2418 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 18 Mayıs 2017 09:22
Karabük'te 68 yaşındaki orman işçisi yamaçtan tomruk çekerken, devrilen ağacın altında kalarak hayatını kaybetti.

Karabük'te, traktörü ile çalıştırdığı makaralı halat yardımıyla yamaçtan tomruk çeken 68 yaşındaki Nuri Kazancı, destek olarak kullandığı ağacın yerinden sökülüp üzerine devrilmesi sonucu direksiyon başında yaşamını yitirdi.

Pazar, 07 Mayıs 2017 19:20
Trabzon’un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde geçtiğimiz Ocak ayında meydana gelen yangında yaklaşık 20 hektarlık alan kül olmuştu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yanan alanlar kati surette başka maksatla tahsis edilemez" demişti. Dört ay önce yanan alanda villalar yükseliyor!

Trabzon Sürmene'deki Çamburnu mevkiinde 2017'nin ilk ayında meydana gelen orman yangınında yaklaşık 20 hektarlık alan kül olmuştu. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, bölgenin imara açılacağı iddialarını yalanlamış, “Başka bir maksatla kullandırılması söz konusu olamaz. En kısa sürede ağaçlandırma için hazırlayacağız ve buralarda fidanlar toprakla buluşacak” demişti.

Cuma, 19 Mayıs 2017 09:17
Burdur Orman Yangınlarıyla Mücadele Toplantısı'nda konuşan Vali Şerif Yılmaz, Burdur'da 1 Haziran- 31 Ekim tarihleri arasında dilek feneri ve benzeri ürünlerin satışı ve kullanımı yasaklandığını duyurdu

Burdur Orman Yangınlarıyla Mücadele Komisyonu toplantısı Vali Şerif Yılmaz başkanlığında yapıldı. 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Salonu'ndaki toplantıda Orman Bölge Müdürü İsmail Tüfekçi tarafından, orman yangınları ile mücadele kapsamında yürütülen çalışmalar ve alınan tedbirlerle ilgili sunum yapıldı.

Salı, 09 Mayıs 2017 07:33
Kamuoyunda “Çerkes Cengiz” olarak bilinen Cengiz Şıklaroğlu adlı çete lideri geçtiğimiz günlerde gözaltına alınarak tutuklanmıştı. Şıklaroğlu'nun evinde bulunan piton ve timsah için ise Orman ve Su İşleri Bakanlığı harekete geçti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, kamuoyunda “Çerkes Cengiz” olarak bilinen Cengiz Şıklaroğlu’nun sosyal medya üzerinden paylaştığı pitonlu ve timsahlı fotoğraflar üzerine savcılığa başvurdu.

Pazartesi, 15 Mayıs 2017 17:30
Diyarbakır'da bir servis aracının altında bomba düzeneğinde kullanılan 2 boru içinde amonyum nitrat ve çiviler bulundu. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bazı ajanslarda aracın Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'ne ait olduğuna dair bilgilerin yer aldığı, bunun gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

Diyarbakır' da 8. Ana Jet Üssü'ne giren resmi bir kuruma ait servis aracının altında patlayıcı düzeneğinde kullanılan borularda amonyum nitrat ve çivi bulundu. Araç nizamiyeden dışarı çıkarılarak düzenek fünyeyle imha edildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA 

Salı, 23 Mayıs 2017 02:45
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yeniden AKP Genel Başkanı seçilmesinin ardından bu hafta gözler yeni merkez yönetim kurulu ile kabine değişikliğine çevrildi. Başbakan yardımcılıkları ile dışişleri, milli savunma, gıda ve tarım, ekonomi, çevre, orman ve su işleri gibi bakanlıklarda görev değişimi iddiaları var.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden AKP Genel Başkanı seçilmesinin ardında AKP'de hareketli günler yaşanacak.

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın haberine göre; parti grubu yarın toplanacak ve Binali Yıldırım grup başkanı seçilecek. AKP’de genel başkanlığı yeniden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın üstlenmesinden sonra ikili yapı da resmen başlayacak.

Cuma, 19 Mayıs 2017 19:08
Kuş Cenneti ile ilgili protokol krizinin ardından, bölgenin imara açılacağına dair tartışmalar üzerine Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yeni bir açıklama yapılarak, "Uluslararası öneme sahip olan ve ülkemizin 14 Ramsar Alanından biri olan İzmir Kuş Cenneti'nin söz konusu haberlerde iddia edildiği gibi imara açılması ya da satılması, herhangi bir şahıs veya kuruma devri kesinlikle mümkün değildir" denildi.

İzmir Kuş Cennetini Koruma ve Geliştirme Birliği (İZKUŞ) ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü arasındaki, İzmir Kuş Cenneti protokolünün 4 ay önce sona ermesi ve yenilenmemesinin ardından, tarafların yaptığı açıklamalar sürüyor.

