2725 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 16 Temmuz 2019 14:08
Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, ABD'ye Fetullah Gülen'in iadesi için kısa süre önce ek kanıtlar sunulduğunu ancak ABD yönetiminin bunları yeterli bulmadığını açıkladı.

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Fethullah Gülen'in iadesi sürecine ilişkin açıklamada bulundu.

Sputnik'e konuşan Kılıç, "Çok kısa süre önce ek kanıtlar sunduk ancak maalesef bunun ABD yönetimi üzerinde bir etkisi olmadığı görülüyor. ABD'liler, hâlâ daha bunun üzerinde çalışıyor, sunulanların yetersiz olduğunu belirterek ek bilgiler talep etmeyi sürdürüyor" dedi.

Salı, 02 Temmuz 2019 19:26
Oda TV Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan'a 2012 yılında Fethullah Gülen'in şikayetiyle açılan davada verilen 5 ay hapis cezasında hükmün açıklanması geri bırakılmıştı. Hakkındaki hüküm bugün açıklanan Pehlivan, Gülen'in şikayetiyle hapis yatabilir.

Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan hakkında, Fethullah Gülen’in şikayetiyle açılan davanın duruşması, İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya Odatv avukatı Tugay Topbaş katıldı.

Kararını açıklayan mahkeme, Gülen’in şikayetiyle yargılanan gazeteci Pehlivan‘a önce 6 ay hapis cezası verdi daha sonra indirim yaparak 5 ay hapis cezasına hükmetti.

Pazartesi, 15 Temmuz 2019 23:39
ABD’de Fethullah Gülen’in iadesi için yasadışı faaliyet yürütmekle suçlanan İran ve ABD çifte vatandaşı Bijan Rafiekian’ın 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı dava başlıyor.

Fethullah Gülen'in Türkiye'ye iadesi için ABD'de yasadışı lobi faaliyetleri yürütmekle suçlanan İran ve ABD vatandaşı Bijan Rafiekian'ın yargılandığı dava bugün Virginia'da başlıyor. Geçmişte eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in iş ortağı olan Rafiekian, 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

Cumartesi, 13 Temmuz 2019 01:07
Kanlı Pazar’ın planlayıcılarından, Özel Harp Dairesi'nin 'komünizmle mücadele'de görevlendirdiği gerici yazar Mehmet Şevket Eygi 86 yaşında öldü.

Kanlı Pazar’ın planlayıcılarından gerici yazar Mehmet Şevket Eygi 86 yaşında öldü.

Eygi’nin ölümü üzerine Twitter'dan bir mesaj yayımlayan AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan “Ülkemizin yetiştirdiği en önemli mütefekkir ve münevverlerden biri olan Muhterem Mehmed Şevket Eygi Beyefendi'nin vefatını derin bir teessürle öğrendim” dedi.

KANLI PAZARIN KIŞKIRTICISI

Çarşamba, 03 Temmuz 2019 00:30
Aydemir Güler

Dün 2 Temmuz’du. 

Yıllarca “şu İslamcılar acayip kitle çalışması yapıyorlar, kapı kapı örgütleniyorlar” dendiğini hatırlıyor musunuz? Bunu demekle kalınmaz ve solun eskiden çok daha iyi bildiği bu çalışkanlığı, militanlığı, halkçı tarzı ihmal etmesine fatura çıkarılırdı. Özetle sol İslamcılardan öğrenmeliydi!

Pazartesi, 01 Temmuz 2019 13:41
Eski AKP İstanbul milletvekili Metin Külünk, sosyal medya hesabından 'S-400’de Sayın CB’mizin tavrını inanıyorum ki en iyi 68 Kuşağı’ndaki Harun Karadeniz’i bilenler anlayacaktır' şeklinde bir mesaj paylaştı. Türkiye Komünist Gençliği (TKG) bu açıklaması sonrası AKP'li Külünk'e yanıt verdi. TKG açıklamasında, 'Rıza Oğlu HARUN’u En İyi Yurtseverler Bilir' dedi.

Eski AKP İstanbul milletvekili Metin Külünk, sosyal medya hesabından “S-400’de Sayın CB’mizin tavrını inanıyorum ki en iyi 68 Kuşağı’ndaki Harun Karadeniz’i bilenler anlayacaktır” şeklinde bir mesaj paylaştı.

Türkiye Komünist Gençliği (TKG) AKP'li Külünk'ün benzetmesine yanıt verdi. 

Açıklama şöyle:

Rıza Oğlu HARUN’u En İyi Yurtseverler Bilir

Salı, 11 Haziran 2019 07:20
Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Fethullah Gülen'in intihar girişiminde bulunduğu iddiasında bulundu.

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur, Fethullah Gülen'in örgüt içindeki çekişme ve ABD'nin Mustafa Özcan'a destek vermesi sonrası intihar girişiminde bulunduğunu öne sürdü.

Uğur, Gülen'in elinin fotoğrafını yayımlayarak karenin girişim sonrası çekildiğini ileri sürdü.

Uğur'un iddiasına göre Gülen'in son konuşması da "ölüm" işareti.

