818 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 20 Eylül 2016 09:50
Hürriyet gazetesinin internet sitesi dün yayınladığı bir haber nedeniyle Beşiktaş'tan özür diledi.

Hürriyet gazetesi, Beşiktaşlı futbolcu Tosic'in eşi Jelena Karleusa ile ilgili haberi nedeniyle özür diledi. 

Hürriyet'ten yapılan açıklama şöyle:

İnternet sitemizde bu akşam Beşiktaş camiasında büyük bir rahatsızlığa yol açan bir içeriğin yayımlanmış olmasından üzüntü duyuyoruz.

Çarşamba, 14 Eylül 2016 11:47
Hürriyet gazetesi, dünkü Beşiktaş-Benfica maçının canlı anlatımı sırasında Benfica'nın attığı golü "ve beklenen gol nihayet geldi" ifadeleriyle duyurmuştu. Gazete hatanın kendilerinden kaynaklanmadığını belirterek özür diledi.

Hürriyet, Benfica-Beşiktaş maçının canlı anlatımı sırasında Benfica'nın golü sonrası kullandığı "ve beklenen gol nihayet geldi" ifadesi nedeniyle özür diledi.

Hürriyet'in açıklaması şöyle:

İsviçre merkezli Sportradar şirketinin sunduğu yayın hizmetinde kullanılan bu ifade,hurriyet.com.tr’nin yanı sıra, aynı şirketten hizmet alan tüm sitelerde yer almıştır.

Cuma, 09 Eylül 2016 20:30
Tutuklu Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın, bugün serbest bırakıldı.

Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın, 24 günlük tutukluluğun ardından serbest bırakıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen “15 Temmuz darbeye teşebbüs” soruşturması kapsamında “Örgüte bilerek, isteyerek yardım ettiği” iddiasıyla tutuklandı.

Perşembe, 01 Eylül 2016 21:21
Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Yaşin, 15 Temmuz darbe girişimi ardından lüfer soyunun daha fazla tehlikede olduğunu belirtti.

Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Yaşin, lüfer soyunun tehlikede olduğunu söyledi.

Yaşin, darbe girişimi sonrası sahil güvenlik devriyelerinin azalması nedeniyle kaçak balık avlayanların sayısının da arttığını belirterek; “Lüfer avlamak da geçici bir süre yasaklanmalı, yoksa soyları tükenecek” dedi.

 

Pazartesi, 12 Eylül 2016 06:58
Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, kayyum atamalarına eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın sıcak bakmadığını ileri sürerken, "Sırada dokunulmazlığı kaldırılan HDP’lilerden bazılarının tutuklanması var" iddiasında bulundu.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, kayyum atamaları ve dokunulmazlıklara ilişkin önemli iddiaları gündeme getirdi. "PKK’yla mücadelede yeni bir konsepte geçiliyor" derken, "İçişleri Bakanlığı’ndaki değişiklikle şimdi bir üst versiyona geçildi. Sadece İçişleri Bakanı değişikliği olmadı.

Çarşamba, 21 Eylül 2016 10:03
Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya için verdiği taziyeyle dikkat çeken TSK'ya Tarık Akan tepkisi geldi.

Bir dönem AKP'nin "akil adamı" olan ve hedef gösteren yazılarıyla bilinen Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya'nın ölümünün ardından taziye yayınlayan TSK o dönem büyük tepki çekmişti.

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, o taziyeyi hatırlatarak Tarık Akan için bir açıklama yapılmamasına tepki gösterdi.

Özkök'ün yazısının ilgili bölümü şöyle:

Çarşamba, 14 Eylül 2016 08:48
Tarihçi İlber Ortaylı, "Türkiye'yi cahiller yönetiyor" manşetiyle yayınlanan Cumhuriyet gazetesi röportajına yönelik tepkisini sürdürdü. Röportajın ses kaydının yayınlanmasını eleştiren Ortaylı, "Yani ses kaydını yayınlamak çok ayıp bir şey bunu polis bile yapmaz sen kim oluyorsun" ifadelerini kullandı.

İlber Ortaylı, Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan "Türkiye'yi cahiller yönetiyor" başlıklı röportajını Hürriyet gazetesindeki köşesinde yalanlamış, "Türkiye'yi cahiller yönetiyor" ifadesini kullanmadığını söylemişti.

Çarşamba, 21 Eylül 2016 12:38
Can Dündar ile Erdem Gül'ün yargılandığı MİT tırları davası görüldü. Dosya, CHP'li Berberoğlu'nun fezlekesiyle birleştirilecek.

MİT Tırları ana davasından ayrılan Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün yargılandığı MİT tırları davasının görülmesine başlandı.

