12122 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 06 Ağustos 2017 20:13
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Türkiye'de kimse hakkında giydiği şorttan dolayı adli soruşturma yapılmıyor" dedi.

Türkiye'de artan gerici saldırılara ilişkin AKP'den ilginç bir savunma geldi.

Cuma, 11 Ağustos 2017 22:11
Rekabet Kurumu, piliç eti üretiminde faaliyet gösteren 19 teşebbüs ile Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESDBD) hakkında soruşturma açıyor.

Rekabet Kurumu, piliç eti üretiminde faaliyet gösteren 19 teşebbüs ile Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESDBD) hakkında soruşturma açıyor.

Cuma, 18 Ağustos 2017 13:10
Sakarya'da 7 tarım işçisinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Sakarya'daki kazayla ilgili bakanlığımızca müfettiş görevlendirilmiş olup, gerekli incelemeler başlatılmıştır" açıklamasında bulundu. 

Perşembe, 03 Ağustos 2017 08:32
Kanal D'de yayınlanan Çocuklar Duymasın adlı diziye, bir sahnede Cemaat'in kitabının görünmesi nedeniyle soruşturma açıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kanal D’de yayınlanan "Çocuklar Duymasın" adlı dizide, Cemaat'in faaliyetlerini dünyaya tanıttığı "Barış Köprüleri; Dünyaya Açılan Türk Okulları" isimli kitabın gösterilmesi nedeniyle soruşturma başlattı.

Cuma, 11 Ağustos 2017 11:28
Otellerine tesettürlü kadınların gelmesini istemeyen Club Grand Aqua Hotel’in sahibi Fethi Yılmaz Sezer hakkında bir soruşturma daha başlatıldı.

Antalya'da oteline türbanlı kadınların gelmesini istemediği için hedef ola Club Grand Aqua Hotel’in sahibi Fethi Yılmaz Sezer’e bir soruşturma daha açıldı. Yeni Şafak’ta yayınlanan haberin ardından Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı da Sezer hakkında “nefret ve ayrımcılık” soruşturması başlattı.

Cuma, 11 Ağustos 2017 17:14
Rekabet Kurulu, piliç eti satışı yapan 19 şirket ile bir dernek hakkında soruşturma açtı.

Rekabet Kurumu, piliç eti satışı faaliyeti gösteren 19 şirket hakkında soruşturma başlattı.

4054 sayılı Kanun'un 4. maddesini ihlal ettikleri iddiasıyla hakkında soruşturma açılan firmalar şöyle:

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 15:49
Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve yanındakilerin polis merkezinde görevli polis memurlarına darp ve hakaret iddialarına ilişkin çıkan haberler üzerine soruşturma başlatıldı.

 

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Beylikdüzü Belediye Başkanı  Ekrem İmamoğlu ve yanındakilerin Gürpınar Polis Merkezine giderek, buradaki  görevli polislere saldırdıkları ve hakaret ettiklerine dair iddiaların Akşam gazetesinin dünkü sayısında yer alması üzerine resen soruşturma başlattı.  

Pazar, 13 Ağustos 2017 08:33
İzmir’de motosikletli biri tarafından taciz edilen 19 ve 22 yaşındaki iki kadının yardım istedikleri polisler tarafından darp edilmeleri olayında ilgili İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın açıklama yaptı.

İzmir’de motosikletli biri tarafından taciz edilen 19 ve 22 yaşındaki iki kadının yardım istedikleri polisler tarafından darp edilmeleri olayında ilgili İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın açıklama yaptı.

Güvenlik kameralarına da yansıyan olayla ilgili hurriyet.com.tr'den Banu Şen'e konuşan İzmir Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın şöyle konuştu:

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 23:24
ABD Başkanı Donald Trump, Çin'in ticaret uygulamalarının soruşturulması için emir verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Çin'in ticaret uygulamalarındaki olası ihlallerin soruşturulması için talimat verdi. Trump'ın hamlesinin kimi mallarda yeni gümrük vergilerine sebep olabileceği söyleniyor.

"ABD'lilerin işlerini yok eden taklit ürünlerle ve korsanlıkla mücadele edeceğiz" diyen Trump, daha önce de Çin'e yönelik benzer açıklamalarda bulunmuştu.

Salı, 22 Ağustos 2017 12:24
Bursa’da yakınının düğününde kalabalığa aldırış etmeden havaya ateş eden ve kendisini uyaranları "polisim teşkilatı buraya yığarım" diyerek tehdit eden polis memuru hakkında adli ve idari soruşturma başlatıldı.

Pazar günü Bursa'nın Nilüfer İlçesi'nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’ndeki bir düğün salonunun önünde yaşanan olayda, polis olduğu öğrenilen maganda, belindeki silahı çıkarıp kalabalığa aldırış etmeden 11 el havaya ateş etti.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 10:18
AKP'li belediyenin tarihi Topkapı surlarını düğün salonuna çevirmesine ilişkin haberler 11 ay önce yayınlanmıştı. İnşaatın kurul kararı olmadan yapıldığı ise bir yıl sonra ortaya çıktı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı nihayet, düğün organizasyonlarının yapıldığı tarihi Topkapı surlarında meydana getirilen tahribata ilişkin harekete geçti. Yaklaşık bir yıl önce Fatih Belediyesine ait Topkapı Sosyal Tesisleri alanı içinde kalan bölgede düzenlemeye gidilmiş, yapılan yeşillendirme çalışmalarıyla birlikte sur duvarları da tadilata alınmıştı.

Salı, 15 Ağustos 2017 14:01
Şile'de denizden bir erkeğe ait ceset çıkarıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Şile Küçük Mendirek mevkiinde fark edilen ceset, cankurtaranlar tarafından denizden çıkarılarak polise teslim edildi.

31 yaşındaki Yunus Emre Korkut'a ait olduğu belirlenen ceset incelemenin ardından Şile Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

 

Salı, 22 Ağustos 2017 10:39
Gülen Cemaati'ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında eski milli kaleci Ömer Çatkıç gözaltına alındı.

Gülen Cemaati'ne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında eski milli kaleci Ömer Çatkıç gözaltına alındı.

43 yaşındaki Çatkıç, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi. Ünlü kalecinin evinde arama yapıldı.

Salı, 15 Ağustos 2017 16:15
CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında Gülen Cemaati'ne mensup olduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

CHP Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın hakkında Gülen Cemaati'ne mensup olduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Salı, 08 Ağustos 2017 17:32
Ağrı Diyadin'de iki çocuğun ölümüne neden olan polislerle ilgili valiliğin kararına karşın bölge mahkemesi soruşturma açılmasına karar verdi.

Erzurum Bölge İdare Mahkemesi, Diyadin’de özel harekat polislerinin açtığı ateş sonucu yaşamlarını yitiren 15 yaşındaki Muhammed Aydemir ve 16 yaşındaki Orhan Aslan’ın ölümüyle ilgili valiliğin verdiği kararı reddederek, soruşturma açılmasına karar verdi. Aslan’ın annesi Behice Aslan, kararın bir nebze de olsa kendilerini umutlandırdığını söyledi.

Pages