113 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 07 Şubat 2016 00:30
Mehmet Kuzulugil

“Bugün bütün solcuların dedeleri muhafazakardı” buyurdu malum şahıs.

Perinçek, Kübra hanım kızımızla yaptığı söyleşide, muhafazakarlarla yanyana gelişlerinin kötü bir şey olmadığını böyle gerekçelendirdi. "Benim dedem de muhafazakardı, ne var muhafazakarlarla hemhal olmamızda" argümanını bu kötü kurulmuş cümleyle destekledi: Bugün bütün solcuların dedeleri muhafazakardı.

Cuma, 23 Ekim 2015 11:53
Kobani’de YPG tarafından tutuklanan IŞİD elemanı Ramazan B., kendisini IŞİD’e İsmailağa cemaatinin gönderdiğini söyledi. Konya’da cemaatin sohbet toplantılarında kendilerine Suriye İslam Ordusu’na katılma emri geldiğini söyleyen Ramazan B., “Cemaat beni ‘Suriye İslam Ordusu’ diyerek IŞİD’e yolladı” dedi.

Konya’da cemaatin sohbet toplantılarında kendilerine Suriye İslam Ordusu’na katılma emri geldiğini söyleyen Ramazan B. “Cemaat beni ‘Suriye İslam Ordusu’ diyerek IŞİD’e yolladı” dedi.

Fırat Haber Ajansı’na konuşan tutuklu IŞİD elemanı Ramazan B. kendisini İsmailağa cemaatinin IŞİD’e gönderdiğini iddia etti.

Salı, 06 Ekim 2015 10:19
İstanbul'da 2 Ekim Cuma günü 28 ilçede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 51 HDP’li siyasetçiden 15'i bu sabaha karşı tutuklandı.

İstanbul'da 2 Ekim'deki polis operasyonunda gözaltına alınan 51 HDP'li siyasetçiden 27'si tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti, bu sabaha karşı 15'i tutuklandı.

Çarşamba, 09 Eylül 2015 09:50
Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Belediye Eş Başkanı Resul Sarı'nın evine asker ve polis tarafından baskın düzenlendi. Evdeki aramaların devam ettiği bildirildi.

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Belediye Eş Başkanı Resul Sarı'nın Çöltepe köyündeki evine çok sayıda asker ve polis tarafından baskın gerçekleştirildi.

Pazar, 16 Ağustos 2015 14:01
Amed Dicle, Fırat Haber Ajansı'nda yayınlanan “Bir sürecin anatomisi; İmralı masasını kim devirdi?” yazı dizisinde Abdullah Öcalan'ın ”Kobanê'yi düşürürseniz, 4 kanton daha ilan ederim” dediğini yazdı.

Gazeteci Amed Dicle'nin, “Bir sürecin anatomisi; İmralı masasını kim devirdi?” başlığıyla Fırat Haber Ajansı ANF'de yayımlanan yazı dizisinin üçüncü bölümünde Öcalan’ın Kobane olayları sırasında verdiği bir mesaja yer verildi.

Pazar, 23 Ağustos 2015 19:52
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Ceylanpınar'da iki polisin öldürülmesiyle şiddet ortamının başladığını söylemenin yanıltıcı olduğu belirterek, "AKP polis için savaş başlatacak bir parti değil, binlerce polis ve asker ölse, iktidardan başka bir şey düşünmezler. Ceylanpınar'da iki polisin katledilmesine dayandırıp meşruiyet kurmaya çalışıyorlar. PKK'nin Ceylanpınar konusunda bir soruşturması varsa bunu kamuoyuna açıklamalı" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "HDP'nin işi silahların konuştuğu yerde silahları durduracak siyaset yapmaktır. Bütün gücümüzle silahların susması için uğraşıyoruz" dedi. Demirtaş, "İki polis öldü, AKP savaş başlattı, demek meseleyi anlamamaktır. Ama ulusal ve uluslararası kamuoyunda Ceylanpınar'da iki polisin katledilmesine dayandırıyorlar.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 04:26
Türkiye’nin Kuzey Irak’taki PKK kamplarına yönelik hava saldırıları devam ederken Türkiye’de yayın yapan birçok Kürt haber ajanslarının internet sitelerine erişim engellendi.

