2118 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 11 Temmuz 2016 20:37
Zonguldak'ta işten çıkartılan bir taşeron işçi, Çatalağzı Beldesi Belediye Başkanı Adnan Akgün'ün odasını baltayla bastı.

Zonguldak'ın Kilimli İlçesi Çatalağzı Beldesi'nde Belediye Başkanı CHP'li Adnan Akgün, işten çıkarılan taşeron işçi Alparslan D.'nin, makamında kendisini baltayla tehdit ettiğini iddia ederek polise şikayette bulundu. 

Çarşamba, 13 Temmuz 2016 01:52
Düzce Belediyesi'nde işten çıkarılan temizlik işçisi, evli ve 3 çocuk babası Çetin H., belediye önünde üzerine benzin dökerek kendisini yakmaya kalktı.

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde taşeron firmada çalışırken bilinmeyen bir nedenle işten çıkarılan evli ve 3 çocuk babası Çetin H., belediye meclis toplantısının yapıldığı sırada Başkan Mehmet Keleş ile görüşmek istedi.

Pazar, 24 Temmuz 2016 18:19
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, tutuklanan Orgeneral Akın Öztürk'ün kardeşi olan DEÜ Genel Sekreteri Kemal Abidin Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 3 kişinin açığa alındığını bildirdi.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından birçok üniversiteden akademik ve idari personelin açığa alındığını kaydetti.

DEÜ'deki çalışmaların da sürdüğü bilgisini veren Prof. Dr. Füzün, akademisyenlerin ve idari personelin durumunu görüşmek üzere 3 kişilik bir komisyon oluşturduklarını belirtti.

Pazar, 10 Temmuz 2016 21:02
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG) verilerine göre, 9 günlük bayram tatili süresince 10 işçi, iş cinayetine kurban gitti.

Hükümetin büyük "müjde" şeklide duyurduğu bayram 9 günlük bayram tatilinde resmi rakamlara göre 129 kişi yollarda hayatını kaybetti.

Çoğunluğunu işçilerin oluşturduğu ve bir kaç günlük dinlenme fırsatı için şehir dışına çıkmaya çalışanların yanı sıra bir de çalışmak zorunda kalanlar vardı.

Cumartesi, 02 Temmuz 2016 13:26
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Danıştay Kanunu'ndaki değişikliklere tepki göstererek, "Saraydaki zat bizzat anayasaya karşı anayasayı ihlal suçu işlemiştir. Var mı Türkiye'de ona karşı soruşturma yürütecek bir yargı makamı, yok. Yargıtay ve Danıştay başta olmak üzere artık saraya bağlı hakimler, savcılar atanacak" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Siirt'te partisinin düzenlediği iftar programına katıldı.

KADİR GECESİNİ KUTLADI

Kadir Gecesi'ni kutlayan ve gecenen bu topraklar için barışa vesile olmasını dileyen Demirtaş, Siirt'te düzenleyecekleri iftar programı için valiliğin engellemeleriyle karşılaştıklarını söyleyerek tepki gösterdi.

Pazartesi, 04 Temmuz 2016 01:15
İzzettin Önder

Türkiye ve Yunanistan, birbirine komşu iki Akdeniz ülkesidir. Bu iki ülkenin kaderi tarihin farklı aşamalarında birbirine yaklaşmış, bazı yerlerde de birbirinden uzaklaşmıştır. İki ülke de askeri darbeler memleketi olmuş ve bunları atlatmış ve kendilerine özgü siyasi rejime yönelmişlerdir.

Çarşamba, 13 Temmuz 2016 21:15
Korumaları parkın ranta açılmaması için mücadele eden mahalleliyi kendisinin gözü önünde darp etti, o kameralara oynamaya devam etti. Beşiktaş'ın 'hacı' başkanı Murat Hazinedar, olaydan 1 saat sonra Ihlamur Parkı'na 4 adet bank gönderdi.

Hakkını arayan işçileri korumalarına dövdüren, ilçedeki kirli ilişkilerini daha önce soL'un gündemine getirdiği Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, şimdi aynı korumalarla ranta açılması karşısında çıtını çıkarmadığı Abbasağa Mahallesi'ndeki Ihlamur Parkı'nda gizli bir basın toplantısı düzenledi. Gizli basın açıklamasına sadece belli haber kanalları çağırılmıştı.

Cuma, 01 Temmuz 2016 10:15
Hakan Erol

-Oğlum, kızım bırakın bu siyaset işlerini, görüyorsunuz ya hiçbir şeyin değiştiği yok?

-Bak senin yaşın daha genç, ben 80 darbesini gördüm… Ne işkenceler yaşadım. O yüzden bırakın bu işleri, yaşayın hayatınızı, değişmez bu memleket, biz bile değiştiremedik…

-Tamam güzel söylüyorsunuz;’’hepsi gitsin’’, gitsin de, peki ama nasıl?

Salı, 12 Temmuz 2016 10:04
SADAT tartışmalarıyla birlikte "Özel Askeri Şirketler" konusu yeniden gündemde. Nedir bu “Özel Askeri Şirketler” denilen karanlık yapılanmalar? Kökeni, işlevi, misyonu ne; ne işe yararlar; nereden gelip nereye giderler? Emperyalizmin ve tekellerin özel silahlı birlikleri olan Özel Askeri Şirketler gerçeğine bakmaya çalıştık...

