1462 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 27 Ocak 2015 23:38
CNNTürk'te yayınlanan, "Ne Oluyor" programında, KP MK üyesi Kemal Okuyan'ın, Syriza yorumları tartışma yarattı. Okuyan'ın yorumları Twitter'da yoğun şekilde gündem oldu.

CNNTürk'te yayınlanan "Ne Oluyor" programında, Syriza'nın Yunanistan seçimlerindeki başarısı konuşuldu. Komünist Parti MK üyesi Kemal Okuyan, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, Ufuk Uras, Mehmet Altan, Ercan Karakaş, Erdinç Yazıcı'nın katıldığı programda, Kemal Okuyan'ın Syriza konusundaki yorumları tartışma yarattı.

Cumartesi, 24 Ocak 2015 12:54
CHP'nin seçim öncesi kimlere adaylık teklif edeceğine ilişkin ilk iddialar gelmeye başladı. Buna göre teklif götürülecek isimler arasında, eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, AKP kurucularından Abdüllatif Şener ve Mansur Yavaş gibi isimler bulunuyor.

Seçim hazırlıkları için düğmeye basan CHP’de milletvekili adaylarına yönelik çalışmalar hızlandı. Habertürk gazetesinin iddiasına göre parti yönetimi, önümüzdeki günlerde milletvekilliği adaylığı için kamuoyunun yakından tanıdığı birçok ismin kapısını çalacak.

Çarşamba, 21 Ocak 2015 15:00
Bayram Uluad

AKP her alanda olduğu gibi eğitim alanında da gerici saldırılarına devam ederken sekiz Şubat’ta Birleşik Haziran Hareketinin de ‘Bilimsel ve laik eğitim’ iddiasıyla, tüm gücüyle dahi olacağı miting ve sonrasında düzenlenecek boykot cevabı geldi ilericilerden.

Pazartesi, 22 Aralık 2014 10:34
PKK yöneticilerinden Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP'nin HDP ile ittifak yapması için çağrıda bulundu.

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP'yi HDP ile ittifak yapmaya çağırdı.

Pazartesi, 22 Aralık 2014 19:48
KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP'yi HDP ile ittifak yapmaya çağırdı. ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş ise çağrıyı içten ve samimi bulduklarını açıkladı.

Yeni Özgür Politika gazetesinde Selahattin Erdem müstear ismiyle yazan Kalkan, dün yayımlanan "ÖDP'ye açık mektup" başlıklı yazısında ÖDP'nin, HDP ile ittifak yapması gerektiğini yazdı.

Perşembe, 04 Aralık 2014 15:35
3 Aralık 2014 günü, Birleşik Haziran Hareketi (BHH) Berlin’de yola çıkmak için ilk buluşmasını gerçekleştirdi.

ÖDP, KP, Allmende, DKÖ temsilcileri ve bireysel olarak katılım gösteren Türkiyelilerle birlikte bir ön hazırlık toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı boyunca BHH’nin Berlin'de nasıl bir yol izleyebileceğine dair görüş alışverişinde bulunuldu.

Çarşamba, 24 Aralık 2014 12:32
Partisinin il kongresine katılmak için bu sabah Edirne’ye gelen Davutoğlu için kentte polis terörü estiriliyor.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin kongresi için Edirne’ye gelirken, kentte gözaltılar ve polis baskınları yaşanıyor. ÖDP binasında arama yapan polisler Komünist Parti üyelerinin evlerine gelerek ellerinde herhangi bir gözaltı kararı olmadan parti üyelerini emniyete ‘bir konu hakkında danışmaya’ davet etti.

Cuma, 26 Aralık 2014 13:00
Görüşme: Erkan Yıldız

Türkiye Meclisi toplanmadan önceki son görüşmemizi Birleşik Haziran Hareketi Geçici Yürütme Kurulu Üyesi Önder İşleyen’le yaptık. İşleyen’in, kuruluştan bugüne hareketin gelişimini, hareketin mücadele hattını ve seçimlere ilişkin düşüncelerini paylaştığı röportajı Hazirancılarla paylaşıyoruz.

Salı, 04 Kasım 2014 18:32
Özgürlük ve Dayanışma Partisi, Devrimci Yol'un liderlerinden Nasuh Mitap'ın hayatını kaybetmesinin ardından bir açıklama yayınladı.

