357 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 03 Ekim 2018 11:09
İzmir Buca'da bir imam hatip ortaokulunda, yasa gereği karma olması gereken eğitimin fiilen kaldırıldığı, harem-selamlık şeklinde eğitim yapıldığı okul müdürünün resmi yazısıyla ortaya çıktı. Evliya Çelebi İmam Hatip Ortaokulu müdürü Müjgan Mutlu, fiziki koşulları yetersiz olan komşu okul Kozağaç Ortaokulu'nun egzersiz için boş sınıf talebine 'O saatte o katta üç kız sınıfımız var, karma eğitime uygun değil' yanıtı verdi.

Okulların açılmasıyla birlikte karma eğitim tartışmaları yeniden başlarken, İzmir'de bir imam hatip ortaokulu müdürünün, yasa gereği karma olması gereken eğitimi fiilen kaldırdığı, harem-selamlık eğitimi başlattığı ortaya çıktı.

Çarşamba, 15 Ağustos 2018 20:38
Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Süleyman Ö., devlet hastanesinin acil servisine getirdiği yakınına öncelik tanınmadığı gerekçesiyle tartıştığı hemşireye hakaret edip, Pratisyen Hekim Ahmet Sıtkı Çelebi'ye yumruk attı.

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde Süleyman Ö. (33), devlet hastanesinin acil servisine getirdiği yakınına öncelik tanınmadığı gerekçesiyle tartıştığı hemşireye hakaret edip, Pratisyen Hekim Ahmet Sıtkı Çelebi'ye yumruk attı. 

Pazar, 20 Mayıs 2018 23:01
CHP milletvekili aday listesini açıkladı. İlhan Cihaner, Zeynep Altıok Akatlı gibi solcu isimlerin aday gösterilmediği dikkat çekiyor. Saadet Partisi için listede bazı sıraların boş bırakıldığı, kontenjan ayrıldığı görülüyor.

CHP'nin milletvekili aday listesi açıklandı. Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi toplantılarının ardından listede birçok yeni isim dikkat çekiyor. Aday listesinde, Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1. sıradan aday olurken, cezaevinde olan Enis Berberoğlu İstanbul 2. bölge 1. sıradan aday gösterildi. Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener de Konya’dan aday gösterildi. 

Pazartesi, 21 Mayıs 2018 16:48
AKP'nin milletvekili aday listesi YSK'ye teslim edildi. AKP'den 26'ncı dönemden 167 milletvekili tekrar aday olarak yer buldu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun ve beraberindeki heyet, 600 kişiden oluşan milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti.

Ahmet Sorgun milletvekili listesini teslim ettikten sonra şu açıklamayı yaptı:

Pazartesi, 21 Mayıs 2018 17:18
CHP'nin kesinleşerek YSK'ye teslim edilen milletvekili aday listesi yayınlandı. İşte o liste...

CHP Sözcüsü Bülent Tezcan ve beraberindeki heyet milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti.

İŞTE CHP'NİN LİSTESİ:

ADANA

Pazartesi, 21 Mayıs 2018 17:44
İyi Parti'nin milletvekili aday listesi açıklandı.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyet milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etti. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal da Afyon'dan aday gösterildi.

İşte İyi Parti'nin milletvekili adayları:

Perşembe, 05 Nisan 2018 23:43
Kayyuma devredildikten sonra kapatılan Zaman gazetesinin eski yönetici ve yazarlarının yargılandığı 17'si tutuklu 31 sanıklı davada, tahliye talepleri reddedildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada yapılan duruşmada, Cumhuriyet savcısının esas hakkındaki mütalaasını açıklamasının ardından sanıklar söz aldı.

Esas hakkındaki savunmalarını hazırlamak için süre talep eden sanıklar tahliyelerini istedi.

Pazar, 04 Şubat 2018 17:56
Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlığa seçildiği CHP 36. Olağan Kurutay'ın 2'inci gününde Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin seçimi yapıldı.

CHP’de dün yapılan Genel Başkanlık seçimlerinde Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden seçilmesinin ardından, parti yarış bugün de devam etti. 

Çarşamba, 21 Şubat 2018 12:50
İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, aralarında bürokrat, milletvekili ve bakanların da bulunduğu 300 isim ile "istişare yemeği"nde bir araya geldi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ev sahipliğindeki "İstişare Yemeği" Ankara Çukurambar'da bir otelde gerçekleşti.

Pazar, 07 Ocak 2018 23:49
İstanbul'daki 39 CHP'li ilçe başkanı pazartesi günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşmek için Ankara'da olacak.

CHP'nin İstanbul'daki 39 ilçe başkanı yarın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile fikir alışverişi yapmak için Ankara'ya gidecek.

Gelecek hafta yapılacak olan İstanbul İl Başkanlığı seçimi öncesi gerçekleşecek olan görüşme, saat 15.00'te başlayacak. Kılıçdaroğlu'nun ilçe başkanlarının sürece ilişkin görüşlerini dinleyeceği belirtiliyor.

Cuma, 07 Temmuz 2017 08:01
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün barışçıl geçtiğini ve barışla noktalanacağını söyledi.

Adalet Yürüyüşü’nün 22. gününde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidar kanadının “Biz izin veriyoruz” açıklamalarına tepki göstererek, “Adalet istemek ne zamandan beri birilerinin iznine bağlı oldu” dedi. Kılıçdaroğlu barışçıl geçen yürüyüşlerini pazar günü de barışla noktalayacaklarını söyledi.

Pazartesi, 19 Haziran 2017 00:02
Bursa Süleyman Çelebi Anadolu Lisesi'nin Necmettin Köksal isimli müdür yardımcısı, Facebook hesabından skandal bir paylaşımda bulundu.

Bursa Süleyman Çelebi Anadolu Lisesi'nin Necmettin Köksal isimli müdür yardımcısı, Facebook hesabından skandal bir paylaşımda bulundu. 

Pazartesi, 19 Haziran 2017 19:24
Süleyman Çelebi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Necmettin Köksal’ın sosyal medya hesabından Kılıçdaroğlu’nun 'Adalet Yürüyüşü’ne gönderme yaptığı ve tepkilere neden olan paylaşımıyla ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce inceleme başlatıldı.

Süleyman Çelebi Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Necmettin Köksal, Twitter hesabından, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'ne gönderme yaptığı paylaşım, büyük tepki çekti.

Perşembe, 04 Mayıs 2017 17:03
12 Eylül cuntacıları tarafından DİSK davası kapsamında tutuklanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ahmet İsvan, 1 Mayıs'ta hayatını kaybetmişti. İsvan, bugün son yolculuğuna uğurlandı.

12 Eylül sonrası tutuklanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Ahmet İsvan, son yolculuğuna uğurlandı.

İşçilere ücretsiz otobüs servisi sağladığı için suçlanan İsvan, 73-77 yılları arasında belediye başkanlığını yaptığı İstanbul'da halka ucuz ekmek sağlamak için halk ekmeği fabrikası kurmuştu.

Salı, 11 Nisan 2017 13:48
Zaman gazetesinin yazar ve yöneticileriyle ilgili istenen cezalar hazırlanan iddianamede yer aldı.

Kapatılan Zaman gazetesinin yazar ve yöneticileri hakkında iddianame düzenlendi.

Pages