2570 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 04 Nisan 2018 23:56
Türkiye Komünist Partisi, AKP'nin taşeron düzenlemesine ilişkin açıklama yaparak, 'Şimdi seçtiği bazı belediyelerde nabız yokladığı anlaşılan AKP’yi atacağı adım için hesabını dikkatli yapması konusunda uyarıyoruz"' dedi.

AKP'nin taşeron işçilerle ilgili oyununa dair açıklama yapan Türkiye Komünist Partisi, yaşanan işçi kıyımına ilişkin olarak "Şimdi seçtiği bazı belediyelerde nabız yokladığı anlaşılan AKP’yi atacağı adım için hesabını dikkatli yapması konusunda uyarıyoruz" dedi.

TKP'nin taşeron düzenlemesine ilişkin açıklamasının tamamı şöyle:

Bu operasyon tutmayacak

Salı, 03 Nisan 2018 14:06
İstanbul'da Ataşehir Belediyesi'nde dün işten çıkarılan 120 taşeron işçisi, bugün belediye yönetimiyle görüştü. Kendilerine işten çıkarılmaları konusunda tatmin edici bir açıklama yapılmayan işçiler, Tespit Komisyonu'na itiraz dilekçesi verdi. 120 taşeron işçisinin dışında 420 işçinin daha işine son verileceği konuşuluyor.

İstanbul'da Ataşehir Belediyesi'nde çalışan 120 taşeron işçisinin dün herhangi bir neden göstermeksizin işine son verilmesinin yankıları sürüyor. İşten çıkarılan taşeron işçilerine verilen tebliğde, "Çıkarılan son KHK'ler ışığında valiliğin kendilerine yolladıkları güvenlik soruşturması sonucunda hizmetiniz sona ermiştir" denildi.

Perşembe, 05 Nisan 2018 14:48
AKP'nin "taşerona kadro" sözü adeta bir işçi kıyımına dönüştü. Kamu kurumlarında eski hükümlülerin kadro dışı bırakılmasının ardından, şimdi işçilere yeni bir operasyon çekiliyor. Kurum temsilcisi ve valilik temsilcisinden oluşan komisyonlar, polisten gelen "arşiv araştırması" ve "güvenlik soruşturması" adı altındaki belgeleri bahane ederek binlerce işçiyi tasfiye ediyor. Berkin Elvan'ın annesi Gülsüm Elvan da "arşiv araştırması"na takılarak işten çıkarılanlar arasında.

Türkiye genelinde taşeron işçilere yönelik "arşiv araştırması" ve "güvenlik soruşturması" adı altında tasfiye operasyonları sürüyor. Kadro bekleyen binlerce taşeron işçisi, bu iki bahaneyle işsiz bırakılıyor. 

Pazartesi, 02 Nisan 2018 11:04
AKP'nin taşeron işçilere kadro düzenlemesi adı altında binlerce işçiyi işsiz bıraktığı uygulamada son güne girildi.

Taşeron işçisinin yıllardır verdiği mücadelenin sonrasında AKP tarafından atılan taşerona kadro adımının altından büyük bir işçi kıyımı çıktı.

Binlerce işçi ilk kalemde "güvenlik soruşturması" ve "arşiv araştırması" gerekçesiyle işsiz kalırken, yine birçok işçi de zorla emekli edilerek işsiz bırakıldı.

Çarşamba, 04 Nisan 2018 15:29
Türkiye'nin çeşitli kamu kurumlarında kadroya alınmayı bekleyen taşeron işçiler, 'güvenlik soruşturması' bahanesiyle işten çıkarılıyor. Kimi belediyeler 'güvenlik soruşturması' adı altında işçi kıyımı yaparken, bazı belediyeler bu maddenin çalışma hakkına ve eşitlik ilkesine aykırı olduğunu savunarak tüm işçileri kadrolu yapabiliyor... İşte Türkiye'nin farklı yerlerinden birbiriyle çelişen uygulamalar...

