2004 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 02 Temmuz 2015 15:59
Sağlık Bakanlığı, sağlık personeli olmayan 3 bin kişiyi 112 ambulanslarına taşeron usulü şoför olarak alınca, acil tıp teknisyen ve teknikerleri İzmir’de sokağa çıktı, “112’de taşeronlaşmaya hayır” sloganı attı.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, sağlık personeli olmayan kişilerin taşeron şoför olarak 112 ambulanslarında işe alınmaya başladığını belirterek, “bu uygulamayla ambulanslardaki sağlık personeli sayısı 3’ten 2’ye düşecek, hastalara etkin müdahale zorlaşacak ve hizmette kalite düşecektir” dedi.

Cuma, 03 Temmuz 2015 21:56
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi'nde bir ameliyathanenin tavanı çöktü. Bir işçi yaralandı.

Bugün 16:00 sularında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi ameliyathanesinde bulunan merkezi sterilizasyon ünitesinde tavan çöktü. Orada bulunan Mehmet Büyükyıldız isimli taşeron işçisi yaralandı. 

Olayın ardından sendika işyeri temsilcisi yıkıntının fotoğrafını çekmek istedi. Ancak sendika temsilcisine engel olunmak için ameliyathaneye güvenlik çağırıldı. 

Perşembe, 02 Temmuz 2015 10:58
Isparta'nın Sütçüler ilçesi Yukarı Köprüçay Havzası'nda yapımı sürdürülen Kasımlar Barajı ve HES projesi için kesilen meşe ağaçları, Aralık 2014’te çalındı.

Yukarı Köprüçay Havzası'nda büyük bölümü çam ve meşe ormanlarıyla kaplı alanda yapımı devam eden Kasımlar Barajı ve HES projesi için kesimi yapılan meşe ağaçları geçtiğimiz Aralık ayında çalındı.

Pazartesi, 01 Haziran 2015 11:33
Üçüncü köprü projesinin yol, tünel ve harfiyat işlerini üstlenen üç taşeron firma dolardaki yükselişin getirdiği maliyet artışını gerekçe göstererek borçlarını ödemedi. ESA İnşaat, İSDEM Yapı ve Saryapı İnşaat şirketleri borçlarını ödeyemeyince mahkemeler tedbir kararları aldı.

Yapımı devam eden 3. köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu projesi kapsamında yol, tünel ve hafriyat işleri yapan 3 ayrı taşeron firma iflas erteleme istedi.

Pazartesi, 29 Haziran 2015 21:06
Erzurum'daki Kapalı Cezaevi bahçesinde yapılan atık su kazısında göçük meydana geldi. 50 yaşındaki taşeron işçi toprak altında kaldı.

Olay bugün 17.00 sıralarında merkez Yakutiye İlçesinin Şükrüpaşa Mahallesindeki cezaevi Bahçesinde meydana geldi. Bir süre önce cezaevi bahçesinde başlatılan atık su kazısında toprak çöktü. 50 yaşındaki taşeron işçisi Celal Küçük toprak altında kaldı. Arkadaşlarının ihbarı üzerine olay yerine jandarma durumu il kriz merkezine bildirdi.

Salı, 02 Haziran 2015 15:44
Aydın'ın Köşk ilçesinde Kaymakamlık Binası inşaatında iskele çöktü, üç işçi yaralandı.

Aydın'ın Köşk İlçesi'nde yapımı süren kaymakamlık binası inşasında, üçüncü kata kurulan iskelenin çökmesi sonucu beton zemine düşen üç taşeron işçi yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan işçiler, tedaviye alındı.

Çarşamba, 03 Haziran 2015 14:35
Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinin (FSM) yemekhane bölümünde çalışırken DİSK/Gıda-İş Sendikasına üye oldukları için işten atılan 4 kadın işçi başlattıkları direnişi kazandılar.

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesinin (FSM) yemekhane bölümündeki 4 kadın işçi başlattıkları direnişle, "işe geri dönme" mücadelesini kazandı.

Perşembe, 18 Haziran 2015 20:10
Maltepe Üniversitesi Hastanesi işçilerinin 194 gündür, hastane binası önünde sürdürdüğü direniş kazanımla sonuçlandı. Sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan işçiler, işlerine geri dönüyor.

