294 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 23 Nisan 2017 00:46
Rus yetkili yaptığı açıklamada Moskova'nın Şam'a daha fazla hava savunma sistemi sağlayabileceğini belirtti.

Rus yetkili yaptığı açıklamada Moskova'nın Şam'a, gelecekte yaşanabilecek herhangi bir saldırıdan korunmak için gerekecek hava savunma sistemlerini sağlayabileceklerini kaydetti.

Çarşamba, 26 Nisan 2017 00:47
ABD, Güney Kore'ye yerleştireceğini duyurdu THAAD füze savunma sisteminin kurulumuna başladı. Kurulumun başlamasıyla birlikte halkla polis arasında gerginlik yaşandı.

Güney Kore'ye THAAD (Yüksek İrtifa Bölge Hava Savunması) füzesavar savunma sistemi yerleştirmeye başlayan ABD, füze savunma sisteminin kurulumuna başladı.

Sputnik'in haberine göre sistemin bazı parçaları, kurulumun yapılacağı bölgeye hareket etti.

Radarların ve diğer ekipmanların taşınması sırasında yerel halk ile polis arasında gerilim yaşandı.

 

Cumartesi, 22 Nisan 2017 23:56
İngiltere Savunma Bakanı, Libya eski lideri Muammer Kaddafi ve Suudi Arabistan'a silah satması ile tanınan silah şirketini öven bir konuşma yaptı.

İngiltere Savunma Bakanı, Libya eski lideri Muammer Kaddafi ve Suudi Arabistan'a silah satması ile tanınan silah şirketini öven bir konuşma yaptı.

Pazar, 02 Nisan 2017 09:04
ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin "pervasızca hareket ettiğini" ve "durdurulması gerektiğini" öne sürdü.

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ne yönelik açıklamalarda bulundu.

KDHC'nin "hem söylemlerinden hem de artan kabiliyetinden" doğan tehlikeler olduğunu öne sürerken, "bununla ilgilenmek için uluslararası toplumla çalışacağız" dedi.

Cuma, 21 Nisan 2017 11:16
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Rusya ile S-400 savunma sistemi ile ilgili çalışmalar nihai noktaya geldi ancak halen her iki ülke tarafından yürütülmesi gereken süreçler var" dedi.

Türkiye'nin Rusya'dan almak istediği S-400 hava savunma sistemine ilişkin görüşmeler sürerken, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan konuyla ilgili açıklama geldi.

Cuma, 07 Nisan 2017 16:17
Rusya Savunma Bakanlığı, Şayrat hava üssünün ABD füzelerinin ardından çekilmiş İHA görüntülerini paylaştı

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rusya’nın Suriye’deki Tartus ve Hmeymim üslerinin Rus füze savunma sistemleri tarafından garantili biçimde korunduğunu söyledi.

Perşembe, 06 Nisan 2017 14:24
ABD Başkanı Donald Trump, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile yaptığı telefon görüşmesinde 'ABD'nin Kuzey Kore'nin tehditlerine karşı, tam kapsamlı askeri imkanlarla kendisini ve müttefiklerini savunma ve saldırıları önleme yeteneğini güçlendirmeyi sürdüreceğini' vurguladı.

Trump, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile Florida'da yapmakta olduğu kritik görüşme öncesi Abe ile telefonda görüştü.

Sputnik'in aktardığına göre, Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Trump'ın KDHC'ye karşı tüm seçeneklerin masada olduğu vurgusunu yaptığı belirtildi.

'TRUMP, ABD'NİN GÜNEY KORE VE JAPONYA'NIN YANINDA OLDUĞUNU VURGULADI'

Salı, 28 Mart 2017 12:01
Rusya Genelkurmay Başkanlığı, ABD'nin Güney Kore'ye kurduğu füze savunma sisteminin ve balistik silahların yeni bir silahlanma yarışını körüklediğini söyledi.

Cenevre'de düzenlenen Silahsızlanma Konferansı'nda konuşan Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Operasyon Dairesi Başkan Yardımcısı Korgenaral Viktor Poznihir, Güney Kore'ye konuşlandırılan THAAD füze savunma sisteminin, dünyadaki füze varlığını arttırmaya dönük olduğunu ve bunun yeni silahlanma yarışını körüklediğini vurguladı.

