5427 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 05 Ağustos 2017 10:51
Kadıköy'de eyleme saldıran polis eylem esnasında "insan hakları anıtı" duruşu sergileyen performans sanatçısını heykel sandı.

İstanbul Kadıköy'de dün açlık grevinde olan Nuriye ve Semih için yapılan destek eylemine saldıran polis performans sanatçısını heykel sandığı görüntüler ortaya çıktı.

Kadıköy'de gerçekleşen eylem sırasında polis "insan hakları anıtı" performansı sergileyen eylemciye müdahale etmeyerek kitleye saldırdı.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 19:53
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) 147 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için yapılan başvuruyu reddetti.

Kanun hükmünde kararname (KHK) ile ihraç edildikleri görevlerine geri dönmek için başlattıkları açlık grevinin 147’nci gününde olan tutuklu akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın tahliye edilmesi için AİHM'e yapılan başvuruya ret cevabı verildi.

'HAYATİ TEHLİKE GÖRÜLMÜYOR'

Pazartesi, 07 Ağustos 2017 19:36
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) görev yapması için Türkiye'nin önerdiği adayları mülakata bile çağırmadan ikinci kez geri çevirdi.

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nde (AİHM) görev yapması için Türkiye'nin önerdiği adayları mülakata bile çağırmadan ikinci kez reddetti.

Kulislere yansıyan bilgiye göre Türkiye’nin "hükümete yakın bürokrat ve türbanlı bir aday göstermesi" ret kararında etkili oldu.

LİSTE İKİNCİ KEZ DÖNDÜ

Cumartesi, 05 Ağustos 2017 20:10
Ankara'da Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek amacıyla İnsan Hakları Anıtı'na yürümek isteyen ve aralarında Veli Saçılık ile Semih Özakça'nın annesinin de bulunduğu 20 kişiye polis saldırdı. Polisin gülerek biber gazı sıkması dikkatlerden kaçmadı.

OHAL KHK'si ile uzaklaştırıldıkları görevlerine dönmek için açlık grevinde olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'ya destek amacıyla eylem yapanlara Ankara'da polis saldırdı, üç kişi gözaltına alındı.

Cuma, 04 Ağustos 2017 11:02
İzmir Gaziemir’deki Ege Serbest Bölge’de faaliyet gösteren Meris Tekstil’de anayasal hakları olan sendikaya üye olan 40 işçi patronları tarafından sorgusuz sualsiz kapının önüne konuldu. Yıllarca kuralsız, denetimsiz, hukuksuz bir biçimde sömürülen işçiler “artık yeter” diyor, kararlı ve örgütlü mücadelenin gücünü fark ediyor. Patronlarla konuşarak anlaşamayacaklarını anlayan Meris işçileri örgütleniyor... Teksif Sendikasında buluştuğumuz Meris işçileri yaşadıklarını soL’a anlattı…

İzmir’in Gaziemir ilçesinden yolu geçenler bilir. Çok geniş bir alana yayılan ve kısa adı ESBAŞ olan Ege Serbest Bölgesi, çeyrek yüzyıldır yüz binlerce işçinin emeği ve alın teriyle var olmuş bir sanayi bölgesi.

Pazartesi, 07 Ağustos 2017 13:38
ABD destekli savcının görevden alınması sonrası Venezuela'nın yeni başsavcısı Alfredo Ruiz oldu.

Venezuela'nın yeni başsavcısı belli oldu. Görevden alınan ABD yanlısı Luisa Ortega Diaz'ın yerine insan hakları mücadelesi veren Alfredo Ruiz atandı.

Pazar, 20 Ağustos 2017 13:38
ABD'li komedyen Dick Gregory'nin 84 yaşında hayata veda ettiği açıklandı.

ABD'li komedyen Dick Gregory 84 yaşında hayatını kaybetti.

Dick Gregory'nin bilinmeyen bir hastalıktan Washington'da bir hastanede öldüğü belirtildi.

Gregory'nin oğlu Christian, sosyal medya hesabından "Bu gece Gregory ailesinin babası, komedi efsanesi ve insan hakları savunucusu Washington'da hayatını kaybetti. Büyük üzüntü içerisindeyiz" notunu paylaştı.

Cumartesi, 12 Ağustos 2017 15:47
Kapatılan Özgür Gündem’in nöbetçi genel yayın yönetmenliğini yaptığı gerekçesiyle açılan davada bir yıl altı ay hapis cezası alan Murat Çelikkan, 14 Ağustos Pazartesi günü cezaevine teslim olacak.

