590 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 02 Eylül 2015 17:40
Hürriyet, Lazkiye'de 10 insanın öldüğü katliamı "Esad'a büyük şok" başlığıyla sundu, okurlardan büyük tepki aldı.

Medya patronu Aydın Doğan'ın gazetesi Hürriyet, büyük tepki çeken skandal bir habere imza attı. 

Hürriyet, bugün Lazkiye'de 10 insanın öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı bombalı saldırıyı "Esad'a büyük şok" başlığıyla verdi.

Çarşamba, 02 Eylül 2015 16:40
Sansüre Karşı Dayanışma Ağı’nın hazırldaığı rapora göre, 27 Temmuz-28 Ağustos arasındaki 40 günde 20 gazeteci işsiz kaldı, bir medya grubu polis tarafından basıldı, 103 internet sitesi engellendi, 10 gazeteci saldırıya uğradı. Raporda soL Haber Portalı ve Evrensel'e yönelik tehdite de yer verildi.

Sansüre Karşı Dayanışma Ağı’nın hazırladığı, DİSK Basın-İş’in kamuoyuna duyurduğu “Savaşın Kırk Günlük Basın Bilançosu” başlıklı raporda 27 Temmuz’dan 28 Ağustos’a kadar geçen süre içindeki ihlaller ele alındı.

Çarşamba, 05 Ağustos 2015 14:32
Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Doğan, gazetedeki işine son verilmesi sonrası ilk açıklamasını yaptı.

Hürriyet'ten kovulan Yalçın Doğan, Medyaradar'dan Alev Gürsoy Cimin'e konuştu.

İşten çıkarılma nedenini bilmediğini belirten Doğan, "Siyasi baskı olabilir. Gazetenin kendi içinden değil ondan eminim. Yukarıdan. Ya patrondan geldi direkt işten atılma talimatım ya da daha yukarıdan veya patrona tepeden bir şey geldi, bilemiyorum" dedi.

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 12:19
Hürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, dün köşesinde yayınladığı yazı için bugün Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar'dan özür diledi ve kendi kendine iki gün yazı yazmama cezası verdi!

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, dün gazetedeki köşesinde Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı eleştiren bir yazı kaleme aldı. Özkök, bugün ise Org. Akar'dan özür dileyerek kendi kendini "iki gün yazı yazmama" cezasıyla cezalandırdığını açıkladı. 

Özkök bugün şunları yazdı: 

Cuma, 28 Ağustos 2015 13:53
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Tuğrul Türkeş'in AKP'nin bakanlık teklifini kabul etmesiyle ilgili 10 madde sıraladı. Hakan, Baykal'dan da güçlü bir özür dilenmesi gerektiğini söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarlarından Ahmet Hakan Tuğrul Türkeş'in Davutoğlu'nun kendisine önerdiği bakanlık teklifini kabule etmesiyle ilgili 10 madde sıraladı. 

Salı, 25 Ağustos 2015 23:17
Yandaş gazetelerden Güneş bugünkü manşetinde Hürriyet yazarı Ahmet Hakanı hedefine aldı.

Erdoğan'a olan aşkıyla bilinen Ethem Sancak'ın sahibi olduğu Güneş gazetesi bugünkü manşetinde Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ı hedef aldı.

Ahmet Hakan'ının köşesinde yazdığı yazıda "Şehit: Maaş alan askerlerin öldüklerinde ulaşmaları mümkün olmayan mertebe" sözlerini, Güneş gazetesi "Sen Allah mısın ey alçak" şeklindeki ifadelerle manşetine taşıdı.

Pazar, 30 Ağustos 2015 19:24
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik yazıları nedeniyle "özür dilemesini" istedi. Yalçın yaptığı açıklamada, Ahmet Hakan'ın 48 saat içerinse özür dilmediği takdirde "Milliyetçi- Ülkücü hareketin hasmı olarak ilan edeceğiz" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'ı MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye yönelik yazıları nedeniyle hedef aldı.

MHP’li Yalçın, “Sayın Devlet Bahçeli'ye olan özür borcunuzu 48 saat boyunca bekleyeceğiz. Aksi takdirde sizi Milliyetçi- Ülkücü hareketin hasmı olarak ilan edeceğiz. Açıklamalarımız bu kadar yumuşak ve kibar olmayacak” dedi.

Pazartesi, 24 Ağustos 2015 12:18
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Güneş gazetesinin "Teröre destekten yargılanacaksınız" manşetiyle hedef göstermesi üzerine "Başıma bir iş gelirse azmettiricisi Şems Ethem'dir" diyerek Ethem Sancak'a tepki gösterdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşe yazısında Ethem Sancak ve sahibi olduğu gazetelere tepki gösterdi.

