681 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 16 Kasım 2017 13:54
İzmit’te özel ders verdiği 16 yaşındaki erkek öğrencisine üç yıldan bu yana cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen matematik öğretmeni 37 yaşındaki Ahmet E. tutuklandı.

İzmit’te özel bir sağlık meslek lisesinde eğitim gören 16 yaşındaki Y.Ö. üç yıldan bu yana özel ders aldığı matematik öğretmeni Ahmet E.’nin kendisiyle zorla ilişkiye girdiğini anlatınca ailesi şikayette bulundu.

Kartepe ilçesinde oturan matematik öğretmeni Ahmet E. polis ve jandarmanın operasyonu ile evinde gözaltına alındı.

Cumartesi, 18 Kasım 2017 09:15
Rıfat Okçabol

Liseye geçişte TEOG'un yerine getirilen sistemle ilgili olarak hemen her gün yeni bir açıklama yapılıyor: 600-800 okula sınavla öğrenci alınacak, sınavla alınacak okulları belirlemeye çalışıyoruz, 120 bin öğrenci sınavla alınacak, 3 yanlış bir doğruyu götürecek, bu yıl yalnız 8’inci sınıftan soru sorulacak, boş kalan kontenjanlara nakil istenebilecek, deniyor.

Pazartesi, 06 Kasım 2017 12:01
Antalya'nın Serik ilçesinde, öğretmenlik yaptığı lisede 10 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen 2 çocuk babası, 45 yaşındaki C.E.'nin, 226 yıla kadar hapsi istendi.

Geçen yıl mart ayında Antalya'nın Serik ilçesinde bir lisede eğitim gören 10 kız çocuğu, okul yönetimine başvurarak matematik öğretmeni C.E.'nin kendilerini taciz ettiği iddiasında bulundu. İddialar üzerine Milli Eğitim müfettişleri tarafından başlatılan soruşturma kapsamında C.E. hakkında Serik Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Cuma, 10 Kasım 2017 07:11
Yükseköğretim Kurulu tarafından, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'nin 23 Haziran 2018 Cumartesi sabahı, ikinci oturumun 24 Haziran 2018 Pazar günü sabah ve Dil Sınavı'nın ise 24 Haziran 2018 Pazar günü öğleden sonra yapılması kararlaştırıldı.

Yükseköğretim Kurulunca (YÖK), daha önce tek günde yapılacağı duyurulan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) iki oturumunun iki ayrı günde yapılması kararlaştırıldı. Buna göre, birinci oturum (Temel Yeterlilik Testi) 23 Haziran 2018 Cumartesi sabahı, ikinci oturum ile Dil Sınavı ise 24 Haziran 2018 Pazar yapılacak. 

Pazar, 12 Kasım 2017 15:24
İmam hatiplerin öğrenci sayısı son iki yılda yüzde 9.34 oranında azaldı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın ilgiyi artırmak için yaptığı yoğun çalışmalara ve sağlanan tüm fiziki imkanlara rağmen imam hatiplerin öğrenci sayısı son iki yılda yüzde 9.34 oranında düştü.

Cumartesi, 11 Kasım 2017 08:32
Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda üçüncü kez değişiklik yapılmasının nedeninin, yandaş dernek ve vakıfların talebi, Erdoğan'ın talimatıyla gerçekleştiği ortaya çıktı. Değişikliğin nedeni ise imam hatiplerin avantajlı duruma getirilmek istenmesi...

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), imam hatip liselerinin "dezavantajlı" duruma geldiği eleştirilerinin ardından yeni Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nı (YKS) üçüncü kez değiştirdi. 

Cumhuriyet'in haberine göre değişikliğin ardında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın YÖK Başkanı Yekta Saraç ile görüşmesi olduğu öğrenildi. 

Perşembe, 02 Kasım 2017 14:31
Manisa'da kent içi toplu ulaşımı sağlayan araçlarda, annelerin bebek arabaları açık bir biçimde otobüse binmeleri yasaklandı. Duruma tepki gösteren yurttaşlar "Bebek arabama dokunma" adlı bir grup oluşturdu. 4 Kasım Cumartesi günü Manolya meydanında basın açıklaması yapılacak.

Manisa'da bebeği olan annelerin bebek arabaları açık bir şekilde kent içi toplu ulaşımı sağlayan araçlara binmeleri yasaklandı. Uygulama kentte tepki topladı. 

