103 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 07 Haziran 2015 12:03
Tüm yurtta 53 milyon 765 bin 231 seçmen, 25. dönem parlamentosunu belirlemek üzere, saat 08.00'den itibaren sandık başında. Özellikle AKP'li dönemde yapılan seçimlerde görmeye alışkın olduğumuz hile çabaları bu seçimde de gündemde.

Türkiye çapında 53 milyon 675 bin 231 seçmen bugün sandık başında. Sabah saat 08.00'de, sandıkların açılmasıyla beraber, birçok sandıkta hile yapılmaya çalışıldığı bilgileri geliyor.

Cumartesi, 13 Haziran 2015 23:09
YPG güçleri sınır hattındaki ilerleyişini sürdürerek Tel Abyad’a dayandı. YPG ve ÖSO’ya bağlı Burkan el-Fırat, Tel Abyad-Halep arasında yolu kontrol altına aldı.

YPG/YPJ güçleri, Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Burkan el-Fırat’la birlikte Tel Abyad-Halep arasındaki uluslararası yolun bağlantılarını kontrol altına aldı.

PYD’nin haber ajansı ANHA’nın aktarımına göre YPG/YPJ güçleri, IŞİD’e bağlı militanları kuşatmaya almak üzere stratejik önemi olan Ayn İsa kasabası ve kavşağını kontrol altına aldı.

Pazartesi, 15 Haziran 2015 22:47
YPG komutanlarından Dr. Hüseyin Kocer, Tel Abyad’ın tamamen kontrol altına alındığını açıkladı.

Tel Abyad, YPG ve Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Burkan el Fırat tarafından kontrol altına alındı. YPG komutanlarından Dr. Hüseyin Kocer, Tel Abyad’ın tamamen kontrol altına alındığını söyledi.

Cumartesi, 06 Haziran 2015 20:42
Diyarbakır’ın Bağlar İlçesinde bir kahvehaneye ateş açılması sonucunda 3 kişi yaralandı.

Diyarbakır Bağlar İlçesi Emek  Caddesinde bulunan bir kahvehaneye, yoldan geçen bir araçtan ateş açıldı. Saldırıda 3 yurttaş yaralandı.

Dicle Haber Ajansı, Fayansçılar Fırat Okey Salonu'na, Polis Okulu istikametinden doğru seyir halinde olan, plakası alınamayan sarı renkli Doblo marka bir araçtan saat 19.30 sularında ateş açıldığını bildirdi.

Pazartesi, 15 Haziran 2015 18:52
Sabah erken saatlerde Tel Abyad’a giren YPG güçleri sınır kapısını ele geçirdi.

Bu sabah erken saatlerde IŞİD’in elindeki Tel Abyad’a giren YPG güçleri Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad sınır kapısını ele geçirdi. YPG ve Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Burkan el Fırat güçlerinden oluşan timlerin bölgeye girişi Akçakale’den de görüldü.

Pazartesi, 23 Şubat 2015 13:12
PKK Yürütme Konseyi Üyesi Murat Karayılan, Türkiye'nin Süleyman Şah operasyonu için hem YPG'yle hem de IŞİD'le anlaştığını ileri sürdü.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı birliklerin cumartesi gününü pazar gününe bağlayan gece yaptığı “Şah Fırat operasyonu”na ilişkin bir açıklama da Murat Karayılan’dan geldi.

Salı, 10 Şubat 2015 15:07
Twitter'daki Fuat Avni hesabından Hakan Fidan'a ilişkin ilginç açıklamalarda bulunuldu.

Fuat Avni, MİT Müsteşarlığı'ndan istifa eden Hakan Fidan'a ilişkin Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

Avni, "Uğur Mumcu'yu katleden ekibe para gönderen İranlı General Mir Vakili ile özel telefon hattı olan Fidan, Mumcu suikastini kapattı" mesajını paylaştı.

Paylaşılan mesajların bir kısmı şöyle:

Pazar, 04 Ocak 2015 18:16
Cizre olaylarında yaralanan Musa Azma'nın hayatını kaybetmesine ilişkin açıklama yapan KCK, "Kürdistan'da kimler yaşayabilir kimler yaşayamaz göstermek görevimizdir" dedi.

