1824 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 04 Ağustos 2015 23:33
Dersim'in Kocakoç ile Ambar Köyleri ile Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Bagok Dağı'nda çıkan orman yangınları söndürülmeye çalışılıyor.

Dersim'in Kocakoç ile Ambar Köyleri ile Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Bagok Dağı'nda çıkan orman yangınları söndürülmeye çalışılıyor.

Pazartesi, 03 Ağustos 2015 14:32
Kaliforniya'da çıkan orman yangınlarında on binlerce dönüm orman yok oldu. 9 bin kişinin yangınları söndürmek için çalıştığı söyleniyor.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde çıkan orman yangınlarının 54 bin dönüm araziyi kapladığı duyuruldu. Devasa yangınları söndürmek için 9 bin itfaiyecinin çalıştığı ancak yetersiz kalındığı söyleniyor.

Kuraklıktan dolayı yaygının çok hızlığı yayıldığı belirtilirken, yangın sırasında onlarca evin yok olduğu ve kimi yerlerin tahliye edildiği aktarılıyor.

Pazartesi, 03 Ağustos 2015 20:28
Eritre ve Etiyopya’dan gelen binlerce göçmen, Fransa’nın Calais kenti yakınlarında “yeni orman” adını verdikleri kampta çok zor şartlar altında yaşıyor.

Fransa’nın Calais kenti yakınlarındaki “yeni orman” 3 binden fazla mülteciye ev sahipliği ediyor. Reuters’ten Pascal Rosignol’ün çektiği fotoğraflar, Avrupa’nın göbeğinde yaşanan mülteci dramının boyutlarını bir kez daha gözler önüne serdi.

Eritre ve Etiyopya’dan gelen Hıristiyan göçmenler, yaşadıkları bu kampı “yeni orman” olarak adlandırıyor.

Pazartesi, 03 Ağustos 2015 13:19
Atatürk Orman Çiftliği alanlarında üst ölçekli kararları veren 1/10.000 Koruma Amaçlı Nazım İmar Planları Ankara 5.İdare Mahkemesi tarafından oy birliği ile iptal edildi.

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan "Atatürk Orman Çiftliğinde yapılan Kaçak Saray, Ankapark, 40 metrelik yollar, bağlantı yolları, kavşakların hepsi  bu kararla katmerli kaçak haline gelmiştir. Bu ülkeyi yönetenler 2014 Mart ayından beri hukuka uymuyorlar, katmerli görevi ihmal var. Haklarında bir kez daha suç duyurusunda bulunacağız" dedi.  

Pazartesi, 03 Ağustos 2015 18:37
Atatürk Orman Çiftliği alanlarında üst ölçekli kararları veren “1/10.000 Koruma Amaçlı Nazım İmar Planları”, Ankara 5. İdare Mahkemesi tarafından oybirliği ile iptal edildi. Artık Cumhurbaşkanlığı Sarayı katmerli kaçak.

Ankara 5. İdare Mahkemesi, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) alanlarında üst ölçekli kararları veren ““1/10.000 Koruma Amaçlı Nazım İmar Planları”nı oybirliğiyle iptal etti. Böylece AOÇ’de yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve Ankapark ile bağlantı yolları ve kavşakların tamamının “kaçak” statüsü pekişti.

‘KATMERLİ KAÇAK’

Cumartesi, 01 Ağustos 2015 14:31
Ekvador halkı, ülkeyi yeniden ağaçlandırmak için verdiği çabayla bir günde 650 bin ağaç dikerek dünya rekoru kırdı.

Ekvador halkının bir günde en çok ağaç diken ülke olma rekoru Guinness tarafından tescillendi. Bir günde 44 bin kişinin katılımıyla 647 bin 250 ağaç dikildiği bildiriliyor.

Geçmiş yıllarda büyük miktarda ormanın yok olduğu ülkede, 2008'de Rafael Correa'nın ve partisi sosyalist PAIS'in iktidara gelmesiyle yeniden ağaçlandırma çabalarının hızlanarak sürdürüldüğü görülüyor.

Cumartesi, 01 Ağustos 2015 16:39
Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, 36 yıl önce bir vatandaşın Akyazı Eğitim Vakfı’na bağışladığı, Kütahya Müftülüğü’ne ait Hüda Rabbim Camisi'ni "Orada İsrail uşaklığı öğretiliyor" diyerek kendisinin kapattığını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Kütahya'da Cuma namazı için gittiği Ulu Cami'de namaz çıkışı gurbetçi vatandaş Mevlüt Dönmez'in "Sayın bakanım, Kütahya'da 36 yıllık camiyi neden kapattınız? Ben Kur'an okumayı orada öğrendim" sorusu ile karşılaştı. CHA'nın haberine göre, soruyu cevaplayan Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, "Kapatılan camide İsrail uşaklığı öğretiliyor, ben kapattım.

