1476 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 06 Nisan 2015 14:52
7 Haziran seçimlerine girme yeterliliğine sahip partilerden ÖDP, seçimlere girmeyeceğini duyurdu.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi 7 Haziran'da yapılacak milletvekilliği seçimi için aldığı kararı yayınladı.

Cumartesi, 11 Nisan 2015 09:14
HDP'nin Ankara 2. bölgede birinci sıradan aday gösterdiği Mahmut Memduh Uyan, "ÖDP, EMEP, TKP gibi yapıların kapatılmasını önerdim, kabul görmedi" dedi. Uyan'ın bu öneriyi kime yaptığı ise merak konusu.

Eski Devrimci Yol ve ÖDP üyesi Mahmut Memduh Uyan, 7 Haziran seçimlerinde HDP'den Ankara adayı oldu.

Diken'e açıklamalarda bulunan Uyan, ilginç ifadeler kullandı:

Pazartesi, 06 Nisan 2015 13:40
ÖDP Tokat Merkez İlçe Başkanı Önder Konuk'a, Özgecan Aslan'ın öldürülmesi sonrası sosyal medyadan yaptığı paylaşım nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret suçlamasıyla dava açıldı.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Tokat Merkez İlçe Başkanı Önder Konuk’a Facebook’taki paylaşımları nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı zincirleme ve aleni şekilde hakaret ettiği suçlamasıyla yedi yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Pazartesi, 13 Nisan 2015 08:00
Osman Çutsay

Kuşkusuz HDP’nin meşruiyeti, AKP, CHP ve MHP’den daha az değildir. Hatta çok daha fazladır. Ama AKP, MHP ve CHP’nin, kadrolarıyla, sol için ciddi bir tasfiye tehdidi oluşturduğunu söyleyemeyiz. Çünkü bunların varlıkları, Türkiye’de sosyalist bir iktidar deneyiminin mümkün olduğunu savunan sosyalist solun faaliyet alanını ortadan kaldırmaz. Peki, ya HDP’deki “mülteciler”?

Cuma, 06 Şubat 2015 12:23
Bugün Taraf gazetesinde yer alan "HDP ve ÖDP seçimde anlaştı" haberini soL'a değerlendiren ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, haberin gerçeği yansıtmadığını dile getidi.

Seçim öncesi ittifak tartışmaları devam ederken bugün Taraf gazetesinden Ertan Altan, HDP ve ÖDP'nin seçim konusunda anlaştığı iddiasını gündeme getirdi.

Çarşamba, 18 Şubat 2015 19:17
Birleşik Haziran Hareketi Tokat meclisi üyesi ve ÖDP Tokat Merkez İlçe Başkanı olan Önder Konuk da "Erdoğan'a hakaret" ettiği iddiasıyla, tutuklama talebiyle savcılığa sevkedildi.

GÜNCELLEME 20.05:

Konuk'un tutuklandığı bildirildi.


Birleşik Haziran Hareketi'ne (BHH) 13 Şubat boykotu öncesinde başlatılan saldırı devam ediyor.

Cumartesi, 21 Şubat 2015 16:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiasıyla baskılar devam ediyor.

Birleşik Haziran Hareketi tarafından düzenlenen 13 Şubat "bilimsel ve laik eğitim için boykot" çalışmasının ardından, Erdoğan'a hakaret gerekçesiyle yapılan gözaltılar devam ediyor. Muhalefet.org'da yer alan habere göre, aralarında ÖDP Mersin İl başkanının da bulunduğu üç kişi Erdoğan'a hakaret gerekçesiyle emniyete ifade vermek üzere çağırıldı.

 

 

 

Cuma, 20 Şubat 2015 18:11
Bartın'da üç ÖDP'li 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' gerekçesiyle gözaltına alındı.

Bartın'da ise 3 ÖDP'li daha çay ocağında oturdukları sırada 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' gerekçesiyle gözaltına alındı. Bartın Emniyeti'nde ifadeleri alınan ÖDP'liler savcılığa götürülüyor.

