300 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 14 Temmuz 2017 20:53
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Türkiye'nin kendi hava ve füze savunma sisteminin geliştirilmesi projesi kapsamında, Türk, Fransız ve İtalyan şirketleri arasında ilk mutabakatın imzalandığını" açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye, Fransa ve İtalya arasında hava savunma sistemi ve füze sistemi için anlaşma imzalandığını açıkladı.

Fikri Işık, "S-400 anlaşması ile bu mutabakat farklı" açıklamasında bulundu.

Perşembe, 06 Temmuz 2017 12:45
Polonya, ABD'nin Patriot füze savunma sistemleri satmayı kabul ettiğini ve dün bu konuda iki ülke arasında bir memorandum imzalandığını açıkladı.

Polonya Savunma Bakanı Antoni Macierewicz bugün yayınlanan basın toplantısında, "Dün gece ABD hükümetinin Polonya'ya Patriot füzelerinin en modern konfigürasyonunun Polonya'ya satılmasını onaylamasına ilişkin bir memorandum imzaladık. ABD Başkanı Donald Trump'ın Varşova'yı ziyaret ettiği gün bunu açıklamaktan mutluluk duyuyorum" dedi.

Cuma, 28 Temmuz 2017 09:56
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya ile S-400 anlaşmasının büyük oranda gerçekleştiğini söyledi. Kalın, “Bu iş büyük oranda bitti, onu diyebiliriz çok rahatlıkla” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Rusya’dan alacağı S-400 füze savunma sistemiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ''Bu iş büyük oranda bitti, onu diyebiliriz çok rahatlıkla'' dedi.

Salı, 30 Mayıs 2017 23:57
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) balistik füze sistemlerine karşı orta ölçekli balistik füze savunma sisteminin test edildiğini duyurdu.

Pentagon 3 senedir ilk defa, balistik füze sistemlerine karşı orta ölçekli balistik füze savunma sistemini test ediyor.

Çarşamba, 03 Mayıs 2017 18:41
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bugün yaptıkları görüşmede hava savunma sistemi sevkiyatını konuştuğu açıklandı.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bugün yaptıkları görüşmede S-400 füze savunma sistemi sevkiyatını konuştuğunu belirtti.

Sputnik'in haberine göre Peskov'a Soçi'deki Putin-Erdoğan zirvesinde Türkiye'ye S-400 sevkiyatı konusunun gündeme gelip gelmediği soruldu.

Pazar, 23 Nisan 2017 00:46
Rus yetkili yaptığı açıklamada Moskova'nın Şam'a daha fazla hava savunma sistemi sağlayabileceğini belirtti.

Rus yetkili yaptığı açıklamada Moskova'nın Şam'a, gelecekte yaşanabilecek herhangi bir saldırıdan korunmak için gerekecek hava savunma sistemlerini sağlayabileceklerini kaydetti.

Çarşamba, 26 Nisan 2017 00:47
ABD, Güney Kore'ye yerleştireceğini duyurdu THAAD füze savunma sisteminin kurulumuna başladı. Kurulumun başlamasıyla birlikte halkla polis arasında gerginlik yaşandı.

Güney Kore'ye THAAD (Yüksek İrtifa Bölge Hava Savunması) füzesavar savunma sistemi yerleştirmeye başlayan ABD, füze savunma sisteminin kurulumuna başladı.

Sputnik'in haberine göre sistemin bazı parçaları, kurulumun yapılacağı bölgeye hareket etti.

Radarların ve diğer ekipmanların taşınması sırasında yerel halk ile polis arasında gerilim yaşandı.

 

Cumartesi, 22 Nisan 2017 23:56
İngiltere Savunma Bakanı, Libya eski lideri Muammer Kaddafi ve Suudi Arabistan'a silah satması ile tanınan silah şirketini öven bir konuşma yaptı.

İngiltere Savunma Bakanı, Libya eski lideri Muammer Kaddafi ve Suudi Arabistan'a silah satması ile tanınan silah şirketini öven bir konuşma yaptı.

Pazar, 02 Nisan 2017 09:04
ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nin "pervasızca hareket ettiğini" ve "durdurulması gerektiğini" öne sürdü.

