251 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 09 Kasım 2015 13:32
Rusya ve İran arasında, Rusya'nın İran'a S-300 karadan havaya füze sistemi satmasını içeren bir anlaşma yapıldı.

Reuters'in haberine göre Rusya ve İran arasında yapılan anlaşmayla, Rusya'nın İran'a S-300 karadan havaya füze sistemi satmasında karar kılındı. Rusya'nın savunma şirketi Rostec yetkilisi Sergey Çemezov, anlaşmanın yapıldığını duyururken, Körfez ülkelerinin anlaşmadan endişe duymaması gerektiğini söyledi.

Salı, 24 Kasım 2015 12:59
Rus uçağının Hatay yakınlarında düşürülmesinin ardından, Rusya ve Türkiye'den birbirini çelen açıklamalar geldi. Türkiye'nin "düzeltmeleri", soru işaretlerini artırıyor.

Sabah saatlerinde, Rus Hava Kuvvetleri'ne ait bir Su-24 savaş uçağı Suriye-Türkiye sınırında düşürüldü.

Türk Genelkurmayı'nın açıklamasına göre, saat 09.20 civarında Hatay Yayladağı bölgesinde Türk hava sahasını ihlal eden milliyeti bilinmeyen bir uçak defalarca uyarıldı ancak ihlale devam etti.

Cumartesi, 21 Kasım 2015 17:37
Nihai olarak, IŞİD, modern endüstriyel kapitalizmin eriyişinin yarattığı kanser, bizim siyah altına sarsılmaz bağlılığımızın bir yan ürünü, hem İslam dünyasında hem de Batı dünyasında artan medeniyet krizlerinin parazitsel bir semptomu. Bu krizlerin kökeni çözülmeden, IŞİD ve benzerleri var olmaya devam edecektir.

Editörün notu: Tüm dünya IŞİD'in "baş düşman" olduğu konusunda bir anlaşmaya varmış gibi görünüyor. Peki, insanlığın düşmanı gerici terörün yok edilmesi, yalnızca IŞİD'i ortadan kaldırmaktan mı ibaret?

Çarşamba, 14 Ekim 2015 16:20
Körfez monarşilerinin İran'a karşı İsrail yapımı anti-füze savunma sistemini satın almak için görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

Körfez'deki monarşilerin "İran korkusu" sürüyor.

Sky News'den Sam Kiley'in haberine göre, başta Bahreyn olmak üzere Körfez İşbirliği Teşkilatı (GCC) üyeleri, İsrail yapımı "Demir Kubbe" anti-füze savunma sistemini satın almak istiyor.

Körfez ülkeleri İsrail silahını almak için, ABD'li Raytheon ve diğer savunma şirketleri ile görüşme yapıyor.

Cuma, 02 Ekim 2015 17:13
ABD'li yetkililer, Suriye'deki CIA destekli "muhalifleri" Rusya'dan koruyamayacaklarını itiraf etti.

The Daily Beast'in haberine göre ABD'li yetkililer, Suriye'de bulunan CIA destekli "muhalifleri" Rusya'ya karşı koruyamayacaklarını itiraf etti. ABD'li ordu yetkilileri ve siyasiler, ordunun "muhalifler" adına müdahale ederek Rus güçleriyle çatışmaya giremeyeceğini, Rus uçaklarını vuramayacaklarını, askerlere de bu amaçla yerden havaya füze sistemi veremeyeceklerini söyledi.

Cumartesi, 10 Ekim 2015 02:53
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan "Hazar’dan füzelerin de atıldığı gelişmeler sonrasında, gerekirse 48 saatte Türkiye’ye NATO güçlerinin konuşlandırılabileceği açıklandı. Türkiye’nin yanında olduklarını vurguladılar. Rusya, adeta bölgeyi sınıyor. Rusya bu şekilde davranarak dost kazanamaz, tam tersine dostlarını kaybedebilir." dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Japonya’ya resmi ziyareti sonrasında Tokyo’dan İstanbul’a dönerken uçakta gündeme ilişkin soruları yanıtladı. 

Pazartesi, 17 Ağustos 2015 09:00
Osman Çutsay

Önce Berlin sonra da Washington, patriot füzelerinin veya “savunma bataryalarının” Türkiye’den çekileceğini açıkladı. Bir kere, bu sıra, önce Almanya sonra ABD yani, Türkiye gerçekleri ve onun dış bağlantı denklemleriyle birebir uyumludur.

