6727 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 02 Ağustos 2017 10:09
Milli Eğitim Bakanlığı tüm okulları imam hatipleştirme dayatmasını sürdürürken, cemaat ve tarikatlar da bilimsel eğitim anlayışına, pedagoji bilimine, çocuk hakları sözleşmesine ve laiklik ilkesine aykırı bir biçimde denetimsiz, kuralsız, illegal yöntemlerle şeriat eğitimi vermeye devam ediyor. Bunun son örneklerinden biri de İzmir'de yaşanıyor. Kendilerine "Gümüşpala Hizmet İzmir İslami İlimler Federasyonu" adını veren İsmailağa cemaati 5-15 yaşlarındaki çocuklara şeriat eğitimi veriyor.

Eğitimde dinselleşme yalnızca Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda sürmüyor. Okulların kapanmasını ve yaz tatilini fırsat bilen cemaat ve tarikatlar, Tevhid-i Tedrisat Yasası'na, bilimsel eğitim anlayışına, pedagoji bilimine, çocuk hakları sözleşmesine ve laiklik ilkesine tamamen aykırı yöntemlerle çocuklara şeriat eğitimi veremeye devam ediyor. 

Cuma, 04 Ağustos 2017 11:27
İzmir ve Aydın'da yapılan operasyonlarda 118 sığınmacı alıkonuldu.

İzmir ve Aydın'da yasa dışı yollardan Yunanistan'a gitmeye çalışan, aralarında Suriyeli sığınmacıların da olduğu 118 kişi alıkonuldu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, İzmir'in Dikili ilçesi Bademli açıklarındaki lastik botta bir grubun olduğu istihbaratı üzerine harekete geçti.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 12:59
Bu yıl 129'uncu yılını kutlayan İzmir Atatürk Lisesi, AKP'nin eğitim alanındaki gerici dönüşümün yeni hedefi haline geldi. Halit Ziya Uşaklıgil'in, Ahmet Haşim'in, Mahmut Esat Bozkurt'un öğretmen olarak yolunun geçtiği İzmir Atatürk Lisesi, Bilal Erdoğan'ın yöneticisi olduğu bir tarikat yapılanmasına teslim edilmek isteniyor. İşte Atatürk Lisesi'nin teslim edilmeye çalışıldığı o kadro...

Bundan tam 129 yıl önce başladı eğitime...

O zaman şimdiki bilinen yerinde değil, İzmir Valiliğinin bulunduğu tarihi binanın yanındaydı. İlk müdürü tarih ve coğrafya öğretmeni Abdurrahman Bey, öğrenci sayısı 120’ydi.

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 16:31
86. İzmir Enternasyonal Fuarı'nın sponsorları ve program içeriği tartışmalara yol açtı. Kültürpark'ı sermaye gruplarına ve "kongre merkezi" adı altında yapılaşmaya açmaya çalışan CHP'li Büyükşehir Belediyesi'ni protesto eden Kültürpark Platformu, "İzmir Fuarı halkın fuarı olmalıdır" açıklaması yaptı.

İzmir Kültürpark'ın çeşitli sermaye kuruluşlarına peşkeş çekilmesine ve "kongre merkezi" adı altında Kültürpark'ın yapılaşmaya açılmasına karşı uzun süredir mücadele yürüten Kültürpark Platformu, 18 Ağustos'ta açılacak olan 86.

Perşembe, 03 Ağustos 2017 22:26
Fenerbahçe taraftarı, Kadıköy'e gelen Cumhurbaşkanı'nı İzmir Marşı ile ağırladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe-Sturm Graz maçında bir sürprizle karşılaştı.

Fenerbahçe taraftarı, tribünlerde İzmir Marşı'nı söyledi.

İşte o anlar;

Salı, 01 Ağustos 2017 16:11
İzmir Büyükşehir Belediyesi hak arayan işçileri işten çıkarmaya devam ediyor. Büyükşehir yönetimi, belediye şirketleri olan İZELMAN, İZENERJİ, Grand Plaza, İZULAŞ ve İZFAŞ şirketlerinde çalışan 40 civarında işçinin işine son verdi.

Konak'taki Büyükşehir Belediyesi binası önüne gelen yaklaşık 30 kişilik işçi grubu, başkanlık girişi önünde toplandı.

cnnturk.com'da yer alan habere göre, işçiler adına basın açıklaması yapan Barış Kaya, Büyükşehir Belediyesinin verimsizlik, disiplinsizlik ve benzer sebeplerle arkadaşlarının işten çıkartıldığını söyledi.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 11:57
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, İzmir Atatürk Lisesi'nin Bilal Erdoğan'ın yönetiminde yer aldığı TÜGVA'ya devredilmesini meclis gündemine taşıdı.

