605 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 02 Şubat 2017 22:55
II. Matematik ve Toplum Çalıştayı 18-19 Şubat tarihlerinde Boğaziçi Üniversitesi'nde yapılacak.

Geçtiğimiz sene Boğaziçi Üniversitesi Matematik Topluluğu tarafından birincisi düzenlenen Matematik ve Toplum Çalıştayı’nın ikincisi 18-19 Şubat tarihlerinde düzenleniyor.

Çarşamba, 01 Şubat 2017 13:28
Geçen yıl öğretmen olmak için girilen sınavlarda adaylar, alanlarına ilişkin soruların birçoğunu cevaplayamadı. En başarısız adaylar, lise matematik öğretmenleri oldu. Sorulan 50 matematik sorusundan ortalama 9’unu ancak doğru cevapladılar. En başarılılar ise 50 sorudan ortalama 32’sini yapan Türkçe öğretmenleri oldu.

Geçen yıl öğretmen olmak için girilen sınavlarda adaylar, alanlarına ilişkin soruların birçoğunu cevaplayamadı.

Salı, 07 Şubat 2017 11:48
Bugün basına yansıyan bir haberde Felsefe ve Psikoloji'nin de aralarında olduğu branşlarda 2023'e kadar öğretmen ataması yapılmayacağı ileri sürüldü. 100 bin öğretmen açığının bulunduğu Türkiye'de AKP'den öğretmenlere başka mesleklere yönelin çağrısı gelirken, Eğitim-İş Genel Başkanı Mehmet Balık, "felsefe derslerine din öğretmeni giriyor" diyerek yaşananları özetliyor...

Türkiye'de resmi rakamlara göre 100 bin öğretmen açığı bulunurken, Maliye Bakanlığı'nın koyduğu kota gerekçe gösterilerek öğretmenlerin ataması yapılamıyor.

Salı, 21 Şubat 2017 11:15
Ahmet Say

“Asıl önemlisi, büyük görünmek değil, gerçekten büyük olmaktır.”      

L. v. Beethoven

Salı, 03 Ocak 2017 17:34
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2017 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi'nde değişiklikler yaptı. ÖSYM, LYS'de kısa cevaplı sorular olacağını açıkladı.

ÖSYM, Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) kısa cevaplı soruların yer alacağını açıkladı. ÖSYM'den yapılan açıklamada, ayrıca öğretmenlik programlarının tamamıyla ilahiyat programının ÖSYM ile öğrenci alacağı bildirildi.

Pazar, 22 Ocak 2017 13:38
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi'nde öğretim üyesi Bekir Kürşat Doruk'un derste, "Aleviler dine dair her şeyi yanlış anlamış, Aleviler içki içip sapıtıyorlar" dediği iddia edildi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Teknolojileri Eğitim Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Dç. Dr. Bekir Kürşat Doruk'un dersinde "Aleviler dine dair her şeyi yanlış anlamış, Aleviler içki içip sapıtıyorlar" ifadelerini kullandığı öne sürüldü. Öğrenciler, Bekir Kürşat Doruk'un derslerde sık sık Alevi yurttaşları hedef alan söylemlerde bulunduğunu iddia etti.

Pazartesi, 09 Ocak 2017 07:40
2017 yılında 30 bin öğretmen ataması yapmayı planlayan MEB, ya hepsini Şubat ayında atayacak ya da ikiye bölerek 15 binini Ağustos ayına bırakacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl Şubat ve Ağustos aylarında toplam 30 bin öğretmen ataması yapacak. Habertürk'ün haberine göre, Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile MEB arasında yapılan görüşmelerde, öğretmen ihtiyacı için en az 30 bin öğretmen atanmasına karar verildi. MEB atamaların tarihini belirlemek için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Çarşamba, 25 Ocak 2017 10:57
Şairin karanlık günlerde umutsuzluğu değil umudu üretmesi gerektiğine söylüyor Mehmet Barış, komünist bir şair olmayı da şu sözlerle tanımlıyor: “Düşünün bir kez, sınıf kardeşlerinizle birlikte yürüyorsunuz ve onlar sizden yeni yolculuk şiirleri bekliyor. Bundan daha güçlü bir motivasyon olabilir mi?”

Mehmet Barış’ın üçüncü şiir kitabı “Yaprağın Ardı Kiraz” geçtiğimiz günlerde okurlarıyla buluştu.

Mehmet Barış’la şiirleri ve şairliği hakkında konuştuk. Mücadelesi hakkında... Aynı zamanda matematik öğretmeni olan Mehmet Barış, öğretmenlik yaparken şiirin olanaklarından şiir yazarken matematiğin aydınlığından beslendiğini söylüyor.

