1522 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 10 Mayıs 2016 22:00
PKK yöneticilerinden Bese Hozat, HDP adına CHP ve ÖDP'ye olası erken seçimde ittifak önerisinde bulundu.

Fırat Haber Ajansı'nın haberine göre Mednuçe TV'ye konuşan PKK yöneticilerinden Bese Hozat, erken seçim olasılığının arttığını vurgulayarak, HDP adına CHP ve ÖDP'ye ittifak teklifinde bulundu.

Çarşamba, 06 Nisan 2016 17:07
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiasıyla ÖDP üyelerine toplam 500 yıla kadar hapis talep edildi.

ÖDP Başkanlar Kurulu bugün yaptığı açıklamada, Başkanlar Kurulu, MYK ve PM üyelerinin, İl-İlçe Yönetim Meclisi üyelerinin de içinde bulunduğu, 28 ilde 181 üyeleri hakkında toplam 500 yılın üzerinde hapis cezası talep edildiğini duyurdu.

Cumartesi, 23 Nisan 2016 16:54
Beşiktaş Dolmabahçe'de Başbakanlık Ofisi önünde pankart açıp eylem yapan ve Ensar Vakfı'nı protesto eden gruba polis saldırdı.

ÖDP üyesi bir grup, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi önünde “Ensar Rejimini Yıkalım” yazılı pankart açıp eylem yapmak istedi. Sloganlar atan gruba polis saldırdı.

Polis eylemcilerden 9 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar slogan atmaya devam etti. Yere yatırılarak kelepçe takılan eylemciler polis aracına bindirilerek emniyete götürüldü.

Perşembe, 21 Nisan 2016 21:16
Yalova’da, kavgayı ayırmaya çalışırken polisin sıktığı biber gazından hayatını kaybeden 31 yaşındaki Çayan Birben'in ölümüne neden olan 4 polisin tutuksuz olarak yargılanmasına devam edildi.

Yalova'da, 2012 yılının Mayıs ayında, çıkan bir kavgayı ayırmaya çalışırken polislerin sıktığı biber gazından dolayı rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve üç gün sonra yaşamını yitiren Çayan Birben davasında, tutuksuz 4 polisin yargılanmasına bugün Yalova Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Pazartesi, 25 Nisan 2016 01:15
İlker Belek

Hey gidi günler.

Dava süreci

Pazartesi, 14 Mart 2016 15:08
KCK Yürütme Konseyi Üyesi olan Duran Kalkan, Selahattin Erdem müstear adıyla yayınlanan yazısında HDP'nin ÖDP'yi yanına çekmek istediğini dile getirdi.

Yeni Özgür Politika'da Selahattin Erdem müstear ismiyle yazan Duran Kalkan, "Eski tabirle devrimci durum denen bir sürecin yaşandığı son derece nettir" derken "İşte bir yandan HDK-HDP’nin ÖDP ve Birleşik Haziran Hareketini kendi yanına çekerek Barış ve Demokrasi Bloğunu büyütme çabası, diğer yandan ise on devrimci örgütün güçlerini Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nde birleştirerek mücadele e

Çarşamba, 30 Mart 2016 11:16
İstanbul Kadıköy’de, kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken katledilen ÖDP üyesi Bahadır Grammeşin'in davasının ikinci duruşması başladı.

İstanbul Kadıköy’de, 9 Mayıs 2015 günü kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir grubun saldırısıyla hayatını kaybeden Özgürlük ve Dayanışma Partisi üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin'in davası görülüyor. Davanın ikinci duruşması, bugün Kartal Anadolu Adliyesi 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülmeye başlandı.

Çarşamba, 30 Mart 2016 16:35
Öğretmen Bahadır Grammeşin davasının görülen ikinci duruşması sonunda bir kişi daha "Kasten öldürmeye yataklık etmek" suçundan tutuklandı. Dava ertelendi.

İstanbul Kadıköy’de 9 Mayıs 2015 tarihine, kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir grubun saldırısıyla hayatını kaybeden ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin cinayetine ilişkin davanın ikinci duruşması bugün Kartal Anadolu Adliyesi 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Dava 27 Nisan'a ertelendi.