TSK'nın Kuzey Irak'taki PKK kamplarına düzenlediği hava saldırılarının ardından birçok Kürt haber ajanslarına ve sendika.org'a erişim engeli getirildi.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 03:44
TSK’nın PKK’ye yönelik hava saldırılarının başlamasının ardından Twitter’a ve Facebook'a erişim sınırlandırıldı.

TSK’nın hava bombardımanı başlamasından kısa bir süre sonra Twitter’a ve Facebook'a erişim sınırlandırıldı. 

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 12:07
Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK) Yürütme Konseyi, bir açıklama yayınlayarak, “Geniş kapsamlı hava saldırılarıyla Türk devletinin tek taraflı olarak ateşkesi bitirdiğini, Kürtlere tekrardan savaş ilan ettiğini” belirtti.

Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre, KNK Yürütme Konseyi, geniş kapsamlı hava saldırılarıyla Türk devletinin tek taraflı olarak ateşkesi bitirdiğini, Kürtlere tekrardan savaş ilan ettiğini belirtti.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 22:50
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı, Kuzey Irak’ta PKK mevzilerinin bombalanması konusunda KCK’yi suçlayarak, ateşkes ilan etmeye çağırdı.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Kuzey Irak’taki PKK mevzilerinin TSK tarafından bombalanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında gelinen durum konusunda KCK’yi suçlayan Barzani,

Cumartesi, 13 Haziran 2015 23:09
YPG güçleri sınır hattındaki ilerleyişini sürdürerek Tel Abyad’a dayandı. YPG ve ÖSO’ya bağlı Burkan el-Fırat, Tel Abyad-Halep arasında yolu kontrol altına aldı.

YPG/YPJ güçleri, Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Burkan el-Fırat’la birlikte Tel Abyad-Halep arasındaki uluslararası yolun bağlantılarını kontrol altına aldı.

PYD’nin haber ajansı ANHA’nın aktarımına göre YPG/YPJ güçleri, IŞİD’e bağlı militanları kuşatmaya almak üzere stratejik önemi olan Ayn İsa kasabası ve kavşağını kontrol altına aldı.

Pazar, 07 Haziran 2015 12:03
Tüm yurtta 53 milyon 765 bin 231 seçmen, 25. dönem parlamentosunu belirlemek üzere, saat 08.00'den itibaren sandık başında. Özellikle AKP'li dönemde yapılan seçimlerde görmeye alışkın olduğumuz hile çabaları bu seçimde de gündemde.

Türkiye çapında 53 milyon 675 bin 231 seçmen bugün sandık başında. Sabah saat 08.00'de, sandıkların açılmasıyla beraber, birçok sandıkta hile yapılmaya çalışıldığı bilgileri geliyor.

Pazartesi, 15 Haziran 2015 22:47
YPG komutanlarından Dr. Hüseyin Kocer, Tel Abyad’ın tamamen kontrol altına alındığını açıkladı.

Tel Abyad, YPG ve Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Burkan el Fırat tarafından kontrol altına alındı. YPG komutanlarından Dr. Hüseyin Kocer, Tel Abyad’ın tamamen kontrol altına alındığını söyledi.

Cumartesi, 06 Haziran 2015 20:42
Diyarbakır’ın Bağlar İlçesinde bir kahvehaneye ateş açılması sonucunda 3 kişi yaralandı.

Diyarbakır Bağlar İlçesi Emek  Caddesinde bulunan bir kahvehaneye, yoldan geçen bir araçtan ateş açıldı. Saldırıda 3 yurttaş yaralandı.

Dicle Haber Ajansı, Fayansçılar Fırat Okey Salonu'na, Polis Okulu istikametinden doğru seyir halinde olan, plakası alınamayan sarı renkli Doblo marka bir araçtan saat 19.30 sularında ateş açıldığını bildirdi.

Pazartesi, 15 Haziran 2015 18:52
Sabah erken saatlerde Tel Abyad’a giren YPG güçleri sınır kapısını ele geçirdi.

Bu sabah erken saatlerde IŞİD’in elindeki Tel Abyad’a giren YPG güçleri Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad sınır kapısını ele geçirdi. YPG ve Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Burkan el Fırat güçlerinden oluşan timlerin bölgeye girişi Akçakale’den de görüldü.

Pages