2276 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 20 Temmuz 2017 08:59
Aydın'ın turistik ilçesi Didim'de bir inşaat firmasında taşeron olarak çalışan 32 yaşındaki taşeron işçi akıma kapılarak hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre Aydın'ın Dididm ilçesine bağlaı Akbük’te bir inşaat firmasında taşeron işçi olarak çalışan Ali Osman Ilımar (32) elektrik prizine inşaatta kullandığı makinelerden birini taktığı esnada elektrik çarpması sonucu ağır yaralandı. Olayı gören diğer işçiler hemen 112 Acil servis ekiplerine haber verdi.

Cuma, 14 Temmuz 2017 01:39
Şişli Belediyesi'nde taşeron olarak çalıştırılan bin 171 işçi, belediyenin tehditlerine rağmen işsiz kalma tehlikesine karşı eylem yaptı.

Şişli Belediyesi'nde Kent-Yol isimli şirket tarafından taşeron olarak çalıştırılan bin 171 işçi, belediyenin tehditlerine rağmen işsiz kalma tehlikesine karşı eylem yaptı.

Salı, 25 Temmuz 2017 15:29
Şişli Belediyesi'nde 1171 işçinin çalıştığı ve belediye iştiraki olan Kentyol şirketinin ‘personel alımı ihalesine' sokulmamasıyla başlayan direniş, belediye işçilerinin iş bırakma eylemleriyle devam etti. İhalenin taşeron şirkete verilmek istenmesine tepki gösteren işçiler, iş güvenceleri için Ankara'ya "Adalet Yürüyüşü" başlatacak.

Şişli Belediyesi'nin 'personel alımı ihalesine' 1171 işçinin çalıştırıldığı belediye iştiraki olan Kentyol isimli şirket sokulmadı. 

Belediye, kendilerine teklif veren 3 ortaklı bir taşeron firmanın teklifini değerlendiriyor. Daha önce işsizlik tehditlerine rağmen belediye önünden protestoda bulunan işçiler bugün de iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. 

Çarşamba, 26 Temmuz 2017 16:41
TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın 5 milyon TL'lik yeni bir makam aracı alması gündeme geldi. CHP milletvekili Barış Yarkadaş, Meclis'te görev yapan taşeron işçilerin servislerini "tasarruf" gerekçesiyle kaldıran Kahraman'ın kendisine 5 milyon liralık yeni bir makam aracı aldırdığını savunarak konuyu Meclis'e taşıdı.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın içi ambulans hizmeti verebilecek şekilde düzenlenen 5 milyon liralık yeni bir makam aracı aldığı öne sürüldü. TBMM Başkanları için tahsis edilen bir başka lüks otomobilin de Kahraman'ın oğlu tarafından kullanıldığı öne sürüldü. Kahraman'ın Mercedes Benz Maybach S600 aracını aldığı iddia edildi.

Cumartesi, 08 Temmuz 2017 08:18
AKP'nin Ulusal İstihdam Stratejisi Eylem Planı geçtiğimiz gece Resmi Gazete'de sessiz sedasız yayımlanarak yürürlüğe girdi... Patronlara ucuz iş gücü sağlayan, işçilere ise esnek, kuralsız, taşeron çalışma yöntemlerini dayatan yeni bir kölelik vesikası... Yazarımız Kadir Sev, Resmi Gazete'de yayınlanan işçi düşmanı bu planı inceledi...

Dün akşam saatlerinde (7 Temmuz 2017) mükerrer sayılı Resmi Gazete'de Ulusal İstihdam Stratejisi (2014-2023) ve (2017-2019) Eylem Planı yayımlandı. (UİS Eylem Planı olarak kısaltılacaktır.)

Pazartesi, 24 Temmuz 2017 16:13
AKP hükümetinin kanun hükmünde kararnameyle kayyum atadığı Silopi Belediyesi, işçinin emeğine göz dikti. Taşeron şirket ile yapılan sözleşmeyi tek taraflı fesheden Silopi Belediyesi 113 personelin işine son verdi. İşlerine son verilen işçilere herhangi bir tebligatta bulunulmadı. 113 işçi ödenmeyen 10 günlük alacakları için belediyeye tazminat davası açtı.

Kayyum atanan Şırnak'ın Silopi Belediyesi, geçtiğimiz aylarda taşeron şirket ile yapılan sözleşmeyi tek taraflı feshederek 113 personelin işine son verdi. Sözleşmesi feshedilen firmanın bütün araçları geri verilirken, işlerine son verilen işçilere herhangi bir tebligatta bulunulmadı. 113 işçi ödenmeyen 10 günlük alacakları için belediyeye tazminat davası açtı.

Salı, 25 Temmuz 2017 12:59
İstanbul Kartal'da maaşını alamayan vinç operatörü metrelerce yüksekte protesto gerçekleştirdi.

İstanbul Kartal'da Yusuf Tektaş isimli vinç operatörü maaşını alamadığı için evine icra geldiğini söyleyerek çalıştığı inşaat vincine çıkarak eylem yaptı.

