1123 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 09 Nisan 2018 23:08
İzmir Büyükşehir Belediye Meclis toplantısının Nisan ayı ilk oturumu, gerçekleştirildi. Toplantıda Büyükşehir Belediyesi’nin denetim raporu görüşüldü. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kamu İhale Kurumu’nu (KİK) eleştirerek, "KİK sabah akşam bizi kik’liyor" dedi.

Meclis oturumunda yatırımların yarım kaldığına dair eleştirileri yanıtlayan Başkan Aziz Kocaoğlu, Kamu İhale Kurumu’nu (KİK) eleştirerek, "KİK sabah akşam bizi kik’liyor" dedi.

Salı, 27 Mart 2018 14:17
Adana'da evi kentsel dönüşüm nedeniyle yıkılıp eşiyle birlikte kiraya çıkan sağır ve dilsiz yaşlı adam, kirasını ödeyemediği için bunalıma girip intihar etti!

Adana'da eşi de kendi gibi sağır ve dilsiz olan yaşlı adam 5 bin lira kira borcunu veremediği için 3 katlı evin damından atlayarak intihar etti.

Salı, 06 Mart 2018 13:56
Başbakan Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım’ın İstanbul Kadıköy Fikirtepe kentsel dönüşüm alanındaki arsaları için özel sözleşmeler yapıldığı ortaya çıktı.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Başbakan Binali Yıldırım ile eşi Semiha Yıldırım’ın İstanbul Kadıköy Fikirtepe kentsel dönüşüm alanındaki arsaları için özel sözleşmeler yapıldığını açıkladı. 

Cumartesi, 17 Mart 2018 11:30
İstanbul’da kentsel dönüşümün en çok tartışıldığı ilçelerden biri olan Gaziosmanpaşa için yeni bir karar alındı. İlçede Yıldıztabya Mahallesi’nde bazı bölgeler Bakanlar Kurulu kararıyla riskli alan ilan edildi.

Bakanlar Kurulunun riskli alan ilanına ilişkin kararı Resmi Gazete’de de yayımlandı.

Söz konusu karar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 19 Ocak tarihli yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’a göre alındı. İstanbul Gaziosmanpaşa’da 120 bin nüfusun yaşadığı alanda kentsel dönüşüm planlanıyor.

Cumartesi, 10 Mart 2018 17:14
Bakan Özhaseki, Türkiye'nin 56 yıkıcı depremde 83 bin insanını kaybettiğini belirterek, 'Önlem alınmazsa, işler doğru yapılmazsa depremin sonuçlarına da kader denilmez. Sen gel hiçbir şey yapma, zemine, yapıya dikkat etme, sonra bunu kader diye nitelendir. Bu kader falan değil, kendimizi helak etmektir' dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de Büyükşehir Belediyesi'nin Sahabiye projesi içinde yer alan Recep Mamur Camii ve Şükrü Malaz İlkokulu temel atma törenlerine katıldı.

Pazar, 11 Mart 2018 14:09
CHP'li vekil, “Başbakan Yıldırım’a özel sözleşmeyle imar kıyağı” başlıklı açıklamasının yer aldığı 22 internet sitesinin ilgili linkine erişim engeli getirildiğini duyurdu.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, “Başbakan Yıldırım’a özel sözleşmeyle imar kıyağı” başlıklı açıklamasının yer aldığı 22 internet sitesinin ilgili linkine erişim engeli getirildiğini açıkladı.

Perşembe, 29 Mart 2018 01:00
Ali Rıza Aydın

Dijital soL Dergi’nin 4.

Çarşamba, 14 Mart 2018 12:13
Ankara'da belediye çalışanı emekçiler tam 25 yıldır bir kooperatif üzerinden ev sahibi olmayı bekliyor. Ancak emekçilerin 25 yıllık hayali önce Melih Gökçek'e, sonra da AKP'ye yakın inşaat şirketi YDA'ya ve CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen'e takıldı. Kooperatif üyesi yurttaşlar, 25 yılın kısa hikayesini ve gelinen son durumu soL Haber'e anlattı...

