548 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 02 Eylül 2015 02:37
MEB 37 bin öğretmen ataması için branş dağılımlarını yayımladı. 105 alanda yapılacak atamalara göre en fazla kadro 4 bin 189 ile sınıf öğretmenliğine verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen ihtiyacının karşılanması için 15 Eylül’de 37 bin öğretmen ataması yapacak. Adayların başvuruları 4-10 Eylül arasında elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Milli sporcular KPSS şartı olmadan atanacak. En çok öğretmen alınacak alanlar şöyle:

Cuma, 28 Ağustos 2015 15:58
Avustralyalı eğitim bakanı Adrian Piccoli, kendi bölgesindeki okulların LGBT aileleri içeren filmleri göstermesini yasakladı.

Avustralya Yeni Güney Galler Eyaleti Eğitim Bakanı Adrian Piccoli, kendi bölgesindeki okulların LGBT aileleri içeren filmler göstermesini yasakladı.

Olayın bir okulun "Gayby Baby" isimli bir belgeseli göstermek istemesiyle başladığı belirtilirken, Piccoli yaptığı açıklamada "müfredetta olmaması" sebebiyle filmin gösterilemeyeceğini öne sürdü.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 10:09
ÖSYM, ek yerleştirme kılavuzundan bazı değişiklikler yapıldığını duyurdu. ÖSYM tarafından yapılan değişiklikler sonrasında ek yerleştirme kılavuzu yenilendi.

ÖSYM tarafından, 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzunda bazı değişiklikler yapıldı. ÖSYM, 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzunda bazı değişiklikler yapıldığını sitesinden duyurdu.

Salı, 11 Ağustos 2015 00:40
Üniversite Konseyleri Derneği (ÜKD) 10­-14 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de “Bilim Kampı” düzenliyor.

Üniversite Konseyleri Derneği (ÜKD) 10­-14 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Yerleşkesinde “Bilim Kampı” yapacak. 

Üniversite Konseyleri Derneği tarafından yapılacak olan "Bilim Kampı'"nın programı şu şekilde:

10 Ağustos Pazartesi Sabah

Tesise yerleşilmesi

Öğleden sonra

Pazartesi, 10 Ağustos 2015 17:59
ABD'de 22 yaşındaki bir kadın mühendis, #MühendiseBenziyorum hashtagiyle, kadınların mühendislik yeteneklerini sorgulayanlara yanıt niteliğinde bir sosyal paylaşımın yayılmasını sağladı.

Kaliforniya’dan bir mühendisin #MühendiseBenziyorum hashtagiyle Twitter hesabında kendi fotoğrafını paylaşmasının ardından, kadınlar kendi fotoğraflarını ve “baş belası” yeteneklerini sergilemek için sosyal medyada paylaşımlarda bulundular.

Cumartesi, 01 Ağustos 2015 09:10
Ankara’nın Hacıbayram Mahallesi’nde IŞİD'in karne dağıttığı ortaya çıktı.

Gözaltına alınan tüm IŞİD şüphelilerinin serbest bırakıldığı Ankara’nın Hacıbayram Mahallesi’nde yaşananlar sosyal medyadan apaçık görülebiliyor.
 

Perşembe, 06 Ağustos 2015 12:45
Deniz Saraçer

Mendil satan Suriyeli bir çocuğun İzmir’de esnaf tarafından dövülmesinin üzerinden yaklaşık iki hafta geçti. Adını bile bilmiyoruz, mendil satan Suriyeli çocuk işte. Savaştan önceki hayatına dair hiçbir bilgimiz yok. Belki ailesiyle birlikte, hepimizin normal olarak nitelendirdiği bir hayat yaşıyordu. En büyük derdi okul çıkışı yapacağı futbol maçı veya sonraki haftaki matematik sınavıydı.

