288 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 14 Kasım 2017 11:26
“Koçtaş’a gidiyorum, evimi çok seviyorum” reklam sloganıyla faaliyetini sürdüren Koç Holding’e bağlı yapı market, dekorasyon ve ev yenileme mağazası Koçtaş’ta çalışanlar, yaşadıkları sömürü, angarya, iş baskısı, yoğun çalışma ve mobbingi soL’a anlattılar… Bazı mağazalarda Koçtaş emekçileri sağlıklı içme suyunu bile para toplayıp damacanayla satın alıyorlar: Deyim yerindeyse patron, emekçilere içecek suyu bile çok görüyor!

Televizyon, radyo ve gazete reklamlarında şu sloganı duymayanınız yoktur: Koçtaş’a gidiyorum, evimi çok seviyorum…

Müşteri olarak Koçtaş’a gidenler ne düşünür bilemeyiz ama biz soL Haber Portalı olarak mikrofonumuzu Koçtaş emekçilerine, çalışanlarına, işçilerine uzattık ve onların hep bir ağızdan “Koçtaş’a gidiyorum, işimi hiç sevmiyorum” dediklerine tanık olduk.

Perşembe, 12 Ekim 2017 16:30
Geçen yıl Kocaeli'de yetim çocuklar için düzenlen yardım gecesinde çocukları eline oyuncak silah ve kılıç verip cihada özendiren İHH adlı gerici kuruluş, bunu haberleştiren soL'a dava açmıştı.

Geçen yıl Kocaeli'de yetim çocuklar için düzenlen yardım gecesinde çocukları eline oyuncak silah ve kılıç verip cihada özendiren İHH adlı gerici kuruluş, bunu haberleştiren soL'a dava açmıştı. 

Cumartesi, 21 Ekim 2017 12:00
Yusuf Ziya Bahadınlı

(Edebiyatçı, yazar ve 1965 TİP Yozgat milletvekili Yusuf Ziya Bahadınlı daha önce "Öyle bir aşk" kitabında yer verdiği bir çalışmasını güncel tartışmalara yönelik olarak soL Haber Portalı için gözden geçirdi, genişletti... 

Pazartesi, 11 Eylül 2017 12:00
Metin Kurt, aramızdan ayrılışının beşinci yılında Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde, Bağış Erten ve Mehmet Yüce'nin konuşmacı olarak katılacakları bir panel ile anılacak.

"Metin Kurt Felsefesi, Kültürü ve Futbol Düzeni" başlıklı panel, 13 Eylül Çarşamba günü saat 18.00'de Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. 

Cuma, 25 Ağustos 2017 21:53
Almanya'da 1999'da ''Anti-Küreselleşme Hareketi'' olarak örgütlenen ve ülkenin en tanınmış anti-faşist portalı olan ''linksunten.indymedia.org'', bugün kapatıldı.

Almanya'nın en tanımış anti-faşist portalı ''linksunten.indymedia.org'' Federal İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla bugün kapatıldı.

''Basın ve haber alma özgürlüğüne dönük ağır bir saldırı'' diye açıklama yapan Indymedia Platformu, İçişleri Bakanlığı'nın sol düşmanı bu tutumunu protesto etti.

Perşembe, 24 Ağustos 2017 00:00
Ali Rıza Aydın

Komünistlerin, AKP genel başkanı tarafından vatan hainliğiyle suçlanmasına gerekli yanıtlar gerçek vatansever komünistler tarafından layıkıyla verilirken iki haberle, 2008 yılına, resmi bir heyetle yaptığımız Letonya, Estonya ve Rusya’yı kapsayan inceleme gezisi anılarına döndüm.

Perşembe, 08 Haziran 2017 18:48
Hukukta Sol Tavır Derneği Başkanı ve soL yazarı Ali Rıza Aydın ile Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından yapılan açıklamalar ve sorumlusu olduğu TKP Hukuk Bürosu’nun bu açıklamalara konu olan alandaki çalışmaları hakkında görüştük.

Hukukta Sol Tavır Derneği Başkanı ve soL Haber Portalı yazarı Ali Rıza Aydın ile Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından yapılan açıklamalar ve sorumlusu olduğu TKP Hukuk Bürosu’nun bu açıklamalara konu olan alandaki çalışmaları hakkında görüştük...

Pazar, 18 Haziran 2017 11:39
Komünist LGBT’ler Onur Haftası’nı İstanbul ve İzmir’de düzenlenecek bir dizi etkinlikle karşılıyor. Etkinliklerde "Sınıf mücadelesinde LGBT'ler" ile "Türkiye, Avrupa ve Küba'da LGBT hareketi" konuları ele alınacak, film gösterimi yapılacak.

