64474 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 03 Mayıs 2016 09:26
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Bornova Kız Yurdu'nun ilan panosu, kamu kurumlarının dinsel propaganda ve AKP reklamının iç içe geçtiği alanlar haline geldiğini gözler önüne seriyor. Bornova KYK'nin panosunda Miraç kandiline davet, Kuran tefsiri dersleri duyurusu ve Türkiye'nin dış politika rotası konferansı ilanı hepsi bir arada yer alıyor.

Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Bornova Kız Yurdu'nun ilan panosu, kamu kurumlarının dinsel propaganda ve AKP reklamının iç içe geçtiği alanlar haline geldiğini gözler önüne seriyor. Bornova KYK'nin panosunda Miraç kandiline davet, Kuran tefsiri dersleri duyurusu ve Türkiye'nin dış politika rotası konferansı ilanı hepsi bir arada yer alıyor. 

Pazar, 01 Mayıs 2016 07:10
İşçi düşmanlarına, "laiklik yeni anayasada olmamalı" diyenlere karşı işçi sınıfının Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs'ta binler yine sokaklarda olacak. soL, 1 Mayıs boyunca Türkiye'den ve dünyadan 1 Mayıs eylemlerini anlık olarak okurlarıyla paylaşacak. YAŞASIN 1 MAYIS!

Bugün 1 Mayıs... "İşçi sınıfı, gericilerden, emperyalistlerden, emek hırsızlarından, diktatör bozuntularından güçlüdür" diyenler Türkiye'de ve dünyada alanlarda olacak.

1 Mayıs boyunca ülkedeki tüm eylemleri, dünyadaki 1 Mayıs eylemlerini anlık olarak okurlarımıza ileteceğiz.

"Sınıfımızın onuruyla:

Haydi 1 Mayıs'a!"

Salı, 03 Mayıs 2016 21:40
İspanya'da aylar süren siyasi kilitlenmeden sonra Kral Felipe resmen erken seçim çağrısı yaparak, mevcut parlamentoyu lağvetti.

İspanya'da aylar süren siyasi kilitlenmeden sonra Kral Felipe resmen erken seçim çağrısı yaparak, mevcut parlamentoyu lağvetti.

Daha önce kararı alınan erken seçim için ilk adım bu şekilde atılmış oldu. Genel seçim 26 Haziran'da yapılacak.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 23:11
Nevşehir Müftülüğü 7 yaşındaki çocukları camilere doldurup namaz kıldırdı. Müftülüğün söz konusu gerici etkinliği yapma amacı ise çok tanıdık: "Namaz bilinci"

Nevşehir'de 7 yaşındaki çocukları camiye dolduran il müftülüğü, çocuklara harem-selamlık namaz kıldırdı.

"Namaza Başlama Merasimi" adlıyla ve "namaz bilinci" iddiasıyla yapıldığı öğrenilen gerici etkinlikte, namazı "çocuk imam" kıldırdı.

Salı, 03 Mayıs 2016 12:06
Başbakan Ahmet Davutoğlu, partideki yetkilerinin kısıtlanması sonrası ilk kez grup toplantısında konuştu. Davutoğlu, "Nefsimi ayaklar altına alırım, bir faninin terk etmeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim ama asla bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam" dedi.

AKP'de yaşanan kriz sonrası Davutoğlu partisinin grup toplantısında konuştu. Davutoğlu, "Nefsimi ayaklar altına alırım, bu davadaki kimsenin kalbini kırmam" derken "Eski Türkiye defterini yeniden açmaya çalışan sanal şarlatanların ayak oyunlarına, ameliyat girişimlerine izin vermeyiz" ifadelerini kullandı.

Açıklamadan başlıklar:

Salı, 03 Mayıs 2016 14:06
Yaylaların Kardeşliği Platformu Sempozyumu, 7-8 Mayıs tarihleri arasında Ankara İnşaat Mühendisleri Odası'nda yapılacak.

Yaylaların Kardeşliği Platformu Sempozyumu 7-8 Mayıs tarihlerinde Ankara'da gerçekleştirilecek. 

Sempozyumu destekleyen kurumlar arasında Hukukta Sol Tavır Derneği de bulunuyor.

Sempozyum, Ankara İnşaat Mühendisleri Odası'nda yapılacak.

