6399 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 20 Temmuz 2015 17:10
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kıbrıs'ta protestoyla karşılandı. Duvarlara "Katil Tayyip" yazılırken, bir binaya "Hoş Gelmedin Tayyip" yazısı asıldı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kıbrıs'a gerçekleştirdiği ziyaretinde protestolarla karşılanıyor. Sabah yapılan tören alanında protokol bölümünde duvara "Katil Tayyip" yazıldığı görülürken KKTC Cumhurbaşkanlığı Sarayı yakınındaki bir apartmandan da "Hoş Gelmedin Tayyip" yazısı sallandırıldığı görüldü.

Cuma, 10 Temmuz 2015 02:50
Türkiye siyaseti, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "hükümet kurma" görevini vermesini 33 gün bekledi. Siyasi parti başkanları, Davutoğlu'nun "hükümet kurma" görevini almasından önce ve sonra yaptıkları açıklamalarda koaliyon hükümetine "yeşil ışık" yaktı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 63. Hükümet'i kurma görevini AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'na vermesi tam 33 gün sürdü.

Çarşamba, 22 Temmuz 2015 12:08
İngiliz Times gazetesinde Suruç'ta 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili yayımlanan bir makalede, 'Suruç'taki intihar saldırısı Erdoğan için uyarı olmalı' ifadesi kullanıldı.

İngiliz Times gazetesi "Cephede katliam" başlıklı başyazısında Suruç'ta önceki gün düzenlenen ve 32 kişinin hayatını kaybettiği intihar saldırısını değerlendirdi. Gazete saldırının, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için bir uyarı olması gerektiği" yorumunda bulundu.

Perşembe, 23 Temmuz 2015 01:14
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

ABD Başkanı Barack Obama il Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasında bu akşam bir telefon görüşmesi gerçekleşti.

 Görüşmeye ilişkin Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Salı, 28 Temmuz 2015 21:59
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin başta IŞİD ve PKK'ye karşı düzenlenen operasyonlara ilişkin bilgilendirme çerçevesinde, Ürdün Kralı Abdullah bin Hüseyin'le bir telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin düzenlenen operasyonlarla ilgili, Ürdün Kralı Abdullah bin Hüseyin'le bir telefon görüşmesi yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, IŞİD ve PKK'ye yönelik düzenlenen operasyonlara ilişkin bilgi verdi.

Cuma, 17 Temmuz 2015 09:37
Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayram namazından çıkarken “Sıkıntı yaşamadan oruçlarımızı tuttuk, oruç tutarken sıkıntıya muhatap olmadık” deyince, akıllara oruç tutmadığı için sıkıntı yaşatılan yurttaşlar geldi. Erdoğan “Orucumuzu sıkıntısız tuttuk” derken, oruç tutmayan yurttaşlara yaşatılan sıkıntıları unuttu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bayram namazı sonrasında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sözlerine “Hamdolsun herhangi bir sıkıntı yaşamadan oruçlarımızı tuttuk” diye başlayan Erdoğan şunları söyledi: “Öncelikle tüm milletimin ramazan bayramını tebrik ediyorum. Hamdolsun herhangi bir sıkıntı yaşamadan oruçlarımızı tuttuk.

Çarşamba, 29 Temmuz 2015 00:26
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin IŞİD ve PKK'ye karşı operasyonlarına ilişkin Ürdün Kralı Abdullah bin Hüseyin ile görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin IŞİD ve PKK'ye karşı düzenlediği operasyonlara ilişkin bilgilendirme çerçevesinde, Ürdün Kralı Abdullah bin Hüseyin ile de bir telefon görüşmesi yaptı.

Pazartesi, 13 Temmuz 2015 22:42
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da TÜMSİAD iftar programında konuştu. Koalisyon tartışmalarına çok sert yanıt veren Erdoğan, kendisinin "çılgın" projelerine müdahale etmeye yeltenen bir koalisyonun "karşısına dikileceğini" söyledi.

Erdoğan, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (TÜMSİAD) iftar yemeğinde konuştu. AKP grubunun müzakerelere başlamasıyla birlikte tekrar hareketlenen koalisyon tartışmalarına dair görüşlerini belirten Erdoğan "projelerimi koalisyona yem etmem" mesajı verdi.

