298 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 28 Mayıs 2018 15:38
Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun İstanbul 2. bölge bağımsız milletvekili adayı Orhan Aydın, seçim bildirgesinde niçin aday olduğunu, düzen değişikliği talebinin önemini ve değerini anlatıyor. 'Aydınlık bir gelecek yaratalım' diyen Orhan Aydın şunları söylüyor: Katile katil, hırsıza hırsız, din tüccarına madrabaz, düşmana düşman diyeceğiz. Ne bu soysuzlukla ne de onları onaylayanlarla, çanaklarından beslenenlerle işimiz olmadı, olmayacak.

Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun 17 seçim bölgesindeki 17 bağımsız adayı çalışmalarını sürdürüyor. 

Biz de soL Haber olarak platformun adaylarını tanıtmayı sürdürüyor, bağımsız adayların seslerini okurlarımıza ulaştırıyoruz.  

'GELİN, BU ÇÜRÜMÜŞ DÜZENİ YERE ÇALALIM'

Cuma, 04 Mayıs 2018 08:45
ODTÜ'de Karl Marx'ın 200. doğum yıl dönümü sebebiyle “Karl Marx ve Sınıf Mücadeleleri: Bilimden Sosyalist Devrime Giden Yol” başlıklı bir etkinlik yapıldı.

ODTÜ'de, 30 Nisan’da Karl Marx heykelinin sergilenmeye başlamasının ardından Marx'ın 200. doğum yıl dönümü sebebiyle “Karl Marx ve Sınıf Mücadeleleri: Bilimden Sosyalist Devrime Giden Yol” başlıklı bir etkinlik gerçekleşti.

Doç. Dr. Galip Yalman'ın moderatörlüğünü yaptığı etkinliğe konuşmacı olarak Prof. Dr. Korkut Boratav ve soL Haber Portalı yazarı Aydemir Güler katıldı.

Salı, 22 Mayıs 2018 15:33
Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun bağımsız milletvekili adaylarından İzmir 2. bölge adayı Kemal Okuyan, seçim bildirgesinde niçin aday olduklarını, düzen değişikliği talebinin önemini ve değerini anlatıyor. 'Sözümüzün özü belli' diyen Okuyan şunları söylüyor: İşsizlik, yoksulluk, çirkinlik, adaletsizlik, eşitsizlik üreten bu akıl dışı düzen değişmeli. Hem de bir an önce.

Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun 17 seçim bölgesindeki 17 bağımsız adayı çalışmalarını sürdürüyor. 

Biz de soL Haber olarak bugünden itibaren platformun adaylarını tanıtacağız, seslerini okurlarımıza ulaştıracağız. 

Perşembe, 31 Mayıs 2018 10:15
Ozan Akar

Geçen hafta Üsküdar'daki motor iskelesinin önünden geçiyordum. TKP'li öğrenciler ellerinde "Boyun Eğme" dergisini satıyorlardı. Beş yıl öncesine gittim.

Pazar, 22 Nisan 2018 08:04
"'Kapalı kutu' olmadığını gösteren Miguel Mario Díaz-Canel ile beraber Küba devriminin 'bayrağı' daha genç olan jenerasyona geçmiş oldu. Yeni başkan batı basınında ve Türkiye'nin gerici medyasında “Castroların dönemi bitti,tiranlık sona erdi” gibi söylemleri daha ilk günden boşa çıkardı..."

Ağustos 64’te ekonomi üzerine yaptığı ünlü konuşmasında Ernesto Che Guevara, büyük bir yılgınlık içinde umutsuz bir adamın, İspanyol Cumhuriyetçilerinin yenilgisini görmüş ve yurdundan uzakta Meksika’da yaşayan bir devrimcinin yazdığı bir şiirden alıntı yapar:

"Ama insan dediğin bir çocuk, çalışkan ve

ahmak,

Çalışmayı yorucu bir azaba çevirdi,

Çarşamba, 07 Mart 2018 14:29
TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka, '6 yaşında kız çocuğu evlenilebilir' şeklinde fetva vermesine rağmen hakkında açılan davalarda 'suçsuz' bulunan Nurettin Yıldız isimli din tüccarının kim tarafından korunduğunu açıkladı.

Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde Meclis'te basın toplantısı gerçekleştirdi.

Son dönemde açıklamalarıyla gündeme gelen Nurettin Yıldız'ın AKP'li bürokratlar tarafından koruma altına alındığını belirten Nazlıaka, "Nurettin Yıldız adlı adınca AKP’nin kurduğu hukuk düzeni tarafından korunuyor" dedi. 

Pazar, 18 Şubat 2018 19:47
TKP'nin 'Halkın Seçeneği Güçleniyor' toplantıları kapsamında Keşan ilçe örgütünün açılışı, soL Haber Portalı yazarı Aydemir Güler’in katılımı ile gerçekleşti.

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) "Halkın Seçeneği Güçleniyor" buluşmaları ülkenin dört yanında bugün de devam etti. 

