117 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 02 Mayıs 2016 16:10
AKP içinde başlayan krizi değerlendiren AKP kurucusu ve halen HDP Mersin Milletvekili olan Dengir Mir Mehmet Fırat, "Abbas yolcu. Davutoğlu bundan sonraki dönemde siyasi meftadır. Yerine damat Bey ya da Binali Bey getirilecek" dedi.

AKP içinde başlayan krizi değerlendiren AKP kurucusu ve halen HDP Mersin Milletvekili olan Dengir Mir Mehmet Fırat, "Abbas yolcu. Davutoğlu bundan sonraki dönemde siyasi meftadır. Yerine damat Bey ya da Binali Bey getirilecek" dedi.

Dengir Mir Mehmet Fırat, Fırat Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada Davutoğlu'nun genel başkanlık görevinden alınacağını iddiasında bulundu.

Salı, 10 Mayıs 2016 22:00
PKK yöneticilerinden Bese Hozat, HDP adına CHP ve ÖDP'ye olası erken seçimde ittifak önerisinde bulundu.

Fırat Haber Ajansı'nın haberine göre Mednuçe TV'ye konuşan PKK yöneticilerinden Bese Hozat, erken seçim olasılığının arttığını vurgulayarak, HDP adına CHP ve ÖDP'ye ittifak teklifinde bulundu.

Pazar, 27 Mart 2016 18:03
"Gerilla annesini oynamak isterim" dediği için hedef haline gelen oyuncu Füsun Demirel, “Düşünceleri ve ifadeleri tutsak olanların ülkesinde ise ancak saray soytarılarına izin verilir.” dedi.

Bir röportajda “Gerilla rolünü oynamak istiyordum.  O dağlardaki gerilla kızları oynamayı çok istedim. Belki bir gerilla annesi olurum artık ya da anneannesi.” sözleri nedeniyle sosyal medyada eleştirilen ve sözlerinin ardından ATV’de yayınlanan Aile İşi adlı dizinin kadrosundan çıkarılan oyuncu Füsun Demirel, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde konuştu.

Perşembe, 18 Şubat 2016 17:15
PKK'ye yakınlığı ile bilinen ANF (Fırat Haber Ajansı) yazarı Cahit Mervan, Ankara saldırısına ilişkin KCK yöneticisi Cemil Bayık'ın kullandığı 'Misilleme olabilir' sözlerine dikkat çekerek "Bu eylemin Kuzey Kürdistan’da son birkaç ayda devletin uyguladığı vahşet politikasının sonucu olma ihtimali çok kuvvetlidir" dedi.

ANF'de çıkan Cahit Mervan imzalı yazıda 28 kişinin hayatını kaybettiği Ankara'daki saldırı ile ilgili dikkat çekici ifadeler kullanıldı.

Pazar, 07 Şubat 2016 00:30
Mehmet Kuzulugil

“Bugün bütün solcuların dedeleri muhafazakardı” buyurdu malum şahıs.

Perinçek, Kübra hanım kızımızla yaptığı söyleşide, muhafazakarlarla yanyana gelişlerinin kötü bir şey olmadığını böyle gerekçelendirdi. "Benim dedem de muhafazakardı, ne var muhafazakarlarla hemhal olmamızda" argümanını bu kötü kurulmuş cümleyle destekledi: Bugün bütün solcuların dedeleri muhafazakardı.

Cuma, 23 Ekim 2015 11:53
Kobani’de YPG tarafından tutuklanan IŞİD elemanı Ramazan B., kendisini IŞİD’e İsmailağa cemaatinin gönderdiğini söyledi. Konya’da cemaatin sohbet toplantılarında kendilerine Suriye İslam Ordusu’na katılma emri geldiğini söyleyen Ramazan B., “Cemaat beni ‘Suriye İslam Ordusu’ diyerek IŞİD’e yolladı” dedi.

Konya’da cemaatin sohbet toplantılarında kendilerine Suriye İslam Ordusu’na katılma emri geldiğini söyleyen Ramazan B. “Cemaat beni ‘Suriye İslam Ordusu’ diyerek IŞİD’e yolladı” dedi.

Fırat Haber Ajansı’na konuşan tutuklu IŞİD elemanı Ramazan B. kendisini İsmailağa cemaatinin IŞİD’e gönderdiğini iddia etti.

Salı, 06 Ekim 2015 10:19
İstanbul'da 2 Ekim Cuma günü 28 ilçede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 51 HDP’li siyasetçiden 15'i bu sabaha karşı tutuklandı.

