64595 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 22 Mayıs 2016 08:03
Türkiye'de hayata emekten, aydınlıktan, eşitlik, özgürlük ve kardeşlikten yana bakarak başlattığımız yolculuğumuzun 10. yılındayız. soL Haber Portalı, 10 yıldır başka bir "haberciliğin" de mümkün olduğunu ispatladı. soL'un 10. yılında aldığımız bazı kutlama mesajlarını sizlerle paylaşıyoruz...

Adnan Serdaroğlu (Birleşik Metal İşçileri Sendikası Genel Başkanı): Emeğe, emekçilere, işçi sınıfının kazanılmış haklarına ve örgütlülüğüne büyük bir saldırının yaşandığı günlerden geçiyoruz. Bir taraftan saldırı sürüyor, diğer taraftan saldırıya karşı sesini çıkaranlar yalıtılmaya çalışılıyor.

Pazartesi, 23 Mayıs 2016 01:00
İzzettin Önder

SOL PORTAL’ın ilk on yılını ikmal etmiş olduğunu arkadaşlar bildirmiş idi. Ancak ben, üniversitelerimizin maliye öğretim elemanları ve yardımcılarının bir araya geldiği yıllık kongre olan Maliye Kongresi’nde olduğumdan mesajımı haftalık sütun içinde vermek durumunda oldum.

Salı, 10 Mayıs 2016 09:00
Av. Ozan Gülhan, Hukukta Sol Tavır Derneği YK Üyesi

Bugüne kadar zekânızdan beslenme alışkanlıklarınıza, sanat bilginizden aşk hayatınıza kadar her şeyinizi test ettiler. Ancak avukatlık mesleğinde nasıl olduğunuzu incelemeyi hep ihmal ettiler. Üzülmeyin, çünkü overlokçu ayağınıza geldi. Haydi bakalım, başlayalım… 

1. Randevu verdiğiniz müvekkilinizi en fazla ne kadar beklersiniz?

Perşembe, 26 Mayıs 2016 15:26
30 çocuğun istismara uğradığı, CHP ve HDP heyetlerinin alınmadığı Nizip Sığınmacı Kampı’na giren farklı mesleklerden bir grup gözlemcinin hazırladığı kapsamlı rapora soL Haber Portalı ulaştı. Rapor, Nizip Kampı’nda yaşanan insanlık dramını gözler önüne seriyor. Kamplarda çocuk istismarından fuhuşa, çocuk evliliğinden çok eşliliğe, ağalık düzeninden özel güvenliğin kötü muamelesine kadar pek çok sosyal ve psikolojik travma yaşanıyor.

30 çocuğun istismara uğradığı, CHP ve HDP heyetlerinin alınmadığı Nizip Sığınmacı Kampı’na giren farklı mesleklerden bir grup gözlemcinin hazırladığı kapsamlı rapora soL Haber Portalı ulaştı. Gözlemcilerin “sosyal karabasan” olarak adlandırdıkları Nizip Sığınmacı Kampı’nda yaşananlar vicdanları yaralıyor.

Salı, 10 Mayıs 2016 10:37
İspanya'da Podemos ve Birleşik Sol, 26 Haziran'daki seçimlerden önce ortak liste çıkartmak konusunda ön anlaşmaya vardı.

İspanya'da genel seçimler yaklaşırken, "kemer sıkma karşıtı sol"da birlik gündeme geldi.

Yeni "sol" parti Podemos ile Birleşik Sol (Izquierda Unida - IU), 26 Haziran'daki seçimlere ortak bir platformda katılmak konusunda ön anlaşmaya vardıklarını ilan etti.

Çarşamba, 18 Mayıs 2016 01:30
Ahmet Abakay

Daha önceki cumhurbaşkanlarının aklına bu kadarı gelmemişti.

Yaratıcılık mıdır, yüzsüzlük müdür, sorumsuzluk mudur tartışılmıyor bile. Sanırım hepsi.

Muhtarların arasında görünmeler, taksi duraklarında durup simit yemeler, “benim başörtülü bacılarım” edebiyatı, tüm okulları imam hatip’lileştirmenin gerekçesi, “bize ölü yıkayıcı” diyorlar mağduriyeti.

Perşembe, 26 Mayıs 2016 16:43
17 Şubat 2015'te Kadıköy'de arkadaşları ile kartopu oynarken bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü'nün katillerinin yargılandığı davanın altıncı duruşması yarın yapılacak.

İstanbul Kadıköy'de arkadaşlarıyla kartopu oynarken, bir esnafın dükkanının camına kar topu gelmesini bahane ederek bıçaklamasıyla hayata gözlerini yuman gazeteci Nuh Köklü’nün davasının karar duruşması yarın (27 Mayıs 2016 Cuma) yapılacak.

Avukatların "muhtemelen karar çıkacak" dediği duruşma, İstanbul Anadolu Adliyesi 5 Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 10.00'da başlayacak. 

Cuma, 27 Mayıs 2016 10:16
Hukukta Sol Tavır Derneği, Yargıtay Başkanı'nın Erdoğan'la Rize gezisine katılmasına gelen eleştirilere "Devletin başkanıyla bir arada olmaktan onur duyduğunu" söylemesiyle ilgili açıklama yaptı.

