90 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor

Geçtiğimiz günlerde hepimizi sarsan bir olay oldu. Ne yazık ki ilk ve tek örnek değil. Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız küçük çocukların evliliğine dair bir söylev verdi. Haberi buradan okuyabilirsiniz.

soL'un notu: Soma katliamının ardından CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz'ın istifası ile başlayan ve muhalefet milletvekillerinin meclisi boşaltarak AKP'yi yalnız bırakmasını savunan kampanya, kısa sürede yüzlerce kişinin katıldığı bir imza kampanyasına dönüşmüştü.

Farmakoloji dünyası, Türkiye sayesinde büyük bir devrimsel dönüşüm yaşıyor. Yepyeni bir farmakolojik ilaç grubu tanımlandı. Bu şeref İstanbul Sağlık Müdürlüğü’ne ait. Kurum, bu büyük buluşu, “Gezi Parkı İlaçları” olarak sınıflandırmış bulunuyor.

Bilim insanları, gazeteciler, yazarlar, hukukçular, sanatçılar "Bugün, Sevra Baklacı'yı Defne'de bir oyumuz olsa da olmasa da kendi adayımız olarak görüyoruz. Seçim çalışmalarında onun için elimizden geleni yapacağız" diyerek, TKP'nin Defne Belediye Başkanı Adayı Sevra Baklacı'ya destek vermek için bir araya geldi.

Hazırlanan imza metni ve imzacılar şu şekilde

Radikal gazetesinden İdris Emen'in haberine göre, Vücuttaki tüm organların büyümesine neden olan MPS hastalığına yakalanan 11 yaşındaki Beytullah Hakyeri ile 14 yaşındaki Cemil Koyun’un ilaçları SGK tarafından ‘ileri derecede zekâ özrü’ olması gerekçesiyle kesildi.

Ne yapılsa, ne edilse, kapitalizm eşitsizlik üretiyor...

Vatandaş kıvranmada, siyasetçi ve yönetici bürokrasisi ise sermayenin tahakkümünde ve payandasında... Bu arada, sağlık ve ilaç işinde şikayetin bini bir para.

İşçi önderleri, sanatçılar, bilim insanları, gazeteciler, hekimler, avukatlar, gazeteci ve yazarlar Sol Cephe için çağrı yapmaya devam ediyor. Dün işyerlerinden sendika temsilcileri yoğun bir biçimde çağrı metnine imzalarını koydular. Sol Cephe çağrıcılarının birkaç gün sonra netleşeceği ve kuruluş çalışmaları için bir takvim belirleneceği öğrenildi.

İmzaya açılan metin ve imzacıları şöyle:

"Savaşa Geçit Vermeyelim

Yiğit Günay - soL

Meclis’te yapılan göz yaşartıcı gaz tartışmasına, AKP Çankırı Milletvekili İdris Şahin’in skandal sözleri damga vurdu. Şahin, Taksim’de yaşanan palalı saldırının “hukuk çerçevesinde bir eylem” olduğunu söyledi.

Yukarıda ki başlık eski Devlet Güvenlik Mahkemeleri’nin baş harf kısaltmasına falan benzetilmesin. Hiç bir ilgisi yok! Ancak Genetiği Değiştirilmiş Organizma (GDO) başharfleriyle benzerlik gösteriyor. Herhangi başka bir benzeri olmaması gerekir zira adını ben koydum. Bu da bundan böyle “Genetiği Değiştirilmiş Meslek” olarak bilinsin.

MESAM işyerinde ve MESAM'ın bulunduğu işhanının girişinde gerçekleştirilen grev kararı ilanına İstanbul Barosu ve İstanbul Eczacı Odası da destek verdi. MESAM emekçileri sık sık "İş, ekmek yoksa barış da yok", "Yaşasın örgütlü mücadelemiz" sloganları attı.

İstanbul Eczacı Odası yetkilileri, bugün sabah saatlerinde başlayan teknik bir sorun nedeniyle Türkiye genelinde ilaç satışının yapılamadığını açıkladı.

Açıklamada sorunun ne kadar süreceğinin belli olmadığı bildirildi. Bazı eczaneler hastalara hiç ilaç vermezken, bazı eczaneler ilaçları verip sistemden sonlandırma işlemini daha sonra yaptığını belirtiyor.

AKP'nin yeni anayasa girişimine karşı başlatılan imza kampayası çok büyük bir etki yarattı.

Giderek kronikleşen açık bahanesiyle zaten yetersiz ve kalitesiz hale gelen sağlık hizmetlerinin ve sağlanan ödeneğin azaltılması devam ediyor.

Yüzlerce işçinin katıldığı eylem, sendika Genel Sekreteri Celal Uyar, Örgütlenme Daire Başkanı Hüseyin Kaşif ve İstanbul Şube Yöneticilerinin katılımıyla Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Pages