931 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 22 Mayıs 2017 09:07
Hürriyet yazarı Ayşe Arman'ın sosyal medya üzerinden çeşitli ürünlerin reklamını yapmasına gazetenin Okur Temsilcisi Faruk Bildirici'den tepki geldi.

Hürriyet gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, sosyal medya üzerinden ürün reklamları yapan Ayşe Arman'a uyarıda bulundu.

Perşembe, 25 Mayıs 2017 11:31
Hürriyet gazetesi ramazana hızlı girdi, AKP'nin yayın organı Yeni Akit'e rakip oldu. Hürriyet'in internet sitesinden ardı ardına "Diyaliz, banyo, göz damlası, parfüm orucu bozar mı?" şeklinde haberler girildi.

Hürriyet gazetesi ramazan öncesi kendisine Yeni Akit'i rakip alırken, üst üste tuhaf haberler yayınladı.

Çarşamba, 17 Mayıs 2017 14:06
Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında "örgüte yardım etmek" iddiasıyla altı aydır tutuklu bulunan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakim karşısına çıktı. Mahkeme, tutukluluğun devamına karar verdi.

Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında "örgüte yardım etmek" iddiasıyla altı aydır tutuklu bulunan Doğan Holding Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu hakim karşısına çıktı. Başka şüphelilerle ilgili bir dosyanın incelenmesini isteyen savcı, tutukluluğun devamına karar verdi.

Pazartesi, 22 Mayıs 2017 07:05
Dün yapılan kongrede Erdoğan'ın tasfiyeye başladığı, sırada belediyeler ve ve Bakanlar Kurulu'nda yapılacak tasfiyelerin bulunduğu ileri sürüldü.

Dün yapıla AKP kongresi sonrası Erdoğan yeniden partinin başına resmi olarak geçmiş oldu.

Partinin yeni yönetimine ilişkin değerlendirmede bulunan Hürriyet yazarı Murat Yetkin, yeni yönetimin tasfiye anlamına geldiğini, bunu Bakanlar Kurulu ve belediyelerde yapılacak tasfiyelerin izleyececeğini ileri sürdü.

Yetkin'in yazısının ilgili bölümü şöyle:

Perşembe, 25 Mayıs 2017 09:47
Euroleague şampiyonu Fenerbahçe'nin kupa töreninde yine sahne alan Nusret, o fotoğraf karesine nasıl girdi? Nusret'i Nusret yapan ilişkiler ağı nasıl kuruldu? Şahenk ve Sancak'la kesişen yollar ve diğer bağlantılar...

Fenerbahçe'nin finalde Olympiakos'u yenerek Euroleague Şampiyonu olmasının ardından gerçekleşen kupa töreninde, Nusret Gökçe yine sahnedeydi. “Tuzlama” adını verdiği hareketi ile  poz veriyordu. Bu görüntü, kimilerince doğal karşılandı, kimilerince Fenerbahçe'nin başarısını gölgelediği söylendi.

Peki, Nusret Gökçe, nasıl oluyor da, kadrajda yerini alıyor, kupayı kaldırıyordu?

Perşembe, 25 Mayıs 2017 17:16
Vedat Özdemiroğlu, Boyun Eğme dergisine verdiği röportajı Çarşamba günü Hürriyet’teki köşesine taşıyan ve kendisini “havlu atmakla” suçlayan Akif Beki’ye yanıt verdi.

Boyun Eğme dergisinin 19 Mayıs tarihli sayısına bir röportaj veren Vedat Özdemiroğlu, mizah dergiciliğinin krizi hakkında önemli tespitlerde bulunmuş ve Penguen dergisinin kapanmasının sebebini de “beyin ölümü” olarak saptamıştı.

Cumartesi, 08 Nisan 2017 19:39
Hürriyet gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı istifa etti.

Hürriyet gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı görevi bıraktı. 1996 yılından bu yana gazetede görev yapan Sabancı, ayrılık kararını kurum içi bir yazışmayla çalışanlara bildirdi.

Çarşamba, 26 Nisan 2017 08:35
Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, eğer idam cezası referanduma sunulursa "Hayır" diyeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın idam açıklamaları ve referandum çağrısı sürerken, Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, olası referandumda "Hayır" diyeceğini açıkladı.

