445 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 08 Mayıs 2017 20:45
Cumhuriyet Halk Partisi Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, bir seneden daha az çalışanların da kıdem tazminatından yararlanmasına yönelik TBMM'ye kanun teklifi verdi.

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 1 yıldan daha az çalışan işçinin kıdem tazminatından yararlanmasını öngören "Kıdem Tazminatı Kanun Teklifi"ni TBMM Başkanlığı’na sundu.

Teklif, ilgili yasalarda yapılacak değişikliklerle kazanılmış haklara dokunulmadan işçilerin yüzde 95’inin kıdem tazminatından yararlanmasını öngörüyor.

Çarşamba, 10 Mayıs 2017 11:32
Sendikaların genel grev nedeni sayacağını duyurduğu kıdem tazminatına yönelik AKP saldırısının hazırlıkları tamamlandı. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatıyla ilgili teknik çalışmaların tamamlandığını açıkladı.

AKP'nin kıdem tazminatına yönelik hazırlığı son aşamasına geldi.

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, teknik çalışmaların tamamlandığını açıkladı. Hürriyet'te yer alan habere göre, yeni düzenleme Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda tartışıldıktan sonra sendikalarla görüşülecek.

Sendikalar daha önce kıdem tazminatına müdahaleyi genel grev nedeni sayacaklarını duyurmuştu.

 

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 15:58
İstanbul'da McDonalds'ın Mühürdar şubesinde çalışan iki işçi, geçen ay gerekçesiz bir şekilde işten çıkartıldı. Kıdem tazminatı, fazla mesai ücretleri ve izin ücretleri ödenmeyen işçilere destek amacıyla McDonalds şubesi önünde basın açıklaması yapıldı.

Fastfood gıda zinciri McDonalds'ta sömürü ve çalışanlara yönelik hak ihlalleri devam ediyor. Bunun son örneklerinden biri de McDonalds'ın Kadıköy Mühürdar şubesinde yaşandı. 

7 Nisan'da ve 10 Nisan'da işten çıkartılan ve hakları ödenmeyen işçilere destek amacıyla DİSK'e bağlı Devrimci Turizm İşçileri Sendikası tarafından bugün McDonalds önünde bir basın açıklaması düzenlendi. 

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 01:00
İzzettin Önder

Toplum politikası ile insan psikolojisi arasında çok yakın benzerlik olduğu ileri sürülür. Şöyle ki, her iki sistemde de çatışmalı güçler baskı altında tutularak görüntüsel denge sağlanmaya çalışılmaktadır.

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 11:53
McDonalds'ta geçtiğimiz hafta işten çıkarılan işçiler soL'a açıklamalarda bulundu. Çalışma koşullarına ilişkin çarpıcı bilgiler veren işçiler, "18 yaş altı ve engelliler gece vardiyasında daha çok çalıştırılıyorlardı. Çünkü iş yükünün en fazla olduğu zamanlar ve bu insanlar onlara göre daha az sesini çıkaran insanlardı. Özellikle 18 yaş altındakiler daha fazla sömürülüyorlar" diyor.

İstanbul'da McDonalds'ın Mühürdar şubesinde işten çıkarılan iki emekçi, soL'a açıklamalarda bulundu.

Salı, 25 Nisan 2017 08:01
AKP'nin referandumun hemen ardından işçilere yönelik saldırısının ilk adımı kıdem tazminatı olurken, Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, hazırladıkları taslağın henüz paylaşılmadığını söyledi.

Referandum sonrası ilk iş olarak emekçileri hedef alan AKP, kıdem tazminatını fona devretmeye hazırlanıyor.

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatına ilişkin hazırladıkları taslağı henüz paylaşmadıklarını belirterek, “Önümüzdeki haftadan itibaren paydaşlarımızla görüşmeye başlayacağız” dedi.

Cumartesi, 22 Nisan 2017 07:58
Referandumdan sonra patronların yaptığı reform çağrısına hükümetten hemen yanıt geldi. Çalışma Bakanı, kıdem tazminatı düzenlemesi üzerinde gelecek haftadan itibaren çalışma başlatacaklarını ve bu yıl sonuna kadar düzenlemeyi nihayetlendirmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu iki gün önce yaptığı açıklama ile kıdem tazminatı düzenlemesi üzerinde gelecek haftadan itibaren çalışmaya başlayacaklarını belirtti. Müezzinoğlu referandum sonuçlarını da değerlendirdiği açıklamalarında kıdem tazminatına ilişkin yol haritasını kamuoyuna duyurdu.

Çarşamba, 26 Nisan 2017 21:55
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, ''Kıdem Tazminatı Fonu'nda da sona yaklaşıldığını'' belirtti.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi'nin aylık olağan toplantısına katıldı.

