1912 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 08 Ocak 2015 12:18
Son yapılan yasal düzenlemenin ardından Çanakkale Belediyesi taşeron işçilerle üç yıllık sözleşme yapacak.

Çanakkale Belediyesi, mart ayında yapılacak ihaleden önce taşeron işçilere kıdem tazminatı hakkı verdi. Belediye, daha önce uygulanan 1 yıllık sözleşme yerine 3 yıllık sözleşme yapacak. Bu sözleşmeyle işçiler, kıdem tazminatı gibi birçok haktan faydalanmış olacak.

Çarşamba, 07 Ocak 2015 17:35
Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Belediyenin temizlik işlerini yapan 15 taşeron işçi işten çıkartıldı. Kışın ortasında işten çıkartılan ve çoğu engelli olan 15 taşeron işçi hukuki mücadele başlatacaklarını söyledi.

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde Belediyenin temizlik işlerini yapan 15 taşeron işçi işten çıkartıldı. Kışın ortasında işten çıkartılan ve çoğu engelli olan 15 taşeron işçi hukuki mücadele başlatacaklarını söyledi. 

Perşembe, 01 Ocak 2015 22:19
Manisa’nın Alaşehir İlçesi’nde KYK yurdunda çalışan taşeron işçilerden 11’i hiçbir gerekçe gösterilmeden “seçme yapılarak” işten çıkarıldı.

Manisa Alaşehir’de bulunan KYK’da çalışan 11 işçi işten çıkarıldı. Gerekçe gösterilmeden işten çıkarılan 11 işçiden biri yaşadıklarına ilişkin soL’a açıklamalarda bulundu.

Perşembe, 15 Ocak 2015 15:06
Koç Holdinge ait İkiz Kulelerde taşeron iş yapan Kuazar Mühendislik çalışanları kötü çalışma koşullarından, yemekhane şartlarından ve düzenli ödenmeyen maaşlardan ötürü direnişe geçerek iş bıraktı.

İşçilerden aldığımız bilgiye göre yemek saatinde gelen malzemenin indirilmesi talebi sırasında çıkan tartışmadan dolayı Kuazar Mühendislik firmasına bağlı olarak kule inşaatında taşeron olarak çalışan yedi işçiden dördü iş bırakarak Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na yürüdü. 

Perşembe, 22 Ocak 2015 09:13
Kadro almaya hak kazanan Yol-İş sendikasına üye işçiler Ankara’daki Türk-İş Genel Merkezindeydi. Burada birtakım görüşmeler yaptıktan sonra ayrılan işçiler, mücadeleyi sürdüreceklerini ifade etti.

Yargıtay’ın verdiği karara göre, asıl işi yaptıkları kesinleşmesine karşın kadroları verilmeyen taşeron karayolları işçileri, üyesi oldukları Yol-İş Sendikası’nın bağlı olduğu Türk-İş Konfederasyonu binasında oturma eylemi yaptı.

Cumartesi, 24 Ocak 2015 21:54
Selahattin Demirtaş, Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın ölümü nedeniyle Türkiye'de milli yas ilan edilmesine "Bizim yasımız değil" sözleriyle tepki gösterdi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdulaziz'in ölümü nedeniyle Türkiye'de 1 günlük yas ilan edilmesine ilişkin olarak, "Kusura bakmayın biz yas tutmuyoruz. Bizim yasımız değil. Kral senin kralın olabilir ama biz kralını tanımayız" dedi.

Perşembe, 15 Ocak 2015 19:52
ETİ Maden Bandırma İşletme Müdürlüğü'nde çalışan Petrol İş Sendikası'na bağlı işçiler, Danıştay'ın verdiği kararı uygulamayan, kendilerini kar ve tipide 1.5 kilometre uzaklıktaki yemekhaneye yürüyerek gönderen işletme müdürünü düzenledikleri eylemle protesto etti.

Eti Maden'de yapılan eylemde konuşan Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan, Eti Maden Bandırma İşletme Müdürü Recep Şekerci'nin keyfi uygulamalarına tepki gösterdi.

