880 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 14 Şubat 2017 13:41
Hürriyet gazetesi, Tolga Tanış'ın yerine Washington Temsilciliğine getirdiği Cansu Çamlıbel'in yazar Orhan Pamuk'la yaptığı söyleşiyi yayımlamadı. Pamuk söz konusu söyleşide referandumda "hayır" oyu vereceğini açıklıyordu.

Referandumda "hayır" oyu vereceğini açıklayan İrfan Değirmenci'yi işten çıkaran Doğan Grubunun, Orhan Pamuk'un "hayır" oyu vereceğini açıkladığı söyleşiyi de Hürriyet gazetesinde yayınlamadığı ortaya çıktı. 

Pazartesi, 13 Şubat 2017 10:01
Başkanlık sistemine "hayır" dediği için Kanal D'den kovulan İrfan Değirmenci'nin ardından evet diyeceğini ilan eden Hürriyet yazarları Fatih Çekirge ve Abdulkadir Selvi gibi isimlerin yazıları gündeme gelmişti. Çekirge, bugün yeniden "evet" diyeceğini ifade etti.

"Doğan Yayın Grubu olarak tarafsızlık en temel ilkemizdir" diyerek referandumda "hayır" diyeceğini açıklayan İrfan Değirmenci'yi kovan Kanal D, tepki çekmeye devam ederken, Aydın Doğan'ın gazetesi Hürriyet'te açıkça "evet" çağrıları yer almaya devam ediyor.

Perşembe, 16 Şubat 2017 07:59
Hürriyet gazetesi yazarı Mehmet Yılmaz, 16 Nisan'da yapılacak başkanlık referandumunun sonucu ne olursa olsun, erken seçimin kaçınılmaz olduğunu ileri sürdü.

16 Nisan'da yapılacak başkanlık referandumu yaklaşırken, bir yandan da erken seçim tartışmları devam ediyor.

Çarşamba, 15 Şubat 2017 09:18
Hürriyet gazetesi yazarlarından Murat Yetkin AKP'nin referandum kampanyasının başlangıcını neden ertelediğini açıkladı.

Hürriyet yazarı Murat Yetkin, AKP'nin "Evet" kampanyasının 25 Şubat'ta başlatılacak olmasıyla ilgili olarak "AK Parti kampanya başlangıcını, üstelik 16 Nisan’a dek sayılı gün çabuk bitecekken neden on gün daha öteledi?" diye sordu.

Çarşamba, 22 Şubat 2017 07:33
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, referanduma ilişkin yazısında "Hayır bloku oluştu, ulaşabileceği en yüksek seviyeye ulaştı" ifadelerini kullandı.

AKP kulislerinden aldığı mesajları köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, "Hayır tuzağı ve evet oranı" başlıklı yazısında 16 Nisan'ın bir milat olacağını ileri sürdü.

Salı, 07 Şubat 2017 08:37
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'nin Trump'a PKK ve YPG'ye ilişkin dosya sunacağını belirtti. Selvi, "Bu süreçlerin bir yerinde İmralı yer alıyor mu? Öcalan ile devlet görüşmeleri bir süredir askıya alınmış durumda. Öcalan devreye girme konusunda istekli" ifadelerini kullandı.

AKP'nin Trump yönetimiyle yapılacak ilk görüşme için PKK ve YPG dosyasını hazır tuttuğu belirtiliyor.

Konuya ilişkin köşe yazısı kaleme alan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, şu ifadeleri kullandı:

Başkan Trump ile henüz bir görüşme gerçekleşmediği için Ankara’nın, ‘bekleme’pozisyonu devam ediyor. Ama diğer yandan da PKK ile mücadelede bahar hazırlığı yapılıyor.

Cuma, 17 Şubat 2017 07:28
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın resmi ziyaret kapsamında gittikleri Suudi Arabistan'da umre yaptıklarına ilişkin görüntüler dün servis edilmişti. Bu servisin ardından geziye katılan isimlerden Hürriyet yazarı Vahap Munyar, neler yaşandığını anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resmi ziyaret diye gittiği Suudi Arabistan'da bir kez daha "umre" yaptığına ilişkin görüntüler dün basına servis edilmişti.

Erdoğan'ın "devletin zirvesiyle" birlikte yaptığı umrede gazetecilerin de bulunduğu ortaya çıktı.

