TCDD demiryolu hatlarına yüksek gerilim verileceği yönünde duyuru yaptı.

TCDD, bazı demiryolu hatlarına yüksek gerilim verileceğini açıkladı. 

TCDD’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Çarşamba, 15 Mart 2017 09:13
Adana'nın Karaisalı ilçesinde yol tamir aracının devrilmesi sonucu 3 demir yolu işçisi hayatını kaybetti.

Adana'da demiryolunda yol tamir makinesinin devrilmesi sonucu 3 işçi öldü.

Perşembe, 23 Şubat 2017 17:08
TCDD, elektrifikasyon tesisleri kurulumu kapsamında demiryolu hattına verilecek 27 bin 500 voltluk yüksek gerilim için Ankara, Kayseri ve Sivas il sınırları içerisindeki vatandaşlara uyarıda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Kayaş-Irmak- Kırıkkale-Çetinkaya arası demiryolu hattına elektrifikasyon tesisleri kurulumu kapsamında, 08 Mart tarihinde saat 09.00'dan itibaren Ankara, Kayseri ve Sivas il sınırları içerisinde yer alan Başköy, Boğazköprü, Beydeğirmeni (Kayseri) ve Yeniçubuk (Sivas) istasyonları arasındaki demiryolu hattına 27 bin 500 volt yüksek gerilim verilece

Çarşamba, 08 Şubat 2017 16:47
Ziraat Bankası, Halkbank, THY, TPAO, Botaş ve Çaykur'un devredildiği Varlık Fonu’na TRT’den TMO’ya, TOKİ’den TKİ’ye kadar çok sayıda kamu kurumunun da dahil edilmesi bekleniyor.

Türkiye Varlık Fonu'na (TVF) yeni şirketlerin dahil edileceği ortaya çıktı.

Cumartesi, 07 Ocak 2017 09:48
İzmir'de sabah saatlerinden itibaren yüksek kesimlerde ve kent merkezinde etkili olan kar yağışı ulaşımı da olumsuz etkiledi.

İzmir'de sabah saatlerinden itibaren yüksek kesimlerde ve kent merkezinde etkili olan kar yağışı ulaşımı da olumsuz etkiledi.

Menemen-Aliağa arasında makasların donması nedeniyle İZBAN Banliyö tren seferleri durdu.

Çarşamba, 18 Ocak 2017 21:01
Kocaeli Gebze Hızlı Tren İstasyonu'nda Ankara'dan 9 yaşındaki kızıyla yolculuk etmek isteyen adama "İslam dini bunu kabul etmiyor" denilerek bilet verilmediği öne sürüldü.

Kocaeli Gebze Hızlı Tren İstasyonu'nda Ankara'dan 9 yaşındaki kızını alıp İstanbul'a getirmek için bilet almak isteyen Fatih Tuna Erciyas'a gişedeki bilet satış görevlisi "Bayan erkeğin yanına oturamaz" diyerek karşı çıktı.

Erciyas, gişe görevlisinin "İslam dini bunu kabul etmiyor" dediğini öne sürdü.

'BAYAN ERKEĞİN YANINA OTURAMAZ'

Çarşamba, 25 Ocak 2017 12:16
Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS), Marmaray'da işçi sağlığı ve iş güvenliği kurallarının uygulanmadığını savundu. BTS İstanbul 1 No'lu Şube Yönetim Kurulu'ndan yapılan açıklamada, Marmaray'da iş cinayetlerinin artmasına dikkat çekti.

Birleşik Taşımacılık Çalışanları Sendikası (BTS) İstanbul 1 No'lu Şube Yönetim Kurulu, 23 Ocak 2017 tarihinde saat 03.00 sularında TCDD İstanbul Marmaray Hattının Kazlıçeşme-Yedikule istasyonları arası kısmındaki ihata çalışması işinde taşeron elemanı olarak görev yapan Ferdi Ay ve Nuri Açıkyürek adlı işçiler 25 bin volt yüksek gerilim hattına kapılarak yaralandığını açıkladı.

Pages