922 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 08 Nisan 2017 19:39
Hürriyet gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı istifa etti.

Hürriyet gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı görevi bıraktı. 1996 yılından bu yana gazetede görev yapan Sabancı, ayrılık kararını kurum içi bir yazışmayla çalışanlara bildirdi.

Pazartesi, 17 Nisan 2017 02:06
Hürriyet gazetesi yazarlarından Abdulkadir Selvi, referanduma ilişkin ''Anlamlı bir ‘Evet’ çıkmadı. Bu sonuçların Erdoğan’ın hemen partinin başına geçmesini zaruri hale getirdiği konuşuluyor'' dedi.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarlarından Abdulkadir Selvi şaibeli referandum sonuçlarını köşesine taşıdı. Sonuçlardan memnun olmadığını dile getiren Selvi, mühürsüz oy kullanımına ilişkin de muhalefetin bu işin peşini bırakmayacağını söyledi. Selvi, şaibeli sonuçlar için''Referandum kazanıldı ama bir zafer elde edilmedi. Anlamlı bir ‘Evet’ çıkmadı.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 11:10
Aydın Doğan'ın Hürriyet gazetesini Katarlı patronlara satmaya hazırlandığı, anlaşma aşamasında olduğu iddia edildi.

Aydın Doğan'ın Hürriyet gazetesi için Katarlı grupla el sıkıştığı ve satış anlaşmasında imzaların atılmasının artık an meselesi olduğu iddia edildi.

Çarşamba, 19 Nisan 2017 11:38
Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, referandumda ilk sonuçların gelmesinin hemen ardından Erdoğan ve yanındaki danışmanların sağa sola telefonlar açtığı ve Erdoğan'ın çok sinirli olduğunu yazdı.

16 Nisan'daki başkanlık referandumu sonrası Erdoğan ve danışmanlarının kameralar karşısına "üzgün" şekilde çıktığı görüntüler çok konuşulmuştu.

Bu görüntüler sonrası Erdoğan ve danışmanlarının seçim sonuçlarının ardından yaşadıklarına ilişkin ilk bilgiler ortaya çıktı.

Sözcü yazarı Can Ataklı, Ankara'daki bir kaynağından aldığı bilgileri köşesine taşıdı:

Cumartesi, 22 Nisan 2017 11:02
Ertuğrul Özkök, Han Şeyhun'a kimyasal saldırı iddialarıyla ilgili dikkat çekici bir yazı kaleme aldı. Özkök, Esad'ın iddialarının ciddiye alınması gerektiğini söyledi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Suriye'nin İdlib kentindeki Han Şeyhun kasabasına yönelik kimyasal saldırı iddialarıyla ilgili olarak ilginç bir yazı kaleme aldı.

Bugünkü "Sırf 'Esad söyledi' diye görmezden mi geleceğiz" başlıklı yazısında Özkök, kimyasal saldırı iddialarıyla ilgili olarak Suriye lideri Beşar Esad'ın sözlerini aktardı.

Cumartesi, 01 Nisan 2017 18:30
İsmail Sarp Aykurt

Türkiye’de spor gazeteciliği, pek kısa olmayan bir geçmişe sahip. Ancak bu geçmişin, kimi açılardan şimdiki spor gazeteciliği anlayışından farklılaştığı da ortada. Günümüzdeki ‘spor gazeteciliği’ anlayışı ise sporu toplumsal bir olgu olarak değil, bozuk bir düzenin ‘çöplerle dolu’ arka bahçesi olarak göstermeye yetiyor.

Cumartesi, 15 Nisan 2017 01:00
Orhan Gökdemir

Edebiyattan eksik kaldım. Utanarak söylüyorum bunu, pek çok romanı ayağımı sürüyerek okudum. Büyük bir merakla öğrenmeye çalışıyordum çünkü. Romanların yavaş ve az öğrettiği hissine kapıldım hep. Şimdi, mümkün olduğunca bu eksikliğimi kapatmaya çalışıyorum. Umberto Eco’nun “Foucault Sarkacı” gibi başucu kitaplarım var. Bir kısmını birden çok kez okudum.

Salı, 18 Nisan 2017 14:50
''Menderes'i o geceki kadar üzgün ve sinirlilik içinde görmemiştim. Saçları dağınıktı. Yüzü sararmıştı. Fatin Rüştü Zorlu bir aralık yanıma geldi. Bak Samet Bey, dedi, Adnan Bey, mağlup bir kumandana ne kadar benziyor, üstünde sadece üniforması eksik.''

1957 seçimleri Demokrat Partinin (DP) herkes için eski "pırıltısını" kaybetmeye ve düpedüz sallanmaya başladığı bir dönemde gerçekleşti. 1950'lerin başındaki demokrasi, özgürlük ve refah vaat eden, hatta bu şekilde çeşitli sol entelektüelleri de peşine takmış Demokrat Parti, kısa sürede dikta rejimini aratmayan uygulamaları hayata geçirir olmuştu.

