2237 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 13 Ağustos 2016 21:28
Muğla'nın Ula ilçesinde orman yangını meydana geldi, yangının nedeni bilinmiyor.

Muğla'nın Ula ilçesinde ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Karabörtlen mahallesi Akçay mevkiindeki ormanlık alanda çıkan yangını görenler, orman ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine bölgeye ekipler sevk edildi.

Çarşamba, 24 Ağustos 2016 17:44
Manisa'nın Akhisar ilçesindeki kızılçam ağaçlarının bulunduğu ormanlık alanda yangın çıktı. 10 hektar orman alanı kül oldu.

Akhisar’ın Kırkağaç ilçesi sınırındaki kırsal Çobanhasan Mahallesi Yatağan mevkisindeki ormanlık alanda bugün saat 14.00 sıralarında alevler yükselmeye başladı.

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 14:34
İstanbul Kartal'daki Aydos Ormanı'nda çıkan yangında 4 hektarlık alanın yandığı belirtildi.

İstanbul Kartal ilçesinde bulunan Aydos Ormanı'nda çıkan yangın 1 saatlik çalışmanın sonrasında söndürülebildi. Yangında yaklaşık 4 hektarlık alanın kül olduğu belirlendi.

Aydos Ormanı'nın Kartal Cezaevi arkasındaki tarafında yangın çıktı. Yangına Pendik ve Kartal itfaiye grupları müdahale edildi. Yangın söndürme helikopterlerinin de çalışmalara katıldığı bildirildi.

Pazar, 14 Ağustos 2016 08:40
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen tasarıyla, aralarında PTT, TRT, Milli Piyango, TÜBİTAK, Atatürk Orman Çiftliği, Devlet Tiyatroları ve Devlet Su işleri'nin de bulunduğu yüzün üzerinde kurumun özelleştirilmesinin önü açıldı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda önceki gün kabul edilen tasarıyla, 100’den fazla kuruma varlıklarını ve ticari hisselerini özelleştirme idaresine devretme kararı alındı. Bu şekilde özelleştirme yolu açılıyor.

Çarşamba, 17 Ağustos 2016 07:35
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “5 çocuğu olmayanı genel müdür atamayacağım” sözleriyle ilgili "Espri yaptım, öyle şey olur mu" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'na, TBMM’de gazetecilerle sohbetinde Erzurum’da resmi bir toplantıda söylediği “5 çocuğu olmayanı genel müdür atamayacağım” şeklindeki sözlerinin tartışma konusu olduğunun anımsatılması üzerine, “Benim bir sürü genel müdürüm var, kiminin bir, kiminin iki, kiminin dört çocuğu var. Tabii ki ona bakmıyoruz” dedi. 

Cumartesi, 13 Ağustos 2016 16:57
Liyakat kriterini unutan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Benim de 4, iki de torun var 6. Bundan sonra çocuğu 5'ten aşağı olanı genel müdür yapmayacağım" dedi.

Ankara'dan çeşitli ziyaret, temel atma ve toplu açılış törenine katılmak için Erzurum'a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Vali Seyfettin Azizoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Salı, 09 Ağustos 2016 10:07
Saray için talan edilen Atatürk Orman Çiftliği peşkeş çekilmeye devam ediliyor. Mimarlar Odası Ankara Şubesi, elçilik binası yapılması için ABD'ye devredilen AOÇ arazisi için yargıya gitti.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ)  arazisiyken Gazi Ünversitesi'ne, Gazi Üniversitesi'nden TOKİ'ye ve oradan da ABD Büyükelçiliği'ne elçilik binası yapılması için devredilen AOÇ alanıyla ilgili açıklama yaptı.

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 09:25
Kazdağları eteklerinde başlayan ve şu ana kadar yaklaşık 20 hektar alanın zarar gördüğü yangını kontrol altına alma çalışmaları devam ediyor

Alınan bilgilere göre, Balıkesir'in Edremit ilçesi sınırlarındaki Kazdağları Talim Alanı mevkisinde gece başlayan orman yangını, şiddetli rüzgarın etkisiyle Havran ilçesi kırsalında bulunan ve Kazdağları eteklerindeki Beyoba köyü yakınlarındaki karaçam ormanına yayıldı. 

