123 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Çarşamba, 05 Ekim 2016 11:48
Rusya'da Türkiye vatandaşı A. Fırat, IŞİD'li olduğu gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldı.

Rusya'da Kuzey Kafkasya Askeri Mahkemesi, Türkiye vatandaşı A. Fırat’ı IŞİD'e katılımı sebebiyle 4 yıl hapis cezasına mahkum etti. 

Pazar, 18 Eylül 2016 11:35
Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ve Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, iki ordu arasında kanalların kurulması için anlaştı.

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ve Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Ankara'daki görüşme sırasında iki ülkenin askeri birlikleri arasında kanalların kurulması konusunda anlaşmaya vardı.

Çarşamba, 28 Eylül 2016 07:27
Redhack, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait e-posta yazışmalarını yayımlamaya devam ediyor. Redhack şimdi de Doğan Medya CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ ile Bakan Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan arasındaki yazışmaları sızdırdı.

Redhack, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait e-posta yazışmalarını yayımlamaya devam ediyor. Redhack şimdi de Doğan Medya CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ ile Bakan Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan arasındaki yazışmaları sızdırdı. 

Çarşamba, 21 Eylül 2016 10:59
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin milletvekillerine yönelik Ekim ayı itibariyle tutuklama ve zorla getirmelerin başlayabileceğini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı’da bayram öncesi PKK lideri Abdullah Öcalan’la gerçekleşen görüşme, belediyelere kayyum atamalarının ardından sıranın milletvekillerine geldiği yönündeki tartışmalar ve Türkiye’nin Suriye’de başlattığı ‘Fırat Kalkanı’ operasyonu ile HDP heyetinin Irak Kürdistan Bölgesi’ne gerçekleştireceği ziyarete ilişkin açıklamal

Çarşamba, 24 Ağustos 2016 17:10
TSK ve koalisyon güçlerinin Cerablus bölgesine başlattığı operasyon kapsamında ÖSO'nun Cerablus'un merkezine ulaştığı iddia edildi.

TSK ve koalisyon güçlerinin Cerablus bölgesine başlattığı operasyon kapsamında ÖSO'nun Cerablus'un merkezine ulaştığı iddia edildi.

Salı, 19 Temmuz 2016 18:00
15 Temmuz girişimi sonrası ordunun komuta kademesinde başlayan gözaltı süreci devletin tüm kurumlarına yayılan bir tasfiye sürecine dönüştü. Şu ana kadar yapılan operasyonlarda en az 60 bin kamu personeli tasfiye edildi.

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana devletin tüm kurumlarında sırasıyla tasfiyeler başladı. Cemaatçi bir grup subayın başını çektiği darbe girişiminin ardından TSK'yla birlikte HSYK'dan başlayan tasfiye operasyonu, bugün MİT'e, bakanlıklara kadar sıçradı. Sadece bugün bile onbinlerce kamu personeli görevden uzaklaştırdı, sayı 60 bini geçti.

Pazartesi, 02 Mayıs 2016 16:10
AKP içinde başlayan krizi değerlendiren AKP kurucusu ve halen HDP Mersin Milletvekili olan Dengir Mir Mehmet Fırat, "Abbas yolcu. Davutoğlu bundan sonraki dönemde siyasi meftadır. Yerine damat Bey ya da Binali Bey getirilecek" dedi.

AKP içinde başlayan krizi değerlendiren AKP kurucusu ve halen HDP Mersin Milletvekili olan Dengir Mir Mehmet Fırat, "Abbas yolcu. Davutoğlu bundan sonraki dönemde siyasi meftadır. Yerine damat Bey ya da Binali Bey getirilecek" dedi.

Dengir Mir Mehmet Fırat, Fırat Haber Ajansı'na yaptığı açıklamada Davutoğlu'nun genel başkanlık görevinden alınacağını iddiasında bulundu.

Salı, 10 Mayıs 2016 22:00
PKK yöneticilerinden Bese Hozat, HDP adına CHP ve ÖDP'ye olası erken seçimde ittifak önerisinde bulundu.

Fırat Haber Ajansı'nın haberine göre Mednuçe TV'ye konuşan PKK yöneticilerinden Bese Hozat, erken seçim olasılığının arttığını vurgulayarak, HDP adına CHP ve ÖDP'ye ittifak teklifinde bulundu.

