2847 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 11 Haziran 2018 20:14
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ordu'da yapılması planlanan hastanenin botanik parkı arazisine yapılacağını söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ordu'da açılış törenine katıldı. Törende konuşan Eroğlu, hastane yapımı için başka arazi bulamadıkları için botanik parkı yerine hastane yapılacağını söyledi. Eroğlu "Biliyorsunuz burada bir hastane yeri aranıyordu. Biz botanik parkı için hazırlık yapmıştık.

Pazartesi, 11 Haziran 2018 18:05
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Muharrem İnce'ye yönelik olarak 'Zeytin Dalı Harekatı'nda bir kahraman paşamıza laf uzatacak kadar dilini uzatan kişiler var ama bu millet o kişinin dilini keser' dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi tehdit etti.

Eroğlu, "Adaylar artık öyle haddini aşıyor ki özellikle Zeytin Dalı Harekatı'nda bir kahraman paşamıza laf uzatacak kadar dilini uzatan kişiler var ama bu millet o kişinin dilini keser" diye konuştu.

'ŞU KARŞIDA RESMİ OLAN ADAM...'

Pazar, 10 Haziran 2018 12:20
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Akay’da Cumhuriyet dönemi eserlerinin yoğun olduğu Bakanlıklar bölgesinde yer alan yapıların brandalarla kapatılarak, yıkım ve tadilat işlemleri yapıldığını bildirdi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara'da devam eden yıkımlara ilişkin açıklamada bulundu.

İçişleri Bakanlığı ve Orman Bakanlığı alanlarındaki yıkım ve tadilatlara ilişkin “Cumhuriyet dönemi eserlerinin yoğun olduğu bir noktada gizli saklı neyi yıkıyorsunuz açıklayın” sorusu yöneltilirken, Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, şunları söyledi:

Cumartesi, 16 Haziran 2018 21:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı İnce'nin 'Televizyonda karşıma çık' çağrısına yanıt verdi. Erdoğan, İnce'nin 'kendisi üzerinden' reyting sağlamaya çalıştığını iddia etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınıyla ekrana gelen İskele Sancak Özel programında gündeme ilişkin soruları cevaplandırıyor.

Cuma, 15 Haziran 2018 22:13
Çekmeköy Merkez Mahallesi‘nde aralarında hiçbir geliri bulunmayan yaşlı insanların da olduğu çok sayıda mahalleli, evlerini kaybetme tehdidiyle karşı karşıya.

Çekmeköy Merkez Mahallesi'nde zilliyet hakkı davası mahallelilerle rant peşinde koşanları karşı karşıya getirmiş durumda.

Salı, 05 Haziran 2018 14:34
Çin, Gana'dan boksit çıkartmak için 10 milyar dolar değerinde madencilik anlaşması yaptı. Çin, Gana'da boksit madenciliği karşılığında altyapı inşa edecek.

Gana'yla Çin arasında 2017 yılının Haziran ayında yapılan anlaşmayla Gana ülkedeki boksitin yüzde 5'ini Çin'e vermeyi kabul etmişti. Çin ülkeden boksit çıkartmak karşılığında Gana'ya altyapı projeleri inşa etmeyi önermişti.

Pazartesi, 04 Haziran 2018 12:15
Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) İstanbul şubesi, İstanbul Çevre Durum Raporu'nu açıkladı. Raporda İstanbul'un 'ekolojik yıkımın merkezi' ve 'katil projelerin odağı' haline getirildiği vurgulandı.

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) İstanbul şubesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle İstanbul Çevre Durum Raporu'nu açıkladı.

Raporda İstanbul'un "ekolojik yıkımın merkezi" ve "katil projelerin odağı" haline getirildiği vurgulandı. 

Pazar, 17 Haziran 2018 00:45
Tolga Binbay

Önceki gece, dört bir yandan yayılınca küçük yavrunun fotoğrafları, aklıma düştü, ne gördüğümüz o fotoğrafta.

Birçok insan, belki milyonlarca insan, karşılaştıkları şiddetin şiddetiyle, sanırım bazı sorular sordular kendilerine. Mesela “Bizim de patilerimizi kesip yol kenarına bırakırlar mı?” dediler farkında olarak ve olmayarak. Ya da “belki de çoktan bırakıldık mı?” diye sordular.

