2089 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 07 Mayıs 2016 11:50
İstanbul Avcılar Belediyesi'nde sendikalı oldukları gerekçesiyle işten çıkartılan taşeron işçiler, Belediye Başkanı Handan Toprak'ın "işe iade" sözünü yerine getirmediğini belirterek, "Talebimiz gerçekleşene kadar direnişe devam edeceğiz" dediler.

İstanbul Avcılar Belediyesi'nde yaklaşık 10 gün önce sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan taşeron firmaya bağlı çalışan 30 kadar temizlik işçisi, "Belediye Başkanı işe iade için bize söz vermişti, ancak zöler tutulmuyor. Talebimiz gerçekleşene kadar Avcılar Belediyesi önünde direnişe devam edeceğiz" dedi. 

Cuma, 20 Mayıs 2016 21:31
Avcılar Belediyesinde Tomurcuk isimli taşeron firma bünyesinde çalışan 3 temizlik işçisi daha işten atıldı.

Avcılar Belediyesinde Tomurcuk isimli taşeron firma bünyesinde çalışan 3 temizlik işçisi daha işten atıldı.

Çarşamba, 04 Mayıs 2016 02:04
Meclis Halkla İlişkiler Binası’nda milletvekillerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “elinin” tam ölçülerini yansıttığı" ifade edilen bronz heykeli dağıtıldı.

TBMM’de milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik komisyon görüşmelerinde yaşanan kavganın ardından Halkla İlişkiler Binası’nda milletvekillerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “elinin” tam ölçülerini yansıttığı" ifade edilen bronz heykeli dağıtıldı.

Salı, 17 Mayıs 2016 11:45
Ünal Karakaş

Sağlıkta sömürünün acımasızca bir şekilde yaşandığı ülkelerden birisiyiz.

Çarşamba, 11 Mayıs 2016 14:55
İSİG Meclisi, asgari ücretle geçinmeye çalışan 4 kişilik bir ailenin bir aylık gelir-gider tablosunu rapor haline getirdi.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, asgari ücretle yaşayan bir ailenin Nisan ayındaki gelir-gider bilgilerini derleyerek raporlaştırdı.

Perşembe, 19 Mayıs 2016 12:45
Manisa'da kontrolden çıkan bir kamyonet, yol kenarında çalışma yapan belediye işçilerine çarptı. Kazada 3 işçi hayatını kaybederken 1'i de ağır yaralandı.

Manisa'da çevre yolu üzerindeki refüjde çalışma yapan 3 belediye işçisi kontrolden çıkan kapalı kasa kamyonetin çarpması sonucu hayatını kaybederken, 1 işçi de ağır yaralandı.

Perşembe, 12 Mayıs 2016 20:21
Resepsiyonist çalışanını topuklu ayakkabı giymediği için işten çıkaran ve o günkü ücretini ödemeyen şirket, büyüyen tepkiler üzerine geri adım attı.

İngiliz finans şirketi PwC'nin resepsiyonunu işleten taşeron şirket Portico, 27 yaşındaki Nicola Thorp'a işe başladığı gün 5-10 cm yüksekliğinde topuklu ayakkabı giymesi gerektiğini söylemiş, Thorp bunu reddedince maaşı ödenmeden eve gönderilmişti.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 17:24
Komünist Partililer, Almanya'nın çeşitli kentlerindeki 1 Mayıs yürüyüş ve mitinglerinde parti bayraklarını yükselttiler. Berlin, Köln, Darmstadt kentlerinde miting alanlarında KP’nin mücadelesini ve önüne koyduğu hedefleri tanıtan stantlar açıldı.

Komünist Partililer, Almanya'nın çeşitli kentlerindeki 1 Mayıs yürüyüş ve mitinglerinde parti bayraklarını yükselttiler.

Çarşamba, 11 Mayıs 2016 17:39
Şişli Belediyesi'ne ait Kent Yol şirketi ile Genel-İş arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşmaya varılamadı. İşçiler eylemlere başlarken şirket de sendikanın "güzel giden süreci baltaladığını" savunarak, "sendika işçileri kışkırtıyor" diyor.

Şişli Belediyesi'nde 1580 işçinin toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde yaşanan "ücret anlaşmazlığı" yüzünden işçiler eylemlere başladı. Belediyeye ait taşeron Kent Yol şirketiyle toplu sözleşme yetkisini elinde bulunduran Genel-İş Sendikası'nın sürdürdüğü görüşmeler, işçilerin ücretleri noktasında tıkandı.

