1504 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 14 Eylül 2015 09:03
Anadolu Partisi ve HEPAR'dan sonra ÖDP ve EMEP de seçime katılmıyor. YSK'nin, bu iki partinin seçime katılmama talebine yönelik kararı Resmi Gazete'de yayınlandı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) ile Emek Partisi'nin (EMEP) 1 Kasım'daki milletvekili genel seçimine katılmama talebine yönelik kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Pazartesi, 14 Eylül 2015 13:31
1 Kasım seçimlerine katılma hakkı olmasına rağmen katılmayacaklarını açıklayan EMEP ve ÖDP, seçimde HDP'yi dışardan destekleyebileceklerini açıkladı.

Seçime girmeme kararının ardından HDP’yle bir ittifak yapılıp yapılmayacağına dair Diken’e konuşan ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, “Konuyla ilgili parti meclisimizde bir toplantı yapılacak. HDP ile seçim ittifakı ya da milletvekili adaylığıyla üzerine herhangi bir ortaklık yapmayacağız. Ancak toplantıdan çıkacak kararla; HDP’ye dışarıdan destek verebiliriz” dedi.

Perşembe, 24 Eylül 2015 08:15
Aydemir Güler

“Tabii sol haklı, çok doğru şeyler söylüyorsunuz. Komünizm… ah keşke olabilse! Ama böyle bin parça… Şu birliği bir sağlayabilseydiniz…”

Birleşebilsek o da destek olacak. Kesin!

Pazartesi, 24 Ağustos 2015 23:14
Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Kadıköy İlçe Örgütü’nün kullandığı apartman dairesi, kapının önünde bulunan paspasın ateşe verilip kapıya dayanmasıyla yakılmak istendi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Kadıköy İlçe Örgütü’nün kullandığı apartman dairesi, kapının önünde bulunan paspasın ateşe verilip kapıya dayanmasıyla yakılmak istendi. Olay bu akşam saat 18.25 sularında gerçekleşti. Yangın, duman kokusunu alan apartman yöneticisinin itfaiyeyi aramasının ardından, büyümeden söndürüldü. Olayda ilçe binasının kapısını yandı, yangın içeriye ulaşmadı.

Salı, 04 Ağustos 2015 13:01
Çanakkale 2. Asliye Ceza Mahkemesi, 27 Aralık 2013’te kentte yapılan eylemde “ampul Tayyip” sloganı attıkları gerekçesiyle yargılanan sanıklar hakkında, ifadenin “siyasi hiciv” niteliğinde olduğunu belirterek beraat kararı verdi.

27 Aralık 2013’te Çanakkale İskele Meydanı’nda toplanarak, Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan ve dört eski bakan hakkındaki yolsuzluk iddialarını protesto eden Halkevleri, ÖDP ve TKP üyeleri hakkında beraat kararı verildi.

Perşembe, 27 Ağustos 2015 21:43
YSK, seçime katılabilme yeterliliğini taşıyan partileri belirledi ve yurt dışındaki seçimleri düzenleyen bir genelge yayımladı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 1 Kasım günü seçimlere katılmaya hak kazanan partiler ile Yurt Dışı Oy Verme işlemlerini düzenleyen 202/1 sayılı kararı bugünkü mükerrer resmi gazetede yayımlandı.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 01:45
Mehmet Kuzulugil

Bu slogan, Haziran günlerinde liberallerin ve liberallere aklını teslim etmiş demokratların hiç hoşuna gitmemişti. Niye sadece AKP’ye karşı çıkıyorduk. Düzeni hedef almamız gerekmez miydi? Hükümet fazla basit bir hedef değil miydi? Hiç devrimci gelmiyordu kulağa.

Salı, 07 Temmuz 2015 16:16
"Yunanistan'ın borcunu Türkiye ödesin" demeciyle tepki çeken HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, bu sefer de "Yunan halkı borçlarla bir şekilde başa çıkmaya karar vermişken ‘doğru olan borcun tamamını inkâr etmektir’ demenin değeri yok" dedi.

GÜNCELLEME
Ertuğrul Kürkçü, sözlerinin gazetede "çarpıtılarak basıldığını" öne sürdü. Kürkçü, Cumhuriyet'e şunları söylemiş:

Pazartesi, 08 Haziran 2015 15:55
7 Haziran seçimleri sonrası bir değerlendirme de ÖDP'den geldi.