Maltepe Üniversitesi Hastanesi işçilerinin 194 gündür, hastane binası önünde sürdürdüğü direniş kazanımla sonuçlandı. Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde taşeron şirkete bağlı çalışan ve 6 Aralık 2014'te sendikalı oldukları gerekçesiyle işten atılan işçiler, işlerine geri dönüyor.

Salı, 23 Haziran 2015 13:39
Bursa'da bulunan tarihi Sinan Paşa Külliyesi'nin restorasyon çalışmalarında kamyon giriş ve çıkışları için duvarı yıkıldı.

Bursa’nın Yenişehir ilçesinde 420 yıllık tarihi Sinan Paşa Külliyesi’nin duvarı restorasyon çalışmaları kapsamında kamyonların giriş çıkışı için yıkıldı. 

Pazar, 21 Haziran 2015 14:00
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Koalisyon kuralım, sen başbakan ol” yolundaki teklifine karşılık kendisine ‘koltuk tedarikçisi‘ diyen MHP lideri Devlet Bahçeli’yi ‘seçim hesabı yapmak’la eleştirdi.

CHP’nin internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada, “Biz yüzde 60’lık blok derken, kimsenin kimseyle bir arada olmasını, bir siyasi ortaklığı değil, Türkiye’nin önceliği olan hukuk ve demokrasi üzerindeki tahribatın giderilmesi için halkın bize verdiği sorumluluğu anlatmaya çalıştık” denildi.

Salı, 09 Haziran 2015 19:04
Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanlığı Diyarbakır'daki silahlı saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada, “Halkımız 5 Haziran'da tüm imha ve katliam girişimine gösterdiği sağduyulu ve sabırlı duruşu şimdide göstermek zorundadır” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan DTK Eşbaşkanlığı, "5 Haziran günü HDP’e mitinginde yüzlerce kişiyi öldürmek isteyerek, savaş provası yapan kontra güçlerin, bugün Amed’in Şehitlik Mahallesi’nde bir daha ortaya çıktığını" belirtti.

Çarşamba, 10 Haziran 2015 08:00
Cemil Fuat Hendek

Birileri bayram yapıyor. AKP’nin meclisteki mutlak çoğunluğunu yitirmesini kutluyorlar. Dört köşeden –besmele ve şükürleri izleyen- açıklamalar geliyor:

"Demokrasi ve özgürlük kazandı!"

Son zamanlarda moda oldu ya, bir hesap da ben yapayım: Ne mene şeylerse bu besmeleyle andıkları "demokrasi ve özgürlük“, kim ne kadarını kullanacak, geriye ne kalacak? 

Perşembe, 04 Haziran 2015 12:45
Murad Demirkol

Bizim gibi ülkelerde devlet kavramı, genellikle siyasal iktidar olarak algılanır… Zaman zaman kutsal ve ulaşılması neredeyse imkânsız bir varlık olarak da değerlendirilir…

Pazartesi, 22 Haziran 2015 09:05
CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakanlık teklif ettiği Bahçeli'nin kendisine yönelik sert sözleri ile ilgili konuştu. CHP-AKP koalisyonu ihtimali için ise "Sayın Davutoğlu'nun ne düşündüğünü bilmiyoruz. Ne düşündüğünü görmemiz, dinlememiz gerekiyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakanlık teklif ettiği Bahçeli'nin kendisine yönelik sert açıklamalarıyla ilgili konuştu. Kılıçdaroğlu Bahçeli’nin bu sözlerine benzer bir üslupla karşılık vermeyeceğini söylerken, AKP-CHP koalisyonu tartışmaları için ise “Sayın Davutoğlu’nun ne düşündüğünü bilmiyoruz. Ne düşündüğünü bir görmemiz, dinlememiz gerekiyor.

Çarşamba, 17 Haziran 2015 08:00
Cemil Fuat Hendek

Herkes hep bir ağızdan istikrar istiyor. Buyrun bakalım, yine kulağa hoş gelen bir “lâf”. Etrafında tepinip durmaya başladılar. Bir cayırtı koptu, hep bir ağızdan bir kakafoni yükseliyor. 

Pages