861 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 10 Ocak 2017 15:40
Hürriyet gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, görevinden alındı. Kararı ilk duyuran isimlerden biri Star yazarı Cem Küçük olurken, "Aydın Doğan,Tolga Tanış'ı görevden aldı ve Washington temsilciliğine Cansu Çamlıbel'i getirdi. Kendisini tebrik ederim" dedi.

IŞİD ve AKP ilişkilerine ilişkin yaptığı haberlerle dikkat çeken Hürriyet gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, görevinden alındı.

Çarşamba, 11 Ocak 2017 17:13
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Rıza Sarraf'a ve Latif Erdoğan'a "hakaret" ettiği iddiasıyla 5 bin 240 lira para cezasına çarptırıldı.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, 8 ayrı köşe yazısında Rıza Sarraf'a, 2 ayrı yazısında da Latif Erdoğan'a "hakaret" ettiği iddiasıyla toplam 5 bin 240 lira adli para cezasına mahkum edildi.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmalara Ahmet Hakan gelmedi. Duruşmada, Rıza Sarraf'ın avukatı Ayten Yılmaz hazır bulundu.

Salı, 03 Ocak 2017 07:37
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, yılbaşı gecesi Ankara ve İstanbul'da "ikiz saldırı" planlandığını ve Ankara'daki saldırı girişiminin önlendiğini ileri sürdü.

İstanbul'da 39 kişinin  hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin bir yazı kaleme alan Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, yılbaşı gecesi Ankara'da bir saldırı planlandığını ancak engellendiğini öne sürdü.

Çarşamba, 04 Ocak 2017 07:48
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bazı bakanların İncirlik Üssü'nün ABD'ye kapatılmasını önerdikleri, konunun Trump'ın tavrına göre gündeme geleceğini ileri sürdü.

Son Reina saldırısı sonrası Bakanlar Kurulu Toplantısı'ndan edindiği bilgileri aktaran Abdulkadir Selvi, İncirlik'e ilişkin ilginç bir iddiayı gündeme getirdi.

Pazar, 08 Ocak 2017 08:38
Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş’un "Suriye politikası baştan yanlıştı" sözlerine, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakın gazeteden yanıt geldi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş’un Suriye’ye ilişkin sözlerine eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesinden yanıt geldi.

Salı, 10 Ocak 2017 07:55
Rusya Büyükelçisi Karlov'u öldüren polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş'ın 7 kez Erdoğan ve Davutoğlu'nun katıldığı programlarda koruma görevinde bulunduğu öğrenildi.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, suikastçı polis Mert Altıntaş'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun Ankara dışındaki 7 programına katıldığını yazdı.

Selvi'nin aktardığı liste şöyle:

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile o dönem başbakan olan Ahmet Davutoğlu’nun 29-30 Ekim 2014 tarihinde birlikte katıldıkları Karaman programı.

Salı, 27 Aralık 2016 07:45
AKP'nin yayın organlarından Akşam gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitoğlu, Doğan Holding’in Ankara Temsilcisi Barbaros Muratoğlu'nun tutuklanması sonrası Hürriyet ve Doğan Grubu'na yeni operasyonlar yapılacağının sinyalini verdi.

AKP'nin yayın organlarından olan Akşam'ın Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Hürriyet ve Doğan Grubu'na operasyon yapılacağı sinyali verdi.

Çarşamba, 21 Aralık 2016 11:18
Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek'in görevini bıraktığı yerine Hande Fırat'ın getirileceği aktarıldı.

Hürriyet gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek görevi bıraktığı duyuruldu. Zeyrek'in gazetedeki yazıları ise devam edecek.

Duvar'ın iddiasına göre, Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek görevi bırakıyor. Radikal gazetesi Ankara Temsilcisi iken Hürriyet gazetesinde bu görevi üstlenen Zeyrek, bundan sonra yazar olarak göreve devam edecek. 

Cuma, 02 Aralık 2016 10:15
Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, dün gerçekleşen Yıldırım- Bahçeli görüşmesinin detaylarını anlattı.

