127 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 16 Nisan 2019 13:01
Rusya'da finansal varlıkların yaklaşık yüzde 90'ını en zengin yüzde 3'lük kesim elinde tutuyor.

Rusya nüfusunun en zengin yüzde 3’ü, ülkenin finansal varlıklarının yüzde 90’ını elinde tutuyor.

Ekonomi Yüksek Okulu ve Kalkınma ve devlet kalkınma bankası VEB’in ortak araştırmasına göre, Rusların en zengin yüzde 3'ü 2018'de tüm finansal varlıkların yüzde 89'una sahip oldu.    

Cuma, 01 Mart 2019 15:12
soL yazarı Prof. Dr. Oğuz Oyan, FORBES'un bugün açıkladığı 'En Zengin 100 Türk' listesini soL'a değerlendirdi.

 

Cuma, 01 Mart 2019 10:01
Asgari ücretin açlık sınırının altında olduğu Türkiye'de, en zenginlerin listesi açıklandı. Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak 3,8 milyar dolarlık servetiyle listenin ilk sırasında yer aldı. Ilıcak, son olarak binlerce işçinin çalıştığı inşaatta işçilere verdiği kurtlu yemekle gündem olmuştu.

Halk krizle mücadele etmeye çalışırken, servetine servet katanların listesi açıklandı.

Forbes 100 listesine göre Türkiye'nin en zengin ismi Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak oldu.

EN ZENGİN İSİMDEN İŞÇİLERE KURTLU YEMEK

Listenin ilk sırasında yer alan Erman Ilıcak, AKP iktidarında servetini katlayan isimlerden biri.

Pazartesi, 21 Ocak 2019 14:50
İngiliz yardım kuruluşu Oxfam'ın raporuna göre, dünyadaki en zengin 26 kişinin serveti, dünya üzerindeki 3.8 milyar insanın servetine denk düşüyor.

İngiliz yardım kuruluşu Oxfam'ın, Forbes ve Credit Suisse'in verilerini kullanarak hazırladığı raporda dünyadaki gelir dağılımı adaletsizliğiyle ilgili çarpıcı sonuçlar yer alıyor. Rapora göre en zengin 26 kişinin serveti dünya üzerindeki 3.8 milyar insanın servetine denk düşüyor.

Ayrıca zenginler 2018 yılında servetini 900 milyar dolar artırdı.

Salı, 22 Ocak 2019 11:49
İstanbul Başakşehir’de Rönesans Holding tarafından yapılan İkitelli Şehir Hastanesi’nde dün yaklaşık bin işçi yemekhanede çıkan kurtlu yemeklere, kötü barınma koşullarına karşı iş bıraktı. AKP döneminde aldığı ihalelerle servetini iki yılda ikiye katlayan Rönesans’ın patronu Erman Ilıcak ise Türkiye’nin en zenginleri listesinde ikinci sırada yer alıyor.

Ankara Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı da yapan Rönesans Holding’in inşaatını sürdürdüğü şehir hastanelerinde kötü çalışma koşullarına işçiler isyan ediyor.

Rönesans İnşaat’ın İstanbul Başakşehir’deki İkitelli Şehir Hastanesi inşaatında çalışan işçiler yemekhanede çıkan kurtlu yemeklere, kötü barınma koşullarına karşı dün iş bıraktı.

Salı, 20 Kasım 2018 13:40
ABD'nin 2001'de başlayan Afganistan işgalinin üzerinden 17 yıl geçti. Geçen 17 yılda hala ABD 'zafer' kazanamadı. ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Joseph Dunford, Taliban'ın Afganistan'da 'kaybetmediğini' açıkladı.

ABD yönetimi yakın zamanda yaptığı açıklamalarla Taliban'ı bitiremeyeceğini, artık bu ülkede askeri bir çözümün mümkün olmadığını kabul etti. Hatta hükümet, Taliban ve ABD arasında görüşmelerin de yapıldığı basına yansıdı. Taliban ABD ile uzlaşı iddialarını reddetti.

Cumartesi, 06 Ekim 2018 15:10
ABD İran’ın petrol ihracatını sıfırlama iddiasında ve Suudi Arabistan ile diğer OPEC ülkelerinden petrol arzını artırarak İran’a yaptırımların sonucunu telafi etmelerini istiyor. Suudi Arabistan ise petrole bağlı ekonomiden çıkma arayışında. ABD Başkanı Trump’ın sık sık OPEC ülkelerine savurduğu tehditler ile son birkaç gündür ABD-Suudi cephesindeki atışmaların nedeninin petrol olduğu belirtiliyor.

ABD Başkanı Donald Trump geçtiğimiz günlerde Mississipi’de düzenlediği bir mitingde Suudi Arabistan’ı hedef alarak “Suudi Arabistan’ı biz koruyoruz. Onların zengin olduğunu mu söyleyeceksiniz? Ben Kral’ı severim, Kral Selman’ı. Ama dedim ki ‘Kral, seni biz koruyoruz. Bizsiz orada iki hafta bile duramazsın. Orduna ödeme yapman lazım” ifadelerini kullandı.

