211 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 27 Mart 2018 09:55
Bir dönemin Cemaatçisi, yeni dönemin AKP'lisi Hüseyin Gülerce, Aydın Doğan'ın yeni Türkiye'yi okuyamadığını ileri sürdü, 'En fazla 5 yazarı gönderseydi, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olarak devleti temsil ettiği gerçeğini iliklerine kadar kabul etseydi, yayın çizgisine sivil iradenin gösterdiği istikamet yön verseydi, Aydın Doğan hâlâ medya patronuydu...' dedi.

Eski Cemaatçi Hüseyin Gülerce, Aydın Doğan'ın hangi durumda elindeki gazete ve televizyonları satmayabileceğini yazdı.

Pazartesi, 08 Ocak 2018 09:12
17 Aralık sonrası Cemaat'ten ayrılarak AKP'ye katılan Hüseyin Gülerce, "Tahşiye" davasının gerekçeli kararında, "hakkında soruşturma yürütülen bir örgüt üyesi" olarak tarif edildi.

Yıllarca Cemaat'in en kritik isimlerinden biri olan ancak 17 Aralık sonrası Cemaat'ten ayrılarak AKP'ye katılan Hüseyin Gülerce, bir Cemaat davasında "örgüt üyesi" olarak tarif edildi.

Salı, 16 Ocak 2018 07:49
Eski gol kralı Zafer Biryol, Fenerbahçe'de oynadığı dönemde Fethullah Gülen'i ziyaret ettiğini, ziyarette Hüseyin Gülerce'nin de bulunduğunu söyledi.

Cemaat operasyonu kapsamında tutuklanan eski gol kralı Zafer Biryol, 2006'da Fethullah Gülen'i ziyaret ettiğini, ziyarette bugünün en fanatik AKP'lilerinden olan Hüseyin Gülerce'nin de yer aldığını söyledi.

Sözcü'de yer alan habere göre, Biryol'un o döneme ilişkin açıklamaları şöyle:

Çarşamba, 03 Ocak 2018 10:00
Sabah gazetesinde yayımlanan "FETÖ'nün tetikçisi listesi"nde Star yazarı da yer aldı.

Sabah gazetesinin “FETÖ’nün tetikçi yazarları listesi"nde, AKP'nin yayın organı Star gazetesinin yazarı Hüseyin Gülerce’nin yer alması dikkat çekti.

Pazartesi, 15 Ocak 2018 07:48
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma, iddiaya göre Cemaat'in futbol dünyasındaki ilişkilerine ilişkin yeni bilgiler ortaya çıkardı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bu itiraflar üzerine 3 büyük takımda oynayan 6 futbolcu, 4 teknik direktör, 2 menajer ve 3 eski futbolcuyu soruşturmaya dahil etti.

TRT Radyo Haber’de yayınlanan ve Erdal Kılınç’la Toygun Atilla'nın sunduğu "Türkiye'nin Davası" isimli programda Cemaat'in futbolcularla ilişkisi konuşuldu.

Eski futbolcu Bekir İrtegün'ün Cemaat'e Gaziantep'te oynarken katıldığının belirtildiği programda, İrtegün'ün Ahmet isimli bir okul müdürüyle eski milli kaleci Ömer Çatkıç'ın isimlerini verdiği ileri sürüldü:

Perşembe, 12 Ekim 2017 10:01
17 Aralık operasyonu sonrası Cemaat'ten AKP'ye transfer olan Hüseyin Gülerce, ABD yönetiminin Fethullah Gülen'i öldürmekten başka çaresinin kalmadığını iddia etti.

Bir dönem Fethullah Gülen'e en yakın isim olan Hüseyin Gülerce, ABD'nin Gülen'i öldürmekten başka çaresinin olmadığını iddia etti. 

Gülerce, Star gazetesindeki köşesinde ''ABD’nin tek bir Gülen seçeneği var, F. Gülen'i öldürmek. Pensilvanya’daki mekânında bir kalp krizi ile ölürse buna kimsenin şaşırmaması gerekir" ifadelerini kullandı. 

Pazartesi, 16 Ekim 2017 16:14
Aksaray Üniversitesi'nin rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin hakkında Cemaat bağlantısına ilişkin birçok iddia gündeme gelirken, bu konuda bir soruşturma açılmadı. Adı Cemaat iddialarıyla anılan Rektör Şahin, "FETÖ" operasyonu adı altında üniversitedeki solcu akademisyenleri de hedef aldı.

Ülke genelinde Cemaat operasyonu adı altında birçok operasyon yapılırken, Cemaat'le en ufak bağlantısı olan isimler bir bir görevden alınıyor. Ancak bu uygulamanın bazı istisnaları da var...

Hüseyin Gülerce gibi isimler yeni dönemde AKP'nin gözde isimleri haline gelirken, ilginç bir örnek de Aksaray'da yaşanıyor.

Salı, 24 Ekim 2017 08:28
Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki koreografi sonrası AKP'lilerden ilginç açıklamalar ve yazılar gelmeye devam ediyor.

Yılların Cemaat üyesi, şimdilerin AKP'lisi Hüseyin Gülerce, Galatasaray tribününde yapılan koreografiye ilişkin tuhaf bir yazı kaleme aldı.

