2008 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 06 Şubat 2016 16:19
Yassıada'da yaşanan ağaç katliamına ilişkin konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 3-5 tane ağacın kesildiğini ileri sürdü.

AKP'nin demokrasi adası adı altında yaptığı ağaç katliamına ilişkin Veysel Eroğlu'ndan göz göre göre gerçek dışı açıklamalar geldi. 

Gazetecilerin Yassıada'da devam eden Demokrasi Adası çalışmaları sırasında ağaçların kesildiği yönündeki sorusunu cevaplandıran Bakan Eroğlu, şunları söyledi:

Perşembe, 04 Şubat 2016 00:45
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz, Marmara ve Ege'de poyraz fırtınası beklendiğini, ulaşımda aksamalar yaşanabileceğini bildirdi.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada şöyle denildi: "Batı Karadeniz'de rüzgarın Cuma günü (05.02.2016) öğle saatlerinden itibaren hızını artırarak kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 7 ila 9 (60 - 90 km/s) kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın; Cumartesi günü (06.02.2016) öğle saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği beklenmektedir.

Cumartesi, 06 Şubat 2016 01:39
Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan ve Uluslararası Ramsar Sözleşmesi ile koruma altına alınan Göksu Deltası'nda yangın çıktı

Türkiye'deki 450 kuş türünden 328'nin görülebildiği Göksu Deltası'nda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Yaklaşık 100 dönümlük alana zarar veren yangına müdahale etmesi için Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait su tankerleri ve Mersin Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri çağırıldı.

Ekipler, arazi şartlarının uygun olmaması nedeniyle müdahale edemiyor.

Cumartesi, 06 Şubat 2016 17:28
Arnavutluk Çevre Bakanı Lefter Koka, "Aranvutluk büyük bir ekolojik felaketle yüzleşiyor" dedi.

Arnavutluk'ta 10 yıl boyunca ağaç kesilmesini yasaklayan yasa tasarısını onaylanırken Arnavutluk Çevre Bakanı Lefter Koka, yasa çıkarılmasının sebebini, “Arnavutluk çok büyük bir ekolojik fekaletle yüzleşiyor, ihracat ve sanayisel amaçlı orman sömürüsünü engelleyecek şiddetli önlemler almalıyız” sözleriyle ifade etti. 

Cuma, 05 Şubat 2016 18:54
Beykoz Çavuşbaşı'nda yapımına devam edilen ve yıkım tartışmalarıyla gündeme gelen "Mahmut Efendi Külliyesi" ile ilgili İsmailağa cemaatinden yeni açıklama yapıldı.

İsmailağa cemaatinin yaptırdığı ve yıkılması gündeme gelen "Mahmut Efendi Külliyesi" ile ilgili açıklama yapan İsmailağa cemaatinden üst düzey bir yetkili "Bu siyasi iradenin kendi taraftarları veya onlara yakın, iç içe bulundukları sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan hizmetlerde böyle bir sorun çıksaydı, olayı kamuoyuna yansıtmadan çözerler miydi, yoksa bizim buradaki sorunumuzu yokuşa

Cuma, 05 Şubat 2016 22:39
Hükümetin toplu açılışlarda aynı yeri birden fazla açtığına dair iddialara ilişkin yazılı soru önergesi veren CHP Bursa Milletvekili, Ceyhun İrgil, Meclis Genel Kurulu’nda konuyu tekrar gündeme getirip tek tek örnekler verince iktidar sıralarından “Bizim açtıklarımıza sizin nefesiniz yetmez” itirazı geldi. CHP’li İrgil ise “Kuliste yufka açacağız, gel onun da açılışını sen yap” yanıtını verdi.

Geçtiğimiz hafta TBMM Genel Kurulu’nda torba yasanın son maddelerinin görüşmeleri sırasında şahsı adına söz alan Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil’in hükümetin açılışlarını yaptığı tesislere ilişkin konuşması karşılıklı atışmalarla geçti.

Salı, 02 Şubat 2016 00:15
Orhan Aydın

Yıllar önce Amsterdam’da ‘Zift’ adlı bir oyun izlemiştim.

Sahnenin derinliğinde büyük siyah bir ayna, önünde sallanan siyah bir koltuk ve simsiyah kostümüyle 60 yaşlarında uyuz bir sokak köpeği gibi kıs kıs sırıtan bir adam.

