982 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 30 Mayıs 2016 17:54
TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'nın düzenlediği "Ekolojik Yıkımla Mücadele" Haftası başlıyor. Hafta kapsamında yapılacak etkinlikler oda yönetimi tarafından açıklandı.

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası'nın 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nden yola çıkarak düzenlediği "Ekolojik Yıkımla Mücadele" haftası başlıyor. 31 Mayıs 2011'de HES karşıtı mücadelede kaybeden öğretmen Metin Lokumcu'nun ve yine 31 Mayıs 2013'te başlayan Haziran Direnişi'nde Gezi Parkı için direnenlerin verdiği ilhamla yola çıktıklarını söyleyen Çevre Mühendisleri Odası, 31 Mayıs-5 Haziran tarihlerini

Pazartesi, 11 Nisan 2016 12:12
Erdoğan, kentsel yağma projelerine karşı çıkan Mimarlar Odası'na "Ya senin işin ne, senin işin yapmak mı, yıkmak mı" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kentsel Dönüşüm ve Akıllı Şehirler Kurultayı'nda konuştu. Operasyonlarla yıkılan Sur için kentsel yağma propagandası yapan Erdoğan, Mimarlar Odasına da "Biz yapmak için mücadele ederken birileri de yıkmanın peşinde" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Salı, 19 Nisan 2016 02:35
TMMOB Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, "Ankara Yenimahalle İstasyon Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesi" kapsamında satışa sunulan EGO arsası hakkında açıklama yaptı.

Ankara'nın şehir merkezindeki en büyük arazisi olan Eski EGO Garajı, 2015 yılı Mayıs ayında yapılan ihaleyle satılmıştı. Emlak Konut'un 124 dönümlük arazi için 622 milyon muhammen bedel belirlediği ihaleyi 1 milyar 258 milyon 315 bin liralık teklifle, Tayyip Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen Fatih Erdoğan'a ait Pasifik Gayrimenkul Yatırım İnş.

Cuma, 01 Nisan 2016 15:19
Başbakan Ahmet Davutoğlu Sur'da yaptığı konuşmada "Diyarbakır şehirken Paris köy bile değildi" dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Diyarbakır Sur ilçesinde Hasan Paşa Hanı'nda konuşuyor.

Salı, 19 Nisan 2016 14:26
Çerçeve

Perşembe, 24 Mart 2016 14:38
AKP kentsel dönüşümde yeni bir kurnazlığa imza atacak. Yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni bulunmayan gecekondulara, "dönüşüm ve yenileme uygulamalarına muvafakat verilmesi şartıyla" geçici elektrik, su, kanalizasyon ve doğalgaz bağlantısı yapılması için yasa teklifi hazırlandı.

Yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni bulunmayan yapılara, "dönüşüm ve yenileme uygulamalarına muvafakat verilmesi şartıyla" geçici elektrik, su, kanalizasyon ve doğalgaz bağlantısı yapılması için yasa teklifi hazırladı.

Cumartesi, 12 Mart 2016 17:34
Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'ın Sur İlçesi için yapılacakları anlatırken, "Sur'da öncelikle şunu belirteyim, sıradan bir çalışma yapmayacağız. Kentsel dönüşüm diye de bir kavram da kullanmıyoruz Sur için. Kentsel koruma ve yenileme kavramı çerçevesinde Sur'a yaklaşıyoruz" dedi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Şırnak'ın Şırnak'ın Silopi ve Cizre ilçelerindeki temaslarının ardından geldiği Diyarbakır'da Vali Hüseyin Aksoy, kamu kuruluşlarının müdürleri ve sivil toplum örgütü temsilcileriyle bir araya geldi.

Cuma, 25 Mart 2016 14:11
Bugün Resmi Gazetede Bakanlar Kurulunun, Diyarbakır Sur İlçesinin 19 mahallesindeki yüzlerce taşınmazın acele kamulaştırılmasına ilişkin bir kararı yayımlandı.

