147 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 24 Aralık 2015 19:02
Pazar günü, İstanbul Avrupa Yakası'ndaki 12 ilçede, belirli bölge ve saatlerde elektrik kesintisi yapılacak.

Boğaziçi Elektrik Dağıtım A. Ş. (BEDAŞ), İstanbul'un 12 ilçesinde Pazar günü belirli bölge ve saatlerde elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu. Elektrik kesintisi yapılacak ilçeler; Eyüp, Sarıyer, Bayrampaşa, Silivri, Beşiktaş, Bahçelievler, Fatih, Esenler, Esenyurt, Sultangazi, Güngören, Arnavutköy.

Kesintinin detayları şöyle:

Perşembe, 12 Kasım 2015 22:37
Nakliyat-İş üyeleri, Yunanistan Başkonsolosluğu önünde bir eylemle PAME'nin bugünkü grevine desteklerini iletti.

 

Yunanistan'da PAME'nin (Tüm İşçilerin Militan Cephesi) önderliğinde bugün gerçekleşen greve dayanışma amacıyla Nakliyat-İş Sendikası üyeleri İstanbul'daki Yunanistan Başkonsolosluk binası önünde bu sabah bir eylem düzenledi. 

Pazartesi, 30 Kasım 2015 12:53
İşçi gündemlerini anlık olarak okurlara duyuran soL, bundan böyle her hafta başında önceki haftanın ve önümüzdeki haftanın işçi gündemlerinden bazı başlıkları derleyerek okurlarına sunacak.

RENAULT YÖNETİMİ İŞÇİLERE "SOPA" GÖSTERMEYE DEVAM EDİYOR

Cuma, 07 Ağustos 2015 02:51
Denizli Çivril'de park halindeki bir TIR’ın dorsesinde 300’e yakın sokak köpeğinin bulunması ve 50’sinin havasızlık nedeniyle telef olması olayında yeni skandallar ortaya çıkıyor. Serbest bırakılan şoförün hayvanlarla kayıplara karışmasının ardından, Çivril Belediyesi'nin sorumlu gösterdiği Uşak Belediyesi de köpeklerle ilgileri olmadığını açıkladı. Böylece korkunç olayda hiç kimse sorumluluğu kabul etmemiş oldu.

Denizli’nin Çivril ilçesinde, park halindeki bir TIR’ın dorsesinde 300’e yakın sokak köpeğinin bulunması ve hayvanlardan 50’sinin havasızlık ve sıcak nedeniyle telef olması üzerine hayvanseverler harekete geçti. Olayla ilgili sorular soruldukça ilginç detaylar ortaya çıktı.

Çarşamba, 19 Ağustos 2015 14:41
Soma’da 301 işçinin hayatını kaybettiği katliamın ardından SGK’nın hazırladığı inceleme raporunda Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’nin %100 kusurlu bulunduğu ortaya çıktı.

Yaklaşık bir buçuk senedir bulunamayan, SGK’nın Soma’daki katliam sonrasında incelemelerde bulunarak tespitlerini kaydettiği inceleme raporu ortaya çıktı.

Salı, 07 Temmuz 2015 12:18
DİSK'e bağlı Nakliyat-İş Sendikası, 15 mevsimlik işçinin yaşamını yitirdiği Manisa Gölmarmara'daki kazanın "organize bir cinayet" olduğunu belirterek, sorumluların hesap vermesini istedi. İş cinayetlerinde 2002-2014 arası ölen işçi sayısı 14 bin 718, 2013'te bin 235, 2014'te bin 886, 2015'in ilk altı ayında ise 794.

Nakliyat-İş'ten yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Salı, 24 Mart 2015 12:18
İşten atılan taşeron işçiler Karşıyaka Belediyesi'ni işgal etti.

İzmir Karşıyaka Belediyesi'nde, belediyenin taşeronu Altaş işyerinde çalışan işçiler Nakliyat-İş'e üye oldukları gerekçesiyle işten çıkarılması sonucu Karşıyaka belediyesini işgal etti. 

İşçilerin sendikaya üye olmaları ve işten atılmaları ile ilgili dün yapılan Nakliyat-İş'in açıklaması ise şöyle:

Cumartesi, 14 Şubat 2015 16:39
DİSK, 48. kuruluş yılı dolayısıyla # Direnİşçi mitingi düzenliyor.

Güncelleme 19:15

DİSK Genel Başkanı Kani Beko'nun, DİSK'in 48. yıldönümünde Kocaeli'de düzenlenen "#Direnİşçi Mitingi”nde yaptığı konuşmanın satırbaşları şöyle:

Perşembe, 30 Ekim 2014 16:58
Ermenek'te meydana gelen ve 18 işçinin hala kurtarılamadığı maden faciasının ardından açıklama yapan maden sahibi Has Şekerler Madencilik, meydana gelen faciayla ilgili "doğal afet" yorumunu yaptı.

