806 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 15 Ağustos 2016 19:41
Hakkında yakalama kararı çıkarılan Hürriyet muhabiri Arda Akın imza vermek için gittiği polis merkezinde gözaltına alındı. Akın, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan ve hakkında "tutuklanmak üzere" yakalama kararı çıkartılan Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın imza vermek için gittiği polis merkezinde gözaltına alındı.

Salı, 16 Ağustos 2016 09:35
Cemaat operasyonu kapsamında Hürriyet muhabiri Arda Akın'ın tutuklanması sonrası Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'den açıklama geldi.

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, gazeteci Arda Akın’ın tutuklanmasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Perşembe, 04 Ağustos 2016 09:18
Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, "Fethullah" yerine neden "Fetullah" yazdığına ilişkin açıklamada bulunurken "Tek kusurumuz şu: Bunu Fetullah’ın güçlü olduğu dönemde yapamadık. Şimdi yapabiliyoruz" dedi.

Geçtiğimiz günlerde "Sen ne büyükmüşsün hey Atatürk" başlıklı bir yazı kaleme alan Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, şimdi de "Fethullah" yerine neden "Fetullah" yazdığına ilişkin açıklamada bulundu.

Salı, 02 Ağustos 2016 08:29
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi MİT'in iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılacağını, dış istihbaratın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a iç istihbaratın ise polis ve jandarmaya bırakılacağını açıkladı.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili olarak "Ciddi istihbarat zafiyeti var" sözlerinin ardından gündeme gelen istihbarat birimlerindeki düzenlemelere ilişkin kulislerden aldığı bilgileri aktardı.

Cuma, 12 Ağustos 2016 11:40
Askeri kışlaları isteyen Ali Ağaoğlu, Hürriyet yazarı Ahmet Hakan'a yanıt vermek için Hürriyet'ten "köşe yazısı" görünümlü sayfa satın aldı.

İnşaat patronu Ali Ağaoğlu, Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan'a gazeteden sayfa satın alarak yanıt verdi.

Çarşamba, 17 Ağustos 2016 11:11
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, bugünkü köşe yazısında "Ah Fetullah Gülen ah! Senin din anlayışın yüzünden Marx bile haklı çıktı" demeyi başardı...

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, tuhaf yazılarına bir yenisini daha ekledi. "Fetullah Gülen, Marx'ı haklı çıkardı" diyen Hakan, "İlahiyat Profesörü Mustafa Öztürk, Yeni Şafak’ta Ayşe Böhürler’e verdiği röportajda şöyle diyor: 'Fetullah Gülen’in sevk ve idare ettiği örgütün din anlayışı, sanırım en kısa ve kestirme yoldan, Marx’ın ‘Din halkların afyonudur’ sözüyle açıklanabilir.' Ali Şeriat

Cuma, 05 Ağustos 2016 19:28
Tutuklanan Mümtazer Türköne, "o camiayla olduğum için pişmanım" diyerek, darbecilerin "idam edilmesinin caydırıcılık manasında önemli" olduğunu söyledi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında tutuklanan Zaman gazetesi eski yazarlarından Mümtaz'er Türköne, kişilik olarak muhalif olduğunu belirterek, "O camiayla olduğum için pişmanım. Darbecilerin idam edilmesinin caydırıcılık manasında önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Cuma, 19 Ağustos 2016 01:54
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin bugün başına gelen "birçok şeyin" Suriye’deki durum ve "Suriye politikasının bir sonucu" olduğunu söyledi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye’nin bugün başına gelen "birçok şeyin" Suriye’deki durum ve "Suriye politikasının bir sonucu" olduğunu söyledi. Kurtulmuş bu sözleri 17 Ağustos’ta bir grup gazeteci, öğretim üyesi ve düşünce kuruluşu temsilcisiyle toplantı sırasında sarf etti. Hürriyet'ten Murat Yetkin o görüşmeyi şöyle aktarıyor:

Pazartesi, 08 Ağustos 2016 09:57
Dün, Lazkiye'de yaralanıp Türk ordusu tarafından kurtarıldığı öne sürülen ABD ajanının, birçok anaakım medya kuruluşu için çalışan bir "gazeteci" olduğu söyleniyor.

