1036 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 01 Şubat 2017 13:19
İstanbul Kadıköy Fikirtepe'de kentsel dönüşüm projesi inşaatında taşeron işçi olarak çalışan Ali Gitmez, işe başladığı gün iskeleden düşerek hayatını kaybetti.

İstanbul Kadıköy'deki Fikirtepe kentsel dönüşüm projesini yapan BAYSAŞ şantiyesine bağlı taşeron Altaş Mermer firmasının işçisi Ali Gitmez, iskeleden düşerek hayatını kaybetti. 

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi'nin Twitter'dan duyurduğu habere göre, bu sabah meydana gelen olayda işçi Ali Gitmez’in iş kapsamında sahaya ilk kez çıktığı öğrenildi.

Pazartesi, 27 Şubat 2017 17:23
Patron partisi AKP "ekonomiyi canlandırma" adı altında inşaat sektöründeki patronlara bir dizi vergi avantajı getirip yabancılara KDV ayrıcalığı sunarken; evini yıkıp yeniden yapmak için kentsel dönüşüm kredisi kullanan vatandaşların birikmiş borçlarına zam yapacak.

Ekonomiyi canlandırabilmek için inşaat sektörüne bir dizi vergi teşviki getiren, yabancılara KDV ayrıcalığı sağlayan hükümet, kentsel dönüşüm kredisi kullanan vatandaşın borç yükünü artırdı. Kentsel dönüşüm kapsamında evini yıkmak ya da kendi evini yeniden yapmak için kredi kullananların birikmiş borçları her yıl çok daha yüksek oranlarda zamlanacak.

Pazartesi, 06 Şubat 2017 13:31
Başbakan Binali Yıldırım'ın dün İstanbul Fikirtepe'de katıldığı temel atma töreninde "drone savaş" ekibi de yer aldı.

Başbakan Binali Yıldırım, dün İstanbul Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm temel atma törenine katıldı. 

Başbakan’ın konuşma yapacağı alanda ve çevresinde alınan yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekerken, havadan izlenmelere karşı da ‘drone savarlı’ ekipleri görev yaptı.

İlk defa kullanılan drone savar silahları program süresince tören alanından ayrılmadı.

Pazartesi, 06 Şubat 2017 11:44
Rize Çamlıhemşin'e bağlı Ayder Yaylası imara açılıyor.

Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Ayder Yaylası’nı “kentsel dönüşüm ve gelişim projesi” adı altında imara açılması için TOKİ tarafından ihale günü verildi.

Pazar, 12 Şubat 2017 18:17
Yanındaki inşaat kazısının tehlike oluşturması nedeniyle belediye ekipleri tarafından boşaltılıp mühürlenen 11 daireli apartmandaki dairelerin tamamına hırsız girdi. Polise başvuran daire sahipleri, "binaya girilmesi tehlikeli" yanıtı alınca bir başka şaşkınlık yaşadı.

Kentsel dönüşüme giren Bahçelievler Şirinevler Mahallesi 16. Sokaktaki 11 daireli Nur Apartmanı sakinleri, geçtiğimiz Cuma gecesi apar topar evlerini boşaltmak zorunda kaldı. Anlatılana göre, daha önce boşaltılıp yıkılan yan binadaki temel inşaatının tehlike arz ettiğini söyleyen Bahçelievler Belediyesi zabıta ekipleri, Nur Apartmanı sakinlerinden binayı boşaltmalarını istedi.

Perşembe, 16 Şubat 2017 13:30
Yönetmenliğini Kıvanç Sezer’in yaptığı ve geçtiğimiz Aralık ayında vizyona giren Babamın Kanatları filmi 19 Şubat Pazar günü saat 18.00'de Nâzım Hikmet Kültür Merkezi'nde gösterilecek.

Aralık ayında vizyona giren Babamın Kanatları filmi 19 Şubat Pazar günü Nâzım Hikmet Kültür Merkezi’nde gösterilecek.

Salı, 14 Şubat 2017 20:01
Bina yüksekliklerinin 15 kat ile sınırlandırılması için Kadıköy'den sonra Maltepe, Kartal, Pendik başta olmak üzere Anadolu yakasındaki bazı ilçelerin adı geçiyor.

Kadıköy'de bina yüksekliklerinin en fazla 15 kat olarak sınırlandırılmasının ardından Maltepe, Kartal, Pendik başta olmak üzere Anadolu yakasındaki bazı ilçelerde de benzer bir uygulama için çalışma başlatıldığı öğrenildi.

Pazar, 05 Şubat 2017 13:41
Başbakan Binali Yıldırım, "Hayırcılara bakın ona göre karar verin. Bölücülüğe evet diyen, FETÖ'ye evet diyenlere bu millet nisanda referandumda dersini verecek. Bölücülerden de, FETÖ'cülerden de, vesayetçilerden de hesabını soracaktır" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'nde konuştu.

