4902 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 02 Aralık 2016 19:39
Avrupa Konseyi, Güneydoğu’daki terörle mücadele operasyonlarındaki 'hatalar' ve sivillere yönelik hak ihlalleri nedeniyle Ankara'yı uyardı.

Avrupa Konseyi İnsan Hakları Komiseri Nils Muiznieks, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Temmuz 20015’te başlatılan terörle mücadele operasyonları ve bu operasyonlar kapsamındaki sokağa çıkma yasaklarının “siviller açısından ciddi insan hakkı ihlallerine neden olduğunu” belirten bir memorandum yayımladı.

Cuma, 09 Aralık 2016 12:54
Fethullah Gülen'in sözcüsü Alp Aslandoğan, iki "Türkiye uzmanı" ile birlikte ABD Kongresi'nde Türkiye hakkında brifing vermeye hazırlanıyor.

ABD Kongresinde Fethullah Gülen'in sözcüsü Alp Aslandoğan, iki "Türkiye uzmanı" ile birlikte Türkiye hakkında brifing vermeye hazırlanıyor.

Perşembe, 01 Aralık 2016 14:38
Halep'te son 4 günde 50 binin üzerinde sivilin cihatçı kontrolündeki bölgeleri terk ettiği açıklandı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), son 4 günde Halep'in cihatçıların kontrolündeki doğu mahallelerinde yaşayan 50 bin sivilin bölgeden ayrıldığını duyurdu.

Cuma, 02 Aralık 2016 20:28
BM İşkence Özel Raportörü Nils Melzer, 15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından Türkiye’de işkence ve kötü muamelenin yaygın bir şekilde uygulandığı izlenimi edindiklerini söyledi.

BM İşkence Raportörü Melzer, 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra başlayan ve OHAL uygulamasıyla daha da artan gözaltı ile tutuklama işlemlerinde işkencelerin arttığına ilişkin iddiaları araştırmak için Türkiye’de temaslarda bulundu.

Salı, 06 Aralık 2016 08:14
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın, HDP Milletvekili Abdullah Zeydan ile aynı koğuşta kalma talebi reddedildi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın tutukluluk incelemesi ve avukatların tutukluluğa yaptığı itirazı değerlendiren Diyarbakır 2. Sulh Ceza Hakimliği, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Cumartesi, 03 Aralık 2016 13:42
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın, Nusra Cephesi'ne daha fazla desteğin temin edilmesine kesinlikle izin vermeyeceğini belirtti.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya’nın, Suriye’de el-Kaide örgütünün kolu olan ve belli başlı devletler tarafından desteklenen Nusra Cephesi'ne daha fazla desteğin temin edilmesine kesinlikle izin vermeyeceğinin altını çizdi.

Perşembe, 01 Aralık 2016 14:39
Van'da 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, HDP Van Milletvekilleri Lezgin Botan ve Adem Geveri hakkında 'zorla getirme' kararı verdi.

Van’da çeşitli tarihlerde yaptıkları konuşmalar nedeniyle haklarında 'Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak', 'Terör örgütü propagandası yapmak', 'Suç işlemeye alenen tahrik' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlamalarıyla dava açılan HDP'li Van Milletvekilleri Levgin Botan ve Adem Geveri'nin yargılanmasına başlandı.

Cuma, 09 Aralık 2016 10:52
Adana Aladağ'da tarikat yurdunda yanarak hayatını kaybeden çocukların ailelerinin, olayla ilgili şikayetçi olmadıkları ortaya çıktı. Davaya müdahil olan Adana Barosundan Av. Nevzat Elçi'nin bu açıklaması, yörede siyasi ve dinsel baskının hangi noktaya kadar ulaştığını gözler önüne serdi.

Adana Barosu avukatlarından Nevzat Elçi, Adana Aladağ'da tarikat yurdunda yanarak hayatlarını kaybeden çocukların ailelerinin olayla ilgili şikayetçi olmadıklarını açıkladı. Bu açıklama yörede dinsel ve siyasal baskının hangi noktalara ulaştığını gözler önüne serdi.  

