553 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 04 Ekim 2015 14:02
Yandaş müdürün "Proje okulu" bahanesiyle bir gecede Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'nden kovdurduğu 24 öğretmen direnişte. İmza kampanyası başlatıp okul önünde bildiriler dağıtan öğretmenler şimdi de sürgüne karşı bireysel davalar açmaya başladı.

Bu yıl başlayan "proje okulu" uygulaması, Türkiye'deki 44 lise direkt olarak, Milli Eğitim Bakanı'na bağladı. Yüksek puanla öğrenci alan, "başarılı" 44 okuldan biri olan Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'nde tam bir öğretmen kıyımı yaşandı. İlk olarak 26 olan atılan öğretmen sayısı daha sonra 24 olarak belirlenmişti.

Çarşamba, 02 Eylül 2015 02:37
MEB 37 bin öğretmen ataması için branş dağılımlarını yayımladı. 105 alanda yapılacak atamalara göre en fazla kadro 4 bin 189 ile sınıf öğretmenliğine verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen ihtiyacının karşılanması için 15 Eylül’de 37 bin öğretmen ataması yapacak. Adayların başvuruları 4-10 Eylül arasında elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Milli sporcular KPSS şartı olmadan atanacak. En çok öğretmen alınacak alanlar şöyle:

Cuma, 04 Eylül 2015 14:43
MEB'in yayınladığı 37 bin öğretmen kadrosu için atamalar başvuruları başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 37 bin öğretmen kadrosu için başvurular 10 Eylül’e kadar yapılabilecek. İlk kez atanacakların 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı’ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor.

Salı, 15 Eylül 2015 02:38
KPSS’de kopya iddiaları üzerine hazırlanan iddianamede sızan sorulara ait görüntüler yer aldı. Buna göre doğru şıkların koyu renkle işaretlenerek adaylara dağıtıldığı öne sürüldü.

2010 yılındaki KPSS’de kopya çekildiği iddiasıyla başlatılan soruşturmada Savcı Yücel Erkman, 5 yıl aradan sonra aralarında eski ÖSYM başkanları Ali DEMİR ve Ünal Yarımağan’ın da bulunduğu 230 şüpheli hakkında iddianame hazırlamıştı. 1235 sayfalık iddianamede, KPSS sınavında bir doğru cevapla dahi binlerce adayın önüne geçerek kamu görevine atanabilmenin yolunun açıldığı anlatıldı.

Pazar, 20 Eylül 2015 09:45
Özkan Öztaş

1940 yılında Hitler’in Faşist birlikleri Paris’e girdiğinde, gün ışığı artık umuda ve neşeye değil, Nazi postallarının derilerindeki ışıltıya neden oluyordu.  Fransa sanılandan daha kolay teslim olmuştu. Paris sokaklarında diz çöken Fransız burjuvazinin mağduru bir halk, hayatlarında ilk kez gördükleri kuru kafalı ve gamalı haçlı askerlerin yürüyüşüne tanık oluyordu.

Perşembe, 10 Eylül 2015 08:30
Nevzat Evrim Önal

21. yüzyılla gelen enformasyon bombardımanı eğitimli bireyin en fazla güncel olgular hakkında akıl yürütme becerisine zarar verdi.

Cuma, 28 Ağustos 2015 15:58
Avustralyalı eğitim bakanı Adrian Piccoli, kendi bölgesindeki okulların LGBT aileleri içeren filmleri göstermesini yasakladı.

Avustralya Yeni Güney Galler Eyaleti Eğitim Bakanı Adrian Piccoli, kendi bölgesindeki okulların LGBT aileleri içeren filmler göstermesini yasakladı.

Olayın bir okulun "Gayby Baby" isimli bir belgeseli göstermek istemesiyle başladığı belirtilirken, Piccoli yaptığı açıklamada "müfredetta olmaması" sebebiyle filmin gösterilemeyeceğini öne sürdü.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 10:09
ÖSYM, ek yerleştirme kılavuzundan bazı değişiklikler yapıldığını duyurdu. ÖSYM tarafından yapılan değişiklikler sonrasında ek yerleştirme kılavuzu yenilendi.

