5078 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 07 Mart 2017 21:22
İzmir'de Dünya Kadınlar Günü buluşmasında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği referandumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Binali Yıldırım'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Perşembe, 02 Mart 2017 20:33
Cezaevinde mahkumların çıplak fotoğraflarının yayınlanmasının ardından, insan hakları örgütleri Filipinler yönetimine tepkili.

Filipinlerde cezaevinde bir araya toplanan çıplak mahkumların fotoğraflarının yayılmasının ardından, insan hakları örgütleri durumu zalimce ve insanlık dışı olarak niteledi.

Fotoğraflarda, Cebu eyaletindeki hapishanede tutukluların tamamen çıplak şekilde, beton üzerine oturtularak, spot ışıklarla aydınlatıldıkları görülüyor.

Salı, 07 Mart 2017 10:52
Silivri Cezaevinde tutuklu bulunan Cumhuriyet gazetesi yazar ve yöneticileri için Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine (AİHM) başvuruldu.

Cumhuriyet’in yazar ve yöneticisi 13 kişi, "FETÖ/PDY ve PKK/KCK örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" gerekçesiyle gözaltına alınmış, gazetenin yayın yönetmeni Murat Sabuncu dahil 10 kişi tutuklanmıştı. Son olarak gazetenin muhabiri Ahmet Şık, "terör örgütü propagandası" suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Çarşamba, 15 Mart 2017 10:10
İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici, bu sabah evinde yapılan arama sonrası gözaltına alındı.

Diyarbakır'da İnsan Hakları Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici'nin evinde arama yapıldı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin aramasının arndından Raci Bilici, gözaltına alındı.

Sağlık kontrolundan geçirilen Bilici, Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü.
 

Perşembe, 16 Mart 2017 13:53
Birleşmiş Milletler'in insan hakları uzmanları, İsrail'in ayrımcılık suçu işlediğini duyuran bir rapor yayımladı. Rapor BM içerisinde tartışmalara sebep oldu.

Birleşmiş Milletler'in üst düzey insan hakları uzmanları, İsrail'in "ayrımcılık suçu" işlediği kanısındaki bir raporu yayımladı.

Pazar, 12 Mart 2017 10:42
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, “Avrupa’yı bir arada tutan esas insan hakları, hukukun üstünlüğü, ama şu anda yok, bunlar da ortadan kalkınca Avrupa paramparça olacak” dedi.

Giresun’da bir toplantıda konuşan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Almanya ve Hollanda'da AP'li isimlerin referandum toplantılarına izin verilememesine değinerek, şunları söyledi: “Bakın en son Almanya, Avusturya, Hollanda’nın yaptıklarına bakın.

Pazar, 05 Mart 2017 11:02
Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanlığı’nın İnsan Hakları Raporu’nun Türkiye bölümünde yer alan yorumlara tepki göstererek, rapor için "kabul edilemez" dedi.

Dışişleri Bakanlığı, ABD Dışişleri Bakanlığı’nca yayımlanan 2016 İnsan Hakları Raporu’nun Türkiye bölümünde yer alan bazı yorumlara tepki gösterdi. Dışişleri, “15 Temmuz darbe girişimi hakkında FETÖ unsurlarının rolüne ve FETÖ lider kadrosunun ABD’de ikamet ettiğine hiç değinilmemesi manidar bulunmuştur.

Cuma, 17 Mart 2017 12:10
Irak güçleri tarafından IŞİD varlığına karşı başlatılan Musul kuşatması sırasında pek çok sivil, yapılan saldırıların düzensizliği ve organizasyon eksikliği nedeniyle zarar gördü. İnsan Hakları İzleme Örgütü, kuşatmanın ve Irak ordusunun düzensizliğinin en çok sivillere ve kentin altyapısına zarar verdiğini belirtti.

İnsan Hakları İzleme Örgütü (HRW), devam eden Musul operasyonundaki sivillerin durumu ile ilgili bir rapor yayımladı.

