5531 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 12 Ekim 2017 19:53
Twitter, Londra merkezli muhalif kuruluş Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin (SOHR) hesabını askıya aldı.

Twitter, Londra merkezli ve muhalif kuruluş Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin (SOHR) hesabını askıya aldı. 

SOHR'un son açıklaması, IŞİD militanlarının Rakka'dan tahliyesi için, ABD destekli YPG ile pazarlık yaptığına yönelikti.

Örgüt aynı zamanda, Orta Asya kökenli yaklaşık 1000 IŞİD militanın, Irak'tan Suriye'ye geçtiğini iddia etmişti.

Pazar, 01 Ekim 2017 20:06
Paris'te hayvan hakları savunucuları ve vegan aktivistler tarafından gerçekleştirilen gösteride et tüketimi kınandı.

Hayvan hakları savunucuları ve vegan aktivistler Paris'in Igor Stravirsky meydanında "insan eti" sergiledikleri bir gösteri yaptı.

Dünya Vejetaryan Günü arifesinde yapılan gösteride et tüketimi kınandı.

İşte o görüntüler:

Cuma, 20 Ekim 2017 13:11
İnsan Hakları Derneği, geçtiğimiz gün havalimanında gözaltına alınan Osman Kavala'ya ilişkin açıklama yayınladı.

"Sivil toplum çalışmalarıyla bilinen iş adamı" Osman Kavala'nın gözaltına alınmasının ardından konuyla ilgili İnsan Hakları Derneği'nden (İHD) açıklama geldi. 

İHD, Kavala'nın gözaltına alınmasını ''İnsan hakları aktivistleri üzerindeki baskı politikası devam etmektedir'' şeklinde değerlendirdi. 

Çarşamba, 04 Ekim 2017 19:47
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde görev yapacak yeni Türk yargıcın seçimi için Türk hükümeti tarafından Avrupa Konseyi'ne iletilen liste "adayların yetersizliği" nedeniyle reddedildi.

AİHM yargıçlarının seçiminde adaylarla mülakatı gerçekleştiren Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) AİHM Yargıçlarını Seçme Komisyonu, Türkiye'nin gönderdiği listedeki üç adayı Strasbourg Mahkemesi yargıçlığı için "ehil" bulmadı. Kararın gerekçesi hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

Pazartesi, 09 Ekim 2017 13:00
Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye'de Alman vatandaşı Peter Steudtner’in de aralarında olduğu 11 insan hakları savunucusu için 15’er yıla varan hapis cezaları istenmesine tepki gösterdi.

İstanbul Büyükada'da toplantı sırasında gözaltına alınan sekizi tutuklu, 11 insan hakları savunucusu hakkında "silahlı terör örgütüne yardım etme” ve "silahlı terör örgütüne üye olma” gibi suçlardan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası istenmesine Berlin'den tepki geldi.

Salı, 10 Ekim 2017 11:29
AİHM, HDP'nin tutuklu vekiller davasında AKİHK, HRW ve ARTICLE 19'un müdahillik taleplerini kabul etti.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), HDP'nin tutuklu eş genel başkanları ve milletvekilleri için açılan davada, Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri (AKİHK) Nils Muiznieks, sivil toplum kuruluşu ARTICLE 19 ile İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün (HRW) yaptıkları üçüncü taraf olarak müdahillik talepleri kabul etti.

Pazar, 08 Ekim 2017 10:44
Suriye sınırında El Nusra ile çatışmalar yaşandığı bildiriliyor.

Suriye sınırında TSK ile El Kaide bağlantılı Hey'et Tahrir'uş Şam (eski adıyla El Nusra Cephesi) arasında çatışmalar yaşandığı bildiriliyor.

İddialar Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından da doğrulanırken, çatışmaların Kefr Lusin köyü yakınlarında yaşandığı söyleniyor.

Türkiye'ye ait bir buldozerin El Nusra tarafından vurulduğu öne sürüldü.

Salı, 17 Ekim 2017 13:30
Rakka'nın tamamı Suriye Demokratik Güçleri'nin kontrolüne geçti.

