11161 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 01 Şubat 2019 19:22
Yüzlerce kişi, cuma namazını Ayasofya Meydanı'nda kılarak Ayasofya'nın müze olmasını protesto etti.

'Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu'nun çağrısıyla toplanan yüzlerce kişi, cuma namazını Ayasofya Meydanı'nda kıldı. Namazın ardından bir basın açıklaması yapan grup, Ayasofya'nın yeniden cami statüsü kazandırılıp ibadete açılması çağrısında bulundu. Grup "Müslüman uyuma, mabedine sahip çık" şeklinde slogan attı.

Salı, 05 Şubat 2019 13:51
Lima Grubu tarafından dün yapılan Guaido’ya destek açıklaması sırasında bir grup ‘Venezuela’dan elinizi çekin’ sloganlarıyla protesto eylemi gerçekleştirdi.

Latin Amerika ülkeleri ile Kanada'yı da kapsayan 14 ülkenin temsilcilerinden oluşan Lima Grubu, dün Kanada’nın başkenti Ottawa'da toplandı. Grubun Meksika, Guyana ve Santa Lucia dışında kalan 11 üyesince yapılan açıklamada, Venezuela ordusu kendisini geçici devlet başkanı ilan eden ABD destekli Juan Guaido’ya destek vermeye çağrıldı.

Cumartesi, 02 Şubat 2019 13:21
İstanbul'un Kartal ilçesinde mevcut belediye başkanı CHP'li Altınok Öz'ün yeniden aday gösterilmemesini protesto eden bir grup partili, CHP genel merkezi önünde gösteri düzenledi..

CHP'de bugüne kadar 17'si büyükşehir, 36'sı il, 783'ü de ilçe ve belde olmak üzere 836 belediye başkan adayı belirlendi.

Partinin 27 Ocak'ta yapılan ve 13 saat süren PM toplantısında ise Kartal Belediye Başkanı olan Altınok Öz'ün yerine Gökhan Yüksel aday gösterildi.

Cumartesi, 02 Şubat 2019 16:04
Fransa’nın başkenti Paris başta olmak üzere birçok kentte binlerce Sarı Yelekli eylemlerin 12. haftasında yine sokağa çıktı. Bugünkü eylemlerin odağında göstericilere yönelik polis şiddeti vardı.

Fransa’da Sarı Yeleklilerin eylemleri 12. haftasında devam ediyor.

Başkent Paris başta olmak üzere Bordo, Lyon, Marsilya gibi birçok kentte sokağa çıkan Sarı Yelekliler eylemlerin başından beri dile getirdikleri hayat pahalılığını protesto ediyor ve Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un istifasını istiyor.

Bugünkü eylemlerde polis şiddeti de protesto ediliyor.

Pazar, 17 Şubat 2019 16:24
'PKK/KCK üyeleri ve destekçilerine' yönelik yapıldığı söylenen operasyonda 735 kişi gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada "PKK/KCK üyeleri ve destekçilerine" yönelik operasyonlarda 735 şüphelinin gözaltına alındığı açıklandı.

Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Salı, 12 Şubat 2019 07:25
ABD'nin Denver kentinde, maaşlarının arttırılması talepleri yerine getirilmeyen 4 binden fazla öğretmen greve gitti.

ABD'nin Colorado eyaletine bağlı Denver kentinde öğretmenlerin kurduğu sendika ile okul yönetimleri arasında ücretlerin belirlenmesine yönelik yürütülen müzakerelerden sonuç çıkmayınca öğretmenler grev kararı aldı.

Kentteki 4 binden fazla öğretmen grev kararı alırken, bölgedeki okullarda eğitime yöneticiler ve yedek öğretmenlerle devam edeceği kaydedildi.

Pazar, 10 Şubat 2019 18:32
ABD'den Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne yapılan çağrıda ABD'den Venezuela'ya gönderilen 'insani yardım'ların ulaştırılması ve ABD kontrolündeki Ulusal Meclis'in desteklenmesi talep edildi. Rusya, cuma günü ABD'nin önerisine alternatif bir taslağı BM'ye sunmuştu.

ABD yönetimi Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’ne, Venezuela’ya "uluslararası yardımların ulaştırılması ve başkanlık seçimlerinin yapılması" amacıyla taslak bir öneri sundu.

Rusya'nın veto etmesi beklenen önerini oylanacağı tarih henüz netleşmedi. 

Pazartesi, 11 Şubat 2019 12:35
HDP'li vekillerin açlık grevindeki Leyla Güven’e destek için ilan ettiği Taksim yürüyüşü polis tarafından engellendi. Vekiller Taksim'de oturma eylemine başladı.

HDP Hakkâri Milletvekili ve Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eş Başkanı Leyla Güven’in “Abdullah Öcalan’a dönük tecridi protesto etmek için” başladığını duyurduğu açlık grevi eylemi 100. gününe yaklaşırken, HDP ,“tecride karşı” İstiklâl Caddesi’nde yürüyüş yapacağını duyurdu. 

