571 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 03 Şubat 2016 10:09
El Kaide'nin yönettiği İdlib'deki bir okulda yapılan matematik sınavı pes dedirtti. Sınavda, çocuklara El Kaide bağlantılı grupların "infaz ihtimalleri" hesaplatıldı.

Suudi Arabistan ve Türkiye'nin desteklediği El Kaide bağlantılı Fetih Ordusu koalisyonunun kontrolünde olan İdlib'de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı.

Lübnan'dan yayın yapan Hariri'ye yakın NOW tarafından aktarılan habere göre, İdlib'deki Cebel el-Zeviye yakınlarındaki El Barra köyünde bulunan bir okulda matematik sınavı yapıldı.

Pazar, 07 Şubat 2016 10:06
Öğretmen ataması için son başvuru tarihi yarın.

Milli Eğitim Bakanlığına (MEB) bağlı eğitim kurumları için açılan 30 bin öğretmen kadrosuna başvurular, yarın sona erecek. 
 

Salı, 02 Şubat 2016 09:52
Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı eğitim kurumlarına ilk kez ataması yapılacak 30 bin adayın başvuruları bugün başlıyor. Başvuru yapacak adayların, 2015 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 50 ve üzerinde puan almış olmaları gerekiyor.

Türkçe, ilköğretim matematik, fen bilimleri/fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, matematik (lise), fizik, kimya, biyoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi, yabancı dil (Almanca, İngilizce), rehberlik ve sınıf öğretmenliği için "KPSSP121", diğer alanlar için ise "KPSSP10" puan türündeki taban puan dikkate alınacak.

Çarşamba, 03 Şubat 2016 09:58
Milli Eğitim Bakanlığı, yarıyıl tatilinde başlattığı ödev uygulamasını eğitim döneminde de devam ettirecek. Öğrencilere artık daha az ev ödevi verilecek. Ödev yoğunluğunu Talim Terbiye belirleyecek. Amaç öğrencinin daha fazla sosyalleşmesi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu yıl başlattığı ödevsiz yarıyıl tatili uygulamasını eğitim-öğretim döneminde de devam ettirecek. Öğrencilerin daha fazla sosyalleşmesi için ev ödevi yükü hafifletilecek.

Salı, 19 Ocak 2016 11:54
Üniversiteye girişin ilk adımı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) için 6 Ocak'ta başlayan başvurular yarın sona eriyor.

Üniversiteye girişin ilk adımını oluşturan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS 2016) için 6 Ocak'ta başlayan başvurular yarın sona eriyor. 13 Mart'ta yapılacak YGS sonuçları ise 25 Mart'ta açıklanacak. 

Çarşamba, 27 Ocak 2016 02:35
Milli Eğitim Bakanlığı, 2016 Şubat döneminde ataması yapılacak 30 bin öğretmenin branş dağılımını açıkladı. En fazla atama, sınıf, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğine olacak.

 Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2016 Şubat dönemi 30 bin öğretmenlik için başvuru ve atama duyurusuna ilişkin branş dağılımını açıkladı. En fazla atama, sınıf, İngilizce ile din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliğine olacak.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, öğretmen atamasına ilişkin branş dağılımının bakanlığın internet sayfasında yayınlandığı bildirildi. 

Cumartesi, 16 Ocak 2016 18:54
Henüz 10'lu yaşların başındaki çocukları psikolojik bunalıma sürükleyen eğitim sistemi bir can daha aldı! TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından bunalıma girdiği ifade edilen 13 yaşındaki Ayşe Berrin Yılmazlar'ın cansız bedeni, evinin banyosunda asılı halde bulundu.

Bursa Nilüfer’de TEOG sınav sonuçlarının dün akşam açıklanmasıyla, puanlarının düşük olduğunu gören Çağdaş Eğitim Kooperatifi Özel 3 Mart İlköğretim Okulu öğrencisi Ayşe Berrin Yılmazlar, iddiaya göre çok üzüldü ve odasına kapandı. İlk bulgulara göre, Ayşe Berrin Yılmazlar gece banyoya girerek kendisini bornoz kemeriyle kalorifer borusuna asarak yaşamına son verdi.

