5673 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor

Kars’ta heykeltıraş Mehmet Aksoy tarafından yapılan İnsanlık Anıtı için "ucube" diyen Recep Tayyip Erdoğan, aleyhinde açılan hakaret davasında 10 bin lira manevi tazminat cezasına çarptırıldı.

Suudi Arabistan ziyareti kapsamında Kral Selman bin Abdülaziz el-Suud’la görüşen Erdoğan, Suriye’de muhalefete verilen desteğin sonuç almayı hedefleyen bir biçimde artırılması konusunda anlaşmaya vardı.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından yaklaşık 1.5 milyon dolara alınan “kimyasal analiz cihazı”nın Cumhurbaşkanlığı Sarayı için alındığı iddiasını Meclis gündemine taşıdı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cidde Kral Abdulaziz Uluslararası Havalimanı'ndaki Kraliyet Misafirhanesi'nde ihrama girerek karayoluyla Mekke'ye geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ’ın doktorluğunu üstlenen AKP Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 5 kişilik ‘Acil Tıp Ekibi’ kurduklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde Yüksek Seçim Kurulu’na yaptığı mal beyanında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 1 Temmuz 2014 itibariyle 200 bin dolarının olduğunu hatırlatan Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker, “Merkez Bankası’nın döviz kurlarına göre 1 Temmuz’da dolar alışı 2.1226 TL. Bu seviye üzerinden, Cumhurbaşkanı’nın 200 bin dolarının o günkü TL karşılığı 424 bin 520 TL.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Portekiz devlet televizyonuna bir mülakat verdi.

SANA'nın haberine göre, Suriye'deki son durumdan siyasi çözüm çabalarına, Batı ile ilişkilerden bölge ülkelerine kadar birçok konudaki sorulara yanıt veren Beşar Esad, Recep Tayyip Erdoğan ve Suriye Kürtleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan olduğu  dönemde 2011’de Kars’ta düzenlediği bir mitingde, İnsanlık Anıtı’na “ucube” demiş ve ardından anıt vinçle yıkılmıştı. Heykeltıraş Mehmet Aksoy'un tazminat davası açması üzerine Erdoğan 10 bin TL tazminat ödemeye mahkum edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan dönüşü uçakta gazetecilerin dış politika ve Türkiye'nin siyasi gündemiyle ilgili sorularını yanıtladı.

HDP Batman il kongresinde konuşan HDP lideri Demirtaş, “Biz AKP’yi gerileteceğiz, bundan şüpheniz olmasın. Tekrar edeyim, AKP’nin bu ülkeye demokrasi getireceğine dair zerre kadar inancım yoktur”dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Mekke'de Umre yaptıktan sonra, Medine'ye geçti. Mescid-i Nebevi ziyareti sırasında, Erdoğan bir çocuğu sevdi. Yerden ayakları kesilen ve Erdoğan’ın omuz hizasına kadar yükselen çocuğun yüzündeki acı ifadesi akıllara, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sosyal medyada paylaşım rekorları kıran bir fotoğrafını getirdi.

Habertürk'ten Umut Tütüncü'nün haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında bir telefon görüşmesi gerçekleştiği, ikilinin önümüzdeki günlerde de bir araya geleceği iddia edildi. 

Hürriyet'ten Akif Beki'nin haberine göre, geçtiğimiz cuma günü, ‘Yüksek faiz vatan hainliğidir’ diyerek merkez bankası Başkanı Erdem Başçı’ya yönelik eleştirilerinin dozunu artıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Suudi Suudi Arabistan’a giderken uçakta da gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.  Erdoğan, faiz tartışmalarında sert biçimde yüklendiği Merkez Bankası Başkanı Erde

Irak ordusu ve Şii milisler, İran'ın komutasında Tıkrit'i Irak-Şam İslam Devleti'nden (IŞİD) kurtarmak için harekata başladı. IŞİD'in Irak'taki "başkenti" Musul'a yönelik uluslararası operasyonun da yakında başlayacağı belirtiliyor.

"Balyoz" planı davasında yargılanan bazı sanıklara "kumpas" kurulduğu iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Mehmet Baransu, savcılıktaki ifadesinin ardından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Baransu'nun ifadesine ilişkin Taraf'ta yer alan haber şöyle:

Pages