Pazartesi, 05 Ocak 2015 14:30
Manisa'nın Salihli Belediyesi'nde 90 kadar işçi hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkartıldı.

MHP'li Salihli Belediyesi'nde 90 işçi işten çıkartıldı.

Hiçbir gerekçe gösterilmeden işten çıkartılan taşeron işçiler, şu ana kadar yaklaşık 90 işçinin işten çıkartıldığı ve bu sayının hafta içinde artacağını söylüyorlar.  

soL'a konuşan işçiler, işten çıkartılmaların telefonla bildirildiği ve iş yerine giden işçilerin karşılarında muhatap bulamadıklarını belirtiyorlar. 

Pazartesi, 05 Ocak 2015 14:00
Kadir Can Özçamca

‘’…Kooperatif bloklarda oturuyorduk ama çocuk parkı, okul, yüzme havuzu, basketbol sahası herkese açıktı, hiçbirine para ödemek zorunda değildiniz. Bu bize kendimizi değerli hissettirirdi, birilerinin bizi sevip, koruyup kolladığını düşündürürdü. Sanırım mutlu bir çocukluk geçirmiş olmamın nedeni bu…”

Pazar, 04 Ocak 2015 17:00
Türkiye Petrol Anonim Ortaklığı (TPAO) yan kuruluşu olan Türkish Petroleum İnternational Company (TPIC)'te çalışan 850 kişi iş akitlerinin bir mail yoluyla son verildiğini iddia etti.

Batman kent merkezi belediye önünde bir araya gelen yaklaşık 30 işçi yapılan durumu kabul etmediklerini ve bu konuya biran önce bir çözümün bulunması çağrısında bulundu. Toplanan kişiler adına gazetecilere açıklamalarda bulunan sondaj işçisi Sait Şen, iki kurum arasındaki mağdurların işçiler olduğunu belirterek, bu konun takipçisi olduklarını kaydetti.

Salı, 27 Ocak 2015 10:15
Zorlu Paksoy

Söz konusu ODTÜ olunca ülkenin neredeyse her yerinde Türkiye topraklarında yaşanan karanlığın pek uğramadığı, hatta bir gün ülkenin üzerine doğacak aydınlığın güneşinin parlayacağı yer olacakmış gibi bir ön kabul akıllara geliyor.

Pazartesi, 12 Ocak 2015 13:45
Yıldız Koç

Merhaba,

#direnİşte, sosyal medya sayfalarıyla, internet sitesiyle ve soL portal’daki bu blogla bugün yola çıkmış oldu.

Çıkış manifestomuzda şöyle yazıyor:

“#direnİşte, Haziran’ın kitlesel ama bir o kadar örgütsüz emekçi kitlelerinin örgütlü tavır geliştirebilmeleri için araç olacak.

Perşembe, 15 Ocak 2015 16:04
Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Araştırma Enstitüsü (DİSK-AR), TÜİK tarafından açıklanan Hanehalkı İşgücü Anketi Ekim 2014 dönem sonuçlarını değerlendirdi.

Raporda, gayri safi yurtiçi hasıla bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1,7’lik büyüme ile kötü bir performans gösterdiği, Tarım dışı işsizlik oranı ise % 12,7 olduğu açıklanırken, resmi işsiz sayısı da yeni seriye göre bir önceki yılın aynı dönemine göre 573 bin kişilik artışla 3 milyon 43 bine ulaştı.

Cumartesi, 03 Ocak 2015 12:05
Sayıştay'ın hazırladığı TOKİ Denetim Raporu'na göre, TOKİ'nin, Kuzey Ankara Kent Girişi Projesi’nden 825 milyon TL, Ak Saray'dan ise 409 milyon TL alacağı olduğu belirtildi.

Sayıştay’ın TOKİ 2013 Denetim Raporu’na göre mezra taburları ve kalekol sözleşmelerinde “inşaatlarda kesinlikle hazır beton kullanılacaktır” hükmü yer alıyor.

Salı, 06 Ocak 2015 13:15
Özenç K. Demir

2 Ocak'ta Diken isimli internet sitesinde "Popülist solun müphem nesnesi" isimli bir yazı yayımlandı.

Pages