Çarşamba, 06 Ocak 2016 19:37
Suriye Eğitim Derneği adlı kuruluş, İstanbul İl Müftülüğü’yle birlikte 14 camide 2 bine yakın Suriyeli çocuğa eğitim verildiğini açıkladı.

İstanbul’da 2 bine yakın Suriyeli öğrenciye camilerde eğitim veriliyor. “Suriye Eğitim Derneği” adlı kuruluşun müdürü Nesrin Kavarah, İstanbul İl Müftülüğü’yle birlikte “Fırsat Eğitimi” adı altında Suriyeli öğrencilere yönelik eğitime hazırlık programı yürüttüklerini açıkladı.

CAMİDE EĞİTİM

Pazartesi, 18 Ocak 2016 16:58
Bir öğretmeni azarlayıp ölümüne neden olmakla eleştirilen Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, konuyla ilgili kendisini eleştiren Cem Yılmaz hakkında hakaret davası açarken tazminat davası da açmayı düşündüğünü söyledi.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu geçtiğimiz yıl mart ayında Termal Fen Lisesi'nde yaptığı incelemeler sırasında Matematik Öğretmeni 42 yaşındaki Halil Serkan Öz'ü öğrencilerin önünde azarlamış ve dışarı çıkmasını istemişti. Daha sonra Eğitim Sen tarafından üyeleri olan Halil Serkan Öz'e destek için Yalova'da yürüyüş düzenlendi.

Perşembe, 14 Ocak 2016 12:26
İstanbul'da 14 camide 2 bin Suriyeli çocuğa "eğitim" verildiği duyuruldu.

İstanbul'da Suriyeli çocuklara "camide eğitim" verilmeye başlandığı duyuruldu! 14 camide 2 bine yakın Suriyeli çocuk eğitime alındı. 

Salı, 05 Ocak 2016 20:04
YGS'nin başvuru tarihleri ve LYS'nin sınav tarihleri açıklandı.

 

ÖSYM Başkanlığı, üniversiteye girişte birinci basamak 2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS 2016) ile üniversiteye girişte ikinci basamak 2016 Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS 2016) başvuru ve sınav tarihlerini açıkladı.

YGS 2016 için başvurular 6 - 20 Ocak arasında gerçekleşecek. 13 Mart'ta yapılacak olan YGS sınavı sonuçları ise 25 Mart'ta açıklanacak.

Pazar, 17 Ocak 2016 13:48
Üniversite kulüpleri yaptıkları ortak açıklamayla, son günlerde ülke gündemine oturan ve AKP tarafından linç edilen akademisyenlere destek verdi.

Üniversite kulüpleri, geçtiğimiz günlerde 'Bu suça ortak olmayacağız' başlıklı metini imzalayan daha sonra AKP tarafından linç maruz kalan akademisyenlere destek metni yayınladı. 

Yayınlanan metinde, "Üniversiteler iktidar “konuş” dediğinde konuşmak, “sus” dediğinde susmak zorunda değildir" ifadeleri kullandı.

Yapılan açıklama ise şöyle:

Çarşamba, 20 Ocak 2016 11:15
Ahmet Mümtaz İdil

Bugünün yöneticileri dini referans olarak arkalarına alarak iktidarı ele geçirdiler ve 13. yıllarını da tamamlayıp, 14. yaşlarına bastılar. Dine bakışlarındaki “inanç” hiçbir zaman gerçek referans olmadığı gibi, giderek daha da “formel” hale getirdiler ve halkın da buna uymasını sağladılar.

Cuma, 01 Ocak 2016 01:00
Mesut Odman

Bu yazı yeni yılın ilk gününde okur önüne çıkacak. Daha ilk günden derin tahliller attırmayalım, ilk günden bunaltıp iç karartmaktansa, biraz geriye dönüp, biraz değil belki fazlaca eski günlere gidip, bir tür borç ödeyelim, dedim. Yanlış aslında; ödemek o kadar kolay değil, hele bu tür borçları…

Olsun varsın.

Salı, 05 Ocak 2016 09:00
Av. Ozan Gülhan, Hukukta Sol Tavır Derneği YK üyesi

Seçimler ve Başkanlık Sistemi

Pages