2351 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 07 Şubat 2017 12:12
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe maçında yaşananlara ilişkin, "Bu olayların içinde olmamalıydık, özür diliyorum. Fenerbahçe'ye de kupada başarılar dilerim" dedi.

Olaylı geçen Beşiktaş-Fenerbahçe maçına ilişkin konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, "Ne olursa olsun biz bu olayların içinde bu şekilde yer almamalıydık. Kendi adıma tüm spor kamuoyundan özür diliyorum. Fenerbahçe'ye de kupada başarılar diliyorum" diye konuştu.

Cumartesi, 04 Şubat 2017 21:36
Orman Bakanı Veysel Eroğlu, sık sık su kesintileri yaşanmasına rağmen "Hiçbir ilde su kesintisi yaşanmadı" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye'de hiçbir ilde su kesintisi yaşanmadı. Kesilse zaten bıyığım olmazdı. 'Bir yerde su kesilirse bıyıklarımı keseceğim’ demiştim” diye konuştu.

Kastamonu'da konuşan Eroğlu, sık sık su kesintileri yaşanmasına rağmen hiçbir ilde su kesintisi yaşanmadığını öne sürererek şunları söyledi:

Pazar, 19 Şubat 2017 19:41
Kastamonu'nun Ulu köyündeki bir evde çıkan yangının büyümesi sonucu 7 ev kullanılamaz hale gelirken olayda can kaybı yaşanmadı.

Edinilen bilgiye göre, Erol Şengür'e ait evde bilinmeyen bir nedenle başlayan yangın, kısa sürede büyüyerek komşu evlere sıçradı. Alevleri gören köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine Bozkurt Belediyesi, Bozkurt Orman işletme ve Abana Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi.

Cumartesi, 04 Şubat 2017 17:18
Manisa'da cami bahçesinde ağaçları kesen görevliler bölge halkı tepki gösterince işlerini yarım bırakıp kaçtı.

Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ndeki bir caminin bahçesinde bulunan çam ağaçlarının kesilmesi tepki topladı.

Cuma, 03 Şubat 2017 16:17
İBB, Maçka Parkı'nın Beşiktaş Stadyuma bakan giriş kapısının çitlerle kapatılması sonrası gelen tepkiler üzerine yazılı açıklama yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Maçka Parkı'nın Beşiktaş Stadyuma bakan giriş kapısının çitlerle kapatılması sonrası yazılı açıklama yaptı.

Cuma, 17 Şubat 2017 14:11
Yakınlarının sit alanında izinsiz otel yaptığını yalanlayan AKP’li belediye başkanından akıl almaz açıklamalar. Kaş Belediye Başkanı Kocaer’in yok saydığı otelin bir odasının gecelik fiyatı 466 TL.

Antalya’nın Kaş ilçesinde, Çukurbağ Yarımadasında bulunan doğal sit alanı statüsündeki Hidayet Koyu’nda izinsiz otel inşa edilerek işletilmesiyle ilgili haberimizin ardından bir açıklama yapan Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, alandaki eski yapıların onarıldığını ve yeni bir yapı inşa edilmediğini öne sürdü.

Perşembe, 09 Şubat 2017 15:09
İstanbul'da Haliç ile Kemerburgaz’ı raylarla birbirine bağlayacak dekovil hattı projesi havadan görüntülendi. Dekovil hattının Belgrad Ormanları'nı delip geçeceği ortaya çıktı.

Haliç ile Kemerburgaz’ı raylarla birbirine bağlayacak dekovil hattı projesi, Kağıthane Cendere Caddesi boyunca ilerleyip Kemerburgaza ulaşacak. Bu güzergahta yerleşim yerleri arasından ilerleyen proje, daha sonra Belgrat Ormanları içinden geçecek. Projenin bu bölümünde durak olarak belirtilen Ayvat Bendi ve çevresi göz alabildiğince sık ormanlık alan.

Cuma, 03 Şubat 2017 10:52
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne bağlı odalardan ortak "Hayır" açıklaması geldi. Açıklamada, "Ülkemizin, halkımızın geleceği için başarabiliriz, başarmalıyız!" denildi.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'ne bağlı başkanlık sistemine karşı ortak bir "Hayır" açıklaması yaptı.

