908 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 09 Mart 2017 10:45
CNN Türk'te Hürriyet Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek sorusuna cevap veren Doç.Dr Mehmet Şahin'den "tek adam" itirafı geldi.

CNN Türk'te Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında başkanlık sistemi ve "tek adam" yönetimi tartışıldı. 

Programın konuklarından olan Hürriyet Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek, kendisine cevap vermesi istemiyle başkanlığı savunan Doç.Dr Mehmet Şahin'e yürütmenin başındaki kişinin yanlış bir karar alması halinde getirilen sistemin nasıl bir çözüm üreteciğini sordu.

Çarşamba, 01 Mart 2017 10:03
Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği görevini Fikret Bila üstlenecek.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini bırakan Sedat Ergin, görevi bugün Fikret Bila'ya devredecek.

Ağustos 2014'te göreve getirilen Sedat Ergin, Hürriyet'te köşe yazmaya devam edecek.

Ergin, bugün Hürriyet'in İstanbul Bağcılar binasında düzenlenecek törenle görevi Fikret Bila'ya devredecek.

Tören öğle saatlerinde gerçekleşecek.

 

Perşembe, 02 Mart 2017 07:29
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Şevki Yılmaz'ın “Ahmet Hakan eskiden İslam’ın hizmetkârıydı. Biz onun yeniden İslam’ın hizmetkârı olmasını istiyoruz" sözlerine, "Sen hiç merak etme. Ben yine İslam’ın hizmetkârıyım" diyerek yanıt verdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Hürriyet'in manşetine gelen tepkilere verdiği yanıtın da tepki görmesi sonrası "Benim dönüşümün hızına dünya bile yetişemezmiş" başlıklı bir yazı kaleme alarak, konuyla ilgili hep aynı şeyleri söylediğini belirtti ve "Söylediğim, söylemeye devam ettiğim ve söyleyeceğim şey budur. Nerede dönüş? Nerede dönüşün hızı? Nerede dünyanın dönüşü?" ifadelerini kullandı.

Çarşamba, 15 Mart 2017 07:41
Hürriyet gazetesi yazarları arasında referandumda “Hayır rüzgârı tersine döndü...” tartışması yaşandı. Abdulkadir Selvi'nin Hollanda krizi sonrası hayır rüzgârının sona erdiği iddiasına yanıt veren Ertuğrul Özkök, "Acaba bu araştırmayı rüzgârgülüyle mi yapmış... Fırıldak rüzgârgülüyle yani..." dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi ile Ertuğrul Özkök arasında "Hayır rüzgârı" tartışması yaşandı.

Selvi dünkü yazısında, Holllanda krizi sonrası “Hayır rüzgârı tersine döndü...” derken, bu iddiaya tepki gösteren Özkök, araştırmanın ne ara yapıldığını sordu ve ekledi: "Acaba bu araştırmayı rüzgârgülüyle mi yapmış... Fırıldak rüzgârgülüyle yani..."

Çarşamba, 08 Mart 2017 07:46
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Kılıçdaroğlu'nun referanduma ilişkin bir açıklamasını hedef alarak "Alenen cehalet. Resmen cehalet" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Kılıçdaroğlu'nun yaptığı gafı hedef alırken, sert sözler kullandı.

"Dostum 'gaf' diyorsun ama bu alenen cehalet" başlıklı yazıda, Kılıçdaroğlu'nun sözlerini şu şekilde hedef aldı:

"CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir radyo programında aynen şöyle demiş:

Salı, 14 Mart 2017 08:48
AKP'nin Şam'da cihatçılar tarafından yapılan saldırıyı kınamasına ilişkin bir köşe yazısı kaleme alan Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, “Kardeşim Esad dönemi de yakındır..." dedi.

AKP'nin cihatçılar tarafından Şam'da gerçekleştirilen saldırıyı kınaması, Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök tarafından köşeye taşındı.

Özkök, "Önce Dışişleri’ni kutlarım. Yaptıkları insani bir refleks, bir insanlık görevi..." derken, “Kardeşim Esad dönemi de yakındır... Ve bu Türkiye için çok iyidir" ifadelerini kullandı.

Cuma, 10 Mart 2017 08:15
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan yazılar kaleme almaya devam ediyor. Kılıçdaroğlu'na geçtiğimiz günlerde "resmen cehalet" diyerek yüklenen Hakan, bu kez "Sergilediğiniz derbederlikle... Ortaya koyduğunuz özensizlikle... 'Al da at' diye verdiğiniz mükemmel pasla... Tarihi sorumluluğunuzu tarihi bir sorumsuzluğa dönüştürmüş durumdasınız" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan yazılar kaleme almaya devam ediyor.

Daha önce Kılıçdaroğlu'nu sert sözlerle eleştirdiği "resmen cehalet" dediği yazısı sonrası tepki çeken Hakan, yine Kılıçdaroğlu'nu hedef alarak şu ifadeleri kullandı:

Ve fakat Kemal Bey...