Yakalandığı kanser hastalığının ardından hayatını kaybeden Nasuh Mitap'a ilişkin ÖDP tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye devrimci hareketinin önderlerinden, Devrimci Yol hareketinin kurucu liderlerinden Nasuh Mitap'ı kaybettik. Tüm halkımızın başı sağolsun" denildi.

Pazar, 16 Kasım 2014 23:26
Birleşik Haziran Hareketi'nin Ankara'da 100. Yıl ve Çiğdem mahallelerinin kuruluş toplantıları bugün yapıldı.

Birleşik Haziran Hareketi'nin kuruluş toplantılarından biri de bugün Ankara'da 100.Yıl ve Çiğdem mahallelerinin oldu. ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik tesislerinde yapılan toplantıya mahalle sakinleri yoğun katılım gösterdi.

Perşembe, 02 Ekim 2014 18:12
Erdoğan'ın Edirne mitingi öncesi “Katil Erdoğan Edirne'den defol” pankartı asan TKP binasını basan, ardından ÖDP'ye giren polisin gözaltına aldığı partililer hakkında karar açıklandı. Savcı pankartlar için “Parti görüşü, hakaret yok” dedi, mahkeme beraat kararı verdi. Pankartlar da partilere iade edilecek.

Elif Örnek

Cuma, 10 Ekim 2014 20:39
Kobanê'de IŞİD saldırısı sürerken, sol örgütler ve emek örgütleri ortak bir açıklama yaptı. IŞİD'i besleyip büyütenin AKP'nin Suriye'ye yönelik savaş politikası olduğu belirtilen açıklamada, hükümetin insani yardım koridoru açması, fakat her türlü sınır ötesi harekat planından vazgeçmesi gerektiği dile getirildi.

Sol örgütler adına “IŞİD'i durduralım, Kobanê'ye sahip çıkalım” başlığıyla yapılan açıklamada, “ Hükümet Suriye’ye ve Rojava bölgesine yönelik savaş siyasetine son vermelidir. Sınır ötesi harekat, tampon bölge, uçuşa yasak bölge gibi müdahaleci planlardan vazgeçilmelidir. Cihatçı çetelere her türlü silah ve lojistik destek son bulmalıdır.

Çarşamba, 17 Eylül 2014 14:22
Kurtuluş hareketinin liderlerinden, ​Sosyalist Yeniden Kuruluş Partisi (SYKP) kurucusu üyesi Mustafa Kahya bir süredir yoğun bakımda tutulduğu hastanede yaşama veda etti.

(soL-Haber Merkezi) 1976'dan bu yana devrimci hareketin içinde yer alan, Kurtuluş hareketinin liderlerinden Mustafa Kahya, yoğun bakımda tutulduğu hastanede sabaha karşı yaşama veda etti. MYK üyesi olduğu olduğu SYKP tarafından yapılan açıklamada Kahya'nın geçirdiği beyin enfarktüsü nedeniyle öldüğü belirtildi.

Salı, 02 Eylül 2014 12:40
Adana'da 1 Eylül Dünya Barış Günü'nde sendikaların, meslek odalarının, siyasi partilerin ve halkın katıldığı bir yürüyüş düzenlendi.

(soL - Adana) Adana'da Dünya Barış Günü'nü kutlamak için KESK, DİSK, TMMOB ve TTB'nin çağrısıyla bir araya gelen yurttaşlar İnönü Parkı'ndan Atatürk Parkı'na yürüdü.

Cumartesi, 02 Ağustos 2014 22:30
İzmir'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingi öncesi protestoya başlayan çok sayıda kişi gözaltına alındı. Kıbrıs Şehitleri'nde yürüyüşe geçen gruplara polis engel oldu.

Tayyip Erdoğan’in mitingi sürerken Kıbrıs Şehitleri caddesinde toplanan Halkevleri, HTKP, ÖDP ve KP üyeleri Erdoğan’ı protesto ettiler. Yürüyüş yapmasına izin verilmeyen ve abluka altına alınan kitle , sloganlar atarak oturma eylemi yaptı. Polisin, 1 saati aşkın bir süre dağılmasına izin vermediği kitle, eylem boyunca “hırsız, katil Erdoğan”, “katil Erdoğan İzmir’den defol” sloganları attı.

Pages