152 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 24 Mayıs 2016 11:15
Av. Ozan Gülhan

Eğer bir memur her istediğinizi yapıyor ve karşılığında para istemiyorsa, bilin ki o acemidir. İşinizin bitmesini bekleyin, bittiği zaman gidin ve yeniden bir şeyler isteyin.

Eğer yapması gereken iş için para istiyor, vermediğiniz zaman duruyorsa, o işini bilen bir müdürdür. Kaçın ve paranızı kurtarın.

Perşembe, 26 Mayıs 2016 22:06
Cübbeli Ahmet'in damadı Esat Palazoğlu, Erdoğan, Davutoğlu, Fidan gibi AKP'lilere yakın bir isim ve palazlanma hikayesi bir AKP dönemi klasiğini yansıtıyor.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, kızı Yüsra’yı, Esat Palazoğlu ile 5 yıldızlı Four Seasons Otel’de evlendirdi. Düğünün dikkat çeken pek çok tarafı oldu.

Cübbeli Ahmet gibi damat da Nakşibendi tarikatından. Damat'ın dahil olduğu Palazoğulları ailesi, AKP döneminin nimetlerinden hayli faydalanmış bir aile. 

Pazartesi, 22 Şubat 2016 16:07
DİSK'in 15. Genel Kurulunu yaşanan tartışmalar sonrası terk eden Birleşik Metal İş, Nakliyat İş ve Sosyal İş ortak bir açıklama yaparak "DİSK 15. Genel Kurulun iradesine ipotek konmuştur" dedi.

DİSK'in Genel Kurul'unda büyüyen tartışmalar sonrası Birleşik Metal İş, Nakliyat İş ve Sosyal İş toplantıyı terk etmişti.

Salı, 16 Şubat 2016 09:49
Geçen hafta sonu yapılan 15. DİSK Genel Kurulu’nda yaşanan gerginlik nedeniyle adaylıktan çekilmek zorunda kaldıklarını söyleyen Adnan Serdaroğlu, “DİSK’in temel felsefesi ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Tarihimize, sınıf karakterimize, ideolojimize hakaret eden bir yönetim var. DİSK’i işçilerin ruhundan anlamayan bu yönetimden kurtarmak için mücadele edeceğiz” dedi.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 15. Genel Kurulu, geçtiğimiz hafta sonu İstanbul’da gerçekleştirildi. Mevcut yönetimin adayı Kani Beko ile Birleşik Metal İş, Sosyal İş ve Nakliyat İş sendikalarının desteklediği Adnan Serdaroğlu, iki rakip olarak kongreye katıldı.

Pazar, 14 Şubat 2016 12:07
DİSK'in yeni genel başkanının da belirleneceği 3 günlük genel kurul sürecinin son gününde önemli bir gelişme yaşandı.

DİSK'in 3 önemli sendikası Sosyal-İş, Birleşik Metal-İş ve Nakliyat-İş genel kurulu terk etti.

Mevcut DİSK yönetiminin politikalarına muhalefet eden 3 sendika DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu'nun kürsüden yaptığı açıklamalar sonrasında genel kurulu terk etti. 

Perşembe, 24 Aralık 2015 19:02
Pazar günü, İstanbul Avrupa Yakası'ndaki 12 ilçede, belirli bölge ve saatlerde elektrik kesintisi yapılacak.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A. Ş. (BEDAŞ), İstanbul'un 12 ilçesinde Pazar günü belirli bölge ve saatlerde elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu. Elektrik kesintisi yapılacak ilçeler; Eyüp, Sarıyer, Bayrampaşa, Silivri, Beşiktaş, Bahçelievler, Fatih, Esenler, Esenyurt, Sultangazi, Güngören, Arnavutköy.

Kesintinin detayları şöyle:

Perşembe, 12 Kasım 2015 22:37
Nakliyat-İş üyeleri, Yunanistan Başkonsolosluğu önünde bir eylemle PAME'nin bugünkü grevine desteklerini iletti.

 

Yunanistan'da PAME'nin (Tüm İşçilerin Militan Cephesi) önderliğinde bugün gerçekleşen greve dayanışma amacıyla Nakliyat-İş Sendikası üyeleri İstanbul'daki Yunanistan Başkonsolosluk binası önünde bu sabah bir eylem düzenledi. 

Pazartesi, 30 Kasım 2015 12:53
İşçi gündemlerini anlık olarak okurlara duyuran soL, bundan böyle her hafta başında önceki haftanın ve önümüzdeki haftanın işçi gündemlerinden bazı başlıkları derleyerek okurlarına sunacak.

