22655 sonuçtan 1 - 15 arası gösteriliyor
Perşembe, 11 Temmuz 2019 20:40
Mansur Yavaş başkanlığında toplanan Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, bir caddenin adını ‘Prof. Dr. Ziya Selçuk’ olarak değiştirme kararı aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Mansur Yavaş başkanlığında 17’nci toplantısını gerçekleştirdi.

Ankara’nın Gölbaşı ilçesi, Bahçelievler Mahallesi’ndeki 35. Cadde’nin adı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a verildi. Oy birliğiyle alınan karara göre caddenin ismi “Prof. Dr. Ziya Selçuk” olarak değişecek.

Çarşamba, 03 Temmuz 2019 18:46
ABD Hava Kuvvetleri’ne ait bir savaş uçağı eğitim uçuşu sırasında Florida semalarında kuş sürüsüne çarpınca her biri 11 kilogramdan ağır olan 3 adet BDU-33 eğitim bombasını düşürdü.

ABD’nin Georgia Eyaleti’ndeki Moody hava üssünden eğitim uçuşu için havalanan A-10C Thunderbolt II savaş uçağı, Florida Eyaleti’nin Suwannee Springs yerleşimi yakınlarında kuş sürüsüne çarpınca eğitim amacıyla kullanılan ve her biri 11 kilogramın üzerinde ağırlıktaki üç BDU-33 eğitim bombasını düşürdü.

Perşembe, 18 Temmuz 2019 11:52
CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen’in laik eğitime ilişkin soru önergesi TBMM Başkanı Mustafa Şentop tarafından 'kişisel' bulunarak kabul edilmedi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen’in laik eğitime ilişkin soru önergesini "kişisel ve özel yaşama ilişkin " bularak iade etti.

Çarşamba, 10 Temmuz 2019 11:56
Resmi Gazete’de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'yle birlikte yeni düzenlemeler açıklandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim ve İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’e göre, İlk ve ortaöğretim kurumlarında yeni düzenlemeler yapıldı.

Çarşamba, 03 Temmuz 2019 15:28
Milli Eğitim Bakanlığı, 4'üncü ve 8'inci sınıf öğrencisine yönelik yapılan 'ABİDE' eğitim araştırmasının sonuçlarını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci, öğretmen ve okul özelliklerinin belirlenmesi amacıyla Türkiye genelinde binlerce 4'üncü ve 8'inci sınıf öğrencisine yönelik yapılan Akademik Becerilerin İzlenmesi ve Değerlendirilmesi (ABİDE) eğitim araştırmasının veri analizlerini açıkladı.

Pazartesi, 22 Temmuz 2019 17:33
Milli Eğitim Bakanlığınca, İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı sonuçları açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB takvimine göre bursluluk sınav sonuçlarının 22 Temmuz 2019 Pazartesi yani bugün açıklanacağı belirtilmişti. Günün ilk saatlerinden itibaren öğrenciler sonuçların açıklanmasını bekliyordu. Nihayet beklenen an geldi ve İOKBS yani bursluluk sınav sonuçları açıklandı.

Salı, 02 Temmuz 2019 10:41
Atatürk Orman Çiftliği Bira Fabrikası'nın yerine yapılması planlanan TBMM Eğitim ve Kongre Merkezi, Danıştay'ın engeline takıldı.

Danıştay, Mimarlar Odası Ankara Şubesi'nin açtığı dava sonucunda  Atatürk Orman Çiftliği Bira Fabrikası'nın yerine yapılması planlanan TBMM Eğitim ve Kongre Merkezi'ne izin vermedi.

Salı, 02 Temmuz 2019 08:40
2018-2019 Eğitim yılının tamamlanmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlere mesleki çalışma metinleri gönderdi. Metinlerde skandal ifadelere yer verildi. Metinler Cumhuriyet’in ilk dönemini ahlak buhranı olarak değerlendirirken, AKP'li yıllar övülüyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın, okulların kapanmasının ardından öğretmenlere gönderdiği mesleki çalışma metinlerde Cumhuriyet’in ilk dönemini hedef alan ifadeler kullanıldığı öğrenildi.

Perşembe, 11 Temmuz 2019 12:46
Ankara'da Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde koridora kimyasal madde döküldüğü, bu nedenle hastanenin girişlere kapatıldığı ve hastaların tahliye edildiği öğrenildi.

