2375 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 20 Mart 2017 23:14
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu’nun "Uludağ ile ilgili yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığını, Uludağ'ı istediği gibi yönetmenin kimsenin haddine olmadığını, Uludağ Milli Parkı’nın kimseye feda edilmeyeceğini" bildirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ali Ağaoğlu'nun Uludağ'da düzenlediği 'Geleneksel Basın Buluşması’nda gazetecilere yaptığı açıklamaların gerçeği yansıtmadığı bildirdi.

Salı, 21 Mart 2017 12:42
Erdoğan, "İnsan için orman, ekonomi için orman" etkinliğinde yaptığı açıklamada "Gecekonduların çoğu bugün şehirlerimizi adeta istila eden beton, çelik ve cam yığını binalardan daha kişilikli, şahsiyetli ve özgündür.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gecekonduların çoğu bugün şehirlerimizi adeta istila eden beton, çelik ve cam yığını binalardan daha kişilikli, şahsiyetli ve özgündür" dedi.

"İnsan için orman, ekonomi için orman" etkinliğinde konuşan Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde: 

'GECEKONDULAR BETON BİNALARDAN ŞAHSİYETLİ'

Pazartesi, 13 Mart 2017 15:58
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “İstanbul’da bugün rüzgar var. Saatte 50 kilometreye varan, bir de bilhassa İstanbul’un kuzey kesimlerinde, batı ve kuzey kesimlerinde kuvvetli yağış var” dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar'a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, burada gazetecilerin soruları üzerinde meteoroloji raporları hakkında açıklamalarda bulundu.

Bakan Eroğlu, içerisinde İstanbul'unda olduğu bazı bölgeler için yağış uyarısında bulundu.

Çarşamba, 22 Mart 2017 11:00
Kadir Sev

21 Mart, Dünya Ormancılık günüydü. Ankara’daki Arena Spor Salonunda görkemli bir törenle kutlandı. Toplantının sloganı; “ İnsan için orman, ekonomi için orman” olarak belirlenmişti. Açılış konuşmasını Tayyip Erdoğan yaptı. Konuşmasının büyük bir bölümünü 16 Nisan anayasa referandumunda neden evet denilmesi gerektiğine ayırdı, bu arada ormancılık konusunda da birkaç söz söyledi.

Salı, 21 Mart 2017 12:23
Bulduğu her fırsatta "İdamı millete götüreceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilginç bir açıklama geldi. Erdoğan açıklamasında "Bugün 'hayır' diyenler o gün de dar ağacı kuranların arkasındaydılar, konuşamazlar" ifadelerini kullandı.

"İnsan İçin Orman, Ekonomi İçin Orman" başlıklı etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Bugün 'hayır' diyenler o gün de dar ağacı kuranların arkasındaydılar, konuşamazlar" açıklamasında bulundu.

Erdoğan şunları söyledi:

Salı, 21 Mart 2017 13:15
Futbol Zirvesi'nde soğuk tavırları ile gündem olan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı kimin sinirlendirdiği belli oldu.

Fenebahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım Futbol Zirvesi'nde soğuk tavırları ile gündeme gelmişti.

Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yer aldığı toplu fotoğraf çekimi sırasında, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ile bir araya gelmeyi kabul etmediği öğrenildi.

Pazartesi, 20 Mart 2017 20:31
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın katılacağı program nedeniyle yarın Cumhuriyet Caddesi, Hipodrom Caddesi, Talatpaşa Bulvarı program bitimine kadar araç trafiğe kapatılacak.

Ankara Valiliği, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yarın Ankara’da katılacağı program nedeniyle kapatılacak yolları duyurdu.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

Çarşamba, 22 Mart 2017 14:34
"Suya, toprağa ve tohumlarımıza sahip çıkmazsak birkaç şirketin kölesi olacağız."

22 Mart Dünya Su günü nedeniyle Türkiye’nin son yıllarda yitirdiği su kaynakları bir kez daha gündemde. Ülkenin suları ve ormanın emanet edildiği Orman ve Su İşleri Bakanlığı, popülist bir yaklaşımla 2023’e kadar 1071 baraj ve gölet yapmayı amaçlıyor.

Salı, 07 Mart 2017 16:55
Roboski'de katırların ölümünden sorumlu kişiler hakkında yapılan suç duyurusuna soruşturma izni verilmedi.

