225 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 13 Mart 2015 11:05
Günlük soL ile ilgili uzun süre soL gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’ni de yapan, soL dergi ve Portal yazarı Kemal Okuyan’la konuştuk.

Günlük gazete deneyiminin ardından haftalık dergi olarak okurlarıyla buluşmaya devam eden soL, yeniden günlük basılı yayıncılığa dönüyor. 15 Nisan'da yayın hayatına başlayacak günlük soL'la ilgili, soL gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini de yapan soL dergi ve portal yazarı Kemal Okuyan'la konuştuk.

Salı, 17 Mart 2015 19:35
Letonya'da düzenlenen resmi geçit törenine Avrupa'dan gelen binlerce faşist damga vurdu.

Letonya'nın başkenti Riga'da düzenlenen resmi geçit törenine Avrupa'nın değişik ülkelerinden binlerce faşist katıldı. 140 bin kişilik geçit törenine, İkinci Dünya Savaşı sırasında Kızıl Ordu'ya karşı savaşmış faşist ''Letonya Lejyonu'' üyesi yüzlerce kişilik bir ''gazi'' (!) grubu da eşlik etti.

Pazartesi, 16 Şubat 2015 10:15
Ali Ufuk Arikan

Özgecan Aslan'ın vahşice katledilmesi sonrası herkes gibi biz de yastaydık...

soL'un konuya ilişkin yaptığı her haber bu yasın izlerini taşıdı muhakkak. Yastaydık, yastayız ama tek başına yas tutmak yetmiyor. Ortada vahşi bir karanlık var. 12 Eylül'den bu yana dalga dalga yayılan, 13 yıldır çok daha örgütlü ve organize olan bir karanlık.

Perşembe, 05 Şubat 2015 17:45
Gonca Tokyol

Kimsenin olmasını beklemediği bir yerde; önden üç, arkadan beş katlı bir bina. Önünde boylu boyunca uzanan merdivenler, hava güzelse basamaklarında birilerinin oturduğu, muhabbetin bir türlü bitmediği, bir süre sonra "iş geciktirmenin vicdan azabı"yla sohbetin tadı arasında kalanların yukarı çıkıp da bilgisayarlarıyla geri döndüğü upuzun basamaklar.

Çarşamba, 14 Ocak 2015 12:30
soL Yayın Kurulu

soL Haber Portalı ve soL Dergisi, Charlie Hebdo karikatürlerinden bir seçki yayımladığı için polisin ve gericilerin hedef tahtasına oturtulan Cumhuriyet gazetesine dayanışma duygularını iletmektedir.

Yine, Charlie Hebdo dergisinin kapağını köşelerinde yayımlayan Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya yönelen gerici tehditleri şiddetle kınamaktadır.

Çarşamba, 14 Ocak 2015 12:30
soL Portal ve soL Dergi, polisin ve gericilerin hedef tahtasına koyduğu Cumhuriyet gazetesiyle dayanışma mesajı yayımladı.

soL Haber Portalı ve soL Dergisi, Charlie Hebdo karikatürlerinden bir seçki yayımladığı için polisin ve gericilerin hedef tahtasına oturtulan Cumhuriyet gazetesine dayanışma duygularını iletmektedir.

Yine, Charlie Hebdo dergisinin kapağını köşelerinde yayımlayan Ceyda Karan ve Hikmet Çetinkaya'ya yönelen gerici tehditleri şiddetle kınamaktadır.

Salı, 20 Ocak 2015 09:00
İlhan Demir

Kürtler dağınık bir coğrafyada yaşadıkları için yüzyıllarca ortak bir alfabe kullanamamışlardır. Yaşadıkları bölgede en çok kullanılan alfabeyi tercih etmişlerdir.

Perşembe, 01 Ocak 2015 16:15
Vuslat Aktepe

Türkiye sol siyasal mücadelelerin bir bölümü açısından ilginç bir deney.

Perşembe, 18 Aralık 2014 16:53
Aralarında soL Portal'ın da bulunduğu birçok kurum, "Hırsızı-Katili-Yobazı kovala!" kampanyası başlatıyor.

Barış Derneği, #direneğitim, Hukuta Sol Tavır Derneği, Komünist Gençlik, Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, soL Dergisi, soL Haber Portalı ve Üniversite Konseyleri Derneği "Hırsızı-Katili-Yobazı kovala!" kampanyası başlatıyor.

Kampanyayı örgütleyen kurumlar, "Haber yapacağız, gün olacak dava açacağız, hırsızın-katilin-yobazın peşini bırakmayacak, kavga edeceğiz" dedi.

Cumartesi, 06 Aralık 2014 12:30
Yiğit Günay

soL Portal'ı yenilememizin üzerinden yaklaşık bir ay geçti.

Sizin de desteğinizle, ilk ayın sonu için öngördüğümüz hedefleri büyük oranda tutturduk. Tüm soL okurlarına teşekkürler.

Perşembe, 25 Aralık 2014 08:15
Ali Rıza Aydın

AKP’nin güdümünde bir yargıdan söz ediyorduk, artık “emrinde” bir yargıdan söz ediyoruz. Kişiliklerini koruyup, ilkelerden ödün vermeyen yargı mensupları ise bir yandan gelecek kaygısı içinde yaşam savaşı veriyor, diğer yandan “demokrasinin olmazsa olmazı” olarak tanımlanan hukuku ve yargıyı toplum nezdinde ayakta tutmaya çalışıyor.

Pazartesi, 10 Kasım 2014 08:30
Kemal Okuyan

Devrimci mücadelede yayının önemini kim yadsıyabilir ki?

Pazartesi, 03 Kasım 2014 11:03
Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik... Yaklaşık üç aydır üzerinde çalıştığımız yeni soL Portal, bu ay okurlarla buluşacak.

soL Portal'ı yenilemek, uzun bir süredir aklımızdaydı. Epey eskimiş olan şu anki sitemiz bize yetmiyordu. Kimi denemeler yaptık, içimize sinmedi. Basitçe tasarımı yenilemek değil, internet haberciliğinde herkesin gıptayla bakacağı bir atılım yapmak istiyorduk.

Çarşamba, 05 Kasım 2014 12:45
soL Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Yiğit Günay, bugünkü köşe yazısında Türkiye’de medyanın biçimsel olarak içinde bulunduğu durumu ele aldı.

Bu medyadan bıkmadınız mı? Biz bıktık!

Yiğit Günay

Biliyorsunuz, soL Portal’ı yenileme çalışmalarımızda son aşamaya geldik. Yakında yeni bir siteyle karşınızda olacağız.

Yeniledikten sonra, soL’u çok konuşacağız. Neyi niye yaptık? Bunları yazacağız, tartışacağız.

Çarşamba, 12 Kasım 2014 13:44
NHKM Maltepe'de, SoL yazarı Onur Seçkin'in de katılımıyla "Eğitimde Dinselleşme ve Aydınlanma Mücadelesi" adlı bir söyleşi düzenleniyor.

16 Kasım Pazar Saat 17:00'de Maltepe Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde Sol Haber Portalı yazarı Onur Seçkin'in katılımıyla Eğitimde Dinselleşme ve Aydınlanma Mücadelesi söyleşisi gerçekleştirilecek.

Pages