15094 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 14 Şubat 2019 12:39
BBC Suriye yapımcısı Riam Dalati, Suriye’nin Duma kentindeki kimyasal silahla yapıldığı iddia edilen saldırının ardından gösterilen hastane görüntülerinin mizansen olduğunu belirtti.

BBC Suriye yapımcısı Riam Dalati, Suriye’nin Duma kentindeki kimyasal silahla yapıldığı iddia edilen saldırının ardından gösterilen hastane görüntülerinin mizansen olduğunu belirtti.

Çarşamba, 13 Şubat 2019 23:36
İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, İran Devrim Muhafızları’na düzenlenen intihar saldırısının ABD’nin Polonya’da düzenlediği İran karşıtı konferansla aynı güne denk gelmesinin tesadüf olmadığını söyledi.

İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif, ülkenin güneydoğusunda İran Devrim Muhafızları’na intihar saldırısıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, saldırının ABD tarafından Polonya’da düzenlenen İran karşıtı konferansla aynı gün yapılmasının tesadüf olmadığını söyledi.

Salı, 05 Şubat 2019 17:40
Londra’da Karl Marx’ın anıt mezarına yapılan saldırıda mezar taşı üzerindeki yazılar tahrip edildi. Birinci derece tarihi anıt statüsündeki mezara, çekiç benzeri bir aletle saldırıldığı belirtiliyor.

İngiltere’nin başkenti Londra’da, Highgate Mezarlığı’nda bulunan Karl Marx’ın anıt mezarına henüz kimliği bilinmeyen kişi ya da kişilerce saldırıda bulunuldu.

Çekiç benzeri bir aletle mezar taşını tahrip eden saldırganların bulunması için çalışma başlatıldığı bildirildi.

Pazar, 10 Şubat 2019 10:23
Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir otele pompalı tüfekle saldırı gerçekleştirildi. Saldırgan olayın ardından yanındaki bir kişiyle birlikte kaçtı.

Ankara’nın Altındağ ilçesinde bir otele kimliği belirsiz kişi tarafından pompalı tüfekle ateş açıldı. Saldırıda, otelin kapısına duvarlarına ve camlarına saçmalar isabet etti.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 13:06
Ankara’da kadın bir eylemci gözaltına alınırken, polis tarafından cinsel saldırıya uğramıştı. Konu bir soru önergesiyle TBMM gündemine getirildi.

Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği’nin (TAYAD) geçtiğimiz günlerde Ankara’nın Sakarya Caddesi’nde yaptığı basın açıklaması sonrası, gözaltına alınırken bir eylemcinin polis memuru tarafından cinsel tacize uğradığı fotoğraflarla ortaya çıkmıştı.

Perşembe, 07 Şubat 2019 14:48
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2017 yılında düzenlediği Adalet Yürüyüşü'ne saldırı planlayanlara yönelik davada karar çıktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 2017 yılında gerçekleştirdiği Adalet Yürüyüşü'ne saldırı planladığı iddiasıyla yargılanan ve 'IŞİD emiri' olduğu ileri sürülen Oğuzhan Korkmaz 14 yıl 7 ay 15 gün, aynı davada yargılanan diğer 26 sanık ise 4 yıl 2 ay ile 21 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.

 

Pazartesi, 18 Şubat 2019 20:26
Fransa'nın Vatikan elçisi Başpiskopos Luigi Ventura hakkında ikinci kez ''cinsel saldırı" gerekçesiyle suç duyurusunda bulunuldu.

Fransa'da, Vatikan'ın Paris Büyükelçisi Başpiskopos Luigi Ventura hakkında "cinsel saldırı" gerekçesiyle ikinci bir suç duyurusunda bulunuldu. 

Fransız basınında yer alan haberlere göre, Paris Belediyesinin eski bir çalışanı, Ventura hakkında kendisine geçen yıl ocak ayında cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Cuma, 15 Şubat 2019 17:18
Fransa'nın Vatikan elçisi Başpiskopos Luigi Ventura'ya soruşturma açıldı. Soruşturmanın sebebinin cinsel saldırı olduğu belirtiliyor.

Fransa'nın Vatikan elçisi Başpiskopos Luigi Ventura'ya cinsel saldırı suçlamasıyla soruşturma açıldı.

CNN International'a konuşan bir kaynak Paris savcılığının 74 yaşındaki Ventura'ya karşı açılan soruşturmayı 24 Ocak'ta başlattığını bildirdi.

Cumartesi, 02 Şubat 2019 09:46
İran’ın güneyinde milis kuvvetleri üssüne düzenlenen saldırıda bir kişinin öldüğü, beş kişinin yaralandığı bildirildi.

İran’ın güneyinde bir milis kuvvetleri üssüne düzenlenen saldırıda bir kişinin öldüğü, beş kişinin yaralandığı bildirildi.

