282 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 22 Şubat 2017 12:30
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Türkiye’nin olmazsa olma noktalarından biri Münbiç’te PKK-PYD varlığının sonlandırılması. Bunu ABD yapmazsa, Türkiye bu operasyonu değerlendirecektir" açıklamasını yaptı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, gündeme dair açıklamalarda bulundu. NTV canlı yayınında soruları yanıtladı. Bakan Işık hava savunma sistemi için "Acil ihtiyacımız için değişik ülkelerle görüşüldü, en yakın Rusya'nın S400 füzeleri görünüyor, görüşmelerde belli bir ilerleme sağlandı" diye konuştu.

Fikri Işık'ın konuşmasının satır başları şu şekilde:

Salı, 21 Şubat 2017 08:54
Türkiye hava savunma sistemi almak için Rusya'da görüşmeler yapmaya devam ediyor.

Rus devletine bağlı teknoloji şirketi Rostech'in Genel Müdürü Sergey Çemezov, Rusya ve Türkiye’nin S-400 füze savunma sistemlerinin satışı konusunda görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

Sputnik Türkiye’nin haberine göre Çemezov, "Görüşmeler sürüyor. Şu anda mali konular üzerinde çalışma yapılıyor" dedi. 

Cuma, 20 Ocak 2017 21:22
Trumplı yeni Beyaz Saray, İran ve KDHC'den gelebilecek "füze saldırılarına" karşı askeri hazırlığı ön plana alacağını duyurdu.

ABD'nin 45. Başkanı olarak görevine başlayan Donald Trump'ın savunma stratejisine ilişkin bir açıklama geldi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, İran ve Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti'nden (KDHC) gelebilecek füze saldırılarına karşı daha fazla savunma sistemi geliştirme konusunda zaman kaybedilmeyeceği söylendi.

Pazar, 18 Aralık 2016 10:46
Azerbaycan İsrail’den “Demir Kubbe” isimli füze savunma sistemini satın alıyor.

Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanı Yaver Cemalov, ülkesinin İsrail ile “Demir Kubbe” füzesavar sistemini satın alma konusunda anlaştığını söyledi.

Cemalov, Azerbaycan Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada, Azerbaycan Savunma Sanayi Bakanlığı ve İsrail Savunma Bakanlığına bağlı askeri sanayi enstitüsü arasında bir anlaşma imzalandığını belirtti.

Pazar, 25 Aralık 2016 08:39
Çin birkaç Güneydoğu Asya Milletleri Birliği (ASEAN) üyesinin muhalefetini gerek ASEAN’ı tümüyle manipüle ederek gerekse de ekonomik ve askeri nüfuzunu kaldıraç olarak kullanarak idare edebileceğini hissediyor. Pekin ayrıca Birleşik Devletler’in Güney Çin Denizi’nde Çin ile gerçek bir çatışmadan kaçınmaya çalışacağına oynayarak Washington’ı idare edebileceğine inanıyor. Şimdiye kadar durum buydu.

soL'un notu: ABD'nin "gölge CIA" olarak bilinen düşünce kuruluşu Stratfor'da, dünyanın yeni sıcak bölgesi Güney Çin Denizi'ne ilişkin dikkat çekici bir makale yayımlandı. Bu makalede, Washington, Pekin ve Tokyo'nun Asya-Pasifik'teki çatışan çıkarlarına ilişkin, ABD cenahının ne düşündüğüne ilişkin önemli tespitler yer alıyor.

Cumartesi, 26 Kasım 2016 22:26
Yemen'e hava saldırıları düzenleyen ve binlerce insanın ölümüne neden olan Suudi Arabistan'a bu kez Yemen'den balistik füze atıldı.

Yemen'e bombalı saldırılarını aralıksız sürdüren Suudi Arabistan'a bu kez Yemen'den balistik füze atıldı. 

Salı, 15 Kasım 2016 15:33
Rusya, İdlib ve Humus başta olmak üzere Suriye'deki cihatçılara karşı geniş çaplı bir operasyon başlattı.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, ülkenin Akdeniz'e gönderilen tek uçak gemisi Amiral Kuznetsov'daki bombardıman uçaklarının Suriye'nin İdlib ve Humus kentlerinde terörist gruplara yönelik gerçekleştirilen operasyonlara katıldığını açıkladı. Bu, Rusya donanmasının tarihinde bir ilk oldu.

