250 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 02 Nisan 2016 17:20
soL Haber Portalı'nın "Türkiye" kategorisi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından hukuksuz bir biçimde engellendi.

soL Haber Portalı'nın "Türkiye" kategorisindeki, tüm haberleri Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından hukuksuz bir biçimde engellendi. 

Yaşanan engellemeyi protesto ettiğimizi ve söz konusu durumla ilgili hukuki işlemlerin hızlıca başlatıldığını tüm okurlarımıza duyuruyoruz. 

Haber yayınımız başka kategoriler üzerinden devam edecek.

Salı, 12 Nisan 2016 02:00
Oğuz Oyan

CHP üzerine daha az yazmak istiyorum. Ama olaylar zorluyor. Umarım bundan sonra daha az gerek duyarım. Türkiye uçurumun kenarını da aşarak uçurumun ilk kademesine düşmüş (İslamcı faşizmin ilk evresine geçmiş) olmasa belki bu gereklilikler doğmayacaktı.

Cuma, 25 Mart 2016 18:50
soL'un Twitter üzerinden yapmaya başladığı anketlerden ilki geride kalırken, soL takipçilerinin #GerçeklerErdoğandanGüçlüdür etiketiyle ankete yaptığı yorumları derledik. Öte yandan, yeni anket sorusu bugün 20.00'de soL hesabında yerini alacak.

soL'un "4 gün 4 anket" diyerek başlattığı Twitter anketlerinin ilki geride kalırken portal takipçilerinin #GerçeklerErdoğandanGüçlüdür etiketiyle yaptıkları yorumları okurlarımız için derledik. Yeni anket sorusu, bu akşam 20.00'de Twitter üzerinden yayınlanacak. 

Çarşamba, 16 Mart 2016 11:48
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi'nin Dokuz Çeşmeler Yerleşkesi'nde dün 12 Eylül'ü aratmayan görüntüler yaşandı. Ankara katliamını protesto eden öğrencilerden 7'si gözaltına alındı. Öğrencilerden birisinin ise polisler tarafından ayrı bir araca bindirilip "Sen artık fazla oldun" denilerek öğrenciye silah çekildiği iddia edildi.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ) Ankara’da yaşanan bombalı saldırıyı protesto etmek üzere dün bir araya gelen öğrencilere çevik kuvvet ekipleri müdahale etti. İzmir Öğrenci Kolektifi üyesi 7 öğrenci gözaltına alındı. Savlara göre, sivil polisler, gözaltına aldıkları bir öğrenciyi başka bir araca alarak, “Sen artık fazla oldun” diyerek silah çekti.

Pazar, 27 Mart 2016 22:16
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi’nde ‘Ben de Varım’ diyenler Çanakkale’de buluştu.

Çanakkale'de Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi’nin ilk toplantısı gerçekleşti.

Moderatörlüğünü soL Haber Portalı yazarı Aydemir Güler’in yaptığı toplantıya yoğun ilgi gösterilirken, Aydınlanma Hareketi'nin yaptığı çağrıya yurttaşlardan "ben de varım" yanıtı geldi.

Barış Terkoğlu ve Enver Aysever’in katılımıyla gerçekleşen toplantıda ilk sözü Aydemir Güler aldı.

Pazar, 27 Mart 2016 17:24
"4 gün 4 anket" ismiyle Twitter'da başlattığımız anket serisinin sonuncu sorusu, bugün 20.00'de yayınlanacak. O zamana kadar, henüz yanıt vermediyseniz, haberimizdeki üçüncü soruya yanıt verebilirsiniz. Son sorunun konusu belli oldu: Erdoğan için söylenmiş fantastik övgü sözleri...

#GerçeklerErdoğandanGüçlüdür diyerek yürüttüğümüz Twitter anketlerimize devam ediyoruz.

Cuma, 25 Mart 2016 12:29
soL Portal, Twitter anketlerine, dün akşam yayınladığı ilk soruyla başladı. Anket bugün 20.00'ye kadar sürecek, ancak kesin olmayan sonuçlar gösteriyor ki halkımız bu kez Erdoğan'la aynı fikirde...

soL'un #GerçeklerErdoğandanGüçlüdür sloganı ile gerçekleştirdiği "4 gün 4 anket" twitter etkinliği, dün saat 20.00'de başladı.

Hırsıza "hırsız", katile "katil" demekte kararlı olanlar ankete büyük ilgi gösterdi.

