1963 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 02 Mayıs 2015 19:15
Partisinin Antalya’da düzenlediği mitingde konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, “Bu ülkede 4 yıl içinde hiç kimse ‘ben yoksulum’ demeyecek” diye konuştu. CHP lideri, taşeron işçilere “Geleceksin mührü basacaksın, kadronu alacaksın” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu bugün partisinin Antalya’daki seçim mitinginde konuştu. Miting Kepez Turgut Özal Spor Salonu önündeki alanda gerçekleştirildi.

‘4 YIL İÇİNDE KİMSE BEN YOKSULUM DEMEYECEK’

Cumartesi, 02 Mayıs 2015 09:13
Suriye'de cihatçı çetelerin yaptığı Alev katliamına ilişkin şimdi de "Türk askeri Alevi katliamı için kullanıldı mı?" sorusu gündemde.

AKP yandaşları ve gericiler Suriye'deki Alevi katliamını kutlamaya devam ederken katliama ilişkin sorular gündeme gelmeye devam ediyor.

Odatv yazarı Murtaza Demir'in yazısı şöyle:

Cumartesi, 11 Nisan 2015 21:05
Grevde olan Bakırköy Belediye çalışanları bugün yaptıkları bir yürüyüş ve basın açıklamasıyla mücadeleye devam edeceklerini tekrar ilan ettiler.

Grevde olan Bakırköy belediye çalışanları bugün saat 14:00 da Bakırköy dikilitaş durağında toplanarak Özgürlük Meydanı'na bir yürüyüş gerçekleştirdi. Sol parti ve derneklerin de destek verdiği yürüş esnasında "Direne direne direnişten zafere, yaşasın sınıf dayanışması, direne direne kazanacağız, taşeron işçisi köle değildir” sloganları atıldı.

Çarşamba, 01 Nisan 2015 18:23
Bayraklı Belediyesi'nde işten atılan taşeron işçiler için eylem var.

İzmir Bayraklı Belediyesi'nde çalışan taşeron firmaya bağlı 3 işçinin işten atılması nedeniyle, çalışma arkadaşları belediye binası önünde bir eylem düzenledi.

İşçilerin, CHP'li belediyede sendikal faaliyet yürüttükleri için işten atıldıkları belirtiliyor.

Cumartesi, 04 Nisan 2015 16:12
Bakırköy Belediyesine bağlı taşeron şirket BYUAŞ, direnişte olan işçilere tehdit mektubu gönderdi.

Bakırköy Belediyesi'ne bağlı taşeron şirket BYUAŞ'ta çalışan işçiler, işten atılamalara ve  hak gasplarına karşı greve çıkarken şirket işçileri "hapisle" korkutmaya çalışıyor.

Direnişte olan işçilere "ihtar bildirimi" gönderen BYUAŞ, işçilere şirkete yönelik karalamalar yapıldığını ileri sürüp haklarında işlem başlatma tehdidinde bulundu.

Pazar, 05 Nisan 2015 15:44
Eskişehir’de mahkeme, işçilerin parasını vaktinde ödeyemeyen taşeron şirkete ceza kesen Sosyal Sigortalar Kurumu'nu haksız buldu.

Eskişehir’de Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünden (İŞKUR) ihale karşılığı iş alan firma, İŞKUR’dan ihaleyle ilgili parasını vaktinde alamayınca işçilerin parasını vaktinde ödeyemedi. Bunun üzerine İŞKUR, ilgili firmaya 4 bin 556 TL para cezası kesti. CHA'nın haberine göre, firma yazılan cezayı avukatı aracılığıyla Sulh Ceza Hakimliğine itiraz etti.

Çarşamba, 22 Nisan 2015 22:46
Yasadışı biçimde yıllardır taşeron çalışmaya mahkum edilen karayolu işçileri, AKP'nin 1 Mayıs temsilinde sahneye çıkarılmak isteniyor. Taksim'i kapatan ve emekçileri tehdit eden AKP, Yol-İş'le başrolü paylaştığı Ankara'daki temsilinde "işçi dostu" görünme planı yapıyor.

Yargıtay kararlarına rağmen yasadışı biçimde yıllardır taşeronda çalışmaya mahkum edilen karayolu işçileri, yine hükümetle Yol-İş Sendikası’nın kirli pazarlığına alet edilmek isteniyor.

Pazartesi, 20 Nisan 2015 21:10
Denizli'de, TOKİ'nin yaptırdığı öğrenci yurt binasında çalışan taşeron işçilerden 6'sı, maaşlarını alamadıkları için çatıya çıkıp toplu intihar girişiminde bulundu.7 katlı binanın çatısında yaklaşık 3 saat direnen işçiler ikna edilerek indirildi.

