2510 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 04 Şubat 2019 08:00
AKP'nin 31 Mart seçimi öncesinde Ankara adayını değiştireceği iddiası gündeme geldi.

AKP’nin yaptırdığı son anketlerde Mansur Yavaş'ın Mehmet Özhaseki’nin önünde çıktığı, bu nedenle Özhaseki’nin, yerine Süleyman Soylu’nun aday olabileceği ileri sürüldü.

Ankara'da MHP'lilerin Özhaseki yerine Mansur Yavaş'a oy vereceği, bu konunun AKP tarafından yeniden gündeme alındığı iddia edildi.

Cumartesi, 16 Şubat 2019 00:06
Cumhur İttifakı adaylarının seçim çalışmaları kapsamında illerde izleyeceği genelge belirlendi. Her ilde Erdoğan ile Bahçeli’nin birlikte çekilmiş fotoğrafları kullanılacak.

Cumhur İttifakı adaylarının seçim çalışmaları kapsamında illerde izleyeceği yol haritası ve çalışma esasları AKP ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin ortak çalışması ile belirlendi. Bu kapsamda hazırlanan genelge her iki partinin seçim koordinasyon merkezlerine iletildi.

Habertürk’ten Çimen Çetin’in haberine göre genelgede şu maddeler yer aldı:

Cumartesi, 02 Şubat 2019 00:30
Orhan Gökdemir

12 Haziran 1934 yılında çıkartılan 2525 sayılı kanunla her yurttaşın bir soyadı taşıması zorunluluğu getirildi. Soyadları Türkçe olacaktı. Rütbe, memurluk, yabancı ırk ve millet adları ile ahlaka aykırı ve gülünç kelimeler soyadı olarak kullanılmayacaktı. O kanunla; “ağa, hacı, hafız, hoca, molla, efendi, paşa” gibi, eski toplumun ayrıcalıklarını hatırlatan unvanlar da kaldırıldı.

Salı, 19 Şubat 2019 00:15
Özgür Şen

Türkiye'de son bir yılda işsiz sayısı 1 milyon civarında arttı. Son üç ayda tırmanışa geçen işsizlik hakkındaki veriler, işyerleri ve emekçi örgütlerinden gelen bilgiler rakamın daha da yükseleceğini gösteriyor. Son derece vahim bir tabloyla karşı karşıyayız.

Cuma, 08 Şubat 2019 00:00
Rıfat Okçabol

Laiklik ilkesi 5 Şubat 1937’de Anayasal bir ilkeye dönüşmüştür. Laikliğin bir boyutu inanç özgürlüğü ise diğer boyutu da bireysel özgürlüktür. Özgürleşmemiş bireyin laik olması kolay olmadığı gibi özgür olmayan bir devletin de laik bir devlet olması kolay değildir.

Salı, 19 Şubat 2019 00:15
Orhan Gökdemir

1970’li yıllar, kısa kesintiler dışında sokağın demokratikleştiği yıllardı. Af gelmiş, 12 Mart karanlığından çabuk çıkılmıştı. Devlet kurşununa denk gelmeyip cezaevlerine tıkılanlar çıktı geldi, direniş de bittiği yerden devam etti. Üstelik 15-16 Haziran büyük işçi kalkışması olmuştu, müthiş bir özgüven demekti bu.

Pazar, 03 Şubat 2019 18:42
Farabundo Martí Ulusal Kurtuluş Cephesi (FMLN), Hugo Martínez Bonilla ile tekrar başkanlığı kazanmayı ve gelecek dönemde halkın lehine kazanımları devam ettirebilmeyi umut ederken, anketler seçmenlerin yüzde 22'sini kararsızların oluşturduğunu, kalan oyların diğer adaylar arasında eşit dağıldığını gösteriyor. Bugün yapılacak olan seçim sonucunda herhangi bir adayın yeterli çoğunluğa ulaşılamaması durumunda seçimler 10 Mart’ta tekrar edilecek.

Latin Amerika’da ilericilerin iktidarda olduğu ülkelerden biri olan El Salvador, Venezuela’da yaşanan darbe girişiminin ardından kıtadaki halkların geleceği için kritik günler sürerken seçime gidiyor.

Salı, 05 Şubat 2019 11:34
Bugün 5 Şubat… Tam 82 yıl önce bugün, insanlığın en önemli kazanımlarından olan laiklik, Türkiye Cumhuriyeti anayasasına girdi. O tarihten sonra devletin temel niteliklerini tanımlayan ilkelerden biri laiklik oldu. Peki 82 yılın sonunda laiklikten geriye ne kaldı? İşte AKP Türkiyesi'nden şeriat manzaraları...