- Sergilediğiniz derbederlikle...

Cuma, 03 Mart 2017 07:29
AKP'nin yayın organı Sabah gazetesi yazarı Erman Toroğlu, dün Kayserispor-Fenerbahçe arasında oynanan maçın canlı yayın sunumunda küfür etti.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final ilk maçında Kayserispor ile Fenerbahçe karşılaştı.

Maçı yorumlayan Erman Toroğlu, karşılaşmanın son dakikalarında canlı yayında küfür etti.

Hürriyet'in haberine göre, F.Bahçe'nin atak yaptığı bir pozisyonda sarı lacivertilerin pozisyondan eli boş döndüğü anda Toroğlu, 'a.... k.....' şeklinde bir küfür etti.

Perşembe, 02 Mart 2017 11:21
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "kılıç artığı" ve Biz Selvi’nin soy isim olduğunu düşünürken araştırıp at arabalarının yanlarındaki küçük direkler olduğunu da öğrenmiş olduk” sözleriyle hedef aldığı Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi'yi bu kez de MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın hedef aldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi'ye hitaben yazdığı açık mektupta hakaretlerde bulundu.

Odatv'nin haberine göre Yalçın, "Söz konusu MHP olunca AKP’yi Kürt politikası konusunda uyarmayı ihmal etmiyorsunuz. Bu ne yaman çelişkidir Abdülgüdük Efendi?" dedi.

Yalçın'ın mektubundan bir bölüm şöyle:

Çarşamba, 08 Mart 2017 10:18
Ertuğrul Özkök, 15 Temmuz'da saat 20.22'den önce Hakan Fidan ve Hulusi Akar dahil üst düzey altı kişinin darbe sinyali aldığını yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, 15 Temmuz iddianamesine atıf yaptığı "Saat 20.22'den önce altı kişi darbe sinyali almış" başlıklı yazısında, "Bütün bunlardan sonra 'darbeyi samimi olarak araştırmak isteyen' bir makam, şunu sormaz mı: Devletin istihbarat ve güvenlik katında 6 çok önemli makam darbenin geleceğini biliyordu da, Cumhurbaşkanı ve Başbakan niye bilmiyordu?" diye sordu.

Cuma, 28 Mart 2008 13:45
Rıfat Okçabol

Liberaller özgürlükten yana ya, Elif Şafak ve Orhan Pamuk ifade vermek için mahkemeye çağrıldıklarında (biraz da haklı olarak) ortalığı velveleye vermişlerdi. Hatta AB Komisyonu üyeleri de olaya müdahil olmuştu: "Böyle demokrasi olmaz" demeye getirmişlerdi.

Pazar, 19 Mart 2017 09:15
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete hazırladıkları ByLock kullanıcıları listesini açıklama çağrısı yaparak, "Kaç milletvekilleri var bunların ByLock’çu; 100 mü, 150 mi, 180 mi? Onun için açıklamıyorlar" dedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hükümete hazırladıkları ByLock kullanıcıları listesini açıklama çağrısı yapt.

Hürriyet'e konuşan Kılıçdaroğlu, Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat'a konuştu. Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan bölümler şöyle:

Pazartesi, 13 Mart 2017 11:36
AKP'nin BES dayatması tutmadı, çalışanların yarısından çoğu cayma hakkını kullandı. Zorunlu uygulama kapsamında 1.8 milyon kişi otomatik olarak BES’e girdi, 974 bini cayma hakkını kullandı, 836 bini sistemde kaldı. Çıkanların çoğunluğu 35 yaş üstü ve yüksek maaşlı kişiler, 25 yaş altı ve asgari ücretliler ise kalmayı tercih etti.

AKP'nin zorunlu BES dayatması tutmadı. Çalışanların yarısından fazlası zorunlu BES uygulamasından caydı. 

Çarşamba, 22 Mart 2017 20:53
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Habertütrk TV'de katıldığı programda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Habertürk TV'ye konuk oldu. Kılıçdaroğlu, Habertürk TV-Bloomberg HT'nin ortak yayınında Ciner Medya Grubu Ankara Temsilcisi Ali Can Türkoğlu, Habertürk Gazetesi Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir ve Hürriyet Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek'in sorularını yanıtladı.

Cuma, 18 Nisan 2008 13:45
Rıfat Okçabol

alnız eğitim tarihi açısından değil, Cumhuriyet tarihi açısından da 17 Nisan, 1940 yılında 3803 sayılı yasanın çıkarılıp Köy Enstitülerinin kurulduğu önemli bir gündür. Köy Enstitülerini ve dolayısıyla 17 Nisan'ı önemli kılan, açıldığı dönemin ülke ve dünya koşulları, açılış amacı, neler yaptığı, neden kapatıldığı ve bugünümüze yansıyan etkileri nedeniyledir.

Pages