2029 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 20 Ağustos 2015 15:22
Sariyer Belediyesi'nde işten çıkarılan Park ve Bahçe Müdürlüğü'ne bağlı işçiler eyleme geçti.

Taşeron olarak Sarıyer Belediyesi'nde çalıştırılan işçilri Büyükdere Mahallesi'ndeki İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nde eylem yaptı. Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay'ın odasına giren işçiler yaşanan arbede sonucu dışarı çıkarıldı.

Perşembe, 06 Ağustos 2015 12:31
Mersin'in Silifke İlçesi'nde, elektrik tellerini yeraltına alma işini üstlenen taşeron şirketin işçileri, metrelerce yükseklikteki beton elektrik direklerine sepetli vinç yerine kepçeyle çıkartıldı.

İlçenin turistik yerlerinden Atakent Mahallesi'nde Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.

Pazartesi, 24 Ağustos 2015 11:34
Marmarapark AVM'nin inşaatında çalışanların kaldığı çadırlarda çıkan yangında feci şekilde ölen 11 işçi, 40 bin liralık masraftan kaçınıldığı için can vermiş!

 

İstanbul Esenyurt'ta 11 işçinin Marmarapark AVM'nin şantiyesinde çadırlarda yanıp ölmesine ilişkin skandal bir belge daha gün yüzüne çıktı.

Salı, 11 Ağustos 2015 09:32
Külütr Bakanlığı, Yenikapı kazılarında hizmet alımı yoluyla çalıştırdığı ve sonra işten çıkarılan 30 arkeoloğu yeniden işe almamak için, "Biz kazı yapma yetkisini değil, çıkan eserleri koruma yetkimizi kullandık" şeklinde savunma yaptı. Yargıtay'ın onama kararı, Bakanlık dışındaki belediye gibi kurumların kendi bölgelerinde isteklerine göre kazı yapabileceği anlamına geliyor!

Radikal'den Ömer Erbil'in haberine göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı arkeolojik alanlarda kendisine kanunla verilen kazı yapma yetkisini, Yenikapı kazılarında çalışan 30 arkeoloğu işe almamak için verdiği savunma ile kaybetti. Yargıtay, 2863 sayılı yasanın 10. maddesine göre, Bakanlığın arkeolojik kazıları 3. kişilere de yaptırabileceğine hükmetti.

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 09:40
30 Ağustos nedeniyle yapılan resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Sümeyye Erdoğan'a evlenme teklifiyle gündeme gelen IŞİD'çi hakkında konuştu: Bir tane manyağı bulmuşlar...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saray'da verilen 30 Ağustos resepsiyonunda basın mensuplarının sorularını cevapladı. Erdoğan "Aileniz hedef alınıyor kızınız Sümeyye hanımla ilgili bir süredir bir tartışma sürüyor bu sizi yaralıyor mu?" sorusuna şöyle yanıt verdi:

Pazartesi, 03 Ağustos 2015 19:58
Soma'da, 301 madencinin yaşamını yitirdiği katliamdan arkadaşı sayesinde kurtulan Rahmi Sözüer, yeni işinde, elektrik çarpması sorucu hayatını kaybetti.

Soma katliamından sağ kurtulan işçi Rahmi Sözüer, bir başka iş cinayetinde hayatını kaybetti. İzmir Bayraklı Belediyesi'nde çalışan Rahmi Sözüer, Doğançay'da yürütülen inşaat çalışması sırasında kullandığı arabanın yüksek gerilim hattına temas etmesi sonucu hayatını kaybetti. 36 yaşındaki Sözüer'in nişanlı olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı öğrenildi.

Pazartesi, 03 Ağustos 2015 19:41
CHP'li Sarıyer Belediyesi tarafından tazminatsız olarak işten atıldıkları için CHP İstanbul İl binasına kendilerini zincirleyen 5 işçi ile işçilere destek olan 2 kişi gözaltına alındı.

Sarıyer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde taşeron olarak çalışan bir grup işçi, tazminatsız olarak işten atıldıkları gerekçesiyle bir süre önce Kağıthane Sanayi Mahallesi’ndeki CHP İstanbul İl Binası önüne çadır kurup eylem başlattı.

Cuma, 21 Ağustos 2015 09:18
AVM inşaatında 11 işçinin çıkan yangında ölmesine ilişkin süren davada, mahkemenin patronları aklayan biliirkişi raporuna göre karar verdiği ortaya çıktı.