Hukukta Sol Tavır Derneği, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit'in Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rize ziyaretine yüksek yargı üyelerinin de katılmasına yönelik eleştirilere, “Devletin başkanıyla bir arada olmaktan onur duyduğunu” söylemesiyle ilgili açıklama yaptı.

Cuma, 13 Mayıs 2016 13:38
Hukukta Sol Tavır ve YARSAV'ın ortaklaşa düzenlediği "Cumhurbaşkanına Hakaret Suçu Atölye Çalışması" etkinliği 14 Mayıs Cumartesi günü 17.30'da İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek.

Hukukta Sol Tavır ve YARSAV'ın ortaklaşa düzenlediği "Cumhurbaşkanına Hakaret Suçu Atölye Çalışması" etkinliği 14 Mayıs Cumartesi günü İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleşecek. 

Cuma, 13 Mayıs 2016 01:18
"Fahri doktora" almak üzere yarın Kocaeli Üniversitesi'ndeki törene katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişinden bir gün önce, Umuttepe Yerleşkesi'ndeki öğrenci yurtlarında polis arama yaptı. Muhalif öğrencilerin dolaplarındaki sol düşünceye ait kitap ve dergilere el konuldu.

"Fahri doktora" almak üzere yarın Kocaeli Üniversitesi'ndeki törene katılacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişinden bir gün önce, Umuttepe Yerleşkesi'ndeki öğrenci yurtlarında polis arama yaptı. Muhalif öğrencilerin dolaplarındaki sol düşünceye ait kitap ve dergilere el konuldu.  

Çarşamba, 25 Mayıs 2016 17:33
Tokat'ın Zile İlçesi'nde AKP'li belediyenin çocuk parkını imara açması üzerine, parkı savunan Zileliler, bugün hakim karşısına çıktı. 2 yıl hapis istemiyle yargılanan 17 Zileli yurttaş TCK'nin 117'nci maddesi uyarınca yargılandı. Duruşma 29 Eylül'e ertelendi.

Tokat'ın Zile İlçesi'nde AKP'li belediyenin çocuk parkını imara açması üzerine, parkı savunan Zileliler, bugün hakim karşısına çıktı. 2 yıl hapis istemiyle yargılanan 17 Zileli yurttaş TCK'nin 117'nci maddesi uyarınca yargılandı. Duruşma 29 Eylül'e ertelendi. 

Pazar, 15 Mayıs 2016 19:05
Boğaziçi Caz Korosu,Avrupa Turnesi sonrası ilk konserlerinden birini Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nin öncülüğünde Adana'da verdi.

Adana Nâazım Hikmet Kültür Merkezi'nin öncülüğünde olarak Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde düzenlenen konserden önce Boğaziçi Caz Korosu'nun çeşitli konserlerinin ve katıldığı yarışmaların görüntülerinin olduğu bir video izletildi. 

Cuma, 27 Mayıs 2016 13:56
İzmir metrosunun İzmirspor durağındaki "Müzisyen" adlı mitolojik figür heykelini parçalayan Serdal Kelçe'nin AKP Karabağlar İlçe Teşkilatı üyesi olduğu ortaya çıktı.

İzmir metrosunun İzmirspor durağındaki "Müzisyen" adlı mitolojik figür heykelini parçalayan Serdal Kelçe'nin AKP Karabağlar İlçe Teşkilatı üyesi olduğu ortaya çıktı. 

Cuma, 27 Mayıs 2016 10:19
İzmir metrosunun İzmirspor durağındaki "Müzisyen" adlı mitolojik figür heykelini balyozla parçalayan gericilere karşı İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nden (NHKM) bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, İzmir'in aydınlık insanlarını, aydınlarını, sanatçılarını bu gerici saldırı karşısında tek ses olmaya, örgütlenmeye ve gereğini yapmaya çağırıyor" denildi.

İzmir metrosunun İzmirspor durağındaki "Müzisyen" adlı mitolojik figür heykelini balyozla parçalayan gericilere karşı İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nden bir açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, İzmir'in aydınlık insanlarını, aydınlarını, sanatçılarını bu gerici saldırı karşısında tek ses olmaya, örgütlenmeye ve gereğini yapmaya çağırıyor" denildi. 

Cuma, 27 Mayıs 2016 00:00
İzmir'de bugün gericiler tarafından balyozla kırılan "Müzisyen" adlı mitolojik figür heykelini geçen ay hedef gösteren AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Onur Selbi'nin, Twitter hesabında "79 yıldır laiklikten çok çektik. Laikliğin tartışmaya açıldığı Yeni Türkiye, hamdolsun" yazdığı ortaya çıktı.

İzmir metrosunun İzmirspor durağında 4 yıldır duran, ancak bugün gericiler tarafından balyozla kırılan "Müzisyen" adlı mitolojik figür heykelini hedef gösteren AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Onur Selbi'nin, bir süre önce "Anayasada laiklik olmamalı" diyen TBMM Başkanı'na tam destek verdiği ortaya çıktı. 

AKP'Lİ SELBİ: 79 YILDIR LAİKLİKTEN ÇOK ÇEKTİK

Pages