709 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 08 Şubat 2016 12:59
Hürriyet gazetesi Aylan bebeğin fotoğrafını kullandığı sayfa manşetinin altına koyduğu reklamla pes dedirtti.

Hürriyet gazetesi muhabiri Cansu Çamlıbel'in Freedom House Başkanı Mark P. Lagon ile yaptığı röportajı bugün 22. sayfasında manşet olarak kullandı.

Sayfa manşetinin fotoğrafında Aylan bebeğe yer veren gazete, sayfanın altına ise "böyle fırsata balıklama atlanır" başlığıyla kumsalda uzanan insanların fotoğrafını koydu.

İşte yoruma yer bırakmayacak sayfa düzenlemesi:

Perşembe, 04 Şubat 2016 09:30
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Bülent Arınç'ın açıklamalarının bir 'yeni parti'ye yol açıp açmayacağını yazdı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde AKP'ye yönelik eleştirilerde bulunan Bülent Arınç'ı yazdı. Bir dönem AKP'de görev yapmış bazı isimlerin bir araya gelerek parti kuracaklarına dönük iddiaları da yorumlayan Hakan "Çok uzaklar ama böyle bir hedeflerinin hiç mi hiç olmadığını söylemek zor" ifadelerini kullandı.

Pazar, 07 Şubat 2016 21:10
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde, düzen medyasının önde gelen patron ve üst düzey yöneticileri ile toplantı yaptı. Toplantıya Doğan Medya'dan Yeni Şafak'a kadar pek çok medya kuruluşunun temsilcileri ve patronları katıldı.

Saat 13.30'da gerçekleşen toplantıya, Başbakan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Yalçın Akdoğan, Mehmet Şimşek, Tuğrul Türkeş ve Lütfi Elvan da katıldı. AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik ve İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya da buluşmada yer aldı.

Pazar, 07 Şubat 2016 12:00
Hürriyet'in Washington Temsilcisi tolga Tanış bugünkü yazısında "Suriye politikasının çöküşü sanırım daha önce hiç bu kadar net biçimde ortaya çıkmamıştı" dedi.

Hürriyet Gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, "Uzun süredir zaten herkes söylüyordu, ama Türkiye'nin Suriye politikasının çöküşü sanırım daha önce hiç bu kadar net biçimde ortaya çıkmamıştı" dedi. "Son bir haftadır yaşananlar ışığında hikâyeyi üç maddede toplamaya çalışacağım" bu üç maddeyi, 'Rojava'nın siyasi destek bulması', 'Esad muhaliflerinin bozguna uğraması' ve 'Türkiye'nin ABD'ni

Pazartesi, 11 Ocak 2016 10:07
Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, başkanlık sistemini kendisinin de savunduğunu söylerken "Başkanlık meselesi yalnızca Tayyip Erdoğan’ın değil, onlarca yıldır süren ve benim de şahit olduğum birçok lider sohbetinde konuşulan bir memleket meselesidir" diyerek Özal'ı, Türkeş'i, Kahveci'yi ve Demirel'i örnek gösterdi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Üniter sistemli başkanlık baktığımızda var. Hitler Almanyası'na baktığımızda da bunu görürsünüz. Başka ülkelerde de görürsünüz" sözleri sonrası artan başkanlık sistemi tartışmalarına ilişkin Hürriyet yazarı Fatih Çekirge de bir köşe yazısı kaleme aldı.

Cuma, 01 Ocak 2016 15:57
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Medine'de hayatını kaybeden Akit gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya'yı savundu.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan köşesinden Akit'teki gerici ve cinsiyetçi yazılarıyla bilinen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'la gittiği Medine'de kalp krizi sonucu ölen Hasan Karakaya'nın, ölümünün ardından sosyal medyada yer alan sözlere tepki gösterdi. 

Pazartesi, 11 Ocak 2016 12:11
AKP'nin yayın organlarından Star gazetesi ve Hürriyet, Putin'in açıklamalarını haber sitelerinin manşetinden duyururken aynı ifadeleri kullandılar.

Rusya Devlet Başkanı Putin'in, Ukrayna ve ekonomik yaptırımlar konusunda yaptığı açıklamalar Star ve Hürriyet tarafından aynı ifadelerle manşete taşındı.

