141 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 24 Mart 2015 12:18
İşten atılan taşeron işçiler Karşıyaka Belediyesi'ni işgal etti.

İzmir Karşıyaka Belediyesi'nde, belediyenin taşeronu Altaş işyerinde çalışan işçiler Nakliyat-İş'e üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılması sonucu Karşıyaka belediyesini işgal etti. 

İşçilerin sendikaya üye olmaları ve işten atılmaları ile ilgili dün yapılan Nakliyat-İş'in açıklaması ise şöyle:

Cumartesi, 14 Şubat 2015 16:39
DİSK, 48. kuruluş yılı dolayısıyla # Direnİşçi mitingi düzenliyor.

Güncelleme 19:15

DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun, DİSK'in 48. yıldönümünde Kocaeli'de düzenlenen "#Direnİşçi Mitingi”nde yaptığı konuşmanın satırbaşları şöyle:

Perşembe, 30 Ekim 2014 16:58
Ermenek'te meydana gelen ve 18 işçinin hala kurtarılamadığı maden faciasının ardından açıklama yapan maden sahibi Has Şekerler Madencilik, meydana gelen faciayla ilgili "doğal afet" yorumunu yaptı.

Has Şekerler Madencilik'e ait maden ocağında gelen kazanın ardından, şirketten yazılı bir açıklama yapıldı.

Şirketten yapılan açıklamada, bu zamana kadar açıklamama yapılmamasının sebebi, "Bugüne kadar tek amacımız ve odak noktamız bu kardeşlerimizin sağ salim maden ocağından çıkarılması olmuştur" denerek açıklandı.

Cumartesi, 13 Eylül 2014 17:55
PTT’de Dağıtım ve Kargoda taşeron olarak çalışan Nakliyat - İş üyesi işçiler ödenmeyen maaşları için iş bıraktılar. Firmanın, işçilerin alacaklarını yatırmasından sonra eyleme son verildi.

PTT’de Dağıtım ve Kargoda taşeron olarak ASGÜN Turizm Teks. İnş. Oto. San. Tic. Ltd. Şti’de çalışan DİSK Nakliyat - İş sendikası üyesi işçiler taşeron firma olan ASGÜN tarafından geciktirilen ve ödenmeyen maaşları için iş bırakma eylemi yaptılar.

Perşembe, 28 Ağustos 2014 17:26
İzmir Büyükşehir Belediyesi park, bahçe, yeşil alanda çalışacak 1170 personeli kapsayan hizmet alım ihalesini sonuçlandırdı, işçi sokağa çıktı. İşçilerin hedefinde taşerona karşı yanlarında olmayan İzmir milletvekilleri vardı.

(soL - İzmir) İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İzenerji’nin 1170 personelini kapsayan ve kent genelindeki park- bahçelerin bakım ve temizlik hizmet alım ihalesini taşeron firmanın kazanması sonrasında işçiler Büyükşehir önünde “Emek zinciri” oluşturdu. İşçiler “Taşerona geçit yok” mesajı verdi.

Pazartesi, 13 Ocak 2014 21:00
Gebze'de yaklaşık bin kamyoncu, kontak kapatarak artan motorin fiyatlarını protesto etti. Marmara Nakliyeciler Garajı'nda biraraya gelen kamyonculardan bazılarının ellerine aldıkları ayakkabı kutularını salladıkları görüldü.

DHA'nın haberine göre, son dönemlerde artan motorin fiyatları ve hükümetin nakliye konusunda yaptığı düzenlemeler kamyoncuların tepkisine yolaçtı.

Gebze'de bulunan ve bölgenin en büyük nakliyatçılar garajı alan Marmara Nakliyatçılar Garajı'nda toplanan yaklaşık 1000 kamyon sahibi ve şoför kontak kapatırken, artan mazot fiyatları nedeniyle iş yapamaz duruma geldiklerini söyledi.

Çarşamba, 02 Ekim 2013 20:35
İş kazalarına bağlı ölüm, iş kazaları ve meslek hastalıklarında Türkiye Avrupa sıralamasında her yıl ilk üç sıradaki yerini istikrarlı bir biçimde koruyor. İş kazaları ve cinayetlerinde Avrupa’da ilk üçteyiz!

(soL - Haber Merkezi) Dünya ölçeğinde her yıl yaklaşık 115 milyon kişi iş kazası geçirmekte, her gün yaklaşık 6 bin 500 kişi iş kazası nedeniyle yaşamını yitirmekte, yılda 2,5 milyondan fazla insan iş kazaları veya işle ilgili hastalıklardan dolayı hayatını kaybetmektedir.

