142 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 28 Mart 2015 09:13
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, HDP'nin seçimlerde yüzde 12 oy alabileceğini belirtirken "korkuyoruz" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, 7 Haziran seçiminde HDP’nin yüzde 10 barajını aşması ve AKP’nin milletvekili sayısının, umduklarının altında çıkması ihtilaminden sözetti ve “Korkuyoruz” dedi.

Pazar, 01 Şubat 2015 22:40
Zaman gazetesinin eski yazarlarından Hüseyin gülerce, bedduadan sonra Fethullah Gülen'in "bambaşka biri" olduğunu düşünüyor.

Bir dönem Fethullah Gülen’e en yakın isim olarak bilinen, 17-25 Aralık operasyonlarının ardından cemaatten kopan ve Zaman gazetesindeki yazılarına son veren Hüseyin Gülerce, "Artık Fethullah Gülen'in bu insanların yakasını bırakması lazım. Fethullah Gülen'in gönüllerine girdiği, kendisine bağladığı insanları bir yanlışın içerisinde savaş cephesine sürmeye hakkı yok. Bu bir vebaldir.

Pazartesi, 15 Aralık 2014 16:07
Gülerce Yalova'dan İstanbul Emniyeti'ne gelerek ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Gülen cemaatine yakın medya organarlarına yönelik başlatılan operasyon kapsamında hakkarında gözaltı kararı bulunan 31 kişi arasında bulunan Zaman Gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerceifade vermek üzere Yalova’dan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi. "14 Aralık" soruşturması kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Gülerce, Gülerce’nin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ifadesi alındı.

Pazar, 14 Aralık 2014 19:21
Zaman gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerce, cemaate yapılan operasyonun gözaltı listesinde olmasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Yarın öğleden önce Adliye'ye gidip Savcılığa ifade vermeyi düşünüyorum" dedi.

Gülen cemaatine yönelik yapılan operasyonun ardından Hüseyin Gülerce'den açıklama geldi. Gülerce, "Gözaltına alınacaklar listesinde benim de ismim var. Yarın öğleden önce Adliye'ye gidip Savcılığa ifade vermeyi düşünüyorum" dedi.

 

Pazartesi, 15 Aralık 2014 12:35
Eski Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, Gülen Cemaati'ne yakın medya organlarına yönelik operasyon kapsamında ifade vermek üzere İstanbul Emniyeti'ne geldi.

Gülen cemaatine yakın medya organarlarına yönelik başlatılan operasyon kapsamında hakkarında gözaltı kararı bulunan 31 kişi arasında bulunan Zaman Gazetesi eski yazarı Hüseyin Gülerceifade vermek üzere Yalova’dan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

Pazar, 14 Aralık 2014 14:39
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, toplam 31 kişi için gözaltı kararı olduğunu ve bu kişiler arasında Hüseyin Gülerce'nin de bulunduğunu açıkladı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “31 kişi hakkında gözaltına alınmaları talimatı verilmiştir. 12 kişi şu anda gözaltındadır. Listede Hüseyin Gülerce de bulunmaktadır” denildi.

 

Pazar, 14 Aralık 2014 14:41
Bugün başlayan operasyonda gözaltına alınması talimatı verilen 31 kişinin isimleri belli oldu.

Hürriyet'te yer alan bilgilere göre, bugün başlayan operasyonda gözaltına alınması talimatı verilen 31 kişinin isim listesi belli oldu.

Listede Hüseyin Gülerce, öğleden sonra gözaltına alınan Ekrem Dumalı ve Hidayet Karaca bulunuyor.

İşte o gözaltı listesi:

Cumartesi, 20 Aralık 2014 10:22
AKP'nin yayın organlarından Sabah gazetesi, "Gülen hakkında yakalama kararı" haberinde ilginç bir iddiada bulundu. Sabah'ın haberine göre, Fuat Avni adlı Twitter hesabı Fethullah Gülen'e ait.

Cemaat operasyonu ardından dün Ekrem Dumanlı serbest bırakılırken, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca dahil 4 kişi tutuklandı, Fethullah Gülen hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı.

Konuyu bugün sayfalarına taşıyan Sabah gazetesi, Gülen'in görüldüğü yerde yakalanacağını ileri sürdü.