"Gezide" yer alan isimlerden olan ve umreye katılan Hürriyet yazarı Vahap Munyar, neler yaşandığını anlattı:

Pazartesi, 20 Şubat 2017 07:12
ABD Genelkurmay Başkanı ile geçtiğimiz hafta İncirlik'te görüşen Hulusi Akar'a, Rakka'ya ilişkin YPG'nin de içinde olduğu bir operasyon teklifi geldi. AKP'nin duruma tepkili olduğu ileri sürüldü.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford’un İncirlik'teki görüşmesine ilişkin ayrıntıları yazdı.

Selvi, ABD'nin YPG'nin de operasyonda yer almasını önerdiğini, bu teklifin AKP tarafından reddedildiğini ileri sürdü.

Selvi'nin görüşmeye ilişkin notları şöyle:

Çarşamba, 15 Şubat 2017 07:17
AKP sürekli olarak yeni anketler açıklayıp "evet" oylarının önde olduğunu ileri sürse de AKP'li yazar Abdulkadir Selvi, "Evet rüzgârı tersine döndü" dedi.

AKP'yi kendi anketleri de tatmin etmemeye devam ediyor. Sürekli yeni anketler açıklayıp "evet" oylarının açık ara önde olduğunu ileri süren AKP, korkusunu "köşelerden" itiraf ediyor.

Pazartesi, 06 Şubat 2017 13:34
Marmara Denizi ve İzmir Körfezi çevresinde 50'nin üzerinde sahibi belli olmayan hayalet gemi bulunuyor. Bunlar dışında sigortası olmadığı için çıkarılamayan 160'ın üzerinde batık gemi de tehlike saçıyor.

Marmara Denizi ve İzmir Körfezi'ndeki 'hayalet gemi' tehlikesini Hürriyet gazetesi yazarı Noyan Doğan köşesine taşıdı. "Son birkaç yıldır sürekli trafik sigortasını, sigortadaki fiyat artışını, trafikte dolaşan sigortasız araçları konuşuyor. Oysa bir de deniz araçları ve deniz trafiği var ki, orada durum daha da vahim" diye yazan Doğan, "Bir-iki örnekle anlatayım ki, daha iyi anlaşılsın.

Cuma, 10 Şubat 2017 10:30
Serpil Güvenç

Donald Trump, ABD’nin  çiçeği burnunda yeni başkanı.

Salı, 10 Ocak 2017 15:40
Hürriyet gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, görevinden alındı. Kararı ilk duyuran isimlerden biri Star yazarı Cem Küçük olurken, "Aydın Doğan,Tolga Tanış'ı görevden aldı ve Washington temsilciliğine Cansu Çamlıbel'i getirdi. Kendisini tebrik ederim" dedi.

IŞİD ve AKP ilişkilerine ilişkin yaptığı haberlerle dikkat çeken Hürriyet gazetesi Washington Temsilcisi Tolga Tanış, görevinden alındı.

Pazartesi, 30 Ocak 2017 08:22
Adı Hürriyet Gazetesi genel yayın yönetmenliği için de geçen Fatih Çekirge, başkanlık referandumunda "evet" oyu vereceğini açıkladı.

AKP'nin yayın organlarından Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür'ün yaptığı çağrı sonrası Hürriyet yazarı Fatih Çekirge de referandum oyunu açıkladı.

"Ben yıllardır başkanlık sistemini savunan birisi olarak elbette, 'Evet' diyorum" diyen Çekirge şu ifadeleri kullandı:

Madem sordunuz, ben de oyumu açıklıyorum, çünkü

Pazartesi, 30 Ocak 2017 07:26
Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, "Reina katliamcısının ikinci hedefi Cumhuriyet’miş..." dedi.

Yılbaşı gecesi Reina'da 39 kişiyi katleden Reina katliamcısı Abdulgadir Masharipov’un sorgusu sürerken yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, saldırganın bir hedefinin de Cumhuriyet gazetesi olduğunu iddia etti.

Selvi'nin yazısından ilgili bölüm şöyle:

Perşembe, 26 Ocak 2017 08:00
Hürriyet gazetesi yazarı ve Kanal D Ana Haber sunucusu Ahmet Hakan, CHP'ye Anayasa Mahkemesi'ne gitmeme çağrısında bulundu.

CHP, AKP'nin başkanlık düzenlemesi sırasında Meclis'te "açık oy" usulsüzlüğü yaptığı gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi'ne gitmeye hazırlanıyor.

Konuya ilişkin bir çağrıda bulunan Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan, "Anayasa Mahkemesi'ne sakın gitme CHP" derken şu ifadeleri kullandı:

Pages