3335 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 01 Ağustos 2017 17:09
Memur ve memur emeklilerine yapılacak zam oranını belirlemek için başlatılan toplu sözleşme görüşmeleri öncesi yürüyüş düzenleyen KESK, heyetlerine uygulanan ambargoyu protesto ederek "Bu görüşme masası dağıtılmalıdır" dedi.

Memur ve memur emeklilerinin maaşına önümüzdeki iki yıl boyunca yapılacak zammı belirleyen toplu sözleşme görüşmeleri, KESK heyetine ihraç vetosuyla başladı. KESK üyeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından içeri alınmadı. Bakanlıkta KESK temsilcisinin boş kalan koltuğunun yanında konuşan Memur Sen Genel Başkanı ise ihraçları “Son derece doğru bir tedbir” olarak nitelendirdi.

Cuma, 04 Ağustos 2017 14:31
15 Temmuz'da Akıncı Üssü'nde yaşananlara ilişkin davada darbenin askeri ayağının bir numarası olduğu belirtilen Akın Öztürk, savunmasını yapıyor.

15 Temmuz'da Akıncı Üssü'nde yaşananlara ilişkin davada Akın Öztürk, savunmasını yapıyor.

Öztürk, "46 yıllık pilotluk hayatında bir çok operasyona katıldığını belirterek, "Keşke bu operasyonlardan birinde ölseydim de bugün bu haksız suçlamayla karşı karşıya kalmasaydım" dedi. 

Salı, 15 Ağustos 2017 17:51
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), hükümetin 2018- 2019 yılları için kamu çalışanlarına önerdiği 3+3 maaş zammı teklifine tepki gösterdi.

KESK, hükümetin 2018- 2019 yılları için kamu çalışanlarına önerdiği 3+3 maaş zammı teklifine tepki gösterdi. KESK Eş Başkanı Aysun Gezen, 3+3 artış teklifinin "sefalete devam" teklifi olduğunu söyledi.

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 08:31
Bodrum'da bir vale, tartıştığı kadın sürücüye saldırdı. O anları kameraya alan diğer kadın da valenin müdahalesine maruz kaldı.

Bodrum Yalıkavak’ta bulunan bir mekanın valesi, tartıştığı kadın sürücüye saldırdı.

Kadın sürücüye "Keşke erkek olsaydın" diyen vale, kısa süre sonra fiili saldırıda bulundu.

İşte o anlar:

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 17:57
Emekçilerin KHK’lerle ihraç edilmesini protesto eden KESK’liler, “OHAL kaldırılsın KHK’ler iptal edilsin” talebinde bulundu.

KESK Ankara Şubeler Platformu OHAL sonrası KHK’ler ile  ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine iade edilmesi ve OHAL’in son bulması talebiyle her cumartesi basın açıklaması ve oturma eylemi düzenliyor. Sakarya Caddesi’nde gerçekleşen eylemde platform bu hafta kamu emekçilerinin 4. dönem toplu sözleşme görüşmelerini gündemine aldı. 

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 17:43
AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in imla cehaleti, itiraf gibi paylaşıma neden oldu. Gökçek, paylaşımında virgül koymayı unutunca sosyal medyada alay konusu oldu.

AKP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in imla cehaleti, itiraf gibi paylaşıma neden oldu. Gökçek, paylaşımında virgül koymayı unutunca sosyal medyada alay konusu oldu.

"BİZİM GİBİ FETÖ'CÜLERİN PİSLİKLERİNİ ORTAYA KOYSALAR..."

İşte Gökçek’in o paylaşımı: 

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 14:22
KESK'e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Diyarbakır şube yöneticilerinin, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresindeki (DİSKİ) üyelerini ziyareti önce özel güvenlik personeli, sonra çağrılan polis tarafından engellendi.

Tüm Bel-Sen yöneticilerinin Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) bünyesinde çalışan üyelerini ziyaret etmeleri engellendi.

Cumartesi, 12 Ağustos 2017 10:47
Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde KHK'yle ihraç edilen iki öğretmenin olmayan maaşlarına kesinti cezası verildi.

Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde Vali Gökhan Aydıner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden ihraç edilen iki öğretmenin olmayan maaşlarına kesinti cezası verildi.

Pazar, 20 Ağustos 2017 15:07
HDP’nin "Vicdan ve Adalet Nöbeti"nin İzmir ayağı sona erdi. Nöbetin son gününde konuşan Konak Belediye Başkanı CHP'li Sema Pekdaş "Bugün hiçbir HDP'li belediye başkanı koltuğunda değil. Onların yerine kayyumlar belediye başkanlığı yapıyor" dedi.

HDP’nin düzenlediği "Vicdan ve Adalet Nöbeti"nin İzmir ayağı sona erdi. Nöbetin son gününde konuşan HDP Grup Başkanvekili ve Muş Milletvekili Ahmet Yıldırım, "Bu nöbetler 4 Kasım 2017’ye kadar devam edecek olan planlanmış alan ve sokak etkinliklerimizin ilk periyoduydu" dedi.

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 17:46
Türk İş'e bağlı Çimse-İş Sendikası'ndan ayrılıp DİSK'e bağlı Cam Keramik-İş'e üye oldukları için işten atılan 15 Batıçim işçisi fabrika önünde basın açıklaması düzenledi.

İzmir Bornova'da bulunan Batıçim fabrikasında DİSK'e bağlı Cam Keramik-İş Sendikası'na geçtikleri için işten atılan 15 işçi, bugün aileleriyle birlikte fabrika önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 00:48
HDP MYK toplantısında eylül ayı içerisinde Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Mersin, Adana ve Van’da mitinglerin gerçekleştirileceği kararlaştırıldı.

 HDP, 'Vicdan ve Adalet Nöbeti' devam ettiği saatlerde Kadıköy KESK Şubesi'nde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısını gerçekleştirdi. Yaklaşık 2 saat süren toplantıda Diyarbakır’da gerçekleşen ve İstanbul'da 4’üncü gününde devam eden Vicdan ve Adalet Nöbeti tartışıldı. Toplantıda, 'nöbet eyleminin geldiği aşamanın başarılı' olarak değerlendirildi.

Salı, 01 Ağustos 2017 14:54
Memur ve memur emeklilerin 2018 ve 2019 yılı zam oranlarını belirleyecek toplu sözleşme görüşmeleri başladı. Birinci oturuma katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, "Kamuda daha adil ücretlendirme tesisi için daha büyük adımlar atılmıştır" iddiasında bulundu.

3 milyon 200 bin memur ile 1 milyon 900 bin memur emeklisinin 2018 ve 2019 yılı zam oranlarını belirleyecek olan toplu sözleşme görüşmeleri bugün başladı. 

Çarşamba, 09 Ağustos 2017 15:26
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun Alman Focus dergisine verdiği mülakata ilişkin, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun yaptığı açıklama Türk ekonomisine ve Türk turizmine büyük bir darbedir" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Focus dergisine verdiği mülakata ilişkin açıklamada bulundu.

Salı, 08 Ağustos 2017 07:45
Başbakan Yıldırım, Yenikapı Mitingi’nin birinci yılında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilişkin, “80 milyonun ruhunu incitti. Yenikapı ruhuna ilk günkü aşkla sahip çıkan Cumhurbaşkanı’mız ve Bahçeli’ye teşekkür ediyorum" dedi.

Yenikapı mitinginin birinci yılı dolayısıyla açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı.

Pazartesi, 07 Ağustos 2017 16:37
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Konyaspor ile oynanan Süper Kupa finalinde yaşanan olaylardan ötürü ceza verilmesi halinde "dünyayı ayağa kaldıracağını" söyledi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Lens'in imza töreninin ardından Konyaspor ile oynanan Süper Kupa finalinde yaşanan olayları değerlendirdi. Orman, Süper Kupa maçında yaşanan olaylardan ötürü Beşiktaş kulübünün ceza alması durumunda "Dünyayı ayağa kaldırırım" dedi.

Pages