Perşembe, 18 Ağustos 2016 14:53
Çanakkale Alanköy'de tarım arazisinden ormanlık alana sıçrayan yangın kuvvetli rüzgar nedeniyle söndürülemedi.

Çanakkele – Çan Karayolundaki Alanköy’de yer alan bir tarım arazisinde saat 11.30 sıralarında yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen alevler, ormanlık alana sıçradı.

Perşembe, 11 Ağustos 2016 12:43
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, AOÇ’ye yönelik maddelerin torba tasarıdan çıkarıldığını, Ankapark alanın intifa hakkı süresinin 21 Haziran’da dolduğunu hatırlatarak, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’e “Süren bitti, AOÇ’yi iade et” dedi.

TBMM’ye sunulan Türkiye Varlık Fonu’nun kurulması ve bazı kanun hükmünde kararnamelerle ilgili değişiklik yapılmasına ilişkin kanun tasarısının Plan Bütçe Komisyonu’nda görüşmeleri sürerken, Atatürk Orman Çiftliği'ne yönelik maddelerinin torbadan çıkarılmasına karar verildi.

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 10:15
Meteoroloji Genel Müdürlüğü yurt genelinde sıcaklık artışlarına ilişkin uyarıda bulundu. İstanbul, Ankara ve İzmir artan nem oranıyla birlikte boğucu sıcaklarla boğuşuyor.

Meteoroloji, Batı Akdeniz illerinde etkili olacak yüksek hava sıcaklıkları ve düşük nemin, bazı olumsuzluklara yol açabileceği uyarısında bulunuldu. 
Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Antalya Bölgesel Tahmin ve Uyarı Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, bölgede bugün açık, az bulutlu hava bekleniyor. Hava sıcaklığı 1 ila 3 derece artacak.

Salı, 23 Ağustos 2016 14:25
Almanya'dan yıllık izin için memleketleri Nurhak'a gelen gurbetçiler burada yüzlerce kişinin katıldığı 'HES'lere Boyun Eğme' eylemi yaptı.

Almanya'da yaşayan ve yıllık izinlerini memleketlerinde geçiren gurbetçiler, geldikleri gibi ayaklarınız tozuyla eylem örgütlediler. Kahramanmaraş'ın Nurhak ilçesinde uzun süredir verilen dernekleşme mücadelesi, Almanya'dan memleketlerine gelen Komünist Parti üyesi işçilerin de örgütlenme çalışmalarına katılması üzerine bir eylemle taçlandı; Nurhaklılar "HES'lere Boyun Eğme" dedi.

Çarşamba, 10 Ağustos 2016 17:05
Uzmanlar, yöre halkı ve yaşam savunucularının uyarıları haklı çıktı, Bakanlık sınıfta kaldı...

Isparta ve Antalya sınırlarında, Yukarı Köprüçay Havzası'nda yapımı sürdürülen Kasımlar Barajı ve HES projesinde su tutma çalışmasına başlanınca Köprüçay'ın bir bölümü adeta kurudu. Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Değirmenözü köyündeki HES inşaatının yarattığı tahribata nehrin kuruması da eklenince köy hayalete döndü. Türkiye'nin önde gelen ekoloji ve toprakbilimi uzmanlarından Prof. Dr.

Salı, 09 Ağustos 2016 19:34
Amedspor'lu Abdullah Çetin, kalaşnikof ile sosyal medya hesabında paylaşılan bir fotoğraf nedeniyle, PFDK'ya sevk edildi.

Spor Toto 2. Lig ekipte futbol oynayan Amedspor'lu Abdullah Çetin, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından sosyal medya hesabında yer alan bir paylaşımı nedeniyle Profesyonel Disiplin Kurulu'na (PFDK) sevk edildi.

Perşembe, 04 Ağustos 2016 23:20
Yozgat genelinde açığa alınan personel sayısı 733'e ulaştı.

Yozgat’ta 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlatılan soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan kamu personeli sayısı 733'e çıktı.

Pages