98 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birliklerin cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece yaptığı “Şah Fırat operasyonu”na ilişkin bir açıklama da Murat Karayılan’dan geldi.

Fuat Avni, MİT Müsteşarlığı'ndan istifa eden Hakan Fidan'a ilişkin Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

Avni, "Uğur Mumcu'yu katleden ekibe para gönderen İranlı General Mir Vakili ile özel telefon hattı olan Fidan, Mumcu suikastini kapattı" mesajını paylaştı.

Paylaşılan mesajların bir kısmı şöyle:

KCK, Cizre olaylarında yaralandıktan sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Musa Azma ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Devletin polisi, askeri ve memuru hem halkımızı katledip hem de Kürdistan'da yaşayamaz. Bizler de Musa Azma yoldaşımız şahsında yapılan katliamın ve tüm katliamların hesabının sorulacağı sözünü veriyoruz" denildi.

Meşhur tartışmaya biz de ülkenin doğusundan katılacak olursak, öncelikle söylenmesi gereken şey Yunanistan’daki Syriza rüzgarının burada bir fısıltı kadar dahi yüzümüzü okşamadığıdır. Malatya’nın oralarda filan öyle bir duvar var ki, balkanlardan gelen soğuk hava dalgası bile bu tarafa geçemiyor. Bizim dalgamız Ermenistan’dan, İran’dan geliyor, meyve sebzemiz gibi.

Fırat Haber Ajansı’nın aktardığına göre örgütün silahlı kanadı Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, 23 Ekim’de Kağızman’da yaşanan çatışmada üç örgüt üyesinin öldürüldüğü hatırlatıldı.

Güncelleme 00:51

Hawar Haber Ajansı (ANHA), koalisyon uçaklarının Kobane'nin doğusunu vurduğunu duyurdu.


Güncelleme 23:23

ANHA'nın aktardığına göre, Kobanê'den 9 cenaze ve 40 yaralı Suruç'a getirildi.

Rojava'daki silahlı güç YPG, Suriye'de kanlı katliamlara imza atmış olan cihatçı örgütler Özgür Suriye Ordusu ve Tevhid Tugayı'yla işbirliğini duyurdu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

Güncelleme 08.30: Asker ve polisin müdahalesi sonrasında Abdulbaki Akdemir'in (50) de hayatını kaybettiği belirtildi. Olay yerinde bulunan ve vücudunda 3 kurşun izi tespit edilen Akdemir'in cesedi, Lice Devlet Hastanesi morguna getirildi.


Güncelleme: 00:05

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi dışında oluşturulan yeni mahkeme binası içerisinde yer alan büyük salonda görülen duruşmaya 20'si tutuklu 25 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmada Adalet Komisyonu listesinden seçilen 1 tercümanda hazır bulundu. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden duruşmada sanıklar, savunmalarını Kürtçe yapıyor.

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde BDP binasına kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı yapıldı.

Fırat Haber Ajansı (ANF) tarafından aktarılan habere göre, Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı BDP Cumalıkızık Mahalle Temsilciliği'ne gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Suriye’de PKK’ye yakınlığı ile bilinen Halk Savunma Güçleri (YPG) ile El Kaide bağlantılı Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) arasındaki çatışmalar Hatay sınırındaki Halep’e bağlı Cinderes ve İdlib’e bağlı Atme kasabalarına taşındı.

Ali Örnek - soL

Suriye'de son günlerde hem Kürtlere hem de Alevilere yönelik saldırılarını artıran El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi hakkında 2 senedir çok sayıda iddia dile getiriliyor.

(soL - Dış Haberler) Suriye'de PKK'ye yakınlığı ile bilinen Demokratik Birlik Partisi (PYD) lideri Salih Müslim, son bir ayda ikinci kez Türkiye'yi ziyaret etti. Önceki gün Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) başkenti Erbil'den İstanbul'a gelen Müslim dün de Ankara'da "teknik düzeyde" görüşmeler yaptı.

(soL -Dış Haberler) Suriye’nin Halep kenti, bir yıl süren çatışmalı dönemin ardından, yeniden büyük bir saldırı dalgasına tanıklık ediyor. Önceki gün, 1 yıllık kuşatmanın ardından Halep’in kuzeyinde Türkiye’ye 10 kilometre mesafede bulunan Minnig Askeri Havaalanı’nın militanların kontrolüne geçtiği iddia edildi.

Pages