267 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 30 Kasım 2016 08:17
soL, Jose Marti Küba Dostluk Derneğinin desteğiyle, Fidel'in ölümünün ardından, çok sayıda başlıkta, Fidel'in ülkesini anlatmaya devam ediyor...

Küba Devrimi'nin hemen sonrasında bir “emperyalist saldırılara karşı savunma” birimi oluşturuldu Havana'da. Bu, düşmanın darbe, provokasyon, sabotaj vs. girişimlerini önceden haber alarak daha düşman bu işlere girişmeden, kan dökülmeden, Küba halkı zarar görmeden saldırının önlenmesi kaygısıyla örgütlenmişti.

Cumartesi, 19 Kasım 2016 23:42
Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, 1. yaşını Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlendiği bir etkinlikle kutladı.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, Çukurova topraklarındaki birinci yaşını Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde Nâzım dostlarının katıldığı bir etkinlikle kutladı.

Salı, 08 Kasım 2016 07:36
İmam Hatip lisesinde meydana gelen cinsel istismar haberine jet hızıyla sansür geldi. Haberi yapan birçok internet sitesinin ilgili linkine erişim engellendi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın Adıyaman'ın Gerger İlçesi'ndeki İmam Hatip lisesinde öğrencilere cinsel istismarda bulunulduğuna ilişkin yaptığı açıklamaya Gerger Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirildi.

Cuma, 14 Ekim 2016 14:04
Bugün soL portalın tarihinde bir önemli adım daha atıyor ve soL'un İngilizce yayını olan 'soL International'ı okuyucularımızla buluşturuyoruz. İnternet haberciliğinde 10’uncu yılını dolduran soL haber portalı, İngilizce haber yayınına başlıyor.

Türkiye’den ve dünyadan haberleri soldan, emekten, aydınlanmadan yana bir bakış açısıyla sunan soL, bu on yıl içinde hem ana akım medyaya alternatif başlıca haber kaynaklarından biri haline geldi, hem de solun değerleri adına verilen mücadelenin önemli araçlarından biri oldu.

Cumartesi, 15 Ekim 2016 23:59
Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde soL Haber Portalı yazarı İlker Belek'in katılımıyla Memleket Sohbetleri kapsamında "Laiklik ve Sömürü" adlı bir söyleşi düzenlendi.

Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde soL Haber Portalı yazarı İlker Belek'in katılımıyla Memleket Sohbetleri kapsamında "Laiklik ve Sömürü" adlı bir söyleşi düzenlendi.

Cuma, 21 Ekim 2016 14:28
İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nin yeni sezon etkinlikler dizisi arasında yer alan İzmir Sohbetleri'nin ilki 22 Ekim Cumartesi günü 16.00'da gerçekleştirilecek. "Sermaye kentimizi işgal ederken..." konulu etkinliğin sunumunu soL Haber Portalı Editörü ve Yazarı Ahmet Çınar yapacak.

İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nin yeni sezon etkinlikleri arasında yer alan İzmir Sohbetleri'nin ilki yarın (22 Ekim Cumartesi) saat 16.00'da gerçekleşecek. 

İzmir Sohbetleri'nin ilkini konusu "Sermaye kentimizi işgal ederken..." olacak. Sunumunu soL Haber Portalı Editörü ve Yazarı Ahmet Çınar'ın yapacağı etkinlikte şu konular detaylı bir şekilde ele alınacak: 

Cumartesi, 01 Ekim 2016 09:27
Maaşları ödenmeyen Mersin Şehir Hastanesi inşaatı işçileri, bu sabah iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Şantiyeye gelen polis ekipleri, hak arayan işçileri "OHAL var, yaptığınız yasal deği" diyerek tutuklamakla tehdit etti.

AKP'nin propaganda malzemesi olarak yıllardır kullandığı Mersin Şehir Hastanesi inşaatında, işçilere maaş ödenmiyor. Geçen hafta iki aydır maaşlarını alamayan işçiler iş bırakma eylemi gerçekleştirmişlerdi. Eylem sonrası alt taşeron şirket olan Çağla Grup, işçilere paralarının yatacağı sözünü vermişti.

Pazar, 30 Ekim 2016 20:23
Komünist Parti, çeşitli illerde "Hangi Cumhuriyet" başlıklı etkinlikler düzenledi. Etkinliklerde mücadelenin zorunluluğuna dikkat çekildi.

