2266 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 15 Ekim 2016 23:55
Adana'nın Kozan İlçesi'nde çıkan yangında 10 hektarlık orman kül oldu.

Kozan İlçesi'nin Dağlıca Köyü Karasis mevkiindeki ormanlık alanda bugün saat 19.00 sıralarında yangın çıktı. Yükselen duman ve alevleri fark eden köylülerin ihbarı üzerine olay yerine söndürme ekipleri sevk edildi. 7 ilk müdahale ve 10 hizmet aracı ile 15 arazöz, 6 su tankı, 2 iş makinesi, 150 yangın söndürme işçisi ve köylüler alevlere müdahale etti.

Perşembe, 06 Ekim 2016 14:54
Muğla'nın Marmaris İlçesi girişinde, henüz belirlenemeyen nedenle orman yangını çıktı. Yangını söndermek için çalışmalara başlandı.

Marmaris'te girişinde, bugün saat 14.00 sıralarında orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle kısa sürede yayılan alevlere, Marmaris Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait 1 helikopter, 3 ilk müdahale aracı, 5 arazöz ve 5 itfaiye arnacıyla müdahale edildi. Çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangına havadan ve karadan müdahalenin sürdüğü bildirildi.

Pazar, 23 Ekim 2016 19:21
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, HES’lerin özellikle felaketlerin önlenmesinde önem teşkil ettiğini öne sürerek "Eğer bunlar olmaz ise bunlar yapılmasaydı Türkiye elektriksiz kalırdı veya fiyatlar çok yükselirdi" dedi.

Son 13 yılda 300’den fazla baraj ve HES yapıldığını söyleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, HES’lerin Türkiye’nin elektrikteki sigortası olduğunu iddia etti.

Çarşamba, 19 Ekim 2016 17:46
Doğa ve kent örgütlerinden oluşan 97 demokratik kitle örgütü, "Stratejik proje bazlı yatırımların izin, tahsis ve ruhsat yetkisini Bakanlar Kurulu kararına bırakan 80. maddenin" iptali talebiyle basın toplantısı düzenledi. Av. İbrahim Demirci, “Orman, mera alanı, sit alanı, fark etmez. Yeter ki bir proje ile gelin ve Bakanlar Kurulu’na sunun. Bakanlar Kurulu ‘bu proje istisna kapsamındadır’ dediği anda elinize kazma küreği alıp istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz" dedi.

80. maddenin anayasaya aykırı olduğunu savunan demokratik kitle örgütü temsilcileri, İstanbul Çevre Mühendisleri Odası’nda bir araya geldi. Çok sayıda çevre örgütü temsilcisinin bulunduğu toplantıya çevre ve ekoloji hareketleri avukatı İbrahim Demirci, Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi üyesi Kübra Ayçiçek, CHPeski milletvekili Melda Onur ve çevre aktivisti Celal Karaca katıldı.

Salı, 11 Ekim 2016 09:22
Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek, binlerce ağacı kestiği AOÇ alanında hukuksuzca inşa ettiği Ankapark'ın etrafını, ağaç resimleri olan pankartlarla çevrildi.

Atatürk Orman Çiftliği’ndeki (AOÇ) binlerce ağacı kesen, hayvanat bahçesini kapatarak hayvanların telef olmasına neden olan ve AOÇ’ye metal oyuncaklar yerleştiren Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in son icadı

Salı, 04 Ekim 2016 07:53
AKP ODTÜ ormanını halka değil zenginlere açmaya hazırlanıyor. Ormanın koruma altında olmayan bölümleri ise Gökçek'in ve AKP'nin tüm yalanlarına karşın halka açık.

Geçtiğimiz günlerde SABAH, “ODTÜ Ormanı halkın oluyor” başlığı altında skandal sayılacak bir “haber” yayınladı. İddiaya göre ODTÜ, “7 milyon metrekarelik ODTÜ Özel Ormanı’nı kendi şahsi arazisiymiş gibi” çevrelemişti ve bu nedenle Ankara halkı bu ormandan yararlanamıyordu.

Cumartesi, 15 Ekim 2016 08:40
Düzce'de Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında, örgüte para akışı sağladığı iddiasıyla kayyum atanan 17 şirket TMSF'ye devredildi.

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü "FETÖ" soruşturmasında örgüte finansal destek sağladığı tespit edilen 17 şirkete geçtiğimiz aylarda kayyum atandı. Kayyum atanan 17 şirket Düzce Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla bugün TMSF'ye devredildi.

TMSF'ye devredilen şirketlerin isimleri şu şekilde: 

Perşembe, 13 Ekim 2016 12:15
Yüksekova'da Akrep tipi zırhlı polis aracından açılan ateş nedeniyle 4 kişinin yaşamını yitirdiği olaya ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

8 Ekim 2016 günü saat 10.00 sıralarında Özel Harekat Grup Amirliği hizmetinde kullanılan "Orman Kobra" kod nolu ekipte görevli polislerin kullandığı zırhlı araçtan ateş edilmesi sonucu 4 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili görüntüler ortaya çıktı. 

