1999 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 06 Kasım 2015 08:38
AKP, asgari ücretten sonra taşeron işçilere vaadinde de çark etti. AKP, “asıl iş-yardımcı iş” ayrımı ile kamudaki taşeron işçilerin sadece 3’te 1’ini kadroya alacak. Kamudaki 450 bin taşeron işçi yine taşeron kalacak.

AKP, “asıl iş-yardımcı iş” ayrımı ile kamudaki taşeron işçilerin sadece 3’te 1’ini kadroya alacak. Kamudaki 450 bin taşeron işçi yine taşeron kalacak.

Pazar, 08 Kasım 2015 10:05
MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi'nin, MHP'li olmayan taşeron emekçilerinin listelerini hazırlayıp işten attığını söyleyen kadın şoförlerden Leyla Biliç Şimşek, "Bizlerin işten çıkarılmamızın tek sebebi başka partiden olmamızdır" dedi.

MHP'li Adana Büyükşehir Belediyesi'nde İmar A.Ş., Ekmek Fabrikası ve Otobüs İşletmesi'nde görevli 200'ün üzerindeki taşeron emekçisi 1 Ocak 2015 günü çalışmak üzere işyerlerine geldiklerinde "İş akdiniz feshedildi" denilerek işten atıldı. 

Salı, 17 Kasım 2015 09:39
Tatvan'da bir otel inşaatında meydana gelen toprak kaymasında Suriyeli bir işçinin ölmesi olayında ihmali olduğu iddiasıyla yargılanan taşeron Hilal Sabay, 906 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ceza 27 bin 300 lira para cezasına çevrildi. Sabay bu parayı da ödemeyince 1812 saat cami temizliğinde görevlendirildi.

Bitlis’in Tatvan İlçesi’ndeki bir inşaatta meydana gelen toprak kaymasında bir Suriyeli işçinin ölmesi olayında ihmali olduğu iddiasıyla yargılanan demir ustası 6 çocuk babası Hilal Sabay’a, 906 gün hapis cezası verşldi, ceza 27 bin 300 TL para cezasına çevrildi. Bu parayı ödeyemeyen Sabay’ın 1812 saat "Kamuya yararlı bir işte çalıştırılması" kararlaştırıldı.

Cuma, 20 Kasım 2015 11:42
İzmir Bornova’da konut, rezidans, AVM inşaatları yapan Kavuklar İnşaat firmasının çalışanları, üç aya yakın alamadıkları maaşların ödenmesi için eylem gerçekleştirdi. Maaş taleplerine yanıt alamayan inşaat işçileri grev kararı aldılar.

İzmir Bornova'da konut, rezidans, AVM inşaatları yapan Kavuklar firması, inşaat işçilerine maaş ödemeyince işçiler eyleme başladı. Maaş taleplerine olumlu yanıt alamayan işçiler grev kararı aldı. Grev eylemi gerçekleştiren işçilerin sayısının 300'den fazla olduğu öğrenildi.

Çarşamba, 25 Kasım 2015 19:44
Gelibolu'da bir lise inşaatında çalışıp 6 aylık maaşını alamayan işçi, alacağını istediği için katledildi.

Çanakkale'nin Gelibolu ilçesindeki bir lisenin depreme karşı güçlendirme inşaatında çalışıp 6 aylık paralarını alamayan 3 kardeş patrondan emeklerinin karşılığını istedi. 3 kardeşten biri patronun tabancasından çıkan kurşunlarla yaşamını yitirdi, ölen işçinin 2 kardeşi de dövüldü.

Çarşamba, 18 Kasım 2015 10:15
Kadir Sev

11.10.2015 günlü Resmi Gazetede, Orta Vadeli Program (2016-2018) yayımlandı.
Orta Vadeli Programlar, hükümetlerin gelecekteki üç yıllık beklentilerini, hedeflerini ve uygulayacakları politikaları açıkladıkları metinlerdir.

Cuma, 13 Kasım 2015 14:23
Galatasaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Necmi Yüzbaşıoğlu üniversite çalışanlarından Arif Arslan'ın hayatın kaybetmesi üzerine "Maalesef çok iyi niyetinin, çok çalışkanlığının kurbanı oldu" şeklinde sknadal bir yorum yaptı.

Galatasaray Üniversitesi öğrencileri, üniversite çalışanlarından Arif Arslan’ın hayatın kaybetmesi üzerine eyleme başladı. Odatv'nin haberine göre, okul yöneticileri ile görüşen öğrenciler, Arslan’ın iş cinayetine kurban gittiğini belirterek taleplerini yönetime kabul ettirdiklerini ifade etti.  

Salı, 03 Kasım 2015 10:54
AKP'nin tek başına iktidara gelmesiyle gözler seçim öncesi Başbakan Davutoğlu'nun iki ayrı paket olarak açıkladığı vaatlere çevrildi. Davutoğlu'nun seçim kürsülerinden vaat ettiklerinin maliyeti 22.3 milyar lira olarak hesaplandı.

