65560 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 18 Eylül 2017 11:15
Aydemir Güler

Türkiye’nin en eski partisi TKP 10 Eylül itibariyle 97 yılı geride bıraktı. Çeşitli kentlerde salon toplantılarıyla, yeni bina açılışlarıyla doğum günümüz yeni bir çağrıya vesile oldu.

Vesile değişir. Çağrımız karşılık bulana, karşılığı örgütlenene kadar sürer.

Konumuz Türkiye’de yeni bir sola ihtiyaç duyuluyor olmasıdır.

Pazar, 10 Eylül 2017 13:27
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök, ODTÜ'de büyük bir orman katliamına imza attı. soL yaşanan büyük yıkımı görüntüledi.

AKP'nin ODTÜ'den yol geçirme ve ağaçları yok etme projesinin son ayağı dün gece devreye sokuldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök arasındaki anlaşma sonrası yaşanan yıkım oldukça sarsıcı.

AKP'nin yol projesine ilişkin soL'un çektiği görüntüler, yolun rezidanslara uzandığını net şekilde gözler önüne seriyor.


Cuma, 01 Eylül 2017 16:38
Almanya'da Neo-Nazilerin yürüyüşünü engellemek için oturma eylemi yapan iki anfi-faşiste para cezası verildi.

Almanya'da G20 Zirvesi'ni protesto sonrasında kampanyaya dönüştürülen sol düşmanlığında son halka, Düsseldorf Bölge Mahkemesi'nin iki anti-faşiste Neo-Nazilerin yürüyüşünü engelleme amaçlı yere oturma eylemine katıldıkları için yüksek para cezası verilmesi oldu.

Cumartesi, 09 Eylül 2017 02:27
TKP, kuruluşunun 97'nci yıl dönümünü "Bu düzen değişecek, sosyalizm kazanacak" başlıklı bir dizi etkinlikle anıyor. İlk etkinlik İzmir'de düzenlendi. TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan "Sosyalizmi unutarak adalet, özgürlük, barış için mücadele edilemez; TKP bunun için var" derken, TKP Merkez Komite Üyesi Aydemir Güler "TKP, CHP yöneticilerinin etrafında dolanmaz, fotoğraf karesine girmeye uğraşmaz, sevimli görünmeyi başa yazmaz. Yol ve yöntem son derece sadedir, karmaşıklıktan uzaktır. TKP'nin varlık nedeni sosyalist devrim için örgütlenmektir" dedi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), kuruluşunun 97'nci yıl dönümünü "Bu düzen değişecek, sosyalizm kazanacak" başlıklı bir dizi etkinlikle anıyor.

Etkinlikler dizisinin ilki İzmir'de Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleşti. 

Cumartesi, 09 Eylül 2017 23:40
Türkiye Komünist Partisi 97. mücadele yaşında İzmir’in ardından Ankara’da da büyük bir buluşma gerçekleştirdi. TKP’nin tek görevinin kapitalizmi yıkmak ve sosyalizmi kurmak olduğunun vurgulandığı etkinlikte, sosyalizm mücadelesi için TKP’ye güç verme çağrısı yapıldı.

Türkiye Komünist Partisi, Ankara’da yüzlerce parti üyesi ve dostuyla 97. mücadele yaşını kutladı. Sinevizyon gösterimi ve Enternasyonal’le başlayan etkinliğin açılış konuşmasını TKP Ankara İl Komitesi adına Arif Basa yaptı.

Pazartesi, 18 Eylül 2017 18:27
İstanbul İkitelli'de saya işçileri çalışma şartlarını protesto amacıyla yürüyüş gerçekleştirdi.

İstanbul İkitelli'de bulunan Aymakop ve Aykosan sanayii sitelerindeki sayacı zanaatkârları düşük ücret, uzun çalışma saatleri, güvencesiz ve sağlıksız çalışma koşulları nedeniyle, İstanbul Sayacı Sanatkârları odasının çağrısıyla bir hafta iş bırakma kararı alarak eylem başlattı.

Pazar, 17 Eylül 2017 20:45
Türkiye Komünist Partisi'nin 97. yılı etkinlikleri İzmir, Ankara, İstanbul ve Bursa'nın ardından Eskişehir'de devam etti. "Bu düzen değişecek, sosyalizm kazanacak" başlıklı etkinlik, Taşbaşı Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Türkiye Komünist Partisi'nin 97'nci mücadele yılı etkinlikleri sürüyor. İzmir, Ankara ve İstanbul ve Bursa'da yapılan buluşmaların ardından bugün Eskişehir'de "Bu düzen değişecek, sosyalizm kazanacak" etkinliği düzenlendi. 

Etkinlik, Türkiye Komünist Partisi Eskişehir örgütü adına Fırat Çiftçi'nin yaptığı açılış konuşmasıyla başladı.

Pazartesi, 18 Eylül 2017 10:28
Bu sabah Adana'nın Seyhan ilçesinin Küçük Dikili mahallesinde bulunan bir plastik fabrikasında, elektrik kontağından kaynaklanan yangın meydana geldi.

Adana'da Küçük Dikili mahallesinde bulunan bir plastik fabrikasında yangın çıktı.

