66380 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 01 Şubat 2018 17:11
Birleşik Metal-İş Sendikası Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, MESS ile önceki gün imzalanan toplu iş sözleşmesi sürecini tüm detaylarıyla soL HD’ye anlattı.

Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye işçilerle patron sendikası MESS arasında önceki gün toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde MESS mevcut kazanımları da geriye götüren tekliflerde bulunmuş, Birleşik Metal-İş Sendikası’nın bu teklifleri kabul etmemesi üzerine işçiler 2 Şubat’ta grev kararı almıştı.

Cumartesi, 03 Şubat 2018 12:11
Diyanet yine akıl almaz bir fetva vererek, 'Sol elle şeytanlar yemek yer' dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı verdiği akıl almaz bir fetvada, sol elle yemek yenilmemesini isteyerek, “Sol elle şeytanlar yemek yer” dedi.

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre Din İşleri Yüksek Kurulu'nun, “Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır” sorusuna verdiği yanıt, Diyanet’in internet sitesinde yer aldı.

Cumartesi, 03 Şubat 2018 16:47
Diyanet İşleri Başkanlığı skandal bir fetvaya daha imza attı. Din İşleri Yüksek Kurulu, 'Sol elle şeytanlar yemek yer' dedi. Burdur Cezaevinde yatarken kolu koparılan Veli Saçılık sosyal medyadan yanıt verdi: 'Benim sadece sol elim var.'

Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulunun, “Sol elle yemek yemekte bir sakınca var mıdır?” sorusuna verdiği yanıt, Diyanet’in internet sitesinde yer aldı.

Cuma, 09 Şubat 2018 00:45
Taylan Kara

Birikim Dergisi ve “liberal sol” olarak adlandırılan çevrenin bu topluma verdiği en büyük zarar nedir?

Bu toplumla ilgili yanlış saptamaları mı?

Günümüzden geçmişe bakıldığında “deli zırvası” denecek tarih okumaları mı?

Sosyalizme, cumhuriyete ve hatta zaman zaman “devrim düşüncesi”ne saplantı derecesinde karşıtlıkları mı?

*

Çarşamba, 14 Şubat 2018 19:08
İngiliz yardım kuruluşu Oxfam’ın 2010’daki Haiti depreminden sonra bölgede gerçekleştirdiği faaliyetlerle ilgili ortaya çıkanlar, büyük bir skandalın kapısını araladı. Yaşananlar, yardım kuruluşlarının kirli sicilini bir kez daha gündeme taşıdı. Britanya hükümeti Oxfam'a desteğini kesmeyi düşündüğünü duyurdu.

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam'la ilgili ortaya çıkan skandal bilgiler dünyanın gündeminde. 2010 yılında Haiti'de yaşanan depremin ardından bölgeye yardım götüren Oxfam yöneticilerinin Haitili depremzedelerle para karşılığında birlikte olduğu öğrenildi. Britanya hükümeti bugün Oxfam'a desteğini kesmeyi düşündüğünü duyurdu.

Cuma, 02 Şubat 2018 12:40
Cep telefonu uygulamaları kendine her gün daha fazla kullanıcı kaydediyor ve giderek yaygınlaşıyor. Peki ya bu uygulamaların kişisel tüm verileri kayıt aldığının ve böylece büyük bir güvenlik açığı yarattığının farkında mıyız?

Cep telefonu uygulamaları ve gelişen teknolojinin insanlara sağladığı rahatlık oldukça fazla. Fakat mobil uygulamalar sunduğu rahatlığın yanı sıra ortaya çıkan güvenlik açığıyla da bu sıra kendinden söz ettiriyor… 

Pazartesi, 12 Şubat 2018 10:36
Üçüncü havalimanı inşaatında bugünlerde büyük bir gerginlik yaşanıyor. Bu ay sonuna doğru Tayyip Erdoğan'ın ziyaret edeceği söylenen inşaat sahasında telaş ve yoğunluk hakim. Görücüye çıkacak olan belli bir bölümün dört dörtlük hale getirilmesi için bin bir takla atılıyor.

Üçüncü havalimanı inşaatı AKP hükümetinin "görkemli projelerinden" biri olarak kayıtlara geçirilmeye çalışıldı. Ancak bu alan başlangıçta katledilen orman arazileri, inşaat başladıktan sonra da iş cinayetleriyle gündemde kaldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan eylemle gözler bir kez daha buraya çevrildi.

Pazar, 18 Şubat 2018 19:06
Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) "Halkın Seçeneği Güçleniyor" buluşmalarının Bursa ayağı coşkulu bir etkinliğe sahne oldu.

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) "Halkın Seçeneği Güçleniyor" buluşmaları tüm hızıyla sürüyor.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Bursa Şube Lokali’nde gerçekleşen etkinliğe TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan katıldı.

Etkinlik, TKP Merkez Komitesi’nin Mustafa Suphi ve yoldaşlarına yazdığı mektubun okunmasıyla başlandı. 

