1046 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 02 Nisan 2017 19:13
Yaşam alanı savunucuları Karaköy'den Eminönü'ne "hayır" yürüyüşü gerçekleştirdi, Galata Köprüsü'nden "Hayır de bahar gelsin" yazılı pankart sallandırdı.

Doğal ve kentsel alanlarda yağmaya ve talana karşı mücadele eden yaşam savunucuları Karaköy iskelesinden Eminönü’ne "hayır" yürüyüşü gerçekleştirdi. AKP iktidarının mega projelerle doğal ve kentsel yaşamı yok ettiğini belirten yaşam alanı savunucuları, başkanlık sistemine karşı "hayır" oyu verme çağrısında bulundu.

Cumartesi, 22 Nisan 2017 17:25
AKP, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu için İstanbul ve Kocaeli'nin 18 ilçesinde acele kamulaştırma kararı aldı.

Bakanlar Kurulu, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü" olarak anılan 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu için acele kamulaştırma kararı aldı.

Perşembe, 20 Nisan 2017 14:41
Manisa'da son 20 gün içerisinde Richter ölçeğine göre 2.0 ile 4.3 arasında değişen büyüklüklerde toplam 102 deprem meydana geldi.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesi, Koldere Mahallesi'nde dün saat 14.23'te meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki sarsıntı paniğe neden olurken, deprem korkusunu da tekrar gündeme getirdi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre son 20 günde Manisa genelinde büyüklükleri 2.0 ile 4.3 arasında değişen 102 deprem meydana geldi.

Salı, 21 Mart 2017 16:06
İstanbul'da Göztepe Oto Sanayi esnafı kentsel dönüşüm nedeniyle hafriyat kamyonlarının yolları bozmasına isyan etti.

İstanbul'da Kadıköy Fikirtepe Yumurtacı Abdibey Caddesi'nde bulunan Göztepe Oto Sanayi esnafı kentsel dönüşüm nedeniyle hafriyat kamyonlarının yolları bozduğunu bu nedenle müşteri gelmediği gerekçesiyle eylem yaptı.

Caddeyi trafiğe kapatan esnaf hafriyat kamyonları ve beton mikserlerinin geçişine izin vermedi.

Perşembe, 09 Mart 2017 09:26
Niğde'de kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen apartman inşaatının 5. katından düşen 18 yaşındaki Okan Yıldız hayatını kaybetti.

Niğde'deki iş cinayetinde 18 yaşındaki bir işçi hayatını kaybetti. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Niğde'nin Efendibey Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan apartman inşaatında çalışan Okan Yıldız 5'inci kattan düştü. Ağır yaralanan Yıldız, kaldırıldığı Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan müdahaleye karşın kurtarılamadı. 

Cuma, 31 Mart 2017 10:56
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yargıtay üyelerinin yönetiminde olduğu kooperatif için yeni bir düzenlemeye gitti, 25 olan konut sayısını tam 390’a çıkardı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Yargıtay üyelerinin yönetimindeki kooperatife büyük "kıyak" yaparken, 23 bin metrekarelik araziye verilen imar artışı ile 25 olan konut sayısı tam 390’a çıkarıldı

Salı, 07 Mart 2017 17:15
Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, yayınlanan MTA raporu ile Havagazı Fabrikası ve çevresindeki asbestin varlığını ve çevreye yayıldığının kanıtladığını bildirdi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası yaptığı duyuruda Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün Raporu’nun da, Havagazı Fabrikası ve çevresindeki asbestin varlığını ve çevreye yayıldığını kanıtladığını açıkladı.

Cumartesi, 25 Mart 2017 13:18
Gaziantep'te Fethullah Gülen cemaatiyle irtibatlı olduğu iddiasıyla yönetimine kayyum atanan Naksan Holding’in, darbe girişiminden 5 ay önce AKP'li Büyükşehir Belediyesi’ne 52 bin metrekare arazi bağışladığı ortaya çıktı!

Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında el konulan ve yönetimine kayyum atanan Gaziantep'teki Naksan Holding'in tutuklu sahibi Cahit Nakıboğlu'nun darbe girişimi öncesi, AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne 52 bin metrekare arazi bağışladığı belirlendi.

