1575 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 02 Mayıs 2018 14:15
CHP'nin ittifak kapsamında ÖDP, Halkevleri ile birlikte TKP'den bir temsilciyi de milletvekili listelerine dahil edeceği iddia edildi. TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan 'TKP'nin, bırakın TKP'yi, herhangi bir devrimcinin bu ittifakta ne işi olabilir' dedi. Okuyan adı geçen ittifakın sağcı bir ittifak olduğunu vurgulayarak TKP'nin seçimlere her tür düzen partisinin karşısında kendi 'bağımsız' adaylarıyla gireceğini söyledi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) geçen hafta seçim kararını duyurdu. Emekçileri genel seçimlerde sosyalizmin sesi olacak bağımsız adaylara oy vermeye, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise sandığa giderek geçersiz oy vermeye çağırdı. Buna rağmen çeşitli değerlendirmelerde TKP'nin de adının geçtiği iddialar yer alıyor.

Çarşamba, 02 Mayıs 2018 07:46
CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti, seçime ittifakla girme kararı alırken, ittifak yarın resmen açıklanacak.

CHP'nin bu seçimde ittifak yapacağı partiler belli oldu.

CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin kurduğu seçim ittifakı yarın resmen duyurulacak.

Habertürk TV'de yer alan habere göre, ittifakın ismi konusunda son sözü parti liderlerinin söyleyeceği belirtilirken, resmi açıklama yarın yapılacak.

CHP, cuma günü ise cumhurbaşkanı adayını resmen ilan edecek.

Çarşamba, 02 Mayıs 2018 08:56
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 'muhalefet bloku'na da hitap eden bir mektup kaleme aldı. Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan mektupta Demirtaş, diktatörlük ve tam demokrasi seçeneklerinin karşı karşıya geldiğini belirterek 'muhalefet blokunun eylem ve pratik düzeyinde tam demokrasiyi uyguladığını gönül rahatlığıyla söylemek mümkün değil' sözleriyle serzenişte bulundu.

CHP'nin ittifak görüşmeleri sürecinde HDP'yi dışarıda bırakmasına yönelik HDP'li yöneticilerden gelen tepki açıklamaları sonrası HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Cumhuriyet gazetesinde yayımlanan bir mektup kaleme aldı.

Perşembe, 31 Mayıs 2018 12:34
Bu Düzen Değişmeli Platformu'ndan, 24 Haziran seçimlerine sosyalizmin sesi olarak girecek 17 bağımsız milletvekili adayının çalışmaları devam ediyor. Mahalle mahalle, sokak sokak, ev ev ziyaretlerle devam eden seçim çalışmalarından günlük notlar haberimizde.

24 Haziran seçimlerine diğer partilerden ve adaylardan farklı olarak "Bu Düzen Değişmeli" diyerek giren 17 bağımsız milletvekili adayının seçim çalışmaları ülke genelinde ilgi görmeye devam ediyor.

13 ilde, 17 bölgede seçim çalışmalarını sürdüren Platformun vekil adaylarının seçim sürecine ilişkin günlük notları ve paylaşımlarını derledik.

Perşembe, 26 Nisan 2018 08:56
İzmir ve Denizli'de sabah saatlerinde iki ÖDP yöneticisinin evlerine polis baskını yapıldı. Onur Kılıç ve Cihangir Köroğlu gözaltına alındı.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyelerine bu sabah saatlerinde operasyon düzenlendi.

İzmir'de MYK üyesi Onur Kılıç, evi basılarak gözaltına alındı.

Denizli'de de parti yöneticisi Cihangir Köroğlu'nun evi basılarak gözaltına alındığı, polis tarafından sorgulanmak üzere İzmir'e götürüldüğü bildirildi.

Pazar, 22 Nisan 2018 13:53
CHP milletvekili İlhan Cihaner, CHP'nin İyi Parti kararının ardından Twitter'dan açıklama yaparak "ÖDP, TKP ve DSP için de 20’şer vekil isteriz!" dedi.

CHP-İyi Parti görüşmesinin ardından, 15 CHP'li vekilin İyi Parti'ye geçmesi ve İyi Parti'nin mecliste grup oluşturarak seçimlere girmesi kararlaştırılmıştı.

Pazar, 15 Nisan 2018 16:53
ABD'nin Suriye'ye yönelik saldırısı, İzmir'de TKP ve ÖDP tarafından düzenlenen ortak bir eylemle protesto edildi.

ABD'nin Suriye'ye yönelik saldırısına tepkiler sürüyor. İzmir'de TKP ve ÖDP üyeleri, saldırgan müttefik ülkelerden İngiltere'nin İzmir Konsolosluğu önünde bir protesto eylemi düzenledi. 

Çarşamba, 18 Nisan 2018 15:31
TKP genel sekreteri Kemal Okuyan ile ÖDP başkanlar kurulu üyesi Alper Taş bu akşam Tele1'de Analiz programının konuğu olacak.

TKP genel sekreteri Kemal Okuyan ve ÖDP başkanlar kurulu üyesi Alper Taş, bu akşam Tele 1'de yayımlanacak olan Analiz programının konuğu olacak.

