1506 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 07 Ocak 2016 22:10
Akşam saatlerinde Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Uşak il binasına 15-20 kişilik bir grup taş ve sopalarla saldırıda bulundu.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Uşak il binası, akşam saatlerinde 15-20 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. İl binasında taş ve sopalarla saldıran faşist grup, "Sizi burada yaşatmayacağız. Gece hepinizle teker teker görüşeceğiz" diyerek ÖDP'lileri tehdit etti. ÖDP üyelerinin karşı koymasıyla saldırganlar binadan uzaklaştırıldı.

Pazartesi, 28 Aralık 2015 16:53
Solun etkisizliği halklar arasındaki mesafenin açılmasına neden oluyor. Oysa iki halkı da ortak mücadelede birleştirebilecek bir yanıt üretilmeden bu ülkenin felaketten kurtulmasının mümkün olmadığını biliyoruz. O yanıt bizim açımızdan son derece nettir ve adlı adınca sosyalist bir Türkiye’yi işaret etmektedir.

Bugün Al Jazeera Turk’e röportaj veren HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş şöyle diyordu:

Perşembe, 12 Kasım 2015 13:25
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla ÖDP Kocaeli İl Başkanı Osman Bahçeci ve parti yöneticilerine açılan dava Kocaeli Adliyesi’nde görüldü. ÖDP İl Başkanı Osman Bahçeci'ye 11 ay hapis cezası verildi.

Geçtiğimiz mayıs ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kocaeli’ye geldiği gün Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Kocaeli İl Başkanlığı Binası’na asılan pankart nedeniyle İl Başkanı Osman Bahçeci ve parti yöneticilerine yönelik olarak "Cumhurbaşkanı’na hakaret" davası açılmıştı. Dava bugün Kocaeli 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Cuma, 27 Kasım 2015 17:04
Erdoğan'a, "Sen kendini dünya lideri(!) olarak görürsün, halkın sana #HırsızKatilErdoğan der" diyen Komünist Parti üyesi 7 bin lira para cezasına çarptırıldı.

Attığı tweetler gerekçe gösterilerek "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlamasıyla hakkında dava açılan Komünist Parti üyesi Davud Ergün'ün duruşması görüldü. Twitter'daki paylaşımlarında "Hırsız-Katil Erdoğan" diyen KP üyesine 11 ay 20 gün hapis cezası verildi. Hapis cezası 7 bin lira para cezasına çevirildi. Parti avukatları, karara itiraz ettiklerini bildirdi.

Salı, 03 Kasım 2015 13:00
Özgür Hüseyin Akış

Galibiyet veya yenilgi için ilk önce bir piste çıkmak gerekir. Türkiye’de sosyalistler bu piste çıktılar mı? Rakipler belli ama sermaye sınıfı( Sosyal demokratlar, liberaller, Emperyalist ülkeler vb.) İşçi sınıfı(Komünistler, sosyalistler) maçın başlamamasına rağmen neden yenilmiş olalım ki?

Tarihi çok geriye almayıp son on üç yılı referans alalım.

Perşembe, 26 Kasım 2015 15:28
Komünist Parti, Özgürlük ve Dayanışma Partisi ve Emek Partisi, Ankara yönetiminin dış politikasını değerlendirdi.

Üç sosyalist partinin yöneticileri, Ankara'nın Rusya'ya ait uçağı düşürmesini değerlendirdi.

Sputnik Türkiye'den Elif Örnek'in haberine göre, 

Perşembe, 15 Ekim 2015 22:44
Ankara katliamında yaşamını yitiren Osman Turan Bozacı'nın cenaze töreninde Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle 2 kişi tutuklandı.

HDP Rize Milletvekili adayı Turgay Köse ile ÖDP üyesi Behçet Ertaş, Ankara'da yaşanan katliamda yaşamını yitiren emekli öğretmen 58 yaşındaki Osman Turan Bozacı'nın cenaze töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret niteliğinde sloganlar attıkları iddiasıyla tutuklandı.

Perşembe, 08 Ekim 2015 01:15
Ahmet Çınar

İzmir Adliyesi’ndeydik geçen hafta yine.

Rennan hoca için.

