793 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 16 Temmuz 2016 04:52
Hürriyet gazetesi, askerlerin engellemesi nedeniyle yarınki baskısını yapamayacak.

Askerin ülke yönetimine el koymasının ardından yaşanan olaylarda medya da etkilendi.

Doğan Medya Center'a giren askerler, Hürriyet gazetesinin yarınki yayınını engelledi.

Gazetenin taşra ve şehir baskıları yarın yapılamayacak.

 

Perşembe, 28 Temmuz 2016 10:29
Hürriyet muhabiri Arda Akın gözaltına alındı. Hürriyet'in eski çalışanı Bülent Mumay da savcılığa ifade vermeye gidecekken gözaltına alınmıştı.

Darbe girişimi sonrası aralarında gazetecilerin de olduğu 42 isme çıkarılan gözaltı kararı sonrası Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın da gözaltına alındı.

Akın'ın ile soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci sayısı 20 oldu. Hürriyet'in eski çalışanı Bülent Mumay da gözaltına alınmıştı.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 12:44
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, MHP genel başkan adaylarından Meral Akşener'in partiden ihraç edilmesi için çalışma başlatıldığını iddia etti.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, "Artık ayıklanma mevsimi başlayacaktır" sözüne ilişkin olarak, bugün toplanacak olan MHP Başkanlık Divanı'nda Meral Akşener’in, “Tedbirli olarak disipline sevk edilmesi” üzerinde durulacağını yazdı.

Cuma, 29 Temmuz 2016 09:17
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, "Sen ne büyükmüşsün hey Atatürk..." başlıklı yazısında "Senin ülkeye getirdiğin laiklik ilkesine epey laf saydırmışlığım vardır. Bugün geldiğimiz şu noktada... 'İyi ki laiklik ilkesini hayata geçirmişsin' diyorum, başka da bir şey demiyorum" ifadelerini kullandı. Hakan, aynı yazıda Humeyni'yi de övdü.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, daha önce karşı çıktığını ve "epey itiraz" ettiğini söylediği Mustafa Kemal Atatürk'e ilişkin yazısında "Artık ben de senin kadrini, kıymetini bilenlerdenim. Ben de Anıtkabir’ini ziyaret edeceğim. Ben de posterini duvarıma asacağım" dedi.

Salı, 12 Temmuz 2016 09:05
AKP’ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Suriye’de öldürüldüğü iddia edilen "Bahoz Erdal"ın Menbiç operasyonunun koordinasyonunda görev aldığını yazdı.

Yarı resmi haber ajansı AA, "Suriye’de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları" adlı bir örgütün açıklamalarına dayandırdığı haberinde, PKK’nin üst düzey komutanı "Bahoz Erdal"ın öldürüldüğünü duyurmuştu. Diken’in görüştüğü Rojava’daki kaynaklar "Bahoz Erdal Suriye’de değil, Kandil’de. Eğer öldürüldüyse Kandil’de öldürülmüştür” yorumunu yapmıştı.

Pazartesi, 11 Temmuz 2016 11:02
Haziran 2014'ten Eylül 2015'e kadarki fazladan alınan trafik sigortası primlerinin bir kısmı 31 Temmuz'dan itibaren vatandaşlara geri ödenmeye başlanacak. Fazladan ücretlerin iade süresi iki yılda tamamlanacak.

Haziran 2014'ten Eylül 2015'e kadarki fazladan alınan trafik sigortası primlerinin bir kısmı 31 Temmuz'dan itibaren vatandaşlara geri ödenmeye başlanacak.

Fazladan ücretlerin iade süresi iki yılda tamamlanacak.

Hürriyet Gazetesi yazarı Noyan Doğan, fazladan alınan trafik sigortası ücretlerinin bir bölümünün vatandaşa iade edileceğini yazdı.

Pazartesi, 04 Temmuz 2016 07:32
İçişleri Bakanı Efkan Ala, AKP MKYK’daki sunumu sırasında, Cizre ve Yüksekova’nın il olması hedefinden vazgeçmediklerini ifade etti.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AKP'nin yeni il çalışmalarına ilişkin yapılan sunumdan bilgiler aktardı.

