2043 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 06 Ekim 2015 13:25
CHP'li Kartal Belediyesi'nde çalışan taşeron işçiler, ihale sürecinde hak gaspı yaşandığını belirterek eyleme geçti.

Kartal Belediyesi'ne bağlı olarka çalışan 170 taşeron işçi, ihale sürecine tepki için eyleme başladı.

Belediye ile yapılan görüşmelerden sonuç alamayan işçiler sendikal hakl ve kıdem tazimatı gaspına karşı Kartal Belediyesi Fen İşleri Atölyesi'nde saat 12.00'de iş bırakma eylemine başladı.

İşçiler sonuç alana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirtiyor.

 

Pazartesi, 05 Ekim 2015 15:04
Zonguldak'ta konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, AKP'ye yüklenerek, "Biz 7 Haziran’dan önce neyi açıklamışsak aynılarını kendi bildirgelerine koydular" ifadelerini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak'ın Alaplı İlçesi'nde partisince düzenlenen mitingde konuştu.

Pazar, 04 Ekim 2015 13:20
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri sonrasında hep beraber koalisyon yapmak istediklerini belirterek, "Birisi yan çizdi, öbürü her şeye olmaz olmaz diyor. O zaman seçime neden giriyorsun, girme o zaman seçime" dedi.

Antalya’nın 3 ilçesinde düzenleyeceği miting için saat 09.30 sıralarında Gazipaşa Havalimanı’na gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, parti otobüsü ile Alanya ilçesinde attığı turun ardından mitingin yapılacağı Alanya Belediyesi önüne geldi.

Salı, 06 Ekim 2015 17:49
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Birisinin sevdası; ‘ülke batsın ben başkan olayım’ diyor. Ülke de batmayacak sen de olmayacaksın kardeşim, bu kadar basit." dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin Amasya mitinginde bir konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'başkan' olmak için herşeyi denediğini ifade ederek ""Birisinin sevdası; ‘ülke batsın ben başkan olayım’ diyor. Ülke de batmayacak sen de olmayacaksın kardeşim, bu kadar basit." dedi.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

Salı, 06 Ekim 2015 02:43
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Siyasiler görevini yapmadı. Anayasaya göre hükümeti kurma görevini bize vermeleri gerekirdi. Endişe vardı. Ya CHP hükümet kursaydı ne olurdu?" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Zonguldak mitinginin ardından bir otelde düzenlenen etkinlikte STK başkanlarına, muhtarlara ve partililere seslendi.

Pazar, 04 Ekim 2015 09:15
Mehmet Bozkurt

Elbette can sıkıcıdır yüzlerce insanın feci bir biçimde ezilerek ölmüş olması. En çok da yakınlarının  canı yanmış olmalı. Kalkıp;  özel   kutsiyet atfettiğin  mekânları ziyarete gideceksin hem de sadece sevabına, aynen senin gibi sevap kazanmak muradıyla gelen , senin inancına sahip  başka insanların ayaklarının altında ezileceksin!

Cumartesi, 12 Eylül 2015 18:29
107 kişinin ölümüne neden olan Kabe’nin çevresindeki genişletme projesini Bin Ladin ailesinin yürüttüğü ortaya çıktı. Projede Türk şirketler de taşeron olarak yer alıyor.

Kabe’de 107 kişinin hayatını kaybettiği vinç kazasına sebep olan inşaat projesini Bin Ladin ailesinin yürüttüğü açığa çıktı. El Kaide kurucusu Usame bin Ladin’in ailesinin sahibi olduğu Bin Ladin Grup, Suudi Arabistan’ın en büyük inşaat firmalarından bir tanesi.

Cuma, 18 Eylül 2015 13:00
ABD'nin Suriyeli "muhalifleri" silahlandırmak için Belarus'la yaptığı silah anlaşması ortaya çıktı. ABD'nin tüm çabasına rağmen, Belarus'un satmaya çalıştığı silahların 30 yıllık olduğu ve anlaşmanın "muhaliflerin" silahlandırılmasını geciktirdiği ortaya çıktı.

