8159 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 18 Ekim 2016 01:00
Özgür Şen

Erdoğan 15 Temmuz darbesinin ABD ile ilişkisini biliyor. ABD adına kalem oynatan, Türkiye hakkında senaryolar yazan herkes söze darbe girişimiyle ABD'nin bir ilişkisi olmadığını iddia ederek başlasa da, Erdoğan'ı kimse tersine ikna edemeyecek.

Pazartesi, 24 Ekim 2016 12:38
2015 yılında ABD Başkanı ve ailesine verilen pahalı hediyelerin listesi yayımlandı. Listede Davutoğlu ve Erdoğan da var.

ABD Başkanı Barack Obama'ya 2015 yılında dünya liderleri tarafından verilen hediyeler yayımlandı.

ABD Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde yayımlanan listede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu da yer alıyor.

Pazartesi, 10 Ekim 2016 18:26
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i kabul ediyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Mabeyn Köşkü'nde biraraya geliyor. Görüşme saat 17.10'da basına kapalı olarak başladı. Görüşme sonrası iki liderin ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. 

Erdoğan, Putin'i, 23. Dünya Enerji Zirvesi'nin yapıldığı İstanbul Kongre Merkezi'nde karşıladı.

Pazar, 02 Ekim 2016 15:50
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişiminde 9 kişinin yaşamını yitirdiği Ankara'nın Kazan ilçesinde konuştu. Erdoğan, "İnlerine gireceğiz dedik, işte inlerine girdik. Şimdi kaçıyorlar, kaçacak delik arıyorlar. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar, onlar kaçacak biz kovalayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişiminde 9 kişinin hayatını kaybettiği Kazan'da konuşma yaptı.

Erdoğan, Türiye'nin "aynı Türkiye" olmadığını belirterek şunları söyledi:

Cumartesi, 15 Ekim 2016 12:49
Tayyip Erdoğan dün gece Trabzon'da cinsiyetçiliğini kusarken, eşi Emine Erdoğan güldü, destekçileri ise sloganlarla destek verdi.

Dün gece Trabzon'da destekçilerine seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cinsiyetçi açıklamlarına bir yenisini daha ekledi.

Erdoğan, "Ne diyordum size hatırlayın. Biz bir gün ölmeyecek miyiz? Öleceğiz. Bir adam gibi ölmek var... Bir şey söyleyecektim ama onu söylemeyeceğim. Bir de madam gibi ölmek var" dedi.

Salı, 18 Ekim 2016 12:16
Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musul operasyonu için "Musul'la ilgili diplomatik görüşmeler, arazi hazırlıklarımız devam ediyor; Suriye gibi sabrediyoruz" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, rektör ve dekanlara yaptığı konuşmasında "Üniversitelerimiz asli görevini yaparken yeni neslin fikir dünyasını besleyecek alt yapıyı asla ihmal etmemelidir. Bunun için öğrencilerimize milli tarih şuurunun ve anadil sevgisinin aşılanabileceği bir sistem belirlenmesi gerekiyor" dedi.

Çarşamba, 19 Ekim 2016 11:59
Dünyanın en geniş internet tabanlı film sitesi IMDb, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın hayatını konu alan 'Reis' filminin tanıtımından kaldırdığı 'Diktatör' ifadesini yeniden kullandı.

Sinema portalı IMDb, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatan 'Reis' filminin tanıtımında bir kez daha 'diktatör' kelimesini kullandı.

Cumartesi, 01 Ekim 2016 11:31
Yunan Kathimerini gazetesi, Erdoğan'ın Lozan çıkışı ile ilgili bir karikatür yayımladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Lozan Antlaşması'na ilişkin çıkışına Yunanistan'dan tepkiler gelmeye devam ediyor.

Kathimerini gazetesinde İlias Makris imzasıyla yayımlanan bir karikatürde, Erdoğan Osmanlı sultanı olarak resmediliyor.

