2774 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 19 Şubat 2018 16:52
5 yılda çıkan 13 bin 644 orman yangınında 6 bin 671'inin faili bulunamadı. TBMM'de gündeme gelen orman yangınlarıyla ilgili soruyu yanıtlayan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yangınların 840’ının kasten çıkarıldığını açıkladı.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in ülkede meydana gelen orman yangınlarıyla ilgili soru önergesine yanıt veren Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, son 5 yıl içinde 13 bin 644 orman yangını olduğunu açıkladı. Bakan Eroğlu, yangınların 840’ının kasten çıkarıldığını bildirdi. 

Salı, 13 Şubat 2018 09:54
Son beş yılda 13 bin 653 orman yangını çıktı. Bu yangınlarda yaklaşık 39 bin hektar alan zarar gördü.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, son beş yılda 13 bin 653 orman yangınında 38 bin 941 hektar alanın zarar gördüğünü açıkladı.

Cuma, 09 Şubat 2018 20:32
Amazon ormanlarının Peru'daki bölümünde bir yıl içinde 143 bin hektar ormanlık alanın tahrip edildiği açıklandı.

And Amazonları Gözetleme Projesi (MAAP), Amazon ormanlarının Peru'daki bölümünde bir yıl içinde 143 bin hektar ormanlık alanın tahrip edildiğini açıkladı.

MAAP'ın açıklamasında, yok edilen orman miktarının 240 bin futbol sahası büyüklüğünde olduğu bildirildi.

Pazartesi, 05 Şubat 2018 09:39
Fikret Orman, Beşiktaş'ın bu sezon da şampiyon olacağını söyleyerek 'Beşiktaş’ı ben şampiyon yapmıyorum. Beşiktaş şampiyon olduğunda herkesin desteğiyle şampiyon olacak' dedi.

BJK Başkanı Fikret Orman, Beşiktaş'ın bu sezon da şampiyon olacağını söyledi.

Cumartesi, 03 Şubat 2018 21:47
Karabük'te orman işçilerini taşıyan kamyon şarampole uçtu. Kazada 2 işçi hayatını kaybetti, 8 kişi yaralandı.

Karabük'ün Yenice ilçesinde ormana sayvan (baraka) kurmaya giden orman işçilerini taşıyan kamyon akşam saatlerinde ilçeye dönüş sırasında şarampole uçtu.

Olayda, ilk belirlemelere göre 2 kişi hayatını kaybederken 8 kişi de yaralandı.

İşçilerin büyük bir çoğunluğunun kamyonun kasasında yolculuk ettiği öğrenildi.

Perşembe, 01 Şubat 2018 13:13
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı seçildi.

Galatasaray'da olağanüstü genel kurulda başkanlık görevini Mustafa Cengiz'e devreden Dursun Özbek'in Kulüpler Birliği'ndeki görevini de kaybetmesiyle birlikte vakıf, Maslak'taki merkezinde 12.00'de toplantı yaptı.

Cumartesi, 03 Şubat 2018 17:00
İzmir Valiliği, içerisinde zeytin ağaçlarının da bulunduğu orman ve tarım arazilerine jeotermal santral kurulması için izin verdi.

İzmir Valiliği'nin, Karabağlar’dan sonra Gaziemir’de de ormanlık ve tarım arazileri üzerinde ve yerleşim alanlarına yakın bölgelere jeotermal santral kurulması için ÇED sürecini başlattığı belirtildi.

Perşembe, 01 Şubat 2018 16:15
Çerkezköy ve Kapaklı’ya bitişik orman alanlarına yapılması planlanan kömürlü termik santralin ÇED süreciyle ilgili 'halkın katılımı toplantısı' protesto edildi.

Çerkezköy ve Kapaklı’ya bitişik orman alanlarına yapılması planlanan kömürlü termik santralin ÇED süreciyle ilgili "halkın katılımı toplantısı" için Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası önünde toplanan bine yakın vatandaşın önü çevik kuvvet barikatıyla kesildi.

Cumartesi, 10 Şubat 2018 12:43
Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ankara’da Nata Vega AVM’de camekan bir bölmede sergilenen Serval kedisi için yanıtladığı soru önergesinde, 'Mevzuata aykırı durum yok' dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Ankara’da, Nata Vega AVM’de camekan bir bölmede sergilenen Serval kedisi için yanıtladığı soru önergesinde, “Mevzuata aykırı durum yok” dedi.