KCK, Cizre olaylarında yaralandıktan sonra tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Musa Azma ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Devletin polisi, askeri ve memuru hem halkımızı katledip hem de Kürdistan'da yaşayamaz. Bizler de Musa Azma yoldaşımız şahsında yapılan katliamın ve tüm katliamların hesabının sorulacağı sözünü veriyoruz" denildi.

Cuma, 30 Ocak 2015 09:00
Müjde Tozbey Erden

Meşhur tartışmaya biz de ülkenin doğusundan katılacak olursak, öncelikle söylenmesi gereken şey Yunanistan’daki Syriza rüzgarının burada bir fısıltı kadar dahi yüzümüzü okşamadığıdır. Malatya’nın oralarda filan öyle bir duvar var ki, balkanlardan gelen soğuk hava dalgası bile bu tarafa geçemiyor. Bizim dalgamız Ermenistan’dan, İran’dan geliyor, meyve sebzemiz gibi.

Salı, 28 Ekim 2014 18:58
PKK, 25 Ekim’de Yüksekova ilçe merkezinde üç askerin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyla ilişkisi olmadığını duyurdu.

Fırat Haber Ajansı’nın aktardığına göre örgütün silahlı kanadı Halk Savunma Merkez Karargah Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, 23 Ekim’de Kağızman’da yaşanan çatışmada üç örgüt üyesinin öldürüldüğü hatırlatıldı.

Pazartesi, 06 Ekim 2014 23:38
Kobanê'de kent savaşının başladığı bildiriliyor. HDP MYK, Kobanê için bir çağrı yayınlayarak, kentte durumun kritik olduğunu belirtti.

Güncelleme 00:51

Hawar Haber Ajansı (ANHA), koalisyon uçaklarının Kobane'nin doğusunu vurduğunu duyurdu.


Güncelleme 23:23

ANHA'nın aktardığına göre, Kobanê'den 9 cenaze ve 40 yaralı Suruç'a getirildi.

Çarşamba, 10 Eylül 2014 21:23
Rojava'nın silahlı gücü YPG, Suriye'deki eli kanlı cihatçı örgütler arasında yer alan Özgür Suriye Ordusu ve Tevhid Tugayı'yla işbirliğini ilan etti. "Ortak Eylem Merkezi" adıyla oluşturulan ittifak grubunun amacı "IŞİD'in elindeki bölgeleri kurtarmak" olarak açıklandı.

Rojava'daki silahlı güç YPG, Suriye'de kanlı katliamlara imza atmış olan cihatçı örgütler Özgür Suriye Ordusu ve Tevhid Tugayı'yla işbirliğini duyurdu.

Salı, 12 Ağustos 2014 22:10
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, IŞİD saldırısı sonucu Mahmur'da öldürülen Fırat Haber Ajansı Muhabiri Deniz Fırat ile Şemdinli’deki çatışmada yaralanan İhlas Haber Ajansı muhabiri Ayhan Dinç için bir açıklama yayınladı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin açıklamasında şu görüşlere yer verildi:

Cumartesi, 07 Haziran 2014 23:29
Kalekol inşaasını protesto için toplanan kitleye asker ve polisin müdahalesi sonucu 2 kişi yaşamını yitirdi.

Güncelleme 08.30: Asker ve polisin müdahalesi sonrasında Abdulbaki Akdemir'in (50) de hayatını kaybettiği belirtildi. Olay yerinde bulunan ve vücudunda 3 kurşun izi tespit edilen Akdemir'in cesedi, Lice Devlet Hastanesi morguna getirildi.


Güncelleme: 00:05

Cuma, 01 Kasım 2013 22:02
Aralarında gazetecilerin de bulunduğu 20'si tutuklu 46 sanığın yargılandığı KCK Basın davasının 25'inci duruşması başladı. Bugünkü duruşmada kalan son 5 sanığın savunmasının da tamamlanmasıyla davada mütalaa aşamasına geçilecek.

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi dışında oluşturulan yeni mahkeme binası içerisinde yer alan büyük salonda görülen duruşmaya 20'si tutuklu 25 tutuksuz sanık katıldı. Duruşmada Adalet Komisyonu listesinden seçilen 1 tercümanda hazır bulundu. İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden duruşmada sanıklar, savunmalarını Kürtçe yapıyor.

Pages