534 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 03 Nisan 2015 09:42
Hürriyet gazetesi, Başbakan Davutoğlu'nun akreditasyon yasağına ilişkin bir açıklama yaptı.

Hürriyet gazetesi Savcı Kiraz'ın cenaze töreninde gazeteye akreditasyon yasağı getirilmesine tepki gösterdi.

Perşembe, 23 Nisan 2015 22:21
Prof.Dr. Ali Fuat Kalyoncu, H.Ü rektörü Murat Tuncer'in "kişisel olarak Hacettepe Üniversitesi'ni rüyasında bile göremeyecek kimseleri" akademisyen olarak üniversiteye aldığını söyledi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Fuat Kalyoncu, son dönemde üniversiteye akademisyen alımında liyakat aranmadığını belirterek, “Seçilmeden atanan bizim rektörümüz, ülkemizin en önde gelen birkaç üniversitesinden biri olan üniversitemize 400-500 arasında akademisyen aldı.

Pazartesi, 06 Nisan 2015 09:41
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, başkanlık sistemine tamamen karşı olduklarını belirtirken Öcalan’ın da şu anda Erdoğan’ın başkanlığını desteklemediğini söyledi. Demirtaş, 7 Haziran seçimlerinde seçilebilecek yerlerden başörtülü adaylar göstereceklerini dile getirdi.

Hürriyet liderler buluşmasının konuğu olan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, yazarlar Taha Akyol, Ertuğrul Özkök ve Ahmet Hakan ile görüştü. 

Cuma, 13 Mart 2015 16:37
Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Türkiye’de artık Goebbels tipi propaganda gazeteciliği başladığını söyledi.

Bugün TV'de ‘Özgür İfade’ programına konuk olan Ertuğrul Özkök, Türkiye’de Nazi Almanyası’nın Propaganda Bakanı Goebbels’in teknikleri ile gazetecilik yapıldığını belirtti. Kabataş olayını dünyanın en tehlikeli ve iğrenç yalanı olarak tanımlayan Özkök, “Bu yalanı bilinçli, kasıtlı savunuyor ülkenin siyasi eliti ve basının bir kısmı.

Pazartesi, 23 Mart 2015 19:19
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Melih Gökçek'e cevaben "Sayın Hakan, Gökçek'ten çok daha namusludur, şereflidir" sözlerine Ahmet Hakan'dan ilginç bir cevap geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın "çözüm" sürecinde İzleme Heyeti oluşturulmasına olumlu bakmadığı sözlerine, “Ülkeyi yöneten hükümettir, sorumluluk da hükümettedir” çıkışını yapan Arınç, Gökçek’in istifa çağrısına aynı sertlikte bir cevap vererek, “Gökçek belediye başkanı olarak paralel yapının kucağında oturmuştur. Ankara’yı Cemaat'e parsel parsel satmıştır” dedi.

Pazar, 29 Mart 2015 12:29
Twitter’da Anadolu Ajansı’nı eleştiren mesajlar atan 58 kişi için soruşturma başlatıldı. Suç duyurusunda, şüphelilerin uzlaşma taleplerinin kabul edilmeyeceği, iddialara konu mesajlarının kaldırılması ya da hesaplarının kapatılmasına karar verilmesi de talep edildi.

Anadolu Ajansı’nın şikâyeti üzerine, Twitter’da kuruma yönelik eleştirel ve küfür içeren mesaj atanlar hakkında soruşturma başlatıldığı ortaya çıktı. 

Salı, 17 Mart 2015 02:08
İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği - İŞTİSAN Yeni Akit yazarı Hasan Karakaya'nın köşesinde yayınladığı yazıya yanıt olarak bir açıklama yaptı.

İstanbul Şehir Tiyatrosu Sanatçıları Derneği - İŞTİSAN bir açıklama yayınlayarak, Yeni Akit gazetesi yazarı Hasan Karakaya'nın İstanbul Şehir Tiyatrosunu hedef alan ve kışkırtıcı ifadeler içeren yazısını kınadı. 

Hasan Karakaya, 14 Mart Cuma günü köşesinde yayınladığı yazıda İstanbul Şehir Tiyatrosuna ve çalışanlarına karşı ağır hakaretler içeren ifadeler kullanmıştı.

Pazar, 01 Mart 2015 10:39
26’ncı Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ gündeme ilişkin konularda açıklamalarda bulundu.

26’ncı Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Şah Fırat Operasyonu sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasında geçen ‘vatanseverlik’ tartışması için “Keşke o açıklamaların hiçbiri yapılmasaydı” dedi.  Başbuğ, “Süleyman Şah olayı, Türkiye’nin bir milli konusu mudur? Evet.

