1001 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 22 Ekim 2016 15:24
İstanbul Küçükarmutlu’da alternatif kentsel dönüşüm projesi yürüten Yrd. Doç. Senem Doyduk, telefonda kullandığı ‘cephe’ sözcüğü gerekçesiyle DHKP-C üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı. Mimar, kullandığı sözcüğün mimari terim olduğunu söyledi.

İstanbul Küçükarmutlu’da alternatif kentsel dönüşüm projesi yürüten Yrd. Doç. Senem Doyduk, telefonda kullandığı ‘cephe’sözcüğü gerekçesiyle DHKP-C üyesi olduğu iddiasıyla tutuklandı. Mimar, kullandığı sözcüğün mimari terim olduğunu söyledi.

Pazartesi, 24 Ekim 2016 11:03
İstanbul'da "kentsel dönüşüm" adı altında her gün 50 konutun yıkıldığı ortaya çıktı. Rapora göre, şubat-eylül döneminde İstanbul Avrupa Yakası'nda 12 bin 261 konut yıkıldı.

CLK Boğaziçi Elektrik tarafından 3 ayda bir açıklanan Gayrimenkulün Enerjisi Raporu'nda, Şubat 2016 itibarıyla "kentsel dönüşüm bina yıkım istatistikleri" de yer almaya başladı. Rapora göre İstanbul Avrupa Yakası'nda şubat-eylül döneminde 12 bin 261 konut yıkıldı. Bu da her gün 50 konutun yenilenmek için yıkıldığı anlamına geliyor. 

Pazar, 09 Ekim 2016 13:29
Kentsel dönüşüm faaliyetleri nedeniyle inşaat araçlarının yoğun olarak geçtiği akslardan İstanbul Kadıköy Moda’da, 7 Ekim 2016 öğleden sonra meydana gelen kazada bir kadın hafriyat kamyonunun altında kalarak hayatını kaybetti.

140journos’un haberine göre olay Kadıköy Moda’daki Mühürdar Caddesi üzerindeki Tuğlacı Emin Bey Sokak üzerinde meydana geldi. Moda Spor Kulübü lokalinin emniyetle paylaştığı kamera görüntülerinde bir hafriyat kamyonunun, sokağın köşesini dönerken bir kadını ezerek ölümüne neden olduğu ve bölgedeki insanların koşarak kaza mahalline geldiği görülüyor.

Cumartesi, 03 Eylül 2016 12:25
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Karabağlar Uzundere Mahallesi'nde 280 konut ve 33 iş yerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi için yaptığı dördüncü ihaleyi, tek teklifi veren Folkart Yapı kazandı. AKP yandaşı Sancak ailesine ait Folkart, CHP'li Başkan Kocaoğlu'nun onayından sonra inşaata başlayacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Karabağlar Uzundere Mahallesi'nde 280 konut ve 33 iş yerini kapsayan kentsel dönüşüm projesi için yaptığı dördüncü ihaleyi, tek teklifi veren Folkart Yapı kazandı. AKP yandaşı Sancak ailesine ait Folkart, CHP'li Başkan Kocaoğlu'nun onayından sonra inşaata başlayacak. 

Salı, 06 Eylül 2016 12:37
Ankara'nın Çinçin semtinde kentsel dönüşüm kapsamında devam eden yıkım çalışmalarında gerginlik yaşanıyor.

Ankara'nın Çinçin semtinde kentsel dönüşüm kapsamında devam eden yıkım çalışmalarında gerginlik yaşandı. Polis, yıkım ekiplerine ve gazetecilere ateş açılması üzerine bölgeye zırhlı araçlar, özel hareket polisleri ve TOMA'lar sevk etti.

Pazartesi, 19 Eylül 2016 00:14
Fener-Balat-Ayvansaray'daki tarihi alanları ranta açan çalışmalarda, Bizans döneminden kalma İstanbul surlarının hiltiyle kırıldığı görüldü.

Fener-Balat-Ayvansaray'daki "kentsel dönüşüm" projesi kapsamında devam eden çalışmalarda, Bizans döneminden kalma İstanbul surlarının hiltiyle kırıldığı görüldü. Tarihi yıkımı gören vatandaşların şikayeti üzerine inşaat çalışmalar durduruldu.

Çarşamba, 10 Ağustos 2016 15:49
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentlerde boşaltılacak olan askeri alanların bazılarının kentsel dönüşümde kullanılabileceğini söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentlerde boşaltılacak olan askeri alanların bazılarının kentsel dönüşümde kullanılabileceğini söyledi. 

Pazartesi, 01 Ağustos 2016 13:52
İstanbul Kadıköy'de kentsel dönüşüm kapsamında yıkımına başlanan bir binadan düşen beton parçasının altında kalan bekçi yaralandı.

