4999 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 20 Şubat 2017 15:53
HDP, uzun süredir tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvurdu.

HDP, eş genel başkanları için AİHM'e başvurdu. HDP'den yapılan açıklamada, "Eş Genel Başkanlarımız Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ'ın devam eden hukuksuz tutukluluk durumları için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) başvuru yapıldı" denildi.

 

 

Çarşamba, 08 Şubat 2017 20:49
"Uluslararası Af Örgütü’nün yeni raporunda, Suriye hükümetinin ülkedeki hapishanelerde bulunan 5 bin ile 13 bin arası mahkumu asarak idam ettiği iddiası yer aldı. İddianın kanıtı dayanaksız ve Suriye dışından kimliği belirtilmeyen kişilerin verdiği kulaktan dolma bilgilere dayanıyor...Rapor, ‘İnsan Mezbahası’ başlığından son paragrafına kadar ucuz raporlama ve kurgudan oluşuyor."

soL'un Notu: Uluslararası Af Örgütü, Suriye'de yaşandığını iddia ettiği "kitlesel infaza" dair bir rapor yayımladı. Büyük tartışma yaratan rapor, gerçekçi hiçbir dayanağı olmaması sebebiyle tepki çekti. Konuyla ilgili olarak, ABD ve müttefiklerinin propagandalarını deşifre eden Moon of Alabama blogunda da bir yazı yayımlandı.

Cumartesi, 11 Şubat 2017 15:20
AFP, Türk askerleri ve ÖSO'nun kasaba merkezine girdiğini iddia etti.

Uluslararası haber ajansı AFP, iddiasını Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne dayandırdı. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden (SOHR) yapılan açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekâtı'na katılan Türk askeri ve müttefik muhalifler, kasabaya batıdan girdi ve bazı alanları kontrol altına aldı" denildi.

Perşembe, 16 Şubat 2017 13:58
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada ve Avrupa Birliği'nin dünya ekonomisine öncü olması gerektiğini söyledi.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Kanada ve Avrupa Birliği'nin "demokrasi, şeffaflık, hukukun üstünlüğü, insan hakları ve çeşitliliğe" yönelik "ortak bir inanç" taşıdığını iddia etti.

Dünyanın "güçlü bir Avrupa Birliği'nin faydasını gördüğünü" öne süren Trudeau, Kanada ve AB'nin "dünya ekonomisine öncü olması gerektiğini" söyledi.

Pazar, 05 Şubat 2017 09:22
Suudi Arabistan'ın Yemen'de gerçeklştirdiği saldırılarda 7 sivil yaşamını yitirdi.

Yemen'in batı sahilinde Yemenli balıkçı tekneleri Suudi uçakları tarafından hedef alındı. Saldırıda 6 sivil yaralanırken, 1 sivil yaşamını yitirdi.

Taiz'de Suudi jetlerinin saldırısı sonucu 2 sivil hayatını kaybederken, çok sayıda sivil yaralandı.

Sanaa'da ise Suudi destekli milis güçlerinin bir yerleşime saldırısı sonucu, 2 kadın ve 1 çocuk yaşamını yitirdi.

Pazar, 19 Şubat 2017 09:56
Yemen halkı, Suudi Arabistan'ın askeri müdahalesine karşı başkent Sana'da eylem yaptı.

Yemen'in başkenti Sana'da, Suudi Arabistan'ın askeri müdahalesine karşı eylem yapıldı.

Tasnim haber ajansının haberine göre, eylem sırasında Yemen hükümetinden ülkenin direnişini güçlendirecek adımlar atması istendi.

Perşembe, 02 Şubat 2017 11:22
Önce Osmanlı ürünleri sattığı sitesini cuma namazı saatinde kapatmasıyla ardından da başkanlık sistemine verdiği destekle gündeme gelen II. Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu, şimdi de Galatasaray Adası'nı istiyor...

II. Abdülhamit'in beşinci kuşak torunu  Nilhan Osmanoğlu, Galatasaray Adası'ndan (Suada) hak iddia etti.

Suada'nın tapusunun II. Abdülhamit'in üzerinde olduğunu söyleyen Osmanoğlu, birçok yer gibi buralarda da haklarının olduğunu ve konunun çözülmemesi halinde İnsan Hakları Mahkemesi'ne gideceğini söyledi.

