2307 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 03 Aralık 2016 11:43
Kazdağları'nın Çanakkale sınırlarında kalan Ağı ve Katran Dağları bölgelerindeki ormanda, yüzlerce karaçam ağacı kurudu.  Kesin neden henüz bilinmiyor.

Çanakkale'nin Çan İlçesi sınırlarında kalan, Kazdağları'nın Ağı Dağı ve Katran Dağı bölgesinde, yüzlerce hektarlık alandaki karaçam ağaçları kuruyor.

Perşembe, 08 Aralık 2016 17:35
Adana'da Süleymancılar tarikatına ait bir yurtta, 11 çocuk ve 12 kişinin yaşamını yaşamını yitirdiği yangın faciasına ilişkin konuşan Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, itfaiyenin yetersizliğini iki yıl önce gündeme getirdiğini ancak iyileşme sağlanmadığını söyledi.

Adana'nın Aladağ İlçesi'ndeki tarikat yurdunda çıkan yangında 11'i kız çocuğu 12 kişi hayatını kaybetmişti. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yaptığı denetim raporunda yangın merdiveniyle ilgili herhangi bir sorunun tespit edilemediği iddia edilmiş, yurdun müdürü Cumali Ali Genç ise yurtta tüm önlemleri aldığını savunarak itfaiye merdiveninin kısa kaldığını öne sürmüştü.

Cumartesi, 03 Aralık 2016 10:39
Süleymancıların Kıcak köyünde bulunan yurt yöneticisi; "Biz Süleymancıyız. Yurttaki kızlarımızın yanması Allah’ın takdiri" dedi.

Adana Aladağ’da 11 kız çocuğu ve 1 eğitmenin yaşamını yitirdiği yurt faciasından sonra, Süleymancılar cemaatinin, Akören köyünde kız ve erkek olmak üzere iki, Kökez ve Kıcak orman köylerinde de birer yatılı erkek yurdu olduğu ortaya çıktı. Kıcak köyündeki yurdun yönetici ise; "Biz Süleymancıyız. Yurtaki kızlarımızın yanması Allah’ın takdiri" dedi.

Cuma, 02 Aralık 2016 08:30
Mehmet Kuzulugil

Devleti ve milleti ile bütün olan Türkiye Cumhuriyeti değil konu.

Konu devrimci mücadelenin bütünlüğü.

İlham kaynağı ise sonsuzluğa uğurladığımız Kübalı devrimci Fidel ve onun yoldaşı Che.

Pazar, 04 Aralık 2016 15:19
"Küba sosyalizminin toplumsal düzenlemeleri ve ideolojik öncelikleri her zaman kalkınmaya insani bir boyut ekledi. İnsani olan doğayla uyumdur. O nedenle, Fidel sadece insanların toplumsal kurtuluşuna değil; havanın, suyun, toprağın ve canlıların da kurtuluşuna önderlik etmiştir."

Fidel’in önderliğinde Küba Devrimi, emperyalizmin sömürüsünden sadece bir halkı kurtarmadı; onunla birlikte toprakları, denizleri, bitkileri ve hayvanları, göğü, havayı ve börtü böceği de kurtardı. Fidel’in ülkesinde toplumun doğa ile ilişkilerinde insanlığın bugünü ve geleceği için çok önemli bir örnek yaratıldı.

Cuma, 09 Aralık 2016 16:27
Zonguldak'ta konuşan Başbakan Binali Yıldırım,"Yeni anayasa çalışmalarımızı MHP ile beraber sınırlı bir şekilde değişikliği öngören bir teklifi hazırladık. AK Parti grubu olarak yarından itibaren anayasa değişiklik teklifimizi TBMM'ye veriyoruz" açıklamasında bulundu.

Zonguldak'ta bir açılışta konuşan Başbakan Binali Yıldırım, AKP ve MHP’nin üzerinde dün uzlaşıya vardığı anayasa değişikliği teklifinin Meclis’e yarın sunulacağını söyledi.

Yıldırım anayasa değişikliği teklifine ilişkin "Yarından itibaren TBMM'ye veriyoruz" açıklamasında bulundu.

Teklifin öğlenden sonra AKP'lilerin tam kadro imzaları ile TBMM'ye sunulacağı bekleniyordu.

Perşembe, 03 Kasım 2016 16:42
Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Topçam mevkisinde ormanlık alanda yangın çıktı.

Antalya-Kemer Karayolu Topçam mevkisinde ormanlık alanda yangın çıktı. Deniz kıyısından başlayan yangına, Antalya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı arazözler ile Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri müdahale etti. Antalya-Kemer karayolundaki trafik ise kontrollü şekilde verildi.

