768 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 06 Mayıs 2016 08:44
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakmasıyla sonuçlanan süreç hakkında Hürriyet'in iki çok okunan yazarı anlaşamadı.

Davutoğlu'nu istifaya götüren süreç tartışılmaya devam ediyor. Kimilerine göre bu, seçimlerle işbaşına gelmiş bir Başbakan'a karşı bir Saray darbesi. CHP ve HDP'nin görüşü bu yönde. Hem CHP'nin hem de HDP'nin 1 Kasım seçimlerini de 7 Haziran seçimlerine karşı bir darbe olarak gördüğü hatırlanıyor.

Pazartesi, 23 Mayıs 2016 17:28
Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, Binali Yıldırım'ın kendine özgü bir üslubu olduğunu belirterek, protokol kapısını kullanmadığını ve bu sabah evden kravatsız çıktığını hatırlatarak, "Yaşı genç olsa Çipras'a benzeteceğim" dedi.

Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, Binali Yıldırım'ın kendine özgü bir üslubu olduğunu belirterek, "Kravat takmıyor, yaşı genç olsa Çipras'a benzeteceğim" dedi.  

Çarşamba, 18 Mayıs 2016 09:37
AKP'ye yakınlığıyla tanınan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde, önceki günkü yazısını pekiştiren bir yazı kaleme aldı ve "Sürpriz yok, ibre Binali Yıldırım'ı gösteriyor" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, Ahmet Davutoğlu’nun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından azledilmesinin ardından AKP’de başlayan kongre sürecini ve yeni adayın kim olacağına ilişkin yapılan temayül yoklamaları sırasında AKP’li milletvekillerinin ve il başkanlarının yaklaşımlarının sürprize yer bırakmadığını belirterek, “İbre Binali Yıldırım’ı gösteriyor” dedi.

Salı, 03 Mayıs 2016 09:14
Hürriyet Gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ABD Başkanı Obama ile görüşmesinin Ankara tarafından engellendiğini söyledi.

Başbakan Davutoğlu ve Erdoğan arasındaki krize ilişkin yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Medyascope'ta Ruşen Çakır'a konuşan Hürriyet Gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, Obama-Davutoğlu görüşmesinin iptal olmasına ilişkin, "Görüşme bekleniyordu. Beyaz Saray'da konuşuluyordu ve Amerikalılar teyit etmişlerdi. Cuma günü planın iptal olduğunu öğrendik.

Pazartesi, 16 Mayıs 2016 08:59
Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, futbol göndermesi yaparak "Binali Yıldırım Başba..." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonrası kongre kararı almak zorunda kalan Davutoğlu'nun yerine kimin geçeceği tartışmalarında sona doğru gelindi.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, AKP kulislerinden son gelişmeleri ve Sümeyye Erdoğan'ın düğününde yaptığı temasları köşesine taşıdı.

Pazartesi, 23 Mayıs 2016 22:17
Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi oluşturulacak yeni kabine hakkında bazı iddialarda bulundu.

CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölgeprogramına katılan Abdülkadir Selvi, Binali Yıldırım'ın başkanlığında toplanacak yeni Bakanlar Kurulu için bazı AKP'lilerin isimlerini söyledi.

Selvi isim vermek istemiyorum dedi ama yine de bazı isimlerin yeni kabinede yer alacağını söyledi.

Selvi'ye göre; Nurettin Canikli ve Nihat Zeybekçi gibi isimler yeni kabinede yer alacak.

Perşembe, 19 Mayıs 2016 21:49
Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, AKP'nin genel başkan adayı Binali Yıldırım için ‘yardımcı muavin' benzetmesi yaptı.

Binali Yıldırım'ın adının açıklanmasının ardından CNN Türk canlı yayınına katılan Selvi, "AK Parti'nin kaptanı her zaman Erdoğan'dır. O yüzden kaptan değil yardımcı muavin değişti demek daha doğru" diye konuştu.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 09:52
Hürriyet gazetesi yazarı Selahattin Duman'ın, Hürriyet ile yollarını ayırması, gazetenin Okur Temsilcisi köşesini yazan Faruk Bildirici'nin bugünkü yazısıyla ortaya çıktı. Son dönemde hükümete karşı muhalif çıkışlarıyla bilinen Duman'ın artık geri dönmeyeceği öğrenildi.

