521 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 14 Ocak 2015 12:12
Cumhuriyet gazetesinin ardından Yurt gazetesi binası önünde de polis "önlem" aldı.

Cumhuriyet'in Charlie Hebdo baskısının ardından gece saat 01.00'de polis ekipleri Şişli Büyükdere Caddesi'ni Abide-i Hürriyet Caddesi'ne bağlayan, İstiklal Sokağı'nı trafiğe kapatmıştı.

Cumartesi, 10 Ocak 2015 10:10
Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü… Bundan 54 yıl önce gazete patronlarının karşısına “simidimiz ve hürriyetimiz için” sloganıyla dikilen basın emekçilerinin mücadelesi, günümüzde sömürünün, baskının ve tutuklamaların hedefindeki gazetecilere de ışık tutuyor.

4 Ocak  1961'de basın emekçileri lehine bir yasanın kabul edilmesi sonrası yaşananlar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ne giden yolu açacaktı.

10 Ocak tarihinde Resmi Gazete'nin yayımlanmasıyla artık gazeteciler birçok önemli hak kazanmıştı. Buna tepki gösteren 9 gazete patronu, yasanın geri çekilmesi talebiyle üç gün gazete çıkarmayacaklarını açıkladı.

Cuma, 02 Ocak 2015 21:26
Bugün Hürriyet gazetesinde "Namluların Ucunda Ölümüne Maç" başlığı ile yayımlanan haberde; devrimci taraftarları ile bilinen Karadolapspor'un Zeytinburnu-Karadolapspor maçında olaylar çıkardığı, havaya pompalılar ile ateş açtığı ve futbolcuların muştalarla darp edildiği iddiası yer almıştı.

Karadolapspor taraftarları ise sosyal medya hesaplarında, Hürriyet’te çıkan haberi yalanlayarak, “Hürriyet Gazetesi Karadolapspor’u karalamakta, hedef göstermektedir.Yıllarca bedeller ödeyip kazanılan Alibeyköy Karadolap'ın devrimci spor Karadolapspor'u linç girişimi başlamıştır. Halkımızdan Hürriyet gazetesini aramalarını ve tepkilerini göstermelerini istiyoruz" denildi.

Pazartesi, 05 Ocak 2015 20:31
Gazeteci Deniz Zeyrek, Erdoğan Bayraktar'ın oylama öncesi yolsuzlukla suçlanan bakanlardan biri tarafından telefonla aranıp "Yüce Divan'da yargılanmayı isteyerek ortak stratejinin dışına çıkıyorsun" diye uyarıldığını iddia etti.

17 Aralık operasyonunun ardından NTV'de canlı yayına katılıp, "suçlandığı işlemlerin büyük bölümününün dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın onayıyla yapıldığını, kendisiyle birlikte Erdoğan'ın da istifa etmesi gerektiğini" söyleyen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı, AKP Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar'ın, TBMM Soruşturma Komisyonu'ndaki Yüce Divan oylamasından önce uyarıldığı öne sürüldü.

Cuma, 23 Ocak 2015 11:09
Yolsuzluk ve rüşvetle suçlanan dört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilmemesine ilişkin kararın 22 Aralık'ta alındığı ileri sürüldü. CHP'li Aksünger, konuya ilişin soL'a yaptığı açıklamalarda o günü anlatmış, değişim "gözle görülürdü" demişti.

Yolsuzlukla suçlanan 4 bakan, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar’ın, AKP grup başkanvekilleri Mustafa Elitaş ile Mahir Ünal ile birlikte, Meclis Soruşturma Komisyonu’nun karar oylamasını yapacağı 22 Aralık’tan bir gece önce Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla kritik bir görüşme yaptıkları ortaya çıktı.

Perşembe, 15 Ocak 2015 08:30
Ahmet Çınar

Geçen hafta bu köşede “siyasal İslâm’ın fıtratına” dair kaleme aldığımız yazının başlığı “Kaypak ve ikiyüzlü” idi.

Aradan geçen yedi günde, kaypaklığın ve ikiyüzlülüğün en kıvrak, en arsız, en yüzsüz örnekleri sergilendi.  

Perşembe, 18 Aralık 2014 11:27
Hürriyet gazetesinin internet sitesi, Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın "Yezidlere boyun eğmek yok" sözlerini "Yezidilere boyun eğmek yok" şeklinde duyurdu.

