333 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 04 Mart 2018 15:03
İran Devrim Muhafızları sözcüsü Mesud Cezayiri, “ABD’nin çaresizlikle ‘İran’ın füze gücü sınırlandırılmalı’ şeklinde konuşması onun ulaşılamaz hayal dünyasından kaynaklanıyor. İran’la nükleer müzakerelerin ön şartı, ABD ve Avrupa’daki nükleer silahlar ve uzun menzilli füzelerin imha edilmesidir” dedi.

İran Devrim Muhafızları sözcüsü Mesud Cezayiri, batılı ülkelerin uzun menzilli nükleer silahlarını imha etmediği sürece İran’ın füze programı konusunda müzakere masasına oturmayacağını ifade etti.

Perşembe, 01 Mart 2018 14:35
Rusya, Türkiye ile yapılan S-400 anlaşmasına ilişkin açıklama yaparak, anlaşmanın 'iki tarafı da memnun ettiğini' duyurdu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri ve teknik işbirliğinden sorumlu yardımcısı Vladimir Kojin, Türkiye ile imzaladıkları S-400 füze savunma sistemleri anlaşmasının "her iki tarafı da memnun ettiğini" söyledi.

Türkiye'nin Rusya'dan hava savunma sistemi alacak olması NATO ve ABD ile gerilime yol açmıştı.

Cuma, 02 Mart 2018 07:16
ABD'nin Ukrayna'ya 47 milyon dolarlık silah satışı gerçekleştireceği açıklandı.

ABD yönetimi, Ukrayna'ya toplam değeri 47 milyon dolar olan 210 adet anti tank füzesi ve 37 adet fırlatıcı satacak.

Sputnik'in haberine göre, Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı'nın yazılı açıklamasında, Ukrayna'ya yapılması planlanan silah satışının ABD Dışişleri Bakanlığınca kabul edildiği ve kararın Kongreye iletildiği bildirildi.

Perşembe, 01 Şubat 2018 10:41
ABD, Hawaii adalarında Aegis Ashore Füze Savunma Sistemini karadan havaya SM-3 füzeleri ile test etti. Sistemin uçaktan fırlatılan füzeleri avlamakta başarısız olduğu iddia edildi.

ABD Füze Savunma Ajansı'nın Hawaii adalarında konuşlu balistik füze savunma sistemini test ettiği ancak sistemin uçaktan fırlatılan bir füzeyi önleyemediği iddia edildi.

Çarşamba, 07 Şubat 2018 11:24
İsrail, Suriye'nin başkenti Şam yakınlarında füze saldırıları düzenledi. Suriye ordusu, füzelerin çoğunun hava savunma sistemi tarafından imha edildiğini açıkladı.

İsrail'in Suriye'nin başkenti Şam yakınlarında orduya ait mevkilere füze saldırısı düzenlediği duyuruldu. İsrail'den konuyla ilgili açıklama gelmezken, Suriye ordusu füzelerin çoğunun hava savunma sistemi tarafından imha edildiğini açıkladı.

Pazar, 11 Şubat 2018 16:13
Rusya Devlet Duması yetkilisi Yuriy Şvitkin, Rusya'nın gerekli gördüğü yerlerde silah yerleştirmeye devam edeceğini açıkladı.

Rus parlamentosunun alt kanadı Rusya Devlet Duması Savunma ve Güvenlik Komitesi Başkan Yardımcısı Yuriy Şvıtkin, Pentagon’un Rusya’nın Kaliningrad bölgesinde İskender balistik füze sistemi yerleştirmesini takibe devam edeceği açıklamasına yanıt verdi.

Russia Today televizyonuna konuşan Şvıtkin şu ifadeleri kullandı:

Çarşamba, 21 Şubat 2018 00:43
Trump, Rusya'nın RS-26 tipi balistik füzeleri ile 1987'de ABD ile Rusya arasında imzalanan nükleer kuvvetlerle anlaşmaları ihlal edip etmediğinin incelenmesi yönünde talimatı verdi.

ABD Başkanı Donald Trump, Dışişleri ve Savunma bakanlıkları ile Genelkurmay Başkanlığı ve Ulusal İstihbarat Direktörlüğü'ne, Rusya'nın RS-26 tipi balistik füzeleri ile 1987'de ABD ile Rusya arasında imzalanan nükleer kuvvetlerle anlaşmaları ihlal edip etmediğini inceleme talimatı verdi.

