1021 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 15 Ocak 2017 14:55
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'daki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin, "Riskli olarak 50 bin civarında bir yapıdan bahsedebiliyoruz, bağımsız birim olarak bakıldığında bu da 250 bin konut ediyor. Bütün bu çalışmaların hepsi, 1 milyon 200 bin kişiyi ilgilendiriyor" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Özhaseki, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde dün belediye başkanlarının katılımıyla, "Kentsel dönüşüm" konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

Çarşamba, 04 Ocak 2017 14:18
Kuzey Ormanları Savunması (KOS) adlı demokratik kitle örgütü, İstanbul'da kuzey ormanları içinde yer alan askeri alanların darbe girişimi sonrası tahliye edilerek sermayeye ve ranta açılması girişimlerine tepki gösterdi. Açıklamada, "Askeri alanlar kuzey ormanlarının doğal bir parçasıdır, sermayeye değil ormana iade edilmelidir" denildi.

Kuzey Ormanları Savunması (KOS) adlı demokratik kitle örgütü, kuzey ormanları içinde yer alan askeri alanların tahliye edilerek sermaye gruplarına ve rantiyecilere peşkeş çekilmesi girişimlerine tepki gösterdi. 

Cumartesi, 07 Ocak 2017 08:18
SGK, kronik hastalıkların tedavisinde yapacağı ödemeyi "kalite ve sonuca" göre planlayacak. Buna göre 20 yıldır tedavi gören bir diyabet hastasının sağlık verileri iyiye gitmemişse, devlet ödeme yapmayabilecek.

Diyabet ya da yaygın bilinen adıyla şeker hastalığının görülme sıklığı son yıllarda belirgin biçimde artış gösterdi, öyle ki kimi yayınlarda bir salgın hastalık gibi değerlendiriliyor. Yalnızca diyabet hastalığının görülme sıklığında değil, kronik tıkayıcı akciğer hastalıkları, koroner arter hastalıkları yüksek tansiyon ve inmede de belirgin bir artış söz konusu.

Pazar, 01 Ocak 2017 01:00
Mehmet Bozkurt

Kendisini sahibim sanan kadın evden çıkınca salondaki koltuktan kalkıp yatak odasına geçtim. Şimdi yataktayım. Dışarıda harika bir kar var. Değişiklik hem ferahlık veriyor hem de yatak odasının bahçeye yakın olan penceresi  dış dünyayla olan irtibatımı sağlıyor. “Hanfendi”nin evden çıkması pek güzel oldu. Öbürsü, beni “değerli dostum” diye seven kel adam, çoğu zaman olduğu gibi yine evde.

Pazartesi, 05 Aralık 2016 15:11
İstanbul Bağcılar'da Demirkapı Mahallesi'nde kentsel dönüşüm dayatmasına itiraz eden bir sitenin sakinleri evlerinden atılmak isteniyor. Bölgede "Belediye, kentsel dönüşüm şirketi ve polis işbirliğiyle bir zorbalık sahneleniyor. Albayrak Sitesi sakinleri, yaşadıklarını soL'a anlattı.

Bağcılar Demirkapı Mahallesi Albayrak Sitesi’nde kentsel dönüşüm sözleşmesini imzalamadıkları için sokağa atılmak istenen site sakinleriyle sohbet ettik.

Başak A.Ş ile Bağcılar Belediyesinin işbirliğinde devam eden süreci soL'a anlattılar.

Mahallenizde kentsel dönüşüm gündemi ne zaman başladı?

Salı, 06 Aralık 2016 07:53
Ankara'nın Yenimahalle ilçesine bağlı bazı alanlar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.

Ankara'nın Yenimahalle ilçesine bağlı bazı alanlar, kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.

Bakanlar Kurulunun kentsel dönüşüm ile riskli alan ilanına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Perşembe, 15 Aralık 2016 15:14
İstanbul Bağcılar'da Demirkapı Mahallesi'nde Başak AŞ adlı kentsel dönüşüm firması eliyle sürdürülen zorbalık devam ediyor. Bu sabah evlerinden çıkmak istemeyen Albayrak Sitesi sakinleri, çevik kuvvet ekiplerinin zor kullanmasıyla tahliye edildi. Evlerin son tahliye tarihi 1 Ocak 2017 olarak duyuruldu.

İstanbul Bağcılar'da Demirkapı Mahallesi'nde, AKP'li Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'nın da ortağı olduğu Başak AŞ adlı kentsel dönüşüm firması, zor kullanarak ve zorbalıkla Albayrak Sitesi sakinlerini tahliye etmeye devam ediyor. 

Cuma, 09 Aralık 2016 12:21
İstanbul Bağcılar’da kentsel dönüşümle ilgili yıkımların sürdüğü bir sitede bulunan yanmış erkek cesedinin 51 yaşındaki Halil Sarı’ya ait olduğu öğrenildi.

