512 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 07 Nisan 2015 10:27
AKP'nin yayın organlarından Yeni Akit, matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün ardından bile çirkin bir yazı yazmayı başardı.

Yalova Valisi tarafından "dilenci" ve "anarşist" denilerek sınıftan kovulan sonrasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün ardından Yeni Akit'te skandal bir yazı yer aldı.

Ali Karahasanoğlu tarafından kaleme alınan yazıda "Sorun; öğretmenin kıyafeti değil, tavsiye ettiği ‘Lolita’!" denilirken, şu ifadelere yer verildi:

Cumartesi, 04 Nisan 2015 13:28
Yalova Valisi tarafından "dilenci" ve "anarşist" denilerek sınıftan kovulan sonrasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün öğrencilerine gönderdiği okuma listesi ortaya çıktı.

 Öz’ün hayatını kaybetmesi sonrası öğrenciler, sosyal medyada öğretmenlerinin onlara önerdiği kitap listesini paylaştı.

İşte o liste:

Cumartesi, 04 Nisan 2015 12:46
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun kıyafetlerini beğenmediği için öğrencilerin önünde azarlayıp sınıftan kovduğu matematik öğretmeni Halil Serkan Öz, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Öz'ün babası Kemal Öz, "Vali artık rahat etsin, oğlum öldü" dedi.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi'nde, kıyafetlerini beğenmediği için öğrencilerin önünde azarlayarak sınıftan kovduğu matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz, "Öğretmen'e saygı" yürüyüşünde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Pazar, 05 Nisan 2015 13:57
HDP Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun öğrencilerinin önünde azarlandıktan sonra "Öğretmene Saygı Yürüyüşü"nde kalp krizi sonucu yaşamını yitiren matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün ölümü ile ilgili açıklama yaptı.

HDP'li Oluç, Vali Cebiroğlu hakkında hukuki sürecin işletilmesi ve Yalova Valisi'nin istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Pazar, 05 Nisan 2015 11:23
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun, hakaretleri nedeniyle öğrencilerinin gözleri önünde azarlayıp sınıftan kovduğu, daha sonra "öğretmene saygı yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün ailesini ziyaret etti.

Öz ailesini ziyaret eden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, çocukları ölen Güler ve Kemal Öz çiftine, “Hiç merak etmeyin, bunun hesabını soracağız” dedi.

Pazar, 05 Nisan 2015 09:18
Geçen hafta Yalova Valisi Selim Cebiroğlu tarafından hakaret edilip sınıftan kovulduktan sonra kendisi için düzenlenen "öğretmene saygı yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden matematik öğretmen Halil Serkan Öz, son yolculuğuna uğurlandı.

Halil Serkan Öz için cenaze namazından sonra tören düzenlendi.
Cenaze törenine, öğretmenin annesi Güler Öz, babası Kemal Öz, kız kardeşi Ebru Öz ile CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Eğitim- Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, sendika üyeleri, meslektaşları, öğrencileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Cumartesi, 04 Nisan 2015 18:30
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun sınıftan "anarşist" ve "dilenci" diyerek kovduğu matematik öğretmeni Halil Serkan Öz için düzenlenen "öğretmene saygı yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi üzerine Twitter’da "YalovaValisiİstifaEt" etiketiyle kampanya başlatıldı.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Halil Serkan Öz'e sınıf içerisinde, “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” şeklinde hakaret etmiş ardından da sınıftan kovmuştu.
Bunun üzerine dün düzenlenen "öğretmene saygı yürüyüşü"ne katılan Öz burada kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmişti. 

Pazar, 05 Nisan 2015 09:16
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun azarlayarak sınıftan kovduğu öğretmen Halil Serkan Öz, "Öğretmene Saygı Yürüyüşü"nde fenalaşarak hayatını kaybetmesinin ardından "#DirenEğitim", Yalova Valisi'nin istifasını isteyen bir imza kampanyası başlattı.

