1891 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 04 Eylül 2015 10:55
17-25 Aralık yolsuzluk operasyonlarında adı geçen Taş Yapı, Göztepe Eğitim ve Araştırma'nın bahçesindeki yeni hastane inşaatı için 459 ağacı kesti.

İstanbul Kadıköy’ün en önemli devlet hastanelerinden Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki yeni hastane inşaatının yapım ihalesini alan, 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmalarına da adı karışan Taş Yapı hastane inşaatı için yüzlerce ağaç kesti.

Cuma, 04 Eylül 2015 09:51
Azeri kökenli Socar Grup'a ait olan petro kimya şirketi Petkim'in hem karada, hem denizde önünü açan imar planları, Çevre Şehircilik Bakanlığı'nca onaylandı. Petkim limanının genişlemesi için yapılan "özel proje alanı" planına olur veren Bakanlık, limanın arkasındaki ormanın tesislere dahil edilmesini sağlayan plan da onaylandı. Süreç yargıda olmasına rağmen, Bakanlığın planları onaylaması dikkat çekti.

Azeri sermayesine dayanan Socar Grup'a ait petro kimya şirketi Petkim'e ait planlar askıya çıktı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan planlara göre, Aliağa'daki Petkim limanının olduğu bölgenin arkasında kalan yerler, Petkim sınırına dahil edildi. "Özel proje alanı” olarak ayrılan kısmın 1/5000 ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planları da yapıldı.

Pazar, 30 Ağustos 2015 14:51
Mersin'in Anamur İlçesinde orman yangını çıktı.

Mersin'in Anamur İlçesi'nde Kalınören Mahallesi'nin üst tarafındaki dağlık kesiminde henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. Yangın nedeniyle yükselen dumanlar ilçe merkezinden de gözükürken yangını kontrol altına almak için olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi.

Salı, 04 Ağustos 2015 23:33
Dersim'in Kocakoç ile Ambar Köyleri ile Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Bagok Dağı'nda çıkan orman yangınları söndürülmeye çalışılıyor.

Dersim'in Kocakoç ile Ambar Köyleri ile Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde Bagok Dağı'nda çıkan orman yangınları söndürülmeye çalışılıyor.

Çarşamba, 05 Ağustos 2015 11:13
Dersim'in Kocakoç ile Ambar Köyleri ile Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde Bagok Dağı’nda orman yangınları çıktı.

Dersim'in merkeze bağlı Kocakoç ile Ambar Köyleri arasındaki ormanlık alanda bugün öğle saatlerinde başlayan orman yangını geniş bir alana yayılarak devam ediyor. Karayolu ile bölgeye ulaşım olmadığı için alevlere müdahale edilemeyince Tunceli Belediyesi’nden sık sık anonslar yapılarak yangına müdahale edilmesi için çağrıda bulunuldu.

Cuma, 14 Ağustos 2015 16:02
Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Dövüşbelen Mahallesi Balıklı mevkisindeki kızılçam ağaçlarıyla kaplı alanda çıkan yangın 20 hektarlık alana yayıldı.

Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde, ormanlık alanda yangın çıktı. Dövüşbelen Mahallesi, Balıklı mevkisindeki kızılçam ağaçlarıyla kaplı alanda saat 13.00 sıralarında başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle yaklaşık 20 hektarlık alana yayıldı.

Perşembe, 13 Ağustos 2015 21:20
Balıkesir’in Erdek ilçesindeki zeytinlik arazide başlayan yangın ormanlık alana sıçradı. Yangına havadan ve karadan müdahale edildi.

Edinilen bilgilere göre, ilçenin Ocaklar mevkiindeki zeytinlik alandı henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Alevler, rüzgarın etkisiyle kısa sürede çam ağaçlarının bulunduğu orman alanına sıçradı.

Pazartesi, 24 Ağustos 2015 23:34
Muğla’nın Ula ilçesine bağlı Kızılkaya köyündeki ormanlık alanda yangın çıktı.

Alınan bilgiye göre, Ula’nın Kızılkaya köyündeki yerleşim yerlerine yakın bir noktada yer alan ormanlık alanda yangın çıktı. Alevler kısa sürede büyürken, ihbar üzerine bölgeye itfaiye ve Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri sevk edildi. Yangın söndürme helikopteri de alevlere havadan müdahale etti.

