273 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 02 Mart 2017 18:44
Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsünde "Referandum Sürecinde Memleket ve Üniversiteler" adlı etkinlikte, soL Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Özgür Şen ve Birgün gazetesi Yazı İşleri Müdürü Berkant Gültekin konuştu.

soL Haber Portalı Genel Yayın Yönetmeni Özgür Şen ve Birgün gazetesi Yazı İşleri Müdürü Berkant Gültekin, Ankara Üniversitesi Cebeci kampüsünde "Referandum Sürecinde Memleket ve Üniversiteler" adlı etkinlikte konuştu.

Salı, 21 Şubat 2017 09:36
Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören Karadeniz Kitap Fuarı, 21 Şubat – 26 Şubat 2017 tarihleri arasında üçüncü kez kitapseverlerle Samsun’da buluşuyor. Bu yıl soL yazarları Aydemir Güler, Erhan Nalçacı, Orhan Gökdemir'in yanı sıra Enver Aysever ve Ataol Behramoğlu da fuardaki etkinliklere katılacak.

İkincisi 2016'da gerçekleşen kitap fuarında İslamcı yayınevlerinin ağırlığı hissedilmiş, öte yandan Yazılama Yayınevi'nin en çok satan kitabı Komünist Manifesto olmuştu. Bunun yanında "Laiklik ve Dinselleşme", "Dünden Bugüne Küba" etkinlikleri ilgi görmüştü.

Pazartesi, 27 Şubat 2017 20:19
Samsun’da gerçekleştirilen 3. Karadeniz Kitap Fuarı'nda cumhuriyet, başkanlık seçimi, aydınlanma içerikli söyleşiler büyük ilgi gördü.

Samsun’da gerçekleştirilen 3. Karadeniz Kitap Fuarı dün kapılarını kapattı. TÜYAP'ın düzenlediği kitap fuarı boyunca birçok etkinlik, imza günü, söyleşi düzenlendi. Geçtiğimiz seneye göre ziyaretçi sayısının daha az olduğu gözlemlenen kitap fuarında, katılımcı yayınevlerinden Yazılama Yayınevi’nde bu sene de en çok satılan kitap Komünist Manifesto oldu.

Pazartesi, 02 Ocak 2017 12:15
Tunca Özlen

LGBT hareketi denildiğinde, görünürlüğü ve eylem gücü zirveye Onur Yürüyüşü’nde çıkan bir dinamik akıllara geliyor. Her sene İstiklal Caddesi’ni bir uçtan diğerine dolduran, gökkuşağı bayrakları ve pankartlar taşıyan on binlerce insan, gizliliğe itilenlerin de adına sloganlar atarak yürüyordu. İstanbul, uzunca bir süre dünyanın en kitlesel Onur Yürüyüşlerinden birine sahne oldu.

Çarşamba, 14 Aralık 2016 11:24
Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde bu akşam soL editörlerinin katılımıyla "AKP'nin kirli savaşları" başlıklı bir söyleşi düzenlenecek.

Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde bu akşam, Hillary Clinton e-postalarında ortaya serilen AKP'nin kirli savaşları hakkında bir söyleşi düzenlenecek.

soL Haber Portalı editörleri Erman Çete ve Tulga Buğra Işık, yayımladıkları kitap ve bölgedeki son gelişmeler hakkında konuşacaklar.

Söyleşinin afişi şöyle:

Cumartesi, 10 Aralık 2016 18:54
Mavi Marmara’da “kazık yiyenler”, bu kazığı yalnızca AKP’den yemediler. O gemi, Amerikan ittifak sisteminde yeni bir dönemi de müjdeliyordu. Müjdenin tadı kaçınca, gemi sökümünden geriye zehirli atıklar kaldı.

Hem afili, hem filinta bazı şiirbazların “ah o gemide ben de olsaydım” dedikleri(1) Mavi Marmara’nın davası, AKP’nin İsrail’le anlaşması gerekçe gösterilerek, düştü.

Davanın düşmesiyle birlikte hem islamcılar arası bir atışma peyda oldu, hem de maske taktıkları varsayılan islamcılara ilişkin bizim cenahtan -hâliyle- müstehzi sataşmalar patladı.

Çarşamba, 30 Kasım 2016 08:17
soL, Jose Marti Küba Dostluk Derneğinin desteğiyle, Fidel'in ölümünün ardından, çok sayıda başlıkta, Fidel'in ülkesini anlatmaya devam ediyor...

