644 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Salı, 07 Mayıs 2019 16:02
Her yıl daha fazla işçiye ulaşmayı hedefleyen Montreal Uluslararası Dayanışma Festivali’nin, Yunan İşçileri Dayanışma Derneği’nin önderliği ve ev sahipliğinde bu yıl 3'üncüsü düzenleniyor. Festival bu yıl Venezuela dayanışmasıyla açıldı.

Kanada, 8 milyon göçmen nüfusunun toplam nüfusun yaklaşık beşte birini oluşturmasıyla göçmen yoğunluğu yüksek ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Duruma paralel olarak sol siyasetlerden işçilerin öncülük ettiği, göçmenler arası dayanışma faaliyetleri ve yarattıkları kültür bir o kadar önemli hale geliyor.

Cuma, 10 Mayıs 2019 14:30
CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, "Türkiye’de İnsan Hakkı İhlalleri Nisan 2019 Raporu"nu yayımladı. Rapora göre, Nisan ayında en az 186 tutuklu ya da hükümlünün fiziksel/psikolojik şiddete maruz kaldığı, sağlık hakkının engellendiği belirlendi.

CHP Milletvekili ve Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanvekili Sezgin Tanrıkulu, Nisan ayındaki insan hakları ihlallerini içeren raporu yayımladı.

Yayımlanan raporda, yaşam hakları ihlalleri, işkence ve kötü muamele, örgütlenme ve toplantı özgürlüklerine yapılan engellemeler yer aldı. 

Salı, 09 Nisan 2019 00:45
Orhan Aydın

-Yapamazsınız bu yasalara aykırı denilen ne varsa yapılıyor.

-Yalnızca son yaşadığımız seçimler bahsinde değil, ülke yönetiminde hayatın her alanında ne isteniyor, nasıl olması isteniyorsa yapıldı.

-Muhalefet yalnızca kural ve yasa tanımazlığa dikkat çekti, ama şu ana kadar engellenen hiçbir şey yok.

Perşembe, 11 Nisan 2019 17:00
Bir Demirören Haber Ajansı (DHA) çalışanı, haberlerin iktidar kaynaklarından geldiğini söyleyerek, 'Tüp patlaması haberi girmemiz yasaklandı' dedi.

31 Mart yerel seçimleri bitti ama sonuçları halen tartışılmaya devam ediliyor. AKP’li yetkililerin her açıklamasına canlı yayınlayan yandaş medya, söz İmamoğlu’na geçtiğinde ise büyük bir sessizliğe gömülüyor. Aynı medya seçim akşamı saatlerce veri akışını kesmiş, İstanbul’da kazananı açıklamamıştı. 

Tüm bu tartışmaların ardından gözler tekrar Demirören Medya Grubu'na döndü.

Cuma, 15 Mart 2019 07:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen ay 'Kıyısına millet bahçesi kuracağız' dediği Salda Gölü'nü özel koruma bölgesi ilan etti. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre Salda Gölü ve Karaburun-Ildır Körfezi özel koruma bölgesi ilan edildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, harita ile sınır ve koordinatları gösterilen alan, Salda Gölü Özel Çevre Koruma Bölgesi olarak tespit ve ilan edildi.

Cumartesi, 02 Şubat 2019 08:41
Burdur’un doğal güzelliklerinden olan ve 'Türkiye'nin Maldivleri' olarak bilinen Salda Gölü çevresine ‘millet bahçesi’ yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "Türkiye’nin Maldivleri" olarak anılan Burdur'daki Salda Gölü’ndeki koruma alanını artıracaklarını kaydederek, “Biz burayı Cumhurbaşkanlığımızın dün açıkladığı manifesto çerçevesinde çevreyi korumak adına, şehirlerimizi korumak adına özel çevre koruma bölgesi ilan edeceğiz.

Cumartesi, 09 Şubat 2019 17:31
Kısa adı 'Berlinale' olan Uluslararası Berlin Film Festivali, 69'uncu kez düzenleniyor. 7 Şubat'tan 17 Şubat'a kadar sürecek festival, Marlene Dietrich Alanı'nda sükseli bir açılışla başladı.

Uluslararası Berlin Film Festivali, kısa adıyla "Berlinale", 69'uncu kez düzenleniyor. 7 Şubat'tan 17 Şubat'a kadar sürecek festival, Marlene Dietrich Alanı'nda sükseli bir açılışla başladı.

