599 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 03 Ocak 2017 17:34
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi'nde değişiklikler yaptı. ÖSYM, LYS'de kısa cevaplı sorular olacağını açıkladı.

ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) kısa cevaplı soruların yer alacağını açıkladı. ÖSYM'den yapılan açıklamada, ayrıca öğretmenlik programlarının tamamıyla ilahiyat programının ÖSYM ile öğrenci alacağı bildirildi.

Pazar, 22 Ocak 2017 13:38
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde öğretim üyesi Bekir Kürşat Doruk'un derste, "Aleviler dine dair her şeyi yanlış anlamış, Aleviler içki içip sapıtıyorlar" dediği iddia edildi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Teknolojileri Eğitim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Dç. Dr. Bekir Kürşat Doruk'un dersinde "Aleviler dine dair her şeyi yanlış anlamış, Aleviler içki içip sapıtıyorlar" ifadelerini kullandığı öne sürüldü. Öğrenciler, Bekir Kürşat Doruk'un derslerde sık sık Alevi yurttaşları hedef alan söylemlerde bulunduğunu iddia etti.

Pazartesi, 09 Ocak 2017 07:40
2017 yılında 30 bin öğretmen ataması yapmayı planlayan MEB, ya hepsini Şubat ayında atayacak ya da ikiye bölerek 15 binini Ağustos ayına bırakacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl Şubat ve Ağustos aylarında toplam 30 bin öğretmen ataması yapacak. Habertürk'ün haberine göre, Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile MEB arasında yapılan görüşmelerde, öğretmen ihtiyacı için en az 30 bin öğretmen atanmasına karar verildi. MEB atamaların tarihini belirlemek için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Çarşamba, 18 Ocak 2017 09:32
İstanbul Esenler’deki Enderun Mektebi İlim ve Hizmet Derneği isimli gerici kuruluş, 4-6 yaş arasındaki çocuklara "andımız" iddiasıyla, gerici söylemlerin olduğu yemin ettirdi. "Yaşasın İslam. Elimizde Kur’an. Kalbimizde iman, bir Allah’a inanan Müslüman’ız Müslüman" ifadelerinin geçtiği yemini ettiren kuruluşun açılışına AKP'li belediye başkan yardımcısı, AKP ilçe başkanı ve Esenler Kaymakamı da katılmıştı.

İstanbul Esenler’deki Enderun Mektebi İlim ve Hizmet Derneğinde 4-6 yaş arasındaki çocuklara andımız denilerek dini sözlerin yer aldığı bir yemin okutuldu.

Salı, 03 Ocak 2017 15:16
Cihat ve mücahitlerin, daha genel olarak da siyasal İslam'ın kaynağı aranıyorsa bunun için bakılması gereken yer emperyalist merkezlerdir.

Zaman o kadar hızlı akıyor ve insan aklını silmek için o denli kuvvetli bir makine işliyor ki sık sık yakın geçmişe dair hatırlatmalarda bulunmak şart.

Bu nedenle bir kez daha sormak gerekiyor: Nereden çıktı bu cihat ve cihatçılar?

Cuma, 30 Aralık 2016 09:15
Samsun'un Çarşamba ilçesinde bir ortaokulda görevli matematik öğretmeni, 7'nci sınıf öğrencisi 9 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bir ortaokulda görevli matematik öğretmeni 37 yaşındaki M.S., 7'nci sınıf öğrencisi 9 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Çarşamba, 14 Aralık 2016 18:47
Kayseri'de, 16 yaşındaki lise öğrencisi, kadın öğretmenini darp ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

İddiaya göre, Ahmet Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde matematik öğretmeni E.Y, sınıfına geçmesini istediği 10'uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki O.D.'nin saldırısına uğradı.

Salı, 06 Aralık 2016 22:41
2015 PISA sonuçları açıklandı. Singapurlu öğrenciler en yüksek performansı sergilerken, OECD ülkeleri ortalaması büyük bir sıçrayış gösteremedi. Türkiye listenin sonlarında yer alan ülkeler arasına girdi.

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü OECD’nin Uluslararası Öğrenci Değerlendirmesi Programı (PISA) 2015 yılı sonuçları açıklandı. "Öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta kullanıp kullanamadıklarını ölçme” amacını taşıyan program kapsamında, 72 farklı ülkeden toplam 15 yaşındaki 540 bin gencin çeşitli alanlardaki performansları değerlendirmeye alındı.