Seçim sonuçları sonrası açıklama yapan ÖDP, "2015 seçiminin tartışmasız sonucu Erdoğan ve AKP’nin yenilgisidir. Halk, Erdoğan ve AKP’ye hayır dedi. Haziran direnişinin yerinden ettiği, çözülüşünü başlattığı Erdoğan ve AKP için yolun sonu görünmüştür" ifadelerini kullandı.

Cuma, 22 Mayıs 2015 15:24
ÖDP Maltepe ilçe binasını polis bastı, şu anda arama yapılıyor. Gerekçe ilçe binasına asılan "#HırsızKatilAKP" pankartı oldu.

AKP'nin "hırsız katil AKP" sloganı rahatsızlığı sürüyor.

Muhalefet.org'da yer alan habere göre, sloganın yer aldığı pankartı Maltepe İlçe binasına asan ÖDP'ye polis baskın düzenledi.

 

 

Cumartesi, 30 Mayıs 2015 12:46
DİSK Genel sekreteri Arzu Çerkezoğlu, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ve Komünist Parti (KP) Merkez Komite üyesi Kemal Okuyan, Haziran Direnişi'nin 2. yıl dönümünde Sputnik’e açıklamalarda bulundu.

Komünist Parti (KP) Merkez Komite Üyesi Kemal Okuyan, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Alper Taş ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu Haziran Direnişi'nin yıl dönümüne ilişkin Sputnik Türkiye'ye açıklamalarda bulundu.

Haberi aktarıyoruz:

Cumartesi, 09 Mayıs 2015 15:42
ÖDP ve Birleşik Haziran Hareketi üyesi Bahadır Grammeşin bıçaklı saldırı sonucunda hayatını kaybederken saldırıya ilişkin ilk iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Yurt gazetesinden Fırat Fıstık'ın haberine göre, Kadıköy Caferağa’da sabaha karşı "Batı Yakası Teras Cafe" adlı barda kadınların sözle taciz edilmesine müdahale eden Bahadır Grammeşin ve arkadaşlarına aynı bardan çıkan 20 kişi bıçak ve satırlarla saldırdı. 4 kişinin yaralandığı saldırıda Bahadır Grammeşin atardamarından bıçaklandı. Grammeşin kaldırıldığı hastanede hayatını yitirdi.

Çarşamba, 06 Mayıs 2015 18:38
Zonguldak'ta ÖDP İl Başkanına Erdoğan'a hakaretten 11 ay hapis cezası verilirken, Ankara'da "yalancı ve hırsız” dediği gerekçesiyle Kılıçdaroğlu hakkında açılan 100 bin TL'lik tazminat talebi reddedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde 1 Temmuz 2014’te grup konuşması sırasında kendisine “yalancı ve hırsız” dediği gerekçesiyle CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 100 bin TL tazminat talebiyle açtığı davada, mahkeme tazminat istemini reddetti.

Cumartesi, 09 Mayıs 2015 15:26
ÖDP ve Birleşik Haziran Hareketi üyesi Bahadır Grammeşin uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

GÜNCELLEME

Bahadır Grammeşin'in hayatını kaybettiği saldırıda ağır yaralanan diğer ÖDP üyesinin durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Aralarında Alper Taş ve Önder İşleyen'in de bulunduğu parti üyeleri Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne gelerek sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Salı, 12 Mayıs 2015 17:34
ÖDP üyesi Bahadır Grammeşin'e bıçak ve palalı saldırıda bulunan 8 kişi serbest bırakıldı.

Birgün'de yer alan habere göre, İstanbul Kadıköy’de faşist çeteler tarafından katledilen Bahadır Grammeşin’ıin soruşturmasında savcı Ali Hacıibrahimoğlu saldırıda adı geçen ve görüntülerde ellerinde bıçakla pala olduğu net biçimde görülen 12 kişiden sekiz kişiyi mahkemeye sevk edilmesine gerek görmeden serbest bıraktı. Dört kişinin ise mahkemeye sevk edilmesine karar verdi.

Pages