Çarşamba, 02 Kasım 2016 12:30
Isparta Orman Bölge Müdürlüğü, kurutulan binlerce fidan için bu açıklamayı yaptı…

Isparta’da ağaçlandırma sahasına dikilmek üzere araziye getirilen binlerce fidanın ilgisizlik yüzünden kurumasıyla ilgili haberimizin ardından bir açıklama yapan Isparta Orman Bölge Müdürlüğü, “yapraklı bu fidanlar kurumamış mevsimsel olarak renk değiştirip sarardığı için kurumuş gibi görünmektedir.

Pazar, 13 Kasım 2016 08:59
Elazığ’da orman ve inşaat işçilerini taşıyan servis minibüslerinin çarpışması sonucu 11 kişi yaralandı.

Elazığ'da yaşanan kaza, merkez Cahit Dalokay Bulvarı Aksaray kavşağında meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, inşaat işçilerini taşıyan Gökhan Bulut idaresindeki 23 S 0176 plakalı minibüs ile orman işçilerini taşıyan Hüseyin Yazar yönetimindeki 23 EF 779 plakalı minibüs çarpıştı.

Cumartesi, 19 Kasım 2016 17:16
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, barajların alarm verdiğini söyleyerek İstanbul ve Ankara için kaç aylık su kaldığını açıkladı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye'deki 89 içme suyu barajında geçen yıl yüzde 51,1 olan doluluk oranının, bu yıl yüzde 29,2'ye düştüğünü açıkladı. Bakan, en kötü kuraklık koşullarına göre hiç su gelmemesi durumunda İstanbul'a 4 ay, Ankara'ya 8,5 ay kadar yetecek kadar su olduğunu açıkladı.

Pazartesi, 28 Kasım 2016 08:54
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Özellikle Çarşamba günü aşağı yukarı Türkiye’yi kar kaplıyor” dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, harita üzerinden önümüzdeki haftanın meteorolojik durumu hakkında bilgi vererek, “Özellikle Çarşamba günü aşağı yukarı Türkiye’yi kar kaplıyor” dedi.

Salı, 01 Kasım 2016 23:31
Antalya'ya bağlı Aksu ilçesinde yakılan sera atıklarından ormanlık alana sıçrayan alevler yangına neden oldu. Yangında 10 hektar orman alanı zarar gördü.

Antalya’nın Aksu İlçesi Hacıaliler Mahallesi'nde sera atıklarının yakılması sırasında alevler rüzgarın etkisiyle ormanlık alana sıçradı. Alevlerin kızılçam ormanını sarması üzerine bölgeye Antalya Orman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı arazözler ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekiplerin söndürme çalışmalarına çevre halkı da destek verdi. 

Perşembe, 03 Kasım 2016 17:23
Amed Sportif maçına, dostluğa vurgu yapmak için Nâzım Hikmet'in, "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine. Bu hasret bizim" dizelerinin yazılı olduğu pankartla çıkan Fethiyespor'a PFDK'dan 5 bin TL ceza geldi.

Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Spor Toto 2'nci Ligi Beyaz Grup'ta pazar günü kendi sahasında oynadığı Amed Sportif maçına, dostluğa vurgu yapmak için Nazım Hikmet'in, "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine. Bu hasret bizim" dizelerinin yazılı olduğu pankartla çıkan Fethiyespor'u cezalandırdı.

Pazar, 27 Kasım 2016 23:24
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, harita üzerinden önümüzdeki haftanın meteorolojik durumu hakkında bilgi vererek, “Özellikle çarşamba günü aşağı yukarı Türkiye’yi kar kaplıyor” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Bakan Eroğlu, partisinin bir düğün salonunda gerçekleştirilen 73. İl Danışma Meclisi toplantısına katıldı. 

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, basın mensuplarının hava durumu ile ilgili soruları üzerine eline aldığı harita üzerinden meteorolojik değerlendirmelerde bulundu.

Çarşamba, 09 Kasım 2016 12:18
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “Ankapark’a yabancı işletmeci arıyoruz” sözlerine, “141 gündür hukuksuz işlem yapılan Atatürk Orman Çiftliği arazisini hangi akla hizmet yabancı yatırımcılara açıyorsun. Süren bitti Ankapark'ı iade et, AOÇ’den elini çek” diyerek tepki gösterdi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in “Ankapark’a yabancı işletmeci arıyoruz. Böylece yabancılar da buraya gelecek ve turizm gelişecek” sözlerine karşılık Ankapark alanının intifa hakkı süresinin 21 Haziran’da dolduğunu hatırlattı.

Pages