Duruşmaya Erdem Gül katılırken, yurtdışında olan ve OHAL kaldırılıncaya kadar dönmeyeceğini açıklayan Can Dündar katılmadı.

GÜL: BU BİR GAZETECİLİK DAVASIDIR

Perşembe, 22 Eylül 2016 07:51
Başbakan Binali Yıldırım'dan şortlu kadınlara saldırmayı düşünenlere tavsiye: Mırıldanın...

Başbakan Binali Yıldırım, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan 'a konuştu. Röportajında bir gericinin şortlu kadına saldırması olayını da değerlendiren Yıldırım "Hoşuna gitmeyebilir, mırıldanırsın…” dedi.

Yıldırımın konuyla ilgili yorumu şöyle:

Cuma, 30 Eylül 2016 07:43
Doğan Medya CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ'ın Berat Albayrak'a gönderdiği mailde "Erdoğan hayranı" olarak tarif edilen Nuray Mert, ilk açıklamasını yaptı. Görüşmeyi doğrulayan Mert, "12 Ağustos gecesi masamıza uğrayan genç bir arkadaşımıza bu çerçevede yaptığım uyarılar, belli ki Yalçındağ tarafından 'hayranlık' olarak özetlenmiş" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hayran olduğuna ilişkin Mehmet Ali Yalçındağ'ın Berat Albayrak'a gönderdiği mail sonrası Nuray Mert'ten ilk açıklama geldi.

Mailde yer alan görüşmenin doğru olduğunu belirten Mert, fırsattan yararlanıp Doğan Medya'ya dönme çabası olmadığını ileri sürerken, görüşmenin doğru olduğunu ama Erdoğan hayranı olmadığını ileri sürdü.

Perşembe, 01 Eylül 2016 09:28
Soner Yalçın, CHP'deki cemaatçilere ilişkin yazısına tepki gösteren Enis Berberoğlu'na sert bir yanıt verdi. Yalçın, "Cemaat’in CHP İmamı” başlıklı yazısında Berberoğlu'nun cemaatle ilişkilerine ilişkin iddialarda bulundu.

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, CHP'deki cemaatçilere ilişkin yazısına gelen yanıtlara karşılık verdi.

CHP milletvekili Enis Berbeoğlu'nun Cemaat bağı olduğunu ileri süren Yalçın, Berberoğlu'nun Cemaat'e mektuplar yazdığını, cemaatçi isimleri Hürriyet'e doldurduğunu, CHP'ye şaibeli bir şekilde geldiğini iddia etti.

Yalçın'ın yazısı şöyle:

Salı, 13 Eylül 2016 08:14
Gülen Cemaat'inin gizli yazışmalarını yaptığı belirtilen ByLock isimli programı kullanan ilk 25 ismin listesi yayınlandı. Hürriyet'ten Murat Yetkin'in detaylarına yer verdiği gizli yazışma sistemi sonrası bir Bakan'ın çocukluk arkadaşı da tutuklanan isimlerden biri oldu.

 

Hürriyet gazetesi yazarı Murat Yetkin, ByLock programına ilişkin ayrıntıları ve kullanan ilk 25 ismin kullanıcı bilgilerini yayınladı.

Yetkin'in yazısından bir bölüm şöyle:

Pazartesi, 15 Ağustos 2016 19:41
Hakkında yakalama kararı çıkarılan Hürriyet muhabiri Arda Akın imza vermek için gittiği polis merkezinde gözaltına alındı. Akın, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve hakkında "tutuklanmak üzere" yakalama kararı çıkartılan Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın imza vermek için gittiği polis merkezinde gözaltına alındı.

Salı, 16 Ağustos 2016 09:35
Cemaat operasyonu kapsamında Hürriyet muhabiri Arda Akın'ın tutuklanması sonrası Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'den açıklama geldi.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, gazeteci Arda Akın’ın tutuklanmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Salı, 30 Ağustos 2016 08:27
PKK'nin üst düzey yöneticilerinden Bahoz Erdal'ın yaşayıp yaşamadığını köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, aylardır tartışılan bu soruya yanıt aradı.

PKK'nin üst düzey yöneticilerinden Bahoz Erdal'ın öldürüldüğü iddia edilmişti. "Yaşıyor mu, öldürüldü mü" tartışmaları yaşanırken, bir radyoda Bahoz Erdal'a ait olduğu söylenen bir ses yayınlandı. Bahoz Erdal'ın ölümü muallakta kaldı.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi bu konuyu bugün (30 Ağustos 2016) köşesine taşıdı.

İŞTE O YAZI

Pages