5284 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 19 Haziran 2017 17:00
Dün ikinci ve son turu gerçekleşen Fransa genel seçimlerinde art arda seçimlere katılmama oranı rekoru kırılırken, bir ay kadar önce cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturan Emmanuel Macron’un partisinin Ulusal Meclis’te mutlak çoğunluğu sağlaması ‘istikrar’ mı yoksa kriz göstergesi mi?

Fransa genel seçimlerinin ikinci turu sonucunda yeni Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un partisi LREM (Cumhuriyet İlerleyişte), ittifak kurduğu MODEM’le (Demokratik Hareket) birlikte Ulusal Meclis’te yaklaşık 350 milletvekiliyle mutlak çoğunluğu sağladı.

Cuma, 16 Haziran 2017 16:25
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Körfez krizi hakkında, “Yapay bir kriz olduğu için Ramazan Bayramı'na kadar bu problemin kolayca çözüleceğini ümit ediyoruz” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Körfez ülkeleri arasında yaşanan krize ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 14 Haziran 2017 13:27
'Dayan Yüreğim' dizi ekibi parasını alamayınca yapımcının kapısına dayanmıştı. Şimdi de 'Paramparça' dizi ekibi aynı yapım şirketini paralarını ödemedikleri için dava edecek.

Star TV ekranlarında yayınlanan 'Paramparça', Fox TV'deki 'Dayan Yüreğim' ve Kanal D'de 'Kördüğüm' gibi dizilerin yapımcısı olan Endemol Shine, oyunculardan teknik ekibe kadar kimsenin parasını ödemediği ortaya çıktı. 

Salı, 06 Haziran 2017 20:33
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Katar merkezli gelişmeler hakkında, "Kriz Türkiye'ye sıçrar mı? Asla böyle bir şey öngörmüyoruz" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Katar merkezli olarak Körfez ülkeleri arasında yaşanan krizin "Türkiye'ye sıçramasını öngörmediklerini" belirtti.

Pazartesi, 05 Haziran 2017 15:18
Türkiye'de her an yeni bir kriz başlığı gündeme gelirken, gericilerin tek derdi tuhaf sorularına yanıt bulma çabası oluyor. Dün bir AKP kanalında gündeme gelen sorular diyecek söz bırakmıyor...

KHK'larla ihraç edilen kamu görevlileri, 2017'nin ilk beş ayında yaşanan en az 741 iş cinayeti, doğayı talana açan imar değişiklikleri ve yeni başlayan Rakka operasyonu....

Havaların sıcaklığı arttıkça artan gündem sıcaklığı, gericilerin akıllara ziyan sorular sormalarına, din tüccarlarının da "soruları yanıtlıyoruz" adı altında milyonları ceplerine koymalarına engel olmuyor.

Salı, 06 Haziran 2017 13:03
Başbakan Binali Yıldırım, Almanya'nın İncirlik'ten çekilmesiyle ilgili "Nasıl isterlerse öyle yapsınlar" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya'nın Adana'daki İncirlik Üssü'nden çekilmesiyle ilgili açıklama yaptı.

Yıldırım, söz konusu gelişmeyle ilgili "Nasıl isterlerse öyle yapsınlar" dedi.

Bir süredir Alman diplomatlara İncirlik ziyaretine onay verilmemesi nedeniyle kriz yaşanıyordu.

Çarşamba, 21 Haziran 2017 19:23
Almanya Meclisi İncirlik kararına onay verdi.

Alman askerlerinin İncirlik üssünden çekilmesini öngören teklif Almanya Meclisi'nden geçti.

Alman vekillerin üsse alınmaması sebebiyle Türkiye'yle Almanya arasında kriz yaşanmış, anlaşma sağlanamaması sonucu Almanya üsten çekilerek askerleri Ürdün'e taşıma kararı almıştı.

Cumartesi, 17 Haziran 2017 11:44
El Cezire'nin Arapça Twitter hesabı askıya alındı.

Katar ile diğer Körfez ülkeleri arasındaki kriz medya alanında da büyüyor.

