2034 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 02 Şubat 2016 20:04
İstanbul Esenyurt'ta 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan asansör faciasında iki kişi tutuklandı

Esenyurt, Hadımköy Hoşdere yolu üzerindeki Fi Yapı'ya ait 32 katlı konut inşaatında üç işçinin hayatını kaybettiği asansör faciasında 2 kişi tutuklandı.

Çarşamba, 10 Şubat 2016 16:40
İzmir'de DİSK'e bağlı sendikaların üyeleri, kıdem tazminatında yapılmak istenen değişikliği protesto için sokağa çıktı. Protesto eylemine katılanlar, "İktidar kıdemi hedef aldığında, hayat iktidara direniş olur" pankartı açtı.

İzmir'de Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyeleri, hükümetin kıdem tazminatıyla ilgili yapmak istediği düzenlemeyi protesto için eylem yaptı.

Perşembe, 04 Şubat 2016 01:45
Alpaslan Savaş

AKP’nin THY’de neden olduğu skandal çoktur ama apronda deve kesme olayı bir numaradır.

Pazartesi, 01 Şubat 2016 12:56
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle verilen soru önergesinde, üçüncü havaalanı inşaatında meydana gelen iş cinayetlerinin kamuoyundan saklandığını belirten CHP Milletvekili Dr. Ali Şeker, "Bugüne kadar kaç kişi öldü, ceza alan sorumlu var mı, herhangi bir yasal işlem yapıldı mı?" diye sordu. Şeker, havaalanının yetişmesi için işçilerin molasız, tatilsiz 16 saat çalıştırıldığını da öne sürdü.

CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker, üçüncü havaalanı inşaatında yaşanan iş cinayetlerini TBMM gündemine getirdi. Şeker, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, "Havalimanı yetişsin diye işçiler ölüyor, farkında mısınız?" diye sordu.

Salı, 09 Şubat 2016 14:54
Esnek çalışma modellerine ilişkin düzenlemeyi içeren, işçiler ve sendikalar tarafından "kölelik yasası" olarak nitelendirilen "İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı" TBMM Başkanlığı'na sunuldu. “Güvenceli esneklik” olarak yutturulmaya çalışılan yeni yasayla birlikte, çalışma hayatı adeta köle pazarına dönüşecek!

AKP hükümeti, işsizliğe çare olacağını savunduğu, sendikaların “kölelik” olarak nitelendirdikleri özel istihdam bürolarına (ÖİB) geçici iş ilişkisi kurma, yani “işçi kiralama” yetkisi veren düzenleme ile “uzaktan çalışmayı” düzenleyen yasa tasarısının Meclis’e sundu.

TASARI YASALAŞIRSA ŞU DÜZENLEMELER HAYATA GEÇECEK:

Cumartesi, 30 Ocak 2016 08:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cizre'de yaralılara ambulans gönderilmemesi üzerine açlık grevine başlayan HDP'li vekillere “Bu oyunlara asla gelmeyiz. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar, orada taşeron gibi hareket ediyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açlık grevine başlayan HDP'li vekillere yüklendi. “Bu oyunlara asla gelmeyiz" diyen Erdoğan, "Açlık grevi yapabilirler, şunu da yapabilirler, bunu da yapabilirler. Bunların yeri parlamentodur. Bunların gelmesi gereken yer parlamentodur. Bunlar şu anda terör örgütüne uşaklık yapıyorlar. Terör örgütünün şu anda bunlar tamamıyla orada taşeronu gibi adeta hareket ediyorlar.

Çarşamba, 06 Ocak 2016 04:08
Küçükçekmece Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne iş yapan bir taşeron firmanın işçileri, işten çıkarıldıkları için eylem yaptı.

Küçükçekmece'de bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü yerleşkesi önünde akşam saatlerinde toplanan işçiler, taşeron olarak çalıştırıldıkları firma tarafından işten çıkarıldıklarını belirterek eylem başlattı. 

Çarşamba, 13 Ocak 2016 19:16
Başbakan Ahmet Davutoğlu: "Saldırının DEAŞ bağlantılı olduğu ortaya çıktı ama DEAŞ bir taşeron" dedi. Davutoğlu'nun iması akıllara yandaş Star'ın "Rusya, İran, Suriye" manşetini getirdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Sultanahmet'teki saldırısıya ilişkin, "Saldırganın kimliği tespit edildi, sizlerle de paylaşıldı. Bugün bu çerçevede 4 ayrı gözaltı daha oldu saldırganın kimliğinin tespiti sonrasında.

