3905 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 01 Şubat 2019 20:21
Diyanet İşleri Başkanlığı sözleşmeli Kuran kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin kayyım pozisyonlarına 9 bin 500 personel alacağını duyurdu.

Bakanlığın internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 3 bin Kuran kursu öğreticisi, 6 bin imam hatip ve 500 müezzin kayyım olmak üzere 9 bin 500 sözleşmeli personel alınacak.

Çarşamba, 06 Şubat 2019 07:52
Diyanet İşleri Başkanlığının 9 bin 500 personel alımına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Diyanet İşleri Başkanlığının sözleşmeli 9 bin 500 personel alımına ilişkin kararı Resmi Gazete'de yer aldı. Karara göre, 3 bin Kuran kursu öğreticisi, 6 bin imam-hatip ve 500 müezzin kayyum pozisyonlarına alınacak personel 4B statüsünde sözleşmeli olacak.

Çarşamba, 13 Şubat 2019 17:16
2010 Kamu Personel Sınavı sorularının sızdırılmasıyla ilgili davada, 105 sanıktan 70 sanık, 14 yıl 7 aya kadar değişen yıllarda hapis cezasına çarptırıldı.

2010 Kamu Personel Sınavı (KPSS) sorularının "FETÖ/PDY üyeleri tarafından sızdırılması" davasında, 105 sanıktan 70 sanık, 14 yıl 7 aya kadar değişen yıllarda hapis cezasına çarptırıldı.

20 sanığın beraatını hükmeden mahkeme, firari 15 sanığın dosyasını ayırdı.

Perşembe, 14 Şubat 2019 09:54
İstanbul Beşiktaş Belediyesi'nde Genel-İş Sendikası ile Beşiktaş Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş. arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri çıkmaza girdi. İşçiler bugün grev kararını asıyor.

İstanbul'da CHP'li Beşiktaş Belediyesi'nde işçiler bugün grev kararını asıyorlar. 

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: 

Cuma, 15 Şubat 2019 12:22
Posta'nın liberal yazarı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile görüştü ve anlattıklarını yazdı: Diyanet'in 150 bine yakın kadrosu yeterli değil. Hâlâ 20 bin boş kadro var. Başkanlık bütçesinin yüzde 96.5'i, personel maaşlarına gidiyor. 88 bin cami, 30 bin Kuran kursu bulunuyor. Her yıl 600 yeni cami yapılıyor. Yurtdışında 2000 din görevlisi çalışıyor. Erbaş kadın imama da karşı.

Posta gazetesi yazarı Oral Çalışlar, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a “Kadın imam var mı?” diye sorduğunu ve karşılığında "Kadından imam olmaz" yanıtını aldığını aktardı.

Çalışlar, "Nihat Zeybekci'nin şarap çıkışı" başlığıyla yayımlanan yazısında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın gazetecilerle gerçekleştirdiği görüşmeye de yer verdi.

Salı, 05 Şubat 2019 11:19
Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğü'nün kamuda kiralık usulle mühendis çalıştırma girişimi bir kez daha engellendi.

Kamuda kiralık usulle mühendis istihdam etmekte ısrar eden Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğüne idare mahkemesi bir kez daha "dur" dedi.

Mahkeme kararına ve kamuda kadrolu, güvenceli istihdam mücadelesine ilişkin TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz bir basın açıklaması yaptı.

Cuma, 22 Şubat 2019 07:41
Cemaat soruşturması kapsamında tamamı muvazzaf 295 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu hakkında operasyon başlatıldı.

Ankesörlü telefonlar üzerinden Cemaat ile irtibat kurdukları belirtilen tamamı muvazzaf 295 Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu hakkında operasyon başlatıldı.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 10:02
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas'taki mitinginde KİT'lere kadro talebinde bulunan yurttaşlara, 'KİT falan hepsinin kadrosunu verdik. Bizden bir şey beklemeyin. Her şeyi verdik' yanıtını vermişti. Bakan Cahit Turhan, Erdoğan'ın bu sözlerini yalanladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sivas mitinginde “KİT’lere kadro verdik” diye azarladığı taşeron işçilerin kadro alamadığı ortaya çıktı. CHP Milletvekili Gürer’in soru önergesini yanıtlayan Bakan Cahit Turhan, Devlet Demiryollarında çalışan 2 bin 797 işçinin hiçbirine kadro verilmediğini bildirdi. 