Cuma, 05 Şubat 2016 18:18
Bakanlığın ‘Olumlu’ bulduğu ÇED raporunu mahkeme iptal etti, sularını HES’ten korumaya çalışan köylüler hukuk savaşını kazandı…

Antalya’nın Gündoğmuş ilçesinde, Alara Nehri üzerinde yapımı planlanan Kamer HES projesi ile için verilen ‘ÇED Olumlu’ kararına karşı yöre köylülerinin açtığı davayı gören Antalya 2. İdare Mahkemesi, yürütmeyi durdurma kararı verdi. 1.

Çarşamba, 03 Şubat 2016 11:52
İSİG Meclisi'nin yayınladığı Ocak ayı raporuna göre, en az 110 işçi hayatını kaybetti.

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, Ocak ayı iş cinayetleri raporunu yayınladı. Rapora göre, Ocak ayında en az 110 işçi yaşamını yitirdi.

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası çıkarıldığında "işçiler artık ölmeyecek" denmişti ancak Ocak ayında en az 110 işçi yaşamını yitirdi.

Çarşamba, 03 Şubat 2016 10:30
Yusuf Yavuz

Her yıl 2 Şubat tarihinde kutlanan ‘Dünya Sulak Alanlar Günü’, Türkiye’nin uyguladığı tartışmalı su politikasını bir kez daha gündeme getirdi.

Cuma, 01 Ocak 2016 23:13
Adana`nın Pozantı İlçesi Topakardıç mevkiinde henüz bilinmeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Ekiplerin, yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Ormanlık alandan akşam saatlerinde alevlerin yükseldiğini gören çevredekiler, durumu 177`ye bildirdi. Şiddetli rüzgarın etkisiyle geniş bir alana yayılan alevlere, Adana ve çevre illerden çok sayıda itfaiye ekibi ile orman işçileri müdahale etti. Ekiplerin kötü hava koşullarına rağmen söndürme çalışmaları devam ediyor.

Cuma, 15 Ocak 2016 23:17
Önceki gün açılışı yapılan 99 barajın "nerede" olduğu sorusu Meclis'e taşınan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Düzce'de yaptığı konuşmada, Uğursuyu üzerinde bir baraj yapacaklarını belirterek, "Bunu bir gölet gibi yapıp sonra baraja dönüştüreceğiz. Proje baraj olarak hazırlandığında 7 yıl su ölçümü, 2 yıl planlaması 1 yıl projesi 10 yılda başlıyor. Ama gölet olunca benim imzamla iş bitiyor" diye konuştu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu son günlerde ardı ardına açılışını yaptığını duyurduğu binlerle ifade edilen tesislerin nerede olduğu sorusuyla karşı karşıya. Geçtiğimiz ay 174, önceki gün ise 99 tesisin açılışını yapan Bakan Eroğlu'nun devletin zirvesinin katıldığı şaşaalı açılış törenleriyle son 5 yılda açtığı tesis sayısı binlerle ifade ediliyor.

Pazar, 24 Ocak 2016 03:42
Tazmanya'da artarak süren orman yangınlarının 45 bin hektarlık alanı yaktığı bildiriliyor.

Tazmanya'da son günlerde 80 yangının söndürülmesine rağmen durdurulamayan 50 yangın daha olduğu ve 45 bin hektarlık alanın kül olduğu bildiriliyor.

Yangınların benzeri görülmemiş büyüklükte olduğu aktarılırken, hükümetin yangınlara çözüm bulamadığı belirtiliyor. 

Pazar, 10 Ocak 2016 11:10
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, otelin lobisinde sohbet ettiği gazetecilere Galatasaray'la ilgili konuştu.

TSYD’nin düzenlediği ‘Toros Zirvesi’ni ziyaret eden Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, otelin lobisinde sohbet ettiği gazetecilere Galatasaraylıları kızdıracak açıklamalarda bulundu.

TT Arena konusunda Sarı-Kırmızılı camiaya ağır eleştiriler yönelten Başkan Orman, şunları söyledi:

Cuma, 15 Ocak 2016 00:08
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na her yıl açılışı yapılan yüzlerce tesisin nerede oldu soruldu…

Ankara’daki toplu açılış töreninin ardından CHP, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın art arda yaptığı toplu açılış törenlerini Meclis’e taşıdı.

Pages