6701 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 12 Ekim 2015 14:43
Bir dönemin sıkı AKP'lileri "yanıldık" diyerek kendilerini kurtarmaya çalışmaya devam ediyor.

Abdullah Gül'e yakın isimlerden olduğu belirtilen Fehmi Koru, Nokta Dergisi'ne ilginç açıklamalarda bulundu.

Fehmi Koru, Erdoğan’a yönelik öngörüleri için “Fena halde yanıldım!” derken şu ifadeleri kullanıyor:

Perşembe, 01 Ekim 2015 09:47
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'yle yapılan koalisyon görüşmelerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'aileme dokunmayın' talebinde bulunduğunu açıkladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri sonrasında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendisine dolaylı olarak “Bana ve aileme dokunmama güvencesi ver” mesajı gönderdiğini açıklayarak, "Biz bu garantiyi veremeyeceğimizi, bunun yargının konusu olduğunu söyledik ve reddettik" dedi.

Perşembe, 01 Ekim 2015 15:57
Türkiye Büyük Millet Meclisi, açılış konuşmasının ardından konuşmak için kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan HDP'li vekiller tarafından protesto edildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi,  Başkan İsmet Yılmaz'ın sunuşu ile saat 15:00'te açıldı. Yılmazın sunuşundan sonra kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın konuşması HDP'li vekiller tarafından protesto edildi.

Cumartesi, 10 Ekim 2015 02:53
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Hazar’dan füzelerin de atıldığı gelişmeler sonrasında, gerekirse 48 saatte Türkiye’ye NATO güçlerinin konuşlandırılabileceği açıklandı. Türkiye’nin yanında olduklarını vurguladılar. Rusya, adeta bölgeyi sınıyor. Rusya bu şekilde davranarak dost kazanamaz, tam tersine dostlarını kaybedebilir." dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Japonya’ya resmi ziyareti sonrasında Tokyo’dan İstanbul’a dönerken uçakta gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Pazar, 04 Ekim 2015 17:38
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fransa'nın Strazburg kentinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada "Biz bu ülkeyi çapulculardan teslim almadık. Onun içinde 3-5 çapulcuya teslim etmeyeceğiz." dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Strazburg'daki "Milyonlarca Ses Teröre Karşı Tek Ses" adlı mitinginde konuştu

Konuşmadan satırbaşları şu şekilde:

Terörün karanlık tüneline sokmak isteyenlere karşı siz sesinizi yükselttiniz tavrınızı ortaya koydunuz. Siz bedeniyle Avrupa'da yaşayan, fakat sonuna kadar yerli, sonuna kadar milli kardeşlerimizsiniz.

Perşembe, 08 Ekim 2015 02:39
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Putin’le görüşecek misiniz” sorusunu “Yaşananlardan dolayı elbette kırgınlık içindeyiz. Bu şartlarda aramamın bir anlamı yok” diye yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Tokyo ziyareti öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Putin'le görüşüp görüşmeyeceği sorulan Erdoğan gazetecilere, "Yaşananlardan dolayı elbette kırgınlık içindeyiz. Bu şartlarda aramamın bir anlamı yok” yanıtını verdi.

Pazar, 04 Ekim 2015 12:46
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Rusya'nın Suriye'yi bombalaması bizim için kabul edilemez" dedi.

Fransa ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Rusya’nın Suriye operasyonuyla ilgili olarak " Türkiye açısından hiçbir kabul edilebilir yanı yok. Putin'e bunu ifade ettim. Rusya çok ciddi yanlışın içinde bu bölgede kendini yalnızlığa götürecek bir adım." dedi.

Erdoğan’ın burada yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde:

Cuma, 02 Ekim 2015 21:33
Rusya'nın Türkiye'ye Suriye'de sadece IŞİD'i vuracağı bilgisini verdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile yeniden görüşeceğini belirtti. Erdoğan, "Bu konudaki üzüntülerimi de kendisine aktarmak istiyorum. Attıkları adımı yeniden gözden geçirmelerini kendisinden isteyeceğim" dedi.