Salı, 09 Ocak 2018 14:24
Suud Arabistan yönetiminin, Husilerin balistik füze saldırısına karşı İsrail'den demir kubbe savunma sistemi sipariş edeceği öne sürüldü.

Suudi Arabistan'ın İsrail'den demir kubbe hava savunma sistemi alacağı öne sürüldü.

Perşembe, 04 Ocak 2018 14:03
Rusya’dan alınan 2 adet S-400 sisteminin TSK’deki yapılanmasının, “S-400 Füze Savunma Alay Komutanlığı” şeklinde olacağı öğrenildi.

Türkiye’nin satın aldığı S-400 projesinde askeri yapılanma netlik kazanmaya başladı.

S-400 sistemi “alay komutanlığı” yapısı altında 2 tabur ve 4 bölükten oluşacak. Sistemde her an ateşlenmeye hazır 144 füze yer alacak.

Çarşamba, 17 Ocak 2018 07:36
Rus askeri uzman Sivkov, ABD’nin YPG’ye 'taşınabilir hava savunma füzeleri' (MANPAD) verdiğini, bunun Suriye, Rusya ve Türkiye orduları için tehdit olduğunu söyledi.

ABD'nin YPG'ye çok sayıda MANPAD verdiği ileri sürüldü. Rusya Füze ve Topçu Akademisi'nden Konstantin Sivkov, Sputnik'e açıklamasında, ABD'nin, Suriye ve Türk ordularıyla çatışmanın çıkması durumunda Kürt güçlerinin en azından helikopter ve alçaktan uçan uçaklara karşı hava savunmaya sahip olmasını sağlamak istediğini söylerken, "Bu nedenle YPG'ye bu sistemler tedarik ediliyor.

Salı, 05 Aralık 2017 13:57
Suriye hava savunma sistemi, İsrail'den atılan 3 füzeyi imha etti.

Suriye hava savunma sistemi, İsrail'in Şam'daki Bilimsel Araştırmalar Merkezi'ne yaptığı düzenlediği füze saldırısını püskürttü.

Sputnik'e konuşan bir kaynağın verdiği bilgilere göre Suriye hava savunma sistemi, İsrail'in Bilimsel Araştırmalar Merkezi'ne fırlattığı 6 füzenin 3'ünü imha etti.

3 BÜYÜK PATLAMA MEYDANA GELDİ

Çarşamba, 27 Aralık 2017 16:09
Milli Savunma Bakanı Canikli, Rusya'dan alınacak S-400 füze savunma sistemine ilişkin, "İki sistem, 4 adet batarya. Anlaşmanın hepsi sağlandı" dedi.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli S-400 anlaşması ile ilgili açıklamada, "Kredi mi kullanalım, yoksa kendimiz mi finanse edelimin sonunda bir bölümünü kredi olarak kullanalım şeklinde görüş ortaya çıktı, yoksa anlaşma bitti. Türkiye Rusya’dan 2 sistem 4 adet batarya alacak anlaşmanın hepsi sağlandı" dedi. 

Çarşamba, 27 Aralık 2017 09:52
Rusya savunma sanayi şirketi Rosteh'in başkanı Sergey Çemezov, "Türkiye Rusya'dan 4 adet S-400 füze savunma sistemi bataryasını 2,5 milyar dolar karşılığında satın aldı" dedi.

Rusya savunma sanayi şirketi Rosteh'in başkanı Sergey Çemezov, Türkiye'ye S-400 satışına ilişkin önemli bir açıklamada bulundu.

Cuma, 29 Aralık 2017 18:15
Savunma Sanayii Müsteşarlığının açıklamasında S-400'le ilgili olarak "Kontrolü tamamen TSK'da olacak" denildi.

Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan S-400'le ilgili yapılan açıklamada, "Kontrolü tamamen TSK'da olacak. Teknoloji işbirliği ve ortak geliştirme taahhütü anlaşmada var. İlk S-400 teslimatının 2020'nin ilk çeyreğinde yapılması bekleniyor" denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Cuma, 22 Aralık 2017 16:27
Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Rusya’nın Suriye’deki operasyonlarında 48 bin Rus askerinin görev yaptığını söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndaki bir toplantıda konuşan Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu “Suriye’de 48 bin Rus askeri görev yaptı. 14 binden fazla askere devlet nişanı verildi” dedi.

Pages