Cuma, 14 Ekim 2016 10:14
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, füze savunma sistemi konusunda "Rus Devlet Başkanı Sayın Putin’le de Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’daki görüşmesinde bu konunun ana çerçevesini konuştular ve bu konuda mutabık kaldılar" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye’nin uzun dönemdir planladığı uzun menzilli hava savunma sistemi için Rusya’dan teklif alınması gündemde mi?

Cuma, 14 Ekim 2016 15:30
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın, Türkiye'ye hava savunma sistemi sağlayabileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın füze savunma sistemi konusunda "Rus Devlet Başkanı Sayın Putin’le de Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’daki görüşmesinde bu konunun ana çerçevesini konuştular ve bu konuda mutabık kaldılar" açıklamasının ardından bir açıklama da Rusya'dan geldi.

Cuma, 28 Ekim 2016 12:54
Yemen iç savaşında ve Suudi işgalinde ilk kez, Husi güçleri önemli bir Suudi Arabistan kentine füze fırlattı.

Yemen'de Husilerle Ali Abdullah Salih'a bağlı Yemen ordusunun Suudi Arabistan işgaline karşı direnişi sürerken bir ilk yaşandı.

Al Masdar'ın haberine göre, Husi güçleri ilk kez büyük bir Suudi kentine füze attı.

Cidde'deki Kral Abdülaziz Havaalanı'nı hedefleyen Husilerin kullandıkları füze, Burkan-1.

Salı, 04 Ekim 2016 19:36
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Konaşenkov, Tartus üssü ve bölgedeki gemilerin güvenliğini sağlamak amacıyla Suriye'ye S-300 hava savunma füze sistemi gönderildiğini açıkladı

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Suriye'ye S-300 hava savunma füze sistemi gönderdiklerini duyurdu.

Konaşenkov, Rus basınına yaptığı açıklamada, S-300 hava savunma sisteminin, Rusya'nın Suriye'deki deniz üssü Tartus ve bölgedeki gemilerinin havadan gelecek tehlikelere karşı korunması amacıyla konuşlandırıldığını belirtti. 

Pazar, 16 Ekim 2016 11:31
Yemen açıklarındaki ABD gemilerinin 3. kez saldırıya uğradığı öne sürüldü.

2 gün önce gerçekleştirildiği söylenen saldırıların ardından, Yemen açıklarındaki ABD gemilerinin bir haftada 3. kez saldırıya uğradığı iddia edildi.

ABD savaş gemisi USS Mason'ın füze saldırısına uğradığı öne sürülürken, ABD donanasından amiral John Richardson, gemiye atılan füzelerin Yemen'den ateşlendiğini savundu.

Perşembe, 13 Ekim 2016 20:29
Rusya ve Hindistan arasında S-400 anlaşması imzalanacağı söyleniyor.

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, Rusya ve Hindistan'ın S-400 füze savunma sistemleri sevkiyatını öngören bir anlaşma imzalayacağını ifade etti.

Perşembe, 13 Ekim 2016 01:00
Mustafa Türkeş

Dış ve iç politika iç içe geçmiş durumda; birbirini besliyor. Dünyanın büyük çoğunluğu böyle, Türkiye’deki duruma bakalım.

OHAL üç ay daha uzuyor, bir yıla sarkacağı söylentileri doğru çıkabilir.

İktidar ne yapmak istiyor?

15 Temmuz’dan bugüne iktidar “FETÖ ile başkası mücadele edemez; bugünkü iktidar alternatifsizdir” görüşünü insanların beynine çivilemek istiyor.

Pazartesi, 05 Eylül 2016 15:00
ABD’nin Türkiye’ye gönderdiği HIMARS (Yüksek Hareket Yetenekli Topçu Roket Sistemi) füze sistemi için 50 ABD askerinin Türkiye’ye geldiği öğrenildi.

ABD'nin Türkiye'ye gönderdiği HIMARS füze sistemi için 50 ABD askerinin Türkiye'ye geldiği bildirildi. Hürriyet'ten Uğur Ergan'ın haberine göre, 92 kilometre menzile ve hızlı hareket kabiliyetine sahip HIMARS bataryaları Gaziantep Almalıtepe’de TSK’ya ait savunma füze sisteminin yanına konuşlanmış durumda. 

 

Pages