IŞİD'in Rakka'da elinde bulundurduğu son önemli yerler olan stadyum ve hastanenin de alınmasının ardından IŞİD'in Rakka'dan tamamen çıkartıldığı açıklandı.

Reuters'in haberine göre ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri'nin Rakka'nın tamamını kontrol ettiği Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından doğrulandı.

Pazar, 15 Ekim 2017 22:12
Açlık grevinde 221 günü geride bırakan Gülmen ve Özakça'ya destek için Yüksel Caddesi’nde yapılan eyleme polis saldırdı, Veli Saçılık’ın da aralarında olduğu üç kişi gözaltında.

Açlık grevinde 221 günü geride bırakan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Yüksel Caddesi’nde yapılan eyleme izin verilmedi. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen sosyolog Veli Saçılık ve yanındaki iki eylemci valilik eylem yasağı gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

Pazar, 08 Ekim 2017 13:16
Türk askeri araçlarının sınırı geçerek İdlib'e girdikleri duyuruldu.

Suriyeli kaynaklar Türk askeri araçlarının Suriye sınırını geçerek İdlib'e girdiklerini açıkladı.

Reuters'in haberine göre konuyla ilgili konuşan iki kaynak, TSK güçlerinin El Kaide bağlantılı Hey'et Tahrir'uş Şam'ın kontrolündeki bölgeye girdiklerini söyledi.

Cuma, 06 Ekim 2017 00:44
Birleşmiş Milletler (BM), Suudi Arabistan'ı Yemen'de "yaklaşık 700 çocuğun ölümüne ve sakatlanmasına neden olduğu" gerekçesiyle kara listesine ekledi.

BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Çocuklar ve Silahlı Çatışmalar" raporubu BM Güvenlik Konseyi'ne sundu.

Rapora eklenen kara listede bu yıl Suudi Arabistan da yer aldı. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Yemen'deki insan hakları ihlalleri üzerine geçen yıl BM'nin kara listesine kısa süreliğine alınmış ancak daha sonra listeden çıkarılmıştı.

Cumartesi, 21 Ekim 2017 20:18
Ankara Yüksel Caddesi'nde Nuriye ve Semih'e destek için yapılan eyleme polis bir saldırı daha gerçekleştirdi.

Ankara Yüksel Caddesi’nde 347 gündür devam eden "İşimizi geri istiyoruz" eyleminde akşam yapılmak istenen basın açıklamasına müdahale eden polis 8 kişiyi gözaltına aldı. 

Evrensel'in haberine göre, Yüksel Caddesi’ndeki "İşimizi geri istiyoruz" eylemi 347'nci Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi 227'nci gününe girdi.

Salı, 17 Ekim 2017 14:54
Ankara Yüksel caddesinde devam eden "İşimizi geri istiyoruz" eylemine 343'üncü günde de polis saldırdı.

Ankara Yüksel caddesinde devam eden "İşimizi geri istiyoruz" eylemine 343'üncü günde de polis saldırdı. Dört kişi gözaltına alındı. 

Salı, 10 Ekim 2017 22:29
İdam Karşıtlığı Dünya Koalisyonu tarafından bugün 15’incisi düzenlenen ‘Dünya İdam Karşıtlığı Günü’ etkinliğinde, idam edilenler arasında en çok yoksul insanların yer aldığına dikkat çekildi.

İdam Karşıtlığı Dünya Koalisyonu, "Dünya İdam Karşıtlığı Günü" etkinliğinde yaptığı açıklamada, idam edilen insanlar arasında en çok yoksulların yer aldığına vurgu yaptı.

Dünya İdam Karşıtlığı Günü organizasyonu bu yıl, "yoksulluk ve sosyal olarak ötekileştirilmiş kesimlerin ölüm cezasına daha sık çarptırılma riski taşıdığı gerçeği"ne odaklandı.

Çarşamba, 11 Ekim 2017 17:53
AİHM, daha önce tahliye başvurularını reddettiği Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın dosyasını "acil" koduyla işleme koyarak Türk hükümetinden savunma istedi.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ilan edilen OHAL kapsamındaki KHK’lar ile görevlerine son verilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça tarafından yapılan dava başvurularını "öncelikli" kategorisine alarak "acil" koduyla işleme koydu. 

Pages