64059 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 10 Ekim 2015 19:29
İzmir'de polis, yurttaşların Ankara'daki katliamı protesto etmelerine izin vermedi. 17.00'da Alsancak toplanan yurttaşlar Kordon'da iki saate yakın "Hırsız, katil AKP" sloganı atarak bekledi. Çevik kuvvetin barikat kurduğu Talatpaşa Bulvarı'nda halkın üzerine panzer ve TOMA'yla saldırıldı. Çok sayıda gözaltı olduğu bildirildi.

Ankara katliamını protesto etmek üzere saat 17.00'da Alsancak'ta toplanan binlerce yurttaş, Gündoğdu Meydanı üzerinden Cumhuriyet Meydanı'na yürümek istedi.

Cumartesi, 10 Ekim 2015 16:48
Ankara'da yaşanan katliam sonrasında Miting Tertip Komitesi bir açıklama yapıyor.

GÜNCELLEME

Olay yerinde 69, hastanede 28 kişinin, toplamda 97 yurttaşın hayatını kaybettiği açıklandı.


 

Miting öncesi yaşanan patlamaya ilişkin Miting Tertip Komitesi, TTB'de bir basın toplantısı düzenliyor.

Açıklamadan başlıklar şöyle:

TTB Başkanı Beyazıt İlhan:

Cumartesi, 10 Ekim 2015 12:04
Ankara'da onlarca yurttaşın hayatını kaybettiği saldırıdan hemen sonra gardaki güvenliklerin olay yerinden kaçan yurttaşları patlama alanına sürdüğü ortaya çıktı.

Ankara'da miting öncesi yaşanan saldırı sırasında olay yerinde bulunan bir Komünist Parti üyesi, yaşananları soL'a anlattı:

Cuma, 09 Ekim 2015 18:45
Aliağa'da faaliyet gösteren Kocaer Haddecilik firmasının işçileri, işyerindeki kötü muamele ve hak gaspları karşısında başlattığı onurlu direnişini sokağa taşıdı. Alsancak'ta basın açıklaması yapan işçiler, yurttaşları direnişi büyütmeye ve kendilerine destek vermeye çağırdı.

İzmir'in Aliağa ilçesinde faaliyet gösteren Kocaer Haddecilik firması işçileri, işyerinde uğradıkları kötü muamele ve hak gaspları nedeniyle bir süredir sürdürdükleri mücadeleyi, fabrika önünden İzmir'in merkezine, Alsancak'a taşıdı. 

Perşembe, 08 Ekim 2015 10:34
İzmir, Uluslararası Küba Dayanışma Komitesi'ni konuk etti. İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'ndeki söyleşide "Küba'yla Dayanışmanın Önemi" konuşuldu. Tüm Küba dostlarına, Küba'ya uygulanan ablukaya karşı mücadeleyi güçlendirme çağrısı yapıldı. Küba'nın Türkiye Büyükelçisi Alberto Gonzalez Casals, "Ülkemize yabancı sermayeyi haklımızın refahı ve iş alanı için davet ediyoruz. Ancak karşılığında topraklarımızı satmıyor, sosyalist ilkelerimizden ödün vermiyoruz" dedi.

İzmir, Kübalı konuklarını ağırladı. Jose Marti Küba Dostluk Derneği tarafından İzmir Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde düzenlenen söyleşide, Uluslararası Küba Dayanışma Komitesi üyeleri konuk edildi. "Küba'yla Dayanışmanın Önemi" başlıklı söyleşiye Komite Başkan Yardımcısı Javier Salado Villacin, Komite Üyesi Beatriz Santamaria ve Küba Büyükelçisi Alberto Gonzales Casals katıldı.

Çarşamba, 07 Ekim 2015 17:55
AKP'nin 2011 seçiminde İzmir'e vaat ettiği 35 proje arasında yer alan Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatı, ağaç kıyımına dönüştü. Geçen yıl yerel seçim öncesinde, 12 Mart 2014'te temeli atılan ancak bir yıl boyunca çivi çakılmayan hastane projesi, şimdi de ağaç kıyımı skandalıyla gündeme geldi.

Yapımı yılan hikayesine dönen ve "şehir efsanesi" eleştirilerini de beraberinde getiren Laka Deresi yakınlarındaki Bayraklı Şehir Hastanesi projesinin inşaatı, 1 Kasım seçimlerine seçimlerine bir ay kala yeniden başladı. Büyük bölümü ağaçlandırma sahası olan alanda iş makineleri ile çalışma başlatan yüklenici firma, yüzlerce çam fidanın yer aldığı bölgede adeta ağaç kıyımı başlattı.

Çarşamba, 07 Ekim 2015 15:01
Suruç katliamında ölen Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Nazlı Akyürek ve Nuray Koçan'ın adlarının bir amfiye verilmesi için imza kampanyası başlatan öğrencilere, çevik kuvvet polisleri ile özel güvenlik görevlileri saldırdı.

