268 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 05 Eylül 2016 15:00
ABD’nin Türkiye’ye gönderdiği HIMARS (Yüksek Hareket Yetenekli Topçu Roket Sistemi) füze sistemi için 50 ABD askerinin Türkiye’ye geldiği öğrenildi.

ABD'nin Türkiye'ye gönderdiği HIMARS füze sistemi için 50 ABD askerinin Türkiye'ye geldiği bildirildi. Hürriyet'ten Uğur Ergan'ın haberine göre, 92 kilometre menzile ve hızlı hareket kabiliyetine sahip HIMARS bataryaları Gaziantep Almalıtepe’de TSK’ya ait savunma füze sisteminin yanına konuşlanmış durumda. 

 

Perşembe, 08 Eylül 2016 23:55
ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adayı Trump, seçilmesi hâlinde orduyu baştan aşağıya yenileyeceğini ve asker sayısını artıracağını söyledi.

ABD'de Kasım ayındaki başkanlık seçimleri yaklaşırken, adayların vaatleri de gündeme geliyor.

Military Times'ın haberine göre, Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, başkan seçilmesi durumunda orduyu yeniden yapılandıracağını açıkladı.

Cumartesi, 03 Eylül 2016 13:22
Rus lider Vladimir Putin, ABD ile ilişkilerin "donmuş" olmasından üzüntü duyduğunu söylerken, Washington'un Moskova'nın çıkarlarına saygı duyması gerektiğini belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD ile ilişkilerin donmuş durumda olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirip "Maalesef ki ilişkilerimiz donmuş vaziyette. Bunun bizim hatamız olmadığını düşünüyorum" dedi.

Cuma, 22 Temmuz 2016 10:04
İstanbul'da tutuklanan 3'üncü Ana Jet Üs ve Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Haluk Şahar'ın, gözaltına alınmadan önce Üssün Hava Harekat Komutanı Kurmay Albay Mustafa Ertürk'e yeni görev için 4 F-16 savaş uçağını hazır tutması emrini verdiği ileri sürüldü.

Gözaltına alınan aralarında Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz ve Kurmay Albay Ertürk'ün de bulunduğu 21 asker adliyeye sevk edildi. Askerlerin Konya'dan karadan ve 2 helikopterle iki grup halinde İstanbul'a giden MAK timlerinin Moda Deniz Kulübü'nde komutanların kaçırılması eylemine katıldıkları ileri sürüldü.

Perşembe, 21 Temmuz 2016 21:04
Darbe girişiminin ardından İstanbul’da tutuklanan 3’üncü Ana Jet Üs ve Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Haluk Şahar’ın, gözaltına alınmadan önce Üssün Hava Harekat Komutanı Kurmay Albay Mustafa Ertürk’e yeni görev için 4 F-16 savaş uçağını hazır tutması emrini verdiği ileri sürüldü.

Darbe girişiminin ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında 3’üncü Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar, Jandarma Konya Bölge Komutanı Tuğgeneral Timurcan Ermiş ve Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Cumartesi, 23 Temmuz 2016 14:00
Serpil Güvenç

4 Nisan 1949’da ABD liderliğinde kurulan ve çoğunluğu Batı Avrupa ülkelerinden oluşan 12 devletli bir askeri birlik olan NATO’nun temel amacı, komünizme karşı kapitalizmi korumak, onun askeri bekçiliğini yapmaktı.

Çarşamba, 15 Haziran 2016 13:57
Obama yönetimi, İsrail'in füze savunma sistemi için mali yardımını artırma önerisini reddetti.

ABD ile İsrail arasındaki ilişkilere dair pürüzler devam ediyor.

Jerusalem Post'ta yer alan habere göre, ABD Kongresi tarafından, 2017 bütçesinde İsrail'in füze savunma sistemlerine daha fazla mali yardım yapılması önerildi.

600 milyon dolarlık bu öneri, Beyaz Saray tarafından veto edildi. Bu rakam, Obama'nın önerdiği rakamın (113 milyon dolar) neredeyse 5 katı.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 16:27
Atlantic Council tarafından yapılan analizde, Kilis'e düşen roketler, bu roketlerin nereden geldiği ve Türkiye'nin nasıl durdurulabileceği inceleniyor.

