551 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 13 Kasım 2015 00:32
Polonya’da bir fizik öğretmeni öğrencilerine skandal bir matematik problemi sordu.

Polonya’da bir fizik öğretmeninin öğrencilerine sorduğu skandal soru, ülke çapında tartışmalara neden oldu.

BBC Türkçe'nin haberine göre, öğretmenin öğrencilerinden çözmelerini istediği problem şöyle:

Pazar, 01 Kasım 2015 22:42
Seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulunan Bülent Arınç, “Çok sevinçliyiz adeta bayram yapıyoruz. Büyük bir başarı, zafer de denebilir” dedi.

Açıklamalarıyla AKP içinde tepki çeken Bülent Arınç, seçim sonuçlarına ilişkin şu açıklamada bulundu:

Perşembe, 19 Kasım 2015 10:15
Dursaliye Şahan

Başucu kitaplarıma bir yenisi eklendi.

Tanrı Matematikçi mi? Mario Livio yazmış.

Mutlaka okumanızı öneririm. Ayağınızı nereye bastığınızı, gökyüzünde ne olduğunu bir çırpıda anlıyorsunuz.

Pazartesi, 16 Kasım 2015 08:30
İzge Günal

Ben Maurits Cornelis Escher’i çok geç öğrendim. Aslında, çizimlerini hep görürdüm ama doğrusu çizerini hiç merak etmemiştim. Eğer siz de bu durumdaysanız, yani tanımıyorsanız, hemen bir tarama motorunun görseller kısmından Escher yazıp bakın, çıkanların birçoğunu bir yerlerde gördüğünüzü fark edeceksiniz. Yani bilip de bilmediğimiz bir sanatçıdır Escher. (1)

Salı, 03 Kasım 2015 16:38
CHP, Erzincan ve Kahramanmaraş'ta seçim sonuçlarına itiraz etti.

AKP'nin 2 milletvekili çıkardığı Erzincan'da, CHP, Merkez ilçe başkanlığı aracılığı ile seçim sonuçlarına itiraz etti.

Cumartesi, 07 Kasım 2015 15:07
YSK ile TÜİK verileri arasında 1,5 milyon seçmen farkı var. Prof. Dr. Ercan uyardı: “Adi oy hırsızlığı, legal hırsızlığın yanında devede kulak. Seçim yasası mutlaka değişmeli!”

1 Kasım seçimlerinin sonuçlarıyla ilgili değerlendirme yapan Prof. Dr. D. Ali Ercan, YSK’nın yurtiçi seçmen sayısının TÜİK verilerine kıyasla 1,5 milyon eksik olduğunu ortaya çıkardı. Bu durumun açıklamaya muhtaç olduğunun altını çizen Ercan’a göre seçim sistemi yüzünden diğer partilere verilen yaklaşık 4 milyon oyun da hesabına yazıldığı AKP, bu sayede fazladan 45 milletvekili çıkardı.

Salı, 24 Kasım 2015 07:45
Asaf Güven Aksel

Celal Şengör işin bokunu çıkardı, kabul. Ama ortada bir kimlik beyanı olduğunun üzerini örtmeye varırsa tepkiler, korkarım bir ders alma fırsatını kaçırma riski doğar.

Pazartesi, 16 Kasım 2015 16:40
Barış Kuşları projesini yaratıcılarının ağzından dinledik.

Ozan ve Marina, dünyayı dolaşıp, karşılaştıkları herkese barışı anlatmaya gönüllü olmuş iki genç. Şimdiye kadar birçok ülkeyi gezdiler bile. Onlar hiç para harcamadan dünyayı gezmeye çalışıyorlar, tabi kendi deyimleriyle "vize ücretleri dışında".

Cumartesi, 07 Kasım 2015 11:00
Özkan Öztaş

6 Kasım'ı 7 Kasım'a bağlayan gece Bolşeviklerin Kerenski hükümetini devirip,  Çarlığın son kalıntılarını da ortadan kaldırmasıyla başlayan büyük Ekim Devrimi, temas ettiği tüm halklara pek çok şey kattı. Jülyen takviminde 25 Ekim’e rast geldiği için Ekim devrimi olarak anılan bu büyük kalkışma ile insanlığın tarihinde yeni bir sayfa açılmıştı.

Çarşamba, 14 Ekim 2015 21:11
Canlı yayında konuşan Ahmet Davutoğlu, IŞİD için “Onların savunduğu İslam’la bizim savunduğumuz İslam arasında 180 derece değil 360 derece fark var” dedi.

Show TV’de “Türkiye Sandık Yolunda” adlı programın canlı yayın konuğu olan Ahmet Davutoğlu, Ankara Katliamı’yla ilgili değerlendirmeleri sırasında, "Kimsenin vatandaşımızın kılına dokunmasına izin vermeyiz. Bu örgütlerin hepsinin her birinin bir hesabı var dolayısıyla.

Pazar, 04 Ekim 2015 14:02
Yandaş müdürün "Proje okulu" bahanesiyle bir gecede Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'nden kovdurduğu 24 öğretmen direnişte. İmza kampanyası başlatıp okul önünde bildiriler dağıtan öğretmenler şimdi de sürgüne karşı bireysel davalar açmaya başladı.

Bu yıl başlayan "proje okulu" uygulaması, Türkiye'deki 44 lise direkt olarak, Milli Eğitim Bakanı'na bağladı. Yüksek puanla öğrenci alan, "başarılı" 44 okuldan biri olan Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'nde tam bir öğretmen kıyımı yaşandı. İlk olarak 26 olan atılan öğretmen sayısı daha sonra 24 olarak belirlenmişti.

Çarşamba, 28 Ekim 2015 13:36
1 Kasım seçimleri öncesi açıklamada bulunan Komünist Liseliler, ailelerini 1 Kasım'da Komünist Parti'ye oy vermeye çağırdı.

"Sosyalist Türkiye'yi biz kuracağız" diyen Komünist Liseliler, 1 Kasım'da Komünist Parti'ye oy verme çağrısında bulundu.

Komünist Liseliler imzasıyla yayınlanan metnin tam hali şu şekilde;

Liselilerden ailelerine öğütler: 
‘Ayağınız yere basmasın… inanın, çünkü biz inanıyoruz…’

Çarşamba, 28 Ekim 2015 10:11
Bingöl nüfusuna kayıtlı 5 isimden birinin Suriye’nin Rakka kentinde idam ve infaz emri veren kadı, diğerininse IŞİD’in Tel Abyad komutanı olduğu tespit edildi.

Diyarbakır’da, eylem hazırlığında olduğu öne sürülen ve ‘bomba villalarına’ yapılan baskında öldürülen 7 kişiden 5’inin kimliği belirlendi. Serhat Seyithanoğlu, Ergün Gül, Sıddık Bünül, Veysel Argunağa ve Cahit Ölmez’in Bingöl nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Salı, 27 Ekim 2015 19:00
Feride E. Tetik

 

Çarşamba, 02 Eylül 2015 02:37
MEB 37 bin öğretmen ataması için branş dağılımlarını yayımladı. 105 alanda yapılacak atamalara göre en fazla kadro 4 bin 189 ile sınıf öğretmenliğine verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğretmen ihtiyacının karşılanması için 15 Eylül’de 37 bin öğretmen ataması yapacak. Adayların başvuruları 4-10 Eylül arasında elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Milli sporcular KPSS şartı olmadan atanacak. En çok öğretmen alınacak alanlar şöyle:

Pages