98 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazartesi, 23 Şubat 2015 13:12
PKK Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan, Türkiye'nin Süleyman Şah operasyonu için hem YPG'yle hem de IŞİD'le anlaştığını ileri sürdü.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birliklerin cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece yaptığı “Şah Fırat operasyonu”na ilişkin bir açıklama da Murat Karayılan’dan geldi.

Salı, 10 Şubat 2015 15:07
Twitter'daki Fuat Avni hesabından Hakan Fidan'a ilişkin ilginç açıklamalarda bulunuldu.

Fuat Avni, MİT Müsteşarlığı'ndan istifa eden Hakan Fidan'a ilişkin Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

Avni, "Uğur Mumcu'yu katleden ekibe para gönderen İranlı General Mir Vakili ile özel telefon hattı olan Fidan, Mumcu suikastini kapattı" mesajını paylaştı.

Paylaşılan mesajların bir kısmı şöyle:

Pazar, 04 Ocak 2015 18:16
Cizre olaylarında yaralanan Musa Azma'nın hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama yapan KCK, "Kürdistan'da kimler yaşayabilir kimler yaşayamaz göstermek görevimizdir" dedi.

KCK, Cizre olaylarında yaralandıktan sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Musa Azma ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Devletin polisi, askeri ve memuru hem halkımızı katledip hem de Kürdistan'da yaşayamaz. Bizler de Musa Azma yoldaşımız şahsında yapılan katliamın ve tüm katliamların hesabının sorulacağı sözünü veriyoruz" denildi.

Cuma, 30 Ocak 2015 09:00
Müjde Tozbey Erden

Meşhur tartışmaya biz de ülkenin doğusundan katılacak olursak, öncelikle söylenmesi gereken şey Yunanistan’daki Syriza rüzgarının burada bir fısıltı kadar dahi yüzümüzü okşamadığıdır. Malatya’nın oralarda filan öyle bir duvar var ki, balkanlardan gelen soğuk hava dalgası bile bu tarafa geçemiyor. Bizim dalgamız Ermenistan’dan, İran’dan geliyor, meyve sebzemiz gibi.

Salı, 28 Ekim 2014 18:58
PKK, 25 Ekim’de Yüksekova ilçe merkezinde üç askerin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilişkisi olmadığını duyurdu.

Fırat Haber Ajansı’nın aktardığına göre örgütün silahlı kanadı Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, 23 Ekim’de Kağızman’da yaşanan çatışmada üç örgüt üyesinin öldürüldüğü hatırlatıldı.

Pazartesi, 06 Ekim 2014 23:38
Kobanê'de kent savaşının başladığı bildiriliyor. HDP MYK, Kobanê için bir çağrı yayınlayarak, kentte durumun kritik olduğunu belirtti.

Güncelleme 00:51

Hawar Haber Ajansı (ANHA), koalisyon uçaklarının Kobane'nin doğusunu vurduğunu duyurdu.


Güncelleme 23:23

ANHA'nın aktardığına göre, Kobanê'den 9 cenaze ve 40 yaralı Suruç'a getirildi.

Çarşamba, 10 Eylül 2014 21:23
Rojava'nın silahlı gücü YPG, Suriye'deki eli kanlı cihatçı örgütler arasında yer alan Özgür Suriye Ordusu ve Tevhid Tugayı'yla işbirliğini ilan etti. "Ortak Eylem Merkezi" adıyla oluşturulan ittifak grubunun amacı "IŞİD'in elindeki bölgeleri kurtarmak" olarak açıklandı.

Rojava'daki silahlı güç YPG, Suriye'de kanlı katliamlara imza atmış olan cihatçı örgütler Özgür Suriye Ordusu ve Tevhid Tugayı'yla işbirliğini duyurdu.

Salı, 12 Ağustos 2014 22:10
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, IŞİD saldırısı sonucu Mahmur'da öldürülen Fırat Haber Ajansı Muhabiri Deniz Fırat ile Şemdinli’deki çatışmada yaralanan İhlas Haber Ajansı muhabiri Ayhan Dinç için bir açıklama yayınladı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

Cumartesi, 07 Haziran 2014 23:29
Kalekol inşaasını protesto için toplanan kitleye asker ve polisin müdahalesi sonucu 2 kişi yaşamını yitirdi.

