64916 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 05 Ağustos 2016 15:45
Ahmet Say

“Sandık demokrasisi”nin yetersizliği karşısında nefret duyguları kabaran bir aydın olarak yıllar önceki bir yazıma, “İnadına bir seçim yazısı değil!” diye başlık koymuştum. Bu başlığa birkaç okurumdan itiraz geldi ve buna bağlı olarak seçimleri neden küçümsediğim soruldu. O yıllardaki cevabımı geliştirerek okurlarımıza sunuyorum:

Cuma, 12 Ağustos 2016 18:22
Filistinli siyasetçiler, ilk kez seçimlere sol koalisyonla girilmesi için birleşti.

Ekim ayında yapılacak yeril seçimlerde el Fetih ve Hamas'ın yanısıra, sol koalisyonun da olacağı söyleniyor.

Filistinli siyasetçiler, ilk kez bir sol koalisyon için uzlaştı.

teleSUR'un haberine göre, Filistin'in Kurtuluşu için Demokratik Cephe lideri Kais Abdülkerim, yaptığı basın toplantısında partisinin 4 başka partiyle koalisyon kuracağını söyledi.

Pazartesi, 01 Ağustos 2016 20:30
Ankara NHKM'de 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin KP MK Üyesi Özgür Şen'in katılımıyla bir panel düzenlendi.

Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde Komünist Parti Merkez Komite üyesi Özgür Şen'in katılımıyla "15 Temmuz ve Sol" başlıklı bir panel gerçekleştirildi.

Yüksek bir katılımla düzenlenen panelde, 15 Temmuz öncesi emperyalizmin yaşadığı krize vurgu yapan Şen, bu krizin ekonomik ve siyasi olarak Türkiye'ye etkilerine dikkat çekti.

Çarşamba, 03 Ağustos 2016 20:08
Almanya Sol Partisi'nden Sevim Dağdelen, Türkiye'ye yaptırım yapılması için çağrıda bulundu.

Almanya Sol Partisi'nden (Die Linke) Sevim Dağdelen, darbe girişiminin ardından yapılanlara tepki göstererek Türkiye'ye yaptırım yapılması için çağrıda bulundu.

The Local'ın haberine göre Dağdelen, "Erdoğan'a ve vahşi, baskıcı işkence politikalarına ve toplu tutuklamalarına karşı yaptırım yapmalıyız" dedi.

Perşembe, 04 Ağustos 2016 14:36
17-25 Aralık sürecinin kilit isimlerinden Rıza Sarraf, tiyatro sanatçısı ve soL yazarı Orhan Aydın'a dava açtı.

ABD'de tutuklu bulunan 17-25 Aralık yolsuzluk soruşturmasının kilit ismi Rıza Sarraf, yazarımız Orhan Aydın hakkında 20 bin TL tazminat talebiyle dava açtı. 

Salı, 09 Ağustos 2016 13:32
Akit yazarı Mehtap Yılmaz bugünkü yazısında "bu kadar cehalet ancak Akit'te köşe yazarlığı ile olur" denilecek bir yanlışa imza attı. Yılmaz, Türk Solu dergisi ile yayın hayatına son vereli 1 yıldan fazla süre geçen soL Dergisi'ni karıştırdı.

Akit yazarı Mehtap Yılmaz bugünkü yazısında "bu kadar cehalet ancak Akit'te köşe yazarlığı ile olur" denilecek bir yanlışa imza attı. Yılmaz, ırkçı politikaları savunması ile bilinen Türk Solu dergisi ile yayın hayatına son vereli 1 yıldan fazla bir süre geçen soL Dergisi'ni karıştırdı.

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 14:34
İstanbul Kartal'daki Aydos Ormanı'nda çıkan yangında 4 hektarlık alanın yandığı belirtildi.

İstanbul Kartal ilçesinde bulunan Aydos Ormanı'nda çıkan yangın 1 saatlik çalışmanın sonrasında söndürülebildi. Yangında yaklaşık 4 hektarlık alanın kül olduğu belirlendi.

Aydos Ormanı'nın Kartal Cezaevi arkasındaki tarafında yangın çıktı. Yangına Pendik ve Kartal itfaiye grupları müdahale edildi. Yangın söndürme helikopterlerinin de çalışmalara katıldığı bildirildi.

