622 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 20 Nisan 2017 10:20
Ataması yapılmadığı için bunalıma giren ve Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine sevk edilen 31 yaşındaki matematik öğretmeni, hastaneye götürülürken yakınlarının elinden kaçarak Valilik önünde soyundu.

En az 100 bin öğretmen açığı bulunmasına rağmen öğretmen ataması yapmayan AKP, eğitim emekçilerine bunalıma sürüklemeye devam ediyor. Manisa Valiliği bu sabah bir öğretmenin eylemine sahne oldu. 

Pazartesi, 24 Nisan 2017 16:30
NHKM Kadıköy tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği, Dünyayı Verelim Çocuklara başlığıyla ve yoğun katılımla gerçekleşti.

NHKM Kadıköy tarafından düzenlenen 23 Nisan Çocuk Şenliği bu yıl adını Nâzım’ın dizelerinden aldı. Dünyayı Verelim Çocuklara başlığıyla gerçekleşen şenliğe birçok çocuk ve ebeveyn katıldı. 

Salı, 04 Nisan 2017 08:17
YGS’de baraj puanını geçen adayların LYS başvuru işlemleri bugün başladı.

YGS sonuçlarının açıklanmasının ardından baraj puanını aşan öğrencilerin gireceği LYS için başvuru işlemleri başladı.

Başvuru işlemleri 17 Nisan'da sona erecek.

Pazartesi, 17 Nisan 2017 10:14
Yükseköğrenime Geçiş Sınavı'nın ardından ikinci aşama olan LYS için son başvuru günü bugün.

Üniversite giriş sürecinin ikinci sınavı olan LYS için son başvuru günü bugün. 

YGS'de barajı aşan adaylar, 17 Nisan mesai bitimine kadar sınava giriş için başvuruda bulunabilecekler.

Pazartesi, 10 Nisan 2017 10:42
15 Temmuz darbe girişimi sonrası Akıncı Üssü yakınlarında yakalanan ve tutuklanan Kemal Batmaz, Harun Biniş, Nurettin Oruç ve Hakan Çelik'e ilişkin bir yazı kaleme alan AKP'li vekil ve Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, "hep birlikte müebbed yatacak, ya da Anayasa değişirse, idam edilecekler" dedi.

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bir yazı kaleme alan AKP'li vekil ve Yeni Şafak yazarı Aydın Ünal, "idam edilecekler" açıklamasında bulundu.

Pazar, 23 Nisan 2017 17:23
TKP MK üyesi ve soL yazarı Kemal Okuyan 9 maddede şaibeli referandumu yazdı. Yazısında, "referandumun kaybedeninin" Erdoğan olduğuna dikkat çeken Okuyan, referandum sürecinin halkın örgütlenmesi ve mevzi kazanması için uygun bir atmosfer yarattığını vurguladı.

1. YIKTI... YERİNE KOYAMADI

Referandumun hiç tartışılamayacak sonucu, Erdoğan’ın kafasındaki Türkiye’yi hayata geçirmesinin mümkün olmadığıdır. Hep söylediğimiz gibi, AKP 1923’te yola çıkan Cumhuriyet’i karşı-devrimci hamlelerle ortadan kaldırabilmiş ama yerine yenisini koyamamıştır, koyamayacaktır. Referandum, bu gerçeği bir kez daha teyit etmiştir.

Pazar, 16 Nisan 2017 18:00
Patronlar kulübü TÜSİAD yaptığı açıklamada OHAL sürecinin geride bırakılmasını ve hukuk devleti ortamına dönülmesi gerektiğini söyledi.

Patronlar kulübü TÜSİAD, referandum sonuçlarını beklemeden açıklama yaptı. TÜSİAD açıklamasında ''Türkiye’nin yapısal sorunları, dün olduğu gibi bugün de varlıklarını sürdürmektedir. Bu sorunları çözmek, milli menfaatlerimiz doğrultusunda küresel ölçekte rekabetçi Türkiye’ye giden yolun anahtarıdır'' ifadelerini kullandı.

