312 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 08 Ekim 2017 10:28
ABD Dışişleri Bakanlığı, Suudi Arabistan'a 15 milyar dolarlık füze savunma sistemi satışını onayladı.

Suudi Arabistan, ABD'den THAAD füze savunma sistemi satın almak istemişti. 15 milyar dolarlık anlaşma, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylandı.

THAAD sisteminin Suudi Arabistan'ın komşuları Katar ve BAE'de bulunduğu bilinirken, füze savunma sisteminin İran'a karşı satın alındığı söyleniyor.

Cumartesi, 07 Ekim 2017 08:27
ABD, Suudi Arabistan'a 15 milyar dolarlık THAAD füze savunma sistemi satışını onayladı.

ABD Dışişleri Bakanlığının, Suudi Arabistan'a 15 milyar dolar değerinde THAAD füze savunma sistemi satılmasına onay verdiği bildirildi.

Sputnik Türkiye'nin aktardığına göre ABD Savunma Bakanlığı'na (Pentagon) bağlı Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı, Suudi Arabistan'a silah satışıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Perşembe, 05 Ekim 2017 15:03
Rusya, Suudi Arabistan'a S-400 hava savunma sistemi satılabileceğini ancak ödemenin peşin olması gerektiğini açıkladı.

Moskova merkezli Küresel Silah Ticareti Analiz Merkezi sözcüsü, Rusya ile Suudi Arabistan arasında S-400 füze savunma sistemlerinin sevkiyatını öngören sözleşme imzalanmasının ihtimal dahilinde olduğunu söyledi. Ancak sözcü Riyad'ın bu konudaki ciddiyetini göstermek için sözleşme tutarının tamamını avans olarak ödemesi gerektiğini söyledi.

Cuma, 13 Ekim 2017 12:27
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "S-500'lerle ilgili de görüşmelerimiz oldu" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya'dan S-400 füze savunma sistemi alımıyla ilgili ikinci paketten itibaren ortak üretim adımlarının atılacağını söyledi.

Erdpüam, "Putin ile görüşmelerimizde işi S-400'lerle bitirmeyi düşünmüyoruz. S-500'lerle ilgili de görüşmelerimiz oldu" açıklamasını yaptı.

Cumartesi, 07 Ekim 2017 11:52
Beyaz Saray'da bir buçuk saatlik görüşme yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, "ABD'li yetkililer 2009’dan beri patriot füzelerinin satışının gündemde olduğunu, en son iki-üç hafta önce Türkiye tarafından gündeme getirildiğini söylediler" dedi.

2015 yılında diplomasi kariyerini bırakıp CHP’den siyasete atılan Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, bu sıfatıyla ABD’ye dördüncü ziyaretini gerçekleştirdi. Mayıs sonunda Washington’da bir dizi temasta bulunan Yılmaz’ın, dört ay sonra yeniden geldiği şehirde bu kez çok daha üst düzey bir görüşme trafiği vardı.

Perşembe, 07 Eylül 2017 18:41
WikiLeaks, CIA’ya yönelik en büyük ifşa olarak nitelediği Vault7 kapsamında, füze kontrol sistemi Raytheon hakkında bilgiler yayınladı.

WikiLeaks, Amerikan Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA’ya yönelik en büyük ifşası olarak nitelediği Vault7 kapsamında, yeni belgeler yayınladı.

Belgeler kapsamında, CIA’in geliştirdiği yazılımlarla akıllı telefonlar, bilgisayarlar ve internete bağlanan televizyonlara nasıl sızdığı ifşa ediliyor.

Perşembe, 14 Eylül 2017 12:52
Bir NATO üyesi olan Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemi alacak olması büyük tartışma yarattı. Peki S-400'ün teknik özellikleri nelerdir? Rusya bu sistemi Türkiye'ye neden satıyor?

Türkiye'nin Rusya'dan satın alacağı S-400 hava savunma sistemi, ilk kez 1990'lerde geliştirilmeye başlandı. Sistem bir önceki hava savunma sistemi olan S-300'ün teknolojisi üzerine kuruldu ve 2007 yılında kullanıma girdi.