AKP’nin tek başına iktidara gelmesiyle şimdi gözler vaatlere çevrildi. Başbakan Ahmet Davutoğlu önce 4 Ekim günü seçim beyannamesi ile birlikte 1 Kasım’a yönelik vaatlerini açıkladı. 

Çarşamba, 18 Kasım 2015 14:15
Hakan Erol

Dünya üzerinde birçok ‘terörist’ bulunur. Daha doğrusu emperyalistler her zaman kendilerini aklar, kendilerine karşı olan herkesi ise terörist ilan eder. Sovyetler Birliği ve sosyalist ülkeler zamanında onlar için terör yuvalarıydı. Küba’da Fidel ve arkadaşlarının verdiği gerilla mücadelesi, emperyalistler için bir terör eylemiydi.

Cuma, 13 Kasım 2015 09:00
Hakan Aydın

Toplumsal klasik olmuş bir soru değil mi? Kapitalizm hergün yeni hikayeler üretiyor, bu hikayelerin ayrıntılarında ise bu soru yeniden kendini gösteriyor.

İşte yeni bir hikaye daha...

Cuma, 09 Ekim 2015 11:53
Davutoğlu, taşeron sistemine çözüm isteyen işçiyle, "Taşeron ama telefonu var" diye dalga geçti.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisinden taşeron sistemine bir çözüm bulmalarını isteyen işçiyle "Taşeron ama telefonu var" diye dalga geçti.

Perşembe, 15 Ekim 2015 14:28
İzmir'in Ödemiş İlçesi'nde sulama barajı inşaatında taşeron firmaya bağlı çalışan 2 işçi, arıza yapan taş eleme makinesini kontrol için üzerine çıktıklarında akıma kapıldı. Hastaneye kaldırılan işçilerden 49 yaşındaki Ayhan Sabancı öldü, arkadaşı 50 yaşındaki Mehmet Gökçe ise tedaviye alındı.

Kayaköy Mahallesi'nde DSİ tarafından yapımı süren Aktaşlı Barajı inşaatını yürüten taşeron firmanın elektrik işçileri, arıza yapan taş eleme makinesini kontrol etmek için üzerine çıktı. Kaçak nedeniyle elektrik akımına kapılan işçiler Ayhan Sabancı ile Mehmet Gökçe, ağır yaralandı.

Salı, 06 Ekim 2015 13:25
CHP'li Kartal Belediyesi'nde çalışan taşeron işçiler, ihale sürecinde hak gaspı yaşandığını belirterek eyleme geçti.

Kartal Belediyesi'ne bağlı olarka çalışan 170 taşeron işçi, ihale sürecine tepki için eyleme başladı.

Belediye ile yapılan görüşmelerden sonuç alamayan işçiler sendikal hakl ve kıdem tazimatı gaspına karşı Kartal Belediyesi Fen İşleri Atölyesi'nde saat 12.00'de iş bırakma eylemine başladı.

İşçiler sonuç alana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirtiyor.

 

Cuma, 09 Ekim 2015 14:37
İzmir’in Torbalı ilçesinde yeni yapılan Torbalı Devlet Hastanesi’nin inşaatında çalışan ve taşeron firmadan aylardır maaşlarını alamadıklarını söyleyen işçiler, yaklaşık 30 metrelik vincin tepesine çıkarak eylem yaptı.

Torbalı ilçesinde, 250 yataklı Devlet Hastanesi’nin ihalesinin yapılmasının ardından inşaatta çalışmaya başlayan işçiler, taşeron firmadan maaşlarını alamamaya başladı. Yaklaşık olarak 4 aydır paralarını alamadıklarını söyleyen 55 işçi, duruma isyan ederek eylem kararı aldı. İnşaatın tepesine çıkan işçiler, yetkililerin inşaat alanına gelmesini ve maaşlarının yatırılmasını istedi. 

Salı, 27 Ekim 2015 19:12
​Türk Telekom’un taşeron firması ART Grup’a bağlı çalışan yaklaşık 200 işçi bugün sabah iş bırakma eylemine başladı. Ücretlerinin iyileştirilmesini isteyen işçiler firma yetkilileri ile görüşmeden ve talepleri kabul edilmeden eylemlerini bitirmeyeceklerini belirtti.

İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Türk Telekom’un yüklenici firması olan ART Grup’ta çalışan yaklaşık 200 işçi bugün (27 Ekim) sabah saat 9.00'da iş başı yapmadı. İşçiler bugüne kadar hiçbir şekilde çözülmeyen sorunları nedeniyle muhatap bulamadıkları için iş durdurma eylemine başladıklarını açıkladı.

Pages