1095 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 09 Kasım 2017 00:29
Kentsel dönüşüm konutlarına yerleştirilen vatandaşlar, evlerine doğalgaz bağlanmamasına isyan etti.

Ankara'nın Mamak ilçesine Bağlı Derbent Mahallesi'nde oluşturulan kentsel dönüşüm konutlarına 8 ay öncesinden yerleşen vatandaşlar, aylar geçmesine rağmen evlerine doğalgaz bağlanmamasını gerekçe göstererek eylem yaptı.

Havaların soğumasıyla birlikte ısınma problemleri yaşayan ve sıcak su bulmakta güçlük çeken site sakinleri, seslerini yetkililere duyurmaya çalıştı.

Çarşamba, 08 Kasım 2017 10:00
AKP, şimdi de kentsel dönüşüm için Kanun Hükmünde Kararname çıkarmaya hazırlanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, daha fazla rant ve daha fazla yıkım için KHK'yı devreye sokmayı planlıyor.

Bakan Mehmet Özhaseki, Habertürk’e yaptığı açıklamada, “Bir torba yasa bile 1 ay görüşüldü, deprem beklemez ki. O nedenle ben KHK çıkarılsın diye bastırıyorum” dedi.

Pazar, 12 Kasım 2017 17:32
Erdoğan'ın gözünü diktiği Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Uzungöl'de, kamu arazisinde bulunan yıkılacak alanların belirlendiği bildirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Rize'de "Ayder'e benzer dönüşümü Uzungöl'e de yapmalıyız. Buralar çekim alanları" demesinin hemen ardından, bölge için kentsel dönüşüm ihalesi yapılmıştı. 

Trabzon Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Uzungöl'de yapılan çalışmaların tamamlandığını söyledi.

Cuma, 24 Kasım 2017 09:53
Pazartesi günü toplanan Bakanlar Kurulu'nda, 2 yeni KHK ele alındı. İlk KHK'da ihraçlar ve iadeler, ikinci KHK'da ise Bakanlıkların talepleri yer alacak.

25 Ağustos’ta yayımlanan son kararnamenin ardından, hükümet OHAL kapsamında iki yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkartmaya hazırlanıyor. İlk kararnamede ihraç ve iadeleri, kapatılacak veya açılacak, dernek vakıf gibi kuruluşları kapsayacak. İkinci KHK'da ise bakanlıkların talepleri doğrultusunda gündeme gelen düzenlemeler yer alacak.

Perşembe, 09 Kasım 2017 08:02
Aylardır evlerine doğalgaz bağlanmadı, seslerini duyurmak için eylem yaptılar.

Ankara’nın Mamak ilçesine Bağlı Derbent Mahallesi’nde oluşturulan kentsel dönüşüm konutlarına 8 ay öncesinden yerleşen vatandaşlar, aylar geçmesine rağmen evlerine doğalgaz bağlanmamasını nedeniyle eylem yaptı.

Havaların soğumasıyla birlikte ısınma problemleri yaşayan ve sıcak su bulmakta güçlük çeken site sakinleri, seslerini yetkililere duyurmaya çalıştı.

Pazar, 12 Kasım 2017 12:05
15. Uluslararası İstanbul Bienali'ne dair...

15. Uluslararası İstanbul Bienali bugün kapılarını kapatıyor. 16 Eylül’de başlayan etkinlikte, 32 ülkeden 56 sanatçının 150 sanat işi yer almakta ve bunlara eşlik eden Kamusal Programlar, paralel etkinlikler ve İstanbul’da bienalle eşzamanlı açılan sergiler ile sanatla dolu bir dönem de geride bırakılıyor. Peki, bu bienalin kamusal etkisi ne oldu? Ne olabilirdi?

Çarşamba, 25 Ekim 2017 07:15
Kadir Sev

Meclis Başkanlığına 27 Eylül 2017’de 130 maddelik bir torba yasa tasarısı sunulmuştu. Vergi, eğitim, borçlanma, ihale, enerji, tütün, vakıf, kamu taşınmazları, fon yönetimi gibi çok sayıda; üstelik biri diğeriyle hiç ilgisi olmayan alanları düzenleyen 53 yasada değişiklik öngörülüyordu.

