232 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 16 Ekim 2015 11:11
soL Haber Portalı olarak, Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin Ankara katliamına ilişkin verdiği “her türlü” yayın yasağına itiraz ettik. Avukatlarımız aracılığıyla ilgili mahkemeye itiraz dilekçemizi ileterek, bu hukuksuz yasağı tanımayacağımızı bildirdik.

soL Haber Portalı, avukatları Özlem Şen Abay ve Özgür Murat Büyük aracılığıyla Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’ne itiraz etti.

Perşembe, 08 Ekim 2015 18:22
Sınır Tanımayan Doktorlar İtalya sorumlusu Zannini, ABD uçaklarının bilinçli şekilde hastaneyi vurduğunu, yürütülecek soruşturmada ABD ve Afganistan'ın görev almaması gerektiğini belirtti.

 

Afganistan’nın Kunduz şehrinde Sınır Tanımayan Doktorlar’ın hastanesinin ABD hava gücüne ait uçaklarla vurulması konusundaki tartışma sürüyor.

Pazartesi, 26 Ekim 2015 15:47
Neoliberal politikalara karşı toplumu bilinçlendirmek amacıyla bir araya gelen sosyal bilimcilerin oluşturduğu Bağımsız Sosyal Bilimciler (BSB) grubu, 23 sosyal bilimcinin katkısıyla "AKP'li Yıllarda Emeğin Durumu" başlıklı bir kitap yayınladı. Çalışma Yordam Kitap tarafından yayımlandı.

Neoliberal politikalara karşı toplumu bilinçlendirmek amacıyla bir araya gelen sosyal bilimciler tarafından oluşturulan Bağımsız Sosyal Bilimciler (BSB) grubu, yeni bir çalışma gerçekleştirerek, AKP'nin iktidar olduğu yıllarda emeğin ve emekçilerin içinde bulunduğu durumu kitaplaştırdı. Aralarında soL Haber Portalı yazarlarının da bulunduğu 23 sosyal bilimcinin katkısıyla oluşturulan “AKP’l

Çarşamba, 02 Eylül 2015 16:40
Sansüre Karşı Dayanışma Ağı’nın hazırldaığı rapora göre, 27 Temmuz-28 Ağustos arasındaki 40 günde 20 gazeteci işsiz kaldı, bir medya grubu polis tarafından basıldı, 103 internet sitesi engellendi, 10 gazeteci saldırıya uğradı. Raporda soL Haber Portalı ve Evrensel'e yönelik tehdite de yer verildi.

Sansüre Karşı Dayanışma Ağı’nın hazırladığı, DİSK Basın-İş’in kamuoyuna duyurduğu “Savaşın Kırk Günlük Basın Bilançosu” başlıklı raporda 27 Temmuz’dan 28 Ağustos’a kadar geçen süre içindeki ihlaller ele alındı.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 18:00
soL

soL Haber Portalı, yayın hayatına başladığı günden bu yana AKP’nin baskı ve zor uygulayarak ve ideolojik mekanizmalarla toplumu zapturapt altına alma girişimlerinin tam boy karşısında konumlanmış ve tutarlı bir duruşu temsil etmiştir.

Çarşamba, 15 Temmuz 2015 19:50
Yunan emekçilerine dönük korkunç bir saldırının altına imza atan SYRIZA, bu kez gündemi kendi iç tartışmaları ile işgal etmeye ve geçiştirmeye çalışıyor. KKE'nin haber portalı 902.gr'da bu tartışamaların neye hizmet ettiğine ilişkin kısa bir makale yayımlandı. Makaleyi soL okurları ile paylaşıyoruz.

Yunanistan emekçi halkı için son derece değerli olan altı ayın harcanması ve bu esnada yeni bir saldırı programının hazırlanması üzerine, daha fazla vakit kaybedilmemesi gerektiğini savunan Yunanistan Komünist Partisi (KKE), bu kez de emekçi halkın SYRIZA-içi tartışmalara yoğunlaştırılarak düzen içi alternatiflere yönlendirilmeye çalışıldığı kanaatinde.

Çarşamba, 08 Temmuz 2015 11:07
Ankara caddelerine eşcinseller hakkında katliam çağrısı afişleri asan ve bunu haberleştiren soL Portal’ı da hedef gösteren gerici Genç İslami Müdafaa adlı örgütün Facebook ve Twitter hesapları şikâyetler üzerine kapatıldı, örgüt yeni hesaplar açtı.

