2397 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 17 Nisan 2017 16:10
İzmir'in Foça İlçesi'nde makilik alanda yangın çıktı. Yangını söndürmek için ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Bugün saat 13.15 sıralalarında, Yeni Foça Buruncu Mevkii'nde makilik ve bozuk ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Aynı anda birkaç yerde yükseldiği belirtilen alevlere Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri müdahale etmeye başladı. Yangını söndürmek için 30 arazöz ve 6 dozer ile söndürme ekipleri çalışmalarını sürdürüyor.

Pazartesi, 17 Nisan 2017 15:52
İzmir'in Foça ilçesinde makilik ve bozuk ormanlık alanda, henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

İzmir'in Yeni Foça Buruncu Mevkii'nde makilik ve bozuk ormanlık alanda bugün öğle saatlerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Aynı anda birkaç yerde yükseldiği belirtilen alevlere Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri müdahale etmeye başladı.

Çarşamba, 05 Nisan 2017 13:55
Fransa Futbol Federasyonu, Metz - Lyon maçını izlemek isteyen Fikret Orman'a ve Şenol Güneş'e izin vermedi.

Fransa Futbol Federasyonu, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve teknik direktör Şenol Güneş'in bu akşam oynanacak Metz - Lyon maçını izlemesini yasakladı.

Cumartesi, 15 Nisan 2017 21:07
Orman ve Su İşleri Bakanı referandum günü havanın nasıl olacağına dair bilgi verdi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, referandumun yapılacağı yarın için hava durumu tahminlerini açıkladı.

Cuma, 07 Nisan 2017 01:28
Isparta'da kestane ağaçlarıyla ünlü Ayazmana ve yakınındaki Gökçay'da içinde en az 400-500 yıllık olduğu tahmin edilen ve 1'i anıt ağaç niteliğinde 5 kestane ağacı kesilmiş halde bulundu. Bölgede inceleme yapan Orman Bölge Müdürlüğü, kesimlerin olduğu tapulu arazi sahiplerinin bu konuda izin almadığını açıkladı.

Isparta’da kestane ağaçlarıyla ünlü Ayazmana ve yakınındaki Gökçay’da içinde en az 400-500 yıllık olduğu tahmin edilen ve 1’i anıt ağaç niteliğinde 5 kestane ağacı kesilmiş halde bulundu. Bölgede inceleme yapan Orman Bölge Müdürlüğü, kesimlerin olduğu tapulu arazi sahiplerinin bu konuda izin almadığını açıkladı. Son 3 ayda toplam 12 kestane ağacının kesildiği tespit edildi.

Cumartesi, 15 Nisan 2017 10:42
Bolu’da, "FETÖ/PDY" soruşturması kapsamında denetim kayyumu atanan Highway Alışveriş Merkezi’nin yüzde 56’lık hissesini kapsayan satış işlemi Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile iptal edildi.

7 Şubat 2017 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 686 sayılı KHK’nın ’Muvazaalı Devir İlemleri’ başlıklı 4’üncü maddesi uyarınca, herhangi bir ilde "FETÖ" soruşturmasının başladığı tarih ile bu KHKnın yürürlüğe girdiği tarih arasındaki tüm şirket hisse devirleri geçersiz sayıldı.

Cuma, 14 Nisan 2017 12:05
'Hayır' pankartını kargaların düşürdüğü iddiasıyla bir video paylaşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'den videolu cevap geldi.

'Hayır' pankartını kargaların düşürdüğü iddiasıyla bir video paylaşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce'den videolu cevap geldi.

Sosyal medya hesabından videoyu palaşan İnce, "Bekir Bozdağ senin için görüntüyü tekrar yüklüyorum. Karga mı, hayırdan korkan vandallar m? Sen adalet dağıtacaksın vah güzel ülkem vah" yorumu yaptı.

Pazartesi, 24 Nisan 2017 14:29
Hayvanlara ilişkin hazırlanan yeni taslağa göre sokak hayvanlarını zehirleyene hapis cezası uygulanması gündemde.

Hayvan hakları konusunda yeni bir yasa taslağı hazırlandı. Başbakanlığa gönderilen taslağa göre yunus parklarının kurulması yasaklanacak, sokak hayvanlarını zehirleyene de hapis cezası gelecek. Ayrıca Pitbull Terrier, Japanese Tosa, Fila Brasileiro ve Dogo Argentino olmak üzere 4 köpek türünü ağızlıksız ve tasmasız gezdirmek yasaklanacak.