Cumartesi, 17 Şubat 2018 21:35
Türkiye Komünist Partisi, 'Halkın Seçeneği Güçleniyor' buluşmalarına bugün İstanbul Sarıyer'de düzenlediği geniş katılımlı etkinlikle devam etti. Etkinliğe katılan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, 'Kurtulmak için bu düzen değişmeli. Bunu söyleyen TKP. Ancak örgütlenmeden, örgütlü halk yaratmadan kurtulamayız. Yalan söylemediği için TKP'ye üye olmalıyız' dedi.

Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) "Halkın Seçeneği Güçleniyor" buluşmaları coşkulu ve geniş katılımla devam ediyor.

Cumartesi, 17 Şubat 2018 18:22
İzmir'de hafif raylı banliyö sistemi İZBAN'a getirilen mesafeli ücret dayatmasına ve bu uygulamanın ardına gizlenen fahiş zamma yönelik protestolar sürüyor. Türkiye Komünist Partisi (TKP) üye ve dostları bugün Karşıyaka çarşısında bildiriler, dövizler ve pankartlarla yurttaşlara gizli zam tezgahını anlattı. Yoğun bir ilgiyle karşılanan imza kampanyası da devam ediyor.

İzmir'de hafif raylı banliyö sistemi İZBAN'a getirilen mesafeli ücret dayatmasına ve bu uygulamanın ardına gizlenen fahiş zamma yönelik protestolar sürüyor. Türkiye Komünist Partisi (TKP) üye ve dostları bugün Karşıyaka çarşısında bildiriler, dövizler ve pankartlarla yurttaşlara gizli zam tezgahını anlattı. Yoğun bir ilgiyle karşılanan imza kampanyası da devam ediyor.

Cuma, 16 Şubat 2018 19:22
Arjantin'de kamu işçileri sendikası, işten çıkarmalar nedeniyle grev düzenledi.

Arjantin Kamu İşçileri Sendikası üyeleri, dün başkent Buenos Aires’te büyük bir grev düzenledi.

İşçilerin Mayıs Meydanı'nı doldurduğu grev, binlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

Grevde, sadece Ocak ayında sayıları 4 bini bulan işten çıkarılan işçilerin işe iadesi talep edildi.

Cuma, 16 Şubat 2018 17:01
ABD'nin Florida eyaletine bağlı Parkland kentindeki Marjory Stoneman Douglas Lisesi'nde meydana gelen ve 17 kişinin katledildiği silahlı saldırı esnasında okulda bulunan Polina Oleynik yaşadıklarını anlattı.

Güreş ve karma dövüş sanatlarında şampiyonluğu bulunan Rus güreşçi Aleksey Oleynik’in kızı Polina Oleynik, dün silahlı saldırının yaşandığı Parkland'daki lisede 11. sınıf öğrencisi. 17 kişinin hayatını kaybettiği Parkland saldırısı hakkında konuşan Oleynik, olayın yaşandığı anlardaki gelişmelere dair bilgi verdi.

Cuma, 16 Şubat 2018 16:16
Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun Amerikalar Zirvesi'ne davet edilmesiyle ilgili Lima Grubu'nun girişimine karşı Maduro, Peru Devlet Başkanı'nın davetiyle zirveye katılacağını açıkladı. ABD kıtada Venezuela karşıtı bir diplomasiyi etkin kılmaya çalışıyor.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Miraflores Başkanlık Sarayı'nda katıldığı basın toplantısında Amerikalar Zirvesi'ne "yağmur çamur demeden, havadan, karadan, sudan katılacağını" açıkladı.

Cuma, 16 Şubat 2018 13:28
ABD'de silahlı saldırı düzenlenen Parkland Lisesi öğrencisi Polina Oleynik, tanık olduğu saldırıyı anlattı.

Güreş ve karma dövüş sanatlarında şampiyonluğu bulunan Rus güreşçi Aleksey Oleynik’in kızı Polina Oleynik, dün silahlı saldırının yaşandığı Parkland Lisesi’nde 11. sınıf öğrencisi. 17 kişinin hayatını kaybettiği Parkland saldırısı hakkında konuşan Oleynik, olayın yaşandığı dakikalara dair bilgi verdi.

Cuma, 16 Şubat 2018 12:26
Saratovlu bir Rus vatandaşı olan Yuri Balakşin IŞİD'e katılışını ve sonra yaşadıklarını anlattı. Balakşin IŞİD'den kaçıp ülkesine döndükten sonra FSB'ye sığındığını söyledi.

Uluslararası koalisyon güçlerinin Irak ve Suriye'deki IŞİD operasyonları devam ederken Saratovlu bir Rus vatandaşı olan Yuri Balakşin IŞİD terör örgütünden nasıl kaçtığını anlattı.

Şiddetli başağrısından mustarip olan Balakşin ilaçlar işe yaramayınca, dinin ağrıları kestiğini ve hayata yön verdiğini düşünerek İslam dinine geçti.

Pages