1982 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 06 Mayıs 2015 14:04
AKP iktidarının, taşeronu kaldırmak yerine koşulları düzeltme yoluna giderek çıkardığı yönetmelik uyarınca İzmir’de 8 bin taşeron işçi sendikalı oldu. Ancak işçilerin temel talebi, taşeronun tamamen kaldırılması ve kadro verilmesi.

İzmir'in belediyelerinde taşeron şirketlere bağlı çalışan işçilerin yaklaşık 8 bini, son üç ay içinde sendika üyesi oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı çoğunluğu elde eden sendikaya yetki verdiği zaman, sendika yönetimleri taşeron şirketlerle ikramiye, sosyal yardım gibi iyileştirici haklar için toplu iş sözleşmesi masasına oturabilecek.

Cumartesi, 09 Mayıs 2015 15:34
Adana'da yarın yapılacak olan AKP mitingi öncesi Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde çalışan taşeron işçilere mitinge katılmaları için baskı yapıldığı öğrenildi.

Edilen bilgilere göre Dr. Ekrem Tok Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde çalışan taşeron işçilere mesaj yoluyla ve birebir görüşülerek baskı yapılarak AKP mitingine götürülmek isteniyor.

Miting öncesi saat 13.00'te hastane önünden servis kaldırılacağı ve işçilerin yakınlarının da katılması durumunda gelenlere kişi başı 50 TL para verileceği de aldığımız bilgiler arasında. 

Cumartesi, 02 Mayıs 2015 19:15
Partisinin Antalya’da düzenlediği mitingde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede 4 yıl içinde hiç kimse ‘ben yoksulum’ demeyecek” diye konuştu. CHP lideri, taşeron işçilere “Geleceksin mührü basacaksın, kadronu alacaksın” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu bugün partisinin Antalya’daki seçim mitinginde konuştu. Miting Kepez Turgut Özal Spor Salonu önündeki alanda gerçekleştirildi.

‘4 YIL İÇİNDE KİMSE BEN YOKSULUM DEMEYECEK’

Cuma, 15 Mayıs 2015 20:33
İstanbul Ümraniye'de bulunan bir apartman inşaatının dördüncü katından aşağı düşen bir inşaat işçisi ağır yaralandı.

Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan işçinin 23 yaşındaki Tarık Özel olduğu öğrenildi.

23 yaşındaki genç işçinin inşaatta taşeron ve sigortasız çalıştırıldığını söyleyen ağabeyi, durumunun kritik olduğunu, Tarık  Özel'in beyin kanaması ve iç kanama geçirdiğini söyledi.

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 17:44
Bank-Sen üyesi bir işçinin "yediği tostun koktuğu" gerekçesiyle Odeabank tarafından işten çıkarılması tepki çekti.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko, Bank-Sen üyesi bir işçinin tost yediği için Odeabank'ta işten atılmasına ilişkin açıklamada bulundu.

Cuma, 08 Mayıs 2015 16:33
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Manisa mitinginde Mehmet Şimşek'in asgari ücret tepkisine "Asgari ücret 1500 lira olursa işçiye zulüm olur diyorlar. Bunu diyen kim Maliye Bakanı. Sen ayda 14 bin lira alırken zulüm değil de, işçiye verirken mi zulüm oluyor" cevabını verdi.

Partisinin Manisa mitiginde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Manisa’da işsizlik var. İşsizlik sorununu çözmeyen bir ülke her türlü tehlikeye açıktır. İşsizlik sorununu çözmeyen ülke yer altı dünyasını zenginleştiren bir ülkedir." ifadelerini kullandı. 

Çarşamba, 20 Mayıs 2015 18:14
Şanlıurfa'da sulama kanalına giren iki işçi akıntılı suda kayboldu.

Şanlıurfa’da, serinlemek için Devlet Su İşleri’ne (DSİ) ait sulama kanalına giren kepçe operatörü Abdullah Doğan ile Mehmet Cengiz, akıntılı suda kayboldu.

Perşembe, 07 Mayıs 2015 12:54
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Bursa İl Müdürlüğü'ne geçen yıl kasım ayında düzenlenen baskında el konulan bir çok bilgisayarın hard diskleri ve evrakların incelenmesi sonucu bu sabah 5 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi. Operasyon kapsamında aralarında SGK eski Bursa il müdürünün de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

DHA'nın haberine göre, Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, geçen yıl Kasım ayında Cumhuriyet Savcılığından alınan izinle sabah erken saatlerde gittikleri SGK Bursa İl Müdürlüğü'nde arama yaptı.

