944 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 20 Temmuz 2017 09:44
Hürriyet gazetesi yazarlarından Murat Yetkin, AKP'li Numan Kurtulmuş'un TBMM Başkan adayı gösterilebileceğini yazdı.

Hürriyet yazarı Murat Yetkin, dün (19 Temmuz 2017) yapılan kabine değişikliği ile Başbakan Yardımcılığı'ndan Kültür ve Turizm Bakanlığı'na kaydırılan Numan Kurtulmuş'un, AKP'nin yeni Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı adayı olabileceğini öne sürdü. 

Yetkin'in yazısından bir bölüm şöyle: 

Pazar, 16 Temmuz 2017 09:35
Hürriyet gazetesi yazarı Murat Yetkin, bugünkü yazısında "Fethullahçıların devlet kademelerinde asıl yükselişinin 2002-2012 döneminde AK Parti iktidarlarında olduğu bir gerçek" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Murat Yetkin, bugün yazdığı "Erdoğan’ın da darbeye direnenlere bir borcu var" başlıklı yazıda, Fethullah Gülen cemaatinin devlet içerisinde esas yükselişinin AKP döneminde olduğunu yazdı.

Cuma, 21 Temmuz 2017 10:11
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, darbe girişimini ele aldığı 'Darbeye Geçit Yok' kitabında Akın Öztürk'ün girişime bilinçli olarak dahil edildiğini açıkladı.

Hürriyet gazetesi yazarı ve AKP'ye yakın isimlerden Abdulkadir Selvi, darbe girişimini konu alan 'Darbeye Geçit Yok' kitabında, 'Yurtta Sulh Konseyi' listesinde Genelkurmay 2. Başkanı olarak gösterilen ve darbe gecesi Akıncı Üssü'nde bulunan eski Orgeneral Akın Öztürk hakkında iddialarda bulundu. 

Cuma, 14 Temmuz 2017 08:12
Başbakan Binali Yıldırım, yayın yönetmenleriyle yaptığı basın toplantısında "Şaşırtan gelişmeler yaşanabilir" dedi.

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Başbakan Binali Yıldırım'ın yayın yönetmenleriyle yaptığı toplantıda yaptığı açıklamalara yer verdi. Binali Yıldırım'ın basına kapalı toplantıda "FETÖ" ile ilgili, 'Örgütün saydam olmayan yapısı ve karmaşık ilişkilerini düşündüğümüzde hepimizi şaşırtan farklı gelişmeler yaşanabilir" dediği aktarıldı.

Cumartesi, 15 Temmuz 2017 09:58
15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Peki o akşam neler oldu? Kim ne dedi?

15 Temmuz'un üzerinden tam bir yıl geçti. Darbe girişimin ardından 20 Temmuz'da ilan edilen ve hala devam eden OHAL sonucunda binlerce kamu emekçisi, akademisyen, asker ve polis görevlerinden uzaklaştırıldı. Yine binlerce kişi ise tutuklandı.

Salı, 20 Haziran 2017 07:18
Hürriyet Kelebek yazarı Ayşe Aral, 46 yaşında hayatını kaybetti.

Hürriyet yazarı  Ayşe Aral, 46 yaşında hayatını kaybetti. Dün akşam saat 20.30 sıralarında evinde dinlenirken fenalaşan Aral, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kalp rahatsızlığı bulunan Ayşe Aral’da kalp pili takılıydı.

Karikatürist Tekin Aral’ın kızı olan Ayşe Aral yarın Zincirlikuyu Camisi’nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

 

Pazartesi, 26 Haziran 2017 18:10
Hürriyet gazetesinin cumartesi ve pazar eklerinde moda yazıları kaleme alan Sibel Arna’nın köşesine son verildi.

Hürriyet gazetesi cumartesi ve pazar eklerinde moda yazıları kaleme alan Sibel Arna'nın köşesine son verildi. Arna, 2003'ten bu yana Hürriyet'te çalışmaktaydı.

