257 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 26 Mayıs 2016 15:26
30 çocuğun istismara uğradığı, CHP ve HDP heyetlerinin alınmadığı Nizip Sığınmacı Kampı’na giren farklı mesleklerden bir grup gözlemcinin hazırladığı kapsamlı rapora soL Haber Portalı ulaştı. Rapor, Nizip Kampı’nda yaşanan insanlık dramını gözler önüne seriyor. Kamplarda çocuk istismarından fuhuşa, çocuk evliliğinden çok eşliliğe, ağalık düzeninden özel güvenliğin kötü muamelesine kadar pek çok sosyal ve psikolojik travma yaşanıyor.

30 çocuğun istismara uğradığı, CHP ve HDP heyetlerinin alınmadığı Nizip Sığınmacı Kampı’na giren farklı mesleklerden bir grup gözlemcinin hazırladığı kapsamlı rapora soL Haber Portalı ulaştı. Gözlemcilerin “sosyal karabasan” olarak adlandırdıkları Nizip Sığınmacı Kampı’nda yaşananlar vicdanları yaralıyor.

Pazar, 22 Mayıs 2016 08:03
Türkiye'de hayata emekten, aydınlıktan, eşitlik, özgürlük ve kardeşlikten yana bakarak başlattığımız yolculuğumuzun 10. yılındayız. soL Haber Portalı, 10 yıldır başka bir "haberciliğin" de mümkün olduğunu ispatladı. soL'un 10. yılında aldığımız bazı kutlama mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz...

Adnan Serdaroğlu (Birleşik Metal İşçileri Sendikası Genel Başkanı): Emeğe, emekçilere, işçi sınıfının kazanılmış haklarına ve örgütlülüğüne büyük bir saldırının yaşandığı günlerden geçiyoruz. Bir taraftan saldırı sürüyor, diğer taraftan saldırıya karşı sesini çıkaranlar yalıtılmaya çalışılıyor.

Pazartesi, 23 Mayıs 2016 14:10
Özgür Gündem gazetesiyle dayanışma kampanyasına katılan 12 gazeteciye "örgüt propagandası" iddiasıyla soruşturma açıldı. Soruşturma açılan gazeteciler arasında soL Haber Portalı yazarı ve ÇGD Başkanı Ahmet Abakay da bulunuyor.

Özgür Gündem gazetesinin "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katıldıkları için haklarında açılan soruşturma kapsamında gazeteci Ertuğrul Mavioğlu, Ayşe Düzkan ve Faruk Eren Çağlayan Adliyesi’ne ifade vermeye gitti.

Cuma, 13 Mayıs 2016 13:38
Hukukta Sol Tavır ve YARSAV'ın ortaklaşa düzenlediği "Cumhurbaşkanına Hakaret Suçu Atölye Çalışması" etkinliği 14 Mayıs Cumartesi günü 17.30'da İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Hukukta Sol Tavır ve YARSAV'ın ortaklaşa düzenlediği "Cumhurbaşkanına Hakaret Suçu Atölye Çalışması" etkinliği 14 Mayıs Cumartesi günü İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. 

Pazar, 22 Mayıs 2016 07:43
soL’un önemi ve iddiası bir başka yerde aranmalıdır: Arkasına herhangi bir sermaye desteğini değil, örgütlü bir inancı alarak en “büyükler” karşısında bir güç, bir mevzi haline gelinebileceğini kanıtlamasında!

soL Haber Portalı 22 Mayıs’ta 10. yaşını doldurdu.

Gündüz çalıştığı işinde mesaisi bittikten sonra koşturarak sitenin başına geçen ve klavye başında uyuyakalana dek emek harcayan bir avuç insanın ektiği, sınırlı sayıda ziyaretçisinin bildiği bir fidan; bugün dalları yüz binlerce insana değen, kimsenin görmezden gelemeyeceği büyük bir ağaç oldu.

Perşembe, 19 Mayıs 2016 08:00
Ali Rıza Aydın

İlkokul öğretmenim 19 Mayıs’ı “kurtuluş için halkla buluşma günü” olarak anlatmıştı. 21 Mayıs günü Barış Derneği ile Hukukta Sol Tavır Derneği, “savaş suçları yargılanacak” başlığı altında “halk” merkezli bir adalet arayışı çalışması başlatacak.

Cuma, 20 Mayıs 2016 02:00
Mesut Odman

Tırnak içine aldım; çünkü bir alıntıdır, halkımızdan alıntıdır, onun sözüdür.

Bildiğimiz yalan ile bir ilgisi vardır kuşkusuz. Birkaç hafta önce buradaki “Yalan” başlıklı yazıda konu edindiğimiz yalan şuydu: “Aldatmak amacıyla ve gerçeklere aykırı olduğu bilinerek söylenen/yazılan söz.”

