5222 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 22 Mayıs 2017 20:50
Ankara'daki İnsan Hakları Anıtı'nın önüne TOMA getirildi.

KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça açlık grevi yaptığı Ankara Yüksel Caddesi'ndeki İnsan Hakları Anıtı'nın önüne TOMA getirildi.

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 15:47
Semih Özakça ve Nuriye Gülmen'i gözaltına alan polis, Yüksel'deki İnsan Hakları Anıtı önündeki destek eylemlerini durdurmak için anıtı bariyerlerle çevirdi.

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın gözaltına alınması sonrası yapılan eylemlere saldıran polis son olarak barikat kurarak direniş alanını kapattı.

İnsan Hakları Anıtı'nı bariyerlerin içine hapseden polisin geride bıraktığı görüntü oldukça dikkat çekici:

Görüntüler şu şekilde:

Salı, 23 Mayıs 2017 13:40
Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın açlık grevi eyleminin merkezi haline gelen Yüksel'deki İnsan Hakları Anıtı dün polis tarafından bariyerler ardına alınmıştı. Bariyerler genişletilerek Yüksel'e tüm girişler polis tarafından kapatıldı.

Yüksel'de dün polis tarafından bariyerlerin ardına alınan İnsan Hakları Anıtı, bugün daha geniş bir bariyerin ardından tutuluyor.

Polis, Yüksel'e tüm girişleri bariyerler ve TOMA'larla kapatmış durumda.

Ankara'da yurttaşlar polis barikatına tepki gösteriyor.

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 17:22
CHP milletvekilleri Eren Erdem, Mustafa Balbay, Veli Ağbaba, Ali Haydar Hakverdi ve Necati Yılmaz ile HDP’li vekil Alican Önlü, polisin abluka altına aldığı Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde eylem başlattı.

CHP milletvekilleri Eren Erdem, Mustafa Balbay, Veli Ağbaba, Ali Haydar Hakverdi ve Necati Yılmaz ile HDP’li vekil Alican Önlü, polisin abluka altına aldığı Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önünde eylem başlattı.

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 14:46
Yüksel'de polis bir kez daha İnsan Hakları Anıtı önünde nöbet tutan yurttaşlara saldırdı.

Yüksel'de Semih Özakça ve Nuriye Gülmen'e destek için yapılan eyleme bir kez daha polis saldırdı.

Saldırı sonrası gözaltılar yaşandı.

Polis Semih Özakça'nın annesi Sultan Özakça ve eşi Esra Özakça ile beraber Veli Saçılık ve Acun Karadağ'ı da gözaltına aldı. 

Polisleri, gözaltı işleminin ardından gözaltı aracının içine biber gazı sıkıp kapıları kapattı. 

Pazartesi, 01 Mayıs 2017 11:39
Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiseri'nden, Türkiye'deki son KHK'lara tepki geldi.

Birleşmiş Milletler’den (BM) Türkiye’ye "insan hakları" eleştirisi geldi. 

Duvar'ın aktardığına göre BM İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeid Raad El Hüseyin, OHAL uygulamasını, hafta sonunda çıkarılan iki yeni KHK’yla yapılan yeni görevden almaları ve son gözaltıları eleştirdi.

Salı, 02 Mayıs 2017 19:56
Rusya Savunma Bakanlığı, İnsan Hakları İzleme Örgütü'nün (HRW) İdlib'de kullanıldığı iddia edilen kimyasal silahın Sovyet yapımı olabileceği yönündeki açıklamayı yalanladı.

Sputnik'in haberine göre Rusya Savunma Bakanlığı, HRW'nin Suriye ordusunun İdlib kenti yakınlarındaki Han Şeyhun'a saldırıda Sovyet yapımı bombaları kullandığı yönündeki iddiaları içeren raporun asılsız olduğunu kaydetti.

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 08:05
Ankara Yüksel'deki İnsan Hakları Anıtı önünde Semih Özakça ve Nuriye Gülmen'in sürdürdüğü açlık grevi eylemi 70. gününe girdi. Dün gece geç saatlerde eylem alanına yapılan polis saldırısında yine gözaltılar yaşandı.

KHK ile ihraç edilen akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevi eylemi 70. gününe girdi.

AKP tüm girişimlere karşın henüz bir adım atmazken, bir yandan da polis saldırıları sürüyor.

