1146 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 01 Haziran 2018 09:42
Şişli Hamidiye Etfal Hastanesi apar topar alınan bir kararla iki ayrı hastaneye taşınıyor. Şişli Etfal Dayanışması bugün hastane önünde bir eylem yapacak. Aynı saatlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da hastanenin bir bölümünün taşınmasının planlandığı Sarıyer’deki binanın açılışını yapacağı belirtiliyor. soL Haber Şişli Etfal Hastanesi’nde çalışan iki sağlık emekçisiyle konuştu.

Dünya Bankası’nın yönlendiriciliği, AKP iktidarı döneminde hız kazanan uygulamalarla Türkiye’de sağlık alanında büyük bir dönüşüm yaşandı. 20-25 yıl önce büyük oranda kamu tarafından verilen sağlık hizmetinin artık neredeyse üçte biri özel sektöre devredildi.

Salı, 12 Haziran 2018 09:21
Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yılın 2. yarısında iç talebin yumuşayacağını söyledi. Şimşek, enflasyonun 4 puanının Lira'daki zayıflık ve petrol fiyatlarından kaynaklandığını söyledi.

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, FOX TV'de katıldığı programda gündeme ve ekonomiye ilişkin soruları yanıtladı.

Şimşek yılın 2. yarısında iç talebin yumuşayacağını söyledi. Şimşek, enflasyonun 4 puanının Lira'daki zayıflık ve petrol fiyatlarından kaynaklandığını söyledi. Şimşek para politikasında normalleşme ve sadeleşmenin sağlandığını dile getirdi.

Pazar, 10 Haziran 2018 13:04
'İmar barışı' için iki günde başvuru sayısının 100 bini geçtiğini açıklayan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, '13 milyonu rahat yakalayacağımızı düşünüyorum' dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, cuma günü başlayan başvuruların "imar barışı" başvurularının 12 milyonu bulmasını beklediklerini ifade ederek, "Türkiye'de 55-60 milyonu ilgilendiren bir yasa bu" dedi.  Bakan Özhaseki, kaçak yapılaşma cezalarının 5 yıla kadar artırıldığını da hatırlattı.

Pazartesi, 04 Haziran 2018 12:15
Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) İstanbul şubesi, İstanbul Çevre Durum Raporu'nu açıkladı. Raporda İstanbul'un 'ekolojik yıkımın merkezi' ve 'katil projelerin odağı' haline getirildiği vurgulandı.

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) İstanbul şubesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle İstanbul Çevre Durum Raporu'nu açıkladı.

Raporda İstanbul'un "ekolojik yıkımın merkezi" ve "katil projelerin odağı" haline getirildiği vurgulandı. 

Cuma, 08 Haziran 2018 20:21
Bu Düzen Değişmeli Platformu, 24 Haziran seçimleri öncesi Ankara'da büyük bir buluşma gerçekleştirdi. Yüzlerce Ankaralı 'Bu Düzen Değişmeli' sloganıyla ODTÜ Vişnelik'te yapılan büyük buluşmada bir araya geldi.

24 Haziran seçimlerine 13 seçim bölgesinde 17 bağımsız adayla giren Bu Düzen Değişmeli Platformu Ankara'da büyük bir buluşma gerçekleştirdi. 

ODTÜ Vişnelik Tesisilerindeki etkinlik için yüzlerce Ankaralı bir araya geldi.

"Boyun eğme bu düzeni değiştir" sloganlarıyla başlayan etkinlikte sahneye ilk olarak Ufuk Karakoç çıktı.

Perşembe, 07 Haziran 2018 09:55
Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun Kocaeli bağımsız milletvekili adayı Mustafa Tozkoparan, seçim bildirgesinde niçin aday olduğunu, düzen değişikliği talebinin önemini ve değerini anlatıyor. 'Düzen çatırdıyor, ayağa kalkmazsak altında kalacağız' diyen Tozkoparan şunları söylüyor: Bir işçi kenti olan Kocaeli’de işçi sınıfının sahneye çıkması, örgütlü tutum alması, memleket sorununa el koyması için birlikte mücadele etmeliyiz. Bize daha azı yetmez. Bu düzen değişmeli.

Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun 17 seçim bölgesindeki bağımsız adayları çalışmalarını sürdürüyor. 

Biz de soL Haber olarak platformun adaylarını tanıtmayı sürdürüyor, bağımsız adayların seslerini okurlarımıza ulaştırıyoruz.  

'DÜZEN ÇATIRDIYOR, AYAĞA KALKMAZSAK ALTINDA KALACAĞIZ'

Cumartesi, 02 Haziran 2018 13:32
Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun Bursa 1. bölge milletvekili adayı Salih Çam, seçim bildirgesinde niçin aday olduğunu, düzen değişikliği talebinin önemini ve değerini anlatıyor. 'Mücadelemiz bunun için: Düzen değişmeli' diyen Salih Çam şunları söylüyor: Bursa patronların değil emekçilerin şehridir. Oylar umut tüccarlarına değil, yoksul halkın aydınlık geleceğine...

Bu Düzen Değişmeli Platformu'nun 17 seçim bölgesindeki bağımsız adayları çalışmalarını sürdürüyor. 

