1587 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 24 Ocak 2015 09:20
Orman Bakanlığı’nın 2007-2011 yılları arasında çeşitli gerekçelerle 129.746 hektar orman alanını tahsis yoluyla yok ettiği ortaya çıktı.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu,  Orman Bakanlığı’nın 2007 ile 2011 yılları arasında çeşitli gerekçelerle 129.746 hektar orman alanını tahsis ettiğini belirterek, “ Bir yandan tahsisler bir yandan gençleştirme adıyla yapılan kesimlerle ormanlarımız hızla yok ediliyor” dedi.

Çarşamba, 07 Ocak 2015 09:15
Kadir Sev

AOÇ’nin topraklarına el koydular, üzerine şehirlerarası otogar yaptılar, otoyollarla, kentin teknik altyapısıyla dilim dilim parçalara ayırdılar, hayvanat bahçesini belediyeye verdiler, Ankara Büyükşehir Belediyesine her türlü imar planı yapma yetkisi tanıdılar, son olarak da saray yapmak için bir parçasını daha kopardılar.

Şimdi de parasına el koyuyorlar.

Cuma, 09 Ocak 2015 16:18
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “2015 yılı yazında da, 2016 yazı için de ben Allah’a güvenerek İstanbul ve Türkiye’de susuzluk yaşatmayacağımızın sözünü veriyorum" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul’da barajlardaki doluluk oranının yüzde 75’e yükseldiğini belirterek, “Eğer biz A,B,C planlarını uygulamasaydık Haziran ayında sular kesilmişti” dedi.

Çarşamba, 21 Ocak 2015 13:50
Mimarlar Atatürk Orman Çiftliği’nde hukuksuz inşaa edilen Kaçak Saray’ın çiçeklerinin mevsimlik maliyetinin 400 bin TL’yi bulduğunu söyledi. Ayrıca, sarayın lale tohumunun İsrail'den gelmiş olma ihtimaline dikkat çekildi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi bugün yapılan basın toplantısında Kaçak saray’ın peyzaj düzenlemesinde kullanılan mevsimlik çiçeklerin maliyetlerini ve tohumlarının izini sürdü. 91 yıllık Cumhuriyete reklam arası diyen Tülay Babuşcu’nun lale üretimcisi olması  mimarlara Kaçak Sarayın lalelerini ve tohumlarını anımsattı.

Salı, 20 Ocak 2015 18:07
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun "örnek vadi"sinde süren HES çalışmaları, 6 gün önce 5 işçinin ölmesine neden olmuştu. Olayın yaşandığı Solaklı Vadisi'nden Ali Tatlı'nın yaptığı "insanları bilerek ölüme gönderdiler" açıklaması ise gerçeği gözler önüne serdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun Hidroelektrik Santralleri (HES) konusunda "örnek vadi" olarak lanse ettiği Solaklı Vadisi'ndeki HES inşaatı, 6 gün önce 5 kişiye mezar oldu.Trabzon’un Çaykara ilçesi Karaçam mahallesi Kavlasan mevkiinde yapımı devam eden HES tüneli inşaatı sırasında çığ düşmesi sonucu 5 işçi çığ altında kalarak, hayatını kaybetti. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafında

Pazartesi, 26 Ocak 2015 12:15
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, 1. Derece sit alanı olan Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde kalan Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin önünde yapılacak olan camii inşaatını yargıya taşıdı. Ankara 6. İdare Mahkemesi cami planına iptal kararı verdi.

Gazi Üniversitesi de plana karşı çıkıp davaya müdahil olarak, caminin hastanenin acil servisinin önüne yapılacağı için hastaneye giriş çıkışları aksatacağı ve sağlık hizmetini engelleyeceği gerekçesiyle itiraz etmişti.

Cuma, 16 Ocak 2015 14:32
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Kendisi müdürdü. Baktı, maaşı azalıyor. Gelmek istemedi. Çünkü maaşı daha yüksekti. Ama teyzem beni çok sever. Teyzeme, ‘Mehmet’e ihtiyacımız var, çok tecrübeli' dedim. Teyzemi torpil yaparak, buraya alabildim. Maaşı da düştü” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’un VIP torpil listesinde ismini açıkladığı, bakanlığa müşavir olarak atanan kuzeni Mehmet Şenbabaoğlu,'nu medyanın önüne çıkardı. CİHAN'da yer alan habere göre, Bakan Eroğlu, “Kendisi müdürdü. Baktı, maaşı azalıyor. Gelmek istemedi. Çünkü maaşı daha yüksekti. Ama teyzem beni çok sever.

