945 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 23 Kasım 2015 21:33
Nevşehir’de kentsel dönüşüm çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan yer altı şehrinde, uzun geçiş tünelleri ve yeni yaşam galerilerine ulaşıldı.

Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi uygulaması sırasında ortaya çıkan yer altı şehrinde yeni uzun geçiş tünellerine ve yaşam galerilerine ulaşıldı.

Çarşamba, 04 Kasım 2015 18:58
Türkiye seçimleri konuşurken milyonlarca hayvan yetiştiricisinin geçimi bir gecede elinden alındı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 30 Ekim’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelikle mera ve yaylaklar kentsel dönüşüm alanı ilan edilerek imara açılıyor. Yönetmeliğe göre ‘ot bedeli’ ödeyen firmalara mera ve yaylaklar kentsel dönüşüm projeleri için tahsis edilebilecek.

Pazar, 22 Kasım 2015 17:44
Hatay’ın İskenderun ilçesinde şehir merkezinin orta yerindeki 62 bin metrekarelik yeşil alan olan Karayolları arazisi, Bakanlık tarafından rezerv alanı ilan edilerek imara açıldı.

Karayolları arazisi İskenderun Belediyesi tarafından daha önce de bir kaç kez imara açılmak istenmiş, ancak engellenmişti.

Cuma, 06 Kasım 2015 12:07
AKP, seçim karmaşasından yararlanarak meraları yapılaşmaya açtı. Seçimden bir gün önce Resmi Gazete'de yayınlanan düzenlemeyle Bakanlar Kurulu'na meraları yapılaşmaya açma yetkisi verildi. Buna göre, mera alanlarında “ot parasını” ödeyen şirketler yapılaşmaya gidebilecek.

AKP hükümeti, seçim karmaşasından yararlanarak meraların idam fermanına imza attı. Seçimden hemen önceki gün Resmi Gazete'de yayınlanan düzenlemeyle Bakanlar Kurulu'na meraları yapılaşmaya açma yetkisi verildi. Buna göre, mera alanlarında “ot parasını” ödeyen şirketler yapılaşmaya gidebilecek.

MERALARIN AMACI DIŞINDA KULLANIMININ ÖNÜ AÇILDI

Çarşamba, 25 Kasım 2015 08:45
Kadir Sev

Ülke, 10 Haziran ile 24 Kasım arasındaki 167 gün süresince, Meclisin denetleme yetkisinden özenle kaçırılan ve siyasal açıdan hesap verme zorunda kalmayacağını bilerek davranan, iki ayrı hükümet eliyle yönetildi. Birincisi, seçim sonrasında yenisi kuruluncaya değin görev yapmak üzere geçici görevlendirilmişti. İkincisi ise ülkeyi seçime götürmek üzere 28 Ağustos günü oluşturulmuştu.

Pazartesi, 09 Kasım 2015 16:39
Fotoğraf Vakfı tarafından İstanbul’da düzenlenen 2. Belgesel Fotoğraf Günleri, 6-15 Kasım tarihleri arasında izleyicilerini bekliyor. Ağırlıklı olarak Türkiye’deki siyasi gündemden yola çıkarak hazırlanmış program üzerine Galata Fotoğrafhanesi kurucularından Yücel Tunca ile sohbet ettik.

Fotoğraf Vakfı tarafından düzenlenen 2. Belgesel Fotoğraf Günleri 6 Kasım günü, Galata Fotoğrafhanesi’nde yapılan açılış töreni ve afiş sergisi ile başladı.

15 Kasım günü son bulacak programa yurtiçi ve yurtdışından yüzün üzerinde fotoğrafçı konuk oluyor.

Cuma, 23 Ekim 2015 15:21
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Depremi Allah bir daha yaşatmasın. Eğer İstanbul'da beklenen, bilim adamlarının söylediği deprem tahakkuk ederse, biz de geç kalmış olursak Türkiye'nin egemenliğiyle ilgili sorunlarla muhatap oluruz. O kadar büyük bir yara açar" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneğince (İMSİAD) düzenlenen toplantıda konuştu. 

Çarşamba, 07 Ekim 2015 17:14
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, "Beton makinesinin sesi bu ülkede hiç eksik olmasın. Bu beton makinası -ben inşaat mühendisiyim- çok keyif alırım onun sesinden böyle pat pat pat vurdukça" diye konuştu.

Aslen inşaat mühendisi olan Çevre Bakanı İdris Güllüce, kendisine yakışır bir açıklama yaptı. Güllüce, "Beton makinesinin sesi bu ülkede hiç eksik olmasın. Bu beton makinası.. Çok keyif alırım onun sesinden böyle pat pat pat vurdukça" dedi.

