2171 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 01 Aralık 2016 16:49
Erzurum'da Sağlık Bakanlığına ait hastanenin inşaatında çalışan taşeron işçi, ücretini alamayınca vince çıkarak eylem yaptı.

Sağlık Bakanlığı'na ait hastane ve acil servis inşaatında çalışan ve 3 aydan beri ücret alamadığını belirten işçi 30 yaşındaki Asım Aydın, 50 metre yükseklikteki kule vince çıkarak eylem yaptı. Kar yağışı ve soğuk altında 4 saat kalan Aydın, “Ücretler ödenecek" sözü ile kule vinçten indirildi.

Cuma, 02 Aralık 2016 21:13
Ankara'da Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısı, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında başladı.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında, Çankaya Köşkü’nde toplandı.

Cumartesi, 03 Aralık 2016 15:40
Erdoğan 'engelli haklarını geliştirdik' dese de, Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın görme engelli vatandaşa dedikleri halen zihinlerdeki yerini koruyor.

Bugün 3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü. 1992 yılından bu yana 3 Aralık günü Birleşmiş Milletler tarafından uluslarararası bir gün olarak kabul edildi ve pek çok ülkede bir dizi etkinlik düzenleniyor.

İstanbul'da AVM açılışına katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da, bugünkü konuşmasında engellilere AKP döneminde sağlanan haklardan bahsetti.

Cumartesi, 03 Aralık 2016 08:31
Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Sinema Topluluğu, yönetmen Kıvanç Sezer’le inşaat işçilerini anlattığı filmi Babamın Kanatları’nı konuştu. 

23. Adana Film Festivali’nde ve 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nde ödüller alan Babamın Kanatları bugün gösterime girdi. Film, kanser olduğunu öğrenen inşaat işçisi İbrahim ve aynı inşaatta beraber çalıştığı yeğeni Yusuf’un hikâyesini konu alıyor. Van depreminde evsiz kalan ve ölümü giderek yaklaşan İbrahim geride bırakacağı ailesini düşünmektedir.

Pazartesi, 21 Kasım 2016 13:45
Adana'da su arıtma havuzuna düşen ve yüzme bilmeyen işçi hayatını kaybederken mesai arkadaşları acı gerçeği güvenlik kamerasındaki kayıtları izleyince fark etti

Adana'da su arıtma havuzuna düşen işçi, boğularak hayatını kaybetti.

Cuma, 25 Kasım 2016 11:59
Ege Üniversitesinde düne kadar hiçbir sosyal hakkı bulunmayan, güvencesiz ve esnek olarak çalıştırılan 600’e yakın taşeron işçi, uzun ve zorlu bir mücadelenin ardından hem sendikalı oldular, hem de emsal teşkil edecek kararlarla ve kısıtlı da olsa bir dizi kazanımla toplu iş sözleşmesine (TİS) imza attılar.

Bornova Belediyesi ve Ege Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi (SKS) Başkanlığında çalışan işçilerin ortak mücadelesiyle kurulan DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikasının 7 No’lu şubesi, Kasım ayı başında Ege Üniversitesinde yemek pişirme, temizlik, büro ve dağıtım alanında çalışan 530 işçinin ilk toplu iş sözleşmesini imzaladı.

Pazartesi, 28 Kasım 2016 09:25
Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Opsan fabrikasında, bir işçi pres makinesine sıkışarak hayatını kaybetti.

Gebze'deki Güzeller Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Opsan'da preslere bakım için gelen taşeron işçi, pres makinesine sıkışarak hayatını kaybetti. 

Pazar, 06 Kasım 2016 19:28
Tekirdağ'da taşeron işçilik yapan Taner Demirel, baca temizliği yaptıkları sırada çatı malzemesinin kırılması sonucu 7 metrelik yükseklikten düşerek hayatını kaybetti.

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde hortum üretim fabrikasında çalışan taşeron işçi 24 yaşındaki Taner Demirel, baca temizliği ve çelik halat değişimi yaptıkları sırada çatı malzemesinin kırılması sonucu 7 metrelik yükseklikten düşerek öldü. Yanındaki arkadaşı Halil Parlak'ın ise Demirel'in üzerine düşerek bacakları kırıldı.

Pazartesi, 14 Kasım 2016 10:03
Çaykur'un Rize’nin İyidere ilçesinde yapımı süren paketleme çay fabrikasında elektrik akımına kapılan taşeron şirket işçilerinden Mehmet Çordan hayatını kaybetti, diğer işçi Yüksel Kolcu yaralandı.

