6286 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Temmuz 2015 09:23
Türkiye’nin Suriye’de tampon bölge kurması gündemi tartışılırken, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’la Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir telefon görüşmesi yapıldığı ortaya çıktı. Taraflar görüşmenin içeriği konusunda bilgi vermedi.

Türkiye’nin Suriye’ye askeri müdahalede bulunması ve tampon bölge oluşturmasına ilişkin tartışmalar sürerken, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında salı günü kritik bir telefon görüşmesi yapıldığı basına yansıdı.

Cuma, 03 Temmuz 2015 22:41
Yeşilay'ın iftar yemeğinde konuşan Tayyip Erdoğan'ın bugünkü hedefi sigara içen profesörlerdi. Erdoğan "bakıyorsun koskoca profesör, sigara alkol bunların hepsini götürüyor" dedi ve kendi mücadelesini övdü.

Yeşilay'ın iftar yemeğine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemekten sonra konuşmayı da ihmal etmedi. Müslümanın alkolle de sigarayla da işi olamayacağını söyleyen Erdoğan, profesörlerden dert yandı. "Bakıyorsun koskoca profesör ama sigara, alkol; bunların hepsini götürüyor" diyen Erdoğan, "sonra bunlar kendilerini savunuyor. Sonra başkası yapınca 'bunları yapmamalısın' diyor" şeklinde konuştu.

Cuma, 03 Temmuz 2015 13:02
Ak Saray'da inşa edilen caminin açılışını yapan Erdoğan, "inşa edilen her cami bu topraklara vurduğumuz bir mühürdü. Her mühür, bu coğrafyadaki tapu senetlerimizdir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Camii açılışında konuştu. 

Erdoğan'ın konuşmasının bir bölümü şöyle:

Perşembe, 02 Temmuz 2015 00:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Saray'da çalışan yaklaşık 2700 kişilik personele iftar yemeğe verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Ak Saray'da çalışan personellere iftar yemeği verdi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bahçesinde düzenlenen iftar programı, basına kapalı olarak gerçekleşti.

Cuma, 03 Temmuz 2015 16:38
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, önceki akşam Ak Saray'da verdiği iftar yemeğine katılanlara kendi isminin baş harflerini taşıyan (RTE) kravatlar hediye etti.

Önceki akşam Ak Saray'da düzenlenen iftar yemeğine katılanlara Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından "yaratıcı" hediyeler dağıtıldı. Kendi isminin baş harflerini (RTE) taşıyan kravatların hediye edildiği iftar yemeğinde Erdoğan'ın megalomanlığını yansıtan diğer hediyelerin arasında ise kendi yaşamının anlatıldığı kitap yer aldı.

Cuma, 03 Temmuz 2015 15:23
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Adli Tıp Kurumunca tespit edilen sürekli hastalık ve sakatlık hali nedeniyle hükümlüler Tunç Başşa ve Mehmet Özden'in cezalarını kaldırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sürekli hastalık ve sakatlık nedeniyle iki hükümlünün cezasını kaldırdı.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, iki hükümlünün cezalarının kaldırılmasıyla ilgili yaptıkları açıklamada şu bilgilere yer verdi:

Cuma, 03 Temmuz 2015 14:47
Recep Tayyip Erdoğan ile kimi AKP'lilerin Suriye'ye ilişkin uğursuz planlarından elbette haberdarım, ancak, onların bu çılgınlığının zemini ülkede yok. Böyle bir askeri maceraya karşı olanların daha barışçı olduklarının da düşünülmesini istemem, ama birkaç nedenden ötürü Suriye'ye yönelik bir askeri operasyon gerçekleşmesi mümkün görünmüyor.

Bir gazeteci olarak mesleki anlamda bir hayli riskli bir iddiada bulunduğumun farkındayım, ama yine de gelişmelere ilişkin mevcut okumalarım, gözlemlerim, Türkiye'nin Suriye'ye, özellikle bir kara harekâtı yapmasının mümkün olmadığını düşündürüyor bana.

Cuma, 03 Temmuz 2015 12:48
Kısa bir süre Cafcaf dergisinde yazdığını söyleyen Bilal Erdoğan, Türkiye’deki mizah dergilerini eleştirerek “bazen çizgi dışına çıkıyorlar” dedi. İşte “çizgi dışına çıkan” karikatürlerden bazıları...

Eyüp Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ramazan Karikatürleri sergisinin açılışını yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu ve TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, Türkiye’deki mizah dergilerinin “bazen çizgi dışına çıktıklarını” söyledi.

Cuma, 03 Temmuz 2015 17:44
Suriye Turizm Bakanı Beşir Riyad Yazcı, Suriye'deki cihatçı gruplara en büyük maddi desteğin Türkiye ve Katar'dan geldiğini, grupların Türkiye üzerinden geçiş yaptığını söyledi.

Sputnik'e konuşan Suriye Turizm Bakanı Beşir Riyad Yazcı, Suriye'deki cihatçı gruplara en büyük maddi desteğin Türkiye ve Katar'dan geldiğini belirtti. "Suriye'ye gelen teröristler paraşütle gelmiyor, sınırdan geçiyor" diyen Yazcı, sınırı korumanın Türkiye'nin sorumluluğunda olduğunu belirtti.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 09:53
İstanbul Tuzla’da daha önce iki üniversitenin istediği ve “Hayati önemi var” diye reddedildiği 167 dönüm arazinin TÜRGEV'e verildiği ortaya çıktı.

İstanbul Tuzla’da daha önce iki üniversitenin istediği 167 dönüm araziyi, “Hayati önemi var” diye reddeden hükümet, yönetiminde Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Esra Albayrak'ın olduğu TÜRGEV’e (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) verdi.

Salı, 23 Haziran 2015 11:02
Adı üniversiteye verilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kez de Karadeniz'in en büyük camisine kendi ismini verecek.

Karadeniz'in en büyük camisi inşa edilerek Tayyip Erdoğan adı verilecek. Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre deniz doldurularak 3 bin dönümlük bir alan yaratılacak. Cami ve külliyenin hemen yanına konut projesi yapılacak. Karadeniz sahilinin görünümü projeyle tamamen değişecek. Rize sahilinde dolgu çalışmaları başladı.

Cuma, 12 Haziran 2015 09:56
Berkin Elvan ve annesine yönelik sözleri büyük tepki çeken Yavuz Bingöl'ün nikah şahitliğini Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak.

Haziran Direnişi ve Berkin Elvan'a yönelik sözleri büyük tepki çeken Yavuz Bingöl'ün nikah şahidi şaşırtmadı.

Hürriyet yazarı Cengiz Semercioğlu konuya ilişkin yazısı şöyle:

Çarşamba, 10 Haziran 2015 11:40
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüştü.

GÜNCELLEME

Baykal, Erdoğan görüşmesi sonrası yapılan ilk açıklama şöyle:

Çarşamba, 10 Haziran 2015 22:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Dışişleri Konutu'ndaki görüşme basına kapalı gerçekleştirildi.

Erdoğan ve Fidan görüşmesinin yaklaşık 40 dakika sürdüğü belirtildi.

Cumartesi, 27 Haziran 2015 18:18
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'yla yaklaşık 2,5 saatlik bir görüşme yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki haftalık olağan görüşme sona erdi. Görüşme yaklaşık 2,5 saat sürdü.

Saat 14.50 sıralarında başlayan görüşme, 17.15 sıralarında sona erdi. Görüşmenin ardından Başbakan Davutoğlu, Huber Köşkü’nden ayrıldı.

Pages