4197 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 05 Ekim 2015 08:57
IŞİD militanları, Palmira Antik Kenti'nde Roma döneminden kalma 2 bin yıllık bir kemeri yok etti.

Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD), Palmira Antik Kenti'nde bulunan ünlü "Zafer Kemeri"ni yok etti.

Kentin ünlü sütunlu caddesinde bulunan kemer, en az 2 bin yıllıktı ve Roma döneminden kalmıştı.

Muhalefete yakın Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), IŞİD'in kemeri yok ettiğini ancak sütunların hala yerinde olduğunu belirtti.

Cuma, 02 Ekim 2015 15:39
Rusya'nın Suriye'de 'muhalifleri' bombalamasının ardından Batı medyasında çıkan 'sivil kayıp' haberleri artarken, ABD'nin Suriye'de kabul ettiğinden daha fazla sivil öldürdüğü ortaya çıktı.

Rusya'nın Suriye'de Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD), Nusra Cephesi ve diğer "muhalifleri" vurmaya başlamasının ardından "sivil kayıp" iddiaları ortaya atılırken, başka bir bilgi de ortaya çıktı.

Cumartesi, 03 Ekim 2015 19:55
Birleşmiş Milletler, ABD ordusunun Afganistan’da Sınır Tanımayan Doktorlar yönetimindeki bir hastaneyi bombalayarak 19 kişiyi öldürmesini, “affı olmayan, muhtemelen suç teşkil eden bir olay” diye niteledi.

ABD ordusunun bu sabah, yerel saatle 2.10’da Afganistan’ın Kunduz kentinde bir hastaneyi bombalaması sonucu ölenlerin sayısının 19 olduğu açıklandı. Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü (MSF) yönetimindeki hastanede 12 sağlık çalışanı ve 3’ü çocuk 7 hastanın hayatını kaybettiği, 37 kişinin de yaralandığı kaydedildi.

Cumartesi, 03 Ekim 2015 18:57
3 gündür sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin'de 24 yaşındaki bir yurttaşın vurulduğu belirtildi.

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 3 gündür devam eden sokağa çıkma yasağı ardından şu ana kadar 2 kişi hayatını kaybetti. Cihan'ın haberine göre, akşam saatlerinde Yenituran Mahallesinde motosikletiyle seyir halinde olan 24 yaşındaki Şahin Turan vuruldu. Şahin'in vurulduğu yerde yaşamını yitirdiği öğrenildi. Nusaybin Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Turan'ın cesedi otopsi için morga konuldu.

Perşembe, 01 Ekim 2015 00:57
Filistin lideri Abbas, Oslo Anlaşması’ndan çekildiklerini açıklayarak BM’den Filistin halkı için uluslararası koruma istedi.

Filistin lideri Mahmut Abbas, , İsrail ile imzalanan anlaşmalara artık taraf olmadıklarını açıkladı. New York'taki BM Genel Kurul toplantısında konuşan Abbas, “İsrail'in anlaşmalardan kaynaklanan yükümlülüklerini yerine getirmemesi, bizi gerçek yetkilerden yoksun bir yönetim haline getirmiştir” diye konuştu.

Cuma, 02 Ekim 2015 19:26
Anayasa Mahkemesi, IŞİD'le çatışırken hayatını kaybeden Aziz Güler'in cenazesinin Türkiye getirilmesi için yapılan başvuruyu reddetti.

Rojava’da IŞİD’le çatışmada hayatını kaybeden Aziz Güler’in cenazesinin geçişine izin verilmesi için ailesinin Anayasa Mahkemesi’ne yaptığı başvuru Anayasa Mahkemesi tarafından reddedildi. 21 Eylül’de Rojava’da hayatını kaybeden Aziz Güler’in cenazesinin Türkiye’ye getirilmesi için, dün Güler’in ailesi tarafından Anayasa Mahkemesi’ne başvuru yapılmıştı.

Perşembe, 01 Ekim 2015 22:40
Türbanlı öğrencilere Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve AİHM kararlarını hatırlattığı için "eğitim hakkını engelleme" iddiasıyla yargılanıp 4 ay 16 gün cezaevinde kalan Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rennan Pekünlü, 4 türbanlı öğrencinin daha aynı yöndeki şikayeti üzerine ikinci kez yargılanıyor. Pekünlü için yarınki duruşma "karar duruşması" olacak.

Görevde olduğu dönemde türbanlı öğrencilerine Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve AİHM kararlarını hatırlattığı için bir türbanlı öğrencinin şikâyeti üzerine “eğitim hakkını ihlal” iddiasıyla yargılanan, 2 yıl 1 ay hapsi cezası alan ve 4 ay 16 gün Foça Cezaevi’nde yatan Prof. Dr. Rennan Pekünlü, 4 ayrı türbanlı öğrencinin daha şikâyeti üzerine yargılanmaua devam ediyor. İzmir 9.