Salı, 05 Şubat 2019 17:43
Diyanet İşleri Başkanlığı, yedi ülkede daha 'Din Hizmetleri Müşavirliği' kuruyor. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Böylece Diyanet'in temsilciliğinin bulunduğu ülke sayısı 52'den 59'a yükseldi.

Resmi Gazete'nin bugünkü (05 Şubat 2019) yayımlanan 43 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle, Diyanet İşleri Başkanlığı örgüt yapısı bünyesinde yedi ülkede "Din Hizmetleri Müşavirliği" kurulması öngörüldü.

Kararnameye göre bu ülkelerde yedi müşavir görevlendirilecek.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 14:57
Tanzim satış noktalarının ardından Ankara'da e-PTTAVM üzerinden meyve-sebze satımına başlanmıştı. Şimdi de İstanbul'da PTT sebze satışına başladı.

İlk olarak Ankara'da uygulamaya konulan e-Tanzim satışları, bugün itibariyle İstanbul'da da yapılacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın tanzim satış ürünlerinin, internet üzerinden satışına başlandığını duyurmasının ardından şirket, ürünlerin hazırlanması için soğuk hava deposu kiraladı.

Perşembe, 14 Şubat 2019 14:14
İstanbul'da CHP'li Beşiktaş Belediyesi'nde çalışan Genel-İş Sendikası üyesi işçiler, grev kararını belediye kapısına astılar.

Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu'na (DİSK) bağlı Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) üyeleri, Beşiktaş Belediyesi Personel Hizmetleri A.Ş.'nin kapısına grev kararı astı.

Pazartesi, 11 Şubat 2019 16:34
Çorum Sungurlu Devlet Hastanesinde tedavi gören hastanın odasında çiğ köfte yapıldığına ilişkin sosyal medyaya yansıyan görüntüler üzerine Çorum Sağlık Müdürlüğünce inceleme başlatıldı.

Çorum'da Sungurlu Devlet Hastanesinde tedavi gören bir kadın hastanın odasında toplanan kişilerin burada çiğ köfte yapmasını içeren görüntülerin bazı sosyal paylaşım sitelerinde yer alması üzerine İl Sağlık Müdürlüğü harekete geçti.

İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, konuyla ilgili inceleme başlattıklarını belirterek, hastane personelinin konudan haberi olmadığını söyledi.

Salı, 12 Şubat 2019 08:31
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Dersim'de çok sayıda metruk binayı cami olarak gösterip, buralara imam atadığı iddia edildi.

AKP milletvekili çıkaramadığı tek il olan Dersim'de kişi başına düşen cami sayısı Urfa, Bursa ve İstanbul'dan fazla. Diyanet'in, Dersim'de metruk binaları cami gibi gösterip, imam ve personel atadığı öne sürüldü.

Pazar, 10 Şubat 2019 10:09
Ankara’da 9 kişinin öldüğü tren kazasının olduğu hattı seçim için sinyalizayon sistemi olmadan açan TCDD Genel Müdürlüğü, soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’a gönderdiği yazıda, yine tutuklu Tren Teşkil Memuru Osman Yıldırım’ı suçladı.

Ankara’da 9 kişinin öldüğü tren kazasının ardından makasçı Osman Yıldırım’ın “Bana elektrikli makas eğitimi verilmedi” demesinden sonra “eğitim verildi, sehven imzalatmayı unuttuk,” diye tutanak tutan TCDD, bu kez de Yıldırım’ı “kendi eğitim eksikliğini bildirmediği” gerekçesiyle suçladı.

Salı, 05 Şubat 2019 14:47
Burdur’un Bucak ilçesinde cumartesi gününden beri mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetiyle hastaneye başvuranların sayısı bin 120’ye çıktı.

Burdur’un 65 bin nüfuslu ilçesi Bucak’ta cumartesi gününden beri bin 120 kişi mide bulantısı, kusma ve ishal şikayetiyle hastanelere başvurdu.

DHA’nın haberine göre cumartesi gününden bu yana aynı şikayetle Bucak Devlet Hastanesi’ne 915, özel bir hastaneye ise 205 kişi başvuruda bulundu.

Pages