173 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 03 Nisan 2018 15:34
Sendikalı oldukları için işten atılan Reysaş emekçilerinin başlattığı direniş, 40'ıncı gününde zaferle sonuçlandı.

Geçen aylarda, Reysaş Taşıt Muayene İstasyonları İşletim A.Ş.’ye bağlı Eskişehir, Karabük, Zonguldak, Bartın, Kastamonu, Ereğli, Tosya istasyonlarında çalışan 14 işçi DİSK Nakliyat-İş Sendikası'nda örgütlendikleri için işten atılmıştı. 

İşçilerin başlattığı direniş, 40'ıncı gününde zaferle sonuçlandı.

Perşembe, 22 Mart 2018 13:47
Eskişehir'deki istasyon önünde buluşan TÜVTÜRK araç muayene istasyonu çalışanları, sendikalı oldukları için 15 emekçinin işten atılmasına tepki gösterdi.

TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında çalışan 15 işçi, DİSK Nakliyat-İş'e üye oldukları gerekçesiyle işten atıldı. 

Yaşanan işçi kıyımına tepki gösteren emekçiler, Eskişehir TÜVTÜRK araç muayene istasyonu önünde eylem yaptı. 

Eylemde işçiler tepkilerini dile getirirken, emekçiler adına basın açıklamasını DİSK Birleşik Metal-İş Şube Başkanı Ahmet Arı okudu. 

Salı, 12 Aralık 2017 00:42
Karabük Demir ve Çelik İşletmeleri (Kardemir) A.Ş.’de meydana gelen kazada 1 işçi hayatını kaybetti.

Kardemir A.Ş. Nakliyat Müdürlüğü bölümünde tren manevracısı Selami Uyanık (43) dengesini kaybederek düşmesi sonucu trenin altında kalarak olay yerinde hayatını kaybetti.

Cumartesi, 25 Kasım 2017 13:07
Metro marketin Güneşli’de bulunan mağazasına giren işçiler sorun çözülünceye kadar mağazayı terk etmeyeceklerini bildirdiler

Real Market işçileri haklarının verilmemesine gasp edilmesine karşı Metro marketin İstanbul Güneşli’de bulunan mağazasına girerek eylem yapıyor. 

Cuma, 24 Kasım 2017 17:24
Güney Koreli Posco grubu ve Kibar Holding ortaklığındaki Posco Assan fabrikasından sendikal örgütlenme sebebiyle işten çıkartılan işçiler, Zorlu Center’daki Kibar Holding önünde basın açıklaması yaptı.

Posco Assan fabrikasında Birleşik Metal İş Sendikasına üye oldukları gerekçesiyle hukuksuzca çıkartılan 80 işçi, fabrikanın yerli ortağı olan  Kibar Holding’in önünde basın açıklaması yaptı.

Çarşamba, 01 Kasım 2017 10:07
Bugün Birleşmiş Milletler'de Küba'ya yönelik abluka oylanacak ve tüm dünya bir kez daha ABD'nin 60 yıllık vahşi ablukasını mahkûm edecek. Abluka hakkında yayımlanan bir rapor, Küba halkının abluka nedeniyle yaşadığı büyük kaybı tüm çıplaklığıyla ortaya seriyor.

Küba’ya yönelik Amerikan ablukası 60 yıla yakın bir süredir devam ediyor. Abluka, süresinin uzunluğu ve çok sayıda Kübalı’nın ölümüne sebep olduğu için dünyanın en uzun süren soykırımı kabul ediliyor.

Bugün Birleşmiş Milletler'de yapılacak olan sembolik oylamada, Küba, ABD'nin vahşi politikasını bir kez daha dünya nezdinde mahkûm etmeye hazırlanıyor.

Perşembe, 19 Ekim 2017 12:55
MSC/Medlog Lojistik’te işe iade davaları kazanımla sonuçlanmaya devam ediyor.

Dünyanın ikinci büyük konteyner operatörü olan MSC (MediterraneanShipping Company)’nin MEDLOG Lojistik işyerinde Nakliyat-İş Sendikası'na üye oldukları için işten atılan işçiler adına açılan işe iade davasında ilk zafer Temmuz ayında İzmir 11. İş Mahkemesindeki üç ayrı dosyada kazanılmıştı.

Cuma, 18 Ağustos 2017 14:46
Real Market işçileri hileli iflasa ve haklarının gasp edilmesine karşı eyleme geçiyor. İşçiler Konya ve Ankara'da eylem yapacak.

Real Market'in açıkladığı hileli iflas kararı sonrası yüzlerce işçi hiçbir hakkını alamadan işsiz kalmıştı.

