2332 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 16 Ocak 2017 16:04
"Beşiktaş spor kulübü, siyaset kulübü değil" sözleriyle bilinen başkan Fikret Orman, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret ederek üzerinde isminin yazılı olduğu forma hediye etti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Ankara'daki makamında ziyaret etti.

Başkan Fikret Orman'ın Bakan Süleyman Soylu'yu ziyaretinde siyah-beyazlı yöneticilerden Deniz Atalay, Candaş Tolga Işık ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu da yer aldı.  

Pazar, 08 Ocak 2017 18:24
Sürmene'deki orman yangınıyla ilgili konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yanan alanlar kati surette başka maksatla tahsis edilemez" açıklamasında bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından Trabzon'un Sürmene ilçesinde meydana gelen orman yangınına ilişkin açıklama yaptı.

Salı, 17 Ocak 2017 13:15
Trabzon Sürmene'de Çamburnu mevkiinde 7 Ocak'ta çıkan büyük orman yangınından bir hafta sonra, bölgedeki çöp tesisi için "ÇED gerekli değildir" kararı verildi.

Sürmene'deki Çamburnu yangınından hemen sonra Katı Atık Tesisi Ek Lot İnşaatına "ÇED gerekli değildir" kararı geldi.

Karadeniz İsyandadır adlı Facebook sayfasındaki habere göre, Sürmene Çamburnu mevkiinde çıkan yangından 3 gün önce (4 Ocak'ta) proje başvurusu yapılan projeye, yangından bir hafta sonra "ÇED gerekli değildir" kararı verildi.

Pazar, 08 Ocak 2017 02:19
Trabzon'un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde bugün akşam saatlerinde orman yangını çıktı. Mesire alanında çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle yayılarak kilometrelerce alanı etkisi altına aldı.

Trabzon'un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde bugün akşam saatlerinde orman yangını çıktı. Henüz neden çıktığı belirlenemeyen orman yangınına sarp arazi nedeniyle müdahale edilemiyor.

Pazar, 08 Ocak 2017 18:06
CHP İstanbul Milletvekil Barış Yarkadaş, Sürmene'de yanan ormanın Erdoğan'ın Katar Emiri'ne havadan dolaşarak gösterdiği yer olduğunu yazdı.

Sürmene'de yanan ormanın Erdoğan'ın Katar Emiri'ne havadan dolaşarak gösterdiği yer olduğu iddia edildi.

İddianın sahibi CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter'dan “Trabzon Sürmene’de Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar Emiri’ne havadan dolaşarak gösterdiği orman yanıyor… Emir’e yatırım alanı mı açılıyor?” açıklamasında bulundu.

Çarşamba, 04 Ocak 2017 14:18
Kuzey Ormanları Savunması (KOS) adlı demokratik kitle örgütü, İstanbul'da kuzey ormanları içinde yer alan askeri alanların darbe girişimi sonrası tahliye edilerek sermayeye ve ranta açılması girişimlerine tepki gösterdi. Açıklamada, "Askeri alanlar kuzey ormanlarının doğal bir parçasıdır, sermayeye değil ormana iade edilmelidir" denildi.

Kuzey Ormanları Savunması (KOS) adlı demokratik kitle örgütü, kuzey ormanları içinde yer alan askeri alanların tahliye edilerek sermaye gruplarına ve rantiyecilere peşkeş çekilmesi girişimlerine tepki gösterdi. 

Pazartesi, 16 Ocak 2017 13:39
Artvin’de, AKP yandaşı patron Mehmet Cengiz'in Cerattepe'deki madencilik faaliyetlerini protesto eden, jandarma ve polisin bibergazlı, plastik mermili saldırısına uğrayan 48 yurttaş hâkim karşısına çıktı.

Artvin'de Kafkasör Yaylası Cerattepe bölgesinde çıkarılmak istenen bakır madenine karşı çıkan Artvinliler, şirkete ait araçların maden sahasına ulaşmaması için 15 Şubat’ta eylem başlatmıştı. Cerattepe yolunu özel araçlarını park ederek kapatan, barikatlar kuran yuttaşlara polis ve jandarma biber gazı ve plastik mermiyle saldırmıştı.

Salı, 17 Ocak 2017 21:32
Isparta'da yavru bir köpeğin kulaklarını kesip görüntüleri yayımlayanlara 4 bin 404 lira para cezası verileceği açıklandı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Isparta'da yavru köpeğin kulaklarını keserek görüntülerini sosyal paylaşım sitesinde paylaşan iki kişiye, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca toplam 4 bin 404 lira idari para cezası verileceğini duyurdu.

