1497 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 07 Temmuz 2015 16:16
"Yunanistan'ın borcunu Türkiye ödesin" demeciyle tepki çeken HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, bu sefer de "Yunan halkı borçlarla bir şekilde başa çıkmaya karar vermişken ‘doğru olan borcun tamamını inkâr etmektir’ demenin değeri yok" dedi.

GÜNCELLEME
Ertuğrul Kürkçü, sözlerinin gazetede "çarpıtılarak basıldığını" öne sürdü. Kürkçü, Cumhuriyet'e şunları söylemiş:

Pazartesi, 08 Haziran 2015 15:55
7 Haziran seçimleri sonrası bir değerlendirme de ÖDP'den geldi.

Seçim sonuçları sonrası açıklama yapan ÖDP, "2015 seçiminin tartışmasız sonucu Erdoğan ve AKP’nin yenilgisidir. Halk, Erdoğan ve AKP’ye hayır dedi. Haziran direnişinin yerinden ettiği, çözülüşünü başlattığı Erdoğan ve AKP için yolun sonu görünmüştür" ifadelerini kullandı.

Cuma, 22 Mayıs 2015 15:24
ÖDP Maltepe ilçe binasını polis bastı, şu anda arama yapılıyor. Gerekçe ilçe binasına asılan "#HırsızKatilAKP" pankartı oldu.

AKP'nin "hırsız katil AKP" sloganı rahatsızlığı sürüyor.

Muhalefet.org'da yer alan habere göre, sloganın yer aldığı pankartı Maltepe İlçe binasına asan ÖDP'ye polis baskın düzenledi.

 

 

Cumartesi, 30 Mayıs 2015 12:46
DİSK Genel sekreteri Arzu Çerkezoğlu, ÖDP Genel Başkanı Alper Taş ve Komünist Parti (KP) Merkez Komite üyesi Kemal Okuyan, Haziran Direnişi'nin 2. yıl dönümünde Sputnik’e açıklamalarda bulundu.

Komünist Parti (KP) Merkez Komite Üyesi Kemal Okuyan, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Genel Başkanı Alper Taş ve Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu Haziran Direnişi'nin yıl dönümüne ilişkin Sputnik Türkiye'ye açıklamalarda bulundu.

Haberi aktarıyoruz:

Cumartesi, 09 Mayıs 2015 15:42
ÖDP ve Birleşik Haziran Hareketi üyesi Bahadır Grammeşin bıçaklı saldırı sonucunda hayatını kaybederken saldırıya ilişkin ilk iddialar ortaya çıkmaya başladı.

Yurt gazetesinden Fırat Fıstık'ın haberine göre, Kadıköy Caferağa’da sabaha karşı "Batı Yakası Teras Cafe" adlı barda kadınların sözle taciz edilmesine müdahale eden Bahadır Grammeşin ve arkadaşlarına aynı bardan çıkan 20 kişi bıçak ve satırlarla saldırdı. 4 kişinin yaralandığı saldırıda Bahadır Grammeşin atardamarından bıçaklandı. Grammeşin kaldırıldığı hastanede hayatını yitirdi.

Çarşamba, 06 Mayıs 2015 18:38
Zonguldak'ta ÖDP İl Başkanına Erdoğan'a hakaretten 11 ay hapis cezası verilirken, Ankara'da "yalancı ve hırsız” dediği gerekçesiyle Kılıçdaroğlu hakkında açılan 100 bin TL'lik tazminat talebi reddedildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde 1 Temmuz 2014’te grup konuşması sırasında kendisine “yalancı ve hırsız” dediği gerekçesiyle CHP lideri Kılıçdaroğlu'na 100 bin TL tazminat talebiyle açtığı davada, mahkeme tazminat istemini reddetti.

Cumartesi, 09 Mayıs 2015 15:26
ÖDP ve Birleşik Haziran Hareketi üyesi Bahadır Grammeşin uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

GÜNCELLEME

Bahadır Grammeşin'in hayatını kaybettiği saldırıda ağır yaralanan diğer ÖDP üyesinin durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Aralarında Alper Taş ve Önder İşleyen'in de bulunduğu parti üyeleri Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne gelerek sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

Salı, 12 Mayıs 2015 17:34
ÖDP üyesi Bahadır Grammeşin'e bıçak ve palalı saldırıda bulunan 8 kişi serbest bırakıldı.

Birgün'de yer alan habere göre, İstanbul Kadıköy’de faşist çeteler tarafından katledilen Bahadır Grammeşin’ıin soruşturmasında savcı Ali Hacıibrahimoğlu saldırıda adı geçen ve görüntülerde ellerinde bıçakla pala olduğu net biçimde görülen 12 kişiden sekiz kişiyi mahkemeye sevk edilmesine gerek görmeden serbest bıraktı. Dört kişinin ise mahkemeye sevk edilmesine karar verdi.

