607 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 05 Mayıs 2016 17:02
AKP'de Davutoğlu sonrası için genel başkan ve başbakan adayı tartışmaları başladı.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, NTV ekranlarında Davutoğlu sonrasını değerlendirdi.

"Ben de ‘3B’ diyorum bir matematik formülüyle. Binali Yıldırım, Bekir Bozdağ ve Berat Albayrak" diyen Selvi, "Bunları 24 saat içinde belki 2B ya da 1B’ye indirebiliriz ama ‘B’li bir şey olacağı belli…" ifadelerini kullandı.

Salı, 26 Nisan 2016 13:36
Pedagoji Derneği adlı gerici kuruluş, internet sayfasında "Maneviyatı Konu Alan Derslere Pedagojik Yaklaşım" başlıklı yazısında, öğretmenlere, "Maneviyatı konu alan derslerde öğretmenler önce kendini sevdirmelidir, bu derslerde not olmamalıdır, öğrencilere 'Kuran sevdalısı' ve 'Kuran dostu' gibi sertifikalar verilmelidir" gibi tavsiyelerde bulundu. Yazıda ayrıca "Matematik dersinin Kuran dersinden önemli olmadığı" savunuldu!

Pedagoji Derneği adlı kuruluş, resmi internet sayfasında "Maneviyatı Konu Alan Derslere Pedagojik Yaklaşım" başlıklı yazısında, öğretmenlere, "Maneviyatı konu alan derslerde öğretmenler önce kendini sevdirmelidir, bu derslerde not olmamalıdır" gibi tavsiyelerde bulundu. 

Pazartesi, 25 Nisan 2016 10:54
Adana'da 10 öğrenciye cinsel istismarla suçlanan 61 yaşındaki matematik öğretmeni bugün hakim karşısına çıktı. Sanığa 220 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Adana'da bir ortaokulda 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle tutuklanan 61 yaşındaki matematik öğretmeninin yargılanmasına başlandı.

Çarşamba, 06 Nisan 2016 16:10
​Kayseri'de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.'ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olan, matematik öğretmeni Bayram Özcan, yarın 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

Kayseri'de, matematik öğretmeni Bayram Özcan'ın cinsel saldırısına maruz kaldıktan sonra yaşamına son veren 17 yaşındaki lise öğrencisi Cansel Buse K.'nın davası yarın başlıyor.

Pazartesi, 25 Nisan 2016 11:56
Uşak Karahallı Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde 15 kız öğrencinin bir öğretmen tarafından taciz edildiği iddiası üzerine, söz konusu öğretmen başka bir okula nakledildi. Karahallı İmam Hatip Lisesi Müdürü ve aynı zamanda Eğitim Bir-Sen Temsilcisi Özcan Taşdemir, iddialar karşısında "Sayı o kadar değil" diyerek savunma yaptı.

Uşak'ın Karahallı ilçesindeki Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden 15 kız öğrenci, matematik öğretmeni R.C.'nin kendilerini elle ve SMS ile tacizde bulunduğu iddia etti. Tacizci öğretmen başka bir okula gönderilirken, olayın ört bas edilmek istendiği iddia edildi.

Çarşamba, 20 Nisan 2016 10:19
Cansel Buse K.'ya cinsel istismarda bulunarak intihara sürükleyen Bayram Ö. hakkında verilen tahliye kararına itiraz edildi.

Lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.'ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olan, çıkarıldığı mahkemece tahliye edilen matematik öğretmeni Bayram Ö. hakkında verilen karara itiraz edildi.

Salı, 12 Nisan 2016 16:47
Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, TEOG’un ertesi günü olan 29 Nisan Cuma tatil değil, öğrenciler eğitime devam edecek.

Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları “Cuma günü tatil olacak mı?” sorusunu gündeme getirdi.

Perşembe, 07 Nisan 2016 14:57
Kayseri'de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.'ye cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olan öğretmen hakim önüne çıktı. Öğretmen Bayram Ö. "Pişmanım" dedi. Duruşma 12 Nisan'a ertelendi.

