64970 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Mart 2017 10:15
AB Komisyonu Die Welt muhabiri Deniz Yücel'in Türkiye’de tutuklanmasına sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya'ya girmesinin yasaklanması talep edildi.

Alman ‘Die Welt’ gazetesinin çifte vatandaşlığı bulunan muhabiri Deniz Yücel'in tutuklanmasına Avrupa Birliği (AB) Komisyonu da tepki gösterdi.

Perşembe, 16 Mart 2017 09:06
Hukukçu/Akademisyen Yrd. Doç. Dr. Neval Oğan Balkız, "Referandumda neden 'hayır' diyoruz?" sorusunun yanıtını yazdı...

AKP, iktidarın kendilerine ‘doğuştan bahşedildiğine ya da yetenekleri nedeniyle sınırsız ve sonsuz şekilde kendine verildiğine” ilişkin bir anlayışla hareket ediyor.

Pazar, 05 Mart 2017 18:55
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde “Sosyalizmin Aydınlığında Kadın Olmak” etkinliği gerçekleştirildi. NHKM İşçi Okulu tarafından düzenlenen ve soL yazarı Serpil Güvenç’in konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, kadın ve erkek emekçilerin kurtuluşunun sosyalizmde olduğu vurgulandı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde “Sosyalizmin Aydınlığında Kadın Olmak” etkinliği gerçekleştirildi.

NHKM İşçi Okulu tarafından düzenlenen ve soL yazarı Serpil Güvenç’in konuşmacı olarak katıldığı etkinlik yoğun ilgi gördü.

Salı, 14 Mart 2017 19:36
Adana'da haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin tanıtım çalışmasını gerçekleştiren TKP'li öğrenciler bir grup faşist tarafından engellenmeye çalışıldı. TKP'li öğrenciler faşistlerin saldırısına izin vermeyerek, Boyun Eğme çalışmasına devam etti.

Adana'da bugün saat 16.00 sularında Arıplex önünde haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin tanıtım çalışmasını yapan Türkiye Komünist Partisi (TKP) üyelerine yönelik faşist provakasyon gerçekleşti.

Pazar, 12 Mart 2017 09:47
686 sayılı kanun hükmünde kararnameyle ihraç edilen akademisyenlerden olan Çukurova Üniversigtesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Taylan Koç, "Üniversiteler toplum için bilim üreten yerler olmaktan çıkarıldı, sermaye için bilim üretilen yerlere dönüştürüldü" dedi.

Barış için Akademisyenler Bildirisi'ne imza attıkları için 686 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'yle ihraç edilen Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Taylan Koç, son süreçte yaşananları soL'a değerlendirdi.

Cuma, 24 Mart 2017 02:00
İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi ve İzmir Tiyatroları Derneği, Dünya Tiyatro Günü'ne kısa bir süre kala "Baskılara, KHK'lere, karanlığa karşı sahnedeyiz" başlığıyla bir dizi sokak etkinliği düzenleyecek. İzmir NHKM önündeki etkinlikler 25 Mart Cumartesi 16.00'da gerçekleşecek.

İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi ve İzmir Tiyatroları Derneği, Dünya Tiyatro Günü'ne kısa bir süre kala "Baskılara, KHK'lere, karanlığa karşı sahnedeyiz" başlığıyla bir sokak etkinliği düzenleyecek. 

Perşembe, 23 Mart 2017 23:50
AKP'nin "proje okul" ilan ettiği liselerden biri olan Samsun Anadolu Lisesi öğrencileri, sınav haftasında olmalarına rağmen, dün "15 Temmuz Demokrasi Destanı" adı altında AKP propagandası etkinliğine maruz bırakıldı.

AKP'nin ilk, orta ve lise düzeyindeki eğitim kurumlarında 2016-2017 eğitim yılı başından beri dayattığı zorunlu "15 Temmuz" etkinlikleri sürüyor. Bunun son örneklerinden biri de dün Samsun'da yaşandı.

Perşembe, 23 Mart 2017 14:13
İzmir Pınarbaşı'nda CMS fabrikasında çalışan elektrik teknikeri Taner Deniz Simavlı çatıdan düşerek hayatını kaybetti.

İzmir'de faaliyet gösteren CMS jant fabrikası kuruluşu olan Lodos Teknik'te elektrik teknikeri olarak çalışan işçi hayatını kaybetti. 

