261 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 02 Mayıs 2016 16:27
Atlantic Council tarafından yapılan analizde, Kilis'e düşen roketler, bu roketlerin nereden geldiği ve Türkiye'nin nasıl durdurulabileceği inceleniyor.

ABD merkezli düşünce kuruluşu Atlantic Council tarafından yapılan analizde, Kilis'e atılan roketler inceleniyor. IŞİD tarafından atıldığı bildirlien roketlerin, Nisan ayından beri daha büyük sıklıkla atıldığı söyleniyor.

Perşembe, 14 Nisan 2016 01:15
Mustafa Türkeş

Uluslararası politikada bildiklerimiz kadar bilmediklerimiz de önemlidir. 

Son zamanlarda kafamı kurcalayan, net bir cevap bulamadığım konulardan bir tanesi İncirlik üssünde ne olduğuna ilişkindir.

İktidar İncirlik üssünü ABD, Almanya, Fransa, Suudi Arabistan ve diğer bazı devletlerin kullanımına açtığını biliyoruz. Bunun karşılığında ne aldığı ise meçhul. 

Perşembe, 07 Nisan 2016 01:00
Mustafa Türkeş

Obama-Erdoğan görüşmesine ilişkin söylenceler çok…

Sahi, ne konuştular?

Kafama takılan bir soru var. Hiç bir büyük emperyalist güç bedava ve boşuna görüşme yapmaz. Ne isteyeceğini bilerek görüşür. Görüşmeye giden de çapına göre hazırlığını yapar. Uluslararası hukuk ve normlar bunların eşit aktör olduğunu söylese de, gerçekte aralarında hiyerarşik bir ilişki var.

Pazar, 06 Mart 2016 08:17
Rusya, İran'a S-300 hava savunma sistemini satmaktan vazgeçti. Sebebin İran'ın Hizbullah'a silah vermesi olduğu söyleniyor.

Jerusalem Post'un haberine göre, Rusya ve İran arasındaki S-300 hava savunma sistemi anlaşması askıya alındı. Anlaşmanın askıya alınmasının sebebinin, İran'ın Rusya'ya Hizbullah konusunda verdiği sözü tutmaması olduğu belirtiliyor.

Cumartesi, 06 Şubat 2016 19:15
Kuveyt’te yayımlanan El Rai gazetesine konuşan Suriye yönetimine yakın bir kaynak, Rusya’nın Suriye ordusunu Türkiye’nin olası saldırısına karşı hazırladığını iddia etti.

Kuveyt’te yayımlanan El Rai gazetesinde yer alan bir haberde, Suriye yönetimine yakın bir kaynağın Rusya’nın Suriye ordusunu Türkiye’nin olası bir saldırısına karşı hazırladığı iddiasına yer verildi.

Cumartesi, 23 Ocak 2016 12:37
Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri Füze Savunma Birliği Komutanı Andrey Çeburin, Rusya Stratejik Nükleer Kuvvetleri'nin ABD'nin dünyanın farklı noktalarına konuşlandırdığı füze savunma sistemlerini delecek güce sahip olduğunu belirtti.

Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri Füze Savunma Birliği Komutanı Andrey Çeburin, Eho Moskvı Radyosu'na verdiği demeçte, "Rusya'nın füze savunma sistemleri, ülke sınırları dışında bulunmuyor. Ülkemizi savunabilmemiz için sistemlerimizin Rusya topraklarında konuşlandırılması da yeterli.

Pazartesi, 18 Ocak 2016 11:05
Türkiye'nin saldırı için füze sistemleri geliştirme isteğinin NATO'yu şaşırttığı bildiriliyor.

Sputnik'in haberine göre, Türkiye'nin savunma sistemlerinin caydırıcılık açısından yeterli olmayacağını öne sürüp saldırı sistemleri geliştireceğini açıklaması NATO'yu şaşırttı.

Pazar, 03 Ocak 2016 22:00
Selin Asker

Ortadoğu’nun 2015 takviminde saldırılar, ölümler devam etti.

İşte 365 günde Ortadoğu: 

OCAK

Pazartesi, 28 Aralık 2015 18:06
İsrail Savunma Bakanlığı, füze savunma programından sorumlu Yair Ramati'yi "güvenlik ihlali" nedeniyle görevinden aldı.

