263 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 14 Ağustos 2016 10:51
Yayın hayatına 26 Eylül 2013 günü “Gallilei Galileo’nun Teleskobu” haberi ile başlayan ve o tarihten bu yana kesintisiz olarak bilim haberciliği yapmaya devam eden bilimsoL artık yeni yüzü ve daha sık güncellenen haberleriyle soL Haber Portalı’nın altında okuyucularıyla buluşacak.

Yayın hayatına 26 Eylül 2013 günü “Gallilei Galileo’nun Teleskobu” haberi ile başlayan ve o tarihten bu yana kesintisiz olarak bilim haberciliği yapmaya devam eden bilimsoL artık yeni yüzü ve daha sık güncellenen haberleriyle soL Haber Portalı’nın altında okuyucularıyla buluşacak.

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 14:25
Devir tetikçilik devri onu anladık, okurunuzu aptal yerine koymayı seviyorsunuz, o da aranızdaki bir sorun biz girmeyelim, gazetecilik sizin için bir meslek değil, dolayısıyla meslek onurunu korumak gibi bir hassasiyetiniz de yok, tamam... Ama bu sefer fazla ileri gittiniz, bu gömlek bize uymaz onu söyleyelim.

Eski cumhurbaşkanlarımızdan birinin dediği gibi; insan gerçekten hayret ediyor.

Pazar, 19 Haziran 2016 21:24
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin "Karanlığa Arkamızı Dönüyoruz" isimli etkinliği, soL Haber Portalı yazarı Mehmet Kuzulugil ve Odatv Haber Müdür Barış Terkoğlu'nun katılımıyla Kadıköy Acıbadem Parkı'nda gerçekleştirildi.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin "Karanlığa Arkamızı Dönüyoruz" sloganıyla Acıbadem Parkı'nda gerçekleştirdiği etkinliğe konuşmacı olarak Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve soL Haber Portalı Yazarı Mehmet Kuzulugil katıldı.

Mahalle halkının da ilgi gösterdiği etkinlikte ilk sözü Barış Terkoğlu aldı.

Cumartesi, 18 Haziran 2016 10:28
Eğitimde dinselleşme, imam hatip dayatması ve akademide yaşatılan baskılara karşı “Aydınlanma Buluşması” 19 Haziran Pazar günü Bursa'da gerçekleşecek.

İmam hatipleşmeye ve eğitimde gerici dönüşümlere karşı mücadeleyi sürdüren Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi, Bursa'da "Aydınlanma Buluşması" adıyla iki bölümlük etkinlik düzenleyecek.

Pazar, 05 Haziran 2016 09:15
Kemal Okuyan

SoL Haber Portalı on yılı geride bıraktı. Sosyalizm mücadelesinde “başardık” denmez, ilkemizdir bu, nihai zafere kadar hiçbir ileri hamleye, hiçbir kazanıma takılmamak gerekir. Hele hele toplumsal mevziler açısından artık “bize bir zafer gerek” diyebileceğimiz bir noktanın çok gerisinde durmaya devam edildiği bir sırada…

Salı, 07 Haziran 2016 12:57
Sakarya'daki Başkurt Motor ve Kablo Fabrikası işçilerinin direnişi sürerken, direnişi, açlık grevini ve gelinen noktayı soL'a anlatan Başkurt işçisi İsmail Varlıca “Başkurt Fabrikası’nda 95 işçi, Türkiye’de milyonlarcayız, kazanacağız” dedi.

Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Başkurt Motor ve Kablo Fabrikası işçileri, bir süre önce toplu sözleşme görüşmelerinin başlamaması ve zamların zamanında yapılmaması nedeniyle greve başladı. İşçilerin grevini kırmak için patronun harekete geçmesi ve fabrikaya usulsuzce işçi sokması üzerine, işçiler grevlerini açlık grevine dönüştürdü.

Perşembe, 26 Mayıs 2016 15:26
30 çocuğun istismara uğradığı, CHP ve HDP heyetlerinin alınmadığı Nizip Sığınmacı Kampı’na giren farklı mesleklerden bir grup gözlemcinin hazırladığı kapsamlı rapora soL Haber Portalı ulaştı. Rapor, Nizip Kampı’nda yaşanan insanlık dramını gözler önüne seriyor. Kamplarda çocuk istismarından fuhuşa, çocuk evliliğinden çok eşliliğe, ağalık düzeninden özel güvenliğin kötü muamelesine kadar pek çok sosyal ve psikolojik travma yaşanıyor.

30 çocuğun istismara uğradığı, CHP ve HDP heyetlerinin alınmadığı Nizip Sığınmacı Kampı’na giren farklı mesleklerden bir grup gözlemcinin hazırladığı kapsamlı rapora soL Haber Portalı ulaştı. Gözlemcilerin “sosyal karabasan” olarak adlandırdıkları Nizip Sığınmacı Kampı’nda yaşananlar vicdanları yaralıyor.

