2222 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 14 Nisan 2017 00:37
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, AKP'li belediyelere iş yapan taşeron firmaların, çalışanlarına referandumda "evet" oyu vermeleri ve bunu cep telefonuyla fotoğraflayıp kendilerine getirmeleri için baskı yaptıkları yönünde pek çok şikayet aldıklarını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, referandum çalışmaları kapsamında CHP Bağcılar İlçe Başkanlığı'nın organizasyonuna katıldı.

“NUMARALI KAĞIT VE PUSULALI FOTOĞRAF”

Pazartesi, 10 Nisan 2017 10:19
TOKİ inşaatında sıvacı olarak çalışırken 5'inci kattan düşerek ağır yaralanan ve sol kolunu kullanamaz hale gelen 24 yaşındaki işçi, iş mahkemesi kararıyla 236 bin lira tazminat kazandı. Anca işçi, kazandığı tazminatı taşeron firmadan hâlâ tahsil edemedi.

Elazığı İş Mahkemesi, TOKİ inşaatında çalışırken 5'inci kattan düşerek yaralanan işçiye taşeron firma ve TOKİ'nin toplam 236 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. TOKİ, temyize başvurarak tazminatı taşeron firmanın ödemesi kararı aldırdı, ancak taşeronun hiç bir banka hesabı ve üzerine kayıtlı mal varlığı bulanamadığı için sakat kalan işçi tazminatı alamadı.

Cuma, 14 Nisan 2017 10:28
Vekil veya danışmanı görünce ayağa kalkmazsa azar işiten, ailesini geçindirmek için ek iş yapmak zorunda kalan, taşeron statüsüyle iki kat sömürüye maruz kalan, vekiller tarafından maaş kartlarına el konulan ve sürekli baskıya maruz kalan emekçilerle dolu TBMM... İnşaatlar, fabrikalar, plazalar derken, işte karşınızda sömürünün yasalarını çıkaran TBMM'den manzaralar...

İnşaat işçileri, temizlik işçileri, metal işçileri, eğitim emekçileri, Koton, Starbucks ve Kahve Dünyası'nda çalışan emekçilerle yaptığımız röportajların ardından şimdi de sözü, yaşanan tüm bu sömürünün "yasal" dayanağı olarak işlev gören TBMM'de çalışan bir emekçiye verdik. Görüşme sonrası ortaya çıkan manzarada şaşırtıcı tek bir detay yok. 

Perşembe, 13 Nisan 2017 23:47
Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde önceki gün sondaj çalışması sırasında iş makinesinin altında kalarak ağır yaralanan Derviş Kahraman hayatını kaybetti.

Olay, önceki gün Çerkezköy-Çorlu yolu üzerinde yatay sondaj çalışmasının yapıldığı yerde meydana gelmişti. 

Pazar, 23 Nisan 2017 17:17
Adıyaman'ın Besni İlçesi'nde, belediyede temizlik görevlisi olarak çalışan 48 yaşındaki Mustafa Kirazkırmızı, tarlada boğazı kesilerek öldürüldü.

Olay, dün akşam Kızılpınar mevkisinde meydana geldi. Besni Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde taşeron işçi olarak çalışan Mustafa Kirazkırmızı, iddiaya göre dün sabah saatlerinde Kızılpınar bölgesindeki bağevine gitti. Ailesi, uzun süre telefonla arayıp ulaşamadığı Kirazkırmızı'yı, akşam saatlerinde gittikleri bağevi yakınındaki tarlada kanlar içerisinde buldu.

Perşembe, 13 Nisan 2017 14:47
Kırklareli'de DSİ için Ak-Eli inşaat firması tarafından yapılan bir baraj inşaatında işçilere aylardır maaşları ödenmiyor. Aylardır maaşlarını alamayan işçiler, bugün iş bırakma eylemi yaptılar. Maaşlarını alamayan işçiler, duruma tepkili.

DSİ 11. Şubesi'ne bağlı Çayırdere Baraj Projesi'nde çalışan işçiler, aylardır maaşlarını alamıyor.

AKP ile bağlantısı olduğu bilinen Ak-Eli İnşaat Firması işçilere maaşlarını aylardır ödemiyor. İflas ilan ettikten sonra kayyum atanan firma, kayyum atandıktan sonra da işçilere maaşlarını ödememeye devam etti.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 15:00
Çalışma Bakanı Müzezzinoğlu açıkladı... AKP hükümetinin, şaibeli referandumdan sonraki ilk icraatı, işçinin kıdem tazminatını fona devretme adımını hızlandırmak oldu. Bu gelişmeyi soL'da 28 Mart'ta "AKP'den işçilere büyük saldırı hazırlığı: 16 Nisan'ı bekliyorlar" başlığıyla duyurmuştuk.

