1113 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 13 Şubat 2018 08:50
Dizi sektöründe tanınan ve Kurtlar Vadisi dizisinin yapımcısı da olan Pana Yapım, Fikirtepe’de yaşayan yaklaşık bin aileyi kentsel dönüşüm mağduru yaptı.

İstanbul'da kentsel dönüşüm denilince akla gelen ilk yerlerden biri Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe.

Salı, 13 Şubat 2018 15:13
AKP'li Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmalarının 'yeterince hızlı' ilerlemediğini belirterek, bakanlık olarak müteahhitliğe başlayacaklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm konusunda açıklamalarda bulunarak, bakanlık olarak müteahhitliğe başlayacaklarını söyledi. Bakan Özhaseki, "Fikirtepe diye bir örnek var, Bakanlık olarak gittik, şimdi müteahhitliğe başlıyoruz" dedi.

Perşembe, 01 Şubat 2018 12:45
İBB tarafından 'işgalci' suçlamasına maruz kalan Ferahevler ve Pınar mahalleleri halkı, 'Biz başka bir ülkeden mi geldik de işgalci oluyoruz, tapularımızı istiyoruz' diyerek belediye avukatlarına tepki gösterdi.

İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlı Ferahevler ve Pınar mahallelerinde yaşayan yurttaşların tapu taleplerine ilişkin açılan davanın ilk duruşması dün görüldü.

Sarıyer Belediyesi’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) açtığı davaya binlerce dilekçe vererek müdahil olan yurttaşlar, İstanbul 12. Bölge İdare Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına da katıldı.  

Salı, 30 Ocak 2018 13:05
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, 2018'de ödenecek kentsel dönüşüm kira yardımları, TÜFE'deki artışa göre güncellendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2018'de ödenecek kentsel dönüşüm kira yardımları, Tüketici Fiyatları Endeksi'ndeki (TÜFE) artışa göre güncellendi. Bu kapsamda illere göre kira yardımları en düşük 595 lira, en yüksek 960 lira olarak belirlendi. 

KİRA YARDIMLARI HANGİ İLDE NE KADAR?

Salı, 16 Ocak 2018 14:22
İstanbul'da Küçük Armutlu halkı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından dayatılan "kentsel dönüşüm" adı altındaki projeye iptal davası açtı.

Sarıyer'in Küçük Armutlu olarak bilinen Fatih Sultan Mehmet Mahallesi ile Baltalimanı Mahallesi halkı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın üç ay önce "kentsel dönüşüm" adı altında hazırladığı projenin iptali için Bölge İdare Mahkemesi'ne başvuruda bulundu. 

Pazartesi, 01 Ocak 2018 14:20
Trabzon'da kentsel dönüşüm çalışmalarının yapıldığı alanda 4 bin yıllık yeraltı şehri bulundu.

Trabzon Ortahisar’da kentsel dönüşüm projesi sırasında 4 bin yıllık yeraltı şehri keşfedildi.

Geçtiğimiz hafta Ortahisar ilçesi Pazarkapı Mahallesi'nde bir dehliz bulundu. Kentsel dönüşüm projesi askıya alınırken, İl Kültür Müdürlüğü çalışma başlattı.

Tarihi kalıntıların "Kayıp imparatorluk" diye adlandırılan Komnenos Krallığı'na ait olduğu iddia edildi.

Salı, 16 Ocak 2018 13:40
TMMOB İzmir il koordinasyon kurulu, Karabağlar’da inşaat firmasının kazıp bıraktığı içi su dolu çukura düşen iki çocuğun yaşamını yitirmesine ilişkin bir açıklama yaptı.

Geçen hafta sonunda İzmir'in Karabağlar ilçesinde toplu konut yapılan bir arazide inşaat firmasının kazıp bıraktığı bir buçuk metre derinliğindeki içi su dolu çukura düşen ve yaşamını yitiren iki çocuğun ölümüne ilişkin TMMOB İzmir il koordinasyon kurulu yazılı açıklama yaptı. 

Cumartesi, 06 Ocak 2018 18:38
Çevre Mühendisleri Odası, Türkiye’de hava kirliliğinin krize dönüştüğünü açıkladı. Açıklanan rapora göre 81 ilden sadece 6 ilin havası temiz çıktı.