Cumartesi, 04 Temmuz 2015 14:26
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğü ortaya çıkan HDP Gaziantep Milletvekili Celal Doğan, koalisyon ve çözüm süreci de dahil olmak üzere her konuyu konuştuklarını vurguladı, ancak ayrıntı vermedi.

BBC Türkçe'nin sorularını yanıtlayan Celal Doğan görüşmeyi doğrularken, görüşme talebinin kendisinden gittiğini aktardı.
 
"Belediye Başkanıyken aşinalığımız, hukukumuz var. Gittik, geldik. Onun dışında da görüşmelerimiz oldu" sözleriyle tanışıklıklarını anlatan Doğan, görüşmeyi "Türkiye'nin bugünkü ortamını değerlendirme konusunda bir sohbetti" sözleriyle özetledi.
 

Cuma, 24 Temmuz 2015 08:50
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüşecek.

Kilis'te, sınırın karşı tarafından açılan ateş sonucu 1 astsubayın hayatını kaybetmesi ve 2 uzman çavuşun yaralanması ve TSK'nın F-16 savaş uçaklarıyla Suriye'nin Havar Köyü'nü bombalaması üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü'nde, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile görüşecek.

 

Cumartesi, 18 Temmuz 2015 09:35
Ak Saray'a harcanan inanılmaz paraların ardından Erdoğan İstanbul'daki köşkü için de milyonlarca lira harcadı.

Cum­hur­baş­ka­nı Tay­yip Er­do­ğa­n’­ın İs­tan­bu­l’­da ça­lış­ma ofi­si ola­rak kul­lan­dı­ğı Vah­det­tin Köş­kü için ya­pı­lan har­ca­ma­lar, ka­çak sa­ra­yı arat­mı­yor.

Cuma, 24 Temmuz 2015 16:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlarına namaz kıldırdığı fotoğraf, "Ak Saray'da namaz kıldıracak" iddialarına ilişkin olarak "hazırlık mı yapıyor" sorusunu akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yağverlerine namaz kıldırırken çekilen fotoğrafı, sosyal medyanın gündemine oturdu. Erdoğan'ın Ak Saray'daki camide namaz kıldıracağı iddialarını yeniden gündeme taşıyan fotoğraf, bazı AKP'liler ve sosyal medya hesapları tarafından paylaşıldı.

Cuma, 03 Temmuz 2015 09:23
Türkiye’nin Suriye’de tampon bölge kurması gündemi tartışılırken, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’la Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında bir telefon görüşmesi yapıldığı ortaya çıktı. Taraflar görüşmenin içeriği konusunda bilgi vermedi.

Türkiye’nin Suriye’ye askeri müdahalede bulunması ve tampon bölge oluşturmasına ilişkin tartışmalar sürerken, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında salı günü kritik bir telefon görüşmesi yapıldığı basına yansıdı.

Salı, 07 Temmuz 2015 23:13
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndaki iftar yemeğinde yaptığı konuşmada hükümet kurulması için görevlendirme yapacağı zamanı söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayında verdiğ iftar yemeğinde konuştu.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

"Her kesimden insanla burada, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde buluşuyoruz.

Biz milletimizin çağırdığı her yere gideriz. Çünkü biz milletin içinden çıkarak buralara geldik.

Milletimizi buraya davet etmek bizim için şereftir.

Cumartesi, 04 Temmuz 2015 09:39
Cumhuriyet yazarı Murat Sabuncu CHP'den ayrılarak HDP'ye geçen ve Gaziantep milletvekili olan Celal Doğan'ın Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'la bir görüşme yaptığını yazdı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Murat Sabuncu, HDP kaynaklarından Gaziantep Belediye Başkanlığı döneminden Erdoğan ile tanışıklığı olan Doğan'ın parti adına değil kendi adına bu görüşmeyi gerçekleştirdiğini öğrendiğini aktardı. Sabuncu, "Kaynaklar, ne konuşulduğuyla ilgili olaraksa ' Türkiye ’nin içinden geçtiği zor süreçle ilgili görüş alışverişi' notunu paylaşıyorlar" dedi.

Pages