Selahattin Duman’ın 31 Mart’taki yazısında "İki haftalık bir tatil süresi içinde ortalıkta görünmeyeceğim, keyfiyeti sevgili okurlarıma arz ederim” diye not düşmüştü. Ancak son dönemde hükümete karşı muhalif çıkışlarıyla bilinen Duman'ın artık geri dönmeyeceği öğrenildi.

Duman'ın Hürriyet'ten ayrıldığını ise Hürriyet'in okur temsilcisi Faruk Bildirici açıkladı.

Salı, 10 Mayıs 2016 08:45
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ve eski taraf genel yayın yönetmeni Ahmet Altan arasındaki kavga büyüyor. Hakan bugünkü yazısında Ahmet Altan'a demediğini bırakmadı ve programa çıkma teklifini tekrarladı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan ve  Taraf Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan arasındaki atışma sürüyor. 

Pazar, 01 Mayıs 2016 08:26
Sözcü yazarı Oray Eğin, Hürriyet'in genel yayın yönetmenliği için Ahmet Hakan'ın düşünüldüğünü öne sürdü.

Sözcü gazetesi yazarı Oray Eğin, Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği'ne düşünülen ismin Ahmet Hakan'ın Hürriyet'in başına geçmeye hazırlandığını iddia etti.

Eğin köşe yazısında, "Kendisi de bu göreve talip ve hazır olduğunu bildirmiş. Böyle bir dönemde Hürriyet’in başına geçmenin kendini ateşe atmak olduğunu Ahmet Hakan’ın bilmediğini düşünmüyorum." dedi.

Pazartesi, 09 Mayıs 2016 08:14
Bahçeli'nin AKP ile ilgili "fiili desteğimiz, hukuki desteğe dönüşebilir" açıklamasının AKP-MHP koalisyonu anlamına geldiği iddia edildi. Ahmet Hakan bugünkü köşesinde bu yönde duyumlar aldığını yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, kongre tartışmalarının odağındaki Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Hükümete verdiğimiz fiili destek hukuki bir boyut alabilir” açıklamalarını değerlendirdi.

Perşembe, 05 Mayıs 2016 08:54
Yabancı ajanslar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 1 saat 40 dakika süren görüşmesinin ardından öğrenilen AKP’deki olağanüstü kongre kararını son dakika haberi olarak abonelerine duyurdu.

Yabancı ajanslar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 1 saat 40 dakika süren görüşmesinin ardından öğrenilen AKP’deki olağanüstü kongrekararını son dakika haberi olarak abonelerine duyurdu.

Çarşamba, 18 Mayıs 2016 09:03
İşte bu, şu anda oluyor! Latin Amerika’da, Afrika’da ve Asya’da, eski Sovyetler Birliği’nin birçok parçasında ve Çin’de daha az değil daha fazla insan komünizmi istiyor. İsteklerini adlı adınca komünizm diye nitelemiyorlar, ancak haykırışlarının içinde komünizmin özü gizli: özgürlük ve dayanışma, tutku, coşku, dünyayı değiştirme cesareti, eşitlik, adalet ve enternasyonalizm.

Editörün notu: Andre Vltchek onlarca ülkede savaş muhabirliği yapmış bir düşünür, romancı, film yapımcısı ve araştırmacı gazetecidir. Vltchek'in CounterPunch'ta yayımlanan "Why I Am a Communist!" başlıklı makalesi, emperyalizmin tüm dünyayı kana ve katrana bulayan saldırılarına karşı, komünist olmanın ve onun sorumluluğunun ne anlama geldiğini çok yalın bir şekilde özetliyor.

Cuma, 01 Nisan 2016 12:45
Nişantaşı'ndaki kurşunlama olayı sonrası Hürriyet gazetesi yazarı İzzet Çapa'nın da aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.

Nişantaşı Teşvikiye Caddesi’nde bir kafede Hakan Başaran adlı kişinin kurşunlanmasıyla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında Hürriyet gazetesi yazarı İzzet Çapa da bulunuyor.

 

Pazartesi, 25 Nisan 2016 23:34
Hürriyet, TBMM Başkanı Kahraman'ın "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır" sözlerini kullandığı konferans haberine anasayfasında yer vermedi.

Hürriyet gazetesi, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın, "Laiklik bir kere yeni anayasada olmamalıdır. Dünyada üç anayasada laiklik var. Fransa, İrlanda, bir de Türkiye'de var. Tarifi de yok. İsteyen, istediği gibi bunu yorumluyor. Böyle bir şey olmamalıdır. Dindar anayasa meselesinden anayasamızın kaçınmaması lazım.

Pages