AKP gerici diktatörlüğünün yargılamaya, hapsetmeye doyamadığı Rennan Pekünlü.

Türbanlı öğrencilerine AİHM, Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kararlarını hatırlattığı için geçen yıl hapsedilen, bu yıl bir daha hapsedilmek istenen Rennan hoca.

O sanık sandalyesindeydi, biz hemen ardındaki izleyici sıralarında.

Pazartesi, 14 Eylül 2015 09:03
Anadolu Partisi ve HEPAR'dan sonra ÖDP ve EMEP de seçime katılmıyor. YSK'nin, bu iki partinin seçime katılmama talebine yönelik kararı Resmi Gazete'de yayınlandı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK), Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) ile Emek Partisi'nin (EMEP) 1 Kasım'daki milletvekili genel seçimine katılmama talebine yönelik kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

Pazartesi, 14 Eylül 2015 13:31
1 Kasım seçimlerine katılma hakkı olmasına rağmen katılmayacaklarını açıklayan EMEP ve ÖDP, seçimde HDP'yi dışardan destekleyebileceklerini açıkladı.

Seçime girmeme kararının ardından HDP’yle bir ittifak yapılıp yapılmayacağına dair Diken’e konuşan ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, “Konuyla ilgili parti meclisimizde bir toplantı yapılacak. HDP ile seçim ittifakı ya da milletvekili adaylığıyla üzerine herhangi bir ortaklık yapmayacağız. Ancak toplantıdan çıkacak kararla; HDP’ye dışarıdan destek verebiliriz” dedi.

Perşembe, 24 Eylül 2015 08:15
Aydemir Güler

“Tabii sol haklı, çok doğru şeyler söylüyorsunuz. Komünizm… ah keşke olabilse! Ama böyle bin parça… Şu birliği bir sağlayabilseydiniz…”

Birleşebilsek o da destek olacak. Kesin!

Pazartesi, 24 Ağustos 2015 23:14
Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Kadıköy İlçe Örgütü’nün kullandığı apartman dairesi, kapının önünde bulunan paspasın ateşe verilip kapıya dayanmasıyla yakılmak istendi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Kadıköy İlçe Örgütü’nün kullandığı apartman dairesi, kapının önünde bulunan paspasın ateşe verilip kapıya dayanmasıyla yakılmak istendi. Olay bu akşam saat 18.25 sularında gerçekleşti. Yangın, duman kokusunu alan apartman yöneticisinin itfaiyeyi aramasının ardından, büyümeden söndürüldü. Olayda ilçe binasının kapısını yandı, yangın içeriye ulaşmadı.

Salı, 04 Ağustos 2015 13:01
Çanakkale 2. Asliye Ceza Mahkemesi, 27 Aralık 2013’te kentte yapılan eylemde “ampul Tayyip” sloganı attıkları gerekçesiyle yargılanan sanıklar hakkında, ifadenin “siyasi hiciv” niteliğinde olduğunu belirterek beraat kararı verdi.

27 Aralık 2013’te Çanakkale İskele Meydanı’nda toplanarak, Tayyip Erdoğan, Bilal Erdoğan ve dört eski bakan hakkındaki yolsuzluk iddialarını protesto eden Halkevleri, ÖDP ve TKP üyeleri hakkında beraat kararı verildi.

Perşembe, 27 Ağustos 2015 21:43
YSK, seçime katılabilme yeterliliğini taşıyan partileri belirledi ve yurt dışındaki seçimleri düzenleyen bir genelge yayımladı.

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) 1 Kasım günü seçimlere katılmaya hak kazanan partiler ile Yurt Dışı Oy Verme işlemlerini düzenleyen 202/1 sayılı kararı bugünkü mükerrer resmi gazetede yayımlandı.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 01:45
Mehmet Kuzulugil

Bu slogan, Haziran günlerinde liberallerin ve liberallere aklını teslim etmiş demokratların hiç hoşuna gitmemişti. Niye sadece AKP’ye karşı çıkıyorduk. Düzeni hedef almamız gerekmez miydi? Hükümet fazla basit bir hedef değil miydi? Hiç devrimci gelmiyordu kulağa.

Pages