Salı, 05 Haziran 2018 16:12
Enerji piyasasında kârlılık artarken bir yandan da işçi kıyımları durmak bilmiyor. Bu örneklerin sonuncusu AKP iktidarında kârına kâr katan Mitaş Enerji oldu. İşte Mitaş'ın kısa öyküsü...

Mitaş Enerji Ankaralı bir firma. Enerji nakil hatlarıyla veya elektrik iletimiyle ilgili olmayanların pek de sık duyacağı bir isim değil. Ancak eğer sokağınızdaki aydınlatma lambası direğinin markasına dikkatli şekilde bakarsanız büyük ihtimalle Mitaş veya en büyük rakibi Şa-Ra’nın adını okuyacaksınız.

Cuma, 01 Haziran 2018 21:10
"İzin verin ahmakça görünmek pahasına da olsa söyleyeyim; gerçek devrimcinin kılavuzu büyük bir sevgi duygusundan gelir. Bu özelliğe sahip olmayan birinin devrimci olması düşünülemez."

Ernesto Guevara, -daha sonraları Kübalılar Che ismini takacaktı- ekonomik durumu iyi Arjantinli bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelir. Doğduğu andan ölene kadar astım hastası olan Ernesto’ya bu tanı konulduktan sonra, ailesi sağlığına kavuşabilmesi için ormanlık bir bölgeye taşınır. Karakterinin şekillenişinde bu izole hayatın ve hastalığının etkisi büyüktür.

Pazartesi, 14 Mayıs 2018 19:06
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bugün kabul edilen yasa TBMM Genel Kurulu'nda da kabul edilirse Atatürk Orman Çiftliği'ndeki yağma 29 yıla uzatılacak.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, uzun süredir konuşulan Atatürk Orman Çiftliği Kanunu'na ek maddeyi kabul etti. tasarı TBMM Genel Kurulu'nda da onaylandığı takdirde, Atatürk Orman Çiftliği arazisinde tema park ve hayvanat bahçesi için tahsis edilen alan 29 yıllığına Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne (ABB) tahsis edilecek. Üstelik ABB araziyi bedelsiz olarak kullanacak.

Cuma, 25 Mayıs 2018 15:17
Amazon'da orman tahribatı gerçekleştiren çetelere karşı Brezilya hükümeti, tehdit altında olan yerli kabileye silahlı destek sağlıyor.

Brezilya hükümeti, Amazon'daki orman tahribini durdurmak amacıyla yasadışı ağaç kesimine karşı yerli kabileye silahlı destek sağlıyor. Kampanyayı sürdüren kuruluşlar bunu bir “dönüm noktası” olarak niteliyor.

Cuma, 25 Mayıs 2018 14:52
AKP'li cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın onayladığı "7144 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" Resmi Gazete'de yayınlandı. Yeni düzenlemeye göre Atatürk Orman Çiftliği Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne tahsis edilebilecek, belediye de burayı üçüncü kişilere işletmeye verebilecek. Ayrıca "AOÇ arazileri üzerinde konut, ticaret ve sanayi amaçlı yapılaşma yapılamaz" hükmü geçerli olmayacak.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan "7144 sayılı Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun" Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Salı, 22 Mayıs 2018 11:45
Oğuz Oyan

Ekonomik kriz eşiği aşılıp kriz yönünde "kararlılıkla" ilerlerken, TL'nin değer kaybında her gün yeni rekorlar kırılırken, faizler yeni tavanları denerken havadan sudan bahsedilir mi? Siyasette her yer toz dumanken, aday listeleri tartışmaları gündemin ilk sırasına oturmuşken güncel siyaset dışına çıkılır mı?

Cuma, 25 Mayıs 2018 07:16
24 Haziran seçimleri öncesi AKP tarafından yeni sistemin nasıl işleyeceğini belirleyecek KHK çalışmasında sona gelindi.

AKP hükümetinin Meclis’ten yetki alarak kanun hükmünde kararnameyle (KHK) yeniden yapılandırmayı planladığı Bakanlar Kurulu’na ilişkin taslak hazırlandı.

Taslağa göre, mevcut 21 icracı bakanlık sayısı 14’e indiriliyor. AB Bakanlığı dahil 7 bakanlık kapatılıyor. Taslağa, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a sunulduktan sonra son şekli verilecek.

Pages