176 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 01 Eylül 2016 15:57
AKP'li Cemil Çiçek, Melih Gökçek gibi isimlerin 12 Mart darbesini hararetle savunan Yeniden Milli Mücadele dergisinde "Komünistlere karşı ordu-millet el ele" diyerek darbe çağrısı yaptığı ortaya çıktı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası AKP'liler "demokrasi havarisi" kesilirken şu anda AKP kadroları arasında yer alan birçok ismin darbecilik yaptığı ortaya çıktı.

Salı, 27 Eylül 2016 11:18
Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, bir kişinin metrobüs şoförüne şemsiye ile vurması sonucu meydana gelen kazanın, yeni bir darbe hazırlığının işareti olabileceğini iddia etti.

Star gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, bir kişinin metrobüs şoförüne şemsiye ile vurması sonucu meydana gelen kazanın, yeni bir darbe hazırlığının işareti olabileceğini iddia etti.

Gülerce, okul servis şoförlerinin kavgasını da yine aynı nedene bağladı.

Perşembe, 04 Ağustos 2016 08:26
Darbe girişimini yönlendiren 1 numaralı ismin kim olabileceğine dair açıklamalarda bulunan Hüseyin Gülerce, Cemaat'in TSK imamı olarak gösterilen ilahiyatçı Adil Öksüz'ün darbenin 1 numarası olduğunu söyledi.

Yıllarca Fethullah Gülen'in en yakınlarında yer alan Hüseyin Gülerce 24 TV'de darbe girişimini değerlendirdi.

Salı, 16 Ağustos 2016 11:23
Star yazarı Hüseyin Gülerce, Ahmet Hakan'ın cemaatçi olduğunu öne sürdü.

Bir dönem Fetullah Gülen'in sağ kolu olan ancak 17-25 Aralık operasyonları sırasında AKP safına geçen Star yazarı Hüseyin Gülerce ile Hürriyet yazarı Ahmet Hakan arasında darbe girişimiyle başlayan 'itirafçı' tartışması devam ediyor.

Pazar, 21 Ağustos 2016 00:45
Mehmet Bozkurt

Önümüzdeki günlerde itirafçılık mesleğine yakışacak çok sayıda performans izleme olanağı bulacağımızı tahmin edebiliyorum. Henüz erken ve şimdiden bir değerlendirme yapmak yanıltıcı olabilir. Bunu bilerek yazıyorum, risk alıyorum, Nurettin diyorum. Latif ve Hüseyin’in performanslarını küçümsediğimden değil, ne ki Latif’in anlatımını fazla didaktik Hüseyin’inkini de savruk buluyorum.

Pazartesi, 22 Ağustos 2016 13:24
Fetullah Gülen'in Pensilvanya'daki malikanesinde yaşayan Cevdet Türkyolu'nun Sakarya'daki akrabaları gözaltına alındı.

Gülen Cemaati'nin 'süper imamı' olduğu öne sürülen ABD'de yaşayan Cevdet Türkyolu'nun Sakarya'daki akrabaları gözaltına alındı. Fethullah Gülen'in kişisel korumalığından asistanlığına kadar her türlü ihtiyacını karşıladığı belirtilen Türkyolu aynı zamanda Gülen'in yeğeni Mebruke Türkyolu'yla evli.

Salı, 16 Ağustos 2016 01:00
Orhan Gökdemir

Yıl 1980. 12 Eylül’ün en karanlık günleri. Diyarbakır Yol-İş Federasyonu Şube Başkanı Vahap Serin gözaltına alındı. Polisin kendisinden istediği şey bildiğini anlatmasıydı. Gerisi şöyle gelişti...

Cumartesi, 06 Ağustos 2016 02:00
Orhan Gökdemir

Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür… Yani insan hafızası unutkanlıkla sakattır. İşini gelmeyen olayları unutur, işine gelenleri saklar, hatırlar.