AKP'nin yayın organlarından Star ve Hürriyet'in dikkat çeken uyumu şöyle:

STAR

Cumartesi, 16 Ocak 2016 08:35
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Erdoğan'ın başkanlık sistemi için baskın seçim hazırlığında olduğunu ileri sürdü.

 

Geçtiğimiz günlerde Akif Beki'nin dile getirdiği iddiaların bir benzeri bu kez Ahmet Hakan'dan geldi. "İddia ediyorum: Erdoğan bir baskın seçim planlıyor" diyen Hakan, CHP, MHP ve HDP'nin içinde bulunduğu durumun bunun için büyük fırsat olduğunu dile getirdi.

Hakan, Erdoğan'ın kafasındaki plana ilişkin ise şu ifadeleri kullandı:

Çarşamba, 20 Ocak 2016 21:17
Hükümete yakın Star gazetesi yazarı Ahmet Kekeç, gazeteci Yılmaz Özdil'i Hürriyet gazetesinden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kovdurduğunu iddia etti.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Star gazetesi yazarlarından Ahmet Kekeç, gazeteci Yılmaz Özdil'in Hürriyet'le ilişkisinin kesilmesinin sorumlusu olarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu gösterdi.

Pazar, 03 Ocak 2016 11:36
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, bugünkü yazısında Hasan Karakaya'nın ölümünün ardından Akit gazetesini arayarak taziyesini ileten CHP lideri Kılıçdaroğlu'na "Akit'i arayan elleriniz dert görmesin Kemal Bey" dedi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Hasan Karakaya savunmasına devam ediyor. 

Çarşamba, 27 Ocak 2016 14:59
İsveç'te patlayıcı madde taşıyan bir Türk yük gemisi yetkililerce alıkonuldu. Limanda tutulan geminin sahibi Türk şirket, yapılan kontrolün rutin olduğunu savundu.

İsveç Nakliye Ajansı'ndan üst düzey yetkili Thomas Astrom, AFP'ye yaptığı açıklamada, Varberg limanında Cuma gününden beri bekletilen "Whiskey Trio" adlı geminin ayrılmasına, “hem güvenlik nedeniyle hem de mürettebatın kötü çalışma koşulları sebebiyle” izin verilmediğini söyledi.

Cuma, 15 Ocak 2016 15:06
İngiltere'de önde gelen 25 yazar, Başbakan David Cameron'a bir mektup göndererek, Türkiye'de basın özgürlüğüne yönelik kaygıları önümüzdeki hafta Londra'da görüşeceği Başbakan Ahmet Davutoğlu'na iletmesini istedi.

Uluslararası Yazarlar Birliği'nin (PEN) İngiltere, Galler ve İskoçya'daki başkanlarının da aralarında bulunduğu 25 yazar Başbakan David Cameron'a bir mektup yolladı.

BBC Türkçe'nin haberine göre yazarlar, Türkiye'de meslektaşlarını, gazetecileri ve yayıncıları hedef alan tehditlerin ve fiziksel saldırıların hayatın olağan bir parçası haline geldiğini belirtti.

Çarşamba, 27 Ocak 2016 09:30
Özgür Keşaplı Didrickson

Mustafa Koç’un ölümü ardından fok Badem’le yüzmesine ait görüntüler de medyada yeniden dolanmaya başladı. Birkaç nedenle bu konuya değinmek gerekiyor. 

Perşembe, 24 Aralık 2015 19:10
Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın hakkında 10 Ekim'de Ankara Garı önünde meydana gelen patlamayla ilgili yayın yasağını ihlal ettiği gerekesiyle 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle iddianame düzenledi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın hakkında, 10 Ekim'de Ankara Garı önünde meydana gelen saldırıyla ilgili yayın yasağını ihlal ettiği gerekesiyle "soruşturmanın gizliliğini ihlal" suçundan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle iddianame düzenledi.

Çarşamba, 02 Aralık 2015 17:43
Hürriyet gazetesi, Bülent Mumay ve Şükrü Küçükşahin'i işten çıkardı.

Hürriyet'in internet bölümünde çeşitli görevlerde çalışan ve son olarak Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in özel danışmanı görevine getirilen Bülent Mumay ve gazetenin köşe yazarlarından Şükrü Küçükşahin işten çıkarıldı.

Pages