Gazeteci Murat Çelikkan 14 Ağustos Pazartesi günü teslim olacak.

Gazeteciler ve insan hakları savunucusu demokratik kitle örgütlerinden arkadaşları Murat Çelikkan’ı dün gece toplanarak uğurladı.

Çelikkan kapatılan Özgür Gündem’in Nöbetçi Genel Yayın Yönetmenliği yaptığı gerekçesiyle açılan davada, bir yıl altı ay hapis cezası almıştı.

Çarşamba, 16 Ağustos 2017 21:50
AKP İstanbul milletvekili Mustafa Şentop "Şu an arkasında çok güçlü bir parlamento desteği olan, millet desteği olan bir hükümet var. Dolayısıyla bütün seçimler vaktinde yapılacak" diye konuştu.

AKP İstanbul milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Çerkezköy ziyareti sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Şentop zaman zaman gündeme gelen erken seçim iddialarına değinerek, "Şu an arkasında çok güçlü bir parlamento desteği olan, millet desteği olan bir hükümet var. Dolayısıyla bütün seçimler vaktinde yapılacak" dedi.

Cumartesi, 12 Ağustos 2017 16:21
Beyaz Saray, Donald Trump'ın, Nicolas Maduro'dan gelen telefonla görüşme isteğini geri çevirdiğini açıkladı.

ABD'nin Venezuela'ya yönelik saldırgan tutumu sürüyor.

The Hill'in aktardığına göre, Beyaz Saray, Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun telefonla görüşme isteğinin ABD Başkanı Donald Trump tarafından geri çevrildiğini duyurdu.

Perşembe, 10 Ağustos 2017 10:57
Almanya'da Yeşiller Partisi Venezuela'nın uluslararası izolasyona tabi tutulmasını istedi.

Almanya'da parlamentoda yer alan Yeşiller Partisi, Venezuela'ya uluslararası izolasyon uygulanmasını talep etti.

Yeşiller Partisi'nin İnsan Hakları Sözcüsü Tom Koenigs, Venezuela'nın uluslararası izolasyona tabi tutulmasını istedi.

Salı, 08 Ağustos 2017 20:59
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Filipinler'deki IŞİD mensuplarına dönük bir hava saldırısı planlıyor.

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Filipinler'deki IŞİD mensuplarına dönük bir hava saldırısı planlıyor.

NBC'ye konuşan 2 bakanlık kaynağı, operasyonun bir savunma modelinin parçası olarak planlandığını söyledi.

Planın onaylanması durumunda, ülkenin güney bölümüne konuşlanan IŞİD militanlarının hedef alınacağı belirtiliyor.

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 13:33
Almanya'da "terör" bahanesiyle güvenlikçi önlemler yaygınlaşıyor.

Eylül ayındaki genel seçimler yaklaşırken Alman siyasetinde ''güvenlik'' vurgusu öne daha da güçlü çıkmaya başladı.

Cuma, 18 Ağustos 2017 13:40
Trump yönetiminin Birleşmiş Milletler (BM) elçisi Nikki Haley, ABD hükümetinin İran'ın Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) ile olan nükleer anlaşması konusundaki ''endişelerini'' görüşmek üzere önümüzdeki hafta Viyana'ya gidecek.

Trump yönetiminin BM elçisi Nikki Haley, önümüzdeki hafta Viyana'ya giderek İran'ın Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) ile olan nükleer anlaşması konusunda Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu yetkilileri ile bir görüşme düzenleyecek.

Haley, ziyaret öncesinde, ''İran'ın söz konusu anlaşma ile uyumu konusunda şüphelendiğini'' belirtti.

Salı, 01 Ağustos 2017 08:35
Açlık grevinin 145. gününü geride bırakan Nuriye Gülmen ile Semih Özakça, zorla götürüldükleri Sincan Cezaevi İnfaz Kampusu Hastanesi’nde mutfağa yakın bir odaya konuldu.

Tutuklu eğitimci Nuriye Gülmen ile Semih Özakça, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) talebiyle götürüldükleri Numune Hastanesi’nin raporu doğrultusunda zorla kaldırıldıkları Sincan İnfaz Kampusu Hastanesi’nde kalmaya devam ediyor. Gülmen ile Özakça, AİHM’ni isteğiyle götürüldükleri Numune Hastanesi’nin Sağlık Kurulu Raporu’nda “Mevcut bulgulara göre hayati tehlike arz eder.

Pages