2126 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 25 Ağustos 2016 15:39
Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 46. sayısı yarın okurlarla buluşuyor. Cerablus operasyonunu kapağına taşıyan dergi, "Taşeron işgalci olamayacağız" manşetiyle yayınlanıyor.

Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 46. sayısı yarın okurlarla buluşuyor. Cerablus operasyonunu kapağına taşıyan dergi, "Taşeron işgalci olamayacağız" manşetiyle yayınlanıyor. 

4 Eylül mitinginin gerekliliğine ve miting hazırlıklarına dair değerlendirmelerin yer aldığı dergideki diğer konu, başlık ve yazarlar şöyle: 

Perşembe, 11 Ağustos 2016 15:13
Darbe girişimi sonrasında Fethullah Gülen cemaatine karşı yürütülen soruşturma sonucu İzmir Valiliği tarafından AKP'li Selçuk Belediyesi'nde 1 başkan yardımcısı ve 1 müdür açığa alındı. Ayrıca taşeron olarak çalışan 1 işçinin de işine son verildi.

Darbe girişimi sonrasında Fethullah Gülen cemaatine karşı yürütülen soruşturma sonucu İzmir Valiliği tarafından AKP'li Selçuk Belediyesi'nde 1 başkan yardımcısı ve 1 müdür açığa alındı. Ayrıca taşeron olarak çalışan 1 işçinin de işine son verildi.

Cuma, 05 Ağustos 2016 10:52
Avcılar Belediyesinde Tomurcuk isimli taşeron şirket bünyesinde çalışırken Belediye-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan işçiler 3 Mayıs’tan bu yana direnişlerini sürdürürken, direniş çadırı 21 Temmuz sabahı OHAL gerekçesiyle kaldırılmıştı. Avcılar Belediyesi karşısına tüm engelleme girişimlerine karşın kurdukları çadırda direnen işçiler, direnişlerinde 94. güne girdi.

Avcılar Belediyesinde Tomurcuk isimli taşeron şirket bünyesinde çalışırken Türk-İş’e bağlı Belediye-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan işçilerin direnişi OHAL’e rağmen devam ediyor. 3 Mayıs’tan bu yana direnişlerini sürdüren işçilerin direniş çadırı 21 Temmuz sabahı OHAL gerekçesiyle kaldırılmıştı.

Cuma, 26 Ağustos 2016 20:15
Muğla'nın Yatağan ilçesinde bulunan Bereket Enerji Grubuna ait Yatağan Termik Enerji Aş.'de bu gün öğle saatlerinde meydana gelen iş cinayetinde 1 kişi hayatını kaybetti.

Muğla'da bulunan Yatağan Termik Santrali içerisinde bulunan A4 tesislerindeki çalışma sırasında kül silosuna düşen Bereket Enerji Çalışanı 26 yaşındaki Ömer Gündoğdu yaşamını yitirdi. Olayın ardından Yatağan Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Pazartesi, 29 Ağustos 2016 14:52
İzmir Bayraklı'da gökdelenlerin, rezidansların, iş merkezlerinin kapladığı ve "İzmir'in Maslak'ı" diye pazarlanan bölgede bir iş cinayeti meydanı geldi. İzmirli 33 patronun ortaklığıyla yükseltilen Mistral Tower inşaatında bugün öğle saatlerinde 1 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi de ağır yaralandı. 3 işçinin de hafif yaralandığı öğrenildi.

İzmir Bayraklı'da gökdelenlerin, rezidansların, iş merkezlerinin kapladığı ve "İzmir'in Maslak'ı" diye pazarlanan bölgede bir iş cinayeti meydanı geldi. İzmirli 33 patronun ortaklığıyla yükseltilen Mistral Tower inşaatında bugün öğle saatlerinde 1 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi de ağır yaralandı. 3 işçinin ise hafif yaralandığı öğrenildi. 

Cuma, 26 Ağustos 2016 11:45
Şehir Tiyatroları'nda işten çıkartılan 20 kişiyle ilgili yapılan açıklamada, "Bu hatadan dönün" çağrısı yapıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde çalışan 20 kişinin işten çıkarılmasıyla ilgili meslektaşları destek açıklaması yaptı.

Oyuncular Sendikası'nda "Çünkü biz haklıyız" başlıklı açıklamada, yaşananlara ilişkin süreç anlatılarak işe geri alımların yapılması istendi.

Açıklamanın satır başları şu şekilde:

Cuma, 12 Ağustos 2016 15:13
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda 20 sanatçının işine "performans" gerekçesiyle son verildi. Karara tepki gösteren tiyatrocular, "inanıyoruz ki bu sert fırtına dinecek" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda görev yapan 20 tiyatro sanatçısının işine son verildi.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada duruma tepki gösterilerek şu ifadeler kullanıldı:

Pazartesi, 29 Ağustos 2016 09:30
Hasip Akgül

Devletin Babaları, Mafyaların Babaları, Tarikatların Aldatma Aracı- Birbirine Benzemez Allah Babaları

4 EYLÜL’DE GELİYORUZ

Darbe ve devrim, yalnızca birbirinden farklı değil aynı zamanda zıt iki kavramdır.