ABD Savunma Bakanı Jim Mattis, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'ne yönelik açıklamalarda bulundu.

KDHC'nin "hem söylemlerinden hem de artan kabiliyetinden" doğan tehlikeler olduğunu öne sürerken, "bununla ilgilenmek için uluslararası toplumla çalışacağız" dedi.

Cuma, 28 Nisan 2017 15:47
ABD Başkanı Donald Trump, KDHC'nin potansiyel 'tehditine' karşı ABD'nin Güney Kore'ye kurduğu THAAD füze savunma sistemi için Güney Kore'den bir milyar dolar para talebinde bulundu.

Trump, Güney Kore'ye kurulan THAAD füze savunma sistemiyle ilgili ilk defa konuştu. Daha önce ABD'nin müttefiklerinin, onun korumasından yararlandığı ifadesi tartışma yaratan Trump, bu ifadesiyle paralel bir şekilde, ülkeye kurulan THAAD füze savunma sistemleri için bir milyar dolar para istedi.

Cuma, 21 Nisan 2017 11:16
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Rusya ile S-400 savunma sistemi ile ilgili çalışmalar nihai noktaya geldi ancak halen her iki ülke tarafından yürütülmesi gereken süreçler var" dedi.

Türkiye'nin Rusya'dan almak istediği S-400 hava savunma sistemine ilişkin görüşmeler sürerken, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'tan konuyla ilgili açıklama geldi.

Cuma, 07 Nisan 2017 16:17
Rusya Savunma Bakanlığı, Şayrat hava üssünün ABD füzelerinin ardından çekilmiş İHA görüntülerini paylaştı

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rusya’nın Suriye’deki Tartus ve Hmeymim üslerinin Rus füze savunma sistemleri tarafından garantili biçimde korunduğunu söyledi.

Perşembe, 06 Nisan 2017 14:24
ABD Başkanı Donald Trump, Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile yaptığı telefon görüşmesinde 'ABD'nin Kuzey Kore'nin tehditlerine karşı, tam kapsamlı askeri imkanlarla kendisini ve müttefiklerini savunma ve saldırıları önleme yeteneğini güçlendirmeyi sürdüreceğini' vurguladı.

Trump, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ile Florida'da yapmakta olduğu kritik görüşme öncesi Abe ile telefonda görüştü.

Sputnik'in aktardığına göre, Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada Trump'ın KDHC'ye karşı tüm seçeneklerin masada olduğu vurgusunu yaptığı belirtildi.

'TRUMP, ABD'NİN GÜNEY KORE VE JAPONYA'NIN YANINDA OLDUĞUNU VURGULADI'

Salı, 28 Mart 2017 12:01
Rusya Genelkurmay Başkanlığı, ABD'nin Güney Kore'ye kurduğu füze savunma sisteminin ve balistik silahların yeni bir silahlanma yarışını körüklediğini söyledi.

Cenevre'de düzenlenen Silahsızlanma Konferansı'nda konuşan Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Operasyon Dairesi Başkan Yardımcısı Korgenaral Viktor Poznihir, Güney Kore'ye konuşlandırılan THAAD füze savunma sisteminin, dünyadaki füze varlığını arttırmaya dönük olduğunu ve bunun yeni silahlanma yarışını körüklediğini vurguladı.

Salı, 21 Mart 2017 12:21
Güney Kore Ulusal Savunma Bakanlığı sözcüsü Moon Sang-gyun'un açıklamalarına göre THAAD füze sisteminin kurulmaya başlanmasının ardından, ülkeye yönelen siber saldırılarda artış gözlendi.

Güney Kore'de Muhafazakar Parti'nin 9 Mayıs seçimlerinden önce aceleyle ABD'nin THAAD füze sistemlerini ülkeye kurmaya başlamasının ardından gerilim yükseliyor. 

Bugün Güney Kore Ulusal Savunma Bakanlığı sözcüsü Moon Sang-gyun'un açıklamalarına göre, THAAD'ların ardından orduya dönük siber saldırılarda artış gözlendi. Ancak, sözcüye göre saldırılar ciddi bir hasar yaratmadı.

Pages