Bağcılar Demirkapı Mahallesi Altunel Sokak’ta bulunan ve kentsel dönüşümle ilgili yıkımların devam ettiği Albayraklar Sitesi’nde dün gece ölü bulunan şahsın kimliği belli oldu.

Salı, 20 Aralık 2016 15:07
Kamusal hizmet gören ve bir kamu idaresi olan belediyeler, piyasaya tamamen teslim oldu... Belediyelerin şirketleşmesinde son nokta, 2017'den itibaren tahvil ve sukuk çıkarma yöntemiyle belediyelerin borçlanması olacak. Sayıştay emekli denetmeni Kadir Sev, "Kentsel dönüşümle yükselen yapılar, menkul değere dönüştürülüp borsaya sürülecek. Vergi stopaj oranlarını da düşürecekleri için bu tahviller, daha yüksek fiyatlarla işlem görebilecek" dedi.

Belediyelerin birer şirkete ve holdinge dönüşmesinde son nokta, 2017'den itibaren tahvil ve sukuk çıkarmaları olacak. Belediyeler böylece, sermayenin ve piyasanın bir parçası olacak. 

Cuma, 02 Aralık 2016 19:58
Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı’nın da ortağı olduğu Başak A.Ş. isimli firma, Albayrak Sitesi’nde evlerini vermek istemeyen yurttaşları karda kışta sokağa atmak istiyor.

Bakanlar Kurulu kararı ile 'riskli alan' ilan edilen İstanbul Bağcılar'da Demirciler Mahallesi'ndeki Albayrak Sitesi'nin sakinleri, kentsel dönüşüm sözleşmesini imzalamadıkları için kış günü sokağa atılmak isteniyor.

Salı, 13 Aralık 2016 11:00
AKP Kırşehir milletvekili aday adayı Saim Öztürk'ün ortağı olduğu özel hastanenin yanındaki alanda imar plan değişikliği yapıldı. Söz konusu alan "konut alanı" olmaktan çıkartılıp "özel sağlık tesisi alanı" kapsamına alındı.

İstanbul Gaziosmanpaşa’da bulunan ve AKP’den Kırşehir Milletvekili aday adayı olan Saim Öztürk’ün sahiplerinden biri olduğu Şafak Hastanesi’nin hemen yanındaki alana ilişkin imar planı değişikliği yapıldı.

Çarşamba, 16 Kasım 2016 11:02
Kentsel dönüşümde yönetmelik değiştirildi. Yeni yönetmelikle projelerin hızlanması bekleniyor. Kentsel dönüşüm şirketlerinin işini daha da kolaylaştıracak, patronlara avantajlar sağlayacak, kuralsızlığı bir adım daha öteye taşıyacak olan yönetmelik değişikliği, kentsel dönüşümün rantını artıracak düzenlemeler içeriyor. Yönetmelikteki değişiklikleri Şehir Plancısı Zafer Mutluer'e sorduk...

Kamuoyunda akıllara önce "rantsal dönüşüm"ü getiren kentsel dönüşüm kavramı, son yıllarda sık kullanılan kavramlardan biri. 

Patron dostu AKP, geçtiğimiz günlerde kentsel dönüşüm yönetmeliğini, patronların ve sermayedarların önünde hiçbir hukuki engel bırakmayacak şekilde değiştirdi. 

Pazar, 13 Kasım 2016 08:04
3 ilin 3 ilçesinde kentsel dönüşüm yapılmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Malatya'nın Yeşilyurt, Kayseri'nin Kocasinan, İzmir'in Çiğli ilçelerine bağlı bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.

Çarşamba, 23 Kasım 2016 17:04
Rize’de 5 ayrı koruma kararına rağmen kaçak yapıların yükseldiği Ayder Yaylası’nda şimdi de TOKİ tarafından Kentsel Dönüşüm projesi uygulanacak.

Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'nde bulunan Ayder Yaylası, 1987 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile 'Turizm Merkezi' ilan edildi. Aynı zamanda belediye mücavir alanı olan ve doğal güzelliği ile öne çıkan yaylada bu tarihten sonra gelişigüzel yapılaşma başladı.

Çarşamba, 02 Kasım 2016 10:35
Merkezi AKP iktidarının, yerel CHP yönetiminin, patronların yağma ve talan projelerinin merkezi haline gelen İzmir Bayraklı'daki Tepekule ve Çay mahallesi sakinleri, halkı müteahhitlerin insafına terk eden 1/1000 ölçekli imar plan revizyonuna karşı bayrak açtı.

CHP'li Bayraklı Belediyesince hazırlanan, Tepekule ve Çay mahallelerini yakından ilgilendiren 1/1000 ölçekli imar plan revizyonu, bölgede yaşayan yurttaşların tepkisine yol açtı. Bayraklı Belediyesi önünde toplanan vatandaşlar kentsel yağmaya izin vermeyeceklerini belirterek, imar plan revizyonuna karşı eylem yaptı.

Pages