Ekrem Dumanlı bu sabah saatlerinde Eyüp Devlet Hastanesi'ne getirilerek burada sağlık kontrolünden geçirildi.

Perşembe, 04 Aralık 2014 08:38
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, türkücü Yavuz Bingöl'ün kendisine yönelik ''söylediklerimi doğru yansıtmadı'' eleştirisine yanıt verdi.

Dün, Ahmet Hakan'ın "Çarşamba Söyleşileri"ne Yavuz Bingöl konuk olmuştu. Bingöl'ün Berkin Elvan'ın annesinin Tayyip Erdoğan tarafından yuhalatılmasına ilişkin sözleri çok tepki çekmiş, Bingöl önce "Ahmet Hakan sözlerimi çarpıttı" demiş, sonra da özür dilemişti.

Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde Bingöl'ün iddiasına cevap verdi.

İşte Hakan'ın yazısı:

Salı, 23 Aralık 2014 10:37
Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök’e 2009 yılında Fethullah Gülen hakkında yazdığı bir köşe yazısı soruldu.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Gülen cemaati yayınlarını da kapsayan 14 Aralık operasyonu soruşturması kapsamında tanık olarak ifade verdi.

Cumartesi, 06 Aralık 2014 09:34
Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'i öldüren Ogün Samast, dün "tanık" sıfatıyla dinlenirken, Samast'ın suikaste ilişkin üçüncü bir kişinin adını verdiği iddia edildi.

Hükümlü bulunduğu Kandıra Cezaevi’nden 10.30 sıralarında Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilen Samast, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Yusuf Hakkı Doğan’a yaklaşık 3 saat ifade verdi.

Salı, 23 Aralık 2014 17:51
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, parti lideri olarak ilk defa ziyaret ettiği Rusya’nın başkenti Moskova’da daimi temsilcilik açmayı düşündüklerini söyledi.

4 gün sürecek Rusya gezisine başlarken Moskova havalimanında, temasları hakkında bilgi veren HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Rusya’da çok sayıda yurttaşımız, iş adamlarımız var. Partimiz bunu göz önünde bulundurarak Moskova’da bir HDP temsilciliği açmayı düşünüyor.

Perşembe, 18 Aralık 2014 11:39
Tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen Ekrem Dumanlı'ya sorgusunda yöneltilen sorular ortaya çıktı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Dumanlı'ya şu sorular yöneltildi:

- Fethullah Gülen’le tanışıklığınız var mı? Hangi tarihten bu yana, ne kadar tanırsınız?

Pazar, 21 Aralık 2014 09:38
Mehmet Cengiz, 17 Aralık tapelerinde yer alan sözleri hakkında konuştu.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonun 2. dalgası olan 25 Aralık'ta gözaltına alınan Cengiz Holding Yönetim Kurulu BaşkanıMehmet Cengiz tapelerde yer alan “Bu milletin a.ına koyacağız” sözleri için, “Ben ülkemin her köşesinde iş yapıyorum. Toplam çalışan sayımız 30 bini aşıyor. Milletime küfredecek kadar aptal mıyım?” dedi.

Çarşamba, 03 Aralık 2014 09:12
2008-2009 yılları arasında 160 isminin, “istihbari dinleme” adı altında, "terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle" dinlendiği ortaya çıktı.

Gazetecileri, rektörler ve eski komutanların da aralarında bulunduğu 160 kişinin telefonlarının IMEI numaraları üzerinden, ‘terör ve organize suç örgütü üyesi olduğu gerekçesiyle’ dinlendiği ortaya çıktı.

Perşembe, 18 Aralık 2014 17:30
Bayram Uluad

Yıllar önceydi. Hafızam kötü, bağışlayın beni. O yüzden yıllar önceydi diyorum. Bir sabah uyandık, güzelim ülkem operasyon mahalline dönmüştü. Yurdun her yerinde kazılar yapılıyor, planlar 'deşifre' ediliyor, senaryolar soruşturuluyor, selam verdiği için insanlar gözaltına alınıyor ve tutuklanıyordu. Haklarında hüküm verilmemiş olmasına rağmen uzun yıllar tutuklu kalınıyordu.

Pages