546 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 22 Mayıs 2015 08:46
TGC’nin ardından Basın Konseyi de Erdoğan’ın Hürriyet gazetesini hedef alması, ardından gazete hakkında suç duyurusunda bulunulmasına ilişkin bir açıklama yaparak, Hürriyet’e destek oldu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin ardından Basın Konseyi de, Mısır’ın devrik Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’yle ilgili manşeti nedeniyle Erdoğan’ın hedef tahtasına oturttuğu Hürriyet gazetesine destek verdi. Açıklamada, gazete hakkında yapılan suç duyurusunun basın ve ifade özgürlüğünü yok saydığı vurgulandı.

Basın Konseyi’nin açıklaması şu şekilde:

Pazar, 10 Mayıs 2015 10:26
Hürriyet Gazetesi'nin 5 yıl genel yayın yönetmenliğini yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu "Tayyip Erdoğan Türkiye’de kendisiyle ilgili meşruiyet tartışması açtı.Bunun karşısında Hürriyet gibi bir gazetenin suskun kalmasını içime sindiremem." dedi.

Hürriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, "Hürriyet, anayasal düzenin tarif ettiği sınırlar içerisinde bir gazete yapmayı kabul etmiştir. Bu Anayasa’yı göstere göstere çiğneyeceğini ilan eden bir adamın karşısında ben suskun kalınca ciğerime oturdu" dedi. 

Perşembe, 21 Mayıs 2015 15:17
Hürriyet Gazetesi 25 Ağustos 2014'te gazeteci Mehmet Yılmaz'ın yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'hakaret' edildiği gerekçesiyle açılan davada 20 bin lira tazminata mahkum edildi.

Hürriyet yazarı Mehmet Yılmaz'ın 2014'teki bir yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a 'hakaret' ettiği gerekçesiyle açılan davada mahkeme, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı ve yazar Mehmet Yılmaz 20 bin lira manevi tazminat cezası ödemesine karar verildi.

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 10:27
Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 12 Eylül darbesini ve Kenan Evren'i öven bir yazı kaleme almayı başardı.

12 Eylül faşist darbesinin lideri Kenan Evren'in ölümü yazan Ertuğrul Özkök, "bütün samimiyetim ve iç huzurumla, Kenan Evren için 'Allah rahmet eylesin' diyorum" ifadelerini kullandı.

İşte Özkök'ün bugün yayımlanan yazısı:

Allah rahmet eylesin Kenan Paşa

Perşembe, 14 Mayıs 2015 10:27
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, MHP'li Meral Akşener'e ilişkin "kaset" açıklamasında bulunan Latif Erdoğan'a ilişkin kaleme aldığı yazısında "Latif Erdoğan! Seni şerefsiz ilan ediyorum" dedi.

A Haber’de yayınlanan Gece Ajansı adlı programda konuşan Mehmet Barlas'ın oğlu Cemil Barlas’ın “Onun da kaseti mi var nesi var, nasıl ele geçirdiler” demesi üzerine Latif Erdoğan, “Cemil Bey’in dediği çok önemli. O kaseti olan birisidir ve şu an esaret altındadır" demişti.

Tepki çeken bu sözlerin ardından Ahmet Hakan, Latif Erdoğan'ı hedef alan bir yazı kelame aldı:

Salı, 19 Mayıs 2015 10:00
Can Dündar'ın Deniz Gezmiş'i konu alan yeni film projesi için Kenan İmirzalıoğlu'na teklif götürdüğü öğrenildi.

Hürriyet Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve belgeselci Can Dündar’ın, Deniz Gezmiş’in hikayesini anlatacağı yeni film projesi için Kenan İmirzalıoğlu’yla görüştüğünü yazdı.

 

Salı, 19 Mayıs 2015 17:44
Başbakan Davutoğlu, Zonguldak'taki mitinginde "Oturun gazeteciliğinizi yapın" dedi.

 

Başbakan Davutoğlu, Hürriyet ve Posta gazetesinin bugün ilk sayfasından Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen yazısını eleştirerek “Oturun gazeteciliğinizi yapın. Ama eğer bir şehidimizin aziz hatırasına saygısızlık yaparsanız karşısında bizi bulursunuz” dedi.

Çarşamba, 06 Mayıs 2015 19:24
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Hatay Mozaik Müzesi'ndeki restorasyon skandalı haberlerinin gerçekle bir bağı olmadığını iddia etti.