Medyatava'nın haberine göre;Hürriyet okur temsilcisi Faruk Bildirici, 22 Mayıs tarihli köşesinde Sibel Arna'yı Instagram hesabında reklam yaptığına ilişkin eleştirmişti.

Perşembe, 29 Haziran 2017 12:08
Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü yazısında kendisi hakkında "Bir Ortadoğu cahiliymişim" ifadelerini kullandı.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü köşesinde kendisini "cahil" olarak niteledi.

"Hama ile Humus'u karıştıran cahil" sözleriyle kendisini eleştiren Özkök, "“Ben Ortadoğu uzmanı değilim... Daha da kötüsüymüş... Bir Ortadoğu cahiliymişim" ifadelerini kullandı. 

İşte Özkök'ün yazısının o bölümü:

Hama ile Humus'u Karıştıran Cahil

Salı, 06 Haziran 2017 17:43
Hürriyet gazetesinin spor muhabiri Ali Naci Küçük, Arda Turan'ın milli takım uçağında gazeteciye Bilal Meşe'ye saldırdığı anın detaylarını anlattı.

Hürriyet gazetesi muhabiri Ali Naci Küçük uçakta yaşananları aktardı.

Görüntü alınmasın diye otel çevresine medya mensubu alınmadığını belirten Küçük, Barcelona'da forma giyen Milli takım kaptanlığı yapan Arda Turan'ın gazeteci Bilal Meşe'nin boğazını sıkıp ağza alınmayacak küfürler ettiğini söyledi.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 14:17
Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Rus gazetesi İzvestiya'da Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen sözlerin yer aldığı haberi yalanladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Harran'da Suriyeli sığınmacıların kaldığı bir kampı ziyaret etmesi ardından İzvestiya gazetesine konuştuğu iddia edilmişti. Erdoğan'ın Suriye'nin kuzeyinde bir Kürt devleti kurulmasına izin vermeyeceklerini belirtip "en ufak bir tehdit karşısında bile" burada yeni bir askeri operasyon düzenlemeye hazır olduklarını söylediği iddia edilmişti.

Çarşamba, 28 Haziran 2017 07:17
Abdulkadir Selvi 17-25 aralık döneminde tapelerin yayınladığı 'Başçalan' hesabının adresini açıkladı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi 17-25 aralık döneminde yayınlanan ses tapelerinin Twitter hesabının adresinin Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı olarak resmi kayıtlara girdiğini kaydetti.

Selvi'nin yazısının ilgil bölümü şöyle:

Cuma, 30 Haziran 2017 15:32
CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, hakkında verilen gerekçeli karara ilişkin, avukatları aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararına ilişkin, avukatları Murat Ergün ve Yiğit Acar aracılığıyla bir açıklama yayınladı:

Açıklama şu şekilde:

Perşembe, 29 Haziran 2017 01:15
Taylan Kara

“Ali Nesin ,…. çocuklarla yatmaktadır.”*

Yukarıdaki iğrenç cümle için en baştan herkesten özür dilerim.

Yazarken bile son derece rahatsız olduğum, tüylerimi diken diken eden bu cümleyi gerçekten yazacak olsaydım, bu benim gözümde bir suç olurdu. Ancak Ali Nesin’e göre bu suç değildir, olmamalıdır.

*

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 09:07
Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın sosyal medya üzerinden çeşitli ürünlerin reklamını yapmasına gazetenin Okur Temsilcisi Faruk Bildirici'den tepki geldi.

Hürriyet gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, sosyal medya üzerinden ürün reklamları yapan Ayşe Arman'a uyarıda bulundu.

Perşembe, 25 Mayıs 2017 11:31
Hürriyet gazetesi ramazana hızlı girdi, AKP'nin yayın organı Yeni Akit'e rakip oldu. Hürriyet'in internet sitesinden ardı ardına "Diyaliz, banyo, göz damlası, parfüm orucu bozar mı?" şeklinde haberler girildi.

Hürriyet gazetesi ramazan öncesi kendisine Yeni Akit'i rakip alırken, üst üste tuhaf haberler yayınladı.

Pages