6563 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 04 Şubat 2019 12:14
Gerici tavrı ve hedef göstermesiyle tanınan Akit 'gazetesi', şimdi de bazı ses sanatçılarını ve şarkıları hedef gösterdi. 'Gazete', İslam'a aykırı olduğunu öne sürdüğü parçaları 'şirk koşan şarkılar' başlığıyla liste olarak yayımladı.

AKP yandaşı Akit "gazetesi", bazı ses sanatçılarını ve seslendirdikleri parçaları hedef gösterdi. 

"Şirk koşan şarkılar" başlıklı liste yayımlayan "gazete", şarkıları hangi sanatçının seslendirdiğini de yazarak hedef gösterdi. 

Bu şarkıların dinlenmemesi gerektiğini savunan "gazete", şu listeyi okurlarıyla paylaştı: 

Pazartesi, 11 Şubat 2019 10:18
Topçu Kışlası'nın yeniden gündeme getirildiği, AKM'nin yıkılıp Taksim'e cami yapıldığı bir dönemde yerel seçimlere gidilirken AKP'li vekilden yerel seçimler için 31 Mart ayaklanması benzetmesi geldi. AKP İstanbul milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, '31 Mart 1909’dan aldığımız acı dersle 31 Mart 2019'da gaflete düşmeyip zamanın Hamid'i Reisicumhur'umuza ve geleceğimize sahip çıkacağız' diye yazdı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın şoförüyken daha sonra AKP'den milletvekili olan ve Anayasa değişikliği teklifinin görüşüldüğü TBMM oturumunda "Yeliz" sahte ismiyle yayın yaptığı ortaya çıkan İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, 31 Mart yerel seçimlerini şeriatçı ayaklanma 31 Mart Vakası’yla karşılaştırarak “zamanın Hamid’i Reisicumhurumuza sahip çıkacağız” ifadesini kullandı.

Cuma, 15 Şubat 2019 00:15
Rıfat Okçabol

Türk Eğitim Derneği (TED) de, yan kuruluşu olan TEDMEM üzerinden 2018 Şubat’ında  “2017 Eğitim Değerlendirme Raporu” açıklamıştır. 2017 yılı ile ilgili eğitim raporları, en gerici müfredatın uygulanmaya başlandığı bir yılla ilişkili olduğundan, Türkiye’deki durumu açıklamak/anlamak açısından ilginç raporlar olmaktadır.

Salı, 12 Şubat 2019 19:22
'Hamile kadının sokağa çıkması edepsizliktir' ve 'Harf devrimiyle köpekleştirme yapıldı' şeklindeki sözleriyle tanınan Ömer Tuğrul İnançer, Yıldız Teknik Üniversitesinin Davutpaşa yerleşkesinde konferans verecek.

2013 yılında TRT ekranlarında "Hamile kadınların sokağa çıkması edepsizliktir" diyen, daha sonra TBMM personeline verdiği konferansta "Harf devrimiyle köpekleştirme yapıldı" sözlerini sarf eden Ömer Tuğrul İnançer, yarın Yıldız Teknik Üniversitesinde konferans verecek. 

Cuma, 08 Şubat 2019 00:00
Rıfat Okçabol

Laiklik ilkesi 5 Şubat 1937’de Anayasal bir ilkeye dönüşmüştür. Laikliğin bir boyutu inanç özgürlüğü ise diğer boyutu da bireysel özgürlüktür. Özgürleşmemiş bireyin laik olması kolay olmadığı gibi özgür olmayan bir devletin de laik bir devlet olması kolay değildir.

Salı, 05 Şubat 2019 11:34
Bugün 5 Şubat… Tam 82 yıl önce bugün, insanlığın en önemli kazanımlarından olan laiklik, Türkiye Cumhuriyeti anayasasına girdi. O tarihten sonra devletin temel niteliklerini tanımlayan ilkelerden biri laiklik oldu. Peki 82 yılın sonunda laiklikten geriye ne kaldı? İşte AKP Türkiyesi'nden şeriat manzaraları...

