10455 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 02 Mayıs 2018 08:09
Samsun'da 20 yaşındaki Recep Tayyip Erdoğan, milletvekilliği aday adaylığı için AKP'ye başvuruda bulundu.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Siyaset Bilimleri ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencisi Recep Tayyip Erdoğan, AKP Samsun İl Başkanlığına müracaat ederek, milletvekilliği aday adaylığı dosyasını teslim etti.

Pazar, 06 Mayıs 2018 19:55
AKP’nin İstanbul İl Kongresi’ndeki konuşmasında Erdoğan halka değil, esas olarak ‘dış dünya’ya ve düzen sahiplerine seslendi. Bu seslenişle bağlantılı bir şekilde somut temalar ve vaatler içeren bir ‘seçim manifestosu’ndan ziyade Erdoğan, 24 Haziran sonrasını da kapsayan bir şekilde konumlanışını anlattı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın AKP’nin İstanbul İl Kongresi’nden yaptığı, “seçim manifestosu”nu ilan ettiği konuşma, beklentilerle tam örtüşmedi. Seçim vaatleri ve somut başlıklardan ziyade Erdoğan, konumlanışına ilişkin bir deklarasyonda bulundu. Konuşma esas olarak “dış dünya”ya ve düzen sahiplerine yönelikti.

Pazar, 20 Mayıs 2018 15:41
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek'te, kendisine suikast planlandığı yönündeki haberlerle ilgili soruyu yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek’te konuştu.

Erdoğan, bir gazetecinin “Size Balkan ülkelerinde suikast planlandığına ilişkin istihbarat bilgisinin olduğu yönünde haberler çıktı. Bu bilgi size de ulaştı mı” sorusu üzerine şunları söyledi:

Salı, 15 Mayıs 2018 18:26
Independent'ta yayımlanan bir makalede, İngiltere'nin AB'den çıktıktan sonra Türkiye'nin ticari ortaklığına ihtiyaç duyacağı, bu nedenle Tayyip Erdoğan'ın seçimler öncesindeki yurtdışı gezisi için 'isabetli' bir hedef seçtiği yorumuna yer verildi.

İngiliz Independent gazetesinin diplomatik editörü Kim Sengupta, Brexit sonrası İngiltere'nin ticaret konusunda Türkiye'ye daha çok ihtiyacı olacağını ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da İngiltere ziyaretinde bunu bir avantaja dönüştürmeye çalıştığını yazdı.

Pazartesi, 07 Mayıs 2018 08:15
Tayyip Erdoğan, dün açıkladığı seçim manifestosunda, 24 Haziran'ın ardından Türkiye'nin 'şahlanış dönemi'ne gireceğini iddia etti. AKP iktidarıyla geçen 16 yılın bilançosuysa uzun bir süredir alçalış döneminde olunduğunu gösteriyor.

AKP-MHP ittifakının Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, dün seçim manifestosunu açıkladı.

Türkiye'nin "yeni bir yolun başlangıcında" olduğunu vurgulayan Erdoğan, konuşmasında, "Ülkemizin üretim yükünü üstlenen sanayicimize, girişimcimize, iş dünyamıza, ihracatçımıza verecek daha çok desteğimiz var" ifadelerini kullandı.

Salı, 15 Mayıs 2018 22:28
AKP, İsrail ile yapılan anlaşmaların iptali önergesini Meclis'te reddetti.

İsrail ile yapılan anlaşmaların iptali önergesi AKP oylarıyla Meclis'te reddedildi.

CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla İsrail ile yapılan anlaşmaların iptal edilmesinin AKP oylarıyla reddedildiğini duyurdu.

Cuma, 11 Mayıs 2018 08:14
'Seçimlerden sonra KHK yetkisinin sürüyor olmasının çok vahim sonuçları olabilir. Ve AKP de büyük bir olasılıkla vahim sonuçları olabilecek bir amaç güdüyor: seçim sonrasında oluşan Parlamento aritmetiğine ve seçilecek Cumhurbaşkanının Tayyip Erdoğan ya da bir başkası olmasına bakarak uyum KHK’ları yeniden yazılacak.'

