520 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 17 Mayıs 2015 15:52
Ankara Başsavcılığı tarafından yürütülen 2012 yılı "Avukatlıktan Hakimliğe Geçiş Sınavı"na ilişkin soruların sızdırılmasıyla ilgili soruşturma için hazırlanan 10 Şubat 2015 tarihli bilirkişi raporuna göre "Adaylardan bazılarının soru kitapçıklarında doğru cevapladıkları matematik sorularının çözümlerinin bulunmadığı, hatta bazılarında hiç bir işaretlemenin dahi yer almadığı" belirtildi

Ankara Başsavcılığınca yürütülen 2012 yılı Avukatlıktan Hakimliğe Geçiş Sınavına ilişkin soruların sızdırılmasıyla ilgili soruşturma kapsamında hazırlanan 10 Şubat 2015 tarihli bilirkişi raporunda,  özellikle soru kitapçığında bulunan 8 matematik sorusunun nasıl çözüldüğü üzerinde inceleme yapıldığı, belirli işlemler yapmayı gerektiren bu soruların, yalnızca zihinden çözülmesinin mümkün olmadığ

Pazar, 24 Mayıs 2015 17:34
Nobel ödüllü matematikçi John Nash trafik kazasında hayatını kaybetti.

Nobel ödüllü matematikçi John Nash eşiyle birlikte New Jersey'de geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybetti.

Princeton Üniversitesi Profesörü olan 86 yaşındaki John Nash ve 82 yaşındaki eşi Alicia'nın içinde bulunduğu taksinin yol kenarındaki parmaklıklara çarptığı belirtiliyor.

Pazar, 03 Mayıs 2015 10:05
Geçen yıl 25 üniversitede fizik, kimya ve biyoloji bölümleri boş kaldı. Ancak boş kalan bölümlerde tam 240 akademisyen görev alıyor.

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK), temel bilimler bölümlerine (fizik, kimya, biyoloji) tercihlerin azalması ve boş kontenjanların artması nedeniyle bazı bölümlere kontenjan verilmeyeceği açıklaması tartışma başlattı. YÖK Başkanı Saraç, “Temel bilimleri tercih edecek olanlara burs ve yeni istihdam alanları oluşturulması için tedbirler üzerinde çalışıyoruz.

Cumartesi, 16 Mayıs 2015 08:22
Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirerek, “‘Türkiye’de bin liranın altında para alan 8 milyon emekli var’ diyor. Meydan okuyorum. İspat et ben seçime bile gitmiyorum, istifa etmeye hazırım. Yalancı bu” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün Afyonkarahisar ve Eskişehir mitinglerinde konuştu.

Davutoğlu'nun hedefinde yine muhalefet vardı:

Salı, 12 Mayıs 2015 16:07
Başbakan Ahmet Davutoğlu, "AKP iktidar olmazsa sosyal yardım alamazsınız diyen şerefsizler, yarın Türkiye'de kaçacak delik arayacaksınız" diyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt verdi.

Başbakan ahmet Davutoğlu Isparta'da düzenlenen mitingde konuşuyor.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Salı, 19 Mayıs 2015 15:15
Av. Ozan Gülhan

Staj bitti, iş arıyorum. Staj yaptığım hukuk bürosunda başka bir avukata ihtiyaçları olmadığı için nazikçe kapının önüne konuldum. Eşi, dostu araya sokup birkaç büroyla görüştüysem de, kısa sürede bunun en akılsızca iş olduğunu anladım. Sen bizim evladımızsın ayağına, dışarıdaki bürolardan daha çok çalıştırıp daha az para verdiler hep.

Salı, 05 Mayıs 2015 17:04
Tekirdağ'da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri laf yapar, biz iş yaparız. Çünkü biz evladı fatihanız" dedi.

Tekirdağ'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP'nin seçim sloganına atıfla "Birileri laf yapar, biz iş yaparız" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

Salı, 07 Nisan 2015 10:27
AKP'nin yayın organlarından Yeni Akit, matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün ardından bile çirkin bir yazı yazmayı başardı.

Yalova Valisi tarafından "dilenci" ve "anarşist" denilerek sınıftan kovulan sonrasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün ardından Yeni Akit'te skandal bir yazı yer aldı.

