64862 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 21 Şubat 2017 09:36
Geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören Karadeniz Kitap Fuarı, 21 Şubat – 26 Şubat 2017 tarihleri arasında üçüncü kez kitapseverlerle Samsun’da buluşuyor. Bu yıl soL yazarları Aydemir Güler, Erhan Nalçacı, Orhan Gökdemir'in yanı sıra Enver Aysever ve Ataol Behramoğlu da fuardaki etkinliklere katılacak.

İkincisi 2016'da gerçekleşen kitap fuarında İslamcı yayınevlerinin ağırlığı hissedilmiş, öte yandan Yazılama Yayınevi'nin en çok satan kitabı Komünist Manifesto olmuştu. Bunun yanında "Laiklik ve Dinselleşme", "Dünden Bugüne Küba" etkinlikleri ilgi görmüştü.

Cumartesi, 18 Şubat 2017 20:32
Almanya'ya referandum kampanyası için giden Binali Yıldırım siyasetten isimler ve yüzlerce kişi tarafından protesto edildi.

Referandum kapsamında Almanya'da ilk kapalı salon toplantısını düzenleyen AKP, Oberhausen kentinde bugün toplandı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı referandumun sloganı ''Memleket sevdalıları evet diyor'' olarak belirlenirken, Yıldırım'ın Almanya'da yaptığı referandum çalışması için Alman siyasetinden çok yönlü eleştiri ve kınamalar geldi.

Cuma, 10 Şubat 2017 10:54
Almanya'da 12 Şubat Pazar günü yeni cumhurbaşkanı seçilecek.

Almanya'da 12 Şubat Pazar günü cumhurbaşkanlığı seçimi yapılıyor.

Gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde en güçlü adayın Frank–Walter Steinmeier olduğu belirtiliyor.

Cumartesi, 18 Şubat 2017 19:12
Ankara NHKM bugün Prof. Dr. Yalçın Küçük'ü ağırladı. Çok yoğun bir katılımın olduğu etkinlikte, Yalçın Küçük gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Yayın hayatına ara veren soL Radyo'nun sevilen programı Ankara Havası, yeni bir formatla geri döndü. Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılan söyleşi formatındaki etkinliğin ilk konuğu Yalçın Küçük oldu.

Cuma, 24 Şubat 2017 03:08
NHKM tarafından düzenlenen "Edebiyat Günleri" etkinliklerinin ilk iki oturumu gerçekleşti. "Çürüme edebiyatının anatomisi" genel başlığını taşıyan oturumların ilkinde Metin Tülü "Yeni nesil edebiyatçılar ne anlatıyor" sorusunu ele alırken, Hasip Akgül "Sefaleti görmezden geldikçe sefilleşen sanat"ı anlattı.

NHKM tarafından düzenlenen “Edebiyat Günleri” etkinlikleri İzmir’de başladı.

“Çürüme Edebiyatının Anatomisi”nin ilk iki oturumunda, Metin Tülü ve Hasip Akgül’ün sunumları ilgiyle izlendi.

Perşembe, 23 Şubat 2017 13:08
Samsun'un Bafra ilçesinde Kızılırmak Anadolu Öğretmen Lisesi ve okulun dönüştürülmesiyle aynı çatı altında faaliyet göstermeye başlayan Kızılırmak Kız İmam Hatip Lisesinde, kısa adı Bafimder olan Bafra İmam Hatip Mezunları Derneği tarafından 28 Şubat sergisi açıldı.

Samsun'un Bafra ilçesinde Kızılırmak Anadolu Öğretmen Lisesinde 28 Şubat süreciyle ilgili sergi açıldı. Sergide, o dönemde gerçekleştirilen "türbana özgürlük" eylemleriyle ilgili gazete küpurlarına yer verildi.

Perşembe, 23 Şubat 2017 12:42
Mihail Gorbaçov Almanya'daki lüks villasını "birkaç milyon avroya" satılığa çıkarttı.

Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği'nin son lideri Mihail Gorbaçov, Almanya'daki lüks villasını satılığa çıkarttı.

Süddeutsche Zeitung'un haberine göre, Gorbaçov'un Almanya'nın Bavyera eyaletindeki Tegersee gölünün kıyısında 2600 metrekare alan üzerine kurulu, 600 metrekare oturma alanı olan lüks villa için ''birkaç milyon avro'' istendiği belirtiliyor.

Perşembe, 23 Şubat 2017 09:20
Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nce düzenlenen "Edebiyat Günleri"nin "Çürüme Edebiyatının Anatomisi" başlıklı oturum dizisi bugün başlıyor. 4 gün ve 9 oturumdan oluşan etkinlik dizisinin ilk gününde "Yeni Nesil Edebiyatçılar Ne Anlatıyor" ve "Sefaleti Görmezden Geldikçe Sefilleşen Edebiyat" konuşulup tartışılacak.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nin düzenlediği “Edebiyat Günleri”nin “Çürüme Edebiyatının Anatomisi” başlıklı oturum dizisi, bugün İzmir NHKM’de başlıyor.

