294 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 07 Mart 2018 14:29
TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka, '6 yaşında kız çocuğu evlenilebilir' şeklinde fetva vermesine rağmen hakkında açılan davalarda 'suçsuz' bulunan Nurettin Yıldız isimli din tüccarının kim tarafından korunduğunu açıkladı.

Ankara milletvekili Aylin Nazlıaka, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü öncesinde Meclis'te basın toplantısı gerçekleştirdi.

Son dönemde açıklamalarıyla gündeme gelen Nurettin Yıldız'ın AKP'li bürokratlar tarafından koruma altına alındığını belirten Nazlıaka, "Nurettin Yıldız adlı adınca AKP’nin kurduğu hukuk düzeni tarafından korunuyor" dedi. 

Pazar, 18 Şubat 2018 19:47
TKP'nin 'Halkın Seçeneği Güçleniyor' toplantıları kapsamında Keşan ilçe örgütünün açılışı, soL Haber Portalı yazarı Aydemir Güler’in katılımı ile gerçekleşti.

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) "Halkın Seçeneği Güçleniyor" buluşmaları ülkenin dört yanında bugün de devam etti. 

Pazar, 25 Şubat 2018 15:41
Yazarımız Ali Rıza Aydın, soL Haber Portalı temsilcisi olarak Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin 45. Olağan Genel Kurulu'na katıldı. 24 Şubat günü başlayan Genel Kurul bugün sona erecek.

Ali Rıza Aydın Genel Kurul'da yaptığı selamlama konuşmasında, Kamu Kurumu Niteliğindeki Meslek Kuruluşları üzerindeki baskı ve parçalama politikasına değindi.

Perşembe, 07 Aralık 2017 17:18
Devlet Tiyatroları'nda kadro açılmadığı için sözleşmeli olarak çalışmak zorunda kalan mezun sanatçılar, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için kadro istiyor. soL Haber Portalı, mezun sanatçıların bu girişimini takip ederken, Devlet Tiyatroları'nda AKP'li yıllar ve tiyatro emekçilerinin çalışma koşulları ile ilgili bir dosyayı önümüzdeki haftadan itibaren yayımlayacak.

Her yıl devlet konservatuvarlarından mezun olan onlarca tiyatro sanatçısı 2010 yılından bu yana kadro sınavı açılmadığı için güvencesiz çalışma koşullarına mahkum.

Cuma, 22 Aralık 2017 09:34
"Bazen bir kıvılcım gerekir güzel şeylerin olması için. Kıvılcım da kaynağını göremeden bir bakarsınız karşınızda, ama içinizden çıkmıştır bilirsiniz de.... Gerçekçiyiz ve asla umutsuz değiliz. Bu çokluk bizi bugün olmasa yarın bir yere götürecek..."

Devlet Tiyatroları'nda AKP'li yıllar ve tiyatro emekçilerinin çalışma koşulları başlıklı dosyamızda bugün sözü mezun sanatçılara bıraktık.

Mezun sanatçılar, yaşadıklarını ve isteklerini soL'a anlattı.

Salı, 26 Aralık 2017 00:45
Oğuz Oyan

Ortada "gemi azıya almış" bir otoriterleşme eğilimi var. OHAL düzeni bunun dayanaklarından birini oluşturuyor. Sadece birini, çünkü OHAL öncesinde de hukuk ve anayasa tanımamak iktidarın temel bir özelliğini oluşturuyordu. Şimdi artık "otokratın ağzından çıkan kanundur" aşamasına gelindi. KHK'lar da artık tek adam kararnameleri biçimini alıyor.

Salı, 14 Kasım 2017 11:26
“Koçtaş’a gidiyorum, evimi çok seviyorum” reklam sloganıyla faaliyetini sürdüren Koç Holding’e bağlı yapı market, dekorasyon ve ev yenileme mağazası Koçtaş’ta çalışanlar, yaşadıkları sömürü, angarya, iş baskısı, yoğun çalışma ve mobbingi soL’a anlattılar… Bazı mağazalarda Koçtaş emekçileri sağlıklı içme suyunu bile para toplayıp damacanayla satın alıyorlar: Deyim yerindeyse patron, emekçilere içecek suyu bile çok görüyor!

Televizyon, radyo ve gazete reklamlarında şu sloganı duymayanınız yoktur: Koçtaş’a gidiyorum, evimi çok seviyorum…

Müşteri olarak Koçtaş’a gidenler ne düşünür bilemeyiz ama biz soL Haber Portalı olarak mikrofonumuzu Koçtaş emekçilerine, çalışanlarına, işçilerine uzattık ve onların hep bir ağızdan “Koçtaş’a gidiyorum, işimi hiç sevmiyorum” dediklerine tanık olduk.