Perşembe, 15 Ocak 2015 09:12
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerine inşa edilen Ak Saray'daki; Kültür Sarayı, 4 milyon kitaplık halka açık kütüphane ve cami inşaatlarının tamamlanmasının ardından "Cumhurbaşkanlığı Sarayı" adının "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi" olarak değiştirilebileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda dün verilen davetin ismi "Cumhurbaşkanlığı Sofrası" olarak değiştirilirken, davetlilerin sayısı da ‘tarihteki 16 Türk devleti’ne atıfla 16 akademisyen olarak belirlendi.

Cumartesi, 03 Ocak 2015 16:15
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun skandal 'kariyer' açıklamasının ardından Orman ve Su İşleri Bakanı İdris Güllüce de 2014 yılı çevre yılı oldu diyerek 2015'te yapacağı 'tuhaf' açıklamalarına başlamış oldu.

İdris Güllüce, üçüncü havalimanı ve köprü projeleri icin Kuzey Ormanları’nın katledildiği, Marmara’nın yıkımının planlandığı, sadece Yırca’da göz göre 6 bin ağacın köklendiği, neredeyse tüm Türkiye’de kentsel dönüşü, santral ve maden projelerine toplumsal muhalefetin yükseldiği 2014 yılını ‘çevre yılı’ ilan etti.

Salı, 20 Ocak 2015 15:38
ÇGD’nin her yıl verdiği mücadele ödülünü bu yıl Tezcan Karakuş Candan alacak.

Çağdaş Gazeteciler Derneği Eskişehir Şubesi’nin her yıl 24 Ocak’ta verdiği Uğur Mumcu ödülleri belli oldu. 10 dalda verilen ödülde, 2014 yılında Atatürk Orman Çiftliği, Kaçak Saray ve Cumhuriyet değerlerinin korunmasında gösterdiği duyarlılık ve faaliyetlerle, Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Çağdaş Gazeteciler Derneği’nden ödülünü alacak.

Perşembe, 15 Ocak 2015 21:08
Nazım Hikmet'in doğumunun 113. yılı gün boyu çeşitli etkinliklerle kutlandı. İzmir'de Karşıyaka Belediyesi, şairin heykelinin açılışını yaptı.

Karşıyaka Belediyesi, Girne Caddesi ile Ordu Bulvarı’nın kesiştiği noktaya yerleştirdiği 4 metrelik Nazım Hikmet heykeliyle, usta şairi Karşıyaka’da ölümsüzleştirdi. Heykel, Nazım Hikmet’in 113. doğum günü olan 15 Ocak’ta, yüzlerce Karşıyakalının katıldığı törenle açıldı.

Salı, 27 Ocak 2015 12:35
Ak Saray maliyetinin davasında savunma veren TOKİ, bilgi vermeyerek ülke çıkarlarının zarar göreceğini söyledi. TOKİ savunmasında haksız rekabet ve kazanca neden olacağı için bilgileri açıklamadığını söyledi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk orman Çiftliği’nde yasadışı şekilde yapılan Başbakanlık Hizmet binası olarak bilinen kaçak sarayın kalem kalem birim fiyatlarını ve maliyetlerini TOKİ’ye sormuştu.

Pazartesi, 05 Ocak 2015 15:25
Antalya'nın Hisarçandır bölgesinde 800 yıllık sedir ağaçlarının kesilmesi protesto edildi.

Antalya'nın Hisarçandır bölgesinde, Expo 2016 Antalya'nın sembol çiçeği şakayık başta olmak üzere çok sayıda endemik bitki türü ve yaban hayatının zengin olduğu alanda açılan mermer ocağı için 800 yıllık sedir ağaçlarının kesilmesi, büyük tepki çekti. Yaklaşık 500 kişi, Ekizce Yaylası'ndaki ağaç katliamını protesto etti.

Cuma, 02 Ocak 2015 19:33
Kastamonu'da avukat Evren Karaahmet, Ağlı İlçesi'nde mezar açıp ceset parçalayan ve daha sonra ekipler tarafından yakalandığı söylenen ayı ile ilgili nasıl bir işlem yapıldığını sordu, yapılan işlemin belge ve fotoğraflarını istedi.

Kastamonu'da avukat Evren Karaahmet, mezar açıp ceset parçalayan ayıyla ilgili nasıl bir işlem yapıldığını, yapılan işlemin belge ve fotoğraflarını istedi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10'uncu Bölge Müdürlüğü ise "Söz konusu bilgi ve belgeye erişiminiz vekaletname ibrazı ile mümkün olacaktır" diyerek talebi reddetti.

Salı, 13 Ocak 2015 09:19
AKP yaptığı kaçak saraylara dokunulmaması için skandal bir yasa değişikliğine hazırlanıyor. Buna göre AKP'nin kaçak yapıları "kazanılmış hak" sayılacak. Ancak gün içinde açıklama yapan Bakan İdris Güllüce, söz konusu maddeyi taslaktan çıkardıklarını duyurdu.

GÜNCELLEME - 13:!7

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, söz konusu maddenin taslaktan çıkarıldığını açıkladı.

Pages