"Yeni Türkiye’ni yeni andıççısı: Şems Ethem" başlığıyla kaleme aldığı yazısında Hakan, Güneş Gazetesi’nin dün Aydın Doğan'ı ve kendisini ''Teröre destekten yargılanacaksınız" manşetiyle hedef göstermesine ilişkin,  "Başıma bir iş gelirse, azmettirici Şems Ethem’dir" dedi.

Pazar, 09 Ağustos 2015 11:04
Hürriyet Washington Temsilcisi Tolga Tanış bugünkü köşesinde, İncirlik'e bugün 6 adet Amerikan F-16'sı geleceğini yazarak, F-16'ların hangi koşullarla geldiğini anlattı. Tanış, ABD Dışişleri Sözcüsü Mark Toner'in geçen hafta Ankara'nın PKK'ye yönelik hava saldırılarının Suriye'deki YPG güçlerini kapsamaması gerektiğini belirterek "Bu kuvvetlere zarar verilmemeli ya da ateş açılmamalı. Türk Hükümeti de açıkça kabul etti" dediğini hatırlattı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner'in geçen hafta Ankara'nın PKK'ye yönelik hava saldırılarının Suriye'deki YPG güçlerini kapsamaması gerektiğini belirterek "Bu kuvvetlere zarar verilmemeli ya da ateş açılmamalı.

Çarşamba, 26 Ağustos 2015 16:06
İngiliz gazetesi The Independent, Aksaray'da esnaf döven İrlandalı turistten yola çıkarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Benim esnafım" sözünü hatırlattı ve bu konuda bir siyasi çözümleme yayınladı.

İngiliz gazetesi The Independent, İstanbul Aksaray’da kendisine saldıran esnafı ‘döven’ İrlandalı turistin ‘boks maçı’nı siyasi açıdan analiz etti.

Perşembe, 13 Ağustos 2015 13:21
İngiliz gazetesi The Sun, Marmaris'teki beş yıldızlı bir otelde gerçekleştirilen animasyon şovunu manşetine taşıdı. IŞİD'li gibi giyinen animatörlerin havuz başındaki şovunu eleştiren gazete, "Otel personelinden İngilizlere iğrenç IŞİD saldırısı" başlığını attı.

Olayın, IŞİD'in Tunus'taki bir otelin plajında düzenlediği terör saldırısından altı hafta sonra gerçekleştiğini belirten The Sun, söz konusu şovun İngiliz turistleri paniğe soktuğunu iddia etti.
 
Oteldeki müşterilerden Jason Phythian isimli İngiliz elektrikçi, animatörler ellerindeki sahte silahlarla geldiğinde, kendisi dahil birçok turistin havuz başında güneşlendiğini söyledi.

Pazartesi, 31 Ağustos 2015 11:43
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'ın Ahmet Hakan'dan özür talep eden açıklamasına, Hakan'dan yanıt geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'dan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik yazıları nedeniyle "özür dilemesini" istemiş, "Özür borcunuzu 48 saat boyunca bekleyeceğiz. Aksi takdirde sizi Milliyetçi- Ülkücü hareketin hasmı olarak ilan edeceğiz. Açıklamalarımız bu kadar yumuşak ve kibar olmayacak” demişti.

Cumartesi, 22 Ağustos 2015 21:12
AKP-Cemaat kavgasında iktidarın safını seçen Hüseyin Gülerce, Cemaatçi yazarları bir kez daha kızdırdı. Tuncay Opçin ve Bülent Keneş, Gülerce’ye öfkelerini dile getirirken önemli ifşaatlarda da bulundu.

AKP-Cemaat kavgasında iktidardan yana tavır alarak Gülen Cemaati’yle köprüleri Hüseyin Gülerce bir kez daha Cemaatçi yazarları kızdırdı. Gülerce Twitter adresinden eski gazetesi Zaman’a ve Hürriyet’e yüklendi.

‘SAVAŞA GİREN MIZIKLANMAZ, SONUCUNA KATLANIR’

Pazar, 09 Ağustos 2015 15:31
ABD'nin 480'inci filosuna bağlı ilk kol olan 6 adet F-16, Adana'daki İncirlik Üssü'ne intikal etti.

ABD ile varılan mutabakat sonucu, IŞİD'e karşı operasyonlarda görev alacak savaş uçaklarından önce bu uçaklara yer hizmeti verecek olan 300 personel İncirlik'e geldi.

Perşembe, 20 Ağustos 2015 12:32
Gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Ahmet Davutoğlu, seçim hükümeti için muhalefet partilerine 'kapımız açık' mesajı verdi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "CHP ve MHP’ye 'Seçime gideceksek en doğrusu TBMM’nin kararıyla gidilmesi. Cumhurbaşkanı’nı böyle bir görevle karşı karşıya bırakmamak..." 1, 2 hatta 3 partiyle bir koalisyon kurup seçime gidebilirdik ama bu sefer başarısızlık nedeniyle değil kendi irademizle giderdik. Hâlâ ben bu kapıyı açık tutuyorum" çağrısı yaptı.

Pages