Pazartesi, 22 Ekim 2018 10:49
ABD'de yapılan bir çalışma, kırsal ve kentsel alanda, beyazlar ya da Latinler ve Afro-Amerikanlar için sağlığın temel belirleyeninin, işçi sınıfının mensubu olmak olduğunu gösteriyor. Bu kesimde ise kadınlar, en sağlıksız olanları temsil ediyor.

ABD’de yapılan bir çalışma, ülkedeki sağlık hizmeti politikasının işçi sınıfından kadınların hızla sağlığını yitirmesi sonucunu doğurduğunu gösteriyor.

Salı, 25 Eylül 2018 13:37
ABD Başkanı Donald Trump'ın otomotiv ticareti konusunda Japonya'ya baskı uyguladığı, gelecek yaptırımların Japonya'yı hedef alabileceği belirtiliyor.

ABD Başkanı Donald Trump, otomotiv ithalatına karşı adım atmayı sürdürüyor. Ülke dışından otomobil alınmasını "ulusal güvenlik tehdidi" olarak gördüğünü ifade eden Trump, bu gerekçeyi kullanarak yabancı araçlara yüzde 25 gümrük vergisi getirmeyi planlıyor.

Çarşamba, 12 Eylül 2018 15:04
Türkiye Varlık Fonu’nun yeni yönetimi, önümüzdeki dönemde TVF’nin bir tür ‘rehin sandığı’ gibi kullanılacağı yönündeki beklentileri güçlendirdi. Malezya Devlet Fonu Khazanah'ın sorumlusu Sönmez, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, süper teşviklerden yararlanan çelik patronu Fuat Tosyalı gibi sermaye temsilcilerinin varlığı, borçlanmada yeni enstrüman ve mekanizma yaratma arayışıyla da yakından ilişkili görünüyor.

Ülkenin en değerli ve stratejik kamu kuruluşlarını, dış borçlar karşılığından teminat olarak kullanmak üzere kendi bünyesine bağlayan, Sayıştay dahil olmak üzere hiçbir denetime tabi olmayan, Ticaret Kanunu hükümlerinden muaf olan ve yönetimi özel hukuk hükümlerine göre belirlenen Varlık Fonu’nda, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yönetim değişikliği yapıldı. 

Çarşamba, 29 Ağustos 2018 07:12
The Johns Hopkins Institute’te ekonomi yorumcusu olan Simon Constable Washington merkezli Uluslararası Finans Enstitüsü’nün Türkiye hakkındaki araştırmasını yazdı. Constable, Türkiye’nin sadece lira kriziyle karşı karşıya olmadığını, acımasız bir kredi krizine doğru çekildiğini ileri sürdü.

The Johns Hopkins Institute’te ekonomi yorumcusu olan Simon Constable Washington merkezli Uluslararası Finans Enstitüsü’nün Türkiye hakkındaki araştırmasını yazdı.

Çarşamba, 18 Temmuz 2018 09:40
Almanya, İspanya ve Polonya'da ağır çalışma koşullarına karşı Amazon işçileri grev yaparken şirketin patronu Bezos dünyanın en zengin adamı ilan edildi. Servetini bir yıl içinde 60 milyar dolar artıran Bezos, 150 milyar dolar servetle Bill Gates'i geride bırakarak ilk sıraya yerleşti.

Amazon'un kurucusu ABD'li işadamı Jeff Bezos, Bloomberg'ün 2017 yılı dünyanın en zenginleri listesinde, 150 milyar dolarlık servetiyle birinci sırada yer aldı.

Cuma, 06 Temmuz 2018 14:03
Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Ethem Sancak’ın Bakanlar Kurulu'nda yer alacağını öne sürdü. AKP iktidarı döneminin en çok kazananlarından olan Sancak, BMC'nin savunma yatırımları için verilen son teşviklerle dikkat çekiyor.

Yeni Bakanlar Kurulu'nun kimlerden oluşacağı merak konusuyken, ilginç bir iddia gündeme geldi.

Posta gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Ethem Sancak’ın Bakanlar Kurulu'nda yer alacağını öne sürdü.

Candaş Tolga Işık'ın yazısından ilgili bölüm şöyle:

Cumartesi, 21 Temmuz 2018 07:45
Taylan Kara

İnsana karşı girişilen en kötü şiddet eylemi,

aklın küçük düşürülmesidir.

Elsa Morante (1)

Perşembe, 31 Mayıs 2018 11:30
Financial Times'ın yayımladığı bir analizde, Türkiye'de gerçek enflasyonun gösterilenden çok daha yüksek olduğu belirtiliyor. ABD'li profesör Steve Hanke, yıllık enflasyon oranının yüzde 39,2 olduğunu öne sürüyor. Hanke enflasyon hesaplamasından hareketle faizin de yüzde 40'ın üzerinde olması gerektiğini belirtiyor.

Liradaki değer kaybını ve Türkiye'nin attığı adımları değerlendiren Financial Times, Türkiye'ye dair dış borç ve kur endişelerinin yanı sıra, enflasyonun düşük gösterildiği yönünde endişeler de bulunduğunu aktardı.

Pages