2770 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 15 Haziran 2017 15:28
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ne 15 Haziran 2017 tarihi itibariyle yürürlüğe girmek üzere 49 yıl süreli üretim lisansı verdi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, 25 Haziran 2015 tarihinde ön lisans verilen Akkuyu Nükleer Güç Santrali’ne 15 Haziran 2017 tarihi itibariyle yürürlüğe girmek üzere 49 yıl süreli üretim lisansı verdi.

Salı, 06 Haziran 2017 12:16
ABD'nin nükleer saldırı denizaltısı Kore Yarımadası'na demirledi.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ne (KDHC) karşı tehditlerini artıran ABD ve müttfiklerinden bir hamle daha geldi.

Russia Today'de yer alan habere göre geçen ay Japonya'yı ziyaret eden ve Japon donanmasıyla ortak tatbikatlar yapan ABD'nin nükleer saldırı denizaltısı USS Cheyenne, Güney Kore'nin Busan kentine demirledi.

Pazartesi, 19 Haziran 2017 16:29
Rusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu (Rosatom), Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin yüzde 49'unu Cengiz-Kolin-Kalyon konsorsiyumuna satacak.

Rusya Devlet Nükleer Enerji Kurumu (Rosatom), Cengiz-Kolin-Kalyon ortaklığının Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin sermayesine yüzde 49 oranında katılmasını öngören ön protokolün imzalanmasını planlıyor. 

Salı, 13 Haziran 2017 12:54
Çukurova... Ülkenin en bereketli toprakları üzerinde tekellerin ve patronların termik ve nükleer santral "oyunları" sürüyor... Tahrip olan ekosistem, artan kanser vakaları, satın alınan ÇED raporları, talan edilen flora ve fauna... Yıkıma karşı mücadele veren hukukçu İsmail Hakkı Atal, yörede yaşanan yıkımı soL'a anlattı...

Türkiye’nin en verimli tarım alanlarından olan Çukurova’nın çevresi termik santrallerle çevrilmeye çalışılıyor.

Hatta yapılması planlanan iki nükleer santraldan birisi de ovaya çok yakın bir yere, Mersin-Akkuyu’ya yapılmak isteniliyor.

Bu çevre felaketine karşı özellikle Adana’da önemli bir hukuki mücadele yürüyor.

Salı, 13 Haziran 2017 23:34
Japonya'nın güneybatısında iki reaktör daha mahkeme kararıyla elektrik üretmeye başladı. Bölge halkı karara karşı çıkıyor.

Altı yıl önce yaşanan nükleer felaket sonrası Japonya'da nükleer enerji üretimi yeniden başladı.  

Cuma, 23 Haziran 2017 14:33
Putin ve Erdoğan, Akkuyu nükleer santraline ilişkin telefon görüşmesi yaptı.

Rusya lideri Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan telefonla Akkuyu nükleer santralinin inşaatını görüştü.

Görüşmede, söz konusu nükleer santralin ilk bloğunun belirlenen tarihe kadar devreye sokulacağı bilgisi verildi.

Cumartesi, 17 Haziran 2017 11:03
Rusya lideri Putin, 15 Temmuz'un arkasında Gülen'in bulunması halinde ABD'nin bundan haberdar olmayacağını düşünmenin güç olduğunu söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye'deki 15 Temmuz başarısız darbe girişimine ilişkin konuştu. Putin, ABD istihbarat güçlerinin darbe girişiminden bilgilerinin olabileceğini söyledi.

Salı, 06 Haziran 2017 21:52
İsrail Savunma Bakanı Moşe Ya'alon, İsrail ve Sünni Arapların "aynı gemide olduğunu", ancak buna Katar'ın dahil olmadığını söyledi.

İsrail Savunma Bakanı Moşe Ya'alon, Katar'a uygulanan diplomatik yaptırımlarla ilgili açıklamada bulundu.

"İsrail ve Sünni Araplar aynı gemide" diyen Ya'alon, buna Katar'ın dahil olmadığını belirtti.

Çarşamba, 21 Haziran 2017 18:02
ABD ve Çin yetkilileri, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti üzerine görüşme gerçekleştirecek.