Ankara'daki Akçalı Arsa ve Konut Yapı Kooperatifi'nde yaşananlar, AKP-CHP ve patronların nasıl ortaklaştığının en net göstergesi olmaya devam ediyor. Rant için el sıkışan üçlü, bir kez daha mahkeme kararlarını hiçe sayarak çalışmalara başladı.

Pazar, 11 Mart 2018 10:45
Melih Yeşilbağ

Birkaç hafta önceki yazımda temel göstergeler üzerinden inşaat sektörünün AKP’li yıllarda kazandığı öneme dair genel bir değerlendirme yapmıştım. Bu hafta yakın dönemde gündeme gelen bazı açıklamalar ve veriler üzerinden güncel kriz dinamikleri üzerinde durmak istiyorum.

Salı, 13 Şubat 2018 08:50
Dizi sektöründe tanınan ve Kurtlar Vadisi dizisinin yapımcısı da olan Pana Yapım, Fikirtepe’de yaşayan yaklaşık bin aileyi kentsel dönüşüm mağduru yaptı.

İstanbul'da kentsel dönüşüm denilince akla gelen ilk yerlerden biri Kadıköy ilçesine bağlı Fikirtepe.

Salı, 13 Şubat 2018 15:13
AKP'li Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm çalışmalarının 'yeterince hızlı' ilerlemediğini belirterek, bakanlık olarak müteahhitliğe başlayacaklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşüm konusunda açıklamalarda bulunarak, bakanlık olarak müteahhitliğe başlayacaklarını söyledi. Bakan Özhaseki, "Fikirtepe diye bir örnek var, Bakanlık olarak gittik, şimdi müteahhitliğe başlıyoruz" dedi.

Salı, 27 Şubat 2018 21:06
Düzce Belediyesi eski Başkanı Mehmet Keleş'in kullandığı lüks makam aracının belediyenin borcu karşılığında temizlik işlerini yürüten firmaya verilmesinin ardından, belediyeye ait olan 47 daire de borca karşılık belediyenin işlerini yapan firmalara satıldı.

​Cumhurbaşkanı Erdoğan'nı talimatıya istifa eden Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde göreve gelmesinin ardından, Haziran 2014’te belediyenin 150 milyon lira borcu varken, 650 bin liraya Audi A8 marka makam otomobili almış, gelen eleştirilere “Herkes Audi ile gelsin, ben Passat mı çekeyim yanlarına” diyerek cevap vermişti. 

Perşembe, 01 Şubat 2018 12:45
İBB tarafından 'işgalci' suçlamasına maruz kalan Ferahevler ve Pınar mahalleleri halkı, 'Biz başka bir ülkeden mi geldik de işgalci oluyoruz, tapularımızı istiyoruz' diyerek belediye avukatlarına tepki gösterdi.

İstanbul'un Sarıyer ilçesine bağlı Ferahevler ve Pınar mahallelerinde yaşayan yurttaşların tapu taleplerine ilişkin açılan davanın ilk duruşması dün görüldü.

Sarıyer Belediyesi’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) açtığı davaya binlerce dilekçe vererek müdahil olan yurttaşlar, İstanbul 12. Bölge İdare Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına da katıldı.  

Salı, 30 Ocak 2018 13:05
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca, 2018'de ödenecek kentsel dönüşüm kira yardımları, TÜFE'deki artışa göre güncellendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 2018'de ödenecek kentsel dönüşüm kira yardımları, Tüketici Fiyatları Endeksi'ndeki (TÜFE) artışa göre güncellendi. Bu kapsamda illere göre kira yardımları en düşük 595 lira, en yüksek 960 lira olarak belirlendi. 

KİRA YARDIMLARI HANGİ İLDE NE KADAR?

Salı, 16 Ocak 2018 14:22
İstanbul'da Küçük Armutlu halkı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından dayatılan "kentsel dönüşüm" adı altındaki projeye iptal davası açtı.

Sarıyer'in Küçük Armutlu olarak bilinen Fatih Sultan Mehmet Mahallesi ile Baltalimanı Mahallesi halkı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın üç ay önce "kentsel dönüşüm" adı altında hazırladığı projenin iptali için Bölge İdare Mahkemesi'ne başvuruda bulundu. 

Pages