Çevre ve Mühendisleri Odası Başkanı Baran Bozoğlu, 2017 yılı Hava Kirliliği Raporunu açıkladı. Bozoğlu, "Partikül madde ve kükürt dioksit açısından sadece altı ilimizin havası standartlara uygun. En kirli illerimizin başında ise İstanbul, Ankara, Adana, Amasya ve Manisa geliyor. Türkiye’de hava kirliliği problemi krize dönüşmüş durumda. Valilik ve belediyeler acil önlem almalı” dedi.

Salı, 23 Ocak 2018 13:14
TBMM'de komisyon, Bağdat Caddesi'nde sürekli yaşanan trafik kazalarıyla ilgili rapor hazırladı. Raporda, bazı önlem önerileri sıralandı.

TBMM'de 3 milletvekilinden oluşan alt komisyon, ölümlü kazalarla gündemden düşmeyen Bağdat Caddesi ile ilgili rapor hazırladı.

Pazar, 14 Ocak 2018 12:14
AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, bu kez damadıyla tartışma konusu oldu. Demiröz’ün damadı Halil İbrahim Akyıldız'ın 14 şirkete 'kayyum' olarak atandığı iddia edildi.

Fethullah Gülen'i ziyareti sırasında çekildiği fotoğrafla gündeme gelen AKP Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, bu kez damadıyla tartışma konusu oldu. Demiröz’ün damadı Halil İbrahim Akyıldız'ın 14 şirkete ''kayyum'' olarak atandığı öğrenildi.

Pazar, 28 Ocak 2018 00:30
Melih Yeşilbağ

Geçtiğimiz günlerde toplanan 48.

Salı, 26 Aralık 2017 02:27
Ankara, Kayseri ve Konya'da bazı alanların kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı, teknoloji geliştirme bölgesi ile kültür ve turizm koruma ve gelişim bölgesi olarak tespit ve ilan edilmesine ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakanlar Kurulu kararına göre, Ankara'nın Etimesgut ilçesine bağlı Fevziye Mahallesi, Gölbaşı ilçesine bağlı Hallaçlı ve Hacılar mahalleleri ile Çankaya ilçesine bağlı Karataş Mahallesi sınırları içinde bulunan bazı alanlar kentsel dönüşüm ve gelişim proje alanı ilan edildi.

Çarşamba, 20 Aralık 2017 11:25
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kadıköy'de bulunan Kurbağalıdere Köprüsü’nün 23 Aralık Cuma günü trafiğe kapatılarak yıkılacağını, yerine yenisinin yapılacağını duyurdu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Kadıköy'de bulunan Kurbağalıdere Köprüsü’nün 23 Aralık Cuma günü trafiğe kapatılarak yıkılacağını, yerine yenisinin yapılacağını duyurdu. 

İBB, 90 gün içerisinde tamamlanması hedeflenen yeni köprünün, Mart ayında hizmete gireceğini açıkladı.

İBB tarafından yapılan açıklamada, şöyle denildi:

Çarşamba, 13 Aralık 2017 07:45
Kadir Sev

 

Yıllardır, Maliye Bakanlığı; Özelleştirme İdaresi; İl Özel İdareleri; İl ve İlçe belediyeleri, hiç durmaksızın kamu taşınmazlarını satıyor. Kent merkezlerinde neredeyse hiç kamu arsası kalmadı.

Eskiden boş ya da nüfus yoğunluğu çok az olan kamu taşınmazlarının yerlerinde şimdi gökdelenler, AVM’ler yükseliyor.

Cuma, 01 Aralık 2017 17:33
TKP Kadıköy İlçe Örgütü, Kadıköy rıhtım bölgesine, yeni bir 'Ulu Cami' yapılmasına Koruma Kurulu onayı verilmesine ilişkin bir açıklama yayımladı.

TKP Kadıköy İlçe Örgütü, Başbakanlığın, Diyanet İşleri Başkanlığı ve İstanbul Müftülüğü'nün talepleri doğrultusunda, Kadıköy rıhtım bölgesine, yeni bir 'Ulu Cami' yapılmasına Koruma Kurulu onayı verilmesine ilişkin bir açıklama yayımladı.

Pages