844 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 02 Aralık 2016 10:15
Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, dün gerçekleşen Yıldırım- Bahçeli görüşmesinin detaylarını anlattı.

CNN TÜRK'te yayınlanan Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına katılan Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, kritik Binali Yıldırım-Devlet Bahçeli görüşmesinin detaylarını anlattı.

Selvi'nin açıklamaları şu şekilde:

Pazartesi, 05 Aralık 2016 07:55
Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun Cemaat operasyonu kapsamında gözaltına alınması sonrası başlayan "Doğan Medya'ya operasyon geliyor" iddialarıyla ilgili bir köşe yazısı kaleme alan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Bu kez de FETÖ gösterilip, Erdoğan’a mı tuzak kuruluyor?" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun "FETÖ"den gözaltına alınmasına tepki göstererek Erdoğan'a kumpas kurulduğunu iddia etti.

Cumartesi, 19 Kasım 2016 14:08
Hürriyet gazetesi yazarı İsmet Berkan, Türkiye'de durma noktasına gelen yargı sürecinin, devreye mafyayı soktuğunu söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı İsmet Berkan, Türkiye'de durma noktasına gelen yargı sürecinin, devreye mafyayı soktuğunu öne sürdü.

Pazartesi, 21 Kasım 2016 08:54
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, CHP'nin kendisine yönelik suçlamalar karşısında ürkek olduğunu belirtip "Artık bir Fatih Ürek tavrı koymalı CHP" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, CHP'nin politikasına tepki gösterdiği yazısında "Artık bir Fatih Ürek tavrı koymalı CHP" dedi.

Pazartesi, 21 Kasım 2016 09:24
Hürriyet gazetesi yazarı Erdal Sağlam, perşembe günü yapılacak Para Politikası Kurulundan çıkacak karara göre doların 3,5 lirayı görebileceğini hatta üzerine çıkabileceğini söyledi.

Dolar geçtiğimiz hafta 3,40'a kadar yükselirken, bu haftaya 3,38'le başladı.

Salı, 08 Kasım 2016 10:36
AKP'ye yakınlığıyla tanınan Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi kabinede idam cezası konusunda Erdoğan'dan farklı değerlendirmeler yapan bakanların olduğunu yazdı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, darbe girişiminin ardından gündeme gelen idam cezası ve başkanlık tartışmalarıyla ilgili olarak gündeme gelen iddiaları yazdı.

Salı, 01 Kasım 2016 07:08
Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, milletvekili yeminininde 3 değişiklik olacağını ileri sürdü. Özkök, yeminden laiklik ibaresinin çıkacağını "mukaddesat" ifadesinin gireceğini yazdı.

 

Başkanlık sistemi için anayasa değişikliğine hazırlanan AKP, "milletvekili yemini de değiştirmeye hazırlanıyor" iddiası gündeme geldi.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, konuyla ilgili bir köşe yazısı kaleme alarak şu ifadeleri kullandı:

MİLLETVEKİLLİĞİ yemininde 3 değişiklik yapılacakmış.

BİR: “Laiklik” kelimesi çıkarılıyormuş.

Perşembe, 24 Kasım 2016 07:25
AKP'de Cemaat operasyonu olacağına ilişkin ilk sinyaller Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan gelmiş, AKP'li yazarlar ise "fazla uzaklaşmış olamazlar" demişti. Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök ise, ilk şüphelileri yazdı: Bülent Arınç ve Melih Gökçek...

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, AKP'deki "FETÖ" operasyonu sinyallerinin arttığını belirterek Erdoğan'ın konuşması ve Nuh Albayrak'ın yazısına dikkat çekti.

Özkök, kimi şifreler vererek topun ağzında olan isimlere üstü kapalı örnekler verdi. Özkök'ün dikkat çektiği ilk iki isim ise Arınç ve Melih Gökçek oldu.

