8897 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 16 Şubat 2019 10:10
Türkiye Komünist Partisi'nin çağrısıyla ve Avrupa Komünist İnisiyatifi tarafından, 16-17 Şubat tarihlerinde düzenlenen uluslararası toplantı sona erdi. Toplantıya 17 farklı ülkeden komünist ve işçi partisi katıldı.

Perşembe, 07 Şubat 2019 15:10
Türkiye Komünist Partisi İstanbul il örgütü, Kartal'da göçen binanın suçlusunun, yağmacı bir kâr hırsıyla insanları beton mezarlara tıkıştıran sermaye düzeni olduğunu savundu. Açıklamada, 'Enkazın altında insanlar, üstünde rant var' denildi.

İstanbul Kartal'a meydana gelen göçük faciasına yönelik tepkiler devam ediyor. 

Salı, 19 Şubat 2019 13:43
Yunanistan Komünist Gençliği’nin 12. Kongresi için Yunanistan’da bulunan TKG delegasyonu, Atina Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ‘Teslim olmamakta bütün mesele’ başlıklı etkinlikte konuştu. Farklı bölümlerden öğrencilerin katıldığı etkinlikte konuşan TKG temsilcileri, Türkiye’de işçi sınıfının ve gençliğin durumundan bahsetti.

Yunanistan Komünist Gençliği’nin (KNE) 12. Kongresi için Yunanistan’da bulunan Türkiye Komünist Gençliği (TKG) delegasyonu Atina Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleştirilen seminerde konuştu.

Küçük Asya Çalışmaları Bölümü’nde okuyan KNE üyeleri tarafından düzenlenen, Türkiye’de komünistlerin mücadelesi konulu etkinliğe ilgili bölümlerden öğrenciler katılım gösterdi.

Pazar, 03 Şubat 2019 19:05
Venezuela Komünist Partisi (PCV), önceliklerinin emperyalizme karşı ülkenin savunulması olmakla birlikte, halkın çıkarlarının aleyhine olabilecek her türlü girişim için Maduro iktidarının atacağı adımların yakın takipçisi olacağını ilan etmişti. Sosyalist İngiliz gazetesi Morning Star’dan John Foster, PCV Uluslararası İlişkiler Çalışmaları üyesi Paul Dobson’la Venezuela’daki ABD destekli sağcı darbe girişimi hakkında konuştu. PCV temsilcisi darbe girişiminin ve buna destek verilmesinin gayrimeşruluğunu vurguluyor; ancak dış müdahale olasılığına karşı dikkatli olunması gerektiğini ekliyor.

Venezuela’daki sağcı darbe girişiminin üzerinden bir hafta sonra Venezuela Komünist Partisi (PCV) Uluslararası İlişkiler Çalışmaları üyesi Paul Dobson, Venezuela’daki genel durumun tamamiyle normale döndüğünü söyledi.

Cumartesi, 02 Şubat 2019 15:43
Dersim belediye başkan adayı Mehmet Fatih Maçoğlu, 'Bize nohutçu, fasulyeci diyenler var. Ovacık'ta yapılanları aşağılayanlar aslında bizi değil, halkı hedef alıyorlar' dedi.

Dersim'in Ovacık ilçesinde halkçı, kamucu modeliyle dikkatleri çeken Komünist Başkan Mehmet Fatih Maçoğlu, bu örnek modeli daha da geliştirmek adına Dersim merkeze aday oldu.

Dersim Demokratik Halk Dayanışması adayı olan Maçoğlu, BirGün'den Derviş Cemal'in sorularını yanıtladı. 

Cuma, 01 Şubat 2019 15:51
ODTÜ'de evrim konferansının iptal edilmesinin ardından, aylar önce açıklanan akademik takvimdeki değişikliğin de sebebi belli oldu: Erdoğan ODTÜ'de 6 Şubat'ta yapılacak Teknokent açılışına davetli. Türkiye Komünist Gençliği, 'Kampüsümüzün kapıları bilime değil, tescilli bilim ve aydınlanma düşmanı siyasi iktidarın temsilcilerine kapatılmalıdır' diyerek ODTÜ yönetimine tepki gösterdi.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG), ODTÜ'de 6 Şubat'ta Teknokent Bilişim Merkezi'nin açılış törenine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan'ın davet edilmesine tepki göstererek "AKP dışarı, bilim içeri" başlıklı bir açıklama yayımladı.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 14:25
Yunanistan Komünist Gençliği 15-17 Şubat tarihleri arasında Atina’da 12’nci kongresini topladı. Türkiye Komünist Gençliği de (TKG) delegasyon yollayarak selamladığı kongrede Yunanistan’ın dört bir yanından yüzlerce delege hazır bulundu.

