274 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Cuma, 14 Ekim 2016 10:14
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, füze savunma sistemi konusunda "Rus Devlet Başkanı Sayın Putin’le de Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’daki görüşmesinde bu konunun ana çerçevesini konuştular ve bu konuda mutabık kaldılar" açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, düzenlediği basın toplantısında, “Türkiye’nin uzun dönemdir planladığı uzun menzilli hava savunma sistemi için Rusya’dan teklif alınması gündemde mi?

Cuma, 14 Ekim 2016 15:30
Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın, Türkiye'ye hava savunma sistemi sağlayabileceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın füze savunma sistemi konusunda "Rus Devlet Başkanı Sayın Putin’le de Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul’daki görüşmesinde bu konunun ana çerçevesini konuştular ve bu konuda mutabık kaldılar" açıklamasının ardından bir açıklama da Rusya'dan geldi.

Salı, 04 Ekim 2016 19:36
Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Konaşenkov, Tartus üssü ve bölgedeki gemilerin güvenliğini sağlamak amacıyla Suriye'ye S-300 hava savunma füze sistemi gönderildiğini açıkladı

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Suriye'ye S-300 hava savunma füze sistemi gönderdiklerini duyurdu.

Konaşenkov, Rus basınına yaptığı açıklamada, S-300 hava savunma sisteminin, Rusya'nın Suriye'deki deniz üssü Tartus ve bölgedeki gemilerinin havadan gelecek tehlikelere karşı korunması amacıyla konuşlandırıldığını belirtti. 

Pazar, 16 Ekim 2016 11:31
Yemen açıklarındaki ABD gemilerinin 3. kez saldırıya uğradığı öne sürüldü.

2 gün önce gerçekleştirildiği söylenen saldırıların ardından, Yemen açıklarındaki ABD gemilerinin bir haftada 3. kez saldırıya uğradığı iddia edildi.

ABD savaş gemisi USS Mason'ın füze saldırısına uğradığı öne sürülürken, ABD donanasından amiral John Richardson, gemiye atılan füzelerin Yemen'den ateşlendiğini savundu.

Perşembe, 13 Ekim 2016 20:29
Rusya ve Hindistan arasında S-400 anlaşması imzalanacağı söyleniyor.

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Yuriy Uşakov, Rusya ve Hindistan'ın S-400 füze savunma sistemleri sevkiyatını öngören bir anlaşma imzalayacağını ifade etti.

Perşembe, 13 Ekim 2016 01:00
Mustafa Türkeş

Dış ve iç politika iç içe geçmiş durumda; birbirini besliyor. Dünyanın büyük çoğunluğu böyle, Türkiye’deki duruma bakalım.

OHAL üç ay daha uzuyor, bir yıla sarkacağı söylentileri doğru çıkabilir.

İktidar ne yapmak istiyor?

15 Temmuz’dan bugüne iktidar “FETÖ ile başkası mücadele edemez; bugünkü iktidar alternatifsizdir” görüşünü insanların beynine çivilemek istiyor.

Pazartesi, 05 Eylül 2016 15:00
ABD’nin Türkiye’ye gönderdiği HIMARS (Yüksek Hareket Yetenekli Topçu Roket Sistemi) füze sistemi için 50 ABD askerinin Türkiye’ye geldiği öğrenildi.

ABD'nin Türkiye'ye gönderdiği HIMARS füze sistemi için 50 ABD askerinin Türkiye'ye geldiği bildirildi. Hürriyet'ten Uğur Ergan'ın haberine göre, 92 kilometre menzile ve hızlı hareket kabiliyetine sahip HIMARS bataryaları Gaziantep Almalıtepe’de TSK’ya ait savunma füze sisteminin yanına konuşlanmış durumda. 

 

Perşembe, 08 Eylül 2016 23:55
ABD'nin Cumhuriyetçi başkan adayı Trump, seçilmesi hâlinde orduyu baştan aşağıya yenileyeceğini ve asker sayısını artıracağını söyledi.

ABD'de Kasım ayındaki başkanlık seçimleri yaklaşırken, adayların vaatleri de gündeme geliyor.