Sabah saatlerinde başlayan yangına 5 itfaiye aracı ile müdahale ediliyor. 

Mahalle içerisinde bulunan fabrikada çıkan yangın, fabrika yakınında bulunan mahalle halkını tedirgin etti.

Yangın başladığı esnada işçilerin tahliye edilmesi ile herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

Pazar, 17 Eylül 2017 20:00
Adana'da haftalık "Boyun Eğme" dergisi satışı ile "Bu düzen değişecek" yazılı bildiri çalışması yapan TKP üyelerine polis gözetimindeki faşistler tarafından saldırı girişimi gerçekleştirildi.

Adana Barajyolu'nda haftalık siyasi dergi "Boyun Eğme" satışı ile "Bu düzen değişecek" yazılı bildiri çalışması yapan TKP'lileri, yanlarına gelen polisler engellenmeye çalıştı. Polislerin engelleme girişimini boşa çıkaran parti üyeleri, çalışmalarına devam ederken 15- 20 kişilik faşist güruhun hedefi oldu. 

Cumartesi, 16 Eylül 2017 22:23
Önümüzdeki günlerde açılması planlanan Adana Şehir Hastanesi'nde çalışan 19 yaşındaki temizlik işçisi Veysi Kanat camları temizlerken uzun süre tinere maruz kalınca önce fenalaştı, sonra yaşamını yitirdi.

Önümüzdeki günlerde açılma hazırlıkları süren Adana Şehir Hastanesin'de görevli temizlik işçisi Veysi Kanat solunum yetmezliğinden yaşamını yitirdi. 

Cumartesi, 16 Eylül 2017 21:36
Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi temsilciliği, bugün düzenlenen bir törenle açıldı.

TKP, 97'nci mücadele yılını yeni bir örgütlenme hamlesiyle sürdürüyor. Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçe temsilciliği bugün düzenlenen bir törenle açıldı.  

Açılış öncesi Pazarcık merkezinde bildiri çalışması yapan TKP üyeleri ilçe halkını açılışa davet etti.

"KOMÜNİSTLER TALEP ETTİKLERİ ŞEY İÇİN MÜCADELE DE EDERLER"

Cumartesi, 16 Eylül 2017 13:39
ODTÜ ormanlarının katledilmesine karşı ODTÜ Mezunları Derneği, rektörlük önünde eylem yaptı.

ODTÜ Mezunları Derneği, ODTÜ ormanlarının katledilmesine ilişkin rektörlük önünde basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, "ODTÜ sınırı ile dört buçuk kilometrelik yol arasında kalan orman alanı ranta kurban gidecek. O alan, gri beton yığınlarının yükseleceği ve ucu Eymir'e dek sürekli genişleyecek gasplarla devam edecek" denilerek rektörün protokolden imzasını çekmesi istendi.

Perşembe, 14 Eylül 2017 13:25
Manisalı yurttaşlar, kentin akciğeri olarak bilinen, kendine özgü flora ve faunasıyla kamusal bir mekan olan Ulupark'a yapılacak katlı otoparka karşı mücadele ediyor.

Ülkenin her yanında süren piyasacı talandan Manisa da uzun süredir payına düşeni alıyor. Sanayi ve tarım yüzünden hayli göç alan kentte oluşan konut ihtiyacı ve trafik sorunu da elbette ki halkın değil, aç gözlü müteahhitlerin istekleri doğrultusunda çözülüyor.

Perşembe, 14 Eylül 2017 13:16
Ankara'da Nuriye Gülmen ve Semih Özakça davasını takip etmek için adliyeye gelen yurttaşlara polis saldırdı. Nuriye Gülmen ile Semih Özakça ise, jandarmanın "yeterli personelim yok" demesi üzerine mahkeme getirilmedi.

Ankara'da bugün başlayacak olan Nuriye Gülmen-Semih Özakça davası öncesi Ankara Adliyesi'nde polis saldırısı yaşandı.

Polis davayı takip etmek için adliyeye gelen yurttaşlara saldırdı.

Saldırı sonrasında gözaltına alınanlar var.

Halkın Hukuk Bürosu, saldırılar sonrası 22 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Perşembe, 14 Eylül 2017 10:35
Manisa'daki bir olay eğitimde piyasalaşmanın geldiği noktayı gözler önüne serdi. Yardımcı kaynak, sınava hazırlık ve test kitapları pazarlayıp satan bir şirket, Manisa'da öğretmenlere "TEOG ve YGS sınavlarında dikkat edilecek hususlar" konulu bir seminer verecek. Milli Eğitim Müdürlüğünün izniyle yapılan seminer, resmi kurumun ek binasında yapılacak.

Şirketlerin, pazarlama ve satış firmalarının eğitim alanına resmi makamlar eliyle nasıl sızdığını gözler önüne seren bir örnek de Manisa'da yaşandı. 

Yardımcı kaynak, sınava hazırlık ve test kitapları pazarlayıp satan Ankara merkezli İşler Kitabevi, Manisa'da Milli Eğitim Müdürlüğü onayıyla öğretmenlere "TEOG ve YGS sınavlarında dikkat edilecek hususlar" konulu seminer verecek. 

Pages