Ankara’nın cadde, bulvar, sokak ve otobüs duraklarına eşcinsellerin öldürülmesi gerektiği yönünde afişler asan ve kendilerini Genç İslami Müdafaa olarak adlandıran gerici örgütün Facebook ve Twitter hesapları, binlerce şikâyet üzerine kapatıldı. Gerici oluşum zaman yitirmeden yeni hesaplar açarak, “Solcuların ve eşcinsellerin saldırıları sonucu hesabımız kapatılmıştır.

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 12:37
Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde, Alaska’daki yaşamdan Çanakkale’deki yeraltı ve yerüstü zenginliklerin talanı gündemine uzanan konu çeşitliliğine sahip bir forum düzenlendi.

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesindeki “2. Bozcaada Buluşması” kapsamında ilk günkü çevre temizliği ve müzik dinletisi etkinliklerinin ardından ikinci gün forum düzenlendi. Bozcaada Forum öncülüğünde gerçekleştirilen forumda soL Haber Portalı yazarı Özgür Keşaplı Didrickson, “Alaska’nın Kültürü ve Sanatında Yabanın İzleri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 15:15
Burhan Özalp

“Tarım işçilerini taşıyan kamyonet kaza yaptı: 28 yaralı” başlığı ile çıkan bu haberi soL Haber Portalı'nda görmüşsünüzdür. Klasikleşen ve her sene neredeyse içeriği aynı olan bu haberi duyuyoruz, okuyoruz ve bir türlü çare bulunamıyor. Neden?

Cuma, 05 Haziran 2015 20:08
Cumhuriyet gazetesine ve Can Dündar'a dönük suçlamalarla yeniden gündeme gelen basına dönük baskılara tepkiler devam ediyor.

Cumhuriyet'in MİT TIR'larının taşıdığı silahlara ilişkin yayınlarının ardından hükümetin ve Tayyip Erdoğan'ın faşizan yaklaşımları nedeniyle yeniden gündeme gelen basına dönük baskılara tepkiler devam ediyor. 

Salı, 09 Haziran 2015 15:00
Aynur Özcan Gümüş

Malum, Türkiye’deyseniz hayatın ve haberlerin akışı jet hızıyla sürmekte olur. Kafanızı kaldırdığınızda bir ton yeni gelişme çarpar suratınıza. Bunları takip edebilmek, yetişebilmek için haliyle anbean haber yapan sitelere bakmanız gerekir.

Cuma, 13 Mart 2015 11:05
Günlük soL ile ilgili uzun süre soL gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’ni de yapan, soL dergi ve Portal yazarı Kemal Okuyan’la konuştuk.

Günlük gazete deneyiminin ardından haftalık dergi olarak okurlarıyla buluşmaya devam eden soL, yeniden günlük basılı yayıncılığa dönüyor. 15 Nisan'da yayın hayatına başlayacak günlük soL'la ilgili, soL gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini de yapan soL dergi ve portal yazarı Kemal Okuyan'la konuştuk.

Salı, 17 Mart 2015 19:35
Letonya'da düzenlenen resmi geçit törenine Avrupa'dan gelen binlerce faşist damga vurdu.

Letonya'nın başkenti Riga'da düzenlenen resmi geçit törenine Avrupa'nın değişik ülkelerinden binlerce faşist katıldı. 140 bin kişilik geçit törenine, İkinci Dünya Savaşı sırasında Kızıl Ordu'ya karşı savaşmış faşist ''Letonya Lejyonu'' üyesi yüzlerce kişilik bir ''gazi'' (!) grubu da eşlik etti.

Pazartesi, 16 Şubat 2015 10:15
Ali Ufuk Arikan

Özgecan Aslan'ın vahşice katledilmesi sonrası herkes gibi biz de yastaydık...

soL'un konuya ilişkin yaptığı her haber bu yasın izlerini taşıdı muhakkak. Yastaydık, yastayız ama tek başına yas tutmak yetmiyor. Ortada vahşi bir karanlık var. 12 Eylül'den bu yana dalga dalga yayılan, 13 yıldır çok daha örgütlü ve organize olan bir karanlık.

Perşembe, 05 Şubat 2015 17:45
Gonca Tokyol

Kimsenin olmasını beklemediği bir yerde; önden üç, arkadan beş katlı bir bina. Önünde boylu boyunca uzanan merdivenler, hava güzelse basamaklarında birilerinin oturduğu, muhabbetin bir türlü bitmediği, bir süre sonra "iş geciktirmenin vicdan azabı"yla sohbetin tadı arasında kalanların yukarı çıkıp da bilgisayarlarıyla geri döndüğü upuzun basamaklar.

Pages