1053 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 15 Mayıs 2017 10:34
Türkiye’de kentsel dönüşümle yıkılacak yedi milyonu aşkın binanın neredeyse tamamında asbest bulunuyor. Bu durum başta akciğer kanseri olmak üzere, birçok solunum hastalığına neden oluyor.

Her yıl 250 bini İstanbul’da olmak üzere 500 bin konutun kentsel dönüşüm kapsamında yenilenmesi hedefleniyor. Yedi milyonu aşkın riskli yapısı olan Türkiye için kentsel dönüşüm öncelikli çözüm bekleyen konulardan biri.

Perşembe, 18 Mayıs 2017 23:57
İzmir'in kalbi Konak'ta Alsancak Limanı arkasında bulunan ve mülkiyeti Tariş'e aitken Emlak Konut GYO AŞ'ye devredilen araziler, patronlara satılmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yeniden planlandırıldı. Yeni plana göre 167 dönüm alanı kapsayan arazilerin yarısı ticaret-turizm ve konuta ayrıldı.

İzmir’in merkezi Konak ilçesi sınırlarında Alsancak Liman arkası bölgesinde kalan Tariş ve TCDD’ye ait arazileri kapsayan yeni plan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapıldı.

Cuma, 12 Mayıs 2017 11:18
Uzun süredir Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin yıkılmaması için mücadele verdiği Beşevler Turizm Otelcilik Okulu Binası hiçbir önlem almadan yıkıldı. Alandaki imar planı değişikliği ile ilgili odanın açtığı dava ise devam ediyor.

Beşevler Turizm Otelcilik Okulu'nun önceki yıllarda depreme dayanıklı olmadığı için, teknik konularda uzman olmayan bakanlık müfettiş görüşü doğrultusunda yıkılması öngörülmüş ve okul bu gerekçeyle boşaltılmıştı.

Salı, 25 Nisan 2017 20:53
Çevre ve Şehircilik Bakanı, kentsel dönüşüm için, 2030 yılına kadar bir depremin olabilme ihtimali nedeniyle "fırsata çevirmeliyiz" dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca bir otelde gerçekleştirilen Şehircilik Şurası'nda yaptığı konuşmada, gelecek 30 yıl içinde Marmara'da yaşanması muhtemel deprem tehlikesine dikkati çekti.

Çarşamba, 26 Nisan 2017 08:00
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "İstanbul özelinde tüm bilim adamları 2030 yılına kadar bir depremin olabileceğini söylüyor. Bu depremin de 7 şiddetinde olabileceği öngörülüyor" dedi. Özhaseki, deprem uyarısında rant vurgusu yapmaktan da geri durmadı...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, olası İstanbul depremine ilişkin açıklamada bulundu.

Pazar, 02 Nisan 2017 19:13
Yaşam alanı savunucuları Karaköy'den Eminönü'ne "hayır" yürüyüşü gerçekleştirdi, Galata Köprüsü'nden "Hayır de bahar gelsin" yazılı pankart sallandırdı.

Doğal ve kentsel alanlarda yağmaya ve talana karşı mücadele eden yaşam savunucuları Karaköy iskelesinden Eminönü’ne "hayır" yürüyüşü gerçekleştirdi. AKP iktidarının mega projelerle doğal ve kentsel yaşamı yok ettiğini belirten yaşam alanı savunucuları, başkanlık sistemine karşı "hayır" oyu verme çağrısında bulundu.

Çarşamba, 26 Nisan 2017 08:17
AKP’li Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Diriliş dizisine sponsor oldu. Halkın parasıyla bir diziye sponsor olunması tepki çekti.

Gaziantep'te AKP'li Şahinbey İlçe Belediyesi, kentsel dönüşüm kapsamında yaptığı konutları satmak için yasalara aykırı olmasına rağmen bir diziye sponsor oldu.

Cumartesi, 22 Nisan 2017 17:25
AKP, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu için İstanbul ve Kocaeli'nin 18 ilçesinde acele kamulaştırma kararı aldı.

Bakanlar Kurulu, "Yavuz Sultan Selim Köprüsü" olarak anılan 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu için acele kamulaştırma kararı aldı.

