530 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 13 Mart 2015 16:37
Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Türkiye’de artık Goebbels tipi propaganda gazeteciliği başladığını söyledi.

Bugün TV'de ‘Özgür İfade’ programına konuk olan Ertuğrul Özkök, Türkiye’de Nazi Almanyası’nın Propaganda Bakanı Goebbels’in teknikleri ile gazetecilik yapıldığını belirtti. Kabataş olayını dünyanın en tehlikeli ve iğrenç yalanı olarak tanımlayan Özkök, “Bu yalanı bilinçli, kasıtlı savunuyor ülkenin siyasi eliti ve basının bir kısmı.

Pazartesi, 23 Mart 2015 19:19
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Melih Gökçek'e cevaben "Sayın Hakan, Gökçek'ten çok daha namusludur, şereflidir" sözlerine Ahmet Hakan'dan ilginç bir cevap geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın "çözüm" sürecinde İzleme Heyeti oluşturulmasına olumlu bakmadığı sözlerine, “Ülkeyi yöneten hükümettir, sorumluluk da hükümettedir” çıkışını yapan Arınç, Gökçek’in istifa çağrısına aynı sertlikte bir cevap vererek, “Gökçek belediye başkanı olarak paralel yapının kucağında oturmuştur. Ankara’yı Cemaat'e parsel parsel satmıştır” dedi.

Salı, 17 Mart 2015 02:08
İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği - İŞTİSAN Yeni Akit yazarı Hasan Karakaya'nın köşesinde yayınladığı yazıya yanıt olarak bir açıklama yaptı.

İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği - İŞTİSAN bir açıklama yayınlayarak, Yeni Akit gazetesi yazarı Hasan Karakaya'nın İstanbul Şehir Tiyatrosunu hedef alan ve kışkırtıcı ifadeler içeren yazısını kınadı. 

Hasan Karakaya, 14 Mart Cuma günü köşesinde yayınladığı yazıda İstanbul Şehir Tiyatrosuna ve çalışanlarına karşı ağır hakaretler içeren ifadeler kullanmıştı.

Pazar, 01 Mart 2015 10:39
26’ncı Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu.

26’ncı Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Şah Fırat Operasyonu sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasında geçen ‘vatanseverlik’ tartışması için “Keşke o açıklamaların hiçbiri yapılmasaydı” dedi.  Başbuğ, “Süleyman Şah olayı, Türkiye’nin bir milli konusu mudur? Evet.

Cuma, 27 Mart 2015 08:30
Zeynep Güler

Birinci Dünya savaşının yüzüncü yılını Türkiye'de de, savaşa katılan başka ülkelerde de anıyoruz. 1914'te başlayan ve 1918 e kadar devam edecek olan bir dizi program var. Türkiye'de bu yaygınlıkta değil ama birçok etkinlik yapılıyor. Tabii bizim ülkemizde Çanakkale bu anmaların önemli bir parçasını oluşturuyor.

Cuma, 27 Şubat 2015 08:59
Hürriyet gazetesinin Ömür Gedik ve İzzet Çapa'yı işten çıkardığı iddia edildi.

Gazeteci Oray Eğin, "Türkiye Ömur Gedik ve İzzet Çapa gazeteciliği olmadan nasıl devam edecek? Gazeteciliği işGal edenlerin sonu elbet bir gün gelecekti. Hürriyet ikisini de yolladı" diye yazdı.

Perşembe, 19 Şubat 2015 11:53
Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki bugünkü yazısında, Baronun bile suçlu diye failin avukatlığını üstlenmediği şiddetli popülizm farfarası dinince de özlerine, hırtlıklarına geri dönerler... Ve maalesef maço kültürüyle nihayet yüzleşme sandığımız şey, giderek bu iki ahlakçılığın gösteri çarpışmasına evriliyor” dedi.

Hürriyet gazetesi Akif Beki bugünkü yazısında, “Suçu kurbana yüklemek; onun 'aranmasına, etek boyuna, dejenere yaşantısına, rahat durmamasına' vesair dayandırmak ahlakçı bir ikiyüzlülüktür... Madalyonun öbür yüzünde ise tersinden bir ikiyüzlü ahlakçılık var.

Pazar, 15 Şubat 2015 20:14
20 yaşındaki Özgecan'ın öldürülmesine yönelik tepkiler ülke genelinde çığ gibi büyürken, kadınlar yaşadıkları tacizin boyutunu gözler önüne sermek için Twitter'da #sendeanlat hashtag'ini başlatmış ve yaşadıklarını bu etiket altında paylaşmıştı. Ana akım medya ise bu sosyal medya kampanyasının haberini yaparken bile ayrımcı yaklaşımını sürdürdü.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da #sendeanlat etiketi altında Türkiye'de yaşayan kadınların paylaştığı taciz örnekleri, ana akım medya tarafından neredeyse erotizm ögesi haline getirildi. #sendeanlat etiketi altında yazılan taciz hikayelerini bağlamından çıkararak servis eden birçok internet sitesi, kadına yönelik ayrımcı dilin yeniden üreticisi konumunu güçlendirdi.