Çarşamba, 29 Mart 2017 15:31
Hürriyet gazetesi yazarı Melike Karakartal, dün evinde saldırıya uğradı.

Hürriyet yazarı Melike Karakartal, evinde saldırıya uğradı. Kendisini kargo firması çalışanı olarak tanıtan saldırgan olay yerinde polis tarafından yakalandı, ancak tutuksuz yargılanmak üzere salıverildi.

Karakartal, Hurriyet'e yaptığı açıklamada, olayı şöyle anlattı:

Perşembe, 09 Mart 2017 10:45
CNN Türk'te Hürriyet Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek sorusuna cevap veren Doç.Dr Mehmet Şahin'den "tek adam" itirafı geldi.

CNN Türk'te Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında başkanlık sistemi ve "tek adam" yönetimi tartışıldı. 

Programın konuklarından olan Hürriyet Gazetesi Yazarı Deniz Zeyrek, kendisine cevap vermesi istemiyle başkanlığı savunan Doç.Dr Mehmet Şahin'e yürütmenin başındaki kişinin yanlış bir karar alması halinde getirilen sistemin nasıl bir çözüm üreteciğini sordu.

Pazartesi, 27 Mart 2017 07:33
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Hakan Şükür'e destek veren DHA muhabiri Kadir Çetinçalı'ya ve Hakan Şükür'e tepki gösterdi.

Galatasaray'da toplanan Divan Kurulu'nun Hakan Şükür'ü ihraç etmemesi sonrası AKP'liler sert şekilde Galatasaray'ı hedef alırken, bu isimlere Hürriyet yazarı Ahmet Hakan da eklendi.

Çarşamba, 01 Mart 2017 10:03
Hürriyet Genel Yayın Yönetmenliği görevini Fikret Bila üstlenecek.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmenliği görevini bırakan Sedat Ergin, görevi bugün Fikret Bila'ya devredecek.

Ağustos 2014'te göreve getirilen Sedat Ergin, Hürriyet'te köşe yazmaya devam edecek.

Ergin, bugün Hürriyet'in İstanbul Bağcılar binasında düzenlenecek törenle görevi Fikret Bila'ya devredecek.

Tören öğle saatlerinde gerçekleşecek.

 

Perşembe, 02 Mart 2017 07:29
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Şevki Yılmaz'ın “Ahmet Hakan eskiden İslam’ın hizmetkârıydı. Biz onun yeniden İslam’ın hizmetkârı olmasını istiyoruz" sözlerine, "Sen hiç merak etme. Ben yine İslam’ın hizmetkârıyım" diyerek yanıt verdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Hürriyet'in manşetine gelen tepkilere verdiği yanıtın da tepki görmesi sonrası "Benim dönüşümün hızına dünya bile yetişemezmiş" başlıklı bir yazı kaleme alarak, konuyla ilgili hep aynı şeyleri söylediğini belirtti ve "Söylediğim, söylemeye devam ettiğim ve söyleyeceğim şey budur. Nerede dönüş? Nerede dönüşün hızı? Nerede dünyanın dönüşü?" ifadelerini kullandı.

Çarşamba, 15 Mart 2017 07:41
Hürriyet gazetesi yazarları arasında referandumda “Hayır rüzgârı tersine döndü...” tartışması yaşandı. Abdulkadir Selvi'nin Hollanda krizi sonrası hayır rüzgârının sona erdiği iddiasına yanıt veren Ertuğrul Özkök, "Acaba bu araştırmayı rüzgârgülüyle mi yapmış... Fırıldak rüzgârgülüyle yani..." dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi ile Ertuğrul Özkök arasında "Hayır rüzgârı" tartışması yaşandı.

Selvi dünkü yazısında, Holllanda krizi sonrası “Hayır rüzgârı tersine döndü...” derken, bu iddiaya tepki gösteren Özkök, araştırmanın ne ara yapıldığını sordu ve ekledi: "Acaba bu araştırmayı rüzgârgülüyle mi yapmış... Fırıldak rüzgârgülüyle yani..."

Perşembe, 30 Mart 2017 07:26
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Erdoğan'ın "Hayır" çadırına gelmesini "muazzam" bir fırsat olarak tanımlarken, hayırcıların bir tekinin bile Erdoğan'a "Cumhurbaşkanının aynı zamanda parti genel başkanı olmasını istemediğimiz için hayır diyoruz" demediğini söyledi. Oysa bu sözler Erdoğan'a söylenmiş, Erdoğan ABD'yi örnek göstermişti. Üstelik CHP'lilere 'yalancı" demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayır" çadırında CHP'lilere "Siz de Genel Başkanınız gibi yalan konuşuyorsunuz" dedi, Ahmet Hakan yine Erdoğan'ı haklı bulmayı başardı.

"Hayır çadırında kaçan muazzam fırsat" başlıklı bir yazı kaleme alan Hakan, haber okumadığını gözler önüne seren ifadeler kullanarak "hayır" diyen yurttaşları eleştirdi.

Pages