63438 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 20 Mayıs 2015 10:45
Cemil Fuat Hendek

Bir dönem „yetmez ama“cılar türedi bu ülkede. Kimisi pişmanlardan, kimisi döneklerden, kimisi kullanışlı aptallardan, kimisi de parayla satın alınmış beyinlerden oluşan bir „tomar“. Solculuğunu, sosyalistliğini, komünistliğini, hakim sınıflara karşı savaş baltasını toprağa gömen, bir koşu bu tomara katıldı.

Çarşamba, 27 Mayıs 2015 10:31
Mesut Odman

Samed Behrengi'nin bizi yollara çağıran masalı Küçük Kara Balığa bu kez Mesut Odman ses verdi. Masalı dinlemek için küçük dinleyicilerimizi soL Radyo'ya davet ediyoruz. 

Salı, 12 Mayıs 2015 15:02
Gazetelere Kenan Evren'in ölümünden sonra taziye mesajı gönderen Fenerbahçe Kulüp Yönetimi'ne taraftar derneği Sol Açık'tan yanıt geldi.

Fenerbahçeli taraftar derneği Sol Açık, kulübün yönetim kurulunun Kenan Evren'in ölümünün ardından verdiği taziye mesajına yönelik açıklama geldi.

Sol Açık yaptığı açıklamada, "Siz bu kulübü yönetmeye layık değilsiniz; bu kulübe ve değerlerine hiç ama hiç yakışmıyorsunuz. Bundan böyle Fenerbahçe için yapacağınız en büyük hizmet istifa edip gitmenizdir" ifadelerini kulandı.

Cumartesi, 16 Mayıs 2015 23:01
soL yazarı Kemal Okuyan, Eskişehir'de "Seçimlerde ne yapmalı?" başlıklı bir söyleşiye katıldı. Okuyan, "ağır ve organize bir ideolojik saldırı" ile karşı karşıya olunduğunu söyleyerek, "ya örgütleniriz, ya da bu iş biter" dedi.

soL yazarı Kemal Okuyan'ın konuk olduğu Eskişehir soL sohbetleri buluşmasında bugün "Seçimlerde ne yapmalı?" başlığı tartışıldı.

Salı, 12 Mayıs 2015 19:05
Gaziantep Üniversitesi önünde saat 11:30 sularında HDP ve MHP'nin seçim otobüslerinin bulunduğu alanda HDP'lilere polis ve MHP'liler saldırdı.

Günlerdir Gaziantep Üniversitesi önünde seçim çalışması yapan HDP üyeleri ile bugün aynı alana stand kuran MHP'liler arasında gerginlik yaşandı. HDP üyelerinin halay çekmesinden rahatsız olan grup elleriyle ''kurt işareti'' yaptı.

Pazartesi, 04 Mayıs 2015 15:49
Almanya'nın başkenti Berlin'de düzenlenen 1 Mayıs gösterilerine 30 binin üzerinde kişi katıldı.

Almanya'da Alman Sendikalar Birliği'nin düzenlediği yürüyüşe binlerce kişi katildi.

Komünist Parti, Alman Komünist Partisi ve Yunanistan Komünist Partisi ile birlikte hazırladıkları "Kapitalizme ve Emperyalist Savaşa Hayır" ortak pankartı arkasında yürüdü. Yürüyüş Alman Sendikalar Birliği binasının önünden başlayıp Brandenburg Kapısı'nın önünde sona erdi. 

Perşembe, 07 Mayıs 2015 15:56
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan 9 Mayıs'ta İzmir'de gerçekleştireceği mitinge kamu çalışanları ve öğrencilerin getirilmesi talimatını verdiği ortaya çıktı.

CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 9 Mayıs Cumartesi günü İzmir Atatürk Stadı'nda yapacağı mitinge kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memur ve işçiler ile okullardan öğrencilerin getirilmesi yönünde talimat verildiğini söyledi.

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 08:56
1 Mayıs'ta Taksim'e çıktıkları için tutuklanan Komünist Parti üyelerine, Almanya'daki yoldaşlarından mektup var.

1 Mayıs günü, polisin ve AKP'nin tüm çabalarına rağmen Taksim Meydanı'na çıkmayı başaran Komünist Parti üyeleri Deniz Sinan Tunaboylu, Ali Adıgüzel ve Bahtiyar Şahin 15 gündür tutuklu.

Almanya'daki Komünist Parti üyeleri, tutuklu Komünist Partililere bir "açık mektup" kaleme aldı.

