1720 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 19 Mayıs 2015 17:32
Antalya'nın Kumluca ilçesindeki orman yangınında yaklaşık 3 hektarlık genç kızılçam ve makilik alan zarar gördü.

 

Antalya'nın Kumluca ilçesinde Güzören Mahallesi'ndeki sera atıkları toplama alanından başladığı ileri sürülen yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek ormanlık alana sıçradı.  

Perşembe, 21 Mayıs 2015 10:16
Slaven Biliç'in geleceği hakkında konuşan Fikret Orman, “Geçmişteki problemli ayrılıklardan olmayacak. Sezon sonu da tartışılmayacak bir hoca ile anlaşacağız” dedi.

Slaven Biliç’in takımdan gönderilmesi konusunda Hürriyet’e konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman kurumsal duruşlarına yakışır bir veda yapacaklarını belirtti. Kulübün geçmişteki gibi problemli ayrılıklara imza atmayacağını vurgulayan Fikret Orman ‘lig bitmeden görevine son verileceği’ iddialarının doğru olmadığını dile getirdi.

Cumartesi, 09 Mayıs 2015 13:08
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş'ın yeni stadından loca alan, kulübe üye olacağı iddia edilen Rıza Sarraf'a ilişkin açıklamada bulundu.

Beşiktaş Divan Kurulu toplantısında konuşan kulüp başkanı Fikret Orman, Rıza Sarraf'a ilişkin de açıklamalarda bulundu.

"Gelelim Reza Zarrab konusuna... Beşiktaş çok büyük bir kulüp, iş adamı olsun çaycı olsun her kesimden taraftarlarımız var" diyen Orman, sözlerini şöyle sürdürdü:

Pazar, 24 Mayıs 2015 18:49
​Beşiktaş Başkanı Fikret Orman en kısa sürede olağanüstü kongreye gideceklerini açıkladı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah beyazlı kulübün İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı'nda açıklama yaptı.

Orman, "En kısa zamanda güven oylamasına gideceğiz" diyerek, olağanüstü kongreye gidileceğini ifade etti.

Salı, 26 Mayıs 2015 13:32
Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı'yla ilgili Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu'nun verdiği karara göre, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ikinci defa kaçak durumuna düştü.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin Atatürk Orman Çiftiliği'ne inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili açtığı davanın Danıştay’a gitmesi sonucunda, İdari Dava Daireleri Kurulu, sit alanına Saray yapılmasının önünü açan Koruma Kurulu'nun ilke kararını reddetti.

Pazartesi, 18 Mayıs 2015 17:34
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, HDP binalarına yapılan saldırı hakkında yaptığı açıklamada "Doğu ve Güneydoğu'da da HDP'nin vatandaş üzerinde yoğun baskısı var, vatandaşı korkutmaktan vazgeçmeliler" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, HDP binalarının saldırıya uğramasına ilişkin "HDP madem ki adalet ve özgürlük istiyor herkesin bu topraklarda huzur içinde yaşamalarını arzu ediyorlarsa bu tehditlerden, baskılardan vatandaşı korkutmaktan vazgeçmeliler" dedi.

AKP'li Eroğlu, AKP İzmir İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı açıklamada şunları kaydetti: 

Salı, 12 Mayıs 2015 12:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “toplu açılış töreni” adı altında sürdürdüğü seçim mitinglerinin İzmir ayağında, “inşaat çalışmaları sürüyor” denilip açılışı yapılan hastane tek bir çivinin bile çakılmadığı Orman Bakanlığı arazisi çıktı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 9 Mayıs Cumartesi günü İzmir mitinginde, “Bayraklı Şehir Hastanesi inşaatı sürüyor” deyip açılışını yaptığı hastane, henüz tek bir çivinin bile çakılmadığı Orman Bakanlığı arazisi çıktı. Hastanenin yapılacağı alana giden CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven, “burada yalnızca dağ var” dedi.

Çarşamba, 06 Mayıs 2015 17:57
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisine inşa edilen Ankapark projesi için satın alınan dinozorlar için 8 milyon 664 bin 992 lira ödeme yapıldığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Çiftlik Kavşağı’na önce robot heykeli, ardından da dev dinozor maketi konulmuştu. O maketin de içinde olduğu dinozorlara iki ihale sonucu 9 milyon liraya yakın para ödendi.

