10117 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 14 Ağustos 2017 12:27
Virginia eyaletinin Charlottesville şehrindeki ırkçı eylemlere ve Trump'a tepki için New York'ta bir eylem düzenlendi.

ABD'nin Virginia eyaletinin Charlottesville şehrindeki ırkçı eylemlere ve Trump'a tepki için New York'ta bir eylem düzenlendi.

Donald Trump’un New York’a yapacağı ziyaret sırasında planlanan eylemler erkene çekilirken, cumartesi ve pazar günü protesto eylemleri yapıldı.

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 13:53
Rusya'nın Türkiye'den domates almama kararına ilginç bir tepki geldi. Antalya Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı Nevzat Akcan ve Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, domates yiyerek Rusya'ya tepkilerini dile getirdi.

ntalya Yaş Meyve ve Sebze Komisyoncuları Derneği Başkanı Nevzat Akcan, Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, üretici ve hal esnafıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali’nde basın toplantısı düzenleyerek, Rusya’nın Türkiye’den yaş meyve ve sebze alımı yapmayacağını açıklamasına tepki gösterdi.

Pazar, 20 Ağustos 2017 23:35
Fenerbahçe'nin, Trabzonspor ile oynadığı Süper Lig'in 2. hafta maçında, sarı lacivertli taraftarlar kaleci Volkan Demirel'i uzun süre ıslıkladı.

Spor Toto Süper Lig'in 2. haftasında oynanan Fenerbahçe - Trabzonspor karşılaşmasında kaleci Volkan Demirel protesto edildi.

Olcay Şahan'ın Trabzonspor'u 2-1 öne geçiren golü atmasından sonra taraftarlar, Volkan Demirel'i uzun süre ıslıkladı.

Cuma, 04 Ağustos 2017 11:56
Milyonlarca emekçi açlık sınırında yaşarken, Türkiye Futbol Federasyonu Fatih Terim'e aylık 1 milyon 193 bin TL işsizlik maaşı verecek. Ortaya çıkan tabloya tepki gösteren Türkiye Komünist Partisi, 5 Ağustos 2017 Cumartesi saat 14.00'da TFF önünde bir basın açıklaması yapacak.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından görevine son verilen Fatih Terim'e, aylık 1 milyon 193 bin TL işsizlik maaşı verileceği ortaya çıkmıştı.

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 17:57
Emekçilerin KHK’lerle ihraç edilmesini protesto eden KESK’liler, “OHAL kaldırılsın KHK’ler iptal edilsin” talebinde bulundu.

KESK Ankara Şubeler Platformu OHAL sonrası KHK’ler ile  ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine iade edilmesi ve OHAL’in son bulması talebiyle her cumartesi basın açıklaması ve oturma eylemi düzenliyor. Sakarya Caddesi’nde gerçekleşen eylemde platform bu hafta kamu emekçilerinin 4. dönem toplu sözleşme görüşmelerini gündemine aldı. 

Pazar, 06 Ağustos 2017 11:41
1 milyon 193 bin lira işsizlik maaşı alan Fatih Terim, Gençlerbirliği taraftarı tarafından protesto edildi.

Fatih Terim'in aylık 1 milyon 193 bin TL işsizlik maaşı alacak olması büyük tartışmaya sebep olmuştu. Terim'e verilecek işsizlik maaşı ve tazminatın miktarı tepki çekmişti.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 15:35
HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, tarihi Hasankeyf İlçesi'ndeki kayaların yıkımını protesto etmek için kendini tarihi mekanda bir kayaya zincirledi.

Ilısu baraj göleti altında kalacak olan tarihi Hasankeyf ilçesinde başlatılan yıkım tepkilere neden oldu.

HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, yıkımı protesto emek için kendini bir kayaya zincir ile bağlayarak eyleme başladı. 

Pazar, 13 Ağustos 2017 13:49
Kenya'daki devlet başkanlığı seçimleri sonrasında düzenlenen protesto gösterilerinde, en az 11 kişinin güvenlik güçlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Kenya'da önceki Devlet Başkanı Uhuru Kenyatta'nın kazandığı devlet başkanlığı seçimleri sonrası, ükede protesto gösterileri başladı.

Cuma, 04 Ağustos 2017 12:41
10 Ekim Katliamı'nın ardından Manisa'da yapılan protesto eylemine açılan davada verilen hapis cezası sonrası 2'si TKP üyesi 7 kişi bugün cezaevine girecek.