Özkök'ün yazısından bir bölüm şöyle:

Perşembe, 03 Kasım 2016 09:31
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet gazetesi soruşturmasını yürüten ve Basın Suçları Bürosu Savcısı Murat İnam’ın hâkim ve savcılara açılan "FETÖ" davasında sanık olduğunu doğruladı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet ile Cumhuriyet Vakfı yöneticisi 17 kişi hakkında, ‘FETÖ/PDY ve PKK/KCK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ gerekçesiyle soruşturma yürüten Basın Suçları Bürosu Savcısı Murat İnam’ın hâkim ve savcılara açılan ‘FETÖ’ davasında sanık olduğunu doğruladı.

Pazartesi, 07 Kasım 2016 19:06
Can Dündar, Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ile görüşerek kitabını hediye etti.

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ı Bellevue Sarayı'nda kabul etti.

Hürriyet'in haberine göre Dündar, Gauck'a “Tutuklandık” adlı kitabının Almancasını hediye etti.

Görüşmeye Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü’nden bir temsilci de katıldı.

Çarşamba, 23 Kasım 2016 11:35
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İngiltere'de ayakkabıları çıkarılarak arandığı iddiasına ilişkin açıklamada bulundu. Gül, iki ülkenin ilişkisine uygun olmayacak şekilde arandığını ancak ayakkabılarının çıkarılmadığını açıkladı.

Hürriyet gazetesi yazarı Vahap Munyar, dünkü yazısında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün İngiltere’ye girişte arandığı iddiasını Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na dayandırarak yazmıştı.  Gül'ün arama sırasında ayakkabılarının çıkarıldığının belirtildiği yazıya Abdullah Gül’ün Özel Kalem Müdürü Onur Şaylan yanıt verdi.

Cuma, 18 Kasım 2016 10:41
Silivri Cezaevinde tutuklu olan gazetecilere televizyon, kitap ve çay için ısıtıcı verilmediği, mektuplaşma ve dışarıdan kitap almalarının da yasaklandığı belirtildi.

Silivri Cezaevinde tutuklu olan gazetecilere televizyon, kitap ve çay için ısıtıcı verilmediği, mektuplaşma ve dışarıdan kitap almalarının  da yasaklandığı belirtildi.

Perşembe, 03 Kasım 2016 21:35
Gazeteci Yalçın Bayer, Lütfi Kırdar'da açılan ‘Contemporary Istanbul’un gericiler tarafından basıldığını duyurdu.

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, çağdaş sanat fuarı ‘Contemporary Istanbul’un bu akşam gericiler tarafından basıldığını belirtti.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan bir mesaj paylaşan Bayer; "İstanbul'a yazık ediliyor" dedi.

Bayer'in mesajı şöyle;

Çarşamba, 16 Kasım 2016 07:18
Altın Kelebek Ödül Törenin'nde, AKP dizisi "Diriliş Ertuğrul"u izlemediğini söylediği için yandaş medya tarafından hedef alınan Okan Bayülgen'e Cumhurbaşkanı Erdoğan da “Beyefendi izleyememiş. Fırsat bulursa izleyecekmiş” sözleriyle tepki göstermişti. Bayülgen, "Kimseyi kırmayı istemedim. Kırdıklarım varsa özür dilerim” dedi.

Altın Kelebek Ödül Törenin'nde "en iyi dizi" ödülü alan AKP destekli "Diriliş Ertuğrul" adlı dizi gündem olmaya devam ediyor.

Ödül töreninde kendilerine konuşma yaptırılmadığını iddia eden dizi ekibi, canlı yayında özür talep etmiş, özür konuşmasını yapan Okan Bayülgen ise diziyi izlemediğini söylemişti.

Çarşamba, 02 Kasım 2016 08:44
Saray'da gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda yandaş "yazar" Ceren Kenar ve Yıldıray Oğur'la selfie çektiren Hulusi Akar'ın selfie talebini nezaketen geri çevirmediği ama selfie çektirenlerin kim olduğunu bilmediği ileri sürüldü.

Saray'da gerçekleştirilen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, Türkiye gazetesi yazarı ve Genç Siviller üyesi Ceren Kenar ve Yıldıray Oğur'la selfie çektirmişti.

Hürriyet yazarı Fikret Bila, Akar'ın çıkan haberlere "üzüldüğünü" belirtirken, konuyla ilgili köşesinden şu ifadeleri kullandı: 

Pages