2488 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 15 Şubat 2018 19:27
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşeron başvurularına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sayın Jülide Sarıeroğlu taşeronda başvuru sayısına ilişkin açıklama yaptı.

Sarıeroğlu, yaptığı açıklamada "Taşerona başvuru sayısı 715 bini aştı" ifadesini kullandı.

Pazartesi, 05 Şubat 2018 19:01
Türkiye Komünist Partisi Keşan İlçe Örgütü, maaşlarını alamadıkları için iş bırakma eylemi yapan Keşan Belediyesi'nin taşeron işçileri hakkında açıklama yaptı.

Türkiye Komünist Partisi Keşan İlçe Örgütü'nden yapılan açıklama şu şekilde: 

 

"BİRİ YER BİRİ BAKAR KIYAMET ONDAN KOPAR"

Çarşamba, 07 Şubat 2018 10:06
Denizli Çivril'de elektrik direklerine bakım yapan şirketin taşeron işçisi 20 yaşındaki İsmet Poslu, sepetli platform aracının devrilmesi sonucu aracın altında kalarak yaşamını yitirdi.

Denizli'nin Çivril ilçesi Yamanlar mahallesinde elektrik direklerine bakım yapan şirkete ait sepetli platform aracının devrilmesi sonucu, şirketin taşeron işçisi İsmet Poslu (20) öldü, sürücü Ahmet Çoban yaralandı.

Salı, 06 Şubat 2018 18:09
Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü'ne bağlı hızar servisinde taşeron firmada çalışan ve kadroya geçemeyen sekiz işçi, sabah işe geldiklerinde iş akitlerinin sona erdirildiğini öğrendi. Duruma tepki gösteren işçiler, yetkililerden destek beklediklerini söyledi.

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocaklarında kullanılan tahta direk ve tahkimatların hazırlandığı hızar servisini kapatmaya karar verdi.

Salı, 20 Şubat 2018 09:26
AKP'nin 'taşeron işçiye kadro veriyoruz' yalanı her gün yeni bir örnekle ortaya çıkıyor. Bu yalanın son örneklerinden biri de Adana Şehir Hastanesi'nde yaşandı.

AKP'nin "taşeron işçiye kadro veriyoruz" yalanı her gün yeni bir örnekle ortaya çıkıyor. Bu yalanın son örneklerinden biri de Adana Şehir Hastanesi'nde yaşandı. 

Adana Ulus gazetesinden İsmail Başkan'ın haberine göre, bin 923 taşeron işçinin çalıştığı Adana Şehir Hastanesi'nde kadro başvurularının 643'ü kabul edilirken, bin 280 başvuru reddedildi. 

Salı, 13 Şubat 2018 13:33
Kocaeli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) önünde toplanan bir grup öğrenci, okullarındaki inşaatta taşeron olarak çalışırken bir iş cinayetinde yaşamını yitiren Ali Çalışkan için basın açıklaması yapmak istedi. Öğrencilerin protesto gösterisine polis saldırdı. 14 öğrenci gözaltına alındı.

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Kampüsü’nde bulunan eğitim fakültesi inşaatında geçen hafta yaşanan iş cinayetinde yaşamını yitiren taşeron işçi Ali Çalışkan için İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) önünde toplanan öğrencilere polis saldırdı.

Perşembe, 15 Şubat 2018 09:52
Sivas Cumhuriyet Üniversitesi'nde 'Taşeron kadro' listesine giren bin 100 kişi arasından, üniversite üst yöneticilerinin eşleri, oğulları, gelinleri, kardeşleri, baldızları, kuzenleri ve yeğenleri de çıktı. Mart ayındaki kadro sınavına bu akrabaların tümü katılacak. Listede iki yeğeni bulunan üniversite genel sekreteri Hakan Yekbaş 'Yakınımız diye adamlar aç mı kalsın' dedi.

Bürokraside eş, dost, akraba atamalarına bir yenisi daha eklendi…

Perşembe, 08 Şubat 2018 16:15
Alper Birdal

Erdoğan Afrin seferini başlatalı 20 gün oluyor. 20 günde hayatını kaybeden asker sayısı 15. ÖSO adı verilen taşeron kuvvetin kaç ölü verdiği belli değil.

TSK’nın yaptığı açıklamaları okuduğunuzda operasyonun oldukça yavaş seyrettiği sonucuna ulaşıyorsunuz. Afrin’e ne zaman ve nasıl girileceği konusunda herhangi bir açıklama yok.

Çarşamba, 21 Şubat 2018 07:43
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın şehir hastaneleri hayali işçiler için kabusa dönmüş durumda. Ankara'daki Bilkent Şehir Hastaneleri inşaatında çalışan bir işçi yaşadıklarını soL'a anlattı.

