2360 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 12 Kasım 2017 18:38
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, "Bu sene bitmeden taşeronda çalışan vatandaşlarımızın kamuda istihdamlarıyla ilgili çalışmayı tamamlayıp gereğini yapacağız" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, bu sene bitmeden taşeronda çalışan vatandaşların kamuda istihdamlarıyla ilgili çalışmayı tamamlayıp gereğini yapacaklarını öne sürdü. 

Sarıeroğlu şunları söyledi:

Cuma, 17 Kasım 2017 21:21
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron çalışanlarla ilgili yapılacak düzenleme ile ilgili açıklama yaptı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron çalışanlarla ilgili yapılacak düzenleme ile ilgili açıklama yaptı.

Sarıeroğlu yaptığı açıklamada "Düzenleneme 10 gün içerisinde Meclis'e getirilecektir" ifadelerine yer verdi.

Cumartesi, 18 Kasım 2017 19:04
CHP tarafından düzenlenen Taşeron İşçilik Çalıştayı'nda Sonuç Bildirgesi açıklandı.

CHP Emek Büroları tarafından düzenlenen Taşeron İşçilik Çalıştayı'nda Sonuç Bildirgesi açıklandı. 

Bildirge şu şekilde:

Kamuda çalışan taşeron işçiler ayrımsız, şartsız derhal kadroya geçirilmelidir.

Çarşamba, 08 Kasım 2017 11:32
Türk Telekom'un altyapı, bakım, arıza ıslah, hat tesis ve nakil işlerini gerçekleştiren Akçadağ adlı taşeron firma, işçilerine bu ay asgari ücretin altında maaş yatırdı. Asgari indirim ücretinin hiç yatmadığından yakınan işçilerden bazıları, durumu protesto etmek için hizmet vermediler.

"Fiberliyoruz" sloganıyla Avea ve TTNET'i aynı marka altında birleştiren, yüzde 55'i Oger Telekom'a, yüzde 30'u Hazine Müsteşarlığına ait Türk Telekom'un altyapı, bakım, arıza ıslah, hat tesis ve nakil işlerini gerçekleştiren taşeron işçiler, yine zor günler yaşıyor.

Çarşamba, 15 Kasım 2017 16:53
Hak ettikleri maaşları alamayan Avcılar Belediyesinin taşeron işçileri bugün işe çıkmadılar.

İstanbul'da Avcılar Belediyesi fen işleri, park ve bahçeler birimlerinde taşeron şirkete bağlı olarak çalışan emekçiler bugün işe çıkmadılar.

Perşembe, 16 Kasım 2017 17:50
Adana'ın Yüreğir Belediyesinde sekiz yıldır taşeron işçi olarak çalışan 39 yaşındaki Serdar Koç, borçları nedeniyle belediyenin arşiv odasında yaşamına son verdi.

Adana'da merkez Yüreğir ilçe belediyesinde taşeron işçi olan 39 yaşındaki Serdar Koç, belediye hizmet binasının arşiv odasının tavanına bağladığı iple intihar etti.

Pazar, 05 Kasım 2017 18:39
Ege Üniversitesinin yemek, temizlik, büro ve benzeri hizmetleri satın aldığı İ.S.A.D-Haktok adlı taşeron şirket bünyesinde çalışan 57 işçinin sözleşmesi 2018 yılında yenilenmeyecek. Kurumda örgütlü olan Genel İş Sendikası "İşçine dokunma" kampanyası başlatıyor.

Ege Üniversitesi Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığının yemek, temizlik, büro ve benzeri hizmetleri satın aldığı İ.S.A.D-Haktok adlı taşeron şirket bünyesinde çalışan 57 işçinin sözleşmesinin, üniversite yönetiminin bütçeyi düşürmesi nedeniyle 2018 yılında yenilenmeyeceği öğrenildi.    

Pazar, 05 Kasım 2017 20:59
Şişecam’a taşeron üretim yapan Kluh Destek fabrikasında çalışmak istemeyen 150 işçinin üzerine kapıların kilitlendiği ve işçilerin zorla çalıştırıldığı öğrenildi.

Şişecam'a taşeron üretim yapan Kluh Destek fabrikasında 40 işçi, 3 Kasım sabahında tazminatsız bir biçimde işten atıldı. Bunun üzerine 150 işçi de arkadaşlarının işten atılmasının ardından çalışmak istemedi. Bunun üzerine fabrika sahibinin işçilerin üzerine kapıyı kilitleyerek zorla çalıştırdığı öğrenildi.

