2203 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 12 Temmuz 2016 11:15
Alaya'nın Gümüşkavak Mahallesi'nde ormanlık bölgede yangın başladı.

Antalya’nın Alanya İlçesi’ne bağlı Gümüşkavak Mahallesi’ndeki dağlık arazide sabah saatlerinde orman yangını başladı.

Sıcak ve kuru havanın etkisiyle yayılma eğilimi gösterdiği belirtilen yangına 2 helikopter, 1 uçak ve 6 arazözle karadan ve havadan müdahale ediliyor.

Rüzgar, düşük nem ve engebeli arazi nedeniyle, ekiplerin yangına müdahalede güçlük yaşadığı belirtildi.      

Çarşamba, 06 Temmuz 2016 16:08
İstanbul Maltepe’de Başıbüyük Ormanlık alanda yangın çıktı.

İstanbul Maltepe’de Başıbüyük Ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına itfaiye araçları müdahale ediyor. Bazı görgü tanıkları yangının birkaç noktada aynı anda çıktığını ileri süruyor.

 

Pazartesi, 25 Temmuz 2016 14:30
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman 15 Temmuz akşamı darbeci askerlerin Vodafone Arena'ya helikopterlerle indiğinin haberi aldıktan sonra 'kaçın' talimati verdiğini söyledi.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Avusturya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Orman 15 Temmuz gecesi stada asker inmeye başladığında personele 'kaçın' talimatı verdiğini söyledi.

Orman şöyle konuştu: 

Cuma, 08 Temmuz 2016 16:12
Çanakkale'nin Eceabat ilçesi sınırları içinde yer alan Gelibolu Yarımadası'nda orman yangını çıktı.

Çanakkale'nin Eceabat ilçesi sınırları içinde yer alan Gelibolu Yarımadası'nda orman yangını çıktı.

Tarihi yarımadanın Kabatepe bölgesinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangına, helikopter ve arazözler ile müdahale ediliyor.

Cumartesi, 02 Temmuz 2016 21:48
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bayram tatilinde ülke genelinde hava sıcaklıklarıyla ilgili günlük tahminleri açıkladı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bayram tatilinde hava sıcaklıklarının nasıl olacağına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakanlık, hava sıcaklıklarının bayram tatili süresince ülke genelinde mevsim normallerinde seyredeceğini söyledi.

Perşembe, 14 Temmuz 2016 12:14
CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesi, önergede geçen "Kaçak Saray" sözü nedeniyle kabul edilmedi. Atatürk Orman Çiftliği'ne yasa dışı olarak yapılan Saray, Danıştay kararı nedeniyle kamuoyunda da "Kaçak Saray" olarak biliniyor.

CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi'nin TBMM Başkanlığı'na verdiği soru önergesi, önergede geçen "Kaçak Saray" sözü nedeniyle kabul edilmedi. Atatürk Orman Çiftliği'ne yasa dışı olarak yapılan Saray, Danıştay kararı nedeniyle kamuoyunda da "Kaçak Saray" olarak biliniyor. 

Cuma, 08 Temmuz 2016 09:07
Bartın'ın Amasra İlçesi'nde kurulması planlanan termik santralde üretilecek elektriğin, Zonguldak Eren Termik Santrali'nin şalt sahasını kullanarak ulusal şebeke sistemine dahil etmek için yapılacak enerji iletim hattının orman içinden geçen 36.5 kilometrelik bölümünde ağaç kesimi sürüyor.

Bartın'ın Amasra İlçesi'nde kurulması planlanan termik santralde üretilecek elektriğin, Zonguldak Eren Termik Santrali'nin (ZETES) şalt sahasını kullanarak ulusal enterkonnekte (şebeke) sistemine dahil etmek için yapılacak enerji iletim hattının orman içinden geçen 36.5 kilometrelik bölümünde ağaç kesimi sürüyor.

43 BİN AĞAÇ KESİLECEK 

Çarşamba, 06 Temmuz 2016 16:28
Çeşme'nin Ildırı Mahallesi'nde çıkan yangın, yazlık evlere 5 metre kadar yaklaştı. Paniğe yol açan yangının söndürülmesine çalışılıyor.