Salı, 21 Mart 2017 12:21
Güney Kore Ulusal Savunma Bakanlığı sözcüsü Moon Sang-gyun'un açıklamalarına göre THAAD füze sisteminin kurulmaya başlanmasının ardından, ülkeye yönelen siber saldırılarda artış gözlendi.

Güney Kore'de Muhafazakar Parti'nin 9 Mayıs seçimlerinden önce aceleyle ABD'nin THAAD füze sistemlerini ülkeye kurmaya başlamasının ardından gerilim yükseliyor. 

Bugün Güney Kore Ulusal Savunma Bakanlığı sözcüsü Moon Sang-gyun'un açıklamalarına göre, THAAD'ların ardından orduya dönük siber saldırılarda artış gözlendi. Ancak, sözcüye göre saldırılar ciddi bir hasar yaratmadı.

Çarşamba, 08 Mart 2017 16:04
Çin Dışişleri Bakanı, Kuzey Kore'nin son füze denemeleriyle tırmanan gerginliğin yatıştırılması için Pyongyang, Seul ve Washington yönetimlerine karşılıklı taviz çağrısı yaptı.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin (KDHC) son balistik füze denemeleri ve ABD'nin tehditleri sonrasında bölgede gerilim yeniden tırmanırken Çin taraflara karşılıklı tavizler içeren bir öneride bulundu.

Cumartesi, 11 Mart 2017 01:30
Erhan Nalçacı

Bu yüzyılın kaybedeni olan ABD son savaşına hazırlanıyor. Suriye’de vekâlet savaşı ABD’nin açık işgaline dönüşüyor. Bir yandan da sıra Çin’e gelmeden menzile giren iki ülke var: İran ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC)

Pazartesi, 13 Mart 2017 13:21
El Bab’ı IŞİD’den kurtarma konusunda başarıya ulaşmış olsa da, Türk koalisyonunun operasyonu daha önemli denebilecek diğer amacına ulaşmayı başaramadı. Bu amaç, Kürtlerin kuzeydoğu Suriye’de ellerinde tuttukları bölgeleri, rejimin elindeki Halep civarındaki bölgelerle birleştirmesini engellemekti. PYD, YPG ve Şam arasında açıkça yürüyen işbirliği düşünüldüğünde, bu gelişme Türkiye çıkarlarını doğrudan tehdit etmekte.

soL'un notu: TSK ve desteklediği cihatçı grupların El Bab operasyonu, askeri olarak başarıya ulaşmış gibi görünüyor. War Is Boring'de yazan Tom Cooper, Ankara için durumun pek de parlak olmadığı bir tablo çiziyor.

Çarşamba, 22 Şubat 2017 12:30
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Türkiye’nin olmazsa olma noktalarından biri Münbiç’te PKK-PYD varlığının sonlandırılması. Bunu ABD yapmazsa, Türkiye bu operasyonu değerlendirecektir" açıklamasını yaptı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, gündeme dair açıklamalarda bulundu. NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Bakan Işık hava savunma sistemi için "Acil ihtiyacımız için değişik ülkelerle görüşüldü, en yakın Rusya'nın S400 füzeleri görünüyor, görüşmelerde belli bir ilerleme sağlandı" diye konuştu.

Fikri Işık'ın konuşmasının satır başları şu şekilde:

Salı, 21 Şubat 2017 08:54
Türkiye hava savunma sistemi almak için Rusya'da görüşmeler yapmaya devam ediyor.

Rus devletine bağlı teknoloji şirketi Rostech'in Genel Müdürü Sergey Çemezov, Rusya ve Türkiye’nin S-400 füze savunma sistemlerinin satışı konusunda görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Sputnik Türkiye’nin haberine göre Çemezov, "Görüşmeler sürüyor. Şu anda mali konular üzerinde çalışma yapılıyor" dedi. 

Cuma, 20 Ocak 2017 21:22
Trumplı yeni Beyaz Saray, İran ve KDHC'den gelebilecek "füze saldırılarına" karşı askeri hazırlığı ön plana alacağını duyurdu.

ABD'nin 45. Başkanı olarak görevine başlayan Donald Trump'ın savunma stratejisine ilişkin bir açıklama geldi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, İran ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nden (KDHC) gelebilecek füze saldırılarına karşı daha fazla savunma sistemi geliştirme konusunda zaman kaybedilmeyeceği söylendi.

Pages