654 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 13 Eylül 2017 10:33
AKP yeni eğitim öğretim dönemi öncesi öğretmenleri bir dizi seminere sokarak yeni müfredata ilişkin talimatlarını iletti. Süreç boyunca ortaya birçok ilginç örnek çıkarken, zirve noktası ise matematik semineri oldu... Geometri dersinde 15 Temmuz anıtı, karışım problemlerinde de aşure anlatılacak!

İlkokul birinci sınıfta çocuklar ilahi söyleyecek, öğrenciler okullarda cihat kavramını öğrenecek, derslerde kadınların erkeklere itaat etmesi öğütlenecek, evrim teorisi artık kitaplarda yer bulmayacak... Bunlarla da sınırlı değil AKP'nin yeni eğitim müfredatı. Daha önce haberleştirmiştik, Osmanlı hayranı AKP, müfredattan Osmanlı'nın gerileme ve duraklama dönemini bile çıkarmıştı.

Çarşamba, 20 Eylül 2017 14:30
Özer Yatanaslan

Galileo Galilei şöyle diyor: “Kâinat dediğimiz kitap, yazıldığı dil ve harfler öğrenilmedikçe anlaşılamaz. O, matematik dilinde yazılmış; harfleri üçgen, daire ve diğer geometrik şekillerdir. Bu dil ve harfler olmaksızın kitabın bir tek sözcüğünü anlamaya olanak yoktur. Bunlar olmaksızın yapılan karanlık bir labirentte amaçsızca dolaşmaktır.”

Salı, 19 Eylül 2017 11:00
AKP'nin birçok derse eklediği "değerler eğitimi" başlığı için destek videoları hazırlandığı ortaya çıktı. AKP, okulda milyonlarca öğrenciye bu konu başlığında ayet ve hadis videoları izletecek.

Yeni eğitim-öğretim yılı dün çalan ilk ders ziliyle başladı.

Okulda artık cihat kavramının öğretildiği, evrimin müfredat dışı bırakıldığı gerici bir program milyonlarca öğrenciye dayatılacak.

Yeni müfredat kapsamında tüm derslere eklenen "değerler eğitimi" başlığında hazırlanan videolar oldukça dikkat çekici.

Pazartesi, 18 Eylül 2017 12:14
Uzun süren müfredat tartışmalarından sonra bugün okullar açıldı ve AKP'nin dayattığı gerici müfredatla eğitim başladı. "Cihat" konusunun hem zorunlu hem seçmeli derslerde olduğu, kocaya itaatin "ibadet" diye anıldığı, evrim ünitesinin tamamen çıkarıldığı, müzik dersinde tekbir ve ilahinin öğretildiği, din dersinde "İslam ceza hukuku"nun anlatıldığı müfredat bugünden itibaren okullarda çocuklarımıza dayatılacak.

AKP iktidarının ilk, orta ve lise öğrencilerine dayattığı "gerici müfredat" bugünden itibaren okullarda hayat geçiriliyor. 

2017'nin bahar aylarından bu yana tartışılan, yaz aylarında çokça gündeme gelen "AKP müfredatı" okulların açılmasıyla birlikte sınıflarda anlatılmaya başlanacak. 

Çarşamba, 20 Eylül 2017 10:33
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TRT Haber'de katıldığı programda TEOG'la ilgili düzenlemenin bir ay içerisinde Bakanlar Kurulu'na sunulacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TRT Haber'de eğitim gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunuyor.

Yılmaz, TEOG'la ilgili düzenlemenin bir ay içerisinde Bakanlar Kurulu'na sunulacağını söyledi. Bakan ayrıca, Gelecek yıl 20 bine yakın öğretmen ataması gerçekleştireceğiz'' ifadelerini kullandı.

Bakan Yılmaz'ın açıklamalarından satır başları;

Salı, 08 Ağustos 2017 14:46
Öğretmen adaylarının KPSS sınavının ardından girdiği "Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi"nde özellikle matematik ve fen bilimlerinde doğru cevap verenlerin sayısının çok düşük olduğu ortaya çıktı. Adaylar 2017'de fen bilimleri sınavında sorulan 50 sorudan sadece 11'ine doğru yanıt verirken, ilköğretim matematik dersinde de sadece 16 soruya doğru yanıt verebildi.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan 2017 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sonuçları, öğretmen adaylarının sınavlarda başarısız olduğunu ortaya koydu. Özellikle matematik ve fen bilgisi derslerinde öğretmen adayları sınavda döküldü. 