İstanbul'da 2 Ekim'deki polis operasyonunda gözaltına alınan 51 HDP'li siyasetçiden 27'si tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti, bu sabaha karşı 15'i tutuklandı.

Çarşamba, 09 Eylül 2015 09:50
Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Belediye Eş Başkanı Resul Sarı'nın evine asker ve polis tarafından baskın düzenlendi. Evdeki aramaların devam ettiği bildirildi.

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Belediye Eş Başkanı Resul Sarı'nın Çöltepe köyündeki evine çok sayıda asker ve polis tarafından baskın gerçekleştirildi.

Pazar, 16 Ağustos 2015 14:01
Amed Dicle, Fırat Haber Ajansı'nda yayınlanan “Bir sürecin anatomisi; İmralı masasını kim devirdi?” yazı dizisinde Abdullah Öcalan'ın ”Kobanê'yi düşürürseniz, 4 kanton daha ilan ederim” dediğini yazdı.

Gazeteci Amed Dicle'nin, “Bir sürecin anatomisi; İmralı masasını kim devirdi?” başlığıyla Fırat Haber Ajansı ANF'de yayımlanan yazı dizisinin üçüncü bölümünde Öcalan’ın Kobane olayları sırasında verdiği bir mesaja yer verildi.

Pazar, 23 Ağustos 2015 19:52
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Ceylanpınar'da iki polisin öldürülmesiyle şiddet ortamının başladığını söylemenin yanıltıcı olduğu belirterek, "AKP polis için savaş başlatacak bir parti değil, binlerce polis ve asker ölse, iktidardan başka bir şey düşünmezler. Ceylanpınar'da iki polisin katledilmesine dayandırıp meşruiyet kurmaya çalışıyorlar. PKK'nin Ceylanpınar konusunda bir soruşturması varsa bunu kamuoyuna açıklamalı" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "HDP'nin işi silahların konuştuğu yerde silahları durduracak siyaset yapmaktır. Bütün gücümüzle silahların susması için uğraşıyoruz" dedi. Demirtaş, "İki polis öldü, AKP savaş başlattı, demek meseleyi anlamamaktır. Ama ulusal ve uluslararası kamuoyunda Ceylanpınar'da iki polisin katledilmesine dayandırıyorlar.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 04:26
Türkiye’nin Kuzey Irak’taki PKK kamplarına yönelik hava saldırıları devam ederken Türkiye’de yayın yapan birçok Kürt haber ajanslarının internet sitelerine erişim engellendi.

TSK'nın Kuzey Irak'taki PKK kamplarına düzenlediği hava saldırılarının ardından birçok Kürt haber ajanslarına ve sendika.org'a erişim engeli getirildi.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 03:44
TSK’nın PKK’ye yönelik hava saldırılarının başlamasının ardından Twitter’a ve Facebook'a erişim sınırlandırıldı.

TSK’nın hava bombardımanı başlamasından kısa bir süre sonra Twitter’a ve Facebook'a erişim sınırlandırıldı. 

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 12:07
Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK) Yürütme Konseyi, bir açıklama yayınlayarak, “Geniş kapsamlı hava saldırılarıyla Türk devletinin tek taraflı olarak ateşkesi bitirdiğini, Kürtlere tekrardan savaş ilan ettiğini” belirtti.

Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre, KNK Yürütme Konseyi, geniş kapsamlı hava saldırılarıyla Türk devletinin tek taraflı olarak ateşkesi bitirdiğini, Kürtlere tekrardan savaş ilan ettiğini belirtti.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 22:50
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı, Kuzey Irak’ta PKK mevzilerinin bombalanması konusunda KCK’yi suçlayarak, ateşkes ilan etmeye çağırdı.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Kuzey Irak’taki PKK mevzilerinin TSK tarafından bombalanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında gelinen durum konusunda KCK’yi suçlayan Barzani,

Cumartesi, 13 Haziran 2015 23:09
YPG güçleri sınır hattındaki ilerleyişini sürdürerek Tel Abyad’a dayandı. YPG ve ÖSO’ya bağlı Burkan el-Fırat, Tel Abyad-Halep arasında yolu kontrol altına aldı.

YPG/YPJ güçleri, Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Burkan el-Fırat’la birlikte Tel Abyad-Halep arasındaki uluslararası yolun bağlantılarını kontrol altına aldı.

PYD’nin haber ajansı ANHA’nın aktarımına göre YPG/YPJ güçleri, IŞİD’e bağlı militanları kuşatmaya almak üzere stratejik önemi olan Ayn İsa kasabası ve kavşağını kontrol altına aldı.

Pages