İsrail'in Demir Kubbe, Davut Sapanı ve Ok isimli füze savunma programlarından sorumlu Yair Ramati, "ciddi güvenlik ihlalleri"nde bulunması gerekçesiyle "daha fazla görevine devam edemeyeceği" belirtilerek Savunma Bakanlığı tarafından görevinden alındı.   

Cuma, 18 Aralık 2015 19:54
NATO’nun bugün düzenlediği toplantıda, Türkiye'nin hava savunmasına destek paketi kabul edildi.

Bir NATO yetkilisinden alınan bilgiye göre, plan kapsamında Türkiye'ye daha fazla erken uyarı ve devriye uçağı (AWACS) gönderilecek ve hava devriyesi artırılacak. Bunlara ek olarak, Doğu Akdeniz'e daha fazla deniz gücü, deniz devriye uçağı gönderilecek ve ortak tatbikatlar yapılacak.

Pazartesi, 09 Kasım 2015 13:32
Rusya ve İran arasında, Rusya'nın İran'a S-300 karadan havaya füze sistemi satmasını içeren bir anlaşma yapıldı.

Reuters'in haberine göre Rusya ve İran arasında yapılan anlaşmayla, Rusya'nın İran'a S-300 karadan havaya füze sistemi satmasında karar kılındı. Rusya'nın savunma şirketi Rostec yetkilisi Sergey Çemezov, anlaşmanın yapıldığını duyururken, Körfez ülkelerinin anlaşmadan endişe duymaması gerektiğini söyledi.

Salı, 24 Kasım 2015 12:59
Rus uçağının Hatay yakınlarında düşürülmesinin ardından, Rusya ve Türkiye'den birbirini çelen açıklamalar geldi. Türkiye'nin "düzeltmeleri", soru işaretlerini artırıyor.

Sabah saatlerinde, Rus Hava Kuvvetleri'ne ait bir Su-24 savaş uçağı Suriye-Türkiye sınırında düşürüldü.

Türk Genelkurmayı'nın açıklamasına göre, saat 09.20 civarında Hatay Yayladağı bölgesinde Türk hava sahasını ihlal eden milliyeti bilinmeyen bir uçak defalarca uyarıldı ancak ihlale devam etti.

Cumartesi, 21 Kasım 2015 17:37
Nihai olarak, IŞİD, modern endüstriyel kapitalizmin eriyişinin yarattığı kanser, bizim siyah altına sarsılmaz bağlılığımızın bir yan ürünü, hem İslam dünyasında hem de Batı dünyasında artan medeniyet krizlerinin parazitsel bir semptomu. Bu krizlerin kökeni çözülmeden, IŞİD ve benzerleri var olmaya devam edecektir.

Editörün notu: Tüm dünya IŞİD'in "baş düşman" olduğu konusunda bir anlaşmaya varmış gibi görünüyor. Peki, insanlığın düşmanı gerici terörün yok edilmesi, yalnızca IŞİD'i ortadan kaldırmaktan mı ibaret?

Çarşamba, 14 Ekim 2015 16:20
Körfez monarşilerinin İran'a karşı İsrail yapımı anti-füze savunma sistemini satın almak için görüşmeler yaptığı ortaya çıktı.

Körfez'deki monarşilerin "İran korkusu" sürüyor.

Sky News'den Sam Kiley'in haberine göre, başta Bahreyn olmak üzere Körfez İşbirliği Teşkilatı (GCC) üyeleri, İsrail yapımı "Demir Kubbe" anti-füze savunma sistemini satın almak istiyor.

Körfez ülkeleri İsrail silahını almak için, ABD'li Raytheon ve diğer savunma şirketleri ile görüşme yapıyor.

Cuma, 02 Ekim 2015 17:13
ABD'li yetkililer, Suriye'deki CIA destekli "muhalifleri" Rusya'dan koruyamayacaklarını itiraf etti.

The Daily Beast'in haberine göre ABD'li yetkililer, Suriye'de bulunan CIA destekli "muhalifleri" Rusya'ya karşı koruyamayacaklarını itiraf etti. ABD'li ordu yetkilileri ve siyasiler, ordunun "muhalifler" adına müdahale ederek Rus güçleriyle çatışmaya giremeyeceğini, Rus uçaklarını vuramayacaklarını, askerlere de bu amaçla yerden havaya füze sistemi veremeyeceklerini söyledi.

Pages