"Bebek arabama dokunma" adlı grup hem sosyal medyada bir sayfa açtı hem de çeşitli etkinliklerle seslerini kamuoyuna duyurmaya çalışıyor. 

Cumartesi, 21 Ekim 2017 08:22
Eskişehir’de özel ders verdiği 17 yaşındaki erkek öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan matematik öğretmeni S.Y., 28 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Eskişehir’de 2014-2016 yılları arasında özel matematik dersi verdiği erkek öğrencisi B.Ş.’ye cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen öğretmen S.Y.’nin yargılanmasına dün 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

Perşembe, 12 Ekim 2017 11:16
YÖK Başkanı Yekta Saraç yeni üniversiteye giriş sistemini açıkladı.

YÖK Başkanı Saraç üniversiteye giriş sınavlarında gidilecek değişiklikleri açıkladı.

Saraç, sınav sürecinin dört aya yayılmasının sonlanacağını sınavın bir hafta sonunda bitireleceğini söyledi. Sınavda MEB müfredatı esas alınacak.

Saraç 18 olan puan türü sayısının düşürüleceğini söyledi. Türkçe ve Temel Matematik alanları bütün puan türleri için önem arz edecek.

Perşembe, 19 Ekim 2017 15:17
Yükseköğretim Kurulunca, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumunda adaylara sorulacak toplam soru sayısıyla ilgili açıklama yaptı.

Yükseköğretim Kurulunca, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumunda adaylara Türk Dili ve Edebiyatı-Sosyal Bilimler-1 Testinde 40, Sosyal Bilimler-2 Testinde 40, Matematik Testinde 40 ve Fen Bilimleri Testinde 40 olmak üzere toplam 160 soru sorulacağı bildirildi.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 23-24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

Cuma, 20 Ekim 2017 09:32
23-24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) detayları belli oldu.

Yükseköğretim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, 23-24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) hakkında bilgi verildi.

Pazar, 15 Ekim 2017 13:07
Bilim ve Aydınlanma Akademisi Girişimi, Ankara'da düzenlenen bir sempozyumun ardından kuruluşunu resmen ilan etti.

Bilim ve Aydınlanma Akademisi Girişimi, Ankara'da düzenlenen “Sovyetler Birliği’nde Bilim Sempozyumu" ile resmen kuruluşunu ilan etti.

Kuruluş duyurusunu Prof. Dr. Erhan Nalçacı yaptı. Akademi'nin kuruluş bildirisi ve kurucu üyeleri şöyle:

Bilim ve Aydınlanma Akademisi Kuruluş Bildirisi

Cuma, 06 Ekim 2017 22:47
Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ni (KDHC) ziyaret eden heyette yer alan Rus vekil Anton Morozov, Pyongyang yönetiminin ABD'nin batı kıyılarını vurabilecek bir füzeyi test etmeye hazır olduğunu söyledi.

Pyongyong'da temaslarda bulunan Liberal Demokrat Parti heyetindeki isimlerden Anton Morozov, KDHC'li yetkililerle yapılan görüşmedeki izlenimlerini anlattı.  

Perşembe, 12 Ekim 2017 07:31
Yeni üniversite giriş sisteminde sınavlar 2 günde yapılacak. İlk gün YGS benzeri bir oturum olacak. Sorular ortak lise müfredatından gelecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talebi doğrultusunda üniversite sınav sistemi de değişiyor.

Değişiklikler bugün saat 11.00'de resmen açıklanacakken, kimi ayrıntılar ortaya çıktı.

Pazartesi, 09 Ekim 2017 09:37
İstanbul Vefa Lisesi 9'ncu sınıf öğrencilerinin "başka branşta öğretmen olmadığı" gerekçesiyle "Temel Dini Bilgiler" dersini seçmek "zorunda" olduğu ortaya çıktı. Böylece adı "seçmeli" olan dersin, bir bahaneyle öğrencilere dayatıldığı anlaşıldı.

İstanbul Vefa Lisesi 9'ncu sınıf öğrencilerinin "başka branşta öğretmen olmadığı" gerekçesiyle "Temel Dini Bilgiler" dersini seçmek "zorunda" olduğu ortaya çıktı.

Pages