Salı, 20 Ağustos 2013 11:37
Alpaslan Savaş

Grevler peş peşe geldi. Hatay merkezli demir-çelik grevinin ardından, tekstil sektörünün 30 fabrikasında da işçiler grev önlüklerini giydiler. Öncesinde başlayan Darphane grevi sürüyor. Jumbo ve HBN Nakliyat grevleri devam ediyor. Arada başlayıp kısa sürede sona eren başka grevler de oldu. 2013 senesi, grev yılı olarak anılmaya aday olacağa benziyor. Eksiği ve fazlasıyla…

Pazar, 25 Ağustos 2013 16:26
AKP’li yıllarda greve çıkan işçi sayısı çok düşüktü. Yıllar sonra 2013’te, şimdiden 22 bin işçi greve çıkmış durumda. Fakat bu grevler, sessiz sedasız sonlandırıldı.

Yıldız Koç - soL

Ülkenin tarihsel bir halk hareketine sahne olduğu günlerde grevlerin kimselece duyulmaması, hiçbir siyasi etki yaratmaması ilgi çekici. Alpaslan Savaş’a göre “grevler daha başlarken kırıldı”.

Perşembe, 04 Temmuz 2013 14:36
AKP döneminde hızla büyüyen ve çok sayıda iş cinayetinin sorumlusu olan Cengiz İnşaat milyon dolarlık ihaleler kazanmaya devam ediyor. Son olarak 3. Havalimanı, Haliç Yat Limanı ihaleleri ile dikkat çeken şirketin AKP ile girdiği kirli ilişkiler sonucu milyon liralık vergi borcu da bir günde sıfırlandı.

AKP iktidarıyla yıldızı parlayanlardan, başbakanın yakın arkadaşı Rizeli Mehmet Cengiz’in sahibi olduğu Cengiz İnşaat aldığı yüksel bedelli özelleştirme ihaleleri, devam eden projeleri ve bir gecede sıfırlanan vergi borçları ile yükselişini sürdürüyor.

Cumartesi, 15 Haziran 2013 16:41
15–16 Haziran, farklı konfederasyonlara bağlı sendikalarda örgütlü, çeşitli işkollarında çalışan ve farklı illerdeki işçilerin, ücret dışı haklar için ortaklaşa ilk eylemi olması açısından, Türkiye işçi sınıfı ve sendikacılık hareketi içinde özel bir yere sahiptir. Yıldırım Koç soL Bakış için yazdı.

Yıldırım Koç - soL Bakış

Cuma, 10 Mayıs 2013 00:00
DİSK Nakliyat İş'in Düzce'deki PTT'de gerçekleşen sendikalaşma faaliyetlerine bağlı olarak dokuz işçi gerekçe gösterilmeyerek işten çıkartıldı.

DİSK Nakliyat İş'in Düzce-PTT'de yaptığı örgütlenme çalışmaları nedeniyle, PTT Düzce Baş Müdürlüğü dokuz işçiyi hiç bir gerekçe göstermeden ve alacaklarını ödemeden işten çıkarttı.

PTT Düzce Baş Müdürlüğü sendikanın taşeron firmada örgütlenmesinden firma ile üç yıllığına imzaladığı sözleşmeyi üç ay sonra fesh etti. Sendikaya üye olan işçilerin de işine son verildi.

Çarşamba, 01 Mayıs 2013 10:30
1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama kararı alan DİSK, KESK, Türk-İş ve Hak-İş üyeleri toplanmaya başlıyor.

Güncelleme: 16.46
İstanbul Valisi yaptığı açıklamada 72 kişinin gözaltında olduğunu söyledi.

Açıklamada birçok kişinin yaralandığı polis saldırılarına karşı "fevkalede orantılı bir müdahalede" bulunuldu denildi.

Perşembe, 23 Mayıs 2013 14:16
Direnişlerinin 25. gününde Kazova Tekstil işçileri eylemlerine devam ediyor.

Dün Şişli Camisi önünde toplanan Kazova Tekstil işçileri, ''Haklarımızı Ümit Somuncu ve Mustafa Umut Somuncu'ya Yedirmeyeceğiz'' pankartını açarak, Bomonti'deki fabrika önünde kurdukları çadıra doğru yürüyüşe geçti.

Çarşamba, 22 Mayıs 2013 14:48
Türk Hava Yolları'ndaki grev 8. Gününe girerekken, THY Genel Müdürlük binasında içeride yönetim kurulunun olağanüstü toplantısı, dışarıda ise direnişteki havayolu emekçilerinin protestosu vardı.

Grevin ilk günden başarısız olduğunu, uçuşların devam ettiğini ilan eden THY Yönetimi dün olağanüstü toplanmak durumunda kaldı. Yaklaşık 4 saati aşkın bir süre devam eden yönetim kurulu toplantısında bazı kararlar alındığı ve toplantıya yarın devam edilmek üzere ara verildiği öğrenildi.

Pages