Cuma, 29 Ocak 2016 23:06
Büyük Birlik Partisi'nin kuruluşunun 23. yıldönümünde Ankara'da bir program düzenlendi. Programa, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, İran'ın Ankara Büyükelçisi Alireza Bikdeli ve partililer katıldı.

Programda konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Türkiye'nin tarihinin en buhranlı günlerinin yaşandığını savunarak; "Türkiye, iki büyük yanlış politikanın bedelini çok ağır hasarlar alarak ödemeye devam ediyor.

Cuma, 08 Ocak 2016 18:14
Çorum Olmuksan Kağıt Fabrikasında, Selüloz-İş Sendikasına üye olan 63 işçinin işten çıkarılması ile 4 Ocakta başlayan eylem hala devam ediyor.

Çorum Olmuksan Kağıt Fabrikasında, Selüloz-İş Sendikasına üye olan 63 işçinin işten çıkarılması ile 4 Ocakta başlayan eylem hala devam ediyor. 

Çarşamba, 27 Ocak 2016 20:51
Aydın'da 58 yaşındaki Sabahattin Antakyalıoğlu, alacağı ödenmeyince üzerine benzin dökerek kendini yaktı.

Olay, geçen cumartesi günü saat 16.00 sıralarında, Kemer Mahallesi 1757 Sokak’taki şantiyede meydana geldi. Aydın Su İsale Hattı’nı yapan yüklenici firmadan boru kaynak yapım işini alan taşeron şirketin ortağı Sabahattin Antakyalıoğlu, iddiaya göre 30 bin liralık alacağının ödenmesini istedi.

Salı, 19 Ocak 2016 16:41
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın örtülü ödenekten ilk 11 ayda 1 milyar 616 milyon liralık harcama yaptığını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ahmet Necdet Sezer’in örtülü ödenekten 7 yılda harcadığı paranın 167,4 milyon lira olduğunu ifade ederek, "Abdullah Gül’ün 7 yılda kullandığı paranın 4 katını 1,5 yılda, Ahmet Necdet Sezer’in 7 yılda kullandığı paranın 18 katını 1,5 yılda harcadı. İnsaf! Böyle bir şey olabilir mi? Bunun hesabı verilmiş değil” dedi. 

Pazartesi, 18 Ocak 2016 16:51
DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "AKP tüm emekçileri kuralsız ve güvencesiz çalıştırmak istiyor. Kıdem tazminatı kaldırılmak isteniyor" dedi. DİSK üyesi işçiler Şişli Camisi önünde stant kurup "Kıdem tazminatımız iş güvencemizdir, dokunma" başlıklı imza kampanyası başlattı.

DİSK üyesi bir grup, kıdem tazminatına ilişkin İstanbul'da Şişli Camisi önünde stant kurup "Kıdem tazminatımız iş güvencemizdir, dokunma" başlıklı bir imza kampanyası başlattı. 

KANİ BEKO: AKP KIDEM TAZMNİNATINI KALDIRMAK İSTİYOR

Çarşamba, 06 Ocak 2016 13:04
AKP hükümeti milyonlarca işçinin, emekçinin, çalışanın hayatını etkileyecek yeni düzenlemelere hazırlanıyor. Kıdem tazminatının yarıya düşürülmesi, iş güvencesini ortadan kaldıracak olan esnek çalışma, özel istihdam bürolarıyla modern kölelik sisteminin yaygınlaştırılması, işten atmanın kolaylaştırılması gibi düzenlemelerin faturasını emekçiler ödeyecek.

Hükümet, önümüzdeki en geç bir yıl içerisinde milyonlarca çalışanı, emekçiyi, işçiyi etkileyecek kritik düzenlemeler çıkarmayı hedefliyor. Acele edilmesinin nedeni ise, emekçilere ağır fatura çıkaracak türdeki reformları hemen seçimin ertesinde gerçekleştirip bir dahaki seçimlere kadar düzenlemelerin seçmen üzerindeki olumsuz etkilerinin unutturulması.

Pazartesi, 18 Ocak 2016 11:11
İzmir'in Kemalpaşa İlçesi'nde AKP'li belediye yönetimi 350 çalışanı işten çıkardı.

İzmir’in Kemalpaşa İlçesi’nin AKP’li belediye başkanı Arif Uğurlu göreve geldikten sonra işçi kıyımına başladı. 2014 yerel seçiminin ardından belediye başkanlığını CHP’li Rıdvan Karakayalı’dan devralan AKP’li Uğurlu döneminde, şu ana kadar yaklaşık 350 belediye çalışanının işine son verildi. Çoğu taşeron olarak istihdam edilirken işten atılan işçiler ve aileleri perişan oldu.

Pages