2822 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 22 Nisan 2018 13:23
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe maçında yaşananlara ilişkin, 'Cumhurbaşkanımız çok daha bilgi sahibidir ve söyledikleri doğrudur. Ona göre de bir ifadede bulundu. Bu, ilk defa olmuyor. 2013'te Beşiktaş'ın Galatasaray'la oynadığı ve Gezi olaylarının ertesindeki karşılaşmada, orada yapılan kumpas ve provokasyonları vali ve emniyet güçlerine belgeleriyle vermiştik' açıklamasında bulundu.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Ziraat Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe ile oynadıkları derbide yaşanan olaylara ilişkin konuştu.

Salı, 24 Nisan 2018 09:19
Artvin'de ataması yapılmayan genç öğretmen, orman işçiliğinde çalışırken tomruk çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Artvin merkeze bağlı Yanıklı köyünde ataması yapılmayan genç bir öğretmen, orman işçiliğinde çalışırken tomruk çarpması sonucu yaşamını yitirdi.

Cuma, 13 Nisan 2018 16:02
TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen maddeye göre, ormanlar beş yıl boyunca kullanılması için şirketlere satılabilecek. Konuyu soL Haber'e değerlendiren İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi öğretim üyesi bir akademisyen, bu gelişmenin anayasanın 169'uncu maddesine aykırılığı iddialarını da beraberinde getireceğini söyledi.

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen maddeye göre, ormanlar beş yıl boyunca kullanılması için şirketlere satılabilecek. 

Ormanlardaki canlı, dikili ağaçların da "orman ürünü" kabul edilip satışa sunulmasıyla Türkiye'deki ormanlar büyük şirket ve holdinglere beş yıl süreyle satılabilecek. Söz konusu madde, muhalefetin eleştirilerine rağmen Meclis'ten geçti.

Çarşamba, 25 Nisan 2018 12:20
Üniversitelerin bölünmesiyle ilgili tasarının Meclis komisyonunda görüşülmesi devam ediyor. Komisyon üyesi CHP'li milletvekili Ceyhun İrgil 'Tepkiler ile ilk kazanım İstanbul Üniversitesi ismi kaldı. İbni Sina iptal' diye yazdı.

Üniversitelerin bölünmesiyle ilgili yasa tasarısının TBMM Eğitim Komisyonunda görüşülmesine başlandı. Komisyon üyesi CHP Bursa milletvekili Ceyhun İrgil twitter üzerinden "Tepkiler ile ilk kazanım İstanbul Üniversitesi ismi kaldı. İbni Sina iptal. 2 İstanbul üniversitesi olacak. 1-İstanbul Üniversitesi 2-İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa" diye yazdı.

Salı, 03 Nisan 2018 19:23
Antalya Manavgat’ta 2013’te yangın geçiren Türkbeleni Ormanı’nın üçte biri yapılaşmaya açıldı. Ağaçlandırılması gereken ormanlık alan adeta dev bir şantiye görünümünde…

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Türkbeleni Ormanı’nda, 26 Temmuz 2013 tarihinde çıkan yangında yaklaşık 100 dekarlık ormanlık alan yandı.

Pazartesi, 09 Nisan 2018 13:50
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Katar'da yaptığı görüşmelerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın da yer aldığı ortaya çıktı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın Katar ziyareti kulübün satılacağı iddialarına neden olurken, ziyarete ilişkin ortaya çıkan bir kare dikkat çekti.

Orman'ın Katarlılarla yaptığı toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da yer alırken, görüşmenin içeriği ve kapsamı, Erdoğan'ın toplantıda nasıl bir rolü olduğu merak konusu oldu.

Cuma, 20 Nisan 2018 07:33
Fenerbahçe-Beşiktaş arasında oynanan Kupa Yarı Final maçı çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalırken, yaşanan olaylardan görüntüler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Fenerbahçe-Beşiktaş arasında oynanan Kupa Yarı Final maçı çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalmıştı.

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş'in başına 5 dikiş atılan olaylar sonrası iki kulüpten de açıklamalar geldi.

Perşembe, 05 Nisan 2018 22:08
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Gökçek'in 'kıymetlilerinin' neden kaldırıldığını açıkladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, Ankara Orman Çiftliği'ndeki dinozor heykelleri ile Başkanlık Makamı'nın önünde yer alan fıskiyenin kaldırılmasıyla ilgili konuştu.

