1072 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 02 Şubat 2019 00:30
Erhan Nalçacı

Venezuela halkı ile dayanışmak için “Devrim Televizyondan Gösterilmeyecek”in geçen gün tekrar gösterimi yapıldı. Daha önce defalarca seyrettiğim bu dünyanın en ibret verici belgeselini aynı heyecanla izledim.

Cuma, 25 Ocak 2019 12:42
Türkiye Komünist Partisi, Venezuela'daki ABD destekli yeni saldırıya ilişkin 26 Ocak Cumartesi saat 15.00'de Kadıköy'de bir basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Türkiye Komünist Partisi, Venezuela'daki ABD yanlısı son darbe girişimine karşı Kadıköy'de bir basın açıklaması düzenleyecek.

Açıklamaya ilişkin TKP'den yapılan çağrı şu şekilde:

ABD'nin Venezuela'da son darbe girişimi ve iç savaş kışkırtması, emperyalizmin karakterini bir kez daha açığa çıkarttı. 

Pazartesi, 31 Aralık 2018 15:16
Türkiye Komünist Partisi yeni yıl mesajında, '2019’un örgütlü işçilerin savunmadan atağa geçtiği, kapitalizmin karanlığında ayakta kalmaya çalışan aydınların örgütlendiği, tüm dünyada direniş şarkılarının düzenin yıkılışına, devrime yol verdiği bir yıl olarak yaşanması dileğiyle, emeğinden başka zenginliği olmayan, bilimin ve sanatın biriktirdiklerinden başka miras tanımayan, ilerici, aydın ve emekçi insanlığı selamlıyoruz' ifadelerini kullandı.

Türkiye Komünist Partisi, 2019'a girerken yeni yıl mesajı yayımladı.

Cuma, 14 Aralık 2018 11:24
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin, 'Biz ses kayıtlarından öğrendik ki gelenlerin içinde şu andaki veliaht prensin en yakınında olanlar bu işin aktif rol üstlenicisi. Her şey gün yüzüne çıkıyor' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı konferansında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetine ilişkin konuştu.

Pazartesi, 03 Aralık 2018 07:23
Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 Zirvesi için gittiği Arjantin'den Paraguay'a geçerken gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan G20 Zirvesi için gittiği Arjantin'den Paraguay'a geçerken gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Paraguay'a gerçekleştirdiği resmi ziyaretin ardından,  bu sabah TSİ 04.40'ta Venezuela’nın başkenti Caracas'a geldi

Hürriyet'ten Vahap Munyar'ın haberine göre Erdoğan konuşmasından başlıklar şöyle:

Cumartesi, 01 Aralık 2018 23:04
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Arjantin'de düzenlenen G20 Zirvesi kapsamında ABD Başkanı Donald Trump, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile ikili görüşmelerin ardından basın toplantısı düzenledi.

Arjantin'de düzenlenen G20 Zirvesi’ne katılan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün ABD Başkanı Donald Trump, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile ikili görüşmelerin ardından basın toplantısında konuştu.

Perşembe, 20 Aralık 2018 07:45
Özgür Şen

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabinesinde Milli Savunma Bakanı olarak görev yapan Hulusi Akar, mecliste CHP'li Özgür Özel'le tartışırken alçaklığın tanımını yapmış. Genelkurmay eski başkanı, o dönem hapiste tutulan arkadaşlarına atıfla, arkadaşlarını ziyaret etmeyen alçaktır demiş.

Salı, 20 Kasım 2018 22:26
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Washington’da bir araya geldi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Washington’da bir araya geldi. Görüşmede ikili ve bölgesel konuların ele alındığı, ayrıca Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin konuların da gündeme geldiği belirtildi.

Pazartesi, 19 Kasım 2018 13:21
Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin ses kaydının içeriğine ilişkin ilk ayrıntılar ortaya çıktı.

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluk binasında öldürülmesine ilişkin ses kayıtlarının içeriğine ilişkin ilk bilgiler ortaya çıktı.

Perşembe, 15 Kasım 2018 13:28
Cemal Kaşıkçı cinayeti şüphelisi 5 kişi hakkında idam cezası istendiği açıklandı.

Suudi savcının, Cemal Kaşıkçı cinayeti şüphelisi 5 kişi hakkında idam cezası istediği ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın danışmanlarından Kahtani hakkında da soruşturma açıldığı öğrenildi.

Savcı, Cemal Kaşıkçı için "Ölümünde boğuşma ve öldürücü dozda ilaç verilmesi etken oldu" ifadeleri kullanıldı.

Cumartesi, 10 Kasım 2018 14:42
Erdoğan Hakkari'deki patlamada 7 askerin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Paris'e gitmeden önce düzenlediği basın toplantısında konuşan Erdoğan Trump'la görüşmesi hakkında da 'Karşılıklı bir fırsat bulursak inşallah görüşürüz' diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris ziyareti öncesinde düzenlediği basın toplantısında ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmesi olasılığıyla ilgili olarak "Karşılıklı bir fırsat bulursak inşallah görüşürüz" dedi.

Perşembe, 01 Kasım 2018 10:54
Washington Post gazetesine konuşan bir Türk yetkili Cemal Kaşıkçı’nın cesedinin parçalara ayrıldıktan sonra asitte eritilmiş olabileceğini söyledi.

ABD’de yayımlanan Washington Post gazetesine konuşan üst düzey bir Türk yetkili, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin parçalara ayrıldıktan sonra asitte eritilmiş olabileceği ihtimalinin değerlendirildiğini ifade etti.

Cuma, 23 Kasım 2018 10:25
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fırat'ın doğusuna yönelik operasyon iddialarına ilişkin, 'Kararlılık her zaman var, uygulamada da gösterdik. En sağlıklı yöntem Münbiç yol haritasının Fıratın doğusunda da uygulanmaya başlamasıdır' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'de PYD kontrolünde bulunan bölgelere ilişkin açıklamada bulundu.

CNN Türk canlı yayınında Dicle Canova'nın sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, "Fırat'ın doğusunda YPG tabiri caizse azgınlık içine girdi. Kendi ideolojilerinden olmayan Kürtler dahil herkese çok ciddi bir baskı uygulamaya başladı. Bunun sebebi Amerika'nın verdiği destektir" dedi.

Salı, 06 Kasım 2018 11:00
Aydemir Güler

Ölenin ardından konuşulmaz der halkımız. Yerindedir. Dünyanın en kötü insanının bile, hasbelkader seveni olabilir; ve o sevenler onun kadar da kötü olmak zorunda değiller. En azından bilemeyiz; ve ölünün değilse bile acının önünde saygılı olmak erdemli davranıştır. 

Cuma, 02 Kasım 2018 22:31
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi hakkında Washington Post'a yazı yazdı. Emrin Suudi hükümetinin üst makamlarından geldiğini bildiklerini belirten Erdoğan, ancak emri Kral Selman'ın verdiğine inanmanın mümkün olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Rceep Tayyip Erdoğan, Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesinin ardından Washington Post için kaleme aldığı makalede "Kral Selman'ın Cemal Kaşıkçı konusunda emir verdiğine bir dakika bile inanmadım" dedi.

Pages