Perşembe, 26 Şubat 2015 13:31
Gaziantep Şahinbey'de bir eylemde 'slogan atarken' vurulan ve felç olan 10. sınıf öğrencisi Şehriban Sertkal için TBMM'ye verilen araştırma önergesi AKP'li vekillerin oylarıyla ret edildi.

İç Güvenlik Paketi görüşmeleri ile tartışılan TBMM'de önceki gün yapılan bir konuşma inanılmaz bir olayı gündeme getirdi. HDP Milletvekili Özdal Üçer'in konuşmasında anlattığı olayı Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Doğan bugün yayınlanan yazısında aktardı. İşte, 'Lise öğrencisi Şehriban Sertkal' başlıklı o yazı:

Cumartesi, 10 Ocak 2015 10:10
Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü… Bundan 54 yıl önce gazete patronlarının karşısına “simidimiz ve hürriyetimiz için” sloganıyla dikilen basın emekçilerinin mücadelesi, günümüzde sömürünün, baskının ve tutuklamaların hedefindeki gazetecilere de ışık tutuyor.

4 Ocak  1961'de basın emekçileri lehine bir yasanın kabul edilmesi sonrası yaşananlar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ne giden yolu açacaktı.

10 Ocak tarihinde Resmi Gazete'nin yayımlanmasıyla artık gazeteciler birçok önemli hak kazanmıştı. Buna tepki gösteren 9 gazete patronu, yasanın geri çekilmesi talebiyle üç gün gazete çıkarmayacaklarını açıkladı.

Çarşamba, 14 Ocak 2015 12:12
Cumhuriyet gazetesinin ardından Yurt gazetesi binası önünde de polis "önlem" aldı.

Cumhuriyet'in Charlie Hebdo baskısının ardından gece saat 01.00'de polis ekipleri Şişli Büyükdere Caddesi'ni Abide-i Hürriyet Caddesi'ne bağlayan, İstiklal Sokağı'nı trafiğe kapatmıştı.

Cuma, 02 Ocak 2015 21:26
Bugün Hürriyet gazetesinde "Namluların Ucunda Ölümüne Maç" başlığı ile yayımlanan haberde; devrimci taraftarları ile bilinen Karadolapspor'un Zeytinburnu-Karadolapspor maçında olaylar çıkardığı, havaya pompalılar ile ateş açtığı ve futbolcuların muştalarla darp edildiği iddiası yer almıştı.

Karadolapspor taraftarları ise sosyal medya hesaplarında, Hürriyet’te çıkan haberi yalanlayarak, “Hürriyet Gazetesi Karadolapspor’u karalamakta, hedef göstermektedir.Yıllarca bedeller ödeyip kazanılan Alibeyköy Karadolap'ın devrimci spor Karadolapspor'u linç girişimi başlamıştır. Halkımızdan Hürriyet gazetesini aramalarını ve tepkilerini göstermelerini istiyoruz" denildi.

Pazartesi, 05 Ocak 2015 20:31
Gazeteci Deniz Zeyrek, Erdoğan Bayraktar'ın oylama öncesi yolsuzlukla suçlanan bakanlardan biri tarafından telefonla aranıp "Yüce Divan'da yargılanmayı isteyerek ortak stratejinin dışına çıkıyorsun" diye uyarıldığını iddia etti.

17 Aralık operasyonunun ardından NTV'de canlı yayına katılıp, "suçlandığı işlemlerin büyük bölümününün dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın onayıyla yapıldığını, kendisiyle birlikte Erdoğan'ın da istifa etmesi gerektiğini" söyleyen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı, AKP Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar'ın, TBMM Soruşturma Komisyonu'ndaki Yüce Divan oylamasından önce uyarıldığı öne sürüldü.

Cuma, 23 Ocak 2015 11:09
Yolsuzluk ve rüşvetle suçlanan dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesine ilişkin kararın 22 Aralık'ta alındığı ileri sürüldü. CHP'li Aksünger, konuya ilişin soL'a yaptığı açıklamalarda o günü anlatmış, değişim "gözle görülürdü" demişti.

Yolsuzlukla suçlanan 4 bakan, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar’ın, AKP grup başkanvekilleri Mustafa Elitaş ile Mahir Ünal ile birlikte, Meclis Soruşturma Komisyonu’nun karar oylamasını yapacağı 22 Aralık’tan bir gece önce Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla kritik bir görüşme yaptıkları ortaya çıktı.

Perşembe, 15 Ocak 2015 08:30
Ahmet Çınar

Geçen hafta bu köşede “siyasal İslâm’ın fıtratına” dair kaleme aldığımız yazının başlığı “Kaypak ve ikiyüzlü” idi.

Aradan geçen yedi günde, kaypaklığın ve ikiyüzlülüğün en kıvrak, en arsız, en yüzsüz örnekleri sergilendi.  

Pages