Salı, 04 Ağustos 2015 16:01
Yalan haber rekortmeni Yeni Akit, AKP'nin Yeşil Yol projesini savunacağım diye yine kendini kaybetti. Yeşil Yol direnişinin kahramanı Havva Ana'yı hedef tahtasından indirmeyen Yeni Akit'in foyası bir kez daha meydana çıktı.

AKP'nin yağma projelerini aklamak için yoğun çaba sarf eden Yeni Akit Gazetesi bir kez daha baltayı taşa vurdu.

Pazartesi, 03 Ağustos 2015 19:48
Anadolu Ajansı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı aleyhinde herhangi bir mahkeme kararının söz konusu olmadığını ileri sürdü.

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Ankara 5. İdare Mahkemesi'nin verdiği bir kararın, "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni etkileyen nitelik taşıdığı" yönündeki iddia ve haberlerin gerçeği yansıtmadığını savundu.

Pazar, 02 Ağustos 2015 11:30
Ramazan Başar

Yükümüz çocukların örselenen tebessümleri onarmak için birkaç parça araç gereçti. Hiç düşünmedik gülümsemenin acıyla karşılık bulabileceğini. Oysa ne güzeldik bölüşürken kahvaltıda ekmeğimizi. Tam bir dayanışma havasıydı yazın Urfa’nın ve sistemin kavurucu sıcağına inat.

Salı, 04 Ağustos 2015 01:53
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (ISİG) verilerine göre Temmuz ayında en az 166 işçi, 2015'in ilk yedi ayında ise en az 971 işçi hayatını kaybetti.

İSİG, yazılı, görsel ve dijital basına yansıyan, emek-meslek örgütlerinden gelen bilgiler ve işçiler ile işçi yakınlarının bildirimleri ışığında işçi ölümleriyle ilgili rapor hazırlıyor. İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi'nin (İSİG) tarafından hazırlanan rapora göre kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden işçi ölümleri ülkemizde hızla arttı ve Temmuz ayında en az 166 işçi hayatını kaybetti.

Pazar, 02 Ağustos 2015 17:04
HDP Parti Meclisi (PM) bildirgesinde, "Öte yandan ne zaman yapılırsa yapılsın, HDP tüm yerel örgütleri, bileşenleri ve kurumları ile birlikte yeni genel seçimlere hazırdır ve bu yöndeki çalışmalarına hız verecektir. Biz biliyoruz ki, bu savaşın yeneni ve yenileni olmaz." ifadeleri kullanıldı.

HDP'nin dün gerçekleştirilen PM toplantısının ardından açıklanan bildirgede, "Her gün toplumu infiale sürükleyecek konuşmalar yapan Başbakan ve yardımcılarının, 31 genç insanı Suruç'ta katledenler, HDP'ye yönelik Adana, Mersin ve Diyarbakır bombalamalarını gerçekleştirenler hakkında konuşmamaları ise son derece manidardır" ifadeleri kullanıldı.

Salı, 04 Ağustos 2015 13:23
Üzerinde durduğunuz taşa iyi bakın, o taş Himalayalarla Torosları kardeş kılıyor; suyunuzu, ekmeğinizi o taş veriyor. ‘Taş’ deyip geçmeden önce bir daha düşünün…

on 15 yıldır Türkiye’nin dağı taşı dilim dilim kesilip inşaat malzemesi olarak satılıyor. Dev iş makineleri, kamyonlar, vinçler, bantlar ormanların koynunda homurdanarak çalışıyor. Mermer, granit, kayrak, mıcır, toz toprak… Torosların kayaları un ufak edilip zifte bulanarak asfaltla yollara seriliyor.

Cumartesi, 11 Temmuz 2015 21:56
İstanbul Kandilli'de, Kuleli Askeri Lisesi’nin hemen üstündeki ormanlık alanda yangın çıktı.

İstanbul Kandilli'de, Kuleli Askeri Lisesi’nin hemen üstündeki ormanlık alanda başlayan yangının neden çıktığı henüz bilinmiyor.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 10:33
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Tayyip Erdoğan’ın desteği olmasaydı stat yapılamazdı" dedi. çArşı'nın Haziran Direnişi'ne katılmasından rahatsız olduğunu ifade etti.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İnönü Stadı (Vodafone Arena) için, "Tayyip Erdoğan’ın desteği olmasaydı bu stat yapılamazdı" dedi.

Gazeteci ve sanatçılarla önceki gün iftar yemeğinde bir araya gelen Fikret Orman, yaptığı açıklamalarla iktidara yakınlığını bir kez daha ilan etti.

'ÇARŞI'DAN RAHATSIZIM'

Pages