11400 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 07 Şubat 2019 19:19
ABD Ticaret Odası ve Amerikan Türk Konseyi'nin etkinliğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'nin Suriye'den çekilme süreci ve ABD ile ticari ilişkiler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, ABD Ticaret Odası ve Amerikan Türk Konseyi üyelerininin töreninde konuşuyor. ABD-Türkiye ilişkilerine değinen Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Cumartesi, 02 Şubat 2019 08:56
Ermenistan Sovyeti'nde dünyaya gelen ve 'Kürt Sovyet müzik ekolü' olarak adlandırılabilecek sürecin mimarlarından olan ve 'Kavalın Miri' olarak bilinen Egîdê Cimo yaşamını yitirdi.

Van Özalplı bir ailenin çocuğu olarak Ermenistan Edeşer köyünde dünyaya gelen Egîdê Cimo hayata gözlerini kapadı. 

Salı, 05 Şubat 2019 12:36
HDP'nin yerel seçimlerde Kürt partileriyle yaptığı ittifak çerçevesinde Diyarbakır'ın Çınar İlçesi'nde aday gösterdiği TRT 6 sunucusu KDP'li Ozan Kardaş, gelen tepkilerin ardından adaylıktan çekildi.

HDP 31 Mart yerel seçimleri kapsamında Diyarbakır Çınar'da gösterdiği adayını geri çekti.

Daha önce Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde HDP’nin ittifakı olan KDP-Türkiye tarafından aday gösterilen Ozan Kardaş, gelen tepkilerin sonucunda geri çekildi.

Cuma, 08 Şubat 2019 15:14
Irak'ta merkezi hükümet ile Kürt yönetimi arasında ilişkiler iyiye doğru giderken, Peşmerge güçleri Irak ordusu ile yaptıkları anlaşma kapsamında tartışmalı bölgelere yeniden dönecek. Peşmerge yetkilisi Helil Şirvan, Peşmerge ile Irak ordusunun anlaştığını, Peşmerge’nin Kerkük kırsalı, Diyala, Mahmur, Hanekin ve Şengal'e döneceğini söyledi.

Irak ordusu ve Peşmerge güçleri tartışmalı bölgeler için 5 komisyon kurdu. Komisyon Selahattin, Kerkük, Mahmur, Musul'un batısı ve doğusu için çalışacak.

Çarşamba, 06 Şubat 2019 08:01
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'te gazetecilerin HDP ile işbirliği sorusuna sert bir ifadeyle, 'Hayır, hayır… HDP ile bir işbirliğimiz yok. Böyle bir şey de söz konusu değil. Ama biz Kürt vatandaşların da oyuna talibiz. Herkesin oyuna talibiz. Bizim söylediğimiz sandıkta ittifaktır' yanıtını verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis'teki odasında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

DSP ve HDP ile işbirliği konusunda soruları yanıtlayan Kılıçdaroğlu, DSP'den aday olan partililere "ahlak ve etik" hatırlatması yaparken, HDP ile işbirliği sorusuna sert bir ifadeyle yanıt verdi.

Habertürk'ten Muharrem Sarıkaya, Kılıçdaroğlu görüşmesini köşesine şu ifadelerle taşıdı:

Cuma, 08 Şubat 2019 00:00
Özgür Şen

Türkiye'de bir Kürt emekçi için düzen nedir?

Düzen, yoksul Kürdün ay sonunu nasıl getireceğini bilmemesi, bir işi varsa her an o işi kaybetme korkusu, işsizse ne zaman iş bulacağına dair bir fikrinin olmamasıdır.

Düzen, bu ülkede Kürt emekçinin çoğu zaman Türk emekçiden daha çok ezilmesi ve sömürülmesi ama patronların her ikisinin sırtından zengin olmasıdır.

Perşembe, 07 Şubat 2019 11:06
Türk Amerikan İşadamları Derneği Başkanı Zeynel Abidin Erdem’in yandaş gazetelere verdiği tam sayfa ilanın nedeni ortaya çıktı.

İşadamı ve Türk Amerikan İşadamları Derneği Başkanı Zeynel Abidin Erdem’in yandaş gazetelere verdiği tam sayfa ilanın nedeni “FETÖ operasyonları” olduğu anlaşıldı. Zeynel Abidin Erdem "Bizi Asla Bölemeyeceksiniz" başlıklı ilanları, GENPA İcra Kurulu Başkanı Fatih Erdem hakkında 15 yıla kadar hapis istemi ile dava açılmasının ardından verdi. 

Çarşamba, 20 Şubat 2019 13:32
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nda görevden alma süreci devam ediyor. TCDD İşletmesi Genel Müdürü İsa Apaydın, dün gece görevden alındı

Ulaştırma Bakanlığı’nda kadro değişimi sürüyor.

Geçen hafta Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt emekliye ayrılmıştı. Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Erol Çıtak da görevinden ayrılmıştı. Çıtak, Ulaştırma Bakanlığı özel kalemde görevlendirilmişti.

