262 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 14 Ekim 2016 14:04
Bugün soL portalın tarihinde bir önemli adım daha atıyor ve soL'un İngilizce yayını olan 'soL International'ı okuyucularımızla buluşturuyoruz. İnternet haberciliğinde 10’uncu yılını dolduran soL haber portalı, İngilizce haber yayınına başlıyor.

Türkiye’den ve dünyadan haberleri soldan, emekten, aydınlanmadan yana bir bakış açısıyla sunan soL, bu on yıl içinde hem ana akım medyaya alternatif başlıca haber kaynaklarından biri haline geldi, hem de solun değerleri adına verilen mücadelenin önemli araçlarından biri oldu.

Cumartesi, 15 Ekim 2016 23:59
Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde soL Haber Portalı yazarı İlker Belek'in katılımıyla Memleket Sohbetleri kapsamında "Laiklik ve Sömürü" adlı bir söyleşi düzenlendi.

Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde soL Haber Portalı yazarı İlker Belek'in katılımıyla Memleket Sohbetleri kapsamında "Laiklik ve Sömürü" adlı bir söyleşi düzenlendi.

Cuma, 21 Ekim 2016 14:28
İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nin yeni sezon etkinlikler dizisi arasında yer alan İzmir Sohbetleri'nin ilki 22 Ekim Cumartesi günü 16.00'da gerçekleştirilecek. "Sermaye kentimizi işgal ederken..." konulu etkinliğin sunumunu soL Haber Portalı Editörü ve Yazarı Ahmet Çınar yapacak.

İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nin yeni sezon etkinlikleri arasında yer alan İzmir Sohbetleri'nin ilki yarın (22 Ekim Cumartesi) saat 16.00'da gerçekleşecek. 

İzmir Sohbetleri'nin ilkini konusu "Sermaye kentimizi işgal ederken..." olacak. Sunumunu soL Haber Portalı Editörü ve Yazarı Ahmet Çınar'ın yapacağı etkinlikte şu konular detaylı bir şekilde ele alınacak: 

Cumartesi, 01 Ekim 2016 09:27
Maaşları ödenmeyen Mersin Şehir Hastanesi inşaatı işçileri, bu sabah iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Şantiyeye gelen polis ekipleri, hak arayan işçileri "OHAL var, yaptığınız yasal deği" diyerek tutuklamakla tehdit etti.

AKP'nin propaganda malzemesi olarak yıllardır kullandığı Mersin Şehir Hastanesi inşaatında, işçilere maaş ödenmiyor. Geçen hafta iki aydır maaşlarını alamayan işçiler iş bırakma eylemi gerçekleştirmişlerdi. Eylem sonrası alt taşeron şirket olan Çağla Grup, işçilere paralarının yatacağı sözünü vermişti.

Cuma, 21 Ekim 2016 19:08
Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 50. sayısı yarın okurlarla buluşuyor. Dergi, "Böyle Gitmez" manşetiyle yayımlanıyor.

Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 50. sayısı "Böyle Gitmez" manşetiyle yayımlanarak, yarın okurlarla buluşuyor.

Dergideki yazılar ve konularıysa şöyle:

Sosyalizm Okulları’nda yeni dönem başlıyor 

Cumartesi, 22 Ekim 2016 10:32
Versus Art Project'te "Ters Yüz" adlı sergisiyle gündeme gelen Can Aytekin, yeni sergisini anlattı.

Versus Art Project 22 Eylül-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Can Aytekin'in "Ters Yüz" isimli sergisine ev sahipliği yaptı. Galerideki yeni sergisi "Ters Yüz"de sanatçı, önceki sergilerinde yer alan soyutlama ve görme rejimi üzerinde durma geleneğini devam ettirdi.

Pazar, 14 Ağustos 2016 10:51
Yayın hayatına 26 Eylül 2013 günü “Gallilei Galileo’nun Teleskobu” haberi ile başlayan ve o tarihten bu yana kesintisiz olarak bilim haberciliği yapmaya devam eden bilimsoL artık yeni yüzü ve daha sık güncellenen haberleriyle soL Haber Portalı’nın altında okuyucularıyla buluşacak.

Yayın hayatına 26 Eylül 2013 günü “Gallilei Galileo’nun Teleskobu” haberi ile başlayan ve o tarihten bu yana kesintisiz olarak bilim haberciliği yapmaya devam eden bilimsoL artık yeni yüzü ve daha sık güncellenen haberleriyle soL Haber Portalı’nın altında okuyucularıyla buluşacak.

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 14:25
Devir tetikçilik devri onu anladık, okurunuzu aptal yerine koymayı seviyorsunuz, o da aranızdaki bir sorun biz girmeyelim, gazetecilik sizin için bir meslek değil, dolayısıyla meslek onurunu korumak gibi bir hassasiyetiniz de yok, tamam... Ama bu sefer fazla ileri gittiniz, bu gömlek bize uymaz onu söyleyelim.

Eski cumhurbaşkanlarımızdan birinin dediği gibi; insan gerçekten hayret ediyor.