Ankara'da Etlik Zübeyde Hanım Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, kimyasal maddenin hastane koridoruna döküldüğü iddiasıyla, hastaların tahliye edildiği ve hastaneye girişlerin kapatıldığı öğrenildi.

Pazartesi, 15 Temmuz 2019 08:15
Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesinde çocuklarını devlet okullarına kaydetmek isteyen ailelerden bin lira ile 25 bin lira arasında kayıt parası isteniyor.

Çocuğu yeni öğretim yılında ilkokula ve ortaokula yeni başlayacak aileler, gittikleri okullarda istenen yüksek bağışlardan yakınıyor. Bin liradan başlayan kayıt paraları, semte, okulun popülerliğine ve sağlanan olanaklara göre 25 bin liraya kadar çıkabiliyor. Kimi veliler, daha az öğrencili sınıf, daha iyi eğitim, daha çok fiziksel olanak umuduyla bu paraları ödüyor.

Çarşamba, 17 Temmuz 2019 13:12
Ekonomik sorunlarla boğuşan üniversite hastanelerinin durumu ile ilgili konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Üniversitelerin esas yapması gereken eğitim. Hastane hizmeti ise bir işletmeciliktir” dedi.

11. Kalkınma Planı ile birlikte üniversite hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devri yeniden gündemde. 

11. Kalkınma Planı’nda, “Üniversite hastanelerinin hastane işletmeciliği ayrıştırılarak, eğitim ve öğretim hizmetlerinin etkin bir şekilde sunumuna imkân verecek şekilde yönetim, hizmet sunumu ve finansman yapısı itibarıyla sürdürülebilir bir yapıya kavuşturulacaktır” deniliyor.

Salı, 23 Temmuz 2019 14:51
Milli Eğitim Bakanlığı’nın okulların isimlerinin satışa çıkarılması yönündeki kararının ardından ilk etapta 80 okul ve bin 487 dersliğin ismi satışa çıkarıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı okullara gönderdiği yazıda "Eğitimde finansman çeşitliliğinin artırılması" kapsamında okulların isimlerini satışa çıkardığını açıklamıştı.

Bu kapsamda Gaziantep’te kaç okulun isminin satışa çıkacağı ve elde edilecek gelirle neler yapılacağıyla ilgili Gaziantep Valiliğine sorular yönelten CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan’a cevap verildi.

Salı, 16 Temmuz 2019 17:52
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (2019-KPSS) Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarının soru kitapçığı ve cevap anahtarını yayımladı.

ÖSYM'nin internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 14 Temmuz'da düzenlenen 2019-KPSS'nin Genel Yetenek ve Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumlarının temel soru kitapçığı ile cevap anahtarı erişime açıldı.

Cuma, 12 Temmuz 2019 23:37
Antalya Güzeloba'da ortaokul ihtiyacını karşılamak üzere yapılan binanın imam hatip okulu olarak açılmasına karşı veliler birleşti. Bilimsel ve laik eğitim talebiyle bir araya gelen veliler 'İmam Hatip değil, Ortaokul istiyoruz' diyerek imza kampanyası başlattı.

Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Güzeloba mahallesinde, ortaokul olarak inşasına başlanan binanın imam hatip okulu yapılmasına tepki büyüyor.

Bilimsel ve laik eğitim talebiyle bir araya gelen veliler "İmam Hatip değil, Ortaokul istiyoruz" diyerek imza kampanyası başlattı.

Cuma, 19 Temmuz 2019 18:49
TKP Gazi Semt Evi, Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD), Milli Eğitim Müdürlükleriyle imzaladığı protokolle devlet okullarında 'Yaz Etkinlikleri' adı altında dini propaganda gerçekleştirmesine karşı çalışma başlattı. 'Çocuklarımızı karanlığa teslim etmeyeceğiz' başlığıyla bir bildiri yayınlayan TKP yurttaşları çocuklarının geleceğine sahip çıkmaya çağırdı.

Türkiye Komünist Partisi Sultangazi örgütü, Anadolu Gençlik Derneği'nin (AGD), Milli Eğitim Müdürlükleriyle imzaladıkları protokolle devlet okullarında “Yaz Etkinlikleri” adı altında cihatçı propaganda ve dini eğitim gerçekleştirmesine karşı bir çalışma başlattı.

Pages