2697 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Kasım 2017 18:36
Muğla’nın Datça ilçesinde iki ayrı noktada aynı anda başlayan orman yangınlarının kontrol altına alınması için çalışmalar devam ediyor.

Muğla'nın Datça ilçesine bağlı Kızlan Mahallesi Harnupluk mevkisi ile 1 kilometre uzağında bulunan Gökova Körfezi Gereme Koyu Dalyan piknik alanında saat 16.00 sıralarında aynı anda orman yangını çıktı.

Cumartesi, 11 Kasım 2017 14:50
Kastamonu Cide’de ormanda çalışan işçi Abdullah Uygun, traktör römorkundan düşen tomrukların altında kalarak yaşamını yitirdi.

Kastamonu’nun Cide ilçesine bağlı Güzelyayla köyünde, ormanda çalışan 31 yaşındaki Abdullah Uygun, traktör römorkundan düşen tomrukların altında kalarak yaşamını yitirdi. 

Cumartesi, 18 Kasım 2017 17:12
Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesindeki doğal SİT alanında madencilik izni verilmesi ve turizm bölgesinin madencilik firmasına devredilmesi konusunda açıklama yapan CHP Bursa Milletvekili Sarıbal, mecliste yaptığı basın toplantısında sert tepki gösterdi.

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesindeki doğal SİT alanında madencilik izni verilmesiyle 40 bin dönüm ormanın amacı dışında kullanılacağı belirtildi. 

Bu duruma tepki gösteren CHP Bursa milletvekili Orhan Sarıbal, "Meşe ve kayın ormanları yok olacak, kaplıca suları yer değiştirecek, buna itiraz edeceğiz" dedi. 

Cuma, 03 Kasım 2017 09:39
Maliye, Milli Savunma ile Orman ve Su İşleri bakanlıklarına yeni atamalar yapıldı.

Maliye, Milli Savunma ile Orman ve Su İşleri bakanlıklarına ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) Genel Müdür Yardımcısı Şeref Çolak, Maliye Bakanlığı Müşavirliğine atandı.

Cumartesi, 18 Kasım 2017 17:49
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu,"İstanbul'un alanının yüzde 44'ü ormandır" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, İstanbul'un yüzde 44'ünün orman olduğunu iddia etti.

Cuma, 03 Kasım 2017 23:55
Muğla’nın Datça ilçesinde, orman yangını çıkardığı iddiasıyla gözaltına alınan arazöz şoförü Aykut Sönmez tutuklandı.

Muğla’nın Datça ilçesinde iki ayrı noktada aynı anda başlayan orman yangını çıkardığı iddiasıyla gözaltına alınan ve çıkarıldığı mahkemede tutuklanan Aykut Sönmez'in, Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'nde arazöz şoförü olarak çalıştığı ortaya çıktı. İzinli olduğu gün ormanı ateşe veren arazöz şoförünün yangını çıkardıktan sonra aracını yıkattığı iddia edildi.

Perşembe, 02 Kasım 2017 14:09
Şarkıcı ve oyuncu Şevval Sam, Datça'daki orman yangını sonrası sosyal medya üzerinden açıklamada bulundu.

Muğla’nın Datça ilçesinde iki ayrı noktada aynı anda başlayan orman yangınında 25 hektarlık alan kül oldu.

Pazartesi, 13 Kasım 2017 07:30
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü'nce yapılan çalışmalar neticesinde İstanbul’da yeni bir endemik bitki türü keşfedildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, yürüttüğü “Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesi” (UBENİS) çalışmalarıyla Türkiye’nin zengin biyolojik çeşitliliğini gün yüzüne çıkarmaya devam ediyor.

Perşembe, 23 Kasım 2017 14:43
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, perşembe gününden itibaren havaların soğumaya devam edeceğini aktararak, özellikle sürücülerin kar lastiklerini takmalarını ve meteorolojiden yol ve hava durumunu takip etmelerini istedi.

