7124 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 01 Şubat 2016 12:37
CHP Milletvekili Murat Emir, Ahmet Necdet Sezer, Abdullah Gül ve Tayyip Erdoğan dönemlerine ilişkin "Cumhurbaşkanı’na hakaret" davalarındaki artışın istatistiğini verdi. Erdoğan açık ara önde...

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, son üç cumhurbaşkanı arasındaki hakaret davası sayılarını kıyasladı. Tayyip Erdoğan'ın hakaret davası açma konusunda, öncekilere göre açık ara önde olduğu kesinleşti. 

BİR BUÇUK YILDA ERDOĞAN BİN 300, SEZER 26 DAVA AÇMIŞ

Salı, 02 Şubat 2016 08:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç'ın "Dolmabahçe Mutabakatı'nı biliyordu" açıklamalarıyla ilgili konuşurken Arınç için "O zat" ifadesini kullanarak şunları kaydetti: "Benim müsaademle yapıldığının iddia edilmesi dürüst bir hareket değildir".

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyaret için bulunduğu Şili’nin başkenti Santiago’da ilk akşam Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya’nın verdiği yemeğe katıldı.

Pazartesi, 01 Şubat 2016 08:30
Son dönemde "Yeni Anayasa" ve "Başkanlık"la birlikte Türkiye'nin en önemli tartışma başlıklarından biri de özerklik meselesi. soL bu başlığı 1 hafta sürecek dizisinde hukukçu, yazar, akademisyen ve siyasetçilerle masaya yatıracak. İlk konuğumuz, eski Dersim milletvekili Hüseyin Aygün.

CHP eski Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün söze "özerklik ilanlarını" eleştirerek başlıyor.

Cuma, 05 Şubat 2016 11:49
Abdullah Öcalan'ın İmralı'da yaptığı görüşme tutanaklarından yansıyan son notlar: Ben de Haziran’da tavır değiştirmiştim. Ben de dedim ki doğrudur tavır değiştirdim. Değiştirmeseydim Hakan da, Başbakan da şimdiye kadar gitmişti. Bundan sonra ABD’yi de dahil etmek lazım. Darbeyi bu şekilde önleyebiliriz.

HDP'nin İmralı Heyeti ve Abdullah Öcalan arasında 2013 yılında İmralı’da gerçekleşen görüşmelere ilişkin notların yer aldığı kitaptan detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Odatv'de yayınlanan haberde yer alan notlar şöyle:

'TÜRK SOLUNA SÖYLE'

Öcalan: ( S. 241) Hasan Cemal’e de, Cengiz Çandar’a da selam söyleyin. Al sana yandaş, deyin.

Salı, 02 Şubat 2016 14:40
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Şili gezisi sırasında protesto edildi. Göstericiler "IŞİD Erdoğan'dır" yazılı pankart açtı.

Şili'ye giden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, gezi sırasında protesto edildi. Çok sayıda örgüt tarafından gerçekleştirilen protestolarda "IŞİD Erdoğandır" pankartı açıldı.

Göstericiler "IŞİD Erdoğan'ın ordusudur" derken, polis protestolara müdahale etti.

Salı, 02 Şubat 2016 11:12
Suriye Demokratik Konseyi Eş Başkanı Heysem Menna, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için “ben, hapisteyken onu savunanlar arasındaydım ama o aşırıcılardan yana oldu” dedi.

Cumhuriyet'ten Duygu Güveç'e konuşan Suriye Demokratik Konseyi Eş Başkanı Heysem Menna, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "ben, hapisteyken onu savunanlar arasındaydım ama o aşırıcılardan yana oldu" dedi.

Cuma, 05 Şubat 2016 22:02
Ekvador İçişleri Bakanlığı, Ekvadorlu göstericilere müdahale eden Türkiye Cumhurbaşkanlığı korumalarına tepki gösterdi.

Ekvador polisinin korumalardan kimlik talep ettiğini ve bunların diplomatik dokunulmazlığa sahip olduklarını belirten Bakan Jose Serrano, polis raporunun Dışişleri’ne iletileceğini ifade etti.

Perşembe, 04 Şubat 2016 11:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen yıl hayatını kaybeden asker kuzeninin cenazesinde "Kardeşi kardeşe kırdırıyor. Genç kardeşimi gönderdim, cesedini alıyorum. Sayın Cumhurbaşkanı bunu bilsin" diyen Ömer Bulur'dan şikayetçi oldu. Bu çıkışından dolayı toplam 16 yılla yargılanan Bulur hakkında bir de "cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla ayrı bir dava açıldı.