Perşembe, 24 Mart 2016 19:53
#GerçeklerErdoğandanGüçlüdür sloganıyla yapılan ve 4 gün boyunca sürecek anketlerin ilki bugün, saat 20.00'de.

#GerçeklerErdoğandanGüçlüdür etiketi ile duyurduğumuz twitter anketlerinin ilkini bugün yayınlıyoruz.

Önümüzdeki dört gün boyunca, her gün bir anket yayınlayacak ve twitter kullanıcılarından dört seçenekten kendilerine en yakın gördüklerini işaretlemelerini isteyeceğiz.

Cumartesi, 26 Mart 2016 21:08
#GerçeklerErdoğandanGüçlüdür diyerek yürüttüğümüz Twitter anketlerimize devam ediyoruz.

#GerçeklerErdoğandanGüçlüdür diyerek yürüttüğümüz Twitter anketlerimize devam ediyoruz.

Perşembe, 11 Şubat 2016 17:44
Barış Derneği İzmir Şubesi'nce düzenlenen "Ortadoğu'da masalar kurulup devrilirken sol ne yapmalı?" konulu panel 13 Şubat'ta İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Panelde CHP eski Milletvekili Hüseyin Aygün ile soL Haber Portalı Dış Haberler Editörü Erman Çete konuşacak.

Barış Derneği İzmir Şubesi'nce düzenlenen "Ortadoğu'da masalar kurulup devrilirken sol ne yapmalı" konulu panel 13 Şubat 2016 Cumartesi günü 16.00'da gerçekleştirilecek. İzmir Nâzım Hİkmet Kültür Merkezi'nin Alsancak'taki binasında yapılacak olan panelin moderatörlüğünü Barış Derneği Genel Başkanı Zuhal Okuyan yapacak. 

Pazar, 14 Şubat 2016 19:32
Barış Derneği İzmir Şubesi’nce düzenlenen “Ortadoğu’da masalar kurulup devrilirken sol ne yapmalı?” konulu panelde konuşan Erman Çete, “Kurulan müzakere masaları halkların eşitlik ve özgürlük özlemlerine yanıt vermekten uzak” derken, Hüseyin Aygün ise “AKP, bölge politikalarını sünni hükümet dayanışması üzerinden belirliyor” diye konuştu.

Barış Derneği İzmir Şubesi'nin "Ortadoğu'da masalar kurulup devrilirken sol ne yapmalı?" konulu paneli İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Pazar, 07 Şubat 2016 22:33
Boyun Eğme okurları bugün Kartal'da bulunan Makine Mühendisleri Odası'nda (MMO) bir araya geldi. Kartal halkının ilgi gösterdiği toplantıda, dinselleşmeye karşı oluşturulan mücadele hattı ve komünistlerin tutumu konuşuldu.

Komünist Parti Kartal Örgütü ve Boyun Eğme okurları tarafından MMO'da "Gericiliğe, piyasacılığa ve kirli siyasete BOYUN EĞME" başlıklı bir toplantı gerçekleştildi.

Salı, 16 Şubat 2016 11:30
Mesut Bayram

Bombaların kilometrelerce uzaktan insanları ayağa kaldırması gereken bir yer Diyarbakır. Ancak en büyük patlamalarda en ufak kıpırtı olmuyor insanlarda. İnsanların kulaklıktan yüksek ses dinlediği bir yer değil, işitme kaybı yaşayan bir toplumda yok keza. Bombaların normal karşılandığı bir anomaliden bahsediyoruz.

Cumartesi, 16 Ocak 2016 01:45
Erhan Nalçacı

Sol Haber Portalı sitesinin üst kısmında bir kategori bandı göreceksiniz, en sonunda bulunan ICP’nin üzerini tıkladığınızda ismi “International Communist Press” olan ve İngilizce yayın yapan bir siteye ulaşacaksınız (www.icp.sol.org.tr).

Salı, 12 Ocak 2016 10:32
Sultanahmet Meydanı'nda patlama meydana geldi! İlk bilgilere göre 10 kişi hayatını kaybetti.

GÜNCELLEME 13:38

Reuters'e konuşan Türk yetkililer, saldırının sorumlusunun yüksek ihtimalle IŞİD olduğunu belirtti.


GÜNCELLEME 13:33

CHP lideri Kılıçdaroğlu, patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

Pages