63135 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 13 Mart 2015 11:05
Günlük soL ile ilgili uzun süre soL gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği’ni de yapan, soL dergi ve Portal yazarı Kemal Okuyan’la konuştuk.

Günlük gazete deneyiminin ardından haftalık dergi olarak okurlarıyla buluşmaya devam eden soL, yeniden günlük basılı yayıncılığa dönüyor. 15 Nisan'da yayın hayatına başlayacak günlük soL'la ilgili, soL gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliğini de yapan soL dergi ve portal yazarı Kemal Okuyan'la konuştuk.

Çarşamba, 04 Mart 2015 12:27
Kobanê, IŞİD’le yaşadığı yoğun çatışmaların ardından yaralarını sarmaya çalışıyor. Kobanê’ye giden soL editörü Selin Asker, izlenimlerini paylaştı.

Kobanê, Irak-Şam İslam Devleti’yle (IŞİD) yaşadığı uzun soluklu çatışmaların ardından yeniden hayat bulmaya çalışıyor. Ancak kentteki yıkımın ağırlığı, bir yaşam örebilmenin epey zaman alacağını gösteriyor.

Perşembe, 05 Mart 2015 13:27
Kobanê köylerinde IŞİD’le çatışmalar sürüyor. Halk, Newroz’a hazırlanıyor. Kobanê’ye giden soL editörü Selin Asker'in izlenimleri...

Kent merkezinin yaklaşık 40 kilometre uzağına dek süpürülen IŞİD, dış köylerde düşük yoğunluklu da olsa saldırılarını sürdürüyor. Kobanê Başbakan Yardımcısı Halid Berkel, kentin adeta tuzla buz olmasında koalisyon uçaklarının yaptığı bombardımanın da etkisi olduğu bilgisini paylaşıyor. 

Çarşamba, 11 Mart 2015 18:15
soL derginin 21 Eylül 2014 tarihli sayısında yayımlanmıştır

Güzellik, bütünün parçalarının iç dengesini gerektirir. Denge ise kapitalist sistemde en zor bulunan niteliktir. Şehirler, konutlar ve diğer yaşam alanları da dengesizlikten payını alır.

Çarşamba, 11 Mart 2015 18:15
soL derginin 21 Eylül 2014 tarihli sayısında yayımlanmıştır

Her sorunun çözümünü eğitime bağlayan ve “eğitim şart” cümlesiyle parodileşen eğitime yönelik liberal tezlerin aksine, eğitim politik bir inşadır. Sınıf mücadeleleri içinde gelişip şekillenen, iktidar ilişkilerinden bağımsız ele alınamayacak bir olgudur.

Cumartesi, 07 Mart 2015 10:17
soL dergisinin yeni sayısı "Türkiye'nin seçim gündemi ve Haziran seçeneği" kapağıyla çıktı. soL, bugün meydanlarda, pazar günü bayilerde.

7 Haziran seçimleri yaklaşırken seçim tartışmaları da hız kazanıyor. soL dergisi bu hafta kapağına Türkiye'nin seçimlerini ve Haziran seçeneğini taşıdı.

HAZİRAN SEÇENEĞİ

Cumartesi, 14 Mart 2015 12:43
soL dergisinin yeni sayısı "AKP ve borazanları hesap verecek, Halka yalan söylemek suçtur!" kapağıyla çıktı.

Günlük gazete deneyiminin ardından haftalık dergi olarak okurlarıyla buluşmaya devam eden soL, yeniden günlük basılı yayıncılığa döneceğini dün ilan etmişti.

Salı, 10 Mart 2015 19:00
Kemal Okuyan

Başlık, “olamıyor ki zaten” diye tiye alınabilir. Bir olasılık, “hah bunu da dediler” tepkisinin verilmesidir. Hatta şu son dönemin popüler eleştirisi hemen devreye sokulabilir, “oturun küçük dükkanınızı bekleyin”.

