1542 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 11 Nisan 2017 09:17
ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş'ın yengesi Fevziye Taş gözaltına alındı.

ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş, kardeşinin eşinin ÖDP üyeliği gerekçe gösterilerek gözaltına alındığını duyurdu.

Taş, Twitter'dan "Kardeşimin eşi Fevziye Taş'ı bu sabah Ankara'da TEM polisleri evinde gözaltına aldı. Gerekçe ÖDP üyeliği, ÖDP ve HDP sempatizanlığı" açıklamasında bulundu.

 

Perşembe, 20 Nisan 2017 12:32
Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca yurttaş bulunurken, "Evet"i kabul etmeyen yurttaşlara yönelik gözaltılar başladı. Yaşanan gözaltılara ilişkin ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen soL'a açıklamalarda bulunurken, Sendika.org da bürolarına yapılan polis baskınına ilişkin bir açıklama yayınladı.

AKP'nin referandum sonrası ortaya çıkan şaibe iddialarına yanıtı gözaltı olurken, atılan bu adım şaibe iddialarını daha da güçlendirdi. Geçtiğimiz günlerde aralarında ÖDP üyelerinin de bulunduğu 38 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılırken, bugün de sendika.org'a polis baskını düzenlenerek site editörü Ali Ergin Demirhan gözaltına alındı.

Cuma, 21 Nisan 2017 12:56
AKP'nin şaibeli referandum sonuçlarına tepki gösterenlere yönelik gözaltılar sürüyor. İzmir'de çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İzmir'de referandumda şaibeli sonuçlara tepki gösterenlere yönelik polis operasyonu düzenlendi.

ETHA'da yer alan habere göre ESP, SGDF, Halkevleri, ÖDP, EMEP, BDSP üyeleri ile Kaldıraç okurlarının evlerini "1 Mayıs öncesi referandumu bahane ederek yeni bir Gezi olayı çıkarmak" gerekçesiyle bastı.

Cumartesi, 22 Nisan 2017 08:26
Uşak'ta, YSK'nin hukuk dışı ve keyfi kararıyla ortaya çıkan şaibeli referandum sonuçlarını protesto eden yurttaşlara polis saldırdı.

Uşak'ta, Yüksek Seçim Kurulu'nun "mühürsüz oyları geçerli sayma" kararına ve şaibeli referandum sonuçlarına tepki gösteren yurttaşlara polis saldırdı. Polis, anayasal haklarını kullanarak protesto gösterisi yapan gruptan 14 kişiyi gözaltına aldı.

Cuma, 17 Mart 2017 16:42
Bahadır Grammeşin’in katillerinden Erkan Çınar 37 yıl, Yahya Burak Ataç 12 yıl 2 ay, Murat Topraktepe 12 yıl 2 ay, Mert Nikelay 10 yıl, Cemal Diri 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kadıköy’de 9 Mayıs 2015 tarihinde, kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir grubun saldırısı sonucu hayatını kaybeden ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin hakkındaki davada karar açıklandı.

Bahadır Grammeşin’in katillerinden Erkan Çınar 37 yıl, Yahya Burak Ataç 12 yıl 2 ay, Murat Topraktepe 12 yıl 2 ay, Mert Nikelay 10 yıl, Cemal Diri 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Cumartesi, 11 Şubat 2017 18:46
Malatya'da ihraçlara karşı yapılan KESK eylemine polis saldırdı. 31 kişi gözaltına alındı.

 

Malatya'da kamu kurumlarındaki ihraç ve görevden almalara karşı düzenlenen eyleme saldıran polis KESK üyesi, siyasi parti ve dernek yöneticisi 31 kişiyi gözaltına aldo.

KESK üyeleri, "İşimi, ekmeğimi geri istiyorum", "Açığa almalar ve ihraçlar son bulsun" talepleriyle basın açıklaması ve oturma eylemi yapmak istedi.

Çarşamba, 08 Şubat 2017 12:53
Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde (CAL) yıllarca edebiyat öğretmenliği yapan ve proje okul yönetmeliği gereğince geçtiğimiz aylarda imam hatip lisesine sürülen Mustafa Turgut geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Turgut için bugün Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde tören düzenlendi.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde (CAL) 19 yıl edebiyat öğretmenliği yapan ve son olarak proje okulları kapsamında imam hatip lisesine tayin olan Mustafa Turgut, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Eğitim-Sen ve ÖDP üyesi olan Mustafa Turgut, Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde yapılan törenle binlerce öğrenci tarafından uğurlandı.