Marmarapark AVM'nin inşaatındaki çadırda çıkan yangında 11 işçinin ölmesi üzerine açılan davadan çıkan 6 mahkûmiyetin gerekçeli kararı açıklandı. Mahkemenin, dosyadaki beş ayrı bilirkişi raporundan, AVM'nin sahibi ile AVM'yi inşa eden Kayı İnşaat adlı şirketin yöneticisini kusursuz gösteren dördüncü raporu dayanak aldığı ortaya çıktı.

Cumartesi, 29 Ağustos 2015 12:59
Özel bankaların "küçülme" stratejisi kapsamında son 1 yılda yüzlerce çalışanını işten attığı belirtiliyor.

Ekonomide yaşanan durgunluk, banka kârlarında yaşanan sert düşüş ve BDDK'nın sektöre zarar veren uygulamalarının faturası çalışanlara çıktı. Bir senede yüzlerce bankacı işini kaybetti.

Perşembe, 27 Ağustos 2015 15:45
Soma işçi katliamı davasının görülmesine, faciadan yaralı kurtulan şikayetçi işçiler dinlenmesiyle devam edildi. Mağdur işçiler, sorunları amirlere bildirdiklerinde "sen işine bak" yanıtı aldıklarını, müfettişler gelmeden önce neresi denetlenecekse orayı düzene koyduklarını, müfettiş gelmeden bazı yerlere sensörler takıldığını anlattılar.

Manisa’nın Soma ilçesinde resmi verilere göre 301 madencinin öldüğü işçi katliamı davasının görülmesine Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Bu duruşmada, kazadan yaralı kurtulan işçiler dinlendi.

Salı, 11 Ağustos 2015 15:30
Efem Sermet

Kimse hayal kurmasın, 14 yıllık AKP iktidarı bilançoya vurulduğunda onbinlerce işçi ölümü, kötüleşen çalışma koşulları, her fırsatta düşük tutulan ücretler, özelleştirmeler, kaybedilen sınıfsal kazanımlar, büyüyen işsizlik ordusu, artan vergiler, doğa katliamları, arasındaki uçurum gittikçe büyüyen gelir dağılımı, dış açık, onbinlerce siyasi tutsak, devrimci katliamları vs.

Salı, 11 Ağustos 2015 14:24
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, "Bu aşamada seçim yapmak ve benzer sonuç üretecek yine koalisyon tartışmalarına girilecek bir seçimi yapmak bu ülkeye çok şey kaybettirir” dedi.

Koalisyonun kaderinin belli olacağı Perşembe ya da Cuma günü yapılacak görüşme öncesinde CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Böyle her gün 5-6 tane ocağa ateş düştüğü bir ortamda sizin bir erken seçimi göze almanız doğru bir şey değil. Bu yüzden CHP tüm yapıcılığıyla koalisyon masasında.

Perşembe, 06 Ağustos 2015 13:54
Almanya'nın sosyalist yayın organı Junge Welt'te devam eden SYRIZA tartışmasına Yunanistan Komünist Partisi de katıldı. Komünistler, Avrupa solunun AB illüzyonunu da masaya yatırırken, SYRIZA'nın cunta sonrası Yunan halkına en fazla zarar veren parti olduğunu vurguladılar.

Sosyalist günlük gazete Junge Welt'in Yunanistan üzerine hazırladığı dosyanın Thomas Sablowski'ye ait ilk yazısı 18 Temmuz'da yayınlanmıştı. SYRIZA hükümetinin yenilgisini tartışan ''Yenilgi aşaması'' maklesine yanıt 28 Temmuz'da Andreas Wehr'den gelmişti: ''SYRIZA içinde darbe''. Andreas Wehr, Thomas Sablowski ile karşıt pozisyonda olduğunu belirtmişti.

Cuma, 07 Ağustos 2015 13:55
Ukrayna'nın Donbass bölgesindeki iç savaş, tüm dehşetine rağmen bölge halkları için bir umut olabilecek mi? Bölgeyi yakından tanıyan ve uzun süredir Donetsk'te yaşayan muhabir Okay Deprem, Donbass'ı ve geleceğini soL'a anlattı.

Evrensel'in Ukrayna muhabiri olan Okay Deprem, uzun yıllardır Donetsk'te yaşıyor. Kişisel tanıklıklarını da paylaşan Deprem, Donetsk ve Lugansk halk cumhuriyetlerinin bölge için umut kaynağı olduğunu düşünüyor.

Perşembe, 09 Temmuz 2015 13:59
HP, taşeron işçilerin kadrolu işçi yapılması için kanun teklifi verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Taşeron İşçilerinin Kadrolu İşçi Yapılmasına Dair Kanun Teklifini TBMM Başkanlığına sundu.

Pages