1537 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 11 Şubat 2017 18:46
Malatya'da ihraçlara karşı yapılan KESK eylemine polis saldırdı. 31 kişi gözaltına alındı.

 

Malatya'da kamu kurumlarındaki ihraç ve görevden almalara karşı düzenlenen eyleme saldıran polis KESK üyesi, siyasi parti ve dernek yöneticisi 31 kişiyi gözaltına aldo.

KESK üyeleri, "İşimi, ekmeğimi geri istiyorum", "Açığa almalar ve ihraçlar son bulsun" talepleriyle basın açıklaması ve oturma eylemi yapmak istedi.

Çarşamba, 08 Şubat 2017 12:53
Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde (CAL) yıllarca edebiyat öğretmenliği yapan ve proje okul yönetmeliği gereğince geçtiğimiz aylarda imam hatip lisesine sürülen Mustafa Turgut geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Turgut için bugün Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde tören düzenlendi.

Cağaloğlu Anadolu Lisesi’nde (CAL) 19 yıl edebiyat öğretmenliği yapan ve son olarak proje okulları kapsamında imam hatip lisesine tayin olan Mustafa Turgut, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Eğitim-Sen ve ÖDP üyesi olan Mustafa Turgut, Cağaloğlu Anadolu Lisesi'nde yapılan törenle binlerce öğrenci tarafından uğurlandı.

Salı, 07 Şubat 2017 11:20
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugünkü grup toplantısında daha önce yaptığı "başkanlık sistemi" aleyhindeki tüm konuşmaların tam tersi bir konuşma yaparak niçin "evet" diyeceklerini anlattı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Nisan'da yapılması planlanan "partili cumhurbaşkanlığını" öngören anayasa değişikliği referandumunda "evet" oyu kullanacaklarını açıklamalarından sonra partisine yapılan eleştirilere yönelik olarak "Bir takım güdükler MHP'ye saldırıyor. Niye evet diyormuşuz, size ne, size mi soracaktık?

Pazartesi, 19 Aralık 2016 01:17
Uşak ÖDP İl Örgütü'ne pompalı tüfekle saldırı düzenlendiği öğrenildi.

Uşak ÖDP İl Örgütü'ne pompalı tüfekle saldırı düzenlendiği öğrenildi.

Saldırının gece saatlerinde yapılması nedeniyle ölen ya da yaralananın olmadığı bildirilirken, binada maddi hasar oluştuğu kaydedildi.

Salı, 27 Aralık 2016 17:37
ÖDP Başkanlar Kurulu, “Ülkemiz karanlığa mahkum değil. Çözümsüz, çıkışsız değiliz. 2017’ye girerken emek, yaşam ve özgürlük için bir yol var” açıklaması yaptı.

ÖDP Başkanlar Kurulu, Türkiye’nin sürüklendiği kaosa ilişkin parti genel merkezinde bir basın toplantısı düzenledi.

Basın açıklamasını ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi Pelin Bektaş okudu.

Çarşamba, 02 Kasım 2016 03:12
Kadıköy’de 9 Mayıs 2015 tarihinde, kadınlara yönelik tacizi engellemek isterken bir grubun saldırısı sonucu hayatını kaybeden ÖDP üyesi öğretmen Bahadır Grammeşin davası 1 Aralık tarihine ertelendi.

Bahadır Grammeşin davasının 8. duruşması Kartal İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nda görüldü.

BirGün'de yer alan habere göre, tutuklu sanık avukatlarının tahliye taleplerinde bulunduğu duruşmada hakim, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ve kriminal polis labaratuvar sonucunun beklenmesine karar verdi.

Salı, 04 Ekim 2016 10:08
Mersin'de ÖDP üyesi ve Haziran Mezitli Meclis üyesi Oktay Canpolat evine yapılan polis baskınıyla gözaltına alındı.

Mersin'de Birleşik Haziran Hareketi'nin (BHH) laiklik bildirisini dağıtırken gözaltına alınan ve ardından bu sabah evi polislerce basılan ÖDP eski il başkanı ve Haziran Mezitli Meclis üyesi Oktay Canpolat yine gözaltına alındı.

Pazar, 09 Ekim 2016 15:13
10 Ekim Ankara Katliamı’nın birinci yılında Bursa’da, yaşamını yitirenler için yapılacak yürüyüşe polis saldırdı. Saldırı sırasında çok sayıda kişi darp edilerek gözaltına alındı

Sendika'nın haberine göre Ankara’da yaşanan 10 Ekim Katliamı’nın birinci yıldönümü dolayısıyla yaşamını yitirenleri anmak için düzenlenen yürüyüşe polis saldırdı.

Setbaşı Meydanı’nda anma için bir araya gelenler polis tarafından engellendi. Toplanmaya izin vermeyen polis kitleye saldırarak çok sayıda kişiyi darp ederek gözaltına aldı.