Cuma, 02 Ekim 2015 09:04
Türbanlı öğrencilere Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve AİHM kararlarını hatırlattığı için "eğitim hakkını engelleme" iddiasıyla yargılanıp 4 ay 16 gün cezaevinde kalan Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rennan Pekünlü, 4 türbanlı öğrencinin aynı yöndeki şikayeti üzerine yeniden 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Pekünlü'nün avukatı, "Yargılanan Pekünlü'nün şahsında laikliktir" dedi.

Görevde olduğu dönemde türbanlı öğrencilerine Anayasa Mahkemesi, Danıştay ve AİHM kararlarını hatırlattığı için bir türbanlı öğrencinin şikâyeti üzerine “eğitim hakkını ihlal” iddiasıyla yargılanan, 2 yıl 1 ay hapsi cezası alan ve 4 ay 16 gün Foça Cezaevi’nde yatan Prof. Dr.

Cumartesi, 03 Ekim 2015 09:20
Emperyalist Almanya'nın sosyalist Alman Demokratik Cumhuriyeti'ni 'birleşme' adı altında yutmasının 25. yılını doldurması nedeniyle ülke burjuva medyasında sevinç çığlıkları yükseliyor.

"Almanya'nın birleşmesi" adı altında Frankfurt'ta üç gün süreli bayram şenliği düzenlenmesi programa alındı. Bu 'bayram'a bir türlü ısınamamış Alman halkını teşvik etmek için günler öncesinden TV programları, ADC'yi kötüleyen yazı dizleri ve belgeseller dolaşıma sokuldu. Bir de, bayram için devlet kesesinden milyonlarca avro tabii.

 

Çarşamba, 30 Eylül 2015 09:28
İngiltere ve Suudi Arabistan arasında Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi için yapılan gizli oy anlaşması ortaya çıktı.

The Guardian'ın haberine göre sızdırılan diplomatik yazışmalar Suudi Arabistan ve İngiltere arasındaki gizli anlaşmayı ortaya çıkarttı. Anlaşmaya göre iki ülke de Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'ndeki (UNHRC) koltuklarını korumak için karşılıklı olarak oy kullanmış.

Salı, 29 Eylül 2015 12:36
Zimbabve Cumhurbaşkanı Robert Mugabe, Birleşmiş Milletler'de yaptığı "insan hakları" üzerine konuşmada "biz gey değiliz" dedi.

Birleşmiş Milletler'de konuşan Zimbabve Cumhurbaşkanı Robert Mugabe, "insan hakları" üzerine konuşarak, "yeni hakları" reddettiklerini bildirdi. Eşcinsellere verilmesi istenen haklar üzerine konuşan Mugabe, "bu haklar değerlerimize, normlarımıza, geleneklerimize ve inançlarımıza aykırı" dedi.

Pazar, 20 Eylül 2015 13:35
İngiltere merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, ABD ve koalisyon güçleri tarafından Türkiye'de eğitilen 75 kişilik bir grubun Suriye'nin kuzeyine girdiğini iddia etti.

AFP'ye konuşan  Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü Direktörü Rami Abdülrahim, "Türkiye'nin başkentine yakın bir kampta eğitilen 75 yeni savaşçı, Cuma'yı Cumartesi'ye bağlayan gece Halep vilayetine girdi" dedi.

Salı, 15 Eylül 2015 22:33
2015 Uluslarası Hrant Dink ödülleri bu gece törenle sahiplerini buldu. Bu yılki Hrant Dink ödülünü Suudi Arabistan'dan insan hakları savunucusu Samar Badawai ile KaosGL paylaştı

Agos gazetesi önünde 2007 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci Hrant Dink’in doğum günü olan 15 Eylül’de verilen Uluslararası Hrant Dink Ödülleri'nin yedincisi bu akşam İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

Salı, 22 Eylül 2015 09:08
AİHM başkan ve başkan yardımcılıklarına seçilen Raimondi, Sajo ve Karakaş bu görevi üç yıl sürdürecekler.

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) yargıçlarından Işıl Karakaş, başkan yardımcılığı görevine seçildi.

Salı, 22 Eylül 2015 13:05
Suriye ordusu, Humus'un Palmira kentini havadan vurdu. "Şu ana kadarki en ağır bombardıman" denilen saldırıda 38 IŞİD'li öldürüldü.

Suriye Hava Kuvvetleri, Humus'un doğusundaki tarihi Palmira Antik Kenti'nin de bulunduğu Palmira (Tedmur) kasabasını yoğun bombardımana tuttu.

Muhalefete yakın Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), 24 saat içinde 38 IŞİD'linin öldürüldüğünü açıkladı.

SOHR, bombardımanın "en güçlü saldırılardan birisi olduğunu" söyledi.

 

Pages