Ali Karahasanoğlu tarafından kaleme alınan yazıda "Sorun; öğretmenin kıyafeti değil, tavsiye ettiği ‘Lolita’!" denilirken, şu ifadelere yer verildi:

Cumartesi, 04 Nisan 2015 13:28
Yalova Valisi tarafından "dilenci" ve "anarşist" denilerek sınıftan kovulan sonrasında kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün öğrencilerine gönderdiği okuma listesi ortaya çıktı.

 Öz’ün hayatını kaybetmesi sonrası öğrenciler, sosyal medyada öğretmenlerinin onlara önerdiği kitap listesini paylaştı.

İşte o liste:

Cumartesi, 04 Nisan 2015 12:46
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun kıyafetlerini beğenmediği için öğrencilerin önünde azarlayıp sınıftan kovduğu matematik öğretmeni Halil Serkan Öz, kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmişti. Öz'ün babası Kemal Öz, "Vali artık rahat etsin, oğlum öldü" dedi.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun incelemelerde bulunmak için gittiği Termal Fen Lisesi'nde, kıyafetlerini beğenmediği için öğrencilerin önünde azarlayarak sınıftan kovduğu matematik Öğretmeni Halil Serkan Öz, "Öğretmen'e saygı" yürüyüşünde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti.

Pazar, 05 Nisan 2015 13:57
HDP Genel Başkan Yardımcısı Saruhan Oluç, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'nun öğrencilerinin önünde azarlandıktan sonra "Öğretmene Saygı Yürüyüşü"nde kalp krizi sonucu yaşamını yitiren matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün ölümü ile ilgili açıklama yaptı.

HDP'li Oluç, Vali Cebiroğlu hakkında hukuki sürecin işletilmesi ve Yalova Valisi'nin istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Pazar, 05 Nisan 2015 11:23
CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun, hakaretleri nedeniyle öğrencilerinin gözleri önünde azarlayıp sınıftan kovduğu, daha sonra "öğretmene saygı yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek yaşamını yitiren matematik öğretmeni Halil Serkan Öz'ün ailesini ziyaret etti.

Öz ailesini ziyaret eden CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, çocukları ölen Güler ve Kemal Öz çiftine, “Hiç merak etmeyin, bunun hesabını soracağız” dedi.

Pazar, 05 Nisan 2015 09:18
Geçen hafta Yalova Valisi Selim Cebiroğlu tarafından hakaret edilip sınıftan kovulduktan sonra kendisi için düzenlenen "öğretmene saygı yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden matematik öğretmen Halil Serkan Öz, son yolculuğuna uğurlandı.

Halil Serkan Öz için cenaze namazından sonra tören düzenlendi.
Cenaze törenine, öğretmenin annesi Güler Öz, babası Kemal Öz, kız kardeşi Ebru Öz ile CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Eğitim- Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, sendika üyeleri, meslektaşları, öğrencileri ile çok sayıda yurttaş katıldı.

Cumartesi, 04 Nisan 2015 18:30
Yalova Valisi Selim Cebiroğlu’nun sınıftan "anarşist" ve "dilenci" diyerek kovduğu matematik öğretmeni Halil Serkan Öz için düzenlenen "öğretmene saygı yürüyüşü"nde kalp krizi geçirerek hayatını kaybetmesi üzerine Twitter’da "YalovaValisiİstifaEt" etiketiyle kampanya başlatıldı.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Halil Serkan Öz'e sınıf içerisinde, “Bu saç sakal ne? Sen ne biçim öğretmensin? İnsanlar dışarıda görseler dilenci zannedip para verirler” şeklinde hakaret etmiş ardından da sınıftan kovmuştu.
Bunun üzerine dün düzenlenen "öğretmene saygı yürüyüşü"ne katılan Öz burada kalp krizi geçirerek yaşamını yitirmişti. 

Pazartesi, 27 Nisan 2015 11:33
YÖK 11'den az öğrencisi olan bölümleri kapatacağını açıkladı.

Geçen yıl 11'in altında öğrenci alan bölümlere bu yıl kontenjan verilmeyecek. NTV'nin haberine göre, fizik, kimya, biyoloji ve matematik programlarına her yıl bir önceki yıl yerleşen sayısından daha düşük kontenjan verilmesine rağmen, kontenjanlar dolmayınca YÖK yeni bir karar aldı.

Pages