1765 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Temmuz 2015 10:33
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Tayyip Erdoğan’ın desteği olmasaydı stat yapılamazdı" dedi. çArşı'nın Haziran Direnişi'ne katılmasından rahatsız olduğunu ifade etti.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, İnönü Stadı (Vodafone Arena) için, "Tayyip Erdoğan’ın desteği olmasaydı bu stat yapılamazdı" dedi.

Gazeteci ve sanatçılarla önceki gün iftar yemeğinde bir araya gelen Fikret Orman, yaptığı açıklamalarla iktidara yakınlığını bir kez daha ilan etti.

'ÇARŞI'DAN RAHATSIZIM'

Perşembe, 02 Temmuz 2015 08:53
Maslak 1453 projesinin bir kısmının orman arazisine yapıldığı, Orman Bakanlığı müfettişlerince saptandı. Bakanlık Hazine'ye durumu anlatan bir yazı gönderdi. Hazine'nin cevabı, "orman değil, dava açmaya gerek yok" oldu.

İstanbul ’da, Maslak 1453 adlı toplu konut projesinin inşa edildiği alanda 5.504 metrekarelik alanın ormanlık alanın devamı olduğu anlaşıldı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı, bu arazinin orman vasfıyla tescili için dava açılması amacıyla Hazine’ye ihbarda bulundu.

Cuma, 03 Temmuz 2015 11:44
Atatürk Orman Çiftliği arazisi üzerinde yaptırılan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kullanacağı Ak Saray’ın içine inşa edilen cami, bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açılacak.

Atatürk Orman Çiftliği arazisinde yargının aksi yöndeki kararlarına rağmen inşa edilen konuta yapılan ek binalar arasında yer alan ve yüksek maliyetiyle gündeme gelen Ak Saray'ın içindeki cami bugün açılıyor.

Cumartesi, 04 Temmuz 2015 12:48
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu İzmir’in Torbalı İlçesi'nde Devlet Su İşleri tarafından yapımı devam eden Fetrek Çayı ıslah çalışmalarını incelerken, koalisyon seçeneklerini değerlendirdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İzmir’deki Fetrek Çayı ıslah çalışmaları sırasında koalisyon ihtimallerini de değerlendirdi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, koalisyon çalışmalarıyla ilgili şunları aktardı:

Perşembe, 02 Temmuz 2015 14:18
Haziran Direnişi'ne destek verdikleri için "darbecilik"le yargılanan çArşı'yı hedef alan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın "Tayyip Erdoğan’ın desteği olmasaydı, bu stat yapılamazdı, çArşı masum değil, tapelere baktığımızda birçok şeyi görüyoruz. Yanlarında olmayız” sözlerine, çArşı'dan tepki var.

Katıldığı bir iftar yemeğinde konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, Haziran Direnişi'ne destek verdiği için "darbecilik"le yargılanan çArşı hakkında, "son olarak çatı kaçak diye inşaatı durdurdular. Daha ortada çatı bile yok. Ne zorluklarla karşılaştık inşaat sırasında. Tayyip Erdoğan’ın desteği olmasaydı bu stat yapılamazdı. Benden başka kimse de İnönü’yü yıkamazdı.

Cumartesi, 04 Temmuz 2015 15:54
7 Haziran’da AKP’den İzmir Milletvekili seçilen Borsa İstanbul’un eski Başkanı Mustafa İbrahim Turhan, vekil olarak ilk icraatını Aliağa'da cübbe giyip teravih namazı kıldırarak gerçekleştirdi.

AKP İzmir Milletvekili Mustafa İbrahim Turhan, iftar programı için gittiği Aliağa’da teravih namazı kıldırdı. Turhan, İlçe Başkanı Yaşar Akbulut ve beraberindekilerle vatandaşları dinledi.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 10:45
Artvin’in Kafkasör Yaylası, Genya ve Cerattepe mevkiine Cengiz Holding tarafından yapılmak istenen bakır madenine karşı yıllardır mücadele eden Artvin halkının direnişi devam ediyor. Yöre halkı 24 saatlik nöbete başlarken, Yeşil Artvin Derneği Başkanı Nur Neşe Karahan, direnişle ilgili soL'a konuştu.

