238 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 07 Şubat 2016 22:33
Boyun Eğme okurları bugün Kartal'da bulunan Makine Mühendisleri Odası'nda (MMO) bir araya geldi. Kartal halkının ilgi gösterdiği toplantıda, dinselleşmeye karşı oluşturulan mücadele hattı ve komünistlerin tutumu konuşuldu.

Komünist Parti Kartal Örgütü ve Boyun Eğme okurları tarafından MMO'da "Gericiliğe, piyasacılığa ve kirli siyasete BOYUN EĞME" başlıklı bir toplantı gerçekleştildi.

Cumartesi, 16 Ocak 2016 01:45
Erhan Nalçacı

Sol Haber Portalı sitesinin üst kısmında bir kategori bandı göreceksiniz, en sonunda bulunan ICP’nin üzerini tıkladığınızda ismi “International Communist Press” olan ve İngilizce yayın yapan bir siteye ulaşacaksınız (www.icp.sol.org.tr).

Salı, 12 Ocak 2016 10:32
Sultanahmet Meydanı'nda patlama meydana geldi! İlk bilgilere göre 10 kişi hayatını kaybetti.

GÜNCELLEME 13:38

Reuters'e konuşan Türk yetkililer, saldırının sorumlusunun yüksek ihtimalle IŞİD olduğunu belirtti.


GÜNCELLEME 13:33

CHP lideri Kılıçdaroğlu, patlamaya ilişkin açıklama yaptı.

Perşembe, 24 Aralık 2015 16:27
Anayasa Mahkemesi, "zorunlu aşı yapılamaz" kararının gerekçesinde, aşının bireyin fiziksel ve ruhsal bütünlüğüne bir müdahale olduğunu, devletin bu hakkı gözetmek zorunda olduğunu vurguladı. Anayasa Mahkemesi, "Bu hakka saygıyı sağlamaya yönelik tedbirlerin alınması zorunludur" dedi.

Anayasa Mahkemesi'nin Uşak'ta bir ailenin rızasına aykırı şekilde çocuklarına bebeklik dönemi aşılarının yapılması yönündeki yerel mahkeme kararında hak ihlali bulunduğuna dair hükmünün gerekçesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Perşembe, 03 Aralık 2015 10:58
Komünist Parti Merkez Komite Üyesi Kemal Okuyan, bir komünist partinin işçi sınıfının ortak aklı ve vicdanı olması gerektiğini belirterek, “Bu parti oyun oynamak için kurulmadı. Türkiye’de ve bu coğrafyada sosyalizm mücadelesi bir güç olma mücadelesidir. Biz de devrimi ve siyasi iktidarı hedefleyen bir parti olarak, örgütleniyoruz, çoğalıyoruz, güçleniyoruz. Dostlarımızı, bu partiye içeriden omuz vermeye çağırıyoruz” dedi.

Komünist Parti İzmir İzmir Örgütü’nce düzenlenen “Komünist Parti Mücadeleye Çağırıyor” başlıklı etkinlik Kültürpark’taki İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlikte 1 Kasım seçimlerinden sonra partiye katılan yeni üyelere de "hoş geldiniz" denildi. 

SAVAŞ SARI: KARANLIĞI DAĞITMAK İÇİN ÖRGÜTLÜ MÜCADELEYE VAR MISINIZ?

Perşembe, 26 Kasım 2015 19:09
Okul ve Ülke dergisinin sorumlu müdürü, Komünist Parti Merkez Komite Üyesi Mehmet İnam hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla hapis cezası verildi.

Komünist Liseliler'in yayın organı Okul ve Ülke dergisinin Ocak 2015'te yayınlanan 5. sayısının kapağı gerekçe gösterilerek, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla dava açılmıştı.

Cuma, 16 Ekim 2015 11:11
soL Haber Portalı olarak, Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin Ankara katliamına ilişkin verdiği “her türlü” yayın yasağına itiraz ettik. Avukatlarımız aracılığıyla ilgili mahkemeye itiraz dilekçemizi ileterek, bu hukuksuz yasağı tanımayacağımızı bildirdik.

soL Haber Portalı, avukatları Özlem Şen Abay ve Özgür Murat Büyük aracılığıyla Ankara 6. Sulh Ceza Hakimliği’ne itiraz etti.

Perşembe, 08 Ekim 2015 18:22
Sınır Tanımayan Doktorlar İtalya sorumlusu Zannini, ABD uçaklarının bilinçli şekilde hastaneyi vurduğunu, yürütülecek soruşturmada ABD ve Afganistan'ın görev almaması gerektiğini belirtti.

 

Afganistan’nın Kunduz şehrinde Sınır Tanımayan Doktorlar’ın hastanesinin ABD hava gücüne ait uçaklarla vurulması konusundaki tartışma sürüyor.

