191 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 03 Temmuz 2017 07:26
AKP'nin yayın organı Star gazetesinde köşe yazarlığı yapan eski Cemaatçi Hüseyin Gülerce, Sözcü gazetesini hedef aldı. Sözcü'ye ilişkin soruşturmada konuşan Gülerce, "Sözcü terör örgütünün elebaşı Fethullah Gülen tarafından kurdurulmuş olabilir" dedi.

Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Sözcü gazetesine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi.

Sabah'ta yer alan habere göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tanık sıfatıyla dinlenen Gülerce, Sözcü'nün Fetullah Gülen'in talimatıyla kurulmuş olabileceğini ileri sürdü.

Çarşamba, 24 Mayıs 2017 15:07
AKP Milletvekili ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu'nun, Fethullah Gülen'le aynı sofrada buluştukları ortaya çıktı.

AKP Milletvekili Burhan Kuzu’nun Fethullah Gülen’le birlikte yemekteyken çekilmiş fotoğrafları yayımlandı.

Pazar, 02 Nisan 2017 14:05
Hüseyin Gülerce, Fethullah Gülen’in kalp krizi geçirdiğini iddia etti. İddia Osman Şimşek tarafından yalanlandı.

Star gazetesi yazarı ve bir dönem Fethullah Gülen’in çok yakınındaki isimlerden olan Hüseyin Gülerce, Fethullah Gülen’in kalp krizi geçirdiğini iddia etti.

Odatv'nin haberine göre Gülerce’nin kaynağı, Gülen’in Pensilvanya’daki sağ kollarından Osman Şimşek’in tweetleri. 

İddiaya göre; Osman Şimşek sözkonusu bilgiyi Twitter adresinden önce paylaştı, sonra hemen sildi. 

Salı, 07 Mart 2017 11:45
2014 yılında Zaman gazetesinden ayrılıp AKP'ye yanaşan Hüseyin Gülerce, "Başta ABD ve Almanya olmak üzere Batılı-Haçlı cephesine taşeronluk yapan, kırk yıldır üniformalı terörist yetiştiren FETÖ ve Fetöperestler…" dedi.

Uzun yıllar Cemaat'te aktif görevler üstlenen ve yıllarca Zaman gazetesinde yazan Hüseyin Gülerce, geçmişini çabuk unuttu.

Cemaat'in 40 yıldır üniformalı terörist yetiştirdiğini yazan Gülerce, bunca yıl konuyla ilgili neden tek söz etmediğini belirtmezken, 17 Nisan'ın CHP, Cemaat ve Erdoğan karşıtları için son kullanma tarihi olacağını dile getirdi.

 

 

Cuma, 17 Mart 2017 08:03
Melih Gökçek, "Gezi sonrası Erdoğan'ın yerine Bülent Arınç başbakan yapılacaktı" demiş ve Hüseyin Gülerce'yi kaynak göstermişti. Bu iddiayı kesin dille reddeden Arınç ise "Gülerce'nin ne diyeceğini merak ediyorum" demişti. Gülerce beklenen yazısında, Gezi sırasında Arınç'ı başbakan yapma planı olduğunu ileri sürdü.

Cemaat'ten AKP'ye transfer olan Hüseyin Gülerce, Melih Gökçek ile birlikte Arınç'ı hedef aldı.

Gülerce, Arınç'ın Gezi sırasında Cemaat tarafından Başbakanlığa getirilmek istendiğini ileri sürdü.

Gülerce'nin tartışma yaratacak yazısı şöyle:

Pazar, 05 Şubat 2017 18:45
Bir zamanlar Gülen Cemaati'nin gözde isimlerinden olan Hüseyin Gülerce, Fethullah Gülen'in intihar edebileceğini iddia etti.

Eski Cemaat yöneticisi Hüseyin Gülerce, Fethullah Gülen'in intihar edebileceğini iddia etti.

Gülerce, ABD Başkanı Donald Trump'ın Fethullah Gülen'i Türkiye'ye iade edebileceğini belirterek, "Trump’ın bir adım atması, Fethullah Gülen’in intihar etmesine neden olabilir" ifadelerini kullandı.

Cuma, 17 Şubat 2017 09:12
Cemaat'in eski üyelerinden olan Star yazarı Hüseyin Gülerce, Cemaat çatı davasında tanık olarak dinlendi. Gülerce ifadesinde, Cemaat içinde molla ekibinin çok önemli olduğunu ve henüz o ekipten kimsenin yakalanmadığını söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan "FETÖ/PDY" çatı davasında, Hüseyin Gülerce tanık olarak ifade verdi.

Gülerce, "Gülen'i anlamak, bir şemaya oturtmak ancak onu konuşturmakla mümkün. Çünkü bu insanlar konuşmazlar. İtirafçıyım deseler bile ben itiraf edeceklerine inanmıyorum" dedi.

Perşembe, 19 Ocak 2017 12:30
Bir zamanlar Fethullah Gülen'in en yakınındaki isimlerden olan Hüseyin Gülerce, AKP yandaşı "gazete" Star'da bugün kaleme aldığı yazısında, "Fethullah Gülen'in CHP ve MHP milletvekilleri ile daha önce cemaat medyasında yazan gazeteciler için suikast talimatı verdiğini" iddia etti.