ABD Başkanı Donald Trump ile Çin Devlet Başkanı Şi Cinping arasında yapılan görüşmede, Çin'in Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ne diplomatik baksı yaparak, KDHC'yi nükleer programını ve füze programlarını bırakmaya zorlaması kararlaştırılmıştı.

Cumartesi, 03 Haziran 2017 11:19
ABD Savunma Bakanı, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ni "açık ve güncel bir tehdit" olarak nitelendirerek, Pekin'i Pyongyang'la "ilgilenmeye" davet etti.

ABD'nin Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ne (KDHC) yönelik tehditleri sürüyor.

Son olarak RT'de yer alan habere göre, ABD Savunma Pakanı Jim Mattis Singapur'da yaptığı açıklamada, KDHC'nin ABD'ye "açık ve güncel bir tehdit oluşturduğunu" ileri sürdü.

Cumartesi, 03 Haziran 2017 01:00
Erhan Nalçacı

Geçen ay Moskova’da Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi’ni gezme fırsatı bulduğumda bir sürprizle karşılaştım. Barışla ilgili gezici bir sergide Picasso’nun orijinal bir tablosu yer alıyordu. Tabloya az çok aşinaydım, ama adının “Kore’de Katliam” olduğunu bilmiyordum.

Salı, 06 Haziran 2017 09:11
Odağında Katar'ın bulunduğu krizin perde arkasında, bölgesel güç mücadelelerinin yanı sıra, "Büyük Birader" ABD'nin Trump yönetimi ile birlikte içine girdiği yeni yönelim de bulunuyor. Ancak Katar'a karşı Suudi ekseni, istikrar vaadinden uzak görünüyor.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, kendi ifadesiyle “Çok sayıda güzel Amerikan askeri ekipmanı” satışını içeren 100 milyar dolarlık anlaşmasıyla gündeme oturan, şaşaalı Suudi Arabistan ziyaretinin ardından Körfez'de sular durulmuyor. Suudi Kralı Salman bin Abdulaziz es-Suud'un Trump ile omuz omuza yaptığı kılıç dansının ardından, Riyad'ın başını çektiği koalisyon, Körfez’in küçük ancak etkili ülkesi

Çarşamba, 03 Mayıs 2017 09:16
AKP, nükleer enerji santralleri ve lisanslı depoculuk yatırımlarını, devlet yardımlarından yararlandırılan "öncelikli yatırımlar" arasına aldı. Karar Resmi Gazete'de yayınlandı.

AKP, nükleer enerji santralleri ve lisanslı depoculuk yatırımlarını, devlet yardımlarından yararlandırılan "öncelikli yatırımlar" arasına aldı. Karar Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Çarşamba, 10 Mayıs 2017 23:04
KDHC'nin İngiltere Büyükelçisi Choe Il, verdiği röportajda ABD'nin tehditlerinden korkmadıklarını ve nükleer denemelere devam edeceklerini belirtti.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (KDHC) İngiltere Büyükelçisi Choe Il, ülkenin nükleer programına dair değerlendirmelerde bulundu.

Sky News'a konuşan Choe, ülkesinin füze ve nükleer silah programlarını sürdürmekten 'korkmadığını' açıkladı. Büyükelçi Choe'ya göre, altıncı nükleer denemenin tarihi netleşmese de yakın bir zamanda gerçekleşeceğini belirtti.

Salı, 09 Mayıs 2017 20:47
Washington eyaletindeki Hanford Nükleer Sitesi'ndeki plütonyum taşıma tesisinde bir tünel zarar gördü, işçiler tahliye edildi.

ABD'nin Washington eyaletindeki Hanford Nükleer Sitesi'ndeki plütonyum taşıma tesisinde bir tünelin zarar görmesi sonucunda, işçiler bölgeden tahliye ediliyor. 

Binadaki işçilerin tahliyesi sağlanırken, yakın çevredeki diğer kişilerin, bir ulaşım tüneli duvarında hasar tespit edilmesi nedeniyle önlem olarak havalandırma sistemlerini kapatmaları emredildi.

Pages