Pazartesi, 15 Aralık 2014 21:17
Dün sabah 13 ilde başlatılan İstanbul merkezli 14 Aralık Operasyonu'nda sorgular devam ediyor. Şimdiye kadar 7 kişi serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan operasyonda, gözaltı listesinde yer alan 31 kişiden 7'si serbest kaldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde şüphelilerin ifadesini alan savcılar, ilk olarak dün gece "Tek Türkiye" filminin yönetmeni Naci Çelik Berksoy ile senaristler Radiye Ebru Şenvardar ve Elif Yılmaz'ı serbest bıraktı.

Cumartesi, 13 Aralık 2014 23:20
Twitter fenomeni Fuat Avni, cemaat medyası ve polislerine pazar günü operasyon yapılacağını yazdı, ardından da gözaltına alınacakların listesini yayınladı.

Fuat Avni isimli Twitter hesabı az önce yeni bir iddia daha ortaya attı. İddiaya göre cemaati hedef alan polis operasyonları 14 Aralık’ta başlayıp 25 Aralık’a kadar devam edecek. Operasyonda gözaltına alınacakların listesinin yenilenerek Beşir Atalay'a emanet edildiğini iddia eden Fuat Avni, eline geçtiğini öne sürdüğü listeyi de paylaştı. İşte o tweetler:

Perşembe, 23 Ekim 2014 23:18
Zaman gazetesinde köşe yazarlığı yapan ve 17 Aralık sürecinden sonra gazeteden istifa eden Hüseyin Gülerce, 'paralel yapı' soruşturması kapsamında tanık olarak ifade verdi.

DHA'dan Cem Tursun ve Yüksel Koç'un haberine göre Zaman gazetesi eski yazarı ve cemaatin bir dönem önemli isimlerinden olan Hüseyin Gülerce, İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Fuzuli Aydoğdu'ya yaklaşık 2 saat ifade verdi.

Çarşamba, 27 Ağustos 2014 15:41
Cemaate yakınlığıyla bilinen Hüseyin Gülerce, 25 yıldır köşe yazdığı Zaman gazetesinden "Zaman'ı bırakıyorum! Zaman'da yazacak bir şeyim kalmadı çünkü" sözleriyle istifa etti.

17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sürecinde- Erdoğan'a destek veren ve soruşturmanın yolsuzluk soruşturması olmadığına inandığını dile getiren, cemaate yakın isim Hüseyin Gülerce, Zaman gazetesinden istifa ettiğini duyurdu. Gülerce, cemaate yakın yazarlar tarafından eleştirilmiş ve yazılarına ara vereceğini açıklayarak 4 aylık gibi bir süre boyunca basına demeç vermemişti.

Salı, 01 Nisan 2014 14:20
AKP-Cemaat tartışması sırasında söyledikleriyle Zaman'dan ve Cemaat'ten dışlanan Hüseyin Gülerce seçimlerden sonra Cemaat'in nerelerde yanlış yaptığını anlattı.

Seçim öncesi gittikçe ateşlenen ve tarafların keskinleştiği günlerde söyledikleriyle tarafı bulunduğu Cemaat'te yalnızlaştırılan Hüseyin Gülerce Cemaat'in dört hatasını internethaber'den Hadi Özışık'a anlattı.

Gülerce'ye göre o hatalar şöyle:

Çarşamba, 02 Nisan 2014 16:40
Herkul.org yazarı Osman Şimşek, Zaman yazarı Hüseyin Gülerce'nin 'Cemaat'in 4 hatası oldu' sözlerini eleştirdi.

Herkul.org editörü Osman Şimşek, Gülerce'nin açıklamaları için 'yakıştıramadım' ifadesini kullandı.

Herkul.org yazarı Osman Şimşek, Zaman yazarı Hüseyin Gülerce'nin 'Cemaat'in 4 hatası oldu' sözlerini eleştirdi.

İşte Şimşek'in yazılı açıklaması:

Salı, 01 Nisan 2014 15:16
Cemaate yakın isimlerden Hüseyin Gülerce'nin “CHP adına kapı kapı dolaştık. Çoğunluğun karşısına, Başbakan’ın karşısına çıktık, kaybettik” sözlerine cemaatin önemli isimlerinden Doç. İhsan Yılmaz'dan yanıt geldi.

Cumhuriyet yazarı Utku Çakırözer, bugünkü köşesinde Gülen cemaatinin önemli isimlerden Fatih Üniversitesi siyaset Bilimi Doktora Programı Başkanı Doç İhsan Yılmaz'la yaptığı söyleşiyle yer verdi. Utku Çakırözer'in yazısı ve Doç. İhsan Yılmaz’ın açıklamalarından satırbaşları şöyle:

Pages