Salı, 10 Ocak 2017 01:00
Orhan Gökdemir

Karadeniz sahil yolu projesi ile başladı her şey. Yol, 7 başbakan döneminde ihale edildi. İlk ihaleye 1987 yılında Turgut Özal döneminde Çarşıbaşı-Trabzon-Araklı arasındaki bölüm için çıkıldı. Sonra Süleyman Demirel, Tansu Çiller, Mesut Yılmaz, Bülent Ecevit dönemleri girdi araya. Hepsi yola bir parça ekledi. Sonuncusu da Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığında ihale edildi.

Perşembe, 19 Ocak 2017 19:31
New York Times, Erdoğan'ın "Ak Saray"ını da içeren dikkat çekici bir "başkanlık sarayları" testi hazırladı.

ABD gazetesi New York Times'ta (NYT), bugün manidar bir "test" yayımlandı.

NYT, Trump Beyaz Saray'a çıkmak üzereyken, okurlarının dünyanın başka ülkelerindeki 10 Başkanlık sarayını bilip bilmediklerini ölçecek "Başkanlık Sarayları: Küresel Bir Test" başlıklı bir test hazırladı.

Testte, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "külliyesi" de yer alıyor.

Salı, 10 Ocak 2017 21:18
TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişiklik teklifinin 1. turunda birinci maddenin görüşmelerine başlandı.

TBMM Genel Kurulunda, anayasa değişiklik teklifinin 1. turunda birinci maddenin görüşmelerine başlandı.

Teklifin birinci maddesi üzerinde ilk sözü, Anayasa Komisyonu adına Komisyon Başkanvekili ve AKP Burdur Milletvekili Reşat Petek aldı.

Birinci maddenin görüşmesi öncesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Genel Kurul Salonuna geldi.

Çarşamba, 18 Ocak 2017 13:47
Rize Hemşin'de "ÇED gereklidir" kararı verilen üç taş ocağının Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) dosyaları birbirinin kopyası çıktı. Üstelik tehlike altındaki bitki ve hayvan türleri, yerinde inceleme yapılarak değil, kitaplara bakılarak tespit edilmiş. Taş ocaklarının, Pazar ilçesinde Cengiz İnşaat-Aga Enerji ortaklığı tarafından deniz doldurularak inşa edilecek havalimanı için açıldığı vurgulandı.

Rize'nin Hemşin ilçesinde üç ayrı taş ocağı projesi için "ÇED gereklidir" kararı verildi. Aynı kişiye ait, birbirinden birkaç kilometre uzaklıktaki bu taş ocaklarının ÇED proje tanıtım dosyaları da birbirinin kopyası! Üstelik tehlike altındaki bitki ve hayvan türleri de yerinde inceleme yapılarak değil, kitaplara bakılarak tespit edilmiş. 

Cumartesi, 07 Ocak 2017 01:19
680 Sayılı OHAL Karanamesi ile at yarışları geliri Türkiye Varlık Fonuna devredildi.

Bugün yayımlanan 680 sayılı OHAL Kararnamesinde, at yarışı gelirlerinin ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na at yarışları düzenlemek amacıyla verilmiş olan taşınmazların, Türkiye Varlık Fonuna devredilmesine ilişkin bir madde de yer aldı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının at yarışları düzenlemesi ise yasaklanıyor.

Perşembe, 19 Ocak 2017 22:33
Ekolojik/Çevresel sorunlar, “katmerli” bir sınıf sömürüsünün devamıdır. Emek-Sermaye çelişkisini her aşamasında başka biçimleriyle taşımaktadır. O halde; çevre savunması yada ekolojik mücadele olarak tanımlanan toplumsal mücadeleler açıkça bir sınıf mücadelesi haline getirilmelidir.

Mustafa Cumhur Ersümer, “Barajlar, enerji santralleri, doğalgaz çevrim santrallerinin ihalelerini yaptık. Diğer yandan; ABD, Kanada ve Fransa ile Türkiye’nin hidrolik kaynaklarının devreye alınmasına yönelik anlaşmalar yaptık. Hazırlıklarımız sürüyor” (23.06.1999 – Evrensel) dediğinde, yerli ve yabancı sermaye gruplarının yatırımlarına yönelik işaret fişeği atılmıştı.

Pazartesi, 09 Ocak 2017 15:33
12 Eylül Darbesi’nin kanlı karanlık günlerinde Kenan Evren’in Hitler döneminden miras olarak sahiplendiği “vatandaşlıktan atma” uygulaması, bu kez de Kenan Evren’den miras olarak AKP tarafından sahiplenildi!

“Yurda dön” çağrısı ve bu çağrıya uymayanların Bakanlar Kurulu kararıyla “vatandaşlıktan çıkarılmaları” Kenan Evren döneminde de tıpkı Hitler dönemindeki gibi, birçok aydın, sanatçı ve politik mülteciye uygulanmıştı. Bu uygulamanın muhataplarından birisi de yazarımız Nihat Behram’dı.

Pages