5920 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2015 10:00
Aydemir Güler

Seçime giden Türkiye yumuşamaya değil, sertliğe çağrı yapar. Seçim öncesi demokrasi bekleyen varsa, hafızayı cidden sıfırlamış demektir. Hiç olmadı, bu sefer de olmaz.

Cuma, 10 Nisan 2015 22:20
Recep Tayyip Erdoğan, pazar günü Süper Lig takımlarının kaptanlarını Kaçak Saray'da kabul edecek.

Muhtar, rektör, pazarcı, sanatçı derken Cumhurbaşkanı Erdoğan şimdi de futbolcularla buluşuyor.

Erdoğan, pazar günü Süper Lig takımlarının kaptanlarını sarayında ağırlayacak.

 

 

Pazar, 26 Nisan 2015 18:15
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüklenip, "Tayyip Erdoğan, dönemi İktidar partisi açısından da, Türkiye açısından da bitmiştir" dedi.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, kitabının da ismi olan "Çıkış Yok" adı altında düzenlenen bir konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Cuma, 03 Nisan 2015 00:04
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Üniversitesi rektörlüğüne, en fazla oyu alan ilerici akademisyen Prof.Dr Raşit Tükel'i değil, ikinci olan Mahmut Ak'ı atadı.

Cumhurbaşkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 üniversiteye rektör atadı.

Erdoğan, İstanbul Üniversitesi rektörlük seçimlerinde 1202 oy alan Prof.Dr Raşit Tükel yerine, 908 oy alan Prof. Dr. Mahmut Ak'ı atamayı tercih etti.

Cuma, 17 Nisan 2015 08:00
Özgür Şen

AKP'nin açıklanan seçim beyannamesinin nasıl hazırlandığını, Erdoğan'ın bu hazırlığa hangi aşamada müdahale ettiğini bilemeyiz. Ama ortada bir gariplik var.

Perşembe, 09 Nisan 2015 16:32
Erdoğan, İran ve Batı arasındaki "yumuşamayı fırsata çevirmeyi" kafaya koymuş görünüyor. Bezirgan şapkasının altına saklanmaya çalışılan hesaplar, bir kez daha ters tepebilir.

Tayyip Erdoğan’ın İran ziyareti sonrasında medyada yer alan aklı başında analizler aynı vurguyu yapıyordu: Erdoğan, İran’la ABD arasındaki yumuşamayı ticarete tahvil etmek istiyor.

Gerçekten de Erdoğan’ın Tahran’a yaptığı ziyarette verdiği görüntü, bir cumhurbaşkanından çok yeni iş olanakları peşinde koşan bir bezirganı hatırlatıyordu.

Çarşamba, 08 Nisan 2015 13:01
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alındığı fotoğrafları yayımlayan gazeteleri hedef alarak "O basın kuruluşları savcı Kiraz'ın şehit edilmesine ortak oldular" dedi.

Erdoğan bitmek bilmeyen muhtarlar toplantılarına devam ediyor. Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı sarayı'nda gerçekleşen toplantıda konuşan Erdoğan, savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alındığı fotoğrafı yayımlayan gazeteleri hedef tahtasına oturttu.

Cuma, 10 Nisan 2015 13:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni Türkiye mücadelemiz bizim aynı zamanda az önce de değerli büyüğümüzün ifade ettiği gibi bizim Kızıl Elma'mız. İnşallah bu yolda Rabb'im ömür verdiği sürece kararlılıkla yürüyeceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı'ndaki Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

Perşembe, 16 Nisan 2015 19:24
Kars'ta İnsanlık Anıtı heykeline ucube diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 10 bin TL para cezasına çarptırıldığı davada, gerekçeli karar açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduğu 8 Ocak 2011 tarihinde Kars'ta yaptığı mitingte, 'İnsanlık Anıtı' için'Ucube' iadesini kullanmıştı. Anıt daha sonraki süreçte ise yıkılmış, heykeltıraş Mehmet Aksoy da avukatları aracılığıyla tazminat davası açmıştı. 

