1944 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Nisan 2015 18:23
Bayraklı Belediyesi'nde işten atılan taşeron işçiler için eylem var.

İzmir Bayraklı Belediyesi'nde çalışan taşeron firmaya bağlı 3 işçinin işten atılması nedeniyle, çalışma arkadaşları belediye binası önünde bir eylem düzenledi.

İşçilerin, CHP'li belediyede sendikal faaliyet yürüttükleri için işten atıldıkları belirtiliyor.

Salı, 10 Mart 2015 13:59
Bakırköy Belediyesi’ne bağlı BYUAŞ’ta çalışan taşeron işçileri işten atılmalara ve hak gasplarına karşı eylem yaptı.

Bakırköy Belediyesi'ne bağlı taşeron şirket BYUAŞ'ta çalışan işçiler, işten atılamalara ve  hak gasplarına karşı eylem yaptı. 

Bugün 12:00'da Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda yapılan eylemde taleplerini dile getiren işçiler  "toplu sözleşme hakkı" gerçekleşmezse 10 gün sonra greve çıkacaklarını belirtti.

Salı, 24 Mart 2015 12:18
İşten atılan taşeron işçiler Karşıyaka Belediyesi'ni işgal etti.

İzmir Karşıyaka Belediyesi'nde, belediyenin taşeronu Altaş işyerinde çalışan işçiler Nakliyat-İş'e üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılması sonucu Karşıyaka belediyesini işgal etti. 

İşçilerin sendikaya üye olmaları ve işten atılmaları ile ilgili dün yapılan Nakliyat-İş'in açıklaması ise şöyle:

Pazartesi, 23 Mart 2015 21:02
Bakırköy Belediyesi’ne bağlı BYUAŞ’ta çalışan taşeron işçiler, 21 Mart’ta başlattıkları süresiz grevi Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda açtıkları direniş çadırında sürdürüyor.

Bakırköy Belediyesi’ne bağlı taşeron şirket Bakırköy Yapı İnşaat Ulaşım Hizmeti A.Ş.’de (BYUAŞ) çalışan işçiler, toplu iş sözleşmesi (TİS) sürecinde yaşanan anlaşmazlık, sendikaya üye olmalarının engellenmesi ve üye olanların da işten atılmalarına karşı 21 Mart’ta aldıkları süresiz grev kararını Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda kurdukları direniş çadırında sürdürüyor.

Salı, 24 Mart 2015 15:36
Karşıyaka'da sendikalı oldukları için işten çıkarılan işçilere belediye önünde polis saldırdı.

DİSK/Nakliyat-İş’e üye olan işçiler belediye önünde eylem yaparak yaşadıklarını ifade etti. İşçiler belediye binası içinde eylemlerini sürdürürken polis saldırdı.

Perşembe, 19 Mart 2015 20:50
Kırıkkale-Ankara karayolunda yol kenarında temizlik yapan taşeron işçilere araba çarpması sonucu 1 işçi hayatını kaybetti, 2 işçi yaralandı.

Kırıkkale-Ankara karayolunda seyreden bir aracın kontrolünü kaybetmesi sonucu yol kenarında temizlik yapmakta olan taşeron işçilerin üzerine uçtu. 

Kazada işçilerden Suat Akbaş (28), Yunus Sevis (39) ve Selçuk Taş (31) yaralandı. Yaralılar çağrılan ambulanslarla Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Yüksek İhtisas Hastanesine kaldırıldı.

Pazartesi, 09 Mart 2015 13:31
Çanakkale'de taşeron firmada temizlik işçiliği yapan kadının cumhurbaşkanı ve başbakanı eleştirdiği gerekçesiyle valilik tarafından işten çıkarılması talep edildi.

Çanakkale'de de Halk Sağlığı Müdürlüğü'nün temizlik departmanında çalışan işçinin, sosyal paylaşım sitesi Facobook'taki kişisel profilinden, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştiren yolsuzluk operasyonları ile hükümetin politikalarını eleştirdiği paylaşımlar nedeniyle işten çıkarılması istendi.

Cumartesi, 28 Mart 2015 19:54
Bakırköy Belediyesi’ne bağlı BYUAŞ’ta çalışan taşeron işçileri, işten atılmalara ve hak gasplarına karşı çıktıkları grevin 8. gününü geride bıraktı. Komünist Parti de bugün işçilere destek ziyareti yaptı.

