2673 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Pazar, 17 Şubat 2019 10:01
Akit TV'de yayınlanan 'Ters Kutuplar' isimli programda ABD'de bulunan Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iade edilmek üzere gözlem altına alındığı öne sürüldü. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 'Bize olan ulaşan böyle bir şey yok' diyerek iddiayı yalanladı. '

Akit TV’de yayımlanan "Ters Kutuplar" isimli programda ABD’de bulunan Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade edilmek üzere gözlem altına alındığı öne sürüldü.

Programın yorumcularından Ali Tarakçı, CHP’deki istifaların konu edildiği programda sözün kendisine geldiği sırada “Şimdi bomba bir haber vereyim” diyerek şu ifadeleri kullandı:

Pazartesi, 11 Şubat 2019 14:18
İstanbul'da AKP'nin yıktığı Atatürk Kültür Merkezi'nin yerine yapılacak inşaatın ihalesi, Erdoğan'ı rüyasında görmesiyle tanınan Fettah Tamince'ye verildi. AKP-Fethullah Gülen cemaati koalisyonu döneminde Gülen'e yakınlığıyla bilinen Tamince'ye Haliç yat limanı ihalesi de verilmişti. Tamince, 'Fethullah Gülen idolüm, ben de Erdoğan'ın adamıyım' sözleriyle öne çıkmıştı.

AKP'nin İstanbul Taksim meydanında yıktığı Atatürk Kültür Merkezi yerine yapılacak inşaatın ihalesi yapıldı. İnşaat işi Fettah Tamince'nin patronu olduğu Sembol İnşaat'a verildi. Sembol İnşaat, yeni AKM'yi Yeni Yapı İnşaat firması ile birlikte yapacak.

Salı, 19 Şubat 2019 17:39
Hakimler ve Savcılar Kurulu, Balyoz davasına bakan ve tamamına yakını Fethullah Gülen cemaati soruşturması kapsamında meslekten atılan 50 hakim ve savcı hakkında yeni bir karar verdi. Daire, soruşturma ve yargılama sırasında hukuksuzluk yaptıklarını tespit ettiği söz konusu hakim ve savcıların kovuşturulmaları yönünde karar aldı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2. Dairesi, Balyoz davasına bakan ve tamamına yakını Fethulah Gülen cemaati soruşturması nedeniyle meslekten atılan 50 hakim ve savcı ile ilgili yeni bir karar verdi. 

Salı, 12 Şubat 2019 07:49
Cemaat üyesi Kemal Öksüz, Washington'da çıktığı ceza duruşmasında 2 yıl denetimli serbestlik ve 20 bin dolar para cezası aldı.

Fethullah Gülen Cemaati 'imamı' Kemal Öksüz, geçtiğimiz yıl Ermenistan'da gözaltına alınarak ABD'ye gönderilmişti. ABD tarafından dolandırıcılık ve sahtecilik suçlamalarıyla aranan Kemal Öksüz'ün ABD vatandaşı olduğu ve adını Kevin olarak değiştirdiği ortaya çıkmıştı.

Çarşamba, 20 Şubat 2019 19:58
Diyarbakır'da 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yargılanan eski Tuğgeneral Deniz Kartepe, eski Tümgeneral Atilla Darendeli ve eski Albay Bülent Gürdoğan, 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek' suçundan ömür boyu hapis cezasına çarpıtıldı.

Diyarbakır'da, Fethullah Gülen Cemaati'nin 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili yargılanan eski Tuğgeneral Deniz Kartepe, eski Tümgeneral Atilla Darendeli ve eski Albay Bülent Gürdoğan, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek" suçundan ömür boyu hapis cezasına çarpıtıldı.

Pazar, 10 Şubat 2019 14:40
Rusya’nın Ankara’daki Büyükelçisi Aleksey Yerhov, öldürülen Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov'a ilişkin davaya dair açıklamalar yaparak, davanın 'birkaç ay daha süreceğini' söyledi.

Rusya’nın Ankara’daki Büyükelçisi Aleksey Yerhov, polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından Aralık 2016’da öldürülen bir önceki büyükelçi Andrey Karlov’un suikast davasının birkaç ay sürebileceğini söyledi. Yerhov, bu davada Rusya kolluk kuvvetlerinin Türk meslektaşlarıyla sıkı işbirliği içinde olduklarını vurguladı.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 16:17
15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'da 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat eden dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin eski emir subayı Sedat Kaya, etkin pişmanlıktan faydalanarak itirafçı oldu.

15 Temmuz darbe girişimi sırasında 2. Ordu Komutanı olan Adem Huduti'nin eski emir subayı, etkin pişmanlıktan faydalanarak itirafçı oldu.   

25 Ocak'ta emniyette ifade veren Sedat Kaya, görev yaptığı yerlere tercih dışı olarak gönderildiğini ifade ederek, "Bu yerler silahlı kuvvetler personelleri tarafından istenilmeyen bölgelerdir. Hiçbir batı garnizonunda görevim yoktur" dedi.