Canikli, meclis üyelerine hitaben yaptığı konuşmasında, ''Kıdem Tazminatı Fonu'nda da sona yaklaşıldığını'' söyledi.

'ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİN EN BÜYÜK ETKİSİ EKONOMİK ALANDA OLACAK'

Pazartesi, 10 Nisan 2017 10:19
TOKİ inşaatında sıvacı olarak çalışırken 5'inci kattan düşerek ağır yaralanan ve sol kolunu kullanamaz hale gelen 24 yaşındaki işçi, iş mahkemesi kararıyla 236 bin lira tazminat kazandı. Anca işçi, kazandığı tazminatı taşeron firmadan hâlâ tahsil edemedi.

Elazığı İş Mahkemesi, TOKİ inşaatında çalışırken 5'inci kattan düşerek yaralanan işçiye taşeron firma ve TOKİ'nin toplam 236 bin lira tazminat ödemesine karar verdi. TOKİ, temyize başvurarak tazminatı taşeron firmanın ödemesi kararı aldırdı, ancak taşeronun hiç bir banka hesabı ve üzerine kayıtlı mal varlığı bulanamadığı için sakat kalan işçi tazminatı alamadı.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 15:00
Çalışma Bakanı Müzezzinoğlu açıkladı... AKP hükümetinin, şaibeli referandumdan sonraki ilk icraatı, işçinin kıdem tazminatını fona devretme adımını hızlandırmak oldu. Bu gelişmeyi soL'da 28 Mart'ta "AKP'den işçilere büyük saldırı hazırlığı: 16 Nisan'ı bekliyorlar" başlığıyla duyurmuştuk.

AKP hükümetinin, şaibeli referandumdan sonraki ilk icraatı, işçinin kıdem tazminatını fona devretme adımını hızlandırmak oldu. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, NTV'nin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. 

KIDEM TAZMİNATI FONA: PATRONLARIN HİZMETİNE!

Salı, 25 Nisan 2017 16:39
DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın, kıdem tazminatının kaldırılması yönündeki haberlere ilişkin, “Kıdem tazminatlarımızı alacaklar sermayeye peşkeş çekecekler” dedi.

DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası Gebze Şube Başkanı Necmettin Aydın, kıdem tazminatının kaldırılması veya fona devredilmesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Cuma, 28 Nisan 2017 20:29
Çankaya Belediyesi Halk Komitesi kuruluş toplantısını, belediye emekçilerinin katılımıyla Ankara NHKM'de yaptı.

Çankaya Belediyesi Halk Komitesi'nin kuruluş toplantısı, belediye emekçilerinin katılımıyla Ankara NHKM'de yapıldı.

Türkiye genelinde Halk Komitelerine neden ihtiyaç duyulduğu hakkında bir sohbetle başlayan toplantı, komitenin Çankaya Belediyesi emekçileriyle birlikte nasıl örgütleneceğine dair yapılan tartışmayla devam etti.

Çarşamba, 05 Nisan 2017 14:37
5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla İşçi Avukatlar Merkezi bir açıklama yaparak, "Biz işçi avukatlar sömürüye karşı mücadelemizi daha ileriye taşımak, 5 Nisan Avukatlar Gününü onurlu bir şekilde kutlayabilmek, gericiliğe güçlü bir tokat atmak için sınıf kardeşlerimizle birlikte referandumda Hayır diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

İşçi Avukatlar Merkezi, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla bir açıklama yaptı.

Pazar, 09 Nisan 2017 08:41
Referandum sürecinde farklı görsel malzemelerin geçidi oldu. Önce "Hayır" videoları yayıldı. Sonrasında ise "Evet" için etrafa saldıranların videoları geldi. PsikesoL Kolektifi ile yaptığımız söyleşinin bugünkü bölümünde bu görsel malzemeleri, içeriğini ve Erdoğanlaşan bireyleri konuştuk.

Geçtiğimiz günlerden İstanbul’dan bir taksi şöförünün videosu yayıldı. Oldukça ilgi de çekti. Çünkü o videoda bizzat Erdoğan’ın kendisi orada gibiydi. Haliyle aklımıza da kefenle mitinge gelenler, bir beden bölgesinin kılı olanlar geldi. Nasıl bir zihin hali bu?

Salı, 28 Mart 2017 13:46
​Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, kıdem tazminatı çalışmasının referandumdan sonrasında devam edeceğini açıkladı.

AKP'nin kıdem tazminatı saldırısına ilişkin bir açıklamada Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi.

Müezzinoğlu, kıdem tazminatı çalışmasının referandumdan sonrasında devam edeceğini açıkladı.

Müezzinoğlu, şunları söyledi:

Pages