Bir dönem adı Fethullah Gülen cemaati ile anılan AKP yandaşı "gazete" Star'ın yazarı Hüseyin Gülerce, darbe girişiminin planlayıcısı olduğu iddia edilen Fethullah Gülen'in "MHP ve CHP milletvekilleri ile daha önce Gülen medyasında yazmış kalemler için suikast talimatı verdiğini" iddia etti.

Çarşamba, 14 Aralık 2016 10:15
Türkiye'de ve dünyada islamcı yapılanma, hareket ve örgütlerin tarihi gelişimi üzerine çok sayıda kitap yazmış olan Faik Bulut, ülkemizdeki tarikat ve cemaat yapılanmasına ilişkin sorularımızı yanıtladı. Gülen Cemaati'ne yönelik gerçek bir tasfiyeden söz edilmesinin mümkün olmadığını vurgulayan Bulut, Kürt bölgesindeki tarikat yapılanmalarıyla ilgili değerlendirmelerini paylaştı.

“Tarikatler Cemaatler Dağıtılsın” başlıklı söyleşi dizimizde bugünkü konuğumuz yazar Faik Bulut oldu. 

Bulut'la cemaat ve tarikat yapılanmalarının tüm yönlerini konuştuk.

Türkiye'deki tarikat-cemaat yapılanmasının tarihi; siyaset ve sermaye ilişkilerine dair genel değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?

Çarşamba, 26 Ekim 2016 13:41
Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nda konuşan Hüseyin Gülerce, Gülen'in Cevdet Türkoğlu'nu dövmesi sonrası Cemaat'ten ayrılması gerektiğini söylerken, "Fakat şöyle de bir şey oluyor, aşığın gözü kör oluyor. Biz gençliğmizden beri dava adamı diye biliyoruz kendimizi. Ya kavgaların içine giriyorduk Çapa'da. Özür diliyorum, biraz espiri olsun, tırnak içinde komünistlerle kavga ediyorduk mücadeleciler olarak. Sopamızın üstünde 'Allah için vur" yazıyordu arkadaşlar" dedi.

15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası kurulan komisyonda konuşan eski cemaatçi Hüseyin Gülerce, Cemaat'ten neden daha önce ayrılmadığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Pazar, 02 Ekim 2016 18:40
Fethullah Gülen son konuşmasında, kendisi ile ilgili ortaya atılan "mehdilik" ve "Mesihlik" iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Daha önce eski Cemaatçi Hüseyin Gülerce'nin de ortaya attığı "mehdilik" ve "mesihlik" iddialarına Fethullah Gülen'den yanıt geldi.  

“Beni öyle bir iddiaya katmak küfürdür” diyen Gülen şunları söyledi:

Cuma, 28 Ekim 2016 08:27
Eski Cemaatçilerden Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, AKP-MHP hükümeti önerisinde bulundu.

Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, "Çözüm: AK Parti-MHP hükümeti" başlıklı bir köşe yazısına imza attı.

"MHP sözünden dönmeyecektir. AK Parti’nin hazırlayacağı Anayasa değişikliği kısa zamanda Meclis’e gelecek ve MHP’li milletvekillerinin desteği ile inşallah referanduma gidilecektir" diyen Gülerce, AKP-MHP hükümeti önerisinde bulunurken, şu ifadeleri kullandı:

Salı, 11 Ekim 2016 08:35
AKP'li yazarların "FETÖ" operasyonlarının AKP içine yönelmesine ilişkin itirazları sürüyor. Son olarak Star yazarı Hüseyin Gülerce, "AK Parti surlarında gedik açılmak isteniyor. Bilhassa FETÖ’cülerin, milletvekili yakınlarını hedefe koyacak kumpaslarına dikkat edilsin. Amaçları şaibe altına sokacakları milletvekillerini istifa ettirmektir" dedi.

Cemaat operasyonları kapsamında birçok devlet kurumunda ciddi tasfiyeler olurken, gözler AKP içinde yapılacak operasyona çevrilmişti.

Buna karşın bazı AKP'li yöneticilerden "partimizde FETÖ tehlikesi yok" açıklamaları gelmişti.

Öte yandan Cemaat'in en çok örgütlendiği parti olduğu belirtilen AKP'de bir yandan da tasfiye endişesi sürüyor.

Perşembe, 20 Ekim 2016 15:36
Cemaatle havuz medyası olarak tarif edilen grubun ilişkisi zaten iyi biliniyor. Hepsi "oradaydı". Peki ama Doğan grubunun Cemaatle geçmişi ne olacak?

Dün soL'da Doğan Grubu'nun ABD'de yapacağı "İslamofobi" konulu panelini ele almış, bu etkinliğin konu başlığı ve katılımcılar itibariyle Gülen Cemaati'nin lobi faaliyetlerini "fazlasıyla" andırdığını belirtmiştik. Buna ek olarak, panelde konuşacak iki akademisyenin daha önce Fethullah Gülen'i övmüş olduğunu da göstermiştik.

Cumartesi, 22 Ekim 2016 01:30
Orhan Gökdemir

Darbe komisyonu kurdular. Başında Reşat Petek var. Malum kim AKP’li kim cemaatçi görünüşlerinden ve fikirlerinden ayırmak mümkün değil. Ben komisyonun başına geçirilinceye kadar arkadaşı cemaatçi sanıyordum. Çünkü ne zaman TV’de görsem “Hoca Efendi”yi savunurken görüyordum. Şimdi Hoca Efendinin darbesini araştırıyor.

Pages