Uğur'un yazısı şöyle:

Pazartesi, 17 Haziran 2019 12:56
İmamoğlu ile katıldığı ortak programda kendisine Fethullah Gülen'le ilgili soru yöneltilmesine şaşıran Yıldırım 'yok yok' dedi. Yıldırım’ın Gülen'e övgü düzdüğü konuşmalar ve Gülen’in kardeşinin cenazesine katıldığı görüntüler arşivlerde duruyor.

Binali Yıldırım’ın dün Ekrem İmamoğlu ile katıldığı ortak programda kendisine “FETÖ” sorusu yöneltilmesine şaşırarak “Yok, yok” demesi çok konuşuldu.

Programı yöneten İsmail Küçükkaya önce İmamoğlu’na “Siz bunların hiç okuluna gittiniz mi, yurtlarında kaldınız mı, Gülen'i ziyaret ettiniz mi?” diye sordu.

Salı, 11 Haziran 2019 16:54
Fethullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 14'ü firari 85 sanığın yargılandığı Hrant Dink davasında bazı tanıklar yeniden dinlendi. Tutuksuz sanık Muhittin Zenit, 'Ben Hrant Dink cinayetinden 11 ay önce, Dink'in ne surette olursa olsun Yasin Hayal tarafından öldürüleceğini devletime bildirdim. Üzerime düşen sorumluluğu fazlasıyla yaptım' diye konuştu.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fethullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlileri ile ana dava hükümlülerinin de aralarında bulunduğu 4'ü tutuklu, 14'ü firari 85 sanığın yargılanmasına tanıkların dinlenilmesiyle devam edildi.

Çarşamba, 19 Haziran 2019 23:13
AKP'li eski milletvekili ve Star yazarı Mehmet Metiner, katıldığı TV programında Melih Gökçek'in 2011'de Fethullah Gülen’le ilgili paylaştığı Twitter mesajını okudu. Ancak Metiner mesajın Ekrem İmamoğlu’na ait olduğunu söyledi. Metiner gelen tepkiler üzerine özür diledi.

AKP’li eski milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, Haber Global'de katıldığı bir programda Melih Gökçek’in 2011 yılında Twitter’dan paylaştığı Fethullah Gülen’i öven mesajını okuyarak mesajın CHP’nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu’na ait olduğunu söyledi.

Salı, 04 Haziran 2019 18:42
Davutoğlu'nun bakanlık döneminde Dışişleri'ne alınan ve 15 Temmuz'dan sonra birçoğu KHK'lerle ihraç edilen personele düzenlenen operasyonda gözaltına alınanların işkence gördüğü Ankara Barosu'nun raporuyla doğrulanmıştı. Ankara Emniyeti'ndeki işkence haberleri, AKP'nin Davutoğlu gibi isimlere karşı ileride kullanmak üzere 'itiraf' toplamaya çalıştığı yorumlarına yol açtı.

AKP'nin Fethullah Gülen Cemaati'yle koalisyonunun henüz bozulmadığı 2010-2013 yıllarında Dışişleri Bakanlığı'na alınan personele iki hafta önce operasyon düzenlendi. Operasyonun gerekçesi bakanlığa alınırken girdikleri sınavda yolsuzluk yapmaktı.

Perşembe, 27 Haziran 2019 02:15
Ali Rıza Aydın

2000’lerin başlarıydı. Anayasa Mahkemesi Danışmasında görevli arkadaşlar bir siyasi parti başkanının görüşmek istediğini söylediler. 

Pazartesi, 20 Mayıs 2019 16:57
Fethullah Gülen cemaatinin Yargıtay yapılanmasında grup sorumlusu olduğu ileri sürülen eski Yargıtay üyesine 10 yıl hapis cezası verildi.

Fethullah Gülen cemaatinin Yargıtay yapılanmasında grup sorumlusu olan eski Yargıtay üyesi Mustafa Kemal Tepedelen, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Çarşamba, 08 Mayıs 2019 16:27
Yargıtay 9. Ceza Dairesi, eski Yargıtay ve YSK üyesi İbrahim Zengin'e Fethullah Gülen cemaati üyeliğinden 13 yıl 6 ay hapis cezası verdi, ceza 'iyi hal' nedeniyle 12 yıla indirildi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası meslekten ihraç edilen ve tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ile Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyelerinin yargılanmasına devam edildi.

İlk derece mahkemesi sıfatıyla Yargıtay 9. Ceza Dairesince, Yargıtay ek binadaki salonda görülen duruşmaya, tutuklu sanıklardan eski Yargıtay ve YSK üyesi İbarhim Zengin ile avukatı katıldı.

Salı, 14 Mayıs 2019 13:36
Fethullah Gülen Cemaati’nin TÜBİTAK’ın Gebze yerleşkesindeki 'yapılanmasına' yönelik operasyonda 7 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Fethullah Gülen Cemaati’nin TÜBİTAK’ın Gebze yerleşkesindeki “yapılanması”na yönelik soruşturma kapsamında 3 ilde düzenlenen operasyonda 7 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Pages