Cuma, 07 Ağustos 2015 12:27
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Dershaneler, özel öğretim kursu adı altında hizmet verecek" dedi. Avcı, "Kurslardaki sınıfların mevcudu 16 kişiyi geçmeyecek, Kurslar aynı binada 3 bilim dalında eğitim verebilecek" diye konuştu.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul'da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 13:15
Akif Akalın

Türkiye’de Küba’ya ilişkin yayınlar genellikle sağlık üzerine yapılıyor. Sağlık dışındaki alanlarda gerçekten çok az yayın var. Bu durum kimilerinde Küba’da sosyalizmin yalnızca sağlık alanında başarılı olduğu yanılsaması yaratabilir. Oysa gerçek böyle değil.

Çarşamba, 19 Ağustos 2015 12:17
Milli Eğitim Bakanlığı, dersanelerin yerini alan özel öğretim kurslarının standartlarını belirledi. Buna göre, özel öğretim kurslarında dersliklerde en fazla 16 öğrenci olacak, müdür odası en az 10 metrekare olacak, her 30 öğrenciye bir tuvalet ve lavabo bulunacak.

MEB'in, Anayasa Mahkemesi'nin dershanelere ilişkin iptal kararları sonrası Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yaptığı değişiklik, 8 Ağustos'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Salı, 11 Ağustos 2015 01:40
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Ağustos’ta 37 bin atama olacak. 47 bin dendi, niye 37 bine indi deniyor. Yanlış anlamadan kaynaklanıyor. Her kurumun kadro ihtiyacı yasa ile belirlenir. Kadrolar kurumlara dağıtılıyor." dedi.

Bir haber kanalında yayınlanan programa katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, önümüzdeki dönem yapılacak atamalar ve dershanlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Pazartesi, 17 Ağustos 2015 00:45
İzzettin Önder

"Tatil" sözcüğü "atalet" kavramıyla ilintili olarak, "boş kalma" ya da "çalışmaya ara verme" anlamına geldiğinden, biyolojik faaliyetleri için kullanılabilir, ancak beyinsel faaliyetler açısından abes bir kavramdır. Kısacası, beynimiz tatil yapmıyor, fakat farklı ortamlarda farklı doz ve fazlarda olarak devamlı çalışıyormuş. Rüya görmemiz bunun en önemli kanıtı olsa gerek.

Cuma, 14 Ağustos 2015 10:30
Rıfat Okçabol

Anayasa Mahkemesi (AYM)’nin 24 Temmuzda açıklanan dershanelerle ilgili gerekçeli kararında iptal edilen ve edilmeyen maddelere bakıldığında mahkemenin kararlarının da kaotik olduğu, bir bakıma AYM’nin aklının da (AKP/bakanlık gibi) karışık olduğu görülüyor. 

Perşembe, 09 Temmuz 2015 16:16
ABD Dışişleri Bakanı, bu sene içerisinde yalnızca 60 "ılımlı" muhalifi eğitebildiklerini söylemişti. ABD'nin "ılımlı" başına 4 milyon dolar harcadığı iddia ediliyor.

ABD Dışişleri Bakanı Ashton Carter, Ürdün ve Türkiye'deki eğit-donat programı kapsamında şu ana kadar yalnızca 60 "ılımlı muhalif" eğitebildiklerini söylemişti.

Politico, ABD Kongresi'nin ayırdığı 500 milyon dolarlık eğit-donat bütçesinin şu ana kadar yarısının harcandığını öğrendi.

Çarşamba, 22 Temmuz 2015 19:06
Önce kendisine sonra kızına yıldırım çarptığı halde hayatta kalan Kanadalı adam, lotodan 1 milyon dolar kazandı.

Kanadalı Peter McCathie kendini oldukça şanslı hissediyor; çünkü önce yıldırım çarpmasına karşın hayatta kaldı sonra da lotodan büyük ikramiye 1 milyon doları kazandı. Üstelik yıllar önce, Mccathie'nin kızına da yıldırım çarpmıştı.

Pages