6563 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 01 Eylül 2015 00:36
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye 100 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den, gerçekleştirdiği 10 mitingde "kişilik haklarına tecavüz niteliğindeki gerçek dışı, haksız ve hukuka aykırı beyanda bulunduğu" iddiasıyla 100 bin liralık manevi tazminat talep etti.

Salı, 01 Eylül 2015 10:47
Hukukta Sol Tavır, adli yılın açılışıyla ilgili yaptığı açıklamada "İhtiyacımız olan tek şey adalettir, yeni adli yılı adalet mücadelemizi yükseltme hedefiyle selamlıyoruz" dedi.

Hukukta Sol Tavır, bugün adli yılın açılışıyla ilgili yazılı açıklama yayınladı. Açıklamada, "Yeni adli yılı AKP’nin ve temsilcisi olduğu sermaye düzeninin halkımıza yaşatmaktan çekinmediği hukuksuzluklarla mücadele yılı olarak görüyoruz" denildi.

Açıklama şu şekilde:

Salı, 01 Eylül 2015 10:45
Komünist Parti, 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle Kürt sorunundaki son şiddet sarmalı ve barış hakkında bir açıklama yayımladı. Açıklamada "emperyalizm varsa barış yoktur" denirken, işçi sınıfının Balkanlar'dan Ortadoğu'ya ve Kafkasya'ya doğru uzanan bir coğrafyada vereceği barış mücadelesinin önemi vurgulandı.

1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle yapılan açıklamalar sürüyor.

Komünist Parti Merkez Komitesi imzasıyla yayımlanan açıklamada, Kürt sorununda güncel durumun sorumluları arasında Kürtleri inkar ve imha politikaları ile devlet etrafında örgütlenen Türk milliyetçiliği ve Kürt halkının özgürlük ve barış özlemini kendi hegemonyası altına almakta olan Kürt burjuva unsurları gösterildi.

Salı, 04 Ağustos 2015 13:01
Çanakkale 2. Asliye Ceza Mahkemesi, 27 Aralık 2013’te kentte yapılan eylemde “ampul Tayyip” sloganı attıkları gerekçesiyle yargılanan sanıklar hakkında, ifadenin “siyasi hiciv” niteliğinde olduğunu belirterek beraat kararı verdi.

27 Aralık 2013’te Çanakkale İskele Meydanı’nda toplanarak, Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan ve dört eski bakan hakkındaki yolsuzluk iddialarını protesto eden Halkevleri, ÖDP ve TKP üyeleri hakkında beraat kararı verildi.

Pazartesi, 10 Ağustos 2015 13:58
Tayyip Erdoğan tam bir yıl önce bugün “cumhurbaşkanı” seçildi. “Sıra dışı bir cumhurbaşkanı olacağım” sözünü tutan Erdoğan, gerçekten de şatafatı seven, anayasal kurumlara ve yargı kararlarına “mevzuat amca” diyen, ülkenin şirket gibi yönetilmesini savunan, laikliğin ruhuna fatiha okutan, iktidar partisine 400 vekil isteyen sıra dışı bir “cumhurbaşbakan” oldu.

Bugün Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilişinin birinci yıl dönümü. Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde sıklıkla “Ben sizin bildiğiniz cumhurbaşkanlarından olmayacağım” demişti ve bir yılın ardından bu sözünün hakkını verdiği görülüyor.

Peki Erdoğan bir yıl boyunca nasıl bir cumhurbaşkanı tablosu çizdi?

Çarşamba, 19 Ağustos 2015 15:06
Kosova basınında çıkan habere göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan illegal yollardan milyonlarca avroyu Kosova'ya yollayarak "cami yapımı" görüntüsü altında aklıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında önemli bir yolsuzluk iddiası daha ortaya atıldı.

Kosova'nın başkenti Priştine'den yayın yapan Zeri gazetesi, Erdoğan'ın milyonlarca avroluk parayı Türkiye'den Kosova'ya illegal yollardan, bankaları "bypass" ederek aktardığını ileri sürdü.

Salı, 11 Ağustos 2015 18:08
Cumhurbaşkanı Erdoğan görevi sona eren Genelkurmay Başkanı Necdet Özel için düzenlenen madalya töreninde konuştu. Erdoğan çözüm sürecinin "buzdolabında" olduğunu, PKK ve HDP'nin süreci anlamadığını, doğru değerlendiremediğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Necdet Özel'e verilecek Devlet Şeref Madalyası için düzenlenen törende konuştu.

Erdoğan, Özel'e "TSK’yı anayasa ve hukuk devleti içerisinde görevini yürütmesi hususunda gösterdiği hassasiyet sebebiyle" teşekkür etti. Özel ile çok uyumlu bir mesai yürüttüklerini belirten Erdoğan, son günlerdeki gelişmelere değindi.

