63621 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 02 Temmuz 2015 17:43
ODTÜ Rektörlüğü tarafından işten atılması yönünde karar verilen iki çalışan, on gündür Rektörlük önünde kurdukları çadırda direnmeye devam ediyor. Bugün de 48 kurumun imzasıyla hazırlanan metin, Rektörlüğe iletildi.

ODTÜ Rektörlüğünün sendikalı araştırma görevlisi Mert Kükrer ve teknisyen Barış Çelik'in işten atılması yönünde verdiği karara karşı olduğunu ve ODTÜ'deki direnişi desteklediğini bildiren 48 kurumun imza metni, bugün "Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği" tarafından ODTÜ Rektörlüğü'ne teslim edildi.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 19:15
Bundan 22 yıl önce, Sivas Katliamı'nda hayatını kaybeden aydınlar Eskişehir'de anılıyor.

Eskişehir'de Odunpazarı Belediyesi, Alevi dernekleri, siyasi partiler ve birçok sivil toplum kuruluşunun ortak girişimiyle düzenlenen, 2 Temmuz 1993'te Sivas'ta katledilen aydınları anma programı başladı.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 15:59
Sağlık Bakanlığı, sağlık personeli olmayan 3 bin kişiyi 112 ambulanslarına taşeron usulü şoför olarak alınca, acil tıp teknisyen ve teknikerleri İzmir’de sokağa çıktı, “112’de taşeronlaşmaya hayır” sloganı attı.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği Genel Başkanı Yaşar Gökbayrak, sağlık personeli olmayan kişilerin taşeron şoför olarak 112 ambulanslarında işe alınmaya başladığını belirterek, “bu uygulamayla ambulanslardaki sağlık personeli sayısı 3’ten 2’ye düşecek, hastalara etkin müdahale zorlaşacak ve hizmette kalite düşecektir” dedi.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 15:31
İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İzenerji’de 3.600 çalışanı ilgilendiren toplusözleşme krizinde grev resti çeken sendika, iş bırakma kararı aldı, grev tarihini açıkladı. Genel-İş Sendikası üyesi işçilerin de destek verdiği eylemde alana inen işçiler Büyükşehir Belediyesi’ne yürüdü. Anlaşma sağlanamazsa, işçiler 23 ya da 24 Temmuz'da hizmet üretmeyecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde yaşanan toplusözleşme krizi nedeniyle belediye personeli 23 ya da 24 Temmuz’da greve çıkıyor. Aileleri ile birlikte kitlesel bir yürüyüş gerçekleştiren İzenerji işçilerinin grevine, Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyelerindeki personel de destek verecek.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 13:27
İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Haziran’ın son etkinliğinde İzmirlileri Nâzım şiirleriyle buluşturdu, Kordon’da Alsancak Vapur İskelesi önünde binlerce şiirsever Nâzım Hikmet’i andı

İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, İzmirlileri Nâzım şiirleriyle buluşturdu. Haziran’ın son etkinliği, Kordon’daki Alsancak Vapur İskelesi önünde gün batımında başladı. Bandosol’un seslendirdiği parçalarla coşan konuklar, Çav Bella marşına da eşlik ettiler.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 00:10
Çin'in Shanghai Shenhua takımına imza atan Demba Ba, Beşiktaşlılara veda mesajı yayınladı.

13 milyon avroluk transfer bedeliyle Çin'in Shanghai Shenhua takımına imza atan Demba Ba, Instagram hesabından Beşiktaşlılara veda etti.

Demba Ba, İngilizce ve Türkçe olarak yazdığı veda mesajında, bütün Beşiktaş camiasına tüm kalbiyle teşekkür etti.

Demba Ba'nın mesajı şu şekilde:

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 11:39
19 Ekim'de uğradıkları silahlı saldırı sonucunda hayatlarını kaybeden eski Suruç Belediye Başkanı Salih Tekinalp ve oğlu Sinan Tekinalp'in ailesi kamuoyunu Cuma günü yapılacak duruşmayı izlemeye çağırdı. Salih ve Sinan Tekinalp, İranlı gazeteci Serena Shim'in şüpheli bir biçimde hayatını kaybettiği yerde saldırıya uğramıştı.

