65107 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 04 Nisan 2017 15:54
soL yazarları Orhan Gökdemir ve Orhan Aydın hakkında açılan hakaret davaları bugün görüldü. Orhan Gökdemir kız çocuklarının evlendirilmesini savunan Nurettin Yıldız'a "pedofil" dediği için yargılanırken Orhan Aydın'a ise Rıza Sarraf'a "rezil" dediği için 3 bin TL para cezası ödemesine hükmedildi. İki isim de yaşanan adaletsizliklere dikkat çekerek 8 Nisan'da yapılacak Kartal mitingine çağrıda bulundu.

Ülkede her gün gözaltılar, tutuklamalar yaşanırken sosyal medya paylaşımları, köşe yazıları nedeniyle başta "Cumhurbaşkanına hakaret" olmak üzere benzer hakaret davaları da devam ediyor. soL yazarları Orhan Gökdemir ve Orhan Aydın'ın bugün "hakaret" suçlamalarıyla açılan davalarının duruşmaları yapıldı.

Pazar, 16 Nisan 2017 16:50
Bugün milyonlarca yurttaş başkanlık sistemine karşı sandık başına gidecek, AKP'nin sandık usulsüzlüklerine de "Hayır" diyecek. Sandık başında karşılaştığınız tüm usulsüzlükleri "ORADAYIM" butonuna tıklayarak anında soL'a iletebilirsiniz.

Bugün milyonlarca yurttaş hem "Hayır" diyecek hem de usulsüzlüklere karşı "Hayır" oylarını koruyacak.

soL, AKP usulsüzlükleriyle mücadele edecek olan yurttaşlar için hazırladığı ve kullanımı oldukça kolay olan "Oradayım" butonuyla tüm usulsüzlükleri tek merkezde toplayacak.

Pazartesi, 17 Nisan 2017 14:51
Seçim sandıklarının başında AKP usulsüzlüklerine karşı mücadele eden ve soL'a binlerce usulsüzlük bilgisi ileten soL okurlarına teşekkür ediyoruz. Zorbalık, hile ve hırsızlıkla belirlenen referandum sonuçlarını tüm soL okurları gibi biz de tanımıyoruz.

Dün seçim sandıkları başında oylarına sahip çıkan, karşılaştıkları tüm usulsüzlükleri çağrımıza destek vererek anında soL'a bildiren okurlarımıza teşekkür ediyoruz. 

Gün boyunca soL'a binlerce usulsüzlük ileten soL okurları, AKP'lilerin kalkıştığı birçok seçim hilesine de geçit vermedi...

Salı, 04 Nisan 2017 12:44
Almanya'da Sol Parti, NATO'dan çıkışı ve Almanya'nın ülke dışına asker göndermesine direnişi "acil olmayan gündemler" arasında ilân ederek, olası bir SPD-Yeşiller-Sol Parti koalisyonuna kapılarını sonuna kadar açmış oldu.

24 Eylül'de Almanya'da genel seçime gidilmesi dolayısıyla siyasi tabloda kimi hareketlenmeler ortaya çıktı. Bu hareketlenmeler arasında sosyal demokrat SPD, Sol Parti ve Yeşiller arasında koalisyon ortaklığı kurulması konusunda güçlü bir eğilim belirdi.

Pazar, 16 Nisan 2017 16:15
Samsun'un Çarşamba ilçesinde Atatürk ilköğretim okulunda sabah saatlerinde soL'un tespit ettiği usulsüzlük üzerine ilçe seçim kurulu sandığa müdahale etti.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Atatürk ilköğretim okulunda sabah saatlerinde soL'un tespit ettiği usulsüzlük üzerine ilçe seçim kurulu sandığa müdahale etti. 

Okulda, engelli bir kadına sandık görevlilerinin sandık alanı dışında oy verdirmesi ve açıktan evet oyu verildiği tespit edilmiş ve fotoğraflanmıştı. 

Pazar, 23 Nisan 2017 11:48
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi tarafından Ankara'da düzenlenen "Aydınlanma Sohbetleri"nin ikincisi Ankara NHKM'de gerçekleştirildi. Boyun Eğme ve soL yazarı Serpil Güvenç, "1960'lı Yıllarda Aydınlanma Mücadelesi, İşçi Sınıfı ve Sol" başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin düzenlediği Aydınlanma Sohbetleri'nin ikincisi, Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlendi. "1960'lı Yıllarda Aydınlanma Mücadelesi, İşçi Sınıfı ve Sol" başlıklı 'Aydınlanma Sohbeti'nin konuşmacısı Boyun Eğme ve soL yazarı Serpil Güvenç oldu.

Pazar, 02 Nisan 2017 11:16
soL yazarı ve eski CHP Milletvekili Oğuz Oyan’ın sunuşu ile yapılan “Cumhuriyet’ten 1960’lı yıllara Türkiye’de Aydınlanma Mücadelesi” başlıklı söyleşide, cumhuriyetin ilk yıllarından 1960'lara kadar siyaset-din ilişkisi masaya yatırıldı.

Aydınlanma Hareketi’nin Nisan ayında başlattığı Aydınlanma Söyleşileri’nin ilki dün Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.  

Pazar, 02 Nisan 2017 22:45
İzmir'de Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nin evrim atölyesine devam eden 6-13 yaş grubu çocuklar botanik bilimini Kültürpark'ta keşfettiler. Ebeveynler de aynı saatlerde "Bir aydınlanma mirası olarak Kültürpark" konulu söyleşiye katıldılar.