Pazar, 19 Haziran 2016 21:24
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin "Karanlığa Arkamızı Dönüyoruz" isimli etkinliği, soL Haber Portalı yazarı Mehmet Kuzulugil ve Odatv Haber Müdür Barış Terkoğlu'nun katılımıyla Kadıköy Acıbadem Parkı'nda gerçekleştirildi.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin "Karanlığa Arkamızı Dönüyoruz" sloganıyla Acıbadem Parkı'nda gerçekleştirdiği etkinliğe konuşmacı olarak Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve soL Haber Portalı Yazarı Mehmet Kuzulugil katıldı.

Mahalle halkının da ilgi gösterdiği etkinlikte ilk sözü Barış Terkoğlu aldı.

Cumartesi, 18 Haziran 2016 10:28
Eğitimde dinselleşme, imam hatip dayatması ve akademide yaşatılan baskılara karşı “Aydınlanma Buluşması” 19 Haziran Pazar günü Bursa'da gerçekleşecek.

İmam hatipleşmeye ve eğitimde gerici dönüşümlere karşı mücadeleyi sürdüren Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi, Bursa'da "Aydınlanma Buluşması" adıyla iki bölümlük etkinlik düzenleyecek.

Pazar, 05 Haziran 2016 09:15
Kemal Okuyan

SoL Haber Portalı on yılı geride bıraktı. Sosyalizm mücadelesinde “başardık” denmez, ilkemizdir bu, nihai zafere kadar hiçbir ileri hamleye, hiçbir kazanıma takılmamak gerekir. Hele hele toplumsal mevziler açısından artık “bize bir zafer gerek” diyebileceğimiz bir noktanın çok gerisinde durmaya devam edildiği bir sırada…

Salı, 07 Haziran 2016 12:57
Sakarya'daki Başkurt Motor ve Kablo Fabrikası işçilerinin direnişi sürerken, direnişi, açlık grevini ve gelinen noktayı soL'a anlatan Başkurt işçisi İsmail Varlıca “Başkurt Fabrikası’nda 95 işçi, Türkiye’de milyonlarcayız, kazanacağız” dedi.

Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Başkurt Motor ve Kablo Fabrikası işçileri, bir süre önce toplu sözleşme görüşmelerinin başlamaması ve zamların zamanında yapılmaması nedeniyle greve başladı. İşçilerin grevini kırmak için patronun harekete geçmesi ve fabrikaya usulsuzce işçi sokması üzerine, işçiler grevlerini açlık grevine dönüştürdü.

Perşembe, 26 Mayıs 2016 15:26
30 çocuğun istismara uğradığı, CHP ve HDP heyetlerinin alınmadığı Nizip Sığınmacı Kampı’na giren farklı mesleklerden bir grup gözlemcinin hazırladığı kapsamlı rapora soL Haber Portalı ulaştı. Rapor, Nizip Kampı’nda yaşanan insanlık dramını gözler önüne seriyor. Kamplarda çocuk istismarından fuhuşa, çocuk evliliğinden çok eşliliğe, ağalık düzeninden özel güvenliğin kötü muamelesine kadar pek çok sosyal ve psikolojik travma yaşanıyor.

30 çocuğun istismara uğradığı, CHP ve HDP heyetlerinin alınmadığı Nizip Sığınmacı Kampı’na giren farklı mesleklerden bir grup gözlemcinin hazırladığı kapsamlı rapora soL Haber Portalı ulaştı. Gözlemcilerin “sosyal karabasan” olarak adlandırdıkları Nizip Sığınmacı Kampı’nda yaşananlar vicdanları yaralıyor.

Pazar, 22 Mayıs 2016 08:03
Türkiye'de hayata emekten, aydınlıktan, eşitlik, özgürlük ve kardeşlikten yana bakarak başlattığımız yolculuğumuzun 10. yılındayız. soL Haber Portalı, 10 yıldır başka bir "haberciliğin" de mümkün olduğunu ispatladı. soL'un 10. yılında aldığımız bazı kutlama mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz...

Adnan Serdaroğlu (Birleşik Metal İşçileri Sendikası Genel Başkanı): Emeğe, emekçilere, işçi sınıfının kazanılmış haklarına ve örgütlülüğüne büyük bir saldırının yaşandığı günlerden geçiyoruz. Bir taraftan saldırı sürüyor, diğer taraftan saldırıya karşı sesini çıkaranlar yalıtılmaya çalışılıyor.

Pazartesi, 23 Mayıs 2016 14:10
Özgür Gündem gazetesiyle dayanışma kampanyasına katılan 12 gazeteciye "örgüt propagandası" iddiasıyla soruşturma açıldı. Soruşturma açılan gazeteciler arasında soL Haber Portalı yazarı ve ÇGD Başkanı Ahmet Abakay da bulunuyor.

Özgür Gündem gazetesinin "Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği" kampanyasına katıldıkları için haklarında açılan soruşturma kapsamında gazeteci Ertuğrul Mavioğlu, Ayşe Düzkan ve Faruk Eren Çağlayan Adliyesi’ne ifade vermeye gitti.

Pages