Pazartesi, 04 Şubat 2019 17:39
Salda Gölü'ne millet bahçesi yapılması projesine CHP'li Yeşilova Belediye Başkanı Nuri Özbek destek verdi. Özbek, ‘Millet bahçesi içerisinde betonlaşma yok. Bazıları 'rant alanı' diyor. Rant alanı olarak düşünmüyorum’ diye konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un açıkladığı Burdur’un Yeşilova ilçesindeki Salda Gölü’ne millet bahçesi projesine ilçenin CHP’li Belediye Başkanı Nuri Özbek destek verdi.

Pazartesi, 18 Şubat 2019 15:30
AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğa harikası olarak bilinen Salda Gölü'yle ilgili açıklama yaptı. Erdoğan, Salda'nın kıyısına millet bahçesi kuracaklarını söyledi.

 

Burdur'da konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Salda Gölü'nün çevre koruma bölgesi olarak ilan edildiğini, göl kıyısında da 300 bin metrekarelik millet bahçesi oluşturulacağını duyurdu.

Pazartesi, 14 Ocak 2019 19:54
Yönetmen Cevahir Çokbilir'in, annesi Naciye Çokbilir'in 12 Eylül 1980 darbesinde yaşadıklarını beyazperdeye taşıdığı 'Kar Zamanı' adlı kısa filmi, Antalya'da yapılan özel gösterimle sanatseverlerle buluştu.

Yönetmen Cevahir Çokbilir'in, annesi Naciye Çokbilir'in 12 Eylül 1980 darbesinde yaşadıklarını beyazperdeye taşıdığı 'Kar Zamanı' adlı kısa filmin özel gösterimi dün Antalya Kültür Sanat'ta (AKS) yapıldı.

Perşembe, 10 Ocak 2019 09:38
Sinemada sansürü kurumsallaştıran yasa teklifi dün Meclis komisyonunda kabul edildi. Teklifle ilgili değişiklik talep eden 75 film yönetmeni tarafından yayımlanan bildiriye daha önce imzasını atan Yılmaz Erdoğan, bildirideki 'birkaç yapıcı değişiklik önerisinin maksadını aşan bir şekilde sunulduğunu' ileri sürerek yasa değişikliğini olumlu bulduğunu söyledi, Kültür Bakanı'na teşekkür etti.

Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu’nda kabul edildi.

Çarşamba, 09 Ocak 2019 16:51
Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, komisyondan geçti.

Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'nda kabul edildi.

Karardan önceki görüşmelerde teklifin tümü üzerinde sektör temsilcileri söz aldı.

Pazar, 09 Aralık 2018 15:01
Adana'da rakı festivali olarak da bilinen 'Kebap ve Şalgam Festivali' AKP'li derneklerin ve AKP'ye yakınlığıyla bilinen gazetelerin hedef göstermesiyle yasaklanırken, Adanalı yurttaşlar yasağı tanımadı.

Adana Valiliği'nin AKP'lilerin hedef göstermesiyle iptal ettiği rakı festivali, polis ablukasına rağmen engellenemedi.

Çok sayıda Adanalı, polis ve zabıta engeline karşı tarihi Büyük Saat ve Kazancılar Çarşısı'nda gruplar halinde buluşarak rakılarını içti, halaylarını çekerek şarkılar söyledi.

Cuma, 07 Aralık 2018 16:39
Adana'da her yıl aralık ayında düzenlenen ve baskılar sonucu adı "Kebap ve Şalgam Festivali" olarak değiştirilen Dünya Rakı Festivali Adana Valiliği tarafından iptal edildi.

Adana'da her yıl aralık ayında düzenlenen ve baskılar sonucu adı "Kebap ve Şalgam Festivali" olarak değiştirilen Dünya Rakı Festivali Adana Valiliği tarafından iptal edildi.

Cumartesi, 22 Aralık 2018 20:07
AKP'nin 'sinema sektörüne' ilişkin yeni kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklife göre, değerlendirme ve sınıflandırma sonucunda uygun bulunmayan filmler, ticari dolaşıma ve gösterime sunulamayacak. Sinema ve tiyatro sanatçısı, soL yazarı Orhan Aydın, kanun teklifinin sansürden de öte yasakçılık olduğunu belirterek, 'Sinema örgütleri, sinema yaratıcıları ve seyirciler bu teklife hayır demelidirler' diye konuştu.

AKP'li milletvekillerinin imzasını taşıyan "Sinema Filmlerinin Değerlendirilmesi ve Sınıflandırılması ile Desteklenmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi" TBMM Başkanlığına sunuldu. Teklife göre, ülke içinde üretilen veya ithal edilen sinema filmlerinin, ticari dolaşıma veya gösterime sunulmasından önce değerlendirilmesi ve sınıflandırılması yapılacak.

Pages