Perşembe, 07 Mayıs 2015 14:24
13 Mayıs 2014’te meydana gelen ve resmi rakamlara göre 301 işçinin yaşamını yitirdiği Soma, facianın birinci yıldönümünde büyük bir buluşmaya sahne olacak. DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği 16 Mayıs Cumartesi günü Soma’da üç temel talep etrafında bir miting düzenleyecek.

Mitingle ilgili basını ve kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir basın toplantısı düzenleyen düzenleme komitesi üyeleri, duyarlı tüm yurttaşları 16 Mayıs’ta Soma’da tek yürek olmaya çağırdı.

Çarşamba, 13 Mayıs 2015 21:14
Koç Üniversiteliler Dayanışması, okuldaki işçi, öğrenci, asistan pek çok kişinin hakları için başlattıkları eylemleri talepleriyle birleştirerek imza kampanyasına dönüştürdü.

Koç Üniversiteliler Dayanışması, Koç Üniversitesi’nde artan güvencesiz çalışma koşullarına ve tepeden inme karar alma mekanizmasına karşı taleplerini dile getirmek ve üniversite yönetimini uyarmak için 2 Nisan günü büyük çaplı bir eylem gerçekleştirmişti.

Çarşamba, 13 Mayıs 2015 20:26
Soma'da yaşanan maden katliamının yıldönümünde, yurttaşlar ülkenin pek çok kentinde sokağa çıktı.

Geçtiğimiz yıl Manisa'nın Soma ilçesinde yaşanan iş cinayetinde 301 madencinin yaşamını yitirişinin yıl dönümünde, Türkiye'nin pek çok kentinde eylemler düzenlendi.

DİSK, KESK, TMMOB, TTB ve siyasi partiler İstanbul’da Tünel’de toplanarak, Galatasaray Meydanı’na kadar ‘Soma’yı unutma’ sloganıyla yürüdü. 

Pazartesi, 25 Mayıs 2015 15:44
Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Mısır vatandaşı olduğu yönünde Mısır basınında çıkan haberleri yalanladı.

Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, Mursi'nin vatandaşlık verdiği ve 17 Aralık sürecinde Gürcistan'a Mısır pasaportuyla kaçtığı yönünde çıkan haberleri "Alçakça birer yalan ve iftiradan ibarettir" sözleriyle yalanladı.

Pazar, 10 Mayıs 2015 19:55
Çorum'da partisi tarafından düzenlenen mitingde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "13 yıl bekledik. Kredi açtık. 13 yıl iktidar yaptık. Sonunda geldiğimiz tablo nedir. 6 milyon 200 bin işsizimiz var" dedi.

Bugün İstanbul’dan özel uçakla Merzifon Havaalanı’na gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kımıçdaroğlu,ardından parti otobüsü ile Çorum’a geçerek Abide Meydanı’nda partisinin il başkanlığı tarafından organize edilen mitinge katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu Çorum'da yaptığı konuşmada "Sizden Türkiye’nin huzuru için 4 yıl süre istiyorum" dedi.

Cuma, 22 Mayıs 2015 12:20
Tofaş'ta üretimin başladığı, az sayıda işçinin direnişe devam ettiği şeklinde yalan haberler devam ediyor. AKP'nin ve patronların bu yalanına karşı işçiler fabrika önünde direnişlerini sürdürüyor.

Birçok haber sitesi Tofaş'ta üretimin başladığı şeklinde gerçek dışı haberler yapmaya devam ediyor.

Yalan haberlere karşı Tofaş önünde şu an yaklaşık 4 bin işçi direnişini sürdürüyor.

Cumartesi, 16 Mayıs 2015 13:01
13 Mayıs 2014’te meydana gelen ve 301 maden işçisinin yaşamını yitirdiği Soma’da bugün DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği’nin çağrısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilecek olan miting için yürüyüşler başladı.

GÜNCELLEME 16:31

Soma Cumhuriyet Meydanı'nda miting başladı... Yaşamını yitiren işçi yakınları sırayla kürsüden konuşmaya başladı.

Pages