4607 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 10 Mayıs 2016 19:30
İnsan Hakları Gözlemevi, bir video yayımlayarak Türk askerlerinin Suriyelileri dövdüğünü, onlara ateş ettiğini ve 5 Suriyeliyi öldürdüğünü duyurdu.

İnsan Hakları Gözlemevi (HRW), bir video yayımlayarak Türkiye'nin Türkiye'ye gelmeye çalışan Suriyeli sığınmacılara saldırdığını açıkladı. Açıklamada, Türk askerlerinin Suriyelileri dövdüğü, onlara ateş ettiği ve 5 Suriyeliyi bu şekilde öldürdüğü söylendi.

Öldürülen 5 kişi arasında bir de çocuk olduğunu duyuran İnsan Hakları Gözlemevi, 14 kişinin ağır yaralandığını açıkladı.

Salı, 10 Mayıs 2016 14:07
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeid Ra'ad Zeid al-Hussein, Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden çatışmalara ilişkin çarpıcı bir açıklama yaptı.

Şırnak'ın Cizre ilçesinda yaşanan çatışma ve saldırılarla ilgili Birleşmiş Milletler'den bir açıklama geldi. Associated Press'in haberine göre, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeid Ra'ad Zeid al-Hussein, "Elimizde, Türk güvenlik güçlerinin Cizre'de bir binanın etrafı sarıp, içindeki 100'den fazla insanı canlı canlı yaktığına dair tanık raporları var" diyerek iddiaları yerinde

Cumartesi, 07 Mayıs 2016 08:58
Türkiye’nin müttefik ülke olmaya devam ettiğini belirten Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, buna rağmen insan hakları ihlalleriyle ilgili endişelerini dile getirmeye devam edeceklerini ifade etti.

Beyaz Saray'dan Davutoğlu'nun istifasının ardından ilk açıklama geldi.

Sputnik'in haberie göre “ABD ve Türkiye NATO müttefiki ve biz Türklerle IŞİD’e karşı mücadelemiz dahil birçok başlıkta etkili bir şekilde çalışıyoruz” diyen Earnest, bu durumun Türkiye’yle ilgili eleştiride bulunmalarına ise engel olmadığını belirterek şöyle devam etti:

Çarşamba, 04 Mayıs 2016 09:49
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kimlik belgesinden din hanesinin tamamen kaldırılması yönündeki kararı yine uygulanmadı. Yeni kimliklerde "din" hanesi çipe gizlendi. AİHM'den "din hanesinin kaldırılması" kararını çıkartan İzmirli alevi yurttaş Sinan Işık, "AKP fişleme işin görünürden alıp görünmeze koydu" diyerek duruma tepki gösterdi.

Kırıkkale’de dağıtımına önceki ay başlanan yeni kimlik kartlarında "din" hanesi, çip içine yerleştiriliyor. Böylece AİHM'nin kimliklerden "din" hanesinin kaldırılması yönündeki kararı yine uygulanmamış oldu. 

"AKP GİZLİ FİŞLEMEYİ ÇİPİN İÇİNE SAKLIYOR"

Pazartesi, 09 Mayıs 2016 14:58
HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Ankara'daki parlamentonun Kürtlerin, Türklerin, Arapların, Farsların ve ne kadar halk varsa hepsinin parlamentosunun olmasını istediklerini ancak Kürtlere parlamento kapısının kapatıldığını ileri sürerek, "Biz şimdiye kadar aynı evde, aynı çatı altında bir yaşam sürdürelim istedik. İnsan bir evde birlikte yaşayamıyorsa insanlar bana göre komşu olsa daha iyidir" dedi.

İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi'nin 14’üncü Olağan Genel Kurulu'na katılan ve şubenin aynı zamanda eski başkanı olan HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, kurulda Kürtçe bir konuşma yaptı.

"ALLAH'A NE KADAR İNANCIM VARSA, ÖZGÜRLÜĞÜN OLACAĞINA İNANCIM VARDIR"

Perşembe, 05 Mayıs 2016 11:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP milletvekillerini Saray'a çağırdı, çok sayıda milletvekiliyle toplantı düzenliyor.

Cumhurbaşkanı, bazı Meclis komisyonu başkanları ile milletvekillerini Saray'da ağırlıyor.

NTV'nin haberine göre, Erdoğan, Meclis Çevre, İnsan Hakları ve Dilekçe komisyonları başkanları ile çok sayıda milletvekiliyle görüşme gerçekleştiriyor.

Perşembe, 05 Mayıs 2016 22:38
Suriye'nin Türkiye sınırına 3 km mesafedeki mülteci kampı vuruldu, çok sayıda ölü ve yaralı var.

Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü, İdlib'e bağlı bir mülteci kampının savaş uçaklarının hedefi olduğunu duyurdu.

Reuters, Türkiye sınırındaki kampta en az 28 kişinin yaşamını yitirdiğini bildirdi.

Sarmada yakınlarındaki kampta, yaralı sayısının çok olduğu bu nedenle ölü sayısının yükseleceğinden endişe ediliyor.

 

Cumartesi, 14 Mayıs 2016 08:21
Birleşmiş Milletler, PKK'ye yönelik operasyonları gözlemlemek için Türkiye'ye heyet göndermeye hazır olduğunu açıkladı.

Hafta içinde Cizre'de 100 kişinin yakılarak öldürdüğü iddialarının araştırılması gerektiğini söyleyen Birleşmiş Milletler (BM), Türkiye'ye heyet göndermeye hazır olduğunu açıkladı.

Cuma, 27 Mayıs 2016 16:08
Suriye Demokratik Güçleri'nin Rakka harekatının başlamasından beri ABD'nin 150 hava saldırısı gerçekleştirdiği bildiriliyor.

Suriye Demoratik Güçleri'nin Rakka harekatına başlamasından beri ABD'nin Rakka içerisinde ve kırsalında 150 hava saldırısı gerçekleştirdiği bildriiliyor.

Buna karşın Suriye İnsan Hakları Gözlemevi 3 günlük çatışmalarda yalnızca 31 IŞİD üyesinin öldürülebildiğini söylüyor.

Perşembe, 26 Mayıs 2016 10:53
ABD'nin Suriye'deki hava saldırılarında 417 sivili öldürdüğü açıklandı. Ölenlerin 111'inin 8 yaşın altında olduğu aktarılıyor.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından yapılan açıklamada, ABD önderliğindeki koalisyonunun Suriye'de hava saldırılarına başladığından beri 417 sivil öldürdüğü açıklandı.

Ölen sivillerin 111'inin 8 yaşın altında olduğu söylenirken, ölenlerden 70'inin de 18 yaşın üzerindeki kadınlar olduğu bildiriliyor.

Salı, 24 Mayıs 2016 11:25
Brezilya'da iki hapishanede çıkan isyanlarda 14 mahkumun öldürüldüğü açıklandı.

Brezilya'nın kuzey doğu eyaletlerinden Ceara eyaletinde bulunan iki hapishanede çıkan olaylarda 14 mahkum hayatını kaybetti.

Olayların gardiyanların grevi sırasında rakip iki ayrı grup arasında çıkan kavga ile başladığı öne sürüldü.

Çarşamba, 18 Mayıs 2016 15:42
Halep'in güneyindeki çatışmalarda yaralanan bir Nusra lideri, Türk topraklarında tedavi görürken öldü.

Muhaliflere yakın İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), bir Nusra Cephesi liderinin Türkiye'de tedavi olurken öldüğünü duyurdu.

SOHR, ölen Nusra liderinin İdlib'in Cebel el-Zaviye bölgesinin "emiri" olduğunu da belirtti.

Perşembe, 05 Mayıs 2016 20:14
Erdoğan, Davutoğlu'nun gidişini yorumladı: "Biz nasıl görevi devrettiysek kendisi de devreder"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun "görevi bırakacağı" açıklamasına ilişkin ilk değerlendirmesini kamuoyuyla paylaştı.

Erdoğan, "Biz nasıl görevi devrettiysek kendisi de devreder" ifadesini kullandı. 

Pazartesi, 23 Mayıs 2016 16:50
ABD'nin Vietnam'a uygulanan silah ambargosunu tamamen kaldıracağı açıklandı.

Reuters'in haberine göre, ABD'nin Vietnam'a uygulanan silah ambargosunu tamamen kaldıracağı açıklandı. ABD Başkanı Barack Obama'nın, 1995'te iki ülke arasındaki diplomatik temaslar yeniden başladığından beri Vietnam'ı ziyaret eden üçüncü ABD Başkanı olduğu, iki ülke arasındaki ilişkilerin giderek iyileştiği biliniyor.

Pazar, 15 Mayıs 2016 21:48
Doğu Guta'da rakip cihatçı gruplar arasında çatışmalar sürerken, toplamda 300'ün üzerinde cihatçının öldüğü söyleniyor.

AFP'nin haberine göre Suriye'nin Doğu Guta bölgesinde Suudi Arabistan destekli Ceyş'ül İslam (İslam Ordusu) ile Feylak el-Rahman ve El Nusra, Ahrar'uş Şam ve Fecr'ül Ümmet gruplarının birleşiminden oluşan Ceyş'ül Fusta arasındaki çatışmalar sürüyor.

Pages