İşte o karikatür:

Pazar, 02 Ekim 2016 18:51
Sakaryaspor, kendi evinde Sultanbeyli Belediyespor’la oynadığı maçta, sahaya, “T.C Başkanı Recep Tayyip Erdoğan” yazılı pankartla çıktı.

Spor Toto 3.Ligi ekiplerinden Sakaryaspor, kendi evinde Sultanbeyli Belediyespor’la oynadığı maça, "T.C Başkanı Recep Tayyip Erdoğan” yazılı pankartla çıktı.

Açılan pankartta, Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda söylediği “Dünya beşten büyüktür” sözü de yer alırken, pankartın devamında da “T.C. Başkanı Recep Tayyip Erdoğan” ifadesi yer aldı.

Çarşamba, 19 Ekim 2016 00:36
Vladimir Putin ve Recep Tayyip Erdoğan Musul, Suriye ve karşılıklı ilişkilerle ilgili telefon görüşmesi gerçekleştirdi

Vladimir Putin ve Recep Tayyip Erdoğan Musul, Suriye ve karşılıklı ilişkilerle ilgili telefon görüşmesi gerçekleştirdi. 

Cumartesi, 22 Ekim 2016 15:44
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kerkük bizimdi. Musul bizimdi. Tarihe bakın. Misak-ı Milli dedim diye rahatsız oldular. Ben tarih dersi veriyorum niye rahatsız oluyorsun? Niye rahatsız oluyorsunuz? Biz milliyiz, vatanseveriz farkımız bu" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bursa Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü açılışında konuştu.

Erdoğan konuşmasına "Biz dik durduk, dikleşmedik. Ama şunu bilmenizi istiyorum. Biz Allah'ın huzurunda rükuya eğilmek dışında hiç bir gücün önünde eğilmeyiz" sözleriyle başladı.

Erdoğan konuşmasında şunları söyledi:

Çarşamba, 19 Ekim 2016 15:20
Kendisinin mezhepçi olmadığını iddia eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunu dile getirdiği konuşmasından sadece 8 dakika sonra çark etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 28. Muhtarlar toplantısında kendisinin mezhepçi olmadığını iddia etti.

Mezhepçi olmadığını iddia eden Erdoğan, bu konuşmadan sadece 8 dakika sonra Eski Irak Başbakanı Nuri el-Maliki'ye ordusunu mezhebe göre kurması gerektiği konusunda tavsiyede bulunduğunu açıkladı.

İşte Erdoğan'ın o konuşması:

Pazar, 09 Ekim 2016 15:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin, 10 Ekim'de İstanbul'da bir araya gelecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin İstanbul'da görüşecek.

Cumartesi, 01 Ekim 2016 11:54
TBMM’nin bugün yapılacak 26. dönem ikinci yasama yılı açılış töreninde muhalefetin tavrı merak ediliyordu. Erdoğan'ın salona girişi sırasında HDP'nin ayağa kalkmaması ve alkışlamaması bekleniyor.

TBMM’nin bugün yapılacak 26. dönem ikinci yasama yılı açılış töreninde muhalefetin tavrı merak ediliyor.

HDP, dün parti grubunu toplayarak törene ilişkin tavrını netleştirdi. Alınan karara göre HDP’liler, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın salona girişinde ayağa kalkmaması ve alkışlamaması bekleniyor.

CHP'Lİ GÖK: ERDOĞAN'I SAYGIYLA KARŞILAYACAĞIZ

Cumartesi, 01 Ekim 2016 14:49
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2014 Ağustos ayında göreve başladıktan sonra ilk Cumhuriyet Nişanını, Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Başbakan yardımcısı ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif bin Abdülaziz Al Suud’a verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, resmi ziyaretini gerçekleştirmek üzere Türkiye'ye gelen Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Başbakan Birinci Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Muhammed Bin Nayif Bin Abdülaziz Al Suud'u Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti. Erdoğan, Suudi Arabistan Prensi'ne "cumhuriyet nişanı" verdi. 

VERİLİŞ AMACI

Pages