967 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 07 Eylül 2017 08:45
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'ın Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ve Melis Alphan'ı hedef alan yazılarına yanıt geldi. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu, Hakan'a hitaben açık mektup kaleme aldı.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu (TKDF), Türkiye'de ensest oranına ilişkin yaptığı çalışmayı hedef alan Ahmet Hakan'a yanıt verdi.

Salı, 12 Eylül 2017 08:17
Hürriyet'ten kovulan Akif Beki, AKP'li "muhaliflerin" gazetesi Karar'a transfer oldu, ilk yazısında Hürriyet'i hedef aldı.

Hürriyet gazetesi tarafından kovulan Akif Beki'nin yeni adresi Karar oldu.

Karar'daki ilk yazısında Hürriyet'i ve yıllardır en büyük desteği verdiği AKP'yi hedef alan Beki, şu ifadeleri kullandı:

Cumartesi, 09 Eylül 2017 08:35
Hürriyet'te yazılarına son verilen Akif Beki'nin yeni adresi belli oldu.

Hürriyet'te yazılarına son verilen Akif Beki'nin yeni adresi Karar gazetesi oldu. Beki 12 Eylül'den itibaren yeni gazetesinde yazmaya başlayacak.

Hürriyet gazetesi yönetimi, 2013'ten beri Hürriyet'te haftada 3 gün yazan Akif Beki'nin yazılarına 9 Ağustos'ta son vermişti.  

 

Pazartesi, 11 Eylül 2017 14:22
Köşesinde Erdoğan'ı övmekten geri durmayan AKP'li yazarlar, neredeyse başka konu da yazı yazmıyor. Bir AKP'li yazar oturup bu konuyu araştırarak, Erdoğan'ı en çok yazan köşe yazarlarının isimlerini listeledi...

AKP'nin havuz medyası Erdoğan'ı manşet yapmaktan, köşe yazarları da Erdoğan'ı övmekten yorulmuyor.

İçinde Erdoğan geçmeden yazı yazamayan AKP'li kalemleri, yine AKP'li bir yazar listeledi.

AKP'nin yayın organlarından Türkiye gazetesi yazarı Fatih Selek, "En 'Erdoğancı' yazar kim?" bir yazı kaleme aldı.

Pazartesi, 11 Eylül 2017 12:48
AKP'li yazar Hakan Albayrak, Karar gazetesindeki köşesinde AKP'yi eleştirirken, "Eski AK Parti’ye, ortak akla, kadro hareketine duyulan özlem ifade ediliyor. Gittikçe yükselen bir tepki var. Bu tepki şimdilik homurtu halinde ama ‘kuvveden fiile çıkması’ an meselesi" dedi.

AKP'li muhaliflerin gazetesi Karar'da yazan Hakan Albayrak, partisine yönelik eleştirilerde bulundu.

Salı, 19 Eylül 2017 01:00
Orhan Gökdemir

AKP’nin eski ortağı cemaatin darbe girişimini bahane ederek ülkeyi OHAL ile idare etmeye başlamasının üzerinden bir yıl geçti. OHAL şartlarında yaptığı referanduma dayanarak kurduğu tek kişilik yönetim de yürürlükte. Ama bütün bunlar baskının, hukuksuzluğun, zulmün artmasının dışında AKP lehine bir gelişmeye de yol açabilmiş değil.

Cumartesi, 26 Ağustos 2017 12:15
Yalçın Küçük

26 Ağustos günü soL'da yayımlanan söyleşi: 

Çarşamba, 30 Ağustos 2017 19:10
Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Hürriyet gazetesine kayyum atanması çağrısı yaparken, "Devlet karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding'in Boydak Holding hâline gelişi bir dakikalık iştir. Adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir" dedi.

AKP'li yazar Cem Küçük, Hürriyet gazetesine geciktirilmeden kayyum atanmasını istedi.

"Devlet karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding'in Boydak Holding hâline gelişi bir dakikalık iştir. Adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir" diyen Küçük, şu iddiayı dile getirdi:

Pazar, 27 Ağustos 2017 11:57
Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Erdoğan eliyle yaratılan "yeni sistemin" Erdoğan'dan sonra hayatta kalamayacağını ifade etti.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Erdoğan eliyle yaratılan "yeni sistemin" Erdoğan'dan sonra hayatta kalamayacağını ifade etti. Özkök yazısında "Bu rejim Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan sonra asla yaşayamaz" ifadelerini kullandı. 