İzmir'de Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nin evrim atölyesi çocuklara yönelik eğitimlerini sürdürüyor.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 11:42
Kocaeli, Kırıkkale, İzmir ve Batman'daki dört petrol rafinerisini bünyesinde bulunduran ve 2006'da Koç Grubu'na devredilen Tüpraş'ta, işçilerin kazanılmış haklarına yönelik saldırılar sürüyor. Tüpraş işçileri, fazla mesailerle kazandıkları paraların, patronlar tarafından "haksız kazanç" olarak nitelendirilmesinden rahatsız...

Kökü 1961'de Türkiye'nin ilk rafinerisi olarak kurulan İpraş'a dayanan ve halen Kocaeli, Kırıkkale, İzmir, Batman rafinerilerini bünyesinde bulunduran Tüpraş'ta, işçilerin kazanılmış haklarına yönelik saldırılar devam ediyor. 

İzmir rafinerisindeki bir grup Tüpraş işçisi, son dönemlerde yaşadıklarını soL'a anlattı. 

Pazartesi, 24 Nisan 2017 10:39
Çanakkale Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Girişimi tarafından düzenlenen 4. Berkin Elvan Uçurtma Şenliği'nde, uçurtmalar Berkin Elvan için uçuruldu. Gün boyu süren şenlikte evrim ve bilim, tiyatral masal ve resim atölyeleri ile çocuk korosunun performasına da yer verildi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde Çanakkale Nâzım Hikmet Kültür Merkezi Girişimi'nin düzenlediği 4. Berkin Elvan Uçurtma Şenliği Özgürlük Parkı'nda dün gerçekleşti. Etkinlikte uçurtma şenliğinin yanı sıra evrim ve bilim, tiyatral masal, resim atölyeleri ve çocuk korosunun performansı da yer aldı. 

Pazar, 23 Nisan 2017 20:46
Antalya'da bulunan Aksu Alaylı İlkokulu'nda, 23 Nisan bahanesiyle küçük kız çocuklarına kına gecesi yaptırdılar.

Antalya'nın Aksu İlçesi'nden bulunan Aksu Alaylı İlkokulu'nda 23 Nisan bahanesiyle bir dizi gerici etkinlik gerçekleştirildi. 

Gerici etkinlikte, küçük kız çocuklarına gelinlik benzeri kıyafetler giydirilerek "kına gecesi" düzenletildi. 

Öte yandan okulun yakınlarında bulunan cami imamının da, okul içinde gezerek cami için bağış topladığı görüldü.

İşte o görüntüler:

Perşembe, 20 Nisan 2017 12:36
Yaşar Holding patronu Selim Yaşar'ın, "hayır" oyunun açık ara önde çıktığı Karşıyaka'nın spor kulübüne aba altından sopa göstermesi İzmirlileri öfkelendirdi. TKP İzmir İl Örgütünden yapılan açıklamada, "Holding büyümek için Selim Yaşar'a, Selim Yaşar da Tayyip Erdoğan'a ve AKP'ye yatırım yapma kararı vermiştir. Selim Yaşar'ın, hiçbir meşruiyeti kalmayan, halk düşmanı iktidar ile aynı kaçınılmaz kaderi paylaşmaya mahkum olduğuna eminiz" denildi.

İzmir merkezli Yaşar Holding'in patronu Selim Yaşar'ın, sponsoru olduğu Karşıyaka Spor Kulübü (KSK) taraftarları ve Karşıyaka halkıyla girdiği referandum tartışması güncelliğini korurken, Türkiye Komünist Partisi (TKP) İzmir İl Örgütü, Yaşar Holding emekçilerine çağrıda bulunarak, "Selim Yaşar'ın, hiçbir meşruiyeti kalmayan, halk düşmanı iktidar ile aynı kaçınılmaz kaderi paylaşmaya mahkum oldu

Çarşamba, 19 Nisan 2017 17:28
İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nin bu haftaki Ebeveyn Okulu etkinliğinin konusu: Çocuklar cinselliği keşfederken anlamak, anlatmak ve korumak için... Etkinlik 22 Nisan Cumartesi günü yapılacak.

İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde bir süredir devam eden Ebeveyn Okulu etkinliklerinin bu haftaki konusu, çocukların cinselliği keşfetme süreci olacak. 

Çarşamba, 19 Nisan 2017 13:06
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde şaibeli referandum sonuçlarını protesto etmek isteyen öğrencilere özel güvenlikler saldırdı.

Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü yemekhanesinde şaibeli referandumu protesto etmek için ses çıkarma eylemi yapan öğrencilere özel güvenlik saldırdı.

Öğrencilere saldıran özel güvenlikler daha sonra öğrencileri gözaltına almaya çalıştı.

Salı, 18 Nisan 2017 16:40
Ankara ve İstanbul'da şaibeli referanduma karşı itiraz dilekçesi vermek için YSK'nin önünde kuyruk oluşturan yurttaşlar soL'a konuştu.

Ankara ve İstanbul'da mühürsüz oy pusulası ve zarfların geçersiz sayılması için itiraz dilekçesi vermeye gelen yurttaşlar Yüksek Seçim Kurulu önünde kuyruk oluşturdu.

Ankara'da polis ablukası altında bekleyen yurttaşlar, YSK'nin seçim kanununa akırı davrandığını belirtiyor.

Pages