Komünist Parti 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle "Hangi Cumhuriyet" etkinlikleri düzenledi.

Cuma, 21 Ekim 2016 19:08
Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 50. sayısı yarın okurlarla buluşuyor. Dergi, "Böyle Gitmez" manşetiyle yayımlanıyor.

Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 50. sayısı "Böyle Gitmez" manşetiyle yayımlanarak, yarın okurlarla buluşuyor.

Dergideki yazılar ve konularıysa şöyle:

Sosyalizm Okulları’nda yeni dönem başlıyor 

Pazar, 30 Ekim 2016 17:41
Komünist Parti tarafından düzenlenen “Hangi Cumhuriyet” konulu etkinlik, Şişli Kent Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Komünist Parti tarafından düzenlenen “Hangi Cumhuriyet” etkinliği Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 

Etkinlikte konuşmacılar, "Cumhuriyet’in tarihsel değeri", "AKP Cumhuriyet’e nasıl saldırdı" ve "Aydınlanma ve Cumhuriyet için mücadele sosyalizm kavgasının neresinde?" konularını ele aldı. 

'CUMHURİYETLE DALGA GEÇİLİYOR'

Cumartesi, 22 Ekim 2016 10:32
Versus Art Project'te "Ters Yüz" adlı sergisiyle gündeme gelen Can Aytekin, yeni sergisini anlattı.

Versus Art Project 22 Eylül-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Can Aytekin'in "Ters Yüz" isimli sergisine ev sahipliği yaptı. Galerideki yeni sergisi "Ters Yüz"de sanatçı, önceki sergilerinde yer alan soyutlama ve görme rejimi üzerinde durma geleneğini devam ettirdi.

Pazar, 14 Ağustos 2016 10:51
Yayın hayatına 26 Eylül 2013 günü “Gallilei Galileo’nun Teleskobu” haberi ile başlayan ve o tarihten bu yana kesintisiz olarak bilim haberciliği yapmaya devam eden bilimsoL artık yeni yüzü ve daha sık güncellenen haberleriyle soL Haber Portalı’nın altında okuyucularıyla buluşacak.

Yayın hayatına 26 Eylül 2013 günü “Gallilei Galileo’nun Teleskobu” haberi ile başlayan ve o tarihten bu yana kesintisiz olarak bilim haberciliği yapmaya devam eden bilimsoL artık yeni yüzü ve daha sık güncellenen haberleriyle soL Haber Portalı’nın altında okuyucularıyla buluşacak.

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 14:25
Devir tetikçilik devri onu anladık, okurunuzu aptal yerine koymayı seviyorsunuz, o da aranızdaki bir sorun biz girmeyelim, gazetecilik sizin için bir meslek değil, dolayısıyla meslek onurunu korumak gibi bir hassasiyetiniz de yok, tamam... Ama bu sefer fazla ileri gittiniz, bu gömlek bize uymaz onu söyleyelim.

Eski cumhurbaşkanlarımızdan birinin dediği gibi; insan gerçekten hayret ediyor.

Pazar, 19 Haziran 2016 21:24
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin "Karanlığa Arkamızı Dönüyoruz" isimli etkinliği, soL Haber Portalı yazarı Mehmet Kuzulugil ve Odatv Haber Müdür Barış Terkoğlu'nun katılımıyla Kadıköy Acıbadem Parkı'nda gerçekleştirildi.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin "Karanlığa Arkamızı Dönüyoruz" sloganıyla Acıbadem Parkı'nda gerçekleştirdiği etkinliğe konuşmacı olarak Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve soL Haber Portalı Yazarı Mehmet Kuzulugil katıldı.

Mahalle halkının da ilgi gösterdiği etkinlikte ilk sözü Barış Terkoğlu aldı.

Cumartesi, 18 Haziran 2016 10:28
Eğitimde dinselleşme, imam hatip dayatması ve akademide yaşatılan baskılara karşı “Aydınlanma Buluşması” 19 Haziran Pazar günü Bursa'da gerçekleşecek.

İmam hatipleşmeye ve eğitimde gerici dönüşümlere karşı mücadeleyi sürdüren Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi, Bursa'da "Aydınlanma Buluşması" adıyla iki bölümlük etkinlik düzenleyecek.

Pages