7861 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 05 Temmuz 2016 01:00
Orhan Gökdemir

Haziran direnişinin ilk günleri... Henüz Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Gezi Parkı protestolarını değerlendiriyor. Diyor ki,  "Şu anda Twitter denilen bir bela var, yalanın daniskası burada. Sosyal medya denilen şey aslında şu anda toplumların baş belasıdır. Bu denli yalanlar 'Ağaçlarda sallandıracaklar', 'Yüz tane İslamcı kaleşnikoflarla Taksim'e saldırıyor' filan...

Cuma, 15 Temmuz 2016 12:20
Hülya Koçyiğit, Erdoğan için "Müthiş vizyonu olan bir lider, bir gün insanlar ona teşekkür edecek" ifadelerini kullandı.

Oyuncu Hülya Koçyiğit, Erdoğan'a büyük saygısının olduğunu söyleyerek "Bir gün insanlar ona Allah razı olsun diyecek" ifadelerini kullandı.

Sabah gazetesine demeç veren Koçyiğit'in sözleri, haberde şu şekilde yer aldı:

Salı, 19 Temmuz 2016 02:19
Milli Güvenlik Kurulu'nun toplanacağını duyuran Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, sonrasında "önemli bir karar" açıklanacağını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kısıklı'daki evinin önünde toplanan vatandaşlara seslendi. "Hükümetimiz şu anda önemli bir hazırlığın içinde." diyen Erdoğan, "Çarşamba günü inşallah Milli Güvenlik Kurulu'muzu toplayacağız. Sonra da bir Bakanlar Kurulu toplantısı yapacağız ve önemli bir kararı açıklayacağız, şimdi burada açıklamayacağım." ifadelerini kullandı.

Çarşamba, 20 Temmuz 2016 21:50
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak "Darbe girişimini eniştemden öğrendim" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin olarak "Darbe girişimini eniştemden öğrendim" dedi. Erdoğan, 15 Temmuz gecesinde yaşanan protestolarla ilgili olarak "Türkiye'de yüzde 52'lik oranla, devletin hükümetini seçmiş bir halktı ve hükümetini korumaya yönelik yüzde 52'lik kitle sokağa döküldü. Askeri darbe girişimine karşılığını verdi" diye konuştu.

Cumartesi, 16 Temmuz 2016 04:19
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan darbe girişimiyle ilgili olarak, "Genel sekreterimi alıp götürdüler, ne yapacaksınız siz benim genel sekreterimi" diyen Erdoğan, "Genelkurmay Başkanımızın durumunu bilmiyorum" ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan darbe girişimiyle ilgili olarak, "Marmaris'teydim, ben hareket ettikten sonra oraları da bombalamışlar" dedi. "Benim genel sekreterimi alıp götürdüler.

Cuma, 01 Temmuz 2016 13:29
Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Körfez ülkeleri, Türkiye ve Batı'nın Suriye'deki silahlı gruplara desteğinin devam etmesi nedeniyle çözümün zorlaştığını söyledi. Esad, "her muhalife terörist dememek lazım" dedi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, Avustralya televizyonu SBS TV'ye bir röportaj verdi.

Suriye krizinin bitip bitmeyeceği ile ilgili bir soruya, "Çözüm çok basit" diyen Esad, bir yandan Suriyeliler arası diyalog, diğer yandan da terörle mücadelenin devam etmesi gerektiğini söyledi.

Salı, 12 Temmuz 2016 13:02
Rusya'nın Türkiye'de de yayın yapan haber sitesi Sputnik, Erdoğan güzellemesine yer vererek "Putin ve Erdoğan bir elmanın iki yarısı: İkisi de onurlu ve güçlü" başlığını tercih etti.

Rusya'nın internet yayın organı Sputnik, Türkiye sayfasında Erdoğan'a övgüler dizilen bir habere yer vererek "Putin ve Erdoğan bir elmanın iki yarısı: İkisi de onurlu ve güçlü" başlığını tercih etti.

Cuma, 22 Temmuz 2016 18:16
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüşme yaptığı bildirildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüşüyor.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları görüşmenin "olağan bir görüşme" olduğunu kaydetti.

Görüşmenin konusunun ne olduğuysa henüz bilinmiyor.

Çarşamba, 20 Temmuz 2016 23:23
MGK ve Bakanlar Kurulu toplantılarının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarda bulunuyor.

Bakanlar Kurulu’nun, darbe girişiminin ardından ilk toplantısı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapıldı.

Cumartesi, 16 Temmuz 2016 13:15
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'dan ayrıldı, Ankara'ya gidiyor

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İstanbul'dan ayrıldığı ve Ankara'ya doğru yola çıktığı öğrenildi.

Çarşamba, 13 Temmuz 2016 13:29
Cemil Barlas Türkiye'nin dış politikası hakkında "Erdoğan ne derse o oluyor Türkiye adına. Biz söylüyoruz ama ona, kendi kafasına göre yapmıyor" dedi.

Cemil Barlas, ve Cem Küçük Türkiye'nin dış politikası hakkında ilginç açıklamalar yaptı. Cem Küçük 'Dış politikayı artık Tayyip Bey yönetiyor. O kesin artık. O tamam artık. Binali Bey ancak Azerbaycan'a gidecek' dedi.

Salı, 12 Temmuz 2016 14:17
İsrail ile uzlaşma anlaşmasını imzalayarak, Türkiye, Filistinlilere ihanet ederken kendisini de İsrail’in işgalci rejimine resmen suç ortağı ilan etmiş oldu.

soL'un notu: Foreign Policy Journal'da Jeremy R. Hammond imzasıyla 30 Haziran 2016'da yayımlanan bu makale, Gazze'ye yönelik İsrail ablukasının yasadışılığını ve Türkiye'nin Gazzelilere ihanet edip işgalci İsrail'in rejimini nasıl kabul ettiğini anlatıyor. 

Pazar, 17 Temmuz 2016 14:39
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, katıldığı cenaze töreninde "idam isteriz" sloganlarına "bu sizlerin hakkıdır" diye cevap verirken, "onların tankı topu varsa bizim de imanımız var" diye belirtti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ölenler için Fatih Camii'ndeki cenaze törenine katılan vatandaşların "İdam isteriz" çağrısına karşılık olarak, "Demokrasilerde halkın talebi bir kenara konulamaz. Bu sizlerin bir hakkıdır. Bu hak anayasal olarak gerekli olan mevkilerde değerlendirilmesi yapılır ve karar verilir" cevabını verdi.

Cuma, 08 Temmuz 2016 08:54
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Varşova'ya hareketi öncesi Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile ne zaman görüşeceği ile ilgili gelen bir soruya, "Dışişleri bakanlarımız karşılıklı olarak süreci takip ediyorlar. Fakat bu ay sonu, Ağustos gibi planlanması şu anda gündemde" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Varşova’ya hareketi öncesi AtatürkHavalimanı’ndaki açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne gideceklerini ifade ederek "Varşova zirvesi bölgesel ve küresel gelişmeler bağlamında, son derece kritik bir zamanda gerçekleşiyor.

Çarşamba, 13 Temmuz 2016 22:11
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TSK Personel Kanunu'ndaki yeni değişiklikleri onayladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK Personel Kanunu'nu onayladı. Erdoğan tarafından onaylanan kanun mecliste AKP; CHP ve MHP'nin oylarıyla kabul edilmişti.

Yeni kanunun Genelkurmay Başkanı ve kuvvet komutanlarının yargılanmasını başbakanın iznine bağlayarak zorlaştırdığı bildiriliyor.

Pages