Sur ilçesinde 187 Ha alan, (1 milyon 870 bin metrekare) Bakanlar Kurulunun 4.11.2012 tarihinde RG’de yayımlanan 22.10.2012 günlü kararıyla Riskli alan ilan edilmişti.

Çarşamba, 02 Mart 2016 15:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'da yaptığı konuşmada Demirtaş'ın Sur'a yürüyüş çağrısı için "Savcılar gereğini yapmalı" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Nijerya'da 'Sur' açıklaması yaptı. HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Sur'a yürüyüş açıklaması hakkında konuşan Erdoğan, "Savcılar üzerlerine düşeni yapsınlar. Bölge artık kendine geliyor. Bölge huzur bulmaya başlıyor. Bu operasyonların netice almasından sonra bölgede kentsel dönüşüm, değişim olacak" diye konuştu.

Salı, 01 Mart 2016 14:25
Sarıyer'in Küçük Armutlu semtinde evler yıkılmaya başlandı, mahalleli tepki gösterdi. Polis bir gazeteciyi gözaltına aldı.

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde Küçükarmutlu’da bulunan evler kentsel dönüşüm adı altında yıkılmaya başlandı. 

BirGün'ün haberine göre, sabah saatlerinde bölgeye giden çok sayıda iş makinesi mahalleli tarafından tepki ile karşılandı. Bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekibi, TOMA, akrep ve zabıta ekibi gönderildi. Yıkıma özel harekat polislerinin de eşlik ettiği ifade edildi.

Cumartesi, 05 Mart 2016 23:10
Bakan Fatma Güldemet Sarı "Silopi için imar çalışmalarını başlattık" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı, "Silopi için imar çalışmalarını başlattık. Az hasarlı olan binalar için vatandaşlarımıza onarım desteği sağlayacağız" dedi.

Çarşamba, 23 Mart 2016 09:38
İzmir İl Özel İdaresi'ne ait olan, bu kurumun kapatılmasından sonra Diyanet'e tahsis edilen Çınarlı'daki Özel İdare Tesisleri alanına dev bir "protokol camisi" inşa edilecek. Söz konusu alanın imar planları, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca onaylanarak askıya çıkarıldı. Plan 20 Nisan'a dek askıda kalacak, isteyen kurum ve kuruluşlar plana itiraz edebilecek ya da dava açabilecek.

İzmir'in Çınarlı semtindeki İzmir İl Özel İdaresi Tesisleri'nin bulunduğu arazinin Diyanet İşleri Başkanlığı'na tahsis edilmesinden sonra, bu alana büyük bir "protokol camisi" inşa edilmesine karar verildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, cami alanının sınırlarını kentsel dönüşüm kanununa dayanarak onayladı. Onaylanan plan askıya çıkartıldı. 

Pazar, 27 Mart 2016 11:00
Özkan Öztaş

Çocuklarımız sakallı askerler gibi ölüyor bir yanda. Öte yanda tacizler ve tecavüzlerle anılıyor çocukların ismi.

Bunun böyle devam etme şansı yok. İnsanlık bu kadarını da hazmedemez. Bunu biliyorlar. Biliyorlar ve kötünün iyisine razı etmek için pervasız ve hayâsızca saldırıyorlar insanlara ve değerlerine.

Çarşamba, 02 Mart 2016 16:05
Diyarbakır'ın Sur ilçesine yürümek isteyenlere polis saldırıya başladı. 33 kişi gözaltına alındı. Bir kişi hayatını kaybetti.

GÜNCELLEME 00:00

Dicle Haber Ajansının haberine göre, sokağa çıkma yasağının 2 Aralık’tan bu yana devam ettiği Sur’da sivillerin mahsur kaldığı bir eve atış yapıldı.

Pazar, 06 Mart 2016 14:00
Nazım Sinan Odabaşı

Türkiye spor belgeselleri açısından pek de zengin bir ülke değil.

Pages