İşçiler bu oyuna karşı İstanbul'un ardından Konya Ankara'da da eylem yapacak.

Nakliyat-İş'ten konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Perşembe, 10 Ağustos 2017 19:53
Kahramanmaraş'ta 8 şirkete, FETÖ soruşturması kapsamında kayyum atandı.

Kahramanmaraş'ta Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında 8 şirkete kayyum atadı.

Alınan bilgiye göre, Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında iş adamı C.K'ye ait şirketlerle ilgili inceleme başlatıldı.

Cumartesi, 19 Ağustos 2017 14:28
​Real’de işten çıkarılan ve eylemleri sürdüren işçilerle mücadelenin seyri, sektörün genel sorunları, örgütsüzlük ve Türkiye’nin durumu üzerine sohbet ettik. İşçiler, “bu saatten sonra biz rahat uyumuyorsak, onlar da rahat uyuyamayacaklar” diyor…

Real hipermarketler zinciri pek çoğumuz için bilindik bir isim. Pek çoğumuzun ya alışveriş yapmışlığı var ya da en azından önünden geçerken, “burası pahalı, başka yerden alırız” demişliği. Büyük marketlere girdiğimizde, genelde bir anda çok sayıda işçiyle karşılaşmıyoruz. O kalabalık içinde neredeyse görünmez oluyor, uzun saatler boyu, zor koşullarda çalışan işçiler. Oysa, 21.

Perşembe, 20 Temmuz 2017 12:14
DİSK, birinci yılında "Emeğin OHAL bilançosu" başlıklı bir rapor yayımlandı. Raporda, "Bir yıllık OHAL döneminde 112.530 kişi kamudan ihraç edilmiş, Cumhuriyet tarihinin en büyük kamu görevlisi tasfiyesi yaşanmıştır" denildi ve bu ihraçların ayrıntılarına yer verildi.

DİSK, 15 Temmuz sonrası ilan edilen OHAL'in birinci yıl dönümü dolayısıyla bir rapor yayımladı.

Cumartesi, 29 Nisan 2017 18:41
İşçi sendikaları 1 Mayıs'a ilişkin yaptıkları ortak açıklamada emperyalist savaşlara ve sömürüye karşı mücadele çağrısı yaptı. Açıklamada, "Kapitalistlerin ve müttefiklerinin bize yabancı ve bize düşman olan bayraklarının arkasında sıralanmıyoruz. İşçi sınıfının çıkarlarının bayrağını yükseltiyoruz" denildi.

Türkiye, Suriye, Filistin, Yunanistan, Kıbrıs, Sırbistan, Avusturya, İtalya'dan işçi sendikaları 1 Mayıs nedeniyle açıklama yayınladı.

"Dünyanın tüm işçileri ile sömürüsüz, savaşsız ve mültecisiz bir Dünya için mesajı..." başlıklı açıklamada mücadele çağrısı yinelendi.

Açıklama şu şekilde:

Cuma, 09 Aralık 2016 16:47
MSC/Medlog Lojistik işçilerinin sendika düşmanı patronlara karşı başlattığı direniş 100 günü geride bıraktı.

MSC/Medlog Lojistik patronlarının, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle 116 işçiyi işten atmasıyla başlayan direniş 100 günü geride bıraktı.

Direnişin 100. gününde İstanbul’da ve İzmir’de basın açıklamaları yapıldı. 

Salı, 01 Kasım 2016 09:40
MSC-Medlog Lojistik işçilerinin İstanbul, İzmir, Mersin, Gebze, Gemlik olmak üzere beş ayrı bölgede yürüttüğü direniş iki ayı geride bıraktı.

MSC-Medlog Lojistik işçilerinin İstanbul, İzmir, Mersin, Gebze, Gemlik olmak üzere beş ayrı bölgede yürüttüğü direniş iki ayı geride bıraktı.

Bugün direnişin 61. günü nedeniyle İstanbul MSC Genel Müdürlüğü önünde kitlesel bir basın açıklaması yapılacağı duyuruldu. Nakliyat-İş üyesi işçiler, bugün 12'de Zincirlikuyu'daki Genel Müdrülük önünde kararşlılıklarını vurgulayacaklar.

Cuma, 18 Kasım 2016 17:52
78 günden beri MSC/Medlog Lojistik işçilerinin direnişi, OHAL’e rağmen tüm kararlığıyla İstanbul, İzmir, Mersin, Gebze, Gemlik ve Samsun’da devam ediyor.

MSC/Medlog işçileri bir yandan iş yerlerinin önünde direnirken, diğer taraftan işverenlerin haksız ve hukuksuz bir şekilde sendika üyesi işçileri işten atmalarına yönelik açılan davaların duruşmaları sürüyor. 

Pages