Sputniknews'in haberine göre Moskova'da bir hafta önce Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşen Recep Tayyip Erdoğan, Putin'e Türkiye, ABD ve Rusya ile ortak çalışma grubu önerdiğini, dışişleri bakanlarını görevlendirdiklerini, üzerinden bir hafta geçmeden Rusya'dan böyle bir hamle geldiğini söyledi.

'İKİ DOST ÜLKE OLARAK…'

Çarşamba, 07 Ekim 2015 00:05
Twitter fenomeni Fuat Avni yaptığı açıklamalarda Bilal Erdoğan'ın yurtdışına kaçmasının ve özel kasalarını yurtdışına göndermesi iddialarının konuşulmasından dolayı çok sinirli olduğunu öne sürdü.

Twitter'daki Fuat Avni hesabı bu gece yaptığı açıklamalarda yeni iddialarda bulundu.

Fuat Avni, "Bilal Erdoğan'ın İtalya'ya kaçması ve özel kasalarının yurtdışına çıkarılması" iddialarının konuşulmaya başlamasına Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çok sinirlendiğini yazdı.

Cumartesi, 03 Ekim 2015 21:10
Tuzla’daki Anadolu Tersanesinde yapılan amfibi gemi “Bayraktar”ın suya indirilmesi töreninde konuşan Erdoğan, “Barış istiyorsak savaşa hazır olmalıyız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tuzla’da bulunan Anadolu Tersanesinde yapılan ve “Bayraktar” adı verilen amfibi geminin suya indirilmesi töreninde konuştu.

Pazar, 04 Ekim 2015 12:00
25 Aralık soruşturmasına yönelik iddianamede Başsavcıvekili Uçar, cemaat tespitlerine dayanak olarak Sabah’tan Ferhat Ünlü’nün “Erdoğan’dan rol çalmaya çalışanlar (Yani Frodo’nun yüzüğünü ele geçirmeyi hedefleyenler - Gollum) hep hüsrana uğradılar” ifadelerinin yer aldığı yazısını gösterdi.

25 Aralık soruşturmasını yürüten polisler hakkında hazırlanan iddianamede Başsavcıvekili İsmail Uçar, devlet başkanlığı sistemi tartışmalarını yaşandığı günlerde konuyla ilgili skandal sözlere imza attı.

Salı, 13 Ekim 2015 15:54
KCK'li Mustafa Karasu, "Türkiye’nin müttefiki bazı ülkeler Tayyip Erdoğan ekibinin infial yaratacak eylemler yapacağını bazı Kürt şahsiyet ve kurumlarına iletmişlerdi” açıklaması yaptı.

Özgür Gündem’de Hüseyin Ali mahlasıyla yazan KCK liderlerinden Mustafa Karasu bugünkü köşesinde, 10 Ekim Ankara Katliamı’nın “Tayyip Erdoğan’a bağlı Saray Gladyosu tarafından” yapıldığını savundu.

"Saray Gladyosu katliamı" başlıklı yazıda, MİT’in IŞİD içinde olduğu, Türkiye’deki tüm IŞİD birimlerinin MİT kontrolünde olduğu da iddia edildi.

Yazıda şu ifadeler yer aldı:

Pazar, 04 Ekim 2015 18:36
Suriye lideri Beşar Esad, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ülkesine ve dünyaya tavsiyede bulunma hakkı olmadığını söyledi.

İran'ın Khaber Televizyonu'na konuşan Esad, "Erdoğan ve Davutoğlu, dünyada da kimseye tavsiyede bulunamaz. Hakikat budur. Bu kadar basit ve net" dedi.

Cumartesi, 10 Ekim 2015 01:52
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yurt dışına kaçması iddialarına ilişkin "Yanında sadece puset olsa sorun yok, neleri aldığını bilmiyoruz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir programının ardından Adnan Menderes Havalimanı'na gidişi sırasında, bir kafeteryaya girdi.

Perşembe, 01 Ekim 2015 15:30
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM açılışında konuşuyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi,  Başkan İsmet Yılmaz'ın sunuşu ile saat 15:00'te açıldı. 

Açılışın ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, yasama yılı açış konuşması için kürsüye geldi.

Erdoğan, konuşması sırasında  MHP'lilerden gelen eleştirilere "Rahatsız mı oldun?" diye cevap verdi.

Pages