Yunanistan Komünist Gençliği (KNE) 15-17 Şubat tarihleri arasında Atina’da 12’nci kongresini gerçekleştirdi. “Daha da yetkinleşerek, gerçekten çağdaş ve genç olana giden yolu inşa ediyoruz” sloganıyla düzenlenen kongreye, Yunanistan’ın dört bir yanından yüzlerce delege katıldı.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 17:37
Türkiye Komünist Partisi'nin Trakya bölgesindeki adayları bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) Çorlu ilçe örgütü binasında, Trakya bölgesindeki belediye başkan adayları basına ve kamuoyuna tanıtıldı. 

Adaylar sırayla söz alarak niçin TKP'den belediye başkanı adayı olduklarını anlattı.

Adayların konuşmalarından satır başları şöyle: 

'SOLCUYUM DİYENİN TEK SEÇENEĞİ TKP'DİR'

Cuma, 08 Şubat 2019 09:58
Türkiye Komünist Partisi seçim bildirgesini ve adaylarını pazar günü Ankara’da yapılacak kitlesel basın toplantısıyla açıklayacak.

Türkiye Komünist Partisi seçim bildirgesini ve adaylarını kitlesel basın toplantısıyla açıklayacak.

10 Şubat Pazar günü saat 16.00'da Konur Sokak'taki Ankara Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde yapılacak olan basın toplantısına partinin Dersim’deki adayları da katılacak.

Çarşamba, 20 Şubat 2019 13:41
Türkiye Komünist Partisi'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatma Korur, soL HD'nin sorularını yanıtladı.

31 Mart seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi'nin (TKP) Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Fatma Korur, soL HD'nin sorularını yanıtladı.

Pazartesi, 04 Şubat 2019 17:57
Türkiye Komünist Partisi (TKP) Emek Merkezi, son altı ayda işten çıkarılan emekçilere dair bir rapor yayımladı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından altı ayda bir açıklanan işkollarındaki işçi sayılarına ve sendikaların üye sayılarına ilişkin istatistikler, Resmi Gazete’nin 31 Ocak 2019 tarihli sayısında yayımlandı. Açıklanan istatistikler, krizin birçok işkolunda istihdamda azalmaya yol açtığını, patronların işten çıkarmalara başvurduğunu gösterdi.

Pazar, 03 Şubat 2019 22:07
Türkiye Komünist Partisi (TKP) 31 Mart yerel seçimleri öncesinde ilk büyük vaadini açıkladı. 82 milyon yurttaşa seslenilen açıklamada "Bir pusulada değilse öbüründe altına mührünüzü basacağınız Çark Çekiç - Türkiye Komünist Partisi seçeneği olacak" ifadelerine yer verildi.

Türkiye Komünist Partisi (TKP) 31 Mart yerel seçimleri öncesinde ilk büyük vaadini açıkladı.

82 milyon yurttaşın yerel seçimlerde seçeneksiz kalmayacağını belirten açıklamada “Pusulada mühürü basacağınız Çark Çekiç - Türkiye Komünist Partisi  seçeneği olacak” denildi.

Cuma, 15 Şubat 2019 16:32
İstanbul Beşiktaş'ta belediye işçileri Erkan Pelit ve Metin Şahin 31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye Komünist Partisi'nin adayları olarak oy pusulasında yer alacak.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), 31 Mart yerel seçimleri için Beşiktaş belediyesi işçilerini aday gösterdi. Beşiktaş Belediye başkan adayı Erkan Pelit, 2010'dan beri Beşiktaş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı olarak çalışıyor. Belediye Meclisi üyesi adayı Metin Şahin'se 2010'dan beri Temizlik İşleri Müdürlüğü'nde çalışıyor. 

Cumartesi, 16 Şubat 2019 18:48
Türkiye Komünist Partisi’nin İstanbul Belediye Başkan Adayları, haksız yere işten atılan ve 15 gündür direnişte olan Mephisto işçilerini ziyaret etti.

Türkiye Komünist Partisi’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zehra Güner Karaoğlu, Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Erkan Pelit, Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Adayı İlayda Fidan, Fatih Belediye Başkan Adayı Yaşar Çelik ve Kağıthane Belediye Başkan Adayı Selen Kartay haksız yere işten atılan ve 15 gündür direnişte olan Mephisto işçilerini ziyaret etti.

Pazar, 17 Şubat 2019 21:41
31 Mart yerel seçimlerine 'Aynı Gemide Değiliz' sloganı ile katılan Türkiye Komünist Partisi, bugün İstanbul Kartal'da Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi'nde bir seçim etkinliği düzenledi. Avrupa Komünist İnisiyatifi'ne üye komünist partilerin temsilcileri etkinliğe katılıp dayanışma mesajlarını iletti. Etkinlikte TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan, TKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zehra Güner Karaoğlu başta olmak üzere İstanbul adayları konuştu.

Pages