5819 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 15 Mayıs 2018 08:19
'Bağımsız' bir kuruluş olduğunu iddia eden Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin İngiltere'den 200 bin sterlin aldığı ortaya çıktı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, kendisinin "bağımsız" bir kuruluş olduğunu ve tarafsız olduğunu öne sürüyor.

Buna karşın gazeteci Peter Hitchens, "muhalif" yanlısı İngiltere merkezli kuruluşun İngiliz hükümetinden 200 bin sterlin aldığını duyurdu.

Pazar, 20 Mayıs 2018 15:14
Bakırköy Belediyesi hayvan barınağındaki kötü koşullar ve sokak hayvanlarına sahip çıkılmaması hayvan hakları savunucuları tarafından belediye önünde protesto edildi. Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu'nun 'param yok, olsa da hayvanlara harcamam' dediğini dile getiren protestocular Kerimoğlu'na 'Görevini yap' diye seslendiler.

Bakırköylü hayvan hakları savunucuları bugün belediye binası önünde toplanarak belediyeye ait barınaktaki kötü koşulları protesto etti.

Cuma, 18 Mayıs 2018 17:41
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, İsrail'in Gazze'de yaptığı katliamı kınayarak, bağımsız soruşturma kararı aldı.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Konseyi, İsrail’in Gazze’de yaptığı katliamı kınadı. Toplantıdan, Gazze’deki olayları araştırmak için bağımsız soruşturma komisyonu kurma kararı çıktı.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad el Hüseyin, Cenevre'deki toplantıda, Gazzelilerin fiilen "zehirli bir varoşa hapsedildiklerini", İsrail işgalinin son bulması gerektiğini söyledi.

Çarşamba, 09 Mayıs 2018 13:53
Muhalif Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, İsrail’in dün gece Suriye’ye düzenlediği hava saldırısında 8’i İranlı 15 kişinin öldüğünü iddia etti.

Suriye’de muhaliflere ait bir kurum olan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, dün gece İsrail’in Şam’ın güneyine düzenlediği füze saldırısında 8 İranlının öldüğünü ileri sürdü.

Çarşamba, 09 Mayıs 2018 15:17
BM’den Türkiye'ye ‘OHAL koşullarında yapılan seçimlerin güvenilir olmayacağı’ uyarısı yapıldı. BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri, Türkiye’deki erken seçimlerin güvenilirliğini sağlamak için hükümete OHAL’i kaldırma çağrısı yaptı.

Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad el Hüseyin, Türkiye'ye 24 Haziran'da yapılacak erken seçimlerin güvenilir olabilmesini sağlamak için Olağanüstü Hal'i (OHAL) kaldırma çağrısında bulundu.

Cumartesi, 19 Mayıs 2018 09:20
İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Zirvesi Konferansı olağanüstü toplantısının ardından ortak nihai bildiri açıklandı. Bildiri 30 maddeden oluştu.

Zirveye Başbakan Binali Yıldırım ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yanı sıra Afganistan, Gine, İran, Katar, Kuveyt, Moritanya, Sudan, Ürdün ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) devlet başkanları katıldı.

İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İslam Zirvesi Konferansı Olağanüstü Toplantısı’nın sonuç bildirgesi açıklandı.

Çarşamba, 16 Mayıs 2018 12:30
Küba Hükümeti dün bir açıklama yaparak İsrail saldırganlığını kınadı, ABD'nin Kudüs kararını reddettiğini bir kez daha belirtti.

Küba Cumhuriyeti Devrimci Hükümeti dün bir açıklama yaparak ABD'nin Kudüs kararını reddettiğini ifade etti ve İsrail saldırganlığını kınadı. 

Çarşamba, 09 Mayıs 2018 23:54
İran'la anlaşmadan çekilen Beyaz Saray, İran'a yönelik yeni taleplerini duyurdu.

ABD Başkanı Donald Trump, İran'la yapılan nükleer anlaşmadan çekilme kararı almıştı.

ABD dışında anlaşmaya taraf olan tüm ülkeler, 2015'te uzlaşılan anlaşmanın sürmesinden yanaydı.

Trump yönetimi, İran'a yönelik yeni taleplerini açıkladı.

