246 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 02 Ekim 2015 17:13
ABD'li yetkililer, Suriye'deki CIA destekli "muhalifleri" Rusya'dan koruyamayacaklarını itiraf etti.

The Daily Beast'in haberine göre ABD'li yetkililer, Suriye'de bulunan CIA destekli "muhalifleri" Rusya'ya karşı koruyamayacaklarını itiraf etti. ABD'li ordu yetkilileri ve siyasiler, ordunun "muhalifler" adına müdahale ederek Rus güçleriyle çatışmaya giremeyeceğini, Rus uçaklarını vuramayacaklarını, askerlere de bu amaçla yerden havaya füze sistemi veremeyeceklerini söyledi.

Pazartesi, 17 Ağustos 2015 09:00
Osman Çutsay

Önce Berlin sonra da Washington, patriot füzelerinin veya “savunma bataryalarının” Türkiye’den çekileceğini açıkladı. Bir kere, bu sıra, önce Almanya sonra ABD yani, Türkiye gerçekleri ve onun dış bağlantı denklemleriyle birebir uyumludur.

Cumartesi, 04 Temmuz 2015 22:49
Rusya, Suudi Arabistan’a İskender taktik füze sistemleri satmaya hazır olduğunu açıkladı.

Rusya’nın kamuya ait savunma sistemleri ihracatçısı Rosoboronexport başkan yardımcısı İgor Sevastyanov, Tass haber ajansına Suudi Arabistan’a taktik İskender füze sistemleri satmaya hazır olduklarını açıkladı. Sevastyanov, “Suudi Arabistan’ın bu ekipmanı istemesi halinde Rusya’nın bunu tedarik etmekten kaçmayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Çarşamba, 29 Temmuz 2015 19:19
Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Zhang Ming, Erdoğan'ın ziyareti ardından basına yaptığı değerlendirmede, iki ülkenin savunma işbirliğinin güçlendirileceği sinyalini verdi.

Çin ziyaretinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile evsahibi mevkidaşı Şi Cinping arasında Pekin'de gerçekleşen görüşmenin ardından, Çin Dışişleri Bakan Yardımcısı Zhang Ming basının sorularını yanıtladı. 

Çarşamba, 22 Temmuz 2015 20:43
Lugansk havalimanında enkaz kaldırma çalışmaları sırasında, ABD yapımı silahlarla dolu bir depo bulunduğu bildirildi.

Lugansk Halk Cumhuriyeti Başsavcılığı Soruşturma Bölümü Başkanı Leonid Tkaçenko, "Lugansk havalimanında enkaz kaldırma çalışmaları sırasında, ABD yapımı silahlar dahil, çeşitli ağır silahlar ve tüfeklerin yer aldığı bir depo ortaya çıktı. Buraya daha önce erişilemiyordu çünkü depo girişi enkaz altındaydı" dedi.

Çarşamba, 06 Mayıs 2015 19:11
Japonya Savunma Bakanlığı, Tokyo yakınlarındaki iki adaya karadan denize füze sistemi ve acil müdahale gücü yerleştireceğini açıkladı.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin ABD ziyareti sırasında Çin ile Japonya arasında yaşanan gerginlikte Vaşington'un Japonya'nın tarafında olduğu mesajlarının verilmesi sonrası Japonya, Tokyo açıklarındaki Miyako ve İşigaki adalarına karadan denize füze sistemleri ve acil müdahale gücü yerleştireceğini açıkladı.

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 16:59
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir helikopterin sınıra yaklaşarak tacizde bulunduğunu, devriye uçuşu yapan F-16'ların ise Suriye'de konuşlu füze savunma sistemleri tarafından radar kilitlemesi yapılarak taciz edildiğini ileri sürdü.

Genelkurmay Başkanlığı, dün Suriye'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçaklarını taciz ettiğini ileri sürdü.

Açıklama şöyle:

Salı, 14 Nisan 2015 19:55
Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev, İran'a teslimatına karar verilen S-300 hava savunma sistemlerinin savunma amaçlı olduğunu, İran'ın bunları güvenliği için kullanacağını söyledi. İran Dışişleri Bakanı Zarif ise Başkan Putin'in kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti

Şanghay İşbirliği Örgütü üyesi ülkelerin Güvenlik Konseyi Başkanları Toplantısı'nda konuşan Nikolay Patruşev, S-300 hava savunma sistemlerinin başka bir ülkeye zarar verecek nitelikte olmadığını belirtti. Patruşev, İran'ın S-300 sistemlerini kendi güvenliğini sağlama yönünde kullanılacağını ifade etti.

