66706 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 23 Nisan 2018 15:23
Dün CHP'nin fiilen ittifak kurduğu İyi Parti, aldığı 15 takviye milletvekiliyle seçimlere girme hakkı kazandı. Bu adımın hemen ardından Meral Akşener'in CHP-İyi Parti ve Saadet'in ortak adayı olabileceği iddiaları gündeme geldi. Görüşmeler tüm hızıyla sürerken, Akşener'in henüz partisini yeni kurduğu gün soL'da yer alan bir Akşener hatırlatmasını yeniden soL okurlarına sunmak istedik. Akşener halka umut olarak sunulmak istenirken, işte Akşener gerçekleri...

Gerici ve ırkçı bir figürden "umut" yaratılma çalışmalarında bugün sona geliniyor.

Meral Akşener bugün yeni partisini resmen ilan edecekken, unutulan bazı gerçekleri, Meral Akşener'i yeniden hatırlatmak istedik.

Boyun Eğme dergisinin 93. sayısında yer alan "Meral Akşener'i nasıl bilirsiniz?" yazısını bugün yeniden soL okurlarının ilgisine sunuyoruz:

Cuma, 20 Nisan 2018 15:06
soL Dergi'nin 8'inci sayısı yayımlandı. Dijital olarak yayımlanan dergi, 1 Mayıs'tan erken seçimlere, 28 Şubat'tan Rusya'nın Suriye'deki varlığına, Küba seçimlerinden Almanya'da AKP'nin paramiliter örgütlerine, kimyasal silahlardan Sovyetler'de çocuk haklarına bir kez daha dolu bir içerikle okurun karşısında.

Dijital yayıncılık yapan haftalık soL Dergi'nin sekizinci sayısı bugün yine dolu bir içerikle okur karşısına çıktı.

Cuma, 13 Nisan 2018 14:28
Dijital yayıncılık alanında yeni bir sayfa açan soL Dergi'nin yedinci sayısı yayımlandı. Dergi yine birbirinden ilgi çekici yazı ve değerlendirmeleriyle okurlarını bekliyor.

Çıktığı günden bu yana büyük ilgi çeken ve binlerce aboneye ulaşan soL Dergi'nin yedinci sayısı yayımlandı.

Gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerin yer aldığı dergide, birçok farklı konuda ilgi çekici yazılar yer alıyor.

soL Dergi'de bu hafta okurları bekleyen konu, başlık ve yazarlar şöyle:

Taşeron işçinin yapabileceği çok şey var - Alpaslan Savaş

Cuma, 06 Nisan 2018 17:11
İlk beş sayısıyla binlerce aboneye ulaşan ve büyük beğeni toplayan soL Dergi'nin altıncı sayısı bugün yayımlandı. Okurları dopdolu bir içerik beklerken, derginin abonelik kampanyası da tüm hızıyla sürüyor.

Dijital yayıncılık alanında kısa sürede binlerce aboneye ulaşan soL Dergi, yine dopdolu bir içerikle okurun karşısına çıktı.

Haftanın öne çıkan başlıklarının derinlemesine işlendiği yeni sayıda, siyasal, ekonomik, kültürel ve spor başlıklarında ilgi çekici yazılar yer alıyor.

soL Dergi'de bu hafta okurları bekleyen konu, başlık ve yazarlar şöyle:

Cuma, 20 Nisan 2018 07:10
Küba'da yapılan seçimler, 19 Nisan itibariyle sonuca ulaştı. Devlet Başkanlığı görevine, devrimden sonra doğmuş olan Miguel Díaz-Canel seçildi. Fakat Küba'da devlet başkanından öte, bir kuşak değişimi söz konusu: Milletvekillerinin yüzde 56'sı ilk kez seçildi, yüzde 87'siyse 1959'daki devrimden sonra doğmuş olanlar.

Küba'da mahallelerde başlayan ve adım adım tabandan yukarıya doğru delegelerin seçilmesiyle ilerleyen seçim süreci, 18 ve 19 Nisan'da yeni göreve gelen 604 ulusal meclis vekilinin yeni meclis başkanı, devlet başkanı ve devlet konseyini seçmesiyle tamamlandı.

Pazartesi, 16 Nisan 2018 15:22
​ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye yönelik son saldırısı, Batı medyasını ve emperyalizmin cihatçı işbirlikçilerini tatmin etmedi. Hoşnutsuzların sormadığı soruysa ‘ABD müdahaleciliği’nin ölüp ölmediği. Alper Birdal, soL derginin geçtiğimiz Cuma günü, füze saldırısı henüz gerçekleşmeden yayımlanan son sayısında çok önemli saptamalarda bulunuyor, "Trajikomik bir şekilde ölmekte olan ABD müdahaleciliğinin kendisi” değerlendirmesini yapıyor.

ABD, Fransa ve İngiltere’nin Suriye’ye yönelik “kimyasal silah kullanıldığı” iddiasıyla düzenlediği son saldırının ardından Batı medyasında ve ABD işbirlikçisi cihatçı teşkilatlarda tatminsizlik duygusu yaşanıyor.