Cuma, 18 Mayıs 2018 17:23
KHK ile ihraç edilen ve Yüksel Caddesi'nde Kasım 2016'dan bu yana 'İşimi geri istiyorum' eylemi yapan Acun Karadağ'ın yargılandığı davada karar açıklandı. Örgüt üyeliği ile suçlanan Karadağ beraat etti.

Kanun hükmünde kararnameler (KHK) ile ihraç edilenlerin Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde gerçekleştirdikleri “İşimi Geri İstiyorum” eylemlerinde yer alan öğretmen Acun Karadağ, örgüt üyeliği ile suçlandığı davadan beraat etti.

Perşembe, 17 Mayıs 2018 11:01
Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) seçimleri izlemek için Türkiye'ye gözlemci göndereceğini açıkladı.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) 24 Haziran'daki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerini izlemek için Türkiye'ye gözlemci göndereceğini açıkladı. 

DW Türkçe'nin haberine göre AGİT Türkiye'de 24 Haziran'da yapılacak seçimlere gözlemci göndereceğini duyurdu. 

Perşembe, 03 Mayıs 2018 08:07
İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Guardian gazetesinin laiklik ilkesiyle ilgili düşüncelerini sorması üzerine 'Ben ibadet eden bir müslümanım. Hacca da gittim ancak bizi yöneten yasaların akla dayanması gerekir' dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Guardian gazetesine verdiği demeçte "ibadet eden" bir Müslüman olduğunu, hacca da gittiğini vurguladıktan sonra yasaların akla dayanması gerekir sözleriyle laiklikle ilgili düşüncelerini aktardı.

Perşembe, 17 Mayıs 2018 16:58
Uluslararası Demokratik Kadın Federasyonu (WIDF), bir kez daha emperyalist ülkelerin ve kapitalist güçlerin dünya halklarına ve özel olarak kadınlara karşı açtığı savaşlara birlikte mücadele ederek cevap verilmesi gerektiğini hatırlattı. 19-23 Nisan arası Pyongyang şehrinde toplantılar yapan WIDF yürütme komitesi, toplantılara dair değerlendirme ve sonuç raporları yayımladı.

19-23 Nisan arası Demokratik Kore Halk Cumhuriyeti’nin Pyongyang şehrinde toplantılar yapan Uluslararası Demokratik Kadın Federasyonu’nun yürütme komitesi, toplantılara dair değerlendirme ve sonuç raporları yayımladı.

Salı, 15 Mayıs 2018 18:26
Independent'ta yayımlanan bir makalede, İngiltere'nin AB'den çıktıktan sonra Türkiye'nin ticari ortaklığına ihtiyaç duyacağı, bu nedenle Tayyip Erdoğan'ın seçimler öncesindeki yurtdışı gezisi için 'isabetli' bir hedef seçtiği yorumuna yer verildi.

İngiliz Independent gazetesinin diplomatik editörü Kim Sengupta, Brexit sonrası İngiltere'nin ticaret konusunda Türkiye'ye daha çok ihtiyacı olacağını ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da İngiltere ziyaretinde bunu bir avantaja dönüştürmeye çalıştığını yazdı.

Cuma, 04 Mayıs 2018 18:34
İstanbul, Ankara ve İzmir'deki Nâzım Hikmet Kültür Merkezleri bu hafta sonu yine çok sayıda etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Nâzım Hikmet Kültür Merkezlerinde hafta sonu gerçekleştirilecek etkinlikler şöyle:  

NHKM İSTANBUL

5 Mayıs Cumartesi 15.30 (Yılmaz Güney Salonu)
Ebeveyn Okulu: Çocuğunuz İçin Doğru Okulu Seçmek              
Eğitimci Cemal Candaş’ın katılımı ve akademisyen Iraz Akış’ın moderatörlüğü ile

Pazar, 06 Mayıs 2018 17:02
Karl Marx’ın 200. doğum günü, doğduğu yer olan Almanya’nın Trier kentinde kutlandı. Çin’in hediye ettiği Marx heykelinin açılışına Neo-Nazi örgütlerden protesto gecikmedi. Komünistlerse Marx’ın düzen güçlerince istismar edilmesini gündeme taşıdı.

Pages