5799 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 16 Mart 2015 20:13
Tayyip Erdoğan, Antakya’da Gezi eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğiyle yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in annesi Hatice Cömert hakkında "tehdit" gerekçesiyle dava açtı.

Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert, mahkeme celbini Twitter’dan paylaştı.

Pazar, 15 Mart 2015 12:51
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Balıkesir Ekonomi Ödülleri 2015 Töreni"nde konuştu.

Balıkesir 2015 Ekonomi Ödülleri töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2023'ten sonra Türkiye'nin bambaşka olacağını söyledi. Ekonomik krizleri, Gezi Direnişi'ni ve 17-25 Aralık olaylarını "dış güçlere ve onların içerideki maşaları"na bağlayan Erdoğan, "Dövizle, faizle, manipülasyonla, MİT müsteşarıyla, ellerine ne geçerse onunla, aynı yöndeki gayretlerini sürdürüyorlar.

Cuma, 13 Mart 2015 15:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da yaptığı konuşmada, "Burada gördüğünüz gençler Gezi'de gördüğünüz vandallar değildir" dedi.

"100. Yılında Çanakkale Ruhu ve Gençlik" programında konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Burada gördüğünüz gençler Gezi'de gördüğünüz vandallar değildir. Bu ülkenin gençliği etek giyerek sokakları ateşe veren provokatörler değildir. Bu ülkenin gençliği masum kızlarımızı katleden o ırz düşmanları hiç değildir. Bu ülkenin gençliği işte buradadır" dedi.

Çarşamba, 18 Mart 2015 15:14
"Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin ortalamasıdır" başlıklı bir yazı kaleme alan Psikiyatrist Doktor Ahmet Koyuncu hakkında açılan davanın ilk duruşmasında mahkeme "durma" kararı verdi.

Geçtiğimiz yıl haziran ayında "Recep Tayyip Erdoğan Türkiye’nin ortalamasıdır" başlıklı bir yazı kaleme alan Psikiyatrist Doktor Ahmet Koyuncu hakkında açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, 2 yıla kadar hapis istemi ile yargılanan Koyuncu hakkındaki davada mahkeme ‘durma’ kararı verdi.

Salı, 03 Mart 2015 14:25
Recep Tayyip Erdoğan Kars'taki İnsanlık Anıtı'nı "ucube" olarak nitelediği için 10 bin lira tazminat cezasına çarptırıldı.

Kars’ta heykeltıraş Mehmet Aksoy tarafından yapılan İnsanlık Anıtı için "ucube" diyen Recep Tayyip Erdoğan, aleyhinde açılan hakaret davasında 10 bin lira manevi tazminat cezasına çarptırıldı.

Cumartesi, 21 Mart 2015 18:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan Denizli'de yaptığı konuşmada ne açıklamalarına tepki gösteren Arınç'a yanıt verdi ne de Öcalan'ın Newroz mektubuna değindi. Erdoğan, 7 Haziran'da seçime girmeyecek olsa da 400 vekil istediğini belirterek başkanlık sistemi propagandası yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'deki Çınar Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde yaptğı konuşmada yine başkanlık sistemine değindi. Bir parti lideri gibi yaptığı icraatları anlatan Erdoğan, ''Ben şu parti, bu parti için demiyorum. Gelin 400 milletvekili verin bu dönem parlamento bu işi bitirsin diyorum'' ifadelerini kullandı. 

Perşembe, 26 Mart 2015 07:54
Başbakan Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında, Arınç krizine denk gelen günlerde yapılan toplantı sonrasında başkanlık sisteminin "seçim bildirgesi"ne girdiği iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı karşı karşıya getiren AKP’deki 5 günlük tartışmanın altından seçim bildirgesinde başkanlık sisteminin yer alıp almayacağı tartışması da yaşandı. Cumhuriyet'ten Erdem Gül'ün haberine göre Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Bülent Arınç, bildirgede başkanlık hedefine yer verilmesini kabul etmek zorunda kaldı.

