4701 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 21 Temmuz 2016 13:53
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "OHAL boyunca Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi askıda" dedi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, darbe girişmine ilişkin açıklamalarda bulundu. Türkiye genelinde 9 bin 194 kişinin gözaltına alındığını belirten Kurtulmuş, bunun 6 bin 823'ünün asker olduğunu dile getirdi. Saldırılar sonrası 241 kişinin öldüğünü söyleyen Kurtulmuş, yaralı sayısının ise bin 537 olduğunu ifade etti (Darbe girişimi sırasında 241 kişi dışında en az 104 darbeci askerin öldürüld

Perşembe, 28 Temmuz 2016 12:57
İran'ın İngiltere'deki insan hakları ihlalleriyle ilgili rapor yayımlayacağı açıklandı.

İran İnsan Hakları Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Kazım Garib Abadi, İran'ın İngiltere'deki insan hakları ihlalleriyle ilgili rapor yayımlayacağını açıkladı.

IFP'nin haberine göre, Abadi, İngiltere'deki insan haklarının durumunu "utanç verici" olarak nitelerken, "İngiltere hiçbir ülkenin insan hakları durumuyla ilgili yorum yapacak durumda değil" dedi.

Salı, 19 Temmuz 2016 15:15
İnsan Hakları İzleme Örgütü, AKP'yi "cadı avı" konusunda uyardı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), darbe girişimi sonrasında Türkiye'de hükümetin izleyeceği yolun insan hakları, hukukun üstünlüğü ve basın özgürlüğü anlamında önemli bir sınav olacağını söyledi.

Perşembe, 21 Temmuz 2016 19:59
Uluslararası Af Örgütü, Türkiye'de uygulamaya konan OHAL ve ülke yönetiminin insan hakları yükümlülükleri hakkında açıklama yaptı.

Uluslararası Af Örgütü (AI), dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu ve uygulamaya konan OHAL'in ardından, Türkiye'nin insan hakları alanındaki yükümlülükleriyle ilgili açıklama yaptı.

AI'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Türkiye'de uygulamaya konan OHAL, insan hakları alanındaki yükümlülüklerin yok sayılması için bir imkan oluşturmamalı" ifadesine yer verildi.

Perşembe, 21 Temmuz 2016 18:26
15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal uygulaması çerçevesinde, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin askıya alındığı, Avrupa Konseyi'ne resmen bildirildi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası ilan edilen olağanüstü hal uygulaması çerçevesinde, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesinin askıya alındığı, Avrupa Konseyi'ne resmen bildirildi.

Bugün Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıkladığı askıya alma kararı, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland'a iletildi.

Çarşamba, 13 Temmuz 2016 23:45
ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Komisyonu’nun bölgede yapacağı araştırmaya hükümet tarafından izin verilmediğini hatırlatarak “BM ve diğer sivil toplum kuruluşlarının bu bölgeye ulaşımlarını sağlayarak nelerin meydana geldiğini rapor altına almalarını talep ediyoruz” dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby, “Biz Türk hükümetinden Cizre ve diğer şehirlerdeki sivil ölümler ve sivillere ait yapıların yıkımları hakkında etkili bir soruşturmanın Türk savcıları tarafından yapılmasına izin vermesini talep ediyoruz” dedi.

Çarşamba, 20 Temmuz 2016 09:30
ABD tarafından Menbic yakınlarında gerçekleştirilen hava saldırısının en az 56 sivili öldürdüğü bildiriliyor.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi açıklamasına göre, ABD önderliğindeki koalisyon tarafından Menbic'e yapılan hava saldırısı en az 56 sivilin ölümüne sebep oldu.

Hava saldırısına dair koalisyondan açıklama gelmezken, ABD'nin bölgedeki Suriye Demokratik Güçleri'ni desteklemek amacıyla saldırılar gerçekleştirdiği biliniyor.

Perşembe, 14 Temmuz 2016 22:17
Türk Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, "ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby'nin, Türkiye'nin, Güneydoğu Anadolu Bölgemizdeki soruşturmaları engellediğine yönelik yorumları hiçbir gerçeklikle bağdaşmamaktadır” dedi.