TÜSİAD’ın açıklaması şöyle:

Salı, 21 Mart 2017 20:07
Sürpriz yok; dindarlık skoru yüksek ülkelerdeki öğrencilerin bilim ve matematik alanlarında daha az başarılı olduğu gösterildi.

Dindar ülkelerdeki öğrencilerin bilim ve matematik alanlarında, agnostik veya ateist nüfusun fazla olduğu ülkelerdeki öğrencilere göre daha kötü performans sergilediği belirtildi.

Araştırmanın ortak yazarı Profesör Gijsbert Stoet, "Dindar olan ülkeler eğitim performansında daha düşük puanı alıyor" dedi.

Çarşamba, 29 Mart 2017 09:58
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, üniversitelerin mabetsiz olmasının kabul edilemeyeceğini ifade ederek, "Her üniversite kampüsünde bir cami olmalı" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, “Her üniversite kampüsünde bir cami olmalı” dedi. Görmez, fizik ve matematik öğrencilerine seslenerek “Fizik okuyanın metafiziği, matematik okuyanın kitaptaki kanunları bilmesi onu önemli bir bilimadamı yapar” ifadelerini kullandı.

Perşembe, 02 Mart 2017 14:16
YGS başvurularının tamamlanmasının ardından ÖSYM adaylar için sınav giriş yerlerini açıkladı.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 12 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek. 

ÖSYM adayların YGS'ye gireceği yerleri açıkladı. Adaylar sınava nerede gireceğini osym.gov.tr adresinden görülebilecek.

Pazar, 12 Mart 2017 13:01
2 milyon 265 bin 902 adayın başvurduğu sınavda adaylara 160 soru için 160 dakika süre verildi.

Üniversitelere öğrenci yerleştirmek amacıyla düzenlenen sınavın birinci aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) bugün saat 10.00'da başladı. 160 dakika süren sınavda 2 milyon 265 bin 902 aday başvuruda bulundu.  

Cuma, 31 Mart 2017 10:52
Jeofizik uzmanı Yard.Doç.Dr. Oğuz Gündoğdu, yaptığı hesaplamalara dayanarak olası Marmara Depremi’nin Richter ölçeğine göre ‘+’0.2’ veya ‘-0.2’ yanılma payı ile 7.5 olacağını söyledi.

Gündoğdu, 2014’te Gökçeada’nın karşısında meydana gelen ‘Kuzey Anadolu fay hattının batıya doğru bir gelişmesi’ olarak nitelendirdiği faylanmanın ‘canını sıktığını’ söyledi.

Cuma, 28 Aralık 2007 13:30
Rıfat Okçabol

Üç gün sonra, koca bir yıl geride kalacak. Eğitim konusunda aşağıda özetlenen gelişmeler, nasıl bir yılı geride bıraktığımızı gösteriyor. 

Perşembe, 23 Mart 2017 10:51
İnternet üzerinden “tez danışmanlığı şirketi” olarak kendini tanıtan firmalar, yüksek lisans tezini 3 bin-10 bin TL arasında, doktora tezini de 5-20 bin TL arasında yazıyor.

Üniversitelerde tez yazımı, ödev ve proje hazırlanması konusunda hizmet verdiğini duyuran siteler, tezin tamamını yazıyor, üstelik firmalarda akademisyenler de çalışıyor.

Yüksek lisans tezleri 3 bin-10 bin TL arasında, doktora tezi 5-20 bin TL arasında yazılırken, tezi yazması gereken ilgili kişi sadece mail üzerinden gelen bilgilendirmeler sonucu tezle ilişki kuruyor...

Cuma, 26 Ekim 2007 13:15
Rıfat Okçabol

Yeni anayasa taslağı üzerinde tartışmalar başlar başlamaz din ve türban konuları da gündeme geldi. Anayasada yer alacak tuzakları gizlemek için gündeme gelmiş olsa da din öğretimi ve türban konusunda bir şeyler söylemek gerekiyor.

Pages