Kayseri'de lise öğrencisi 17 yaşındaki Cansel Buse K.'ya cinsel istismarda bulunarak intiharına neden olduğu iddiasıyla tutuklanan matematik öğretmeni Bayram Ö. bugün 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

Cumartesi, 16 Nisan 2016 09:16
Yalova'da öğretmenlik yapan Aslı Akdemir, Başbakanlık İletişim Merkezi’ne yapılan şikayet sonrası kimi karikatürler de dahil olmak üzere Facebook paylaşımlarından ötürü sakıncalı bulunarak açığa alındı.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre, Yalova Tanşu Aksoy İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Aslı Akdemir, Başbakanlık İletişim Merkezi’ne yapılan şikayet sonrası kimi karikatürler de dahil olmak üzere Facebookpaylaşımlarından ötürü sakıncalı bulunarak açığa alındı. Akdemir, şehirde son üç ayda açığa alınan dördüncü muhalif sendika üyesi öğretmen... 

Çarşamba, 13 Nisan 2016 19:07
Kayseri'de lise son sınıf öğrencisi Cansel Buse K.'yı cinsel istismarda bulunarak intiharla ölümüne sebep olmak suçundan yargılanan öğretmen Bayram Ö. hakkında "cinsel istismar ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlamasından" verilen beraatin skandal gerekçesi ortaya çıktı.

Kayseri'de lise son sınıf öğrencisi Cansel Buse K.'yı cinsel istismarda bulunarak intiharla ölümüne sebep olmak suçundan yargılanmasının ardından tutuklanan matematik öğretmeni B.Ö., “çocuğun nitelikli cinsel istismarı” ve “cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından beraat etti. Avukat Kamil Avşaroğlu, B.Ö.

Pazartesi, 25 Nisan 2016 11:08
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin 16-22 Nisan arasını kapsayan haftalık değerlendirme raporu yayımlandı. Gericiliğin hız kesmeden pervasızca ilerlediğinin açıkça görüldüğü raporda, medyada, eğitim alanında, devlet kurumlarında, yerel yönetimlerde yaşanan ve dayatılan gerici uygulamalar gözler önüne serildi.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin 16-22 Nisan arasını kapsayan haftalık değerlendirme raporu yayımlandı. Gericiliğin hız kesmeden pervasızca ilerlediğinin açıkça görüldüğü raporda, medyada, eğitim alanında, devlet kurumlarında, yerel yönetimlerde yaşanan ve dayatılan gerici uygulamalar gözler önüne serildi.

Cuma, 29 Nisan 2016 16:10
Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi, haftalık değerlendirme raporunu yayınladı. Rapor yine oldukça çarpıcı veriler içeriyor.

Gericiliğe Karşı Aydınlanma Hareketi'nin 23 Nisan-29 Nisan tarihleri arasını kapsayan haftalık değerlendirme raporu yayınlandı.

Rapor şöyle:

ENSAR VAKFI VE ENSAR VAKFI'NA SAHİP ÇIKANLAR:

·       Çorum Valiliği'nde yapılan “İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon” toplantısına, Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı'nın katıldığı ortaya çıktı.

Çarşamba, 09 Mart 2016 20:47
Yapılan araştırma, felsefe eğitimi alan çocukların, matematik ve dil becerilerinin de geliştiğini ortaya koydu.

Quartz'ın haberine göre, İngiltere'de 9 ve 10 yaşındaki çocuklar üzerinde yapılan araştırma, haftada bir gün felsefe dersi alan çocukların, matematik ve dil yeteneklerinde önemli ölçüde artış yaşandığını ortaya koydu.

Dezavantajlı çocukların en büyük katkıyı gördükleri belirtilirken, araştırmanın 3 bin çocuk ve 48 okul ile yapıldığı aktarılıyor.

Pazartesi, 07 Mart 2016 11:30
Adana'da bir ortaokulda 10 kız öğrenciyi taciz ettiği belirtilen 61 yaşındaki matematik öğretmeni tutuklandı.

Adana'nın Çukurova ilçesinde bir ortaokulda birden fazla kız öğrenci okula gitmeyince aileler şüphelendi. Veliler okula giderek durumu yönetime anlatınca, öğrencilerle rehberlik öğretmeninin konuşmasına karar verildi. 10 kız öğrenci rehber öğretmen ile tek tek görüştüğünde 61 yaşındaki matematik öğretmeni Z.G.'nin kendilerine cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Pazartesi, 28 Mart 2016 09:10
Ankara’da bir okulda matematik öğretmeni olan H.K.Y'nin, 14 yaşındaki öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddia ediliyor

Son günlerde artan cinsel istismar haberlerine bir yenisi daha eklendi. Habertürk'ten Fevzi Çakır'ın haberine göre, Ankara’nın Çankaya İlçesi’ndeki bir okulda görev yapan kadın matematik öğretmeni H.K.Y.’nin, 14 yaşındaki kız öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı.

Pages