8487 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 19 Ağustos 2017 11:54
Minyatür Erdoğan Remzi Aru'nun, 24 Eylül seçimlerinde Erdoğan'ın ''Türkiye'nin düşmanları'' demogojisini karşılayabilecek bir temsiliyete ulaşamayacağını şimdiden öngörebiliriz. Erdoğan'ın asıl amacı, Almanya'da kendisine yandaş parti seçtirmekten çok öte, var olan hasmane tutumu derinleştirerek, siyasetten süpürülmesini olabildiğince geciktirmekten ibaret.

Sağın geleneksel tutumudur: Her şeye mal-mülk gözüyle baktığı için yaşadığı ülkeyi de mülk gibi görür. Sağ için ülke, toplumun varlığını biçimlendirdiği kolektif coğrafya değil, kendisi gibi açgözlülerin her an saldırısına uğramaya hazır korunmaya muhtaç mülktür.

AKP'nin şefi Erdoğan'ın diline doladığı ''Türkiye'nin düşmanları'' retoriğidir söz konusu olan...

Salı, 22 Ağustos 2017 00:45
Orhan Aydın

Trabzon’a uçuyorum, günlerden 19 Ağustos Cuma.

1. Uluslararası Trabzon Film Festivali’nin yarışma bölümünde oynadığım bir film var, MEZARCI.

Uçakta tek boş yer yok. Tüm koltuklar simsiyah giysili, yalnızca gözleri görünen peçeli kadınlarla, IŞİD sakallı erkeklerle ve çocuklarla dolu.

Hostese sordum.

-Riyad uçağı mı bu, Trabzon mu?

Gülümsedi.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 09:35
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün CHP oylarını yüzde 3 civarında artırdığını açıkladı.

CHP'li belediye başkanlarıyla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlara, Cumhuriyet’e sahip çıkmaları çağrısında bulundu. “Cumhuriyet gazetesine sahip çıkın. Bugün özgür basın susturulmak isteniyor. Cumhuriyet’in davayla sesi kısılmak isteniyor. Her koşulda destek olmalısınız” diyen Kılıçdaroğlu’na belediye başkanları da tam destek verdi.

Salı, 22 Ağustos 2017 18:34
Almanya'da 24 Eylül'de yapılacak olan parlamento seçimlerinde, 720 bine yakın Türkiye kökenli Alman vatandaşı oy kullanacak.

Almanya'da 24 Eylül'de yapılacak olan parlamento seçimlerinde, 720 bine yakın Türkiye kökenli Alman vatandaşı oy kullanacak.

Salı, 15 Ağustos 2017 08:31
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu, referandumun 25 Eylül tarihinde yapılması kararını oy çokluğuyla onayladı.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimini'nin bağımsızlık referandumu kararı onaylandı.

Bağımsız Yüksek Seçim ve Referandum Komisyonu sözcüsü Sirvan Zirar, Erbil kentinde düzenlediği basın toplantısında, "Komisyonumuz, Kürdistan Bölgesi Başkanlığının referandumun 25 Eylül'de yapılması talebini oy çokluğuyla kabul etti." dedi.

Cumartesi, 12 Ağustos 2017 17:08
Anayasa Mahkemesi, İç Güvenlik Paketi olarak bilinen yasa ile polise yargı kararı olmaksızın ev ve üst arama izni veren maddeyi anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle oy birliğiyle iptal etti.

Anayasa Mahkemesi, İç Güvenlik Paketi olarak bilinen yasa ile polise yargı kararı olmaksızın ev ve üst arama izni veren maddeyi maddesini Anayasa’ya aykırı olduğu gerekçesiyle oy birliğiyle iptal etti.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 09:08
HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, ittifak tartışmalarına ilişkin, "Yeni başkanlık sistemi mantığı bu kırılmada yüzde 50’nin üzerinde oy alabilecek, yani 1+1’in 3 edeceği yeni bir ittifakı gerektiriyor. HDP, CHP ve daha birçok paydaşın içinde olacağı bir birliktelik şart" dedi.

HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, başkanlık seçimi ve ittifak tartışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Perşembe, 17 Ağustos 2017 15:51
AKP Hakkari İl Başkanı Nurettin Fırat, görevinden isitfa etti.

AKP Hakkari il Başkanı Nurettin Fırat, görevinden isitfa etti.