Düzenlmenin tek adam diktası olduğuna vurgu yapılan açıklamada, "Ülkemizin ve halkımızın geleceğini, Cumhuriyeti, demokrasiyi, laikliği, toplumsal yaşamın bütününü kapsayan meslek alanlarımız ve örgütlerimizi korumak için anayasa değişikliğine hayır diyeceğiz" denildi.

Pazartesi, 16 Ocak 2017 16:04
"Beşiktaş spor kulübü, siyaset kulübü değil" sözleriyle bilinen başkan Fikret Orman, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu ziyaret ederek üzerinde isminin yazılı olduğu forma hediye etti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu Ankara'daki makamında ziyaret etti.

Başkan Fikret Orman'ın Bakan Süleyman Soylu'yu ziyaretinde siyah-beyazlı yöneticilerden Deniz Atalay, Candaş Tolga Işık ve Şafak Mahmutyazıcıoğlu da yer aldı.  

Pazar, 08 Ocak 2017 18:24
Sürmene'deki orman yangınıyla ilgili konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yanan alanlar kati surette başka maksatla tahsis edilemez" açıklamasında bulundu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından Trabzon'un Sürmene ilçesinde meydana gelen orman yangınına ilişkin açıklama yaptı.

Cumartesi, 28 Ocak 2017 15:15
Şili'de kontrol altına alınamayan orman yangınlarında yaşamını yitirenlerin sayısı 11'e çıktı.

Şili'de kontrol altına alınamayan orman yangınlarında yaşamını yitirenlerin sayısı 11'e çıktı. Olağanüstü hal ilan eden Şili Devlet Başkanı, ülkenin en kötü orman yangını felaketiyle karşı karşıya olduğunu açıkladı.

Perşembe, 26 Ocak 2017 09:06
Orman ve Su İşleri, Tarım Gıda Hayvancılık ve Kalkınma bakanları ile bürokratların önceki gün Ankara'da katıldığı "Sulama konusunun yönetimi” konulu toplantıda dua edildi.

Üç bakan ve bürokratların "Sulama yönetimi" toplantısı duayla başladı. 

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, bakan ve bürokratlar Ankara'da önceki gün “Sulama konusunun yönetimi” adlı toplantıda bir araya geldi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nda yapılan toplantıya her 3 bakanlıktan 17 bürokrat katıldı.

Salı, 17 Ocak 2017 13:15
Trabzon Sürmene'de Çamburnu mevkiinde 7 Ocak'ta çıkan büyük orman yangınından bir hafta sonra, bölgedeki çöp tesisi için "ÇED gerekli değildir" kararı verildi.

Sürmene'deki Çamburnu yangınından hemen sonra Katı Atık Tesisi Ek Lot İnşaatına "ÇED gerekli değildir" kararı geldi.

Karadeniz İsyandadır adlı Facebook sayfasındaki habere göre, Sürmene Çamburnu mevkiinde çıkan yangından 3 gün önce (4 Ocak'ta) proje başvurusu yapılan projeye, yangından bir hafta sonra "ÇED gerekli değildir" kararı verildi.

Pazar, 08 Ocak 2017 02:19
Trabzon'un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde bugün akşam saatlerinde orman yangını çıktı. Mesire alanında çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle yayılarak kilometrelerce alanı etkisi altına aldı.

Trabzon'un Sürmene ilçesi Çamburnu mevkiinde bugün akşam saatlerinde orman yangını çıktı. Henüz neden çıktığı belirlenemeyen orman yangınına sarp arazi nedeniyle müdahale edilemiyor.

Pazar, 08 Ocak 2017 18:06
CHP İstanbul Milletvekil Barış Yarkadaş, Sürmene'de yanan ormanın Erdoğan'ın Katar Emiri'ne havadan dolaşarak gösterdiği yer olduğunu yazdı.

Sürmene'de yanan ormanın Erdoğan'ın Katar Emiri'ne havadan dolaşarak gösterdiği yer olduğu iddia edildi.

İddianın sahibi CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Twitter'dan “Trabzon Sürmene’de Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar Emiri’ne havadan dolaşarak gösterdiği orman yanıyor… Emir’e yatırım alanı mı açılıyor?” açıklamasında bulundu.

Pages