707 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 06 Şubat 2018 08:38
CHP'de genel başkanlığa aday olan ve beklenenden yüksek bir oy alan Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerini sürdürüyor. İnce, CHP'nin cumhurbaşkanı adayının nasıl seçilmesi gerektiğine ilişkin açıklamada bulunurken, Abdullah Gül iddialarına ilişkin de konuştu.

CHP'de kurultay sonrasında da tartışma sürüyor.

Genel başkanlığa aday olan ve Kılıçdaroğlu karşısında beklenenden yüksek bir oy alan Muharrem İnce, 2019 seçimlerine ilişkin açıklamada bulundu.

CHP'nin adayının seçimle belirlenmesini talep eden İnce, şöyle konuştu:

Perşembe, 15 Şubat 2018 14:24
AKP yandaşı, gerici 'gazete' Akit, manşetten peş peşe yayımladığı haberlerle Cağaloğlu Anadolu Lisesi velilerini hedef aldı. Okul Aile Birliği'ni 'azgın azınlık' olarak nitelendiren gazete, velileri DHKP-C ve PKK bağlantılı olmakla suçladı.

Hedef gösterme, tetikçilik ve yandaşlık konusunda sınır tanımayan gerici "gazete" Akit, İstanbul'daki Cağaloğlu Anadolu Lisesi velilerine karşı karalama kampanyasına başladı. Okul Aile Birliği'ni "azgın azınlık" olarak niteleyen Akit, velilerin "DHKP-C ve PKK bağlantılı marjinal grup" olduğunu iddia etti. 

Salı, 20 Şubat 2018 13:59
AKP yandaşı gerici 'gazete' Akit, bugün adeta bir kampanyayı duyururcasına 'Kuran ve siyer zorunlu olsun' sürmanşetiyle çıktı. Zorunlu din dersi zorbalığıyla yetinmeyen AKP, kağıt üzerinde seçmeli görünen ama adeta zorunluymuşcasına öğrencilere dayatılan Kuran ve Siyer derslerinin 'resmen' zorunlu olması için kamuoyu yaratmaya çalışıyor. Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi ve Eğitim İş Sendikası'na bu gerici hamleyi sorduk...

AKP yandaşı gerici "gazete" Akit, bugün adeta bir kampanyayı duyururcasına "Kuran ve siyer zorunlu olsun" sürmanşetiyle çıktı.

Zorunlu din dersi zorbalığıyla yetinmeyen AKP, kağıt üzerinde seçmeli görünen ama adeta zorunluymuşcasına öğrencilere fiili olarak dayatılan Kuran ve Siyer derslerinin "resmen" zorunlu olması için kamuoyu yaratmaya çalışıyor.

Cuma, 09 Şubat 2018 15:12
Yurtdışına gitme hayali kuran öğrencilerin sayısı giderek artıyor. Hayat pahalılığı, okurken çalışmak zorunda kalmak, milyonlarca genci üniversiteye başlamadan hemen önce tonla borcun altına imza attıran uygulamalar... Peki sorun sadece Türkiye'de mi? Yurtdışına gitmek gerçekten çözüm mü? Üç yıldır Avrupa'da lisans eğitimi gören İlayda Çuvalcı yurtdışı macerasını bizimle paylaştı...

Ülkenin içinde olduğu siyasi krizden çok mu sıkıldınız? Eğitim sistemindeki çarpıklıklar yüzünden yurtdışı eğitim programlarını çözüm olarak mı görüyorsunuz? Türkiye’de okurken çalışmak zorunda kalıyorum, "bize zor ülke düşmüş" mü diyorsunuz?

Perşembe, 01 Şubat 2018 13:34
Kadınlar daha az kazanıyor, daha uzun borçlanıyor, emeklilik sorunlarıyla daha fazla boğuşuyor. Mevcut üretim ilişkilerine sadakat, bu 'eski meseleler'le kadınların başını ağrıtmaya devam edecek gibi görünüyor. Bu kez işe yarayan, sadakatsizlik neden olmasın?

İngiliz Sigorta Enstitüsü (CII) tarafından yürütülen bir çalışma,  "Ülkedeki genç kadınları bugün, annelerinden ve büyükannelerinden daha güvenli bir maddi gelecek bekliyor mu?" sorusunun yanıtının, "kocaman bir hayır" olduğunu söylüyor.

Perşembe, 18 Ocak 2018 10:43
İl müftüsü Ali Hayri Çelik, Sinop Fen Lisesi öğrencilerine 'Fizik ve matematik bir yerde biter, iman ve ahlak bizi ebediyete taşır' dedi!