Ertuğrul Özkök'ün Hürriyet gazetesinde yer alan o yazısından ilgili bölüm şu şekilde:

'BU REJİM REİS’TEN SONRA YAŞAMAZ'

Perşembe, 03 Ağustos 2017 09:55
Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ün Hüseyin Gülerce'yi "devletin adamı" ilan etmesi sonrası, Hürriyet yazarı Mehmet Yılmaz, "Bu adam iki taraflı ajan mıymış?" diye sordu.

Sözcü ve Cumhuriyet gazetesi davalarında tanık sıfatıyla ifade vermesi eleştiri konusu olan Hüseyin Gülerce'yi savunan Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Gülerce için "devletin adamı" demiş ve "devlet" için çalıştığını ileri sürmüştü.

Salı, 22 Ağustos 2017 17:46
Gazi Üniversitesi emekli öğretim üyesi ve Hürriyet gazetesi yazarı Prof. Dr. Şükrü Kızılot vefat etti. Kızılot, vergi ve çalışma hayatı yazılarıyla olarak tanınıyordu.

Türkiye'nin tanınmış vergi uzmanlarından 59 yaşındaki Prof. Dr. Şükrü Kızılot yaklaşık üç yıl önce beyin kanaması geçirmiş, tedavi görmüştü. 

Yaklaşık 15 gün önce yeniden rahatsızlanan Kızılot, son üç gündür yoğun bakımda tedavi altında tutuluyordu. Prof. Kızılot'un hayatını kaybettiği öğrenildi. 

Salı, 08 Ağustos 2017 22:30
Hürriyet gazetesi yönetiminin, Akif Beki'nin yazılarına son verdiği iddia edildi. Beki'nin Fetullah Gülen'in bir dönem sağ kolu olduğu iddia edilen Gülerce'yi eleştirmesi nedeniyle, gazeteyle yollarının ayrıldığı öne sürüldü.

Hürriyet gazetesi yönetiminin, Akif Beki'nin yazılarına son verdiği iddia edildi.

Akif Beki son günlerde Hüseyin Gülerce’yi eleştiren yazılarıyla gündeme gelmişti. Hüseyin Gülerce bir dönem Fetullah Gülen’in sağ kolu olarak biliniyordu.

Odatv’de yer alan habere göre; Akif Beki’nin yazılarına Gülerce’yi eleştirmesi nedeniyle son verildi.

Pazar, 20 Ağustos 2017 13:11
Hürriyet yazarı Gülse Birsel, "Vatikan'ın cinleri kadrolu olarak işe aldığını" söyleyen Abdurrahman Dilipak'ı köşesine taşıdı. Birsel şunları yazdı: "Abdurrahman Dilipak mizahımızı, mesleğimizi çaldı! Yetkililer buradan duysun. Mizah yazarlarının ayriyeten bir sendikası yok, ama belki bu olaydan sonra kurmak gerekliliği ortaya çıkmış oldu."

Yeni Akit gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak, Vatikan'ın çıkardığı cinleri kadrolu işe aldığını ve istihbarat işleri için kullandığını yazmıştı. Dilipak'ın o yazısı Hürriyet yazarı Gülse Birsel'in bugünkü köşesine konu oldu. 

Çarşamba, 02 Ağustos 2017 11:00
Cumhuriyet gazetesi davasında tutuklanan ve tahliye talebi reddedilen Ahmet Şık, cezaevinden gönderdiği mesajda, “Haklıyız, başımız dik, haklı olduğumuz için güçlüyüz, direnmeye devam edeceğiz. Bu dava hukuki bir dava değildir. Hukuk bizim suçlu olmadığımızı biliyor" dedi.

CHP Bursa Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Orhan Sarıbal, Silivri’de tutuklu bulunan gazeteci Ahmet Şık, Kadri Gürsel, Akın Atalay, Murat Sabuncu ve Gökmen Ulu’yu ziyaret etti.

Çarşamba, 23 Ağustos 2017 08:42
Çete reisi Sedat Peker, 15 yaşında bir çocuğa yönelik cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen yakın arkadaşı Oğuz Bulut'a ilişkin yapılan bir haber üzerine iddiaya göre Ahmet Hakan'a "Cevap hakkımı kullanmak istiyorum" diye mesaj attı. Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, iddiaya ilişkin, "Suratın bembeyaz oldu, betin benzin attı. Senin için o an canlı yayında dayanamayıp kalp krizi geçireceksin diye üzüldüm. İşte sen busun" dedi.

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük ile Hürriyet yazarı Ahmet Hakan arasındaki tartışmaya şimdi de Sedat Peker eklendi.

Sedat Peker'in, istismarcı arkadaşı Oğuz Bulut'a ilişkin yapılan bir haber sonrası Ahmet Hakan'a mesaj attığını ileri süren Cem Küçük, şu ifadeleri kullandı:

Pages