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Mustafa Ali Balbay, İzmir'in en köklü okullarından İzmir Atatürk Lisesi'nin dersliklerinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetiminde yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı'na devredildiğini belirtip, konuyu soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 11:30
AKP'nin İstanbul merkezli sermaye gruplarına yönelik "Haydi İzmir'e" çağrısı devam ederken, Katarlı patronlar da İzmir'e göz dikti. Katarlı onlarca firma, Türk patronlarla buluşmak için 3-4 Ağustos’ta İzmir’e geliyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Katar sermayesi Türklerle üretmek için buluşuyor” diye konuştu.

AKP'nin "İzmir'i İstanbullaştırma" projesi tüm hızıyla sürüyor. AKP hükümetinin İstanbul merkezli tekellere yönelik "Haydi İzmir'e" çağrısı devam ederken, Katarlı patronlar da İzmir'e göz dikti.

Salı, 08 Ağustos 2017 17:21
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, İzmir'in en köklü okullarından İzmir Atatürk Lisesi'nin dersliklerinin Bilal Erdoğan'ın yönetiminde yer aldığı Türkiye Gençlik Vakfı'na devredildiğini belirtip, konuyu soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi.

Pazartesi, 07 Ağustos 2017 07:50
İzmir Atatürk Lisesi dersliklerinin Bilal Erdoğan'ın vakfı TÜGVA'ya tahsis edilmesine mezunlar derneğinden sert tepki geldi.

İzmir Atatürk Lisesi’nin derslikleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde yer aldığı TÜGVA’ya tahsis edildi, İzmir Atatürk Lisesi Mezunlar Derneği'nden sert  yanıt geldi.

Açıklamada şöyle denildi:

Değerli Mezunlarımız,

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 00:12
AKP'nin gerici saldırısına uğrayan İzmir Atatürk Lisesi'nin Bilal Erdoğan'ın vakfı TÜGVA'ya tahsis edilmesine karşı imza kampanyası başlatıldı.

İzmir Atatürk Lisesi’nin derslikleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın yönetiminde yer aldığı TÜGVA’ya tahsis edilmesine karşı imza kampanyası başlatıldı. 

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 07:14
İzmir Bornova'daki Batıçim fabrikasında işten çıkartılan 15 işçinin direnişi devam ediyor.

İzmir Bornova'da bulunan Batıçim fabrikasında, DİSK'e bağlı Cam Keramik-İş Sendikasına üye oldukları gerekçesiyle işten atılan işçilerin başlattığı direniş 5.gününü tamamladı.

Fabrika yanında kurdukları çadırda nöbet bekleyen işçiler, mücadelede kararlılar.

Gün sonunda TKP İzmir Örgütü de direniş çadırına bir ziyaret gerçekleştirdi.

Pazar, 13 Ağustos 2017 21:43
Türkiye Komünist Partisi (TKP), İzmir Bornova'daki Batıçim fabrikasında işten çıkartılan 15 işçiye dayanışma ziyaretinde bulundu.

Türkiye Komünist Partisi (TKP), İzmir Bornova'da bulunan Batıçim fabrikasında DİSK'e bağlı Cam Keramik-İş Sendikası'na geçtikleri için işten çıkartılan 15 işçiye dayanışma ziyaretinde bulundu.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 13:53
İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinde işten çıkarmalar sürerken, Genel-İş ve Sosyal-İş sendikalarına üye işçiler yarın yarım gün iş bırakma eylemi yapacaklar. ESHOT otobüsleri yarın 06.00-08.00 arasında iki saat kontak kapatacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki şirketlerde işten çıkarmalar sürerken, işçiler yarın yarım gün iş bırakacak. 

İzmir Büyükşehir Belediyesine karşı kadro ve ilave tediye davası açan 120'den fazla işçinin işten çıkarılması ile ilgili Genel İş İzmir 1, 2 ve 3 Nolu şubeler ile Sosyal İş Sendikası İzmir 1 Nolu şube yöneticileri basın açıklaması yaparak eylem planlarını açıkladı.

Pazartesi, 14 Ağustos 2017 17:46
Türk İş'e bağlı Çimse-İş Sendikası'ndan ayrılıp DİSK'e bağlı Cam Keramik-İş'e üye oldukları için işten atılan 15 Batıçim işçisi fabrika önünde basın açıklaması düzenledi.

İzmir Bornova'da bulunan Batıçim fabrikasında DİSK'e bağlı Cam Keramik-İş Sendikası'na geçtikleri için işten atılan 15 işçi, bugün aileleriyle birlikte fabrika önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Pages