Pazar, 27 Mart 2016 18:03
"Gerilla annesini oynamak isterim" dediği için hedef haline gelen oyuncu Füsun Demirel, “Düşünceleri ve ifadeleri tutsak olanların ülkesinde ise ancak saray soytarılarına izin verilir.” dedi.

Bir röportajda “Gerilla rolünü oynamak istiyordum.  O dağlardaki gerilla kızları oynamayı çok istedim. Belki bir gerilla annesi olurum artık ya da anneannesi.” sözleri nedeniyle sosyal medyada eleştirilen ve sözlerinin ardından ATV’de yayınlanan Aile İşi adlı dizinin kadrosundan çıkarılan oyuncu Füsun Demirel, 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde konuştu.

Perşembe, 18 Şubat 2016 17:15
PKK'ye yakınlığı ile bilinen ANF (Fırat Haber Ajansı) yazarı Cahit Mervan, Ankara saldırısına ilişkin KCK yöneticisi Cemil Bayık'ın kullandığı 'Misilleme olabilir' sözlerine dikkat çekerek "Bu eylemin Kuzey Kürdistan’da son birkaç ayda devletin uyguladığı vahşet politikasının sonucu olma ihtimali çok kuvvetlidir" dedi.

ANF'de çıkan Cahit Mervan imzalı yazıda 28 kişinin hayatını kaybettiği Ankara'daki saldırı ile ilgili dikkat çekici ifadeler kullanıldı.

Pazar, 07 Şubat 2016 00:30
Mehmet Kuzulugil

“Bugün bütün solcuların dedeleri muhafazakardı” buyurdu malum şahıs.

Perinçek, Kübra hanım kızımızla yaptığı söyleşide, muhafazakarlarla yanyana gelişlerinin kötü bir şey olmadığını böyle gerekçelendirdi. "Benim dedem de muhafazakardı, ne var muhafazakarlarla hemhal olmamızda" argümanını bu kötü kurulmuş cümleyle destekledi: Bugün bütün solcuların dedeleri muhafazakardı.

Cuma, 23 Ekim 2015 11:53
Kobani’de YPG tarafından tutuklanan IŞİD elemanı Ramazan B., kendisini IŞİD’e İsmailağa cemaatinin gönderdiğini söyledi. Konya’da cemaatin sohbet toplantılarında kendilerine Suriye İslam Ordusu’na katılma emri geldiğini söyleyen Ramazan B., “Cemaat beni ‘Suriye İslam Ordusu’ diyerek IŞİD’e yolladı” dedi.

Konya’da cemaatin sohbet toplantılarında kendilerine Suriye İslam Ordusu’na katılma emri geldiğini söyleyen Ramazan B. “Cemaat beni ‘Suriye İslam Ordusu’ diyerek IŞİD’e yolladı” dedi.

Fırat Haber Ajansı’na konuşan tutuklu IŞİD elemanı Ramazan B. kendisini İsmailağa cemaatinin IŞİD’e gönderdiğini iddia etti.

Salı, 06 Ekim 2015 10:19
İstanbul'da 2 Ekim Cuma günü 28 ilçede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan 51 HDP’li siyasetçiden 15'i bu sabaha karşı tutuklandı.

İstanbul'da 2 Ekim'deki polis operasyonunda gözaltına alınan 51 HDP'li siyasetçiden 27'si tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilmişti, bu sabaha karşı 15'i tutuklandı.

Çarşamba, 09 Eylül 2015 09:50
Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Belediye Eş Başkanı Resul Sarı'nın evine asker ve polis tarafından baskın düzenlendi. Evdeki aramaların devam ettiği bildirildi.

Diyarbakır'ın Bismil İlçesi Belediye Eş Başkanı Resul Sarı'nın Çöltepe köyündeki evine çok sayıda asker ve polis tarafından baskın gerçekleştirildi.

Pazar, 16 Ağustos 2015 14:01
Amed Dicle, Fırat Haber Ajansı'nda yayınlanan “Bir sürecin anatomisi; İmralı masasını kim devirdi?” yazı dizisinde Abdullah Öcalan'ın ”Kobanê'yi düşürürseniz, 4 kanton daha ilan ederim” dediğini yazdı.

Gazeteci Amed Dicle'nin, “Bir sürecin anatomisi; İmralı masasını kim devirdi?” başlığıyla Fırat Haber Ajansı ANF'de yayımlanan yazı dizisinin üçüncü bölümünde Öcalan’ın Kobane olayları sırasında verdiği bir mesaja yer verildi.

Pages