Pazartesi, 17 Nisan 2017 02:06
Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi, referanduma ilişkin ''Anlamlı bir ‘Evet’ çıkmadı. Bu sonuçların Erdoğan’ın hemen partinin başına geçmesini zaruri hale getirdiği konuşuluyor'' dedi.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarlarından Abdulkadir Selvi şaibeli referandum sonuçlarını köşesine taşıdı. Sonuçlardan memnun olmadığını dile getiren Selvi, mühürsüz oy kullanımına ilişkin de muhalefetin bu işin peşini bırakmayacağını söyledi. Selvi, şaibeli sonuçlar için''Referandum kazanıldı ama bir zafer elde edilmedi. Anlamlı bir ‘Evet’ çıkmadı.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 11:10
Aydın Doğan'ın Hürriyet gazetesini Katarlı patronlara satmaya hazırlandığı, anlaşma aşamasında olduğu iddia edildi.

Aydın Doğan'ın Hürriyet gazetesi için Katarlı grupla el sıkıştığı ve satış anlaşmasında imzaların atılmasının artık an meselesi olduğu iddia edildi.

Çarşamba, 26 Nisan 2017 11:01
15 Temmuz darbe girişiminin hemen ardından Erdoğan'ın desteğiyle Hürriyet gazetesi Ankara Temsilciliği'ne getirilen Hande Fırat, "karargah" haberiyle bozulan ilişkilerini önce Erdoğan'ın katıldığı canlı yayında, sonra da "Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği" ödül töreninde düzeltti. Önceki gün düzenlenen törende "demokrasi ödülü" Hande Fırat'ın olurken, Fırat ödülü veren derneğin de Genel Sekreteri durumunda...

Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği tarafından düzenlenen "Medya Oscarları Ödül Töreni" adeta bir AKP şovuna çevrilirken, gazeteciler ödüllerini AKP'li vekiller ve bakanların elinden aldı.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 11:38
Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, referandumda ilk sonuçların gelmesinin hemen ardından Erdoğan ve yanındaki danışmanların sağa sola telefonlar açtığı ve Erdoğan'ın çok sinirli olduğunu yazdı.

16 Nisan'daki başkanlık referandumu sonrası Erdoğan ve danışmanlarının kameralar karşısına "üzgün" şekilde çıktığı görüntüler çok konuşulmuştu.

Bu görüntüler sonrası Erdoğan ve danışmanlarının seçim sonuçlarının ardından yaşadıklarına ilişkin ilk bilgiler ortaya çıktı.

Sözcü yazarı Can Ataklı, Ankara'daki bir kaynağından aldığı bilgileri köşesine taşıdı:

Cumartesi, 22 Nisan 2017 11:02
Ertuğrul Özkök, Han Şeyhun'a kimyasal saldırı iddialarıyla ilgili dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. Özkök, Esad'ın iddialarının ciddiye alınması gerektiğini söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Suriye'nin İdlib kentindeki Han Şeyhun kasabasına yönelik kimyasal saldırı iddialarıyla ilgili olarak ilginç bir yazı kaleme aldı.

Bugünkü "Sırf 'Esad söyledi' diye görmezden mi geleceğiz" başlıklı yazısında Özkök, kimyasal saldırı iddialarıyla ilgili olarak Suriye lideri Beşar Esad'ın sözlerini aktardı.

Cumartesi, 01 Nisan 2017 18:30
İsmail Sarp Aykurt

Türkiye’de spor gazeteciliği, pek kısa olmayan bir geçmişe sahip. Ancak bu geçmişin, kimi açılardan şimdiki spor gazeteciliği anlayışından farklılaştığı da ortada. Günümüzdeki ‘spor gazeteciliği’ anlayışı ise sporu toplumsal bir olgu olarak değil, bozuk bir düzenin ‘çöplerle dolu’ arka bahçesi olarak göstermeye yetiyor.

Cumartesi, 15 Nisan 2017 01:00
Orhan Gökdemir

Edebiyattan eksik kaldım. Utanarak söylüyorum bunu, pek çok romanı ayağımı sürüyerek okudum. Büyük bir merakla öğrenmeye çalışıyordum çünkü. Romanların yavaş ve az öğrettiği hissine kapıldım hep. Şimdi, mümkün olduğunca bu eksikliğimi kapatmaya çalışıyorum. Umberto Eco’nun “Foucault Sarkacı” gibi başucu kitaplarım var. Bir kısmını birden çok kez okudum.

Pages