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Yerleşkesi'nde yüzlerce öğrenci, Suruç'ta meydana gelen katliamda hayatını kaybeden Kocaeli Üniversitesi öğrencileri Nazlı Akyürek ve Nuray Koçan'ı anmak için bir araya geldi. Öğrenciler daha sonra Nuray ve Nazlı'nın isminin bir amfiye verilmesi talebiyle imza kampanyası başlattı ve stant açtı. Güvenlik, öğrencilere standı kaldırmalarını söyledi.

Salı, 06 Ekim 2015 22:21
2015 Nobel Fizik Ödülü, nötrinolarla ilgili çalışmaları nedeniyle Japon Takaaki Kajita ve Kanadalı Arthur McDonald’a verildi.

2015 Nobel Fizik Ödülü, atomaltı parçacıklar olan nötrinoların kütleye sahip olduğu gösteren çalışmaları nedeniyle Japon Takaaki Kajita ve Kanadalı Arthur McDonald’a verildi.

Pazartesi, 05 Ekim 2015 16:03
İzmir Karaburun Yarımadası'nda Çalık Holding'in sürdürdüğü Sarpıncık RES Projesi'ne yargı "dur" dedi. Karaburun halkının ve hukukçuların itirazlarını değerlendiren İzmir 5’inci İdare Mahkemesi, Çalık Holding’in Haseki ve Sarpıncık köylerindeki "Sarpıncık RES Projesi" için aldığı olumlu ÇED raporunu iptal etti.

Doğal yapısıyla,  uluslararası ölçekte koruma altındaki nadir bitki ve hayvan varlığıyla, hala yaşatılmakta olan gelenek görenekleriyle, kara keçisi, nergisi, zeytini, çipurası, kefali, enginarıyla, tertemiz toprağı ve deniziyle İzmir’in en güzel köşesi olan Karaburun Yarımadası’nda rüzgâr santrallerine (RES) karşı mücadele sürüyor.

Pazartesi, 05 Ekim 2015 15:19
İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsünde iki öğrenci gözaltına alındı.

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü İletişim Fakültesi'nde bildiri dağıtan 2 öğrenci, çok sayıda güvenlik ve sivil polis tarafından yaka paça gözaltına alındı. Sivil polis ve güvenliğin, hiçbir gerekçe göstermeden ve uyarmadan 2 öğrenciyi gözaltına almasını kayıt altına almaya çalışan öğrencileri engellemesi dikkat çekti.

Pazar, 04 Ekim 2015 16:26
Aydın'ın Nazilli ilçesinde haftalık gazete "Boyun Eğme"nin ilk sayısını yurttaşlarla buluşturan ve Komünist Parti'nin seçim bildirisini dağıtan 4 Komünist parti üyesi, polis tarafından gözaltına alındı.

Aydın'ın Nazilli ilçesinde haftalık gazete "Boyun Eğme"nin ilk sayısını yurttaşlarla buluşturan ve Komünist Parti'nin seçim bildirisini dağıtan 4 parti üyesi, Nazilli Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla polisler tarafından ifadeleri alınmak üzere gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. 

Cuma, 02 Ekim 2015 16:09
Otostopla derslerine yetişmeye çalışan Hacettepe Üniversitesi öğrencilerini araçlarına alanlara polis ekipleri tarafından para cezası kesildi.

Ankara’nın ulaşımı güçlükle sağlanan Hacettepe Üniversitesi Beytepe kampüsünde sabah saatlerinde sürücülere trafik cezası kesilmeye başlandı.

Cuma, 02 Ekim 2015 13:03
İzmir'de toplu taşımada önemli yer tutan minibüs tarifesine zam geliyor. Geçtiğimiz günlerde kesinleşen yeni ücret tarifesi hafta başından itibaren yürürlüğe girecek.

İzmir Minibüsçüler Esnafı Odası 2016 yılına yönelik yeni ücret tarifesini belirledi. İl genelinde minibüs ücretlerini yeniden düzenleyen esnaf odası, toplam 46 hat üzerinde faaliyet gösteren dolmuşlarda 25'er kuruşluk ücret zammına karar verdi.

Perşembe, 08 Ekim 2015 18:22
Sınır Tanımayan Doktorlar İtalya sorumlusu Zannini, ABD uçaklarının bilinçli şekilde hastaneyi vurduğunu, yürütülecek soruşturmada ABD ve Afganistan'ın görev almaması gerektiğini belirtti.

 

Afganistan’nın Kunduz şehrinde Sınır Tanımayan Doktorlar’ın hastanesinin ABD hava gücüne ait uçaklarla vurulması konusundaki tartışma sürüyor.

Salı, 06 Ekim 2015 13:25
CHP'li Kartal Belediyesi'nde çalışan taşeron işçiler, ihale sürecinde hak gaspı yaşandığını belirterek eyleme geçti.

Kartal Belediyesi'ne bağlı olarka çalışan 170 taşeron işçi, ihale sürecine tepki için eyleme başladı.

Belediye ile yapılan görüşmelerden sonuç alamayan işçiler sendikal hakl ve kıdem tazimatı gaspına karşı Kartal Belediyesi Fen İşleri Atölyesi'nde saat 12.00'de iş bırakma eylemine başladı.

İşçiler sonuç alana kadar eylemlerine devam edeceklerini belirtiyor.

 

Pages