Perşembe, 12 Ekim 2017 16:30
Geçen yıl Kocaeli'de yetim çocuklar için düzenlen yardım gecesinde çocukları eline oyuncak silah ve kılıç verip cihada özendiren İHH adlı gerici kuruluş, bunu haberleştiren soL'a dava açmıştı.

Geçen yıl Kocaeli'de yetim çocuklar için düzenlen yardım gecesinde çocukları eline oyuncak silah ve kılıç verip cihada özendiren İHH adlı gerici kuruluş, bunu haberleştiren soL'a dava açmıştı. 

Cumartesi, 21 Ekim 2017 12:00
Yusuf Ziya Bahadınlı

(Edebiyatçı, yazar ve 1965 TİP Yozgat milletvekili Yusuf Ziya Bahadınlı daha önce "Öyle bir aşk" kitabında yer verdiği bir çalışmasını güncel tartışmalara yönelik olarak soL Haber Portalı için gözden geçirdi, genişletti... 

Pazartesi, 11 Eylül 2017 12:00
Metin Kurt, aramızdan ayrılışının beşinci yılında Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde, Bağış Erten ve Mehmet Yüce'nin konuşmacı olarak katılacakları bir panel ile anılacak.

"Metin Kurt Felsefesi, Kültürü ve Futbol Düzeni" başlıklı panel, 13 Eylül Çarşamba günü saat 18.00'de Kadıköy Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenecek. 

Cuma, 25 Ağustos 2017 21:53
Almanya'da 1999'da ''Anti-Küreselleşme Hareketi'' olarak örgütlenen ve ülkenin en tanınmış anti-faşist portalı olan ''linksunten.indymedia.org'', bugün kapatıldı.

Almanya'nın en tanımış anti-faşist portalı ''linksunten.indymedia.org'' Federal İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla bugün kapatıldı.

''Basın ve haber alma özgürlüğüne dönük ağır bir saldırı'' diye açıklama yapan Indymedia Platformu, İçişleri Bakanlığı'nın sol düşmanı bu tutumunu protesto etti.

Perşembe, 24 Ağustos 2017 00:00
Ali Rıza Aydın

Komünistlerin, AKP genel başkanı tarafından vatan hainliğiyle suçlanmasına gerekli yanıtlar gerçek vatansever komünistler tarafından layıkıyla verilirken iki haberle, 2008 yılına, resmi bir heyetle yaptığımız Letonya, Estonya ve Rusya’yı kapsayan inceleme gezisi anılarına döndüm.

Perşembe, 08 Haziran 2017 18:48
Hukukta Sol Tavır Derneği Başkanı ve soL yazarı Ali Rıza Aydın ile Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından yapılan açıklamalar ve sorumlusu olduğu TKP Hukuk Bürosu’nun bu açıklamalara konu olan alandaki çalışmaları hakkında görüştük.

Hukukta Sol Tavır Derneği Başkanı ve soL Haber Portalı yazarı Ali Rıza Aydın ile Türkiye Komünist Partisi (TKP) tarafından yapılan açıklamalar ve sorumlusu olduğu TKP Hukuk Bürosu’nun bu açıklamalara konu olan alandaki çalışmaları hakkında görüştük...

Pazar, 18 Haziran 2017 11:39
Komünist LGBT’ler Onur Haftası’nı İstanbul ve İzmir’de düzenlenecek bir dizi etkinlikle karşılıyor. Etkinliklerde "Sınıf mücadelesinde LGBT'ler" ile "Türkiye, Avrupa ve Küba'da LGBT hareketi" konuları ele alınacak, film gösterimi yapılacak.

Komünist LGBT’ler Onur Haftası’nı İstanbul ve İzmir’de düzenlenecek bir dizi etkinlikle karşılıyor.

İZMİR

Çarşamba, 07 Haziran 2017 13:08
Türkiye Komünist Partisi, bir grubun parti adını ve bir kişinin "TKP Genel Başkanı" sıfatını kullanmaya çalışmasına ilişkin açıklamada bulundu. Açıklamada ilgili kişinin Yargıtay'a gönderdiği "düzeltme" yazısına yer verilirken, "Beyan ettiğimiz, artık TKP’nin bu konuda hiçbir platformda hiçbir toleransı olmayacağıdır" denildi.

TKP, parti adının bir grup ve kişi tarafından kullanılmaya çalışılmasına ilişkin son gelişmeler hakkında bir açıklama yaptı.

Pages