6084 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 23 Mayıs 2015 08:30
Alper Birdal

Cumhurbaşkanı’nın dün ettiği sözlere bakılırsa durum AKP açısından pek parlak değil. “Anadolu’da bir sükunet, rehavet var, sürpriz olabilir” diyor asık bir yüz ifadesiyle. “Sürpriz” olmaması için her yola başvuracakları kesin.

Cumartesi, 09 Mayıs 2015 12:33
Bugün İzmir Atatürk Stadı’nda toplu açılış töreni adı altında miting yapacak olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kente gelişi nedeniyle, olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

 

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 20:18
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Tayyip Erdoğan’ın İzmir mitingine giderek kürsüden bir de konuşma yapınca kentte eleştirilerin hedefi oldu. Pek çok CHP’li Kocaoğlu'na sosyal medyadan sert tepki gösterdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 9 Mayıs Cumartesi günü Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İzmir mitingine katılıp bir de kürsüden konuşma yapınca kentte sert eleştirilerin hedefi haline geldi.

Perşembe, 21 Mayıs 2015 11:46
AKP’nin 13 yıllık iktidarı halka karşı işlenen suçlarla dolu. Erdoğan’ın başında bulunduğu suç şebekesinin halka karşı işlediği suçlar saymakla bitmezken soL gazetesi bugünkü sayısında bu suçların bir kısmını derledi.

EN BÜYÜK SUÇ HALKA KARŞI İŞLENDİ

Erdoğan’ın halka karşı işlediği suçlardan sadece bazıları:

1) İŞÇİ KATLİAMLARI

Cuma, 22 Mayıs 2015 18:00
İl il dolaşarak toplantılar yapan Bilal Erdoğan, Çanakkale'nin Biga ilçesinde toplantıları sonrasında açıklamada bulundu. Bilal Erdoğan, "Başkanlık sistemi koalisyonsuz sistem. Bu sisteme Tayyip Erdoğan varken değil, Tayyip Erdoğan yokken ihtiyacımız var" dedi.

Bilal Erdoğan'ın il il dolaşarak yaptığı toplantılara bir yenisi daha eklendi. Erdoğan, "vakıf çalışmaları kapsamında" Çanakkale’ya toplantı yapmak üzere gelmişken. AKP Gümüşçay Belde Başkanlığı seçim bürosunu açmak üzere Biga'ya geçti. 

AİLECEK "AÇIYORLAR", SUSMUYORLAR

Çarşamba, 06 Mayıs 2015 15:40
Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, İdlib'in kaybedilmesiyle ilgili olarak, "Bir muharebenin kaybedilmesi savaşın kaybedildiği anlamına gelmez" derken, Tayyip Erdoğan'ı suçladı.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad, "Şehitler Günü" vesilesiyle halkla bir araya geldi ve bir konuşma yaptı.

Esad, 100 yıl önce Osmanlıların Suriyeli yurtseverlere yönelik yaptığı toplu tutuklama ve infazları hatırlatarak, İmparatorluk'un yalnızca Suriyelilere değil, Ermenilere ve Süryanilere de baskı uyguladığını belirtti.

Perşembe, 21 Mayıs 2015 08:43
Tayyip Erdoğan Bosna Hersek’te yapılan basın toplantısında, “benim indimde Cumhurbaşkanı Sisi değildir, yine Mursi’dir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Mladen İvaniç’le birlikte Saraybosna’da düzenlenen basın toplantısında bir kez daha Mısır’da devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi hakkında verilen idam kararını eleştirdi.

Salı, 05 Mayıs 2015 17:53
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Sovyet ordusunun Nazi güçlerini yenilgiye uğratmasının 70. yıldönümü olan 9 Mayıs'ta Moskova'da düzenlenecek törene katılmayacağı öğrenildi.

İnterfax haber ajansı, Türkiye'nin Moskova Büyükelçiliği'nin basın servisine dayandırdığı haberinde, 9 Mayıs Zafer Günü törenlerinde Türkiye'yi Büyükelçi Ümit Yardım'ın temsil edeceğini bildirdi.