Salı, 24 Ekim 2017 17:37
Ankara'nın ikinci büyük ilçesi Yenimahalle'ye bağlı Macunköy'deki gecekondu bölgesinde, belediyenin yaklaşık beş yıldır yürüttüğü kentsel dönüşüm projesi, yörede yaşayanları mağdur etti.

Ankara'nın ikinci büyük ilçesi Yenimahalle'ye bağlı Macunköy'deki gecekondu bölgesinde, belediyenin yaklaşık beş yıldır yürüttüğü kentsel dönüşüm projesi, yörede yaşayanları mağdur etti.

Macunköy sakinleri yaşadıkları mağduriyeti soL'a ve TKP hukukçularından Serap Emir'e anlattı.

Perşembe, 26 Ekim 2017 16:27
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Manisa’daki kentsel dönüşüm kurultayında belediye başkanlarına şöyle seslendi: "Birçok belediye başkanı çiçek böcek sanat kültürle uğraşıyor, arkadaşlar yapmayın, ilk işimiz kentsel dönüşüm.”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Manisa’da Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından ortaklaşa düzenlenen Kentsel Dönüşüm Çalıştayına katıldı.

Çarşamba, 04 Ekim 2017 18:44
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yerine, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki'nin geleceği öne sürülüyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasının Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından istendiği konuşulurken, Gökçek'in yerine gelecek isimle ilgili bir iddia ortaya atıldı.

Perşembe, 19 Ekim 2017 19:49
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Topbaş'ın istifa anını anlattı: Bismillah dedi, istifasını yazdı ve verdi...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı'nda, belediye başkanlarının istifaları hakkında konuştu.

Perşembe, 26 Ekim 2017 17:53
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, istifa ettirilen ve istifası istenen AKP'li belediye başkanları ile ilgili "Parti kendi iç disiplini işleterek, uygun görmediği kişiler için 'bir dakika' deme hakkına sahiptir diye düşünüyorum" dedi.

Manisa'da, patronların AKP'li belediyelerle ortak düzenlediği Kentsel Dönüşüm Çalıştayı'na Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki katıldı. 

Çarşamba, 25 Ekim 2017 14:20
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Biz İstanbul'a ihanet ettik. Ben de sorumluyum'" sözleri için "CHP'nin burada belediyecilik yaptığı dönemi çok iyi hatırlıyorum. İstanbul'a en büyük ihaneti onlar yapmışlardır. Her tarafı kaçak yapıyla, gecekonduyla doldurmuşlardır" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki , Sultanahmet'teki İstanbul Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü binasında bir basın toplantısı düzenledi.

Bakan Özhaseki'nin gündeminde yine olası İstanbul depremi vardı. Kentsel dönüşüm yasasıyla istenilen hedefe ulaşılamadığını söyleyen Özhaseki yeni çıkaracakları yasayla bina bazlı değil, bölge bazlı dönüşümü hayata geçireceklerini söyledi.

Perşembe, 19 Ekim 2017 23:38
İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Kadir Topbaş'ın istifa anını anlatan Bakan Özhaseki, "Olayı çok tatlı bir şekilde sohbet ederek değerlendirdiğimizde, eline kağıdı aldı, 'Bismillah' dedi. İstifasını yazdı ve verdi. Bu kadar da basit. O makamlar şahıslarla kaim değil" dedi.

Kayseri Kentsel Dönüşüm ve Stratejik Yaklaşımlar Kurultayı'na katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, gazetecilere, belediye başkanlarının istifasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Cuma, 13 Ekim 2017 18:43
Bağımsız Sinem Merkezi tarafından çekilen "Ev Kira Semt Bizim" filmi için bir çağrı metni yayınladı.

Yönetmenliğini Mustafa Kenan Aybastı'nın yaptığı, Bağımsız Sinema Merkezi (BSM) tarafından çekimlerne devam edilen "Ev Kira Semt Bizim"  filmi için bir çağrı metni yayınladı. 

Pages