Anayasa’yı değiştiren 6771 sayılı Yasa, Mecliste 27 Ocak 2017 günü kabul edildi. 16 Nisan 2017’de halkoyuna sunuldu. YSK’nin, güvenilirliği ve geçerliliği tartışmalı kararıyla onaylandı.

Değişikliklerle; başbakanlık kaldırılmış, başbakanlık ve bakanlar kurulunun yetkileri, Cumhurbaşkanında toplanmış; uyum yasalarının 6 ay içinde çıkarılması öngörülmüştü.

Çarşamba, 09 Mayıs 2018 19:32
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Pazar günü İngiltere'ye gidiyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Pazar günü İngiltere’ye gideceği açıklandı. 

İngiltere Başbakanı Theresa May’in ofisinden yapılan açıklamada, Erdoğan’ın 13-15 Mayıs’ta ülkeyi ziyaret edeceği belirtildi.

Erdoğan’ın “Tatlı Dil Forumu” için gideceği 3 günlük ziyareti kapsamında, Kraliçe 2. Elizabeth ve İngiltere Başbakanı Theresa May ile görüşeceği belirtildi. 
 

Çarşamba, 09 Mayıs 2018 20:59
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin görüşmesi başladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile  CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce arasında yapılması beklenen görüşme başladı.

İnce, Edirne Mitingi'nde, "Erdoğan ile bu akşam 21.00'de görüşeceğiz" ifadesini kullanmıştı.

Erdoğan, Muharrem İnce'nin randevu talebine ilişkin açıklamasında, "Partimde kendilerini kabul edebilirim" demişti.

Pazartesi, 14 Mayıs 2018 22:53
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Filistin'de yaşananlar hakkında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısı hakkında açıklama yaptı. Erdoğan "İsrail'in yaptığı bir soykırımdır. Ve bu soykırımı ilk defa yapmıyor. 1948'den beri bu işgal devam etmektedir. Bu insanlık dramını, soykırımı hangi taraftan olursa olsun, ister Amerika ister İsrail, lanetliyorum" dedi.

Perşembe, 10 Mayıs 2018 15:57
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Erdoğan, Ruhani'ye ABD Başkanı Donald Trump'ın nükleer anlaşmasından çekilme kararını doğru bulmadığını söyledi.

Ruhani'yle görüşen Erdoğan, nükleer anlaşmasının sürdürülmesinden yana olduğunu belirtti.

Çarşamba, 09 Mayıs 2018 23:46
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yarın 11:30'da BBP Genel Başkanı'nı ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan yarın saat 11.30'da BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile görüşecek.

Görüşmenin Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi'nde olacağı öğrenildi.

Görüşmenin içeriğine dair henüz bir açıklama gelmedi.

Pazar, 13 Mayıs 2018 17:14
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, milletvekili adaylığı için 2 bin 394 aday aday arasından 600 ismi belirleyecek.

AKP'de mülakatlar tamamlandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın başkanlık edeceği toplantılarla, 2 bin 394 aday adayı arasından 600 isim belirlenecek.

Cumartesi, 05 Mayıs 2018 11:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Güney Kore gezisinde 'ileri teknoloji işbirliği' gibi vurgular yapılsa da esas olarak Güney Kore sermayesine Türkiye'nin 'büyük pazar' olanaklarından yararlanma çağrısı yapıldı. Hyundai, Posco, LG, SK gibi şirketlerin Türkiye sicili teknoloji transferinden ziyade işçi düşmanı tutumun transferine işaret ediyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Güney Kore gezisi, Güney Koreli sermayedarlara Türkiye’deki pastadan büyük pay verilmeye devam edileceğinin göstergesi oldu.

Cuma, 04 Mayıs 2018 11:45
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki'nin kızının düğününde Erdoğan ile nikah şahitliği yapacağı açıklanan Abdullah Gül, mazeret bildirerek düğüne katılamayacağını açıkladı.

24 Haziran 2018 seçimlerinde çatı aday olarak gündeme gelen Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP cephesinden büyük tepki görmüştü.

Bu gerilimin ardından gözler Gül ve Erdoğan'ın bir araya gelmesi beklenen düğüne çevrilmişti.

Pages