Pazartesi, 30 Mart 2015 11:22
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, " Niye erkek çocuğa daha çok, neden kız çocuğa daha az miras düşüyor denir. Ama bunu incelediğimizde erkeğe evi geçindirme sorumluluğu verilirken kadına böyle bir sorumluluk verilmediğini, doğal olarak erkeğe daha çok miras düşmesinin normal, hakkaniyetli ve adil bir durum haline geldiğini görürüz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı ve KADEM Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan, AKP Brüksel Siyaset Akademisi'nde "Dünyada Müslüman kadın algısı ve eşitlik mücadelesi" konulu ders verdi.

Perşembe, 19 Mart 2015 14:22
KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın tartışmaya yol açan "Kürt sorunu yok" açıklamasına ilişkin olarak, "Kürt sorununun çözümünü önüne koymayan hiçbir politikacının geleceğinin olmadığını" söyledi.

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, Azadiya Welat Gazetesi için bir makale kaleme aldı. AKP hükümetinin iktidara geldiği ilk zamanlarda Erdoğan'ın "Düşünmezseniz Kürt sorunu yoktur" sözlerini hatırlatan Bayık, "Erdoğan, şimdi ise 'düşünseniz de düşünmeseniz de Kürt sorunu yoktur' dedi.

Cuma, 06 Mart 2015 19:44
Yarın Ankara'da Kocatepe Kültür Merkezi'nde Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle büyük bir etkinlik yapmaya hazırlanan Komünist Kadınlar, Tayyip Erdoğan'ın kadın düşmanı söylemlerine karşı bir açıklama yayımladı.

Tayyip Erdoğan'ın Turuncu dergisine yazmış olduğu makaleye karşı Komünist Kadınlar bir açıklama yayımladı.

AKP'nin gerici ve kadın düşmanı politikalarına karşı yarın (7 Mart) Ankara-Kocatepe Kültür Merkezi'nde büyük bir etkinlik düzenlemeye hazırlanan Komünist Kadınlar'ın yapmış olduğu açıklamanın tam metni şöyle: 

SUS TAYYİP!

Cumartesi, 14 Mart 2015 17:44
Çanakkale'ye gelen Erdoğan'ı protesto eden Komünist Partililerin gözaltına alınması ve parti binasının polis tarafından basılması üzerine Komünist Parti Çanakkale Örgütü bir basın açıklaması yaptı.

Bugün öğlen saatlerinde Tayyip Erdoğan'ın Çanakkale'ye gelişi üzerine Komünist Parti Çanakkale Örgütü'ne polis tarafından baskın düzenlenmiş, üzerinde Berkin Elvan'ın resmi bulunan ve "Hırsıza, katile, yobaza geçit yok" yazılı pankarta el konuldu. 10 Komünist Parti üyesi de polisin saldırısıyla yaralanarak gözaltına alındı.

Çarşamba, 18 Mart 2015 11:56
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 üniversitenin rektörünü atadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın 130'uncu ve 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun 13'üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu'nun önerdiği adaylar arasından Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Mustafa Solak’ı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yücel Acer’i, Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr.

Cumartesi, 21 Mart 2015 15:14
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'deki Çınar Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde konuşuyor.

 

 

Cumhurbaşkan'ı Erdoğan Çınar Meydanı'nda düzenlenen açılış töreninde konuşma yapıyor. Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şöyle: 

Cuma, 20 Mart 2015 20:28
Tayyip Erdoğan, Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi'nin (YDSK) dördüncü toplantısı vesilesiyle geldiği Ukrayna'nın başkenti Kiev'de, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Yapılan basın toplantısında Erdoğan'ın açıklaması şöyle: 

Cuma, 13 Mart 2015 14:17
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, Katar'da katıldığı gençlik konferansında, kendinden beklenmeyen açıklamalar yaptı. Duran saat misali bir süreliğine de olsa doğruyu göstermeyi başaran Erdoğan, "Haberlerde gördüğünüzün çoğu, sosyal medyada okuduklarınız, hatta kitaplar gerçek değil" ifadelerini kullandı.

Katar Vakfı üyesi "Reach Out to Asia"nın (ROTA) düzenlediği, "Empower" başlıklı gençlik konferansında konuşan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, Müslüman dünyasında, özellikle de Ortadoğu'da yaşanan sıkıntılara dikkat çekti.

Pages