4140 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 01 Eylül 2015 02:33
ABD Dışişleri Bakanlığı, 3 İngiliz gazetecinin tutuklanmasına ilişkin endişelerini Ankara’ya ilettiklerini açıkladı.

Günlük basın toplantısında konuya ilişkin soruları cevaplayan ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, tutuklanan 3 Vice News muhabiri ile ilgili olarak Ankara'ya endişelerini ilettiklerini söyledi.

Perşembe, 03 Eylül 2015 09:52
ABD koalisyonunun öldürdüğü sivilleri kabullenmediği, öldürülen sivil sayısını düşük gösterdiği bildirildi.

BuzzFeedNews tarafından yapılan haberde, ABD önderliğindeki koalisyon bombalamaları sebebiyle Suriye'de çok sayıda sivil öldüğü, ancak bunların ABD tarafından reddedildiği aktarılıyor.

Perşembe, 03 Eylül 2015 15:09
Geçici Bakanlar Kurulu'nun görev paylaşımı belli oldu.

Geçici Bakanlar Kurulu'nda görev paylaşımı yapıldı. Bu görev paylaşımında, Başbakan Yardımcıları Yalçın Akdoğan, Tuğrul Türkeş, Numan Kurtulmuş ve Cevdet Yılmaz'a bağlanan kurumlar belli oldu.

Çarşamba, 02 Eylül 2015 16:40
Sansüre Karşı Dayanışma Ağı’nın hazırldaığı rapora göre, 27 Temmuz-28 Ağustos arasındaki 40 günde 20 gazeteci işsiz kaldı, bir medya grubu polis tarafından basıldı, 103 internet sitesi engellendi, 10 gazeteci saldırıya uğradı. Raporda soL Haber Portalı ve Evrensel'e yönelik tehdite de yer verildi.

Sansüre Karşı Dayanışma Ağı’nın hazırladığı, DİSK Basın-İş’in kamuoyuna duyurduğu “Savaşın Kırk Günlük Basın Bilançosu” başlıklı raporda 27 Temmuz’dan 28 Ağustos’a kadar geçen süre içindeki ihlaller ele alındı.

Salı, 01 Eylül 2015 14:15
7 Haziran seçimleri öncesinde "bağımsız" olarak atanan Adalet Bakanı Kenan İpek, cezaevindeki tutukluları ziyaret etmek isteyen CHP heyetine izin vermedi.

CHP Basın Birimi'nden yapılan yazılı açıklamada, Veli Ağbaba başkanlığındaki CHP heyetinin, daha önce "tutuklu gazeteciler ve IŞİD tutuklusu O.G. ile cezaevinde görüşmeler yaparak rapor hazırladığı" hatırlatıldı.

Perşembe, 03 Eylül 2015 02:42
7 Haziran genel seçimleriyle ilgili nihai raporunu yayınlayan Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerdeki rolünün kampanyaya ilişkin yasal kuralları ihlal ettiğini ve ilgili Avrupa belgelerine uymadığı tespitinde bulundu.

Ankara’nın daveti üzerine gözlemci heyeti gönderen Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT), 7 Haziran’daki genel seçimlere ilişkin nihai raporunu tamamladı. AGİT, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın seçimlerdeki rolünün kampanyaya ilişkin yasal kuralları ihlal ettiği ve ilgili Avrupa belgelerine uymadığı tespitinde bulundu.

Cumartesi, 05 Eylül 2015 15:05
Adli Açılış Töreninde konuşan TBB Başkanı Metin Feyizoğlu, Erdoğan'ın "İster kabul edilsin, ister edilmesin Türkiye'nin yönetim sistemi değişmiştir" sözlerine tepki gösterdi. Feyizoğlu, Erdoğan'ın Anayasa'yı ihlal ettiğini belirterek, "Demokrasi inancı, istenildiği zaman çıkarılıp atılacak bir gömlek hiç değildir" dedi.

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, TBB Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen, 2015-2016 Adli Yılı Açılış Töreni'ne katıldı. Törende konuşan Feyzioğlu, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın, 'İster kabul edilsin, ister edilmesin Türkiye'nin yönetim sistemi değişmiştir. Artık ülkede sembolik değil, fiili gücü olan bir cumhurbaşkanı var.