O mektup şöyle:

Sevgili Ali, Bahtiyar ve Deniz yoldaşlar,

Çarşamba, 27 Mayıs 2015 12:35
İstanbul Beylikdüzü'ndeki bir lisede, Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın katılacağı "Fetih Mitingi" afişleri asıldı.

30 Mayıs'ta İstanbul Yenikapı'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Fetih Mitingi" görünümlü bir seçim mitingi yapacak.

İstanbul'daki birçok lisede de, bu mitingin propagandası yapılıyor.

Beylikdüzü Abidin Nesimi Fatinoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde de üzerinde "Fetih'in 562. yılını kutluyoruz!" yazan afişler panolara asıldı.

Çarşamba, 27 Mayıs 2015 12:10
Eskişehir'de Eğitimciler Spor Lisesi öğrencileri, "Anıtkabir gezisine gidilecek" yalanıyla Ankara'da AKP'nin açılışını yaptığı spor tesisine götürüldü.

Eskişehir Eğitimciler Spor Lisesi öğrencilerine Gençlik ve Spor yetkilileri tarafından Anıtkabir gezisine götürülecekleri söylendi. 4 otobüsle beraber yola çıkan öğrenciler Ankara'da AKP'nin spor tesisi açılışına götürüldü.

Çarşamba, 27 Mayıs 2015 10:46
Ankara DTCF'de dün yaşanan saldırıların ardından eğitime ara verilirken bugün de okula giren polis solcu öğrencilere biber gazıyla saldırdı.

GÜNCELLEME: 11.15

Öğretime bugün de ara verilmesi kararı alındı. Polis Fakülte'ye giriş ve çıkışları engelliyor. 


DTFC'de ülkücü-polis saldırıları sürüyor. Dün yaşanan olayların ardından bugün okula polis girerken biber gazı kullanıldığı belirtiliyor.

Okulda "orta bahçe"de polis ekipleri bekliyor.

Salı, 26 Mayıs 2015 22:55
1 Mayıs’ta Taksim’e çıkarak diktatörlüğün fiyakasını bozdukları için tutuklanarak cezaevine konulan üç Komünist Parti üyesine armağan edilen “Kafamdaki Barikat” adlı şiir, genç şair İmran Aydın Tali tarafından kaleme alındı

AKP hükümeti tarafından işçi sınıfına konulan hukuk ve yasa dışı Taksim yasağını delerek 1 Mayıs’ta Taksim’e çıkan Komünist Parti üyelerine, genç şair İmran Aydın Tali’den anlamlı bir armağan geldi.

Salı, 26 Mayıs 2015 19:35
Çiğli Ataşehir Mahallesi’nde yurttaşlar evlerinin imar dışına çıkartılarak hukuki durumunun belirsiz hale getirilmesine veya şuyulandırılarak kentsel dönüşüm kapsamına alınmasına isyan etti.

Bölgede oturan yurttaşlar, evlerinin imar dışına çıkarılarak belirsiz hale getirilmesine ve evlerin şuyulandırılarak kentsel dönüşüm kapsamına alınacağı söylentilerine karşı eylem yaptılar. Uzun süredir evleri üzerindeki belirsizliğin giderilmemesi üzerine yurttaşlar, Ataşehir Mahallesi Muhtarı Adem Sertçelik’in de katılımıyla Çiğli’nin merkezindeki marketler bölgesinde toplandı.

Pazartesi, 25 Mayıs 2015 15:43
Bir zamanların CHP’lisi, AKP’nin İzmir adayı Savcı Sayan yapacakları hizmetleri sayarken, “İzmirli rakı içerken yanında rögar kokusu, çöp kokusu duymayacak” dedi.

Bir zamanlar CHP’de Deniz Baykal’ın en yakında yer alan, daha sonra AKP’ye geçen ve seçimlerde AKP’nin İzmir adayı gösterilen Savcı Sayan, özel bir radyoda katıldığı programda AKP’nin yapacağı hizmetleri anlatırken, “İzmirli rakı içerken yanında rögar kokusu, çöp kokusu duymayacak” dedi.

Pazar, 24 Mayıs 2015 16:40
Adana'da Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayının afişlerinin ASKİ işçilerine astırıldığı ortaya çıktı.

Adana'da Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayı Muharrem Varlı'nın afişlerinin Adana Büyükşehir Belediyesi'nin imkanları kullanılarak ASKİ işçilerine astırıldığı ortaya çıktı.

Pages