Uğradıkları silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybeden Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi eski Belediye Başkanı Salih Tekinalp ve veteriner oğlu Sinan Tekinalp'in davası 3 Temmuz'da görülecek. Tekinalp ailesi  kamuoyunu cinayetlerin takipçisi olmak için Cuma günü saat 09.30’da Şanlıurfa 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleştirilecek duruşmaya çağırdı.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 16:07
Bilim insanlarına göre evren dört şekilde son bulabilir: Büyük donma, büyük çökme, büyük değişim, büyük parçalanma. fizikist.com tarafından hazırlanan bu senaryoları soL okuyucularıyla paylaşıyoruz.

Bilim insanları 6 milyar yıl sonra Dünya’nın muhtemelen yok olacağına inanıyor. Güneş sönerken kızıl bir deve dönüşüp gezegenimizi yutunca…

Oysa Dünya, güneş sistemindeki gezegenlerden sadece biri ve Güneş, galaksideki milyarlarca yıldızdan biri ve evrenin sadece görebildiğimiz kısmında yüz milyarlarca galaksi var. Onların sonu nasıl olacak? Evren nasıl sona erecek?

Perşembe, 02 Temmuz 2015 09:39
Akit denen paçavra yayın, bu kez Sivas Katliamı'nın yıldönümünü "Müslümanların mağduriyet günü" ilan etti.

Kara propaganda yayını Akit, 2 Temmuz Sivas Katliamı'nın yıldönümünde yine mide bulandıran bir manşete imza attı.

"Müslüman'a zulmün adı Madımak" başlığı atılan sürmanşette, "Aziz Nesin öncülüğündeki ateist-sol tahrikler üzerine başlayan Sivas olaylarında, haksız yere hapis yatan Müslümanların mağduriyeti 22. yıla girdi" gibi insanlığı utandıran ifadeler yer aldı.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 10:45
Erman Çete

Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı Şincan Özerk Bölgesi/Doğu Türkistan'da yaşanan ve yaşanmayanlar, belirli periyotlarda Türkiye kamuoyunun gündemine gelir.

Genellikle milliyetçilerin ve İslamcıların bağırışları eşliğinde medyaya servis edilenlerin birçoğunda, abartmanın, çarpıtmanın ve emperyalist kara propagandanın izleri görülür.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 08:30
Aydemir Güler

Mehmet Kuzulugil facebook’ta yazdı: “Sol'da adettir. ‘Ağzından çıkanı kulağı duymamak’, ‘Sözün ucunun nereye gittiğini fark etmemek’."

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 13:15
Emrah Kazanır

Parçalanan ve savrulan hayatların katili, sevdanın hangi yanı? Çocukluktan beri yaşadıklarımız ve o çocukluktur, yaşadığımız ülkeyi bu hale getiren. Katillik sadece kurşun atılarak olunan bir şey değil. Ülkemizde sudan ucuz olan insan kanı sadece kurşunla akmaz. Sevdanın akıttığı kan her günümüzde. Aile ve öğretmenler, bireylerin düşüncesinin gelişiminde en büyük etkenlerden ikisi.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 08:15
Nevzat Evrim Önal

22 yıl önce insanlıktan yoksun alçaklar tarafından Sivas’ta katledilen aydınlarımızın anısına saygıyla…

Perşembe, 02 Temmuz 2015 15:15
Burhan Özalp

“Tarım işçilerini taşıyan kamyonet kaza yaptı: 28 yaralı” başlığı ile çıkan bu haberi soL Haber Portalı'nda görmüşsünüzdür. Klasikleşen ve her sene neredeyse içeriği aynı olan bu haberi duyuyoruz, okuyoruz ve bir türlü çare bulunamıyor. Neden?

Perşembe, 11 Haziran 2015 18:00
soL

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu bugün yaptığı “Basın kadınlara karşı sorumludur” başlıklı açıklamada, TRT sanatçısı Hatice Kaçmaz’ın öldürülmeden önce 112 Acil Servis’le yaptığı telefon görüşmesinin ses kayıtlarını yayınlayan basın kuruluşlarını sert bir dille eleştirdi.

Pages