Pazar, 22 Mayıs 2016 08:03
Türkiye'de hayata emekten, aydınlıktan, eşitlik, özgürlük ve kardeşlikten yana bakarak başlattığımız yolculuğumuzun 10. yılındayız. soL Haber Portalı, 10 yıldır başka bir "haberciliğin" de mümkün olduğunu ispatladı. soL'un 10. yılında aldığımız bazı kutlama mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz...

Adnan Serdaroğlu (Birleşik Metal İşçileri Sendikası Genel Başkanı): Emeğe, emekçilere, işçi sınıfının kazanılmış haklarına ve örgütlülüğüne büyük bir saldırının yaşandığı günlerden geçiyoruz. Bir taraftan saldırı sürüyor, diğer taraftan saldırıya karşı sesini çıkaranlar yalıtılmaya çalışılıyor.

Pazartesi, 23 Mayıs 2016 14:10
Özgür Gündem gazetesiyle dayanışma kampanyasına katılan 12 gazeteciye "örgüt propagandası" iddiasıyla soruşturma açıldı. Soruşturma açılan gazeteciler arasında soL Haber Portalı yazarı ve ÇGD Başkanı Ahmet Abakay da bulunuyor.

Özgür Gündem gazetesinin "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katıldıkları için haklarında açılan soruşturma kapsamında gazeteci Ertuğrul Mavioğlu, Ayşe Düzkan ve Faruk Eren Çağlayan Adliyesi’ne ifade vermeye gitti.

Cuma, 13 Mayıs 2016 13:38
Hukukta Sol Tavır ve YARSAV'ın ortaklaşa düzenlediği "Cumhurbaşkanına Hakaret Suçu Atölye Çalışması" etkinliği 14 Mayıs Cumartesi günü 17.30'da İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Hukukta Sol Tavır ve YARSAV'ın ortaklaşa düzenlediği "Cumhurbaşkanına Hakaret Suçu Atölye Çalışması" etkinliği 14 Mayıs Cumartesi günü İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. 

Pazar, 22 Mayıs 2016 07:43
soL’un önemi ve iddiası bir başka yerde aranmalıdır: Arkasına herhangi bir sermaye desteğini değil, örgütlü bir inancı alarak en “büyükler” karşısında bir güç, bir mevzi haline gelinebileceğini kanıtlamasında!

soL Haber Portalı 22 Mayıs’ta 10. yaşını doldurdu.

Gündüz çalıştığı işinde mesaisi bittikten sonra koşturarak sitenin başına geçen ve klavye başında uyuyakalana dek emek harcayan bir avuç insanın ektiği, sınırlı sayıda ziyaretçisinin bildiği bir fidan; bugün dalları yüz binlerce insana değen, kimsenin görmezden gelemeyeceği büyük bir ağaç oldu.

Perşembe, 19 Mayıs 2016 08:00
Ali Rıza Aydın

İlkokul öğretmenim 19 Mayıs’ı “kurtuluş için halkla buluşma günü” olarak anlatmıştı. 21 Mayıs günü Barış Derneği ile Hukukta Sol Tavır Derneği, “savaş suçları yargılanacak” başlığı altında “halk” merkezli bir adalet arayışı çalışması başlatacak.

Cuma, 20 Mayıs 2016 02:00
Mesut Odman

Tırnak içine aldım; çünkü bir alıntıdır, halkımızdan alıntıdır, onun sözüdür.

Bildiğimiz yalan ile bir ilgisi vardır kuşkusuz. Birkaç hafta önce buradaki “Yalan” başlıklı yazıda konu edindiğimiz yalan şuydu: “Aldatmak amacıyla ve gerçeklere aykırı olduğu bilinerek söylenen/yazılan söz.”

Cumartesi, 02 Nisan 2016 17:20
soL Haber Portalı'nın "Türkiye" kategorisi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından hukuksuz bir biçimde engellendi.

soL Haber Portalı'nın "Türkiye" kategorisindeki, tüm haberleri Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından hukuksuz bir biçimde engellendi. 

Yaşanan engellemeyi protesto ettiğimizi ve söz konusu durumla ilgili hukuki işlemlerin hızlıca başlatıldığını tüm okurlarımıza duyuruyoruz. 

Haber yayınımız başka kategoriler üzerinden devam edecek.

Salı, 12 Nisan 2016 02:00
Oğuz Oyan

CHP üzerine daha az yazmak istiyorum. Ama olaylar zorluyor. Umarım bundan sonra daha az gerek duyarım. Türkiye uçurumun kenarını da aşarak uçurumun ilk kademesine düşmüş (İslamcı faşizmin ilk evresine geçmiş) olmasa belki bu gereklilikler doğmayacaktı.

Pages