4162 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 14 Temmuz 2019 13:06
Today’s Zaman ve Zaman Gazetesi’nin eski genel yayın yönetmeni firari Bülent Keneş, sosyal medya aracılığıyla ‘FETÖ’den ayrıldığını duyurdu.

Darbe girişimini önceden bildikleri iddiasıyla Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak gibi isimlerle birlikte yargılanan, şüpheli şekilde tahliye edilen Bülent Keneş, sosyal medya aracılığıyla kamuoyuyla bir duyuru paylaştı.

Salı, 09 Temmuz 2019 17:11
Habertürk yazarı Oray Eğin, bugünkü köşe yazısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmeye değindi. Eğin, görüştüğü İmamoğlu için, 'Altından girdim, üstünden çıktım, ama ona ısrarla solcuyum dedirtemedim' yorumunda bulundu.

Habertürk yazarı Oray Eğin, bugün yayımlanan köşe yazısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptığı görüşmeyi kaleme aldı.

Yazının en dikkat çekici olan kısmı Eğin'in İmamoğlu'nun sol görüşe yakınlığına dair bir ipucu aradığı ama başaramadığına değinmesi oldu.

'SOL DİYORUM İTİRAZ GELİYOR'

Salı, 02 Temmuz 2019 08:40
2018-2019 Eğitim yılının tamamlanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere mesleki çalışma metinleri gönderdi. Metinlerde skandal ifadelere yer verildi. Metinler Cumhuriyet’in ilk dönemini ahlak buhranı olarak değerlendirirken, AKP'li yıllar övülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, okulların kapanmasının ardından öğretmenlere gönderdiği mesleki çalışma metinlerde Cumhuriyet’in ilk dönemini hedef alan ifadeler kullanıldığı öğrenildi.

Pazartesi, 08 Temmuz 2019 18:49
ODTÜ kampüsünde ruhsatsız şekilde yapılaşmaya açılan arazi, ağaç katliamı ve polis saldırısı ardından ‘yurt’ tartışmalarını da beraberinde getirdi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan konuyla ilgili sorularımızı yanıtladı.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) kampüsü içerisinde yer alan 40 dönümlük arazi, daha önce öğrenci yurdu yapımı için 49 yıllığına Gençlik ve Spor Bakanlığı'na bağlı Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) bedelsiz olarak tahsis edilmişti. Zaten ruhsatsız olan KYK inşaatı, bugün yaşanan ağaç katliamının ardından Çankaya Belediyesi yetkilileri tarafından mühürlenmek istendi.

Perşembe, 04 Temmuz 2019 15:16
Haftalık Boyun Eğme gazetesi, bu sayısında sosyalizm hedefini soyut bir hayal olmaktan çıkartıp "gerçekleşmiş" kazanımlara dönüştüren sosyalizm deneyimlerini sayılarla ortaya seriyor. Veriler sadece yaşanmış olanlara dair değil, Küba örneğinde fazlasıyla evrensel sonuçlar veren kazanımlar var.

Sovyet sosyalizminin 70 yıla sığan macerasında yapılanlar çözülüşten yıllar sonra hâlâ tartışılıyor. 

Aslında "tartışmadan" çok daha soğukkanlı bir "hak teslim etmeden" söz edilebilir. 20 yılı aşan bir "kapitalist deneyim" sonrasında eski Sovyet yurttaşlarının sosyalizme bağlılıklarının arttığına dair çok fazla belirti var.

Perşembe, 18 Temmuz 2019 10:58
Sosyal medya paylaşımlarından yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 2. duruşması Çağlayan'da görüldü. Mütalaasını açıklayan savcı, Kaftancıoğlu'nun 17 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun davasının ikinci duruşması Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda başladı.

Salı, 16 Temmuz 2019 12:00
Kemal Okuyan

Bir hükümetin iç politikası dış politikasından tamamen farklı bir doğrultuda gelişebilir mi? Esas itibariyle halk düşmanı olan bir siyasi iktidar, uluslararası alanda mazlumların, yoksulların çıkarlarını savunup, dünyadaki eşitsizliklere karşı konum alabilir mi?

Kestirme yanıt yanlışa götürse de, hemen her örnek için geçerli bazı önermeleri baştan sıralayabiliriz.

Salı, 02 Temmuz 2019 10:24
Seçimlerin ardından her gün yeni senaryoların konuşulduğu havuz medyasında bugün AKP ve Erdoğan ile ilgili yeni senaryolar masaya yatırıldı. Ali Babacan Başkan yardımcısı mı olacak? AKP ile Erdoğan kopuyor mu? Erdoğan, AKP ve gelecek tartışması devam ediyor. İşte günün havuz medyası özeti...

Seçimler tamamlandı ama etkileri sürüyor. Her gün yeni senaryoların konuşulduğu havuz medyasında bugün AKP ve Erdoğan ile ilgili yeni senaryolar masaya yatırıldı. CHP'nin  AKP'lileştiği tezi de tartışma masasında. Erdoğan, AKP ve gelecek tartışması devam ediyor. İşte günün havuz medyası özeti...