Eylemin sürdüğü Ankara Yüksel'deki İnsan Hakları Anıtı önünde dün gece nöbette bulunan yaklaşık 10 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

 

 

Cumartesi, 06 Mayıs 2017 12:47
Rusya lideri Putin, Çeçenistan'da geylere yönelik kötü muamele iddialarıyla ilgili İçişleri Bakanı ve Başsavcı ile görüşecek. Putin'in, bir görüşmede Rusya İnsan Hakları şefine güvence verdiği söyleniyor.

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çeçenistan Cumhuriyeti'ndeki gey hakları ihlalleri iddialarına ilişkin adım atıyor.

RT'de yer alan habere göre, Putin konuyla ilgili İçişleri Bakanı ve Başsavcı ile görüşecek.

Pazartesi, 08 Mayıs 2017 08:37
Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde "İşimizi Geri İstiyoruz" diyerek 5 aydır direnişte olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın açlık grevi 60. günü geride bıraktı. Gülmen ve Özakça'nın sağlık durumları açısından kritik aşamaya geldiği belirtiliyor.

KHK ile işten çıkarılan Nuriye Gülmen tarafından Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde başlatılan direniş 180. gününü geride bıraktı. İhraç edilen öğretmen Semih Özakça'nın da katılımıyla süren direniş, 60 gündür açlık greviyle devam ediyor.

Cumartesi, 20 Mayıs 2017 08:56
KHK ile ihraç edildikleri işlerine dönme talebiyle açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'nın durumuyla ilgili AKP'den 73 gün sonra ilk açıklama geldi. TBMM İnsan Hakları Komisyonu Üyesi Said Yüce, "Açlık grevi dinimize aykırı" dedi!

Hükümet yetkilileri, kanun hükmünde kararnameyle (KHK) ihraç edilmelerinin ardından işlerine dönmek için 73 gündür açlık grevi yapan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’nın durumunu "masaya yatırdıklarını" belirtti.

Salı, 23 Mayıs 2017 12:37
15 Mart'ta gözaltına alınarak 21 Mart'ta adli kontrol şartıyla serbest bırakılan İnsan Hakları Derneği Genel Başkan Yardımcısı Raci Bilici hakkında Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesinde 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Diyarbakır Cumhuriyet Savcılığı, İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkan Yardımcısı ve Diyarbakır Şube Başkanı Raci Bilici hakkında "örgüt üyeliği" ve "yasa dışı eylemlere katılmak" iddiasıyla 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. Diyarbakır 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederken, Bilici'nin yargılanmasına Kasım ayında başlanacağı belirtildi.

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 22:24
Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilleri Mustafa Balbay, Veli Ağbaba, Necati Yılmaz, Eren Erdem, Ali Haydar Hakverdi ve Utku Çakır Özer'in Ankara Yüksel Cadddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı önündeki oturma eylemi 7 saat sonra son buldu.

CHP'li vekiller Mustafa Balbay, Veli Ağbaba, Necati Yılmaz, Eren Erdem, Ali Haydar Hakverdi ve Utku Çakır Özer'in oturma eylemi 7 saat sonra sona erdi.

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 15:34
Açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın gözaltına alınması sonrası Yüksel'de yapılan eylemlere polis 3. kez saldırdı.

Semih Özakça ve Nuriye Gülmen'in gözaltına alınmasına tepki gösteren yurttaşların Yüksel'deki İnsan Hakları Anıtı önünde yaptığı eyleme polis bir kez daha saldırdı.

Gaz bombası ve plastik mermiminin kullanıldığı saldırı sonrası anıtın etrafı da bariyerle kapatıldı.

 

Pazartesi, 08 Mayıs 2017 22:20
KHK'yla ihraç edilen ve 61 gündür açlık grevinde olan akademisyenler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın durumu kötüye gidiyor. Tansiyonu düştüğü belirtilen Nuriye Gülmen, bu akşam fenalaştı.

KHK ile işten çıkarılan Nuriye Gülmen tarafından Yüksel Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde başlatılan direniş 180. gününü geride bıraktı. İhraç edilen öğretmen Semih Özakça'nın da katılımıyla süren direniş, 61 gündür açlık greviyle devam ediyor. Gülmen ve Özakça'nın sağlık durumları açısından kritik aşamaya geldiği belirtilmişti.

Pages