Bakırköy Belediyesi'ne bağlı taşeron şirket BYUAŞ'ta çalışan işçiler, işten atılamalara ve  hak gasplarına karşı geçtiğimiz hafta çıktıkları grev 8. gününde. Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda kurulan grev çadırına Avcılar, Zeytinburnu ve Gazi Osman Paşa Belediyesi taşeron işçilerinin ve Ülker işçilerinin destekeleri sürerken, işçiler ise taleplerinin karşılanması konusunda kararlı. 

Cumartesi, 28 Mart 2015 13:54
Koç Üniversitesi işçileri, öğrencileri, öğretim üyeleri ve asistanları düzenledikleri forumla sorunlarını tartışırken 2013 taşeron direnişinin yıl dönümünde eylem yapma kararı aldı

26 Mart Perşembe günü, saat 17.30’da Koç üniversitesi işçileri, öğrencileri, öğretim üyeleri ve asistanlarından oluşan yaklaşık 200 kişi forum düzenledi. 

Salı, 10 Mart 2015 19:44
Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde bir süre önce özelleştirilen termik santralin temizlik işinde çalışan taşeron firma işçileri, maaşlarının düşürülmesi yönündeki kararın patron tarafından geri alınması üzerine iş bırakma eylemine son verdi. Söz konusu santral Demirler Madencilik tarafından alınmıştı.

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Çatalağzı beldesinde bir süre önce özelleştirilen termik santralin temizlik işinde çalışan taşeron firma işçileri, maaşlarının düşürülmesi yönündeki kararın patron tarafından geri alınması üzerine iş bırakma eylemine son verdi.

Perşembe, 19 Mart 2015 15:50
Bartın ile Amasra İlçesi arasında yapımı tamamlanan geçen 25 Aralık'ta Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın açılışını yaptığı Amasra Tüneli'nde havalandırmayı sağlayan jetfanları ile acil yardım telefonları, Sinop'ta yapımı devam eden tünel için alındığı ve açılış için geçici getirilip takıldığı gerekçesiyle söküldü.

Toplam 1100 metre uzunluğunda, çift yönlü yapılan Amasra Tüneli'nin açılmasından kısa bir süre sonra, tünelin havalandırma, acil haberleşme ve aydınlatma işlerini üstlenen taşeron firma, tünel içindeki 8 jetfan ile acil yardım telefonlarını söktü. Jetfan ile telefonların, Sinop'da yapımı tamamlanan tünele takıldığı belirtildi.

Perşembe, 05 Mart 2015 23:20
Birleşik Hareket Hareketi Didim Meclisi, inşaatta yaşanan iş cinayeti nedeniyle bir açıklama yaptı.

Didim'de yaşanan iş cinayeti nedeniyle Birleşik Haziran Hareketi Didim bir açıklama yayımladı.

Birleşik Haziran Hareketi Didim Meclisi’nin konuyla ilgili basın açıklaması şöyle:

İŞ KAZASI DEĞİL, BU BİR CİNAYET...

Perşembe, 05 Mart 2015 18:44
Kartal Adliyesi'nde keyfi bir şekilde işten atılan yemekhane ve kafe işçileri, haftabaşında direnişe geçtiler. Direnişçi işçiler, tüm talepleri kabul edilene kadar direneceklerini belirtiyorlar.

Kartal Anadolu Adliyesi’nin çay ocaklarında, yemekhane ve kafeteryalarında çalışan taşeron işçiler keyfi bir şekilde işten atılmalara karşı 2 Mart Pazartesi'nden itibaren C Blok kapısı önünde direnişe geçtiler.

Direnişteki işçilerden Kaya Doğan (55) ve Aynur Emre (42) ile direnişe dair görüştük.

Perşembe, 26 Mart 2015 07:30
Ahmet Çınar

Önemli olan sadece despottan değil,
despotizmden de kurtulmaktır. (Montesquieu)

Şebeke çalışıyor.

Restorasyon şebekesi bu.

Yorulmuş, yıpranmış, bitmiş bir düzeni can havliyle ayağa kaldırma, can çekişen bir sisteme suni teneffüs verme şebekesi.

Şebeke sağlı-sollu çalışıyor.

Perşembe, 19 Mart 2015 07:45
Nevzat Evrim Önal

Mücadelede strateji salt rakibin yapacağı varsayılan hatalar üzerine kurulmaz ama bazen öyle hatalar olur ki değerlendirmeyene enayi derler. Ülkenin üzerine çökmüş karanlığın başmimarının son yumurtladığı “bir anonim şirket nasıl yönetiliyorsa Türkiye böyle yönetilmelidir” incisi, yıllar önce sarf ettiği “ben ülkemi pazarlamakla mükellefim” sözü gibi bir gaf ve değerlendirmek lazım.

Pages