BİR ELMANIN İKİ YARISI: GÜÇLÜ BAŞKAN YARDIMCILIĞI

Cuma, 05 Temmuz 2019 08:09
Sporda şiddeti önleme iddiasıyla AKP tarafından sunulan yasa teklifi dün Meclis’te kabul edilerek yasalaştı. Yasayı soL’a değerlendiren spor yazarı İsmail Sarp Aykurt, düzenlemeyle stadyumların gerici gruplara terk edilmesinin önünün açıldığını söyledi. Gelecek günlerde stadyumların politize olabileceğini belirten Aykurt bu yasanın sporda bir Truva atı olduğunu kaydetti. Aykurt 'Şiddet ve gerilim futbol düzeni için iki önemli araç olmaya, şiddet yasası da kılıf olarak işlev edinmeye devam ediyor' dedi.

AKP'li milletvekillerinin imzasını taşıyan Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi dün Meclis’te bazı değişikliklerle kabul edilerek yasalaştı.

Pazartesi, 15 Temmuz 2019 11:36
Veli-Der İzmir Şubesi, '2019 LGS: Sorunlar, çözüm önerleri' başlıklı bir rapor yayımladı. Yayımlanan raporda, birçok öğrencinin imam hatip ve meslek lisesine gitmek istemediği için açık liseye kaydolduğu ifade edildi.

Veli-Der İzmir Şubesi tarafından yayımlanan "2019 LGS: Sorunlar, çözüm önerleri" başlıklı raporda, eğitimin dinselleştirilmesi ve piyasalaştırılması başta olmak üzere birçok konuya değinildi. 

Pazartesi, 22 Temmuz 2019 00:30
Asaf Güven Aksel

Buz gibi koyu bir karanlık, iri yağmur taneleri, acı acı uluyan rüzgâr. Korkunun bu klişe atmosferini bile kullanan, sade bir hikâyedir “Korkulu Gece”.

Çarşamba, 03 Temmuz 2019 10:47
31 Mart ve 23 Haziran seçimleri sonrası Türkiye'de iç siyaset tempo düşürmeden devam ediyor. Bir tarafta İstanbul seçimlerinde İmamoğlu etrafında kurulan koalisyonun normalleşme arayışı devam ederken, AKP-MHP kanadında ise seçim sonuçlarındaki Büyükşehir hezimeti ağırlaşarak devam ediyor. Yeni parti tartışmaları, 'kavga etmeyelim', 'toplumu anlamak lazım' önerileri... Havuzda nasihat dönemi... İşte günün havuz medyası özeti...

31 Mart ve 23 Haziran seçimleri sonrası Türkiye'de iç siyaset tempo düşürmeden devam ediyor. Bir tarafta İstanbul seçimlerinde İmamoğlu etrafında kurulan koalisyonun normalleşme arayışı devam ederken, AKP-MHP kanadında ise seçim sonuçlarındaki Büyükşehir hezimeti ağırlaşarak devam ediyor. Yeni parti tartışmaları, yeni durumla kavga etmeyelim havası, toplumu anlamak lazım lafları...

Pazartesi, 01 Temmuz 2019 13:41
Eski AKP İstanbul milletvekili Metin Külünk, sosyal medya hesabından 'S-400’de Sayın CB’mizin tavrını inanıyorum ki en iyi 68 Kuşağı’ndaki Harun Karadeniz’i bilenler anlayacaktır' şeklinde bir mesaj paylaştı. Türkiye Komünist Gençliği (TKG) bu açıklaması sonrası AKP'li Külünk'e yanıt verdi. TKG açıklamasında, 'Rıza Oğlu HARUN’u En İyi Yurtseverler Bilir' dedi.

Eski AKP İstanbul milletvekili Metin Külünk, sosyal medya hesabından “S-400’de Sayın CB’mizin tavrını inanıyorum ki en iyi 68 Kuşağı’ndaki Harun Karadeniz’i bilenler anlayacaktır” şeklinde bir mesaj paylaştı.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG) AKP'li Külünk'ün benzetmesine yanıt verdi. 

Açıklama şöyle:

Rıza Oğlu HARUN’u En İyi Yurtseverler Bilir

Cuma, 19 Temmuz 2019 11:06
23 Haziran seçimleri siyasette yepyeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Havuzda en çok konuşulanlar ise 'Yeni Parti' ve AKP'nin geleceği. Havuzun bazı yazarları yeni parti için adı geçen Davutoğlu ve Babacan'ı kızdırmamaya çalışırken bazıları da böyle bir gündem yokmuş gibi davranmaya devam ediyor. Davutoğlu'nun son çıkışı ise havuzun konusu... İşte günün havuz medyası özeti...

23 Haziran seçimleri siyasette yepyeni tartışmaları da beraberinde getirdi. Havuzda en çok konuşulanlar ise 'Yeni Parti'  ve AKP'nin geleceği. Havuzun bazı yazarları yeni parti için adı geçen Davutoğlu ve Babacan'ı kızdırmamaya çalışırken bazıları da böyle bir gündem yokmuş gibi yapmaya devam ediyor. Davutoğlu'un son çıkışı ise havuzun konusu... İşte günün havuz medyası özeti... 

Perşembe, 04 Temmuz 2019 01:00
Ali Rıza Aydın

Malum ve benzeri fotoğrafları herkes görüyor. Kamu hizmetinde, parlamentoda, yargıda, iç ve dış güvenlikte, eğitimde, sağlıkta, evlilikte, cinsellikte, kadında, çocukta, seçimde… Bütünsel olarak devlette, hukukta, siyasette ve toplumsal yaşam tarzında her gün yenileri ortaya çıkıyor.   

Pages