Türk Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü John Kirby'nin, "Biz Türk hükümetinden, Cizre ve diğer şehirlerdeki sivil ölümler ve sivillere ait yapıların yıkımları hakkında etkili bir soruşturmanın Türk savcıları tarafından yapılmasına izin vermesini talep ediyoruz" sözlerine yanıt verdi.

Çarşamba, 06 Temmuz 2016 15:16
Suriye'nin kuzeydoğusunda, PYD denetiminde bulunan Haseke kentinde patlama meydana geldi. Alınan bilgilere göre, saldırıda 3’ü çocuk olmak üzere en az 25 kişi yaşamını yitirdi.

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin bildirdiğine göre Suriye'nin kuzeyindeki Haseke kentinde düzenlenen intihar saldırısnda en az 25 kişi hayatını kaybetti. 

Bir fırının önünde düzenlenen saldırıda çok sayıda yaralı bulunduğunu, ölü sayısının artabileceğini belirtildi. 

Salı, 19 Temmuz 2016 08:16
Almanya'nın hükümet sözcüsü ve AB’nin Dış Politika Temsilcisi Federica Mogherini Türkiye’deki idam cezası tartışmalarıyla ilgili “İdam cezasını getiren hiçbir ülke AB üyesi olamaz” dedi.

Almanya Başbakanı Angela Merkel’in hükümet sözcüsü Steffan Seibert Türkiye’deki gelişmelerle ilgili soruları yanıtlarken Türkiye’nin idam cezasını yeniden getirmesi durumunda “Türkiye AB üyesi olamaz” dedi.

Hürriyet'in aktardığı Reuters Ajansı’na göre Almanya hükümet sözcüsü tarafından yapılan açıklamada şunlar belirtildi:

Salı, 26 Temmuz 2016 22:11
Avrupa Konseyi, Türkiye'deki OHAL durumu hakkında bir açıklama yayınlayarak, yayınlanan ilk Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kararının kaygı uyandırdığını belirtti.

Avrupa Konseyi, Türkiye'deki OHAL durumu hakkında bir açıklama yayınladı.

Salı, 19 Temmuz 2016 10:41
HRW, Suudi kadınların yasal erkek vesayeti nedeniyle yaşadığı güçlüklere işaret eden bir animasyon yayınladı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), Suudi Arabistan'daki kadınların yaşamına ilişkin bir kesitin, kısa animasyonunu yayınladı. Video, birkaç saat içinde binlerce kez paylaşıldı.

Animasyonda, kendisini istismar eden eşinden ayrılmak isteyen bir kadının, zorla eve geri döndürülme hikayesi yer alıyor. 

Cuma, 08 Temmuz 2016 08:15
Reuters’in sosyal medya sansürü analizinde "Türk hükümeti siteleri doğrudan engellemek yerine yavaşlatmanın daha kullanışlı olduğunu keşfetti" deniliyor.

Reuters, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki saldırıdan yalnızca 3 saat sonra sosyal medya sitelerine erişimin kısıtlanmasını mercek altına aldı.

Cuma, 01 Temmuz 2016 23:20
Suudi Arabistan Prensi Muhammed Bin Selman ABD ziyaretinde Silikon Vadisi'nde içlerinde Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in de bulunduğu bir dizi yönetici ile görüştü

Suudi Arabistan Prensi Muhammed Bin Selman ABD ziyaretinde Silikon Vadisi'nde bir dizi yönetici ile görüştü; Selman'ın görüştüğü yöneticiler arasında Facebook CEO'su Mark Zuckerberg de vardı. Suudi basınına göre Selman iş odaklı ve Suudi gençliğinin eğitilmesine yönelmiş, Facebook'un bu amaçla Suudi Arabistan'da eğitimler vermesini amaçlıyordu.

Pazartesi, 18 Temmuz 2016 13:57
Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, "Hiçbir ülke, eğer idam cezasını geri getirirse, AB üyesi olamaz" dedi.

Avrupa Birliği Dışişleri ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın "İdam talebini hükümet muhalefetle görüşecek, kararı fazla da geciktirmeyiz" şeklindeki sözlerini değerlendirdi.

Pages