Dün Türk medyasında, Suriye'de yaralanan ABD'li bir kadın istihbaratçının Türk askerleri tarafından kurtarıldığı iddia edilmişti.

Hürriyet'te çıkan haberde, ABD'li kadın ajanın, 2 günlük bir operasyonun ardından Suriye sınırından kurtarıldığı, TSK'nın gerçekleştirdiği kurtarma operasyonuna insansız hava aracı ve helikopterlerin de katıldığı söylenmişti.

Çarşamba, 10 Ağustos 2016 07:55
Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın hazırlattığı rapor, Genelkurmay Harekât Merkezi’nin “Bütün uçuşlar dursun” emri ile derdest edilen havacı generallerin tamamen serbest kaldığı an arasında geçen 21 saat 24 dakikanın anlatıyor.

15 Temmuz 2016 Cuma akşamı başlayıp, 16 Temmuz 2016 Cumartesi akşamına kadar süren darbe girişimine dair Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal’ın hazırlattığı rapor, Genelkurmay Harekât Merkezi’nin “Bütün uçuşlar dursun” emri ile derdest edilen havacı generallerin tamamen serbest kaldığı an arasında geçen 21 saat 24 dakikanın anlatıyor.

Salı, 09 Ağustos 2016 07:34
Pazar günü Yenikapı mitinginden memnun ayrıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, Genelkurmay Başkanı'nın konuşma yapmasını kendisinin de istediğini belirtti. Erdoğan’ın idamla ilgili sözleri için de, “Cumhurbaşkanı, bunun olmayacağını biliyor, bilmesi gerekiyor. Bu konuda kamuoyunu sakinleştireceğine körükle gidiyor” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pazar günü Yenikapı’da gerçekleşen Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nden memnun ayrıldığını açıkladı. Çoğunluğu AKP'li kalabalığa seslenmeyi ‘fırsat’ olarak gören Kılıçdaroğlu, mitinge okuduğu 12 madde hakkında "Çoğunluğu AKP’li bir kalabalığa seslenme şansı buldum.

Perşembe, 11 Ağustos 2016 10:45
İsmail Sarp Aykurt

Türkiye, orijini Osmanlı’ya uzanan bir şekilde düşünüldüğünde, pek fakir sayılamayacak bir askeri isyan, darbe ve tevkifat geçmişine sahip.

Perşembe, 11 Ağustos 2016 14:44
2008 yılında, Fethullah Gülen adıyla prezervatiften doğum kontrol hapına, biradan nükleer reaktöre kadar pek çok ürün için marka tescili alındığını haber yapan Son Nokta dergisi, mahkeme kararıyla ‘onur kırıcı’ bulunarak tek sayısı bile kalmaksızın piyasadan toplatılmıştı. Şimdi bu markaların hepsinin patenti iptal edilecek.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye 17 yıldır ABD’de yaşayan Fethullah Gülen’in iade edilmesi düğmeye bastı. Ancak bugün terör örgütü lideri ilan edilen ‘Fethullah Gülen’ adının, prezervatiften biraya, nükleer reaktörden cinsel oyuncaklara kadar birçok ürün için cemaatin şirketleri tarafından patenti alınmıştı.

Cumartesi, 16 Temmuz 2016 04:52
Hürriyet gazetesi, askerlerin engellemesi nedeniyle yarınki baskısını yapamayacak.

Askerin ülke yönetimine el koymasının ardından yaşanan olaylarda medya da etkilendi.

Doğan Medya Center'a giren askerler, Hürriyet gazetesinin yarınki yayınını engelledi.

Gazetenin taşra ve şehir baskıları yarın yapılamayacak.

 

Perşembe, 28 Temmuz 2016 10:29
Hürriyet muhabiri Arda Akın gözaltına alındı. Hürriyet'in eski çalışanı Bülent Mumay da savcılığa ifade vermeye gidecekken gözaltına alınmıştı.

Darbe girişimi sonrası aralarında gazetecilerin de olduğu 42 isme çıkarılan gözaltı kararı sonrası Hürriyet Gazetesi muhabiri Arda Akın da gözaltına alındı.

Akın'ın ile soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazeteci sayısı 20 oldu. Hürriyet'in eski çalışanı Bülent Mumay da gözaltına alınmıştı.

Pages