526 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor

26’ncı Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Şah Fırat Operasyonu sonrasında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasında geçen ‘vatanseverlik’ tartışması için “Keşke o açıklamaların hiçbiri yapılmasaydı” dedi.  Başbuğ, “Süleyman Şah olayı, Türkiye’nin bir milli konusu mudur? Evet.

Gazeteci Oray Eğin, "Türkiye Ömur Gedik ve İzzet Çapa gazeteciliği olmadan nasıl devam edecek? Gazeteciliği işGal edenlerin sonu elbet bir gün gelecekti. Hürriyet ikisini de yolladı" diye yazdı.

Hürriyet gazetesi Akif Beki bugünkü yazısında, “Suçu kurbana yüklemek; onun 'aranmasına, etek boyuna, dejenere yaşantısına, rahat durmamasına' vesair dayandırmak ahlakçı bir ikiyüzlülüktür... Madalyonun öbür yüzünde ise tersinden bir ikiyüzlü ahlakçılık var.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da #sendeanlat etiketi altında Türkiye'de yaşayan kadınların paylaştığı taciz örnekleri, ana akım medya tarafından neredeyse erotizm ögesi haline getirildi. #sendeanlat etiketi altında yazılan taciz hikayelerini bağlamından çıkararak servis eden birçok internet sitesi, kadına yönelik ayrımcı dilin yeniden üreticisi konumunu güçlendirdi.

İç Güvenlik Paketi görüşmeleri ile tartışılan TBMM'de önceki gün yapılan bir konuşma inanılmaz bir olayı gündeme getirdi. HDP Milletvekili Özdal Üçer'in konuşmasında anlattığı olayı Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Doğan bugün yayınlanan yazısında aktardı. İşte, 'Lise öğrencisi Şehriban Sertkal' başlıklı o yazı:

Cumhuriyet'in Charlie Hebdo baskısının ardından gece saat 01.00'de polis ekipleri Şişli Büyükdere Caddesi'ni Abide-i Hürriyet Caddesi'ne bağlayan, İstiklal Sokağı'nı trafiğe kapatmıştı.

4 Ocak  1961'de basın emekçileri lehine bir yasanın kabul edilmesi sonrası yaşananlar, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'ne giden yolu açacaktı.

10 Ocak tarihinde Resmi Gazete'nin yayımlanmasıyla artık gazeteciler birçok önemli hak kazanmıştı. Buna tepki gösteren 9 gazete patronu, yasanın geri çekilmesi talebiyle üç gün gazete çıkarmayacaklarını açıkladı.

Karadolapspor taraftarları ise sosyal medya hesaplarında, Hürriyet’te çıkan haberi yalanlayarak, “Hürriyet Gazetesi Karadolapspor’u karalamakta, hedef göstermektedir.Yıllarca bedeller ödeyip kazanılan Alibeyköy Karadolap'ın devrimci spor Karadolapspor'u linç girişimi başlamıştır. Halkımızdan Hürriyet gazetesini aramalarını ve tepkilerini göstermelerini istiyoruz" denildi.

17 Aralık operasyonunun ardından NTV'de canlı yayına katılıp, "suçlandığı işlemlerin büyük bölümününün dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan'ın onayıyla yapıldığını, kendisiyle birlikte Erdoğan'ın da istifa etmesi gerektiğini" söyleyen eski Çevre ve Şehircilik Bakanı, AKP Trabzon Milletvekili Erdoğan Bayraktar'ın, TBMM Soruşturma Komisyonu'ndaki Yüce Divan oylamasından önce uyarıldığı öne sürüldü.

Yolsuzlukla suçlanan 4 bakan, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış, Muammer Güler ve Erdoğan Bayraktar’ın, AKP grup başkanvekilleri Mustafa Elitaş ile Mahir Ünal ile birlikte, Meclis Soruşturma Komisyonu’nun karar oylamasını yapacağı 22 Aralık’tan bir gece önce Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla kritik bir görüşme yaptıkları ortaya çıktı.

Geçen hafta bu köşede “siyasal İslâm’ın fıtratına” dair kaleme aldığımız yazının başlığı “Kaypak ve ikiyüzlü” idi.

Aradan geçen yedi günde, kaypaklığın ve ikiyüzlülüğün en kıvrak, en arsız, en yüzsüz örnekleri sergilendi.  

Ekrem Dumanlı bu sabah saatlerinde Eyüp Devlet Hastanesi'ne getirilerek burada sağlık kontrolünden geçirildi.

Dün, Ahmet Hakan'ın "Çarşamba Söyleşileri"ne Yavuz Bingöl konuk olmuştu. Bingöl'ün Berkin Elvan'ın annesinin Tayyip Erdoğan tarafından yuhalatılmasına ilişkin sözleri çok tepki çekmiş, Bingöl önce "Ahmet Hakan sözlerimi çarpıttı" demiş, sonra da özür dilemişti.

Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde Bingöl'ün iddiasına cevap verdi.

İşte Hakan'ın yazısı:

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Gülen cemaati yayınlarını da kapsayan 14 Aralık operasyonu soruşturması kapsamında tanık olarak ifade verdi.

Hükümlü bulunduğu Kandıra Cezaevi’nden 10.30 sıralarında Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirilen Samast, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcısı Yusuf Hakkı Doğan’a yaklaşık 3 saat ifade verdi.

Pages