Perşembe, 11 Mayıs 2017 09:39
Düzce'nin Çilimli ilçesinde bir kereste fabrikasında çalışan 60 yaşındaki işçi, alınmayan önlemler nedeniyle kuyuya düşerek hayatını kaybetti.

Düzce'de, çalıştığı fabrikada beton zemine düşen işçi, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Edinilen bilgiye göre, Şaziye köyünde orman ürünleri sektöründe faaliyet gösteren bir fabrikada çalışan işçi Ekrem Sezer (60), fabrika içerisindeki su kanalı inşaatında kalıpları söktüğü sırada beton zemine düşerek ağır yaralandı.

Çarşamba, 24 Mayıs 2017 00:18
Muğla'nın Ortaca ilçesinde bulunan ormanlık alanda 4 gün içinde üçüncü yangın çıktı. Alevler büyümeden söndürülürken, yangınların kasıt şüphesi uyandırdığı belirtildi.

Muğla'ya bağlı Ortaca ilçesinde, aynı ormanlık alan içinde 4 gün içinde çıkan üç farklı yangında toplam 1 dekarlık alan zarar gördü.   

Cuma, 19 Mayıs 2017 13:42
CHP'nin 17'nci ve 20'nci dönem vekili Ayhan Fırat hayatını kaybetti.

CHP 17'nci ve 20'nci Dönem Malatya milletvekili Ayhan Fırat hayatını kaybetti. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya eski milletvekillerinden Ayhan Fırat'ın vefatının ardından bir taziye mesajı yayımladı. Ağbaba, Ayhan Fırat'ın her zaman nezaketi, devlet adamlığı ve Cumhuriyete bağlılığı ile hatırlanacağını kaydetti.

AYHAN FIRAT KİMDİR?

Perşembe, 04 Mayıs 2017 19:51
Kastamonu'nun İnebolu İlçesi'nde Türkiye'de nadir görülen, dünyada da nesli tükenme tehlikesinde olan Hint gölet balıkçıl kuşu bulundu.

Kastamonu'nun İnebolu İlçesi'nde Türkiye'de nadir görülen, dünyada da nesli tükenme tehlikesinde olan Hint gölet balıkçıl kuşu bulundu.

İnebolu Kaymakamlığı'nda memur İrfan Çatal, Cünürye Mahallesi'ndeki evinden aracıyla işe giderken yolda uçmakta zorlanan kuşu gördü. Çatal, kuşun otomobilinin altına girdiğini fark edince durdu, kuşu aracın altından çıkarıp işyerine götürdü.

Salı, 23 Mayıs 2017 08:26
Pet shop’larda kedi ve köpek satışına yasak getirilmesine ilişkin bir düzenleme hazırlığı yapıldığı belirtiliyor. Buna göre kedi ve köpekler pet shop'ta değil, ısı ve ışık dengesi olan yerlerde kalacak. Hayvanları almak isteyenler ise kataloglardan seçim yapacak.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, “Kedi Köpek ve Gelinciklerin Kimliklendirilmesi ve Kayıt Altına Alınmasına Dair Yönetmelik” taslağı hazırladı. Buna göre, evde bakılan kedi ve köpeğe pasaport verilecek ve çip takılacak. Bu hayvanlar 15 gün içerisinde veri tabanına kaydedilecek. Mikroçiplerin seri numaraları, hayvan sahiplerinin ad ve soyadları ile adresleri yer alacak.

Cuma, 12 Mayıs 2017 19:31
Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyüknohutçu cinayetinde soru işaretleri artıyor.

Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyüknohutçu'nun öldürülmesiyle ilgili, çevre davalarında avukatlığını üstlenen İsmail Tunçbilek, 5 Mayıs cuma gecesi meydana gelen orman yangını olayının cinayetin ilk girişimi olduğunu söyledi.

Cumartesi, 06 Mayıs 2017 12:44
İki yıl önce yapımına başlanan ve bu yaz halka açılması beklenen Karadeniz'in tek Botanik Parkı, projesi bile olmayan hastane için sökülmeye başladı.

Ordu’nun Altınordu İlçesi'nde, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca yaklaşık 15 milyon liralık harcamayla 116 dönüm arazi üzerine kurulan Karadeniz’in tek Botanik Parkı, Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi.

Perşembe, 25 Mayıs 2017 18:19
İstanbul Beykoz'da Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün devamındaki Kuzey Marmara Otoyolu’na yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta bulunan sit alanı, özel bir üniversiteye tahsis edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Kuzey Kesimi Karadeniz Kuşağı Doğal Sit alanı içerisinde yer alan ve 1/25 bin ölçekli sit derecelendirme haritasında 2. Derece ve 3. Derece sit alanı olarak belirtilen alanı özel eğitim alanına dönüştürerek imara açtı. Orman arazisinin ortasında bulunan ve şantiye levhalarının yerleştirildiği 60 bin metrekarelik araziyi Beykoz Üniversitesi kullanacak.

Pages