Cuma, 27 Mart 2015 08:30
Zeynep Güler

Birinci Dünya savaşının yüzüncü yılını Türkiye'de de, savaşa katılan başka ülkelerde de anıyoruz. 1914'te başlayan ve 1918 e kadar devam edecek olan bir dizi program var. Türkiye'de bu yaygınlıkta değil ama birçok etkinlik yapılıyor. Tabii bizim ülkemizde Çanakkale bu anmaların önemli bir parçasını oluşturuyor.

Cuma, 27 Şubat 2015 08:59
Hürriyet gazetesinin Ömür Gedik ve İzzet Çapa'yı işten çıkardığı iddia edildi.

Gazeteci Oray Eğin, "Türkiye Ömur Gedik ve İzzet Çapa gazeteciliği olmadan nasıl devam edecek? Gazeteciliği işGal edenlerin sonu elbet bir gün gelecekti. Hürriyet ikisini de yolladı" diye yazdı.

Perşembe, 19 Şubat 2015 11:53
Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki bugünkü yazısında, Baronun bile suçlu diye failin avukatlığını üstlenmediği şiddetli popülizm farfarası dinince de özlerine, hırtlıklarına geri dönerler... Ve maalesef maço kültürüyle nihayet yüzleşme sandığımız şey, giderek bu iki ahlakçılığın gösteri çarpışmasına evriliyor” dedi.

Hürriyet gazetesi Akif Beki bugünkü yazısında, “Suçu kurbana yüklemek; onun 'aranmasına, etek boyuna, dejenere yaşantısına, rahat durmamasına' vesair dayandırmak ahlakçı bir ikiyüzlülüktür... Madalyonun öbür yüzünde ise tersinden bir ikiyüzlü ahlakçılık var.

Pazar, 15 Şubat 2015 20:14
20 yaşındaki Özgecan'ın öldürülmesine yönelik tepkiler ülke genelinde çığ gibi büyürken, kadınlar yaşadıkları tacizin boyutunu gözler önüne sermek için Twitter'da #sendeanlat hashtag'ini başlatmış ve yaşadıklarını bu etiket altında paylaşmıştı. Ana akım medya ise bu sosyal medya kampanyasının haberini yaparken bile ayrımcı yaklaşımını sürdürdü.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da #sendeanlat etiketi altında Türkiye'de yaşayan kadınların paylaştığı taciz örnekleri, ana akım medya tarafından neredeyse erotizm ögesi haline getirildi. #sendeanlat etiketi altında yazılan taciz hikayelerini bağlamından çıkararak servis eden birçok internet sitesi, kadına yönelik ayrımcı dilin yeniden üreticisi konumunu güçlendirdi.

Perşembe, 26 Şubat 2015 13:31
Gaziantep Şahinbey'de bir eylemde 'slogan atarken' vurulan ve felç olan 10. sınıf öğrencisi Şehriban Sertkal için TBMM'ye verilen araştırma önergesi AKP'li vekillerin oylarıyla ret edildi.

İç Güvenlik Paketi görüşmeleri ile tartışılan TBMM'de önceki gün yapılan bir konuşma inanılmaz bir olayı gündeme getirdi. HDP Milletvekili Özdal Üçer'in konuşmasında anlattığı olayı Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Doğan bugün yayınlanan yazısında aktardı. İşte, 'Lise öğrencisi Şehriban Sertkal' başlıklı o yazı:

Çarşamba, 14 Ocak 2015 12:12
Cumhuriyet gazetesinin ardından Yurt gazetesi binası önünde de polis "önlem" aldı.

Cumhuriyet'in Charlie Hebdo baskısının ardından gece saat 01.00'de polis ekipleri Şişli Büyükdere Caddesi'ni Abide-i Hürriyet Caddesi'ne bağlayan, İstiklal Sokağı'nı trafiğe kapatmıştı.

Cumartesi, 10 Ocak 2015 10:10
Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü… Bundan 54 yıl önce gazete patronlarının karşısına “simidimiz ve hürriyetimiz için” sloganıyla dikilen basın emekçilerinin mücadelesi, günümüzde sömürünün, baskının ve tutuklamaların hedefindeki gazetecilere de ışık tutuyor.

4 Ocak  1961'de basın emekçileri lehine bir yasanın kabul edilmesi sonrası yaşananlar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ne giden yolu açacaktı.

10 Ocak tarihinde Resmi Gazete'nin yayımlanmasıyla artık gazeteciler birçok önemli hak kazanmıştı. Buna tepki gösteren 9 gazete patronu, yasanın geri çekilmesi talebiyle üç gün gazete çıkarmayacaklarını açıkladı.

Pages