Pazar, 25 Şubat 2018 15:41
Yazarımız Ali Rıza Aydın, soL Haber Portalı temsilcisi olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin 45. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. 24 Şubat günü başlayan Genel Kurul bugün sona erecek.

Ali Rıza Aydın Genel Kurul'da yaptığı selamlama konuşmasında, Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları üzerindeki baskı ve parçalama politikasına değindi.

Perşembe, 07 Aralık 2017 17:18
Devlet Tiyatroları'nda kadro açılmadığı için sözleşmeli olarak çalışmak zorunda kalan mezun sanatçılar, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için kadro istiyor. soL Haber Portalı, mezun sanatçıların bu girişimini takip ederken, Devlet Tiyatroları'nda AKP'li yıllar ve tiyatro emekçilerinin çalışma koşulları ile ilgili bir dosyayı önümüzdeki haftadan itibaren yayımlayacak.

Her yıl devlet konservatuvarlarından mezun olan onlarca tiyatro sanatçısı 2010 yılından bu yana kadro sınavı açılmadığı için güvencesiz çalışma koşullarına mahkum.

Cuma, 22 Aralık 2017 09:34
"Bazen bir kıvılcım gerekir güzel şeylerin olması için. Kıvılcım da kaynağını göremeden bir bakarsınız karşınızda, ama içinizden çıkmıştır bilirsiniz de.... Gerçekçiyiz ve asla umutsuz değiliz. Bu çokluk bizi bugün olmasa yarın bir yere götürecek..."

Devlet Tiyatroları'nda AKP'li yıllar ve tiyatro emekçilerinin çalışma koşulları başlıklı dosyamızda bugün sözü mezun sanatçılara bıraktık.

Mezun sanatçılar, yaşadıklarını ve isteklerini soL'a anlattı.

Salı, 26 Aralık 2017 00:45
Oğuz Oyan

Ortada "gemi azıya almış" bir otoriterleşme eğilimi var. OHAL düzeni bunun dayanaklarından birini oluşturuyor. Sadece birini, çünkü OHAL öncesinde de hukuk ve anayasa tanımamak iktidarın temel bir özelliğini oluşturuyordu. Şimdi artık "otokratın ağzından çıkan kanundur" aşamasına gelindi. KHK'lar da artık tek adam kararnameleri biçimini alıyor.

Salı, 14 Kasım 2017 11:26
“Koçtaş’a gidiyorum, evimi çok seviyorum” reklam sloganıyla faaliyetini sürdüren Koç Holding’e bağlı yapı market, dekorasyon ve ev yenileme mağazası Koçtaş’ta çalışanlar, yaşadıkları sömürü, angarya, iş baskısı, yoğun çalışma ve mobbingi soL’a anlattılar… Bazı mağazalarda Koçtaş emekçileri sağlıklı içme suyunu bile para toplayıp damacanayla satın alıyorlar: Deyim yerindeyse patron, emekçilere içecek suyu bile çok görüyor!

Televizyon, radyo ve gazete reklamlarında şu sloganı duymayanınız yoktur: Koçtaş’a gidiyorum, evimi çok seviyorum…

Müşteri olarak Koçtaş’a gidenler ne düşünür bilemeyiz ama biz soL Haber Portalı olarak mikrofonumuzu Koçtaş emekçilerine, çalışanlarına, işçilerine uzattık ve onların hep bir ağızdan “Koçtaş’a gidiyorum, işimi hiç sevmiyorum” dediklerine tanık olduk.

Perşembe, 12 Ekim 2017 16:30
Geçen yıl Kocaeli'de yetim çocuklar için düzenlen yardım gecesinde çocukları eline oyuncak silah ve kılıç verip cihada özendiren İHH adlı gerici kuruluş, bunu haberleştiren soL'a dava açmıştı.

Geçen yıl Kocaeli'de yetim çocuklar için düzenlen yardım gecesinde çocukları eline oyuncak silah ve kılıç verip cihada özendiren İHH adlı gerici kuruluş, bunu haberleştiren soL'a dava açmıştı. 

Cumartesi, 21 Ekim 2017 12:00
Yusuf Ziya Bahadınlı

(Edebiyatçı, yazar ve 1965 TİP Yozgat milletvekili Yusuf Ziya Bahadınlı daha önce "Öyle bir aşk" kitabında yer verdiği bir çalışmasını güncel tartışmalara yönelik olarak soL Haber Portalı için gözden geçirdi, genişletti... 

Pazartesi, 11 Eylül 2017 12:00
Metin Kurt, aramızdan ayrılışının beşinci yılında Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde, Bağış Erten ve Mehmet Yüce'nin konuşmacı olarak katılacakları bir panel ile anılacak.

"Metin Kurt Felsefesi, Kültürü ve Futbol Düzeni" başlıklı panel, 13 Eylül Çarşamba günü saat 18.00'de Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. 

Pages