Türkiye'nin çeşitli kamu kurumlarında kadroya alınmayı bekleyen taşeron işçiler, "güvenlik soruşturması" bahanesiyle işten çıkarılıyor. Kimi belediyeler "güvenlik soruşturması" adı altında işçi kıyımı yaparken, bazı belediyeler bu maddenin çalışma hakkına ve eşitlik ilkesine aykırı olduğunu savunarak tüm işçileri kadrolu yapabiliyor... 

Salı, 03 Nisan 2018 14:30
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, binlerce işçinin işsiz kaldığı taşerona kadro düzenlemesine ilişkin açıklamada bulundu.

AKP'nin "taşeron işçisine kadro veriliyor" adı altında binlerce işçiyi işsiz bırakan düzenlemesinde sona gelindi.

Perşembe, 05 Nisan 2018 16:08
Ataşehir Belediyesi'nde taşeron işçi olarak çalışan emekçiler, son günlerde yaşadıklarını soL Haber'e anlattılar... İşçiler, Ataşehir Belediyesi'nde süreç boyunca hem AKP hem de CHP tarafından pek çok başlığın muğlak bırakıldığına dikkat çekiyor. AKP'nin 'tüm işçileri kadroya alacağız' söylemiyle kıyım yaptığını, CHP'li yönetiminse sürecin AKP'nin inisiyatifinde olduğunu öne sürerek fırsatçılık yaptığını vurguluyorlar.

Salı, 10 Nisan 2018 10:51
AKP'nin 'taşerona kadro' vaadinin büyük bir işçi kıyımına dönüşmesinin örnekleri yurt genelinde artıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne yıllardır hizmet veren yaklaşık 300 işçi, 'arşiv araştırması' ve 'güvenlik soruşturması' bahaneleriyle işsiz bırakıldı. Yaşadıkları kıyımı soL Haber'e anlatan işçiler, 'Madem sakıncalıydık, neden yıllardır çalıştırıyordunuz' diye soruyor.

AKP'nin "taşerona kadro" vaadinin büyük bir balon olduğunun kanıtları her geçen gün daha net bir şekilde gözler önüne seriliyor. Ülke genelinde kadro bekleyen on binlerce taşeron işçisi, "arşiv araştırması" ve "güvenlik soruşturması" bahaneleriyle işten çıkarılıyor. 

Pazartesi, 02 Nisan 2018 11:55
AKP'nin taşeron işçiye kadro oyunu işçileri işsiz bırakmaya devam ediyor. CHP'li Ataşehir Belediyesi'nde taşeron işçiler işten çıkarılmaya başlandı.

Ataşehir Belediyesi'nde taşeron işçisi olarak çalışan emekçiler işten çıkarılıyor.

Geçtiğimiz Cuma günü mesai bitiminden sonra valilikten yapılan açıklama ile 260 işçinin kadroya alınmayacağı bildirilmişti.

Pazartesi, 16 Nisan 2018 22:45
Mersin’in Akdeniz Belediyesi’nde taşeron işçisi olarak çalışırken güvenlik soruşturması gerekçesiyle işten çıkarılan 55 yaşındaki Ali Aras kalp krizi geçirdi.

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre; taşeron işçilerin kadroya alınmasına ilişkin KHK’de, işçilerin güvenlik soruşturmasından geçirilmesi, emekliliği gelenlerin kadroya alınmaması şartı da getirilmiş, bu nedenle Akdeniz Belediyesi’nde 60’ı güvenlik soruşturması olmak üzere 116 işçi işten çıkarılmıştı. Belediyede uzun süredir temizlik işçisi olarak 55 yaşındaki Ali Aras da güvenlik soruşturmas

Çarşamba, 18 Nisan 2018 18:30
Ege Üniversitesinde "arşiv araştırması" ve "güvenlik soruşturması" bahane edilerek kadroya alınmayan taşeron işçileri, oturma eyleminde dokuzuncu günü geride bıraktılar. TKP İzmir il örgütü direnen işçilere destek ziyaretinde bulundu.