RENAULT YÖNETİMİ İŞÇİLERE "SOPA" GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR

Cuma, 07 Ağustos 2015 02:51
Denizli Çivril'de park halindeki bir TIR’ın dorsesinde 300’e yakın sokak köpeğinin bulunması ve 50’sinin havasızlık nedeniyle telef olması olayında yeni skandallar ortaya çıkıyor. Serbest bırakılan şoförün hayvanlarla kayıplara karışmasının ardından, Çivril Belediyesi'nin sorumlu gösterdiği Uşak Belediyesi de köpeklerle ilgileri olmadığını açıkladı. Böylece korkunç olayda hiç kimse sorumluluğu kabul etmemiş oldu.

Denizli’nin Çivril ilçesinde, park halindeki bir TIR’ın dorsesinde 300’e yakın sokak köpeğinin bulunması ve hayvanlardan 50’sinin havasızlık ve sıcak nedeniyle telef olması üzerine hayvanseverler harekete geçti. Olayla ilgili sorular soruldukça ilginç detaylar ortaya çıktı.

Çarşamba, 19 Ağustos 2015 14:41
Soma’da 301 işçinin hayatını kaybettiği katliamın ardından SGK’nın hazırladığı inceleme raporunda Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’nin %100 kusurlu bulunduğu ortaya çıktı.

Yaklaşık bir buçuk senedir bulunamayan, SGK’nın Soma’daki katliam sonrasında incelemelerde bulunarak tespitlerini kaydettiği inceleme raporu ortaya çıktı.

Salı, 07 Temmuz 2015 12:18
DİSK'e bağlı Nakliyat-İş Sendikası, 15 mevsimlik işçinin yaşamını yitirdiği Manisa Gölmarmara'daki kazanın "organize bir cinayet" olduğunu belirterek, sorumluların hesap vermesini istedi. İş cinayetlerinde 2002-2014 arası ölen işçi sayısı 14 bin 718, 2013'te bin 235, 2014'te bin 886, 2015'in ilk altı ayında ise 794.

Nakliyat-İş'ten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Salı, 24 Mart 2015 12:18
İşten atılan taşeron işçiler Karşıyaka Belediyesi'ni işgal etti.

İzmir Karşıyaka Belediyesi'nde, belediyenin taşeronu Altaş işyerinde çalışan işçiler Nakliyat-İş'e üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılması sonucu Karşıyaka belediyesini işgal etti. 

İşçilerin sendikaya üye olmaları ve işten atılmaları ile ilgili dün yapılan Nakliyat-İş'in açıklaması ise şöyle:

Cumartesi, 14 Şubat 2015 16:39
DİSK, 48. kuruluş yılı dolayısıyla # Direnİşçi mitingi düzenliyor.

Güncelleme 19:15

DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun, DİSK'in 48. yıldönümünde Kocaeli'de düzenlenen "#Direnİşçi Mitingi”nde yaptığı konuşmanın satırbaşları şöyle:

Perşembe, 30 Ekim 2014 16:58
Ermenek'te meydana gelen ve 18 işçinin hala kurtarılamadığı maden faciasının ardından açıklama yapan maden sahibi Has Şekerler Madencilik, meydana gelen faciayla ilgili "doğal afet" yorumunu yaptı.

Has Şekerler Madencilik'e ait maden ocağında gelen kazanın ardından, şirketten yazılı bir açıklama yapıldı.

Şirketten yapılan açıklamada, bu zamana kadar açıklamama yapılmamasının sebebi, "Bugüne kadar tek amacımız ve odak noktamız bu kardeşlerimizin sağ salim maden ocağından çıkarılması olmuştur" denerek açıklandı.

Cumartesi, 13 Eylül 2014 17:55
PTT’de Dağıtım ve Kargoda taşeron olarak çalışan Nakliyat - İş üyesi işçiler ödenmeyen maaşları için iş bıraktılar. Firmanın, işçilerin alacaklarını yatırmasından sonra eyleme son verildi.

PTT’de Dağıtım ve Kargoda taşeron olarak ASGÜN Turizm Teks. İnş. Oto. San. Tic. Ltd. Şti’de çalışan DİSK Nakliyat - İş sendikası üyesi işçiler taşeron firma olan ASGÜN tarafından geciktirilen ve ödenmeyen maaşları için iş bırakma eylemi yaptılar.

Pages