240 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 06 Mayıs 2015 19:11
Japonya Savunma Bakanlığı, Tokyo yakınlarındaki iki adaya karadan denize füze sistemi ve acil müdahale gücü yerleştireceğini açıkladı.

Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin ABD ziyareti sırasında Çin ile Japonya arasında yaşanan gerginlikte Vaşington'un Japonya'nın tarafında olduğu mesajlarının verilmesi sonrası Japonya, Tokyo açıklarındaki Miyako ve İşigaki adalarına karadan denize füze sistemleri ve acil müdahale gücü yerleştireceğini açıkladı.

Pazartesi, 11 Mayıs 2015 16:59
Genelkurmay Başkanlığı, Suriye'ye ait bir helikopterin sınıra yaklaşarak tacizde bulunduğunu, devriye uçuşu yapan F-16'ların ise Suriye'de konuşlu füze savunma sistemleri tarafından radar kilitlemesi yapılarak taciz edildiğini ileri sürdü.

Genelkurmay Başkanlığı, dün Suriye'nin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçaklarını taciz ettiğini ileri sürdü.

Açıklama şöyle:

Salı, 14 Nisan 2015 19:55
Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev, İran'a teslimatına karar verilen S-300 hava savunma sistemlerinin savunma amaçlı olduğunu, İran'ın bunları güvenliği için kullanacağını söyledi. İran Dışişleri Bakanı Zarif ise Başkan Putin'in kararını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti

Şanghay İşbirliği Örgütü üyesi ülkelerin Güvenlik Konseyi Başkanları Toplantısı'nda konuşan Nikolay Patruşev, S-300 hava savunma sistemlerinin başka bir ülkeye zarar verecek nitelikte olmadığını belirtti. Patruşev, İran'ın S-300 sistemlerini kendi güvenliğini sağlama yönünde kullanılacağını ifade etti.

Salı, 28 Nisan 2015 14:56
Savunma şirketi ASELSAN, NATO'nun balistik füze programına dahil oldu.

ASELSAN, NATO Balistik Füze Savunma Programında, Leidos (ABD) firmasının liderlik yaptığı takımının içerisinde yer alacak.

Pazartesi, 27 Nisan 2015 11:30
Barış Postası

ABD emperyalizminin, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti (KDHC) üzerindeki baskısı devam ediyor. Güney Kore yönetimi, her zaman olduğu gibi ABD'nin Doğu Asya'daki işbirlikçisi konumunda davranarak KDHC üzerindeki baskıya ortak oluyor. Kuzey Koreli barışseverler son gelişmelere ilişkin bir mektup kaleme aldılar.


Pyongyang'dan yoldaşça selamlar!

Perşembe, 26 Mart 2015 17:53
Türkiye'nin füze savunma sistemini AB veya ABD yerine Rusya'dan alabileceği iddia edildi.

Sputnik'in haberine göre, 2013 yılında hava savunma sistemlerini Avrupa Birliği ve ABD yerine Çin Halk Cumhuriyeti'nden alan Türkiye, benzer şekilde fiyat ve koşulların daha kabul edilebilir olması durumunda füze savunma sistemlerinin Rusya'dan alınabileceğini açıkladı.

Pazar, 01 Mart 2015 11:53
İsrail, füze savunma sistemlerini geliştirmek üzere ABD Kongresi'nden 317 milyon dolar istedi.

İsrail'in füze savunma sistemlerinin direktörü Yair Ramati, ABD Kongresi'nden 317 milyon dolar istedi. Füze savunma sistemlerinin geliştirilmesi için yapılan bu istekte İsrail teamüllere aykırı davranarak ABD Başkanı ve Pentagon'u aradan çıkartarak doğrudan Cumhuriyetçi Parti'nin çoğunlukta olduğu kongreye başvurdu.

Salı, 03 Mart 2015 20:20
İsrail Başbakanı ABD Kongresi’ndeki tartışmalı konuşmasını yaptı. Netanyahu beklendiği gibi İran’la yapılan müzakereleri eleştirdi.

ABD Kongresi’nde çoğunluğu elinde bulunduran Cumhuriyetçi Parti’nin davetiyle bugün Kongre’ye hitap eden Binyamin Netanyahu, ABD’yi İran’la yürüttüğü müzakereler nedeniyle uyardı. Konuşmasında beklendiği gibi İran’a yüklenen ve Obama’nın politikasını eleştiren Netanyahu, İran için “kökleri militan İslam’da olan” ülke diye söz etti.

Pazartesi, 19 Ocak 2015 15:13
Çinli hackerların 2007 yılında ele geçirdiği ABD'ye ait F-35 planlarının 50 terabayt büyüklüğünde olduğu ortaya çıktı.

