1472 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 06 Şubat 2015 12:23
Bugün Taraf gazetesinde yer alan "HDP ve ÖDP seçimde anlaştı" haberini soL'a değerlendiren ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, haberin gerçeği yansıtmadığını dile getidi.

Seçim öncesi ittifak tartışmaları devam ederken bugün Taraf gazetesinden Ertan Altan, HDP ve ÖDP'nin seçim konusunda anlaştığı iddiasını gündeme getirdi.

Çarşamba, 18 Şubat 2015 19:17
Birleşik Haziran Hareketi Tokat meclisi üyesi ve ÖDP Tokat Merkez İlçe Başkanı olan Önder Konuk da "Erdoğan'a hakaret" ettiği iddiasıyla, tutuklama talebiyle savcılığa sevkedildi.

GÜNCELLEME 20.05:

Konuk'un tutuklandığı bildirildi.


Birleşik Haziran Hareketi'ne (BHH) 13 Şubat boykotu öncesinde başlatılan saldırı devam ediyor.

Cumartesi, 21 Şubat 2015 16:50
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiasıyla baskılar devam ediyor.

Birleşik Haziran Hareketi tarafından düzenlenen 13 Şubat "bilimsel ve laik eğitim için boykot" çalışmasının ardından, Erdoğan'a hakaret gerekçesiyle yapılan gözaltılar devam ediyor. Muhalefet.org'da yer alan habere göre, aralarında ÖDP Mersin İl başkanının da bulunduğu üç kişi Erdoğan'a hakaret gerekçesiyle emniyete ifade vermek üzere çağırıldı.

 

 

 

Cuma, 20 Şubat 2015 18:11
Bartın'da üç ÖDP'li 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' gerekçesiyle gözaltına alındı.

Bartın'da ise 3 ÖDP'li daha çay ocağında oturdukları sırada 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' gerekçesiyle gözaltına alındı. Bartın Emniyeti'nde ifadeleri alınan ÖDP'liler savcılığa götürülüyor.

Çarşamba, 18 Şubat 2015 21:56
AKP'nin, Birleşik Haziran Hareketi'ne (BHH) yönelik kriminalize etme çabalarının ÖDP'ye dönük bir saldırı hâlini almasıyla sosyal medyada #ÖDPninyanındayız hashtagi ile bir kampanya başlatıldı.

13 Şubat'ta BHH tarafından yapılan boykot öncesinde başlatılan kriminalize etme çabası, gözaltılar ve tutuklamaların geçtiğimiz iki günde  Özgürlük ve Dayanışma Partisi üye ve yöneticilerini hedef alan bir operasyona dönüşmesiyle, Twitter'da #ÖDPninyanındayız hashtagi ile bir destek kampanyası başlatıldı.

Çarşamba, 18 Şubat 2015 21:33
BHH Manisa Meclisi üyesi ÖDP'li Fadıl Gezen, Manisa'da gözaltına alındı. Gerekçe yine; "Cumhurbaşkanı'na hakaret"!

Manisa Birleşik Haziran Hareketi üyesi ve ÖDP Manisa İl Başkanı Fadıl Gezen, Akhisar'da Şafak Kurt'un tutuklanması nedeniyle dün yapılan eylemde okuduğu basın açıklamasında "Cumhurbaşkanına hakaret ettiği" gerekçesiyle, Akhisar savcılığının talimatıyla, Manisa'da gözaltına alındı.

Salı, 17 Şubat 2015 19:40
Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Buğra Aydoğan serbest bırakıldı.

Cumhurbaşkanına hakaret ettiği gerekçesiyle dün sabah saatlerinde Gebze de ki evinde gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece tutuklanan 20 yaşında ki Buğra Aydoğan’ın tutukluğuna bugün itiraz edildi.

Bir üst mahkemeye yapılan itiraz sonucu Birleşik Haziran Hareketi ve ÖDP üyesi olan Buğra Aydoğan serbest bırakıldı. 

