7994 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 11 Ağustos 2016 08:03
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, St. Petersburg’dan Ankara’ya dönüş yolunda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmesinin ayrıntılarını anlattı.

Uzun bir aranın ardından St. Petersburg'da Rusya Devlet başkanı Putin ile görüşen Erdoğan, konuşmalarının detaylarını yurda dönerken uçakta gazetecilere anlattı. Dokunulmazlıklar, AB, ABD, MİT ve askeri liseler gibi konulara da değinen Erdoğan'ın açıklamalarını Hürriyet'ten Fikret Bila şu şekilde aktardı:

Çarşamba, 24 Ağustos 2016 13:34
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nin eski rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz tutuklandı.

RİZE’de, 15 Temmuz operasyonu kapsamında, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin (RTEÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz ile 6 doktor, 1 öğretim görevlisi ve 1 öğrenci tutuklandı.

 

Cumartesi, 06 Ağustos 2016 14:20
Boyun Eğme'nin 5 Ağustos tarihli sayısında yayınlanan yazısının bir bölümünü Kılıçdaroğlu ve CHP mitinglerine ayıran Mehmet Kuzulugil, 'Kılıçdaroğlu kimin koltuk değneği' sorusunu yanıtladı.

5 Ağustos tarihli Boyun Eğme dergisinde yaşananları değerlendiren Komünist Parti MK üyesi  Mehmet Kuzulugil, gündemdeki adam Kılıçdaroğlu hakkında da bazı değerlendirmelerde bulundu. Yenikapı mitingine ilişkin detayların henüz belli olmadığı ve CHP'nin İzmir mitingine hazırlandığı sıralarda yazılan yazının bütünü şu başlığı taşıyor: 'Seyredin' dedikleri temizlik.

Pazar, 07 Ağustos 2016 17:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın çağrısıyla gerçekleşen, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" Yenikapı'da düzenlendi.

15 Temmuz darbe girişiminin olduğu gece Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "Sokaklara çıkın" çağrısı yapmasıyla başlayan ve 7 Ağutos (bugün) sonlanacağı açıklanan "Demokrasi nöbetlerinin" sonuncusu "Demokrasi ve Şehitler Mitingi" adıyla Yenikapı'da düzenlendi.

Çarşamba, 10 Ağustos 2016 11:32
Demirtaş, darbe sonrası toplumda iç barış konusunda büyük bir beklenti oluştuğunu, siyasetçiler ve bürokratlarda yeni bir heyecan yaşandığını ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu fırsatı çarçur ettiğini söyledi. Demirtaş, Erdoğan’ın ilkeli ve ahlaklı bir uzlaşmaya açık olması durumunda HDP’nin de kapısının açık olacağı mesajını verdi.

Demirtaş, darbe sonrası toplumda iç barış konusunda büyük bir beklenti oluştuğunu, siyasetçiler ve bürokratlarda yeni bir heyecan yaşandığını ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bu fırsatı çarçur ettiğini söyledi. Demirtaş, Erdoğan’ın ilkeli ve ahlaklı bir uzlaşmaya açık olması durumunda HDP’nin de kapısının açık olacağı mesajını verdi.

Perşembe, 25 Ağustos 2016 14:56
Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu aradı.

Artvin'de yapılan saldırı sonraı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu aradığı belirtildi.

Çarşamba, 24 Ağustos 2016 18:04
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yarımcısı Joe Biden'ın görüşmesi başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yarımcısı Joe Biden'ın görüşmesi başladı.

Joe Biden, Erdoğan'la görüşmeye gelmeden önce Meclis Başkanı İsmail Kahraman sonra ise Başbakan Binali Yıldırım'la görüşmüştü. 

Binali Yıldırım'la ortak basın toplantısı düzenleyen Biden, "YPG Fırat batısına geçmemeli aksi halede desteğimizi keseriz" ifadelerini kullanmıştı.

Cuma, 12 Ağustos 2016 23:35
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 8 üniversiteye rektör atadı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 8 üniversiteye rektör ataması yaptı.

Erdoğan, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından şu isimleri rektör olarak atadı:

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Tümay,

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ömer Çomaklı,

Dicle Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Talip Gül,

Çarşamba, 10 Ağustos 2016 23:34
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplanan vatandaşlara sesleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplanan vatandaşlara sesleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "demokrasi nöbeti" tutan vatandaşlara bu akşam Beştepe'den sesleniyor. Öncesinde halka hitaben Başbakan Binali Yıldırım da bir konuşma yaptı.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

Perşembe, 25 Ağustos 2016 18:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan 17-24 Eylül tarihleri arasında ABD'ye gidecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu'na katılmak üzere 17-24 Eylül 2016 tarihleri arasında ABD'ye ziyaret gerçekleştirecek.

Salı, 02 Ağustos 2016 15:56
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının (TİB) kapatılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Yüksek Düzeyli Ekonomi Toplantısı'nda yaptığı konuşmadan TİB'in kapatılacağını söyledi

Salı, 02 Ağustos 2016 22:03
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CEO’larla görüşmesinin ardından Başbakan Binali Yıldırım’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CEO’larla görüşmesinin ardından  Başbakan Binali Yıldırım’ı Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti.  Yıldırım görüşme sonrasında CNN Türk ekranlarındaki Gündem Özel programında bu sürpriz görüşmeye dair de ayrıntıları paylaştı.

Çarşamba, 10 Ağustos 2016 20:27
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "demokrasi mitinglerinin" son gününde Ankara'da bulunan vatandaşları Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na davet etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan demokrasi mitinglerinin son gününde Ankara Kızılay meydanında bulunan vatandaşları Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na davet etti.

Çarşamba, 24 Ağustos 2016 21:27
ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, "Türk askerinin hareketlerini destekliyoruz" dedi.

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştü. Biden, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası geciken Türkiye ziyareti nedeniyle özür dilerken, "Biden: Cerablus'ta Türk askerinin hareketlerini destekliyoruz, onları havadan koruyoruz" şeklinde konuştu.

Biden, "Fethullah Gülen’i korumamız için bir sebep yok" dedi.

Perşembe, 04 Ağustos 2016 22:29
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında TRT'de soruları yanıtladı. Erdoğan, mesai arkadaşlarına Gülen cemaati konusunda sözünü dinletemediğini savundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi hakkında TRT'de soruları yanıtladı.

Milli Eğitim Bakanı'na Gülen cemaatine ait dershaneleri kapatma önerisi götürdüğünü söyleyen Erdoğan, sözünü dinletemediğini ifade etti.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle;

'BAŞBAKANSINIZ AMA BİR YERE KADAR ANLATIYORSUNUZ'

Pages