Siirt'te geçen yıl yola döşenen patlayıcının infilak ettirilmesiyle hayatını kaybeden asker kuzeni Recep Beycur'un cenazesinde gösterdiği tepkinin ardından hakkında dava açılan Erzurumlu Ömer Bulur'dan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da şikayetçi oldu. Erdoğan'ın avukatı mahkemeye gönderdiği dilekçede davaya katılma talebinde bulundu.

Çarşamba, 03 Şubat 2016 17:28
Suriye ordusu ve Hizbullah, 4 yıldır cihatçıların kuşatma altında tuttuğu Nubbul ile Zehra'yı kurtardı. Böylece, Kilis'ten Halep'e uzanan son cihatçı ikmal hattı kesilmiş oldu. Bu, Türkiye ve cihatçılar için Halep'te sonun başlangıcı demek.

Suriye ordusu, Hizbullah ve müttefikleri, 2012'den bu yana cihatçıların kuşatması altındaki Şii beldeleri Nubbul ile Zehra'yı kurtardı.

Halep'in kuzey cephesinde "küçük bir operasyon" olarak başladığı söylenen harekat, hızlıca Başköy, Rityan ve Hardatnin'e kadar uzandı.

Çarşamba, 03 Şubat 2016 09:19
Karşılıklı açıklamalarla süren Tayyip Erdoğan-Bülent Arınç gerilimi AKP kulislerini hareketlendirirken, Tayyip Erdoğan'ın eski basın danışmanı Akif Beki bugünkü yazısında Arınç'a arka çıktı, Arınç'ı eleştirenleri "vodvil kahramanlarına" benzetti, onları "yancı" olmakla suçladı, Boynukalın'a da "torunu mesabesinde yeniyetme" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başbakanlığı döneminde basın danışmanlığını yürüten Hürriyet yazarı Akif Beki, Bülent Arınç’ı ihanetle suçlayan hükümete yakın medya ve siyaset isimlerini ‘vodvil kahramanları’na benzetti. Beki, gelişmeleri, “Pespaye lakırdılarla absürd gülünçlüklerin sergilendiği zavallıca bir tiyatro” diye değerlendirdi.

Çarşamba, 03 Şubat 2016 16:51
HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bülent Arınç arasında yaşanan tartışmayla ilgili olarak, "İnsanları şeffaf bilgilere erişme, nerede ne olduğunu anlama hakkı vardır. Bir zamanlar beraber aynı yollarda yürüdüler o şarkıları söyleyerek" dedi.

HDP Milletvekili Filiz Kerestecioğlu Meclis'te düzenlediği basın toplantısında cinsiyet ayrımcılığına dikkat çekti. Kerestecioğlu toplantı sonrasına basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Kerestecioğlu Bülent Arınç ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında Dolmabahçe Mutabakatı üzerinden yürüyen tartışmanın sorulması üzerine, "Siyasetin farklı yansımaları bunlar.

Pazartesi, 01 Şubat 2016 14:15
Kremlin Sözcüsü, Tayyip Erdoğan'ın Putin'le görüşme talebinin Rus lidere iletildiğini söyledi.

Kremlin sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisiyle görüşmek istediğinden haberi olduğunu söyledi.

Pazartesi, 01 Şubat 2016 23:08
Şili'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mülteci dramları insanlık trajedisinin en acı sembolleridir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şili Devlet Başkanı Michelle Bachelet ile yaptığı görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında sığınmacı krizine dair konuşmasında 90 bin mültecinin boğularak yaşamını yitirdiğini belirtirken "Mülteci dramları insanlık trajedisinin en acı sembolleridir" ifadelerini kullandı.

Salı, 02 Şubat 2016 11:13
Marmara Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Dr. Ahmet Keşli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Allah tarafından görevlendirildiğini" belirterek "Cenab-ı Hak, mühim bir vazifeyle tensip buyurdular Tayyip Bey'i" dedi.

Gericiler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tapmaya devam ediyor. Odatv'de yer alan habere göre, Marmara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Ahmet Keşli, KRT'de Çağlar Cilara'nın konuğu oldu. Keşli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için programda şu sözleri söyledi: "İhlas ve samimiyetle hareket ettiği için Allah onu muvaffak ediyor.

Cuma, 05 Şubat 2016 17:10
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Ekvador’da bir konferansta protesto eden eylemcilerden biri, korumaların kendilerini yere itip göğüs ve kasıklarından tekmelediğini, bir arkadaşlarının da başına aldığı tekme yüzünden sarsıntı geçirdiğini söyledi.

Bugün ortaya çıkan videolarda, Erdoğan başkent Quito’da Ulusal Araştırmalar Enstitüsü’nde konuşmaya başladığı sırada üç kadının ayağa kalkarak ‘Katil dışarı’ diye bağırdığı, korumalar tarafından yaka paça dışarı atıldığı görülüyordu.

Pages