Salı, 01 Eylül 2015 10:23
Barış Derneği, 1 Eylül Dünya Barış Günü vesilesiyle bir bildirge yayımladı. Barışseverler, Kürt sorununda artan şiddete karşı emperyalizm ve gericilikle hesaplaşmaya çağırırken, AKP'nin Suriye'nin yanı sıra Ukrayna ve Kırım'da da provokasyonlara alet olabileceğine dikkat çekti.

Barış Derneği, 1 Eylül Barış Günü nedeniyle bir bildirge yayımladı.

Bildirgede, emperyalizmin tüm dünyada saldırganlığının kendini güncelleyerek devam ettiğine dikkat çekilirken, Ortadoğu'da "ılımlı İslam"ın çöküşü ile birlikte gündeme gelen "barbar IŞİD"in de "uygar Batı'nın çocukları" olduğu vurgulandı.

Perşembe, 03 Eylül 2015 13:12
Avrupa önce Ukrayna’da silahlandırdığı Nazileri durdursun, Avrupa önce “ılımlı” Suriyeli muhaliflere MILAN anti-tank füzesi vermeyi durdursun, Avrupa önce Balkanlardaki istikrarsızlaştırıcı faaliyetlerini durdursun, Avrupa önce Doğu Avrupa’ya tank yığmayı durdursun. ABD ile beraber.

NATO uçaklarının Kaddafi'nin konvoyuna 5 bin 700 kg civarında bomba bıraktığı söylenirken, bombalar 14 aracı yok etti ve en az 53 kişinin ölümüne neden oldu.

Cumartesi, 05 Eylül 2015 08:15
Ömer Faruk Eminağaoğlu

7 Haziran seçimlerinde hiçbir parti tek başına iktidara gelecek çoğunluğu elde edemedi.

Demokrasinin mutlaka tek parti yönetimi olmadığı, halkın, sandığın iradesinin gözetilmesi gerçeği görülmek istenmedi.

Çarşamba, 02 Eylül 2015 08:00
Kadir Sev

Bir hükümetin istifa etmesiyle atama yetkisi ortadan kalkmaz elbette. Görevini devredinceye değin, gündelik rutin işlerin yürütülebilmesi için gerekiyorsa ya da geciktirilmesinde sakınca görülüyorsa, gelecekteki hükümetlerin işini zorlaştırmayacak bir anlayışla atama yapabilir.

Çarşamba, 12 Ağustos 2015 08:30
Kadir Sev

"Suriye’de rejim, kadın bedenini ve namusunu muhaliflerin en hassas noktası olarak görüyor ve direnci kırmak için kadınlara kızlara tecavüz edip görüntüleri silah olarak kullanıyor."

Cuma, 14 Ağustos 2015 08:45
Çin Halk Cumhuriyeti ve ABD arasındaki görüşmelerde, ABD'nin "insan hakları" konusunu açması üzerine Çin tarafının Ferguson olaylarını hatırlattığı bildirildi.

AP'nin haberine göre ABD Dışişleri Bakanı Yardımcısı Tom Malinowski, ABD Başkanı Barack Obama ve Çin Devlet Başknaı Şi Cinping arasında yapılacak görüşmeler öncesinde Çinli yetkililerle görüştü.

Pazartesi, 10 Ağustos 2015 16:38
Haziran direnişi günlerinde Emek ve Adalet Platformu’nun "zulüm" vurgusu yaptığı bildiriye Mazlum Der’den bazı isimlerin imza atmasını protesto ederek dernek üyeliğinden istifa eden Av. Gülden Sönmez, Bakanlar Kurulu tarafından İnsan Hakları Kurulu üyeliğine atandı.

Haziran direnişi günlerinde İslami kesimin önde gelen isimlerinden oluşan Emek ve Adalet Platformu’nun "zulüm" vurgusu yaptığı bildiriye Mazlum Der’den bazı isimlerin imza atmasını protesto ederek dernek üyeliğinden istifa eden İHH Mütevelli Heyeti üyesi Avukat Gülden Sönmez, Bakanlar Kurulu tarafından İnsan Hakları Kurulu üyeliğine atandı.

Salı, 04 Ağustos 2015 14:09
Burundi’nin önde gelen insan hakları savunucularından Pierre Claver Mbonimpa, hakkında “vurulduğu” yönündeki söylentilerin yayılmasından birkaç saat sonra gerçekten vuruldu.

Orta Afrika ülkesi Burundi’nin önde gelen insan hakları savunucuları arasında bulunan Pierre Claver Mbonimpa, hakkında vurulduğu yönünde söylenti yayılmasından birkaç saat sonra gerçekten suikaste uğradı.

Pages