Darbeler ve karşı darbeler alttan alta ayrıştırır ve parçalarken en önemli retoriği 'birlik ve beraberlik'tir.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 20:37
Zonguldak'ta işten çıkartılan bir taşeron işçi, Çatalağzı Beldesi Belediye Başkanı Adnan Akgün'ün odasını baltayla bastı.

Zonguldak'ın Kilimli İlçesi Çatalağzı Beldesi'nde Belediye Başkanı CHP'li Adnan Akgün, işten çıkarılan taşeron işçi Alparslan D.'nin, makamında kendisini baltayla tehdit ettiğini iddia ederek polise şikayette bulundu. 

Çarşamba, 13 Temmuz 2016 01:52
Düzce Belediyesi'nde işten çıkarılan temizlik işçisi, evli ve 3 çocuk babası Çetin H., belediye önünde üzerine benzin dökerek kendisini yakmaya kalktı.

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde taşeron firmada çalışırken bilinmeyen bir nedenle işten çıkarılan evli ve 3 çocuk babası Çetin H., belediye meclis toplantısının yapıldığı sırada Başkan Mehmet Keleş ile görüşmek istedi.

Pazar, 24 Temmuz 2016 18:19
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, tutuklanan Orgeneral Akın Öztürk'ün kardeşi olan DEÜ Genel Sekreteri Kemal Abidin Öztürk'ün de aralarında bulunduğu 3 kişinin açığa alındığını bildirdi.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından birçok üniversiteden akademik ve idari personelin açığa alındığını kaydetti.

DEÜ'deki çalışmaların da sürdüğü bilgisini veren Prof. Dr. Füzün, akademisyenlerin ve idari personelin durumunu görüşmek üzere 3 kişilik bir komisyon oluşturduklarını belirtti.

Pazar, 10 Temmuz 2016 21:02
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG) verilerine göre, 9 günlük bayram tatili süresince 10 işçi, iş cinayetine kurban gitti.

Hükümetin büyük "müjde" şeklide duyurduğu bayram 9 günlük bayram tatilinde resmi rakamlara göre 129 kişi yollarda hayatını kaybetti.

Çoğunluğunu işçilerin oluşturduğu ve bir kaç günlük dinlenme fırsatı için şehir dışına çıkmaya çalışanların yanı sıra bir de çalışmak zorunda kalanlar vardı.

Cumartesi, 02 Temmuz 2016 13:26
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Danıştay Kanunu'ndaki değişikliklere tepki göstererek, "Saraydaki zat bizzat anayasaya karşı anayasayı ihlal suçu işlemiştir. Var mı Türkiye'de ona karşı soruşturma yürütecek bir yargı makamı, yok. Yargıtay ve Danıştay başta olmak üzere artık saraya bağlı hakimler, savcılar atanacak" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Siirt'te partisinin düzenlediği iftar programına katıldı.

KADİR GECESİNİ KUTLADI

Kadir Gecesi'ni kutlayan ve gecenen bu topraklar için barışa vesile olmasını dileyen Demirtaş, Siirt'te düzenleyecekleri iftar programı için valiliğin engellemeleriyle karşılaştıklarını söyleyerek tepki gösterdi.

Pazartesi, 04 Temmuz 2016 01:15
İzzettin Önder

Türkiye ve Yunanistan, birbirine komşu iki Akdeniz ülkesidir. Bu iki ülkenin kaderi tarihin farklı aşamalarında birbirine yaklaşmış, bazı yerlerde de birbirinden uzaklaşmıştır. İki ülke de askeri darbeler memleketi olmuş ve bunları atlatmış ve kendilerine özgü siyasi rejime yönelmişlerdir.

Çarşamba, 13 Temmuz 2016 21:15
Korumaları parkın ranta açılmaması için mücadele eden mahalleliyi kendisinin gözü önünde darp etti, o kameralara oynamaya devam etti. Beşiktaş'ın 'hacı' başkanı Murat Hazinedar, olaydan 1 saat sonra Ihlamur Parkı'na 4 adet bank gönderdi.

Hakkını arayan işçileri korumalarına dövdüren, ilçedeki kirli ilişkilerini daha önce soL'un gündemine getirdiği Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, şimdi aynı korumalarla ranta açılması karşısında çıtını çıkarmadığı Abbasağa Mahallesi'ndeki Ihlamur Parkı'nda gizli bir basın toplantısı düzenledi. Gizli basın açıklamasına sadece belli haber kanalları çağırılmıştı.

Pages