AKP hükümetinin, şaibeli referandumdan sonraki ilk icraatı, işçinin kıdem tazminatını fona devretme adımını hızlandırmak oldu. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, NTV'nin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

KIDEM TAZMİNATI FONA: PATRONLARIN HİZMETİNE!

Salı, 18 Nisan 2017 12:15
Ahmet Öncü

Referandum oylaması sonuçlanmış, ortaya gerçek tüm çıplaklığıyla çıkmıştır. İstibdat kaybetmiştir. Türkiye'nin emekçi halkı emperyalizme, onun kuyruğunda durarak beslenenlere "Hayır" demiştir. Türkiye kritik bir yol ayrımını geride bırakmış, halk kendi kaderine sahip çıkmıştır.

Perşembe, 20 Nisan 2017 22:51
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "İstanbul'da 3 dönemdir başkanlık yapıyorum, bu son dönemim" diye cevap vererek, bir daha aday olmayacağını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Meclis 2. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ'ın yönettiği oturumda 2016 yılında yapılan çalışmaları ve yapılacak projeleri anlattı.

Cumartesi, 11 Mart 2017 17:55
Ankara'da taşeron işçiler, yaşam koşullarını anlatarak, kadro taleplerini dile getirdi. "Kadro hakkımız söke söke alırız" diyen işçiler, mücadelelerini sürdüreceklerini belirtti.

Ankara'da taşeron işçiler bir araya gelerek basın açıklaması yaptı. İşçiler, "Bu ülkede 2 milyondan fazla taşeron işçi çalışıyor" diyerek taşeron işçilerin durumuna dikkat çekti.

Pazar, 19 Mart 2017 23:34
İGDAŞ’a bağlı taşeron bir firmada çalışan sekiz işçi, referandumda ‘Hayır’ oyu kullanacaklarını söyledikleri için işten atıldı.

Referandum için ‘Evet’ çağrısı yapan AKP’lilerin şikâyeti üzerine, İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne (İGDAŞ) bağlı Saitoğulları firmasında çalışan 8 işçinin işine son verildi. İşlerine son verilen işçiler, CHP Sancaktepe İlçe Başkanı Alper Yeğin’i ziyaret ederek yaşadıklarını anlattı.

Pazartesi, 27 Mart 2017 16:33
İzmir Gaziemir'deki Optimum AVM'nin ek bina inşaatında, taşeron bir firmaya bağlı çalışan 2 elektrik işçisi akıma kapılarak ağır yaralandı. 31 Mart Cuma günü açılışı gerçekleştirilmesi planlanan ek bina inşaatında çalışan işçiler üzerinde iş baskısı olduğu iddia edildi.

İzmir Gaziemir'de Rönesans Holding tarafından inşaatına devam edilen Optimum AVM'nin ikinci etabında bugün öğleden sonra akıma kapılan 2 işçi ağır yaralandı. 

Salı, 28 Mart 2017 09:43
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi emekçisi Zeynep Gürler, 'Hayır' çıkartmasıyla fotoğraf çektirmesinin ardından işten atıldı. Gürler ve arkadaşı,

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin Çiğli’deki Diş Hekimliği Fakültesi’nin kantininde çalışan iki emekçi, öğrencilerin asansöre yapıştırdığı “hayır” çıkarması önünde çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyada paylaştıkları için işten atıldı.  Atılan emekçilerden Zeynep Gürler, “Yaptıkları bir aşağılamadır. Ama işsiz de kalsam hayırda hayır var” dedi.

Çarşamba, 29 Mart 2017 10:30
AKP yandaşı Kalyon Grup tarafından inşa edilen ve kamuoyuna "Beş yıldızlı hastane" olarak sunulan Kartal'daki Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesinde bir kalıp ustası 12. kattan düşerek hayatını kaybetti.

İstanbul Kartal'da yandaş firma Kalyon Grup tarafından inşa edilen hastane inşaatında iş cinayeti meydana geldi.

Olay bu sabah 09.30 sularında meydana geldi. Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi şantiyesinde Kalyon Grup'a hizmet veren taşeron firma Artintaş bünyesinde çalışan bir kalıp ustası 12. kattan düşerek hayatını kaybetti.

Çarşamba, 15 Mart 2017 09:13
Adana'nın Karaisalı ilçesinde yol tamir aracının devrilmesi sonucu 3 demir yolu işçisi hayatını kaybetti.

Adana'da demiryolunda yol tamir makinesinin devrilmesi sonucu 3 işçi öldü.

Pages