1565 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 15 Nisan 2018 16:53
ABD'nin Suriye'ye yönelik saldırısı, İzmir'de TKP ve ÖDP tarafından düzenlenen ortak bir eylemle protesto edildi.

ABD'nin Suriye'ye yönelik saldırısına tepkiler sürüyor. İzmir'de TKP ve ÖDP üyeleri, saldırgan müttefik ülkelerden İngiltere'nin İzmir Konsolosluğu önünde bir protesto eylemi düzenledi. 

Çarşamba, 18 Nisan 2018 15:31
TKP genel sekreteri Kemal Okuyan ile ÖDP başkanlar kurulu üyesi Alper Taş bu akşam Tele1'de Analiz programının konuğu olacak.

TKP genel sekreteri Kemal Okuyan ve ÖDP başkanlar kurulu üyesi Alper Taş, bu akşam Tele 1'de yayımlanacak olan Analiz programının konuğu olacak.

Pazar, 15 Nisan 2018 13:45
ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik saldırısı sonrası Türkiye'den gelen tepkileri derledik. AKP'nin büyük memnuniyetle karşıladığı, gerici isimlerin 'keşke daha çok füze atılsaydı' dediği saldırıya karşı TKP sokağa çıkıp bir eylem yaparken, Türkiye solundan da saldırıya tepki açıklamaları geldi. İşte Suriye'ye yönelik saldırı sonrası Türkiye'den gelen tepkiler.

Suriye'ye yönelik emperyalist saldırı sonrası AKP bir kez daha şaşırtmayan bir konum alarak "memnuniyetle karşılıyoruz" açıklaması yaptı.

AKP'nin yetkili tüm isimleri "memnuniyet" korosuna katılırken, İHH ve Ahmet Hakan gibi isimler daha ağır bir saldırı yapılmadığı için "tatmin olmadık" mesajları paylaştı.

Salı, 17 Nisan 2018 11:44
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin erken seçim açıklaması AKP-MHP ittifakının büyük bir oyun peşinde olduğu iddialarını gündeme getirdi. Açıklanan seçim tarihi birçok partinin seçimlere girmesini engelleyebilir.

Uzun süredir yalanlanan erken seçim iddiaları sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den önemli bir çıkış geldi.

Seçimlerin 26 Ağustos 2018'de yapılmasını öneren Bahçeli'nin bu açıklaması büyük bir tuzağın da işareti.

Çarşamba, 18 Nisan 2018 23:10
TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, Tele 1'de yayımlanan Analiz programında erken seçim kararını, dünyadaki gelişmeleri ve 1 Mayıs'ı değerlendirdi.

TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş ile birlikte Tele 1'de yayımlanan Analiz programında Mehmet Ali Güller'in konuğu oldu.

Erken seçim kararına ilişkin konuşan Okuyan, "2010'dan itibaren sistem tıkandı. Ortada seçimi aşan bir tıkanma var. 24 Haziran seçimleri tıkanmayı aşmaya yetmeyecek" ifadelerini kullandı.

Pazar, 15 Nisan 2018 19:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP Beykoz İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada sosyal medyayı hedef aldı. Erdoğan 'Denetimsiz ve alabildiğine serbest bir alan olan sosyal medya son yıllarda bu tür operasyonların ana mecrası haline gelmiştir. Gezi olayları ve diğer alanlarda FETÖ bu alanı hoyratça kullandılar' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AKP Beykoz İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada "Metal yorgunluğunu üzerimizden attık" dedi. "Fitne, fesadı FETÖ aramıza soktu" diyen Erdoğan konuşmasında sosyal medyayı hedef aldı.

Pazartesi, 09 Nisan 2018 11:39
AKP'nin sosyal medya paylaşımlarını gerekçe göstererek yaptığı gözaltı saldırısına her gün bir yenisi ekleniyor. Ocak ayından bu yana binden fazla kişi sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle gözaltına alınırken, onlarca kişi de tutuklandı. Bu sabah saatlerinde yeni bir operasyon daha yapılırken, hukukçular sosyal medya avcılığını soL'a değerlendirdi.

AKP'nin sosyal medya mesajları üzerinden gözaltı operasyonları sürüyor.

Sadece Ocak ve Şubat aylarında sosyal medya paylaşımları nedeniyle 845 kişinin gözaltına alındığı açıklanırken, bu sayı her geçen gün artıyor.