Salı, 05 Şubat 2019 11:27
Yılda 11 milyon ton gıda malzemesi çöpe giden Almanya'da, iki genç kadın bir süpermarketin çöp konteynerine atılmış yiyecekleri aldıkları için hırsızlık suçlaması ile karşı karşıya kaldı.

Almanya’da iki kadın süpermarketin çöp konteynerinden yiyecek aldıkları için hırsızlıkla suçlanıyor. DW'nin haberine göre, Franzi ve Caro süpermarketin çöp konteynerine atılmış yiyecekleri aldıkları için duruşmaya çıktı. Öğrenciler durumu protesto etti. Franzi duruşmada, ''Yiyecekler çöpe atılmıştı, bize göre artık bir maddi değeri kalmamıştı. Süper market atık gıdaları satmayacaktı'' dedi.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 15:47
İsrail polisi Kudüs’teki Mescid-i Aksa'nın Rahmet Kapısı binasına zincir vurulması üzerine eylem yapan Filistinlilere saldırdı.

Kudüs’teki Mescid-i Aksa'nın Rahmet Kapısı’nın zincirlenmesini protesto etmek için toplanan Filistinlilere saldıran İsrail polisi çok sayıda kişiyi gözaltına aldı.

İsrail polisi Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde yer alan Mescid-i Aksa yerleşkesinin Rahmet Kapısı'na vurulan zincirleri kırarak içeri giren Filistinlileri gözaltına aldı. 

Pazartesi, 11 Şubat 2019 12:39
Macaristan Başbakanı Victor Orban, dört ya da daha fazla çocuk sahibi kadınlardan gelir vergisi alınmayacağını açıkladı. Göçmen karşıtlığıyla bilinen Orban, Batı Avrupa’nın azalan nüfusa karşılık göçü teşvik ettiğini öne sürerek ‘Biz Macar çocuklar istiyoruz’ ifadesini kullandı.

Macaristan’ın sağcı başbakanı Victor Orban, dün yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında dört ya da daha fazla çocuk sahibi kadınlardan gelir vergisi alınmayacağını söyledi.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 15:58
Fransa’da akaryakıt zamlarına karşı başlayan Sarı Yelek Hareketi’nin gösterileri 13’üncü haftasında devam ediyor. Bugün başkent Paris’teki eylemlerde polisin saldırısında bir kişinin elinin parçalandığı belirtiliyor.

Fransa’da kasım ayında akaryakıt zamlarına karşı başlayan Sarı Yelek eylemleri 13’üncü haftasında devam ediyor.

Başkent Paris’te yapılan eylemde polisin biber gazı ve gözyaşartıcı gaz bombalarıyla saldırısında bir kişi ağır yaralandı. Sosyal medyada yayımlanan görüntülerde elinin parçalandığı görülen göstericinin gaz fişeğiyle yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 08:39
Hopa'da doktorun ilaç yazmaya gerek görmediği hastanın yakınları, doktoru darp etti.

Artvin’in Hopa ilçesinde, mide bulantısı şikâyetiyle Devlet Hastanesi’ne giden hastanın yakınları, ‘istirahat‘ önerisinde bulunup ilaç yazmadığı gerekçesiyle doktor Mehmet Özer Özduman’a saldırdı. İki şüpheli gözaltına alındı.

Cuma, 01 Şubat 2019 12:52
ODTÜ'de akademik takvimde değişiklik yapılmasının nedeni belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir açılış için ODTÜ'ye geleceği ve bu nedenle öğrencilerin okulda olmaması için kayıt haftasının değiştirildiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nde (ODTÜ) gerçekleştirilen akademik takvim değişikliğinin sebebi, "ODTÜ Teknokent Bilişim İnovasyon Merkezi’nin" açılış davetiyesinin ortaya çıkmasıyla birlikte belli oldu.

Cuma, 01 Şubat 2019 15:51
ODTÜ'de evrim konferansının iptal edilmesinin ardından, aylar önce açıklanan akademik takvimdeki değişikliğin de sebebi belli oldu: Erdoğan ODTÜ'de 6 Şubat'ta yapılacak Teknokent açılışına davetli. Türkiye Komünist Gençliği, 'Kampüsümüzün kapıları bilime değil, tescilli bilim ve aydınlanma düşmanı siyasi iktidarın temsilcilerine kapatılmalıdır' diyerek ODTÜ yönetimine tepki gösterdi.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG), ODTÜ'de 6 Şubat'ta Teknokent Bilişim Merkezi'nin açılış törenine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın davet edilmesine tepki göstererek "AKP dışarı, bilim içeri" başlıklı bir açıklama yayımladı.

Pages