Cumartesi, 04 Temmuz 2015 22:49
Rusya, Suudi Arabistan’a İskender taktik füze sistemleri satmaya hazır olduğunu açıkladı.

Rusya’nın kamuya ait savunma sistemleri ihracatçısı Rosoboronexport başkan yardımcısı İgor Sevastyanov, Tass haber ajansına Suudi Arabistan’a taktik İskender füze sistemleri satmaya hazır olduklarını açıkladı. Sevastyanov, “Suudi Arabistan’ın bu ekipmanı istemesi halinde Rusya’nın bunu tedarik etmekten kaçmayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Çarşamba, 29 Temmuz 2015 19:19
Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Zhang Ming, Erdoğan'ın ziyareti ardından basına yaptığı değerlendirmede, iki ülkenin savunma işbirliğinin güçlendirileceği sinyalini verdi.

Çin ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile evsahibi mevkidaşı Şi Cinping arasında Pekin'de gerçekleşen görüşmenin ardından, Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Zhang Ming basının sorularını yanıtladı. 

Çarşamba, 22 Temmuz 2015 20:43
Lugansk havalimanında enkaz kaldırma çalışmaları sırasında, ABD yapımı silahlarla dolu bir depo bulunduğu bildirildi.

Lugansk Halk Cumhuriyeti Başsavcılığı Soruşturma Bölümü Başkanı Leonid Tkaçenko, "Lugansk havalimanında enkaz kaldırma çalışmaları sırasında, ABD yapımı silahlar dahil, çeşitli ağır silahlar ve tüfeklerin yer aldığı bir depo ortaya çıktı. Buraya daha önce erişilemiyordu çünkü depo girişi enkaz altındaydı" dedi.

Çarşamba, 06 Mayıs 2015 19:11
Japonya Savunma Bakanlığı, Tokyo yakınlarındaki iki adaya karadan denize füze sistemi ve acil müdahale gücü yerleştireceğini açıkladı.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin ABD ziyareti sırasında Çin ile Japonya arasında yaşanan gerginlikte Vaşington'un Japonya'nın tarafında olduğu mesajlarının verilmesi sonrası Japonya, Tokyo açıklarındaki Miyako ve İşigaki adalarına karadan denize füze sistemleri ve acil müdahale gücü yerleştireceğini açıkladı.

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 16:59
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir helikopterin sınıra yaklaşarak tacizde bulunduğunu, devriye uçuşu yapan F-16'ların ise Suriye'de konuşlu füze savunma sistemleri tarafından radar kilitlemesi yapılarak taciz edildiğini ileri sürdü.

Genelkurmay Başkanlığı, dün Suriye'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçaklarını taciz ettiğini ileri sürdü.

Açıklama şöyle:

Salı, 14 Nisan 2015 19:55
Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev, İran'a teslimatına karar verilen S-300 hava savunma sistemlerinin savunma amaçlı olduğunu, İran'ın bunları güvenliği için kullanacağını söyledi. İran Dışişleri Bakanı Zarif ise Başkan Putin'in kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti

Şanghay İşbirliği Örgütü üyesi ülkelerin Güvenlik Konseyi Başkanları Toplantısı'nda konuşan Nikolay Patruşev, S-300 hava savunma sistemlerinin başka bir ülkeye zarar verecek nitelikte olmadığını belirtti. Patruşev, İran'ın S-300 sistemlerini kendi güvenliğini sağlama yönünde kullanılacağını ifade etti.

Salı, 28 Nisan 2015 14:56
Savunma şirketi ASELSAN, NATO'nun balistik füze programına dahil oldu.

ASELSAN, NATO Balistik Füze Savunma Programında, Leidos (ABD) firmasının liderlik yaptığı takımının içerisinde yer alacak.

Pazartesi, 27 Nisan 2015 11:30
Barış Postası

ABD emperyalizminin, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) üzerindeki baskısı devam ediyor. Güney Kore yönetimi, her zaman olduğu gibi ABD'nin Doğu Asya'daki işbirlikçisi konumunda davranarak KDHC üzerindeki baskıya ortak oluyor. Kuzey Koreli barışseverler son gelişmelere ilişkin bir mektup kaleme aldılar.


Pyongyang'dan yoldaşça selamlar!

Pages