1624 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 12 Şubat 2015 20:27
Başbakan Davutoğlu, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve Asbaşkan Umut Güner ile görüştü.

Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi'ndeki kabulde Orman, Davutoğlu'na yapımı devam eden yeni statla ilgili bilgi verdi.

AA'nın haberine göre, statla birlikte yapımı süren müze ve diğer tesislerle ilgili de bilgi veren Orman, Başbakan Davutoğlu'ndan devam eden projelerle ilgili destek talep etti.

Salı, 03 Şubat 2015 13:32
Orman Genel Müdürlüğü kendisine tahsisli AOÇ alanını ve lojmanlarını Başbakanlık Hizmet Binasına verince TOKİ müdürler için yeni mülk satın aldı.

Atatürk Orman Çiftliği'ndeki alanını başbakanlık hizmet binasına veren Orman Genel Müdürlüğü lojmanları için TOKİ tarafından Macunköy 2.etapta 51 adet  lojman satın alındı. Henüz inşaa edilmekte olan konutları satın alan TOKİ'nin 11 milyon lira konut bedeli ödediği Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne verilen cevap yazısı ile ortaya çıktı.

Cumartesi, 28 Şubat 2015 23:21
Çin Halk Cumhuriyeti Orman Müdürlüğü, yaptığı sayımda vahşi doğadaki dev panda sayısının 268'den 1864'e çıktığını tespit etti.

En son 2003'de yapılan sayımlarda vahşi doğada sadece 268 dev panda kaldığı tespit edilmişti. Çin Halk Cumhuriyeti Orman Müdürlüğü 2011'de başlattığı tamamlanması 3 yıl süren sayım sonucunda vahşi doğadaki dev panda sayısının 1864'e çıktığı sonucuna vardı. 

Cuma, 06 Şubat 2015 16:44
Atatürk Orman Çiftliği’nde Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin camii, kongre merkezi ve cumhurbaşkanlığı konutunun ruhsat soruları yanıtını bulamadı. Kurumlar ruhsatı verme sorumluluğunu üstüne almıyor.

Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yer alan "Ak Saray" yerleşkesinde yapımına başlanan cami, kongre merkezi ve konutun ruhsatını soran Mimarlar Odası Ankara Şubesi kurumlardan yanıt alamadı.

Başbakanlık ruhsat için "ilgili makamdan iste" derken, ilgili makam olan Ankara Büyükşehir Belediyesi ise "Başbakanlıktan iste" dedi. 

Pazartesi, 23 Şubat 2015 16:25
Kastamonu'da, orman ürünleri fabrikasında toplu sözleşme talebi reddedilince greve çıkan 380 işçinin eylemi sürüyor. İşçiler, grevin 27. gününde fabrikanın yanından geçen Kastamonu- İhsangazi yolunu ulaşıma kapattı.

Ağaç İş -Sendikası'nın örgütlü olduğu SFC Orman Ürünleri Fabrikası'nda, işçilerin talepleri patron tarafından reddedilince, işçiler greve çıktı.

Pazartesi, 02 Şubat 2015 15:00
Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na dönüştürülen AOÇ’taki yapıyla ilgili kira sözleşmesi olup olmadığına ilişkin sorulara devlet kurumları çelişkili yanıtlar verdi.

Atatürk Orman Çiftliği arazisinin Başbakanlık Hizmet Binası’na devrinde, kira sözleşmesi konusunda devlet kurumları sorulan sorulara çelişkili yanıtlar verdi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından Başbakanlık, Orman Genel müdürlüğü ve AOÇ Genel Müdürlüğü’ne kira sözleşmesiyle ilgili sorular soruldu.

Salı, 24 Şubat 2015 21:53
Mimarlar Odası Ankara şubesinin yaptığı bir açıklamaya göre elektrik, doğalgaz, su gibi kalemlerle birlikte Kaç-Ak Saray'ın tahmini maliyeti 21 Milyon lirayı buluyor.

Atatürk Orman Çiftliği'nde yasadışı şekilde yapılan kaçak sarayın peşini Mimarlar odası Ankara Şubesi bırakmıyor. Kaçak sarayın maliyetleri ve rutin giderleri ile birlikte sürekli bir maliyet kalemi oluşturduğunu ifade eden Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı  Tezcan Karakuş Candan;  "Kaçak Saray bütçemizin kaçak kalemi olarak sürekli maliyet üretiyor "dedi.

Pazar, 08 Şubat 2015 13:23
Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın ruhsatına ilişkin açılan iptal davasını mahkeme ehliyetten reddetmesi üzerine Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan'dan bir açıklama geldi. Candan "Mahkemenin verdiği kararın, Danıştay’dan döneceğine olan inancımız tam,ehliyeti Anayasanın 135. maddesinden aldık. " dedi.

