2632 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 13 Eylül 2017 07:56
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök, ODTÜ'de büyük bir orman katliamına imza attı. TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Emre Sevim ile son yaşananları görüştük...

AKP'nin ODTÜ'den yol geçirme ve ağaçları yok etme projesinin son ayağı geçtiğimiz hafta cumartesiyi pazara bağlayan gece devreye sokuldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve ODTÜ Rektörü Mustafa Verşan Kök arasındaki anlaşma sonrası yaşanan yıkım oldukça sarsıcı.

Cuma, 01 Eylül 2017 23:03
Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan orman yangınında 1,5 hektar ormanlık alan zarar gördü.

Muğla'da Milas ilçesi Selimiye Mahallesi Bafa mevkisinde belirlenemeyen nedenle orman yangını çıktı.

Rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüyen yangına havadan 2 uçak, 6 helikopter ile karadan ise 15 arazöz ve 70 orman yangını söndürme işçisi ve vatandaşlar müdahale etti.

Kontrol altına alınan yangında, 1,5 hektar ormanlık alan zarar gördü.

Pazartesi, 04 Eylül 2017 15:20
Antalya'nın Kumluca ilçesinde orman yangını çıktı.

Bugün saat 13.45 sıralarında, Antalya'nın Kumluca İlçesi Damlakıranlar mevkiinde orman yangını çıktı.

Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı arazözler ile orman işçileri, 2 helikopter ve 1 amfibi uçak yangına müdahale ederken, yangının yaklaşık 10 hektarlık bir alan üzerine etkili olduğu bildirildi.

 

Perşembe, 14 Eylül 2017 15:04
Gümüşhane'nin Torul ilçesinde ormanlık alanda çıkan orman yangını etkili oluyor.

Edinilen bilgiye göre, bugün öğle saatlerinde ilçenin Yücebelen köyü Çayırlar mevkiinde sık ormanlık alanda henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı.

Orman yangınına Torul İşletme Şefliği'ne ait ekipler müdahale ederken, bölgenin sarp ve yolunun olmamasının yangın söndürme çalışmalarını güçleştirdiği belirtildi.

Çarşamba, 20 Eylül 2017 21:24
Karabük'te orman yangını çıktı. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Karabük'te Pirinçlik mevkisinde orman yangını çıktı. Arazinin dik ve engebeli olması nedeniyle havadan da müdahale edilen yangın söndürme çalışmaları güçlükle sürdürülüyor.

Nedeni henüz belirlenemeyen yangını gören vatandaşlar itfaiyeye haber verdi. İtfaiye ekipleriyle birlikte Karabük Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı arazözler yangın bölgesine sevk edildi.

Cuma, 15 Eylül 2017 15:09
Çanakkale'de Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan'da orman yangını çıktı.

Çanakkale'de Kilitbahir köyündeki Ağaderesi Hastane Şehitliği mevkisinde orman yangını çıktı. Yangına hava destekli müdahale sürüyor.

Alınan bilgiye göre, Gelibolu Yarımadası Tarihi Alan sınırları içinde, Kilitbahir köyündeki Ağaderesi Hastane Şehitliği mevkisinde bulunan ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı.

Çarşamba, 06 Eylül 2017 15:10
Muğla’nın Menteşe ilçesi Zeytinköy Mahallesi'nde başlayan orman yangını rüzgarın da şiddetiyle devam ediyor. Alevlerin tehdit ettiği 136 haneli Zeytinköy Mahallesi jandarma ve Orman Müdürlüğü ekiplerince boşaltıldı

Muğla’da saat 14.25 sıralarında çıkan orman yangını devam ediyor. Menteşe Mahallesi Zeytinköy Mahallesi ile Dağpınar Mahallesi arasında başlayan orman yangınına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. 

Salı, 12 Eylül 2017 20:21
Kütahya’nın Emet ilçesindeki orman yangınının ardından Malatya ve Tokat'tan da yangın haberleri geldi.

Kütahya’nın Emet ilçesi Kabaklar köyündeki orman yangının ardından iki ilden daha yangın haberleri geldi.

Çarşamba, 13 Eylül 2017 14:44
Bursa'nın Yenişehir ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangına çok sayıda ekip müdahale ediyor.

Bursa'nın Yenişehir ilçesine bağlı Kızılköy ve Barcın Mahalleleri arasında ormanlık alanda başlayan yangın hızla ilerliyor.

Çıkış sebebi bilinemeyen orman yangınına yangın söndürme helikopteri ile havadan müdahale edilirken, itfaiye ve orman ile BUSKİ ekipleri karadan müdahaleyi sürdürüyor. Yaklaşık 50 dönümlük alanda devam eden yangın söndürülmeye çalışılıyor.

 

Pazartesi, 04 Eylül 2017 21:01
Bolu’nun Göynük ilçesinde dün başlayan ve bugün rüzgarın etkisiyle tekrar hızla yayılan yangın havadan görüntülendi.

Bolu'da, İbrahimözü Köyü Safranlar Mahallesi Doğanderesi mevkisinde yol kenarında bulunan otlara atılan izmaritle başlayan orman yangının ikinci gününde rüzgarın hızını artırmasıyla alevler tekrar yükseldi.

Salı, 12 Eylül 2017 19:00
Kütahya’nın Emet ilçesi Kabaklar köyündeki ormanlık alanda çıkan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, Kabaklar köyü yakınlarında bulunan Tetik bölgesi Kurdun Deresi mevkisindeki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra yangın söndürme helikopteri bölgeye sevk edildi.

Pazar, 03 Eylül 2017 20:44
Bolu’nun Göynük ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. 50 hektarlık alanda etkili olan yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

Edinilen bilgiye göre, İbrahimözü köyü Safranlar Mahallesi yakınlarında bulunan çam ormanında henüz bilinemeyen bir nedenden yangın çıktı. Çamlık alanda çıkan ve hızla büyüyen yangın ormanlık alana sıçrarken, yerleşim yerlerine yakında alandaki yangında gökyüzü siyah bulutlarla kaplandı.

Perşembe, 21 Eylül 2017 16:23
Eskişehir'in Yukarı Danışment Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.

Daha önce merkeze bağlı köy olan Yukarı Danışment Köyü yakınlarındaki ormanlık alanda bugün saat 14.00 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Salı, 05 Eylül 2017 17:54
Sivas'ın Zara ilçesinde, arazide başlayıp ormanlık alana sıçrayan yangının söndürülmesi için ekiplerin çalışması devam ediyor.

Sivas Zara'ya bağlı Büyükkaya Köyü Araplar Mezrası ve Zoğallı Köyü arasında, bugün saat 12.00 sıralarında örtü yangını çıktı. Yangını gören köylüler durumu Zara Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi. Yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı.

Pazar, 03 Eylül 2017 00:14
İzmir'in Ödemiş ilçesinde belirlenemeyen bir nedenle ormanlık alanda çıkan yangında, bir hektar ormanlık alan tahrip oldu.

İzmir'in Ödemiş İlçesi Bademli Mahallesi Akçukur mevkiinde ormanlık arazide, gece geç saatlerde, belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Vatandaşların ihbarı üzerine müdahale edilen yangın kontrol altına alınırken, bir hektar ormanlık alanın tahrip olduğu öğrenildi.

Pages