Bugün saat 14.00 sıralarında Pamukkale Üniversitesi Kınıklı Yerleşkesi içindeki Kredi Yurtlar Kurumu kampusu içinde TOKİ tarafından yaptırılan öğrenci yurdu binasında çalışan 6 işçi, maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle çatıya çıktı. Binanın yedinci katında intihar girişiminde bulunan işçileri farkeden çevredekiler, durumu polise bildirdi.

Pazartesi, 20 Nisan 2015 11:58
Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde işçi sağlığı ve iş güvenliği kurallarının yerine getirilmesini talep ettiği için Dr. Coşkun Canıvar'a memuriyetten atılmaya uzanacak bir ceza verilmeye çalışılıyor.

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Tabip Odası hastane temsilcisi ve SES üyesi Arş. Gör. Dr. Coşkun Canıvar’ın taşeron çalıştırılan sağlık işçilerine yönelik iş sağlığı ve güvenliği eğitim toplantısında göstermelik eğitime "nitelikli işçi sağlığı eğitimi" talebiyle yaptığı itiraz sonucu  Canıvar’a memuriyetten atılmaya uzanacak bir ceza verilmeye çalışılıyor. 

Cumartesi, 11 Nisan 2015 14:27
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim mitinglerinin ilkini İstanbul Kartal’da düzenliyor.

Kemal Kılıçdaroğlu 7 Haziran seçimleri için yürüttüğü kampanyaya İstanbul Kartal’da düzenlenen mitingle start verdi.

“Milletçe alkışlıyoruz” sloganını kullanan CHP’nin, Kartal’da düzenlediği mitinge ilginin yoğun olduğu görüldü.

Saat 14.00 civarında kürsüye çıkan Kılıçdaroğlu, sözlerine “Korkmayın, yılmayın, sinmeyin, çünkü CHP var” diye başladı.

Cuma, 17 Nisan 2015 21:56
Tekirdağ'da yaşayan 55 yaşındaki Habil Meriç, evinde uyuduğu sırada pencereden giren oksijen tüpünün başına çarpması sonucu yaralandı.

Tekirdağ Malkara Devlet Hastanesi'nde kamyonun üzerinden indirilen 100 kilogramlık oksijen tüpü, taşıyan görevlinin elinden kayarak acil servis karşısındaki evin penceresinden içeri girdi ve uyuyan 55 yaşındaki Habil Meriç'in başına çarptı. Yaralanan Meriç, yolun karşısındaki acil servise taşınarak tedavi altına alındı.

Cumartesi, 04 Nisan 2015 14:34
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Erdoğan'a atıfla "kendisine çok yüz verdiğimiz için 400 istiyor" dedi.

Halkları Demokratik Kongresi (HDK), İstanbul’da "Alevilik: Tarih, Sorun, Tahayyül" başlıklı bir konferans düzenledi. Konferansta konuşan HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Erdoğan’ın 400 milletvekili istemesine atıfta bulunarak, "Dikkat ederseniz zaten bu sorunları çözmek için 400 istemiyor. Hiç bu sorunlardan bahsetmiyor. Kendisine çok yüz verdiğimiz için 400 istiyor" dedi.

Pazartesi, 27 Nisan 2015 10:58
Soma Madenci Aileleri, 10 Mayıs’ta, “Unutmamak ve Hesap Sormak İçin Soma'ya” sloganıyla miting düzenleyeceklerini açıkladı.

Soma'daki şehit madencilerinin aileleri adına yapılan açıklamada, tam bir yıl önce 301 canı kaybettiklerini ve bunun unutturulmak istendiğini belirterek, “Para verelim, ev dağıtacağız dediler, gerekenler yapılıyor siz evinizde oturun ve artık unutun dediler. Ama biz unutmadık ve unutmayacağız” denildi.

Cuma, 03 Nisan 2015 08:33
İstanbul Üniversitesi Demokratik Üniversite Girişimi, "Bizler İstanbul Üniversitesi Demokratik Üniversite Girişimi olarak en çok oyu almasına rağmen atanmayan Raşit Tükel'i tek meşru rektör olarak gördüğümüzü bir kez daha ifade ediyoruz" dedi.

İstanbul Üniversitesi Demokratik Üniversite Girişimi, İstanbul Üniversitesi (İÜ) Rektörlüğü görevine, en çok oyu alan Prof. Dr. Raşit Tükel yerine, ikinci sırada yer alan Prof. Dr. Mahmut Ak'ın atanmasının ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Pazar, 19 Nisan 2015 12:45
CHP bugün 7 Haziran 2015 seçimleri için seçim bildirgesi Kemal Kılıçdaroğlu tarafından açıklandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 7 Haziran seçimleri için bildirgesini açıkladı. CHP'nin seçim kampanyasında kullanacağı seçim şarkısı da ilk kez kamuoyuna duyuruldu. 

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları şu şekilde:

Pages