Salı, 07 Şubat 2017 11:20
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugünkü grup toplantısında daha önce yaptığı "başkanlık sistemi" aleyhindeki tüm konuşmaların tam tersi bir konuşma yaparak niçin "evet" diyeceklerini anlattı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nisan'da yapılması planlanan "partili cumhurbaşkanlığını" öngören anayasa değişikliği referandumunda "evet" oyu kullanacaklarını açıklamalarından sonra partisine yapılan eleştirilere yönelik olarak "Bir takım güdükler MHP'ye saldırıyor. Niye evet diyormuşuz, size ne, size mi soracaktık?

Pazartesi, 19 Aralık 2016 01:17
Uşak ÖDP İl Örgütü'ne pompalı tüfekle saldırı düzenlendiği öğrenildi.

Uşak ÖDP İl Örgütü'ne pompalı tüfekle saldırı düzenlendiği öğrenildi.

Saldırının gece saatlerinde yapılması nedeniyle ölen ya da yaralananın olmadığı bildirilirken, binada maddi hasar oluştuğu kaydedildi.

Salı, 27 Aralık 2016 17:37
ÖDP Başkanlar Kurulu, “Ülkemiz karanlığa mahkum değil. Çözümsüz, çıkışsız değiliz. 2017’ye girerken emek, yaşam ve özgürlük için bir yol var” açıklaması yaptı.

ÖDP Başkanlar Kurulu, Türkiye’nin sürüklendiği kaosa ilişkin parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

Basın açıklamasını ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Pelin Bektaş okudu.

Çarşamba, 02 Kasım 2016 03:12
Kadıköy’de 9 Mayıs 2015 tarihinde, kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir grubun saldırısı sonucu hayatını kaybeden ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin davası 1 Aralık tarihine ertelendi.

Bahadır Grammeşin davasının 8. duruşması Kartal İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda görüldü.

BirGün'de yer alan habere göre, tutuklu sanık avukatlarının tahliye taleplerinde bulunduğu duruşmada hakim, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve kriminal polis labaratuvar sonucunun beklenmesine karar verdi.

Salı, 04 Ekim 2016 10:08
Mersin'de ÖDP üyesi ve Haziran Mezitli Meclis üyesi Oktay Canpolat evine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı.

Mersin'de Birleşik Haziran Hareketi'nin (BHH) laiklik bildirisini dağıtırken gözaltına alınan ve ardından bu sabah evi polislerce basılan ÖDP eski il başkanı ve Haziran Mezitli Meclis üyesi Oktay Canpolat yine gözaltına alındı.

Pazar, 09 Ekim 2016 15:13
10 Ekim Ankara Katliamı’nın birinci yılında Bursa’da, yaşamını yitirenler için yapılacak yürüyüşe polis saldırdı. Saldırı sırasında çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı

Sendika'nın haberine göre Ankara’da yaşanan 10 Ekim Katliamı’nın birinci yıldönümü dolayısıyla yaşamını yitirenleri anmak için düzenlenen yürüyüşe polis saldırdı.

Setbaşı Meydanı’nda anma için bir araya gelenler polis tarafından engellendi. Toplanmaya izin vermeyen polis kitleye saldırarak çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Çarşamba, 21 Eylül 2016 12:12
AKP'nin cadı avı sürüyor. ÖDP eski Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen "FETÖ üyesi olduğu" iddiasıyla gözaltına alındı.

ÖDP eski Antalya İl Başkanı olan Zeynel Ergen sabah saatlerinde TEM polisleri tarafından evi basılarak gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi olarak da Cemaat üyeliği gösterildi. Ergen, sağlık kontrolünden geçiyor. 

ÖDP'den yapılan açıklamada "Cadı Avı Antalya'da sürüyor. Haziran İl Yürütme Kurulu üyesi ve eski İl Başkanımız Zeynel Ergen derhal serbest bırakılmalıdır" denildi.

 

Çarşamba, 21 Eylül 2016 21:01
Bu sabah "FETÖ üyesi" denilerek gözaltına alınan ÖDP'li Zeynel Ergen için basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya sendikalarla sol parti ve örgütlerden de destek geldi.

ÖDP eski Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen sabah saatlerinde "FETÖ üyeliği" sebep gösterilerek gözaltına alınmıştı.

Pages