4813 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 04 Ekim 2016 13:38
İngiliz askerlerine, "can sıkıcı" ve "yanlış" suçlamalardan kurtulmaları için Avrupa insan hakları sözleşmesine aykırı davranma izni verildi.

Britanya, Irak ve Afganistan'daki askerleri için "kolaylık" sağlayacak.

Russia Today'de (RT) yer alan habere göre, Savunma Bakanı Michael Fallon ile Başbakan Theresa May tarafından yapılan ortak açıklamada, hükümetin, İngiliz askerlerine Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'ni ihlal etme hakkı verdiği söylendi.

Salı, 04 Ekim 2016 16:10
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri, Halep'teki "trajedi"nin son bulması için BMGK üyelerinin veto hakkının sınırlandırılmasını istedi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) yapısına ilişkin Batı ve müttefiklerinden gelen eleştiriler yoğunlaşıyor.

Son olarak, BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeid Ra'ad Al Hussein, BMGK üyelerinin veto yetkililerinin Halep için sınırlandırılmasını istedi.

Cuma, 14 Ekim 2016 18:21
Maldivler hükümeti, ülkede insan hakları ihlalleri yapıldığına karşı uyarıların ardından İngiliz Milletler Topluluğu'ndan ayrılma kararı aldı.

İngiliz Milletler Topluluğu'nun, Maldivler'de "insan hakkı ihlalleri" olduğu yönündeki uyarılarının ardından, Maldivler hükümeti topluluktan ayrılma kararı aldı.

Salı, 25 Ekim 2016 07:38
15 Temmuz darbe girişimi sonrasında gözaltına alınanlara işkence yapıldığına ilişkin İnsan Hakları İzleme Örgütü tarafından bir rapor yayınladı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü, 15 Temmuz sonrası işkence ve kötü muamele yapıldığı iddialarıyla bir rapor hazırladı.

Cumhuriyet'ten Kemal Göktaş'ın haberine göre, “Açık Çek - Türkiye’de Darbe Girişimi Sonrası İşkenceye Karşı Koruma Tedbirlerinin Askıya Alınması” başlıklı raporda, 13 ayrı örneğe yer verildi.

Salı, 18 Ekim 2016 17:37
Birleşmiş Milletler, dünyadaki insan hakları ihlalleriyle ilgili hazırlanan rapor ışığında yaptığı oturum sonunda, tüm dünya devletlerinin eşcinselliği suç olmaktan çıkartmalarını istedi.

Birleşmiş Milletler, tüm dünyadaki insan hakları ihlalleri ile alakalı hazırlanan rapor ışığında yaptığı oturum sonucunda tüm dünya devletlerinin eşcinselliği suç olmaktan çıkartmalarını istedi. 

Çarşamba, 19 Ekim 2016 12:19
Okullar açılalı bir ay oldu... Eğitim yılının ilk haftasında öğrencilerin eğitim hakları "15 Temmuz Demokrasi Zaferi" adı altında gasp edildi. Şimdi de okullarda ders kitabı krizi yaşanıyor. İlk, orta ve liselerde bazı derslerin kitapları, "FETÖ" operasyonu kapsamında iptal edildi. Öğrenciler kitapsız eğitime mahkum edildi.

Darbe girişimi sonrası Fethullah Gülen cemaatine yönelik operasyonlar nedeniyle birçok ders kitabının iptal edildiği Türkiye'de, okulların açılmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen, öğrenciler yeni ders kitaplarına kavuşamadı. Yazarları cemaat operasyonunda gözaltına alınan ya da tutuklanan kitaplar imha edildi, okullarda dersler kitapsız işlenmeye başlandı. 

Perşembe, 06 Ekim 2016 10:13
TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu bünyesindeki Cezaevi Alt Komisyonu’nun Başkanı AKP’li Mehmet Metiner’in 15 Temmuz sonrası cezaevlerindeki işkence ve kötü muamele iddialarının incelenmeyeceği açıklaması üzerine muhalefetin talebiyle komisyon bugün toplanacak.

TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu başkanlığında toplanacak komisyonda özellikle cezaevlerindeki işkence ve kötü muamale iddiaları ele alınacak. Muhalefet üyelerinin Cezaevi Alt Komisyonu Başkanı Metiner’in yaptığı açıklamanın kabul edilemez olduğunu belirterek, Cezaevi Komisyonu’nun bu yapıda çalışamayacağını ifade etmesi bekleniyor.