Cuma, 03 Kasım 2017 18:05
Şişecam Fabrikası’nda taşeron firma Klüh Destek’te çalışan 350 işçi, örgütlü oldukları Çimse-İş’in toplu sözleşmede belirlenen zam oranının altında imza atmasına isyan etti.

İstanbul Tuzla’daki Şişecam Fabrikası’nda taşeron firma Klüh Destek’te çalışan 350 işçi, örgütlü oldukları Çimse-İş’in toplu sözleşmede belirlenen zam oranının altında imza atmasına isyan etti. 

Salı, 14 Kasım 2017 11:50
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 15 ve 22 Kasım tarihlerinde belediye şirketleri olan İZELMAN ve İZENERJİ ihalelerini yenileyecek. Binlerce işçi tedirgin şekilde beklerken, ilgili sendikalar “Taşeronu belediyeye sokmayacağız” diyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, binlerce işçinin kaderini belirleyecek iki kritik ihaleye çıkıyor. Biri 15 Kasım, diğeri 22 Kasım’da yapılacak ihaleler, işçilerin bir kez daha taşeron şirket kabusu ile karşı karşıya kalmasına neden oldu.

Pazar, 19 Kasım 2017 13:24
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "buradan söylüyorum, asgari ücretin net, en az 2 bin lira olması gerekiyor" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Asgari ücret net bin 500 lira olacak dedik, 'Parayı nereden bulacaksın' dediler. Bugün asgari ücret 1400 lira civarında. Önümüzdeki günlerde yeniden gündeme gelecek. Buradan söylüyorum, asgari ücretin net, en az 2 bin lira olması gerekiyor" dedi.

Salı, 21 Kasım 2017 14:07
Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Türkiye'yi iyi yönetemiyorlar. Ekonomi, tam bir felaket. Eğitim politikası, hiç kimse memnun değil. İktidar partisine oy veren anne de memnun değil" açıklamasında bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları:

Pazar, 05 Kasım 2017 10:05
İşçilerin onayı olmadan yapılan toplu sözleşmeye tepki olarak iş bırakan Klüh Destek işçilerinin direnişi sürüyor.

Taşeron firma Külh Destek’e bağlı 350 işçinin çalıştığı Tuzla Şişecam’da Çimse-İş bir süre önce örgütlenerek yetki almıştı.

Yetkinin ardından sözleşmenin 3 yıllık olmasına ve daha önce belirledikleri yüzde 30’luk zam oranının yüzde 15 olarak belirlenip işçilerden habersiz olarak sözleşmeye imza atılmasına tepki gösteren işçiler, iş başı yapmayarak direnişe geçtiler.

Çarşamba, 01 Kasım 2017 09:45
Bartın'ın Amasra ilçesinde Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğünde görev yapan voleybol antrenörü 31 yaşındaki N.B., çalıştırdığı takımda yer alan lise öğrencisi 16 yaşındaki S.D. adlı kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Amasra Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğünde görev yapan voleybol antrenörü N.B.'nin çalıştırdığı takımda yer alan lise öğrencisi S.D., antrenörünün kendisine bir yıldır tacizde bulunduğunu iddia ederek ailesiyle birlikte polise şikayette bulundu. N.B., polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Suçlamayı kabul etmeyen N.B. adliyeye sevk edildi.

Perşembe, 16 Kasım 2017 12:48
Türkiye Komünist Gençliği (TKG), Ege Üniversitesinde sözleşmesi yenilenmeyeceği için işsiz kalacak olan emekçilere destek verdi. TKG'den yapılan açıklamada, tüm öğrenciler 17 Kasım Cuma günü yapılacak basın açıklamasına davet edildi.

Ege Üniversitesinin yemek, temizlik, büro ve benzeri hizmetleri satın aldığı İ.S.A.D-Haktok adlı taşeron şirket bünyesinde çalışan 57 işçinin sözleşmesi 2018 yılında yenilenmeyecek. Yakın bir tarihte işsiz kalacak olan Ege Üniversitesi işçileri, 17 Kasım Cuma günü 15.00'te Ege Üniversitesi yerleşkesi ana kapısında bir basın açıklaması düzenleyecek.

Pages