649 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 01 Ekim 2015 16:50
Doğan Medya Grubu’na bağlı Radikal ve Hürriyet’in internet sitelerine, akşam saatlerinde siber saldırı düzenlendiği belirtildi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’ın saldırıya uğramasının ardından bu kez de Hürriyet ve Radikal’in sitelerine DDOS saldırısı yapıldı.

radikal.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Ezgi Başaran, saldırıyı Twitter hesabından duyurarak, “Yaklaşık yarım saattir Hürriyet ve Radikal çok yoğun DDOS saldırısı altında. Sitelerin yavaşlaması ondandır”ifadelerini kullandı.

Perşembe, 01 Ekim 2015 09:18
Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, hastanede Ahmet Hakan'ı ziyaretinden sonra yaptığı açıklamada, "Organize ve planlı bir saldırı olduğunu görüyoruz. Saldırganlar CNN Türk'ten çıktıkan sonra evine kadar takip edilmiş" dedi.

Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, hastane önünde yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Cumartesi, 03 Ekim 2015 09:42
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, burnundaki kırık nedeniyle geçirdiği ameliyatın ardından dün akşam hastaneden taburcu oldu.

Amerikan Hastanesi'nde yaklaşık 1,5 saat süren burun ameliyatı geçiren Ahmet Hakan, doktorların geceyi hastanede geçirmesi yönündeki tavsiyesine rağmen, saat 21.00 sıralarında kendi isteğiyle taburcu oldu.
 

Perşembe, 01 Ekim 2015 11:33
Hürriyet Gazetesi yazarı ve CNN Türk’teki "Tarafsız Bölge" programının sunucusu Ahmet Hakan’a saldırıda bulunan 4 şüphelinin kimlikleri belirlendi.

Şüpheliler Ahmet Güler, Kamuran Ergin, Fuat Elmas ve Uğur Adıyaman. Şüphelilerden Uğur Adıyaman, saldırıda kullandıkları aracın kiralandığı şirketin sahibinin kardeşi. Şüphelilerden 2’sinin daha önceden tehdit, yaralama ve narkotik madde kullanmak suçlarından poliste kayıtları olduğu ortaya çıktı.

Cuma, 02 Ekim 2015 15:51
AKP'lilerin saldırısı sonrası yaralanan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ameliyata alındı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugün burnundaki kırık nedeniyle saat 15.00’de ameliyata alındı. 

 

 

Cumartesi, 03 Ekim 2015 15:01
Saldırıya uğrayan Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret eden Aydın Doğan, gazetecilere bu dönemde yapılan baskıyı hiçbir dönemde görmediğini söyledi.

Uğradığı saldırı sonrası dün bir ameliyat geçiren Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ı ziyaret eden Aydın Doğan, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Doğan, "Sıkıyönetim gördüm, baskı yönetimi gördüm. Gazetem basıldı, toplatıldı. Bazen basımı durduruldu. Ama bu dönemde gazetecilere yapılan baskıyı ilk defa gördüm.

Perşembe, 01 Ekim 2015 15:28
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın saldırıya uğraması, akıllara,yandaş medyanın hedef göstererek attığı manşetleri, yandaş yazarların ve AKP'li vekillerin tehditlerini getirdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın dün gece 4 kişi tarafından saldırıya uğramasının ardından gözler yandaş basına ve AKP'li vekillere çevrildi.

Son olarak Cem Uzan'a ait olmadığı bilinen bir sosyal medya hesabıyla tartışan Ahmet Hakan, saldırıya uğramadan önce yandaş yazarlar ve AKP'li vekiller tarafından açıkça tehdit edilmişti.

Perşembe, 01 Ekim 2015 01:29
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ın evinin önünde saldırıya uğradı. Vucudunda kırıklar olduğu belirtilen Hakan, bu sabah saatlerinde taburcu edildi. Saldırgan 4 kişi yakalandı. Hakan saldırıdan sonra ilk mesajında "Korkmuyoruz, yılmayacağız" dedi.