Çarşamba, 21 Eylül 2016 12:12
AKP'nin cadı avı sürüyor. ÖDP eski Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen "FETÖ üyesi olduğu" iddiasıyla gözaltına alındı.

ÖDP eski Antalya İl Başkanı olan Zeynel Ergen sabah saatlerinde TEM polisleri tarafından evi basılarak gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi olarak da Cemaat üyeliği gösterildi. Ergen, sağlık kontrolünden geçiyor. 

ÖDP'den yapılan açıklamada "Cadı Avı Antalya'da sürüyor. Haziran İl Yürütme Kurulu üyesi ve eski İl Başkanımız Zeynel Ergen derhal serbest bırakılmalıdır" denildi.

 

Çarşamba, 21 Eylül 2016 21:01
Bu sabah "FETÖ üyesi" denilerek gözaltına alınan ÖDP'li Zeynel Ergen için basın açıklaması yapıldı. Açıklamaya sendikalarla sol parti ve örgütlerden de destek geldi.

ÖDP eski Antalya İl Başkanı Zeynel Ergen sabah saatlerinde "FETÖ üyeliği" sebep gösterilerek gözaltına alınmıştı.

Pazar, 25 Eylül 2016 10:12
OHAL fırsatçılığı ile kendi günahlarını gizleyip halkı susturmaya çalışan AKP, panik halinde saldırıyor. Çirkin görüntüleri ile dün bir kez daha karşılaştığımız bu saldırganlıktan medet umulması zavallıcadır.

Komünist Parti, OHAL fırsatçılığıyla günahlarını gizleyip halka saldıran AKP'nin panik halinde olduğunu açıkladı. AKP'nin OHAL'i kendi korkusunu yatıştımak için kullandığını belirten Komünist Parti, dün Kadıköy rıhtımında yaşanan saldırıya tepki gösterdi.

Pazar, 10 Temmuz 2016 18:13
Türkiye İşçi Partisi'nin (TİP) eski liderlerinden Mehmet Ali Aybar aramızdan ayrılışının 21. yılında mezarı başında anıldı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Mehmet Ali Aybar, ölümünün 21. yılında Aşiyan'daki mezarı başında anıldı.

Aybar'ı anmak için mezarı başında toplananlar, sosyalizm mücadelesinde yitirdiklerimiz adına 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Saygı duruşunun ardından TİP, ÖDP, Vatan Partisi ve Komünist Parti adına konuşmalar yapıldı.

Cuma, 17 Haziran 2016 11:38
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret iddiasıyla açılan "en tuhaf" davalardan biri bugün İstanbul 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülüyor. Davada soL yazarı Orhan Aydın, Yargıçlar Sendikası kurucusu Ömer Faruk Eminağaoğlu, ÖDP Başkanlar Kurulu Üyesi Alper Taş, Avukat Can Atalay, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şube yöneticisi Mücella Yapıcı yargılanıyor.

Geçtiğimiz yıl İstanbul'da  iç güvenlik yasa tasarısını protesto eylemi sonrası açılan Erdoğan'a hakaret davasının duruşması bugün başladı.

Çarşamba, 15 Haziran 2016 11:59
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, geçen yıl iç güvenlik yasa tasarısını protesto eden gruba, "Erdoğan'ın Gezi Parkı olayları sırasında söylediği 'Milyonları evde zor tutuyoruz' sözünü, sanki usulsüz bir şekilde elde edilen milyonlarca para evde ayakkabı kutularında saklanıyormuş gibi bir algı oluşturarak kullanıp Cumhurbaşkanı'na hakaret ettikleri" iddiasıyla dava açtı. 7 kişi 17 Haziran Cuma günü hakim karşısına çıkacak.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, geçen yıl iç güvenlik yasa tasarısını protesto eden gruba, "Erdoğan'ın Gezi Parkı olayları sırasında 'Milyonları evde zor tutuyoruz' sözünü, sanki usulsüz bir şekilde elde edilen milyonlarca lira parayı evde ayakkabı kutularında saklıyorlarmış gibi bir algı oluşturarak kullanıp Cumhurbaşkanı'na hakaret ettikleri" iddiasıyla dava açtı.

Cuma, 17 Haziran 2016 14:27
İç Güvenlik Yasası'na karşı yapılan eylemle ilgili açılan "Cumhurbaşkanına Hakaret" davasının ilk duruşması, evlere şenlik iddianamenin yerden yere vurulmasıyla geçti. Savunmaların alınmasından sonra dava 15 Kasım'a ertelendi.

AKP’nin 7 Haziran seçimi öncesinde gündeme getirdiği İç Güvenlik Yasası, 21 Şubat 2015 tarihinde, İstanbul İstiklal Caddesi’nde protesto edilmişti. Bu eylemle ilgili, “Cumhurbaşkanına Hakaret” ve “Kanuna Aykırı Gösteri ve Yürüyüş Düzenleme” suçlamalarıyla açılan davanın ilk duruşması bugün yapıldı.

Pages