2310 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 07 Eylül 2017 21:24
Sivas'ın Suşehri ilçesinde Karayolları 163'üncü Şube Şefliği'ne bağlı taşeron şirkette çalışan ve işlerine son verilen 30 işçi eylem yaptı.

Sivas'ta, Karayolları 163'üncü Şube Şefliği'ne bağlı taşeron şirkette çalışan ilk önce 5, daha sonrada 25 işçinin işine son verildi.

İşten çıkarıldıklarını duyan işçiler şube şefliği önüne gelerek düzenledikleri eylemle tepki gösterdi.

Pazartesi, 18 Eylül 2017 14:37
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşerona kadro için çalışmaların sürdüğünü söyledi. AKP'nin yıllardır tekrarladığı masalı bir kez daha tekrar eden Sarıeloğlu'nun bu açıklaması, Erdoğan'ın 2015'te yaptığı bir konuşmayı akıllara getirdi.

AKP yıllardır taşerona kadro yalanını tekrarlarken, konuyla ilgili son vaat Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu'ndan geldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşerona kadro için Maliye Bakanlığı ile sıkı bir çalışma içerisinde olduklarını ileri sürdü.

Salı, 12 Eylül 2017 09:23
Sinop'un Durağan ilçesinde, belediyenin altyapı işlerini yapan bir taşeron firmada işçi olarak çalışan Ahmet Durağan göçük altında kalarak yaşamını yitirdi.

Sinop'un Durağan ilçesinde AKP'li belediyenin altyapı çalışmaları sırasında göçük altında kalan işçi kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Perşembe, 07 Eylül 2017 23:44
Sivas'ın Suşehri ilçesinde Karayolları 163'üncü Şube Şefliği'ne bağlı özel bir firmada çalışırken işlerine son verilen 30 işçi, yürüyüş yaparak duruma tepki gösterdi.

Karayolları 163'üncü Şube Şefliği'ne bağlı özel bir firmada çalışan 30 işçinin işine son verildi. Duruma tepki gösteren işçiler daha sonra Suşehri ilçe girişine kadar yürüdü.

Burada işçiler adına açıklama yapan Erdoğan Aktaş şunları söyledi:  

Cuma, 22 Eylül 2017 12:37
Başbakan Binali Yıldırım, taşeron işçilerin kadro talebine ilişkin, "Muhakkak bu meseleyi gündemden çıkaracağız ve kamuda taşeron olarak çalışanların statülerini bir kalıcı esasa bağlayacağız" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Türk-İş ziyareti sırasında taşeron işçilere kadro talebine ilişkin konuştu.

"Çalışmalar, çeşitli alternatifler dikkate alınarak, tamamlanmak üzere" diyen Yıldırım, "Buradaki son tarihimiz, bu yıl çıkmadan bu işe noktayı koymak. Önümüzdeki haftalarda Bakanlar Kurulu'na gelecek" ifadelerini kullandı.

REFERANDUM AÇIKLAMASI

Çarşamba, 06 Eylül 2017 16:12
Adıyaman Valiliği binası inşaatında taşeron işçilerden sorumlu kişi, göğsünden silahla vurulurken, olayla ilgili 13 inşaat çalışanı gözaltına alındı.

Adıyaman Valiliği binası inşaatında taşeron işçilerden sorumlu kişi, göğsünden silahla vurulurken, olayla ilgili 13 inşaat çalışanı gözaltına alındı. 

Pazar, 03 Eylül 2017 15:40
"Merkel'in partisine göre, Almanya'da işler tıkırında. Öyle de kalmalı. Faşist hareketin yükselişi, militarizmin kışkırtılması, düşük ücret eksenli sömürü politikası, iki sınıflı sağlık sistemi, maaşın yarısını yutan kiralar, taşeron çalıştırmanın yaygınlaşması, AB üzerinde hegomanyanın güçlenmesi... Tüm bunlar Merkel'in partisinin sorunu değil."

24 Eylül seçimlerinin olası başbakanının karikatürüze edildiği Der Spiegel dergisinin bu haftaki kapağı: ''Uyan! Başbakanlık için mücadele. Konu nedir. Kim başarabilir.''

24 Eylül genel seçimleri öncesinde 61,5 milyon seçmenin oyu üzerinde etkili olacağı varsayılan 90 dakikalık bir karşılaşma bu gece sahne alacak.

Pazartesi, 11 Eylül 2017 21:56
Manisa'da şehir hastanesi inşaatında asansör boşluğuna düşen işçi yaşamını yitirdi.

Manisa'da şehir hastanesi inşaatında taşeron şirket işçisi Yusuf Doğan, güvenlik önlemi alınmaması sonucu 30 metreden asansör boşluğuna düşerek yaşamını yitirdi

Sendika.org'un haberine göre, Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Turgut Özal Mahallesi’nde inşaatı süren 580 yataklı şehir hastanesinde iş cinayeti yaşandı.