Perşembe, 09 Şubat 2017 13:37
2016 yılında 10 bin 901 kişi, Japonya'ya sığınma başvurusunda bulundu. Japonya başvurulardan yalnızca 28'ini kabul etti.

2016 yılında Japonya'ya sığınma başvurusunda bulunanların sayısı bir önceki yıla göre yüzde 44 artarak 10 bin 901'e ulaştı. Ancak Japonya bu başvurulardna yalnızca 28'ini kabul etti.

Reuters tarafından yapılan habere göre, Japonya'nın kabul ettiği 28 kişiden 7'si Afganistan'dan, 4'ü Etiyopya'dan, 3'üyse Eritre'den.

Cumartesi, 04 Şubat 2017 16:09
Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, Azerbaycan'ın kalkınma programına destek sözü verdi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Azerbaycan Başbakan Yardımcısı Ali Ahmedov'a yazdığı mektupta karşılaşılan yeni uluslararası sorunlar çerçevesinde Azerbaycan ile daha genişlemiş bir dayanışma ve daha fazla ortak faaliyet geliştirmek istediklerini belirtti.

Perşembe, 02 Şubat 2017 19:31
Abdullah Gül, ABD Başkanı Donald Trump hakkında Twitter adresinden açıklamalarda bulundu.

11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkanı Donald Trump'un 7 ülkenin vatandaşlarının ABD'ye girişini yasaklayan kararnamesiyle ilgili Twitter adresinden açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 01 Şubat 2017 01:10
Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Hussen, göçmen ve sığınmacı sayısında Trump’ın uygulamalarından kaynaklanan bir değişikliğe gitmeyeceklerini söyledi.

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı Ahmed Hussen, Ottawa’da yaptığı açıklamada, Kanada'nın mülteci alımı hedefini, ABD'deki tartışmalı göç ve seyahat uygulamaları ile belirlemeyeceğini belirtti.

Perşembe, 02 Şubat 2017 10:26
Diyarbakır'da 14 yaşındaki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 9 yıl hapis cezasına çarptırılan 18 yaşındaki D.Ö.'nün cezası "cezanın sanığın geleceği üzerindeki etkileri" ve "duruşmadaki saygın tutumu" gerekçesiyle 7 buçuk yıla indirildi.

Diyarbakır'da mahkeme cinsel istismar suçundan yargılanan sanığa "saygın tutum" ve "gelecek" indirimi yaptı. 

Cuma, 10 Şubat 2017 13:26
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, Rusya ziyaretinin ardından 2015 yılının Aralık ayında Atatürk Havalimanında yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 4 yıla kadar hapsi istendi. İddianame kabul edilirse Demirtaş, Bakırköy Asliye Ceza Mahkemesinde hâkim karşısına çıkacak.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, 9 kişinin farklı tarihlerde BİMER'e şikayette bulunduğu anlatıldı. 

Cumartesi, 11 Şubat 2017 10:45
İhraç edilen Anayasa Hukuku öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, isyan etti. "İmam konuşuyor ben konuşamıyorum" diyen Kaboğlu, referandum için yürüyen "Evet" kampanyasının AKP değil devlet kampanyası olduğunu belirtti.

Marmara Üniversitesi Anayasa Hukuku öğretim üyesi Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu, son KHK ile ihraçedilen akademisyenler arasında yer aldı.

Cumartesi, 18 Şubat 2017 15:11
"Çocuğa cinsel istismar" iddiasıyla 86 kişinin yargılandığı davada, aralarında AKP Kulp İlçe Gençlik Kolları Başkanının da olduğu 10 kişi gözaltında...

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde bir çocuğa sistematik cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen 10’u tutuklu 86 kişinin yargılandığı dava kapsamında, aralarında AKP Kulp İlçe Gençlik Kolları Başkanı M.K.’nin de olduğu en az 10 kişi gözaltına alındı.

Pages