132 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 10 Ekim 2017 16:13
TSK’nin İdlib’de çatışmasızlığı denetleme kapsamında Rusya ile koordinasyon içerisinde başlattığı harekât, kapsamı ve hedefleri bakımından belirsizliklerle malul. Ankara tarafından gelen açıklamaların hiçbirinde Nusra Cephesi’nin karşıya alınacağı söylenmiyor. Oysa Astana mutabakatında, El Kaide ile “ılımlıların” ayrıştırılması önemli bir gündem maddesiydi.

İki akşam önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), İdlib’e yönelik beklenen harekâtın başladığını ilân ettiler.

Pazar, 30 Nisan 2017 18:00
PYD Eş Başkanı Salih Müslim, TSK operasyonlarının devam etmesi durumunda Rakka operasyonunda bulunan güçlerini sınır bölgelere çekebileceklerini söyledi. Müslim "Rusya’yla da Efrîn ve çevresinde terörizme karşı ortak mücadele ediyoruz. Anlaşmalar devam ediyor” açıklamasında bulundu.

PYD Eş Başkanı Salih Müslim, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) geçtiğimiz günlerde düzenlediği operasyonların ardından açıklamalarda bulundu. 

Çarşamba, 05 Nisan 2017 15:56
Suriye'nin Moskova Büyükelçisi, Türkiye'nin Suriye'de içinde IŞİD ve Şam'ın Fethi Cephesi üyelerinin yer aldığı iki yeni terör örgütü kurmaya çalıştığını ileri sürdü.

Suriye'nin Moskova Büyükelçisi Riyad Haddad, Türkiye'nin Suriye'de içinde IŞİD ve Fetih el Şam (El Nusra) üyelerinin yer aldığı iki yeni terör örgütü kurmaya çalıştığını söyledi.

Cumartesi, 11 Şubat 2017 15:20
AFP, Türk askerleri ve ÖSO'nun kasaba merkezine girdiğini iddia etti.

Uluslararası haber ajansı AFP, iddiasını Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'ne dayandırdı. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nden (SOHR) yapılan açıklamada, "Fırat Kalkanı Harekâtı'na katılan Türk askeri ve müttefik muhalifler, kasabaya batıdan girdi ve bazı alanları kontrol altına aldı" denildi.

Çarşamba, 21 Aralık 2016 19:16
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin yaptığı değerlendirmede; "Suikastçi FETÖ'ye mensup bunu gizlemeye gerek yok" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Nişani ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erdoğan, Rus Büyükelçi Andrey Karlov'u hedef alan suikastçi polisin Gülen Cemaati'ne mensup olduğuna işaret ederek; "Suikastçi FETÖ'ye mensup bunu gizlemeye gerek yok" dedi.

Çarşamba, 07 Aralık 2016 10:51
Halep’in doğusunda cihatçılar açısından birkaç haftadır süren hızlı çözülüş dün akşam itibariyle total bir çöküşe dönüştü. Türkiye’nin “satışı” ile ABD’nin sessizliği, Suriye-İran-Rusya üçlüsünün kararıyla birleşince, bu sonuç ortaya çıktı.

Dün, Doğu Halep’teki cihatçılar son ve umutsuz bir karşı saldırıya başladılar. Karm el-Meysar ile Karm el-Katerci’deki bu taarruz, durumu cihatçıların lehine çevirmek bir yana, Halep kentinin tamamiyle ordunun eline geçmesinin önünü açtı.

Cumartesi, 26 Kasım 2016 00:51
Antep akşam saatlerinde patlama sesiyle sarsıldı. Patlama sesinin duyulmasının ardından Gaziantep Valiliği açıklamada bulundu.

Antep akşam saatlerinde patlama sesiyle sarsıldı. Patlama sesinin duyulmasının ardından Gaziantep Valiliği açıklamada bulundu.

Valilikten yapılan açıklama şöyle:

Pazartesi, 24 Ekim 2016 17:38
Rus haber ajansı, Rusya ve Türkiye'nin Suriye'de askeri istihbarat paylaşımına başladığını duyurdu.