Salı, 28 Nisan 2015 14:56
Savunma şirketi ASELSAN, NATO'nun balistik füze programına dahil oldu.

ASELSAN, NATO Balistik Füze Savunma Programında, Leidos (ABD) firmasının liderlik yaptığı takımının içerisinde yer alacak.

Pazartesi, 27 Nisan 2015 11:30
Barış Postası

ABD emperyalizminin, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) üzerindeki baskısı devam ediyor. Güney Kore yönetimi, her zaman olduğu gibi ABD'nin Doğu Asya'daki işbirlikçisi konumunda davranarak KDHC üzerindeki baskıya ortak oluyor. Kuzey Koreli barışseverler son gelişmelere ilişkin bir mektup kaleme aldılar.


Pyongyang'dan yoldaşça selamlar!

Perşembe, 26 Mart 2015 17:53
Türkiye'nin füze savunma sistemini AB veya ABD yerine Rusya'dan alabileceği iddia edildi.

Sputnik'in haberine göre, 2013 yılında hava savunma sistemlerini Avrupa Birliği ve ABD yerine Çin Halk Cumhuriyeti'nden alan Türkiye, benzer şekilde fiyat ve koşulların daha kabul edilebilir olması durumunda füze savunma sistemlerinin Rusya'dan alınabileceğini açıkladı.

Cumartesi, 21 Mart 2015 01:10
Türkiye'nin Çin'den hava savunma sistemi alacağı Çin tarafından doğrulandı.

Çin yetkilileri, Malezya'daki Uluslararası Denizcilik ve Havacılık Sergisi esnasında Türkiye'yle HQ-9 hava savunma roket sisteminin satışı konusunda kesin bir anlaşmaya ulaşıldığını duyurdu. Çin Merkez Televizyonu'na konuşan bir savunma sanayisi yetkilisi Çin'in HQ-9 modeli ile ihraç ettiği FD-2000 sistemlerinin Türkiye tarafından talep edildiğini söyledi.  

Pazar, 01 Mart 2015 11:53
İsrail, füze savunma sistemlerini geliştirmek üzere ABD Kongresi'nden 317 milyon dolar istedi.

İsrail'in füze savunma sistemlerinin direktörü Yair Ramati, ABD Kongresi'nden 317 milyon dolar istedi. Füze savunma sistemlerinin geliştirilmesi için yapılan bu istekte İsrail teamüllere aykırı davranarak ABD Başkanı ve Pentagon'u aradan çıkartarak doğrudan Cumhuriyetçi Parti'nin çoğunlukta olduğu kongreye başvurdu.

Salı, 03 Mart 2015 20:20
İsrail Başbakanı ABD Kongresi’ndeki tartışmalı konuşmasını yaptı. Netanyahu beklendiği gibi İran’la yapılan müzakereleri eleştirdi.

ABD Kongresi’nde çoğunluğu elinde bulunduran Cumhuriyetçi Parti’nin davetiyle bugün Kongre’ye hitap eden Binyamin Netanyahu, ABD’yi İran’la yürüttüğü müzakereler nedeniyle uyardı. Konuşmasında beklendiği gibi İran’a yüklenen ve Obama’nın politikasını eleştiren Netanyahu, İran için “kökleri militan İslam’da olan” ülke diye söz etti.

Pazartesi, 19 Ocak 2015 15:13
Çinli hackerların 2007 yılında ele geçirdiği ABD'ye ait F-35 planlarının 50 terabayt büyüklüğünde olduğu ortaya çıktı.

Eski NSA çalışanı Edward Snowden, 2007 yılında Çinli hackerlar tarafında ele geçirilen F-35 Joint Strike Fighter savaş uçağı planlarının boyutunun 50 terabayt olduğunu açıkladı.

Daha önce planların boyutu "birkaç terabayt" olarak açıklanmıştı. Ancak Der Spiegel tarafından yayımlanan yeni belgelere göre, bu boyut 50 terabayt.

Pages