BuzzFeed News tarafından yapılan haberde, ABD'nin Purple Shovel isimli taşeron bir şirket üzerinden Belarus'tan binlerce Rus yapımı silah almaya çalıştığı, ancak silahların 30 yıllık olduğu ve düzgün çalışmadığı, bu sebeple anlaşmadan vazgeçildiği aktarılıyor.

Cuma, 04 Eylül 2015 18:06
CHP'li 3 milletvekili, Irak'a çalışmaya giden ve iki gün önce Bağdat'ta kaçırılan 18 Türk işçinin kurtarılması çalışmalarına katkıda bulunmak için yarın Irak'a gidiyor.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel imzasıyla, Dışişleri Bakanlığı'na yazılan bilgilendirme yazısında Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan'ın, işçilerle ilgili bilgi almak ve kurtarılmaları çalışmalarına katkıda bulunmak için görevlendirildikleri vurgulandı.

Cumartesi, 05 Eylül 2015 11:38
CHP'li Milletvekilleri Ahmet Akın ve Tahsin Tarhan Irak'ta stadyum inşaatında çalışan ve üç gün önce şantiyeden kaçırılan 18 Türk işçinin kurtarılması için bugün Bağdat'a gitti. CHP'li milletvekili Mahmut Tanal'ın da bugün Bağdat'a gideceği açıklandı.

THY'ye ait tarifeli bir uçakla bu sabah saat 10.00'da İstanbul'dan Bağdat'a giden CHP heyetinden Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Irak'a giderken Mahmut Tanal'ın ise ilerleyen saatlerde gideceği açıklandı.

Çarşamba, 30 Eylül 2015 21:59
28 Ekim'de Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde geçen ve 18 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasıyla ilgili 3'ü tutuklu 16 sanıklı davanın dördüncü duruşmasına bugün de devam edildi. Mahkeme heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın, bakanlığa bağlı müfettişlerin soruşturulması için izin vermediğini açıkladı.

Hürriyet'in haberine göre, Ermenek Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Has Şekerler Madencilik Şirketi sahibi Saffet Uyar, Ermenek Cenne Linyit Kömürü İşletmesi Müdürü ve hissedarı Abdullah Özbey ve aynı şirketin teknik nezaretçisi Ali Kurt, taraf avukatları ve madenci aileleri katıldı.

Çarşamba, 23 Eylül 2015 02:45
Cemil Fuat Hendek

Söyledikleri:

"Bizim çocuklar“ın 1980’deki faşist darbesiyle başlattılar. Emperyalizme ve sermayeye hizmette kusur etmeyen Özal’llar ve ardından gelen saire ile AKP karanlığına geçiş yaptılar. Şimdi, semayenin o kardinal saldırısında yeni bir döneme geçişin çabalarına şahit oluyoruz.

Cuma, 11 Eylül 2015 16:26
12 Eylül faşist darbesinin 35. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "12 Eylül işçi sınıfına karşı sermaye saldırısıydı, sermaye sınıfını bugün AKP iktidarı güldürüyor" dedi. Beko, saray darbesine karşı direniş çağrısında bulundu.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, 12 Eylül faşist darbesinin 35. yıldönümü nedeniyle yayınladığ mesajda, "Darbenin 35. yılında saray darbesine direnelim" dedi. 

Pazar, 06 Eylül 2015 18:45
Yalçın Akyürek

Bartın Amasra’da Türk-İş’e bağlı Genel Maden İşçileri Sendikası’nda örgütlü 500 işçi  2 Eylül 2015’ten beri grevde. İşçiler işverenin lokavt tehdidiyle karşı karşıya ve esasen bu grevin başlangıç tarihi ilgili kanunun yürürlüğe girmesi ve yeniden düzenlenmesine kadar dayanıyor. Soma katliamından bugüne kısa bir özet geçerek Amasra’daki greve gelelim.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 15:22
Sariyer Belediyesi'nde işten çıkarılan Park ve Bahçe Müdürlüğü'ne bağlı işçiler eyleme geçti.

Taşeron olarak Sarıyer Belediyesi'nde çalıştırılan işçilri Büyükdere Mahallesi'ndeki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde eylem yaptı. Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay'ın odasına giren işçiler yaşanan arbede sonucu dışarı çıkarıldı.

Pages