2989 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 16 Kasım 2017 13:27
ABD Başkanı Trump, KDHC'nin "nükleer şantaj" yapmasını uluslararası toplumun kabul etmeyeceğini söyledi.

ABD ile Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) arasındaki söz düellosu sürüyor.

Press TV'de yer alan habere göre, ABD Başkanı Donald Trump, "sapkın" KDHC'ye uyarıda bulunarak, "nükleer şantajın uluslararası toplum tarafından kabul edilmeyeceğini" söyledi.

Trump, KDHC'yi "diktatörlük" olarak adlandırdı ve Pyongyang'ın dünyayı "rehin aldığını" öne sürdü.

Çarşamba, 22 Kasım 2017 09:27
Akkuyu nükleer santralinin ÇED raporunun iptali için açılan dava bugün görülüyor... Japonya nükleerden pişman olduğunu açıklarken AKP Sinop'ta nükleer santral işini Japonlara teslim etti. Nükleer enerjinin diğer enerjilerden daha pahalı olduğu bilimsel verilerle açıklanıyor, dünya nükleerden vazgeçiyor. İşte nükleer felaketin dünyaya faturası...

Çevreci kitle örgütlerinin Akkuyu nükleer santraline ilişkin ÇED raporunun iptaline dair açtıkları dava bugün görülüyor. Bu arada AKP genel başkanı ve cumhurbaşkanı Erdoğan yine esti gürledi, “Birileri rahatsız olsa da bu kervan yürüyecek, en çevreci benim” dedi.

FUKUŞİMA FELAKETİ SONRASI JAPONYA PİŞMAN 

Cuma, 10 Kasım 2017 16:09
Papa Françis'ten "nükleer silahların topyekün imhası" çağrısı geldi.

Katolik dünyasının lideri Papa Françis, nükleer silahların topyekün imha edilmesi talebinde bulundu.

Vatikan Radio'nun haberine göre Papa Françis, Soğuk Savaş döneminden kalma ''korkutarak caydırma mantığı''nın çöpe atılmasının zamanının çoktan geldiğini söyledi

Papa Françis insalığı, ''sağlıklı bir gerçekçiliğe'' davet etti.

Salı, 14 Kasım 2017 10:37
Birleşmiş Milletler tarafından yayımlanan rapor, İran'ın nükleer anlaşmaya uyduğunu doğruladı.

Birleşmiş Milletler'e bağlı Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu, İran'ın 2015 yılında yapılan nükleer anlaşmasına uymakta olduğunu doğrulayan bir rapor yayımladı.

AFP'nin haberine göre yayımlanan raporda İran'ın uranyumu "düşük seviyelerin üzerinde zenginleştirmediği" ve zengileştirilmiş uranyum stoğunun anlaşmada belirlenenin altında olduğu söylendi.

Perşembe, 02 Kasım 2017 11:05
KDHC, Kore Yarımadası'nda barışı tesis etmek ve ABD işgaline karşı caydırıcı olmak için nükleer silahlara ihtiyaç duyduklarını açıkladı.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC), nükleer programına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Kore Merkezi Haber Ajansı'na (KCNA) bağlı Uriminzokkiri internet sitesinde yayımlanan bir yorumda, KDHC'nin nükleer programının ABD'ye karşı olduğu vurgulandı.

Salı, 14 Kasım 2017 15:22
İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, nükleer anlaşmanın bozulması halinde, hiçbir uluslararası konvansiyonun gereken sağlamlığa sahip olmayacağını kaydetti.

İran Atom Enerjisi Kurumu Başkanı Ali Ekber Salihi, Tahran Araştırma Reaktörü'nün kuruluşunun 50. yıl dönümü dolaysıyla düzenlenen merasimde yaptığı konuşmada, karşı tarafı nükleer anlaşmanın bozulması konusunda uyararak, nükleer anlaşmasının bozulmasını temenni etmediklerini ancak böyle olursa onları ''hayretler içinde bırakacaklarını'' söyledi.

Salı, 21 Kasım 2017 15:10
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, " Şimdi nükleere giriyoruz, o da birilerini rahatsız ediyor. Rahatsız olsanız da olmasanız da biz yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elektrik Yatırımları açılış töreninde önemli açıklamalar yapıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

Toplu açılış törenini icra ettiğimiz elektrik santrallerimiz ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. 