Kadro bekleyen taşeron işçilerine yönelik "güvenlik soruşturması" adı altındaki saldırı sürüyor. 

Ege Üniversitesinde "arşiv araştırması" ve "güvenlik soruşturması" bahane edilerek kadroya alınmayan, işsiz bırakılan taşeron işçiler, rektörlük önünde oturma eylemini sürdürüyorlar. 

Cuma, 06 Nisan 2018 08:39
Diyarbakır'da bir taşeron sınavında sınava giren işçiye "Kennedy Havaalanı nerede", "Kennedy’nin karısı kocasının onu aldattığını öğrendiğinde ne tepki verdi", "İbrahim Tatlıses nerelidir" gibi sorular yöneltildiği öne sürüldü.

 

Diyarbakır Bismil Belediyesi’nde kadroya alınacak 160 taşeron işçi ile geçen cuma günü mülakat yapıldı. Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Turgay Gülenç başkanlığındaki 5 kişilik komisyonun, kadın işçi Gülcan Öztürk’e, suikast sonucu öldürülen eski ABD Başkanı John Kennedy ve oyuncu Marilyn Monroe ile ilgili soru yönelttiği iddia edildi.

Pazartesi, 09 Nisan 2018 12:37
İstanbul'da Beşiktaş Belediyesi'nin taşeron işçileri 'arşiv araştırması' ve 'güvenlik soruşturması' bahanesiyle kadroya alınmak yerine işten çıkarılmışlardı. Taşeron işçileri haftaya direnişle başladı. Belediye önünde toplanan işçiler, 'AKP'nin güvenlik soruşturması adı altındaki kıyım yöntemini, CHP'li belediye fırsata çevirdi' diyerek işyerlerini terk etmeyeceklerini söylediler.

İstanbul'da Beşiktaş Belediyesi'nin taşeron işçileri "arşiv araştırması" ve "güvenlik soruşturması" bahanesiyle kadroya alınmak yerine işten çıkarılmışlardı. Taşeron işçileri haftaya direnişle başladı. Belediye önünde toplanan işçiler, "AKP'nin güvenlik soruşturması adı altındaki kıyım yöntemini, CHP'li belediye fırsata çevirdi" diyerek işyerlerini terk etmeyeceklerini söylediler. 

Pazartesi, 09 Nisan 2018 11:02
Ege Üniversitesi'nde "arşiv araştırması" ve "güvenlik soruşturması" bahane edilerek kadroya alınmayan taşeron işçiler, bugün rektörlük önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmak istedi. Ancak polis OHAL'i bahane ederek eyleme izin vermedi.

Kadro bekleyen taşeron işçilerine "güvenlik soruşturması" adı altındaki saldırı sürüyor. 

Geçen haftaya damgasını vuran taşeron işçilerinin eylemleri, bu hafta da devam ediyor. 

Ege Üniversitesi'nde "arşiv araştırması" ve "güvenlik soruşturması" bahane edilerek kadroya alınmayan taşeron işçiler, bugün rektörlük önünde oturma eylemi yaparak seslerini duyurmak istedi.

Cuma, 20 Nisan 2018 18:21
Beşiktaş Belediyesi'nin 'güvenlik soruşturması' bahanesiyle işten çıkardığı taşeron işçilerinin direnişi bugün 16'ncı gününe girerken, belediye sadece 20 kişinin yine taşeron olarak işe geri alınmasını kabul ettiğini bildirdi.

İstanbul'da Beşiktaş Belediyesi'nde kadroya alınmayı beklerken "güvenlik soruşturması" bahanesiyle işten çıkarılan taşeron işçilerinin direnişi 16'ncı gününe girerken, belediyenin sadece 20 kişiyi yine taşeron olarak işe geri almayı kabul ettiği açıklandı.

Pages