221 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 14 Ocak 2015 12:30
soL Yayın Kurulu

soL Haber Portalı ve soL Dergisi, Charlie Hebdo karikatürlerinden bir seçki yayımladığı için polisin ve gericilerin hedef tahtasına oturtulan Cumhuriyet gazetesine dayanışma duygularını iletmektedir.

Yine, Charlie Hebdo dergisinin kapağını köşelerinde yayımlayan Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya yönelen gerici tehditleri şiddetle kınamaktadır.

Çarşamba, 14 Ocak 2015 12:30
soL Portal ve soL Dergi, polisin ve gericilerin hedef tahtasına koyduğu Cumhuriyet gazetesiyle dayanışma mesajı yayımladı.

soL Haber Portalı ve soL Dergisi, Charlie Hebdo karikatürlerinden bir seçki yayımladığı için polisin ve gericilerin hedef tahtasına oturtulan Cumhuriyet gazetesine dayanışma duygularını iletmektedir.

Yine, Charlie Hebdo dergisinin kapağını köşelerinde yayımlayan Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya yönelen gerici tehditleri şiddetle kınamaktadır.

Salı, 20 Ocak 2015 09:00
İlhan Demir

Kürtler dağınık bir coğrafyada yaşadıkları için yüzyıllarca ortak bir alfabe kullanamamışlardır. Yaşadıkları bölgede en çok kullanılan alfabeyi tercih etmişlerdir.

Perşembe, 01 Ocak 2015 16:15
Vuslat Aktepe

Türkiye sol siyasal mücadelelerin bir bölümü açısından ilginç bir deney.

Perşembe, 18 Aralık 2014 16:53
Aralarında soL Portal'ın da bulunduğu birçok kurum, "Hırsızı-Katili-Yobazı kovala!" kampanyası başlatıyor.

Barış Derneği, #direneğitim, Hukuta Sol Tavır Derneği, Komünist Gençlik, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, soL Dergisi, soL Haber Portalı ve Üniversite Konseyleri Derneği "Hırsızı-Katili-Yobazı kovala!" kampanyası başlatıyor.

Kampanyayı örgütleyen kurumlar, "Haber yapacağız, gün olacak dava açacağız, hırsızın-katilin-yobazın peşini bırakmayacak, kavga edeceğiz" dedi.

Cumartesi, 06 Aralık 2014 12:30
Yiğit Günay

soL Portal'ı yenilememizin üzerinden yaklaşık bir ay geçti.

Sizin de desteğinizle, ilk ayın sonu için öngördüğümüz hedefleri büyük oranda tutturduk. Tüm soL okurlarına teşekkürler.

Perşembe, 25 Aralık 2014 08:15
Ali Rıza Aydın

AKP’nin güdümünde bir yargıdan söz ediyorduk, artık “emrinde” bir yargıdan söz ediyoruz. Kişiliklerini koruyup, ilkelerden ödün vermeyen yargı mensupları ise bir yandan gelecek kaygısı içinde yaşam savaşı veriyor, diğer yandan “demokrasinin olmazsa olmazı” olarak tanımlanan hukuku ve yargıyı toplum nezdinde ayakta tutmaya çalışıyor.

Pazartesi, 10 Kasım 2014 08:30
Kemal Okuyan

Devrimci mücadelede yayının önemini kim yadsıyabilir ki?

Pazartesi, 03 Kasım 2014 11:03
Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik... Yaklaşık üç aydır üzerinde çalıştığımız yeni soL Portal, bu ay okurlarla buluşacak.

soL Portal'ı yenilemek, uzun bir süredir aklımızdaydı. Epey eskimiş olan şu anki sitemiz bize yetmiyordu. Kimi denemeler yaptık, içimize sinmedi. Basitçe tasarımı yenilemek değil, internet haberciliğinde herkesin gıptayla bakacağı bir atılım yapmak istiyorduk.

Çarşamba, 05 Kasım 2014 12:45
soL Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Günay, bugünkü köşe yazısında Türkiye’de medyanın biçimsel olarak içinde bulunduğu durumu ele aldı.

Bu medyadan bıkmadınız mı? Biz bıktık!

Yiğit Günay

Biliyorsunuz, soL Portal’ı yenileme çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Yakında yeni bir siteyle karşınızda olacağız.

Yeniledikten sonra, soL’u çok konuşacağız. Neyi niye yaptık? Bunları yazacağız, tartışacağız.

Çarşamba, 12 Kasım 2014 13:44
NHKM Maltepe'de, SoL yazarı Onur Seçkin'in de katılımıyla "Eğitimde Dinselleşme ve Aydınlanma Mücadelesi" adlı bir söyleşi düzenleniyor.

16 Kasım Pazar Saat 17:00'de Maltepe Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde Sol Haber Portalı yazarı Onur Seçkin'in katılımıyla Eğitimde Dinselleşme ve Aydınlanma Mücadelesi söyleşisi gerçekleştirilecek.

Çarşamba, 05 Kasım 2014 11:39
Yiğit Günay

Biliyorsunuz, soL Portal’ı yenileme çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Yakında yeni bir siteyle karşınızda olacağız.

Yeniledikten sonra, soL’u çok konuşacağız. Neyi niye yaptık? Bunları yazacağız, tartışacağız.

Cumartesi, 25 Ekim 2014 23:26
"Halka yalan söylemek suçtur" sözüyle yayın hayatına başlayan soL günlük yayın hayatına ara verdi, ama AKP'nin soL'la hesabı bitmedi. soL'un yaptığı, Yasin El Kadı'yla ilgili bir haberi ile Kemal Okuyan'ın bir köşe yazısına dava açıldı.

(soL - Haber Merkezi) Kısa bir süre önce haftalık haber-yorum dergisi formatına geçen soL'un günlük gazeteyken yaptığı haberleri ve yazıları yeni davalara konu oluyor. Yasin El Kadı'nın şikayetiyle "hakaret ve iftira" gerekçeleriyle açılan davaların ilki yolsuzluk iddiaları gündemdeyken yayınlanan ses kayıtlarıydı.

Pazartesi, 29 Eylül 2014 16:44
ABD ve müttefikleri, Suriye ve Irak'taki IŞİD mevzilerini vurmayı sürdürürken, bölgedeki "direniş ekseni"nde kafa karşıklığı göze çarpıyor. Ortadoğu'daki emperyalist restorasyonun başlangıcı 4. yılını doldurmaya hazırlanırken, bölgede tökezleyen ABD inisiyatifi bir kez daha ele geçiriyor.

Erman Çete

Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esad'ın anne tarafından kuzeni Rami Mahluf'un sahibi olduğu El Vatan gazetesi, geçtiğimiz cumartesi günü ilginç bir kapakla yayımlandı. Gazetenin manşetinde, "Washington ve müttefikleri terörle mücadelede Suriye ordusu ile aynı siperde" yazıyordu.

Pazartesi, 04 Ağustos 2014 14:38
soL Dergi, bu hafta bayilerde ve meydanlardaki yerini alacak. soL Portal'daysa büyük bir atılım için süreç başladı.

Türkiye'de emekten yana yayıncılık kulvarında 18'inci yılına giren soL, sürdürdüğü iki mecrada, haftalık dergi ve internet haber portalında yeni bir dönemi başlatmak üzere kolları sıvadı.

Pages