Batı medyasında özellikle Trump karşıtı bir konum alan yayın organlarında, saldırının meşruiyetini değil, etkisiz kalmasını eleştiren yazı ve yorumlar ön plana çıkıyor.

Çarşamba, 25 Nisan 2018 16:19
CHP'nin olası adayları arasında İlhan Kesici de var. Kesici kendi sağcı felsefesini adaylık niyetiyle uyumlu hale getirmiş bir isim.

Partilerin cumhurbaşkanı adayları yavaş yavaş kesinlik kazanırken CHP'nin olası listesinde sağcı bir isim olan İlhan Kesici de var. Kesici, CHP'nin sağdan transfer ettiği ve bunu parti adına savunmayı da görev edinmiş bir isim. soL HD kısaca İlhan Kesici'yi hatırlatıyor...

Pazartesi, 16 Nisan 2018 07:10
Yön Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Emre'nin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, 'Trump ABD için bir ihtiyaçtı' dedi.

Yön Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Emre'nin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, liderlerin öne çıkmasını sağlayan koşullara bakılması gerektiğini vurguladı.

Cumartesi, 14 Nisan 2018 18:47
soL, ABD, İngiltere ve Fransa’nın İsrail desteğiyle gerçekleştirdikleri Suriye saldırısının ardından gün boyunca yapılan açıklamaları derledi. Suriye yönetimi ve saldırıya karşı çıkan tarafların açıklamalarıyla saldırı ittifakı ve saldırıyı destekleyen ülkeler ve uluslararası aktörlerin argümanlarını aşağıda bulabilirsiniz.

SURİYE YÖNETİMİNİN AÇIKLAMALARI

Suriye Devlet Başkanı Esad: Batı kontrolü kaybettiği için saldırdı

Saldırı sonrası İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile Suriye Devlet Başkanı Esad arasında bir telefon görüşmesi gerçekleşti. Telefonda Esad’ın Ruhani’ye 'Batı kontrolü kaybettiği için saldırdı' açıklamasında yaptığı kaydedildi.

Pazartesi, 23 Nisan 2018 13:18
Türkiye "proje ittifakı" konuşurken İyi Parti'ye geçen CHP'li milletvekillerinden Ömer Fethi Gürer, Tacettin Bayır ve Erkan Aydın soL Haber'in sorularını yanıtladı: Bu 15 isim nasıl belirlendi? İyi Parti ile CHP arasında ideolojik bir fark görüyorlar mı? Neden bu karara uyma ihtiyacı hissettiler? İyi Parti'de mi kalacaklar CHP'ye mi dönecekler? Başka bir partiye de geç denilse yine geçerler miydi? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde...

Türkiye hızla baskın seçime giderken düzen partileri arasında görüşmeler, ittifaklar, pazarlıklar, hamleler sürüyor. Burjuva siyasetinde kartlar her saat dakika yeniden karılıyor, formüller yeniden gözden geçirilip masaya yatırılıyor.

Cuma, 13 Nisan 2018 16:35
Rusya Devlet Başkanı Putin, dün Rusya'nın 2030'da tamamlanması öngörülen Ay misyonunu duyurdu. Putin "Rusya Ay'a gidiyor, doğru mu?" sorusuna "Evet" yanıtını verdi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, dün Moskova'daki VDNH gösteri merkezindeki uzay pavyonunu ziyaret etti. Putin ziyaretinde Rusya'nın başlatmayı planladığı Ay misyonunu duyurdu.

Rusya'nın aya gitmeyi planlayıp planlamadığı sorusuna Putin, "Evet, programın ilk bölümünün 2030'da bitmesini öngörüyoruz" yanıtını verdi.

Pazartesi, 16 Nisan 2018 22:39
Yön Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Emre'nin sorularını yanıtlayan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Türkiye’de genel oy hakkının tehdit altında olduğunu söyledi.

Yön Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Emre'nin sorularını yanıtlayan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, partisinin "Böyle seçim olmaz, seçim güvenliğine sahip çıkalım" kampanyasıyla ilgili konuştu.

Cuma, 13 Nisan 2018 17:11
Yön Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Emre'nin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Afrin operasyonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Yön Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdal Emre'nin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Afrin operasyonu ve Suriye'deki diğer gelişmelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Çarşamba, 04 Nisan 2018 12:17
Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar’ın Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından hazırlanan nükleer enerji tanıtımında oynaması tartışmaların odağında. Peki Sancar bu reklamda neden oynadı? soL HD devam eden tartışmaları mercek altına aldı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın yayımladığı nükleer enerji tanıtım filminde ABD-Türkiye vatandaşı Nobel ödüllü bilim adamı Prof. Dr. Aziz Sancar da yer aldı.

Pazartesi, 16 Nisan 2018 16:39
Suriyeliler, ülkenin bombalanmasından bir gün sonra, hiçbir değişiklik olmamış gibi Şam sokaklarında işlerine devam etti. Halkın saldırılardan korkmadığı ve zafere olan inancının arttığı gözleniyor.

Başkent Şam'da ABD-Fransa ve İngiltere'nin hava saldırısıyla ilgili değerlendirmelerine başvurulan Suriyeliler, saldırıların kendilerini ve gündelik yaşamı etkilemediğini vurguladı.

Pages