"Yaşam Alanlarıma Dokunma" ve "Yeşil Yola Dur De" başlığıyla düzenlenen sempozyumun duyurusunda şunlar anlatıldı:

Salı, 03 Mayıs 2016 01:45
Oğuz Oyan

Entellektüel kapasitesi sınırlı ama gericilik kapasitesi sınırsız bir avuç radikal İslamcı, uygun iç ve dış koşullar eşliğinde, merkez sağ seçmeni de arkasına alarak, Cumhuriyeti ele geçirme ve dinci bir rejime dönüştürme misyonlarında bir hayli mesafe aldılar.  

Salı, 03 Mayıs 2016 10:15
Kurdewarî

Kurdewarî: Son kitabınız “Mahsur”da ayakları Dersim’e basan bir çalışma mevcut. Hem tarihine hem de güncel olarak yaşanan gelişmelerle Türkiye’nin içinden geçtiği özellikle son 15 yıldaki AKP’li döneme de temas ediyorsunuz kitapta.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 15:00
Nihat Behram

Sonuçta devrim nedeni, aydınlık kafalı insanların aydınlık bir topluma özlemidir. Sonuçta devrim, karanlığı, yobazlığı, bilim düşmanlığını yıkmak isteyenlerin; emeğe vurulan zinciri kırmak isteyenlerin; sömürüyü, esareti, soygunu, yağmayı bitirmek isteyenlerin eseridir.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 11:00
Akif Akalın

İngiliz hekimler, İngiltere tarihinde bugüne kadar görülmedik yaygınlıkta bir grev dalgası başlattılar. İngiliz Tabipler Birliği (British Medical Association) ve Genç Hekimler (Junior Doctors) tarafından örgütlenen grev, aynı zamanda İngiltere’de bir işkolunda, bu işkolunun “tamamını” kapsayan ilk grevdir.

BU GREV BİZİM BİLDİĞİMİZ “GREVLERDEN” DEĞİL

Pazar, 01 Mayıs 2016 23:30
Osman Çutsay

Bizi ilgilendirmemesi mümkün değil. Türkiye, Almanya için çoktan bir iç politika unsuruna dönüşmüştür madem, her gelişmeyi iki yüzüyle düşünmek zorundayız. Berlin’de yaşananlar, biraz da bizim hikâyemizdir.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 08:27
M. Şehmus Güzel’in “Türkiye’de İşçi Hareketi Tarihi 1908-1984” ile “İşçiler Örgütleniyor (1939-1950)” başlıklı kitapları, Türkiye’de işçilerin de bir “Tarih”i olduğunu ispatlıyor, ispatlamaya çalışıyor. Bu iki kitap aslında, özünde, temelinde birbirini tamamlayıcı nitelikte. Hem akraba, hem yoldaş...

Araştırmacı-yazar M.

Salı, 26 Nisan 2016 15:15
Ozan Gülhan, Hukukta Sol Tavır Derneği YK Üyesi

Öğrencilik yıllarımda tek günlük, hatta birkaç saatlik bir iş tecrübem olmuştu. Birkaç saatlik dediysem öyle bir tecrübe değil yahu. Aklınız fikriniz fesatlık. Neyse… Birkaç saatliğine bir hukuk bürosunda çalışmıştım. Çok güzel bir ofisti. Avukat da gördüğüm en nazik, en anlayışlı insanlardan biriydi. Çalışma ortamı, iş saatleri, teklif edilen maaş da bir öğrenci için gayet tatmin ediciydi.

Perşembe, 28 Nisan 2016 13:34
IŞİD'in son hedefi Karkamış'ın Türkyurdu Mahallesi, alınan kararla boşaltıldı.

Suriye'de IŞİD'in elindeki bölgeden bugün yapılan havan atışlarının hedefi olan Türkyurdu Mahallesi boşaltıldı. 

Gaziantep'in Karkamış ilçesinde Kaymakamlık, havan atışları nedeniyle tehlike altında bulunan Türkyurdu Mahallesi'nde yaşayanların tahliyesini kararlaştırdı. Jandarma vatandaşlara mahalleyi boşaltmaları için tebligat yapıp tahliyeyi gerçekleştirdi.

Perşembe, 28 Nisan 2016 09:54
Bursa'daki canlı bomba saldırısı sonrası gönüllü soL muhabirinin çarşı içinden çektiği görüntüler, yaşanan paniği de gözler önüne serdi.

Pages