CNN TÜRK'te yayınlanan Ahmet Hakan ile Tarafsız Bölge programına katılan Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, kritik Binali Yıldırım-Devlet Bahçeli görüşmesinin detaylarını anlattı.

Selvi'nin açıklamaları şu şekilde:

Cuma, 30 Aralık 2016 08:23
Hürriyet gazetesi, bugün yayınladığı haberle Yeni Akit'in koltuğuna göz koyduğunu gösterdi...

Hürriyet gazetesinin internet sitesinde yayınlanan bir haber, Hürriyet'in Yeni Akit'in koltuğuna göz diktiğini yorumlarına neden oldu.

"Cuma mesajları atarak sevdiklerinizi mutlu edin" başlıklı haberde şu ifadeleri kullandı:

Salı, 13 Aralık 2016 07:10
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Beşiktaş saldırısına ilişkin yazdığı yazıda HDP'yi hedef alarak "Bunları diyemedikten sonra bildiri falan yayınlama HDP" dedi.

Beşiktaş'ta 44 kişinin hayatını kaybettiği saldırılara ilişkin Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bir köşe yazısı kaleme aldı.

HDP'yi hedef alan Ahmet Hakan, "Söylenmesi gerekenleri söyleyemeyecek derecede aciz olanın susması, konuşmasından bin kat daha delikanlıcadır" dedi.

Yazının ilgili bölümü şöyle:

"HDP bir kınama bildirisi yayınlamış. 

Ne demiş bildiride?

Pazartesi, 12 Aralık 2016 07:47
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Dolmabahçe'nin talimatı Kandil'den" iddiasında bulunurken, "Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Güvenlik Zirvesi sıradan bir zirve değildi. Dolmabahçe’nin bedeli çok ağır ödetilecek" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'ta yaşanan bombalı saldırı sonrası 39 kişi hayatını kaybederken, Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, saldırıya ilişkin bir köşe yazısı kaleme aldı.

Salı, 27 Aralık 2016 08:47
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na seslenerek "Kendinizi toparlamazsanız sizin ve hatta partinizin kuvvetli bir alternatifi yolda gibi…" dedi.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, köşe yazısında CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na seslendi. Hakan, "Kemal Kılıçdaroğlu'na: Kendinizi toparlamazsanız sizin ve hatta partinizin kuvvetli bir alternatifi yolda gibi… Bir şey bildiğim için söylemiyorum… Sadece hissediyorum. Ki hislerimde pek yanılmam" ifadelerini kullandı.

 

Pazartesi, 26 Aralık 2016 10:31
Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, "Hain Kobani'den" manşetinin yalan olduğu yönündeki haberler sonrası "öz eleştiri" yaptı.

Kayseri'de 14 askerin hayatını kaybettiği bombalı saldırı sonrası Hürriyet gazetesi bir manşet hazırlamış ve saldırının talimatını 'Azad Siser' kod isimli Ekrem Güney'in verdiğini ileri sürmüştü. Bu haber sonrası Güney'in aylar önce çıkan bir çatışmada öldüğü ortaya çıkmıştı.

Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici, habere gelen eleştirilerle ilgili yazısında şu ifadeleri kullandı:

Pazar, 25 Aralık 2016 10:55
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, Türk askerlerine ait olduğu iddiasıyla IŞİD tarafından yayımlanan öldürme görüntüleriyle ilgili 5 maddelik bir "deklarasyon" kaleme aldı ve görüntülerle ilgili bir açıklama yapılmasını istedi.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, Suriye'deki DEAŞ üyesi teröristlerin yayınladığı ve iki Türk askerine ait olduğunu ileri sürdükleri video görüntüleriyle ilgili bir yazı kaleme alarak 5 maddelik bir deklarasyon yayımladı.

Ahmet Hakan'ın "İki Türk askeri için 5 maddelik deklarasyon" başlıklı yazısının bu konuya ayırdığı kısmı şöyle:

Pages