109 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 16 Ağustos 2015 14:01
Amed Dicle, Fırat Haber Ajansı'nda yayınlanan “Bir sürecin anatomisi; İmralı masasını kim devirdi?” yazı dizisinde Abdullah Öcalan'ın ”Kobanê'yi düşürürseniz, 4 kanton daha ilan ederim” dediğini yazdı.

Gazeteci Amed Dicle'nin, “Bir sürecin anatomisi; İmralı masasını kim devirdi?” başlığıyla Fırat Haber Ajansı ANF'de yayımlanan yazı dizisinin üçüncü bölümünde Öcalan’ın Kobane olayları sırasında verdiği bir mesaja yer verildi.

Pazar, 23 Ağustos 2015 19:52
HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Ceylanpınar'da iki polisin öldürülmesiyle şiddet ortamının başladığını söylemenin yanıltıcı olduğu belirterek, "AKP polis için savaş başlatacak bir parti değil, binlerce polis ve asker ölse, iktidardan başka bir şey düşünmezler. Ceylanpınar'da iki polisin katledilmesine dayandırıp meşruiyet kurmaya çalışıyorlar. PKK'nin Ceylanpınar konusunda bir soruşturması varsa bunu kamuoyuna açıklamalı" dedi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "HDP'nin işi silahların konuştuğu yerde silahları durduracak siyaset yapmaktır. Bütün gücümüzle silahların susması için uğraşıyoruz" dedi. Demirtaş, "İki polis öldü, AKP savaş başlattı, demek meseleyi anlamamaktır. Ama ulusal ve uluslararası kamuoyunda Ceylanpınar'da iki polisin katledilmesine dayandırıyorlar.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 04:26
Türkiye’nin Kuzey Irak’taki PKK kamplarına yönelik hava saldırıları devam ederken Türkiye’de yayın yapan birçok Kürt haber ajanslarının internet sitelerine erişim engellendi.

TSK'nın Kuzey Irak'taki PKK kamplarına düzenlediği hava saldırılarının ardından birçok Kürt haber ajanslarına ve sendika.org'a erişim engeli getirildi.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 03:44
TSK’nın PKK’ye yönelik hava saldırılarının başlamasının ardından Twitter’a ve Facebook'a erişim sınırlandırıldı.

TSK’nın hava bombardımanı başlamasından kısa bir süre sonra Twitter’a ve Facebook'a erişim sınırlandırıldı. 

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 12:07
Kürdistan Ulusal Kongresi (KNK) Yürütme Konseyi, bir açıklama yayınlayarak, “Geniş kapsamlı hava saldırılarıyla Türk devletinin tek taraflı olarak ateşkesi bitirdiğini, Kürtlere tekrardan savaş ilan ettiğini” belirtti.

Fırat Haber Ajansı’nın haberine göre, KNK Yürütme Konseyi, geniş kapsamlı hava saldırılarıyla Türk devletinin tek taraflı olarak ateşkesi bitirdiğini, Kürtlere tekrardan savaş ilan ettiğini belirtti.

Cumartesi, 25 Temmuz 2015 22:50
Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı, Kuzey Irak’ta PKK mevzilerinin bombalanması konusunda KCK’yi suçlayarak, ateşkes ilan etmeye çağırdı.

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Kuzey Irak’taki PKK mevzilerinin TSK tarafından bombalanmasıyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamasında gelinen durum konusunda KCK’yi suçlayan Barzani,

Cumartesi, 13 Haziran 2015 23:09
YPG güçleri sınır hattındaki ilerleyişini sürdürerek Tel Abyad’a dayandı. YPG ve ÖSO’ya bağlı Burkan el-Fırat, Tel Abyad-Halep arasında yolu kontrol altına aldı.

YPG/YPJ güçleri, Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Burkan el-Fırat’la birlikte Tel Abyad-Halep arasındaki uluslararası yolun bağlantılarını kontrol altına aldı.

PYD’nin haber ajansı ANHA’nın aktarımına göre YPG/YPJ güçleri, IŞİD’e bağlı militanları kuşatmaya almak üzere stratejik önemi olan Ayn İsa kasabası ve kavşağını kontrol altına aldı.