Salı, 06 Aralık 2016 14:09
HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Edirne Cezaevi'nde tutulan HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ı ziyaret ederken, "Tecrit bir işkencedir ve şu anda milletvekilimize ve eş genel başkanımıza açıkça, alenen işkence yapılmaktadır. Ve bu Türkiye ve dünya kamuoyu tarafından yakından izlenmektedir" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ı tutuklu bulundukları cezaevinde ziyaret eden HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Demirtaş ile Zeydan'ın aynı koğuşta kalmalarına izin verilmemesine tepki gösterdi. Beştaş, "Tecrit bir işkencedir ve şu anda milletvekilimize ve eş genel başkanımıza açıkça, alenen işkence yapılmaktadır.

Pazartesi, 05 Aralık 2016 14:13
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya’da CHP il Kadın kolları tarafından, '5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı' verilişinin 82'nci yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, "Devlet Bahçeli her zamanki gibi Recep Tayyip Erdoğan’ın koltuk değneği olmuştur" dedi.

CHP İl Kadın kolları tarafından düzenlenen '5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkı' etkinliğine CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, İl Başkanı Enver Kiraz, İl Kadın Kolları Başkanı Güllü Tuncer ve çok sayıda partilinin yanı sıra kadın kolları üyeleri katıldı.

Pazar, 04 Aralık 2016 11:37
Bakan Faruk Çelik, "Biz AB'den yanayız, kriterlerden yanayız, Batı'dan yanayız. Siz kendi bünyenizdeki ırkçı hareketlerden dolayı bunun faturasını Türkiye'ye kesmeye çalışıyorsanız, bu çifte standarda dönüşüyorsa ve uygulamalarınızla bütün kriterleri ayaklar altına alıyorsanız, esas biz sizin gidişatınızdan kaygı duyuyoruz" dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik Merinos Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki programda konuştu.

Çelik, dünyada, bölgede ve Türkiye'de önemli gelişmelerin yaşandığını söyledi.

'HİÇBİR MİLLETVEKİLİ TUTUKLANMAMALI'

Perşembe, 08 Aralık 2016 01:00
Ali Rıza Aydın

Türkiye siyaset tarihinde şiddet ve tehditle ilgili epeyce not bulunur. AKP dönemi daha da zengin. Binali Yıldırım’ın “kafa kaldıranların kafasını eze eze bu duruma geldik" sözleri de bunlardan biri.

Salı, 06 Aralık 2016 22:00
Ogün Eratalay

Kosova’nın başkenti Priştine’nin hemen güneyinde Ferizovik veya Ferizaj adıyıla anılan kentte, adını ABD Silahlı Kuvvetleri mensubu Astsubay Kıdemli Başçavuş James Leroy Bondsteel’den alan (1947-1987) bir askerî üs bulunur. ABD Silahlı Kuvvetlerinde verilen en yüksek derecedeki nişan olan Onur Nişanını almış olan Bondsteel bir Vietnam Savaşı gazisidir.

Perşembe, 01 Aralık 2016 13:33
Bulgaristan Parlamentosu, ülkenin sosyalist geçmişini, faşizme karşı verilen partizan mücadelesini ve komünist ideolojiyi kriminalize eden bir yasayı kabul etti. Yasa, Bulgar ve Yunan komünistler tarafından protesto edilirken, oylama sırasında parlamentoda yaşanan ilginç tartışmalar da dikkat çekti.

Bulgaristan Parlamentosu yeni bir anti-komünist yasayı kabul etti. Yasaya göre komünist ideolojiyi, ülkenin sosyalist dönemini ve devrimden önceki partizan mücadelesi dönemini çağrıştıran herhangi bir slogan, sembol ve işaretin kamusal alanda kullanılması kesin olarak yasaklanıyor.

Çarşamba, 07 Aralık 2016 12:05
Türkiye ile AB üyelik müzakerelerinin durdurulmasını savunan Avrupalı siyasetçiler, Gümrük Birliği modernizasyonu planının rafa kaldırılmasını istiyor.

Türkiye, AB ile Gümrük Birliği’ni yenilemek isterken Türkiye'nin üyelik müzakerelerinin askıya alınmasını isteyen Avrupalı siyasetçiler Gümrük Birliği reformu için önce demokrasi ve insan hakları ihlallerinin son bulmasını istiyor.

Pages