Bugün 5 Şubat…

Bundan tam 82 yıl önce bugün, insanlığın en önemli kazanımlarından olan laiklik, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasına girdi. 

İnsanlık tarihinde büyük mücadelelerle, ödenen bedellerle kazanılan laiklik, 5 Şubat 1937’de Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasına girerek, eksikleriyle de olsa, devleti tanımlayan temel niteliklerden biri olarak kabul edildi.  

Pazar, 27 Ocak 2019 14:29
Siyasi partilerin, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri'nde kullanılacak birleşik oy pusulasındaki yerleri kurayla belirlendi.

Yüksek Seçim Kurulu'nda (YSK) 31 Mart yerel seçimlerine katılacak siyasi partilerin birleşik oy pusulasındaki yerlerinin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

Kura sonucuna göre partilerin pusuladaki sıralaması şöyle:

1. Saadet Partisi

2. Bağımsız Türkiye Partisi

3. Türkiye Komünist Partisi

4. Vatan Partisi

5. Büyük Birlik Partisi

Çarşamba, 02 Ocak 2019 15:11
YSK, 31 Mart yerel seçimine katılabilecek partileri açıkladı.

Yüksek Seçim Kurulu, seçimlere girecek partileri açıklandı.

YSK'nın açıkladığı liste şöyle:

Perşembe, 24 Ocak 2019 14:49
Yüksek Seçim Kurulu, 2014 yılında yapılan seçimlerdeki usulsüzlüklere ilişkin açıklamada bulunan Mansur Yavaş'a yanıt verdi. Açıklamada, 'Tutanakların değiştirildiği, eksik geldiği yönünde Kurulumuza tek bir itiraz gelmemesine rağmen, sonuçların değiştirildiğine ve tutanakların eksik olduğuna yönelik algı oluşturmaya çalışılması doğru görülmemektedir' denildi.

CHP ve İyi Parti'nin Ankara adayı Mansur Yavaş, 2014 seçimlerine ilişkin yaptığı açıklamada, “Biz itirazlarımızla uğraşırken 2 ay sonra 550 sandığın YSK’ya sonucunun hiç gelmediğini tespit ettik. Sandık numaralarıyla tespit ettik, kayıtlar hala bende var. Gelmemesinin şöyle bir sonucu var; siz 550 tutanağı YSK’nın ekranında göremiyorsunuz.

Salı, 29 Ocak 2019 15:21
MHP 21. Dönem Erzurum Milletvekili ve İyi Parti kurucularından Cezmi Polat, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İyi Parti kurucularından Cezmi Polat, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Çarşamba, 02 Ocak 2019 14:44
Ukrayna yönetimi, Nazi işbirlikçisi Stepan Bandera'nın doğum günü için etkinlik düzenledi. Faşist Bandera'nın doğum günü Ukrayna yönetimi tarafından resmi tatil ilan edilmişti.

İkinci Dünya Savaşı döneminde ülkeyi işgal eden Nazi Almanyası ile işbirliği yapıldığı bilinen Ukrayna milliyetçi hareketinin lideri Stepan Bandera'nın Ukrayna yönetimince resmi bayram ilan edilen doğum günü ülke genelinde yönetim tarafından düzenlenen etkinliklerde kutlandı.

Çarşamba, 30 Ocak 2019 14:46
MHP Genel Başkanı Bahçeli, TBMM Başkanlığı seçimleri konusunda, 'AKP kimi başkan adayı olarak gösterirse onu destekleyeceğiz' dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki'yi ziyaret etti.

Ziyaret sonrasında Bahçeli ve Özhaseki kameralar karşısına geçti.

Özhaseki, "Değerli genel başkanımızın ziyaretleri bize onur vermiştir, güç katmışlardır. Çok teşekkür etmek istiyorum" dedi.

BAHÇELİ: ADAYIMIZ ÖZHASEKİ'DİR

Perşembe, 10 Ocak 2019 08:14
CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, seçildiği takdirde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la mutlaka görüş alışverişinde bulunacağını söylerken, AKP'li rakibi Mehmet Özhaseki ile de bir araya geleceklerini ifade etti.

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, Didem Arslan Yılmaz'ın sunduğu Türkiye'nin Nabzı programına konuk oldu.

Pages