Dükkan küçükse, neden uğraştıklarını bir türlü anlamadık da, neyse…

Ciddiyim, sol hükümet olmamalı. Tek başına olamıyor çoğunlukla, koalisyonlarla da olmamalı.

Pazar, 01 Mart 2015 18:35
Bakırköy'de soL okurları toplantısı, Komünist Parti Merkez Komite Üyesi ve soL Yazarı Kemal Okuyan'ın katılımıyla gerçekleşti.

Bakırköy'de Banliyo kafede gerçekleşen soL okur toplantısına katılan Kemal Okuyan "Avrupa'da sol yükseliyor mu?" başlığında Avrupa'da ve Türkiye'deki yaşanan gelişmeleri aktardı.

Salı, 24 Mart 2015 11:54
Katledilişinin 37. yılında Savcı Doğan Öz'le ilgili Hukukta Sol Tavır Derneği bir açıklama gerçekleştirdi.

24 Mart 1978 tarihinde, işine gitmek üzere evinden çıktıktan sonra arabasında vurularak katledilen Savcı Doğan Öz'le ilgili Hukukta Sol Tavır Derneği bir açıklama gerçekleştirdi.

Çarşamba, 18 Mart 2015 15:45
9. Uluslararası Çukurova Sanat Günleri bugün düzenlenen bir dizi etkinlikle başladı.

Çukurova'nın 4 ili  olan Adana, Mersin, Hatay ve Gaziantep'te eş zamanla düzenlenen Çukurova Sanat Günleri bugün Abidin Dino Parkı'nda gerçekleştirilen etkinliklerle başladı.

Pazar, 15 Mart 2015 00:20
​Adana soL Sohbetleri buluşmasında bugün iki soL yazarı konuk oldu. Kemal Okuyan ve Mustafa K. Erdemol'un katıldığı buluşnada "AKP'nin Çıkmazı ve Solun Görevleri" başlığı tartışıldı.

Adana'da Komünist Parti Merkez Komite üyesi ve soL yazarı Kemal Okuyan ile soL yazarı Mustafa K. Erdemol'un katıldığı soL sohbetleri buluşmasında "AKP'nin Çıkmazı ve Solun Görevleri" başlığı tartışıldı.

Cumartesi, 07 Mart 2015 15:36
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde Komünist Kadınlar kavgaya çağırıyor.

Güncelleme 18:19

Komünist Kadınlar Sakarya caddesinde yaptıkları basın açıklamasında "Kadını hedef alan gericiliğe karşı aydınlanma bayrağını yükselteceğiz, örgütleneceğiz ve mücadele edeceğiz" diyerek şunları söylediler:

Salı, 31 Mart 2015 09:45
Yeni Akit gazetesi ve gericiler Çukurova Üniversitesi Kütüphanesi'ndeki resimleri "ahlaksız" ilan etti, üniversite yönetimi tabloları kaldırdı.

Çukurova Üniversitesi kütüphanesinde bulunan tablolar Yeni Akit gazetesinin baskısı sonucu duvardan kaldırıldı.

Pazartesi, 30 Mart 2015 13:34
Maden faciasını anlatan “Soma 301” adlı sinema filmini çekmek için ekibiyle birlikte yaklaşık bir aydır ilçede bulunan yönetmen Faik Ahmet Akıncı sonunda isyan ederek ilçeyi terk etti. İzmir, Karaman, Konya, Zonguldak valiliklerinden film çekimi için bir günde izin alan Akıncı, bir aydır Manisa Valiliği’nden izin alamadı, 13 Mayıs’ta gösterime girecek filmi tamamlamak için Zonguldak ve Karaman’a gitti.

 

13 Mayıs 2014’te meydana gelen ve 301 madencinin ölümüyle sonuçlanan faciayı sinema diline aktarmak için kolları sıvayan işçi filmleri yönetmeni Faik Ahmet Akıncı, Manisa Valiliği ve Valiliğe bağlı Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü engeline takılınca, çareyi Soma’yı terk etmekte buldu.

OTELDEN BİLE KOVULDUK         

Pages