Komünist LGBT’ler Onur Haftası’nı İstanbul ve İzmir’de düzenlenecek bir dizi etkinlikle karşılıyor.

İZMİR

Çarşamba, 07 Haziran 2017 13:08
Türkiye Komünist Partisi, bir grubun parti adını ve bir kişinin "TKP Genel Başkanı" sıfatını kullanmaya çalışmasına ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada ilgili kişinin Yargıtay'a gönderdiği "düzeltme" yazısına yer verilirken, "Beyan ettiğimiz, artık TKP’nin bu konuda hiçbir platformda hiçbir toleransı olmayacağıdır" denildi.

TKP, parti adının bir grup ve kişi tarafından kullanılmaya çalışılmasına ilişkin son gelişmeler hakkında bir açıklama yaptı.

Pazar, 04 Haziran 2017 18:20
Sarıgazi'de 60. yıl Ortaokulu'nu imam hatipleştirme adımlarına karşı bir araya gelen veliler, "Okulumuzu geri istiyoruz, mücadeleyi büyüteceğiz!" mesajını verdi.

İstanbul'un Sancaktepe ilçesindeki 60. yıl Sarıgazi Ortaokulu'nu imam hatipleştirme adımlarına tepki gösteren veliler bugün Yıldırımlar Düğün Salonu'nda bir araya geldi.

Perşembe, 11 Mayıs 2017 09:59
AKP'nin basını sindirme çabası tüm hızıyla devam ediyor. soL Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Özgür Şen ve Boyun Eğme dergisi Yazı İşleri Müdürü Volkan Algan'a, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettikleri iddiasıyla 1 yıl 2 ay hapis cezası verildi.

Geçtiğimiz haftalarda 800'ü AKP'de doğrudan görev yapmış 900 hâkim ataması yapılan Türkiye'de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştiren yazı yazmak ve haber yapmak adeta yasaklandı...

Pazar, 21 Mayıs 2017 00:58
Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde Atatürkçü Düşünce Topluluğu'na yönelik hukuksuz bir girişimde bulunuldu.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde faaliyet gösteren öğrenci topluluklarından Atatürkçü Düşünce Topluluğu'na (ADT) yönelik hukuksuz bir girişim gündemde. Üniversite yönetiminin desteğiyle ülkücü öğrencilerin ADT'yi 'olağanüstü genel kurul' sürecine sokması tepki toplamış durumda.

Perşembe, 18 Mayıs 2017 15:35
Geçtiğimiz aylarda İzmir, İstanbul, Adana ve Ankara’da gerçekleşen "Çürüme Edebiyatı’nın Anatomisi" etkinliği yarın Çanakkale’de Ece Ayhan Evi’nde gerçekleşecek.

"Çürüme Edebiyatı’nın Anatomisi" başlığıyla yapılan etkinliklerin Çanakkale ayağı yarın gerçekleştirilecek.

Etkinliğin daha önce yapılan oturumlarında "Edebiyatta Lümpenleşme", "Yeni Dergicilik ve Yeni Edebiyatın Soy Kütüğü" gibi konular işlenmişti.

Pazar, 21 Mayıs 2017 09:41
21 Mayıs 1864 tarihinde gerçekleşen ve zamana yayılarak sürdürülen Çerkes sürgünlerine dair Çerkes Dili ve Edebiyatı Derneği'nden (ÇDED) Berat Kutbi Kılınçer ile bir röportaj gerçekleştirdik...

21 Mayıs Çerkes Sürgünü etkinliklerine diğer Kafkas ve Çerkes kurumları anma ve protesto eden etkinlikler yaptılar, fakat siz farklı bir çalışma başlattınız? Pek çok kurum ve kuruluş sürgüne ve anımsamaya işaret ederken siz daha çok dile ve kültüre dair bir işaretleme yaptınız. "Çerkes sürgününü unutmadık ama Çerkesçeyi unuttuk" diyerek neye dikkat çekmeye çalışıyorsunuz?

Cumartesi, 20 Mayıs 2017 00:17
Çürüme Edebiyatı’nın Anatomisi etkinlikleri, İstanbul, Adana ve Ankara'nın ardından bugün de Çanakkale’de yapıldı.

İlki İzmir’de yapılan, sonrasında İstanbul, Adana, Ankara’da gerçekleştirilen Çürüme Edebiyatı’nın Anatomisi etkinlikleri bugün Çanakkale’de yapıldı.

Etkinliğe yoğun katılım olduğu gözlenirken, katılımcılar arasında yazar Taylan Kara, soL Haber Portalı yazarı Nevzat Evrim Önal ve İzmir NHKM Yönetim Kurulu üyesi Metin Tülü vardı.

Pages