Çarşamba, 07 Ekim 2015 11:15
Kadir Sev

Devlet, tekeller adına ülkeyi soyup soğana çevirebilmek için, bütün kurumlarını cepheye sürmüş, yurttaşına karşı var gücüyle savaşıyor.

Soygun, kimi kez özelleştirme; kimi kez imar planı değişikliği, acele kamulaştırma, kentsel dönüşüm, afet bölgesi ya da riskli alan; kimi kez ise maden, enerji, HES, RES gibi adlarla anılıyor.

Pazartesi, 26 Ekim 2015 15:47
Neoliberal politikalara karşı toplumu bilinçlendirmek amacıyla bir araya gelen sosyal bilimcilerin oluşturduğu Bağımsız Sosyal Bilimciler (BSB) grubu, 23 sosyal bilimcinin katkısıyla "AKP'li Yıllarda Emeğin Durumu" başlıklı bir kitap yayınladı. Çalışma Yordam Kitap tarafından yayımlandı.

Neoliberal politikalara karşı toplumu bilinçlendirmek amacıyla bir araya gelen sosyal bilimciler tarafından oluşturulan Bağımsız Sosyal Bilimciler (BSB) grubu, yeni bir çalışma gerçekleştirerek, AKP'nin iktidar olduğu yıllarda emeğin ve emekçilerin içinde bulunduğu durumu kitaplaştırdı. Aralarında soL Haber Portalı yazarlarının da bulunduğu 23 sosyal bilimcinin katkısıyla oluşturulan “AKP’l

Çarşamba, 28 Ekim 2015 12:09
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Financial Times'a açıklamalarda bulundu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Financial Times’a yaptığı açıklamada “Siyasi mevki açısından, hâlâ hırslıymış gibi görünmek istemiyorum” dedi. Gazeteye Londra'da konuşan Gül, “Türkiye’deki demokrasinin ileriye taşınması gerektiğini” söyledi.

T24'ün haberine göre, Abdullah Gül’ün Financial Times’ta bugün yayımlanan açıklamaları özetle şöyle:

Pazar, 04 Ekim 2015 13:42
Başbakan Ahmet Davutoğlu AKP'nin 1 Kasım seçim beyannamesini açıkladı.

AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu AKP'nin seçim beyannamesini açıkladı.

Davutoğlu'nun konuşması şu şekilde:

Salı, 29 Eylül 2015 14:02
İngiltere'de kentsel dönüşüm karşıtları Cereal Killer isimli yalnızca kahvaltılık gevrek satan hipster kafesine saldırdı.

İngiltere'nin başkenti Londra'da Cereal Killer isimli yalnızca kahvaltılık gevrek satan hipster kafesi, 200 kişilik kentsel dönüşüm karşıtı grubun saldırısına uğradı.

Çarşamba, 02 Eylül 2015 15:18
Gaziosmanpaşa'da yapılmak istenen kentsel yağma projesine karşı bölge halkı mahkemeye başvurdu. Gaziosmanpaşalılar, "TOKİ iyi birşey olsaydı, TOKİ’ye 40 bin tane dava açılmazdı" tepkisi verdi.

İstanbul Gaziosmanpaşa’nın Karayolları, Sarıgöl, Yıldıztabya, Pazariçi, Mevlana mahallelerinde yaşayan vatandaşlar, 1/5000 ölçekli nazım imar planına dava açmak üzere İstanbul Bölge İdare Mahkemesi’ne başvurdu.

Mahmutbey’de yeni inşa edilen İstanbul İdare Mahkemesi önünde toplanan mahalle sakinleri, başvuru öncesinde farklı mahallelerden toplanan dilekçeleri bir araya getirdi.

Salı, 29 Eylül 2015 16:51
Dubai'deki Palmiye Adaları'nın yapımında kullanılan gemi, 3'üncü havaalanı için dolgu yapıyor. Nihai ÇED raporunda "denize dolgu yapılmayacak" denildiği halde, 11 bin metreküp kum kapasitesi olan ve taşıdığı yükü sahile püskürterek boşaltan Dubai'deki ünlü Palmiye Adaları'nın yapımında da görev alan James Cook adlı dolgu gemisi sahilde mekik dokuyor.

İstanbul'un kuzey kıyısında inşası süren 3. Havaalanı için hazırlanan 2013 yılının Nisan ayındaki Nihai Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) raporunda "denize dolgu yapılmayacak" denildiği halde, 11 bin metreküp kum kapasitesi olan ve taşıdığı yükü sahile püskürterek boşaltan Dubai'deki ünlü Palmiye Adaları'nın yapımında da görev alan James Cook adlı dolgu gemisi sahilde mekik dokuyor. 

Pages