4743 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 03 Ağustos 2016 11:30
ABD'nin BM temsilcisi ve "insan hakları savunucusu" olarak bilinen Samantha Power, Suudi Arabistan'ın Yemen'deki katliamları hakkında görüş bildirmiyor.

ABD'nin Ortadoğu'daki en önemli müttefiklerinden Suudi Arabistan'ın öncülüğünde Yemen'i işgal eden koalisyonun saldırıları sürüyor.

İşgalcilerin Yemen'de işlediği suçlara ilişkin ABD sessizliğini korumaya devam ediyor.

Cumartesi, 13 Ağustos 2016 11:03
Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Belediye Eş Başkanı Seferi Yılmaz'ın eşi İnsan Hakları Derneği üyesi Pınar Yılmaz ve HDP çalışanı olduğu belirtilen 1 kişi gözaltına alındı.

Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Belediye Eş Başkanı Seferi Yılmaz'ın eşi İnsan Hakları Derneği üyesi Pınar Yılmaz ve HDP çalışanı olduğu belirtilen 1 kişi gözaltına alındı.

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 20:19
İzmirli trans kadın Azize Ömrüm bugün intihar etti.

Toplum baskısına dayanamayan İzmirli trans kadın Azize Ömrüm bugün intihar etti. 

KaosGL'nin haberine göre Ankara'daki LGBT aktivistleri saat 19:00'da, Yüksel Caddesi'ndeki İnsan Hakları Heykeli'nde Azize Ömrüm için eylem gerçekleştirdi.

Perşembe, 04 Ağustos 2016 09:09
Mısır kanalı El Gad'a konuşan Fethullah Gülen, Batı'dan Türkiye'ye "müdahale etmesini" istedi.

15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Mısır televizyonu Al Gad'a konuşan Fethullah Gülen, "Batı, Türkiye'ye müdahale etsin" dedi.

Habertürk'ün haberine göre Gülen, konuştuğu Mısır kanalında Türkiye'de "büyük çapta insan hakları ihlali" yaşandığını öne sürdü.

Cumartesi, 13 Ağustos 2016 12:58
Avrupa'yı, darbe girişiminin ardından yeterli desteği vermemekle eleştiren Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland, Türkiye'nin yollarını ayrıma kararı alabileceğini ifade etti.

AB liderlerini 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye'ye yeterli desteği vermemekle eleştiren Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjörn Jagland "Türkiye yollarını ayırma kararı verebilir" dedi.

Perşembe, 18 Ağustos 2016 10:04
1 ay önce Güney Sudan'da ABD'li yardım görevlileri Sudan askerleri tarafından gasp ve istismara maruz kalmıştı. ABD ise yaşanan olaylara tepki vermekten kaçındı.

ABD yardımının yıllık 1 milyar doları geçtiği Güney Sudan'da, ABD'li yardım görevlilerinin Güney Sudan askerleri tarafından dayak, gasp, tehdit ve istismara maruz kaldığı belirtildi.

Cuma, 19 Ağustos 2016 09:31
Sınır Tanımayan Doktorlar, Suudi Arabistan'ın ayrım gözetmeksizin gerçekleştirdiği hava saldırıları sebebiyle Yemen'in kuzeyinden çekildi.

Sınır Tanımayan Doktorlar, Yemen'in kuzeyinden çekildiğini duyurdu.

Perşembe, 18 Ağustos 2016 14:27
Haseke'de YPG güçleriyle Suriye hükümeti yanlıları arasındaki çatışmalar artıyor. YPG kaynakları, Suriye ordusunun bölgede hava saldırısı gerçekleştirdiğini iddia ediyor.

Suriye, Haseke'de YPG'ye bağlı Asayiş güçlerinin, Suriye hükümetinden yana milis güçlerinin kontrol noktasına saldırısıyla başlayan çatışmalar sürmeye devam ediyor.

2 gündür süren çatışmalarda, milis güçleri El-Emel Okulu'nu Asayiş'in elinden alırken, batı Haseke'deki Naşva bölgesinde de çatışma yaşandığı söyleniyor.

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 08:06
AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, darbe girişiminin ardından yeniden sorgulanmaya başlanan Türkiye-AB mülteci anlaşmasını savundu.

AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, darbe girişiminin ardından yeniden sorgulanmaya başlanan Türkiye-AB mülteci anlaşmasını savundu. Alman “Tagesspiegel” gazetesine konuşan Juncker, vize serbestisiyle ilgili şöyle konuştu:

Çarşamba, 03 Ağustos 2016 07:06
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Balyoz davasında mağdur olan askerlerle ilgili ‘iade-i itibar’ yapılacağını açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Balyoz davasında mağdur olan askerlere "iade-i itibar" yapılacağını açıkladı. 

Kumpas mağduru TSK personelinden emekliye ayrılanların hakları bugün gelecekleri rütbe göz önüne alınarak iade edilecek. 2009 yılında intihar eden Deniz Yarbay Ali Tatar ve dava sürecinde ölen diğer askerler şehit sayılacak, ailelerine de şehit ailesi hakları verilecek.

Perşembe, 04 Ağustos 2016 18:56
Binlerce kişinin kamu sektöründeki işler için sınava girmek üzere olduğu İran'da, tüm idari görevlerin sadece erkeklere açık olduğu ortaya çıkınca, sınavlar iptal edildi.

İran'da binlerce insan kamu sektöründeki işler için sınava girmek üzereyken tüm idari görevlerin sadece erkeklere açık olduğu ortaya çıktı.

İlan edilen işlerde kadınlara karşı ayrımcılık uygulandığı ortaya çıktıktan sonra İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani kamu çalışanlarının işe alımı için yapılan yıllık sınavların ertelenmesini emretti.

Çarşamba, 03 Ağustos 2016 14:22
Türkiye'ye gelen Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjon Jagland'la ortak açıklama yapan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AB ve basını bugüne kadarki yaklaşımlarda darbecilere destek olunmada ve cesaretlendirmektedir" dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara'yı ziyaret eden Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland'la birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. "Darbe girşimi sonrası desteğimizi iletmek için buradayım" diyen Jagland, "Türkiye, son derece vahşet saldırılarıyla karşı karşıya kaldı.

Perşembe, 18 Ağustos 2016 22:42
Pakistan, cinsiyet temelli eşitsizliklerin en yaygın olduğu ikinci ülke.

Cinsiyet Temelli Şiddet, şu ya da bu şekilde tüm toplumları etkileyen evrensel bir olgu. Neredeyse her kadın, yaşamı boyunca cinsiyeti sebebiyle ayrımcılık ya da korkuyla yüz yüze geliyor. Dünya Sağlık Örgütü, dünyadaki kadın nüfusunun en az beşte birinin, hayatlarının bir döneminde fiziksel ya da cinsel istismara maruz kaldığını tahmin ediyor.

Salı, 16 Ağustos 2016 20:25
Kuzey Kafkasya Müslüman Koordinasyon Merkezi Başkanı, kadın sünnetinin sağlık açsından risk oluşturmadığını ve “İslam’ın öğretileriyle çelimediğini” söyledi.

Kuzey Kafkasya Müslüman Koordinasyon Merkezi Başkanı, Rusya’nın güneyindeki Dağıstan Cumhuriyeti’nde çok fazla uygulanan kadın sünnetini kınayan bir raporu takiben, kadın sünnetinin sağlık açsından risk oluşturmadığını ve “İslam’ın öğretileriyle çelimediğini” söyledi.

Pazar, 14 Ağustos 2016 10:33
Darbe girişiminden bir gün sonra askeri helikopterle Yunanistan'a kaçan darbeci askerlerin, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'tan siyasi sığınma taleplerini kabul etmesini isteyerek, "İade edilirsek, idam cezası ilk kez bize uygulanacak" dedikleri iddia edildi.

15 Temmuz'da yapılan darbe girişiminden bir gün sonra askeri helikopterle Yunanistan'ın Dedeağaç (Aleksandrupolis) şehrine kaçan 2'si binbaşı, 4'ü yüzbaşı, 2'si de başçavuş 8 askerin, Türkiye'ye iade edilmeleri halinde idam cezasının ilk olarak kendilerine uygulanacağını öne sürerek, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'tan siyasi sığınma istedikleri öne sürüldü.

Pages