Çarşamba, 25 Nisan 2018 12:50
YSK'nin seçimlere katılacak partilere ilişkin aldığı hukuksuz kararın ardından TKP, Hüda-Par, HKP ve LDP'den itiraz açıklaması geldi. Birçok parti ise düzenlemeye ilişkin itirazda bulunmadı.

YSK'nin seçimlere girecek partiler listesindeki hukuksuzluğu tepki çekerken, aralarında TKP'nin de bulunduğu 4 parti karara itiraz etti.

Konuya ilişkin soL'a konuşan TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, TKP'nin seçimlere katılmak için gerekli bütün koşulları sağladığını belirterek "Partili hukukçularımız itirazımızı bütün kanıt ve belgeleriyle Yüksek Seçim Kurulu'na sunacaktır" demişti.

Pazar, 22 Nisan 2018 16:57
YSK, 24 Haziran'da yapılacak seçime girebilecek partilerin listesini duyurdu.

YSK, 24 Haziran'da yapılacak seçime AKP, BTP, BBP, CHP, DP, HDP, İyi Parti, MHP, Saadet Partisi ve Vatan Partisi'nin girebileceğine karar verdi.

Yapılan oylamada 7 kabul oyuna karşılık, 2 ret oyuyla iyi Parti'nin seçimlere katılmasına karar verilmişti.

Yasal tüm gereklilikleri yerine getirmesine karşın TKP'nin seçime girmesine izin verilmedi.

Pazar, 15 Nisan 2018 13:45
ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik saldırısı sonrası Türkiye'den gelen tepkileri derledik. AKP'nin büyük memnuniyetle karşıladığı, gerici isimlerin 'keşke daha çok füze atılsaydı' dediği saldırıya karşı TKP sokağa çıkıp bir eylem yaparken, Türkiye solundan da saldırıya tepki açıklamaları geldi. İşte Suriye'ye yönelik saldırı sonrası Türkiye'den gelen tepkiler.

Suriye'ye yönelik emperyalist saldırı sonrası AKP bir kez daha şaşırtmayan bir konum alarak "memnuniyetle karşılıyoruz" açıklaması yaptı.

AKP'nin yetkili tüm isimleri "memnuniyet" korosuna katılırken, İHH ve Ahmet Hakan gibi isimler daha ağır bir saldırı yapılmadığı için "tatmin olmadık" mesajları paylaştı.

Salı, 17 Nisan 2018 11:44
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim açıklaması AKP-MHP ittifakının büyük bir oyun peşinde olduğu iddialarını gündeme getirdi. Açıklanan seçim tarihi birçok partinin seçimlere girmesini engelleyebilir.

Uzun süredir yalanlanan erken seçim iddiaları sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den önemli bir çıkış geldi.

Seçimlerin 26 Ağustos 2018'de yapılmasını öneren Bahçeli'nin bu açıklaması büyük bir tuzağın da işareti.

Çarşamba, 18 Nisan 2018 23:10
TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Tele 1'de yayımlanan Analiz programında erken seçim kararını, dünyadaki gelişmeleri ve 1 Mayıs'ı değerlendirdi.

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş ile birlikte Tele 1'de yayımlanan Analiz programında Mehmet Ali Güller'in konuğu oldu.

Erken seçim kararına ilişkin konuşan Okuyan, "2010'dan itibaren sistem tıkandı. Ortada seçimi aşan bir tıkanma var. 24 Haziran seçimleri tıkanmayı aşmaya yetmeyecek" ifadelerini kullandı.

Pazar, 15 Nisan 2018 19:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Beykoz İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada sosyal medyayı hedef aldı. Erdoğan 'Denetimsiz ve alabildiğine serbest bir alan olan sosyal medya son yıllarda bu tür operasyonların ana mecrası haline gelmiştir. Gezi olayları ve diğer alanlarda FETÖ bu alanı hoyratça kullandılar' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Beykoz İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada "Metal yorgunluğunu üzerimizden attık" dedi. "Fitne, fesadı FETÖ aramıza soktu" diyen Erdoğan konuşmasında sosyal medyayı hedef aldı.

Pazar, 22 Nisan 2018 20:03
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ 15 milletvekilinin İyi Parti'ye geçmesine ilişkin 'Bu siyasi ahlaksızlığın en yeni ve son örneğidir, açık bir siyasi mühendisliktir' dedi. Bozdağ diğer AKP'lilerin Güneş Motel benzetmesine 28 Şubat'ı da ekledi. Bozdağ, son YSK kararıyla birlikte CHP'nin gülünç duruma düştüğünü söyledi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, 15 CHP'li milletvekilin İyi Parti'ye geçmesine ilişkin, "Bu, siyasi ahlaksızlığın en yeni ve en son örneğidir, açık bir siyasi mühendisliktir. Bu operasyon, geçmişte Güneş Motel’de ve 28 Şubat sürecinde kurulmuş vekil pazarının 2018’de tekrarıdır. CHP yönetiminin ahlaktan, dürüstlükten uzak bu tutumu bir aldatmadır, hiledir" dedi. 

Pages