İlk günün oturumları, saat 18.30’da Metin Tülü’nün “Yeni Nesil Edebiyatçılar Ne Anlatıyor” ve saat 20.30’da Hasip Akgül’ün “Sefaleti Görmezden Geldikçe Sefilleşen Sanat” sunumlarından oluşuyor.

Çarşamba, 22 Şubat 2017 15:49
AKP'nin KHK'sı ile 27 akademisyenin ihraç edildiği Yıldız Teknik Üniversitesi'nde bugün eylem vardı.

AKP'nin son yayınladığı 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 27 akademisyeni ihraç edilen Yıldız Teknik Üniversitesi'nde, Davutpaşa Kampüsü'nde bugün sabah saatlerinde öğrenciler KHK’ları protesto etmek için buluştu.

Çarşamba, 22 Şubat 2017 14:57
İzmir'de patron kuruluşları "Anayasa Değişikliği Bilgilendirme Toplantısı" adı altında, Erdoğan'ın Başdanışmanı ile Bakan Yardımcısının konuşmacı olarak katılacağı "evet" toplantısı düzenliyor. Bilgilendirme toplantısına "hayır"ı savunacak konuşmacı davet edilmemesi dikkat çekti.

İzmir'de patron kuruluşları referandumda "evet" tercihinin arkasında hizaya girmeye hazırlanıyor.

İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Ticaret Borsası ve Ege İhracatçı Birlikleri bu akşam ortak bir toplantı düzenleyecek.

Çarşamba, 22 Şubat 2017 13:35
İLEF'te öğrencilerin ihraçlara karşı düzenlediği etkinliğe polis baskısı uygulandı. Okula 100'ün üzerinde çevik kuvvet polisi girerek öğrencilerin panayır alanına müdahale etti. Öğrenciler panayıra İLEF kantininde devam ediyor.

İLEF'te öğrencilerin ihraçlara karşı tepkilerini de dile getirerek düzenlediği panayıra karşı çevik kuvvet okula girdi.

Öğrencilerin panayır alanını boşaltması için anons yapan polisler, öğrencileri saldırıyla tehdit etti.

Alandaki bekleyişin ardından öğrenciler panayına İLEF kantininde devam ediyor.

 

Salı, 21 Şubat 2017 16:11
İzmir'de Konak Milli Eğitim Müdürlüğü, seçmeli derslerin son belirlenme tarihi olan 24 Şubat'tan birkaç gün önce ilk ve orta dereceli okullara gönderdiği afişlerle "Din derslerini seçin" propagandası yaptı.

Seçmeli dersler konusunda milli eğitim müdürlüklerinin öğrencilere yönelik örtülü dayatması sürüyor. 

İzmir'de Konak Milli Eğitim Müdürlüğü, ilk ve orta dereceli okullara, üzerinde "Dersimi seçiyorum dinimi öğreniyorum" yazılı afişler göndererek, bu afişlerin asılmasını istedi. 

Pazartesi, 20 Şubat 2017 18:32
Haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 10 Şubat günü yayınlanan ve kapağında "Yetmez ama hayır" ibaresinin bulunduğu 65. sayısının tanıtımı ve dağıtımı Aydın Valiliği tarafından hiçbir yasal gerekçe gösterilmeksizin yasaklandı.

Referandumda "hayır" kampanyasına yönelik hukuksuz, keyfi ve gerekçesiz yasaklar sürüyor. 

Aydın Valiliği, haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin 10 Şubat 2017 günü yayınlanan ve kapağında "Yetmez ama hayır" ifadesinin bulunduğu 65. sayısının tanıtımı ve dağıtımını hiçbir yasal gerekçe göstermeksizin yasakladı. 

Cumartesi, 18 Şubat 2017 21:16
Gaziantep'te camide Erdoğan'ın mitingine çağrı yapan imam protesto edildi. Protesto edenlere "İnadına geleceksin" sözleri sarf edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarınki Gaziantep mitingine camide çağrı yapan imam tepkiye neden oldu.

Gaziantep Cahit Nakıpoğlu Camisi'nde imam, cemaate Erdoğan'ın mitingine katılması yönünde propaganda yapınca ortalık karıştı.

Kaydedilen görüntülerde, camideki yurttaşlar ''Burası siyaset yeri değil'' çıkışı yaparken bazıları ''inadına geleceksin'' tehdidiyle karşılık verdi.

Cumartesi, 18 Şubat 2017 16:47
Samsun'da "Yetmez ama hayır" manşetiyle yayınlanan haftalık dergi Boyun Eğme'nin tanıtımını yapan Türkiye Komünist Partisi üyelerine kimliği belirsiz bir grup saldırdı.

Samsun'da Çiftlik Caddesi üzerinde haftalık siyasi dergi Boyun Eğme'nin "Yetmez ama hayır" manşetiyle yayınlanan 65. sayısını tanıtan ve "hayır" çalışması yapan Türkiye Komünist Partisi üyelerine bir grup faşist tarafından saldırıldı. 

Pages