Pazartesi, 26 Ekim 2015 15:47
Neoliberal politikalara karşı toplumu bilinçlendirmek amacıyla bir araya gelen sosyal bilimcilerin oluşturduğu Bağımsız Sosyal Bilimciler (BSB) grubu, 23 sosyal bilimcinin katkısıyla "AKP'li Yıllarda Emeğin Durumu" başlıklı bir kitap yayınladı. Çalışma Yordam Kitap tarafından yayımlandı.

Neoliberal politikalara karşı toplumu bilinçlendirmek amacıyla bir araya gelen sosyal bilimciler tarafından oluşturulan Bağımsız Sosyal Bilimciler (BSB) grubu, yeni bir çalışma gerçekleştirerek, AKP'nin iktidar olduğu yıllarda emeğin ve emekçilerin içinde bulunduğu durumu kitaplaştırdı. Aralarında soL Haber Portalı yazarlarının da bulunduğu 23 sosyal bilimcinin katkısıyla oluşturulan “AKP’l

Çarşamba, 02 Eylül 2015 16:40
Sansüre Karşı Dayanışma Ağı’nın hazırldaığı rapora göre, 27 Temmuz-28 Ağustos arasındaki 40 günde 20 gazeteci işsiz kaldı, bir medya grubu polis tarafından basıldı, 103 internet sitesi engellendi, 10 gazeteci saldırıya uğradı. Raporda soL Haber Portalı ve Evrensel'e yönelik tehdite de yer verildi.

Sansüre Karşı Dayanışma Ağı’nın hazırladığı, DİSK Basın-İş’in kamuoyuna duyurduğu “Savaşın Kırk Günlük Basın Bilançosu” başlıklı raporda 27 Temmuz’dan 28 Ağustos’a kadar geçen süre içindeki ihlaller ele alındı.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 18:00
soL

soL Haber Portalı, yayın hayatına başladığı günden bu yana AKP’nin baskı ve zor uygulayarak ve ideolojik mekanizmalarla toplumu zapturapt altına alma girişimlerinin tam boy karşısında konumlanmış ve tutarlı bir duruşu temsil etmiştir.

Çarşamba, 15 Temmuz 2015 19:50
Yunan emekçilerine dönük korkunç bir saldırının altına imza atan SYRIZA, bu kez gündemi kendi iç tartışmaları ile işgal etmeye ve geçiştirmeye çalışıyor. KKE'nin haber portalı 902.gr'da bu tartışamaların neye hizmet ettiğine ilişkin kısa bir makale yayımlandı. Makaleyi soL okurları ile paylaşıyoruz.

Yunanistan emekçi halkı için son derece değerli olan altı ayın harcanması ve bu esnada yeni bir saldırı programının hazırlanması üzerine, daha fazla vakit kaybedilmemesi gerektiğini savunan Yunanistan Komünist Partisi (KKE), bu kez de emekçi halkın SYRIZA-içi tartışmalara yoğunlaştırılarak düzen içi alternatiflere yönlendirilmeye çalışıldığı kanaatinde.

Çarşamba, 08 Temmuz 2015 11:07
Ankara caddelerine eşcinseller hakkında katliam çağrısı afişleri asan ve bunu haberleştiren soL Portal’ı da hedef gösteren gerici Genç İslami Müdafaa adlı örgütün Facebook ve Twitter hesapları şikâyetler üzerine kapatıldı, örgüt yeni hesaplar açtı.

Ankara’nın cadde, bulvar, sokak ve otobüs duraklarına eşcinsellerin öldürülmesi gerektiği yönünde afişler asan ve kendilerini Genç İslami Müdafaa olarak adlandıran gerici örgütün Facebook ve Twitter hesapları, binlerce şikâyet üzerine kapatıldı. Gerici oluşum zaman yitirmeden yeni hesaplar açarak, “Solcuların ve eşcinsellerin saldırıları sonucu hesabımız kapatılmıştır.

Pazartesi, 06 Temmuz 2015 12:37
Çanakkale’nin Bozcaada ilçesinde, Alaska’daki yaşamdan Çanakkale’deki yeraltı ve yerüstü zenginliklerin talanı gündemine uzanan konu çeşitliliğine sahip bir forum düzenlendi.

Çanakkale’nin Bozcaada ilçesindeki “2. Bozcaada Buluşması” kapsamında ilk günkü çevre temizliği ve müzik dinletisi etkinliklerinin ardından ikinci gün forum düzenlendi. Bozcaada Forum öncülüğünde gerçekleştirilen forumda soL Haber Portalı yazarı Özgür Keşaplı Didrickson, “Alaska’nın Kültürü ve Sanatında Yabanın İzleri” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 15:15
Burhan Özalp

“Tarım işçilerini taşıyan kamyonet kaza yaptı: 28 yaralı” başlığı ile çıkan bu haberi soL Haber Portalı'nda görmüşsünüzdür. Klasikleşen ve her sene neredeyse içeriği aynı olan bu haberi duyuyoruz, okuyoruz ve bir türlü çare bulunamıyor. Neden?

Pages