Atatürk Orman Çiftliği'nde meslek odalarının açtığı davalarda ehliyet red tartışmaları Ak Sarayın ruhsatı ile yeniden gündeme geldi.

Çarşamba, 04 Şubat 2015 19:43
Antalya'nın Kaş ilçesine bağlı Yeşilköy mahallesinde yaşayan ve geçimini gözleme satarak kazanan Gülşen Çelek'in babasından kalma arazinin bitişiğindeki alana diktiği yaklaşık 200 ağaç suç unsuru sayıldı ve devlet tarafından "infaz" edilmesine karar verildi.

Geçimini gözleme satarak sağlayan Yeşilköylü Gülşen Çelek, yeni Fethiye yolu kıyısında bulunan babasından kalma arazinin bitişiğindeki moloz dökülen alanı 9 yıl önce toprakla doldurarak buraya çeşitli meyve ağaçları dikti.

Çarşamba, 04 Şubat 2015 14:33
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ak Saray'a 50 milyon lira maliyetle 3 bin kamera takıldığını açıkladı.

Atatürk Orman Çiftliği'ne yargı kararlarına rağmen yapılan Ak Saray'a 50 milyon lira maliyetle 3 bin kamera takıldığı açıklandı. Açıklamayı yapan Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Alman Axis firmasından alınan kameralardan bir tanesinin bedelinin 2 bin ile 2 bin 500 Avro arasında olduğunu belirtti.

Cuma, 27 Şubat 2015 18:00
2015'te yıllık bütçesi 5.7 milyar lira olarak açıklanan, Başkanı'na 1 milyon liraya makam aracı tahsis eden Diyanet, inşaatında çalışan işçilere ücretlerini vermedi.

Bütçeden en fazla ödenek alan kurumların başında yeralan Diyanet'in 2012 yılı bütçesinden 3.8 milyar lira, 2013 yılı bütçesinden 4.6 milyar lira pay alırken, 2014 yılı bütçesinden ise yaklaşık 800 milyon liralık artışla 5.4 milyar lira almıştı.

Çarşamba, 11 Şubat 2015 12:00
Murat Terzi

Renksizliği pek çok muhabbetin konusu olan Ankara’nın en önemli güzelliklerinden ve son nefes alma noktalarından biri olan Eymir üzerinde dönen tartışmalar bir türlü bitmiyor. 1994 yılında seçildiğinde ilk cümleleri ile Ankara’daki tüm kamusal alanlara saldırmaya başlayan Melih Gökçek buralarda olduğu sürece de pek biteceğe benzemiyor.

Pazartesi, 09 Şubat 2015 17:30
Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında doğaya onarılmaz zararlar verecek HES projesiyle ilgili imar planı onaylandı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi, Manavgat'a bağlı Değirmönü köyü yerleşim alanı sınırlarında HES yapılması için 1/5 bin ölçekli nazım imar planı ile 1/bin ölçekli uygulama hazırlanmanı hazırlanmasının uygun olduğuna ilişkin İmar ve Şehircilik Komisyonu'nun raporunu görüştü. Bölgeye HES kurulmasının uygun olduğuna ilişkin rapor AKP grubunun oylarıyla kabul edildi.

Perşembe, 05 Şubat 2015 08:47
Maliyeti tam 1 milyar 370 milyon TL olan Ak Saray'ın güvenlik cihazları için tam 50 milyon TL harcandığı ortaya çıktı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, "Ak Saray" için harcanan paraları açıklamaya devam ediyor. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, “Atatürk orman Çiftliği’nde yasadışı şekilde inşa edilen sarayda 3 bin tane kamera olduğu kendileri tarafından da söyleniyor. Kent İzleme Merkezi kamera maliyetleri ve sistemi üzerinde çalıştı" dedi.

Pazartesi, 02 Şubat 2015 14:02
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, taşkın riski nedeniyle Karaağaç Mahallesi'nde 500 kişinin, Değirmenyeni Köyü'nün ise tamamının tahliye edileceğini açıkladı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, akşam saat 21.00 sıralarında Meriç nehir debisinin 2500 metrekübe çıkmasının beklendiğini ve bu nedenle Karaağaç Mahallesi'ndeki 500 kişinin spor salonuna, Tunca Nehri kenarında bulunan Değirmenyeni Köyü'nün de tamamının güvenlik gerekçesiyle tahliye edilmesine karar verildiğini açıkladı.

Pages