Perşembe, 26 Ocak 2017 13:21
Haftalık Die Zeit gazetesi bugün yayına giren yeni sayısında Marx'ı manşetine taşıdı.

Almanya'nın etkili liberal gazetelerinden olan haftalık Die Zeit gazetesi bugün yayına giren yeni sayısında Marx'ı manşetine taşıdı.

''Marx hakikkatten haklı olmasın?'' başlığını kullanan gazete, altbaşlık olarak da, ''Doymak bilmeyen yöneticiler, haykıran eşitsizlik ve isyanların hepsini gördü. Ondan bugün öğrenilmesi gerekenler'' ifadelerine yer yeriliyor.

Çarşamba, 18 Ocak 2017 09:32
İstanbul Esenler’deki Enderun Mektebi İlim ve Hizmet Derneği isimli gerici kuruluş, 4-6 yaş arasındaki çocuklara "andımız" iddiasıyla, gerici söylemlerin olduğu yemin ettirdi. "Yaşasın İslam. Elimizde Kur’an. Kalbimizde iman, bir Allah’a inanan Müslüman’ız Müslüman" ifadelerinin geçtiği yemini ettiren kuruluşun açılışına AKP'li belediye başkan yardımcısı, AKP ilçe başkanı ve Esenler Kaymakamı da katılmıştı.

İstanbul Esenler’deki Enderun Mektebi İlim ve Hizmet Derneğinde 4-6 yaş arasındaki çocuklara andımız denilerek dini sözlerin yer aldığı bir yemin okutuldu.

Salı, 03 Ocak 2017 15:16
Cihat ve mücahitlerin, daha genel olarak da siyasal İslam'ın kaynağı aranıyorsa bunun için bakılması gereken yer emperyalist merkezlerdir.

Zaman o kadar hızlı akıyor ve insan aklını silmek için o denli kuvvetli bir makine işliyor ki sık sık yakın geçmişe dair hatırlatmalarda bulunmak şart.

Bu nedenle bir kez daha sormak gerekiyor: Nereden çıktı bu cihat ve cihatçılar?

Cuma, 30 Aralık 2016 09:15
Samsun'un Çarşamba ilçesinde bir ortaokulda görevli matematik öğretmeni, 7'nci sınıf öğrencisi 9 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Samsun'un Çarşamba ilçesinde bir ortaokulda görevli matematik öğretmeni 37 yaşındaki M.S., 7'nci sınıf öğrencisi 9 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.

Çarşamba, 14 Aralık 2016 18:47
Kayseri'de, 16 yaşındaki lise öğrencisi, kadın öğretmenini darp ettiği iddiasıyla gözaltına alındı.

İddiaya göre, Ahmet Erdem Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde matematik öğretmeni E.Y, sınıfına geçmesini istediği 10'uncu sınıf öğrencisi 16 yaşındaki O.D.'nin saldırısına uğradı.

Salı, 06 Aralık 2016 22:41
2015 PISA sonuçları açıklandı. Singapurlu öğrenciler en yüksek performansı sergilerken, OECD ülkeleri ortalaması büyük bir sıçrayış gösteremedi. Türkiye listenin sonlarında yer alan ülkeler arasına girdi.

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü OECD’nin Uluslararası Öğrenci Değerlendirmesi Programı (PISA) 2015 yılı sonuçları açıklandı. "Öğrencilerin okulda öğrendikleri bilgileri gerçek hayatta kullanıp kullanamadıklarını ölçme” amacını taşıyan program kapsamında, 72 farklı ülkeden toplam 15 yaşındaki 540 bin gencin çeşitli alanlardaki performansları değerlendirmeye alındı.

Cuma, 09 Aralık 2016 14:05
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye'de eğitimin çok iyi bir noktaya ilerlediğini" savundu... Uluslararası Öğrenci Değerlendirmesi Programı PISA verilerine göre 72 ülke arasında sonlarda yer alan Türkiye'nin Milli Eğitim Bakanı'nın bu açıklaması, "Bu Bakan Türkiye'de yaşamıyor mu" dedirtti.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulunun "Mesleki Eğitimdeki Yenilikler" konulu toplantısında, işitenleri gülümseten bir açıklama yaptı. "Türkiye'de eğitimin çok iyi bir noktaya ilerlediğini" ifade eden Yılmaz'ın bu açıklaması dinleyicileri şaşırttı. 

EĞİTİMDE "SANAYİ ODASINI ÇÖZÜM ORTAĞI OLARAK GÖRÜYORLAR"MIŞ! 

Pages