Son olarak El Cezire'nin Arapça Twitter hesabı (@AJArabic) askıya alındı.

Al Jazeera English'ten yapılan açıklamada, kanalın hesabı geri almak ve faaliyetlerini sürdürmek için uğraştığı belirtildi.

Salı, 20 Haziran 2017 20:00
Qatar Petroleum CEO'su, Katar'ın ablukaya sonsuza kadar dayanabileceğini, yabancı yatırımcıların ülkeden ayrılmayacağını savundu.

Katar ile diğer Körfez ülkeleri arasındaki kriz sürerken, Doha'nın ekonomik olarak uygulanan ablukadan nasıl etkileneceği merak konusu.

Al Jazeera'ya konuşan Qatar Petroleum CEO'su Saad el-Kaabi, Katar'ın, iyi hazırlanması sebebiyle, sonsuza kadar ablukaya dayanabileceğini ileri sürdü.

Salı, 06 Haziran 2017 11:50
Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ile ilişkilerin yeniden tesis edilmesi için Doha'dan "garanti" istediğini açıkladı.

Katar ile diğer Körfez ülkeleri arasındaki kriz derinleşirken, taraflar ilişkilerin yeniden tesisi için şart öne sürmeye başladı.

Al Jazeera'nın aktardığına göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dış İlişkiler Bakanı Enver Gergeş, Twitter'dan açıklama yaptı.

Pazartesi, 05 Haziran 2017 16:16
Katar hükümeti bir açıklama yaparak, gıda sıkıntısı yaşamayacaklarını, hayatın normal bir şekilde devamı için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi.

Katar ile diğer Körfez ülkeleri arasındaki gerginlik "insani kriz" yaratabilir.

The Peninsula Online'da yer alan habere göre, Katar hükümeti bir açıklama yaparak gıda ticareti konusunda paniğe kapılmaya gerek olmadığını söyledi.

Pazar, 18 Haziran 2017 17:50
Londra'da bulunan Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyir, Katar ile yaşanan diplomatik krize ilişkin açıklamalarda bulundu.

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyir, Katar ile yaşanan diplomatik krizin çözümünün basit olduğunu ve bunun yolunun Doha yönetiminin "radikal hareketleri ve terörü desteklemeyi" bırakmasından geçtiğini söyledi.

Pazartesi, 12 Haziran 2017 13:43
Katar merkezli El Cezire televizyonu, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından Yemen'de kullanılan gizli hapishaneleri ve işkence iddialarını gündeme getirdi.

Katar ile diğer Körfez ülkeleri arasında başlayan kriz medya alanında da karşılıklı tacizlerle sürüyor.

Katar merkezli El Cezire televizyonu, Yemen işgaline katılan Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından işletilen gizli hapishanelerin görüntülerini yayımladı.

Salı, 06 Haziran 2017 11:56
Birleşik Arap Emirlikleri, Katar'ın Emirlikler'in limanından yaptığı alimünyum ihracatını durdurdu.

Körfez ülkeleriyle Katar arasındaki kriz ekonomiye de yansıyor.

Al Jazeera'daki habere göre, alimünyum tekeli Qatalum'un yüzde 50'sine sahip olan Norveç şirketi Norsk Hydro, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) engellemesi ile karşılaştıklarını açıkladı.

Yılda 600 bin ton alimünyum üreten şirket Asya, Avrupa ve ABD'ye ihracat yapıyor.

Perşembe, 01 Haziran 2017 15:57
İngiltere'de seçim anketlerinde Muhafazakar Parti'nin lehine olan fark, yalnızca yüzde 3'e indi.

İngiltere'de seçimler yaklaşırken, anketlerdeki fark giderek kapanıyor. İngiltere Başbakanı Theresa May'in partisi Muhafazakar Parti, son ankette yalnızca üçte 3 farkla ilk sırada çıkabildi.

8 Haziran'da yapılacak seçimlerin Muhafazakar Parti tarafından farkla kazanılamaması durumunda ülkede siyasi kriz yaşanacağı ve Avrupa Birliği'nden ayrılma görüşmelerinin zora gireceği biliniyor.

Pages