Yalova Valisi'nin incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi’nde kıyafetlerini gerekçe gösterip "dilenci" ve "anarşist" ifadelerini kullanarak sınıftan kovduğu matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün "Öğretmene Saygı Yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmesinin ardından, tepkiler büyümeye devam ediyor. 

Çarşamba, 08 Nisan 2015 15:44
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, "Sakalı 4-5 günlük, tıraş olmamış ve giyimi özensizdi. ’Öğrencilerine böyle mi örnek olacaksın’ dedim. Kastettiğim, kendisinin dağınıklığı, umursamazlığı, sınıfın düzensizliği, sınıfla ilgilenmemesi idi" dedi.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’ün hayatını kaybetmesiyle ilgili açıklamada bulundu.

"Öğretmenimizle bu diyalogun hiç yaşanmamış olmasını dilerdim" diyen Vali Cebiroğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

'YANINA GELDİĞİMİ FARK ETMEDİ'

Pazartesi, 20 Nisan 2015 09:41
Prof. Dr. Oktay Sinanoğlu hayatını kaybetti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi Twitter hesabından, "Prof.Oktay Sinanoğlu'na Allah'tan rahmet diliyorum. Cenazesinin ülkemize nakli için Miami Başkonsolosluğumuz gereken işlemleri takip ediyor" açıklamasını yaptı.

Sinanoğlu, geçtiğimiz günlerde ABD'de kaldırıldığı hastanede yoğun bakıma alınmıştı.

SİNANOĞLU KİMDİR?

Pazar, 05 Nisan 2015 14:42
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun hakaretlerine maruz kaldıktan sonra sınıftan kovulan ve "öğretmene saygı yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Halil Serkan Öz için Eğitim Sen, yarın ilk derslere girmeyeceğini açıkladı.

Eğitim Sen'in internet sitesinden bir açıklama yapıldı.
Eğitim Sen tarafından yapılan açıklamada, matematik öğretmeni Halil Serkan Öz’ün yaşamını yitirmesine neden olan olay nedeniyle, Vali Cebiroğlu’nun kitlesel basın açıklamalarıyla protesto edileceği ve öğretmenlerin bir hafta boyunca "Onurumuzu çiğnetmeyeceğiz" yazılı kokart takacakları bildirildi.

Salı, 07 Nisan 2015 14:23
Yalova Valisi'nin sözleri sonrası kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden Halil Serkan Öz için bir öğretmen adayı açık mektup kaleme aldı.

Deyim yerindeyse mesleği eline almasına 5 ay kalan bir öğretmen adayıyım. Akşam haberlerde bir öğretmenin, uğradığı hakaretler sonucu sağlığını yitirdiğini, kalp krizi geçirerek öldüğünü öğrendim.

Çarşamba, 08 Nisan 2015 19:39
Ümit Kocasakal, "Cumhurbaşkanı benim için iyi bir şey söylese zaten şaşırır ve kendimden şüphe ederdim" dedi.

İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, kendisini eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a düzenlediği bir basın toplantısıyla yanıt verdi. Ümit Kocasakal, “Cumhurbaşkanı benim için iyi bir şey söylese zaten şaşırır ve kendimden şüphe ederdim.

Çarşamba, 08 Nisan 2015 09:45
Ahmet Mümtaz İdil

Dün siyasi partiler aday listelerini YSK’ya teslim ettiler. Doğal olarak da bugünün köşe yazılarının bu listelerin yorumu ile dolması, hatta taşması gerek...

Ama umurum değil...

Cuma, 13 Mart 2015 12:38
Hindistan'da aileler tarafından ayarlanan bir evlilik, damat gelinin matematik sorusunu cevaplayamayınca başlamadan bitti. Gelin, düğünü terk etti.

Evliliklerin çoğunun ailelerin ayarlamasıyla yapıldığı Hindistan'da gelin evlilik sırasında damata çok basit bir matematik sorusu sordu.

Kanpur yakınlarındaki Resulabad isimli bir köyde gerçekleşen düğünde, damattan 15 ile 6'yı toplamasını isteyen gelin, damat 17 deyince düğünü terk etti.

Pages