94 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 29 Ocak 2018 09:58
İstanbul Eczacı Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, şubat ayında yapılacak kur düzenlemesi nedeniyle pek çok firmanın ilaçları piyasaya vermekten kaçındığını belirterek, 'Piyasada bulunamayan ve özellikle kan, kanser ilaçları gibi hayati önem taşıyan ithal ilaç sayısı her geçen gün artıyor. Buna bir de kur artışının gelmesi eklenince, firmaların bu güncellemeyi beklediğini görüyoruz' dedi.

İlaç firmalarının şubatta gerçekleşmesi beklenen, kur ayarlamalarına endeksli yüzde 20'lik zam öncesinde, özellikle ithal ürünleri satıştan çektiği ve bu sebepten de başta kanser ilaçları olmak üzere birçok medikal ihtiyaca ulaşımda sıkıntı yaşandığı iddia edildi.

Pazar, 07 Ocak 2018 14:56
Ankara'da 1919 yılında kurulan ve "Atatürk'ün Eczanesi" olarak bilinen eczane 99 yılın ardından kapandı.

Ankara'da 1919 yılında Hüseyin Hüsnü Sarı tarafından kurulan ve "Atatürk'ün Eczanesi" olarak bilinen İstanbul Eczanesi kapandı. 99 yıllık İstanbul Eczanesi'ni 1979 yılından beri işleten Eczacı Ömer Faruk Erdem, kapatma kararına ilişkin, "Motivasyonum bozuldu" dedi.

Perşembe, 23 Mart 2017 12:14
İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu "Bu ülkenin avukatları, doktorları, eczacıları, mali müşavirleri, diş hekimleri, veteriner hekimleri, mühendisleri, mimarları, şehir plancıları 'hayır' diyor" başlıklı bir basın toplantısı düzenledi.

İstanbul Meslek Odaları Koordinasyonu (İMOK), 16 Nisan referandumuna yönelik olarak "Hayır" açıklamasında bulundu.

Mali Müşavirler Odası İstanbul Şubesinde düzenlenen basın toplantısında, oda temsilcileri referandumda niçin "hayır" diyeceklerini açıkladılar. 

Perşembe, 08 Eylül 2016 13:29
Sağlık Bakanlığı, “İstanbul Eczacı Odası’nın (İEO) kuruluş amacı dışında faaliyet gösterdiği" iddiasıyla İEO Yönetim Kurulu’nun görevden alınması talebiyle dava açarken, Oda'dan açıklama geldi.

Sağlık Bakanlığı'nın İstanbul Eczacı Odası’nın görevden alınması için açtığı davaya yanıt geldi.   İEO Başkanı Ecz. Cenap Sarıalioğlu “Sağlık Bakanımızı; 80 darbe döneminden sonra örneği görülmeyen, demokrasi bilinciyle bağdaşmayan bu davayı geri çekmeye davet ediyoruz” dedi. 

Pazar, 27 Mart 2016 13:05
İstanbul Eczacılar Odası, 31 Mart'tan itibaren ilaç alımlarında yaşanacak olası sorunlarının eczacılardan kaynaklanmayacağını duyurdu.

İstanbul Eczacılar Odası, yarın bir basın toplantısı düzenleyerek, 31 Mart sonrası ilaçta yaşanacak kaosun sorumlusunun eczacıların olmayacağını açıklayacak.

Cumartesi, 05 Mart 2016 09:07
İstanbul Eczacı Odası'nın dün almış olduğu, nöbetçi eczanelerin kepenk arkasından hizmet verme kararı sonrasında nöbetçi eczaneler kepenk arkasından hizmet vemeye başladı.

İstanbul'da son günlerde yaşanan nöbetçi eczane soygunlarının ardından, İstanbul Eczacı Odası eczanelerin kepenk arkasından hizmet vermesi konusunda karar almıştı. Kararın ardından bazı eczaneler kepenk arkasından hizmet verdi.

Pazartesi, 28 Mart 2016 13:26
İstanbul Eczacı Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, eczaneler ile SGK arasındaki sözleşmenin 31 Mart 2016'da, 4 gün sonra sona ereceğini hatırlatarak, ilaçta yaşanacak kaosun sorumlusunun eczacılar olmayacağını duyurdu. Sarıalioğlu, 13 bin eczanenin batma noktasında olduğunu belirterek, "Ekonomi Koordinasyon Kurulu'ndaki bakanların bütçeyi bahane etme lüksleri yoktur" dedi.

Eczanelerle SGK arasındaki sözleşme 31 Mart 2016 tarihinde sona eriyor. İstanbul Eczacı Odası Başkanı Ecz. Cenap Sarıalioğlu, ekonomik taleplerin karşılanmadığı bir sözleşmeyi eczacıların imzalamayacağını ve 31 Mart sonrası ilaçta yaşanacak kaosun sorumlusunun eczacıların olmayacağını belirtti.