İl Binasında açıklama yapan Fırat, "Görevi devraldıktan 2 ay sonra gerçekleşen 7 Haziran seçimlerinde yüzde 8 olan oy oranını, 1 Kasım seçimlerinde yüzde 12, 16 Nisan'daki halk oylamasında yüzde 32.5 seviyesine çıkarma başarısını sağladık" dedi.

Salı, 01 Ağustos 2017 14:13
AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan, "Yarın seçim yapılsa CHP yine yüzde 25 alacak. Tek bir puan bile artıramayacaklar" dedi.

AKP Grup Başkan Vekili Bülent Turan, "Yarın seçim yapılsa CHP yine yüzde 25 alacak. Tek bir puan bile artıramayacaklar. Hala korku pompalayarak milletten destek alacaklarını zannediyorlar. Ama bu millet korkuya oy vermez. Bu millet hizmet üretene, iş yapana oy verir" dedi.

Salı, 01 Ağustos 2017 12:09
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yüzde 50+1 açıklamalarına yanıt veren Milliyet yazarı Mehmet Tezkan, "Şimdi deniliyor ki yeni sistem en azından seçmenin yarısından fazlasının oyunu almak zorunda... Değil. Yeni sistem yüzde 30’larla mutlak iktidarın kapısını açtı" ifadelerini kullandı.

Milliyet köşe yazarı Mehmet Tezkan yazısında 2019 yılında yapılacak seçimlerde Cumhurbaşkanı seçilmek için yüzde 50+1 oy gerekmediğini yazdı. İkinci tura kalan adaylardan mutlaka birinin yüzde 50+1 oy alacağını, Mursi'nin yüzde 25,5 oy aldığını mecburen yüzde 50'nin üzerine çıktığını yazdı.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 18:44
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Son zamanlarda da gerileme başladıysa bunun sebebi de bazı maalesef yaptığımız yanlışlardır" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Giresun'da yaptığı konuşmada,  "Son zamanlarda da gerileme başladıysa bunun sebebi de bazı maalesef yaptığımız yanlışlardır. Kendi çıkarını partisinin ve ülkesinin çıkarlarının önünde tutan hiç kimse Ak Parti'de yöneticiliğe talip olamaz. Kesinlikle. Davası ve ülkesi için çalışacak milletimiz ile kucaklaşacak, proje üretecek herkese yüreğimiz ve kollarımız açık.

Cuma, 18 Ağustos 2017 18:21
Sosyal Demokrat Parti'nin şansölye adayı Martin Schulz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Almanya seçimlerine müdahalesini eleştirerek, "Erdoğan ölçüyü iyice kaçırdı" dedi.

Almanya'da Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) bu yıl yapılacak seçimlerdeki şansölye adayı Martin Schulz, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Almanya'da kimi partilere oy verilmemesi için yaptığı çağrıyı eleştirerek, "Erdoğan ölçüyü iyice kaçırdı" ifadelerini kullandı.

Salı, 15 Ağustos 2017 14:39
AYM'den taksimetre kararıAnayasa Mahkemesi taksimetre uygulamalarıyla alakalı araç sahiplerini ilgilendiren önemli bir karara imza attı.

Anayasa Mahkemesi, taksimetre kullanılmayan araçların sürücü olmayan sahiplerine kesilen cezayı öngören kanun hükmünü iptal etti.

Cumartesi, 19 Ağustos 2017 20:03
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'e "Senin siyasetteki geçmişin ne? Kaç yaşındasın? Almanya'nın kapısını açarsınız açmazsınız hiç önemli değil" dedi.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Almanya'da yaşayan Türklerin seçimlerde kimi partilere oy vermemesi gerektiğine dair sözlerine yönelik, “Ülkemizin egemenliğine daha önce eşi benzeri görülmemiş bir müdahale” yorumunda bulunmuştu.

Cuma, 18 Ağustos 2017 17:25
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, 'Türk seçmenler sandıkta gerekli dersi vermeli' diyen Erdoğan'a yanıt verdi. Gabriel "Ülkemizin egemenliğine daha önce eşi benzeri görülmemiş bir müdahale" değerlendirmesinde bulundu.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine yönelik, “Ülkemizin egemenliğine daha önce eşi benzeri görülmemiş bir müdahale” yorumunda bulundu.

Erdoğan, Almanya'da yapılacak seçimlerle ilgili şu ifadeleri kullanmıştı:

Pages