Pazar, 11 Mart 2018 18:06
Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin (ÖDP) 9. Olağan Kongresi tamamlandı. Kongre sonrası Alper Taş, Önder İşleyen, Pelin Bektaş, Çiçek Çatalkaya ve İlknur Başer Başkanlar Kurulu üyesi oldu

Özgürlük ve Dayanışma Partisi'nin (ÖDP) 9. Olağan Kongresi Ankara Yenimahalle'deki Nâzım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Dün gerçekleştirilen konferans ile başlayan kongre, bugün Başkanlar Kurulu, Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu'nun seçimleriyle devam etti.

Salı, 27 Mart 2018 08:23
HDP'nin 2019 başkanlık seçimlerine ilişkin yaptığı toplantının ardından görüşme yapacağı partileri belirlediği ileri sürüldü.

2019 için şu ana kadar sessiz bir süreç geçiren HDP, Merkez Yürütme Kurulu'nda seçim gündemini masaya yatırdı.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre, HDP 2019 seçimleri ya da olası bir erken seçime yönelik çalışmalara dün itibarıyla resmen başladı.

Perşembe, 15 Mart 2018 12:00
15 Temmuz sonrası yurtdışına kaçan Cemaatçilerden olan Tarık Toros, 12 Eylül 2010 referandumuna ilişkin kaleme aldığı yazısında utanmazlığın sınırının olmadığını da ortaya koydu.

12 Eylül 2010 referandumunda AKP ile birlikte çalışan, "mezarlarından bile insanları" kaldırıp sahte oy kullandırmayı başaran Cemaat, referanduma ilişkin solcuları hedef aldı.

15 Temmuz sonrası kaçan Cemaatçilerden olan Tarık Toros, Cemaat yayınında yayımlanan yazısında, 12 Eylül 2010 referandumu bugün yapılsa oyunun yine evet olacağını söylerken, şu ifadeleri kullandı:

Pazar, 25 Mart 2018 19:40
Trakya Şeker Platformu’nun Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı düzenlediği yürüyüş ve mitinge katılan onbinlerce Trakyalı, ‘Şeker Fabrikası vatandır, satılmaz’ diye haykırdı. İstanbul Caddesi’nde düzenlenen yürüyüşün ardından gerçekleştirilen mitingte nişasta bazlı şekerin zararlarına dikkat çekilerek, şeker fabrikalarının Türkiye ekonomisine katkısının yıllık 3 milyar dolar olduğu vurgulandı.

Trakya Şeker Platformu, Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesinin açıklanmasının ardından Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmesine karşı Lüleburgaz’da yürüyüş ve miting düzenledi.

Çarşamba, 14 Şubat 2018 17:14
Kadıköy'de öldürülen ÖDP üyesi Bahadır Grammeşin'in katillerinin yargılandığı davanın 16 Şubat'ta yapılacak duruşmasına çağrı yapıldı.

İstanbul Kadıköy’de iki yıl önce kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bıçaklanarak katledilen ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin’in katillerinin yargılandığı davaya katılım için çağrı yapıldı.

Cuma, 16 Şubat 2018 17:10
ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin’in katillerinin yargılandığı davada müebbet hapis cezası kararı çıktı.

İstanbul Kadıköy’de 8 Mayıs 2015’te kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken çeteler tarafından bıçaklanarak öldürülen, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Birleşik Haziran Hareketi (HAZİRAN) ve Eğitim Sen üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin’in katillerinin yargılandığı davanın karar duruşması, bugün saat 14.00'te Kartal Anadolu Adliyesi 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü.

Salı, 27 Şubat 2018 07:45
Aydemir Güler

Geçtiğimiz haftalarda Mustafa Suphi ve on beş yoldaşı anıldı. Bakü’den Ankara’ya sosyalizmi bir seçenek olarak sunmak için geliyorlardı öldürüldüklerinde. Doksan yedi yıl sonra partileri tarafından “halkın seçeneği güçleniyor” başlığı altında düzenlenen toplantılarla anıldılar. 

*    *    *

Salı, 26 Aralık 2017 14:35
İlk olarak Osmanlı Devleti’nin son döneminde varlıklı ailelerin çocuklarının askerlikten muafiyeti amacıyla devreye sokulmuş bedelli askerlik uygulamasının tarihini, günümüzdeki uygulanış biçimini ve partilerin bu konuda neler düşündüğünü sizler için derledik...

Bedelli askerlik gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Son olarak Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin "Bedelli askerlik, öngörülebilir bir gelecekte gündemimizde yok" açıklamasından sonra yaşanacak gelişmeler merak konusu. Her ne kadar bakan, gündem konusu olmadığını söylese de toplumun önemli bir kısmı yakın döneme dair bedelli askerlik beklentisi içerisinde.

Pages