Cuma, 15 Mayıs 2015 19:24
CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köy işleri Komisyonu Üyesi İlhan Demiröz, AKP hükümetinin 13 yıl boyunca çiftçiyi unuttuğunu belirterek,“Üretim düşerken ithalat patladı. Rant uğruna tarım toprakları, meralar elden çıkartıldı. Çiftçi üretici sayısı, ekim alanı ve üretim miktarı azaldı. Özelleştirmeler tarımın çökmesinde etken oldu. Girdi maliyetleri artışı durdurulamadı, üretici fiyatları yerinde saydı” dedi.

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle bir açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili ve TBMM Tarım Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi İlhan Demiröz, CHP’nin çiftçilere yönelik vaatlerini de sıraladıktan sonra, başka geliri olmayan çiftçilere asgari ücret düzeyinde gelir garantisi sağlayacaklarını belirtti. Demiröz, mazotun litresini de 1,5 TL’ye düşüreceklerini vurguladı.

Cuma, 08 Mayıs 2015 14:18
Bursa Tabip Odası'ndan, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun cumartesi günü Bursa'da temelini atacağı şehir hastanesine ilişkin dikkat çeken açıklamalar geldi. Bursa Tabip Odası, şehir hastanesinin yerinin hukuken ve teknik olarak yanlış ve maliyetinin yüksek olduğunu kamuoyuna duyurdu.

Bursa Tabip Odası Başkanı Ertuğrul Aydın, merkez Nilüfer İlçesi Doğanköy'de 9 Mayıs'ta temelini Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun atacağı bin 350 yataklı Bursa Şehir Hastanesi'nin arazisinin mahkemelik olduğunu, bu nedenle temelin hukuk hiçe sayılarak atılacağını ifade etti.

Çarşamba, 27 Mayıs 2015 14:11
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Mircea Lucescu ile anlaştığı açıklandı.

Beşiktaş'ta sezon sonu yolların ayrılacağı Slaven Bilic’ten boşalacak teknik direktörlük koltuğuna Mircea Lucescu’nun getirilmesi kararlaştırıldı.

Shakhtar Donetsk Başkanı Rinat Akhmetov’un transfere onay vermesi halinde Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü Lucescu olacak. 

Cumartesi, 09 Mayıs 2015 12:12
Nâzım Hikmet Kültür Merkezi, kent sorunlarının kamucu ve toplumcu bir bakış açısıyla ele alındığı kent söyleşilerine 10 Mayıs 2015 Pazar günü saat 15.00'da Ruhi Su Salonu'nda düzenleyeceği "Geleceği Çalınan Kent İstanbul" başlıklı söyleşi ile devam ediyor.

"Mega" projelere kurban edilen, özellikle de kuzeyinde yürütülen üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı projesiyle orman dokusu ve ekosistemi tahrip olan İstanbul kentinde bu sürecin nasıl işlediği, konusunun uzmanı bilim insanları tarafından ele alınacak.

Cumartesi, 16 Mayıs 2015 10:17
AKP'nin "toplu açılış" balonları komik olaylara neden oluyor. Amasya Katı Atık Bertaraf Tesisi dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’ın katıldığı programla 5. kez açıldı.

AKP tesis açmalara doyamıyor. Amasya Katı Atık Bertaraf Tesisi dün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız tarafından 5. kez açıldı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre tesis daha önce Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve 30 Mart yerel seçimlerinden önce Belediye Başkanı Cafer Özdemir tarafından da açılmıştı.

 

Cumartesi, 30 Mayıs 2015 11:25
Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Biliç, bugün düzenlenen basın toplantısıyla birlikte Beşiktaş'a veda ediyor.

Galatasaray'ın şampiyonluğuyla biten sezonun ardından Beşiktaş'tan ayrılan Biliç, veda toplantısı düzenliyor.

Toplantıdan bir bölüm:

Pazartesi, 25 Mayıs 2015 18:32
Bursa'nın İnegöl ilçesinde bir sandalye fabrikası alev alev yandı. Hamile bir işçi ve fabrika sahibi fenalık geçirdi.

Hamzabey Mahallesi'nde 2. Mobilya İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren Leta sandalye fabrikasında işçilerin yemek molası sırasında depo kısmında yangın çıktı.İtfaiyeye haber verilirken, yangın sırasında yemekhanede olan fabrika işçileri hızla tahliye edildi.

Pages