Küba Devrimi'nin hemen sonrasında bir “emperyalist saldırılara karşı savunma” birimi oluşturuldu Havana'da. Bu, düşmanın darbe, provokasyon, sabotaj vs. girişimlerini önceden haber alarak daha düşman bu işlere girişmeden, kan dökülmeden, Küba halkı zarar görmeden saldırının önlenmesi kaygısıyla örgütlenmişti.

Cumartesi, 19 Kasım 2016 23:42
Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, 1. yaşını Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlendiği bir etkinlikle kutladı.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, Çukurova topraklarındaki birinci yaşını Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde Nâzım dostlarının katıldığı bir etkinlikle kutladı.

Salı, 08 Kasım 2016 07:36
İmam Hatip lisesinde meydana gelen cinsel istismar haberine jet hızıyla sansür geldi. Haberi yapan birçok internet sitesinin ilgili linkine erişim engellendi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın Adıyaman'ın Gerger İlçesi'ndeki İmam Hatip lisesinde öğrencilere cinsel istismarda bulunulduğuna ilişkin yaptığı açıklamaya Gerger Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirildi.

Cuma, 14 Ekim 2016 14:04
Bugün soL portalın tarihinde bir önemli adım daha atıyor ve soL'un İngilizce yayını olan 'soL International'ı okuyucularımızla buluşturuyoruz. İnternet haberciliğinde 10’uncu yılını dolduran soL haber portalı, İngilizce haber yayınına başlıyor.

Türkiye’den ve dünyadan haberleri soldan, emekten, aydınlanmadan yana bir bakış açısıyla sunan soL, bu on yıl içinde hem ana akım medyaya alternatif başlıca haber kaynaklarından biri haline geldi, hem de solun değerleri adına verilen mücadelenin önemli araçlarından biri oldu.

Cumartesi, 15 Ekim 2016 23:59
Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde soL Haber Portalı yazarı İlker Belek'in katılımıyla Memleket Sohbetleri kapsamında "Laiklik ve Sömürü" adlı bir söyleşi düzenlendi.

Adana Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde soL Haber Portalı yazarı İlker Belek'in katılımıyla Memleket Sohbetleri kapsamında "Laiklik ve Sömürü" adlı bir söyleşi düzenlendi.

Cuma, 21 Ekim 2016 14:28
İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nin yeni sezon etkinlikler dizisi arasında yer alan İzmir Sohbetleri'nin ilki 22 Ekim Cumartesi günü 16.00'da gerçekleştirilecek. "Sermaye kentimizi işgal ederken..." konulu etkinliğin sunumunu soL Haber Portalı Editörü ve Yazarı Ahmet Çınar yapacak.

İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nin yeni sezon etkinlikleri arasında yer alan İzmir Sohbetleri'nin ilki yarın (22 Ekim Cumartesi) saat 16.00'da gerçekleşecek. 

İzmir Sohbetleri'nin ilkini konusu "Sermaye kentimizi işgal ederken..." olacak. Sunumunu soL Haber Portalı Editörü ve Yazarı Ahmet Çınar'ın yapacağı etkinlikte şu konular detaylı bir şekilde ele alınacak: 

Cumartesi, 01 Ekim 2016 09:27
Maaşları ödenmeyen Mersin Şehir Hastanesi inşaatı işçileri, bu sabah iş bırakma eylemi gerçekleştirdi. Şantiyeye gelen polis ekipleri, hak arayan işçileri "OHAL var, yaptığınız yasal deği" diyerek tutuklamakla tehdit etti.

AKP'nin propaganda malzemesi olarak yıllardır kullandığı Mersin Şehir Hastanesi inşaatında, işçilere maaş ödenmiyor. Geçen hafta iki aydır maaşlarını alamayan işçiler iş bırakma eylemi gerçekleştirmişlerdi. Eylem sonrası alt taşeron şirket olan Çağla Grup, işçilere paralarının yatacağı sözünü vermişti.

Pazar, 30 Ekim 2016 20:23
Komünist Parti, çeşitli illerde "Hangi Cumhuriyet" başlıklı etkinlikler düzenledi. Etkinliklerde mücadelenin zorunluluğuna dikkat çekildi.

Komünist Parti 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle "Hangi Cumhuriyet" etkinlikleri düzenledi.

Cuma, 21 Ekim 2016 19:08
Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 50. sayısı yarın okurlarla buluşuyor. Dergi, "Böyle Gitmez" manşetiyle yayımlanıyor.

Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 50. sayısı "Böyle Gitmez" manşetiyle yayımlanarak, yarın okurlarla buluşuyor.

Dergideki yazılar ve konularıysa şöyle:

Sosyalizm Okulları’nda yeni dönem başlıyor 

Pages