Salı, 12 Mayıs 2015 13:48
Kadıköy'de kadınları taciz eden bir gurubu engellemek isteyen uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin'in soruşturmasında 12 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Kadıköy’de geçen Cuma akşamı kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitiren Bahadır Grammeşin’in soruşturmasıyla ilgili dün akşam 2 kişi daha gözaltına alındı. Toplam gözaltı sayısı 12’ye yükselirken, soruşturmayla ilgili ifade işlemleri de sürdü.

Pazar, 10 Mayıs 2015 18:41
Kadıköy’de önceki gece bir grup içindeki kadınları taciz eden, gruptakilerin karşı çıkması üzerine demir sopalar ve bıçaklarla saldırarak öldürülen ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin Edirne'de düzenlenen bir törenle son yolculuğuna uğurlandı.

İstanbul Kadıköy'de önceki gece kadınları taciz eden bir gruba karşı çıktığı için tacizciler ve kalabalık grubun saldırısı sırasında bıçaklanarak katledilen Bahadır Grammeşin, Edirne'de son yolculuğuna uğurlandı.

Öğleden sonra Edirne’ye getirilen Grammeşin’in cenazesi, ÖDP Edirne İl Binasının önüne getirildi.

Pazar, 10 Mayıs 2015 15:46
Kadıköy’de önceki gece bir grup içindeki kadınları taciz eden, gruptakilerin karşı çıkması üzerine demir sopalar ve bıçaklarla saldırıp ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin’i öldüren ve 4 kişiyi yaralayan kişilerin MOBESE görüntüleri ortaya çıktı. Grubun bir bardan çıkarak saldırıyı gerçekleştirdikleri görüldü.

Öğretmen Bahadır Grammeşin’in önceki gün Kadıköy’de bıçaklanarak öldürülmesine dair soruşturmada 9 kişi gözaltına alındı. Avukatların eriştiği MOBESE görüntülerinde bardan çıkan grubun, ellerindeki demir sopalar, döner bıçağı ve ‘sallama’ tabir edilen bıçaklarla Grammeşin ve arkadaşlarına saldırdığı görülüyor.

Pazartesi, 04 Mayıs 2015 19:55
Manisa'da "hırsız, katil Erdoğan" sloganı attığı için tutuklanan Şafak Kurt'un babası Ekrem Kurt da Birgün gazetesinin "Katil hırsız Erdoğan" manşetini cama astığı gerekçesiyle gözaltına alındı.

Birgün'den Neslihan Karataş'ın haberine göre “Hırsız, katil Erdoğan” sloganı attığı gerekçesiyle Manisa’da tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan Şafak Kurt’un babası Ekrem Kurt, ÖDP ilçe binasının camına Birgün gazetesinin "Katil hırsız Erdoğan" manşetini astığı gerekçesiyle işyerinden gözaltına alındı.

Çarşamba, 13 Mayıs 2015 14:43
Kadıköy'de bıçaklanarak öldürülen ÖDP'li Bahadır Grammeşin'in katilinin avukatı MHP milletvekili adayı çıktı.

İstanbul Kadıköy’de kadınlara tacize engel olmak isterken faşist bir çete tarafından bıçaklanarak öldürülen Bahadır Grammeşin’i katledenlerden Erkan Çınar’ın avukatının MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili Adayı Serdar Öktem olduğu ortaya çıktı.

Perşembe, 07 Mayıs 2015 15:48
Haziran Direnişi sırasında dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan 4 sanıktan biri Ali Deliak'a 11 ay 4 gün hapis, diğer 3 sanığa para cezası verildi.

Zonguldak Ereğli’de, Haziran Direnişi'ne katılan Ali Deliak, Çetin Yılmaz, Hüseyin Atakan Coşkun ve Erhan Dağhan hakkında, "Kimyasal Tayyip" ve "Diktatör katil" sloganları atarak dönemin Başbakanı Erdoğan’a hakaret ettikleri iddiasıyla dava açıldı. Ereğli 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında sanıklar suçlamayı kabul etmedi ve beraatlerini istedi.

Pazartesi, 04 Mayıs 2015 18:22
12 Şubat’ta gözaltına alınıp tutuklanan ve daha sonra serbest bırakılan Birleşik Haziran Hareketi (BHH) İzmir Yürütme Kurulu Üyesi Onur Kılıç’ın “Cumhurbaşkanı’na hakaretten” yargılanmasına İzmir 7. Asliye Ceza’da başlandı. Kılıç, Bilal Erdoğan, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış gibi isimlerin tanık olarak dinlenmesini talep etti

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle 12 Şubat’ta gözaltına alınarak tutuklanan ve iki hafta cezaevinde tutulan Birleşik Haziran Hareketi (BHH) İzmir Yürütme Kurulu Üyesi Onur Kılıç, İzmir 7. Asliye Ceza Mahkemesi’nde 1 ilâ 4 yıl hapis istemiyle yargılanmaya başlandı.

Pages