86 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 03 Şubat 2016 11:30
İstanbul Eczacı Odası, "Sadece eczanelerde satılır" ibaresi olan bazı ilaçların A-101 marketlerinde satılmasına ilişkin bir açıklama yaptı.

İstanbul Eczacı Odası, kullanım kılavuzunda "sadece eczanelerde satılır" ibaresi bulunan pek çok ürünün A-101 marketlerinin raflarında yer almaya başlamasına tepki göstererek "Halkın sağlığıyla oynamayın" çağrısı yaptı. 

Pazartesi, 26 Ekim 2015 09:53
Kış saatine geçişin ertelendiği Türkiye'de, karmaşa bugün de devam ediyor. Bugün de SGK Medula Provizyon Sistemi çöktü.

Dünya ülkeleri dün sabaha karşı 04.00 itibariyle, kış saati uygulamasına geçti. Ancak Türkiye, 1 Kasım 2015 günü gerçekleştirilecek seçimleri bahane edilerek, kış saati uygulamasını erteledi. Dün sabah ülke genelinde saat karmaşası yaşandı.

Salı, 13 Ocak 2015 13:30
Dünyayı Verelim Çocuklara

Geçtiğimiz günlerde hepimizi sarsan bir olay oldu. Ne yazık ki ilk ve tek örnek değil. Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız küçük çocukların evliliğine dair bir söylev verdi. Haberi buradan okuyabilirsiniz.

Salı, 20 Mayıs 2014 18:57
Soma'da yaşanan facianın ardından muhalefet partilerinin Meclis üyelerine yönelik istifa beklentileri yükseldi. Kamuoyunda geniş bir yankı bulan "istifa et" talepleri, "Meclis'i boşaltın, AKP'yi susturun" başlıklı bir imza kampanyasına dönüşerek büyümüştü.

soL'un notu: Soma katliamının ardından CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz'ın istifası ile başlayan ve muhalefet milletvekillerinin meclisi boşaltarak AKP'yi yalnız bırakmasını savunan kampanya, kısa sürede yüzlerce kişinin katıldığı bir imza kampanyasına dönüşmüştü.

Pazar, 26 Ocak 2014 12:20
TKP'nin Defne Belediye Başkanı Adayı Sevra Baklacı'ya destek veren aydınlar, bir imza kampanyası başlattı.

Bilim insanları, gazeteciler, yazarlar, hukukçular, sanatçılar "Bugün, Sevra Baklacı'yı Defne'de bir oyumuz olsa da olmasa da kendi adayımız olarak görüyoruz. Seçim çalışmalarında onun için elimizden geleni yapacağız" diyerek, TKP'nin Defne Belediye Başkanı Adayı Sevra Baklacı'ya destek vermek için bir araya geldi.

Hazırlanan imza metni ve imzacılar şu şekilde

Cumartesi, 28 Aralık 2013 15:00
MPS hastalığı nedeniyle vücutlarındaki tüm organları büyüyen çocukların ilaçları, 'çocuklar ileri derecede zekâ özürlü olduğu için' kesildi. İlaçların bir kutusu 2925 Euro.

Radikal gazetesinden İdris Emen'in haberine göre, Vücuttaki tüm organların büyümesine neden olan MPS hastalığına yakalanan 11 yaşındaki Beytullah Hakyeri ile 14 yaşındaki Cemil Koyun’un ilaçları SGK tarafından ‘ileri derecede zekâ özrü’ olması gerekçesiyle kesildi.

Cuma, 29 Kasım 2013 12:26
İşçi önderleri, sanatçılar, bilim insanları, gazeteciler, hekimler, avukatlar, gazeteci ve yazarlar Sol Cephe için çağrı yapmaya devam ediyor.

İşçi önderleri, sanatçılar, bilim insanları, gazeteciler, hekimler, avukatlar, gazeteci ve yazarlar Sol Cephe için çağrı yapmaya devam ediyor. Dün işyerlerinden sendika temsilcileri yoğun bir biçimde çağrı metnine imzalarını koydular. Sol Cephe çağrıcılarının birkaç gün sonra netleşeceği ve kuruluş çalışmaları için bir takvim belirleneceği öğrenildi.

