564 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cumartesi, 20 Haziran 2015 10:06
Hürriyet gazetesi Washington muhabiri Tolga Tanış hakkında, “POTUS ve Beyefendi” kitabında “cumhurbaşkanına hakaret edip iftira attığı ” iddiasıyla kamu davası açılması talep edildi.

CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan, avukatı Ahmet Özel aracılığıyla Hürriyet yazarı Tolga Tanış hakkında, “cumhurbaşkanına hakaret edip iftira attığı ” iddiasıyla kamu davası açılmasını talep etti.

Pazartesi, 29 Haziran 2015 12:22
Hürriyet Gazetesi okur temsilcisi Faruk Bildirici, medyada çıkan mafya lideri Sedat Peker haberleriyle ilgili olarak "Biz gazeteciler de haberlerde Peker’in geçmişini örterek 'normalleşme' çabasına katkı vermek gibi bir işlev yüklenemeyiz. Haberler hiç kimsenin aklama alanı olamaz, olmamalı" ifadelerini kullandı.

Hürriyet Gazetesi okur temsilcisi Faruk Bildirici, Sümer Tilmaç'ın ölümüyle gündeme gelen ve bir düğünde Cumhurbaşkanı Erdoğan'la yakın fotoğraf veren mafya lideri Sedat Peker hakkında yazdı. Hakkında çıkan haberlerde Sedat Peker ile ilgili bir ünvana yer verilmediğini belirten Bildirici, "Medyanın işi suçu, suçluyu övmek, parlatmak değildir." ifadelerini kullandı.

Çarşamba, 03 Haziran 2015 11:51
Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki, durdurulan MİT tırlarının yayınlanan görüntülerine iktidarın aşırı tepki verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski danışmanlarından Akif Beki, Hürriyet gazetesindeki yazısında, Adana'da durdurulan MİT TIR'larında bulunan silah ve mühimmat görüntülerini yayımladığı gerekçesiyle Cumhuriyet gazetesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümet tarafından ağır eleştirilerle hedef gösterilmesine ilişkin olarak, "Sanki gerçekten de büyük bir sırrı ifşa etmiş gibi kızıyorlar Cumhuriyet gazetes

Salı, 16 Haziran 2015 14:11
Hürriyet gazetesi yazarı Akif Beki, Ahmet Sever'in çıkardığı kitapta kendisine yönelik iddialara cevap verdi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski danışmanlarından Hürriyet yazarı Akif Beki, 11.

Perşembe, 18 Haziran 2015 12:37
Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Kelkitlioğlu, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin'in 2 gün arayla Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever ile bir restoranda buluştuğunu ileri sürdü.

Abdullah Gül'ün danışmanı Ahmet Sever'in anılarını kaleme aldığı kitap tartışılmaya devam ediyor.

Pazar, 14 Haziran 2015 15:30
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 12 yıl boyunca Başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever'in bugün Hürriyet'e yaptığı açıklamalardaki iddialarına Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı cevap verdi.

Abdullah Gül'ün Başdanışmanlığını yapan Ahmet Sever'in bugün Hürriyet'teki açıklamarına Ekrem Dumanlı'dan cevap geldi.

Pazartesi, 01 Haziran 2015 12:29
Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, New York Times'a "paçavra" diyen Erdoğan'a "Eğer paçavra ise neden 'İşte Ortadoğu’nun parlayan yıldızı Erdoğan' konulu baş makaleler attırıyordu ki, Sabah ek olarak veriyordu ki" diye sordu.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde New York Times’a "paçavra" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hatırlatmada bulundu.

Ahmet Hakan yazısında Erdoğan’a, "Eğer New York Times bir paçavra ise neden 'İşte Ortadoğu’nun parlayan yıldızı Erdoğan' konulu baş makaleler attırıyordu ki" diye sordu.

İlgili yazı şu şekilde: 

Pazartesi, 15 Haziran 2015 10:52
Star gazetesi yazarı Cem Küçük, Aydın Doğan'ın yolsuzluk nedeniyle tutuklanacağına ilişkin bir yazı daha kaleme aldı.

Aydın Doğan’ın tutuklanacağına ilişkin bir süredir yazılar kaleme alan Star yazarı Cem Küçük, "Aydın Doğan’ı kudurtan bavul ve Kıbrıs skandalı" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Salı, 02 Haziran 2015 09:37
Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar, Erdoğan'ın tehditlerine 20 soruyla yanıt verdi.

Can Dündar'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelttiği 20 soru şöyle:

Cuma, 12 Haziran 2015 09:26
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a hakaret ettiği suçlamasıyla ve 50 bin TL'lik manevi tazminat talebiyle yargılanan Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer hakkındaki dava reddedildi.

Cumhuriyet gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Utku Çakırözer’in 26 Ağustos 2014’te "Emine Hanım itirafı" başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle açılan 50 bin TL’lik manevi tazminat davası sonuçlandı. 

Çarşamba, 10 Haziran 2015 09:30
Cumhurbaşkanı'na tüm ailesini feda eden Ethem Sancak'ın gazetesi Star'da yazan Cem Küçük, bu günkü yazısında yandaşlığın dozunu kaçırarak Aydın Doğan'ı "hapisle" tehdit etti.

AKP'li yazar Cem Küçük, bugünkü yazısında Doğan Hoding Onursal Başkanı Aydın Doğan'ı hedef aldı.

Pazartesi, 29 Haziran 2015 10:30
AKP'li Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya, bugünkü yazısında, Doğan Grubu'nu, Cumhuriyet Gazetesi'ni ve Cemaat'e yakın yayın organlarını "Erdoğan'ın iftarını" yayınladıkları için "ihanet çetesi" olarak ilan etti.

Geçtiğimiz hafta  Kobani'ye saldıran IŞİD'çilerin Türkiye'den gittiği iddialarının "paralel yapı" tarafından ortaya atıldığını söyleyerek "bu terör devletini “otorite”olarak kabul eden 'Paralelci O....

Cuma, 05 Haziran 2015 09:12
Cumhuriyet yazarı Özgür Mumcu'ya yazısında Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Özgür Mumcu'ya 18 Mart 2015'de "Zalim ve Korkak'' başlıklı yazısı nedeniyle "Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret" suçlamasıyla dava açıldı.

Hürriyet'in haberine göre, Özgür Mumcu'ya 1 yıl 4 aydan 5 yıl 4 aya kadar hapis cezası istendi.

Pazar, 07 Haziran 2015 12:22
Dün gece hacklenen DHA'ya ilişkin "DHA'nın HDP soytarılığı" başlıklı bir haber yapan Star gazetesine, DHA Genel Müdürü cevap verdi; "Davranış bozukluğunu anlamaya imkan yok"

Doğan haber Ajansı'nın Twitter hesabının dün gece hacklenmesinden sonra bugün Star gazetesinden yayınlanan, "DHA'dan HDP soytarılığı" başlıklı haberle ilgili kurum bir açıklama yaptı.

DHA'nın açıklaması şöyle;

Pazar, 07 Haziran 2015 08:45
Özkan Öztaş

Musa Anter, hatıralarında Türkiye’deki solculardan bahsederken onları ikiye ayırır. Hakiki solcular ve sahte solcular…

Pages