Perşembe, 13 Ağustos 2015 11:22
KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, ateşkesi bozanın Tayyip Erdoğan ve AKP olduğunu öne sürerek, PKK'nin çekilmeyeceğini ve silah bırakmayacağını belirtti. Bayık, "Erdoğan ve AKP, savaşı başlatarak siyasi amaçlarına ulaşmak istiyorlar" dedi.

KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık, TSK'nin PKK'ye yönelik gerçekleştirdiği operasyonlar ve çözüm süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Bayık, PKK'nın çekilmeyeceğini ve silah bırakmayacağını belirtti.

Pazar, 23 Ağustos 2015 15:22
Şırnak'ta ölen Yüzbaşı Ali Alkan'ın, Jandarma Yarbay olan ağabeyi Mehmet Alkan, kardeşinin cenaze töreninde "Şu güne kadar 'çözüm' diyenler neden şimdi 'sonuna kadar savaş' diyor?" dedi. Acılı ağabey, “Sırça saraylarda 30 tane korumayla gezip zırhlı arabalara binip de 'şehit olmak istiyorum' diye bir şey yok" diye konuştu.

Şırnak'ta hayatını kaybeden Yüzbaşı Ali Alkan'ın Osmaniye Büyük Cami'de düzenlenen cenaze töreninde milletvekillerine tepki gösterildi. Ali Alkan'ın, Jandarma Yarbay olan ağabeyi Mehmet Alkan, kardeşinin tabutuna 'Alim' deyip sarılarak, "Buranın vatan evladı, 32 yaşında, daha vatanına, sevdiklerine doymadı, dünyaya doymadı, bunun katili kim? Bunun sebebi kim?

Salı, 18 Ağustos 2015 21:29
Başbakan Davutoğlu hükümet kurma görevini iade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasındaki görüşme sona erdi.

Görüşme 1 saat 25 dakika sürdü.

Cumhurbaşkanlığı resmi sitesinden Davutoğlu görüşmesine ilişkin bir açıklama geldi.

Açıklama şöyle:

Cumartesi, 15 Ağustos 2015 18:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Şahsım üzerinde spekülasyon yapanlar şunu bilsinler atamayla gelen bir Cumhurbaşkanı değilim. Yetkilerimi kullanırım" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'nin Çayeli ilçesine bağlı Büyükköy'de konuştu. "Türkiye'nin gücünü test etmeye kimse kalkmasın. Bedelini ağır öderler" diyen Erdoğan, "Şahsım üzerinde spekülasyon yapanlar şunu bilsinler atamayla gelen bir Cumhurbaşkanı değilim. Yetkilerimi kullanırım" ifadelerini kullandı.

Cuma, 21 Ağustos 2015 14:39
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında seçim tarihini "1 Kasım'da inşallah Türkiye tekrar seçimi yaşayacaktır" sözleriyle açıkladı. Erdoğan, "Bu topraklar bundan sonra da şehit kanlarıyla yoğrulmaya devam edecek" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Çözüm sürecinin durması ve yaşanan çatışmalara değinen Erdoğan, HDP'ye suçlamalarda bulundu.

Pazartesi, 17 Ağustos 2015 11:58
Hamas ile İsrail arasındaki ateşkes görüşmelerinin hızlanmasının ardından, Halid Meşal'in Türkiye'de Erdoğan'la Gazze'ye ilişkin görüşmeler yaptığı bildiriliyor.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Yasin Aktay'ın Filistinli bir gazeteye verdiği mülakatta, AKP'nin Hamas-İsrail müzakerelerine aracılık ettiğini söylemişti.

Haaretz'den Zvi Bar'el'in haberine göre, Hamas Siyasi Büro lideri Halid Meşal'in geçtiğimiz Perşembe günü Ankara'ya yaptığı ziyaret de Gazze müzakereleri ile ilgiliydi.

Salı, 25 Ağustos 2015 09:14
Eğer dün yayımlanan karar, yok hükmünde sayılmaz ve geçici bakanlar kurulunun oluşturulması için öngörülen 5 günlük sürenin 24 Ağustos günü başladığı kabul edilirse, Anayasanın 116. Maddesindeki kurala aykırı davranılmış olacaktır.

Tayyip Erdoğan, 45 günlük süre dolar dolmaz Anayasa’nın 116. Maddesindeki yetkisini kullanarak seçimlerin yenilenmesine karar verdi ve bu kararı, aynı gün gecenin geç saatlerinde yayımlanan bir mükerrer resmi gazetede yayımlandı. Bugün de Davutoğlu ile görüşüp geçici bakanlar kurulu oluşturması için görev vermesi bekleniyor.

Perşembe, 13 Ağustos 2015 20:52
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'nin Güneysu ilçesinde operasyonların süreceğine dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'nin Güneysu ilçesinde, otobüsten konuşma yaptı.

"Korkaklar için hiçbir zaman zafer yoktur. Son dönemlerde yaptığımız operasyonlar geçici değildir.

Pages