10439 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 06 Ağustos 2017 14:35
Kahramanmaraş Pazarcık'ta Uyuşturucuya Karşı Metin Kurt Futbol Turnuvası yapıldı.

Kahramanmaraş Pazarcık'ta 150 kişinin katılımıyla Uyuşturucuya Karşı Metin Kurt Futbol Turnuvası yapıldı.

Turnuva Pazarcık Halk Komiteleri tarafından düzenlendi.

Salı, 22 Ağustos 2017 11:56
Türkiye Komünist Partisi, aramızdan ayrılışının 5. yılında efsane futbolcu Metin Kurt'u mezarı başında anacak. Anmaya ilişkin açıklamada, "Sporculuk yaşamında halka yakın olan çizgide oynamayı tercih etti. Sporculuk yaşamından sonra da emekçilerin kurtuluşu için... Mücadele dolu bir yaşamın adıdır Metin Kurt" denildi.

Komünist futbolcu Metin Kurt, aramızdan ayrılışının 5. yılında TKP tarafından anılacak.

Kurt'un anmasına ilişkin TKP tarafından yapılan açıklama şöyle:

Aramızdan ayrılışının 5. yılında parti üyemiz, sporseverlerin Çizgi Metin'ini mezarı başında anıyoruz. 

Salı, 01 Ağustos 2017 07:56
Tuncay Özkan'ın savcılığa teslim ettiği "flash disk"e ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Tuncay Özkan, diskte nelerin yer aldığını açıkladı.

CHP'li vekil Tuncay Özkan'ın geçtiğimiz günlerde savcılığa teslim ettiği, Cemaat'in Hava Kuvvetleri içindeki çalışma ve fişlemelerini ortaya çıkaran flash diske ilişkin yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'ye konuşan Özkan, flash diskin içinde olanları şöyle sıraladı:

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 22:38
Adapazarı Tren Garı'nda vagonun üzerine çıkarak selfie çekmekisteyen 18 yaşındaki Birbey Kurt akıma kapıldı.Yaralanan Kurt tedavi altına alındı.

Adapazarı Tren Garı'nda dolaşan Birbey Kurt selfie çekmek için park halindeki vagonun üzerine çıktı. Birbey Kurt, fotoğraf çekildiği sırada vagonun üzerinden geçen elektrik tellerine 1 metre kadar yaklaşınca 25 kilovolt elektrik akımına kapıldı.

Cumartesi, 12 Ağustos 2017 13:40
ABD, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nden (IKBY) 25 Eylül tarihinde yapılması planlanan bağımsızlık referandumunu ertelemesini talep etti.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, cuma günü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'yi telefonla arayarak, 25 Eylül tarihinde planlanan bağımsızlık referandumunun ertelenmesini istedi.

Pazar, 20 Ağustos 2017 20:24
Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, 25 yıldır Türkiye için güven kaynağı olduklarını söyledi.

Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, 25 yıldır Türkiye için güven kaynağı olduklarını ve gelecekte de bu durumun değişmeyeceğini söyledi:

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 17:27
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'li Cumhuriyeti senatörlerle yaptığı görüşmede Irak'taki Kürt bağımsızlığını desteklediğini söyledi.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, “Kürtler, Irak'ın bir bölümünde devlet sahibi olmalı” dedi.

Rûdaw'ın İsrail’de yayınlanan Jerusalem Post gazetesinden aktardığı haberde, “Netanyahu'nun, İsrail'in Kürdistan devletinin kurulmasını destekleyeceği” belirtildi.

Pazartesi, 21 Ağustos 2017 16:05
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, "Bir ulus devlet kurmak istemiyoruz; biz demokratik, çok bölgeli, çok dinli vatandaşlık temeli üzerine bir devlet kurmak istiyoruz" dedi.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, 25 Eylül'de yapacakları bağımsızlık referandumu ile ilgili konuşurken, şimdiye kadar Bağdat ile ilişkilerinin iyi olması için her türlü çabayı gösterdiklerini, ancak bu çabalarından sonuç almadıklarını söyledi.

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 17:03
İstanbul Okmeydanı’nda cemevi avlusunda polis kurşunuyla can veren Uğur Kurt’un annesi Güllünaz Kurt, sanık avukatını yumruklayıp kravatını çektiği gerekçesiyle yargılanmış ve beraat etmişti. Ancak Avukat Tolga Yurdakul, anne Kurt’un ceza alması için karara itiraz etti.

Beyoğlu Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan Uğur Kurt, 2014 yılında bir cenaze töreni için gittiği Okmeydanı Cemevi’nin avlusunda polisin kurşunuyla hayatını kaybetmişti.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 21:12
İstanbul ve 2 ayrı ilde IŞİD'e yönelik yapılan operasyonda 1'i çocuk 7 kişi gözaltına alındı. Hatay'da yakalanan IŞİD üyesi A.B.'nin Hassa'da bir ilköğretim okulunda müdür yardımcısı olduğu belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Savcısı Ufuk Can Gazezoğlu'nun yürüttüğü IŞİD soruşturmasında İstanbul, Ağrı ve Hatay'da eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda 1'i çocuk olmak üzere M.A., M.P., A.B., E.F., S.F., H.E., ve D.İ. gözaltına alındı.

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 08:57
Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı, Rojava'da yapılacağı ilân edilen seçimleri "şaka" olarak nitelendirerek, Suriye'nin kendi topraklarından bir parçanın ayrılmasına izin vermeyeceğini söyledi.

Suriye yönetimi, Rojava'da yapılacağı ilân edilen "Federasyon seçimleri"ne tepki gösterdi.

BBC'ye konuşan Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad, "[Seçimler] şaka olacak. Suriye, kendi topraklarından bir parçanın ayrılmasına asla izin vermeyecek" dedi.

Salı, 22 Ağustos 2017 13:56
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin 25 Eylül'de yapacağı bağımsızlık referandumuna tepki gösterdi.

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, NewsChannel televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Duran, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin yapacağı referanduma ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 15:10
Erdoğan, Diyanet'in etkinliğinde yaptığı konuşmada "Diyanet İşleri Başkanımızın ciddi eksikleri olduğunu söylemek isterim. Diyanet İşleri Başkanlığı Doğu ve Güneydoğu'daki çalışmalarda çok geride kalmıştır. Hiçbir boşluk bırakmamak mecburiyetindeyiz. Birileri gelip dolduruyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Diyanet'in yaz kampı etkinliğinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan yaptığı konuşmada, "Tarihini, kültürünü, medeniyetini bilen kendini her anlamda iyi yetiştiren bir neslin geldiğine inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamaları şu şekilde:

'53 KİŞİNİN ÖLÜMÜNE NEDEN OLDULAR'

Cumartesi, 19 Ağustos 2017 07:43
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, SDG Sözcüsü Talal Silo'ya cevap verdi.

ABD'nin Suriye'nin kuzeyindeki askeri varlığının geleceğine ilişkin tartışmalar sürüyor.

Cumartesi, 12 Ağustos 2017 01:47
ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın IKBY lideri Mesut Barzani'den referandumun ertelenmesini istediği bildirildi.

ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson'ın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'den referandumun ertelenmesini istediği bildirildi.

Sputnik'in haberine göre Barzani'nin ofisinden yapılan açıklamada, Tillerson'un, Barzani'yi telefonla arayarak 25 Eylül'de yapılması öngörülen referandumun ertelenmesini istediği söyleniyor.

Pages