Perşembe, 26 Şubat 2015 16:22
İzmir'de Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanan Onur Kılıç'ı savunan avukatlar bir basın açıklaması yaptı.

Onur Kılıç’ı savunmak için başvuran yaklaşık 500 avukat adına bir basın açıklması yapıldı.

İzmir Adliyesi önünde toplanan avukatlar, İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının adliye etrafında basın açıklamasını yasaklamasına rağmen bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Pazartesi, 02 Şubat 2015 17:00
Hakan Erol

Pazar günü Lüleburgaz Birleşik Haziran hareketi, ÖDP Eş Başkanı Alper Taş ve CHP Milletvekili İlhan Cihaner’in katılımıyla bir forum gerçekleştirdi.

Perşembe, 19 Şubat 2015 16:08
Geçtiğimiz gün bir esnafın bıçaklı saldırısı sonucunda yaşamını yitiren gazeteci Nuh Köklü'nün cenazesinde konuşan ÇGD Genel Başkanı ve soL yazarı Ahmet Abakay, "Türkiye can güvenliğinin olmadığı bir ülke haline getirilmiştir. Bunun sorumlusu ülkeyi yöneten iktidardır." dedi.

İstanbul Kadıköy’de kartopu oynadığı sırada bir esnaf tarafından bıçaklanarak öldürülen gazeteci Nuh Köklü Ankara-Sincan’ın Yukarı Yurtçu köyünde toprağa verildi.

Salı, 27 Ocak 2015 23:38
CNNTürk'te yayınlanan, "Ne Oluyor" programında, KP MK üyesi Kemal Okuyan'ın, Syriza yorumları tartışma yarattı. Okuyan'ın yorumları Twitter'da yoğun şekilde gündem oldu.

CNNTürk'te yayınlanan "Ne Oluyor" programında, Syriza'nın Yunanistan seçimlerindeki başarısı konuşuldu. Komünist Parti MK üyesi Kemal Okuyan, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, Ufuk Uras, Mehmet Altan, Ercan Karakaş, Erdinç Yazıcı'nın katıldığı programda, Kemal Okuyan'ın Syriza konusundaki yorumları tartışma yarattı.

Cumartesi, 24 Ocak 2015 12:54
CHP'nin seçim öncesi kimlere adaylık teklif edeceğine ilişkin ilk iddialar gelmeye başladı. Buna göre teklif götürülecek isimler arasında, eski Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, AKP kurucularından Abdüllatif Şener ve Mansur Yavaş gibi isimler bulunuyor.

Seçim hazırlıkları için düğmeye basan CHP’de milletvekili adaylarına yönelik çalışmalar hızlandı. Habertürk gazetesinin iddiasına göre parti yönetimi, önümüzdeki günlerde milletvekilliği adaylığı için kamuoyunun yakından tanıdığı birçok ismin kapısını çalacak.

Çarşamba, 21 Ocak 2015 15:00
Bayram Uluad

AKP her alanda olduğu gibi eğitim alanında da gerici saldırılarına devam ederken sekiz Şubat’ta Birleşik Haziran Hareketinin de ‘Bilimsel ve laik eğitim’ iddiasıyla, tüm gücüyle dahi olacağı miting ve sonrasında düzenlenecek boykot cevabı geldi ilericilerden.

Pazartesi, 22 Aralık 2014 10:34
PKK yöneticilerinden Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP'nin HDP ile ittifak yapması için çağrıda bulundu.

KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP'yi HDP ile ittifak yapmaya çağırdı.

Pazartesi, 22 Aralık 2014 19:48
KCK Yürütme Konseyi Üyesi Duran Kalkan, 2015 seçimlerinde ÖDP'yi HDP ile ittifak yapmaya çağırdı. ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş ise çağrıyı içten ve samimi bulduklarını açıkladı.

Yeni Özgür Politika gazetesinde Selahattin Erdem müstear ismiyle yazan Kalkan, dün yayımlanan "ÖDP'ye açık mektup" başlıklı yazısında ÖDP'nin, HDP ile ittifak yapması gerektiğini yazdı.

Pages