Özellikle elektrik enerjisi alanındaki yatırımlarımıza bundan sonrada hız kesmeyeceğiz.

Pazartesi, 06 Kasım 2017 09:42
Pentagon, KDHC'nin nükleer silahlarını yok etmek için "karadan işgal" gerektiğini söyledi.

ABD'nin Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ne (KDHC) yönelik askeri tehditleri sürüyor.

Washington Post'un aktardığına göre, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), KDHC hakkında Kongre'ye bir mektup gönderdi.

Mektup, Kongre üyelerinin KDHC ile olası bir çatışmada ABD'nin göreceği hasar üzerine bir değerlendirme isteği üzerine kaleme alındı.

Pazartesi, 13 Kasım 2017 15:32
Almanya Dışişleri Bakanı, İran'la imzalanan nükleer anlaşmanın devam etmesi konusunda Fransa ve İngiltere ile hemfikir olduklarını söyleyerek, ABD'ye mesaj gönderdi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın İran'la imzalanan nükleer anlaşmaya yönelik tutumu Avrupa'da rahatsızlık yaratmaya devam ediyor.

Sputnik'te yer alan habere göre Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, anlaşmanın korunması konusunda Fransa ve İngiltere ile aynı fikirde olduklarını söyledi.

Pazar, 19 Kasım 2017 12:49
ABD Stratejik Kuvvetler Komutanı Orgeneral John Hyten, yasa dışı bir şekilde nükleer silah kullanması halinde ABD Başkanı Donald Trump'a karşı geleceğini söyledi.

ABD Stratejik Kuvvetler Komutanı Orgeneral John Hyten, Kanada’da düzenlenen Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu’nda önemli açıklamalarda bulundu. Hyten, yasa dışı bir şekilde nükleer silah kullanması halinde ABD Başkanı Donald Trump’a karşı geleceğini söyledi.

Perşembe, 23 Kasım 2017 16:51
Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu, ABD Başkanı Trump'ın iddialarının aksine Tahran'ın nükleer anlaşmadan doğan şartları yerine getirdiğini açıkladı.

Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) Başkanı Yukiya Amano, İran'ın uluslararası güçlerle yaptığı nükleer anlaşmada kendi üzerine düşen şartları yerine getirdiğini açıkladı. Amano'nun bu açıklaması ABD'nin Tahran'a yönelik nükleer denetimlere ilişkin şüphelerinin ardından geldi.

Cumartesi, 11 Kasım 2017 17:47
KDHC, Trump'ın Asya gezisi süresince savaş için 'yalvardığını' söyledi.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC), ABD Başkanı Donald Trump'ın Asya gezisinin, savaş için yalvaran bir "yıkıcı" olduğunu kanıtladığını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü "Trump ziyareti süresince, gerçek dünyasını yansıtan, dünya barışı ve istikrarını yıkıcı doğasıyla Kore yarımadasında nükleer bir savaş için yalvardı" ifadelerini kullandı.

Pazar, 05 Kasım 2017 09:10
Pentagon tarafından hazırlanan raporda, KDHC ile anlaşma yapmak için "karadan işgal gerektiği" söyleniyor.

Pentagon tarafından hazırlanılarak ABD Kongresi'ne gönderilen raporda, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'yle nükleer anlaşması yapmak için "karadan işgal" gerektiği belirtiliyor.

Raporda KDHC'nin tüm nükleer tesislerinin tespit edilmesi ve denetlenmesi için bunun zorunluluk olduğu öne sürülüyor.

Pazar, 05 Kasım 2017 15:20
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, ABD-Rusya ilişkilerinin küresel barışı tehdit ettiğini söyledi.

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, küresel siyasetle ilgili açıklamalarda bulunarak, ABD politikalarını eleştirdi. Gabriel, ABD'nin İran'la yapılan nükleer anlaşmasını bitirmek istemesine karşı çıktı.

Çarşamba, 08 Kasım 2017 15:10
İstanbul'da "uranyum" adı altında kimyasal toz satmaya çalışan üç kişi gözaltına alındı.

İstanbul'da "uranyum" satmaya çalışan yabancı uyruklu üç kişi gözaltına alındı.  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı operasyonda yaklaşık 5 gramlık toz halindeki maddeye de el konarak  Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi'ne gönderildi. Yapılan incelemede maddenin uranyum olmadığı anlaşıldı. 

Pages