Pazartesi, 18 Temmuz 2016 11:52
Hürriyet'in foto muhabiri askerlerin linç edildiği anları fotoğraflarken kendisine de saldırıldığını, "Askerlerden sonra sıra size gelecek" dendiğini açıkladı.

Hürriyet gazetesi foto muhabiri Selçuk Şamiloğlu, Boğaziçi Köprüsü'nde gözaltına alınan askerlerin saldırıya uğradığı anı fotoğraflarken linç girişimine uğradı.  

Köprü çevresinde toplananlar silahlarını bırakıp teslim olan askerleri linç etmişti. Bu sırada olayları takip eden Hürriyet gazetesi muhabiri Selçuk Şamiloğlu da saldırıya uğrayan isimler arasındaydı. 

Çarşamba, 27 Temmuz 2016 08:30
Darbeyi Amerikalı bir emekli orgeneralin organize ettiği iddialarını kesin bir dille reddeden General Joseph Dunford geçen hafta Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın kendisini iki kere aradığını, Türkiye’nin taahhütlerine bağlı olduğu mesajı verdiğini söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’de çıkan ABD’yi suçlayıcı haberler, Washington’da ABD Savunma Bakanı Ashton Carter ve Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’ın önceki gün düzenlediği basın toplantısında gündeme geldi.

Pazar, 10 Temmuz 2016 00:45
Şule Süzük Toker

6 Temmuz 1995 'te, Aziz Nesin'in Sivas Katliamı'ndan iki yıl sonra kaybettik. Bazen zaman mekan birbirine giriyor. Kaç yıl olmuş sayamıyor insan. Yaşadık, Sivas Katliamı'nı, sonrasında Sivas'a dair amalı, fakatlı çıkışları. Öyle değil mi Aziz Nesin'i suçlamadılar mı anlı şanlı şairleri, yazarları, köşeleri, möşeleri?

Cuma, 08 Temmuz 2016 09:49
Gazeteci Tolga Tanış, Kuzey Irak'taki gözlemlerini yazdı. Tanış'a göre Irak Kürdistanı bir süre önce bağımsızlık konusunda ciddi tartışmalara neden olurken, şimdi kendi içinde de bölünmüş "şehir devletleri" olma yolunda ilerliyor.

Hürriyet gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, Kuzey Irak izlenimlerini aktardığı yazı dizisinin son gününde bölgenin bağımsızlığı konusundaki tartışmalara değindi.

Pazartesi, 20 Haziran 2016 23:24
Hürriyet gazetesi New York temsilcisi Razi Canikligil, sosyal medya paylaşımları nedeniyle Atatürk Havaalanı'nda gözaltına alındı

Hürriyet gazetesi New York temsilcisi Razi Canikligil, sosyal medya paylaşımları nedeniyle Atatürk Havaalanı'nda gözaltına alındı.

Razi Canikligil, ABD'de devam eden Rıza Sarraf davasıyla ilgili haberleri takip ediyordu.

Pazartesi, 13 Haziran 2016 10:28
Hürriyet'in kuponla "Kabe kokusu" dağıtmasına okur temsilcisi Faruk Bildirici köşesinde yer verdi. Bildirici, tepkiler üzerine "kokuyu dağıtan" firmanın görüşlerine yer verdi.

Aydın Doğan'ın medyası Hürriyet bu kez gericilikten faydalanmaya girişti. Hürriyet, kuponla "Kabe kokulu" Ramazan seti vereceğini duyurdu.

Hürriyet gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, okurların “Kabe kokulu nasıl oluyor" tepkilerine “Ben de bilmiyordum” diyerek seti hazırlayan firmanın yanıtına yer verdi. 

Salı, 21 Haziran 2016 11:29
Hürriyet gazetesi New York temsilcisi Razi Canikligil serbest bırakıldı.

Dün gece Atatürk Havalimanı'nda gözaltına alınan Hürriyet Gazetesi New York temsilcisi Razi Canikligil savcılık tarafından ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. 

Cuma, 10 Haziran 2016 16:35
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Londra'da katıldığı etkinlikte protesto edildi.

Hürriyet Yazarı Ahmet Hakan Coşkun, Londra'da iki saat süren toplantı boyunca iki defa protesto edildi.

Pages