Yangın, çalışmaların sonunda söndürüldü. 

Cuma, 07 Ağustos 2015 18:46
Bingöl’de ormanlık arazide çıkan yangın, kısa sürede büyüdü. Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

Edinilen bilgilere göre, yangın, Bingöl’ün Ilıcalar beldesine bağlı Köklü köyünde meydana geldi. Dağlık ve ormanlık alanda başlayan yangın, rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü. Alevlerden yükselen dumanların gökyüzünü kapladığı yangına müdahale etmek için bölgeye Orman İşletme Müdürlüğü ile Bingöl Belediyesi’ne ait itfaiye ekipleri gönderildi.

Cuma, 14 Ağustos 2015 14:18
Sultangazi Cebeci'de ormanlık alanda yangın çıktı. Dumanlar kilometrelerce uzaktan, TEM otoyolunu kullanan sürücüler tarafından görülebiliyor.

Olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiye ekibi alevlerin ormanlık alana sıçramasını önledi. Alev alev yanan tahta ve plastik kasaların söndürülme çalışmaları ise sürüyor. 

Pazar, 30 Ağustos 2015 20:07
İzmir'in Aliağa İlçesi Yalı Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangında çok sayıda ekip havadan ve karadan müdahale ediyor. Yangının kontrol altına alınması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Yangın, Aliağa İlçesi Yalı Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda, bugün akşam saatlerinde başladı. Henüz bilinmeyen bir nedenle çıkan yangının kontrol altına alınması için Onman Bölge Müdürlüğü'ne bağlı 4 helikopter, 1 uçak, 20 arazöz ve 2 dozer bölgeye sevk edildi. Yangının yerleşim birimlerini tehdit etmediği öğrenildi. Devam eden çalışmaların iyi yönde ilerlediği belirtildi.

Çarşamba, 05 Ağustos 2015 12:47
Şırnak'ta orman yangını sonucu bir asker hayatını kaybetti.

Şırnak'ta çıkan orman yangını sırasında yoğun dumandan etkilenen Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Ölmez hayatını kaybetti.

Cumartesi, 29 Ağustos 2015 22:06
Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesinde orman yangını çıktı.

Osmaniye'nin Hasanbeyli ilçesine bağlı Kırıklı köyü Fenk yaylası mevkiinde öğleden sonra başlayan yangında,  şu ana kadar 10 hektar ormanlık alan zarar gördü. Osmaniye Orman İşletme Müdürü Ferdi Özer, yangın bölgesinde 2  helikopter, 1 uçak, 1 greyder, 5 dozer, 30'un üzerinde arazöz ve 200 personelin görev yaptığını söyledi. 
 

Pazartesi, 03 Ağustos 2015 14:32
Kaliforniya'da çıkan orman yangınlarında on binlerce dönüm orman yok oldu. 9 bin kişinin yangınları söndürmek için çalıştığı söyleniyor.

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde çıkan orman yangınlarının 54 bin dönüm araziyi kapladığı duyuruldu. Devasa yangınları söndürmek için 9 bin itfaiyecinin çalıştığı ancak yetersiz kalındığı söyleniyor.

Kuraklıktan dolayı yaygının çok hızlığı yayıldığı belirtilirken, yangın sırasında onlarca evin yok olduğu ve kimi yerlerin tahliye edildiği aktarılıyor.

Cumartesi, 29 Ağustos 2015 21:23
Bursa'nın Mudanya ilçesine bağlı Göynüklü Gündoğdu Mahallesi yakınlarında çamlık alanda çıkan orman yangınına müdahalede rüzgar nedeniyle güçlük yaşanıyor. Aksungur Köyü’nün ormanlık alanında başlayan orman yangını, Göynüklü, Çağrışan ve Gündoğdu Köyleri’nin ormanlık alanlarına da sıçradı.


Güncelleme (22.10): Bölgedeki tüm itfaiye ekiplerinin müdahalesine rağmen yangının yayıldığı belirtildi. Bursa Valiliği'nin talebi üzerine İstanbul İtfaiyesi ekip oluşturarak yangın bölgesine sevk etti.

Pages