Sputnik Türkiye'nin aktardığına göre, TBMM Başkanı Cemil Çiçek daha önce yaptığı bir açıklamada Erdoğan'ın, Moskova'daki törenlere katılabileceğini söylemişti.

Pazartesi, 25 Mayıs 2015 21:46
Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Uğur Işılak tarafından 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına yeniden uyarlanan "Dombra" şarkısının AKP tarafından propaganda şarkısı olarak kullanılmasını yasakladı.

AKP YSK Temsilcisi Şeref Malkoç, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) Uğur Işılak tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına yeniden uyarlanan "Dombra" şarkısının AKP tarafından propaganda şarkısı olarak kullanılmasını yasakladığını açıkladı.

Pazar, 10 Mayıs 2015 18:01
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından organize edilen “Gençlik Buluşması”na katılmak üzere gittiği Almanya'nın Karlsruhe kentinde protesto edildi.

Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından organize edilen “Gençlik Buluşması”na katılmak üzere Karlsruhe'ye gelen Erdoğan çok sayıda Kürt ve Alevi yurttaşlar tarafından protesto edildi.

Erdoğan'ın “Gençlik buluşması” kapsamında konuşma yaptığı DM Arena salonunun 100 metre yakınında, Almanya Alevi Dernekleri Federasyonu tarafından protesto edildi.

Pazar, 10 Mayıs 2015 15:39
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya'da "Gençlik Buluşması" etkinliğinde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın Almanya'da düzenlediği Karlsruhe "Gençlik Buluşması" etkinliğinde konuşuyor. 

Salı, 05 Mayıs 2015 15:43
Cumhurbaşkanlığı görev ve yetkilerini aşarak yasa dışı bir şekilde “seçim mitingini” andıran mitingler yapan Erdoğan, 9 Mayıs’ta İzmir’de 52 bin kişilik statta hitap edecek

Cumhurbaşkanlığı görev ve yetkilerinin dışına çıkarak, seçime bir ay kala il il gezip miting düzenleyen, muhalefet liderleriyle polemiğe giren Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, şimdi de İzmir’e geliyor. Erdoğan, 9 Mayıs cumartesi günü İzmir'de 52 bin kişilik Atatürk Stadı'nda miting yapacak.

Salı, 19 Mayıs 2015 14:10
İstanbul'da bulunan Hacı İlbey İlköğretim Okulu'nun duvarın bulunan 'Türk Büyükleri' köşesinde Recep Tayyip Erdoğan'ın da resmi yerleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Osmanlı dönemine dair sürekli dile getirdiği 'ecdad sevgisi' İstanbul Bayrampaşa'da bulunan Hacı İlbey İlköğretim Okulu'nun duvarlarına asılan "Türk Büyükleri Köşesi"nde kendine yer buldu.

Pazar, 10 Mayıs 2015 12:29
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği tarafından organize edilen “Gençlik Buluşması”na katılmak üzere Karlsruhe'ye geliyor. Kentte bir protesto gösterisi düzenlenmesi bekleniyor.

Deutsche Welle Türkçe'nin haberine göre, Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) tarafından Karlsruhe Messehalle'de düzenlenen “Gençlik Buluşması”na Almanya'nın güney kentlerinden 10 ila 14 bin kişinin katılacağı tahmin ediliyor.

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 21:31
Tayyip Erdoğan’ın “toplu açılış töreni” adı altında miting düzenlediği illerle, Ahmet Davutoğlu’nun AKP mitingi için gittiği yerlerin birbirlerini tamamladığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı’nın seçimler öncesinde meydanlarda isim vermeden “bir parti” için oy ve 400 vekil istemesi, muhalefet partileri tarafından sık sık eleştirilmiş, hatta konu Yüksek Seçim Kurulu (YSK) ve Radyo Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) taşınmıştı. Ancak YSK da RTÜK de bu duruma kayıtsız kalmıştı.

SADECE ALTI İLDE İKİSİ DE MİTİNG YAPMIŞ

Pages