Cuma, 17 Nisan 2015 14:45
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev arasında ilginç bir diyalog yaşandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kazakistan ziyaretinin son gününde Türkistan'da bulunan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi'ni ziyaret etti. Erdoğan'a üniversite ziyaretinde Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev de eşlik etti. İlk olarak üniversite bünyesinde yer alan ve girişinde Mustafa Kemal Atatürk ve Nursultan Nazarbayev'in büstlerinin bulunduğu Türk Halkları Müzesi ziyaret edildi.

Cumartesi, 18 Nisan 2015 19:22
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kocaeli Bilim Merkezi ile yapımı tamamlanan tesis ve projelerin toplu açılış törenine katıldı.

Açılış töreninde konuşma yapan Erdoğan, Avrupa Parlamentosu'nda "Ermeni Soykırımı tasarısı"nın kabul edilmesini eleştirerek, "Avrupa Birliği Parlamentosu'nda 1915 Ermeni Tehciri'nin 100'üncü yılını bahane ederek yeniden ve daha güçlü şekilde ülkemize saldırmaya, milletimizi karalamaya başladılar. Papa böyle bir ithamda da bulundu. Gerçi hemen cevabını verdik.

Cuma, 17 Nisan 2015 18:37
Tayyip Erdoğan'a, Kazakistan'daki "Türk Halkları Müzesi"ni gezdiren Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, yanındaki görevlilere, Atatürk'le kendisinin yan yana yer aldığı duvar resmini göstererek, "Tayyip Beyi de Atatürk'ün yanına koyun" dedi.

Tayyip Erdoğan  Kazakistan ziyaretinin son gününde Türkistan'da bulunan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi'ni ziyaret etti. Erdoğan'a üniversite ziyaretinde Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev de eşlik etti.

İlk olarak üniversite bünyesinde yer alan ve girişinde  Mustafa Kemal Atatürk  ve Nursultan Nazarbayev'in büstlerinin bulunduğu "Türk Halkları Müzesi" ziyaret edildi.

Çarşamba, 22 Nisan 2015 11:39
Trabzon’da ‘Ampul Tayyip‘ şarkısını söyleyen 37 genç hakkında ‘cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Birleşik Haziran Hareketi’nin çağrısı üzerine 13 Şubat’ta Trabzon’daki yapılan bilimsel ve laik eğitim için boykot eylemine katılan bir grup 'Ampül Tayyip' şarkısını söyledi.

Pazartesi, 27 Nisan 2015 11:57
Yazar Prof. Dr. Yalçın Küçük, 20. İzmir Kitap Fuarı’nın son gününde okurlarıyla buluşarak, aylar önce dile getirdiği Obama doktrinini ve Türkiye’nin durumunu anlattı. Çarpıcı açıklamalarda bulunan Küçük, “Tayyip Erdoğan’ın sağında ve solundaki peykler bitiyor, şimdi Türk oligarşisinin medyası sabah akşam Selahattin’in partisini övüyor” dedi.

Prof. Dr. Yalçın Küçük, kısa bir süre önce Tekin Yayınları etiketiyle yayınlanan “Fitne” ve “Çıkış” adlı kitaplarını imzaladı. Daha sonra Yazar B. Sadık Albayrak’ın moderatörlüğünü yaptığı etkinlikte konuşan Yalçın Küçük, aylar önce dile getirdiği “Obama doktrini” kavramını, Amerika’nın önemli gazetelerinin yazmaya başladığını hatırlatarak şunları söyledi: “Obama doktrinini ben çıkardım.

Cumartesi, 18 Nisan 2015 11:04
Rize’deki saldırının ardından “Olayın perde arkası aydınlatılana kadar maçlara çıkmayacağız” diyen Fenerbahçe yönetimini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ikna ettiği öğrenildi.

Rize deplasmanı dönüşünde Fenerbahçe’yi taşıyan otobüse Sürmene’de yapılan silahlı saldırı sonrası Fenerbahçe yönetimi “Olayın failleri bulunana kadar maçlara çıkmayacağız” açıklaması yapmıştı.

Pages