Perşembe gününden itibaren havaların soğumaya devam edeceğini ifade eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Havalar soğumaya devam ediyor hatta kar yağışları başladı, hatta Ankara'nın yüksek kesimlerine kar yağdı. Perşembe gününden itibaren Ege ve Akdeniz bölgeleri hariç tüm bölgelerimizde yağışlar devam edecek" dedi. 

Çarşamba, 22 Kasım 2017 14:43
Dersim'in Pülümür Vadisi'nde son dönemlerde ölü dağ keçilerine rastlandı. Ölümlerin vebadan kaynaklandığını tahmin ediliyor. Pülümür Orman İşletme Şefi Birgül Murat, henüz ulaşamadıkları bölgeler olduğunu, tahmin edilenden daha fazla dağ keçisinin ölmüş olabileceğini söyledi.

Dersim'in Pülümür Vadisi’nde beş dağ keçisi ölü bulundu. Dağ keçilerinin evcil hayvanlardan bulaşan hastalık nedeniyle ölmeye başladıkları düşünülüyor. 

Çarşamba, 01 Kasım 2017 19:23
Monaco maçı kadrosuna alınmayan Caner Erkin hakkına Beşiktaş Başkanı Orman'dan açıklama geldi.

Monaco maçı kadrosuna alınmayan Caner Erkin hakkına Beşiktaş Başkanı Orman'dan açıklama geldi.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Monaco maçı kadrosuna alınmayan Caner Erkin'in kadro dışı bırakılığı bırakılmadığı şeklindeki sorulara Başkan Fikret Orman'dan yanıt geldi. Monaco maçı öncesi beIN Sports'a konuşan Fikret Orman, Caner Erkin'i savundu.

Perşembe, 09 Kasım 2017 10:17
UEFA ile Şampiyonlar Ligi’ne sponsor olmak üzere bir süredir görüşmeler yapan Türk Hava Yolları, Türkiye’yi Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden Beşiktaş'a sponsorluk yapmaktan vazgeçti

Türk Hava Yolları (THY) Beşiktaş'a sponsorluk yapmaktan vazgeçtiği, bunun gerekçesininse klüp başkanı Fikret Orman'ın Euroleague'le ilgili eleştiriler yapması olduğu bildirildi. THY basketbol organizasyonu Euroleague’in ana sponsoru. 

Salı, 14 Kasım 2017 00:40
Erdoğan, Rusya'nın Soçi kentinde Putin ile yaptığı görüşmelerin ardından özel uçak ile saat 23.15'te Kuveyt'e hareket etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Rusya'nın Soçi kentindeki görüşmelerinin ardından Kuveyt'e hareket etti. 

Pazar, 12 Kasım 2017 13:16
İstanbul Soğanı adı verilen yeni bir endemik bitki türü keşfedildi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü, "ülkenin sahip olduğu zengin biyoçeşitliliğin korunması ve gelecek nesillere aktarılması için" çalışmalarını sürdürüyor.

Salı, 14 Kasım 2017 16:38
CHP Burdur Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu Üyesi Mehmet Göker, hükümetin Haziran Direnişi'yle rafa kaldırdığı ‘Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı’nın yeniden gündeme getirmesini değerlendirdi. Göker, “Tasarı, koruma maskesinin arkasına saklanarak ‘kullanmaya’ dönük çeşitli düzenlemeler ile donatılmıştır. Söz konusu tasarı Milli Parkları ve diğer korunan doğal alanları korumaktan çok bunların üzerinden nasıl rant sağlanır düşüncesinden hareketle hazırlanmıştır” diye konuştu.

TBMM Çevre Komisyonu,  geçtiğimiz hafta Türkiye’nin doğa koruma alanlarıyla ilgili kanun tasarısını görüşmeye başladı. Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ancak Haziran Direnişi günlerinde yükselen tepkilerin ardından geri çekilen ‘Tabiatı ve Biyolojik Çeşitliliği Koruma Kanunu Tasarısı’, bu kez sesiz sedasız ilgili komisyonun gündemine alınarak görüşülmeye başlandı.

Pages