Rusya ile Türkiye arasında, Suriye'de askeri işbirliği başladı.

Izvestia'nın aktardığına göre, Rusya ile Türkiye, "Fırat Kalkanı"nın başarısını sağlamak için askeri istihbarat paylaşımına başladılar.

Çarşamba, 05 Ekim 2016 11:48
Rusya'da Türkiye vatandaşı A. Fırat, IŞİD'li olduğu gerekçesiyle hapis cezasına çarptırıldı.

Rusya'da Kuzey Kafkasya Askeri Mahkemesi, Türkiye vatandaşı A. Fırat’ı IŞİD'e katılımı sebebiyle 4 yıl hapis cezasına mahkum etti. 

Pazar, 30 Ekim 2016 15:13
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da Fırat Anlı ve Gültan Kışanak için düzenlenen eylemde konuştu.

Diyarbakır Büyük Şehir Belediye Başkanları Gülten Kışanak ve Fırat Anlının gözaltına alınmasına dönük protestolar devam ediyor. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş katılımıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediye binasının önünde bir eylem gerçekleştirildi.

Pazar, 18 Eylül 2016 11:35
Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ve Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, iki ordu arasında kanalların kurulması için anlaştı.

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov ve Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar Ankara'daki görüşme sırasında iki ülkenin askeri birlikleri arasında kanalların kurulması konusunda anlaşmaya vardı.

Çarşamba, 28 Eylül 2016 07:27
Redhack, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait e-posta yazışmalarını yayımlamaya devam ediyor. Redhack şimdi de Doğan Medya CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ ile Bakan Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan arasındaki yazışmaları sızdırdı.

Redhack, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı ve Enerji Bakanı Berat Albayrak'a ait e-posta yazışmalarını yayımlamaya devam ediyor. Redhack şimdi de Doğan Medya CEO'su ve Aydın Doğan'ın damadı Mehmet Ali Yalçındağ ile Bakan Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan arasındaki yazışmaları sızdırdı. 

Çarşamba, 21 Eylül 2016 10:59
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin milletvekillerine yönelik Ekim ayı itibariyle tutuklama ve zorla getirmelerin başlayabileceğini söyledi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, İmralı’da bayram öncesi PKK lideri Abdullah Öcalan’la gerçekleşen görüşme, belediyelere kayyum atamalarının ardından sıranın milletvekillerine geldiği yönündeki tartışmalar ve Türkiye’nin Suriye’de başlattığı ‘Fırat Kalkanı’ operasyonu ile HDP heyetinin Irak Kürdistan Bölgesi’ne gerçekleştireceği ziyarete ilişkin açıklamal

Çarşamba, 24 Ağustos 2016 17:10
TSK ve koalisyon güçlerinin Cerablus bölgesine başlattığı operasyon kapsamında ÖSO'nun Cerablus'un merkezine ulaştığı iddia edildi.

TSK ve koalisyon güçlerinin Cerablus bölgesine başlattığı operasyon kapsamında ÖSO'nun Cerablus'un merkezine ulaştığı iddia edildi.

Salı, 19 Temmuz 2016 18:00
15 Temmuz girişimi sonrası ordunun komuta kademesinde başlayan gözaltı süreci devletin tüm kurumlarına yayılan bir tasfiye sürecine dönüştü. Şu ana kadar yapılan operasyonlarda en az 60 bin kamu personeli tasfiye edildi.

15 Temmuz darbe girişiminden bu yana devletin tüm kurumlarında sırasıyla tasfiyeler başladı. Cemaatçi bir grup subayın başını çektiği darbe girişiminin ardından TSK'yla birlikte HSYK'dan başlayan tasfiye operasyonu, bugün MİT'e, bakanlıklara kadar sıçradı. Sadece bugün bile onbinlerce kamu personeli görevden uzaklaştırdı, sayı 60 bini geçti.

Pages