Pazar, 09 Ekim 2016 11:17
Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde devriye görevi sırasında polis aracının kulesindeki makineli tüfekle seri ateş açılması sonucu 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı olay sonrası gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan polis memuru İ.M. tutuklandı.

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde devriye görevi sırasında polis aracının kulesindeki makineli tüfekle seri ateş açılması sonucu 4 kişinin öldüğü, 2 kişinin de yaralandığı olay sonrası gözaltına alınan ve mahkemeye çıkarılan polis memuru İ.M. tutuklandı.

Çarşamba, 19 Ekim 2016 08:25
Eski bakan ve milletvekili Süleyman Arif Emre’nin oğluna ait Çekmeköy'deki araziden geçen Kuzey Marmara Otoyolu kaydırıldı, araziye 0.25 emsal imar hakkı verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, bu ay ilginç bir karara imza attı. Hürriyet'ten Fatma Aksu'nun haberine göre, geçtiğimiz şubat ayında oy birliğiyle Meclis’te reddedilen imarla ilgili bir itiraz, Planlama Müdürlüğü tarafından 5 ay sonra, kararın içeriğinin net olarak anlaşılamadığı gerekçesi ile yeniden Meclis’e iletildi.

Cumartesi, 08 Ekim 2016 12:43
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi'nde iki grup arasında gerginlik yaşandığı sırada Akrep tipi zırhlı polis aracından açılan ateş nedeniyle 4 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi de yaralandı. HDP'li Pervin Buldan yaptığı açıklamada olayda yeğeni Serhat Buldan'ın da yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi'nde iki grup arasında gerginlik yaşandığı sırada olay yerine gelen Akrep tipi zırhlı polis aracından kalabalığın üzerine açılan ateş sonucu 4 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi de yaralandı. Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada olayın kobra tipi polis aracının kule kısmında bulunan silahın ateş alması nedeniyle yaşandığı belirtildi.

Cumartesi, 08 Ekim 2016 17:10
Palovit Dayanışması, Bukla Tur'un Doğu Karadeniz dağlarında Çamlıhemşin Palovit Vadisi'nde yapacağı 'Macera Parkı'nı protesto etti.

Palovir Dayanışması, Bukla Tur'un Doğu Karadeniz dağlarında Çamlıhemşin Palovit Vadisi'nde yapacağı “Macera Parkı”nı protesto etti.

Cuma, 07 Ekim 2016 11:17
İsmailağa Cemaati'nde Cübbeli Ahmet ve Muhammed Keskin tarafları arasında kavga çıktı. Cübbbeli Ahmet, cemaatin "hocaefendisi" olarak bilinen Mahmut Ustaosmanoğlu'yla görüştürülmediğini söyledi.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Marifet Derneği Başkanı Muhammmed Keskin ile bağlantısını kestiğini açıkladı. Keskin, "Şefik Kocaman ve ekibine yaptığım tüm övgülerden geri dönüyorum. Frenleri patlamış. Yarın ne olacağı belli değil” dedi.

Pazartesi, 03 Ekim 2016 14:31
İzmir’in su havzasını kirletme pahasına Efemçukuru’nda altın madeni işleten ve yarattığı kirlilik bilirkişi raporlarıyla kanıtlanan Kanada merkezli Tüprag adlı şirket, İzmir’de düzenlenecek 3. İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi’nin ana sponsoru oldu! İzmir İl Sağlık Müdürü de Tüprag’ın sponsor olduğu ve patron örgütlerinin düzenlediği toplantıda panel yönetecek.

İzmir’in su havzasını kirletme pahasına Efemçukuru’nda altın madeni işleten ve yarattığı kirlilik bilirkişi raporlarıyla kanıtlanan Kanada merkezli Tüprag adlı şirket, İzmir’de düzenlenecek 3. İş Sağlığı ve Güvenliği Zirvesi’nin ana sponsoru oldu! İzmir İl Sağlık Müdürü de Tüprag’ın sponsor olduğu ve patron örgütlerinin düzenlediği toplantıda panel yönetecek. 

Salı, 11 Ekim 2016 15:59
Rize Valiliği, bu sabah hukuksuz ve keyfi bir karara imza attı. Yeşil Yol Projesi'ne muhalefet edenlerin yaylaya çıkışı yasaklandı. Yaylaya çıkmak isteyen bir grupla yolu kapatan jandarma arasında tartışma çıktı.

Karadeniz Bölgesi'nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan 2 bin 600 kilometre uzunluğundaki Yeşil Yol Projesi'nde, geçen yıl tepkiler nedeniyle durdurulan Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi Yukarı Kavron ile Samistal Yaylaları arasındaki 8 kilometrelik bağlantı yolunda, 15 ay aradan sonra dün başlayan yol yapım çalışmalarına tepkiler sürüyor. Rize Valiliği, bu sabah aldığı kararla Yeşil Yol k

Pages