Has Şekerler Madencilik'e ait maden ocağında gelen kazanın ardından, şirketten yazılı bir açıklama yapıldı.

Şirketten yapılan açıklamada, bu zamana kadar açıklamama yapılmamasının sebebi, "Bugüne kadar tek amacımız ve odak noktamız bu kardeşlerimizin sağ salim maden ocağından çıkarılması olmuştur" denerek açıklandı.

Cumartesi, 13 Eylül 2014 17:55
PTT’de Dağıtım ve Kargoda taşeron olarak çalışan Nakliyat - İş üyesi işçiler ödenmeyen maaşları için iş bıraktılar. Firmanın, işçilerin alacaklarını yatırmasından sonra eyleme son verildi.

PTT’de Dağıtım ve Kargoda taşeron olarak ASGÜN Turizm Teks. İnş. Oto. San. Tic. Ltd. Şti’de çalışan DİSK Nakliyat - İş sendikası üyesi işçiler taşeron firma olan ASGÜN tarafından geciktirilen ve ödenmeyen maaşları için iş bırakma eylemi yaptılar.

Perşembe, 28 Ağustos 2014 17:26
İzmir Büyükşehir Belediyesi park, bahçe, yeşil alanda çalışacak 1170 personeli kapsayan hizmet alım ihalesini sonuçlandırdı, işçi sokağa çıktı. İşçilerin hedefinde taşerona karşı yanlarında olmayan İzmir milletvekilleri vardı.

(soL - İzmir) İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketi İzenerji’nin 1170 personelini kapsayan ve kent genelindeki park- bahçelerin bakım ve temizlik hizmet alım ihalesini taşeron firmanın kazanması sonrasında işçiler Büyükşehir önünde “Emek zinciri” oluşturdu. İşçiler “Taşerona geçit yok” mesajı verdi.

Pazartesi, 13 Ocak 2014 21:00
Gebze'de yaklaşık bin kamyoncu, kontak kapatarak artan motorin fiyatlarını protesto etti. Marmara Nakliyeciler Garajı'nda biraraya gelen kamyonculardan bazılarının ellerine aldıkları ayakkabı kutularını salladıkları görüldü.

DHA'nın haberine göre, son dönemlerde artan motorin fiyatları ve hükümetin nakliye konusunda yaptığı düzenlemeler kamyoncuların tepkisine yolaçtı.

Gebze'de bulunan ve bölgenin en büyük nakliyatçılar garajı alan Marmara Nakliyatçılar Garajı'nda toplanan yaklaşık 1000 kamyon sahibi ve şoför kontak kapatırken, artan mazot fiyatları nedeniyle iş yapamaz duruma geldiklerini söyledi.

Çarşamba, 02 Ekim 2013 20:35
İş kazalarına bağlı ölüm, iş kazaları ve meslek hastalıklarında Türkiye Avrupa sıralamasında her yıl ilk üç sıradaki yerini istikrarlı bir biçimde koruyor. İş kazaları ve cinayetlerinde Avrupa’da ilk üçteyiz!

(soL - Haber Merkezi) Dünya ölçeğinde her yıl yaklaşık 115 milyon kişi iş kazası geçirmekte, her gün yaklaşık 6 bin 500 kişi iş kazası nedeniyle yaşamını yitirmekte, yılda 2,5 milyondan fazla insan iş kazaları veya işle ilgili hastalıklardan dolayı hayatını kaybetmektedir.

Salı, 20 Ağustos 2013 11:37
Alpaslan Savaş

Grevler peş peşe geldi. Hatay merkezli demir-çelik grevinin ardından, tekstil sektörünün 30 fabrikasında da işçiler grev önlüklerini giydiler. Öncesinde başlayan Darphane grevi sürüyor. Jumbo ve HBN Nakliyat grevleri devam ediyor. Arada başlayıp kısa sürede sona eren başka grevler de oldu. 2013 senesi, grev yılı olarak anılmaya aday olacağa benziyor. Eksiği ve fazlasıyla…

Pazar, 25 Ağustos 2013 16:26
AKP’li yıllarda greve çıkan işçi sayısı çok düşüktü. Yıllar sonra 2013’te, şimdiden 22 bin işçi greve çıkmış durumda. Fakat bu grevler, sessiz sedasız sonlandırıldı.

Yıldız Koç - soL

Ülkenin tarihsel bir halk hareketine sahne olduğu günlerde grevlerin kimselece duyulmaması, hiçbir siyasi etki yaratmaması ilgi çekici. Alpaslan Savaş’a göre “grevler daha başlarken kırıldı”.

Pages