Pazar, 09 Ekim 2016 23:44
Suriye ordusu, Hama'da cihatçıların ele geçirdiği yerleri geri alıyor.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Suriye ordusunun Hama'da kaybettiği 2 köyü geri aldığını duyurdu.

Suriye ordusunun cihatçılarla çatışmaları sürdürdüğü görülürken, kimi bölgelerde durumun hala belirsizliğini koruduğu belritiliyor.

Pazartesi, 03 Ekim 2016 22:56
Halep'in kuzeyinde, "Fırat Kalkanı" kapsamında bölgede bulunan 50'nin üzerinde cihatçının öldüğü öne sürüldü.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi tarafından yapılan açıklamada, "Fırat Kalkanı" operasyonuna katılan 50 Türkiye destekli cihatçının öldüğü öne sürüldü.

Açıklamada, cihatçıların IŞİD tarafından mayın döşenen Halep'in kuzeyindeki Bareh köyüne girdikleri söylendi.

Al Masdar, olayın operasyonun başlangıcından beri yaşanan en büyük can kaybı olduğunu bildiriyor.

Pazartesi, 24 Ekim 2016 16:50
"Muhaliflere" yakın bir grup, Türkiye'nin "Fırat Kalkanı" operasyonunda 100 civarı sivil öldürdüğünü ileri sürdü.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin kuzeyindeki "Fırat Kalkanı" operasyonu sürerken, "muhalif" bir gruptan önemli bir suçlama geldi.

Merkezi Londra'da bulunan ve "muhaliflere" yakınlığı ile bilinen Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne (SOHR) göre, TSK'nın operasyonlarında bugüne kadar 96 sivil öldü.

Cumartesi, 15 Ekim 2016 13:16
Türkiye destekli cihatçılar, IŞİD2in elindeki Dabık'a yönelik bir saldırı başlattılar.

ABD ve Türkiye tarafından desteklenen cihatçı grupların beklenen operasyonu başladı.

Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) için sembolik önemi olan Dabık'a yönelik taarruz, bir süredir bekleniyordu.

Türkiye ve koalisyon uçakları haftalardır Dabık ve çevresindeki IŞİD mevzilerini vuruyordu.

Pazartesi, 10 Ekim 2016 14:26
Dünkü Clinton-Trump münazarasından önce bir yazı kaleme alan Fidel Castro, "Amerikan demokrasisinin" hâline dikkat çekti.

Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro, Amerikan başkan adaylarının tartışmasından önce bir yazı kaleme aldı.

teleSUR'daki habere göre, yazısında iki hafta önceki ilk tartışmanın "şok yarattığını" söyleyen Fidel, bu tartışmada hem Donald Trump'ın, hem de Barack Obama'nın siyasetinin itibarsızlaştırıldığını savundu.

Pazar, 02 Ekim 2016 16:57
Suriye ve Rusya, Hama'nın kuzeyinde hava saldırısı gerçekleştirdi.

Suriye ve Rusya uçakları, Hama'nın kuzeyinde cihatçıları bombaladı.

Gerçekleştirilen hava saldırılarında, cihatçıların elindeki çok sayıda zırhlı araç ve tank vurulurken, İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, Rusya'nın bölgede 15 kadar hava saldırısı gerçekleştirdiğini duyurdu.

Saldırılarda cihatçılara ait bir mühimmat deposunun da imha edildiği bildirildi.

Pazar, 23 Ekim 2016 12:58
Suriye'de Mare yakınlarında Suriye Demokratik Güçleri saldırısı gerçekleştirildiği "çok sayıda Türk askeri ve İslamcı muhalif" öldürüldüğü açıklandı.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Mare kasabası yakınlarında Suriye Demokratik Güçleri'nin "Türk ordusu ve İslamcı muhaliflere pusu kurduğunu" duyurdu.

Açıklamada saldırının başarılı olduğu söylenirken, "çok sayıda Türk askeri ve muhalifin öldürüldüğü" öne sürüldü.

Cuma, 21 Ekim 2016 17:52
Birleşmiş Milletler'den IŞİD'in Musul'da 550 aileyi rehin aldığı ve canlı kalkan olarak kullanabileceği üzerine bir açıklama geldi.

Musul operasyonu sürerken IŞİD'in kentten 550 aileyi kaçırdığı duyuruldu. 

Reuters'in haberine göre, Irak'ta ABD destekli Musul operasyonu sürerken, Birleşmiş Milletler'den (BM) bir açıklama geldi.

BM insan hakları yetkilileri, IŞİD'in Musul'un köylerinden en az 550 aileyi kent merkezine götürdüğünü açıkladı.

Pages