"Rahmetli babam arsa almıştı, oraya bir inşaat yaparken buranın çamurlarını çok çiğnedik" diyen Yıldırım, Fikirtepe'ye "tamamen yepyeni bir şehir" inşa edileceğini söyledi.

'BAŞÖRTÜ YASAĞINI KALDIRACAĞIMIZ ZAMAN...'

Perşembe, 02 Şubat 2017 10:20
Bursa'da dedesinden kalma av tüfeğiyle evinin önünde fotoğrafı çekerek 'Uyuşturucu satıcılarına karşı silahlı nöbet tutuyor' şeklinde lanse edilen 27 yaşındaki Seyit Ahmet Çiftçi, gözaltına alınırken ruhsatsız av tüfeğine el konuldu.

Bursa'nın Osmangazi İlçesi'nde Sıcaksu Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında termal turizm merkezi olması planlanan Alemdar Mahallesi'ndeki metruk binaların bulunduğu Tabakhaneler Bölgesi, son dönemde uyuşturucu satıcıları ve içicilerinin kullanıldığı yer  haline geldi. Bazı terk edilmiş binaların mahkeme süreci devam ettiği için yıkımı gerçekleşemedi.

Çarşamba, 01 Şubat 2017 10:45
Şırnak'ta aylar süren sokağa çıkma yasağı sırasında kent merkezindeki evlerin yüzde 70'i kullanılamaz hale gelmişti. AKP tarafından riskli alan ilanı sonrası konut inşaatlarına başlanacakken, Vali tarafından yurttaşlara ev verilmesi için başkanlık referandumunda "evet" şantajı yapıldığı belirtiliyor.

AKP, Şırnak'ta operasyonlar sırasında evleri yıkılan yurttaşlara "evet" şantajı yapıyor.

HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez, konuyu Meclis gündemine taşıyarak Başbakan Binali Yıldırım'ın yanıtlaması talebiyle soru önergesi verdi.

Perşembe, 16 Şubat 2017 10:47
Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Havagazı Fabrikası alanına ilişkin yaptığı iki ihale sürecinde, fabrikada 350 ton asbest tespit edildiğinin ortaya çıktığını duyuran Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bu konuda önlem almayan başta Ankara Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, ilgili kurumlara “Kendi halkını kanserle ve ölümle sınayan bir yöneticiler silsilesiyle karşı karşıyayız" diyerek tepki gösterdi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi Havagazı Fabrikası alanına ilişkin yapılan iki ihale sürecinde, fabrikada 350 ton asbest tespit edildiğinin ortaya çıktığını bildirerek, yaşananlara tepki gösterdi.

Cuma, 24 Şubat 2017 11:35
Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye çapında olaya baktığımız zaman 7 milyon binayı yenilemek gerekiyor. 100 milyar liralardan bahsediyoruz" ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, Çevre projeleri açılış töreninde konuşuyor.

Dikey yerine yatay mimari uygulayacaklarını ifade eden Yıldırım, "Türkiye çapında olaya baktığımız zaman 7 milyon binayı yenilemek gerekiyor. 100 milyar liralardan bahsediyoruz" dedi. 

Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Pazar, 15 Ocak 2017 14:55
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul'daki kentsel dönüşüm çalışmalarına ilişkin, "Riskli olarak 50 bin civarında bir yapıdan bahsedebiliyoruz, bağımsız birim olarak bakıldığında bu da 250 bin konut ediyor. Bütün bu çalışmaların hepsi, 1 milyon 200 bin kişiyi ilgilendiriyor" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakan Özhaseki, İstanbul Haliç Kongre Merkezi'nde dün belediye başkanlarının katılımıyla, "Kentsel dönüşüm" konulu bir toplantı gerçekleştirdi.

Çarşamba, 25 Ocak 2017 16:35
Ankara’nın Altındağ ilçesinde otomatik silahlarla polise ateş ettiği iddia edilen 2 kişi, çevik kuvvet polisleri tarafından gözaltına alındı.

Olay, Altındağ ilçesi Altındağ Caddesi'nde kentsel dönüşüm amaçlı yıkım yapılan bölgede meydana geldi.

İddiaya göre, yıkım çalışmalarında görev yapan polislere kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından otomatik silahla ateş açıldı. Olayda şans eseri yaralanan olmazken, ateş açanları yakalamak için bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ve asayiş ekibi sevk edildi.

Cuma, 27 Ocak 2017 12:25
"Şehircilik Şûrası 2017" programında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, TSK operasyonuyla tahrip olan Sur'u cazibe merkezi haline getireceklerini iddia etti.

Başbakan Binali Yıldırım, "Şehircilik Şûrası 2017" programında konuştu. Yıldırım, "Kentsel dönüşüm mecburi dönüşüm değil, gönüllü bir dönüşüme tabi tutulacak.

Pages