Roboski'de öldürülen katırlarla ilgili Hayvan Haklarını Koruma ve Geliştirme Derneği (HAGİD) tarafından olaya karışan askerî ve idarî personelin cezalandırılması için yapılan suç duyurusu takipsizlikle sonuçlandı.

Cumartesi, 18 Mart 2017 02:35
Malatya'da 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin 76 sanığın yargılandığı davada, tutuklu 28 sanıktan dönemin 2. Ordu Kurmay Başkanı Avni Angun'un yanı sıra dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin Koruma Astsubayı Hacı Eyyip Özcan adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesince Yakınca Spor Salonu'nda görülen duruşmada, karacı olan tutuklu ve tutuksuz Huduti ile Angun'un da aralarında bulunduğu 38 sanığın ardından mahkeme heyeti, avukatların taleplerini dinledi.

Çarşamba, 08 Mart 2017 14:04
İstanbul'un en önemli yeşil alanlarından biri olan Belgrad Ormanı'na yasa dışı şekilde bırakılan hafriyat artığı ve molozlar nedeniyle çöplüğe döndü.

İstanbul’un ciğerleri sayılan Belgrad Ormanı, yasa dışı şekilde bırakılan moloz ve hafriyatlar nedeniyle çöplüğe dönüştü. Yasal döküm alanını kullanmak için ton başına 4 lirayı vermekten kaçan kamyoncular, molozları geceleri Belgrad Ormanı ve Çiftalan köyünün çevresinde bulunan ormanlık alana döküyor.

CHP TBMM GÜNDEMİNE TAŞIDI

Çarşamba, 08 Mart 2017 12:52
Antalya'nın Akseki ilçesinde bağlı Susuzşahap mahallesinde çıkarılmak istenen boksit madeninin insan sağlığına, doğaya, yörenin flora ve faunasına zarar vereceğini söyleyen bölge halkı, imza kampanyası başlattı. Kampanyaya, Sususzşahap'a çok yakın mesafedeki Değirmenlik, Ceceler ve Cevizli mahalleleri de destek veriyor.

Antalya'nın Akseki ilçesinde halk, Susuzşahap mahallesinde yaklaşık 2 bin hektarlık arazide çıkarılmak istenen, Değirmenlik, Ceceler ve Cevizli mahallelerine de çok yakın mesafede olan boksit madenine karşı kampanya başlattı. 

ÇED sürecinin devam ettiği boksit madeni projesinden bir an önce azgeçilmesini isteyen yöre halkı, sosyal medya üzerinden seslerini duyurmaya çalışıyor.

Perşembe, 23 Mart 2017 20:23
Uluslararası Bulut Atlası'na, aralarında oldukça nadir rastlanan asperatus bulutunun da bulunduğu 12 yeni bulut tipi dahil edildi. Asperatus, dalgalı bir denize benziyor.

Uluslararası Bulut Atlası'na, aralarında oldukça nadir rastlanan asperatus bulutunun da bulunduğu 12 yeni bulut tipi dahil edildi.

İlk kez 19'uncu yüzyılda oluşturulan atlas, bulutları tanımlamak ve gözlemlemek için referans kaynak olarak kullanılıyor. 

Cuma, 03 Mart 2017 17:25
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kaş için hazırladığı yaklaşık 40 bin nüfusu öngören 1/25 binlik plana ilişkin açılan davada mahkeme, imar planının iptaline karar verdi.

31 kişinin açtığı, Doğal Hayatı Koruma Vakfı’nın da müdahil olduğu dava, Antalya 4’üncü İdare Mahkemesi görüldü. Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Çınar Atay, Prof. Dr. Sibel Ecemiş Kılıç ve Prof. Dr.

Cuma, 30 Mayıs 2008 13:45
Rıfat Okçabol

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 1996 yılından bu yana açtığı Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları'na İSMEK adını vermiş. Bu kuruluşa ait 201 kurs merkezinde, 106 dalda 16 yaş üstünde olan 190 bin kadar yetişkin kurslara katılıyor. İSMEK, eğitsel hizmetleri MEDYA adlı bir şirketten satın alıyor. AKP'li belediyeler bu tür hizmetleri genelde "MEK" ile biten kısaltmalarla adlandırıyor.

Pages