Pazar, 07 Ağustos 2016 15:31
Yenikapı'daki mitinge gitmek isteyenler Yalova-Pendik feribotuna el koymaya çalışınca feribot denizin ortasında mahsur kaldı.

Bugün Yalova-Pendik arası seyreden arabalı feribota mitinge gitmeye çalışanlar tarafından el konulmak istendi.

Salı, 09 Ağustos 2016 16:11
OHAL sonrası çıkarılan kanun hükmünde kararnameyle kapatılan üniversitelerin on binlerce öğrencisi tam bir belirsizlik yaşıyor. Mağdur olduklarını savunan öğrenciler, bir çözüm arayışında. AKP ile Fethullah Gülen cemaatinin kavgasının arasında kalan öğrenciler yaşadıklarını ve beklentilerini soL'a anlattı.

Darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL ve hemen ardından yürürlüğe giren kanun hükmünde kararnameyle Türkiye’de çok sayıda üniversite kapatıldı.

Cumartesi, 27 Ağustos 2016 15:24
Giresun'da hafta başında "Cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla tutuklanan Atakan Türk ve Batuhan Asal'ın tutukluluğuna itiraz edildi. İki genç, cezaevinde mahkemenin kararını bekliyor.

Giresun'da hafta başında "Cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla tutuklanan Atakan Türk (19) ve Batuhan Asal'ın (25) tutukluluğuna itiraz edildi. İki genç, cezaevinde mahkemenin kararını bekliyor. 

Cuma, 26 Ağustos 2016 20:27
4 Eylül'de Kartal'da yapılacak mitinge Trakya'dan da çağrı geldi. Trakyalılar, 4 Eylül'de İstanbul'da buluşma çağrısında bulundu.

Sendikacı, akademisyen, sanatçı, gazeteci ve yazarların çağrısıyla duyurulan "Gericiliğe, emperyalizme ve darbecilere karşı" başlıklı 4 Eylül mitingine bir çağrı da Trakya'dan geldi.

Cuma, 26 Ağustos 2016 15:23
3. Köprü'nün mühendisi Michel Virlogeux köprünün yapımının çevreye saygılı olduğunu ileri sürdü ve Yavuz Sultan Selim’i tanımadığını söyledi.

 

Perşembe, 25 Ağustos 2016 17:55
Yeni romanı "Albayım"ı geçtiğimiz aylarda okurla buluşturan yazar Hasip Akgül, İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde "Edebiyatsız Siyaset, Siyasetsiz Edebiyat" konulu söyleşinin konuğu oldu.

Yazar Hasip Akgül, yeni yayınlanan "Albayım" adlı romanından hareketle güncel değerlendirmelerin yapıldığı "Edebiyatsız Siyaset, Siyasetsiz Edebiyat" konulu söyleşinin konuğu oldu.

Perşembe, 25 Ağustos 2016 14:51
Samsun'da Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin boşaltılarak imam hatip okuluna dönüştürülmesine tepkiler büyüyor. Öğrenciler ve veliler bugün Mithatpaşa Anadolu Lisesi önünde bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada "İmam değil bilim insanı olmak istiyoruz" yazılı pankartlar taşındı.

Samsun'da Mithatpaşa Anadolu Lisesi'nin boşaltılarak imam hatip okuluna dönüştürülmesine tepkiler büyüyor. Öğrenciler ve veliler bugün Mithatpaşa Anadolu Lisesi önünde bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada "İmam değil bilim insanı olmak istiyoruz" yazılı pankartlar taşındı. 

Salı, 23 Ağustos 2016 16:10
2016 KPSS Ön lisans ve Ortaöğretim başvuruları için İstanbul Üniversitesi Bürosu'na giden adaylar mezuniyet bilgilerinin silindiğini söylüyor.

2016 KPSS Ön lisans ve Ortaöğretim başvuruları 24 Ağustos tarihinde sona eriyor. Bugün İstanbul'da ÖSYM bürosuna giden adaylar bir şok yaşadı. Başvuru için ÖSYM bürosuna giden ön lisans mezunu bir KPSS adayı, sistemde lise mezunu olarak görünüyor.

Pages