İzmir'in turistik ilçelerinden Çeşme'ye bağlı Ildırı Mahallesi'ndeki yazlık evlerin yakında yer alan otluk alanda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Evlere beş metre kadar yaklaşan yangın, halkı tedirgin etti. Tatilciler hortumlarla su tutarak söndürme çalışmalarına destek verirken, orman ekipleri havadan ve karadan müdahalede bulunuyor.

Cuma, 01 Temmuz 2016 23:57
Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde zeytinlik alanda çıkan yangın, yerleşim alanlarına ulaşmadan söndürüldü. Yangında, asırlık zeytin ağaçları kül oldu.

Yalıkavak Mahallesi Çökertme mevkiindeki makilik alanda akşam saatlerinde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden çevredekiler, itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine bölgeye sevk edilen Bodrum Orman İşletmesi'ne ait 6 arazöz, 30 orman işçisi ile Bodrum Belediyesi'ne ait 6 itfaiye aracı alevlere müdahale etti.

Pazartesi, 04 Temmuz 2016 17:16
Rusya'da düşen yangın söndürme uçağında kurtulan olmadı, 10 kişi yaşamını yitirdi

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, İrkutsk'ta orman yangınlarını gözlemlerken düşen İl-76 itfaiye uçağında bulunan 10 kişinin cesedine ulaşıldığını bildirdi. Uçak Sibirya'da bulunan Irkutsk bölgesindeki orman yangınına müdahale etmek üzere Cuma günü havalanmıştı. 

Çarşamba, 20 Temmuz 2016 01:47
Karaburun'da ormanlık alanda yaklaşık 2 saat önce yangın çıktı. Yangın itfaiye ekiplerince kontrol altına alınmaya çalışılıyor.

İzmir iline bağlı Karaburun Yarımadası'nda gece saatlerinde ormanlık alanda yangın çıktı.

Karaburun'dan Yeni Liman'a doğru ilerlemekte olan yangına itfaiye ekipleri karadan müdahale ediyor.

Pazar, 03 Temmuz 2016 19:14
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, Alman golcü Mario Gomez için "Yarın akşamki İtalya maçında sakatlanırsa ne olacak?" sözlerinin ardından, Gomez'in Almanya-İtalya maçında sakatlanması sosyal medyada gündem oldu.

EURO 2016 çeyrek final mücadelesinde Almanya ile İtalya karşı karşıya geldi.

Beşiktaş'taki performansı ile beğeni toplayan Mario Gomez, bu mücadelede ilk 11'de yer aldı. Gomez, karşılaşmanın 72. dakikasında sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. 

Salı, 12 Temmuz 2016 19:21
Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinde 100 binlerce kişinin katılımıyla bir günde 50 milyon ağaç dikilmesi planlanıyor.

Hindistan'ın Uttar Pradeş eyaletinin yetkilileri, ülkeyi yeniden ağaçlandırma çalışmalarının bir parçası olarak milyonlarca fidanı dağıttı.

Pazar, 24 Temmuz 2016 21:44
İzmir'in Buca ilçesinde, NATO'ya ait askeri alana ve cephaneliğe doğru ilerleyen yangın güçlükle kontrol altına alındı. Olayda can kaybı ve yaralanma yaşanmadı.

İzmir’in Buca ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle hızla büyüdü. Çok geniş bir alanda etkili olan ve bir evin yanarak kül olduğu yangınla ilgili söndürme çalışmaları sürdürülüyor.

Cumartesi, 23 Temmuz 2016 11:10
OHAL'de ilk kanun hükmünde kararname yayınlandı. Kapatılan kurumlar arasında okullar ve hastanelerin yanında sendikalar da bulunuyor. İşte OHAL ile kapatılan sendikalar...

OHAL’de ilk kanun hükmünde kararname yayınlandı. 

Kanun Hükmünde Kararnameyle, 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu ve pansiyonu, bin 229 vakıf ve dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyonla 15 vakıf yüksek öğretim kurumu kapatıldı.

Pages