10 Ekim Katliamı sonrası yapılan protesto eylemleri bile suç ilan edilirken, Manisa'da yapılan eyleme katılan 10 kişi hakkında hapis cezası verilmişti.

"Hırsız, katil Erdoğan" sloganı gerekçe gösterilerek verilen 11 ay 20 gün hapis cezasına yapılan itiraz da reddedilmişti.

Karar kapsamında 2'si TKP üyesi 7 kişi bugün cezaevine girecek.

Salı, 01 Ağustos 2017 13:37
Ankara'da Sincan Cezaevinde görülen Akıncılar Üssü davasını takip eden AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, bazı vatandaşların idam talebiyle karşılaştı. Yazıcı konuşurken protesto amaçlı atılan bir idam ipinin üzerine düştüğü gözlendi.

Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Cezaevi Kampüsündeki duruşma salonunda görülen dava başladı.

Salı, 01 Ağustos 2017 17:09
Memur ve memur emeklilerine yapılacak zam oranını belirlemek için başlatılan toplu sözleşme görüşmeleri öncesi yürüyüş düzenleyen KESK, heyetlerine uygulanan ambargoyu protesto ederek "Bu görüşme masası dağıtılmalıdır" dedi.

Memur ve memur emeklilerinin maaşına önümüzdeki iki yıl boyunca yapılacak zammı belirleyen toplu sözleşme görüşmeleri, KESK heyetine ihraç vetosuyla başladı. KESK üyeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından içeri alınmadı. Bakanlıkta KESK temsilcisinin boş kalan koltuğunun yanında konuşan Memur Sen Genel Başkanı ise ihraçları “Son derece doğru bir tedbir” olarak nitelendirdi.

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 14:22
TKP, Fatih Terim'e ödenecek rekor işsizlik maaşını protesto etmek için TFF önünde eyleme geçti. Yapılan açıklamada, "Bizden çalınanlarla beslenen kabadayılardan da onları besleyenlerden de hesap soracağız. İşçiyiz, haklıyız, biz kazanacağız" denildi.

Türkiye Komünist Partisi üyeleri Fatih Terim'e aylık 1 milyon 193 bin TL işsizlik maaşı verilmesi kararını protesto için Türkiye Futbol Federasyonu binasının önünde bir araya geldi.

Salı, 08 Ağustos 2017 16:30
Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Merdoğlu'nun Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'na Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) yararına katılması nedeniyle Turkcell'deki işinden çıkarılması, TMMOB yönetimi tarafından protesto edildi.

Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliğine (TMMOB) bağlı Fizik Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Alper Merdoğlu'nun Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'na Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) yararına katılması nedeniyle Turkcell'deki işinden çıkarılması, TMMOB yönetimi tarafından protesto edildi.

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 16:31
86. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın sponsorları ve program içeriği tartışmalara yol açtı. Kültürpark'ı sermaye gruplarına ve "kongre merkezi" adı altında yapılaşmaya açmaya çalışan CHP'li Büyükşehir Belediyesi'ni protesto eden Kültürpark Platformu, "İzmir Fuarı halkın fuarı olmalıdır" açıklaması yaptı.

İzmir Kültürpark'ın çeşitli sermaye kuruluşlarına peşkeş çekilmesine ve "kongre merkezi" adı altında Kültürpark'ın yapılaşmaya açılmasına karşı uzun süredir mücadele yürüten Kültürpark Platformu, 18 Ağustos'ta açılacak olan 86.

Cuma, 18 Ağustos 2017 09:58
Washington Post'ta yer alan bir Türkiye analizinde, "Türkiye önümüzdeki yıl karşılaşması muhtemel şoklara hazırlıksız yakalanacaktır. Eğer ülkedeki durum kontrolden çıkarsa sonuç; demokrasinin geri dönmesi değil, şiddet ve kaos sarmalı olabilir" denilirken, "Erdoğan, aynı zamanda sivil yurttaşları silahlandırıp örgütleyerek 2013’teki gibi yaygın protesto ihtimaline karşı bunları kullanmaya hazırlanıyor" iddiası yer aldı.

ABD’nin önemli gazetelerinden Washington Post’ta Nicholas Danfhort’un imzasını taşıyan birTürkiye analizi yer aldı.

Danfhort, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan her zamankinden güçlü görünse de Türkiye’nin şiddet ve kaos sarmalına girebileceğini öne sürdü.

Cumhuriyet'in aktardığı habere göre, Danfhort’un yazısında yer alan bazı dikkat çekici bölümler şöyle:

Pages