Pazar, 12 Mart 2017 00:18
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Hollanda'nın, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçuş iznini iptal etmesine tepki gösterdi, "Avrupa’yı bir arada tutan esas insan hakları, hukukun üstünlüğü, ama şu anda yok, bunlar da ortadan kalkınca Avrupa paramparça olacak" dedi.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, AKP Giresun İl Teşkilatı tarafından Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi çalışmaları kapsamında organize edilen toplantıya katıldı. Anayasa değişikliği ve refandum sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Canikli, "bugünden itibaren hiç durmadan referandum çalışmalarına başlayacaklarını" söyledi. 

Çarşamba, 15 Mart 2017 10:21
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Avrupa Adalet Divanı'nın iş yerinde türban takmanın yasaklanabileceğine dair kararına tepki gösterdi. Bozdağ, "AB Adalet Divanının aldığı bu yasakçı karar, din ve vicdan hürriyetinin, insan haklarının ve AB değerlerinin mahkeme kararıyla imhasıdır" dedi.

Adalet Bakanı Bozdağ, Avrupa Adalet Divanı'nın "İşverenler çalışanların dini sembol niteliğinde kıyafet giymelerine yasak getirebilir" diyerek, iş yerinde türban takmanın yasaklanabileceğine dair verdiği karara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çarşamba, 08 Mart 2017 11:18
Tutuklu HDP Milletvekili Ayhan Bilgen, AKP'li Mustafa Yeneroğlu'na gönderdiği mektupta, "Die Welt Gazetesi muhabiri İlker Deniz Yücel ile ilgili duyarlı tavrınız, insan haklarının temelini oluşturan ifade özgürlüğü açısından sevindirici ve umut vericidir" dedi.

Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan HDP İstanbul Milletvekili Ayhan Bilgen, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı AKP'li Mustafa Yeneroğlu'na bir mektup gönderdi.

HDP Genel Merkezi'nin açıkladığı mektupta şu ifadeler yer aldı:

Salı, 14 Mart 2017 09:28
Dışişleri Bakanlığı, Hollanda'ya destek veren AB'ye tepki gösterirken, "AB'nin basiretsiz açıklamaları bir değer taşımıyor. Yabancı düşmanlığına prim veriliyor" denildi.

Dışişleri Bakanlığı, AB'nin Hollanda'ya desteğine "AB'nin korumacı bir tavırla üye ülke dayanışması arkasına saklanması ve insan hakları ile Avrupa değerlerini açıkça ihlal eden Hollanda'nın arkasında durması son derece vahimdir" açıklamasıyla tepki gösterdi.

 

Perşembe, 02 Mart 2017 12:22
Birleşmiş Milletler, Bahreyn'de yaşanan hak ihlallerini eleştiren bir açıklama yayımlarken, İngiltere hükümeti açıklamaya destek vermeyi kabul etmedi.

Birleşmiş Milletler, muhalefete karşı baskıyı artıran, ülkenin en büyük muhalif partisini kapatarak el koyan Bahreyn'e eleştiriler yönelten bir açıklama yayımladı.

Çarşamba, 15 Mart 2017 21:13
Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Hollanda'yla Türkiye arasında başlayan krizin ardından "iki ülke arasında artan gerginliğin sakinleşmesini umut ettiklerini" bildirdi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, Hollanda-Türkiye gerilimine dair açıklama yaparak "iki ülke arasında artan gerginliğin sakinleşmesini umut ettiklerini" bildirdi.

BM'den, daha önce Hollanda'yla yaşanan krize ilişkin herhangi bir açıklama yapılmayacağı belirtilmişti.

Cuma, 10 Mart 2017 19:26
Guatemala'da 35 kız çocuğunun ölümüyle sonuçlanan yangın felaketinde, polis ve itfaiye birbirini suçladı.

Perşembe günü Guatemala'da bir kız öğrenci yurdunda çıkan yangında, 35 kişi yaşamını yitirdi.

İnsa hakları örgütleri, yangından kaçamayan kız çocuklarının, içeriye kilitlendikleri için kurtulamadıklarını belirtti.

Pages