Güncelleme 08.30: Asker ve polisin müdahalesi sonrasında Abdulbaki Akdemir'in (50) de hayatını kaybettiği belirtildi. Olay yerinde bulunan ve vücudunda 3 kurşun izi tespit edilen Akdemir'in cesedi, Lice Devlet Hastanesi morguna getirildi.


Güncelleme: 00:05

Cuma, 01 Kasım 2013 22:02
Aralarında gazetecilerin de bulunduğu 20'si tutuklu 46 sanığın yargılandığı KCK Basın davasının 25'inci duruşması başladı. Bugünkü duruşmada kalan son 5 sanığın savunmasının da tamamlanmasıyla davada mütalaa aşamasına geçilecek.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi dışında oluşturulan yeni mahkeme binası içerisinde yer alan büyük salonda görülen duruşmaya 20'si tutuklu 25 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmada Adalet Komisyonu listesinden seçilen 1 tercümanda hazır bulundu. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden duruşmada sanıklar, savunmalarını Kürtçe yapıyor.

Çarşamba, 18 Eylül 2013 15:06
Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı BDP Cumalıkızık Mahalle Temsilciliği'ne gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Bursa'nın Yıldırım ilçesinde BDP binasına kimliği belirsiz kişilerce silahlı saldırı yapıldı.

Fırat Haber Ajansı (ANF) tarafından aktarılan habere göre, Bursa'nın Yıldırım ilçesine bağlı BDP Cumalıkızık Mahalle Temsilciliği'ne gece geç saatlerde kimliği belirsiz kişi veya kişilerce silahlı saldırı gerçekleştirildi.

Cuma, 27 Eylül 2013 17:50
PKK’ye yakınlığı ile bilinen güçler ve El Kaide bağlantılı grubun militanları arasındaki çatışmalar, Hatay sınırına taşındı. Şiddetli çatışmalar militanların kuzeydeki en önemli ikmal hatlarından olan Bab el Hava sınır kapısının hemen yanıbaşında...

Suriye’de PKK’ye yakınlığı ile bilinen Halk Savunma Güçleri (YPG) ile El Kaide bağlantılı Irak ve Şam İslam Devleti (IŞİD) arasındaki çatışmalar Hatay sınırındaki Halep’e bağlı Cinderes ve İdlib’e bağlı Atme kasabalarına taşındı.

Salı, 06 Ağustos 2013 12:42
El Kaide uzantısı Nusra Cephesi'nin Rojava'da Kürtlere yönelik saldırıları devam ederken, ANF'de ilginç bir haber yayınlandı. Haberde Nusra Cephesi'nin Suriye ordusu ile hiç çatışmadığı, hatta onun adına faaliyet gösterdiği ileri sürüldü.

Ali Örnek - soL

Suriye'de son günlerde hem Kürtlere hem de Alevilere yönelik saldırılarını artıran El Kaide bağlantılı Nusra Cephesi hakkında 2 senedir çok sayıda iddia dile getiriliyor.

Perşembe, 15 Ağustos 2013 18:51
PYD lideri Salih Müslim İran ziyaretinin ardından bir ay içinde ikinci kez Ankara'ya geldi. Müslim'in muhalifi Kürt partileri de aynı saatlerde Türkiye'ye gelirken, ABD Barzani'yi Suriye konusunda uyardı.

(soL - Dış Haberler) Suriye'de PKK'ye yakınlığı ile bilinen Demokratik Birlik Partisi (PYD) lideri Salih Müslim, son bir ayda ikinci kez Türkiye'yi ziyaret etti. Önceki gün Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) başkenti Erbil'den İstanbul'a gelen Müslim dün de Ankara'da "teknik düzeyde" görüşmeler yaptı.

Çarşamba, 07 Ağustos 2013 18:41
Suudi Arabistan’ın Suriye’nin dış destekli muhalefetini ve sahada savaşan militanlarının kontrolünü ele almasıyla, savaş yeniden şiddetlendi. Son bir haftada ortaya çıkan tablo, Riyad’ın, militanları tüm gücüyle Lazkiye-Halep kuzeyi hattına yüklenmeye yönelttiğini gösteriyor.

(soL -Dış Haberler) Suriye’nin Halep kenti, bir yıl süren çatışmalı dönemin ardından, yeniden büyük bir saldırı dalgasına tanıklık ediyor. Önceki gün, 1 yıllık kuşatmanın ardından Halep’in kuzeyinde Türkiye’ye 10 kilometre mesafede bulunan Minnig Askeri Havaalanı’nın militanların kontrolüne geçtiği iddia edildi.

Pages