Salı, 12 Eylül 2017 13:30
Atatürk'ü hedef alan AKP'li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin "Erdoğancı" çalışanı hakkında soruşturma başlatıldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan Salih Zeki Çakıroğlu, sosyal medya hesabından Vahdettin ve Atatürk'ün olduğu fotoğrafı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve "FETÖ"den yargılanan yaverlerinin olduğu fotoğraf karelerini "Ne geldiyse yaverlerden geldi” ifadeleri ile paylaşmıştı.

Pazar, 10 Eylül 2017 12:05
AKP'li yıllarda her sektörden emekçiler hak gasplarıyla, sömürünün her türlüsüyle karşı karşıya kaldılar. Özel güvenlik personeli olarak çalışan emekçiler de sömürüden payını aldı. Özel güvenlikçiler son zamanlarda uzun çalışma saatleri, faza mesai ücretlerinin ödenmemesi, angarya gibi sorunlarla boğuşuyor... Kapıcı, bahçıvan, sekreter, hamal olarak da çalıştırılıyorlar... Özel güvenlikçiler yaşadıklarını soL'a anlattı...

AKP'li yıllarda her sektörden emekçiler hak gasplarıyla, sömürünün her türlüsüyle karşı karşıya kaldılar. Özel güvenlik personeli olarak çalışan emekçiler de sömürüden payını aldı. Özel güvenlikçiler son zamanlarda uzun çalışma saatleri, faza mesai ücretlerinin ödenmemesi, görev dışı çalıştırılma, düşük ücretler gibi sorunlarla boğuşuyor...

Cumartesi, 23 Eylül 2017 01:00
Aydemir Güler

Herhangi bir organizasyonda merkezi “komuta” ile uygulama noktaları arasındaki mesafenin kısalması iki farklı olgunun göstergesi olabilir. Birincisi; ilgili topluluk çok az kişiden oluşmaktadır. İkinci seçenek ise söz konusu topluluğun son derece militan bir örgüt psikolojisine ve çalışma tarzına sahip olmasıdır.

İkincisi yerine göre güç katar. Birincisi zaafın açık edilmesidir.

Salı, 12 Eylül 2017 08:01
Kapitalizm işçilere sadece sömürü ve ölüm vermeye devam ediyor. İşle ilgili hastalıklara ve kazalara bağlı olarak yılda 2.8 milyon işçi ölüyor.

21. Dünya İş Sağlığı ve Güvenliği Kongresi Eylül ayının ilk haftasında Singapur’da gerçekleştirildi.

Dünya Çalışma Örgütü (ILO) başkanı Ryder’ın açıkladığına göre, yeterli iş sağlığı önlemlerinin alınmamasının global ölçekli yıllık maliyeti, geliri düşük olan 130 ülkenin ulusal gelirinin toplamına eşit.

Salı, 12 Eylül 2017 10:07
Sigortasız çalıştırma, işten atma, sendikayı satın alma, işten attığı işçinin başka fabrikalarda iş bulmasına engel olma… Ne ararsan var. Bunlar Türkiye’nin en bilinen markalarından biri olan Kelebek Mobilya’nın üretildiği Biga’daki Doğtaş fabrikasında sömürü koşulları. Bir de bu koşullara karşı direnen, örgütlenen işçiler var.

Yazları işler iyice yoğunlaşıyor Doğtaş’ta. Fabrikada neredeyse soluksuz çalışıyor işçiler. Yapılan işin kendisi zaten ağır, bir de fabrika içindeki baskı ve hukuksuzluklar eklenince işçiler için şartlar iyiden iyiye zorlaşıyor. 

Salı, 12 Eylül 2017 14:08
Türkiye tekeller-tarikatlar koalisyonu tarafından yönetiliyor. Sermaye grupları, dev holdingler, konsorsiyumlardan oluşan tekelleri biliyoruz. Peki ya tarikatlar? Aslında Türkiye'de tek bir tarikattan söz etmek gerekiyor: Nakşibendilik... Geri kalan tüm cemaatler onun kolları. Günümüzde adı çok öne çıkan Menzil cemaati, zaten iktidarda olan Nakşibendi karanlığının sadece bir kolu. Tüm bu yasa dışı, illegal, gerici oluşumların sigortası ise kendisi de bir Nakşibendi olan Tayyip Erdoğan...

Türkiye’nin AKP’li yıllarda bir tekeller ve tarikatlar koalisyonuyla yönetildiği su götürmez bir gerçek.

Tekelleri biliyoruz; yerli ve yabancı sermaye, çok uluslu şirketler, dev holdingler, konsorsiyumlar…

Peki ya tarikatlar?

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 20:41
Uşak'ta 19 yaşındaki taşeron işçi, arkasından geçtiği sırada kamyonun boşalttığı buğdayların altında kalarak hayatını kaybetti.

Uşak'ta bir işçi, arkasından geçtiği sırada kamyonun boşalttığı buğdayların altında kalarak hayatını kaybetti. 

Pages