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın başlattığı “Gençlerle Medeniyet Dünyamıza” projesi kapsamında Sinop Fen Lisesi’ni ziyaret eden Sinop İl Müftüsü Ali Hayri Çelik, öğrencileri sabah namazına davet etti.

Çarşamba, 10 Ocak 2018 17:12
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, "Yaşanan süreçten görüyoruz ki; yavru muhalefetin hedefi de yavru iktidar olmakmış. Bugün gelinen nokta bir yavru iktidar üslubu. Erdoğan'ı eleştiriyoruz, cevap sayın Bahçeli'den geliyor. 'Recep Tayyip Erdoğan'dan Cumhurbaşkanı olmaz' diye bir tekerlemesi vardı. Şimdi ne oldu? Yeni bir matematik mi buldunuz? Biz iktidar olmaya talibiz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, CHP MYK toplantısının ardından basın toplantısında gündemi değerlendirdi. 

Perşembe, 04 Ocak 2018 11:58
YÖK, ilk kez bu yıl uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumunun adını açıkladı.

YÖK, ilk kez bu yıl uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumunun adını açıkladı. Buna göre pazar günü yapılacak oturumun adı Alan Yeterlilik Testi (AYT) oldu. Ayrıca sınavla ilgili Sıkça Sorulan Sorular da güncellenerek, yeni bilgiler paylaşıldı.

Salı, 09 Ocak 2018 01:07
Askeri okullara girmek için ilk sınav 18 Mart'ta yapılacak. Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli'nin açıkladığı yeni sisteme göre, bu sınavda başarılı olan adaylar, ikinci aşama sınava çağrılacak.

Askeri okullara giriş için sınav takvimi belirlendi. Adaylar, iki sınava girecek. İlk sınav 18 Mart'ta. O sınav için başvuru tarihleri 9 Ocak-15 Şubat olarak belirlendi. Adaylara sınavda; Türkçe, temel matematik, sosyal bilgiler ve fen bilgisi konularında çoktan seçmeli 120 soru sorulacak.

Adaylar için ikinci aşama 24 Haziran'da yapılacak üniversiteye giriş sınavı olacak.

Salı, 02 Ocak 2018 12:32
Tayyip Erdoğan'ın Abdullah Gül'e yönelik olarak "yazıklar olsun" çıkışında bulunması üzerine, AKP'liler durumdan vazife çıkardı. Gül'ü eleştirme sırasına giren AKP'liler arasında ilk sırada "Yeliz" kod adlı Ahmet Hamdi Çamlı var.

Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül arasındaki KHK polemiği sürerken, Erdoğan'ın işaretiyle birlikte bazı AKP'liler Gül'e sataşma sırasında girdi.  

"Yeliz" kod adlı AKP milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Erdoğan ile Gül’ün arasındaki KHK polemiğine fotoğraflı bir paylaşımla dahil oldu.

Perşembe, 18 Ocak 2018 17:15
Sivas'ta imam hatip lisesi öğrencileri 'kar duası'na çıkarıldı. Müdür 'İnşallah kabul olur' dedi!

Sivas’ta Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri kar duasına çıktı!

Pazartesi, 08 Ocak 2018 17:26
Yüksek Öğrenim Kurulu, ALES'in senaryosuna ilişkin birtakım değişiklikler yapma kararı aldı.

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada ALES'e ilişkin değişiklikler yapılacağı ifade edildi. 

CNN Türk'ün haberine göre, değişiklikler şu şekilde:

Cumartesi, 27 Ocak 2018 01:00
Erhan Nalçacı

Afrin’e dönük askeri operasyon solda etraflıca ele alındı. Aydemir Güler, İlker Belek,

Pazartesi, 22 Ocak 2018 14:39
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 'Bu konudaki kararlılığımız ortadadır. Afrin hallolacaktır, Afrin'den geri adım atmak yok' dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Saray'da düzenlenen Ankara Sanayi Odası Ödül Töreni'nde konuşuyor.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Pazartesi, 08 Ocak 2018 14:51
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, yeni askeri sınav sisteminin detaylarını açıkladı. Buna göre adaylar, fiziki değerlendirme, fiziki yeterlilik testi ve mülakat sınavlarından oluşan sınavlardan geçecek. Mülakatlarla AKP'ye bağlı isimlerin TSK'ye girişi de kolaylaşacak.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, “Harp Okullarında ve Astsubay Meslek Yüksek Okullarında eğitim ve öğretime zamanında başlayabilmek amacıyla 18 Mart 2018 tarihinde 81 il merkezinde MSB Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı yapılması planlanmıştır.

Pages