İstanbuk Kadıköy'deki Lemi Atlı Sokak'ta bulunan 6 katlı binanın yıkımı sırasında iş makinesinin apartmanın en üst katından kopardığı beton parçası, inşaat alanında bekçilik yapan Metin Kolcu'nun kaldığı konteynerin üzerine düştü. Konteynerin tavanının çökmesi sonucu, Kolcu beton parçasının altında kaldı.

Çarşamba, 10 Ağustos 2016 10:39
Bakanlar Kurulu kararı ile Şırnak merkezde 5, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde ise 7 mahalle 'Riskli alan' ilan edildi. Alınan bu kararlar sonrası iki ilde de büyük bir kentsel dönüşüm yıkımı başlayacak.

Bakanlar Kurulu, Şırnak ve Hakkari'de toplam 12 mahalleyi "riskli alan" ilan etti.

Uzun süredir devam eden operasyon ve çatışmalar sonrası büyük hasar alan iki kentteki mahallelerin "riskli alan" ilan edilmesi sonrası yıkımın boyutunun daha da artmasından endişe ediliyor.

Salı, 23 Ağustos 2016 21:59
İzmir'in Karabağlar İlçesi’nde dört katlı binanın yıkımı sırasında son katındaki tuğla duvarın bir kısmı, elektrik tellerine de zarar vererek çöktü

İzmir'in Karabağlar İlçesi’nde dört katlı binanın yıkımı sırasında son katındaki tuğla duvarın bir kısmı, elektrik tellerine de zarar vererek çöktü. Şans eseri ölen ya da yaralananın olmadığı olayda bazı evlerde elektronik eşyaların zarar gördüğü belirtildi.

Çarşamba, 17 Ağustos 2016 14:28
CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, olası İstanbul depreminde halkın toplanma merkezi olarak belirlenen 470 alandan 300'ünün AVM ve rezidans haline getirildiğine dikkat çekerek, "Toplanma yerleri olarak sadece mezarlıklar kaldı" dedi. Şeker, "17 Ağustos depreminden sonra kurulan Deprem Fonu'ndaki paralar ne oldu" sorusunu da yöneltti.

17 Ağustos Marmara Depremi sonrasında enkazdan ​yaralıların çıkartılması ve tedavileri için verdiği mücadeleyle tanınan CHP İstanbul Milletvekili Dr. Ali Şeker 17 binden fazla vatandaşın hayatını kaybettiği depremin 17. yılı dolayısıyla Meclis’te bir basın toplantısı düzenledi.

Çarşamba, 17 Ağustos 2016 12:17
17 Ağustos depreminin üzerinden 17 yıl geçerken, Türkiye hâlâ yeni bir depreme hazır değil. İnşaat Mühendisleri Odası, Türkiye'nin depremle imtihanına ilişkin kapsamlı bir açıklamada bulundu.

17 Ağustos depreminin üzerinden 17 yıl geçti. 17 bin 480 kişinin hayatını kaybettiği, 23 bin 781 kişinin yaralandığı, 285 bin 211 ev ve 42 bin 902 iş yerinin hasar gördüğü depremin ardından Türkiye hâlâ başka bir depreme hazır değil.

Salı, 02 Ağustos 2016 11:58
Büyükşehir Belediyesi Ankara'nın kent panoroması Çaldağı'nda 180 bin 923 metrekarelik araziyi satışa çıkarttı. TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 4 Ağustos’ta yapılacak ihalenin iptali için yargıya başvuracak.

Geçtiğimiz aralık ayında TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara'nın en önemli bakı noktası olan Çaldağı'nda yapmak istediği kentsel dönüşüm planlarını yargıya taşımıştı. 

Çarşamba, 17 Ağustos 2016 13:59
AKP iktidarının yeni rant kapısı olarak görülen "askeri alanlar" için Milli Savunma, Maliye ve Çevre Şehircilik bakanlıkların bulunduğu komisyon kuruldu. Değişik kentlerdeki askeri alan ve yerleşkelerin akıbetine bu komisyon karar verecek.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, askeri alanların şehir dışına taşınmasına yönelik çalışmalar ile ilgili olarak, "81 ilde askeri alanların durumunu tespit etmek üzere 3 bakanlıktan oluşan bir komisyon kuruldu" dedi.

Salı, 09 Ağustos 2016 08:11
15 Temmuz darbe girişiminden sonra askeri kışla ve tesislerin şehir dışına taşınmasına dönük çalışmalara başlanırken hükümet buraların ranta açılması için bahanesini de buldu.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra askeri kışla ve tesislerin şehir dışına taşınmasına dönük çalışmalara başlanırken hükümet buraların ranta açılması için bahanesini de buldu. 10 askeri tesisin taşınma ve yeni binalarına yerleşme bedelinin karşılanmasını gerekçe gösteren hükümet, şehir merkezlerinde bulunan kıymetli askeri arazileri sermayeye açmaya hazırlanıyor.

Pages