Çarşamba, 12 Nisan 2017 07:32
BBC'ye verdiği röportajda kameraya takılan çantalar için "Çantalar değil kullananlar benim malım" diyen Ali Ağaoğlu, bu sözlere dava açan CHP'li kadın vekile "O davayı açan kadın, benim evime gelsin" demişti. Ağaoğlu, aynı sözleri bir AKP'li kadın vekile de söyleyebileceğini ileri sürdü. 17 Aralık'ta yolsuzluktan gözaltına alınan Ağaoğlu, AKP iktidarında servetine servet kattı...

"Çantalar değil kullananlar benim malım" dediği için hakkında dava açan CHP'li vekil Tur Yıldız Biçer'e "O kadın benim evime gelsin" diyen Ali Ağaoğlu, çirkinlikte sınır tanımıyor.

Pazartesi, 03 Nisan 2017 15:39
Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde çıkan yangında 25 evin yandığı belirtiliyor.

Edinilen bilgilere göre, ilçe merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafede bulunan 45 haneli Serçeler köyünde Güldane T. adlı yaşlı kadının yaktığı sobadan sıçrayan kıvılcımın neden olduğu yangın tüm evi sardı. Kısa sürede büyüyen yangın rüzgarında etkisiyle bitişikteki diğer evlere de sıçradı. Kendi imkanları ile yangını kontrol altına alamayan köylüler Ilgaz İtfaiyesini arayarak yardım istedi.

Çarşamba, 05 Nisan 2017 10:38
Yargı kararıyla Loç Vadisi'ni terk etmek zorunda kalan Orya İnşaat, proje alanını yalnızca 245 metre uzağa çekerek yeniden Çevre ve Şehircilik Bakanlığına başvurarak ÇED sürecini başlattı.

Danıştay kararıyla üzerinde hidro elektrik santrali (HES) yapılması engellenen Kastamonu Loç Vadisi'nin yine tehlike altında olduğu belirtildi.

Cumartesi, 15 Nisan 2017 15:10
İstanbul Gazi Mahallesi’nde dün akşam “dur” ihtarına uymayan bir aracı tarayan polis, iki kişinin ölümüne, iki kişininde ağır yaralanmasına neden oldu. Araçtan yara almadan kurtulan 17 yaşındaki B.K. ifadesinde, ormanda içki içtikten sonra araçla dönerken polis tarafından durdurulduklarını, aracı kullanan Demirhan Erkul’un aniden gaza basıp uzaklaşması üzerine polisin arkalarından 25-30 el ateş ettiğini anlattı.

İstanbul Gazi Mahallesinde dün gece yaşanan olay aydınlanmaya başladı. Yara almadan kurtulan 17 yaşındaki B.K.'nin ifadesi ortaya çıktı. 

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, B.K. bu sabah Sultangazi Çocuk Büro Amirliği’nde alınan ifadesinde şöyle dedi:

Cuma, 07 Nisan 2017 20:39
Suriye, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde yapılan oturumda, ABD'yi eleştirerek, ABD'nin Suriye'de "El Nusra ve IŞİD'in ortağı" olarak hareket ettiğini açıkladı.

Suriye'nin İdlib'de "kimyasal silah" kullandığı iddiasının ardından, Rusya, İdlib'de cihatçılara ait bir deponun vurulduğunu, vurulan silah deposunda Irak'a götürmek üzere saklanan kimyasal silahların bulunduğunu açıklamıştı.

Pazartesi, 03 Nisan 2017 15:35
Amaç, daha çok imar, daha çok inşaat, daha çok taş ocağı, daha az ağaç, daha az bitki, daha az hayvan… AKP, referandum öncesi Kaş'a yönelik saldırısına hız verdi.

Türkiye referendum gündemine kilitlenmişken, güney kıyılarındaki doğal sit alanlarında sessiz sedasız süren kaçak yapılaşma, korunan alanların imara açılacağı beklentiyle iyice hızlandı. Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Yeşilköy ve Gelemiş (Patara) mahalleleri sınırında bulunan ve 1.

Çarşamba, 12 Nisan 2017 13:25
Göller Yöresi'nin her yıl değişmeyen misafirleri flamingolar bu yıl yine Burdur'da Yarışlı Gölü'ne geldi. Geçen yıl Yarışlı Gölü etrafındaki 50'nin üzerinde mermer ocağı nedeniyle Akgöl'e giden flamingolar, bu yıl Akgöl'ün suyu kuruyunca yeniden Yarışlı'ya döndü.

Türkiye’nin en önemli kuş göç yolu üzerindeki bölgede Tefenni, Karaman ve Yeşilova ilçelerinde neredeyse bütün dağları saran mermer ocakları, bölgede yeraltı su kaynaklarından tarımsal faaliyetlere birçok alanda zarara yol açıyor.

Pages