"Bu şovun baş şüphelisi, FETÖ’dür. Yeni bir subliminal, yani şuuraltını etkilemek üzere verilen gizli/sinsi bir mesajla karşı karşıyayız" diyen Gülerce, şu ifadeleri kullandı:

Çarşamba, 25 Ekim 2017 08:52
Galatasaray-Fenerbahçe maçında yapılan koreografi AKP içinde de tartışma konusu oldu.

Dün Star gazetesi yazarı ve eski Cemaatçi Hüseyin Gülerce, Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki koreografiyi Gülen'in saldırı talimatı olarak köşesine taşımıştı.

Tartışma konusu olan bu yazıya yanıt yine bir Star yazarından geldi.

Cuma, 22 Eylül 2017 11:25
Star gazetesinde bir süredir devam eden Ahmet Taşgetiren ve Ahmet Kekeç arasındaki kavgaya önceki gün Mehmet Metiner ve Hüseyin Gülerce de dahil olmuştu. Tüm isimlerin hedefi haline gelen Ahmet Taşgetiren'in yazısı yayımlanmayınca Taşgetiren gazeteden ayrıldığını duyurdu.

Star gazetesinde Ahmet Taşgetiren ve Ahmet Kekeç arasındaki Zafer Çağlayan kavgası ayrılık getirdi.

Taşgetiren'in Zafer Çağlayan'ın savunulmaması gerektiği yönündeki yazısı sonrası Kekeç Taşgetiren'i hedef almış, tartışmaya diğer Star yazarları da eklenmişti.

Tartışmanın ardından son yazısı gazete yönetimi tarafından yayımlanmayan Taşgetiren gazeteden ayrıldığını duyurdu.

Cuma, 04 Ağustos 2017 11:37
Fatih Altaylı, 2012'de Erdoğan-Gülen kavgasının açığa çıktığı MİT operasyonunun işaretinin Hüseyin Gülerce tarafından verildiğini iddia etti.

Habertürk Yazarı Fatih Altaylı, "MİT'e komploda Gülerce parmağı" başlıklı bir yazı kaleme aldı. Yazısında, 2012 yılında Erdoğan-Gülen kavgasının açığa çıktığı MİT'e operasyonun Hüseyin Gülerce tarafından başlatıldığını iddia etti.

Perşembe, 03 Ağustos 2017 09:55
Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ün Hüseyin Gülerce'yi "devletin adamı" ilan etmesi sonrası, Hürriyet yazarı Mehmet Yılmaz, "Bu adam iki taraflı ajan mıymış?" diye sordu.

Sözcü ve Cumhuriyet gazetesi davalarında tanık sıfatıyla ifade vermesi eleştiri konusu olan Hüseyin Gülerce'yi savunan Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Gülerce için "devletin adamı" demiş ve "devlet" için çalıştığını ileri sürmüştü.

Salı, 01 Ağustos 2017 07:07
Sözcü ve Cumhuriyet davalarında "tanık" sıfatıyla ifade veren eski Cemaatçi Hüseyin Gülerce'nin Gülen'le görüşmelerinin dökümü ortaya çıktı.

Hüseyin Gülerce’nin 16 Eylül 2015’te İstanbul’da savcılık tarafından sorgulandığı ortaya çıktı. Gülerce ifadesinde, “Her yıl en az üç kez Pensilvanya’ya gidip birer hafta kaldığını” söyledi.

Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre, Gülerce-Gülen ikilisinin görüşme trafiği şöyle:

Salı, 08 Ağustos 2017 08:32
"Refahyol’a yapılan AK Parti’ye tekrarlanıyor" başlıklı bir yazı kaleme alan Hüseyin Gülerce, son dönemde artan gerici saldırıların AKP'ye karşı "bir tezgah" olduğunu ileri sürerken, bu sürece Ahmet Hakan'ın da destek verdiğini yazdı. Gülerce, "Ben baştan beri söylüyorum. Fitne fücur denilince akla ilk gelen bu Ahmet Hakan olmalı…" dedi.

AKP'lilerin "devletin adamı" ilan ettiği Hüseyin Gülerce, Refah Partisi'ne yapılanların şimdi AKP'ye yapıldığını ileri sürdüğü yazısında, son dönemde artan gerici saldırıları "tezgah" olarak niteledi, Ahmet Hakan'ın da bu sürecin destekçisi olduğunu iddia etti.

AKP'nin desteklediği gerici saldırıları bir çırpıda aklayan Gülerce, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 08:30
Hüseyin Gülerce'nin Cumhuriyet ve Sözcü gazetesi davasında tanık sıfatıyla ifade vermesi ve Cemaat eylemlerinden en ufak bir soruşturmaya uğramamasına tepkiler gelirken, Gülerce'ye en büyük destek AKP'li Cem Küçük'ten geldi. Küçük, "Organize şekilde saldırıya uğrayan Hüseyin Gülerce çok açık ve ilk kez söylüyorum ki büyük harfle DEVLET'in adamıdır" dedi.

Eski Cemaatçilerden olan Hüseyin Gülerce'nin Sözcü ve Cumhuriyet operasyonlarında tanık olarak dinlenmesi tepki çekmişti.

Gülerce'ye yönelik tepkiler artarken, destek açıklaması AKP'li Cem Küçük'ten geldi.

Pages