Cuma, 08 Şubat 2019 07:44
Gazeteye konuşan bir yetkili üç olası senaryodan bahsediyor: "Bir noktada bazı kararların alınması zorunluluk haline gelecek: Ya [Türkiye ile] görüşmelerde bir uzlaşmaya varacağız, ya da Beyaz Saray orduya geri çekilme sürecini yavaşlatma talimatı verecek. Ya da siyasi bir uzlaşı olmaksızın çekilme sürecini işletmeye devam edeceğiz."gazetesi, Suriye'deki ABD askerlerinin Nisan sonuna kadar tamamen çekilmesinin planladığını yazdı.

Wall Street Journal (WSJ) gazetesine konuşan ABD'li yetkililer, ABD ordusunun Suriye'den çekilme sürecini hız kesmeden işlettiğini ileri sürdü.

Suriye'de IŞİD'in elinde kalan son yerleşim yerlerinin de birkaç gün içerisinde alınmasının beklendiği ifade edilen haberde, ABD'nin önceliğinin Suriye'den geri çekilme hazırlıkları haline geldiği ifade ediliyor.

Çarşamba, 13 Şubat 2019 13:11
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığında görev değişiklikleri gerçekleşiyor. DHMİ, TCDD Taşımacılık, Altyapı Yatırımları genel müdürleri görevlerinden ayrıldı. Kulislerde, TCDD İşletmesi Genel Müdürü İsa Apaydın’ın da adı gündeme geldi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, bazı genel müdürlüklerde kadro değişikliği için düğmeye bastı. 

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre üç genel müdürle konuşuldu.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak emekliye ayrıldı. 

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Veysi Kurt da cuma günü itibarıyla emekli olacak.

Perşembe, 07 Şubat 2019 18:43
Almanya İçişleri Bakanlığı'nın verilerine göre 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye'den Almanya'ya iltica başvurularında artış sürerken, başvuranlar içerisinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Türklerin ve üniversite mezunlarının oranı artıyor.

Almanya'da açıklanan verilere göre Türkiye'den yapılan iltica başvurularında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Türklerin oranı yaklaşık beş kat artarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan Kürtleri geride bıraktı. Her iki başvuru sahibinden biri ise üniversite mezunu.

Cuma, 08 Şubat 2019 12:45
Rusya'nın Şam Büyükelçisi Aleksandr Yefimov, 'Suriye hükümetiyle Kürtler arasındaki görüşmeler sırasında' çözüm bulunmasını istediklerini belirtti.

Rusya'nın Şam Büyükelçisi Aleksandr Yefimov, "Suriye hükümetiyle Kürtler arasındaki görüşmeler sırasında hükümet güçlerinin Fırat'ın doğusunda egemenliği yeniden tesis etmesine ilişkin iki tarafı da memnun eden bir çözüm bulunmasını umduklarını" söyledi.

Pazartesi, 04 Şubat 2019 15:26
MHP'nin Tunç Soyer eleştirilerine güldüğünü söyleyen İlber Ortaylı'ya ilişkin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den, 'Gülmesi iyi bir şey, sağlık belirtisi, mutlu olduğunun emaresi. Fakat Ortaylı güle güle bize mi gülmüş? Başka gülecek bir şey bulamamış mı?' açıklaması geldi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Hilmi Yavuz ile İlber Ortaylı’nın Tunç Soyer'le ilgili sözlerine ve Ortalı'nın "MHP'lilere gülüyorum" açıklamasına yanıt verdi.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 10:23
Liberal ve antikomünist görüşleriyle tanınan İletişim Yayınları, AKP'li Muhsin Kızılkaya'nın kitabını basmayınca, Nagehan Alçı tarafından ulusalcı-Kemalist ilan edildi.

Bir dönem başbakan danışmanlığı da yapan AKP eski milletvekili Muhsin Kızılkaya, Habertürk yazarı Nagehan Alçı'ya kitaplarını artık İletişim Yayınları'nın basmadığını söyledi. Nagehan Alçı da, liberal görüşleriyle bilinen İletişim Yayınları'nı ulusalcı-Kemalist ilan etti.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 16:24
PYD'nin çatı örgütü TEV-DEM yetkilisi Aldar Xelil, Avrupalı güçlere Suriyeli Kürtleri 'yüzüstü bırakmamaları' çağrısında bulundu. Xelil özellikle Fransa'dan BM'nin bölgeye uluslararası güç yerleştirmesi için karar tasarısı sunmasını beklediklerini söyledi. Xelil aksi takdirde Suriye ordusunun komutasına gireceklerini belirtti.

PYD'nin çatı örgütü TEV-DEM Diplomasi Komitesi Sorumlusu Aldar Xelil (Halil), IŞİD'le savaş bittiğinde Suriyeli Kürtleri "yüzüstü bırakmamaları" ve "Türkiye'den korunabilmelerine yönelik uluslararası güç kurulmasına yardımcı olmaları" için Avrupa'ya çağrı yaptı.

Pages