63258 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 15 Nisan 2015 09:10
Günlük soL, “İntihar bombacısı” manşetiyle bugün okurlarla buluşuyor. Dün akşam İstanbul’da halkla yeniden buluşan soL, bugün tüm ülkede sokaklarda olacak.

Çarşamba, 01 Nisan 2015 00:44
Hukukta Sol Tavır Derneği, "İhtiyacımız olan tek şey adalettir" başlığıyla yayınladığı açıklamada, "Sadece eylemcilerin değil aynı zamanda savcının da katili olan sisteminiz çökmüştür" dedi.

İstanbul Çağlayan Adliyesi'nde Berkin Elvan soruşturmasını yürüten savcı Mehmet Selim Kiraz'ın rehin alınması ve operasyonun can kayıplarıyla sonuçlanması olayına ilişkin Hukukta Sol Tavır Derneği açıklama yayınladı.

Açıklamada, "Yaşanan bu ağır olayı bahane ederek ne avukatlara, ne de halka yönelik uygulamaya sokulacak baskıcı politikaları kabul edeceğiz!" denildi.

Perşembe, 23 Nisan 2015 08:15
Odysseas Roussos

Doğu Anadolu ve Kuzey Afrika ile Akdeniz’in sularında gerçekleşen trajedileri bağlayan ipler, AB ve ABD gibi emperyalist merkezlerinin, tekellerin çıkarları için yürüttükleri politikalar tarafından yönetilmektedir. İşlenen cinayetin suçluları var ve kimlerin olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, halklar, AB’nin ve hükümetlerinin ‘gözyaşlarını’ öfkelendirici ve kışkırtıcı buluyor.

Cumartesi, 04 Nisan 2015 11:58
Çağlayan'daki rehine eylemi sırasında yayın yasağı getiren sonrasında akreditasyon engellemesinde bulunan AKP, şimdi de Savcı Kiraz haberlerini sansürledi.

AKP'nin sansürleri kesintisiz biçimde sürüyor. Akredistasyon engellemesi ve yayın yasağıyla yetinmeyen AKP, bu kez çareyi haberleri sansürlemekte buldu.

Yaman Akdeniz tarafından  Twitter'da paylaşılan bilgiye göre, İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği toplam 166 habere erişim engeli getirdi.

Salı, 21 Nisan 2015 13:13
Dokuz Eylül Üniversitesi'nde soL'un dağıtımının engellenmesi meclis gündeminde.

Dokuz Eylül Üniversitesi rektörünün talimatıyla Dokuzçeşmeler Yerleşkesi’nde soL Gazetesi'nin dağıtımı ve satışının engellenmesi meclis gündemine taşındı.

Cumartesi, 18 Nisan 2015 16:58
Bugün Adana'da gerçekleştirilen soL gazetesi satışı sivil polisler tarafından engellenmeye çalışıldı.

Komünist Parti üyeleri ve soL okurları tarafından bugün öğle saatlerinde Adana Büyükşehir Belediyesi karşısında gerçekleştirilen soL gazetesi satışı sivil polisler tarafından keyfi bir şekilde engellenmeye çalışıldı.
Tehditkar ve saldırgan bir tutum içinde olan polislere karşı geri adım atmayan soL okurları satış yapmaya devam edince polisler geri adım atmak zorunda kaldılar.

Cuma, 24 Nisan 2015 13:47
Maltepe Nazım Hikmet Kültür Merkezi Cumartesi günü önemli bir söyleşide dostlarını ağırlayacak.

soL yazarı ve Komünist Parti Merkez Komite üyesi Kemal Okuyan’ın katılacağı “1 Mayıs’a Giderken Seçimler ve Sol” başlıklı söyleşide 1 Mayıs’a yönelik değerlendirmelerin yanında, Türkiye’de seçim öncesi atmosfer, seçim sonrasına ilişkin yapılan hesapları ve seçimlerde sol seçeneğin nasıl güçlendirileceği tartışılacak.

Çarşamba, 22 Nisan 2015 16:38
Günlük gazete soL’un Dokuz Eylül Üniversitesi Dokuzçeşmeler Yerleşkesi’nde dağıtımı ve satışının engellenmesi, TBMM Başkanlığı’na verilen bir soru önergesiyle Meclis gündemine taşınınca üniversite yönetimi geri adım attı.

Tayyip Erdoğan’ın sindirim sistemi ameliyatını gerçekleştiren ve adı AKP milletvekili adaylığı için geçen DEÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün önceki gün özel güvenlik görevlilerine “soL Gazetesi’nin satışının engellenmesi” yönünde talimat vermişti. Özel güvenlikçiler de satışı engellemeye çalışmıştı.