Türkiye SADAT adlı şirketin adını 2012 yılında duydu… Gazetelerde çıkan haberlerde, köşelerde yapılan değerlendirmelerde, bu askeri danışmanlık ve eğitim şirketinin emekli Tuğgeneral Adnan Tanrıverdi tarafından kurulduğu yazılıyor ve bu şirketin aslında ne olduğu, ne işe yarayacağına dair analizler yapılıyordu.

“SADAT TAYYİP’İN SİLAHLI ÖRGÜTÜ MÜ?”

Çarşamba, 08 Haziran 2016 14:44
Zonguldak Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nde taşeron firmanın personeli olarak çalışan Aydal Karakavuz adlı işçi, taşeron firma formenleri tarafından "Belediye Başkanı'na ve yöneticilere küfretti" iddiasıyla şikayet edilince tazminatsız olarak işten çıkartıldı. Mobinge uğradığını öne süren işçi, taşeron firmaya dava açmaya hazırlanıyor.

Zonguldak Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü'nde taşeron firmanın personeli olarak çalışan Aydal Karakavuz adlı işçi, taşeron firma formenleri tarafından "Belediye Başkanı'na ve belediye yöneticilerine küfretti" iddiasıyla şikayet edilince tazminatsız olarak işten çıkartıldı. Mobinge uğradığını öne süren işçi, taşeron firmaya dava açmaya hazırlanıyor.  

Perşembe, 09 Haziran 2016 16:56
İstanbul'da CHP'li Avcılar Belediyesi’nde sendikalı oldukları için işten atılan taşeron temizlik işçilerinin direnişi 38’inci gününü doldururken, "işlerini aksattıkları" gerekçesiyle 60 işçinin daha işine son verildi.

İstanbul'da CHP'li Avcılar Belediyesi’nde sendikalı oldukları için işten atılan taşeron temizlik işçilerinin direnişi 38’inci gününü doldururken, "işlerini aksattıkları" gerekçesiyle 60 işçinin daha işine son verildi.

Cuma, 17 Haziran 2016 00:06
'Ana firmanın taşeron firma işçisine bir taahhütü var: Taşeron firmalar 2 aydan fazla maaş ödemezse ana firma maaşları ödüyor. Ve böylece, taşeron firmaların 2 ay maaş ödememesi meşru bir hal alıyor! Maaşını alamayan işçi iş yavaşlatırsa bunun için işçiden para cezası kesiliyor.'

Üçüncü havalimanı inşaatında taşeron firmada harita teknisyeni olarak çalışan komünist işçi, çalışma ve yaşama koşullarını anlattı. AKP'nin mega projelerindeki çevre katliamını da ondan dinledik.

Üçüncü havalimanında kaç kişi çalışıyor, çalışma alanınızdan biraz bahseder misin?

Çarşamba, 22 Haziran 2016 15:52
Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan CHP'li Avcılar Belediyesi'nin, Tomurcuk adlı taşeron firma bünyesindeki temizlik işçileri, direnişlerinin 51'nci gününde topladıkları 40 bin imzayla CHP İstanbul İl Başkanlığı'na yürüdüler. Parti binasından içeri alınmayan işçiler, imzaları kapıdan vererek ayrılmak zorunda bırakıldılar.

Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan CHP'li Avcılar Belediyesi'nin Tomurcuk adlı taşeron firma bünyesinde çalışan temizlik işçileri, direnişlerinin 51'nci gününde, topladıkları 40 bin imzayla CHP İstanbul İl Başkanlığı'na yürüdüler. CHP İl Başkanlığı'ndan içeri alınmayan işçiler, imzaları kapıdan vererek parti binasından ayrıldılar. 

Perşembe, 23 Haziran 2016 14:08
Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan Avcılar Belediyesi'nin, Tomurcuk adlI taşeron firma bünyesindeki temizlik işçileri direnişlerinin 52'nci gününe girdi. CHP'li Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ise "10 Mahallede İftar Sofrası" projesiyle her akşam bir iftar sofrasına konuk oluyor.

Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkarılan Avcılar Belediyesi'nin, Tomurcuk adlu taşeron firma bünyesindeki temizlik işçileri direnişlerinin 52'nci gününe girdiler. CHP'li Belediye Başkanı Handan Toprak Benli ise "10 Mahallede İftar Sofrası" projesiyle her akşam bir iftar sofrasına konuk oluyor.  

Perşembe, 09 Haziran 2016 17:26
Haftalık siyasi deri BOYUN EĞME'nin 36'ncı sayısı yarın okurlarıyla buluşacak. "Siyaset halksızlaştırıldı" manşetiyle çıkan dergide, siyasette geçer akçenin para, din ve bir de patlayan bombalar olduğu vurgulanıyor. Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin zorunlu din derslerine karşı başlattığı kampanyanın detaylarına yer veriliyor.

Haftalık siyasi dergi BOYUN EĞME'nin yeni sayısı yarın okurlarıyla buluşuyor. 

"Siyaset halksızlaştırıldı" manşetiyle çıkan dergide, siyasette geçer akçenin para, din ve bir de patlayan bombalar olduğu vurgulanıyor. 

Pages