493 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor

Çocuklarımızın okuldan, trafikten ve gündelik zorunluluklardan artakalan özgür zamanları bir tüketim alanına dönüştürülerek gasp ediliyor. Çocukların özgürce hayal kurabileceği, düşünebileceği, yaratıcı olabileceği en verimli zamanları artık onlara ait bir zaman dilimi olmaktan çıkıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında başarılı ve başarısız illerin sıralamasını "CHP'ye yarar" denilerek açıklamadığı iddia edildi. CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında TEOG ile ilgili yeni ilginç açıklamalar yaptı.

Ekonomi hem ülkelerin ekonomileri, hem ekonomi bilimi/disiplini için kullanılan bir terim. İngilizcedeki isimlendirmeye dikkat çekmek yeterli: Somut ekonomiye economy denirken, ekonomi bilimine/disiplinine economics denmekte. Siyasal iktisat veya ekonomi politik için de ayrı bir terim var: Political economy. Economics başka, political economy başka.

IŞİD’in açacağı İngilizce eğitim veren okullarda öğretmenlik yapmak üzere internette yayıma soktuğu bir bildiride, biri erkekler diğeri kızlar için açılacak iki okuldaki ders saatleri ve iletişim detayları yer alıyor.

Erdal İnönü ve bibliyografyaları konusunda bir süredir yazmayı düşünmeme karşın elim bir türlü gitmiyordu. Nedeni malum: 2 Temmuz 1993’te dinci gericiler Pir Sultan Abdal şenlikleri için Sivas’a gelen 33 aydın ve iki otel çalışanını yakarak öldürdüklerinde İnönü başbakan yardımcısıydı, koalisyon ortağı SHP'nin Genel Başkanıydı. Yani yetkili ve sorumlu bir konumdaydı!

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin grup toplantısında konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı, 15 bin öğretmen atamasına ilişkin kontenjanları açıkladı.

29 Ocak 2015- 4 Şubat 2015 tarihleri arasında başvuru alınacağını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, TEOG sistemi kapsamında 26-27 Kasım 2014 ve 13-14 Aralık 2014 tarihinde yapılan 8. sınıflar 1. dönem ortak sınavlarının değerlendirme işlemlerinin 29 Aralık 2014 tarihi itibariyle tamamlandığı ifade edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) merkezi ortak sınav sonuçlarının açıklandığını bildirdi. Sonuçlara, "meb.gov.tr" adresinden ulaşılabilinir.

MEB Basın Müşaviri Abdülkadir Özkan, Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında 26-27 Kasım ve 13-14 Aralık'ta yapılan ve 8. sınıflar I. dönem ortak sınavların değerlendirme işlemlerinin 29 Aralık'ta tamamlandığını söyledi.

Okullar yarın yarıyıl tatiline giriyor. AA'nın haberine göre, eğitim öğretim yılının ikinci yarısı, 9 Şubat Pazartesi başlayacak ve 12 Haziran Cuma tamamlanacak. 

2015-2016 eğitim ve öğretim yılı ise 14 Eylül Pazartesi başlayacak. 

Aynı zamanda uluslararası bir topluluk olan Google Anita Borg Bursiyerleri ve İstanbul Google Geliştirici Topluluğu (Google Developer Group Istanbul) tarafından düzenlenen tek günlük sunum dizisi tüm dünyada kutlanan 17 Ocak’taki Anita Borg’un doğum günü etkinlikleriyle paralel olarak gerçekleştirilecek.

Charlie Hebdo saldırısının ardından Kuzey Birliği’nin lideri Matteo Salvini, “Binlerce Müslüman genç, İtalya’da da vurmaya hazır!” diye korku ve kaygı yayan bir yorumda bulundu. Paris’teki saldırının ardından dünya Fransa’ya odaklanırken, Suriye’de geçtiğimiz temmuz ayından bu yana rehin  tutulan Bergamolu iki gönüllü genç kız, Vanessa ve Greta sessiz sedasız serbest bırakıldı.

İstanbul Fatih’teki Davutpaşa Anadolu Lisesi’nde matematik öğretmeni olarak çalışan Osman Akyol’un, kendi okulundaki kılık kıyafet uygulamalarını, 18 Şubat 2014 tarihinde “Davutpaşa Anadolu Lisesinde kılık kıyafet terörü!” başlığıyla iki internet sitesinde haber yapması sonucu hakkında soruşturma açıldı.

İnsanın sağlığa/hastalığa ilişkin kavrayışı tarihsel ve toplumsal gelişim süreçleri içinde gelişerek ve değişerek günümüze ulaşmıştır. Binlerce yıl hastalıkları “tanrısal bir ceza” olarak kavrayan insan, sağlık sorunlarının çözümünü adaklarda, kurbanlarda, sihirlerde ve dualarda aramıştır.

İnsanın sağlığa/hastalığa ilişkin kavrayışı tarihsel ve toplumsal gelişim süreçleri içinde gelişerek ve değişerek günümüze ulaşmıştır. Binlerce yıl hastalıkları “tanrısal bir ceza” olarak kavrayan insan, sağlık sorunlarının çözümünü adaklarda, kurbanlarda, sihirlerde ve dualarda aramıştır.

Pages