Pazar, 31 Temmuz 2016 23:29
Eski cemaatçi Star yazarı Hüseyin Gülerce, Fethullah Gülen'in kendini "Mehdi" sandığını söyledi.

Bir dönem adı Gülen cemaati ile anılan Star yazarı Hüseyin Gülerce, CNN TÜRK'te Didem Arslan Yılmaz'ın konuğu oldu.

Gülerce, Fethullah Gülen'in ağzından kendisi için ''mehdi'' dediğini iddia etti.

Gülerce'nin açıklamaları şu şekilde:

Perşembe, 21 Temmuz 2016 14:09
Eski Cemaatçilerden olan Star yazarı Hüseyin Gülerce, "Amerika Gülen’i iade edecek ama nasıl?" başlıklı yazısında birbirinden ilginç senaryoları yazdı...

17 Aralık operasyonu sonrası Cemaat'ten AKP'ye transfer olan Hüseyin Gülerce, Gülen'in iade sürecine ilişkin yazdı.

Cuma, 08 Temmuz 2016 14:06
Eski cemaatçi, şimdi Erdoğancı Hüseyin Gülerce, Cemil Çiçek'in "İsrail ve Rusya doğru adım, şimdi sıra içerideki dostlarımızda" açıklamasıyla ilgili "Kusura bakmayın kimse size mecbur değil. Siz eski Türkiye’nin aktörleri idiniz. Eski çamlar bardak oldu" dedi.

Cemaatin medyadaki sözcüsü durumundayken sonradan Erdoğan saflarına katılan Hüseyin Gülerce, bugün Star gazetesindeki köşesinden Cemil Çiçek'in çağrısına yanıt verdi.

Pazar, 31 Temmuz 2016 23:47
Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, darbe girişimiyle ilgili “Darbeden çok Hollywood filmine benziyor. Sahnelenen bir senaryoya benziyor" dedi.

CNN International’da Fareed Zakaria’nın sunduğu GPS programında konuşan Gülen, darbe girişiminde başrole sahip olduğunu olduğunu reddederek, “Türkiye’ye dönmek içinden çıkılmaz bir mesele ama çözülmesi imkansız bir konu değil. Önemli olan Türkiye’nin bunu hukuk çerçevesinde yapıp yapmayacağı.

Pazartesi, 04 Temmuz 2016 12:35
Haziran ayında en az 200, yılın ilk altı ayında ise en az 912 işçi yaşamını yitirdi

İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Meclisi, Haziran ayı iş cinayetleri raporunu yayımladı. Haziran ayında en az 200, yılın ilk altı ayında ise en az 912 işçinin yaşamını yitirdiğinin belirtildiği raporda "İstanbul Atatürk Havalimanı’nda IŞİD terör saldırısı nedeniyle şu ana kadar 45 kişi yaşamını yitirdi. Ölenlerin 20’si saldırı anında çalışan havalimanı personeli, otel çalışanı ve taksiciydi.

Perşembe, 09 Haziran 2016 12:29
Eski Gülen Cemaati üyesi Hüseyin Gülerce, Fethullah Gülen'in Cevdet Türkyolu tekme tokat dövdüğüne şahit olduğunu söyledi.

17 Aralık operasyonları sonrası Gülen Cemaati'nden ayrılarak AKP'ye katılan Hüseyin Gülerce, Gazeteciler.com'dan Hande Aydemir'e açıklamalarda bulundu.

Gülen'e ilişkin konuşan Gülerce, bir dayağa şahit olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

Perşembe, 05 Mayıs 2016 11:14
17-25 Aralık operasyonları sırasında Gülen Cemaati'nden AKP tarafına geçen Hüseyin Gülerce, Erdoğan-Davutoğlu ayrışmasında tercihini Erdoğan'dan yana yaptı.

Zaman Gazetesi'nden ayrılarak iktidara yakın Star Gazetesi'nde yazmaya başlayan "Cemaatin eski abisi" Hüseyin Gülerce, Erdoğan-Davutoğlu krizinde safını belirledi.

Pages