Cuma, 09 Aralık 2016 14:05
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye'de eğitimin çok iyi bir noktaya ilerlediğini" savundu... Uluslararası Öğrenci Değerlendirmesi Programı PISA verilerine göre 72 ülke arasında sonlarda yer alan Türkiye'nin Milli Eğitim Bakanı'nın bu açıklaması, "Bu Bakan Türkiye'de yaşamıyor mu" dedirtti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulunun "Mesleki Eğitimdeki Yenilikler" konulu toplantısında, işitenleri gülümseten bir açıklama yaptı. "Türkiye'de eğitimin çok iyi bir noktaya ilerlediğini" ifade eden Yılmaz'ın bu açıklaması dinleyicileri şaşırttı. 

EĞİTİMDE "SANAYİ ODASINI ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK GÖRÜYORLAR"MIŞ! 

Cuma, 16 Aralık 2016 07:53
Milli Piyango’nun 1996 ve 1997’deki 30 Ağustos biletlerinde Mustafa Kemal yerine Rutkay Aziz’in siluetinin kullanıldığı ortaya çıktı.

Matematik profesörü, tarih araştırmacısı ve koleksiyoner Haluk Oral, Milli Piyango’nun 1996 ve 1997’deki 30 Ağustos biletlerinde Mustafa Kemal yerine Rutkay Aziz’in siluetinin kullanıldığını tespit etti. #tarih dergisi son sayısında bu keşfin hikâyesini yazdı.

Cuma, 09 Aralık 2016 09:17
35 öğrenciye ders vermek için İzmir'in Karabağlar İlçesi'ne bağlı bir köye giden 6 gönüllü öğretmen, 4 erkeğin cinsel saldırısına uğradı.

İzmir’in Karabağlar İlçesi’ne bağlı bir köyde kursa gidemeyen 35 öğrenciye gönüllü olarak ders veren 6 kadın öğretmen, misafir olarak kaldıkları konteyner evde tecavüze uğramaktan son anda kurtuldu. Saldırı, kadınların şikâyetçi olup dava açmalarıyla ortaya çıktı.

Perşembe, 08 Aralık 2016 19:55
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, tek bir kritere bakılarak, Türkiye'nin eğitim durumunu değerlendirmenin hata olduğunu savunarak, "Türkiye, geçmişe kıyasla eğitime daha çok önem veriyor, eğitime daha fazla kaynak ayırıyor ve eğitimde de alınan sonuçlar çok daha iyi durumdadır. Eksiklerimizin farkındayız, ama geçmişe göre çok iyi durumdayız." dedi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi'nde Bakanlık ve Anadolu Üniversitesinin iş birliğinde gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk yerli zeka ölçeği tanıtım toplantısının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Salı, 20 Aralık 2016 01:00
Orhan Gökdemir

11-12 Aralık gecesi Mevlit Kandiliydi. Mevlit veya mevlid, Arapça “vld” kökünden geliyor. Bildiğimiz veled sözcüğü bu. Vld’in doğum günü ya da doğum zamanı demek daha uygun. Ne zaman? Rebiülevvel ayının 12. günü. Rebiülevvel, “evvel reb”, önceki bahar, daha iyisi ilkbahar demek. Şiiler için bu tarih Rebiülevvel’in 17. günü. Arada yaklaşık bir haftalık fark var. Hangisi doğru?

Çarşamba, 23 Kasım 2016 13:30
Matematik Öğretmeni 42 yaşındaki Halil Serkan Öz'ü azarlayarak ölümüne neden olduğu belirtilen eski Yalova Valisi'nin, Cem Yılmaz hakkında açtığı davada beraat kararı çıktı.

Komedyen Cem Yılmaz, eski Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'na sosyal paylaşım hesabından hakaret ettiği iddiasıyla hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açılan davada beraat etti.

Perşembe, 10 Kasım 2016 19:55
Sosyalist Küba, sokaklarında pek çok satranç kulübü görebileceğiniz, kaldırımda satranç oynayan insanlara rastlayacağınız belki de tek ülke...

4 yaşındaki Ana henüz okuma yazma bilmiyor ve sayı saymayı yeni öğreniyor ancak iyi bir satranç oyuncusu, çünkü o bir Kübalı.

1959'da devrimini yapan Küba'da satranç, devrimin eğitim ve sosyal yaşamı dönüştürme programının önemli tercihlerinden biri oldu. Devrimin liderleri Fidel Castro ve Ernesto Che Guevara'nın da, iyi birer satranç oyuncusu olduğu biliniyor.

Pages