CMS'nin Pınarbaşı fabrikasında meydana gelen olayda, CMS grubu bünyesindeki Lodos Teknik'te elektrik teknikeri olarak çalışan Taner Deniz Simavlı, çatıdan düştü. Hastaneye kaldırılan genç işçi, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 

Çarşamba, 22 Mart 2017 16:22
Kadıköy Rıhtım Caddesi'nde bulunan bir sokakta yangın çıktığı öğrenildi.

Kadıköy Rıhtım Caddesi'nde bulunan bir sokaktaki tarihi binada yangın çıktığı öğrenildi.

Yangını söndürmek için yola çıkan itfaiye araçlarının başta sokağa sığmadıkları öğrenildi. 

Yangının olduğu binadan ilk görüntüler şu şekilde:

Pazartesi, 20 Mart 2017 13:30
Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde 18 Mart etkinliği bahanesiyle toplanan faşistler, üniversiteli öğrencilere "Ya Allah bismillah Allahü ekber" sloganıyla saldırdı.

Ankara Üniversitesi Cebeci Kampüsü'nde 18 Mart etkinliği bahanesiyle "Ya Allah bismillah Allahü ekber" sloganlarıyla okulda toplanan faşistler, provokasyonu engellemeye çalışan öğrencilere saldırdı. 

Pazar, 19 Mart 2017 00:53
UNESCO tarafından 2015 yılınında Dünya Kültür Mirası listesine alınan 7 bin yıllık Hevsel Bahçeleri ve Dicle Vadisi, Ocak ayında çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile büyük bir yıkıma uğruyor.

UNESCO tarafından 2015 yılının Temmuz ayında Dünya Kültür Mirası listesine alınan 7 bin yıllık Hevsel Bahçeleri ve Dicle Vadisi, Ocak ayında çıkan Kanun Hükmünde Kararname ile “Özel Proje Alanı” ilan edilmişti. Proje kapsamında yaklaşık 3 aydır, Hevsel Bahçeleri’nde ağaç kesimi yapılıyor.

Cuma, 17 Mart 2017 17:56
Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi'nde bugün "Gençlerle baş başa" isimli bir panel düzenlendi. Okulun spor salonunda düzenlenen ve 'başkanlık' propagandasının yapıldığı panele AKP'li Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz katıldı.

Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi'nde bugün AKP Gençlik Kolları ve okul yönetiminin işbirliği ile bir panel düzenlendi.

Cuma, 17 Mart 2017 15:18
18 Mart törenleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çanakkale'ye gelişi öncesinde, şehirde "hayır" çalışması yapanlara dönük gözaltılar devam ediyor. Son olarak cuma pazarında "hayır" çalışması yapan iki kişi daha gözaltına alındı.

18 Mart törenleri kapsamında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binalı Yıldırım, bakanlar ve milletvekillerinin geleceği Çanakkale’de, “hayır”  çalışması yapanlar gözaltına alınıyor.

Geçtiğimiz günlerde evlere sabah saatlerinde yapılan baskınlar ile 18 kişi gözaltına alınmıştı. Bir gözaltı haberi de bugün cuma pazarında yapılan "hayır" çalışmasından geldi.

Cuma, 17 Mart 2017 14:29
Aralarında akademisyen, sendikacı, yazar ve siyasi parti temsilcilerinin de bulunduğu 178 kişi, işçi sınıfına yönelik yoğun saldırılara karşı "Birliğe, mücadeleye, dayanışmaya çağrı" başlıklı bir açıklama yaptı.

AKP iktidarının işçi sınıfına yönelik yoğun saldırılarına karşı 178 imzacı "Birliğe, mücadeleye, dayanışmaya çağrı" başlıklı bir açıklama yaptı.

Ankara'da Eğitim Sen 5 Nolu Şube'de imzacılar adına yapılan basın açıklamasına Oğuz Oyan, Ali Rıza Aydın, Kaya Güvenç ve Burcu Sarı katıldı.

Perşembe, 16 Mart 2017 13:06
'Çanakkale Zaferi'nin 102. yılı kutlamaları için kente gidecek olan Erdoğan'a tepkiler var. Cumhurbaşkanı Erdoğan için kent meydanlarına asılan afişlere "Tayyip defol" ve "Hayır" yazıları yazıldı.

'Çanakkale Zaferi'nin102’inci yılı kutlamaları ve köprü temel atma töreni için Çanakkale’ye gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kente gidişi öncesinde kentteki billboardlara asılan Erdoğan afişleri üzerine “Tayyip Defol” ve “Hayır” yazıları yazıldı.

Pages