GÜNCELLEME

4 SALDIRGAN DA YAKALANDI

Cuma, 02 Ekim 2015 21:16
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a önceki gece evinin önünde saldırdığı için gözaltına alınan 4 zanlının sorgusu İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde devam ediyor.

4 kişi için savcılıktan 1 gün daha ek gözaltı süresi alındı. Şüphelilerin öğleden sonra sağlık kontrolünden geçirildiği öğrenildi.

Akşam saat 18:30 civarında ise 4 zanlıdan 2'sinin ifadelerinin tamamlandığı bilgisi geldi. Diğer 2 şüphelinin ifade alma işlemleri devam ediyor.
 

Perşembe, 01 Ekim 2015 16:45
Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a saldırıda kullanılan aracın sahibi Enver Adıyaman kardeşinin olaya karışmasına ilişkin ise “Kaza nedeniyle kavga çıktığı bana söylendi. Olay çok büyütülüyor” dedi.

Ahmet Hakan’a saldırıda kullanılan aracın kiralandığı şirketin sahibi Enver Adıyaman, kardeşi Uğur Adıyaman’ın karıştığı olaya ilişkin Gayrettepe’deki polis ifadesinin hemen ardından  açıklamalrda bulundu.

Pazar, 04 Ekim 2015 17:14
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, 2 gün önce saldırıya uğrayan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ı evinde ziyaret etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, evinin önünde saldırıya 3'ü AKP'li 4 kişini saldırısına uğrayan Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan'ı ziyaret etti.

Perşembe, 01 Ekim 2015 09:02
Ahmet Hakan, sabah saatlerinde taburcu edilirken, saldırıyla ilgili önce 3 kişi gözaltına alındı, sabah saatlerinde 4'ncü saldırgan da yakalandı. Ahmet Hakan, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ile bir mesaj gönderdi. Hakan, "Bu tür saldırılardan hiç bir şekilde yılmayacağız. Korkmuyoruz. Bildiğimiz yolda yürümeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin hastane önünde bekleyen basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Perşembe, 01 Ekim 2015 10:10
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a yapılan saldırıya ilişkin, "Toplumdaki gerginliğin bu noktaya taşınması bizde ciddi endişeler yaratıyor. Medyaya yönelik saldırılar konusunda hükümetin çok dikkatli ve tutarlı adımlar atması bizim en büyük arzumuz" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisince düzenlenen bazı etkinliklere katılmak üzere THY'nin tarifeli seferiyle İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan Fransa'nın Lyon kentine hareket etti.

Uçuş öncesinde basın mensuplarının gazeteci Ahmet Hakan'ın darbedilmesine ilişkin sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, "Sabahleyin aradım. Son derece üzgünüm" diye konuştu.

Perşembe, 01 Ekim 2015 16:50
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a saldıran 4 kişi Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne sevk edildi. Görgü tanıkları, saldırıya katılan kişilerin pazartesi günü Ahmet Hakan’ın sık takıldığı kafeye gelerek keşif yaptıklarını söyledi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a saldıran 4 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne sevk edildi. Kamera kayıtlarında CNN Türk’ten çıktığı andan itibaren Ahmet Hakan’ı takip ettikleri ortaya çıkan zanlılar, ilk ifadelerinde “Trafik nedeniyle tartıştık” yalanına sığındı. Kilometrelerce süren takibi 'tesadüf' olarak savunan saldırganların yalanı çabuk söndü.

Cumartesi, 03 Ekim 2015 00:52
Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya katıldığı bşr televiyoz programında "Ahmet Hakan'a saldırıyla ilgili Aydın Doğan kendisini gündemden çıkartıp Ahmet Hakan'ı yeniden gündeme sokmak için bugün Hürriyet'te CNN'de sürekli Ahmet Hakan haberleri yapıyor." dedi.

Yandaş gazete Akit'in genel yayın koordinatörü Hasan Karakaya, A Haber'de katıldığı bir programda CNN Türk ve Hürriyet'te çıkan "Ahmet Hakan" haberlerinin, Aydın Doğan'ın "gündemden çıkarılma" çabası olduğunu öne sürdü.

Pages