Pazartesi, 24 Temmuz 2017 20:54
​Avcılar Belediyesi'nde Fen İşleri ve Park Bahçelerde çalışan toplam 450 işçi bugün işe çıkmadılar.

Avcılar Belediyesi'nde taşeron şirkete bağlı Fen İşleri ve Park Bahçelerde çalışan toplam 450 işçi bugün işe çıkmadılar.

Salı, 18 Temmuz 2017 14:10
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Bu yürüyüşü bu ülkenin hak arayan huzur arayan bu ülkenin mazlumları içini yaptık.Bu yürüyüşü dosyası kapatılan Muhsin Yazıcıoğlu için yaptık" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'ne ilişkin Meclis'te açıklamalarda bulundu.

Cuma, 14 Temmuz 2017 10:10
İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan SOCAR’ın Star Rafinerisi inşaatında çalışan yüzlerce işçi zehirlendi. İşçiler 1500 civarında kişinin zehirlendiğini söylerken, SOCAR yetkilileri, sayı abartılıyor diyerek skandal şekilde kendini savundu.

SOCAR’ın Star Rafinerisi inşaatında çalışan işçilerin, yemekhanede yedikleri yemek sonrasında zehirlendikleri ortaya çıktı.

Pazar, 02 Temmuz 2017 08:59
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 18. gününde yaptığı konuşmada "Bugün 2 Temmuz Sivas katliamında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle anıyorum. Adalet arayışları hala devam ediyor. Bizim bu Adalet Yürüyüşü'nün ne kadar anlamlı olduğunu gösteren temel göstergelerden birisidir" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "adaletli bir yönetim" istediklerini belirterek, "Adaletli bir devlet, adaletli bir toplum istiyoruz. Adaletin egemen olduğu, hepimizin rahatlıkla konuşabildiği, düşüncelerini ifade ettiği için hapse atılmadığı bir düzen istiyoruz. Bu açıdan umuyorum bizim Adalet Yürüyüşümüze ülkeyi yönetenler daha fazla kulak kabartmış olurlar.

Perşembe, 20 Temmuz 2017 14:37
Adana'da bir gübre fabrikasında iki kişilik vinç sepetine altı işçi bindirilince ağırlığı taşıyamayan halat koptu: Dört işçi yaşamını yitirdi.

Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde bir gübre fabrikasında işçiler Murat Gümüş, Cengiz Kutlam, Halil Aslan, Latif Kaya, Fehmi Kaya ve Mustafa Gümüş çatı tamiratına başladı.

Vincin sepetine binen altı işçi çatıya çıktı. Öğle saatlerinde işçiler öğle yemeği için mola vererek sepete binip aşağı inmeye başladı.

Çarşamba, 26 Temmuz 2017 16:05
Slikon Vadisi'ndeki geçim sıkıntıları, küçük bir garajda yaşayan Facebook işçilerinin zorluklarla dolu hayatıyla yeniden gündeme geldi.

Facebook çalışanlarının geçim sıkıntısı ve yaşam zorlukları Batı basınında gündem oldu. Wall Street, Facebook'un yarın açıklanacak ikinci çeyrek bilançosunu beklerken, 2016'yı 10 milyar dolardan fazla net kârla kapatan sosyal medya tekelinin 4,13 milyar dolar kâr edeceğini tahmin ediyor.

The Guardian'a konuşan Facebook işçileri ise ay sonunu getirememekten yakınıyor.

Çarşamba, 05 Temmuz 2017 09:58
AKP'nin Varlık Fonu'na devrettiği Türkiye Petrolleri'nin tasfiye edilmesine yönelik girişimlere karşı Türkiye Petrolleri Genel Müdürlüğü binası işçiler tarafından işgal edildi. İşçiler eylemin başlamasının ardından uzun süredir kendilerine randevu vermeyen Enerji Bakanlığı'na görüşmek üzere davet edildiler. Eylem davet üzerine şimdilik sona erdirildi.

Petrol-İş Sendikası üyesi işçiler, Türkiye Petrolleri'nin tasfiye edilmesine yönelik girişimlere karşı Türkiye Petrolleri Genel Müdürlüğü binasında eyleme başladı.

TPAO Genel Müdürlük makamında oturma eylemine başlayan işçiler, "Türkiye Petrolleri Varlık Fonuna devredilemez" diyor.

Salı, 25 Temmuz 2017 17:03
Yeni Hâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK) tarafından Ankara 11'inci Aile Mahkemesi Hâkimliği görevinden alınarak Urfa'ya sürgün edilen Yargıçlar Sendikası Başkanı Mustafa Karadağ mesleği bıraktığını açıkladı. Karadağ, "Mücadele sadece yargıç iken yapılmıyor, aksine dışarıda daha etkin bir mücadele ortamı mevcut" diyerek mücadeleye devam edeceğini belirtti.

Yargıçlar Sendikası Başkanı ve Ankara 11’inci Aile Mahkemesi Hâkimi Mustafa Karadağ, emeklilik kararı alarak mesleği bıraktığını açıkladı. Hâkim Karadağ, kararını sosyal medyadan duyurdu.

Karadağ, soL'a yaptığı açıklamada şunları söyledi: 

Pages