IRNA’nın haberine göre saldırı bu sabah Sistan-Belucistan eyaletinin başkenti Zahidan’ın 493 kilometre doğusunda yer alan Nikşehr’de İslam Devrim Muhafızları Ordusu’na ait üste bulunan “Basij” diye adlandırılan gönüllü milislere düzenlendi.

Cumartesi, 16 Şubat 2019 21:19
Karl Marx’ın Londra’da bulunan anıt mezarı bir haftada ikinci defa saldırıya uğradı. Birinci derece tarihi anıt statüsündeki mezar taşına boya ile yazılar yazıldı.

Karl Marx’ın Londra’da bulunan anıt mezarı bir haftada ikinci defa saldırıya uğradı. Highgate Mezarlığı’nda bulunan Marx’ın anıt mezarına kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından gerçekleştirilen saldırıda birinci derece tarihi anıt statüsündeki mezar taşına “Soykırımın mimarı”, “Nefret öğretisi” yazıldı.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 11:46
TKP’nin Mut Demokratik Halk Dayanışması’ndan belediye başkan adayı Devrim Şimşek’in seçim bürosuna bir grup faşist saldırdı. Saldırıda seçim bürosunun camları kırıldı.

Mersin’in Mut ilçesinde Mut Demokratik Halk Dayanışması’ndan Türkiye Komünist Partisi (TKP) belediye başkan adayı Devrim Şimşek’in seçim bürosuna bir grup faşist önceki gece saldırı düzenledi.

Seçim bürosunun camlarının kırıldığı saldırı sonrası bir açıklama yapan Mut Demokratik Halk Dayanışması baskılara boyun eğmeyeceklerini belirtti.

Pazar, 17 Şubat 2019 18:32
TAYAD’ın Ankara Sakarya Caddesi’nde yaptığı eyleme destek veren bir üniversite öğrencisinin polis tarafından gözaltına alındığı sırada cinsel saldırıya uğradığı görüntüler kameralara yansıdı.

Tutuklu ve Hükümlü Aileleri ile Dayanışma Derneği'nin (TAYAD) Ankara Sakarya Caddesi’nde yaptığı eyleme destek veren bir üniversite öğrencisinin polis tarafından gözaltına alındığı sırada cinsel saldırıya uğradığı görüntüler kameralara yansıdı.

Cumartesi, 16 Şubat 2019 14:02
ABD’nin Illinois eyaletinin Aurora kentinde işten çıkarılan 45 yaşındaki işçinin işyerine gelerek ateş açtığı, güvenlik güçlerinin karşılık verdiği saldırıda 5 işçinin öldüğü, 5 güvenlik görevlisininse yaralandığı bildirildi.

ABD’nin Illinois eyaletine bağlı Aurora kentinde Henry Pratt adlı vana üreten bir fabrikanın deposunda 15 yıldır çalıştığı belirtilen ve dün işten çıkarılan 45 yaşındaki Gary Martin adlı işçinin işyerine silahla gelerek etrafa ateş açtığı bildirildi.

Güvenlik görevlilerinin karşılık verdiği saldırıda 5 işçinin öldüğü, 5 güvenlik görevlisinin yaralandığı belirtildi.

Cuma, 15 Şubat 2019 17:40
Hindistan, Cammu Keşmir eyaletinde düzenlenen bombalı saldırıyla ilgili olarak Pakistan’ı suçladı. Hindistan Maliye Bakanı, saldırının arkasında Pakistan’ın olduğuna dair 'yadsınamaz kanıtlar' olduğunu söyledi, Pakistan’ın uluslararası toplumdan yalıtılması için diplomatik girişimlere başlayacaklarını kaydetti.

Hindistan, Keşmir’de dün güvenlik güçlerinin konvoyuna düzenlenen bombalı intihar saldırısıyla ilgili olarak Pakistan’ı suçladı.

Ceyş-i Muhammed adlı örgütün üstlendiği saldırıyla ilgili olarak Pakistan'ı militanlara yataklık yapmakla suçlayan Hindistan Başbakanı Narendra Modi, “saldırının bedelini ağır ödeteceklerini” söyledi.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 23:00
İstanbul Esenyurt'ta bulunan Bağlarçeşme Mahallesi’nde ikamet eden Suriyeli sığınmacılar ile aynı mahalleli arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı.

İstanbul Esenyurt'ta bulunan Bağlarçeşme Mahallesi’nde ikamet eden Suriyeli sığınmacılar ile aynı mahalleli arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. 

Bıçak ve sopların kullandığı kavgada Suriyelilere ait dükkanlar tahrip edildi. Kavga sonucunda yaralananların olduğu belirtiliyor.

Pages