Pazartesi, 05 Şubat 2018 14:35
TKP'nin Trakya örgütleri, Çerkezköy ve Kapaklı yakınlarındaki orman ve tarım arazilerine yapılmak istenen kömürlü termik santrala karşı mücadele veren yöre halkına destek veriyor. Partinin Trakya örgütleri adına yapılan açıklamada, 'TKP Trakya’da tüm üyeleri, dostları, hukukçuları ile Trakya insanının toprağına sahip çıkma kavgasının yanında olacaktır. Sermayeye ve onun partisi AKP’ye verecek tek karış toprağımız yok' denildi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Trakya örgütleri, Çerkezköy ve Kapaklı yakınlarındaki orman ve tarım arazilerine yapılmak istenen kömürlü termik santrala karşı mücadele veren yöre halkına destek açıklamasında bulundu.  

Pazartesi, 05 Şubat 2018 18:57
'Zeytin Dalı' operasyonu kapsamında, İdlib kuzeyinde hareket halindeki konvoya düzenlenen saldırıda yaralanan DSİ çalışanı Mahmut Pakyürek, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Suriye'nin Afrin bölgesinde yürütülen "Zeytin Dalı" operasyonu kapsamında, İdlib'in kuzeyinde hareket halindeki konvoya düzenlenen bombalı araç saldırısında yaralanan Devlet Su İşleri (DSİ) personeli Mahmut Pakyürek, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. 

Pazartesi, 19 Şubat 2018 18:54
Ankara'da Saray'ın 'A' protokol giriş kapısının bulunduğu bulvara girmeye çalışan otomobil, güvenlik noktasındaki bariyerlere çarparak durdu.

Edinilen bilgiye göre, Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) istikametinden Saray'ın protokol kapısının bulunduğu Cumhurbaşkanlığı Bulvarı’na girmeye çalışan 06 AP 9662 plakalı otomobil, güvenlik noktası önündeki dubaları aşarak, yolu ulaşıma kapatan bariyerlere çarptı.

Salı, 20 Şubat 2018 16:28
İstanbul'da Dolmabahçe-Levazım Tüneli'nin yapımı bahanesiyle Maçka Parkı'ndan sökülen 199 ağacın nereye dikildiği öğrenilemedi.

İstanbul'da Dolmabahçe-Levazım Tüneli'nin yapımı bahanesiyle Maçka Parkı'ndan sökülen 199 ağacın nereye dikildiği öğrenilemedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından tek tek sökülen ağaçların Sarıyer'e götürülerek Mehmet Akif Ersoy Tabiat Parkı’na dikileceği söylenmişti.

Pazartesi, 12 Şubat 2018 10:36
Üçüncü havalimanı inşaatında bugünlerde büyük bir gerginlik yaşanıyor. Bu ay sonuna doğru Tayyip Erdoğan'ın ziyaret edeceği söylenen inşaat sahasında telaş ve yoğunluk hakim. Görücüye çıkacak olan belli bir bölümün dört dörtlük hale getirilmesi için bin bir takla atılıyor.

Üçüncü havalimanı inşaatı AKP hükümetinin "görkemli projelerinden" biri olarak kayıtlara geçirilmeye çalışıldı. Ancak bu alan başlangıçta katledilen orman arazileri, inşaat başladıktan sonra da iş cinayetleriyle gündemde kaldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan eylemle gözler bir kez daha buraya çevrildi.

Çarşamba, 07 Şubat 2018 09:43
Eserlerinin bugün tüm dünyaya kanıtladığı gerçek, Şostakoviç'in devrimci fikirlere, komünist ideale bağlı bir besteci olduğudur. Şostokoviç'in kimi eserlerinin ortak yönüyse, sözlerini yurtsever Sovyet şairi Yevgeniy Aranoviç Dolmatovskiy’in yazmış olmasıdır. Daha doğrusu, Dolmatovskiy yazmış olduğu şiirlerini bestelemek üzere yakın arkadaşı Dimitriy Şostakoviç'e vermiştir. Levent Özübek, Dolmatovskiy ile Şostokoviç'in ortak yaratılarını örnekler eşliğinde inceledi.

Sovyet bestecisi Dimitriy Şostakoviç'in birçok eseri içinde ikisi çok değerli ve önemli anılarıyla Sovyet toplumunun hafızasına kazınmıştı.

Pages