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (Çaykur) Rize’nin İyidere ilçesinde yapımı süren inşaat halindeki paketleme çay fabrikasında elektrik akımına kapılan taşeron şirket işçilerinden Mehmet Çordan hayatını kaybetti, diğer işçi Yüksel Kolcu yaralandı.

Cuma, 25 Kasım 2016 10:21
İstanbul'da sendika ve meslek odaları, Şirvan'da 16 işçinin toprak altında kaldığı maden katliamını protesto etti. Açıklamada, "Taşeron yasaklansın, özelleştirme durdurulsun, temel mühendislik çalışmalarıyla ölümler sona ersin" denildi.

DİSK İstanbul Bölge Temsilciliği, KESK İstanbul Şubeler Platformu, TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu ve İstanbul Tabip Odası, Siirt'in Şirvan ilçesindeki Madenköy'de meydana gelen ve 16 işçinin toprak altında kaldığı maden katliamını protesto etti. 

Pazartesi, 28 Kasım 2016 01:40
27 Kasım Pazar günü, Türkiye'nin çeşitli illerinde 4 işçi daha iş cinayetlerine kurban gitti.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG) verilerine göre, 27 Kasım Pazar günü 4 işçi daha iş cinayetlerinde hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş’ın Andırın'da iş cinayeti: TEİAŞ Afşin ekibinden 26 yaşındaki taşeron işçi Fatih Küçük 15 metreden düşerek yaşamını yitirdi.

Perşembe, 10 Kasım 2016 14:00
Galatasaray Üniversitesi Rektörlüğü, bu yıl bölümlerine dereceyle giren öğrenciler için Rektörlük Binası’nda bir tören gerçekleştirdi. Törene katılan komünist öğrenciler, Rektör Ertuğrul Karsak’a üniversiteye ilişkin taleplerini içeren bir mektup ilettiler.

Galatasaray Üniversitesi (GSÜ) Rektörlüğü, bu yıl bölümlerine derece yaparak giren öğrenciler için Rektör Ertuğrul Karsak’ın da katıldığı bir tören düzenledi. Rektörlük Binası’nda gerçekleştirilen törende öğrencilere sırayla laptop bilgisayar hediye edildi ve bir tebrik mektubu verildi.

Perşembe, 17 Kasım 2016 11:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde "11 yıllık hayalim" diyerek temelini attığı ve kısa sürede hayata geçeceğini söylediği Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü'nün inşaatı 3 yılı geride bıraktı. "Dünya'nın tek kontrat altında yapılmış ve Avrupa'nın en büyük Sağlık Kampüsü" diyerek pazarlanan Kampüsün inşaatında çalışan işçiler, uzun süredir maaşlarını alamıyor.

18 Eylül 2013 tarihinde dönemin başbakanı olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle temeli atılan Bilkent Entegre Sağlık Kampüsü'nün inşaatı 3 yılı geride bıraktı. 3 yılda tamamlanacağı belirtilen inşaat henüz sona yaklaşmaktan uzakken, işçiler ise çalışma koşullarına tepkili.

Salı, 22 Kasım 2016 12:10
İzmir'de son bir ayda 2 meslektaşlarını silikozis hastalığından kaybeden diş teknisyenleri sokağa çıkıp eylem yaptı. Teknisyenler, "Çalışırken ölmek 'kader' değildir" diyerek Sağlık Bakanlığı ile Çalışma Bakanlığı yetkililerini denetim görevine çağırdı.

İzmir Diş Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği ile Dev-Sağlık-İş Sendikası'nın ortak eyleminde, "Sezonluk işçiliğe hayır", "İhale sistemine hayır", "Sessiz ölümlere hayır" ve "Çocuklarımız babasız, annesiz büyüyor" yazılı dövizler taşıdı. "Çalışırken ölmek istemiyoruz" sloganı atılan basın açıklamasına hayatını kaybeden diş teknisyenlerinin aileleri de katıldı.

Çarşamba, 16 Kasım 2016 09:54
İş cinayetinin meydana gelmediği tek bir gün bile yaşanmayan Türkiye'de, dün de çeşitli kentlerdeki iş cinayetlerinde 3 işçi hayatını kaybetti...

Burdur'un Karamanlı ilçesinde freni boşalan iş makinesinden atlayıp kurtulmak isteyen operatör 30 yaşındaki Hakan Erturgut, aracın arka tekerlerinin altında kalarak yaşamını yitirdi. Karamanlı'ya bağlı Bozdağ mevkiindeki mermer ocağında dün saat 07.00 sıralarında meydana gelen olayda, evli ve 1 çocuk babası Hakan Erturgut'un kullandığı iş makinesinin freni boşaldı.

Pages