Çarşamba, 18 Şubat 2015 21:56
AKP'nin, Birleşik Haziran Hareketi'ne (BHH) yönelik kriminalize etme çabalarının ÖDP'ye dönük bir saldırı hâlini almasıyla sosyal medyada #ÖDPninyanındayız hashtagi ile bir kampanya başlatıldı.

13 Şubat'ta BHH tarafından yapılan boykot öncesinde başlatılan kriminalize etme çabası, gözaltılar ve tutuklamaların geçtiğimiz iki günde  Özgürlük ve Dayanışma Partisi üye ve yöneticilerini hedef alan bir operasyona dönüşmesiyle, Twitter'da #ÖDPninyanındayız hashtagi ile bir destek kampanyası başlatıldı.

Çarşamba, 18 Şubat 2015 21:33
BHH Manisa Meclisi üyesi ÖDP'li Fadıl Gezen, Manisa'da gözaltına alındı. Gerekçe yine; "Cumhurbaşkanı'na hakaret"!

Manisa Birleşik Haziran Hareketi üyesi ve ÖDP Manisa İl Başkanı Fadıl Gezen, Akhisar'da Şafak Kurt'un tutuklanması nedeniyle dün yapılan eylemde okuduğu basın açıklamasında "Cumhurbaşkanına hakaret ettiği" gerekçesiyle, Akhisar savcılığının talimatıyla, Manisa'da gözaltına alındı.

Salı, 17 Şubat 2015 19:40
Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Buğra Aydoğan serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle dün sabah saatlerinde Gebze de ki evinde gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 20 yaşında ki Buğra Aydoğan’ın tutukluğuna bugün itiraz edildi.

Bir üst mahkemeye yapılan itiraz sonucu Birleşik Haziran Hareketi ve ÖDP üyesi olan Buğra Aydoğan serbest bırakıldı. 

Perşembe, 26 Şubat 2015 16:22
İzmir'de Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Onur Kılıç'ı savunan avukatlar bir basın açıklaması yaptı.

Onur Kılıç’ı savunmak için başvuran yaklaşık 500 avukat adına bir basın açıklması yapıldı.

İzmir Adliyesi önünde toplanan avukatlar, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının adliye etrafında basın açıklamasını yasaklamasına rağmen bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Pazartesi, 02 Şubat 2015 17:00
Hakan Erol

Pazar günü Lüleburgaz Birleşik Haziran hareketi, ÖDP Eş Başkanı Alper Taş ve CHP Milletvekili İlhan Cihaner’in katılımıyla bir forum gerçekleştirdi.

Perşembe, 19 Şubat 2015 16:08
Geçtiğimiz gün bir esnafın bıçaklı saldırısı sonucunda yaşamını yitiren gazeteci Nuh Köklü'nün cenazesinde konuşan ÇGD Genel Başkanı ve soL yazarı Ahmet Abakay, "Türkiye can güvenliğinin olmadığı bir ülke haline getirilmiştir. Bunun sorumlusu ülkeyi yöneten iktidardır." dedi.

İstanbul Kadıköy’de kartopu oynadığı sırada bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü Ankara-Sincan’ın Yukarı Yurtçu köyünde toprağa verildi.

Salı, 27 Ocak 2015 23:38
CNNTürk'te yayınlanan, "Ne Oluyor" programında, KP MK üyesi Kemal Okuyan'ın, Syriza yorumları tartışma yarattı. Okuyan'ın yorumları Twitter'da yoğun şekilde gündem oldu.

CNNTürk'te yayınlanan "Ne Oluyor" programında, Syriza'nın Yunanistan seçimlerindeki başarısı konuşuldu. Komünist Parti MK üyesi Kemal Okuyan, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, Ufuk Uras, Mehmet Altan, Ercan Karakaş, Erdinç Yazıcı'nın katıldığı programda, Kemal Okuyan'ın Syriza konusundaki yorumları tartışma yarattı.

Pages