Çarşamba, 04 Mayıs 2016 17:10
Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyelerince, yemekhane katına asılan LGBT afişine tepki gösteren Başhekim Şahin Yazıtürk, "Miraç kandili gününde bu afişin hastanemde asılmaya kalkılması, benim ülke insanımın, ahlaki değerlerine nasıl saldırıldığının göstergesidir" dedi.

Şanlıurfa Balıklıgöl Devlet Hastanesi'nde Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) üyelerince, yemekhane katına asılan LGBT afişine tepki gösteren Başhekim Şahin Yazıtürk, "Miraç kandili gününde bu afişin hastanemde asılmaya kalkılması, benim ülke insanımın, ahlaki değerlerine nasıl saldırıldığının göstergesidir" dedi. 

Cuma, 20 Mayıs 2016 08:23
Meclis Genel Kurulunda 6 Mayıs günü kabul edilen İş Yasası ile Türkiye İş Kurumu Yasasında değişiklik öngörülen 6715 sayılı Yasa, bugünkü Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Meclis Genel Kurulunda 6 Mayıs günü kabul edilen İş Yasası ile Türkiye İş Kurumu Yasasında değişiklik öngörülen 6715 sayılı Yasa, bugünkü Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Özel istihdam büroları aracılığıyla kiralık işçilik ilişkisi kurulabilmesinin öngörüldüğü kölelik yasası, sendikaların büyük tepkisiyle karşılaşmıştı, bu nedenle de Genel Kurulda görüştürmek için uygun ortam bekliy

Pazartesi, 23 Mayıs 2016 13:37
Gebze OSB'deki Avon Kozmetik yönetimi, sendikalaşma çalışmasından ve insanca çalışma taleplerinden rahatsız olarak 2 işçisini işten çıkardı. Bugün Avon Kozmetik önünde direnişe başlayan işçiler, "Güzelliğimiz gücümüzden, gücümüz direnişten" ve "Rujunu sil sesini yükselt" pankartı açtı. Direnişteki Avon işçileri, insanca çalışma taleplerini kamuoyuyla paylaştı.

Sendikalaşma çalışmaları gerekçe gösterilerek işten çıkarılan 2 Avon Kozmetik çalışanı, Gebze Organize Sanayi Bölgesi'ndeki tesis önünde direnişe başladı.

Pazar, 03 Nisan 2016 15:58
İktidarda kaldıkları süre boyunca işçilerle ve haklarıyla oyun oynadılar. Yapılan düzenlemeleri önce hak veriliyormuş gibi pohpohlayarak kendilerini yücelttiler, uygulamaya geçildiğinde yaldızlar döküldü. Şimdi aynı döngü taşeron işçilerine kadro oyunuyla sergileniyor.

AKP, kamunun istihdam politikasını sözleşmeli personel uygulaması ile esnetti ve bu uygulama gittikçe genişletildi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda “istisna” olan sözleşmeli personel uygulaması yaygınlaştı. KHK’lar ile öğretmenlik, sağlık personeli kadroları, sözleşmeli pozisyonlarla yeniden yapılandırıldı.

Çarşamba, 13 Nisan 2016 13:04
DİSK, Başkanlar Kurulu toplantısının kararlarına ilişkin bir açıklama yayınlarken 1 Mayıs'ta Taksim kararı alındığı, "ülkenin içinden geçtiği koşullar göz önüne alınarak, anlamına uygun biçimde ve en kitlesel şekilde 1 Mayıs'ın kutlanabilmesi ile ilgili yol haritasının beraberce belirleneceğini" duyurdu.

DİSK, 1 Mayıs öncesi topladığı Başkanlar Kurulu'nun aldığı kararları açıkladı.

Açıklanan kararlar şöyle:

Cumartesi, 09 Nisan 2016 09:08
ABD'nin, Suriye'deki ateşkes süresince, Bulgaristan, Hırvatistan ve Romanya'dan aldığı tonlarca silah ve mühimmatı Türkiye ve Ürdün aracılığıyla silahlı çetelere göndermeye devam ettiği ortaya çıktı.

ABD ile Rusya'nın Suriye'de sürdürmeye çalıştığı ateşkes, özellikle ABD ve müttefiklerinin müdahaleleriyle sona ermek üzere.

ABD'nin ateşkesi nasıl bozduğuna ilişkin son bilgi, Suriye'ye sokulan silah ve mühimmatlarla ilgili.

İngiliz askeri enformasyon servisi Janes, ABD hükümetine ait FedBizOps.gov'da (FBO) yayımlanan deniz nakliye talebine ulaştı.

Pages