FEN BİLİMLERİ VE MATEMATİK SONUÇLARI KÖTÜ

Salı, 01 Ağustos 2017 11:39
İzmir Şirince'de aralarında Ali Nesin'in Matematik Köyü ile Tiyatro Medresesi ve Nişanyan Evleri'nin de aralarında olduğu 128 yapıyla ilgili yıkım kararı verildi. Nesin kendilerine yıkımla ilgili bir tebligat gelmediğini söyledi ancak tebligatı alanlar, bu yapıların da yıkılacağını bildirdi. 2011'de bu yapılara ilişkin alınan yıkım kararı, tepkiler üzerine ertelenmişti.

İzmir’in turistik köyü Şirince’de imar planına aykırı yapıldığı gerekçesiyle aralarında Ali Nesin'in Matematik Köyü'nün de yer aldığı 128 yapı hakkında yıkım kararı verildi.

Pazartesi, 07 Ağustos 2017 13:31
AKP'nin uzun süredir "Yeni Türkiye" diye tanımladığı, AKP'li Ahmet Hamdi Çamlı'nın "Cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretmenin faydası yok" ve yine AKP'li Ayhan Oğan'ın "Yeni bir devlet kuruyoruz" sözleriyle dozunu arttırdıkları gerici saldırılar sınır tanımıyor. Son birkaç haftaya sığan çok sayıdaki gerici dayatma karşısında, laikliğin ve aydınlanmacı değerlerin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. İşte AKP gericiliğinin son haftalardaki panoraması...

AKP iktidarı toplumun her hücresini dinsel dayatmalara göre şekillendirirken, bu konuda asla frene basmıyor. Kamusal, sosyal, kültürel alanları dinsel referans ve kurallara göre düzenleyen AKP, bu konudaki zorbaca saldırı ve dayatmalarını daha da sıklaştırdı.

Cuma, 25 Ağustos 2017 12:27
Kahramanmaraş’ta, öğrencilerine saldıran grubu durdurmaya çalışan öğretmene uçan tekmeyle saldırıp, darp eden 5 kişi tutuklandı.

Olay, 17 Ağustos’ta Göksun Fen Lisesi Pansiyonu'nda meydana gelmişti.

Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde yetiştirme ve destekleme kursu için pansiyonda kalan öğrenciler 5 kişilik bir grubun saldırısına uğramış, olaya müdahale eden matematik öğretmeni Özgen Adıyeke de saldırganlar tarafından darp edilmişti.

Cuma, 25 Ağustos 2017 08:31
Kahramanmaraş'ta öğrencilere ve onları korumaya çalışan öğretmen Özgen Adıyeke'ye saldıranlar tutuklandı.

 

Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'nde matematik öğretmeni Özgen Adıyeke'ye uçan tekme atıp 2 öğrenciyi darp eden 5 kişiden 4'ü tutuklandı. 

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 01:00
Kadir Sev

Din, kul üretme özelliği nedeniyle, egemenlerin kullanabilmesine elverişli, etkili bir siyaset aracıdır.

Bu sözlerle hiçbir düşünceye, inanca saygısızlık ettiğimi düşünmüyorum. Öyle bir amacım da yok.

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 17:06
Bilim ve Aydınlanma Akademisi Girişimi'nin düzenlediği ''Bilimsel Yeni Verilerin Işığında Diyalektik Materyalizm Atölyesi'' İzmir'de yapıldı.

Bilim ve Aydınlanma Akademisi Girişimi tarafından düzenlenen “Bilimsel Yeni Verilerin Işığında Diyalektik Materyalizm Atölyesi” İzmir’de tamamlandı.

Cuma, 04 Ağustos 2017 01:00
Rıfat Okçabol

Bilindiği gibi, eğitim ile öğretim aynı anlama gelmeyen ve aralarında önemli farklar olan iki kavramdır. Günlük konuşmalarda, sirklerde akıl almaz gösteriler yapan hayvanlara bakarak, “Ne kadar iyi eğitilmiş!” diyebiliriz; ancak onlar iyi eğitilmiş değil iyi öğretilmiş hayvanlardır. Öğretim kişide/hayvanda belirli bir davranışı edindirme sürecidir.

Pazar, 06 Ağustos 2017 10:28
Antalya 1. İdare Mahkemesi, çocuğunun zorunlu din dersi almasını istemeyen ebeveynin başvurusunu reddeden Milli Eğitim Müdürlüğünün "ret" işlemini iptal etti. Milli Eğitim'in "ret" işleminin hukuka uygun olmadığına karar veren mahkeme, "Devlet ebeveynlerin dini ve felsefi kanaatlerine saygı göstermek zorunda" dedi.

Türkiye'de yeni müfredatla birlikte eğitim bir yandan daha da dinselleştirilirken, diğer yandan da zorunlu din dersi zorbalığı sürüyor.

Salı, 01 Ağustos 2017 01:00
Orhan Gökdemir

15 Temmuz krizini fırsata çeviren AKP’nin gerici atakları kesintisiz sürüyor. Bunların başında Milli Eğitimin dinselleştirilmesi var.

Pages