1948 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 17 Kasım 2015 01:26
Osmaniye'nin merkeze bağlı Dereli köyü yakınları Amanos Dağları eteğinde henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı.

Osmaniye'nin merkeze bağlı Dereli köyü yakınları Amanos Dağları eteğinde henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Kısa sürede 5 hektarlık kızılçam ormanında etkili olan ve şiddetli rüzgar nedeniyle yayılan yangına Osmaniye ve çevre illerdeki Orman İşletme Müdürlüklerinden gelen çok sayıda ekip müdahale etti. Yangın, gece saatlerinde kontrol altına alındı.

Çarşamba, 04 Kasım 2015 02:58
Ankara Atatürk Orman Çiftliği'nde Müze ve Sergi Salonu'nun bulunduğu bölümde bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı

Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği'nde eski şarap fabrikası olarak bilinen Müze ve Sergi Salonu'nun müze bölümünde saat 02.00 sıralarında sebebi belirlenemeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangın kısa sürede büyüdü. Yangını fark eden güvenlik görevlileri itfaiye ekiplerine haber verdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.

Salı, 17 Kasım 2015 23:48
Antalya’nın Manavgat ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangında 20 dönüm alan yandı.

Edinilen bilgiye göre, Taşağıl Mahallesi Yörük Bekirler Arap Beleni mevkiinde bulunan bozuk orman olarak tabir edilen makilik alanda, saat 20.00 sıralarında yangın çıktı. Yangına Taşağıl Orman İşletmesine bağlı ilk müdahale ekipleri ve arazözler anında müdahale ederken, Manavgat orman İşletme ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat itfaiye birimi ekipleri söndürme çalışmasına katıldı.

Salı, 03 Kasım 2015 08:05
Köyceğiz'de bir orman işçisi ağaç keserken, kendisinden daha yüksek noktadaki bir iş makinesi de yol düzeltmesi yapıyordu. Ancak kopan bir kaya işçinin üzerine düşerek canını aldı.

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, ormanda ağaç kesim işçisi olan 55 yaşındaki Sadettin Atlı, iş makinasının üst kısımda yol düzeltmesi yaptığı sırada üzerine düşen kaya parçasıyla hayatını kaybetti.

Pazartesi, 16 Kasım 2015 22:50
Hakkari Yüksekova ilçesinde polisin kimi mahallelere operasyon düzenlemesi üzerine çatışma çıktı.

Akşam saatlerinde Yüksekova'nın Cumhuriyet, Orman ve Kaniheyder mahallelerine polislerin operasyon düzenlemesi üzerine çatışma çıktı. Mahallelerden yoğun bir şekilde patlama ve silah seslerin gelmesiyle birlikte ilçe merkezindeki esnaf iş yerlerini kapattı. İlçe merkezinde de insanlar telaşla evlerine kapandı.
 

Pazartesi, 23 Kasım 2015 19:33
İstanbul Polonezköy'de tabiat parkı olduğu belirtilen ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

İstanbul Polonezköy'de tabiat parkında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Saat 17.00'de başlayan yangın kontrol altına alınamıyor.

Cumartesi, 21 Kasım 2015 12:45
Samsun’da pitbull cinsi köpeğiyle, sokak kedileri ve köpeklere zarar verdiği fotoğrafları sosyal medyada paylaşan 18 yaşındaki G.S.’ye 12 bin TL ceza kesildi.

Sokak kedileri ve köpeklere zarar verdiği fotoğrafları sosyal medyadan paylaşan G.S.'ye gelen ihbar üzerine ceza kesildi.

Salı, 10 Kasım 2015 15:02
Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin Saray’ın ruhsatlarını sorduğu Ankara Büyükşehir Belediyesi, “gizli belge” diyerek ruhsatları vermedi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Atatürk Orman Çiftliği’nde 2012 yılında Başbakanlık Hizmet Binası olarak yapımına başlanan Cumhurbaşkanlığı’na devredilen alana ilişkin  17 yapı ruhsatı ve 15 iskan ruhsatını Büyükşehir Belediyesi’nden istedi. Büyükşehir Belediyesi ruhsatları  “gizli belge” diyerek vermedi.

Cumartesi, 07 Kasım 2015 10:41
Beşiktaş’ın yeni stadı Vodafone Arena tamamlanmadan yönetim ile çArşı grubu arasındaki iplerin tamamen koptuğu belirtiliyor.

çArş’yı yeni stadın kapalı tribününde istemeyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, yoğun alımlar karşısında, “o biletler rezervasyonlu” diyerek alımları durdurduğu iddia edildi.

Perşembe, 05 Kasım 2015 13:42
Slovenya’da düzenlenen bir yarışmada, Ankara Büyükşehir Başkanı Melih Gökçek'e “Akıllı Kentlerde En İyi Ulaşım” ödülü veren Ljubljana Belediye Başkanı Zoran Jankovıc'in üç yıl önce “yolsuzluk” nedeniyle tutuklanıp hapse girdiği ortaya çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Orman Çiftliği alanına 14,5 kilometrelik Ankara Bulvarı yapılmış, bu alanda yol için ağaçların gece yarısı kesilmesi tepkilere neden olmuştu.

Pazartesi, 23 Kasım 2015 16:49
Bartın Üniversitesi'nde özel güvenlik görevlileri, çantasındaki BOYUN EĞME dergisi nedeniyle bir öğrenciyi okula almadı.

Bartın Üniversitesi bu sabah ilginç bir yasaklamaya sahne oldu. 

Perşembe, 05 Kasım 2015 08:18
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın Kültür Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Çevre Bakanlığı ve Şehircilik Bakanlığı olarak ayrılması bekleniyor. Ayrıca diğer bazı bakanlıklarda da yapısal değişiklikler yapılabilir.

AKP’nin tek başına iktidarı yakalamasının ardından, yeni kurulacak kabine ile birlikte bakanlıkların da revizyona tabi tutulması bekleniyor.

Salı, 24 Kasım 2015 13:45
Yeni kabine açıklandı. İşte kabinede yer alan isimler...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu'yla yaptığı görüşme sonrası kabineyi onayladı.

Davutoğlu'nun açıkladığı kabine şu şekilde: 

Başbakan: Ahmet Davutoğlu

Başbakan Yardımcıları: Tuğrul Türkeş, Numan Kurtulmuş, Mehmet Şimşek, Yalçın Akdoğan, Lütfü Elvan

Cuma, 20 Kasım 2015 15:48
İzmir Kuş Cenneti'nde ilk kez flamingo yavrularının havadan fotoğrafı çekildi ve yavrular tek tek sayıldı. 2015'te 7 bin 111 yavru flamingo tespit edildi.

İzmir Kuş Cenneti'nde ilk kez flamingo yavrularının havadan fotoğrafı çekilerek sayımları yapıldı, 2015 yılında 7 bin 111 yavrunun olduğu tespit edildi.

Çarşamba, 11 Kasım 2015 09:15
Kadir Sev

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, 9 Kasım günlü toplantısında, “Ahlatlıbel Park ve Restorasyon Alanı”nı Çankaya Belediyesinden geri aldı.

Ahlatlıbel tesislerini görmediyseniz gecikmeyin, yok edecekleri anlaşılıyor.

Pages