1550 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 05 Temmuz 2017 15:36
Sahte Twitter hesabından atılan tweetler gerekçe gösterilerek gözaltına alınan ÖDP'li Onur Kılıç, Savcı tarafından ifadesi bile alınmadan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Sahte hesaptan atılan mesajlarla gözaltına alındığı ortaya çıkan ÖDP MYK üyesi Onur Kılıç, Savcı tarafından ifadesi alınmadan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Çarşamba, 05 Temmuz 2017 11:57
ÖDP'li Onur Kılıç'ın gözaltına alınmasına gerekçe olarak gösterilen sahte hesap, Kılıç gözaltındayken yeniden açıldı. ÖDP, "MYK üyemiz Onur Kılıç'ı sorumlu tuttukları provokasyon hesabı, Onur gözaltında iken yeniden açıldı" açıklamasında bulundu.

İzmir'de gözaltına alınan ÖDP'li Onur Kılıç'a "Türkiye Halk Savaşı" isimli sahte bir hesap üzerinden kumpas kurulduğu ortaya çıkmıştı.

Hesap, Kılıç gözaltındayken yeniden açılırken, ÖDP ve Gençlik Muhalefeti sosyal medya üzerinden duruma tepki gösterdi.

Salı, 25 Temmuz 2017 11:05
Kadıköy'de çeteler tarafından katledilen Bahadır Grammeşin'in katillerine verilen cezayı az bulan mahkeme kararı bozdu.

İstanbul Kadıköy’de, 8 Mayıs 2015’te kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken çeteler tarafından bıçaklanarak öldürülen, Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), Birleşik Haziran Hareketi ve Eğitim Sen üyesi Öğretmen Bahadır Grammeşin’in katillerine verilen cezayı az bulan üst mahkeme kararı bozdu. Dava yeniden görülecek.

Salı, 04 Temmuz 2017 20:28
ÖDP'li Onur Kılıç'ın geçen hafta gözaltına alınması sonrası sahte hesaplarla suç delili yaratılmaya çalışıldığı öğrenildi.

İzmir'de gözaltına alınan ÖDP'li Onur Kılıç'a "Türkiye Halk Savaşı" isimli sahte bir hesap üzerinden kumpas kurulduğu ortaya çıktı.

Cuma, 30 Haziran 2017 08:04
İzmir'de bu sabah ÖDP ve Halkevleri yöneticilerine "sosyal medya" operasyonu yapıldığı duyuruldu.

İzmir'de bu sabah "sosyal medya" operasyonu yapıldığı ve 14 kişinin gözaltına alınmasının beklendiği açıklandı.

Operasyonda ÖDP MYK üyesi Onur Kılıç ve Halkevleri İzmir şube yöneticisi Evrim Çakır'ın gözaltına alındığı duyuruldu.

Gözaltılara gerekçe olarak "Erdoğan'a hakaret" suçlaması yapıldığı aktarıldı.

Pazartesi, 19 Haziran 2017 11:33
Aralarında ÖDP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi Dilan Esen’in de olduğu altı öğrencinin Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek pankartı açtığı için gözaltına alınmasına ilişkin ÖDP'den açıklama geldi. Açıklamada, "Zorbalığa son verin, Dilan Esen'i serbest bırakın" denildi.

Antalya Akdeniz Üniversitesi mezuniyet töreninde, Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek pankartı açan öğrenciler gözaltına tutulmaya devam ediyor.

Konuya ilişkin ÖDP'den yapılan açıklamada ÖDP Antalya İl Yönetim Kurulu Üyesi Dilan Esen’in de olduğu altı öğrencinin serbest bırakılması istendi.

Cumartesi, 03 Haziran 2017 23:11
ÖDP'nin çağrısıyla Dev-Yol için yapılan 'Kırkıncı Yıl' buluşması Ankara ODTÜ’deki Çim Amfi’de gerçekleştirildi.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) çağrısıyla Dev-Yol'un Kırkıncı Yıl buluşması Ankara ODTÜ’deki Çim Amfi’de gerçekleştirildi.

Pazartesi, 12 Haziran 2017 14:48
Antalya'da Akdeniz Üniversitesi mezuniyet töreninde Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya destek pankartı taşıyan öğrencilere yönelik operasyon gerçekleştirildi. Çok sayıda gözaltı var...

Akdeniz Üniversitesi mezuniyet töreninde “Nuriye Gülmen’e ve Semih Özakça’ya Özgürlük” yazılı pankartı taşıyan üniversitelilerin evlerine baskın düzenlendi.

Salı, 11 Nisan 2017 09:17
ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş'ın yengesi Fevziye Taş gözaltına alındı.

ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Alper Taş, kardeşinin eşinin ÖDP üyeliği gerekçe gösterilerek gözaltına alındığını duyurdu.

Taş, Twitter'dan "Kardeşimin eşi Fevziye Taş'ı bu sabah Ankara'da TEM polisleri evinde gözaltına aldı. Gerekçe ÖDP üyeliği, ÖDP ve HDP sempatizanlığı" açıklamasında bulundu.

 

Perşembe, 20 Nisan 2017 12:32
Büyük seçim usulsüzlüklerine sahne olan ve mühürsüz oyların damga vurduğu referandumun ardından sonuçları tanımadığını belirten milyonlarca yurttaş bulunurken, "Evet"i kabul etmeyen yurttaşlara yönelik gözaltılar başladı. Yaşanan gözaltılara ilişkin ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Önder İşleyen soL'a açıklamalarda bulunurken, Sendika.org da bürolarına yapılan polis baskınına ilişkin bir açıklama yayınladı.

AKP'nin referandum sonrası ortaya çıkan şaibe iddialarına yanıtı gözaltı olurken, atılan bu adım şaibe iddialarını daha da güçlendirdi. Geçtiğimiz günlerde aralarında ÖDP üyelerinin de bulunduğu 38 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarılırken, bugün de sendika.org'a polis baskını düzenlenerek site editörü Ali Ergin Demirhan gözaltına alındı.

Cuma, 21 Nisan 2017 12:56
AKP'nin şaibeli referandum sonuçlarına tepki gösterenlere yönelik gözaltılar sürüyor. İzmir'de çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İzmir'de referandumda şaibeli sonuçlara tepki gösterenlere yönelik polis operasyonu düzenlendi.

ETHA'da yer alan habere göre ESP, SGDF, Halkevleri, ÖDP, EMEP, BDSP üyeleri ile Kaldıraç okurlarının evlerini "1 Mayıs öncesi referandumu bahane ederek yeni bir Gezi olayı çıkarmak" gerekçesiyle bastı.

Cumartesi, 22 Nisan 2017 08:26
Uşak'ta, YSK'nin hukuk dışı ve keyfi kararıyla ortaya çıkan şaibeli referandum sonuçlarını protesto eden yurttaşlara polis saldırdı.

Uşak'ta, Yüksek Seçim Kurulu'nun "mühürsüz oyları geçerli sayma" kararına ve şaibeli referandum sonuçlarına tepki gösteren yurttaşlara polis saldırdı. Polis, anayasal haklarını kullanarak protesto gösterisi yapan gruptan 14 kişiyi gözaltına aldı.

Cuma, 17 Mart 2017 16:42
Bahadır Grammeşin’in katillerinden Erkan Çınar 37 yıl, Yahya Burak Ataç 12 yıl 2 ay, Murat Topraktepe 12 yıl 2 ay, Mert Nikelay 10 yıl, Cemal Diri 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kadıköy’de 9 Mayıs 2015 tarihinde, kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir grubun saldırısı sonucu hayatını kaybeden ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin hakkındaki davada karar açıklandı.

Bahadır Grammeşin’in katillerinden Erkan Çınar 37 yıl, Yahya Burak Ataç 12 yıl 2 ay, Murat Topraktepe 12 yıl 2 ay, Mert Nikelay 10 yıl, Cemal Diri 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Cumartesi, 11 Şubat 2017 18:46
Malatya'da ihraçlara karşı yapılan KESK eylemine polis saldırdı. 31 kişi gözaltına alındı.

 

Malatya'da kamu kurumlarındaki ihraç ve görevden almalara karşı düzenlenen eyleme saldıran polis KESK üyesi, siyasi parti ve dernek yöneticisi 31 kişiyi gözaltına aldo.

KESK üyeleri, "İşimi, ekmeğimi geri istiyorum", "Açığa almalar ve ihraçlar son bulsun" talepleriyle basın açıklaması ve oturma eylemi yapmak istedi.

Çarşamba, 08 Şubat 2017 12:53
Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde (CAL) yıllarca edebiyat öğretmenliği yapan ve proje okul yönetmeliği gereğince geçtiğimiz aylarda imam hatip lisesine sürülen Mustafa Turgut geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Turgut için bugün Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde tören düzenlendi.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde (CAL) 19 yıl edebiyat öğretmenliği yapan ve son olarak proje okulları kapsamında imam hatip lisesine tayin olan Mustafa Turgut, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Eğitim-Sen ve ÖDP üyesi olan Mustafa Turgut, Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde yapılan törenle binlerce öğrenci tarafından uğurlandı.

Pages