363 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 02 Mart 2019 15:00
İzmir'de AKP'nin Menderes Belediye Meclis Üyesi adayı Süleyman Sarıkaya, daha önce husumet yaşadığı Mehmet O. tarafından av tüfeğiyle vuruldu.

İzmir'in Menderes ilçesinde AKP'nin belediye meclis üyesi adayı Süleyman Sarıkaya, fırından evine dönerken iddiaya göre kendisine pusu kuran bir kişinin tüfekli saldırısına uğradı. Turizm işiyle uğraşan Süleyman Sarıkaya (55), boyoz almak için fırından çıkıp eve döndüğü sırada tüfekli saldırıya uğradı. İddiaya göre Sarıkaya evine dönerken, aralarında husumet olan Mehmet O.

Cuma, 08 Mart 2019 09:48
HDP'li eski vekil Sırrı Süreyya Önder, cezaevinde kendisini AKP'den kimsenin ziyarete gelmediğini belirtirken, 'Niye gelsinler? Ya da ne yüzle gelsinler. Hem gelinecek kişi ben değilim. İmralı’dır. Oraya ne kadar erken giderlerse ülkenin ve bölgenin barışına o kadar erken hizmet etmiş olurlar' dedi.

6 Aralık 2018 tarihinden bu yana tutuklu olan HDP'li Sırrı Süreyya Önder, cezaevinden Duvar’dan Hacı Bişkin’in sorularını yanıtladı.

Perşembe, 28 Şubat 2019 12:31
AKP'nin Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Alinur Aktaş, CHP'li rakibini eleştirirken, Nâzım Hikmet, Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok gibi isimleri, 'Devlete ve bayrağa savaş açmış, din ve diyanetle problemli adamlar' olarak niteledi.

AKP tarafından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen Alinur Aktaş, seçim çalışmaları kapsamında İnegöl'ü ziyaret etti.

Aktaş, CHP'li rakibini eleştirirken, Nâzım Hikmet, Türkan Saylan, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok gibi isimleri, "Devlete ve bayrağa savaş açmış, din ve diyanetle problemli adamlar" olarak niteledi. 

Çarşamba, 16 Ocak 2019 17:22
Yerel seçimlerde yarışacak 628 adayını daha önce "beş grup" halinde açıklayan CHP, bugünkü Parti Meclisi (PM) toplantısında biri büyükşehir, dördü il olmak üzere 70 adayını daha belirledi. Buna göre Diyarbakır'da Veysi Aghan, Amasya'da Arife Serpil Saraçoğlu, Bartın'da Mehmet Arslan, Kars'ta Taner Toraman, Kastamonu'da ise Mustafa Öztürk CHP'nin adayı oldu.

628 adayını daha önce gruplar halinde kamuoyuna duyuran CHP, yerel seçimler için belirlediği 70 yeni adayını daha açıkladı.

Adayların tam listesi şöyle:

Pazar, 30 Aralık 2018 18:07
MHP, 31 Mart yerel seçimleri için 15'i il olmak üzere 402 belediye başkan adayını bugün yazılı bir açıklama yaparak duyurdu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz partisinin 402 merkezdeki belediye başkan adaylarını açıkladı.

Salı, 20 Kasım 2018 10:04
25 Kasım, 1960 yılında Dominik Cumhuriyeti’nde faşist diktatöre karşı mücadele ettikleri için katledilen Latin Amerika’nın ilerici kadınlarının, Mirabal kardeşlerin ölüm yıldönümü. Bugün, 1981’den itibaren Latin Amerika’da, 1999’dan itibaren tüm dünyada “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” olarak anılıyor.

Kadın erkek arasında cinsiyet esaslı ayrım ve elbette kadına yönelen ayrımcı şiddet kapitalizmden çok önce ortaya çıktı. Ancak söz konusu şiddet, sınıflı toplumlarda sınıfların oluşumu, gelişimi, ortadan kalkması döngüsünde, dolayısıyla kapitalizmin ilerleyiş seyrinde yeni boyutlar kazandı ve mevcut şeklini aldı.