Bitmek bilmeyen bir çilenin adı Ankara Bilkent Şehir Hastanesi... Kastımız sadece inşaatın yarattığı çevre veya trafik tahribatı değil, en çok şantiye inşaatında çalışan işçiler için bir çileye dönüşmüş durumda bu inşaat. Ne doğru düzgün yemek yiyebiliyor işçiler ne de insanca koşullarda barınabiliyor. Üstüne ne maaşlarını düzenli alabiliyorlar ne de fazla mesai ücretlerini...

Perşembe, 01 Şubat 2018 11:27
Sağlık hizmetinin piyasalaştırılması bu alandaki emekçilerin yaşamını her geçen gün daha da zorlaştırıyor. Özel sağlık kuruluşlarından biri olan Florence Nightingale Hastanesi de emek sömürüsünün, hak gaspının, insanlık dışı çalışma koşullarının, baskının ve mobbingin yaşandığı iş yerlerinden biri. Bu kuruluşta çalışan bir sağlık emekçisi yaşadıklarını soL'a anlattı.

Sağlık hizmetinin piyasalaşması ve performans sisteminin hayata geçirilmesi sağlık emekçilerini güvencesizleştirmeye, sağlık emekçilerinin daha fazla sömürülmesine yol açıyor. 

Türkiye'deki tüm emekçiler gibi, sağlık emekçilerinin çalışma koşulları da giderek zorlaşıyor. 

Perşembe, 15 Şubat 2018 21:46
Selçuk Üniversitesi Sağlık Spor Kültür Daire Başkanlığı’na vekaleten bakan kişi hakkında, görevi sırasında dairede çalışan kadınları taciz ettiği gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Selçuk Üniversitesi Sağlık Spor Kültür Daire Başkanlığı’na vekaleten bakan kişi hakkında, görevi sırasında dairede çalışan kadınları taciz ettiği gerekçesi ile savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Salı, 13 Şubat 2018 09:34
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, üçüncü havalimanı inşaatında bugüne kadar 400 işçinin hayatını kaybettiği iddiasını Meclis'e taşıdı.

Cumhuriyet’ten Mehmet Kızmaz’ın haberinde 3. havalimanı inşaatında 400 işçinin öldüğü, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden gelen işçilerin ailelerinin ise 400 bin lira verilerek susturulduğu iddiaları yer aldı.

Çarşamba, 14 Şubat 2018 16:36
İstanbul'daki üçüncü havalimanı inşaatında çalışan ve Akpınar işçi kampında barınan işçilerin, yaşam ve çalışma koşullarının düzeltilmesi talebiyle hep birlikte ayağa kalkmaları tüm dikkatleri buraya çekti. Yaşanan süreci ve gelinen noktayı soL'a anlatan işçiler, 'Patronlar ancak, biz nasırlı yumruklarımızı kaldırdığımızda kendilerine geliyorlar ve en çok işçilerin örgütlü hareketinden korkuyorlar. Bu gerçeği dün gece bir kez daha gördük' dedi.

İstanbul'da yapımı devam eden üçüncü havalimanı inşaatında çalışan işçiler, dün akşam saatlerinde ayağa kalkıp örgütlü bir şekilde isyanlarını ve taleplerini dile getirdiler. En temel insani gereksinimlerini dile getiren işçiler, insanlık dışı koşulların düzeltilmesini istediler. Ve örgütlü davranarak taleplerini kabul ettirdiler. 

Perşembe, 08 Şubat 2018 01:00
Gülay Dinçel

TÜİK, bugün 2017 yılı Aralık ayı Sanayi Üretim Endeksi’ni açıklıyor. İlk 11 ayda sanayi üretimi artışı yüzde 6 civarındaydı. İhracat başta olmak üzere Aralık ayı göstergeleri değerlendirildiğinde yılın tamamının bu seviyede kapanacağı görülüyor.

Perşembe, 04 Ocak 2018 11:25
AKP iktidarının umut tüccarlığına soyunduğu "taşeron düzenlemesi" ne anlama geliyor?

Son çıkan KHK'lerle kamuda görev yapacak binlerce işçiye kadro dağıtılacağı duyuruldu. AKP'nin OHAL oyunu binlerce işçinin sözleşmesinin yenilenmemesine neden olurken, düzenlemeye ilişkin sistemin torpile işaret ettiği aşikar. 

Peki, emekçilere umut olan bu düzenleme ne anlama geliyor?  Kadro sınavı güvenilir mi?

Taşeron sorunu soL HD'nin gündeminde...

Pages