Bugün 5 Şubat…

Bundan tam 82 yıl önce bugün, insanlığın en önemli kazanımlarından olan laiklik, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasına girdi. 

İnsanlık tarihinde büyük mücadelelerle, ödenen bedellerle kazanılan laiklik, 5 Şubat 1937’de Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasına girerek, eksikleriyle de olsa, devleti tanımlayan temel niteliklerden biri olarak kabul edildi.  

Perşembe, 14 Şubat 2019 00:15
Ali Rıza Aydın

AKP’nin 2002’den bu yana süren iktidar tarihine, bu tarih içindeki genel ve yerel seçimlere, halkoylamalarına bakılınca, yine “demokrasi ve seçim” sözcüklerine sarılmasında hiç şaşırtıcı yan yok.

Perşembe, 07 Şubat 2019 00:15
Ali Rıza Aydın

Yerel seçim havası ısınırken çürüme de devam ediyor.

Toplumsal, kültürel, siyasal ve ekonomik, bütünsel çürümenin kaynağını oluşturan sömürü düzeni, seçim ve siyaset sathının aynı havuzun içinde erimeye bırakılmasını, kimi solun da bu erimeye katkısını ellerini ovuşturarak izliyor.

Salı, 05 Şubat 2019 23:45
Volkan Algan

Barış Terkoğlu ve Barış Pehlivan’ın yeni kitabı Metastaz, devletteki krizin boyutunu göstermesi bakımından çarpıcı bir çalışma olmuş. Sayısı giderek azalan nitelikli gazetecilik emeğiyle, cesurca ve “bir dert taşıyarak” yazılan kitabın hak ettiği gibi tartışılmasını dileyerek başlayalım. 

Cuma, 15 Şubat 2019 11:33
Türkiye'nin en köklü Marksist teorik yayın organı Gelenek'in 139. sayısı çıktı.

TKP’nin teorik yayın organı olan ve Türkiye’nin en eski Marksist dergisi unvanını taşıyan Gelenek'in 139. sayısı çıktı.

TKP bürolarından ve NHKM'lerden temin edilebilecek Gelenek dergisinin 139. sayısının tanıtım metni şu şekilde:

Gelenek'in Şubat sayısı Kemal Okuyan'ın, yaklaşan yerel seçimlerde izlenecek komünist hattı anlatmasıyla başlıyor.

Salı, 19 Şubat 2019 00:12
Özgür Şen

Türkiye'de son bir yılda işsiz sayısı 1 milyon civarında arttı. Son üç ayda tırmanışa geçen işsizlik hakkındaki veriler, işyerleri ve emekçi örgütlerinden gelen bilgiler rakamın daha da yükseleceğini gösteriyor. Son derece vahim bir tabloyla karşı karşıyayız.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 07:00
Sema Karadal

Ne çok duyduk adını, ne çok telaffuz ettik.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 03:00
Sema Karadal

Ne çok duyduk adını, ne çok telaffuz ettik.

Çarşamba, 13 Şubat 2019 15:38
Yeni bir seçim sürecinde yeniden gündeme gelen ve 'seçimlerde kadının adı yok' cümlesiyle sloganlaşan siyasette kadının temsiliyeti sorunu neden var, nasıl çözülecek?

Kadının siyasette temsiline dair sorunu kamuoyuna duyurmaya çalışanlar, her seçimden önce olduğu gibi bu seçimler öncesinde de kadın adayların azlığına vurguyla “seçimlerde kadının adı yok” cümlesiyle sorunu biraz daha görünürleştirmeye çalışıyorlar.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 00:15
Orhan Gökdemir

Geçen yılın Mayıs ayıydı. Üniversite öğrencisi Şule Çet, yarı zamanlı asistan olarak çalıştığı plazanın 20. katından düşerek hayatını kaybetti. Ölümü doğum gününe denk gelmişti. Yere çakıldığında tan vakti yaklaşıyordu. O gece ofiste iki kişi daha, patronu Çağatay Aksu ve patronunun arkadaşı Berk Akand vardı. İki kafadar olaydan sonra ortadan kayboldu.

Pages