Hatay Mozaik Müzesi'nde bulunan ve restorasyonu yapılan İsis Mozaiği'nde restorasyon nedeniyle meydana gelen "çarpıcı değişim" fotoğraflarda görülmüş ve kamuoyunun tepkisine yol açmıştı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bugün yaptığı bir açıklamayla haberleri yalanlayarak, Hürriyet gazetesinin haberinin "etik dışı olduğunu" belirtti.

Pazartesi, 25 Mayıs 2015 17:45
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Doğan Medya Grubu'nu hedef alan açıklamalarını vazife bilen TRT, Doğan Haber Ajansı (DHA) ile olan abonelik sözleşmesini sona erdirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve AKP'nin mitinglerinde yaptıkları ve Doğan Medya Grubu'nu hedef alan açıklamalarını görev bilen TRT, DHA ile sözleşmesini sona erdirdi. TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkan Vekili Nasuhi Güngörimzasıyla kurum çalışanlarına bir yazı gönderilerek, “Doğan Haber Ajansı ile haber alım hizmeti 20.05.2015 tarihi itibari sona erdirilmiştir” denildi.

Perşembe, 21 Mayıs 2015 08:00
Ahmet Çınar

Cumhurbaşkanı’na hitaben birinci sayfadan yayınladıkları mektup, Hürriyet’i ve Türkiye oligarşisini aklar mı?

Hayır. Asla.

Birdirler ve bütündürler. Birbirlerinin mütemmim cüzüdürler. Türkiye oligarşisi AKP’nin, AKP ise Türkiye oligarşisinin tamamlayıcısıdır.

Perşembe, 14 Mayıs 2015 15:42
Ethem Sancak, Aydın Doğan ve Ertuğrul Özkök ile ilgili "Bazı şeyleri açıklarsam Türkiye'de barınamazlar" dedi.

Yandaş medya patronu Ethem Sancak, 24 TV'de yaptığı açıklamada, Ertuğrul Özkök'ün Yakup Cemil benzetmesine tepki gösterdi. Sancak, "Yakup Cemil'i tarih bilenler bilir. Kullanılan bir piyondur Yakup Cemil. Darbe yaptırtıldı ona, sadrazam öldürtüldü. Yakup Cemil böyle bir tetikçidir. Şimdi ben bana Yakup Cemil diyen arkadaşa soruyorum.

Çarşamba, 13 Mayıs 2015 13:12
Yeni Şafak'ın Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, artık Erdoğan'ın uçağına binemiyor.

AKP iktidarının bir numaralı kalemlerinden olan Abdülkadir Selvi, Erdoğan'ın uçak listesinden çıkarıldı. Gazeteci Yavuz Oğhan, Erdoğan'ın uçağının gazeteci yolcularını yazdı:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özellikle yurt dışı seyahatlerine çıkarken, yanına gazetecileri de alır ve mesajlarını havada verir. Tıpkı önceki dönem devlet adamlarının yaptığı gibi.

Cuma, 03 Nisan 2015 09:42
Hürriyet gazetesi, Başbakan Davutoğlu'nun akreditasyon yasağına ilişkin bir açıklama yaptı.

Hürriyet gazetesi Savcı Kiraz'ın cenaze töreninde gazeteye akreditasyon yasağı getirilmesine tepki gösterdi.

Perşembe, 23 Nisan 2015 22:21
Prof.Dr. Ali Fuat Kalyoncu, H.Ü rektörü Murat Tuncer'in "kişisel olarak Hacettepe Üniversitesi'ni rüyasında bile göremeyecek kimseleri" akademisyen olarak üniversiteye aldığını söyledi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Fuat Kalyoncu, son dönemde üniversiteye akademisyen alımında liyakat aranmadığını belirterek, “Seçilmeden atanan bizim rektörümüz, ülkemizin en önde gelen birkaç üniversitesinden biri olan üniversitemize 400-500 arasında akademisyen aldı.

Pazartesi, 06 Nisan 2015 09:41
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, başkanlık sistemine tamamen karşı olduklarını belirtirken Öcalan’ın da şu anda Erdoğan’ın başkanlığını desteklemediğini söyledi. Demirtaş, 7 Haziran seçimlerinde seçilebilecek yerlerden başörtülü adaylar göstereceklerini dile getirdi.

Hürriyet liderler buluşmasının konuğu olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, yazarlar Taha Akyol, Ertuğrul Özkök ve Ahmet Hakan ile görüştü. 

Pages