Çarşamba, 13 Eylül 2017 07:30
Mustafa Türkeş

Son zamanlarda Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) yönetimi hidrojen bombası dahil nükleer silahlar üretebildiğini gösteren nükleer silah denemelerinde bulundu.

Çarşamba, 13 Eylül 2017 08:24
ABD'nin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye'nin Rusya'dan S-400 füz savunma sistemi alacak olmasına ilişkin, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli. Eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa bu standartlara uymaz ve tabi ki bu bizim için kaygı verici bir durum" dedi.

Türkiye'nin Rusya'dan alacağı S-400 füze savunma sistemine ilişkin ABD'den bir açıklama daha geldi.

ABD'nin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, "NATO üyesi ülkelerin NATO sistemleriyle uyumlu askeri malzeme kullanmaları önemli derken, "Eğer Türkiye bahsedildiği gibi S-400'leri alırsa bu standartlara uymaz ve tabi ki bu bizim için kaygı verici bir durum" ifadelerini kullandı.

Cuma, 15 Eylül 2017 19:30
AKP Sözcüsü Mahir Ünal, "Biz bu hava savunma sistemini Fransa’dan da alabilirdik, Almanya’da da alabilirdik, Çin’den de alabilirdik. Biz bu görüşmeleri yaptıktan sonra, en uygun olan anlaşmayı Rusya ile yaptığımız için bu sistemi Rusya’dan alıyoruz. Bunun altında birilerinin herhangi bir maksat araması doğru değil" dedi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen "15 Temmuz Sonrası Türk Dış Politikası: Türkiye-Rusya İlişkileri" başlıklı panelde konuşu.

Çarşamba, 20 Eylül 2017 07:50
Rusya ile S-400 anlaşmasının tamamlanmasının ardından sevkiyat çalışmaları hız kazandı. Türkiye ile Rusya arasındaki görüşmelerde sistemin Akıncı Üssüne kurulması kararlaştırıldı

Türkiye’ye S-400’lerin sevkiyatını öngören anlaşma Türkiye ile Rusya arasında imzalanırken, sevkiyat için çalışmalara da başlandı.

AKP'nin yayın organlarından Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, Rus uzun menzilli hava savunma sistemi S-400’lerin konuşlanma yeri olarak, Ankara’daki Akıncı Üssü seçildi.

Çarşamba, 27 Eylül 2017 07:00
Mustafa Türkeş

Dış politikada yanlış düşman gibi, yanlış dost edinmemek de marifettir. İktidar ikisini de başardı! İlki Putin, ikincisi Barzani.

Cuma, 14 Temmuz 2017 20:53
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Türkiye'nin kendi hava ve füze savunma sisteminin geliştirilmesi projesi kapsamında, Türk, Fransız ve İtalyan şirketleri arasında ilk mutabakatın imzalandığını" açıkladı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye, Fransa ve İtalya arasında hava savunma sistemi ve füze sistemi için anlaşma imzalandığını açıkladı.

Fikri Işık, "S-400 anlaşması ile bu mutabakat farklı" açıklamasında bulundu.

Perşembe, 06 Temmuz 2017 12:45
Polonya, ABD'nin Patriot füze savunma sistemleri satmayı kabul ettiğini ve dün bu konuda iki ülke arasında bir memorandum imzalandığını açıkladı.

Polonya Savunma Bakanı Antoni Macierewicz bugün yayınlanan basın toplantısında, "Dün gece ABD hükümetinin Polonya'ya Patriot füzelerinin en modern konfigürasyonunun Polonya'ya satılmasını onaylamasına ilişkin bir memorandum imzaladık. ABD Başkanı Donald Trump'ın Varşova'yı ziyaret ettiği gün bunu açıklamaktan mutluluk duyuyorum" dedi.

Cuma, 28 Temmuz 2017 09:56
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Rusya ile S-400 anlaşmasının büyük oranda gerçekleştiğini söyledi. Kalın, “Bu iş büyük oranda bitti, onu diyebiliriz çok rahatlıkla” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin Rusya’dan alacağı S-400 füze savunma sistemiyle ilgili konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ''Bu iş büyük oranda bitti, onu diyebiliriz çok rahatlıkla'' dedi.

Pages