Biz de soL Haber olarak platformun adaylarını tanıtmayı sürdürüyor, bağımsız adayların seslerini okurlarımıza ulaştırıyoruz.  

'MÜCADELEMİZ BUNUN İÇİN: DÜZEN DEĞİŞMELİ'

Çarşamba, 02 Mayıs 2018 12:00
Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyeleri, 27 Nisan'da vizyona giren ve kent mücadelesini konu alan 'Ev Kira Semt Bizim' filmini birlikte izledi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Kültür- Mesleki Bilimsel Çalışma Kurulu (MBÇK) üyelerinin kültürel ve sosyal ihtiyaçlarına yönelikte etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda Mimarlar Odası Ankara Şubesi üyeleri merakla beklenen ve 27 Nisan'da vizyona giren "Ev Kira Semt Bizim" filmini Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda kendilerine ayrılan salonda izledi.

Pazartesi, 07 Mayıs 2018 18:37
Reuters'ın Türkiye muhabiri Daren Butler, Sur'da evleri yıkılan Kürt emekçileriyle röportaj yaparak seçim öncesi bölgenin durumunu değerlendirdi.

24 Haziran'da gerçekleşecek seçimler öncesinde Diyarbakır'ın Sur ilçesinde bölge halkıyla konuşan Reuters'ın Türkiye muhabiri Daren Butler, bölgede yaşananları aktardı.

Butler haberinde, kentsel dönüşüm programı kapsamında Sur ilçesinde birçok evin yıkıldığını, halkın bölgeyi terk etmek zorunda kaldığını hatırlatıyor.

Salı, 15 Mayıs 2018 16:34
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, Dumankaya Şirketleri'ni tasfiye ettiğini ilan etti.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Dumankaya Şirketleri'ni tasfiye ettiğine ilişkin kararı açıkladı.

Pazartesi, 14 Mayıs 2018 09:43
AKP'nin 'seçim hazırlıkları' sürüyor. İstanbul Boğazı’ndaki dokuz mahalle ‘imar affı’ kapsamına alındı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürü Vedad Gürgen, “Boğaz Kanunu’nda denizi gören öngörünümde olan tepelerin arka taraflarını, yamaçlarını barışa dahil ettik” dedi.

Devletle ihtilaflı yaklaşık 15 milyon bina için "cüzi bir bedel" karşılığı "imar barışı" getiren düzenleme Meclis’ten genişletilerek geçmişti.

Perşembe, 03 Mayıs 2018 08:20
Siyasi iktidarın açıkladığı seçim paketinde konut ve ofis satışlarını teşvik edecek düzenlemeler de yer aldı. Yeni satılan konutlardan ve ofislerden alınan tapu harcı düşürülüyor. 'İmar barış'ının da inşaat faaliyetlerinde artışa yol açması bekleniyor.

Seçim paketi "imar barışı" ve gayrimenkul satışlarına ilişkin düzenlemeler içeriyor. "İmar barışı"nın kentsel dönüşüm için yeni bir "pazar" yaratması beklenirken, sıfır konut ve ofislerde tapu harcının düşürülmesinin de satışları artırması öngörülüyor.

Salı, 08 Mayıs 2018 20:20
İstanbul Esenler’de yaklaşık 1,9 milyon metrekarelik Metris Kışlası arazisinde 2015 yılında başlayan planlama sürecinde sona gelindi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan plan ile imara açılan askeri alana konut, ticaret ve turizm birimleri inşa edilecek. Yeni plana göre şarkılara konu olan Metris Cezaevi’nin yerine de Esenler Adalet Sarayı geliyor.

İstanbul Esenler'de kentsel dönüşüm çalışmaları başladı. 

Cumartesi, 26 Mayıs 2018 18:44
Bu Düzen Değişmeli Platformu İstanbul 1. Bölge bağımsız milletvekili adayı Aydemir Güler, Üsküdar’da Çiçekçi Mahallesi sakinleriyle buluştu.

Bu Düzen Değişmeli Platformu’nun İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı Aydemir Güler, bugün Üsküdar Çiçekçi’de mahalle sakinleriyle buluştu.

Perşembe, 24 Mayıs 2018 16:36
AKP'nin yaşama geçirdiği, CHP'li yerel yönetimin de desteklediği 'İzmir'in İstanbullaştırılması' adı altındaki yıkım ve saldırı projesi devam ediyor. İzmir'in göbeğine Folkart kulelerini saplayan Sancak grubu, şimdi de Halkapınar'da TCDD'ye ait hisselerin de bulunduğu kamu arazisine 93 konut, 541 rezidans ofis, 22 zemin ofis, 17 ticari dükkandan oluşan 285 milyon liralık yatırıma hazırlanıyor. Projenin ÇED süreci başladı.

AKP'ye ve Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla tanınan, CHP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'yla da yakın ilişkiler kuran Sancak ailesine ait Folkart firması, "İzmir'in İstanbullaşması" adı altındaki proje kapsamında, kentin kimliğine ve kültürel mirasına yönelik saldırılarını sürdürüyor. 

Pages