ÖSYM tarafından, 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzunda bazı değişiklikler yapıldı. ÖSYM, 2015-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzunda bazı değişiklikler yapıldığını sitesinden duyurdu.

Salı, 11 Ağustos 2015 00:40
Üniversite Konseyleri Derneği (ÜKD) 10­-14 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale'de “Bilim Kampı” düzenliyor.

Üniversite Konseyleri Derneği (ÜKD) 10­-14 Ağustos tarihleri arasında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Dardanos Yerleşkesinde “Bilim Kampı” yapacak. 

Üniversite Konseyleri Derneği tarafından yapılacak olan "Bilim Kampı'"nın programı şu şekilde:

10 Ağustos Pazartesi Sabah

Tesise yerleşilmesi

Öğleden sonra

Pazartesi, 10 Ağustos 2015 17:59
ABD'de 22 yaşındaki bir kadın mühendis, #MühendiseBenziyorum hashtagiyle, kadınların mühendislik yeteneklerini sorgulayanlara yanıt niteliğinde bir sosyal paylaşımın yayılmasını sağladı.

Kaliforniya’dan bir mühendisin #MühendiseBenziyorum hashtagiyle Twitter hesabında kendi fotoğrafını paylaşmasının ardından, kadınlar kendi fotoğraflarını ve “baş belası” yeteneklerini sergilemek için sosyal medyada paylaşımlarda bulundular.

Cumartesi, 01 Ağustos 2015 09:10
Ankara’nın Hacıbayram Mahallesi’nde IŞİD'in karne dağıttığı ortaya çıktı.

Gözaltına alınan tüm IŞİD şüphelilerinin serbest bırakıldığı Ankara’nın Hacıbayram Mahallesi’nde yaşananlar sosyal medyadan apaçık görülebiliyor.
 

Perşembe, 06 Ağustos 2015 12:45
Deniz Saraçer

Mendil satan Suriyeli bir çocuğun İzmir’de esnaf tarafından dövülmesinin üzerinden yaklaşık iki hafta geçti. Adını bile bilmiyoruz, mendil satan Suriyeli çocuk işte. Savaştan önceki hayatına dair hiçbir bilgimiz yok. Belki ailesiyle birlikte, hepimizin normal olarak nitelendirdiği bir hayat yaşıyordu. En büyük derdi okul çıkışı yapacağı futbol maçı veya sonraki haftaki matematik sınavıydı.

Cuma, 07 Ağustos 2015 12:27
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Dershaneler, özel öğretim kursu adı altında hizmet verecek" dedi. Avcı, "Kurslardaki sınıfların mevcudu 16 kişiyi geçmeyecek, Kurslar aynı binada 3 bilim dalında eğitim verebilecek" diye konuştu.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, İstanbul'da gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 13:15
Akif Akalın

Türkiye’de Küba’ya ilişkin yayınlar genellikle sağlık üzerine yapılıyor. Sağlık dışındaki alanlarda gerçekten çok az yayın var. Bu durum kimilerinde Küba’da sosyalizmin yalnızca sağlık alanında başarılı olduğu yanılsaması yaratabilir. Oysa gerçek böyle değil.

Çarşamba, 19 Ağustos 2015 12:17
Milli Eğitim Bakanlığı, dersanelerin yerini alan özel öğretim kurslarının standartlarını belirledi. Buna göre, özel öğretim kurslarında dersliklerde en fazla 16 öğrenci olacak, müdür odası en az 10 metrekare olacak, her 30 öğrenciye bir tuvalet ve lavabo bulunacak.

MEB'in, Anayasa Mahkemesi'nin dershanelere ilişkin iptal kararları sonrası Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği'nde yaptığı değişiklik, 8 Ağustos'ta Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Pages