Eski NSA çalışanı Edward Snowden, 2007 yılında Çinli hackerlar tarafında ele geçirilen F-35 Joint Strike Fighter savaş uçağı planlarının boyutunun 50 terabayt olduğunu açıkladı.

Daha önce planların boyutu "birkaç terabayt" olarak açıklanmıştı. Ancak Der Spiegel tarafından yayımlanan yeni belgelere göre, bu boyut 50 terabayt.

Cumartesi, 13 Aralık 2014 22:54
ABD Senatosu Israil'in Demir Kubbe füze sistemi için 350 milyon doları da içeren milyar dolarlık askeri harcamayı onayladı.

Senato destek tasarısını 89'a 11 oyla kabul etti. Senet Beyaz Saray'a Başkan Barack Obama'nın imzasıyla gönderildi. 2015 savunma yetki seneti aynı zamanda Savunma Bakanlığı operasyonları için 521.3 milyar dolar ve denizaşırı askeri operasyonlar için de yaklaşık 64 milyar dolar sağlanmasını da içeriyor.

Pazartesi, 08 Eylül 2014 17:58
Tayyip Erdoğan, uzun menzilli füze savunma sistemi projesinde Çin firmasıyla yaşanan uyuşmazlıklar nedeniyle Fransız firmasıyla da görüşmelere başlandığını açıkladı.

NATO zirvesi dönüşünde uçakta gazetecilere açıklamalarda bulunan Recep Tayyip Erdoğan , “Çin’le füze savunma sistemi görüşmelerinde ortak üretim ve know-how meselesinde bazı uyuşmazlıklar çıktı. Buna rağmen arkadaşlar görüşmeye devam ediyor ama ikinci sıradaki Fransa yeni tekliflerle önümüze geldi. Şu anda Fransa ile de görüşmelerimiz sürüyor.

Pazartesi, 08 Eylül 2014 22:10
Türkiye ile füze savunma sistemi ihalesinde en iyi teklifi veren Çinli şirket arasında 10 aydan uzun süren müzakerelerde henüz sonuç alınmadı. Çin’den gelecek sistemin NATO’ya uyumlu olmadığı gerekçesiyle ABD ve NATO’nun tepki verdiği ihale süreci, en son 26 Ağustos’ta dört aylık süre için uzatılmıştı.

Türkiye'de kurulacak füze savunma sistemi ihalesinde en iyi teklifi veren Çinli firmayla görüşmeler sonuçlanmıyor. NATO'nun tepki gösterdiği ve Galler'deki zirvede gündeme getireceğini açıkladığı ihaleyle ilgili Erdoğan, zirve sonrası 'İkinci sıradaki Fransa'yla da görüşüyoruz' açıklaması yaptı.

Cumartesi, 02 Ağustos 2014 00:12
ABD Senatosu, İsrail'in füze savunma sisteminin yenilenmesine 225 milyon dolar aktarılmasını onayladı.

Pentagon'un, İsrail'e cephane sevkiyatı yapılacağını duyurmasından bir gün sonra Senato'da yapılan oylamada, İsrail'in füze savunma sistemi Demir Kubbe için 225 milyon verilmesi kabul edildi.

Temsilciler Meclisi'nin de yaz tatiline girmeden önce 225 milyon dolarlık yardımı onaylaması bekleniyor.

Cumartesi, 09 Ağustos 2014 12:13
İsrail ordusu, ateşkes bittiğinden bu yana, Gazze'deki 67 hedefe saldırı düzenlediklerini, Filistinli grupların ise 75 füze attığını açıkladı.

İsrail ordusu, 72 saatlik ateşkesin sona ermesinden bu yana, Gazze'deki 67 hedefe saldırı düzenlediklerini, Filistinli grupların ise 75 füze attığını bildirdi.

Ordudan yapılan yazılı açıklamada, Filistinli grupların ateşkes bittiğinden bu yana 75 füze attığı ve bu füzelerden 5'inin 'Demir Kubbe' savunma sistemi ile etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Perşembe, 14 Ağustos 2014 11:09
Mustafa Türkeş

IŞİD’in Irak ve Suriye’de terör estirmesi, Irak’ta Maliki yönetiminin taktiksel geri çekilişi (Musul bölgesinde hiç çatışmasız geri çekildi), IŞİD’in petrol şirketlerinin çıkarlarını tehdit edecek noktaya ulaşan ilerleyişi ABD’nin suret-i haktan görünerek insan haklarını gerekçe gösterip IŞİD’a karşı 8 Ağustos’tan itibaren havadan müdahalesine yol açtı.

Pages