Cuma, 04 Mart 2016 10:39
Nöbetçi eczaneler gece yarısından sonra kepenk arkasından hizmet vermeye hazırlanıyor.

Nöbetçi eczaneler arka arkaya uğradıkları saldırılar nedeniyle saat 24:00'ten sonra kepenk arkasından hizmet vereceğini duyurdu.

İstanbul Eczacı Odası'nın yayımladığı duyuruda şu ifadeler yer aldı:

CAN GÜVENLİĞİ

Perşembe, 31 Mart 2016 20:22
Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Türk Eczacıları Birliği ile henüz ilaç protokolünün imzalanamadığını, ancak ilerleyen saatlerde anlaşmaya varacaklarını söyledi.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Türk Eczacıları Birliği ile yaşanan ilaç protokolü krizine ilişkin, "Arada çok önemli bir anlaşmazlık kalmadığını düşünüyorum. İnşallah Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız ve Türk Eczacıları Birliği Başkanımız bu akşam ya da en geç yarın sabah protokolü imzalayacaktır" ifadelerini kullandı. 

Pazartesi, 15 Şubat 2016 14:38
İstanbul Eczacılar Odası sahte ilaçlarla ilgili bir açıklama yaparak, internetten satın alınan ilaç ve gıda takviyelerine karşı halkı uyardı.

İnternet ortamında çocuklar için satılan bazı ilaç ve gıda takviyelerinde antifriz tespit edildiğine dikkat çeken İstanbul Eczacı Odası, vatandaşlara “Sahte ilaçlardan ve sağlığınız için zararlı, toksik maddeler içeren gıda takviyelerinden çok basit bir önlemle korunmanız mümkün: İlaçlarınızı ve gıda takviyelerini yalnızca eczanelerden temin ederek, eczacı danışmanlığında kullanın” çağrısı yapt

Çarşamba, 03 Şubat 2016 11:30
İstanbul Eczacı Odası, "Sadece eczanelerde satılır" ibaresi olan bazı ilaçların A-101 marketlerinde satılmasına ilişkin bir açıklama yaptı.

İstanbul Eczacı Odası, kullanım kılavuzunda "sadece eczanelerde satılır" ibaresi bulunan pek çok ürünün A-101 marketlerinin raflarında yer almaya başlamasına tepki göstererek "Halkın sağlığıyla oynamayın" çağrısı yaptı. 

Pazartesi, 26 Ekim 2015 10:53
Kış saatine geçişin ertelendiği Türkiye'de, karmaşa bugün de devam ediyor. Bugün de SGK Medula Provizyon Sistemi çöktü.

Dünya ülkeleri dün sabaha karşı 04.00 itibariyle, kış saati uygulamasına geçti. Ancak Türkiye, 1 Kasım 2015 günü gerçekleştirilecek seçimleri bahane edilerek, kış saati uygulamasını erteledi. Dün sabah ülke genelinde saat karmaşası yaşandı.

Salı, 13 Ocak 2015 13:30
Dünyayı Verelim Çocuklara

Geçtiğimiz günlerde hepimizi sarsan bir olay oldu. Ne yazık ki ilk ve tek örnek değil. Sosyal Doku Vakfı Başkanı Nurettin Yıldız küçük çocukların evliliğine dair bir söylev verdi. Haberi buradan okuyabilirsiniz.

Salı, 20 Mayıs 2014 18:57
Soma'da yaşanan facianın ardından muhalefet partilerinin Meclis üyelerine yönelik istifa beklentileri yükseldi. Kamuoyunda geniş bir yankı bulan "istifa et" talepleri, "Meclis'i boşaltın, AKP'yi susturun" başlıklı bir imza kampanyasına dönüşerek büyümüştü.

soL'un notu: Soma katliamının ardından CHP Milletvekili Sabahat Akkiraz'ın istifası ile başlayan ve muhalefet milletvekillerinin meclisi boşaltarak AKP'yi yalnız bırakmasını savunan kampanya, kısa sürede yüzlerce kişinin katıldığı bir imza kampanyasına dönüşmüştü.

Pazar, 26 Ocak 2014 12:20
TKP'nin Defne Belediye Başkanı Adayı Sevra Baklacı'ya destek veren aydınlar, bir imza kampanyası başlattı.

Bilim insanları, gazeteciler, yazarlar, hukukçular, sanatçılar "Bugün, Sevra Baklacı'yı Defne'de bir oyumuz olsa da olmasa da kendi adayımız olarak görüyoruz. Seçim çalışmalarında onun için elimizden geleni yapacağız" diyerek, TKP'nin Defne Belediye Başkanı Adayı Sevra Baklacı'ya destek vermek için bir araya geldi.

Hazırlanan imza metni ve imzacılar şu şekilde

Pages