Dünyanın 100 doğal ormanından biri ve resmi turizm bölgesi olan alan madencilik sektörüyle yok edilmek istenirken, bir şehir bu saldırıya direniyor. 25 senelik kesintisiz bir mücadele yürüten şehir halkı hukuk mücadelesini sürdürürken, şirket yürütmeyi durdurma kararlarına rağmen türlü hukuksuzluklarla doğal hayatı talan etmeye çalışıyor.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 10:58
Isparta'nın Sütçüler ilçesi Yukarı Köprüçay Havzası'nda yapımı sürdürülen Kasımlar Barajı ve HES projesi için kesilen meşe ağaçları, Aralık 2014’te çalındı.

Yukarı Köprüçay Havzası'nda büyük bölümü çam ve meşe ormanlarıyla kaplı alanda yapımı devam eden Kasımlar Barajı ve HES projesi için kesimi yapılan meşe ağaçları geçtiğimiz Aralık ayında çalındı.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 15:11
Gezi Parkı'nda "Kırmızılı Kadın" Ceyda Sungur'a biber gazı sıkarak hafif yaraladığı iddiasıyla yargılandığı davada "600 fidan dikme cezası" alan polis Fatih Zengin, karara itiraz etti.

Gezi Parkı'nda “Kırmızılı Kadın” olarak tanınan Ceyda Sungur’a, biber gazı sıkarak hafif yaraladığı iddiasıyla yargılandığı davada 20 ay hapis cezasına çarptırılıp, 600 orman fidanı dikme ile bakımını yapma yükümlülüğü getirilen polis memuru Fatih Zengin, karara itiraz etti.

Perşembe, 02 Temmuz 2015 09:53
İstanbul Tuzla’da daha önce iki üniversitenin istediği ve “Hayati önemi var” diye reddedildiği 167 dönüm arazinin TÜRGEV'e verildiği ortaya çıktı.

İstanbul Tuzla’da daha önce iki üniversitenin istediği 167 dönüm araziyi, “Hayati önemi var” diye reddeden hükümet, yönetiminde Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan ve kızı Esra Albayrak'ın olduğu TÜRGEV’e (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) verdi.

Çarşamba, 01 Temmuz 2015 12:03
Anavatanı Anadolu, Kafkasya ve İran olan ceviz üretiminde dünyada dördüncü sırada yer alan Türkiye, buna rağmen tüketimini karşılayamıyor.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, cevizde üretim artışının tüketime yetişmediğini bildirerek, “cevizin anavatanlarından olmasına, üretimde dördüncü sırada bulunmasına rağmen Türkiye, ithalattan kurtulamıyor” dedi.

Cuma, 03 Temmuz 2015 11:39
1994 yılında tutuklandı İlhan. O günlerde İstanbul Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi öğrencisiydi. Tutuklanmasının üzerinden tam 21 yıl geçti, ortada tek bir delil yok ama İlhan hâlâ cezaevinde tutuluyor…

Bingöl’de oldukça başarılı bir öğrenciliğin ardından İstanbul Üniversitesi’ni kazanarak şehrinden ayrıldı İlhan. Fen Edebiyat Fakültesi’nde Coğrafya okuyordu. Hayalini kurduğu üniversitedeydi artık. Önünde koca bir üniversite hayatı vardı. Yaşanacak, mücadele edecek onca şey. Ancak tam her şey iyi gidiyor derken bir anda tüm hayatı değişti İlhan’ın.

Cuma, 03 Temmuz 2015 12:39
Çeviri: Merve N. Gürbüzel

Güney Kore’deki Songdo’dan Hindistan’daki Lavasa’ya, oradan Mısır’ın isimsiz yeni başkentine, gözümüzü çevirdiğimiz her yerde birileri yepyeni kentler inşa ediyor. Ne kadar zor olabilir ki?

Çarşamba, 17 Haziran 2015 15:55
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, inşası süren stadın 20 Eylül'de biteceğini açıkladı.

 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "Stadı 20 Eylül'de bitireceğiz" açıklaması yaptı. Orman, "Eylül ekim ayı gibi sandığı koyarız. Buradan da söylüyorum, sandığı koyacağız lütfen aday olsunlar. İnsan yıpratmak üzerine değil, somut projelerle gelsinler" dedi.

Çarşamba, 03 Haziran 2015 16:13
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, teknik direktör arayışlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, katıldığı bir programda teknik direktör arayışlarıyla ilgili bilgi verdi.

Pages