Cumartesi, 02 Nisan 2016 17:20
soL Haber Portalı'nın "Türkiye" kategorisi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından hukuksuz bir biçimde engellendi.

soL Haber Portalı'nın "Türkiye" kategorisindeki, tüm haberleri Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından hukuksuz bir biçimde engellendi. 

Yaşanan engellemeyi protesto ettiğimizi ve söz konusu durumla ilgili hukuki işlemlerin hızlıca başlatıldığını tüm okurlarımıza duyuruyoruz. 

Haber yayınımız başka kategoriler üzerinden devam edecek.

Salı, 12 Nisan 2016 02:00
Oğuz Oyan

CHP üzerine daha az yazmak istiyorum. Ama olaylar zorluyor. Umarım bundan sonra daha az gerek duyarım. Türkiye uçurumun kenarını da aşarak uçurumun ilk kademesine düşmüş (İslamcı faşizmin ilk evresine geçmiş) olmasa belki bu gereklilikler doğmayacaktı.

Cuma, 25 Mart 2016 18:50
soL'un Twitter üzerinden yapmaya başladığı anketlerden ilki geride kalırken, soL takipçilerinin #GerçeklerErdoğandanGüçlüdür etiketiyle ankete yaptığı yorumları derledik. Öte yandan, yeni anket sorusu bugün 20.00'de soL hesabında yerini alacak.

soL'un "4 gün 4 anket" diyerek başlattığı Twitter anketlerinin ilki geride kalırken portal takipçilerinin #GerçeklerErdoğandanGüçlüdür etiketiyle yaptıkları yorumları okurlarımız için derledik. Yeni anket sorusu, bu akşam 20.00'de Twitter üzerinden yayınlanacak. 

Çarşamba, 16 Mart 2016 11:48
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Dokuz Çeşmeler Yerleşkesi'nde dün 12 Eylül'ü aratmayan görüntüler yaşandı. Ankara katliamını protesto eden öğrencilerden 7'si gözaltına alındı. Öğrencilerden birisinin ise polisler tarafından ayrı bir araca bindirilip "Sen artık fazla oldun" denilerek öğrenciye silah çekildiği iddia edildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyı protesto etmek üzere dün bir araya gelen öğrencilere çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. İzmir Öğrenci Kolektifi üyesi 7 öğrenci gözaltına alındı. Savlara göre, sivil polisler, gözaltına aldıkları bir öğrenciyi başka bir araca alarak, “Sen artık fazla oldun” diyerek silah çekti.

Pazar, 27 Mart 2016 22:16
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi’nde ‘Ben de Varım’ diyenler Çanakkale’de buluştu.

Çanakkale'de Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi’nin ilk toplantısı gerçekleşti.

Moderatörlüğünü soL Haber Portalı yazarı Aydemir Güler’in yaptığı toplantıya yoğun ilgi gösterilirken, Aydınlanma Hareketi'nin yaptığı çağrıya yurttaşlardan "ben de varım" yanıtı geldi.

Barış Terkoğlu ve Enver Aysever’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda ilk sözü Aydemir Güler aldı.

Pazar, 27 Mart 2016 17:24
"4 gün 4 anket" ismiyle Twitter'da başlattığımız anket serisinin sonuncu sorusu, bugün 20.00'de yayınlanacak. O zamana kadar, henüz yanıt vermediyseniz, haberimizdeki üçüncü soruya yanıt verebilirsiniz. Son sorunun konusu belli oldu: Erdoğan için söylenmiş fantastik övgü sözleri...

#GerçeklerErdoğandanGüçlüdür diyerek yürüttüğümüz Twitter anketlerimize devam ediyoruz.

Cuma, 25 Mart 2016 12:29
soL Portal, Twitter anketlerine, dün akşam yayınladığı ilk soruyla başladı. Anket bugün 20.00'ye kadar sürecek, ancak kesin olmayan sonuçlar gösteriyor ki halkımız bu kez Erdoğan'la aynı fikirde...

soL'un #GerçeklerErdoğandanGüçlüdür sloganı ile gerçekleştirdiği "4 gün 4 anket" twitter etkinliği, dün saat 20.00'de başladı.

Hırsıza "hırsız", katile "katil" demekte kararlı olanlar ankete büyük ilgi gösterdi.

Perşembe, 24 Mart 2016 19:53
#GerçeklerErdoğandanGüçlüdür sloganıyla yapılan ve 4 gün boyunca sürecek anketlerin ilki bugün, saat 20.00'de.

#GerçeklerErdoğandanGüçlüdür etiketi ile duyurduğumuz twitter anketlerinin ilkini bugün yayınlıyoruz.

Önümüzdeki dört gün boyunca, her gün bir anket yayınlayacak ve twitter kullanıcılarından dört seçenekten kendilerine en yakın gördüklerini işaretlemelerini isteyeceğiz.

Pages