Perşembe, 20 Nisan 2017 14:41
Manisa'da son 20 gün içerisinde Richter ölçeğine göre 2.0 ile 4.3 arasında değişen büyüklüklerde toplam 102 deprem meydana geldi.

Manisa'nın Saruhanlı ilçesi, Koldere Mahallesi'nde dün saat 14.23'te meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki sarsıntı paniğe neden olurken, deprem korkusunu da tekrar gündeme getirdi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre son 20 günde Manisa genelinde büyüklükleri 2.0 ile 4.3 arasında değişen 102 deprem meydana geldi.

Pazartesi, 24 Nisan 2017 14:48
Türkiye kapitalizmi ağır bir borç kriziyle karşı karşıya kalmadığı takdirde 2017 yılını da yüzde 3 civarında bir büyümeyle kapatacak gibi görünüyor. Riskler halkın sırtına yıkılmaya devam edildiği sürece bu döngü sürdürülebilir.

Türkiye işçi sınıfı için 2017 zor bir yıl olacak. Referandum sonucu zorlukları hafifletmeyecek. Aksine halkın ihmal edilebilir olduğu düşüncesi bir kez daha pekişti ve zaten nefes aldırmadan gelen saldırılar devam edecek.

Salı, 21 Mart 2017 16:06
İstanbul'da Göztepe Oto Sanayi esnafı kentsel dönüşüm nedeniyle hafriyat kamyonlarının yolları bozmasına isyan etti.

İstanbul'da Kadıköy Fikirtepe Yumurtacı Abdibey Caddesi'nde bulunan Göztepe Oto Sanayi esnafı kentsel dönüşüm nedeniyle hafriyat kamyonlarının yolları bozduğunu bu nedenle müşteri gelmediği gerekçesiyle eylem yaptı.

Caddeyi trafiğe kapatan esnaf hafriyat kamyonları ve beton mikserlerinin geçişine izin vermedi.

Perşembe, 09 Mart 2017 09:26
Niğde'de kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen apartman inşaatının 5. katından düşen 18 yaşındaki Okan Yıldız hayatını kaybetti.

Niğde'deki iş cinayetinde 18 yaşındaki bir işçi hayatını kaybetti. 

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Niğde'nin Efendibey Mahallesi'nde kentsel dönüşüm kapsamında yapılan apartman inşaatında çalışan Okan Yıldız 5'inci kattan düştü. Ağır yaralanan Yıldız, kaldırıldığı Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan müdahaleye karşın kurtarılamadı. 

Cuma, 31 Mart 2017 10:56
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Yargıtay üyelerinin yönetiminde olduğu kooperatif için yeni bir düzenlemeye gitti, 25 olan konut sayısını tam 390’a çıkardı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, Yargıtay üyelerinin yönetimindeki kooperatife büyük "kıyak" yaparken, 23 bin metrekarelik araziye verilen imar artışı ile 25 olan konut sayısı tam 390’a çıkarıldı

Salı, 07 Mart 2017 17:15
Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası, yayınlanan MTA raporu ile Havagazı Fabrikası ve çevresindeki asbestin varlığını ve çevreye yayıldığının kanıtladığını bildirdi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve Ankara Tabip Odası yaptığı duyuruda Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün Raporu’nun da, Havagazı Fabrikası ve çevresindeki asbestin varlığını ve çevreye yayıldığını kanıtladığını açıkladı.

Cumartesi, 25 Mart 2017 13:18
Gaziantep'te Fethullah Gülen cemaatiyle irtibatlı olduğu iddiasıyla yönetimine kayyum atanan Naksan Holding’in, darbe girişiminden 5 ay önce AKP'li Büyükşehir Belediyesi’ne 52 bin metrekare arazi bağışladığı ortaya çıktı!

Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında el konulan ve yönetimine kayyum atanan Gaziantep'teki Naksan Holding'in tutuklu sahibi Cahit Nakıboğlu'nun darbe girişimi öncesi, AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne 52 bin metrekare arazi bağışladığı belirlendi.

Pages