Salı, 05 Şubat 2019 15:16
İhlas Finans'tan paralarını alamayan 70 bin İhlaszedenin 18 yıldır beklediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, konuyla ilgili kanun teklifini Meclis'e sunacaklarını duyurdu. Kılıçdaroğlu, 'Parlamentoda görev yapan vicdan sahibi milletvekilleri kul hakkından yanaysanız, Allah'a inanıyorsanız kanuna evet diyeceksiniz' dedi. Ülkücü kökenli Yaşar Okuyan da CHP'ye katıldı, Okuyan'ın rozetini Kılıçdaroğlu taktı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu.

Salı, 05 Şubat 2019 11:34
Bugün 5 Şubat… Tam 82 yıl önce bugün, insanlığın en önemli kazanımlarından olan laiklik, Türkiye Cumhuriyeti anayasasına girdi. O tarihten sonra devletin temel niteliklerini tanımlayan ilkelerden biri laiklik oldu. Peki 82 yılın sonunda laiklikten geriye ne kaldı? İşte AKP Türkiyesi'nden şeriat manzaraları...

Bugün 5 Şubat…

Bundan tam 82 yıl önce bugün, insanlığın en önemli kazanımlarından olan laiklik, genç Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasına girdi. 

İnsanlık tarihinde büyük mücadelelerle, ödenen bedellerle kazanılan laiklik, 5 Şubat 1937’de Türkiye Cumhuriyeti’nin anayasasına girerek, eksikleriyle de olsa, devleti tanımlayan temel niteliklerden biri olarak kabul edildi.  

Pazar, 20 Ocak 2019 12:58
'FETÖ' soruşturması kapsamında ifadesi alınan Ü.A, Ahmet Güneş'in kendisine, Fethullah Gülen'in sözlerini dinlemediği gerekçesiyle aralarında Adil Öksüz ve Mustafa Yeşil'in de bulunduğu örgüt mensuplarını falaka usulüyle dövdüğünü iddia etti.

İstanbul ağır ceza mahkemesinde görülen bir "FETÖ" davasının ek dosyasında, soruşturma kapsamında ifadeye çağrılan ve kimlik bilgilerinin gizli kalmasını isteyen Ü.A'nın, Fethullah Gülen'in örgüt mensuplarına şiddet gösterdiğine dair beyanları yer aldı.

Çarşamba, 02 Ocak 2019 17:19
Hollanda’da 31 Aralık'ta yakalanan terör zanlısının Fethullah Gülen cemaatine bağlı Akyazılı yurdunda kaldığı ortaya çıktı.

Hollanda medyasında çıkan haberlere göre, pazartesi günü Rotterdam kentinde bir ev bakımı kurumunda çalışırken terörle bağlantılı olduğu şüphesiyle yakalanan 24 yaşındaki terör zanlısının bir yıldır Fethullah Gülen cemaatine bağlı Akyazılı yurdunda kaldığı tespit edildi. 

Perşembe, 24 Ocak 2019 08:31
Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Fethullah Gülen’in şikayetiyle bugün hakim karşısına çıkacak.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan bugün Fethullah Gülen’in şikayetiyle hakim karşısına çıkacak. Gazeteci Pehlivan’ın 2 yıl hapsinin istendiği davada suçlama, Odatv’de Fethullah Gülen aleyhinde yayımlanan okur yorumları.

Dava, İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün saat 15.25’te görülecek. 

Perşembe, 10 Ocak 2019 09:46
Bursa'da Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturma kapsamında, daha önce kapatılan Bursa Orhangazi Üniversitesi'ne bağış yaptıkları iddiasıyla 13 patron gözaltına alındı.

Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fethullah Gülen cemaatine yönelik yürütülen soruşturma çerçevesinde, 17-25 Aralık sürecinden sonra cemaate ait olduğu gerekçesiyle kapatılan Bursa Orhangazi Üniversitesi'ne bağış yaptıkları iddiasıyla 13 patron hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Bursa polisi, şüphelilere ait adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Pazartesi, 14 Ocak 2019 17:39
Fethullah Gülen cemaatinin 'büyük bölge mütevellisi' olduğu iddiasıyla aranan ve sahte kimlikle yakalanan Komagene çiğ köfte markasının hissedarlarından Murat Sivrikaya tutuklandı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Murat Sivrikaya, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

Cumhuriyet savcının sorgusundan sonra nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkartılan Sivrikaya, "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla tutuklandı.

Pazartesi, 28 Ocak 2019 12:19
Fethullah Gülen cemaati hakkında 'Hizmet hareketini kutluyorum' diyen müteahhit Ali Engin, İzmir'in Narlıdere ilçesinde CHP adayı olarak atandı. İzmir il başkanlığı yaptığı dönemde Gülen cemaatine övgüler yağdıran Engin, Türkçe olimpiyatlarından dolayı göğsünün kabardığını söylemişti.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), İzmir'in Narlıdere ilçesine belediye başkanı adayı olarak müteahhit Ali Engin'i atadı. 

Daha önce CHP'nin İzmir il başkanlığını da yapan Ali Engin, Fethullah Gülen cemaatine övgüler yağdıran bir isim olarak biliniyor. 

CEMAATE YÖNELİK OPERASYONA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Pages