Cuma, 17 Mart 2017 11:47
Şehir Plancıları Odası, Melih Gökçek'in İmar Hukuku Sempozyumu'nda konuşmacı olmasına tepki gösterdi. Açıklamada, "İmar hukukuna dair en ufak bir fikri olmayan fakat İmar Hukuku Sempozyumu'nda konuşmacı olma cesaretini gösteren bir belediye başkanının imar mevzuatının en temel kurallarını öğrenmesinin başta kendisine, sonra yönettiği kente çok şey katacağını belirtmek isteriz" denildi.

Türkiye Adalet Akademisi'nin 16-18 Mart 2017 tarihleri arasında İzmir'de düzenlediği "İmar Hukuku (Kentsel Dönüşüm ve Riskli Alan Uygulamaları) Sempozyumu"nda en son Havagazı Fabrikası yıkımı ve asbest skandalıyla gündeme gelen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in katılmasına Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, bir basın açıklaması kaleme alarak tepki gösterdi.

Salı, 28 Mart 2017 12:45
Mehmet Kuzulugil

Hiçbir şey getirmiyor. Fiili diktatörlüğe (bir) anayasal çivi (daha) çakıyor. Bir anayasa değişikliği oya sunuluyor ama aslında oylanan bir süredir sallanan ve düşmemekte ısrar eden çürümüş bir rejimin olduğu gibi kalması.

İlginç bir durum.

Salı, 07 Mart 2017 08:25
Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası asbestli Havagazı Fabrikası yıkımı ve sonrasında yaşanan gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenledi. Meslek odaları, mahkeme kararıyla yıkımın durdurulmasının büyük bir adım olduğunu belirtirken, asbest tehlikesinin tamamen bertaraf edilmesi için yapının acilen karantinaya alınması gerektiğini söyledi.

Ankara 7. İdare Mahkemesi yıkımının durdurulmasına karar verdiği Ankara'daki tarihi Havagazı Fabrikası yıkımı ile ilgili Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Ankara Tabip Odası Başkanı Vedat Bulut ve Mimarlar Odası Ankara Şube Sekreteri Namık Kemal Kaya katıldı.

Çarşamba, 01 Şubat 2017 13:19
İstanbul Kadıköy Fikirtepe'de kentsel dönüşüm projesi inşaatında taşeron işçi olarak çalışan Ali Gitmez, işe başladığı gün iskeleden düşerek hayatını kaybetti.

İstanbul Kadıköy'deki Fikirtepe kentsel dönüşüm projesini yapan BAYSAŞ şantiyesine bağlı taşeron Altaş Mermer firmasının işçisi Ali Gitmez, iskeleden düşerek hayatını kaybetti. 

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi'nin Twitter'dan duyurduğu habere göre, bu sabah meydana gelen olayda işçi Ali Gitmez’in iş kapsamında sahaya ilk kez çıktığı öğrenildi.

Pazartesi, 27 Şubat 2017 17:23
Patron partisi AKP "ekonomiyi canlandırma" adı altında inşaat sektöründeki patronlara bir dizi vergi avantajı getirip yabancılara KDV ayrıcalığı sunarken; evini yıkıp yeniden yapmak için kentsel dönüşüm kredisi kullanan vatandaşların birikmiş borçlarına zam yapacak.

Ekonomiyi canlandırabilmek için inşaat sektörüne bir dizi vergi teşviki getiren, yabancılara KDV ayrıcalığı sağlayan hükümet, kentsel dönüşüm kredisi kullanan vatandaşın borç yükünü artırdı. Kentsel dönüşüm kapsamında evini yıkmak ya da kendi evini yeniden yapmak için kredi kullananların birikmiş borçları her yıl çok daha yüksek oranlarda zamlanacak.

Pazartesi, 06 Şubat 2017 13:31
Başbakan Binali Yıldırım'ın dün İstanbul Fikirtepe'de katıldığı temel atma töreninde "drone savaş" ekibi de yer aldı.

Başbakan Binali Yıldırım, dün İstanbul Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm temel atma törenine katıldı. 

Başbakan’ın konuşma yapacağı alanda ve çevresinde alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekerken, havadan izlenmelere karşı da ‘drone savarlı’ ekipleri görev yaptı.

İlk defa kullanılan drone savar silahları program süresince tören alanından ayrılmadı.

Pazartesi, 06 Şubat 2017 11:44
Rize Çamlıhemşin'e bağlı Ayder Yaylası imara açılıyor.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Ayder Yaylası’nı “kentsel dönüşüm ve gelişim projesi” adı altında imara açılması için TOKİ tarafından ihale günü verildi.

Pages