ABD merkezli düşünce kuruluşu Atlantic Council tarafından yapılan analizde, Kilis'e atılan roketler inceleniyor. IŞİD tarafından atıldığı bildirlien roketlerin, Nisan ayından beri daha büyük sıklıkla atıldığı söyleniyor.

Perşembe, 14 Nisan 2016 01:15
Mustafa Türkeş

Uluslararası politikada bildiklerimiz kadar bilmediklerimiz de önemlidir. 

Son zamanlarda kafamı kurcalayan, net bir cevap bulamadığım konulardan bir tanesi İncirlik üssünde ne olduğuna ilişkindir.

İktidar İncirlik üssünü ABD, Almanya, Fransa, Suudi Arabistan ve diğer bazı devletlerin kullanımına açtığını biliyoruz. Bunun karşılığında ne aldığı ise meçhul. 

Perşembe, 07 Nisan 2016 01:00
Mustafa Türkeş

Obama-Erdoğan görüşmesine ilişkin söylenceler çok…

Sahi, ne konuştular?

Kafama takılan bir soru var. Hiç bir büyük emperyalist güç bedava ve boşuna görüşme yapmaz. Ne isteyeceğini bilerek görüşür. Görüşmeye giden de çapına göre hazırlığını yapar. Uluslararası hukuk ve normlar bunların eşit aktör olduğunu söylese de, gerçekte aralarında hiyerarşik bir ilişki var.

Pazar, 06 Mart 2016 08:17
Rusya, İran'a S-300 hava savunma sistemini satmaktan vazgeçti. Sebebin İran'ın Hizbullah'a silah vermesi olduğu söyleniyor.

Jerusalem Post'un haberine göre, Rusya ve İran arasındaki S-300 hava savunma sistemi anlaşması askıya alındı. Anlaşmanın askıya alınmasının sebebinin, İran'ın Rusya'ya Hizbullah konusunda verdiği sözü tutmaması olduğu belirtiliyor.

Cumartesi, 06 Şubat 2016 19:15
Kuveyt’te yayımlanan El Rai gazetesine konuşan Suriye yönetimine yakın bir kaynak, Rusya’nın Suriye ordusunu Türkiye’nin olası saldırısına karşı hazırladığını iddia etti.

Kuveyt’te yayımlanan El Rai gazetesinde yer alan bir haberde, Suriye yönetimine yakın bir kaynağın Rusya’nın Suriye ordusunu Türkiye’nin olası bir saldırısına karşı hazırladığı iddiasına yer verildi.

Cumartesi, 23 Ocak 2016 12:37
Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri Füze Savunma Birliği Komutanı Andrey Çeburin, Rusya Stratejik Nükleer Kuvvetleri'nin ABD'nin dünyanın farklı noktalarına konuşlandırdığı füze savunma sistemlerini delecek güce sahip olduğunu belirtti.

Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri Füze Savunma Birliği Komutanı Andrey Çeburin, Eho Moskvı Radyosu'na verdiği demeçte, "Rusya'nın füze savunma sistemleri, ülke sınırları dışında bulunmuyor. Ülkemizi savunabilmemiz için sistemlerimizin Rusya topraklarında konuşlandırılması da yeterli.

Pazartesi, 18 Ocak 2016 11:05
Türkiye'nin saldırı için füze sistemleri geliştirme isteğinin NATO'yu şaşırttığı bildiriliyor.

Sputnik'in haberine göre, Türkiye'nin savunma sistemlerinin caydırıcılık açısından yeterli olmayacağını öne sürüp saldırı sistemleri geliştireceğini açıklaması NATO'yu şaşırttı.

Pazar, 03 Ocak 2016 22:00
Selin Asker

Ortadoğu’nun 2015 takviminde saldırılar, ölümler devam etti.

İşte 365 günde Ortadoğu: 

OCAK

Pages