Perşembe, 03 Mart 2016 00:45
İlker Belek

Barış Terkoğlu, Hüseyin Aygün, Enver Aysever, Orhan Gökdemir, Kemal Okuyan ve Özlem Şen,  Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketini, bir deklarasyonla kamuoyuna duyurdular.

Dinin siyasallaşmasına, siyasetin dinselleşmesine karşı aydınlanma mücadelesine çağırıyorlar.

Salı, 29 Mart 2016 17:32
Aralarında Orhan Aydın, Alper Taş, Ömer Faruk Eminağaoğlu, Mücella Yapıcı'nın da bulunduğu 7 kişiye "Cumhurbaşkanına Hakaret" suçlamasıyla dava açıldı. Hazırlanan iddianamede "Sanki usulsüz bir şekilde milyonlarca para elde edilip evde ayakkabı kutularında saklanıyormuş gibi algı oluşturmak" şeklindeki skandal ifadeler dikkat çekiyor.

Aralarında soL yazarı-tiyatrocu Orhan Aydın, ÖDP yöneticisi Alper Taş, eski yargıç Ömer Faruk Eminağaoğlu, mimar Mücella Yapıcı ile avukat Can Atalay'ın olduğu 7 kişiye "Cumhurbaşkanına hakaret" ve "Kanuna Aykırı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Düzenlemek" suçlarından bugün yeni bir dava açıldı.

Perşembe, 18 Şubat 2016 22:46
ÖDP Keşan Yönetim Kurulu üyesi Hasan Karagöz, yerel gazetelere verdiği demeçler nedeniyle tutuklandı.

Edirne'nin Keşan İlçesi’nde yerel gazetelere verdiği demeçlerde ‘basın yoluyla terör propagandası yapmak’ iddiasıyla polis tarafından gözaltına alınan Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Keşan İlçe Başkanlığı yönetim kurulu üyesi Hasan Karagöz, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Çarşamba, 10 Şubat 2016 13:18
İstanbul Kadıköy’de 9 Mayıs 2015 günü kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir çetenin saldırısına uğrayan ve hayatını kaybeden ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin cinayetine ilişkin davanın duruşması yarın görülecek.

Bahadır Grammeşin cinayeti davası yarın saat 10.00'da İstanbul Anadolu 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlayacak.

Perşembe, 11 Şubat 2016 12:21
İstanbul Kadıköy'de Bahadır Grammeşin'i öldüren çete üyeleri duruşmaya takım elbiseli geldi, suçu birbirinin üzerine attı. Katil Erkan Çınar'ın diğer sanıklara "Suçu üstlenin size bakacağım" dediği öğrenildi.

İstanbul Kadıköy’de geçtiğimiz yıl kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir çetenin saldırısıyla öldürülen ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin davası başladı.

Anadolu 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya sanıklar takım elbiseyle geldi. Kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasının ardından sanıkların savunmalarına geçildi.

Cuma, 26 Şubat 2016 01:00
Mehmet Kuzulugil

İmralı Tutanakları konusunda soldaki derin sessizlik sürüyor.

"Başkanım şunlar iyi de işte bunlar sürece ayak diriyor" cümleleri güzelce yerini bulmuş tutanaklarda.

Cümlelerde adı geçenlerde, adı geçmese de "kıza söylenen sözün gelini" olanlarda tık yok.

Tepkiler var.

Çarşamba, 17 Şubat 2016 09:13
Artvin Cerattepe'de madene karşı direnen yurttaşlara bu sabah polis yeniden biber gazıyla saldırdı. Av. Bedrettin Kalın, maden şirketinin bölgeye girmeye çalışmasının hukuksuz olduğunu belirtti. CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan bu sabah Artvin Valiliği önünde oturma eylemine başladı. Yöre halkı kentin her yerinde "Artvin uyuma kentine sahip çık" sloganı atıyor.

18.00: Bugün Artvin'de gözaltına alınanlar ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.


16.40: Jandarmanın biber gazıyla saldırısı sürüyor... Artvin halkı direniyor... 

(Foto: Sercan Dede)

Pages