Pazar, 07 Haziran 2015 12:03
Tüm yurtta 53 milyon 765 bin 231 seçmen, 25. dönem parlamentosunu belirlemek üzere, saat 08.00'den itibaren sandık başında. Özellikle AKP'li dönemde yapılan seçimlerde görmeye alışkın olduğumuz hile çabaları bu seçimde de gündemde.

Türkiye çapında 53 milyon 675 bin 231 seçmen bugün sandık başında. Sabah saat 08.00'de, sandıkların açılmasıyla beraber, birçok sandıkta hile yapılmaya çalışıldığı bilgileri geliyor.

Pazartesi, 15 Haziran 2015 22:47
YPG komutanlarından Dr. Hüseyin Kocer, Tel Abyad’ın tamamen kontrol altına alındığını açıkladı.

Tel Abyad, YPG ve Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Burkan el Fırat tarafından kontrol altına alındı. YPG komutanlarından Dr. Hüseyin Kocer, Tel Abyad’ın tamamen kontrol altına alındığını söyledi.

Cumartesi, 06 Haziran 2015 20:42
Diyarbakır’ın Bağlar İlçesinde bir kahvehaneye ateş açılması sonucunda 3 kişi yaralandı.

Diyarbakır Bağlar İlçesi Emek  Caddesinde bulunan bir kahvehaneye, yoldan geçen bir araçtan ateş açıldı. Saldırıda 3 yurttaş yaralandı.

Dicle Haber Ajansı, Fayansçılar Fırat Okey Salonu'na, Polis Okulu istikametinden doğru seyir halinde olan, plakası alınamayan sarı renkli Doblo marka bir araçtan saat 19.30 sularında ateş açıldığını bildirdi.

Pazartesi, 15 Haziran 2015 18:52
Sabah erken saatlerde Tel Abyad’a giren YPG güçleri sınır kapısını ele geçirdi.

Bu sabah erken saatlerde IŞİD’in elindeki Tel Abyad’a giren YPG güçleri Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad sınır kapısını ele geçirdi. YPG ve Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Burkan el Fırat güçlerinden oluşan timlerin bölgeye girişi Akçakale’den de görüldü.

Pazartesi, 23 Şubat 2015 13:12
PKK Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan, Türkiye'nin Süleyman Şah operasyonu için hem YPG'yle hem de IŞİD'le anlaştığını ileri sürdü.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birliklerin cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece yaptığı “Şah Fırat operasyonu”na ilişkin bir açıklama da Murat Karayılan’dan geldi.

Salı, 10 Şubat 2015 15:07
Twitter'daki Fuat Avni hesabından Hakan Fidan'a ilişkin ilginç açıklamalarda bulunuldu.

Fuat Avni, MİT Müsteşarlığı'ndan istifa eden Hakan Fidan'a ilişkin Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

Avni, "Uğur Mumcu'yu katleden ekibe para gönderen İranlı General Mir Vakili ile özel telefon hattı olan Fidan, Mumcu suikastini kapattı" mesajını paylaştı.

Paylaşılan mesajların bir kısmı şöyle:

Pazar, 04 Ocak 2015 18:16
Cizre olaylarında yaralanan Musa Azma'nın hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama yapan KCK, "Kürdistan'da kimler yaşayabilir kimler yaşayamaz göstermek görevimizdir" dedi.

KCK, Cizre olaylarında yaralandıktan sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Musa Azma ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Devletin polisi, askeri ve memuru hem halkımızı katledip hem de Kürdistan'da yaşayamaz. Bizler de Musa Azma yoldaşımız şahsında yapılan katliamın ve tüm katliamların hesabının sorulacağı sözünü veriyoruz" denildi.

Cuma, 30 Ocak 2015 09:00
Müjde Tozbey Erden

Meşhur tartışmaya biz de ülkenin doğusundan katılacak olursak, öncelikle söylenmesi gereken şey Yunanistan’daki Syriza rüzgarının burada bir fısıltı kadar dahi yüzümüzü okşamadığıdır. Malatya’nın oralarda filan öyle bir duvar var ki, balkanlardan gelen soğuk hava dalgası bile bu tarafa geçemiyor. Bizim dalgamız Ermenistan’dan, İran’dan geliyor, meyve sebzemiz gibi.

Pages