Salı, 14 Nisan 2015 17:23
soL gazetesi yeniden günlük yayına dönüyor. Gazete yarın meydanlarda halkla buluşacak.

soL gazetesi 4 Haziran 2014'te son verdiği günlük yayına yarın yeniden dönüyor.

Yarın ülke genelinde halkla buluşacak olan soL gazetesi, baskının hemen ardından bu akşam İstanbul sokaklarında olacak.

Salı, 21 Nisan 2015 12:10
Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Füzün talimat verdi, özel güvenlik tebliğ etti: “Bu okulda soL Gazetesi satılamaz!”

Yeniden günlük olarak yayınlanmaya başlanan soL Gazetesi, geçen haftadan bu yana ülkenin dört bir yanında okura ulaşırken, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Füzün, okulda soL Gazetesi’nin satışını engellemek istedi.

Pazar, 05 Nisan 2015 12:41
Hukukta Sol Tavır Derneği, 5 Nisan "Avukatlar Günü" dolayısıyla "Kutlanacak ne kaldı ki?" başlığında yaptığı açıklamada "Bugün bir kez daha kutlama yapma değil, mücadele etme günüdür" ifadelerine yer verdi.

Hukuta Sol Tavır Derneği, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla adliyelerde polislerin avukatlara yönelik hukuksuz saldırılarının ardından gelen, 5 Nisan "Avukatlar Günü" dolayısıyla bir açıklama gerçekleştirdi.

Hukukta Sol Tavır Derneği'nin yaptığı "Kutlanacak ne kaldı ki?" başlıklı açıklamanın tam metni şu şekilde:

Perşembe, 02 Nisan 2015 16:23
Anadolu Ajansı eski Genel Müdürü ve Yeni Şafak yazarı Kemal Öztürk, "Bugün hükümet karşıtı medyada sol ve radikal Alevi ağırlıklı bir haberci kadrosu etkinliğini sürdürüyor. Savcı cinayetinde de bu ekibin domine ettiği medya mensupları, akla hayale gelmeyecek sözlerle terör eylemini meşrulaştırmaya çalıştı" dedi.

AKP'li "yazar" Kemal Öztürk, Yeni Şafak'taki köşe yazısında ilginç ifadeler kullandı.

"Bugün hükümet karşıtı medyada sol ve radikal Alevi ağırlıklı bir haberci kadrosu etkinliğini sürdürüyor" diyen Öztürk, "Savcı cinayetinde de bu ekibin domine ettiği medya mensupları, akla hayale gelmeyecek sözlerle terör eylemini meşrulaştırmaya çalıştı" ifadelerini kullandı.

Pazar, 19 Nisan 2015 15:45
Ali Ağaoğlu ve adamları tarafından dövülen Avukat Müslüm Erçetin soL'a konuştu. Erçetin'in anlattıkları meselenin basit bir anlaşmazlık değil büyük bir rantın korunması amacıyla yapıldığını gösteriyor.

My World Europe sitesinde yaşanan saldırı biraz da Ali Ağaoğlu'nun medya üzerindeki "hatırı sayılır" reklam payı yüzünden pek gündem olamadı. Yayımlanan az sayıda haberdeyse saldırının asıl nedeni üzerinde durulmadı. My World Europe'da yaşanan saldırının altında büyük bir rant yatıyor.

Cumartesi, 18 Nisan 2015 12:54
Ali Ağaoğlu'nun adamlarıyla site basarak darp ettiği Avukat Müslüm Erçetin soL'a konuştu.

Türkiye, Ali Ağaoğlu'nun helikopterle ve 30-40 adamıyla site basıp bir avukatı darp etmesini konuşuyor. Adamlarıyla birlikte "haneye tecavüz suçu" işleyen, bununla da yetinmeyip bir avukatı küfür ve hakaretlerle darp eden Ağaoğlu, rahatça çıkıp "sadece küfür ettim" diyebildi.

Cuma, 03 Nisan 2015 15:51
İzmir Komünist Gençlik çalışmasından üniversite öğrencisi İmran Tali, Yargıtay’ın Siyasi Parti Üyeliği Sorgulama sistemine göre AKP Denizli Merkezefendi teşkilatı üyesi.

İzmir Komünist Gençlik çalışmasının aktif üyelerinden olan Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radto Televizyon Sinema Bölümü öğrencisi İmran Tali’nin, sahte belgelerle AKP’ye üye yapılan binlerce yurttaştan birisi olduğu ortaya çıktı.

Pages