Pazartesi, 02 Nisan 2018 09:20
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte Hatay'da sınır birliğine giden AKP ünlüleri ve futbolcular dikkat çekti. Erdoğan'ın kamuflajlı şovuna destek verenler isimler, Saray davetlerinin de gediklileri arasından seçildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hatay'da sınır birliğini askeri kamuflajla ziyaret etti, ziyarete AKP ünlüleri de eşlik etti.

İşte o isimler:

Ajda Pekkan, Yavuz Bingöl, Seda Sayan, İbrahim Tatlıses, Deniz Seki, Emel Müftüoğlu, Mustafa Sandal, Fikret Orman, Tolga Zengin, Gökhan Gönül, Oğuzhan Özyakup, Necip Uysal, Tarık Çamdal, Eray İşcan, Gökhan Zan, Kenan Sofuoğlu, Esra Erol.

Pazar, 01 Nisan 2018 18:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sınır birliklerine hareketinden önce askeri kamuflaj giymesi dikkat çekti. Erdoğan, Oğulpınar Sınır Karakolu'na yaptığı ziyarette, kendisini bekleyen ünlülere 'Milletin bağrından çıkan gerçek sanatçılar ve sporcular olduğunuzu gösterdiniz' diyerek teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Hatay'da sınır birliklerini ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyareti sırasında giydiği askeri kamuflaj ise dikkatlerden kaçmadı.

Kamuflajdaki "peç" kısmında Cumhurbaşkanlığı forsu yer alırken, isimlik kısmında da "Erdoğan" yazıldı. 

Erdoğan kamuflajla "rabia" selamı da verdi. 

Pazar, 01 Nisan 2018 10:06
'Yaban hayatına zarar vermeyeceğiz' diye Noter’den 10 maddelik taahhütname getiren firmaya mermer ocağı izni verildi!

Isparta’nın dağları ve ormanlarıyla ünlü Sütçüler ilçesinde son yıllarda ardı ardına açılan yüzlerce mermer ocağı, doğal yaşamı yok etmesinin yanında yöre halkını da canından bezdirdi. Ancak tüm tepkilere rağmen bölgedeki mermer ocaklarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Sütçüler’e bağlı Karadiken Köyü'nde yaklaşık 100 hektarlık alanda mermer ocağı ruhsatı verildi.

Çarşamba, 18 Nisan 2018 10:11
Emine Erdoğan’ın 'onursal başkanlığında' Sağlık Bakanlığı’nca düzenlenecek kongre yarın başlıyor. Kongrede 'alternatif tıp' adı altında başarılı bulunan hacamat, sülük, arı ve aromatik bitki çalışmaları krediyle ödüllendirilecek.

Sağlık Bakanlığı, İstanbul Kongre Merkezinde 19-22 Nisan tarihlerinde "Uluslararası Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Kongresi" adıyla farklı ülkelerden katılımcıların da yer alacağı bir kongre gerçekleştirilecek.

BİLİM KURULUNDA DİYANET İŞLERİ

Cumartesi, 21 Nisan 2018 07:45
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul şubesinde gerçekleştirilen "Nükleer enerji, çevre ve sağlık" konulu panelde, AKP'nin enerji politikaları ve nükleer santral kurma çabaları masaya yatırıldı.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul şubesi, Çerbonil kazasının 32. yıl dönümü nedeniyle "Nükleer enerji, çevre ve sağlık" konulu bir panel düzenledi.

Çarşamba, 18 Nisan 2018 07:15
Kadir Sev

Emperyalizme teslimiyet, AKP İktidarları döneminde doruğuna çıktı. Daha çok yatırım yapsınlar; istihdamı artırsınlar; Ülkeyi kalkındırsınlar diye varımızı yoğumuzu alıp patronlara verdiler.

Onlar da orman kesip deniz doldurup üzerine beton dikiyor.

Cuma, 23 Mart 2018 07:49
Kadir Sev, TBMM'de ormanları yağmaya açan torba yasadaki düzenlemelerin detaylarını açıkladı.

TBMM Tarım Komisyonu'nda görüşülmekte olan torba yasa tasarısında, ormanların yağmaya açılmasında kullanılmaya elverişli üç yeni düzenleme yer alıyor.

* Orman olarak bırakılmasında yarar görülmeyen yerler, Bakanlar Kurulunca orman sınırları dışına çıkarılıp Hazine adına tescil edilecek.

Pages