Çarşamba, 03 Ekim 2018 11:09
İzmir Buca'da bir imam hatip ortaokulunda, yasa gereği karma olması gereken eğitimin fiilen kaldırıldığı, harem-selamlık şeklinde eğitim yapıldığı okul müdürünün resmi yazısıyla ortaya çıktı. Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu müdürü Müjgan Mutlu, fiziki koşulları yetersiz olan komşu okul Kozağaç Ortaokulu'nun egzersiz için boş sınıf talebine 'O saatte o katta üç kız sınıfımız var, karma eğitime uygun değil' yanıtı verdi.

Okulların açılmasıyla birlikte karma eğitim tartışmaları yeniden başlarken, İzmir'de bir imam hatip ortaokulu müdürünün, yasa gereği karma olması gereken eğitimi fiilen kaldırdığı, harem-selamlık eğitimi başlattığı ortaya çıktı.

Çarşamba, 15 Ağustos 2018 20:38
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Süleyman Ö., devlet hastanesinin acil servisine getirdiği yakınına öncelik tanınmadığı gerekçesiyle tartıştığı hemşireye hakaret edip, Pratisyen Hekim Ahmet Sıtkı Çelebi'ye yumruk attı.

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Süleyman Ö. (33), devlet hastanesinin acil servisine getirdiği yakınına öncelik tanınmadığı gerekçesiyle tartıştığı hemşireye hakaret edip, Pratisyen Hekim Ahmet Sıtkı Çelebi'ye yumruk attı. 

Pazar, 20 Mayıs 2018 23:01
CHP milletvekili aday listesini açıkladı. İlhan Cihaner, Zeynep Altıok Akatlı gibi solcu isimlerin aday gösterilmediği dikkat çekiyor. Saadet Partisi için listede bazı sıraların boş bırakıldığı, kontenjan ayrıldığı görülüyor.

CHP'nin milletvekili aday listesi açıklandı. Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi toplantılarının ardından listede birçok yeni isim dikkat çekiyor. Aday listesinde, Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, cezaevinde olan Enis Berberoğlu İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi. Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener de Konya’dan aday gösterildi. 

Pazartesi, 21 Mayıs 2018 16:48
AKP'nin milletvekili aday listesi YSK'ye teslim edildi. AKP'den 26'ncı dönemden 167 milletvekili tekrar aday olarak yer buldu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet, 600 kişiden oluşan milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti.

Ahmet Sorgun milletvekili listesini teslim ettikten sonra şu açıklamayı yaptı:

Pazartesi, 21 Mayıs 2018 17:18
CHP'nin kesinleşerek YSK'ye teslim edilen milletvekili aday listesi yayınlandı. İşte o liste...

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ve beraberindeki heyet milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti.

İŞTE CHP'NİN LİSTESİ:

ADANA

Pazartesi, 21 Mayıs 2018 17:44
İyi Parti'nin milletvekili aday listesi açıklandı.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyet milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da Afyon'dan aday gösterildi.

İşte İyi Parti'nin milletvekili adayları:

Perşembe, 05 Nisan 2018 23:43
Kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yönetici ve yazarlarının yargılandığı 17'si tutuklu 31 sanıklı davada, tahliye talepleri reddedildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada, Cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasını açıklamasının ardından sanıklar söz aldı.

Esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre talep eden sanıklar tahliyelerini istedi.

Pazar, 04 Şubat 2018 17:56
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığa seçildiği CHP 36. Olağan Kurutay'ın 2'inci gününde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin seçimi yapıldı.

CHP’de dün yapılan Genel Başkanlık seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden seçilmesinin ardından, parti yarış bugün de devam etti. 

Çarşamba, 21 Şubat 2018 12:50
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aralarında bürokrat, milletvekili ve bakanların da bulunduğu 300 isim ile "istişare yemeği"nde bir araya geldi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ev sahipliğindeki "İstişare Yemeği" Ankara Çukurambar'da bir otelde gerçekleşti.

Pages