1921 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 02 Ekim 2015 17:00
Yusuf Yavuz

Gerçek anlamda keşfedilmemiş son kıta olan Anadolu’nun öz çocukları Sarıkeçili Yörükleri, göçebe yaşamı olanca özgünlüğü ile sürdüren son topluluk. Sayıları yaklaşık 2 bini bulan Sarıkeçililer, yılda iki kez Torosları aşarak yazın Konya çevresindeki yaylalarda, kışın ise Mersin sahillerinde kıl çadırlarda konaklıyorlar.

Cuma, 02 Ekim 2015 03:24
Zonguldak'ın Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı Belde Belediyesi'nin MHP’li Başkanı Bayram Başol, partisinden istifa edip AKP’ye geçti.

MHP’li Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, MHP’li belediye meclis üyeleri Rıza Üstün ve Zeki Ergün ile birlikte partisinden istifa etti. Geçtiğimiz hafta noter aracılığı ile istifasını MHP’ye gönderen Belediye Başkanı Bayram Başol, bu akşam da AKP Karadeniz Ereğli İlçe Başkanlığı’na geldi.

Cuma, 02 Ekim 2015 19:29
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a özenen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, muhtarlar toplantısında, söz istediği halde kendisine söz verilmeyen bir muhtardan, “Sayın bakanım burada da kaybettiniz, kolum ağrıdı” şeklinde tepki gördü.

Bakan Eroğalu, Trabzon Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda muhtarlarla bir araya geldi.

Pazartesi, 14 Eylül 2015 19:08
Bursa'nın Keles ilçesinde orman yangını çıktı.

Bursa'nın Keles ilçesindeki ormanlık alanda başlayan yangın 3 saattir söndürülemedi. 

Pazartesi, 14 Eylül 2015 11:44
Balıkesir'in Edremit ilçesinde karaçam ve zeytinlik alanlarının olduğu bölgede orman yangını çıktı.

Balıkesir'in Altınoluk Mahallesi Antandros Antik Kenti yakınlarında karaçam ve zeytinliklerin bulunduğu ormanlık bölgede henüz belirlenemeyen bir nedenle aynı anda birkaç yerde çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüdü.

Cumartesi, 12 Eylül 2015 21:55
Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da bulunan Amanos eteklerinde orman yangını çıktı.

Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'da bulunan Amanos eteklerinde orman yangını çıktı. Ormanlık bölgeye yakın köyde bulunan 4 ev tahliye edildi.

Bölgeye yangın söndürme ekipleri sevk edilirken, çalışmalar devam ediyor. Alevler kontrol altına alınabilmiş değil.

Salı, 15 Eylül 2015 09:43
Kaliforniya'da çıkan yangında 400 ev yanarken 250 kilometrekare orman yok oldu.

Reuters'in haberine göre Kaliforniya'da çıkan yangın, bir kişiyi öldürürken 400 evin yanmasına sebep oldu. Yanan ev miktarının artması beklenirken, 250 kilometrekarelik alanı kaplayan ormanın yok olduğu söyleniyor.

Pazartesi, 28 Eylül 2015 19:08
Çin Başbakanı Xi Jinping, BM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada “Orman kanunları uluslararası ilişkileri yürütmenin iyi bir yolu değil” diye konuştu.

Çin Başbakanı Xi Jinping, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, uluslar arasında barış ve eşitlik sağlanması gerektiği yönünde vurguları ön plana çıkarttı. Jinping, “artık evrim, ‘çok kutuplu bir dünya’ yönünde hız kazanıyor ve bu önüne geçilemez bir yönelim” dedi.

Pazar, 13 Eylül 2015 21:31
ABD'nin California eyaletinde yerleşim birimlerine sıçrayan orman yangınları nedeniyle acil durum ilan edildi.

California Valisi Jerry Brown, Lake ve Napa kentlerinde devam eden ve tüm çabalara rağmen kontrol altına alınamayan yangınlar nedeniyle acil durum ilan etti.

Cumartesi, 05 Eylül 2015 22:17
İzmir’in Çeşme ilçesinde meydana gelen orman yangını yaklaşık 5 saatte söndürüldü. Yangın sonucu yaklaşık 4 hektarlık orman yok oldu.

Çeşme Mamurbaba mevkiinde bugün saat 15.30 sıralarında çıkan yangına, bir helikopter, bir uçak, 6 arazöz, Çeşme Belediyesi’ne ait iki itfaiye aracı, iki su tankeri, 35 işçi ve üç teknik personelle müdahale edildi. Yaklaşık beş saatte söndürülen yangın, 4 hektarlık ormanlık alanın yok olmasına neden oldu.

Salı, 15 Eylül 2015 01:08
ABD'nin California eyaletinde devam eden orman yangınlarına karşı 11 bin itfaiyecinin müdahale ettiği bildirildi.

ABD'nin California eyaletinde orman yangınları tüm gücüyle devam ediyor. Yerleşim birimlerine de sıçrayan yangın, yüzlerce evi kül etti. Binlerce ev tehlike bölgesinde bulunuyor. Bir kişinin kaybolduğu ifade ediliyor.

Yerel yönetim, orman yangınlarına karşı 11 bin itfaiyecinin mücadele ettiğini belirtti.

Perşembe, 17 Eylül 2015 10:31
Atatürk Orman Çiftliği içine yapılan Ak Saray yayılmayı da sürdürüyor. Saray’ın "güvenliği" gerekçesiyle arazi içindeki Atatürk Evi de tarihi SİT alanı olmaktan çıkarıldı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’ndaki Cumhurbaşkanlığı Konutu’nun güvenliği bahanesiyle sit alanlarına göz dikildi.

Perşembe, 10 Eylül 2015 02:12
İstanbul'daki Aydos Ormanı'nda çıkan yangın, yaklaşık 2 saat sonra kontrol altına alındı. Soğutma çalışması sürüyor.

İstanbul Kartal'daki Aydos Ormanı’nda saat 22.00 sıralarında yangın çıktı. Ormandan yükselen alevler kilometrelerce uzaklıktan görüldü. İtfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri yangını kontrol altına aldı. Tuzla’daki orman yangını da ekiplerin çalışmasıyla söndürüldü. Her iki bölgedeki soğutma çalışmaları da devam ediyor. 

Çarşamba, 23 Eylül 2015 03:29
Maliye Bakanlığı, taşıt alımlarında yılın ilk 8 ayında görülen harcama artışının nedeninin, TOMA ve zırhlı personel taşıyıcı alımı olduğunu açıkladı.

Maliye Bakanlığı, dün Hürriyet Gazetesi'nde çıkan "Kamuda taşıt alımları 10 kat arttı" başlıklı haberle ilgili bir açıklama yaptı.

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, araç alımlarındaki 10 katlık harcama artışının nedeni olarak "zırhlı araçlar" ve "TOMA" gösterildi.

Pazar, 20 Eylül 2015 11:23
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün öğle saatlerinden sonra Ege Bölgesi'nde kuvvetli yağış olabileceği uyarısında bulundu

Ege bölgesinde, bugün öğle saatlerinden sonra, kuvvetli yağış olabileceği belirtilerek, vatandaşların sel, su baskını, heyelan gibi durumlara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği uyarısında bulunuldu.

Pages