Çarşamba, 04 Eylül 2013 18:29
Aydın, sanatçı, gazeteci, sendikacı, işçi temsilcileri ve akademisyenlerden savaşa geçit vermemeye çağrı.

İmzaya açılan metin ve imzacıları şöyle:

"Savaşa Geçit Vermeyelim

Pazartesi, 08 Temmuz 2013 23:25
TBMM’de CHP’li Hülya Güven’in “göz yaşartıcı gazların etkilerinin araştırılması” için verdiği önerge, AKP’liler tarafından reddedildi. AKP adına konuşmayı yapan İdris Şahin, Taksim’de göstericilere palayla saldıran esnafın eyleminin “hukuk çerçevesinde” olduğunu söyledi.

Yiğit Günay - soL

Meclis’te yapılan göz yaşartıcı gaz tartışmasına, AKP Çankırı Milletvekili İdris Şahin’in skandal sözleri damga vurdu. Şahin, Taksim’de yaşanan palalı saldırının “hukuk çerçevesinde bir eylem” olduğunu söyledi.

Çarşamba, 08 Mayıs 2013 23:48
Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) ve Sosyal-İş Sendikası arasında uyuşmazlıkla sonuçlanan 5. Dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin ardından sendika tarafından 7 Mayıs 2013 tarihinde grev kararı alındı.

MESAM işyerinde ve MESAM'ın bulunduğu işhanının girişinde gerçekleştirilen grev kararı ilanına İstanbul Barosu ve İstanbul Eczacı Odası da destek verdi. MESAM emekçileri sık sık "İş, ekmek yoksa barış da yok", "Yaşasın örgütlü mücadelemiz" sloganları attı.

Pazartesi, 15 Nisan 2013 15:36
İstanbul Eczacılar Odası'ndan önemli açıklama, Türkiye'de ilaç satışı durdu.

İstanbul Eczacı Odası yetkilileri, bugün sabah saatlerinde başlayan teknik bir sorun nedeniyle Türkiye genelinde ilaç satışının yapılamadığını açıkladı.

Açıklamada sorunun ne kadar süreceğinin belli olmadığı bildirildi. Bazı eczaneler hastalara hiç ilaç vermezken, bazı eczaneler ilaçları verip sistemden sonlandırma işlemini daha sonra yaptığını belirtiyor.

Pazartesi, 08 Nisan 2013 20:33
AKP'nin yeni anayasa girişimine karşı başlatılan imza kampayası çok büyük bir etki yarattı. Aydınlar arasında geniş bir destek gören metin yaygın bir biçimde halkın imzasına açılacak.

AKP'nin yeni anayasa girişimine karşı başlatılan imza kampayası çok büyük bir etki yarattı.

Perşembe, 07 Mart 2013 18:31
Sağlık harcamalarında tasarrufa giden SGK, ilaç firmalarıyla karşı karşıya geldi. Türkiye'de bulunmadığı için ithal edilen ilaçlar ise SGK'nın daha yüksek ödme yapmasına neden oldu.

Giderek kronikleşen açık bahanesiyle zaten yetersiz ve kalitesiz hale gelen sağlık hizmetlerinin ve sağlanan ödeneğin azaltılması devam ediyor.

Pazar, 27 Ocak 2013 18:51
DİSK'e bağlı Sosyal-İş Sendikası'nda örgütlenen İstanbul Eczacılar Kooperatifi (İSKOOP) işçileri, işverenin sendikanın yetkisine yaptığı itiraz nedeniyle eyleme geçti.

Yüzlerce işçinin katıldığı eylem, sendika Genel Sekreteri Celal Uyar, Örgütlenme Daire Başkanı Hüseyin Kaşif ve İstanbul Şube Yöneticilerinin katılımıyla Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Cuma, 18 Ocak 2013 19:46
DİSK, KESK, TTB, ve TMMOB, 20 Ocak Pazar Günü Saat 13.00'da Kadıköy'de buluşmaya çağırdı.

DİSK, KESK, TTB ve TMMOB pazar günü Kadıköy'de yapacakları mitinge çağırmak için bugün bir basın toplantısı düzenledi.

Pages