Military Times'ın haberine göre, Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump, başkan seçilmesi durumunda orduyu yeniden yapılandıracağını açıkladı.

Cumartesi, 03 Eylül 2016 13:22
Rus lider Vladimir Putin, ABD ile ilişkilerin "donmuş" olmasından üzüntü duyduğunu söylerken, Washington'un Moskova'nın çıkarlarına saygı duyması gerektiğini belirtti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD ile ilişkilerin donmuş durumda olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirip "Maalesef ki ilişkilerimiz donmuş vaziyette. Bunun bizim hatamız olmadığını düşünüyorum" dedi.

Cuma, 22 Temmuz 2016 10:04
İstanbul'da tutuklanan 3'üncü Ana Jet Üs ve Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Haluk Şahar'ın, gözaltına alınmadan önce Üssün Hava Harekat Komutanı Kurmay Albay Mustafa Ertürk'e yeni görev için 4 F-16 savaş uçağını hazır tutması emrini verdiği ileri sürüldü.

Gözaltına alınan aralarında Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz ve Kurmay Albay Ertürk'ün de bulunduğu 21 asker adliyeye sevk edildi. Askerlerin Konya'dan karadan ve 2 helikopterle iki grup halinde İstanbul'a giden MAK timlerinin Moda Deniz Kulübü'nde komutanların kaçırılması eylemine katıldıkları ileri sürüldü.

Perşembe, 21 Temmuz 2016 21:04
Darbe girişiminin ardından İstanbul’da tutuklanan 3’üncü Ana Jet Üs ve Konya Garnizon Komutanı Tümgeneral Haluk Şahar’ın, gözaltına alınmadan önce Üssün Hava Harekat Komutanı Kurmay Albay Mustafa Ertürk’e yeni görev için 4 F-16 savaş uçağını hazır tutması emrini verdiği ileri sürüldü.

Darbe girişiminin ardından Konya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında 3’üncü Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral Haluk Şahar, Jandarma Konya Bölge Komutanı Tuğgeneral Timurcan Ermiş ve Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Orhan Gündüz hakkında yakalama kararı çıkartıldı.

Cumartesi, 23 Temmuz 2016 14:00
Serpil Güvenç

4 Nisan 1949’da ABD liderliğinde kurulan ve çoğunluğu Batı Avrupa ülkelerinden oluşan 12 devletli bir askeri birlik olan NATO’nun temel amacı, komünizme karşı kapitalizmi korumak, onun askeri bekçiliğini yapmaktı.

Çarşamba, 15 Haziran 2016 13:57
Obama yönetimi, İsrail'in füze savunma sistemi için mali yardımını artırma önerisini reddetti.

ABD ile İsrail arasındaki ilişkilere dair pürüzler devam ediyor.

Jerusalem Post'ta yer alan habere göre, ABD Kongresi tarafından, 2017 bütçesinde İsrail'in füze savunma sistemlerine daha fazla mali yardım yapılması önerildi.

600 milyon dolarlık bu öneri, Beyaz Saray tarafından veto edildi. Bu rakam, Obama'nın önerdiği rakamın (113 milyon dolar) neredeyse 5 katı.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 16:27
Atlantic Council tarafından yapılan analizde, Kilis'e düşen roketler, bu roketlerin nereden geldiği ve Türkiye'nin nasıl durdurulabileceği inceleniyor.

ABD merkezli düşünce kuruluşu Atlantic Council tarafından yapılan analizde, Kilis'e atılan roketler inceleniyor. IŞİD tarafından atıldığı bildirlien roketlerin, Nisan ayından beri daha büyük sıklıkla atıldığı söyleniyor.

Perşembe, 14 Nisan 2016 01:15
Mustafa Türkeş

Uluslararası politikada bildiklerimiz kadar bilmediklerimiz de önemlidir. 

Son zamanlarda kafamı kurcalayan, net bir cevap bulamadığım konulardan bir tanesi İncirlik üssünde ne olduğuna ilişkindir.

İktidar İncirlik üssünü ABD, Almanya, Fransa, Suudi Arabistan ve diğer bazı devletlerin kullanımına açtığını biliyoruz. Bunun karşılığında ne aldığı ise meçhul. 

Pages